Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
1 | 100 éves az áramszolgáltatás Veszprémben. II. bővített, javított kiadás. Veszprém, 2008, Magyar Elektrotechnikai Egyesület Veszprémi Szervezete. 229 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
2 | 25 éves a topokartográfia 1959-1984. Bp., 1985, Cartographia. 65 p., 1 sztl. lev., 200 pld. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
3 | ADY ENDRE A halottak élén. II. kiadás. Bp., 1919, Pallas. 200 p. Félvászon kötésben, eredeti papírborítóval bekötve. |
4 | Az Ady-Rákosi-vita. Egy irodalmi per aktái 1915-16-ból. Debrecen, 1940, k. n. 84 p. Kiadói papírborítóban. |
5 | Aknay János. Szerk.: Novotny Tihamér. Szentendre, 2000, Vajda Lajos Stúdió Kulturális Egyesület. 216 p., 2 sztl. lev., 1000 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
6 | ALBEL ANDOR-TOKAJI FERENC Alföld spa. Gyógyítás és wellness a Dél-Alföld termálfürdőiben. Gyula, 2006, Dél-alföldi Gyógy- és Termálfürdők Közhasznú Egyesülete. 352 p. Kiadói kartonkötésben. |
7 | ÁLDÁSY ANTAL Alsáni Bálint bíbornok. Magyar történeti életrajzok. Bp., 1903, Magyar Történelmi Társulat. 139 p., 3 t., 1 kihajtható mell. Kopott amatőr félvászon kötésben. |
8 | Allied secret weapons. Purnell s History of the World Wars Special. Editor Bernard Fitzsimons. London, 1975, Phoebus. 64 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
9 | ALMÁSI GÁBOR - FEKETE KÁROLY - JANKÓ ANDRÁS Az aradi Kölcsey Egyesület története. Arad, 2016, Kölcsey Egyesület. 159 p. Kiadói papírborítóban. |
10 | ALSZEGHY ZOLTÁN Az ember jövője. Teológiai kiskönyvtár IV/9. Róma, 1981, Teológiai Kiskönyvtár Szerkesztőbizottsága. 123 p. Hozzá: Alszeghy Zoltán: A kezdetek teológiája. Teológiai kiskönyvtár II/6. Róma, 1979, Teológiai Kiskönyvtár Szerkesztőbizottsága. 142 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
11 | ALSZEGHY ZOLTÁN Bevezetés a teológiába. Teológiai kiskönyvtár I/1. Róma, 1975, Teológiai Kiskönyvtár Szerkesztőbizottsága. 104 p. Hozzá: Farkasfalvy Dénes: Bevezetés a szentírástudományba. Teológiai kiskönyvtár I/6. Róma, 1976, Teológiai Kiskönyvtár Szerkesztőbizottsága. 109 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
12 | ARDAY LAJOS Az Egyesült Királyság és Magyarország. Nagy-Britannia és a magyar-angol kapcsolatok a 20. században. Bp., 2005, Mundus Magyar Egyetemi Kiadó. 504 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
13 | B. GELENCSÉR KATALIN A tudás, a megismerés és a társas megértés öröme. Művelődéstörténeti és közművelődés-elméleti tanulmányok. Bp., 2010, ELTE. 471 p. Kiadói kartonkötésben. |
14 | BABUCS ZOLTÁN Jászsági honvédek a II. világháborúban. II. kötet. "Megremeg a föld, amerre magyar honvéd lába lép." a m. kir. jászberényi 2/III. és 32/III. honvéd gyalogzászlóaljak története (1939-1943). Jászberény, é. n., Jász Honvédekért Alapítvány. 169 p. Kiadói ill. papírborítóban, ázott lapokkal. |
15 | BAJOR ANDOR Főúr, írja a többihez. Bukarest, 1987, Irodalmi. 356 p., 2 sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. (Surány Erzsébet) foltos kartonkötésben. |
16 | BAKER, DAVID Adolf Galland a Luftwaffe leghíresebb vadászpilótája. Ford.: Vágó Tímea. Debrecen, 1997, Hajja & Sons. 383 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
17 | BAKTAY ERVIN, DR. A csillagfejtés könyve. Az asztrológia elmélete és gyakorlata. Reprint! Bp., 1989, Szépirodalmi. 349 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
18 | BALÁZS JÓZSEF - PONGÓ JÁNOS Pisztolyok, revolverek. Rövid fejlődéstörténet. Németh Ferenc fényképeivel. Bp., 1977, Zrínyi. 95 p., 42 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
19 | BALOGH JÁNOSNÉ HORVÁTH TERÉZIA A pünkösdi király Csepregen és Jókainál. Csepreg, 2005, Farkas Sándor Egylet. 110 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
20 | BARNES, FRANK C. Cartridges of the world. Revised Fourth Edition. Northfield, Illinois, 1980, DBI Books. 384 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
21 | Battle of the Atlantic. Purnell s History of the World Wars Special. Edited by Andrew Kershaw. London, 1975, Phoebus. 64 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
22 | Battle of the pacific. Purnell s History of the World Wars Special. Editor: Andrew Kershaw. London, 1975, Phoebus. 64 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
23 | BECSKE ÖDÖN Kishajók szerkesztése és építése. II. kiadás. Bp., 1976, Műszaki. 359 p. Kiadói vászonkötésben. |
24 | BEEMAN, ROBERT Air gun digest. Chicago,1977, Follett. 256 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
25 | Békés megye Pesty Frigyes helynévgyűjtésében. Szerk.: Jankovich B. Dénes. Békéscsaba, 1983, Békés megyei Tanács V. B. 230 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
26 | Bélyeggyűjtők könyve. Csapatgárdista kiskönyvtár 15. Szerk.: Surányi László. Bp., 1954, Ifjúsági Könyvkiadó. 48 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
27 | BENCZÉS TIBOR Üzen a múlt. Mesék, legendák. Bp., 1942, k. n. 206 p., 52/100 sorszámozott pld. Kiadói félvászon kötésben. |
28 | BENEDEK ELEK Bálványos vár. És egyéb mondák és mesék. Széchy Gyula rajzaival. Bp., é. n., Athenaeum. 97 p., 88 p., 101 p., 1 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben. |
29 | BERNANOS, GEORGES A sátán árnyékában. Ford.: Just Béla. Bp., 1985, Szt. István Társulat. 248 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
30 | BERNANOS, GEORGES Egy falusi plébános naplója. Ford.: Just Béla. Bp., 1985, Szt. István Társulat. 217 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
31 | BIDWELL, SHELFORD Artillery Tactics 1939-1945. The mechanics of war. London, 1976, Almark. 72 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
32 | BIHARI DEZSŐ Harmatcseppek. h. n., 1995, Szabó Barnabás Keresztyén Könyv- és Lapkiadó. 104 p., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
33 | BIRCHER, RALPH, DR. Szigorúan bizalmas. A táplálkozástan titkos dokumentumai. h. n., 2003, Kétezeregy Kiadó. 187 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
34 | BÍRÓ JÓZSEF Szabir-magyar őstörténelmi örökségünk. Subar-sumir-szittya-pártos-hun-avar-szabir-onogur-magyar folytonosság. Cleveland-Szeged, 1993, IV. Nagy Szittya Történelmi Világkongresszus. 19 p. |
35 | BÍRÓ SÁNDOR Gulag in Ungarn. Originaltitel: Der Matreser Ritterorden Erinnerungen eines Gefangenen von Recsk. h. n., é. n., Recski Kiadó. 109 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
36 | BÍRÓ-BALOGH TAMÁS Mint aki a sínek közé esett. Kosztolányi Dezső életrajzához. Bp., 2014, Equinter. 190 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
37 | Birtokviszonyok és a mérethatékonyság. A magyar mezőgazdaság nemzetközi versenyképessége. Szerk.: Szűcs István. Gödöllő, 2003, Szt. István Egyetem. 224 p. Kiadói kartonkötésben. |
38 | BOGA ISTVÁN Arab nyelvtani és irodalmi gyakorlatok. Keleti Nyelvek Kincsestára 25. Bp., é. n., Kőrösi Csoma Társaság. 330 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
39 | BOGER, JAN A kommandósok fegyverei. Ford.: Gabrovszky Gábor. Bp., 1997, Zrínyi. 266 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
40 | BONA GÁBOR Tábornokok és törzstisztek a szabadságharcban 1848-49. Bp., 1983, Zrínyi Katonai Kiadó. 395 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
41 | Bonctani ábrák. Telekdy L. 1880. jelzett I-XXXIII. számozott 31 táblán + 2 db jelzett, számozatlan alaprajzos tábla. Szétesett kötésben. |
42 | Borsod-Abaúj-Zemplén megyekönyv 2002. Szerk.: Viga Gyula. Miskolc, 2002, Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Közgyűlés. 298 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
43 | BOWMAN, MARTIN W. Castles in the Air. The story of the B-17 Flying Fortress crews of the US 8th Air Force. Wellingborough, 1984, Patrick Stephens. 209 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
44 | BÖHM LÁSZLÓ Zenei műszótár. Magyarázatokkal, kottapéldákkal, táblázatokkal és hangjegyírás-útmutatóval. Bp., 1961, Zeneműkiadó. 347 p. Kiadói kopott vászonkötésben. |
45 | Britain s Glorious Navy. Edited by Admiral Sir Reginald H. S. Bacon. London, é. n., Odhams. 320 p. Kiadói viseltes, kopott vászonkötésben. |
46 | Budaörsi passió. Regélő múlt 3. Magyar-német nyelvű! Budaörs, 2003, Budaörs Német Kisebbségi Önkormányzata és a Riedl Ferenc Helytörténeti Gyűjtemény. 90 p., 85 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
47 | CARTER, ANTHONY-WALTER, JOHN The bayonet. A history of knife and sword bayonets 1850-1970. London, 1974, Arms and Armour Press. 128 p. Kiadói vászonkötésben, ill. viseltes papír védőborítóban. |
48 | CLARK, RONALD W. War winners. London, 1979, Sidgwick and Jackson. 154 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
49 | CRAWFORD, STEVE Csatahajók és repülőgép-hordozók. Ford.: Veperdi András. h. n., 2000, Gabo. 320 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
50 | Csanád megye levéltára 1710-1950. A Csongrád Megyei Levéltár kiadványa I. Szerk.: Blazovich László. Szeged, 1984, Csongrád Megyei Levéltár. 274 p., 500 pld. Kiadói papírborítóban. |
51 | CSANÁDI NORBERT - NAGYVÁRADI SÁNDOR - WINKLER LÁSZLÓ A magyar repülés története. II. bővített kiadás. Bp., 1977, Műszaki. 387 p. Kiadói ill. kartonkötésben, kicsit viseltes gerinccel. |
52 | CSATÁRY GYÖRGY A máramarosi öt koronaváros a Rákóczi-szabadságharc idején. Clio sorozat. 1703-1711. Ungvár, 2003, Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség. 80 p. Fordítva van bekötve! Kiadói ill. papírborítóban. |
53 | CSATÁRY GYÖRGY Gróf Bercsényi Miklós levelei és emléke Ung vármegyében. Clio sorozat. Ungvár, 2004, Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség. 160 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
54 | A csepeli rádió-állomás 10 éves története 1914-1924. A 10 év alatt használt rádió rendszerek ismertetése eredeti kapcsolási rajzokkal. Reprint! Bp., é. n., RMK Nosztalgia Rádió-Egyesület. 28 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
55 | CSEPREGI PÁL, DR.-ZILAI JÁNOS, DR. 88 színes oldal a szőlőfajtákról. Bp., 1980, Mezőgazdasági Kiadó. 96 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
56 | A csiperke, laska és más gombák termesztése. Szerk.: Szabó István, Dr. Bp., 1990, Ilk Modul Vállalkozási Iroda. 323 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
57 | CSONKARÉTI KÁROLY Az Osztrák-Magyar Monarchia haditengerészete. 1867-1918. Bp., 2001, Kossuth. 218 p., 17 sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. kartonkötésben. |
58 | CSURKA ISTVÁN Közép-Európa hó alatt. Esszék, előadások. New York, 1988, Püski-Smikk. 91 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
59 | DACZÓ ÁRPÁD Csíksomlyó titka. Mária-tisztelet a néphagyományban. Csíkszereda, 2001, Pallas-Akadémia. 340 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
60 | DARVAS ISTVÁN, DR. Az első pesti függőhíd. Különlenyomat a Városi Szemle XXXIV. évfolyamából. Bp., é. n., Székesfőváros Házinyomdája. 16 p., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
61 | DÁVID LÁSZLÓ A középkori Udvarhelyszék művészeti emlékei. Bukarest, 1981, Kriterion. 396 p., 41 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
62 | DAVIS, BRIAN German Ground Forces 1939-1940 Poland & France. The mechanics of war. London, 1976, Almark. 72 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
63 | DAVIS, BRIAN L. Egyenruhák és rendfokozatok a NATO-ban. Történeti és szervezeti felépítés. Ford.: Dr. Barabás Miklós és Seres Antal. Bp., 1999, Zrínyi Kiadó. 211 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
64 | D-Day invasion of Hitler s Europe. Purnell s History of the World Wars Special. London, 1975, Phoebus. 64 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
65 | DEFOE, DANIEL Robinson Crusoe élete és kalandjai. Ford.: Radó Antal. Bp., 1909, Lampel R. Kk. 218 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. vászonkötésben, kicsit viseltes gerinccel. |
66 | DENFELD, D. - FRY, MICHAEL Indestructible jeep. Ballantine s Illustrated History of the Violent Century. New York, 1973, Ballantine Books. 160 p. Hozzá: Kivágások. Kiadói ill. papírborítóban, széteső állapotban. |
67 | Deutsche Geheimwaffen. München, 1975, Wilhelm Heyne. 64 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
68 | DOMÁN ZSOLT-SZŐKE ANDRÁS Online vevőszerzés csúcsra járatva. Hogyan alakítsd a honlapod automata vevőszerző gépezetté? Vasad, 2015, Nitronet Media Kft. 243 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
69 | DONÁTH FERENC Reform és forradalom. A magyar mezőgazdaság strukturális átalakulása 1945-1975. Bp., 1977, Akadémia. 282 p., 1 sztl. lev., dedikált. A könyvtest nagyjából középen elválik a gerinctől! Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
70 | DOYLE, A. CONAN Nílusi kaland. Milliók könyve 52. szám. Bp., é. n., Singer és Wolfner. 32 p. Tűzve, kiadói ill. nagyon viseltes papírborítóban. Nem az eredeti a hátsó borító! |
71 | DUNKEL NORBERT Emlékek, intimitások, furcsa élmények, víg és komoly események művészekről. Bp., 1935, Kir. M. Egy. Nyomda. 111 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
72 | ÉDES BÁLINT HOSSZÚJÁRTÚ TENGERÉSZKAPITÁNY A magyar tengerhajózás múltja és jelene. h. n., 1998, k. n. 52 p. Spirál kötésben. |
73 | EGYED ANDRÁS Szent Egyed legendája a francia irodalomban. Palaestra Calasanctiana 40. szám. Debrecen, 1942, Városi Nyomda. 84 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
74 | Elektromos gépek. 5 db német nyelvű, több rétegű, kihajthatós modell rajza. |
75 | Elöltöltő fegyverek. Régen és ma. Gyakorlati útmutató és katalógus. Szerk.: Dr. Zoltán Attila. Budakeszi, é. n., Makar Kft. 47 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
76 | ELSTOB, PETER Bastogne: the road block. Purnell s History of the Second World War. London, 1968, Macdonald & Co. 160 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
77 | Emberpróbáló időjárás. Emberi tényező. Orvosmeteorológiáról mindenkinek. Szerk.: Holicska Szilvia. Bp., 2008, Athenaeum. 255 p., 4 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
78 | ERDÉLYI LAJOS Régi zsidó temetők művészete. Bukarest, 1980, Kriterion. 33 p., 34 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
79 | ERDÉLYI ZSUZSANNA Hegyet hágék, lőtőt lépék. Archaikus népi imádságok. II. kiadás. Bp., 1976, Magvető. 771 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. foltos papír védőborítóban. |
80 | ESSAME, H. MAJOR-GENERAL Normandy bridgehead. Ballantine s Illustrated History of World War II. New York, 1970, Ballantine Books. 160 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
81 | ÉVKÖNYV A csíkszeredai Márton Áron Gimnázium évkönyve a 2000-2001. tanévről. Szerk.: Miklós József. Csíkszereda, 2001, Márton Áron Gimnázium. 162 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
82 | ÉVKÖNYV A Közlekedési Múzeum évkönyve IX. 1988-1992. Szerk.: Hüttl Pál. Bp., 1994, Műszaki Könyvkiadó-Közlekedési Múzeum. 502 p., 1 sztl. lev., 800 pld. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
83 | ÉVKÖNYV Rákospalotai Múzeum évkönyve 1964. I. évf. Bp., 1964, Rákospalotai Múzeum. 135 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
84 | ÉZSIÁS ERZSÉBET Viharos vizeken. Vajna Zoltán életpályája. Bp., 2014, Lexica Kiadó. 187 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
85 | FÁBIÁNNÉ SZENCZI IBOLYA Csongrád város irodalmi öröksége. Csongrád, 2015, Távlat. 241 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
86 | FAKÁSZ MIHÁLY-FAKÁSZ JÁNOS Északkelet-Magyarország a szabadságharc viharában. Munkács, 2002, Kárpátaljai Magyar Cserkészszövetség. 146 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
87 | Famous Rifles and Machine Guns. General Editor A. J. R. Cormack. Windsor, 1977, Profile Publications Ltd. 160 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
88 | FARKAS LÁSZLÓ, DR. - MOLNÁR BÉLA Történelem gazdasági középiskolák számára. III. rész Magyar történelem a legrégibb időktől a szatmári békéig. Bp., 1942, Kir. M. Egy. Nyomda. 147 p. Kiadói papírborítóban. |
89 | FARRAR-HOCKLEY, ANTHONY Infantry Tactics 1939-1945. The mechanics of war. London, 1976, Almark. 72 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
90 | A fasiszta szovjetellenes antidemokratikus sajtótermékek IV. sz. jegyzéke. Bp., 1946, Magyar Miniszterelnökség Sajtóosztálya. 31 p. Tűzve, kiadói papírborítóban, viseltes gerinccel. |
91 | Fehér könyv: Magyarország 2015 jövőképek. Összeállította: Ágh Attila, Tamás Pál és Vértes András. Bp., 2006, MTA-MEH Projekt. 277 p. Kiadói papírborítóban. |
92 | FEJTŐ FERENC II. József. Bp., 1997, Atlantisz. 403 p., 4 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
93 | FELVINCZI TAKÁTS ZOLTÁN A Kelet művészete. Bp., é. n., k. n. 243 p., 64 t. Amatőr félvászon kötésben. |
94 | FENYŐ BÉLA Ellentétek az angol és amerikai imperialisták között. Bp., 1953, Művelt Nép. 64 p., 5000 pld. Hozzá: Dutt, R. P.: A brit birodalom válsága. Bp., 1950, Szikra. 255 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
95 | Ferencsik János. Szerk.: Várnai Péter. Bp., 1972, Zeneműkiadó. 24 p., 26 sztl. lev., 3000 pld., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadtas papír védőborítóban. |
96 | Flugzeuge des 2. Weltkrieges. Herausgegeben von Andrew Kershaw. München, 1974, Wilhelm Heyne. 64 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
97 | FODOR FERENC, DR. Bevezetés a gazdasági földrajzba. Bp., 1933, Szt. István Társulat. 234 p. Ceruzás jelölésekkel. Amatőr félvászon kötésben. |
98 | FOLYÓIRAT Autó-Motor. 1973. XXVI. évf. teljes évfolyam! 1-23. szám. Bp., 1973, Lapkiadó Vállalat. Nem kollacionált! Vászonkötésben. |
99 | FOLYÓIRAT Autó-Motor. 1986. XXXIX. évf. teljes évfolyam! 1-24. szám. Bp., 1986, Lapkiadó Vállalat. Nem kollacionált! Vászonkötésben. |
100 | FOLYÓIRAT Autó-Motor. 1985. XXXVIII. évf. teljes évfolyam! 1-24. szám. Bp., 1985, Lapkiadó Vállalat. Nem kollacionált! Vászonkötésben. |
101 | FOLYÓIRAT Autó-Motor. 1975. XXVIII. évf. teljes évfolyam! 1-24. szám. Bp., 1975, Lapkiadó Vállalat. Nem kollacionált! Vászonkötésben. |
102 | FOLYÓIRAT Autó-Motor. 1971. XXIV. évf. teljes évfolyam! 1-24. szám. Bp., 1971, Lapkiadó Vállalat. Nem kollacionált! Vászonkötésben. |
103 | FOLYÓIRAT Autó-Motor. 1976. XXIX. évf. teljes évfolyam! 1-24. szám. Bp., 1976, Lapkiadó Vállalat. Nem kollacionált! Vászonkötésben. |
104 | FOLYÓIRAT Autó-motor. 1972. XXV. évf. teljes évfolyam! 1-24. szám. Bp., 1972, Lapkiadó Vállalat. Nem kollacionált! Vászonkötésben. |
105 | FOLYÓIRAT Autó-Motor. 1974. XXX. évf. teljes évfolyam! 1-24. szám. Bp., 1974, Lapkiadó Vállalat. Nem kollacionált! Vászonkötésben. |
106 | FOLYÓIRAT Aviatika. A Magyar Pilóták Szövetségének hivatalos lapja. 1919. jún. 10. I. évf. 7-8. szám. Szerk.: Prodán György. Bp., 1919, Szerk. 98-128 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
107 | FOLYÓIRAT Érdekes Újság. 2 db különszám! 1916. dec. 2. Rendkívüli szám! Eltemettük Ferenc József királyt. Szerk.: Kabos Ede. Koronázási szám! 1916. dec. 30. Bp., 1916, Légrády Testvérek. 24 p., 80 p. Tűzve, kiadói különálló papírborítóban. |
108 | FOLYÓIRAT Háború és 49 év béke. 1994. ápr.-aug. I. évf. 1-5. szám. Bp., 1994, Battle of Britain Prints International Ltd. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
109 | FOLYÓIRAT Kelet népe 2. Az ural-altáji népek magyar népcsaládjának folyóirata. Szerk.: Vágó Pál dr. USA, 1968, Szerk. 159 p. Kiadói ill. papírborítóban, szakadtas gerinccel. |
110 | FOLYÓIRAT Kelet népe 5. A Csinai-Magyar Kulturközösség lapja. Szerk. Vágó Pál dr. USA, 1971, Szerk. 41 p., 41 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
111 | FOLYÓIRAT Képes újság. 1960. I. évf. 1-8. szám! és 1961. II. évf. 27. szám. 9 db. Az 1961-es számban a 16-17. oldalon az első élő televíziós foci közvetítésről készült cikk. Bp., 1960-1961, Hírlapkiadó Vállalat. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
112 | FOLYÓIRAT Magyar hajózás. Hajózási és kikötői folyóirat. 1948. jún. II. évf. 6. szám. Bp., 1948, Közlekedésügyi Minisztérium Hajózási Főosztály. 14 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
113 | FOLYÓIRAT Magyar hajózás. Hajózási és kikötői folyóirat. 1948. máj. II. évf. 5. szám. Bp., 1948, Közlekedésügyi Minisztérium Hajózási Főosztály. 14 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
114 | FOLYÓIRAT Magyar hajózás. Hajózási és kikötői folyóirat. 1948. ápr. II. évf. 4. szám. Bp., 1948, Közlekedésügyi Minisztérium Hajózási Főosztály. 14 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
115 | FOLYÓIRAT Magyar hajózás. Hajózási és kikötői folyóirat. 1948. febr. II. évf. 2. szám. Bp., 1948, Közlekedésügyi Minisztérium Hajózási Főosztály. 14 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban, szétesett állapotban. |
116 | FOLYÓIRAT Magyar hajózás. Hajózási és kikötői folyóirat. 1947. dec. I. évf. 4. szám. Bp., 1947, Közlekedésügyi Minisztérium Hajózási Főosztály. 14 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. kicsit szakadtas papírborítóban. |
117 | FOLYÓIRAT Magyar nők. 5 db szórványszám. 1961. márc.-máj., aug.-szept. XIV. évf. 3-5., 8-9. szám. München, 1961, Szerk. |
118 | FOLYÓIRAT Magyarságtudomány. 4 db szórványszám. 1935-1936. I. évf. 1. szám. II. évf. 1-4. szám. Szerk.: Ortutay Gyula. Kecskemét, 1936, Első Kecskeméti Hírlapkiadó- és Nyomda Rt. Kiadói papírborítóban. |
119 | FOLYÓIRAT Múlt és jövő. Zsidó irodalmi, művészeti, társadalmi és kritikai folyóirat. 1913. nov. III. évf. Szerk.: Dr. Patai József. Bp., 1913, Szerk. 457-510 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
120 | FOLYÓIRAT Nemzetőr. Hazádnak rendületlenül légy híve oh magyar. A Magyar Szabadságharcos Írók Lapja külföldön. I. évf. 1. szám. 1956. dec. München, 1956, Szerk. 4 p. |
121 | FOLYÓIRAT Nemzetőr. Hazádnak rendületlenül légy híve óh magyar. 12 db szám! 1969. febr.-nov. 1970. febr.-márc. XIII. évf. XV. évf. München, 1969, Szerk. |
122 | FOLYÓIRAT Népbírósági közlöny. Az Igazságügyminisztérium hivatalos lapja. 5 db szórványszám. 1946. II. évf. 4, 13, 16, 21, 24. szám. Bp., 1946, Magyar Igazságügyminisztérium. |
123 | FOLYÓIRAT Nosztalgia rádió hírújság. 11 db szórványszám. 2013-2016. Bp., 2013-2016, RMK Nosztalgia Rádió Egyesület. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
124 | FOLYÓIRAT Pesti Hírlap vasárnapja - Cserkész szám. Világjamboree 1933. júl. 30. Cserkész különszám! Bp., 1933, Szerk. 50 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
125 | FOLYÓIRAT Politikai fogoly. 1968. dec. X. évf. 1. szám. Heidelberg, 1968, Szerk. 16 p. |
126 | FOLYÓIRAT Posta és bélyegmúzeumi szemle. 1971. jún. III. évf. 2. szám. Szerk.: Dr. Vajda Endre. Bp., 1971, Szerk. 160 p., 1150 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
127 | FOLYÓIRAT Szebb jövőt! Leventék képes hetilapja. 5 db szórványszám. 1941. I. évf. 40, 47. szám. 1942. II. évf. 8, 11, 40. szám. Szerk.: Gyallay Domokos. Bp., 1941-1942, Szerk. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
128 | FOLYÓIRAT Új Európa. Politikai és kulturális szemle. Szerk.: Dr. Csonka Emil. 1973. XII. évf. 1-12. szám. München, 1973, Új Európa Társaság. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
129 | FOLYÓIRAT Új Európa. Politikai és kulturális szemle. Szerk.: Dr. Csonka Emil. 1972. XI. évf. 1-12. szám. München, 1972, Új Európa Társaság. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
130 | FOLYÓIRAT Új Európa. Politikai és kulturális szemle. Szerk.: Dr. Csonka Emil. 1968. VII. évf. 1-12. szám. München, 1968, Új Európa Társaság. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
131 | FOLYÓIRAT Új Európa. Politikai és kulturális szemle. Szerk.: Dr. Csonka Emil. 1969. VIII. évf. 1-12. szám. München, 1969, Új Európa Társaság. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
132 | FORD, BRIAN German secret weapons: blueprint for Mars. Ballantine s Illustrated History of World War II. New York, 1969, Ballantine Books. 160 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
133 | FRANK JÁNOS - PAPP TIBOR - WEHNER TIBOR Haraszty. Bp., 2005, X-Press 2002 Bt. 339 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
134 | FRANKLAND, NOBLE Bomber offensive the devastation of Europe. Ballantine s Illustrated History of World War II. New York, 1970, Ballantine Books. 160 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
135 | FRIEDREICH ENDRE, DR. Franco János élete. Különlenyomat a kegyes-tanítórendeiek váci főgimnáziumának 1907-1908. évi értesítőjéből. h. n., é. n., k. n. 114 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
136 | FUNCKEN, LILIANE-FUNCKEN, FRED The first World War I-II. Arms and uniforms. London, 1974, Ward Lock Limited. 154 p., 154 p. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadtas papír védőborítóban. |
137 | FUNCKEN, LILIANE-FUNCKEN, FRED The second World War I-IV. Arms and uniforms. London, 1975-1976, Ward Lock Limited. 120 p., 118 p., 1 sztl. lev., 110 p., 1 sztl. lev., 112 p. Az első 2 kötet: Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. A 3-4. kötet: Kiadói ill. kartonkötésben. |
138 | GÁBOR ILDIKÓ A kecskeméti iparosság a dualizmus korában. Kecskeméti füzetek 16. Kecskemét, 2006, Kecskemét Monográfia Szerkesztősége. 168 p., 600 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
139 | GASPAROVICH LÁSZLÓ A rettegés ötven napja. 20. századi hadtörténet. Budapest ostroma és a kitörési kísérlet. Debrecen, 1999, Hajja & Fiai. 286 p., 8 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
140 | GELLÉRT LAJOS - JUHÁSZ KATALIN, DR. - PAPPNÉ VŐNEKI ERZSÉBET A XIII. kerület kezdetektől napjainkig. III. bővített kiadás. Bp., 2012, XIII. kerületi Önkormányzat. 191 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
141 | GÉRA ELEONÓRA ERZSÉBET Buda város tanácsülési jegyzőkönyveinek regesztái 1704-1707. Budapest történetének forrásai. Bp., 2009, Budapest Főváros Levéltára. 310 p., 2 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
142 | GERGELY SÁNDOR Sivatag. Bp., 1922, Orion. 92 p., 2 sztl. lev. Hozzá: Gergely Sándor: Bor. Elbeszélések. Moszkva, 1941, Nemzetközi Könyv. 158 p., 1 sztl. lev. Hozzá: Gergely Sándor: Játszik az ucca. h. n., é. n., Szerző. 83 p., 2 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben. |
143 | German fighting vehicles 1939-1945. Purnell s History of the World Wars Special. Editor Bernard Fitzsimons. London, 1975, Phoebus. 64 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
144 | German secret weapons. Purnell s History of the World Wars Special. Editor Bernard Fitzsimons. London, 1974, BPC. 64 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
145 | GILBERT, HARDY Vallásbölcseleti bevezetés. Teológiai kiskönyvtár I/3. Róma, 1977, Teológiai Kiskönyvtár Szerkesztőbizottsága. 152 p. Hozzá: Nemesszeghy Ervin: Az anyagi világ. Teológiai kiskönyvtár IV/1. Róma, 1982, Teológiai Kiskönyvtár Szerkesztőbizottsága. 138 p., 1 sztl. lev. Kiadói foltos papírborítóban. Kiadói papírborítóban. |
146 | GOLL JÁNOS Általános zenetan. Tudományos zsebkönyvtár. III. kiadás. Bp., 1915, Stampfel-féle Könyvkiadóhivatal. 103 p. Kiadói papírborítóban. |
147 | GOODENOUGH, SIMON Tactical genius in battle. London, 1979, Phaidon. 136 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
148 | GOTTWALD, KLEMENT 1948 februárja. Nyilatkozatok és okmányok gyűjteménye az 1948. febr. 17.-e és márc. 10.-e közötti napokból. A Gottwald-kormánynak 1948. márc. 10.-én az alkotmányozó nemzetgyűlés elé terjesztett munkaprogramja. Bratislava, 1949, Tatran. 120 p., 6 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
149 | GÖMÖR BÉLA Szegedi Szűts István. Egy elfeledett emigráns művész. Bp., 2014, GMR Reklámügynökség Bt. 78 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. kartonkötésben. |
150 | GÖMÖR BÉLA Tipary Dezső élete és művészete. Bp., 2010, GMR Reklámügynökség Bt. 163 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. kartonkötésben. |
151 | GÖMÖR BÉLA, DR. 120 emlékérem kultúrtörténeti háttere. Bp., 2002, GMR Reklámügynökség Bt. 251 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
152 | GÖMÖRI JÁNOS Castrum Supron. Sopron vára és környéke az Árpád-korban. Sopron, 2002, Scarbantia Társaság. 277 p., VIII t., 1500 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
153 | Grafika 100. 100 éves a tervezőgrafikus képzés a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen. Szerk.: Molnár Gyula. Bp., é. n., Moholy-Nagy Művészeti Egyetem. 219 p., 4 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
154 | GREEN, WILLIAM Famous Bombers of the Second World War. London, 1969, Macdonald. 134 p. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadtas papír védőborítóban. |
155 | Gross Arnold. Szerk.: Dr. Kovrig Nagy Ádám. Bp., 2008, Gross Arnold és a Medence Csoport Bt. 111 p., aláírt. Kiadói ill. kartonkötésben. |
156 | GROSSMAN, VASZILIJ A treblinkai pokol. Kék könyvek. Bp., 1945, Cserépfalvi. 62 p. Kiadói vízfoltos papírborítóban. |
157 | GROVE, ERIC German Armour 1939-1940 Poland & France. The mechanics of war. London, 1976, Almark. 72 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
158 | GYERGYÁDESZ LÁSZLÓ, IFJ. Blaise Simon. Kecskemét, 2003, Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Múzeumi Szervezete. 34 p., 15 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
159 | GYURKOVICS TIBOR A Szent Bal. Scriptor-füzetek 2. Bp., 1993, Mécs László Lap- és Könyvkiadó. 135 p., 2 sztl. lev., aláírt. Kiadói ill. papírborítóban. |
160 | HAJDÚ PÉTER Chrestomathia Samoiedica. III. kiadás. Bp., 1989, Tankönyvkiadó. 239 p., 600 pld. Kiadói papírborítóban. |
161 | HALAS GYÖRGY Vörös lámpák az utolsó kocsin. Vasúthistória könyvek. Bp., 1991, Közlekedési Dokumentációs Vállalat. 244 p., XLIX p., 1 kihajtható mell. Kiadói ill. papírborítóban. |
162 | HALÁSZ BÉLA Hogyan kalkulálhat a textilkereskedő? Pécs, 1941, Haladás. 69 p., 5 sztl. lev. Kiadói foltos, viseltes papírborítóban. |
163 | HALMÁGYI SZABOLCS - RIEDEL LÓRÁNT Régi fegyverekről. Bp., 1986, Műszaki Könyvkiadó. 200 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
164 | HALPERN, PAUL G. Otrantói ütközet. Az Adria bejáratának ellenőrzése az I. világháborúban. Ford.: Veperdi András. Győr, 2007, Laurus. 237 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
165 | HANN FERENC Somogyi György. Szigetszentmiklós, 1996, Insula Kiadó-Városi Könyvtár. 69 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
166 | HÁY LÁSZLÓ A Marschall-terv hatása Nyugat-Európára. A Magyar Dolgozók Pártja Politikai Akadémiája 4. Bp., 1952, Szikra. 27 p. Hozzá: Rézler Gyula: A munkásosztály felemelkedése és az életforma átalakulása Európában. Bp., 1945, Faust Könyvkiadóvállalat. 31 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
167 | HENKEY GYULA, DR. A Kárpát-medence népeinek etnikai embertani képe. Léva, 1993, Magyar Ifjúság Érdekeit Védő Szövetség. 25 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
168 | HENNYEY, GUSTAV Ungarns schicksal zwischen ost und west. Lebenserinnerungen. Mainz, 1975, Hase & Koehler Verlag. 192 p., 3 t., 1 kihajtható térkép mell. Kiadói kopott vászonkötésben. |
169 | HERBST-KRAUSZ ZORICA Régi zsidó ételek. Bp., 1988, Corvina. 79 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
170 | HOCH, THEODOR H. VON Der klangspiegel. Bp.-Leipzig, é. n., Theodor Lauffer. 93 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben, sérült, részben hiányos gerinccel. |
171 | HODINKA ANTAL, DR. Adalékok az ungvári vár és tartománya, és Ungvár város történetéhez. Clio sorozat. Reprint! Ungvár, 1999, Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség. 106 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
172 | HOGG, IAN V. A II. világháború német titkos fegyverei. 20. századi hadtörténet. Rakéták, fegyverek és a Harmadik Birodalom új technológiái. Ford.: Veréb András. Debrecen, 1999, Hajja. 269 p., 9 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
173 | How weapons work. Edited by Christopher Chant. London, 1976, Marshall Cavendish Publications Limited. 248 p. Kiadói vászonkötésben, sérült gerinccel. |
174 | HOWARD, COLLINS F. Spencer Herbert Synthetikus filozófiájának kivonata. Társadalomtudományi Könyvtár. Bp., 1903, Politzer Zsigmond és Fia. LV p., 383 p. Félvászon kötésben. |
175 | HUYSMANS, J. K. A különc. A kultúra regénytára XIV. Ford.: Kosztolányi Dezső. Bp., 1921, Kultúra. 196 p. Amatőr félvászon kötésben. |
176 | I. TÓTH ZOLTÁN Parasztmozgalmak az erdélyi Érchegységben 1848-ig. Bp., 1951, Közoktatásügyi Kiadóvállalat. 288 p. Kiadói kopott félvászon kötésben. |
177 | IGNÁCZ RÓZSA Keleti magyarok nyomában. Biczó András rajzaival. Bp., 1941, Dante. címlapkép, 198 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
178 | Így isztok ti... Gömör Tamás fényképei. Hernádi Gyula bökverseivel. Bp., 1998, GMR Reklámügynökség Bt. 124 p., 2 sztl. lev., Gömör Tamás által dedikált. Kiadói kartonkötésben. |
179 | Így kell ezt! ... Vagy másképp. Szinetár Miklós elmondja életét Kozák Gyulának. Bp., 2003, Balassa Kiadó. 295 p., 8 sztl. lev., Szinetár Miklós és Kozák Gyula által dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
180 | IGYÁRTÓ GYÖNGYI A máramarosi koronavárosok. Kárpátaljai Magyar Könyvek 135. Monográfia. Ungvár-Bp., 2005, Intermix. 79 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
181 | Ítéljetek! Néhány kiragadott lap a magyar-zsidó életközösség könyvéből. Bp., 1939, k. n. 62 p., 1 sztl. lev. A 49/50. oldal a végére van kötve. Kiadói foltos papírborítóban. |
182 | ITO NOBUO - MAEDA TAIJI - MIYAGAWA TORAO - YOSHIZAWA CHU Japán művészet. Ford.: Halmy Ferenc. Bp., 1980, Corvina. 265 p., 73 sztl. lev. Kiadói ill. vászonkötésben. |
183 | J. SZABÓ PIROSKA A magyar üveggyöngyjátékosok. Uránusz könyvek 28. A Sziget-kör tudományfelfogása. Bp., 2011, Uránusz. 159 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
184 | JEREB GÁBOR Magyar vitorlázó repülőgépek. Bp., 1988, Műszaki. 271 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
185 | Jet bombers. Purnell s History of the World Wars Special. Editor Bernard Fitzsimons. London, 1976, Phoebus. 64 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
186 | JÓZSA BÉLA Tigrisek az Ardennekben. 1944. december... a II. világháború utolsó nagy páncélos ütközete. Bp., é. n., Történelmi Hagyományőrző és Hadsírgondozó Alapítvány. 335 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
187 | KALAPIS ZOLTÁN Az alvidék évszázadai. A két kegyes királytól a nagyságos fejedelemig és a dicső kormányzóig. Újvidék, 2006, Forum. 181 p., 1 sztl. lev., 300 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
188 | KALAPIS ZOLTÁN Élet, élet, csuda élet. Bánsági és bácskai népismereti tudósítások. Újvidék, 2005, Forum. 176 p., 2 sztl. lev., 400 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
189 | KANIZSA JÓZSEF Varázsos, ezerarcú Budaörs. Versek, prózák, fotók. Budaörs, 2014, Szerző és a BBS-INFO Kft. 91 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
190 | KARDOS SÁNDOR - JÁVOR ISTVÁN - KOVÁTS ALBERT - KENEDI JÁNOS - PETŐ IVÁN - VÁGI GÁBOR "Hol zsarnokság van, ott zsarnokság van". Bp. 1989, Héttorony kiadó. 385 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
191 | KÁRPI FERENC A. Bőhm Károly pápai prelátus élet- és korrajza 1885-1907. Cleveland, Ohio, 1991, k. n. 120 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
192 | KÁSZONYI RICHÁRD A nagykászonyi Kászonyi család története. A makói múzeum füzetei 111. Makó, 2010, Makói Múzeumért Közhasznú Alapítvány. 107 p., 1 sztl. lev., 150 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
193 | KATALÓGUS A debreceni grafika két évszázada. XIX-XX. századi grafika Debrecenben. Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye kortárs képzőművészeinek grafikai kiállítására. Debrecen, 2000, k. n. 90 p., Szanics Mihály által dedikált a 76. oldalon. Kiadói papírborítóban. |
194 | KATALÓGUS Az evőeszközök története. Kiállítás az Iparművészeti Múzeumban. 1971. okt.-1972. szept. Bp., 1971, Iparművészeti Múzeum. 53 p., 1 sztl. lev., 1000 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
195 | KATALÓGUS Belső rajz - Internal drawing. Nádor Galéria 1998. okt. 20.-nov. 15. Országos minirajz kiállítás. Bp., 1998, Belvárosi Művészetek Társasága. számozatlan oldalak. Kiadói papírborítóban. |
196 | KATALÓGUS Buday György fametszetei. Szerk.: Csaplár Ferenc. Bp., 1995, Kassák Múzeum. 31 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
197 | KATALÓGUS Csutak Magda. Vác, é. n., Nalors. 48 p., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
198 | KATALÓGUS Gerber Pál. Retrospektív kiállítása. 2010. jún. 17.-aug. 15. Bp., 2010, Ludwig Múzeum- Kortárs Művészeti Múzeum. 274 p., 3 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
199 | KATALÓGUS Képpárok. Magyar Festők Társasága. BÁV Rt. kiállítóterme. 2001. aug. 23.-szept. 10. Szerk.: Kováts Albert. Bp., 2001, Magyar Festők Társasága. 74 p., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
200 | KATALÓGUS Lengyel Lajos. Grafikai és tipográfiai munkáinak szociofotóinak és fotogramjainak kiállítása a Kossuth Lajos Tudományegyetem díszudvarában. Debrecen, 1976. május. Debrecen, 1976, Kossuth Lajos Tudományegyetem. 23 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
201 | KATALÓGUS Magyar pénzérmék árkatalógusa. 1848-1945. Szerk.: Leitner Sándor. Bp., 1977, BÁV. 15 p., 4000 pld. Hozzá: Az érem. 1988/1. Bp., 188, MÉE. 48 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
202 | KATALÓGUS Száz év ragyogás. Osztrák-magyar festészeti kiállítás. 2001. jún. 15.-aug. 30. Bp., 2001, Károlyi Palota Kulturális Központ. 62 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
203 | KATALÓGUS Varga retrospektív 1999. Bp., 1999, Országos Széchényi Könyvtár. 80 p., 2 sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
204 | KEEGAN, JOHN A hadviselés története. Ford.: Bart István. Bp., 2002, Corvina. 388 p., 8 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
205 | KEEGAN, JOHN A tengeri hadviselés története. Ford.: Soproni András. Bp., 1998, Corvina. 272 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
206 | KEEGAN, JOHN Waffen SS the asphalt soldiers. The Pan/Ballantine Illustrated History of World War II. London, 1970, Pan/Ballantine Books. 160 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
207 | KEMÉNY JÁNOS Halász, vadász, madarász. Bukarest, 1968, Ifjúsági Könyvkiadó. 220 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
208 | Keresztény magyar közéleti almanach I-II. I. A-L. II. Zs. Szerk.: Hortobágyi Jenő. Bp., 1940, Pátria. 1292 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
209 | KERESZTY RÓKUS Krisztus. Teológiai kiskönyvtár II/4-5. Róma, 1977, Teológiai Kiskönyvtár Szerkesztőbizottsága. 263 p. Kiadói papírborítóban. |
210 | KESZLER GYULA, DR. Vasúti járművek fenntartása-javítása. Bp., 1960, Tankönyvkiadó. 325 p., 1600 pld. Kiadói foltos papírborítóban. |
211 | KÉZÉR ERZSÉBET, DR. Ügyvédnő rabruhában. Bp., 2006, Pytheas Kiadó és Nyomda. 489 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
212 | KISS Á. PÉTER A pisztoly és használata. Bp., 1995, Zrínyi. 155 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
213 | KISS JÓZSEF Legendák a nagyapámról. II. teljes kiadás. Bp., 1926, Kiss József gyermekei. 95 p., 266/500 sorszámozott pld. Kiadói kopott félvászon kötésben. |
214 | KLINGHAMMER ISTVÁN - PÁPAY GYULA - TÖRÖK ZSOLT Kartográfiatörténet. A történetiség a térképészetben. A térképtudomány fejlődésének alapvonalai. A tematikus kartográfia fejlődése. Bp., 1995, ELTE. 189 p., 2000 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
215 | KONDOROSI FERENC A jog: Norma és program. Bp., 2006, Urbis. 232 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
216 | A Kónya család. Feljegyezte: Dr. Erdélyi Sándor és Prof. Gualtiero Nicolini. Bp.-Cremona, 1998, Media-Press Bt. 350 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
217 | KOÓS JUDITH Ráday Gedeon könyv- és műgyűjteménye a XVIII. században. Múzeumi füzetek 43. sz. Aszód, 1994, Petőfi Múzeum. 184 p., 1850 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
218 | KORNIS GYULA Tudós fejek. Bp., 1942, Franklin-Társulat. 204 p., 2 sztl. lev. Ceruzás aláhúzásokkal! Kiadói kopott félvászon kötésben. |
219 | Kortárs építészeti értékek a XIII. kerület városképében. Szerk.: Arató György és Muraközi Réka. Bp., 2013, Sprint Kft. 84 p. Hozzá: Budapest XIII. kerület védett építészeti értékei. Szerk.: Arató György és Muraközi Réka. Bp., 2013, Sprint Kft. 39 p. Kiadói papírborítóban. |
220 | KÓS KÁROLY, DR. - SZENTIMREI JUDIT - NAGY JENŐ, DR. Kis-küküllő vidéki magyar népművészet. Bukarest, 1978, Kriterion. 315 p., 61 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
221 | KOTTA Vasúti induló. A Debreczen-Füzes-Abonyi Vasút ünnepélyes megnyitására szerzé és nagyságos Csávolszky Lajos országgyűlési képviselő úrnak ajánlja Rácz Károly 1891. Vízfoltos, viseltes kéziratos kottalapok, krétapapír díszes borítóval és domobornyomott, aranyozott vasúti zománcemblémás viseltes díszmű borítóval, a borítóban kialakított ablakos részben a szerző fotójával. |
222 | KOZMA ENDRE, DR. - HÉJJA ISTVÁN, DR. - STEFANCSIK FERENC Katonaföldrazi kézikönyv. Bp., 1993, Zrínyi Kiadó. 175 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
223 | KÖRLEVÉL Huszonhatos bajtárs. 2-3. szám. Esztergom, 1938-1939, 26. gyalogezred Bajtársi Egyesület. 15 p., 8 p. |
224 | KRAMMER JÓZSEF Természetrajz polgári iskolák számára. Álattan. II. kiadás. Bp., 1908, Athenaeum. VII p., 152 p., 6 t. Ceruzás firkálásokkal! Viseltes vászonkötésben. |
225 | KRÚDY GYULA A podolini Takácsné. Elbeszélések. Bp., 1914, Singer és Wolfner. 221 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. vászonkötésben. |
226 | KRÚDY GYULA Franczia kastély. Milliók könyve II. évf. 49. szám. Bp., 1917, Singer és Wolfner. 32 p. Tűzve, kiadói ill. viseltes papírborítóban. |
227 | KULIMÁR JÁNOS Soltész Albert. A Nyírség szerelmese. Nyíregyháza, 1997, ProTrade Bt. 108 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
228 | KÚNOS IGNÁC Mosolygó napkelet. Hodzsa-strófák, török tréfák. Bp., é. n., Szőllősi Zsigmond. 188 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. foltos papírborítóban. |
229 | KÜRTI BÉLA Eltűnt iskolák nyomában. A polgári iskola Cegléden 1869-1948. Cegléd, 1989, Kossuth Múzeum. 115 p., 2 sztl. lev., 1000 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
230 | LACZKÓ ANDRÁS Helikoni tájakon. Somogyi almanach 25. szám. Irodalmi tanulmányok. Kaposvár, 1976, k. n. 63 p., 700 pld., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
231 | LAILA GÁBOR Gazdaságtörténeti pillanatképek Észak-Bácskából. Életjel könyvek 86. Adalékok Bácska mezőgazdaságának történetéhez. Szabadka, 2001, Életjel. 104 p., 2 sztl. lev., 300 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
232 | LAJOSSY SÁNDOR Magyar tollak az emigrációban. London, 1981, Harsona. 160 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
233 | LAJOSSY SÁNDOR Számadás I-II. 1956-1982. I-V. könyv. London, 1984, Harsona. 234 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
234 | Lapidarium Hungaricum 5-6. Magyarország építészeti töredékeinek gyűjteménye. Vas megye I-II. Szerk.: Lővei Pál. Bp., 2002, Kulturális Örökségvédelmi Hivatal. 702 p., 730 p. Kiadói papírborítóban. |
235 | LÁZÁR BÉLA Írók és művészek között. Száz vidám história. Képekkel. Bp., 1918, Pallas. 163 p. Kiadói kopott papírborítóban. |
236 | LÁZÁR ERVIN A nagyravágyó feketerigó. Réber László rajzaival. II. kiadás. Bp., 1978, Móra. 13 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
237 | LÁZÁR IMRE, DR. A festők városa. A Hajdúsági Nemzetközi Művésztelep és a böszörményi festők. Hajdúböszörmény, 2016, Önkormányzat. 127 p., XVI p. Kiadói ill. papírborítóban. |
238 | LÉCUREUX, ROGER - BIÉLOT, ROBERT Napóleon. Rajzolta: Marcello, Buzzelli, Manara. Ford.: Fáber András. Bp., 1989, Interpress. 72 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
239 | LEHOCZKY TIVADAR Adatok hazánk archaeologiájához különös tekintettel Beregmegyére és környékére I-II. Clio sorozat. I-II. kötet egybekötve. Reprint! Ungvár, 2001, Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség. 179 p., 95 p., 2 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
240 | LELESZY BÉLA Nyugat felé. Bp., 1942, Grill. 297 p. Kiadói ill. (Falk István) kopott papírborítóban. |
241 | LENGYEL DÉNES Régi magyar mondák. Bp., 1985, Móra. 497 p., 3 sztl. lev. Kiadói kopottas kartonkötésben, ill. kopottas papír védőborítóban. |
242 | Leningrad. Art and Architecture. Leningrad, 1990, Aurora Art Publishers. 299 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
243 | Lenti város 30 éves: Lentimúltja és jelene képekben. Lenti, 2009, Pintér Stúdió. számozatlan oldalak. Kiadói ill. kartonkötésben. |
244 | Leveleskönyv lapjai I-II. A címzett: Nagy Pál. Székelyudvarhely, 2009-2010, Erdélyi Gondolat Könyvkiadó. 82 p., 35 sztl. lev., 56 p., 12 sztl. lev., Nagy Pál által dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
245 | LOVÁSZY KÁROLY Pesti versek. Bp., é. n., Dick Manó. 62 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. (Bíró Mihály) viseltes papírborítóban. |
246 | LUCAS, JAMES Hitler végrehajtói. A német hadigépezet vezetői 1933-1945. Ford.: Lengvári Ágnes. Pécs, 1996, Alexandra. 231 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
247 | A m. kir. fegyveres erők képeskrónikája. 1919-1945. Michelfeld, 1977, Vitézi Szék. 300 p., 4 mell. Kiadói nyl-kötésben. |
248 | M. TÓTH GYÖRGY A Petőfi Sándor laktanya 100 éve. Epizódok egy honvéd gyalogsági kaszárnya történetéből. Bp., é. n., Magyar Honvédség vitéz Szurmay Sándor Bp. Helyőrség Dandár. 78 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
249 | MACKSEY, KENNETH A diadaltól az összeomlásig. 20. századi hadtörténet. A német hadvezetés végzetes tévedései Moltkétól Guderianig. Ford.: Császár László, Halmai Péter és Helfrih Viktor. Debrecen, 1999, Hajja. 228 p., 12 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
250 | MACKSEY, KENNETH Panzer Division the mailed fist. The Pan/Ballantine Illustrated History of World War II. London, 1968, Pan/Ballantine Books. 160 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
251 | MACKSEY, KENNETH-BATCHELOR, JOHN H. Tank. A History of the Armoured Fighting Vehicle. New York, 1973, Ballantine Books. 160 p. Hozzá: Folyóirat: War classics tanks. 1975. dec. Vol. 1. No. 10. 66 p. Tűzve. Hozzá: Folyóirat: AFV/Weapons. Edited by Duncan Crow. 1973. oct. 141-160 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
252 | MAGOS GYÖRGY Az angol és amerikai imperialisták a Horthy-fasizmus támaszai, a magyar nép ellenségei. Útmutató városi előadók számára 81. Bp., 1953, Művelt Nép. 27 p., 3050 pld. Hozzá: Ladányi Andor: A klerikális reakció szerepe a Horthy-rendszer idején. Útmutató városi előadók számára 63. Bp., 1952, Művelt Nép. 40 p. Hozzá: T. Szerémi Borbála: Zalka Máté. Útmutató városi előadók számára 56. Bp., 1952, Művelt Nép. 32 p. Hozzá: A Nagy Októberi Szocialista Forradalom hatása Magyarországon. Útmutató városi előadók számára 60. Bp., 1952, Művelt Nép. 40 p., 3000 pld. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
253 | A magyar irodalom kincsesháza. Az európai irodalom kincsesháza. Szerk.: Alszeghy Zsolt és Baránszky-Jób László. Bp., é. n., Athenaeum. 444 p. Kiadói vászonkötésben. |
254 | A magyar irodalom története 1900-ig. A műveltség könyvtára. Szerk.: Ferenczi Zoltán. Bp., é. n., Athenaeum. 5 sztl. lev., 682 p. Kiadói kicsit sérült vászonkötésben. |
255 | A Magyar Királyi Földmívelésügyi Minisztérium Rádióelőadásainak sorozata 1933. B. sorozat. V-VI. évf. 1933. január-december. Bp., 1933, Pátria. 176 p., 78 p., 1 sztl. lev. Nem kollacionált! Kiadói félvászon kötésben. |
256 | A magyarok világkongresszusának tárgyalásai. Budapesten, 1929. aug. 22-24. Szerk.: Dr. Krisztics Sándor. Bp., 1930, Magyarok Világkongresszusa Központi Irodája. 343 p. Amatőr félvászon kötésben. |
257 | Magyarország a második világháborúban. Lexikon A-Zs. Főszerk.: Sipos Péter. Szerk.: Ravasz István. Bp., 1996, Petit Real. 584 p. Kiadói nyl-kötésben. |
258 | Magyarország az első világháborúban. Lexikon A-Zs. Főszerk.: Szijj Jolán. Szerk.: Ravasz István. Bp., 2000, Petit Real. 851 p., 1000 pld. Kiadói nyl-kötésben. |
259 | MALONYAY DEZSŐ Az ifiur és a többi. Bp., 1905, Singer és Wolfner. 284 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
260 | MANWELL, ROGER SS and Gestapo: Rule by terror. The Pan/Ballantine Illustrated History of World War II. London, 1972, Pan/Ballantine. 160 p. Kiadói ill. kopottas papírborítóban. |
261 | MARCZALI HENRIK Erdély története. Bp., 1935, Káldor. 288 p. Kiadói aranyozott, kopott vászonkötésben. |
262 | MARCZINKÓ FERENC, DR. - PÁLFI JÁNOS, DR. - VÁRADY ERZSÉBET, DR. A legújabb kor története a francia forradalomtól napjainkig. A gimnázium és leánygimnázium VI. oszt. Bp., 1940, Kir. M. Egy. Nyomda. 176 p. Kiadói papírborítóban. |
263 | MARGITAY-BECHT ANDRÁS, DR. A Leitha Monitor - Az utolsó osztrák-magyar hadihajó története. Hadtörténeti Intézet és Múzeum - Budapest, TIT Hajózástörténeti,- Modellező és Hagyományörző Egyesület. Budapest/Neszmély/Komárom. Bp., é. n., Schöck Kft. 92 p., 4 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
264 | MARKÓ MIKLÓS Czigányzenészek albuma. 45 elhalt és 65 fővárosi és vidéki élő primás arczképével, életrajzával, 13 zenekari képpel és 180 segédzenész arczképével. Reprint az 1896-ban megjelent kiadás alapján. Bp., 2006, Fekete Sas. 129 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
265 | MARÓTHY JENŐ Felvidéki falevelek. Húsz küzdelmes esztendő életéből. Bp., 1939, Kir. M. Egy. Nyomda. 251 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
266 | MARTINOVITSNÉ KUTAS ILONA Báró Podmaniczky Pál és a norvég biblia. Elbeszélés a 18 nyelvű nagyapáról 7 nyelven és rovásírással. Bp., 2000, Széphalom Könyvműhely. 299 p., dedikált. A hátsó borító kicsit foltos! Kiadói papírborítóban. |
267 | MASON, DAVID U-Boat: the secret menace. The Pan/Ballantine Illustrated History of World War II. London, 1968, Pan/Ballantine Books. 160 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
268 | MÁTÉ PÁL Richard Neutra. Architektúra. Bp., 1970, Akadémia. 32 p., 24 sztl. lev., 3000 pld. Hozzá: Kubinszky Mihály: Bohuslav Fuchs. Architektúra. Bp., 1977, Akadémia. 22 p., 27 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
269 | MEIGNAN, ABBÉ Renan műve. S a német ítészet. Pest, 1864, Szt. István-Társulat. 86 p. Hozzákötve: Magyar védharangok Krisztus és a kereszténység mellett, Renan és a renanisták ellen. Pest, 1864, Lonkay Antal. VIII p., 295 p. Vízfoltos lapokkal! Amatőr félvászon kötésben. |
270 | MESKO, JIM Hummer humvee in action. Armor Number 32. Carrolton, Texas, 1994, Squadron/Signal. 49 p. Hozzá: kivágások. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
271 | MÉSZÁROS T. LÁSZLÓ Zala Európában. Mészáros T. László fotóival. Zalaegerszeg, 2005, Mészi Fotó Kiadó. 157 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
272 | MEZEY SÁNDOR Naplemente. Vörösmarty Kör 2. Magyar Szépírók. Versek. München, 1958, Amerikai Magyar Kiadó. 56 p., 2 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
273 | MIKSZÁTH KÁLMÁN A paraszt-kontesz. És egyéb elbeszélések. Bp., é. n., "Érdekes Könyvtár". 64 p. Hozzákötve: Thury Zoltán: Emberhalál. Bp., é. n., "Érdekes Könyvtár". 64 p. Hozzákötve: Feszty Árpád: Bolond Jancsi. Bp., é. n., "Érdekes Könyvtár". 64 p. Hozzákötve: Gozsdu Elek: Sámson madara. Bp., é. n., "Érdekes Könyvtár". 63 p. Ceruzás beírásokkal! Amatőr félvászon kötésben. |
274 | MIKULA, VALENTIN Stuka. Ford.: Dr. Szabó Lajos. h. n., 1996, Victoria Kft. 229 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
275 | MIKUNISZ, S. Izrael népének harca a békéért és függetlenségért. Ford.: Forgács Marcell. Bp., 1952, Szikra. 126 p., 1 sztl. lev., 4000 pld. Hozzá: Ibarruri, Dolores: A békéért, demokráciáért, Spanyolország függetlenségéért. Ford.: Bajomi Lázár Endre. Bp., 1952, Szikra. 78 p., 1 sztl. lev., 4000 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
276 | MILLER, DAVID - RIDEFORT, GERARD Korszerű elit-alakulatok. Arzenál könyvek. Fegyverzet, egyenruházat és harcászat. Ford.: Soó Zöld Balázs. Bp., 1993, Kossuth. 158 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
277 | MILWARD, ALAN S. Háború, gazdaság, társadalom. 1939-1945. A II. világháború hátterében meghúzódó gazdasági események. Ford.: Kiss Annamária. Bp., 1999, Aquila Könyvkiadó. 445 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
278 | A minisztertanács munkaprogramja. Elfogadta az Országgyűlés 1987. szept. 16-19-ei ülése. Grósz Károlynak, a minisztertanács elnökének expozéja. Kádár Jánosnak, az MSZMP főtitkárának hozzászólása. A miniszterelnök vitazáró beszéde. A minisztertanács munkaprogramja. Bp., 1987, Kossuth. 79 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
279 | MUHARI-PAPP SÁNDOR BALÁZS - CSÓKAY ANDRÁS Művészet és idegsebészet együtt a hitben. II. átdolgozott kiadás. Bp., 2015, Kairosz. 100 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
280 | MULADI BRIGITTA Vinkler László. Szeged, 2001, Művészetért, Oktatásért Alapítvány. 111 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
281 | MURÁDIN JENŐ Fadrusz két szobor száz éve. Kolozsvár, 2002, Gloria Kiadó-Polis Könyvkiadó. 107 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
282 | MYATT, FREDERICK Revolverek és pisztolyok. Arzenál könyvek. Ford.: Dr. Gömbös János. Bp., 1994, Kossuth. 159 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
283 | MYATT, FREDERICK - RIDEFORT, GERARD Korszerű hadipuskák és géppisztolyok. Arzenál könyvek. 78 híres kézifegyver. Ford.: Dr. Gömbös János. Bp., 1993, Kossuth. 159 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
284 | NAGY MIKLÓS MIHÁLY Boldog békeidők haditengerészei. A K. u. K. hadiflotta utazástörténete. Bp., 2003, Kornétás Kiadó. 430 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
285 | NAGY PÁL Vallomásos emlékek. Székelyudvarhely, 2011, Erdélyi Gondolat Könyvkiadó. 138 p., 2 sztl. lev., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
286 | A nagybitokos arisztokrácia ellenforradalmi szerepe 1848-49-ben II. Magyarország újabbkori történetének forrásai. Összegyűjtötte és szerkesztette: Andics Erzsébet. Iratok 1848. márc. 15.-1849. márc. 4. Bp., 1952, Akadémia. 559 p. Kiadói félvászon kötésben. |
287 | NAGYMIHÁLY SÁNDOR A nemzet csalogánya I-II. Blaha Lujza életregénye. Bp., é. n., Helikon Kft. 180 p., 19 t., 163 p., 19 t. Színes, festett, textilbevonatú kötésben. |
288 | Napenergia a mezőgazdaságban. Szerk.: Dr. Farkas István. Bp., 2003, Mezőgazdasági Kiadó. 317 p., 1 szt. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
289 | NÁRAY ANTAL - BERKÓ ISTVÁN Légitámadás! Bp., é. n., Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. 304 p., 24 old képmelléklettel, 2 kihajtható mell. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
290 | NÉKÁM LAJOSNÉ A kőszegi patika. Bp., 1965, Iparművészeti Múzeum. 15 p., 12 t., 1000 pld. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
291 | NÉKÁM LAJOSNÉ DR. Művészi magyar patikaedények. Bp., 1964, Iparművészeti Múzeum. 36 p., 12 sztl. lev., 1000 pld. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban, ázott lapokkal. |
292 | NONTE, GEORGE C. Pistol & Revolver. Third Edition. South Hackensack, é. n., Stoeger Publishing Company. 219 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
293 | NOVOTNY TIHAMÉR Szétguruló üveggolyókban. Tanulmányok, esszék, művészportrék, kiállítás-megnyitók, beszélgetések a vizuális kultúra és a kortárs képzőművészet tárgyköréből. Szentendre, 2004, VLS Kulturális Egyesület. 604 p., 500 pld., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
294 | OLÁH LAJOS - SZABÓ JÓZSEF JÁNOS Fényes szurony, rózsafa nyele. Nagykunsági katonák az Osztrák-Magyar Monarchiában 1868-1918. Bp., 2006, Timp Kiadó. 176 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
295 | Az otthon és gazdagsága. A családi ház építésének, felszerelésének, kert- és állatgazdaságának kérdéseiben. Szerk.: Dr. Gombocz Endre. Bp., 1933, Kir. M. Természettud. Társ. 800 p., XVI p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
296 | PÁL-ANTAL SÁNDOR A marosvásárhelyi utcák, közök és terek történeti névtára. Marosvásárhely, 1997, Mentor. 221 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
297 | PÁLY EDE Költeményei. 1878-81. Sárköz, 1882, Szerző. 308 p., 2 sztl. lev. Kiadói kopott, viseltes vászonkötésben, aranyozott lapszéllel. |
298 | PAPP JÓZSEF A Bakony növénytani bibliográfiája. A Bakony természettudományi kutatásának eredményei II. Veszprém, 1965, Veszprém Megye Múzeumi Ig. 103 p., 800 pld. Kiadói papírborítóban. |
299 | PAPPNÉ TARCZAY GIZELLA Ráchel. Színmű öt felvonásban. h. n., 1977, Szerző. 62 p., 500 pld., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
300 | Párosan szép... Válogatás az ezredforduló fényképeiből. Szerk.: Gáti György, Szarka Klára, Tóth József és Vancsó Zoltán. Bp., 2003, Magyar Fotóművészek Szövetsége. számozatlan oldalak. Kiadói papírborítóban. |
301 | PASSUTH KRISZTINA Kovács Tamás László szobrász- és grafikusművész: Fekete vörös fehér. Bp., é. n., KTTK. 99 p. Kiadói vászonkötésben. |
302 | PASSUTH LÁSZLÓ A harmadik udvarmester. Bp., 1963, Szépirodalmi. 699 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
303 | PASSUTH LÁSZLÓ Ravennában temették Rómát. Bp., 1963, Móra. 429 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
304 | PATAKY IVÁN - ROZSOS LÁSZLÓ - SÁRHIDAI GYULA Légi háború Magyarország felett I-II. Bp., 1992, Zrínyi Kiadó. 271 p., 361 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
305 | PATAY ISTVÁN A szélenergia hasznosítása. Bp., 2003, Szaktudás Kiadó Ház. 119 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
306 | PAULOVICS PÉTER A denevérek és védelmük a dél-alföldi folyók mentén. Bugaci füzetek 10. Szeged, 2001, Csemete. 43 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
307 | PÁZMÁNY PÉTER Válogatott munkái. Szerk.: Bellaagh Aladár. Bp., é. n., Lampel R. címlapkép, XXX p., 302 p., 9 t. Kiadói festett, aranyozott, dombornyomott vászonkötésben. |
308 | PETŐFI SÁNDOR Összes költeményei. Eredeti rajzokkal díszített népies kiadás. Bp., é. n., Tolnai. 416 p. Kiadói aranyozott ill. vászonkötésben. |
309 | PIEKALKIEWICZ, JANUSZ Kémek, ügynökök, katonák. Titkos kommandók a második világháborúban. Ford.: Dr. Barabás Miklós. Bp., 1988, Zrínyi. 524 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
310 | Pócsmegyer táj- és néptörténete. Szerk.: Tóth András. Pócsmegyer, 2010, Önkormányzat. 171 p., 40 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
311 | POLLMANN FERENC Balszerencse, semmi más? Tersztyánszky Károly cs. és kir. vezérezredes élete és pályafutása. Bp., 2003, Balassi Kiadó. 159 p., 6 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
312 | POMOGÁTS BÉLA Sokarcú Erdélyiség. Tanulmányok és jegyzetek. h. n., é. n., Közdok. 271 p., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
313 | POPOVICS BÉLA Munkács kultúrtörténete I. A korabeli sajtó tükrében. I. kötet. Munkács, 2005, Kárpátaljai Magyar Cserkészszövetség. 357 p.,1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
314 | PÖPPEL, MARTIN Mennyország és pokol. 20. századi hadtörténet. Egy német ejtőernyős a II. világháborúban. Debrecen, 1999, Hajja. 204 p., 34 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
315 | PRANCZ ZOLTÁN A valószínűségtől a bizonyosággig. Megfejthetők-e Pascal Gondolatai? Bp., 2012, Oltalom Alapítvány. 286 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
316 | PRICE, ALFRED Luftwaffe: Birth, life and death of an air force. The Pan/Ballantine Illustrated History of World War II. London, 1969, Pan/Ballantine Books. 160 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
317 | PRINZ GYULA Európa természeti földrajza. Segédkönyv az egyetemek bölcsészettudományi, gazdasági, jog- és államtudományi karainak, a műegyetemnek, továbbá a gazdasági, kereskedelmi, katonai és tanárképző főiskoláknak hallgatói számára. Bp., 1922, Világirodalom. 199 p. Amatőr félvászon kötésben. |
318 | PROHÁSZKA ELVIRA Mátyás Anna-rövidáru. Arad, 2014, Kölcsey Egyesület. 149 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
319 | RÁDÓCZY GYULA A legújabb kori magyar pénzek (1892-1981). Bp., 1984, Corvina. 216 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
320 | RÁDULY JÁNOS Fekete szőnyeg a sátor. Néprajzi tanulmányok, közlések. Marosvásárhely, 2003, Impress. 159 p., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
321 | RÁKOSY GERGELY Általában hallgatunk. Bp., 1973, Magvető. 575 p., dedikált. Vászonkötésben. |
322 | RAVITZKY, AVIÉZER A kinyilatkoztatott vég és a zsidó állam. Messianizmus, cionizmus és vallási radikalizmus Izraelben. Ford.: Benke László. Pozsony, 2011, Kalligram. 384 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
323 | RAY, DAVID From the Hungarian revolution. A Collection of Poems. Adapted from the Hungarian Füveskert. Edited by Tibor Tollas. Ithaca, New York, 1966, Cornell University Press. 186 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
324 | RÉDEI ISTVÁN Jászok és kunok az 1848/49-es szabadságharcban. Jászsági füzetek 18. Jászberény, 1989, Jászberényi Múzeumbaráti Kör. 85 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
325 | REGAN, GEOFFREY Hadászati balfogások. Bp., 1993, Panem-Grafo. 154 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
326 | A régi és új Európa atlasza. Történeti áttekintés Európa korszakos változásairól a mai napig. Szerk.: Juhász Vilmos. Bp., é. n., Dante. 115 p., 9 térkép mell. Kiadói ill. papírborítóban. |
327 | A régi Salgótarján képes levelezőlapokon. Magyar- angol- szlovák nyelvű! Szerk.: Dupák Gábor. Salgótarján, 1996, Balassi Bálint Könyvtár. 65 p., 1 sztl. lev., 1000 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
328 | Régiségek könyve. Szerk.: Voit Pál. Bp., 1983, Gondolat. 513 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
329 | REISMANN JÁNOS Budapester Variationen. Bp., 1971, Corvina. számozatlan oldalak. Kiadói nyl-kötésben, ill. szakadtas papír védőborítóban. |
330 | RÉTI GYÖRGY Budapest-Róma Berlin árnyékában. Magyar-olasz diplomáciai kapcsolatok 1932-1940. Bp., 1998, ELTE. 299 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
331 | RÉZ BÁLINT Sába királynője. 5000 pengő jutalommal díjazott. Bp., é. n., Palladis. 220 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. kopott, viseltes papírborítóban. |
332 | RIMÓCZI IMRE, DR. 88 színes oldal a leggyakoribb gombákról. Bp., 1984, Mezőgazdasági Kiadó. 88 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
333 | A romániai magyar nemzetiség. Szerk.: Koppándi Sándor. Bukarest, 1981, Kriterion. 521 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. |
334 | S. NAGY KATALIN Farkas István. h. n., 2002, Farkas István Alapítvány. 205 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
335 | S. NAGY KATALIN Gábor Marianne. Bp., 2003, Gloria Kiadó. 131 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
336 | SALLÓ ERVIN-MANDICS GYÖRGY Zöld emberkék, tollas kígyók, tüzes szekerek? Kritikai megjegyzések a paloasztronautikai értelmezések elveiről és módszereiről. Bukarest, 1977, Albatrosz. 171 p., 4800 pld., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
337 | SCUTTS, JERRY Luftwaffe fighter units, Europe, 1939-41. Aircam/Airwar 6. London, 1977, Osprey. 48 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
338 | SCSERBAKOV, A. SZ. Lenin - Sztálin zászlaja alatt a szovjetnép győzni fog. Beszéd a Lenin halálának XX: évfordulóján 1944. jan. 21.-én tartott ünnepélyes gyászülésen. Moszkva, 1944, Idegennyelvű Irodalmi Kiadó. 12 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
339 | Second world war combat weapons - German. Vol. 1. Edited by E. J. Hoffschmidt & W. H. Tantum. Connecticut, 1968, WE. 212 p. Kiadói vászonkötésben. |
340 | SHAW, ANTONY A II. világháború napról napra. 20. századi hadtörténet. Debrecen, 2002, Hajja. 192 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
341 | Small arms profile 9, 11-13, 16-17. 9.: The beretta. 11.: The winchester arms company. 12.: Russian submachine guns. 13.: The bren gun. 16.: Colt percussion revolvers. 17.: Smith & Wesson tip-up revolvers. Windsor, 1972-1973, Profile Publications Limited. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
342 | SOLYMOS EDE A Türr István Múzeum története és ismertetése. A Bajai Türr István Múzeum kiadványai 5. Baja, 1958,. 27 p., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
343 | SOÓS LAJOS Magyarországi új helicidák. II. Annales Musei Nationalis Hungarici 1904. Különlenyomat! Bp., é. n., k. n. 292-295 p. Tűzve, kiadói viseltes, foltos papírborítóban. |
344 | A Soproni Múzeum gyógyszerészeti gyűjteménye. Győr-Sopron Megyei Múzeumi Szervezet kiadványai 4. Szerk.: Dávid Lajos. Sopron, 1968, Győr-Sopron Megyei Múzeumi Szervezet. 64 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
345 | SPICK, MIKE A luftwaffe ászai. 20. századi hadtörténet. A Jagdfliegerek taktikái és harceljárásai a II. világháborúban. Ford.: Györkös Attila, Szabó Tamara és Vágó Tímea. Debrecen, 1998, Hajja & Sons. 302 p., 13 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
346 | Stefi bá rajzai III. Gyűjtötte: Gyurta Béla. Bp., 1996, k. n. 80 p. Hozzá: Mappában másolt rajzok. Nyl-kötésben. |
347 | SUGÁRNÉ KONCSEK ARANKA A szegénygondozás, az orvoslás és a közegészségügy története Jászberényben. Jászsági füzetek 29. Jászberény, 2000, Jász Múzeumért Kulturális Alapítvány. 126 p., 3 kihajtható mell. Kiadói ill. papírborítóban. |
348 | SULZBERGER, C. L. The American Heritage Picture History of World War II. h. n., 1966, Crown Publishers. 640 p. Kiadói félvászon kötésben, szakadtas papír védőborítóban. |
349 | SZ. KÜRTI KATALIN Vezető a debreceni Medgyessy Ferenc Emlékmúzeum Medgyessy Ferenc (1881-1958) életműve című kiállításához. Debrecen, 2006, Medgyessy Ferenc Emlékmúzeum. 116 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
350 | SZABÓ DEZSŐ Mesék a kacagó emberről. Bp., é. n, Genius. 128 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
351 | SZABÓ DEZSŐ Mosolygok. Szabó Dezső füzetek 2. Elbeszélések. Bp., 1934, Ludas Mátyás. 66 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
352 | SZABÓ DEZSŐ Ölj! Bp., 1921, Genius. 235 p., 1 sztl. lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
353 | Szabó Dezső írásai. Szerk.: Hartyányi István. Bp., 1991, k. n. 40 p., dedikált. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
354 | SZABÓ ISTVÁN A magyarság életrajza. Bp., 1941, Magyar Történelmi Társulat. 276 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, kicsit viseltes gerinccel. |
355 | SZALAY LAJOS Végtelen a tenyérben. Bakonyi Péter interjúi. Bp., 1987, Múzsák. 154 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
356 | SZAMOSI JÓZSEF Magyar legenda emlékei nyugaton. Nagy Lajos király legendájának művészeti emlékei Nyugaton. München, 1995, Tisia. 46 p., 2 sztl. lev., 23 t., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
357 | Századok és tanulságok V-X. Szerk.: Hegedüs Géza. Bp., é. n., Anonymus. 65-160 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
358 | SZEIFERT JUDIT Az örök kívülálló Bene Géza művészete. Festőművész 1900-1960. Bp., 2001, Új Művészet Kiadó. 125 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
359 | SZÉLL JÓZSEF Új élet a romok helyén. Egy nemzetgazdasági, szociálpolitikai és nemzetpolitikai intézmény tervrajza. Bp., 1934, Hajdú Dénes. 106 p., dedikált. Kiadói ill. (Paulovits) foltos, viseltes papírborítóban. |
360 | Szentendre. Tahin Gyula 101 színes felvételével, Vujicsics Sztoján szövegével. Bp., 1985, Corvina. számozatlan oldalak. Kiadói ill. kartonkötésben. |
361 | Szentendrei arcképcsarnok I. Kortársaink. Szentendre, 2000, Szentendre Város Polgármesteri Hivatal. 227 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
362 | SZENTI TIBOR Vér és pezsgő. Tények és tanúk. Harctéri naplók, visszaemlékezések, frontversek, tábori és családi levelek az első világháborúból. Bp., 1988, Magvető. 390 p., 3 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
363 | SZERB ANTAL A világirodalom története. Bp., 1989, Magvető. 923 p., 2 sztl. lev. Kiadói nyl-kötésben. |
364 | SZERB ANTAL Magyar irodalom történet. Bp., 1992, Magvető. 530 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
365 | SZIMONIDESZ LAJOS Napjaink vallási forradalmai. Korszerű magyar írások 3. Bp., 1936, Viktória. 95 p. Tollas aláhúzásokkal! Kiadói ill. papírborítóban. |
366 | SZONG, MAYLING Csiangkájsek. A tábornagy naplójával. Ford.: Dr. Gáspár István. Bp., 1944, Magyar Írás. 189 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopott félvászon kötésben. |
367 | SZŐNYI GYULA Börtönben írt 1956-os forradalmi versei. Bp., é. n., Politikai Foglyok Országos Szövetsége. 156 p., 2 sztl. lev., aláírt. Kiadói ill. papírborítóban. |
368 | SZTRÓKAY KÁLMÁN A kis hadvezér. Bp., 1940, Rózsavölgyi. 295 p., 7 sztl. lev. Kiadói aranyozott, kopott vászonkötésben. |
369 | SZÜCS JENŐ A tatárjárás. Útmutató városi és falusi előadók számára. Bp., 1953, Művelt Nép. 28 p. Tűzve, kiadói foltos papírborítóban. |
370 | TAKÁCS ANDRÁS-FÜGEDI JÁNOS Gömöri népi táncok. Pozsony, 1992, Madách. 315 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
371 | TÁNCSICS MIHÁLY Fővárosunk. Reprint! Bp., 1976, Bp. Főváros Levéltára. 140 p., 3 sztl. lev., 1500 pld. Kiadói vászonkötésben, szakadtas papír védőborítóban. |
372 | Tanks at war 1939-1945. Purnell s History of the World Wars Special. Edited by Andrew Kershaw. London, 1975, Phoebus. 63 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
373 | Tanulmányok a romániai együttlakó nemzetiségek történetéből és testvéri együttműködéséről a román nemzettel I. Szerk.: Bitay Ödön. Bukarest, 1976, Politikai Könyvkiadó. 409 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
374 | Tanulmányok a távmunkáról 2006. Szerk.: Dr. Bihary Pál. Bp., 2006, Bp.-i Munkaerőpiaci Intervenciós Központ. 634 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
375 | TAPFER DEZSŐ, DR. A Keleti-Bakony madárvilága. A Bakony természettudományi kutatásának eredményei III. Veszprém, 1966, Veszprém Megye Múzeumi Igazgatósága. 77 p., 1 sztl. lev., 500 pld. Kiadói papírborítóban. |
376 | TAPOLCAINÉ SÁRAY SZABÓ ÉVA Komárom nyomdászat- és sajtótörténete 1705-1849. Komárom, 2010, KT Könyv- és Lapkiadó Kft. 236 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
377 | TARTAKOWER, S. G., DR. Die hypermoderne schachpartie. Wien, 1924, Wiener Schachzeitung. 517 p., 1 sztl. lev. Tollas jelölésekkel, beírásokkal! Kiadói foltos, kopott, viseltes vászonkötésben. |
378 | TAYLOR, A. J. P. A második világháború képes krónikája. Ford.: Békés András. Bp., 1988, Akadémia. 243 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
379 | TAYLOR, A. J. P. Az első világháború képes krónikája. Ford.: Békés András. Bp., 1988, Akadémia. 230 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
380 | TAYLOR, MICHAEL J. H. World Fighters 1945-1985. Warbirds illustrated No. 28. London, 1984, Arms and Armour Press. 72 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
381 | Templomra szállt bánatmadár. Pusztakamarási magyarok. Szerk.: Székely Ferenc. Kolozsvár, 2011, Kriterion. 281 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
382 | A tér a szobrászatban. Szerk.: Bordács Andrea. Bp., 2005, Műcsarnok-Magyar Szobrász Társaság. 148 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
383 | The battle of Britain. Purnell s History of the World Wars Special. Edited by Bernard Fitzsimons and Christy Campbell. London, 1974, Purnell & Sons. 63 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
384 | The first submarines. Purnell s History of the World Wars Special. Editor Bernard Fitzsimons. London, é. n., Phoebus. 63 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
385 | The first War planes. Purnell s History of the World Wars Special. Edited by Andrew Kershaw. London, 1975, Phoebus. 61 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
386 | The history of World War II. Lt.-Col. Eddy Bauer. New York, 1979, Galahad Books. 680 p. Kiadói kartonkötésben, ill. viseltes, szakadtas papír védőborítóban. |
387 | The M1 Abrams battle tank. Vanguard 41. Text and colour plates by Steven J. Zaloga. London, 1985, Osprey. 40 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
388 | THOREAU, HENRY DAVID Walden. A polgári engedetlenség iránti kötelességről. Ford.: Szőllősy Klára. Bp., 2015, Fekete Sas Kiadó. 287 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
389 | Tizenkét hónap. Kecskemétiek a szabadságharcban III. Dékány Rafael a 25. honvéd zászlóaljról. Szerk.: Székelyné Kőrösi Ilona. Kecskemét, 2004, Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Katona József Múzeuma. 111 p., 1 kihajtható mell. Kiadói ill. papírborítóban. |
390 | TÓTH KÁROLY, DR. A múltban a jövőért. Válogatás az 1985-2000 közötti igehirdetésekből, cikkekből és előadásokból. Bp., 2001, Ökumenikus Tanulmányi Központ. 357 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
391 | TÖMÖRKÉNY ISTVÁN Népek az ország használatában. Bp., 1917, Táltos. 284 p., 2 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben. |
392 | TROMP, I. VAN, DR. Sorsunk és az álmok. Bp., é. n., Széchenyi Irodalmi és Művészeti Rt. 328 p. Vászonkötésben. |
393 | Túl a centenáriumon - Adalék a topolyai Őzbak Vadásztársaság történetéhez. ?-2007. Topolya, 2007, Őzbak. 97 p., 1 sztl. lev., 500 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
394 | TÜSKÉS TIBOR Adatok Fülep Lajos zengővárkonyi éveihez. A Janus Pannonius Múzeum évkönyve XX-XXI. 1975-76. Separatum. Különlenyomat! Pécs, 1977, Janus Pannonius Múzeum. 268-279 p., dedikált. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
395 | Ukijo-e - Az elillanó világ képei. Hopp Ferenc kiskönyvtára 2. Válogatás gróf Vay Péter japán fametszet gyűjtéséből. Szerk.: Fajcsák Györgyi és Umemura Yuko. Bp., 2010, Hopp Ferenc Kelet-Ázsiai Művészeti Múzeum. 213 p. Kiadói papírborítóban. |
396 | Út a nyugalomhoz. Mindennapi tűnődések. Őszentsége, a dalai láma korunkról, jövőnkről, esélyeinkről. Ford.: Sári László. Bp., 2001, Írás Kiadó. 403 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
397 | Úttörőzsebkönyv. 6 db. Bélyegkönyv. Felelj, ha tudsz! Légy ügyes! Festményország. Úttörőnaptár. 1919 hősei. Bp., 1959, Móra. Kiadói ill. papírborítóban, papírtokban. |
398 | VADÁSZ ELEMÉR A szén és a petróleum múltja és jövője. Élet és tudomány. Bp., é. n., Athenaeum. 254 p., 1 sztl. lev. Szakadt a címoldal! Amatőr félvászon kötésben. |
399 | VAJDA ALBERT Egy lépés előre, kettő össze-vissza. Vidám regény egy szomorú témáról. III. kiadás. London, é. n., PPC Books. 78 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
400 | VALLEMONT, ABBÉ DE Les elemens de l histoire. Paris, 1729, Chez Gabriel Martin, Jean-Baptiste Coignard Fils, Hyppolite L. Guerin. XXX p., 3 sztl. lev., 431 p. Korabeli viseltes, kopott bőrkötésben, sérült bordázott gerinccel. |
401 | VÁRDY BÉLA Magyarok az Újvilágban. Az észak-amerikai magyarság rendhagyó története. Bp., 2000, Magyar Nyelv és Kultúra Nemzetközi Társasága. 840 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
402 | VARGA ANDOR Élet és erkölcs. Teológiai kiskönyvtár IV/6b. Bioetikai kérdések. Róma, 1980, Teológiai Kiskönyvtár Szerkesztőbizottsága. 265 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
403 | VARGA KATALIN, DR.-DIÓSZEGHY CSABA, DR. Hűtésbefizetés. Avagy a szuggesztiók szerepe a mindennapi orvosi gyakorlatban. Bp., 2001, Pólya Kiadó. 143 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
404 | VARGHA KÁLMÁN "Gyarló örömök boldog énekese" (Berda József indulása). Különlenyomat az Irodalomtörténeti közlemények 1979. évi 2. számából. h. n., 1979, k. n. 133-154 p., dedikált. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
405 | VASAS SAMU Erdő és környezetvédelem. Bukarest, 1981, Tudományos és Enciklopédiai Könyvkiadó. 178 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
406 | VASS ÖDÖN, DR. Hajózási értelmező szótár. Hivatásos és kedvtelési hajósoknak, tengerészeknek. Bp., 2006, k. n. 116 p. Spirálkötésben. |
407 | VISI ISTVÁN A hajógyártás technológiája. Ipari szakkönyvtár. Bp., 1964, Műszaki. 256 p., 1300 pld., dedikált. Kiadói ill. kartonkötésben. |
408 | WALLACE, EDGAR A hatalom könyve. Ford.: Sz. Gyömrői Boriska. Bp., 1929, Dante. 223 p. Kiadói vászonkötésben. |
409 | War planes 1945-1976. Purnell s History of the World Wars Special. Editor: Iain Parsons. London, 1975, Salamander Books. 64 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
410 | Warfare today. How Modern Battles are Planned and Fought on Land, at Sea, and in the Air. Joint editors Admiral Sir Reginald Bacon. London, é. n., Odhams. 256 p. Kiadói viseltes, foltos, kopott vászonkötésben. |
411 | Weapons and uniforms of the U.S.S.R. Purnell s History of the World Wars Special. Editor Bernard Fitzsimons. London, 1975, Phoebus. 64 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
412 | Weapons of war. Purnell s History of the World Wars Special. Edited by Andrew Kershaw. London, 1976, Phoebus. 64 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
413 | WEISZHÁR ATTILA - WEISZHÁR BALÁZS Csaták kislexikona. Bp., 2000, Maecenas Könyvkiadó. 282p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
414 | WILKINSON, FREDERICK Firearms. New York, 1973, Golden Press. 80 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
415 | WINGHENE, EGON VAN Hová tegyük a zsidókat? Reprint! Ford.: Szabó István. Bp., 2002, Gede Testvérek Bt. 77 p., 4 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
416 | WYKES, ALAN The siege of Leningrad. Ballantine s Illustrated History of World War II. New York, 1968, Ballantine Books. 160 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
417 | YOUNG, PETER Commando. The Pan/Ballantine Illustrated History of World War II. London, 1969, Pan/Ballantine Books. 159 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
418 | ZRÍNYI MIKLÓS, GRÓF Válogatott munkái. Magyar művészek rajzaival. Bp., é. n., Lampel R. címlapkép, XXXI p., 344 p., 14 t. Kiadói festett, aranyozott, dombornyomott vászonkötésben. |