Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
1 | 100 éves a Soproni Sörgyár Rt. A Soproni Sörgyár története 1895-1995. Szerk.: Gergely Ilona, Kerényi János. Sopron, 1995, Soproni Sörgyár Rt. 64 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
2 | 1848-1849. A szabadságharc és forradalom története. Szerk.: Hermann Róbert. Bp., 1996, Videopont Kiadó. 463 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
3 | A. TÓTH SÁNDOR Pintér. Egy milliárdos, akit sírni is láttak. Porta Könyvek. Sorszámozott: 1490. Kecskemét, [2006], Kecskeméti Lapok Kft. 331 p., aláírt. Kiadói ill. műbőr kötésben. |
4 | AGÁRDI PÉTER Értékrend és kritika. Fejtő Ferenc irodalomszemlélete a 30-as években. Bp., 1982, Gondolat. 419 p., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói vászonkötésben. |
5 | AGÁRDI PÉTER Fejtő Ferenc testamentuma. Bp., 2009, Kossuth Kiadó. 127 p., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
6 | AGÁRDI PÉTER Kortársunk, Mónus Illés. Metszet az 1930-as évek magyar szellemi életéből. Bp., 1992, Gondolat. 207 p., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban, borító fedlap szamárfüles. |
7 | ALEXAY ZOLTÁN Szigetköz. Bp., 1989, Interpress. 134 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
8 | ALFÖLDY JENŐ Visszhang. Bp., 1986, Szépirodalmi Könyvkiadó. 380 p., 2 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
9 | ALMANACH Mikszáth almanach az 1915-ik évre. Szerk.: Herczeg Ferenc. Egyetemes Regénytár. Bp., é.n., Singer és Wolfner. 8 sztl.lev., VI p., 264 p. Kiadói viseltes, foltos vászonkötésben, két oldal össze van ragadva. Hozzá tartozik: Mikszáth almanach az 1912-ik szökő évre. Szerk.: Herczeg Ferenc. Egyetemes Regénytár. Bp., é.n., Singer és Wolfner. 8 sztl.lev., 256 p. Kiadói viseltes vászonkötésben. Mikszáth almanach az 1920-ik szökőévre. Szerk.: Herczeg Ferenc. Bp., é.n., Singer és Wolfner. 8 sztl.lev., 168 p. Kiadói viseltes, ill. kartonkötésben. (3 db). |
10 | ALTAY MARGIT Jégországban. I. kiadás. Tündérvásár Könyvtára. Bp., é.n., Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. 61 p., 1 sztl.lev. Kiadói viseltes ill. kartonkötésben. |
11 | Amiről kevés szó esett... II. Adalékok a Budapest Műszaki Egyetem 1956 októberi eseményeihez. Szerk.: Pogány Mária. Bp., 1993, "Műegyetem - 1956" alapítvány. Címoldal, 71 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
12 | ANDOR CSABA A siker éve: 1861. Madách élete. Bp., 2000, Fekete Sas Kiadó. 218 p., 1 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. A dedikálás első két sorát Kaján Tibor írta, majd Andor Csaba fejezte be. Kiadói ill. papírborítóban. |
13 | ANDRÁSI GÁBOR - PATAKI GÁBOR - SZÜCS GYÖRGY - ZWICKL ANDRÁS Magyar képzőművészet a 20. században. Egyetemi Könyvtár. Bp., 1999, Corvina. 289 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
14 | APÁTI-TÓTH SÁNDOR Csöndek. Háromnyelvű (magyar - német - angol). Cegléd, 2000, A szerző kiadása. 81 p. + meghívó könyvbemutatóra, Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
15 | APÁTI-TÓTH SÁNDOR - ZALÁN TIBOR Talált képek. Cegléd, [2003], Apáti Bt. 97 p., 2 sztl.lev., + meghívó könyvbemutatóra, Apáti-Tóth S. által Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
16 | AZ Árpád-kori magyar történet bizánci forrásai. Második kiadás. Összegyűjtötte, fordította, bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Moravcsik Gyula. Bp., 1988, Akadémiai Kiadó. 363 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
17 | ÁRVERÉSI KATALÓGUS Christie s - Fine Printed Books and Manuscripts. Including Americana. 4. December 2014. New York, 2014, Christie s. 234 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
18 | ÁRVERÉSI KATALÓGUS Christie s - The Dutch Interior 1600-1830. 29. September 1999. Amsterdam, 1999, Christie s. 202 p. Hozzá tartozik: Une Américaine á Paris. Un pied-á-terre par Francois Catroux. 11 octobre 2006. Paris, 2006, Christie s. 196 p., 1 sztl.lev. Mindkettő kiadói ill. papírborítóban. |
19 | ÁRVERÉSI KATALÓGUS Dorotheum - Silber. 2403. Kunstauktion. 25. November 2014. Wien, 2014, Dorotheum. 219 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
20 | ASZLÁNYI KÁROLY Özöngáz. Bp., 1936, Nova Irodalmi Intézet. 276 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. vászonkötésben. |
21 | Átélések - Turczi 50. 50 írás. Szerk.: Tarján Tamás. H.n., 2007, Tinta Könyvkiadó. 229 p., 1 sztl.lev., Turczi István által Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
22 | BACZONI TAMÁS - KISS GÁBOR - SALLAY GERGELY PÁL - SZÁMVÉBER NORBERT Halálfejes katonák. Az Osztrák-Magyar Monarchia rohamcsapatai 1916-1918. [Nagykovácsi], [2000], Puedlo Kiadó. 188 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
23 | BÁCSKAI ISTVÁN Könyvesboltok vásárlói a 80-as évek közepén. Megjelent 500 pld.-ban. Bp., 1986, Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése Piackutató csoport. 48 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
24 | BAKA ISTVÁN Farkasok órája. - versek -. Megjelent 2000 pld.-ban. Szekszárd, 1992, Tolna Megyei Könyvtár - Szekszárd Város Önkormányzata. 75 p., 2 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
25 | BALÁZS LÁSZLÓ A felekezetek egymáshoz való viszonya 1791-1830. Különös tekintettel az egykorú nyomtatványokra. Bp., 1935, k.n. 134 p., 1 sztl.lev. Viseltes, vízfoltos kiadói papírborítóban. Fűzése meglazult, hátsó lapok elválnak a könyvtesttől. |
26 | BÁLINT SÁNDOR A szegedi nép. Megjelent 2400 pld.-ban. Bp., 1968, Gondolat. 174 p., 1 sztl.lev. + képmellékletek. Kiadói félvászon kötésben, kopottas ill. papír védőborítóban. |
27 | BALOGH MIHÁLY "Tiszteletpéldány". Baráth Ferenc és Molnár Ferenc találkozása a Budapesti Református Főgimnáziumban. Mesterek és Tanítványok. Kunszentmiklós, 2008, Kunszentmiklós város önkormányzata. 256 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
28 | BÁNKÚTI IMRE A kurucok első dunántúli hadjárata. (1704. január - április). Értekezések a történeti tudományok köréből - Új sorozat 78. Bp., 1975, Akadémiai Kiadó. 137 p., 3 sztl.lev. Kiadói papírborítóban, gerincénél megtörve. |
29 | BANNER ZOLTÁN Erdélyi magyar művészet a XX. században. Bp., 1990, Képzőművészeti Kiadó. 201 p. + képmelléklet. Kiadói vászonkötésben, szakadt, ill. papír védőborítóban. |
30 | BARANYI FERENC Vad vadon. Új és újjászült versek. Bp., 2012, Hungarovox Kiadó. 78 p., 1 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
31 | BÁRDOS JÓZSEF Irodalmi balkézikönyv. Irodalmi Jelen Könyvek. Arad, 2010, Concord Media Jelen. 261 p., 1 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
32 | Bartók Béla kapcsolata a moldvai csángómagyarokkal. Népdalok, népmesék, népszokások, eredetmondák a magyar nyelvterület legkeletibb részéről. Összeállította: Domokos Pál Péter. Bp., 1981, Szent István Társulat. 116 p. Kiadói vászonkötésben, néhol szakadt, ill. papír védőborítóban. |
33 | Batthyány Lajos reformkori beszédei, levelei, írásai. Sajtó alá rendezte: Molnár András. Zalaegerszeg, 1998, Zala Megyei Levéltár. 278 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
34 | BEREMÉNYI GÉZA Versek. Bp., 2016, Magvető. 254 p., 5 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
35 | Béri Géza válogatott versei és novellái. Czétényi Vilmos monotypiáival. Bp., 1992, Stádium. 214 p. Benne Follinus Anna autográf sorai Tarján Tamásnak címezve Béri G. költőről és kettejük kapcsolatáról (2005). Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. |
36 | A Bethlen-Kollégium emlékkönyve. Válogatta és összeállította: Győrfi Dénes. Szerk.: Hadházi Ferenc. Megjelent 2000 pld.-ban. Nagyenyed - Kolozsvár - Bp., 1995, k.n. 231 p. Kiadói papírborítóban. |
37 | BIRÓ JÓZSEF Erdélyi kastélyok. Száztizenöt képpel és egy színes melléklettel. Bp., é.n., Új Idők Irodalmi Intézet (Singer és Wolfner). 209 p., LXXII tábla képmelléklet, 1 sztl.lev. Kiadói viseltes kartonkötésben, gerince sérült, hiányzik. |
38 | BITSKEY ISTVÁN Hitviták tüzében. Magyar História. Bp., 1978, Gondolat. 249 p., 3 sztl.lev. Kiadói papírborítóban. |
39 | BOGDÁN LÁSZLÓ A démon női alakot ölt. Lírai napló 2003-2005. Marosvásárhely, 2006, Mentor Kiadó. 129 p., 1 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. kartonkötésben. |
40 | Bóly 1093-1993. Szerk.: Rózsás József. Megjelent 1500 pld.-ban. Bóly, 1993, Bóly Nagyközség Önkormányzata. 297 p. + képmelléklet. Kiadói vászonkötésben. |
41 | BONA GÁBOR Kossuth Lajos kapitányai. Bp., 1988, Zrínyi Katonai Kiadó. 781 p., 1 sztl.lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
42 | BOR AMBRUS Rövidítések és jelek. Bp., 1976, Magvető Könyvkiadó. 258 p., 1 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
43 | Borkalauz 1995. A Borkollégium 100-as listája az 1994-ben forgalomban levő csúcsborokról. Szerk.: Dr. Rohály Gábor. Bp., 1995, Kossuth Könyvkiadó. 62 p., 1 sztl.lev. Hozzá tartozik: Borkalauz 1996. A Borkollégium 1995. évi kóstolási jegyzetei. Szerk.: Dr. Rohály Gábor. H.n., 1995, Távlat 2000 Kiadó. 141 p., 1 sztl.lev. Borkalauz 1997. A Borkollégium 1996. évi kóstolási jegyzetei. Szerk.: Dr. Rohály Gábor. [Bp.], é.n., Akó Kiadó. 180 p., 2 sztl.lev. Mindegyik kiadói ill. papírborítóban (3 db). |
44 | Borkalauz 1998. A Borkollégium 1997. évi kóstolási jegyzetei. Szerk.: Dr. Rohály Gábor. [Bp.], é.n., Akó Kiadó. 259 p. Hozzá tartozik: Borkalauz 1999. A Borkollégium 1998. évi kóstolási jegyzetei alapján. Szerk.: Dr. Rohály Gábor. [Bp.], 1999, Akó Kiadó. 241 p., 2 sztl.lev. Borkalauz 2000. A Borkollégium 1999. évi kóstolási jegyzetei alapján. Szerk.: Dr. Rohály Gábor, Dr. Mészáros Gabriella. [Bp.], 2000, Akó Kiadó. 296 p. Mindegyik kiadói ill. papírborítóban (3 db). |
45 | BOROSY ANDRÁS Pest-Pilis-Solt vármegye közgyűlési jegyzőkönyveinek regesztái 1638-1711 II. 1666-1680. Pest Megyei Levéltári Füzetek 7. Megjelent 600 pld.-ban. Bp., 1984, Pest Megyei Levéltár. 282 p., 1 sztl.lev. + kihajtható melléklet. Kiadói ill. papírborítóban, lapok kijárnak a könyvtestből. |
46 | BOROSY ANDRÁS Pest-Pilis-Solt vármegye közgyűlési jegyzőkönyveinek regesztái 1638-1711 III. 1681-1697. Pest Megyei Levéltári Füzetek 10. Megjelent 600 pld.-ban. Bp., 1985, Pest Megyei Levéltár. 280 p., 2 sztl.lev. + kihajtható melléklet. Kiadói ill. papírborítóban, lapok kijárnak a könyvtestből. |
47 | BOROSY ANDRÁS Pest-Pilis-Solt vármegye közgyűlési jegyzőkönyveinek regesztái 1638-1711 IV. 1698-1702. Pest Megyei Levéltári Füzetek 11. Megjelent 600 pld.-ban. Bp., 1986, Pest Megyei Levéltár. 304 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban, lapok kijárnak a könyvtestből. A kihajtható melléklet hiányzik! |
48 | BOROSY ANDRÁS Pest-Pilis-Solt vármegye közgyűlési jegyzőkönyveinek regesztái 1638-1711 V. 1703-1710. (1632, 1664, 1691-1962, 1698, 1702). Pest Megyei Levéltári Füzetek 14. Megjelent 600 pld.-ban. Bp., 1987, Pest Megyei Levéltár. 359 p. + kihajtható melléklet. Kiadói ill. papírborítóban, néhány lap kijár a könyvtestből. |
49 | BOROSY ANDRÁS Pest-Pilis-Solt vármegye közgyűlési jegyzőkönyveinek regesztái 1712-1740 I. Új sorozat I. 1712, 1715-1718. Pest Megyei Levéltári Füzetek 17. Megjelent 600 pld.-ban. Bp., 1989, Pest Megyei Levéltár. 249 p., 1 sztl.lev. + kihajtható melléklet. Kiadói ill. papírborítóban. |
50 | BOROSY ANDRÁS - SZABÓ ATTILA Pest-Pilis-Solt vármegye közgyűlési jegyzőkönyveinek regesztái 1712-1740 II. Új sorozat II. 1718-1720. Pest Megyei Levéltári Füzetek 20. Megjelent 600 pld.-ban. Bp., 1991, Pest Megyei Levéltár. 225 p., 1 sztl.lev. + kihajtható melléklet. Kiadói ill. papírborítóban. |
51 | BOROSY ANDRÁS - KISFALUDY KATALIN - SZABÓ ATTILA Pest-Pilis-Solt vármegye közgyűlési jegyzőkönyveinek regesztái 1712-1740 III. Új sorozat III. 1721-1725. Pest Megyei Levéltári Füzetek 21. Megjelent 600 pld.-ban. Bp., 1992, Pest Megyei Levéltár. 263 p. + kihajtható melléklet. Kiadói ill. papírborítóban. |
52 | BOROSY ANDRÁS - KISFALUDY KATALIN Pest-Pilis-Solt vármegye közgyűlési jegyzőkönyveinek regesztái 1712-1740 IV. Új sorozat IV. 1726-1730. Pest Megyei Levéltári Füzetek 22. Megjelent 600 pld.-ban. Bp., 1993, Pest Megyei Levéltár. 261 p., 1 sztl.lev. + kihajtható melléklet. Kiadói ill. papírborítóban, néhány lap kijár a könyvtestből. |
53 | BOROSY ANDRÁS Pest-Pilis-Solt vármegye közgyűlési jegyzőkönyveinek regesztái 1712-1740 V. Új sorozat V. 1731-1734. Pest Megyei Levéltári Füzetek 23. Megjelent 600 pld.-ban. Bp., 1994, Pest Megyei Levéltár. 315 p. + kihajtható melléklet. Kiadói ill. papírborítóban, lapok kijárnak a könyvtestből. |
54 | BOROSY ANDRÁS Pest-Pilis-Solt vármegye közgyűlési jegyzőkönyveinek regesztái 1712-1740 VI. Új sorozat VI. 1735-1737. Pest Megyei Levéltári Füzetek 25. Megjelent 600 pld.-ban. Bp., 1995, Pest Megyei Levéltár. 231 p. + kihajtható melléklet. Kiadói ill. papírborítóban. |
55 | BOROSY ANDRÁS Pest-Pilis-Solt vármegye közgyűlési jegyzőkönyveinek regesztái 1712-1740 VII. Új sorozat VII. 1738-1740. Pest Megyei Levéltári Füzetek 26. Megjelent 600 pld.-ban. Bp., 1996, Pest Megyei Levéltár. 334 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. A kihajtható melléklet hiányzik! |
56 | BÓTA GÁBOR - GYÉMÁNT LÁSZLÓ Gyémántográfia. Bp., é.n., Duna Könyvkiadó Kft. 286 p., Gyémánt László által aláírt pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
57 | CS. DOBROVITS DOROTTYA Építkezés a 18. századi Magyarországon. (Az uradalmak építészete). Művészettörténeti Füzetek 15. Bp., 1983, Akadémiai Kiadó. 150 p. + képmelléklet. Kiadói ill. papírborítóban. |
58 | Csabai tájszótár. Dedinszky Gyula kéziratát átdolgozta és kiegészítette: Andó György, Mazán Mátyás. Kétnyelvű (magyar - szlovák). Békéscsaba, [2003], Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzata. 186 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
59 | CSENGEY DÉNES A kétségbeesés méltósága. Bp., 1988, Magvető Könyvkiadó. 454 p., 3 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
60 | CSOÓRI SÁNDOR Breviárium. Válogatta, szerkesztette, a pályaképet és a bibliográfiát készítette: Vasy Géza. Bp., 1988, Eötvös Kiadó. 252 p., Vasy G. által Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
61 | CSŰRY BÁLINT DR. A szamosháti nyelvjárás hanglejtésformái. A Magyar Nyelvtudományi Társaság közleményei 22. sz. Megjelent 200 pld.-ban. Bp., 1925, Magyar Nyelvtudományi Társaság. Címoldal, 44 p., 1 sztl.lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. Hozzá tartozik: Lawton, Denis: Társadalmi osztály, nyelv és oktatás. Ford.: Pap Mária. Megjelent 3000 pld.-ban. Bp., 1974, Gondolat. 207 p. Kiadói papírborítóban. |
62 | D. KENESE ERZSÉBET Vezérek. Regény. Bp., é.n., Stádium. 287 p. Kiadói félvászon kötésben. |
63 | DAUGHERTY, LEO A vietnami háború napról napra. Ford.: Eiben György. 20. Századi Hadtörténet. Debrecen, 2003, Hajja&Fiai Könyvkiadó. 192 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
64 | DÁVID GÉZA A simontornyai szandzsák a 16. században. Bp., 1982, Akadémiai Kiadó. 342 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. Néhány oldalon aláhúzásokkal (tollal). |
65 | DÁVID ZOLTÁN DR. - MAKSAY FERENC DR. - VALKÓ ARISZTID DR. Az Országos Levéltár kéziratos térképeinek feldolgozási szabályzata. Különlenyomat az Eötvös Loránd Tudományegyetem Térképtudományi tanszékének 1956-58. évi évkönyvéből. Bp., 1958, H. M. Térképészeti Intézet. 64 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
66 | "de sosem mondta: most már elég". Ünnepi kötet Vasy Géza 65. születésnapjára. Szerk.: Hanti Krisztina, Pécsi Györgyi. Bp., 2008, Ráció Kiadó. 394 p., 1 sztl.lev., Vasy G. által Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
67 | DEÁK LÁSZLÓ Az árvaság kora. Válogatott és új versek. Bp., 1994, Magvető Könyvkiadó. 167 p., 2 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
68 | DEMÉNY PÉTER A fél flakon. Éneklő Borz. Kolozsvár, 2007, Koinónia. 137 p., 1 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
69 | Die Bergpredigt. Mit Holzschnitten von Rudolf Nehmer. Berlin, 1951, Evangelische Verlagsanstalt GmbH. Kiadói ill. vászonkötésben, borító fedlap el van kicsit vetemedve. |
70 | A Duna Passautól a Fekete-tengerig. H.n., 1916, Első Cs. Kir. Szab. Dunagőzhajózási Társaság. 154 p., 2 sztl.lev. Viseltes, kopott kiadói papírborítóban, melléklet hiányzik! |
71 | DUNBAR, IAN Mentési technikák járműbaleseteknél. Ford.: Ryan Edit. [Raamsdonksveer], [2014], Holmatro Rescue Equipment BV. 255 p. Kiadói kartonkötésben. |
72 | ÉBERT TIBOR "Hogy megtarthassuk, megtartassunk". (Három történelmi dráma). Bp., 1999, Present Könyv- és Lapkiadó. 155 p., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói papírborítóban. |
73 | Ecce Homo. R. Törley Mária stációi Elmer István novelláival. Bp., 2008, Katedrális Művészeti Bt. 61 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
74 | Egészségügyi kalendárium. Szerk.: Faragó Ferenc Dr., Tomcsik József Dr. M. Kir. Országos Közegészségügyi Intézet közleményei 8. sz. Bp., 1939, M. Kir. Országos Közegészségügyi Intézet. 206 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban, gerince sérült. |
75 | Egy a haza - Békemenet 2012. Első kiadás. Szerk.: Bayer Zsolt. [Somorja], 2012, Méry Ratio Kiadó. 154 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
76 | Egyszemélyes emigráció - Márai. Emlékek - töredékek. A kötetben szereplő interjúkat készítette, és a Márai-kéziratokat válogatta: Salamon István. Szerkesztette és a szöveget gondozta: Méhes László. Miskolc, 2003, Bíbor Kiadó. 212 p., Hubay Miklós által Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. kartonkötésben. |
77 | ELEK TIBOR Állítások és kérdések. Tanulmányok, esszék, kritikák, beszélgetések, viták. Kortárs Tanulmány. Bp., 2012, Kortárs Kiadó. 279 p., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
78 | ENTZ GÉZA - GERŐ LÁSZLÓ A Balaton környék műemlékei. Magyar Műemlékek. Bp., 1958, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. 175 p. + 1 kihajtható melléklet. Kiadói félvászon kötésben. |
79 | FÁBIÁN JANKA Emma fiai. Bp., 2009, Hungarovox Kiadó. 245 p., 1 sztl.lev., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
80 | FEKETE ZSOLT Az idő fényképe. Első kiadás. Orbán Balázs és Veress Ferenc nyomán. Szöveg: Vida Gábor, Fekete Zsolt. Fotó: Fekete Zsolt. Kétnyelvű (magyar - angol). [Samorín], 2010, Méry Ratio Kiadó. 238 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
81 | Felzengő állomások. Radnóti Színház 1985-2015. Szerk.: Tarján Tamás. Bp., 2016, Radnóti Színház - Magvető. 238 p., 1 sztl.lev., Bálint András által Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
82 | FERENCZ GYŐZŐ Radnóti Miklós élete és költészete. Kritikai életrajz. Osiris Monográfiák. Bp., 2005, Osiris Kiadó. 810 p. + képmelléklet, Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. kartonkötésben, picit vízfoltos, ill. papír védőborítóban. |
83 | FOLYÓIRAT Figyelő. Havi szemle. Szerk.: Osvát Ernő. 3 db szórványszám. I. évf. 4., 6., 7. füzet. (Benne: Ady E., Kaffka M., Hatvany L. stb.). Bp., 1905, Deutsch Zsigmond és Társa könyvkereskedése. Mindegyik fűzve, viseltes, kiadói ill. (Beck Ö. F.) papírborítóban. |
84 | FOLYÓIRAT Haditechnika. A Honvédelmi Minisztérium műszaki-tudományos és ismeretterjesztő folyóirata. XXXVII. évf. 2-4. sz. + különszám. Szerk.: Sárhidai Gyula. Bp., 2003, HM Technológiai Hivatal. 100 p., 100 p., 100 p., 64 p. Mindegyik tűzve, kiadói ill. papírborítóban (4 db). |
85 | FOLYÓIRAT Vadászujság. Vadászati, vadtenyésztési és vadgazdaságpolitikai lap, a Magyar Vadászok Országos Szövetsége hivatalos közlönye. Szerk.: Gyöngyös-Halászi Takách Gyula, Dr. Szent-Ivány Géza. 2 db szórványszám: IV. (XLIV.) évf. 1. és 11. sz. Bp., 1944, Magyar Vadászok Országos Szövetsége. Mindkettő tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
86 | FONT ZSUZSA Erdélyiek Halle és a radikális pietizmus vonzásában. Szeged, 2001, Szegedi Tudományegyetem Régi magyar irodalmi tanszéke. 246 p., 1 sztl.lev. Kiadói papírborítóban. |
87 | Földmérés és térképészet a XIX. század második felében. A magyar földmérés és térképészet története. 3. és 4. fejezet - Második kötet. Főszerk.: dr. Joó István, Raum Frigyes. Bp., 1992, k.n. 2 sztl.lev., 199 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
88 | FRANKL ALIONA - ZEKE GYULA A másik város. Bp., 2003, Kijárat Kiadó. 101 p., 1 sztl.lev., Zeke Gy. által Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
89 | FROUDE, JAMES A. A reformáczio befolyása a skót jellemre. Ford.: Baráth Ferencz. Bp., 1893, Kókai Lajos Könyvkereskedése. 30 p. Amatőr papírborítóban, eredeti papírborító felkasírozva. |
90 | FÜRCHT LÁSZLÓ - HEGYINÉ F. GABRIELLA - MARTONNÉ T. MÁRTA - SZITÓ IMRE Tanulási készség tréning serdülők számára. Iskolapszichológia 14. Megjelent 700 pld.-ban. Bp., 1988, ELTE. 86 p., 1 sztl.lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
91 | G. SÁNDOR MÁRIA Reneszánsz Baranyában. Bp., 1984, Akadémiai Kiadó. 192 p. Kiadói vászonkötésben, szakadt, ill. papír védőborítóban. |
92 | GÁRDONYI JENŐ Villamos gépek kezelése. Bp., 1947, Szent István Társulat. 148 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
93 | GÉCZI JÁNOS A rózsa és jelképei - A keresztény középkor. Bp., 2007, Gondolat Kiadó. 271 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
94 | GÉCZI JÁNOS A rózsa és jelképei - A reneszánsz. Bp., 2011, Gondolat Kiadó. 361 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
95 | GÉCZI JÁNOS A rózsa és jelképei - Az antik mediterráneum. Bp., 2006, Gondolat Kiadó. 336 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
96 | GÉCZI JÁNOS Az egyetlen tőr balladája. Új versek. Szabados Árpád grafikáival. Szeged, 2005, Tiszatáj Könyvek. 133 p., 1 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
97 | GÉCZI JÁNOS Prózák. Válogatta: Mányoki Endre. Orpheusz Könyvek. H.n., 1997, Orpheusz Könyvkiadó. 286 p., 1 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói papírborítóban. |
98 | GÉCZI JÁNOS Versek. Válogatta: Tandori Dezső. Orpheusz Könyvek. H.n., é.n., Orpheusz Könyvkiadó. 259 p., 2 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói papírborítóban. |
99 | GELLÉR KATALIN Mester, hol lakol? Nagy Sándor művészete. Bp., 2003, Balassi Kiadó. 187 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
100 | GOSZTONYI PÉTER A magyar honvédség a második világháborúban. Bp., 1992, Európa Könyvkiadó. 420 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
101 | GÖMBÖS TAMÁS A szerzetes és lovagrendek címerei és viseletei. A protestáns egyházak jelképei, a szentek jelképes ábrázolása címerekben. H.n., 1993, Tellér Kiadó. 206 p. + képmelléklet. Kiadói ill. kartonkötésben. |
102 | GÖRGEY GÁBOR Tükörjáték. Drámák. H.n., 2003, Elektra Kiadóház. 343 p., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. kartonkötésben. |
103 | GRECSÓ KRISZTIÁN Caspar Hauser. Körös Könyvtár. Megjelent 200 pld.-ban. Számozott: 55. sz. H.n., 2001, Békés Megyei Könyvtár - Körös Irodalmi Társaság. 35 p., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói papírborítóban. |
104 | GRENDEL LAJOS Éleslövészet - Galeri - Áttételek. Csehszlovákiai Magyar Írók. Bratislava, 1986, Madách. 439 p., 2 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói foltos vászonkötésben, papír védőborítóban. |
105 | GYÖRGY ATTILA Tájképek, harcosokkal. Sepsiszentgyörgy, 2011, ARTprinter Könyvkiadó. 45 p., 1 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
106 | H. NAGY PÉTER Kalligráfia és szignifikáció. Tanulmányok, kritikák. Vár Ucca Tizenhét Könyvek 19. Veszprém, 1997, Művészetek Háza. 116 p., 2 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
107 | H. NAGY PÉTER Redundanciák retorikája. Tanulmányok, kritikák. Vár Ucca Tizenhét Könyvek 27. Veszprém, 1998, Művészetek Háza. 105 p., 2 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
108 | A háborúk és a hadművészet története. Ford.: Komáromy Lászlóné, Kádas Géza, Németh Gyula. Bp., 1975, Zrínyi Katonai Kiadó. 515 p., 6 sztl.lev. + képmelléklet. Kiadói vászonkötésben. |
109 | HACKNEY, NOEL C. L. HMS Victory. 2. Auflage. Mit Rissen von Wolfgang Hölzel. Rostock, 1980, VEB Hinstorff Verlag. 97 p., 16 tábla képmelléklet + 3 db kihajtható melléklet. Kiadói ill. vászonkötésben. |
110 | HALASI B. ERZSÉBET Szívem Hazámé. Bp., 1994, "Szózat Klub" - Erdélyi Írók Alkotóközössége. 79 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
111 | HALL, CALLY Drágakövek. Negyedik kiadás. Képes ismertető a világ több mint 130 drágakövéről. Fényképezte: Harry Taylor. Ford.: Balázs Lórántné dr. Határozó Kézikönyvek. Bp., 2000, Panemex Kft. - Grafo Kft. 160 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
112 | Három bányászgeneráció válogatott iratai és emlékezései I-III. I-II.: Dobsinától Brennbergbányáig I-II. Válogatta, sajtó alá rendezte, az utószót írta: Buda Attila. Magyar Olajipari Múzeum Közleményei 33. III.: Szén és olaj. Gazdaságtörténeti szöveggyűjtemény Sopron és Zala megye múltjából. Válogatta, sajtó alá rendezte, az utószót írta: Buda Attila. Magyar Olajipari Múzeum Közleményei 36. Zalaegerszeg, 2008, Magyar Olajipari Múzeum. 456 p. Zalaegerszeg, 2009, Magyar Olajipari Múzeum. 430 p., 400 p. Mindegyik kiadói ill. papírborítóban (3 db). |
113 | HÁZI JENŐ Pozsony vármegye középkori földrajza. Első kiadás. Csallóközi Kiskönyvtár. Pozsony, 2000, Kalligram Könyvkiadó. 614 p., 5 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, néhol szakadt papír védőborítóban. |
114 | HEGYI KLÁRA A török hódoltság várai és várkatonasága. III. kötet. A temesvári, győri, pápai, egri, kanizsai, váradi és újvári vilájet várainak adattára. História Könyvtár - Kronológiák, adattárak 9. Bp., 2007, História - MTA Történettudományi Intézete. 1341-1631 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
115 | Hekler Antal válogatott kisebb dolgozatai. Szerkesztette és életrajzzal ellátta: Láng Nándor. Bp., 1942, Magyar Tudományos Akadémia. Címkép, 450 p., 53 tábla képmelléklet. Kiadói, picit kopott, aranyozott vászonkötésben. |
116 | HELLER ÁGNES Személyiségetika. Ford.: Módos Magdolna. Bp., 1999, Osiris Kiadó - Gond Alapítvány. 285 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
117 | HELLER FARKAS Korunk gazdasági bajai és a közgazdasági tudomány. Értekezések a nemzetgazdaságtan és statisztika köréből - Új sorozat I. kötet, 3. füzet. Bp., 1937, Magyar Tudományos Akadémia. 19 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
118 | HERMANN RÓBERT Kossuth hadserege, Kossuth fővezérei. A Hadtörténeti Intézet és Múzeum Könyvtára. H.n., 2007, Argumentum. 434 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
119 | Himnusz kívülről, belülről. Lezsák Sándorral beszélget Spangel Péter. Magyarnak Lenni. Bp., 2012, Kairosz Kiadó. 156 p., 2 sztl.lev., Lezsák S. által Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
120 | HOMÉROSZ Iliásza. Ford.: Baksay Sándor. Bp., 1901, Magyar Tudományos Akadémia. 3 sztl.lev., 563 p. Kiadói kopott vászonkötésben. Néhány lapon ceruzás aláhúzásokkal, jegyzetekkel. |
121 | HORKAY HÖRCHER FERENC A gentleman születése és hanyatlása. Válogatott eszmetörténeti tanulmányok 1990-2005. Helikon Universitas - Eszmetörténet. Bp., 2006, Helikon Kiadó. 206 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
122 | HORN JÁNOS Körte termesztése. Növényvédelem és Kertészet Könyvtára X. kötet. Bp., 1936, Növényvédelem és Kertészet. 68 p. Kiadói papírborítóban. |
123 | HORTHY MIKLÓS Emlékirataim. Első magyarországi kiadás. Extra Hungariam. Bp., 1990, Európa - História. 417 p. + képmelléklet. Kiadói papírborítóban. Hozzá tartozik: Horthy Miklós. - dokumentumok tükrében -. Közzéteszi: H. Haraszti Éva. Bp., 1993, Balassi Kiadó. 118 p., 8 p. képmelléklet, 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
124 | HORVÁTH CYRILL DR. A régi magyar irodalom története. A magyar irodalom története - első kötet. Bp., 1899, Athenaeum. VIII p., 755 p. + mellékletek. Kiadói kopott, sérült, aranyozott vászonkötésben. Nem kollacionált. |
125 | HORVÁTH KÁROLY Akvárium, terrárium. Kis Könyvek. Bp., 1926, Singer és Wolfner. 64 p. Kiadói ill. (Szathmáry) papírborítóban. |
126 | ILLÉSFALVI PÉTER - KOVÁCS VILMOS - MARUZS ROLAND "Vitézségért". Magyar Tiszti Arany Vitézségi Éremmel kitüntetettek a második világháborúban. H.n., 2001, Varietas 93 Kft. 100 p. Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
127 | In memoriam György Oszkár. Sajtó alá rendezte, a tanulmányokat írta, a kéziratokat válogatta: Sebők Melinda. Székesfehérvár, 2016, Vörösmarty Társaság. 191 p., Sebők M. által Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
128 | JÓCSIK LAJOS Gazdasági és társadalmi rendünk kialakulása. Paraszt Könyvtár 3. [Bp.], 1947, Sarló. 36 p. Sérült kiadói papírborítóban. |
129 | JÓKAI ANNA 4447. Új Termés. Megjelent 3600 pld.-ban. Bp., 1968, Magvető. 319 p., dedikált. Kopott kiadói ill. papírborítóban, elválik a könyvtesttől. |
130 | JÓKAI MÓR Kis dekameron. Hetedik kiadás. Válogatott beszélyek. Neogrády Antal ötvennégy rajzával. Bp., é.n., Franklin-Társulat. 339 p. Amatőr kopott félvászon kötésben. |
131 | JOLSVAI ANDRÁS Köröndy. Bp., 1997, Universitas Könyvkiadó. 160 p., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban, Tarján Tamás ex librisével. |
132 | JUHÁSZ FERENC A szenvedések Édene. Megjelent 300 számozott pld.-ban, ezen kötet számozatlan. Bp., 1998, Littera Nova Kiadó. 75 p., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói papírborítóban. |
133 | JUHÁSZ LÁSZLÓ A héttoronytól Kufsteinig. Magyar rabok idegenben. München, 1982, Nemzetőr. 200 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
134 | Kaleidoszkóp. Új- és jelenkortörténeti doktorandusz tanulmánykötet. Szerk.: Hevő Péter, Kocsev Bence. Bp., 2017, ELTE BTK Történelemtudományi Doktori Iskola. 143 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
135 | KALLÓS EDE Görög-római vallástörténet és mitológia. Harmadik átdolgozott kiadás. Bp., 1936, Cserépfalvi. 322 p., 1 sztl.lev. + képmellékletek. Kiadói vászonkötésben. Eredeti ill. papír védőborító a borító belső felére kasírozva. |
136 | KÁNTOR ZSOLT Kék szótövek. Békéscsaba, 1993, Tevan Kiadó. 142 p., 1 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
137 | KÁNYÁDI SÁNDOR Kikapcsolódás. Második kiadás. Versek. Kétnyelvű (magyar - német). Deák Ferenc grafikáival. Bukarest, 1999, Kriterion Könyvkiadó. 157 p., 1 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
138 | KARÁCSONYI JÁNOS DR. A magyar nemzetségek a XIV. század közepéig. Az 1900-as kiadás reprintje. Bp., 1995, Nap Kiadó. 1424 p., 2 sztl.lev. Kiadói műbőr kötésben, hátsó lapok félig kijárnak. |
139 | A Károli Gáspár Református Egyetem Hittudományi Karának története 1855-2005. Szerk.: Ladányi Sándor. Bp., 2005, Károli Gáspár Református Egyetem Hittudományi Kar. 418 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
140 | Kárpátalja kincsei. Fotók és szöveg: Horváth Zoltán György, Kovács Sándor. A Szent Korona öröksége II. kötet. Bp., 2002, Masszi Kiadó - Romanika Kiadó. 311 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
141 | Kárpátaljai református templomok. Összeállította: Ivaskovics József, Palkó István, Kohán László. Szerk.: Radvánszky Ferenc. Ungvár - Beregszász, 2000, Tárogató Kiadó. 128 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
142 | KATALÓGUS Buday György fametszetei. Szerk.: Csaplár Ferenc. Bp., 1995, Kassák Múzeum. 31 p., Csaplár F. által Tarján Tamásnak dedikált pld. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
143 | KATALÓGUS Szirányi István. Szerk.: Szirányi István. Megjelent 300 pld.-ban. H.n., 2004, k.n. Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
144 | KAZINCZY ISTVÁN Körösladány szülötte, Tüköry Lajos. (1830-1860). A magyar szabadságharc főhadnagya, a törökországi emigráció őrnagya, az olasz egyesítés mártír ezredese. Megjelent 2000 pld.-ban. Körösladány, 2005, Körösladány Nagyközség Önkormányzata. 111 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
145 | KÉKESI ALBERT Ácsmunkák és állványozó munkák. 3. javított kiadás. Építési 1x1 6. sz. Bp., 1982, Építésügyi Tájékoztatási Központ. 206 p., 5 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
146 | KEMÉNY ISTVÁN A koboldkórus. JAK 64. Bp., 1993, József Attila Kör - Pesti Szalon Könyvkiadó. 102 p., 3 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
147 | KEMPLER KURT A magyarországi gyógyszerészet a századfordulón (1888-1914). Szerk.: Antall József és Buzinkay Géza. Előszót írta: Schultheisz Emil. Orvostörténeti Könyvek. Bp., 1984, Semmelweis Orvostörténeti Múzeum, Könyvtár és Levéltár. 202 p., 1 sztl.lev., 8 oldal képmelléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
148 | KENYERES DÉNES Kecskemét helyőrség története. (1848-2004). Kecskemét, 2004, A szerző kiadása. 544 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
149 | KENYERES ZOLTÁN Tündérsíp. Wöeres Sándorról. Bp., 1983, Szépirodalmi Könyvkiadó. Címkép, 354 p., 1 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
150 | KENYERES ZOLTÁN Weöres Zoltán. Bp., 2013, Kossuth Kiadó. 399 p., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
151 | KERECSÉNYI EDIT A muramenti horvátok története és anyagi kultúrája. Zalai Gyűjtemény 20. sz. Megjelent 1500 pld.-ban. Zalaegerszeg, 1983, Zala Megyei Levéltár. 369 p. + 4 kihajtható melléklet. Kiadói papírborítóban. |
152 | Keresztény Múzeum - Esztergom. Összeállította és a bevezetőt írta: Cséfalvay Pál. Bp., 1993, Corvina. 252 p. Kiadói vászonkötésben, sérült, szakadtas, ill. papír védőborítóban. |
153 | KESERÜ KATALIN Toroczkai Wigand Ede. Az Építészet Mesterei. Bp., 2007, Holnap Kiadó. 210 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
154 | KIÁLLÍTÁSI KATALÓGUS Magyar Grafikai Kiállítás 1971. A katalógust összeállította: Stettner Béla. Kétnyelvű (magyar - német). Bp. - Gyula, 1971, Magyar Nemzeti Galéria - Erkel Múzeum Dürer Terme. Kiadói, picit viseltes ill. papírborítóban. |
155 | KIÁLLÍTÁSI KATALÓGUS Szüts Miklós. Bp., 2001, k.n. Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
156 | KIÁLLÍTÁSI KATALÓGUS - GYÉMÁNT LÁSZLÓ Chicago Blues. Bp., 1999, Budapest Galéria. Aláírt. Kiadói papírborítóban. |
157 | KIÁLLÍTÁSI KATALÓGUS - LOVAG ZSUZSA Az együttélő egyházak. Kiállítás az Esztergomi Keresztény Múzeumban. Kétnyelvű (magyar - német). Megjelent 2000 pld.-ban. Bp., 1991, Magyar Nemzeti Múzeum. 107 p. + képmellékletek, dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
158 | KIÁLLÍTÁSVEZETŐ József főherceg, a nemzet nádora. Emlékkiállítás halálának 150. évfordulóján. Megjelent 750 pld.-ban. Bp., 1997, Magyar Nemzeti Múzeum. 35 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
159 | KISS ANNA Másik idő. Válogatott írások. Bp., 1999, Kortárs Kiadó. 321 p., 1 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
160 | KISS ÁRON DR. Losontzi István életrajza. Népnevelők Könyvtára 27. füzet. VII. évf. 3. sz. Bp., 1905, Lampel R. Könyvkereskedése (Wodianer F. és Fiai). 62 p., 1 sztl.lev., dedikált. Hozzákötve: Péterfy Sándor: Francke Ágos Hermann. Népnevelők Könyvtára 19. füzet. V. évf. 3. füzet. Bp., 1903, Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). 99 p. Pacséri Károly Dr.: Quintilianus és Plutarchos. Neveléstörténelmi tanulmány. Népnevelők Könyvtára 5. füzet. II. évf. 1. sz. Bp., 1900, Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). 70 p., 1 sztl.lev. Frankl István: Xenophon memorabiliáinak paedagogiai jelentősége. Bp., 1899, k.n. 55 p. Komáromy Lajos: Fáy András mint pedagogus. Bp., 1899, Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). 62 p., 1 sztl.lev. Amatőr kopott félvászon kötésben, gerince sérült, eredeti papírborítók bekötve. Néhány lap kijár a könyvtestből, ceruzás aláhúzásokkal. |
161 | KISZELY ISTVÁN, DR. Sírok, csontok, emberek. II., átdolgozott kiadás. Embertan a régészetben. Megjelent 3100 pld.-ban. Bp., 1976, Gondolat. 465 p., 1 sztl.lev. + képmellékletek. Kiadói vászonkötésben, viseltes ill. papír védőborítóban. |
162 | KOCSIS ARANKA A vajkai szék nemesei. Első kiadás. Hagyatéki leltárak a 17-19. századból. Csallóközi Kiskönyvtár. Pozsony, 1997, Kalligram Könyvkiadó. 503 p., 4 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. |
163 | KOCSIS ISTVÁN Történészek a kereszten avagy az áldozatok bosszúja. Regény a román történelemhamisításról. Bp., 1991, Püski. 548 p., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
164 | KOLTAI TAMÁS Miért gyáva a magyar színház. Első kiadás. Pozsony, 2010, Kalligram. 453 p., 3 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
165 | KOLTAI TAMÁS Színház a parcellán. Esszék, kritikák. Bp., 2008, Palatinus. 339 p., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. kartonkötésben. |
166 | KONTRA MIKLÓS A nyelvek közötti kölcsönzés néhány kérdéséről, különös tekintettel "elangolosodó" orvosi nyelvünkre. Nyelvtudományi Értekezések 109. sz. Bp., 1981, Akadémiai Kiadó. 64 p., 2 sztl.lev. Kiadói papírborítóban. Hozzá tartozik: Nemser, William: Contrastive Research on Hungarian and English in the United States. The Hungarian-English Contrastive Linguistics Project - Working Papers 3. H.n., 1972, k.n. 43 p. Tűzve, kiadói papírborítóban, néhány oldalon ceruzás aláhúzásokkal. |
167 | KOPRÉ JÓZSEF Minden élők útján. Megjelent 500 számozott pld.-ban: 373. sz. Bp., 1982, A szerző kiadása. 83 p., 1 sztl.lev., dedikált. Kiadói papírborítóban, ill. (Erdélyi József) védőborítóban. |
168 | KOROKNAI ÁKOS Gazdasági és társadalmi viszonyok a dunai és a tiszai határőrvidéken a XVIII. század elején. Értekezések a történeti tudományok köréből - Új sorozat 73. Bp., 1974, Akadémiai Kiadó. 216 p., 4 sztl.lev. + 1 kihajtható melléklet. Kopottas kiadói papírborítóban. |
169 | Kossuth kormánybiztosa Csány László. 1790-1849. Szerk.: Molnár András. Zalai Gyűjtemény 30. sz. Megjelent 2000 pld.-ban. Zalaegerszeg, 1990, Zala Megyei Levéltár. 315 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
170 | KOVÁCS ANDRÁS FERENC Überallesbadeni dalnokversenyek. (Burleszkek és szatírák). Kolozsvár, 2005, Koinónia. 83 p., 2 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. kartonkötésben. |
171 | KOVÁCS JÓZSEF Felvidéki fatemplomok. H.n., é.n., Héttorony Könyvkiadó. 120 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
172 | KOVÁCS SÁNDOR IVÁN A "Syrena" és a szobor. Pannónia Könyvek. Pécs, [1993], Pro Pannonia Kiadói Alapítvány. 185 p., 3 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
173 | KOVÁTS KRISZTA - NYÁRY KRISZTIÁN Játékok és szerelmek. - történetek és dalok -. Fábri Péter dalszövegeivel. Bp., 2017, Corvina. 120 p. + CD melléklet, Nyáry K. által Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. kartonkötésben. |
174 | A könyves kultúra XIV-XVII. század III. Válogatás a francia szakirodalomból. A tanulmányokat válogatta, bevezette: Monok István. Szeged - Bp., 2007, SZTE BTK Könyvtártudományi Tanszék - OSZK. 259 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
175 | KŐRÖSI ZOLTÁN Romkert. Élő Irodalom. Pécs, 1997, Jelenkor Kiadó. 221 p., 3 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
176 | KŐRÖSMEZEY LÁSZLÓ DR. Recsk. Kalandozásaim története az AVH bugyraiban. 1950. augusztus 16. - 1953. szeptember 12. H.n., [2015], k.n. 67 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
177 | KŐRÖSSI P. JÓZSEF A magyar kártya. Beszélgetés Markó Bélával. Bp., 2013, Kossuth Kiadó. 271 p., Kőrössi P. J. és Markó B. által Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
178 | KRASZNAHORKAI LÁSZLÓ Kegyelmi viszonyok. Halálnovellák. Bp., 1986, Magvető Könyvkiadó. 140 p., 2 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban, Tarján Tamás ex librisével. |
179 | KROÓ ANDRÁS A Crackshaw-hagyaték. Regény. Bp., 1999, Múlt és Jövő Kiadó. 448 p., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói papírborítóban. |
180 | KRUSOVSZKY DÉNES Elromlani milyen. Első kiadás. Pozsony - Bp., 2009, Kalligram. 94 p., 5 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
181 | KUKORELLY ENDRE Kicsit majd kevesebbet járkálok. Pécs, 2001, Jelenkor Kiadó. 109 p., 1 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
182 | LACKFI JÁNOS Hófogók. Versek. Bp., 2003, Ister. 149 p., 3 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
183 | LACKFI JÁNOS Hőveszteség. Bp., 2005, Palatinus. 111 p., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
184 | LACKFI JÁNOS Öt seb. Versek. Bp., 2000, Belvárosi Könyvkiadó. 94 p., 1 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói papírborítóban. |
185 | LÁNCZOS PÉTER A Cak-Bam-Bah sorozatú MÁV személykocsik története, "pályafutása". (1942-2004). Vasúthistória Könyvek. Bp., 2008, MÁV Nosztalgia Kft. 131 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
186 | LÁSZLÓ GYULA A honfoglaló magyar nép élete. Az 1944-es kiadás hasonmása. Bp., 1988, Múzsák Közművelődési Kiadó. Címoldal, VIII p., XLV tábla képmelléklet, 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, néhol szakadtas, ill. papír védőborítóban. |
187 | LEZSÁK SÁNDOR Társai elmentek Megváltót nézni. Összegyűjtött versek. Bp., 2015, Kairosz Kiadó. 342 p., 1 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. kartonkötésben. |
188 | LŐCSEI PÉTER Weöres-mozaik. Dokumentumok, tanulmányok, beszélgetések. Domokos Mátyás, Kerényi Ferenc és Tüskés Tibor emlékének. Vasszilvágy, 2014, Magyar Nyugat Könyvkiadó. 341 p., 1 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. kartonkötésben. |
189 | LUKÁCS LAJOS Az olaszországi magyar légió története és anyakönyvei 1860-1867. Bp., 1986, Akadémiai Kiadó. 461 p., 1 sztl.lev. + képmellékletek. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
190 | LUKÁCS SÁNDOR A mulasztás ideje. Orpheusz Könyvek. Eger, 1991, Orpheusz Kiadó - Agria Kiadó. 76 p., 2 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
191 | LUKACS, JOHN A történelmi Hiter. Ford.: Barkóczi András. Bp., 1998, Európa Könyvkiadó. 297 p., 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. |
192 | LUKACS, JOHN Budapest, 1900. A város és kultúrája. Ford.: Mészáros Klára. Bp., 2014, Európa Könyvkiadó. 305 p., 1 sztl.lev. + képmelléklet. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
193 | MAGAY TAMÁS Angol-magyar és magyar-angol szótárak hazánkban 1945 előtt. Nyelvtudományi Értekezések 57. sz. Bp., 1967, Akadémiai Kiadó. 104 p. Hozzá tartozik: Országh László: Angol eredetű elemek a magyar szókészletben. Nyelvtudományi Értekezések 93. sz. Bp., 1977, Akadémiai Kiadó. 175 p. Mindkettő kiadói papírborítóban. |
194 | Magyarok és a risorgimento. Ács Tivadar: A magyar légionisták életrajzgyűjteménye. Tanulmányok. Új sorozat 12. (XXXV.). Bp., 1961, Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár. 207 p. Kiadói papírborítóban, gerince sérült. |
195 | MALONYAY DEZSŐ A magyar nép művészete. Negyedik kötet. A dunántúli magyar nép művészete (Veszprém, Zala, Somogy, Tolna). Az 1912-es Franklin kiadás hasonmása. Bp., 1986, Helikon Kiadó. Címoldal, 370 p., XLV tábla színes képmelléklet, 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott, ill. vászonkötésben, ill. papír védőtokban. |
196 | Mária Dorottya, az utolsó magyar nádorné élete képekben. Összeállította és az előszót írta: dr. Fabiny Tibor. Kétnyelvű (magyar - német). Bp., 1997, Enciklopédia Kiadó. 39 p. + képmelléklet. Kiadói ill. kartonkötésben. |
197 | MARKÓ ÁRPÁD Futaki gróf Hadik András tábornagy. 9 képpel és 8 térképpel. Bp., 1944, Athenaeum. 317 p., 1 sztl.lev. Kiadói kopottas félvászon kötésben. |
198 | MARKÓ BÉLA Kerítés. Első kiadás. Alkalmi és alkalmatlan versek 2008-2015. Bp., 2016, Kalligram. 124 p., 2 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
199 | MARKÓ BÉLA Tulajdonképpen minden. Szonettek 2009. július - 2010. február. Csíkszereda, 2010, Bookart. 120 p., 4 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
200 | MÁRKUS BÉLA Mennyei elismervény. Esszék, tanulmányok. Magyar Esszék. Bp., 2010, Nap Kiadó. 308 p., 4 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. kartonkötésben. |
201 | MÁRKUS BÉLA Tények és képzetek. Vízjel Sorozat - Esszék, tanulmányok. Miskolc, 2005, Felsőmagyarország Kiadó. 371 p., 2 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói papírborítóban. |
202 | MÁRTON LÁSZLÓ Tudatalatti megálló. Bp., 1990, Holnap Kiadó. 203 p., 2 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
203 | MÁTYUS ALIZ El se hagy. Bp., 2009, Orpheusz Kiadó. 115 p., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
204 | MÉHES KÁROLY Hollander Emőke meztelenül. Rövid életek. Pannónia Könyvek. H.n., 2007, Pro Pannonia Kiadói Alapítvány. 239 p., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
205 | Mi a haza ma? Vallomások a hazáról, hazaszeretetről. A Berzsenyi Dániel Irodalmi és Művészeti Társaság pályázatára beküldött, díjazott és jutalmazott pályamunkáinak gyűjteménye. Szerk.: Kiss Dénes. Megjelent 3500 pld.-ban. Kaposvár, 1988, Palmiro Togliatti Megyei Könyvtár. 211 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
206 | MIKLÓSSY ENDRE A másik ember keresése. Bp., 2009, Széphalom Könyvműhely. 344 p., 4 sztl.lev., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
207 | Mint aki látja a hangot. Visky Andrással beszélget Sipos Márti. Bp., 2009, Harmat. 157 p., 1 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. kartonkötésben. |
208 | MÓCSY ANDRÁS Pannonia a korai császárság idején. (Változatlan utánnyomás). Apollo Könyvtár 3. Bp., 1975, Akadémiai Kiadó. 201 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
209 | MÓDOS PÉTER Holtidő. Válogatott és új novellák. Bp., 1994, Cserépfalvi. 155 p., 2 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
210 | MOHAI V. LAJOS A múlt koloritja. Bp., 2011, Prae.hu Kft. 219 p., 1 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
211 | MOHAI V. LAJOS Centrum és periféria. Bp., 2008, Prae.hu Kft. 227 p., 2 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói papírborítóban. |
212 | MOHAI V. LAJOS Egy szín tónusai. Bp., 2009, Prae.hu Kft. 242 p., 2 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
213 | MOHÁS LÍVIA Álomkönyv. H.n., 2005, Argumentum. 279 p., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. kartonkötésben. |
214 | MOLNÁR LAJOS Ők tizenegyen a magyar irodalomból. Jókai Füzetek 2012. 71. Pápa, 2012, Jókai Mór Városi Könyvtár. 125 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
215 | MOLNÁR LAJOS Pápai képek. Jókai Füzetek 2003. 33. Pápa, 2003, Jókai Mór Városi Könyvtár. 60 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
216 | MONOSZLÓY DEZSŐ Menekülés Szodomából. Második, javított kiadás. Bratislava, 1994, AB-ART Könyvkiadó. 243 p., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
217 | MORANT, HENRY DE Az iparművészet története a kezdetektől napjainkig. Ford.: Kovács Vera, Benczédi Magda, Fázsy Anikó, Havas Lujza. Bp., 1976, Corvina. 549 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
218 | MÓRICZ ZSIGMOND Szerelem. Móricz Zsigmond egyfelvonásosai I. Dufla pofon. Kvitt. A zördög. Bp., 1913, Nyugat. 79 p. Fűzve, kiadói ill. (Falus Elek) papírborítóban. |
219 | MÓRICZ ZSIGMOND Vidéki hírek és más elbeszélések. Ill.: Haranghy Jenő. Számozott: 175/200. sz. Bp., 1917, Táltos. 203 p., 2 sztl.lev., Móricz és Haranghy által aláírt pld. Korabeli viseltes, sérült, félvászon kötésben, fűzése meglazult, néhány lap kijár a könyvtestből. |
220 | MORTON, H. V. Az üdvözítő nyomában I-II. Ford.: Kosáryné Réz Lola. Bp., é.n., Palladis Rt. 268 p., 1 sztl.lev., 226 p., 1 sztl.lev. Kopottas kiadói félvászon kötésben egybekötve. |
221 | MURÁNYI SÁNDOR OLIVÉR Felnyomták szentnek. Előretolt Helyőrség Könyvek. Kolozsvár, 2007, Erdélyi Híradó Kiadó - Előretolt Helyőrség Szépirodalmi Páholy. 104 p., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. kartonkötésben. |
222 | N. PÁL JÓZSEF "A megtartók jöjjenek...". Tanulmányok, kritikák a huszadik századi magyar irodalom történetéből. Vízjel Sorozat - Esszék, tanulmányok. Miskolc, 2004, Felsőmagyarország Kiadó. 368 p., 1 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói papírborítóban. |
223 | N. PÁL JÓZSEF "Tisztának a tisztát őrizzük meg". Tanulmányok, kritikák a huszadik századi magyar irodalomról és történelemről. Miskolc, 2001, Felsőmagyarország Kiadó. 435 p., 1 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
224 | NAGY ANDRÁS Kedves Lukács. Lukács György és Seidler Irma. Bp., 1984, Magvető Kiadó. 281 p., 1 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
225 | NAGY ANDRÁS Savonarola. Bp., 1980, Magvető Kiadó. 574 p., 1 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói vászonkötésben, szakadt, ill. papír védőborítóban. |
226 | NAGY CZIROK LÁSZLÓ Lótartás a Kiskunságon. Thorma János Múzeum Könyvei 39. Kiskunhalas, 2015, Thorma János Múzeum - Halasi Múzeum Alapítvány. 168 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
227 | NAGY GÁSPÁR Kibiztosított beszéd. Bp., 1987, Magvető Könyvkiadó. 125 p., 1 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
228 | NAGY GÁSPÁR Múlik a jövőnk. Válogatás régi és új versekből (1968-1989). Bp., 1989, Szépirodalmi Könyvkiadó. Címkép, 334 p., 1 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. |
229 | NAGY ISTVÁN GYÖRGY Az atomharceszközök újabb fejlődése. Különlenyomat a Honvédelem 1958. évi 7. számából. Bp., 1959, Haditechnikai Intézet. 19 p. Hozzá tartozik: Nagy István György: A messzehordó rakéták elhárítása. Különlenyomat a Honvédelem 1960. évi 4. számából. Bp., 1960, Haditechnikai Intézet. 16 p. Nagy István György: Az űrkutatás katonai vonatkozásai. Különlenyomat a Honvédelem 1962. évi 5. számából. Bp., 1962, Haditechnikai Intézet. 21 p., 1 sztl.lev. Fejezetek a korszerű szilárd rakétahajtóanyagok elmélete köréből. Bp., 1964, Haditechnikai Intézet. 28 p. Mindegyik tűzve, kiadói papírborítóban (4 db). |
230 | NAGY L. JÁNOS A retorikus nyelvhasználat Weöres Sándor költészetében. Akadémiai doktori értekezés tézisei. Szeged, 2004, k.n. Címoldal, 46 p., Tarján Tamásnak dedikált pld. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
231 | NEBOJSZKI LÁSZLÓ Szakrális kisemlékek Katymáron. [Bp.], 2013, Argumentum. 179 p. Hozzá tartozik: Zorn Antal: Fejezetek Katymár iskola- és oktatástörténetéből. [Bp.], 2013, Argumentum. 168 p. Mindkettő kiadói ill. papírborítóban. |
232 | NÉMETH ZOLTÁN A széttartás alakzatai. Bevezetés a "fiatal irodalom" olvasásába. Pozsony, 2004, Kalligram. 410 p., 3 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
233 | NÉZŐ ISTVÁN - SZEIFRIED ZOLTÁN Élet-rajzok. Kisvárdai történelmi mozaik. XIX. század közepétől a közelmúltig. Kisvárda, 2016, Örökségünk Könyvkiadó. 208 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
234 | NOVÁKI GYULA - SÁNDORFI GYÖRGY - MIKLÓS ZSUZSA A Börzsöny hegység őskori és középkori várai. Fontes Archaeologici Hungariae. Bp., 1979, Akadémiai Kiadó. 125 p., 1 sztl.lev. + 1 kihajtható melléklet. Szakadtas kiadói ill. papírborítóban. |
235 | NYÍRI TAMÁS Antropológiai vázlatok. Bp., 1972, Szent István Társulat. 296 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
236 | NYULÁSZINÉ STRAUB ÉVA Öt évszázad címerei. A Magyar Országos Levéltár címereslevelein. Bp., 1987, Corvina. 302 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
237 | Ófehértó évszázadai. Szerk.: Sallai József. Megjelent 500 pld.-ban. Ófehértó, 2018, Ófehértó Község Önkormányzata. 324 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
238 | Okmányok és adatok a második világháború előzményeiről I-II. Második kiadás. Első kötet: 1937. november - 1938. Második kötet: Dirksen irattára 1938-1939. Bp., é.n., Révai. 268 p., 2 sztl.lev. + képmellékletek. 238 p., 1 sztl.lev. + képmellékletek. Kiadói kopottas félvászon kötésben (2 db). |
239 | OLASZ SÁNDOR Magány és társaság között. Tanulmányok, kritikák. Szeged, 2009, Tiszatáj Könyvek. 225 p., 1 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
240 | ORBÁN JÁNOS DÉNES Alkalmi mesék idegbeteg fölnőtteknek. Ill.: Csillag István. Kolozsvár, 2012, Erdélyi Híradó Kiadó - Előretolt Helyőrség Szépirodalmi Páholy. 174 p., 1 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. kartonkötésben. |
241 | AZ Országos Magyar Bányászati és Kohászati Egyesület tisztségviselőinek névjegyzéke. Megjelent 200 pld.-ban. MTESZ egyesületi használatra! Bp., [1976], MTESZ - OMBKE. 144 p., 1 sztl.lev. Kiadói papírborítóban. |
242 | OTTONÉ BÁNFAI KATALIN Falak és falazási munkák. Harmadik, javított kiadás. Építési 1x1 3. sz. Bp., 1982, Építésügyi Tájékoztatási Központ. 143 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
243 | ÖRDÖGH SZILVESZTER Koponyaüreg. Bp., 1994, Kossuth Könyvkiadó. 156 p., 2 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
244 | ÖRDÖGH SZILVESZTER Titkos értelmű rózsa. Rakéta Regénytár. Bp., 1986, Magvető Kiadó. 356 p., 2 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
245 | ÖRKÉNY ISTVÁN Búcsú. Összegyűjtötte és sajtó alá rendezte: Radnóti Zsuzsa. Örkény István Művei. Bp., 1989, Szépirodalmi Könyvkiadó. Címkép, 209 p., 1 sztl.lev. A kötetbe helyezve egy papírlap Radnóti Zs. autográf soraival és aláírásával Tarján Tamásnak címezve. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
246 | ÖRKÉNY ISTVÁN Lágerek népe. Szerkesztette és a szöveget gondozta: Radnóti Zsuzsa. Örkény István Művei. Bp., 1981, Szépirodalmi Könyvkiadó. Címkép, 337 p., 1 sztl.lev. A kötetbe helyezve egy papírlap Radnóti Zs. autográf soraival és aláírásával Tarján Tamásnak címezve. Kiadói vászonkötésben, szakadtas papír védőborítóban. |
247 | PASSUTH LÁSZLÓ A harmadik udvarmester. Regény. Bp., 1963, Szépirodalmi Könyvkiadó. 699 p., 1 sztl.lev., dedikált. Kiadói félvászon kötésben, kicsit viseltes ill. papír védőborítóban. |
248 | Pest-Pilis-Solt vármegye a Rákóczi-korban I-II. Közreadja: Bánkúti Imre. Előmunkálatok Pest Megye Monográfiájához 2. kötet. Megjelent 1500 pld.-ban. Bp., 1996, Pest Megye Monográfia Alapítvány. 982 p. Kiadói papírborítóban két kötetbe kötve, fűzése meglazult, lapok kijárnak. Néhány oldalon aláhúzásokkal (tollal). |
249 | PÉTER LÁSZLÓ Az Elbától keletre. Tanulmányok a magyar és kelet-európai történelemből. Bp., 1998, Osiris Kiadó. 412 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
250 | PINTÉR LAJOS Fehéringes foglyok. Válogatott és új versek. Orpheusz Könyvek. H.n., 1998, Orpheusz Kiadó. 482 p., 1 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
251 | PIRY CIRJÉK JÁNOS Érsekújvári napló. Első kiadás. 1848/1849. Csallóközi Kiskönyvtár. Pozsony, 1997, Kalligram Könyvkiadó. 230 p., 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. |
252 | POMOTHY DEZSŐ Szülők könyve. Kézikönyv a szórványokban élő református vallású általános tanulók vallásoktatásához. I-IV. osztály anyaga. Bp., é.n., Református Traktátus Vállalat. 76 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
253 | PONGRÁCZ ÁRPÁD Modern kozmetika. Bp., 1958, Magyar Helikon Könyvkiadó. 290 p., 3 sztl.lev. Viseltes, kiadói ill. papírborítóban. |
254 | PROHÁSZKA PÉTER - TORBÁGYI MELINDA Regesten der Antiken Fundmünzen und Münzhorte in Ungarn. Band 3. Komitat Vas. Bp., 2017, Martin Opitz Verlag. 269 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
255 | RÁCZ ISTVÁN Városlakó nemesek az Alföldön 1541-1848 között. Bp., 1988, Akadémiai Kiadó. 274 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
256 | RADNÓTI ZSUZSA A próféta színháza. Füst Milán drámáiról. Pécs, 1993, Jelenkor Irodalmi és Művészeti Kiadó. 93 p., 3 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
257 | RÁTH-VÉGH ISTVÁN Új butaságok az emberiség kultúrtörténetéből. Második kiadás. Bp., é.n., Cserépfalvi. 221 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
258 | RAVASZ LÁSZLÓ Kezdetben vala az ige. Bp., 1941, k.n. XXV p., 322 p., dedikált. Kiadói viseltes félvászon kötésben. |
259 | Régi és új peregrináció I-III. Magyarok külföldön, külföldiek Magyarországon. A III. Nemzetközi Hungarológiai Kongresszuson - Szeged, 1991. augusztus 12-16. - elhangzott előadások. Szerk.: Békési Imre, Jankovics József, Kósa László, Nyerges Judit. Bp. - Szeged, 1993, Nemzetközi Magyar Filológiai Társaság - Scriptum Kft. XV p., XV p., XIV p., 1823 p. Három kötetbe kötve, mindegyik papírborítóban, gerincnél megtörve. Az első kötet lapjainak jobb felső sarka vízfoltos. |
260 | Régi magyarországi nyomtatványok I-III. I. 1473-1600. Bp., 1971, Akadémiai Kiadó. 928 p. + képmelléklet. II. 1601-1635. Bp., 1983, Akadémiai Kiadó. 855 p. +képmelléklet. III. 1636-1655. Bp., 2000, Akadémiai Kiadó. 1117 p. + képmelléklet. Mindegyik kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. Az első kötet védőborítója sérült, hiányos. |
261 | REUSS PÁL Précieux elemek Malherbe és kortársainak szerelmi lirájában. Stílustanulmány. Bibliothéque de l Institut Francais á l Université de Budapest 12. Bp., 1930, Eggenberger-féle Könyvkereskedés. 81 p. Hozzá tartozik: Hegedűs József: A magyar nyelv összehasonlításának kezdetei az egykorú európai nyelvtudomány tükrében. Nyelvtudományi Értekezések 56. sz. Megjelent 600 pld.-ban. Bp., 1966, Akadémiai Kiadó. 115 p., 2 sztl.lev. Mindkettő viseltes kiadói papírborítóban. |
262 | Reviczky Gyula Összes verse I-II. Kritikai kiadás. Sajtó alá rendezte, a jegyzeteket és az előszót írta, a mutatókat összeállította: Császtvay Tünde. I. Versek. II. Jegyzetek. Bp., 2007, Argumentum Kiadó - Országos Széchényi Könyvtár. 1115 p., XVII p., XXXVII p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban (2 db). |
263 | RHEIN, EDUARD A csodálatos hullámok. 127 ábrával. Bp., é.n., Rózsavölgyi és Társa. 428 p., 2 sztl.lev. Kiadói kopott, viseltes félvászon kötésben. |
264 | RIMBAUD, ARTHUR Költemények. Ford.: Kardos László. Ampelos-könyvek IV. Debrecen, 1944, k.n. 187 p., 2 sztl.lev., Kardos L. által Németh Lászlónak dedikált pld. Kiadói viseltes kartonkötésben. |
265 | ROMSICS IMRE Kalocsa anno... Kalocsai fotográfiák. Háromnyelvű (magyar - angol - német). Megjelent 2000 pld.-ban. Kalocsa, 1999, Kalocsai Múzeumbarátok Köre. 256 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
266 | RUM ATTILA Vaszary János. A művészet mindenkié. H.n., 2005, Bumbum Art Consulting. 122 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
267 | SAINTE-BEUVE Arczképek a franczia ujabkori társadalomból. Ford.: Wohl Janka. Bp., 1888, Magyar Tud. Akadémia. XIX p., 416 p., 1 sztl.lev. Kiadói kopott vászonkötésben. |
268 | SAJÓ LÁSZLÓ Evangélium szerintem. H.n., 2005, Nyitott Könyv. 121 p., 1 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
269 | SAKMYSTER, THOMAS Admirális fehér lovon. Horthy Miklós, 1918-1944. Ford.: Romsics Gergely. Helikon Universitas - Történelemtudomány. Bp., 2001, Helikon Kiadó. 385 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
270 | SÁNDOR IVÁN Századvégi történet. Bp., 1994, Pesti Szalon Könyvkiadó. 209 p., 1 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
271 | SÁRÁDI KÁLMÁN Művészi kovácsolás. Második, bővített kiadás. Bp., 1975, Műszaki Könyvkiadó. 407 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
272 | SÁRÁNDI JÓZSEF Birtokviszony. Versek. Ill.: Czirok Ferenc. Karcag, 2006, Barbaricum Könyvműhely. 120 p., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. kartonkötésben. |
273 | SÁRKÖZI MÁTYÁS Tamperdü. Az elvesztett Zugliget nyomában. Kortárs Próza. Bp., 2013, Kortárs Kiadó. 187 p., 2 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
274 | SCHATTSCHNEIDER, DORIS - WALKER, WALLACE M. C. Escher kaleidociklusok. Ford.: Vajda Kornél. Köln - Bp., 1992, Benedikt Taschen Verlag GmbH - Kulturtrade Kft. 40 p. + képtáblák. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
275 | SCHIMANEK EMIL DR. A hőerőgépek üzemtana. A Mérnöki Továbbképző Intézet 1943. évi tanfolyamainak anyaga. A Mérnöki Továbbképző Intézet kiadványai G. 81. füzet. Bp., 1948, Mérnöki Továbbképző Intézet. 251 p. Kiadói papírborítóban. |
276 | SCHÜTZ ANTAL Az örökkévalóság. Második kiadás. Tíz előadás, melyeket 1934 őszén a Pázmány-Egyetemen valamennyi kar hallgatói számára tartott Schütz A. Isten Országa IV. kötet. Bp., 1937, Szent István-Társulat. 336 p. Amatőr papírborítóban, gerince vászonnal megerősítve, eredeti papírborító felkasírozva. |
277 | SEBŐK ÉVA Félsötét. H.n., 2000, Kairosz Kiadó. 108 p., 2 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
278 | SEBŐK MELINDA Halálmotívum Rónay György és Pilinszky János tájköltészetében. H.n., 2010, Kairosz Kiadó. 242 p., 1 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
279 | SISA JÓZSEF Kastélyépítészet és kastélykultúra Magyarországon. A historizmus kora. Bp., 2007, Vince Kiadó. 388 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
280 | SOLTÉSZ ERZSÉBET Régi magyar várak. Bp., 1993, Helikon. 76 p., 1 sztl.lev. Kiadói nylkötésben, viseltes ill. papír védőborítóban. A kötet jobb alsó sarka vízfoltos. |
281 | SOMOS LAJOS DR. Juristowski Miklós ezredes-hadbíró élete és irodalmi munkássága. Eger, 1937, Szent János Nyomda. 103 p. Korabeli kopott, aranyozott vászonkötésben. |
282 | SPINETO, NATALE Szimbólumok az emberiség történetében. Ford.: Lukácsi Margit. Bp., 2003, Officina 96 Kiadó. 239 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
283 | STARK TAMÁS Magyarország második világháborús embervesztesége. Társadalom- és művelődéstörténeti tanulmányok 3. Bp., 1989, MTA Történettudományi Intézet. 89 p., 3 sztl.lev. képmelléklet. Hozzá tartozik: Szombathelyi Ferenc. Csillagos órák, sorsfordító magyarok - Közelmúltunk közelről IX-X. Szerk.: Csicsery-Rónay István. Bp., 2002, Occidental Press - Századvég Kiadó. 102 p., 1 sztl.lev. Mindkettő kiadói ill. papírborítóban. |
284 | STURM LÁSZLÓ Marsall László. Közelképek Írókról. H.n., 2014, Magyar Művészeti Akadémia. 283 p., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. kartonkötésben. |
285 | SUMONYI ZOLTÁN Nyugat. Új versek 2006-2010. H.n., 2011, Argumentum. 131 p., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
286 | SZABÓ MÁTYÁS Horthy István repülőtiszt halála. Rejtélyes Katonasorsok. Bp., 1999, Zrínyi Kiadó. 160 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. Hozzá tartozik: Horthy István repülő főhadnagy tragikus halála. Farkas György harctéri naplója. Szemtanúk és visszaemlékezők írásai. Közreadja özv. Horthy Istvánné. Szerk.: Antal László. Ötven éve történt... Bp., 1992, Auktor Könyvkiadó. 211 p. + képmelléklet. Kiadói ill. papírborítóban. |
287 | SZABOLCSI MIKLÓS A clown mint a művész önarcképe. Bp., 1974, Corvina. 168 p. + képmellékletek, Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói vászonkötésben, sérült, ill. papír védőborítóban. |
288 | SZAKÁCSKÖNYV - HORVÁTH ILONA Szakácskönyv. II. bővített kiadás. Háztartási tanácsadó. H.n., 1956, MNDSZ. 288 p. Viseltes, kiadói ill. papírborítóban. |
289 | SZAKOLCZAY LAJOS Erdélyi ősz. Bp., 2006, Cédrus Művészeti Alapítvány - Napkút Kiadó. 577 p., 7 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
290 | SZAKOLCZAY LAJOS Valóságlátomás. Esszék, tanulmányok. Magyar Esszék. Bp., 2014, Nap Kiadó. 438 p., 1 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. kartonkötésben. |
291 | SZALONTAI BARNABÁS Nyírbátor népi építészete. Studia Folkloristica et Ethnographica 13. Debrecen, 1984, Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszéke. 240 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
292 | SZÁNTÓ IMRE A végvári rendszer kiépítése és fénykora Magyarországon 1541-1593. Bp., 1980, Akadémiai Kiadó. 160 p., 2 sztl.lev. + 1 kihajtható melléklet. Kiadói vászonkötésben, hátul szakadt, ill. papír védőborítóban. |
293 | SZÁNTÓ IMRE Küzdelem a török terjeszkedés ellen Magyarországon. Az 1551-52. évi várháborúk. Bp., 1985, Akadémiai Kiadó. 275 p. + képmelléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
294 | SZARKA ISTVÁN A bíbor oroszlán. 99 vers 2001-2003-ból. Szepes Erika tanulmányával. Graf.: Kováts Nikoletta. Megjelent 400 pld.-ban. Bp., 2004, Curiosa Nova Kiadó. 97 p., 3 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
295 | SZARKA ISTVÁN Szender a holdudvarban. Százhét vers 1997-2000-ből. Graf.: Somogyi Endre. Megjelent 500 pld.-ban. Bp., 2001, Curiosa Nova Kiadó. 69 p., 5 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
296 | SZATHMÁRY ISTVÁN Kis ötvös. Kis Könyvek. Bp., é.n., Singer és Wolfner. 52 p. Kiadói ill. (Szathmáry) papírborítóban, előzéklap kijár a könyvtestből, lapok jobb alsó sarka foltos. |
297 | SZEGEDY-MASZÁK MIHÁLY A mű átváltozásai. Első kiadás. Pozsony, 2013, Kalligram. 391 p., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
298 | SZÉLES KLÁRA "Mit látsz egy íróasztalon?". Lászlóffy Aladár világa. Bp., 2007, Cédrus Művészeti Alapítvány - Napkút Kiadó. 639 p., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói kartonkötésben. |
299 | SZÉNÁSSY ÁRPÁD Feszty Adolf élete és pályája. Bp., 1993, Széphalom Könyvműhely. 131 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
300 | SZENTMÁRTONI JÁNOS Eleven csónak. Esszék, kritikák, tanulmányok. Bp., 2004, Magyar Napló. 302 p., 1 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
301 | SZIGETI JÓZSEF Egy színész naplója. Pest, 1856, Vas Gereben (Emich Gusztáv könyvnyomdája). 192 p. Korabeli kopott, viseltes vászonkötésben. |
302 | SZIGETI LAJOS SÁNDOR Verssor(s)ok. Líraiság az ezredfordulón. Bp., 2005, Széphalom Könyvműhely. 508 p., 2 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
303 | SZILÁGYI ÁKOS A populista. A politikai varázsmese morfológiája. Bp., 2010, Élet és Irodalom (Irodalom Kft.). 219 p., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói papírborítóban. |
304 | SZILASSY SÁNDOR Revolutionary Hungary 1918-1921. Behind the Iron Curtain Series No. 9. Astor Park, 1971, Danubian Press. 141 p., 1 sztl.lev. Kiadói papírborítóban. |
305 | Szombathelyi Ferenc visszaemlékezései. A bevezetést és a jegyzeteket írta: Dr. Gosztonyi Péter. Washington, 1980, Occidental Press. 63 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
306 | SZŐCS SEBESTYÉN A kormánybiztosi intézmény kialakulása 1848-ban. Értekezések a történeti tudományok köréből - Új sorozat 65. Bp., 1972, Akadémiai Kiadó. 217 p., 1 sztl.lev. Viseltes kiadói papírborítóban, gerince sérült, hiányos. Néhány oldalon aláhúzásokkal (tollal). |
307 | SZÖRÉNYI LÁSZLÓ Éljen Kun Béla! Susy nimfomán. Kortárs Próza. Bp., 2012, Kortárs Kiadó. 174 p., 1 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
308 | TÁBOR ÁDÁM A váratlan kultúra. Esszék a magyar neoavantgárd irodalomról és művészetről. Bp., 1997, Balassi Kiadó. 255 p., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
309 | TÁBOR ÁDÁM Szellem és költészet. Első kiadás. Esszék az egzisztenciális gondolkodás és a modern magyar líra tárgyköréből. Pozsony, 2007, Kalligram. 162 p., 1 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
310 | Tábori levelek. Összeállította és előszóval ellátta: Nagy Endre. Bp., 1915, Singer és Wolfner. 192 p. Korabeli viseltes vászonkötésben, gerince sérült, javított. |
311 | TANDORI DEZSŐ Sancho Panza deszkakerítése. Regény. Z-füzetek 27. Megjelent 500 pld.-ban. Számozott: 79. sz. Bp., 1991, A szerző kiadása. 53 p., 3 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
312 | TAPOLCAINÉ SÁRAY SZABÓ ÉVA Komárom nyomdászat- és sajtótörténete 1705-1849. Komárom, é.n., KT Könyv- és Lapkiadó Kft. 236 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
313 | TARCSAY IZABELLA DR. Pszichodiagnosztika. A Rorschach-vizsgálat és klinikai alkalmazása. Bp., é.n., Eggenberger-féle Könyvkereskedés. XI p., 235 p. + képmellékletek. Amatőr kopott félvászon kötésben, borító fedlap el van kicsit vetemedve. |
314 | TARNÓC MÁRTON Mátyás király és a magyarországi reneszánsz (1450-1541). Bp., 1994, Balassi Kiadó. 192 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
315 | TATÁR SÁNDOR Végtelenül egyszerű lenne minden. Ill.: Csík István. Békéscsaba, 1990, Tevan Kiadó. 173 p., 1 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
316 | TEGZE JÓZSEF A munkácsi római katolikus templom története. Egyháztörténeti sorozat I. Munkács, 2006, Munkácsi Római Katolikus Egyházmegye. 195 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
317 | TEKE ZSUZSA Velencei-magyar kereskedelmi kapcsolatok a XIII-XV. században. Értekezések a történeti tudományok köréből - Új sorozat 86. Bp., 1979, Akadémiai Kiadó. 88 p., 4 sztl.lev. Kiadói papírborítóban. |
318 | "Tekintetes karok és rendek!" Zala megye országgyűlési követutasításai és követjelentései 1825-1848. Válogatott dokumentumok. Sajtó alá rendezte: Molnár András. Zalai Gyűjtemény 56. Zalaegerszeg, 2003, Zala Megyei Levéltár. 251 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
319 | Teleki László. Válogatta, a bevezetést és a jegyzeteket írta: Csorba László. Magyar Szabadelvűek. Bp., 1998, Új Mandátum Könyvkiadó. 261 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
320 | TEMESI FERENC Kölcsön Idő. Alapíttatott 1990-ben. 1. kötet - XI-XIII. évfolyó (10 szám). Bp., 2005, Helikon Kiadó. 528 p., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. kartonkötésben. |
321 | TEMESI FERENC Pejote. Bp., 1992, Pannon Könyvkiadó. 105 p., 1 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
322 | Térítés - megtérés. A világvallások terjedése Kelet-Európa népei között. Szerk.: Balogh László, Kovács Szilvia. Magyar Őstörténeti Könyvtár 25. Bp., 2009, Balassi Kiadó. 142 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
323 | A természetbúvár Fekete István. Tanulmányok egy ismerős íróról. Szerk.: Sánta Gábor. Szeged, 2002, Lazi Könyvkiadó. 234 p., 3 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
324 | Tesla kísérletei. Összeállította: Grész Leó. Harmincnégy ábrával. Technikai Zsebkönyvtár 19-20. sz. Bp., é.n., Németh József Könyvkereskedése. 47 p. Viseltes kiadói ill. papírborítóban. |
325 | A Thököly-felkelés és kora. Szerk.: Benczédi László. Bp., 1983, Akadémiai Kiadó. 287 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
326 | Tíz éve a NATO-ban. Szerk.: Szenes Zoltán, Tálas Péter. Bp., 2009, Zrínyi Kiadó. 143 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
327 | TOLNAI GÁBOR Radnóti-kutatásaim margójára. Magyar Tudomány - Különlenyomat az 1985. 7-8. számból. H.n., 1985, Magyar Tudomány. 497-504 p., Tarján Tamásnak dedikált pld. Tűzve, papírborítóban, hajtásnyommal. |
328 | TÓTH KÁLMÁN A dialektika a kálvinizmus politikai ethikájában. Bp., 1940, Bethlen Gábor Irodalmi és Nyomdai Rt. 208 p. Kiadói papírborítóban, gerince sérült, néhány oldalon aláhúzásokkal. |
329 | TÓTH LÁSZLÓ A szövegember. Az elmúlt idő nyomában. Dunaszerdahely, 2014, Vámbéry Polgári Társulás. 244 p., 2 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. kartonkötésben. |
330 | TÓTH LÁSZLÓ Déryné nyomában. A komáromi magyar színjátszás története. II. 1945-től napjainkig. Dunaszerdahely, 1998, Lilium Aurum. 244 p., 2 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
331 | TÓTH LÁSZLÓ Egy öngyűjtő feljegyzései avagy eszmék, rögeszmék, toposzok. Első kiadás. Esszék, futamok. Pozsony, 2009, Kalligram. 253 p.,1 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
332 | A történelem segédtudományai. Második, bővített kiadás. Szerk.: Kállay István. Megjelent 3000 pld.-ban. Bp., 1986, Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar. 346 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
333 | TŐTŐS EDE A Berettyó partjáról. Gyoma, 1904, Kner Izidor. 139 p., 2 sztl.lev. Kiadói kopott, ill. vászonkötésben. |
334 | Tradiciók és modernitás. Közép- és kelet-európai perspektívák. Szerk.: Lipták Dorottya, Ring Éva. Gazdaság- és társadalomtörténeti füzetek IV. Bp., 1996, Közép- és Kelet-Európai Akadémiai Kutatási Központ. 340 p., 1 sztl.lev. Kiadói papírborítóban. |
335 | TRÓCSÁNYI ZSOLT Az erdélyi fejedelemség korának országgyűlései. (Adalék az erdélyi rendiség történetéhez). Értekezések a történeti tudományok köréből - Új sorozat 76. Bp., 1976, Akadémiai Kiadó. 216 p., 4 sztl.lev. Kiadói papírborítóban. |
336 | TÚRY SÁNDOR KORNÉL DR. Vallás, erkölcs és vagyonjog. Acta Juridico-Politica 10. Kolozsvár, 1943, Ferenc József Tudományegyetem. 72 p., 1 sztl.lev. Sérült, viseltes kiadói papírborítóban. |
337 | UNGVÁRI TAMÁS A feledés enciklopédiája. Bp., 2009, Scolar Kiadó. 317 p., 1 sztl.lev. + képmelléklet, Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
338 | UNGVÁRI TAMÁS Labirintusok. A szellemtörténet útjai a klasszikustól a modernig. Bp., 2009, Scolar Kiadó. 320 p., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
339 | UNGVÁRI TAMÁS Nyomtalanul. A gyilkosok köztünk vannak. Bp., 2010, Scolar Kiadó. 341 p., 1 sztl.lev. + képmellékletek, Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
340 | VÁRADY JÓZSEF Tiszáninnen református templomai. Debrecen, 1989, Borsodi Református Egyházmegye. 444 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
341 | VARGA LÍVIA A szászsebesi evangélikus templom középkori építéstörténete. Művészettörténeti Füzetek 16. Bp., 1984, Akadémiai Kiadó. 106 p. + képmelléklet. Kiadói ill. papírborítóban. |
342 | VASY GÉZA Kormos István. Kortársaink. Bp., 2002, Balassi Kiadó. 270 p., 1 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
343 | VÉGHELYI BALÁZS A megíratlan és a megírt idők. Bp., 2007, Hungarovox Kiadó. 208 p., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
344 | VELICS LÁSZLÓ Vázlatok a magyar jezsuiták multjából. Bp., 1912, Szent-István-Társulat. Címkép, 130 p. Viseltes kiadói papírborítóban, fűzése meglazult. |
345 | A véradó. Hajnóczy Péter emlékezete. Válogatta, szerkesztette, összeállította: Reményi József Tamás. Emlékezet. Oktatási segédkönyv. Bp., 2003, Nap Kiadó. 246 p., 1 sztl.lev., Reményi J. által Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. kartonkötésben. |
346 | VERMES GÁBOR Kulturális változások sodrában. Magyarország 1711 és 1848 között. Ford.: Zinner Judit. Bp., 2011, Balassi Kiadó. 289 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
347 | VILCSEK BÉLA A telített pillanat. - elemzések, értelmezések, életpályák -. Parnasszus Könyvek - Magasles V. Bp., 2006, Parnasszus Könyvek. 244 p., 2 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
348 | VIRÁG ZSOLT Magyar kastélylexikon. I. kötet. Pest megye kastélyai és kúriái. Bp., 2000, Perfect Project. 335 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
349 | VIRÁG ZSOLT Magyar kastélylexikon. 3. kötet. Fejér megye kastélyai és kúriái. Bp., 2002, Castellum Novum. 324 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
350 | VÖRÖS ISTVÁN Gregorián az erdőn. Pécs, 2005, Jelenkor Kiadó. 251 p., 2 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
351 | WAGNER JÁNOS Növény- és rovargyűjtő. Képekkel. Kis Könyvek. Bp., é.n., Singer és Wolfner. 80 p. Kiadói kopott, ill. (Szathmáry) papírborítóban, lapok alja foltos. |
352 | WALDAPFEL JÓZSEF Ötven év Buda és Pest irodalmi életéből 1780-1830. Bp., 1935, Magyar Tudományos Akadémia. 368 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
353 | WINKLER GUSZTÁV DR. Elfelejtett kapcsolatok. Tér - idő - magyarság - kereszténység. H.n., 2009, Gergely 83 Kft. 111 p., dedikált. Kiadói ill. kartonkötésben. |
354 | WOODROW, RALPH EDWARD Babilon misztériumvallása. Régen és ma. H.n., 1992, Lautec Verlag Germany. 187 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
355 | ZÁGONI ATTILA A sóderhivatal. Paródiák. Bukarest, 1981, Kriterion Könyvkiadó. 135 p., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói kartonkötésben, kopott, sérült, ill. papír védőborítóban. |
356 | ZIMONYI ZOLTÁN Öt közelkép. Tanulmányok Féja Gézáról, Németh Lászlóról és az irodalmi folyóiratszerkezetről. Miskolc, 1989, B.-A.-Z. Megyei Tanács Művelődésügyi Osztálya - Magyar Írók Szövetségének Észak-Magyarországi Csoportja. 191 p., 2 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
357 | ZÓLYA ANDREA CSILLA Irodalmi paródia és parodisztikus beszédmódok az erdélyi magyar irodalomban. Korunk. Kolozsvár, 2012, Komp-Press. 287 p., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
358 | ZSADÁNYI EDIT A másik nő. A női szubjektivitás narratív alakzatai. Bp., 2006, Ráció Kiadó. 102 p., 1 sztl.lev., Tarján Tamásnak dedikált pld. Kiadói ill. kartonkötésben. |