Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
A 100 éves Budapest tömegközlekedésének története. 1873-1973. Szerk.: Dr. Szabó Dezső. Bp., é.n., Budapesti Közlekedési Vállalat. 155 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
101 magyar népdal. Szerk.: Bárdos Lajos. Garfield, 1951, Magyar Cserkészszövetség. 101 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban, spirálfűzéssel. |
Ady Endre összes prózai művei. I. kötet (1897-1901). Összeállította: Földessy Gyula. Szerk.: Koczkás Sándor. Bp., 1955, Akadémiai Kiadó. 560 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
ADY LAJOS Ady Endre. Számozott: 695/1000. Bp., 1923, Amicus. Címkép, 245 p., 1 sztl.lev. + képmellékletek. Kiadói vászonkötésben. |
Alden s Oxford Guide. With key-plan of the university and city, and numerous engravings. Originally compiled and annually revised by Edward C. Alden. Oxford, 1904, Alden&Co. Ltd. 14 sztl.lev., VIII p., 132 p., 11 sztl.lev. Viseltes kiadói ill. papírborítóban. |
ALMANACH Gyöngyösi almanach 1935. A Vármegyei Tisztviselők Irodalmi és Művészeti Gyöngyösi István Társaságának III. kiadmánya. Bp., 1935, Gyöngyösi István Társaság. 176 p., 1 sztl.lev. Fűzve, viseltes kiadói papírborítóban. |
ALMANACH Nemzeti almanach 1841. Első év. Bp., 1841, Magyar Királyi Egyetem. XXV p., 416 p., 2 sztl.lev., 7 tábla acélmetszet. Korabeli sérült, viseltes, kopott vászonkötésben, körben aranyozott lapszélekkel. |
4800 |
AMBRÓZY GYÖRGY A magyar csatakép. 70 képpel. A budapesti Kir. Magyar Pázmány Péter Tudományegyetem Művészettörténeti és Keresztényrégészeti Intézetének dolgozatai 65. Bp., 1940, k.n. 191 p., 2 sztl.lev. Sérült, amatőr kartonkötésben. |
ANTOLÓGIA Uj anthológia. Fiatal költők 100 legszebb verse. Összeállította: Babits Mihály. Bp., 1932, Nyugat. 157 p., 1 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben. |
ÁRJEGYZÉK Ulrich B. J. cső-árjegyzék. Mindennemű csövek ár- és mérettáblázata. Bp., 1913, Ulrich B. J. 271 p. Kiadói vászonkötésben. Hozzá tartozik: Ulrich B. J. nettó kéziárjegyzék csövekről, lemezekről és leggyakrabban előforduló szerelési cikkekről. 1939. március hó. Bp., 1939, Ulrich B. J. 116 p. Kiadói kopott papírborítóban, gerincén fém rátéttel. |
Armel 08- 12. Az Armel Operafesztivál jubileumi kiadványa. Szerk.: Kund Laura, Gyüdi Melitta. Kétnyelvű (magyar - angol). Bp., 2013, Armel Produkció & Sajtóiroda Nonprofit Kft. 181 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
ÁRVERÉSI KATALÓGUS Dosensammlung aus dem Besitze des bekannten Sammlers Herrn P... Budapest. Nebst einer Kollektion seltener altwiener Porzellane aus altadeligem Besitz. 4-5. Februar 1918. Wien, 1918, S. Kende - Leo Schidlof Kunst-Auktions-Salon. 67 p., 14 tábla képmelléklet. Kiadói papírborítóban. |
ÁRVERÉSI KATALÓGUS Kiefer Auktion 100 - Ausgewählte Werke. Bücher&Graphik. Alte und Moderne Kunst. 5-6. Mai 2017. Pforzheim, 2017, Peter Kiefer Buch- und Kunstauktionen. 158 p. Hozzá tartozik: Kiefer Auktion 100. Bücher&Antiquitäten. Alte und Moderne Kunst. 5-6. Mai 2017. Pforzheim, 2017, Peter Kiefer Buch- und Kunstauktionen. 398 p. Mindkettő kiadói ill. papírborítóban. |
ÁRVERÉSI KATALÓGUS Melléklet a M. Kir. Postatakarékpénztár árverési csarnoka 1936. évi LXXVIII. aukciójának katalógusához. Tartalmazza a Magyar Nemzeti Múzeum Széchényi Országos Könyvtára másodpéldányainak, valamint egyéb magángyűjteményekből származó könyvek jegyzékét. Bp., 1936, Stádium Sajtóvállalat Rt. 144 p. Kiadói papírborítóban. |
BABAI, A FRANCISCO Ungariae Palatini, propalatini, et locumtenentes regii Bello, Paceque Clarissimi... H.n., 1775, Typis Tirnaviensibus. 126 p. Korabeli viseltes félbőr kötésben.
9000 |
BAJTAI MÁRIA "... Az szók kevés bizonyságok" - Zrínyi-breviárium. Megjelent 500 pld.-ban. Pedagógiai kiadványsorozat 4. H.n., é.n., Bács-Kiskun Megye Közoktatásért Közalapítvány. 68 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
Bakony, Balaton-felvidék. Szerk.: Mészáros Gyula. Útikalauz. Bp., 1983, Sport. 647 p., 32 p. képmelléklet. Kiadói kartonkötésben. |
BAKOS ATTILA Ég a Szívben. A megvilágosodás filozófiája és pszichológiája. A Bhagavad-gítá, az Upanisádok, a Vedánta, a Számkhja és a Jóga-szútrák tanítása. Bp., 2014, Danvantara Kiadó. 647 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
BALOGH ANDREA JOHANNA Megmarad a szeretet. Dr. Balogh László. A Bács-Kiskunsági Református Egyházmegye esperese - lelkipásztora. Kecskemét, 2017, Pro Karmine Kft. 191 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
BARABÁS GYULA Köd a Maroson I-II. Regény. Bp., 1940, Singer és Wolfner. 216 p., 200 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
BARTHA JÓZSEF DR. Két nemzedék magyar irodalma. 1875-1925. Bp., 1926, A szerző kiadása. 175 p. Amatőr félvászon kötésben. |
BAYER ZSOLT - LUKÁCS CSABA Haza a magasban. H.n., 2002, k.n. 286 p., 1 sztl.lev., Lukács Cs. által aláírt. Kiadói ill. papírborítóban.
BÉL MÁTYÁS Hungariából Magyarország felé. Magyar Ritkaságok. Bp., 1984, Szépirodalmi Könyvkiadó. 353 p., 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. Hozzá tartozik: Bél Mátyás élete és munkássága. De piscatione Hungarica (A magyarországi halászatról) fordítás. Vízügyi Történeti Füzetek sorozat különkiadása. Bp., 1984, Vízügyi Dokumentációs Szolgáltató Leányvállalat. 76 p. + kihajtható térképmelléklet. Kiadói ill. papírborítóban. |
BENCZE LÁSZLÓ Solferino. Hadtörténelmi Levéltári Kiadványok. Bp., 2001, Hadtörténelmi Levéltár - Paktum Nyomdaipari Társaság. 239 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
BENEDEK ELEK Arany mesekönyv. A világ legszebb meséi. Pogány Willy, Ford H. J. és Kotász Károly rajzaival. Bp., é.n., Athenaeum. 313 p. Kiadói kopott, viseltes, ill. kartonkötésben. Néhány oldalon ceruzás firkálásokkal, utolsó lap javított. |
BENEDEK ELEK Ezüst mesekönyv. A világ legszebb meséiből. H. J. Ford, Kotasz Károly és Sávely Dezső rajzaival. Bp., é.n., Athenaeum. 301 p., 1 sztl.lev. Kiadói viseltes, ill. (Róna Emmy) félvászon kötésben. |
1400 |
BERLIOZ, HECTOR Egy nagy zenész diadalútja. (Önéletrajz). Ford.: Dr. Wildner Ödön. Bp., é.n., Fővárosi Könyvkiadó. 250 p., 3 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben. |
BERTÉNYI IVÁN Kis magyar címertan. Gondolat Zsebkönyvek. Bp., 1983, Gondolat. 128 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
BESSENYEI GYÖRGY Az embernek próbája. 1772 és 1803. Régi Magyar Könyvtár 30. Bp., 1912, Magyar Tudományos Akadémia. 196 p. Kiadói papírborítóban. Felvágatlan. |
BIRÓ JÓZSEF Erdély művészete. Első kiadás. 149 fényképpel és 6 szövegközti rajzzal. Lyka Károly előszavával. Erdélyi Írások. Bp., é.n., Singer és Wolfner. 1 sztl.lev., 304 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1300 |
Bíró Lajos szobrászművész. Szatmári Műveltség Tára. [Fábiánháza], 2013, Reformátusok Szatmárért Közhasznú Egyesület. 56 p. Kiadói papírborítóban. |
BIRÓ ZOLTÁN DR. Amerika. Magyarok a modern csodák világában. 250 képpel. Bp., 1929, Novák R. és Társa tudományos könyvkiadóvállalat. 292 p. Fűzve, viseltes kiadói ill. papírborítóban. |
BODÓ SÁNDOR Érdemkönyvi dicséret. Jókai Füzetek 2016. 82. Pápa, 2016, Jókai Mór Városi Könyvtár. 72 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
BÓKA LÁSZLÓ Ady Endre pályakezdése. Bevezetés az Ady-kérdésbe. Ady Endre élete és művei I. Bp., 1955, Akadémiai Kiadó. 319 p. Kiadói félvászon kötésben. |
BOKOR IMRE München és Bajorország. Bp., é.n., Magyar Goethe-Társaság. 309 p. Kiadói kopott vászonkötésben.
Bolgár népköltési gyűjtemény I-II. Eddig kiadatlan eredeti bolgár szöveggel. Ford.: Strausz Adolf. Bp., 1892, Révai Testvérek. Címoldal, XVI p., 334 p., 1 sztl.lev.. 2 sztl.lev., 393 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, körben festett lapszélekkel, gerince picit viseltes (2 db). |
9000 |
BOLOVAN, SORINA PAULA - BOLOVAN, IOAN Transylvania in the Modern Era. Demographic Aspects. Bibliotheca Rerum Transsilvaniae XXX. Cluj-Napoca, 2003, Romanian Cultural Institute. 308 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
BORDA LAJOS F. G. F., a pecsételt példányok perzekutora, avagy egy néma levente és egy antikvárius disputája. A Borda Antikvárium 18. könyvészeti kiadványa. Megjelent 500 pld.-ban. Zebegény, 2016, Borda Antikvárium. 36 p., 2 sztl.lev. Kiadói papírborítóban. |
BORSOS BÉLA A "Magyarországi Műemlékek Ideiglenes Bizottságának" működése és a gyűjtemények kialakulásának kezdete. Különlenyomat a Magyar Műemlékvédelem 1967-1968 kiadványból. 43-64 p., dedikált. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
BORSOS BÉLA A Magyar Műemlékvédelem Hivatala és gyűjteményei az 1881. évi törvény megjelenésétől Henszlmann haláláig (1888). Különlenyomat a Magyar Műemlékvédelem 1971-1972 kiadványból. 23-46 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
BORSOS BÉLA Die Pulverhörner des 16-18. Jahrhunderts aus der Karpatengegend. Különlenyomat. Bp., é.n., Akadémiai Kiadó. 670-676 p., 1 sztl.lev. képmelléklet. Tűzve, kiadói papírborítóban. Hozzá tartozik: Borsos Béla: Pulverhörner des sechzehnten bis achtzehnten Jahrhunderts aus der Karpatengegend. Különlenyomat. 246-266 p., dedikált. Papírborítóban. |
BORSOS BÉLA Hamisított régiségek (I.). Különlenyomat a Művészettörténeti Értesítő 1972. évi 3. számából. 200-206 p., dedikált. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
BOTOS JÁNOS Banki értékpapírok Magyarországon. Bp., 2008, Szaktudás Kiadó Ház. 293 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben.
1300 |
BULLA BÉLA - MENDÖL TIBOR A Kárpát-medence földrajza. Kocsis Károly társadalom és gazdaság napjainkban a Kárpát-medencében c. tanulmányával. Kisebbségkutatás Könyvek. Bp., 1999, Lucidus Kiadó. 420 p. Kiadói papírborítóban. |
CEY-BERT RÓBERT GYULA "Adj szabadságot vagy halált!" Gerilla-líra: a szabadságharc lírája. Bp., 2004, HUN-idea Szellemi Hagyományőrző Műhely. 365 p., 1 sztl.lev., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
COCHEM M. Jézus élete I-II. Átdolgozta: Schmiedt Ferencz. Lelki házikincstár a keresztény katholikus hívők lelki épülésére. Bp., é.n., Magyar központi könyvraktár és könyvkiadóhivatal. 3 sztl.lev., 648 p.. 2 sztl.lev. 649-1247 p. + fametszetes és kőnyomatos képmellékletek. Korabeli félvászon kötésben (2 db). Nem kollacionált. |
CZAKÓ ELEMÉR Széchenyi. A legnagyobb és leghívebb magyar. Bp., 1941, Budapest Székesfőváros kiadása. 253 p., 1 sztl.lev. Kopott kiadói ill. papírborítóban. |
2400 |
Cziráki Lajos - A festő hazatér. Szerk.: Nagy-L. István. Pápa, 2015, Pápa Város Önkormányzata. 44 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
CS. SZABÓ LÁSZLÓ Egy gondolat bánt engemet... Fáy Dezső 12 kőrajzával. H.n., 1936, Magyar Bibliofil Szövetség. 57 p., 3 sztl.lev. Kiadói sérült kartonkötésben. |
CSARKÓ IMRE Szemelvények Esztár XX. századi történetéből. Esztár, 2015, Esztár Fejlődéséért Alapítvány. 100 p. Kiadói ill. papírborítóban.
CSÁSZÁR ISTVÁN - SOÓS VIKTOR ATTILA Magyar Tarzíciusz. Brenner János élete és vértanúsága 1931-1957. Szentgotthárd, 2003, Brenner János Emlékhely Alapítvány. 292 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
CSEREY ADOLF DR. A növénytani kifejezések betűrendes ismertetése. Kiegészítésül a növényhatározóhoz. Bp., 1907, Stampfel-féle Könyvkiadóhivatal. 125 p., 1 sztl.lev. Hozzákötve: Cserey Adolf Dr.: Gombaisme. 40 színezett és 15 színezetlen képpel. Stampfel-féle Tudományos Zseb-Könyvtár 121-123. Pozsony - Bp., 1902, Stampfel Károly. 126 p., 1 sztl.lev. + képmelléklet. Amatőr kopott félvászon kötésben egybekötve. |
DALLOS NÁNDOR Hosszúhetény község lakosságának ragadványnevei. Hosszúhetényi Honismereti Füzetek 1. Hosszúhetény, 1996, Nemes János Általános Művelődési Központ. 53 p., 1 sztl.lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
DÉRY ZOLTÁN Magyar sors - magyar tragédia (?). Bp., 2009, Gondolat Kiadó. 404 p. Kiadói ill. kartonkötésben.
DEZSŐ T. - FÜLÖP SZ. - JUHÁSZ J. - KINCSES K. - PAP G. - SAJNOVITS P. - SZÁNTAI L. Fényhozók. Székelyföldi fal- és mennyezetképek az igazság napjának megvilágításában. Szerk.: Pap Gábor. Fót, 2006, Sárosi Kiadó Kft. 185 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
DIEZEL - MIKA A vadászebek. Különösen a vizslák, idomításuk és vezetésük. 15 színnyomatú képpel és számos fekete ábrával. Különlenyomat Diezel - Mika: Az apróvad vadászata II. kiadásából. Bp., é.n., Athenaeum. 2 sztl.lev., 162 p., 1 sztl.lev. Kiadói viseltes, kopott, ill. vászonkötésben, fűzése meglazult, lapok kijárnak. |
DOLLMAN A hívők imaélete. New York, 1965, Mr. and Mrs. M. Mátrai. 96 p. Javított, sérült kiadói papírborítóban.
DUKAI KÁROLY - NOVÁK LÁSZLÓ Grafikai rajz és metszés. Grafikai Művészetek Könyvtára IV. Bp., 1926, Világosság Könyvnyomda Rt. 135 p. Kiadói sérült vászonkötésben. |
DUMITRAN, ANA - GÚDOR BOTOND - DANILA, NICOLAE Román-magyar felekezetközi kapcsolatok Erdélyben. (a XVI. század közepe - a XVIII. század első évtizedei között). Muzeul National al Unirii Bibliotheca Musei Apulensis XIII. Gyulafehérvár, 2000, Alba Iulia. 475 p. Kiadói papírborítóban. |
Ecce Homo. R. Törley Mária stációi Elmer István novelláival. Bp., 2008, Katedrális Művészeti Bt. 61 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
Erdélyi csillagok. (második sorozat). Múltunk Könyvek. Megjelent 1000 pld.-ban. Csíkszereda, 1998, Pro-Print Könyvkiadó. 247 p. Kiadói papírborítóban. |
Erdélyi várostörténeti tanulmányok. Szerk.: Pál Judit és Fleisz János. Múltunk Könyvek. Megjelent 1000 pld.-ban. Csíkszereda, 2001, Pro-Print Könyvkiadó. 279 p. Kiadói kartonkötésben. |
ERDŐS RENÉE Santerra bíboros. Regény. Bp., 1922, Athenaeum. 327 p., aláírt. Amatőr félvászon kötésben. |
ERŐS LÁSZLÓ Képeslapok könyve. Kriterion Kiskalauz. Bukarest, 1985, Kriterion Könyvkiadó. 103 p. + 92 o. képmelléklet. Kiadói kopott félvászon kötésben. |
ESTERHÁZY JÁNOS A szlovákiai magyar család élete. Szlovákiai Magyarok Könyvtára. H.n., 1940, Toldy Kör. 16 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
ESTERHÁZY PÉTER Harmonia caelestis. Nyolcadik kiadás. Bp., é.n., Magvető. 711 p., 2 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
FARKAS EMŐD Magyarország nagyasszonyai I-III. Ill.: Nemes Mihály. Történelmi idők hős asszonyai. Bp., 1911, Wodianer F. és Fiai. 2 sztl.lev., 217 p., 2 sztl.lev., 220 p., 2 sztl.lev., 218 p. Amatőr műbőr kötésben, eredeti dombornyomásos, aranyozott első vászonborítója megmaradt. Nem kollacionált. |
1600 |
Fejezetek a magyar iparosodás történetéből. Második bővített kiadás. (Syllabus). Szerk.: Hallóssy István. Bp., 1931, Athenaeum. 40 p., a szerk. által dedikálva. Javított kiadói papírborítóban, a címoldal és néhány oldal is javított. |
FEKETE SÁNDOR Tauffer Vilmos. Adatok a magyar szülészet és nőgyógyászat történetéhez 1851-1934. Megjelent 1100 pld.-ban. Bp., 1971, Semmelweis Orvostörténeti Múzeum és Könyvtár. 161 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, sérült, ill. papír védőborítóban. Hozzá tartozik: Endrőczi Elemér - Farádi László - Kádár Tibor: 100 éves a magyar orvostovábbképzés 1883-1983. Bp., 1983, Medicina Könyvkiadó. 74 p., 1 sztl.lev. Kiadói papírborítóban. |
FÉL EDIT - HOFER TAMÁS - K. CSILLÉRY KLÁRA A magyar népművészet. Megjelent 1650 pld.-ban. Bp., 1969, Corvina Kiadó. 94 p., 224 p. képmelléklet. Kiadói vászonkötésben, sérült, viseltes, ill. papír védőborítóban. |
A fémipar. Hivatalos jelentés a Párisban 1878-ban tartott egyetemes kiállításról. Tizedik füzet. Első rész: A fém- és vasipar. Szerk.: Hegedűs Károly. Második rész: Fűtő- és világító eszközök és készülékek. Szerk.: Dr. Wartha Vincze. Harmadik rész: Hordható fegyverek és vadászkészülékek. Szerk.: Seenger Ferencz. Bp., 1879, Pesti Könyvnyomda Rt. 88 p. Viseltes kiadói papírborítóban. |
FEUERMANN LÁSZLÓ DR. Kis könyv a holokausztról fiataloknak. Dr. Kardos Albert Szépirodalmi Füzetek. Debrecen, 2016, Debreceni Zsidó Templomért és Temetőért Alapítvány. 62 p., 2 sztl.lev. Kiadói papírborítóban. |
FINTA SÁNDOR A kisbojtár. Igaz történet a Mocskosról. Ford.: Daróczy Sándor. Kétnyelvű (magyar - angol). A szerző rajzaival. [Washington], 1940, Amerikai Magyar Református Egyesület. 123 p., 2 sztl.lev. Viseltes kiadói papírborítóban. |
FLACK, WERNER Így épült a Siegfried-vonal. Ford.: Thurzó Gábor. A mai háború. A Székely Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesülete könyvei. Bp., 1942, Révai. 223 p. + képmellékletek. Kiadói félvászon kötésben. |
FOLYÓIRAT Ballagó Magazin 1981. A BME Gépészmérnöki Kar végzős hallgatóinak kiadványa. 14. sz. Főszerk.: Básthy Gábor. Bp., 1981, BME Gépészmérnöki Kar. 120 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Földtani Közlöny. A M. Kir. Földtani Intézet hivatalos közlönye. Szerk.: Papp Károly dr. és Vogl Viktor dr. XL. kötet. 1910. márc. - ápr. 3-4. füzet. Lóczy Lajos dr. egy cikkével. Bp., 1910, Magyarhoni Földtani Társulat. 130-303 p., 1 sztl.lev. Viseltes kiadói papírborítóban. Felvágatlan. |
FOLYÓIRAT Igaz Szó. Szépirodalmi folyóirat. Ady Endre - emlékszám. Főszerk.: Hajdu Győző. V. évf. 11. sz. 1957. nov. Marosvásárhely, 1957, Román Népköztársaság Írószövetsége. Címoldal, címkép, 644-947 p. Viseltes kiadói ill. papírborítóban, gerince sérült. |
FOLYÓIRAT Kipufogó. 87. Vidám ballagó magazin. Főszerk.: Kelemen László. Bp., 1987, BME KISZ bizottsága - Közlekedésmérnöki Kar KISZ szervezete. 134 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar Grafika. 1948-1958. Papír- és Nyomdaipari Műszaki Egyesület mint a Műszaki és Természettudományos Egyesületek Szövetsége Tagegyesületének és a Nyomda-, Papíripar és a Sajtó Dolgozói Szakszervezetének szakmai folyóirata. Amatőr kartonkötésben.
FOLYÓIRAT Magyar Sakkélet. A Magyar Sakkszövetség folyóirata. XXIX-XXXI. évf. 1979-81. Bp., 1979-81, Ifjúsági Lapkiadó Vállalat. Három évfolyam nylborítóban egybekötve. |
FOLYÓIRAT Növényvédelem. A M. Kir. Földmívelésügyi Minisztérium Növényvédelmi és Növényforgalmi Irodájának lapja. 1931. VII. évf. Szerk.: Dr. Kerekes Lajos. Gebhardt Tibor rajzaival. Bp., 1931, M. Kir. Földmívelésügyi Minisztérium. IV p., 240 p. + mellékletek. Amatőr vászonkötésben, eredeti papírborító felkasírozva. |
FOLYÓIRAT Sakkélet. A Magyar Sakkszövetség folyóirata. XXXVII-XXXVIII. évf. 1987-88. Szerk.: Ozsváth András. Bp., 1987-88, Ifjúsági Lap- és Könyvkiadó Vállalat. Két évfolyam kartonborítóban egybekötve. |
FOLYÓIRAT Technika. A magyar mérnök lapja. Szerk.: Dr. Pattantyús Á. Géza, Eőri Fintor Zoltán. XXI. évf. 1940. Bp., 1940, "Hungária" Magyar Technikusok Egyesülete. 2 sztl.lev., 318 p. Amatőr, több helyen sérült, félvászon kötésben. |
FOLYÓIRAT Vicinális Dugóhúzó 1982. A Műegyetem humoros diáklapja. Bp., 1982, Budapesti Műszaki Egyetem. 147 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
FOTÓ Apponyi Albert kabinet méretű fotója autográf aláírásával. (Koller Károly, Bp.). Sérült.
FOTÓ Jókai Mór kabinet méretű fotója autográf aláírásával, 1894. (Strelisky, Bp.).
12000 |
Földrajzi zsebkönyv 1943. Szerk.: vitéz Temesy Győző. Bp., 1943, Magyar Földrajzi Társaság. 240 p. + színes Ázsia térkép. Kiadói ill. papírborítóban. |
Földrajzi zsebkönyv 1945. Szerk.: vitéz Temesy Győző. Bp., 1945, Magyar Földrajzi Társaság. 256 p. Kiadói ill. papírborítóban. A színes kis atlasz melléklet nincs benne. |
FRANCISCI Leben Der Seeligen Michaelinae Von Pesaro, Des dritten Ordens des Heil. 5 sztl.lev. Papírborítóban.
A franczia forradalom története I-II. Ford.: Gaal. Pesten, 1845, Hartleben K. A. 275 p., 2 sztl.lev., 256 p., 4 sztl.lev. Korabeli kopott vászonkötésben. |
6000 |
FREUND JENŐ Papíros a grafikában. Grafikai Művészetek Könyvtára VI. Bp., 1927, Világosság Könyvnyomda Rt. Kiadói kopott vászonkötésben. |
From the World of Borders to the World of Horizons. Edited by Jacek Purchla. Cracow, 2001, International Cultural Centre. 326 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
FUCHS, AUGUST Grundriss der Geschichte des Schriftenthums der Griechen und Römer und der Romanischen und Germanischen Völker. Halle, 1846, Schwetschke und Sohn. XXXIV p., 446 p. Korabeli kopottas kartonkötésben.
4800 |
Fünfzehn Jahre verband der Freien Presse. München, 1962, Vorstand des Verbandes der Freien Presse e.V. 96 p. Kiadói ill. papírborítóban.
Füzesabonyi Nagy Képeskönyv - Múltban élő történelem. Szerk.: Sipos Attila. Füzesabony, 2015, Füzesabony Város Önkormányzata. 168 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
GÁBOR ANDOR A polgőr és egyéb jelenetek. Bp., é.n., Dick Manó. 159 p. Fűzve, kiadói ill. (Pólya T.) papírborítóban.
GÁL ISTVÁN Magyarország, Anglia és Amerika. Különös tekintettel a szláv világra. Vázlatok a nemzetközi vonatkozások köréből. Bp., é.n., Officina. 327 p. Kiadói viseltes, ill. papírborítóban. |
GÁSPÁR ÁRMIN "Erdélyért" I-II. Hóhérok és mártírok. Bp., é.n., Makkay Zoltán Könyvkiadó Vállalata. 222 p., 1 sztl.lev.. 220 p., 2 sztl.lev. Kiadói kopott, viseltes félvászon kötésben (2 db). |
A gazdasági átmenet etnikai tájképei. Szerk.: Kovács Éva. Bp., 2004, Teleki László Alapítvány PTE-BTK Kommunikációs Tanszék. 281 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
GRANDPIERRE EMIL IFJ. A rosta I-II. Első kiadás. Regény. Számozott: 367. sz. (I.) és 116. sz. (II.). Névre szóló ex librisszel Kovrig Károly számára. Kolozsvár, 1931, Erdélyi Szépmíves Céh. 182 p., 1 sztl.lev., VII p.. 147 p., 1 sztl., VII p. Kiadói viseltes, kopott, sérült félbőr kötésben (2 db). |
GUBCSI LAJOS Posztumusz. A Magyar Művészetért - Az ezredfordulón. Szép gyermekeink. Bp., 2001, GL-4 Pénzügyi Kft. 168 p., dedikált. Kiadói nyl-kötésben, réz rátéttel, műanyag védőborítóban, kartontokban. |
GYEBORIN A második világháború. Tisztek Könyvtára 9. Ford.: Dr. Auer Kálmán. Bp., 1961, Zrínyi Katonai Kiadó. 583 p. Kiadói kopott félvászon kötésben. Hozzá tartozik: A második világháború 1939-1945. 32 tábla kihajtható térképmelléklet. Félvászon kartontokban. |
Gyöngyössi Jánosnak magyar versei, mellyeket külömb-külömb-féle alkalmatosságokra készített. Mostan pedig Egybe-szedvén közönségessé tett, és a maga költségén ki-botsátotta Szatsvai Sándor. Bétsben, 1790, Magyar Kurir. Címoldal, 343 p. Amatőr modern bőrkötésben. |
12000 |
HADAMITZKY, WOLFGANG - KAZÁR LAJOS Kanji és kana. Második kiadás. A japán írásrendszer kézikönyve és szótára. [Bp.], 1997, Scholastica. 383 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
HEGEDŰS NÁNDOR Ady Endre nagyváradi napjai. Új Magyar Múzeum. Bp., 1957, Magyar Tudományos Akadémia Irodalomtörténeti Intézete. 463 p. Kiadói vászonkötésben, gerince kopott. |
HETÉNYI IMRE Amikor a rend őre voltam. H.n., é.n., Pantheon. 272 p., 2 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben.
A híd túlsó oldalán. Tanulmányok Kelet-Közép-Európáról. Szerk.: Bán D. András. Bp., 2000, Osiris Kiadó. 320 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
HOLLÓSI GÁBOR Dr. vitéz Ákosfalvi Szilágyi László belügyminiszteri tanácsos visszaemlékezése az 1944-es mentesítésekre. Bp., 2016, Veritas Történetkutató Intézet - Magyar Napló. 113 p. Kiadói ill. papírborítóban.
HOME, FERGUS A tetovált kereszt. I. kiadás. Regény, két kötetben. Bp., 1904, Légrády Testvérek. 152 p., 1 sztl.lev., 166 p., 1 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben, kötése meglazult. |
HÜBNERO Geographica. Globi Terraquei Synopsis. H.n., 1732, k.n. Címoldal, 331 p. + index. Korabeli foltos, viseltes kartonkötésben. |
12000 |
I. TÓTH ZOLTÁN Az erdélyi román nacionalizmus első százada 1697-1792. Múltunk Könyvek. Megjelent 1000 pld.-ban. Csíkszereda, 1998, Pro-Print Könyvkiadó. 503 p. Kiadói papírborítóban. |
IGNÁCZ RÓZSA Anyanyelve magyar... Regény. Bp., 1937, Dante Könyvkiadó. 323 p. Kiadói viseltes ill. papírborítóban. |
II. Országos kerámia quadriennále. Szerk.: Sárkány József. Kétnyelvű (magyar - angol). Pécs, 2017, Dél-Pannon Múzeumokért Közhasznú Egyesület. 176 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
ILON GÁBOR Kőszeghegyalja régészeti örökségének olvasókönyve. Második kiadás. Készült a helyi általános iskolák felső tagozatosai és a középfokú oktatási intézmények diákjai számára. PannonKÖR Füzetek 5. Kőszeg, 2017, Pannon Kulturális Örökség Egyesület. 267 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
Iskolai oktatófilmek. (16 m/m-es keskeny, hangos és néma pergőfilmek). Az iskolai filmintézet oktatófilm jegyzéke az 1966-67. tanévre. Bp., é.n., Iskolai Filmintézet. 138 p., 1 sztl.lev. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
JÁKLI ISTVÁN Szent István az ember. H.n., 1996, Bethlen Gábor Könyvkiadó. 228 p., 2 sztl.lev. Hozzá tartozik: Pelsőczy Ferenc Dr.: A vallási élet arculata Szent István korában. Európa az első ezredfordulón I. kötet. Törökbálint, 1994, Ametiszt Kiadó. 203 p., 1 sztl.lev. Mindkettő kiadói ill. papírborítóban. |
JAKUCS LÁSZLÓ A békebarlang felfedezése. Bp., 1953, Művelt Nép Könyvkiadó. 94 p. + képmelléklet. Dr. Josephus Schveitzer ex librisszel. Kiadói kopott, ill. félvászon kötésben. |
Jászberény története a harmincas évektől az ezredfordulóig. Főszerk.: Pethő László. Jászberény, 2017, Jászsági Évkönyv Alapítvány. 752 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
JÓZSEF ATTILA Költészet és nemzet. I. kiadás. Bp., é.n., Dokumentum Könyvek. 63 p. Sérült kiadói ill. papírborítóban. |
1400 |
JUHÁSZ GYULA Nefelejcs. I. kiadás. Szeged, 1921, Kovács Henrik. 80 p. Viseltes kiadói papírborítóban, fent a lapszélek foltosak. |
1400 |
KAFFKA MARGIT Színek és évek. I. kiadás. Bp., 1912, Franklin-Társulat. 322 p. Amatőr félvászon kötésben. |
KÁRPÁTI JÁNOS Bartók kamarazenéje. Megjelent 2150 pld.-ban. Bp., 1976, Zeneműkiadó. 361 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, picit viseltes papír védőborítóban. |
KASZÁS NAGY MÁTÉ Így volt... Történetek az elsüllyedt magyar falu életéből. Cleveland (Ohio), 1964, Dr. Nádas Gyula "Árpád" Könyvkiadó Vállalata. 259 p. Bőrkötésben. |
KATONA MIHÁLY A föld mathematica leírása a világ alkotmányával együtt. Rév-Komáromban, 1814, Özvegy Weinmüllerné betűivel. XXXVI p., 436 p. Korabeli kopott félvászon kötésben. Öt lap pótolt, néhány lap javított.
KECSKEMÉTHY AUREL Gróf Széchenyi István utolsó évei és halála. (1849-1860.). Pest, 1866, Emich Gusztáv. 192 p., 1 sztl.lev. Kiadói papírborítóban, lapok foltosak. |
4800 |
KEDVES GYULA Szabolcs a hazáért. A 48. honvéd zászlóalj története az 1848-49-es szabadságharcban. Bp., 2002, Heraldika Kiadó. 301 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
KEMÉNY JÁNOS Kákoc Kis Mihály. Első kiadás. Számozott: 299. sz. Névre szóló ex librisszel Kovrig Károly számára. Kolozsvár, 1929, Erdélyi Szépmíves Céh. 85 p., 1 sztl.lev., VII p. Korabeli félbőr kötésben, gerince kopottas. |
1400 |
KERÉNYI GYÖRGY Madárka. 102 magyar népdal. [Garfield], é.n., Magyar Cserkészszövetség. 111 p. Kiadói ill. papírborítóban, spirálfűzéssel. |
Kertészeti kézikönyv. Kertésztanulók és kezdők számára. Összeállította: Madarász Aladár. Bp., 1943, Országos Magyar Kertészeti Egyesület. 492 p., XVI tábla képmelléklet, 5 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben. |
KESERŰ KATALIN Körösfői-Kriesch Aladár. A Művészet Kiskönyvtára 116. Bp., 1977, Corvina Kiadó. 30 p., 52 tábla képmelléklet. Kiadói ill. papírborítóban, borító belső széle levágva. Hozzá tartozik: R. Gellér Katalin: Nagy Sándor. A Művészet Kiskönyvtára 123. Bp., 1978, Corvina Kiadó. 27 p., 56 tábla képmelléklet, 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
KIÁLLÍTÁSI KATALÓGUS A 25 éves Országos Képző- és Iparművészeti Társaság jubileumi kiadványa. H.n., 2015, OKIT. 90 p., 2 sztl.lev. Kiadói papírborítóban.
KIÁLLÍTÁSI VEZETŐ Lennert Photo. Lennert Géza fotográfiái. Targu Mures - Marosvásárhely (Románia) - Szkopje (Macedónia) - Pécs (Magyarország). Négynyelvű. Aktok is vannak benne. Novi Sad, 2010, Forum Könyvkiadó Intézet. 26 p., 2 sztl.lev. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
KISS JENŐ Róka a bölcsőmben. Emlékek, élmények és történetek a természet és a világháborúk köréből. Bp., 2006, k.n. 121 p., 1 sztl.lev., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
KISZELY GYULA A magyarországi öntészet története képekben. Kétnyelvű (magyar - angol). Bp., 1978, Országos Magyar Bányászati és Kohászati Egyesület. 108 p. + képmelléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
Kner Izidor összes aforizmái. Gyoma, 1921, A szerző kiadása. 206 p., 1 sztl.lev., dedikált. Kiadói aranyozott, picit viseltes félbőr kötésben, szennycímoldal hiányzik.
KOCZKÁS GYULA Orvosok és fizikusok. Bp., é.n., Athenaeum. 113 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. (Szepes Magda) félvászon kötésben.
KODOLÁNYI JÁNOS Baranyai utazás. II. kiadás. Bp., 1942, Magyar Élet. 110 p. Kiadói kartonkötésben. |
Komáromi János jubileuma. Előfizetői színes reklámkiadvány. Bp., 1932, Révai Irodalmi Intézet Nyomdája. 8 sztl.lev. Zsinórral összefűzve. |
KORÉH ENDRE "Erdélyért" I-II. II. kiadás. A székely hadosztály és dandár története 1918-1919. Bp., é.n., Makkay Zoltán Könyvkiadó Vállalata. 241 p., 1 sztl.lev.. 230 p., 1 sztl.lev. Amatőr félbőr kötésben (2 db). |
KORSÓS LÁSZLÓ Remélem, pünkösdre otthon leszek... (Egy pápai katona és öregdiák feljegyzései). Jókai Füzetek 2011. 69. Pápa, 2011, Jókai Mór Városi Könyvtár. 103 p., 3 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
KÓS KÁROLY Régi Kalotaszeg. Bp., 1988, Metrum. 63 p. Kiadói ill. papírborítóban.
KOSÁRYNÉ RÉZ LOLA Excelsior. Regény fiatal leányok számára. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., 1937, Singer és Wolfner. 85 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
KOVÁCS M. MÁRIA Liberalizmus, radikalizmus, antiszemitizmus. A magyar orvosi, ügyvédi és mérnöki kar politikája 1867 és 1945 között. Történelemtudomány. Bp., 2001, Helikon Kiadó. 178 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
KŐ ANDRÁS PárbajtőrPaganini. Kulcsár Győző. [Bp.], 2014, Apriori International. 230 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
Közlekedési szaknaptár az 1914. évre. Tizennyolcadik évfolyam. Szerk.: Ferenczi Pál és Horváth József. Bp., 1913, k.n. 424 p., 303 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
KRAUS, GEORG Erdélyi krónika. 1608-1665. Ford.: Vogel Sándor. Megjelent 3000 számozott pld.-ban: 1453. Bp., 1994, Ómagyar Kultúra Baráti Társaság Kiadói Részlege. 800 p. + képmelléklet. Kiadói, sérült bőrkötésben. |
KRUIF, PAUL DE Bacillusvadászok. Ford.: Detre László Dr. Bp., é.n., Gutenberg Könyvkiadó Vállalat. 334 p. Kiadói sérült, viseltes, kopott félbőr kötésben. |
Kurucz dalok. IV-ik kiadás. XVII. és XVIII. század. Átírta: Káldy Gyula. H.n., é.n., A szerző kiadása. 81 p., 2 sztl.lev. Kiadói dombornyomásos, ill. vászonkötésben, aranyozott lapszélekkel. |
Kurzer Unterricht über das Verfahren mit den Feuergeräthschaften nach dem Grande, um selbe auf jeden Fall anwendbar und tauglich zu erhalten. Klausenburg, 1805, Gebrüder Anton und Joseph Schauer. 24 p., 1 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben.
5500 |
Laus Podagrae. Az Az Az Köszvénynek Ditsireti. Gyoma, 1936, Kner. Kiadói papírborítóban. Felvágatlan. |
2400 |
LÁZÁR ERVIN A fázóművész. Ill.: Kárpáti Tibor. H.n., 2001, k.n. Kiadói ill. papírborítóban, spirálfűzéssel. |
LE CALLOC H, BERNARD Les Csángós de Moldavie. Peuples en Péril. Brest, 2005, Armeline. 186 p., 3 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
A leleplezett spiritizmus. Willmann, Harms, Zöllner, Cumberland stb. világhírű bűvészek nyomán. Spiritisztikai trükkök könyve. Bp., é.n., "Magyar Kereskedelmi Közlöny" Hírlap- és Könyvkiadóvállalat. 142 p., 1 sztl.lev. Viseltes kiadói papírborítóban. |
LELESZY BÉLA Nyugat felé. Bp., 1942, Grill. 297 p. Kiadói sérült, viseltes, ill. (Falk István) papírborítóban.
Liszt Ferenc árvízi hangversenyei Bécsben 1838/9. Walter Teréz (Pulszky Ferencné) naplójából. Ford.: Csuka Béla. Bp., 1941, Országos Liszt Ferenc Társaság. 70 p., 5 sztl.lev. Kiadói papírborítóban, gerince foltos. |
LÖWY SALAMON - NOVÁK LÁSZLÓ Betűművészet. Grafikai Művészetek Könyvtára III. Bp., 1926, Világosság Könyvnyomda Rt. 143 p. Kiadói vászonkötésben. |
LÖWY SALAMON - NOVÁK LÁSZLÓ Betűművészet. Grafikai Művészetek Könyvtára II. Bp., 1926, Világosság Könyvnyomda Rt. 144 p. Kiadói vászonkötésben. |
MÁDAY NORBERT Borsody László a géniusz. "Kardján nem esett csorba, fénye nem tűnik el soha!". [Kecskemét], 2017, Kungfu-Tex Kft. 456 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
A Magyar Athletikai Club krónikája 1875-2000. Főszerk.: dr. Török János. Bp., 2000, MAC Népstadion - Szókincs Kiadó. 215 p. Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
A magyar birodalom alaptörvényei. Az eredeti deák szöveg mellé vetett magyar fordítással, közjogtani segédkönyvül. Kiadta: Toldy Ferenc. Budán, 1861, M. Kir. Egyetem betűivel. XVI p., 362 p. Korabeli kopott, koszos vászonkötésben. |
A magyar öntudat kistükre. Harmadik kiadás. Szerk.: Dr. Baránszky-Jób László. Bp., 1941, Felsőkereskedelmi Iskolai Tanárok Nemzeti Szövetsége. 175 p. Kiadói papírborítóban. |
A magyarok bejövetele. Feszty Árpád körképe. Tolnai Világlapja ajándéka. Bp., é.n., Magyar Kereskedelmi Közlöny. Középtájon celluxos ragasztással, mely átütött a papíron. A 8 oldalas négynyelvű szöveg nincs bekötve. Illusztrált kartonkötésben, viseltes, sérült. |
A Magyarországban készült régi egyházi kelyhek kiállításának leíró jegyzéke. Bp., 1913, Orsz. Magy. Iparművészeti Múzeum. 54 p., 1 sztl.lev. Tűzve, kiadói papírborítóban.
MAKAI GYÖRGY Izrael Állam és a cionizmus. Bp., 1973, Kossuth Könyvkiadó. 385 p., 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben.
MALONYAY DEZSŐ A magyar képírás úttörői. Negyvenkilenc képmelléklettel és négy facsimilevel. Bp., 1905, Franklin-Társulat. 6 sztl.lev., 120 p. + képmellékletek. Kiadói kopott félvászon kötésben. Nem kollacionált. |
3800 |
MARJAY FRIGYES Sedántól Prágáig... A magyar tragédia története. Pécs - Bp., 1938, Danubia Könyvkiadó Rt. 430 p., 1 sztl.lev. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
3600 |
MENCZER GUSZTÁV A Gulág rabtelepei. A bolsevizmus népirtásának színtere. Bp., 2016, Századvég Kiadó. 295 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
MEZEI ISTVÁN MÁV Vontatójármű Album. 1868-1993. Bp., é.n., Közdok. 209 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
MIKÓ IMRE Az erdélyi falu és a nemzetiségi kérdés. Múltunk Könyvek. Megjelent 1000 pld.-ban. Csíkszereda, 1998, Pro-Print Könyvkiadó. 207 p. Kiadói papírborítóban. |
MIKSZÁTH KÁLMÁN A két koldusdiák. Zádor István (I. állami illusztráció-díjas) rajzaival. Bp., é.n., Révai Testvérek. 142 p., 1 sztl.lev. Kiadói viseltes, ill. vászonkötésben. |
MIKSZÁTH KÁLMÁN Az én kortársaim. Az 1904-es Athenaeum által kiadott mű reprintje. Bp., 2004, Kossuth Kiadó. 6 sztl.lev., 190 p., 1 sztl.lev. + képmellékletek. Kiadói, picit viseltes ill. félvászon kötésben. |
MOLNÁR IMRE Esterházy János 1901-1957. Dunaszerdahely, 1997, Nap Kiadó. 336 p. + képmelléklet, dedikált. Kiadói ill. papírborítóban.
MORAVÁNSZKY ÁKOS Antoni Gaudi. Architektúra. Bp., 1980, Akadémiai Kiadó. 30 p., 44 p. képmelléklet. Hozzá tartozik: Major Máté: Goldfinger Ernő. Architektúra. Bp., 1973, Akadémiai Kiadó. 27 p. + képmelléklet. Mindkettő kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
Múzsák kertje. A magyar múzeumok születése. Bp., 2002, Pulszky Társaság - Magyar Múzeumi Egyesület. 228 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
1300 |
NAGY LAJOS A kisebbségek alkotmányjogi helyzete Nagyromániában. Erdélyi Tudományos Intézet. Az 1944-es kiadás reprintje. Múzeumi Füzetek 9. sz. Székelyudvarhely, 1994, Haáz Rezső Kulturális Egyesület - Infopress Rt. III p., 300 p., 1 sztl.lev. Kiadói papírborítóban, címoldal kijár a könyvtestből. |
NAGY PÁL Cigányperek a Dél-Dunántúlon. 1796-1847. Romológiai Kutatóintézet Közleményei 6. Szekszárd, 2001, Romológiai Kutatóintézet. 350 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
"Nano" - Egy soknyelvű diplomata kalandjai öt kontinensen. (Nanofszky György). Lejegyezte: Nemere István. [Bp.], 2013, Alternatív Kiadó. 272 p. Kiadói ill. papírborítóban, ill. védőborítóban. |
NEMESKÜRTY ISTVÁN A bibliai örökség. A magyar küldetéstudat története. H.n., 1991, Szabad Tér Kiadó. 225 p. Kiadói kartonkötésben, műanyag védőborítóban. |
NÉMETHY LAJOS A Budapest-vizivárosi Erzsébetiek. Megtelepedésük századik évfordulója alkalmából. Bp., é.n., Rudnyánszky A. Könyvnyomdája. Címkép, címoldal, 41 p. + képmellékletek. Viseltes kiadói ill. papírborítóban. |
Nemzeti identitás és külpolitika Közép- és Kelet-Európában. Szerk.: Kiss J. László. Bp., 2003, Teleki László Alapítvány. 395 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
Népzenei tanulmányok. A Torockón 1997. október 25-25-én szervezett népzenei találkozó előadásai. Szerk.: Pozsony Ferenc. Kriza Könyvek 3. Kolozsvár, 1999, Kriza János Néprajzi Társaság. 177 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
NOVÁK LÁSZLÓ A nyomdászat története I. XV. század. Grafikai Művészetek Könyvtára VII. Bp., 1927, Világosság Könyvnyomda Rt. 148 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
NOVÁK LÁSZLÓ A nyomdászat története II. XVI. század. Grafikai Művészetek Könyvtára VIII. Bp., 1927, Világosság Könyvnyomda Rt. 148 p. Kiadói vászonkötésben. |
NOVÁK LÁSZLÓ A nyomdászat története III. XVII. század. Grafikai Művészetek Könyvtára IX. Bp., 1928, Világosság Könyvnyomda Rt. 144 p. Kiadói viseltes vászonkötésben. |
NOVÁK LÁSZLÓ A nyomdászat története IV. XVIII. század. Grafikai Művészetek Könyvtára X. Bp., 1928, Világosság Könyvnyomda Rt. 152 p. Kiadói vászonkötésben. |
NOVÁK LÁSZLÓ A nyomdászat története V. 1801-1867. Grafikai Művészetek Könyvtára XI. Bp., 1928, Világosság Könyvnyomda Rt. 136 p. Kiadói vászonkötésben. |
NOVÁK LÁSZLÓ A nyomdászat története VI. 1868-1900. Grafikai Művészetek Könyvtára XII. Bp., 1929, Világosság Könyvnyomda Rt. 136 p. Kiadói vászonkötésben. |
NOVÁK LÁSZLÓ A nyomdászat története VII. 1901-1929. Grafikai Művészetek Könyvtára XIII. Bp., 1929, Világosság Könyvnyomda Rt. 136 p. Kiadói vászonkötésben. |
NOVÁK LÁSZLÓ Betűszedés. Grafikai Művészetek Kiskönyvtára XIV. Bp., 1930, Világosság Könyvnyomda Rt. 135 p. Amatőr kartonkötésben. |
NOVÁK LÁSZLÓ Grafikai sokszorosító művészetek. Grafikai Művészetek Könyvtára I. Bp., 1925, Világosság Könyvnyomda Rt. 144 p. Kiadói vászonkötésben. |
NOVÁK LÁSZLÓ FERENC A Három Város néprajza. Studia Folkloristica et Ethnographica 60. Debrecen, 2015, Debreceni Egyetem Néprajzi Tanszék. 890 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
Olasz - magyar arcképek. Bp., 1928, Globus. Kiadói ill. papírborítóban, zsinórfűzéssel.
3600 |
OPLATKA ANDRÁS Egy döntés története. Magyar határnyitás - 1989. szeptember 11. nulla óra. Bp., 2008, Helikon Kiadó - Századvég Kiadó. 339 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
ORBÁN BALÁZS A Székelyföld leírása I-II. Történelmi, régészeti, természetrajzi s népismereti szempontból. Az 1868-73 között hat kötetben megjelent kiadás két kötetben kiadott hasonmása. Bp., 1982, Helikon - Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése. 3 sztl.lev., 239 p., 3 sztl.lev., 162 p., 4 sztl.lev., 211 p., 3 sztl.lev., 224 p., 2 sztl.lev., 3 sztl.lev., 248 p., 3 sztl.lev., 448 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
ORBÁN BALÁZS Torda város és környéke. 33 nagy és 12 szövegképpel. Az 1889-es kiadás hasonmása. Hozzá tartozik Csatári Dániel kísérőtanulmánya. Bp., 1984, Helikon Kiadó. Címkép, 479 p. Kiadói vászonkötésben, picit viseltes, ill. papír védőborítóban. |
ORMÓS SIGMOND Véres-boszu. Regény. Temesvárott, 1841, Beichel József betűivel. 2 sztl.lev., 268 p. Amatőr félvászon kötésben. |
ÖSTÖR JÓZSEF Tisza István saját szavaiban. Bp., 1927, Franklin-Társulat. Címoldal, 183 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
P. MEISTERMANN BARNABÁS Új útmutató a Szentföldre. 23 térképpel és 110, a szöveg közé nyomott és szövegen kívüli város- és szobor-ábrával. Bp., 1909, Szentföldi Komiszáriátus. 680 p. Kiadói kopott vászonkötésben. |
1600 |
PÁLFFY GÉZA Európa védelmében. Haditérképészet a Habsburg Birodalom magyarországi határvidékén a 16-17. században. Giovanni Jacobo Gasparini itáliai hadiépítész 1580-as években készült magyarországi végvárvonal-térképének fakszimiléjével. Megjelent 1000 pld.-ban. Bp., 1999, Magyar Honvédség Térképészeti Hivatala. 94 p., VIII tábla kihajtható fekete-fehér melléklet + 1 kihajtható színes melléklet. Kiadói ill. papírborítóban. |
PÁLFFY GÉZA Zrínyi Miklós nagy napja. Második, javított kiadás. Az 1663-1664. évi török háború egyik meghatározó eseménye: a vati hadimustra 1663. szeptember 17-én. Bp. - Pápa, 2016, MTA BTK Történettudományi Intézet - Jókai Mór Városi Könyvtár. 58 p. + kihajtható térképmelléklet. Hozzá tartozik: Zerinvári Zrínyi Miklós gróf. Az török afium ellen való orvosság, avagy az töröknek magyarral való békessége ellen való antidotum. Pápa, 2014, Jókai Mór Városi Könyvtár. 78 p., 1 sztl.lev. Mindkettő kiadói ill. papírborítóban. |
PALLAI PÉTER - SÁRKÖZI MÁTYÁS Némi demokráciától a népi demokráciáig. A kommunista hatalomátvétel története Magyarországon a BBC-archívum tükrében (1945-1948). Bp., 2008, Helikon. 201 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. Hozzá tartozik: Az ötéves tervvel a szocializmus felé. Gerő Ernő beszéde az országgyűlésben 1949. december 9-én. Törvény a Magyar Népköztársaság első ötéves népgazdasági tervéről az 1950. jan. 1-től az 1954. dec. 31-ig terjedő időszakra. Bp., é.n., Magyar Népművelési Minisztérium. 86 p., 1 sztl.lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
Párbeszédben Ruttkay Kálmánnal. Egy rejtőzködő életmű újraolvasása. Szerk.: Dávidházi Péter, Komáromy Zsolt. Bp., 2015, Reciti. 304 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
PATAKI VIDOR DR. Magyar történelem. H.n., 1983, k.n. 187 p., 2 sztl.lev. Kiadói papírborítóban.
PENAVIN OLGA Jugoszláviai magyar diakrón népmesegyűjtemény II. Megjelent 1000 pld.-ban. Újvidék, 1995, Forum Könyvkiadó. 377 p., 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. |
PEREHÁZY KÁROLY A régi belváros. Bp., 1982, Képzőművészeti Kiadó. 69 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
PEREHÁZY KÁROLY A várnegyed. Élesdy István akvarelljeivel. Bp., 1979, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. 92 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
PÉTERFFY IDA Pálóczi Horváth Ádám Szántódon. Ismeretlen somogyi levelek 1788-1789. Szántódi Füzetek I. H.n., 1980, Siotour - Somogy megye Tanácsának Idegenforgalmi Hivatala. 90 p., 1 sztl.lev. Hozzá tartozik: Magyar Kálmán Dr.: Szántódpuszta és környéke a középkorban. Szántódi Füzetek V. H.n., 1983, Siotour - Somogy megye Tanácsának Idegenforgalmi Hivatala. 130 p., 1 sztl.lev. Mindkettő kiadói ill. papírborítóban. |
PETYKE MIHÁLY A gestapo foglya voltam... Politikai riportregény. Bp., 1945, Gábor Áron Könyvkiadóvállalat. 118 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. (Bánó Endre) papírborítóban. |
Postaépítészet Magyarországon. Szerk.: Bakos János, Kiss Antalné, Kovács Gergelyné. Bp., 1992, Távközlési Könyvkiadó. 157 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
RADNÓT MAGDA - KENYERES ÁGNES Ifj. Imre József. Bp., 1979, Akadémiai Kiadó. 65 p., 1 sztl.lev., Radnót M. által dedikálva. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
RAESFELD, FERDINAND V. Das Rehwild. Naturbeschreibung, Hege und Jagd der Rehe in freier Wildbahn. Mit 324 Textabbildungen nach Zeichnungen von Karl Wagner. Berlin, 1906, Verlagsbuchhandlung Paul Parey. 4 sztl.lev., 550 p., 1 sztl.lev. Kiadói viseltes, ill., dombornyomásos vászonkötésben. |
5500 |
RAY, T. B. Repülők. A levegő hősei. 50 fényképpel. Átdolgozta: Tábori Pál. Bp., é.n., Singer és Wolfner. 248 p. + 1 kihajtható térképmelléklet. Kiadói viseltes, ill. kartonkötésben. |
RÉFI ATTILA A császári-királyi ulánusezredek törzstisztjei a francia háborúk idején (1792-1815). Életrajzi lexikon. Pápa, 2016, Jókai Mór Városi Könyvtár. 195 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
RÉFI ATTILA Császári-királyi karabélyos és vértes törzstisztek a francia háborúk idején (1792-1815). Életrajzi lexikon I. kötet A-H. Pápa, 2015, Jókai Mór Városi Könyvtár. 130 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
Régi magyar világjárók. Második bővített és átdolgozott kiadás. A kötet anyagát összegyűjtötte: Borsody Bevilaqua Béla. Szerk.: Agárdi Ferenc. Ill.: Szecskó Tamás. Megjelent 3000 pld.-ban. Bp., 1955, Művelt Nép Tudományos és Ismeretterjesztő Kiadó. 352 p., 1 kihajtható térképmelléklet + képmellékletek. Hozzá tartozik: Agárdi Ferenc: A nagyvilág magyar vándorai. (Régi magyar világjárók II.). Ill.: Szecskó Tamás. Bp., 1955, Művelt Nép Tudományos és Ismeretterjesztő Kiadó. 472 p. Mindkettő kopottas, kiadói ill. félvászon kötésben. |
REISER, HEINRICH Arithmetischer Lust-Garten. Korabeli sérült, viseltes, rossz állapotú kartonkötésben, címoldal hiányzik.
Rendszerváltás Szarvason. 1988-1994. Tervezete és szerkesztette: Dr. Kutas Ferenc. A Szarvasi Krónika Kiskönyvtára 21. kötet. Szarvas, 2017, Szarvasi Krónika Alapítvány Kuratóriuma. 264 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
RÉVÉSZ BÉLA Ady trilogiája. A három könyv egy kötetben. Számos illusztrációval, fényképekkel és kézirat facsimilékkel. Bp., 1935, Nova Irodalmi Intézet. Címkép, 365 p., 1 sztl.lev. Kiadói kopott vászonkötésben. |
A rómaiak nyomában a Duna mentén. - útikönyv -. Izsa, 2013, Izsa Község. 93 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
ROSIKON, JANUSZ Európa Madonnái. Zarándokutak Mária szentélyeihez. Ford.: Pór Bálint. H.n., 2003, Geopen Könyvkiadó. 280 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1400 |
RUBOVSZKY ANDRÁS DR. Hotel Gellért. Bp., 1988, Artunion - Széchenyi Könyvkiadó. 61 p. Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
SCHENKE, WOLFF A sárgák háborúja. Ford.: Székely Tibor. A mai háború. A Székely Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesülete könyvei. Bp., 1942, Révai. 319 p. + képmellékletek. Kiadói félvászon kötésben. |
SEBES GUSZTÁV A magyar labdarúgás. Bp., 1955, Sport Lap- és Könyvkiadó. 480 p. Kiadói félvászon kötésben.
SEBESS DÉNES Bethlen István gróf. Történelmi korrajz. Egy kortárs feljegyzései. Bp., é.n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 328 p., 1 sztl.lev. Kiadói sérült félbőr kötésben. |
2400 |
SEBŐ JÓZSEF A Bakony-Balatoni táj beszélő nevei. Jókai Füzetek 2013. 72. Pápa, 2013, Jókai Mór Városi Könyvtár. 109 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
Sík Sándor költeményei. Bp., 1916, Élet Irodalmi és Nyomda Rt. 351 p. Kiadói vászonkötésben.
SIMONYI KÁROLY A fizika kultúrtörténete. 2. bővített kiadás. Bp., 1981, Gondolat. 491 p. + képmellékletek. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
A Sion-hegy alatt. Ady Endre istenes versei. Összeállította: Szabó Lőrinc. Bp., é.n., Athenaeum. 128 p. Viseltes kiadói papírborítóban. |
SISA BÉLA Száz fénykép - száz népi műemlék. 2., módosított kiadás. Kétnyelvű (magyar - német). Nyíregyháza, 1996, Múzeumfalu Baráti Köre. 136 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
SLAVICUS Oesterreich-Ungarn und die südslawische Frage. Bern, 1917, Ferd. Wyss Verlag. 31 p. Tűzve, kiadói papírborítóban.
SOOS MIHÁLY A keresztény álláspontja a természetben I-II. Házi Könyvtár XXVI. és XXXI. Bp., 1877-79, Szent-István-Társulat. XVI p., 531 p.. XX p., 532 p. Korabeli kopott félvászon kötésben (2 db). |
SPINEI, VICTOR The Great Migrations. In the East and South East of Europe from the Ninth to the Thirteenth Century. Cluj-Napoca, 2003, Romanian Cultural Institute - Museum of Braila Istros Publishing House. 546 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
STICKELBERGER, EMANUEL Kálvin. Ford.: Péter János. Bp., 1937, Sylvester Rt. 183 p. Amatőr félvászon kötésben. |
STOLLÁR GYULA Az Alsó-Kékedi gyógyforrás chemiai elemzése. Értekezések a természettudományok köréből IX. kötet XXI. sz. Bp., 1880, M. Tud. Akadémia. 35 p. Hozzákötve: Solymosi Lajos Dr.: A Felső-rákosi savanyúvíz valamint a Székely-udvarhelyi hideg sósfürdő chemiai elemzése. Bemutatta: Dr. Than Károly. Kiadói papírborítóban. |
STRACHEY, LYTTON Erzsébet és Essex. Ford.: Szinnai Tivadar. H.n., é.n., Pantheon. 263 p. Kiadói kopott vászonkötésben. |
SZABÓ IMRE A budapesti reformátusság lelki rajza. A Reformáció Füzetei 1. sz. Tahitótfalu, 1925, Sylvester Könyvnyomda. 35 p. Hozzá tartozik: Bárczay Gyula: Sorsok a református egyházban 1948-1988. Bern, 1989, Európai Protestáns Magyar Szabadegyetem. 29 p., 1 sztl.lev. Kiadói papírborítóban (2 db). |
SZABÓ ISTVÁN Ottomány. Kismonográfia. Partiumi Füzetek 18. [Oradea], 2002, Partiumi és Bánsági Műemlékvédő és Emlékhely Bizottság - Királyhágómelléki Református Egyházkerület - Nagyváradi Római Katolikus Püspökség. 184 p., 4 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
Szabó Vladimír. Bevezető, életrajzi adatok és irodalomjegyzék: Kratochwill Mimi. Megjelent 1000 számozott pld.-ban: 460. sz. H.n., é.n., A művész kiadása. 31 p. + képmelléklet, aláírt. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
SZABOLCSI BENCE - TÓTH ALADÁR Zenei lexikon I-II. Második, pótlással bővített kiadás. A zenetörténet és zenetudomány enciklopédiája. Bp., 1935, Győző Andor. 587 p., 2 sztl.lev., 762 p. Kiadói vászonkötésben. |
SZABOLCSI HEDVIG Magyarországi bútorművészet a 18-19. század fordulóján. (Európai kapcsolatok és stíluskérdések). Bp., 1972, Akadémiai Kiadó. 137 p. + képmelléklet. Kiadói vászonkötésben, sérült, ill. papír védőborítóban. |
SZAKÁCSKÖNYV Édességek. Gyümölcsös sütemények, gyümölcstorták, tepsis sütemények, formában sült tészták, ünnepi torták és kedvelt aprósütemények. Válogatta: Annette Wolter. Fényképezte: Odette Teubner. Ford.: Frank Júlia. Nova Szakácskönyvek. Bp., 1992, Officina Nova. 135 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
SZAKÁCSKÖNYV Nagymagyarország szakácskönyve. A legjobb magyar háziasszonyok receptjeiből összeállította: Lucullus. Szerk.: Dr. Ráth Sándor. H.n., é.n., k.n. 159 p. Amatőr félbőr kötésben, eredeti ill. papírborító bekötve. |
SZAKÁCSKÖNYV Villamos sütés-főzés szakácskönyve. Szerk.: Lonkai Ferenc. Bp., 1948, k.n. 32 p. Kiadói viseltes, ill. papírborítóban. |
SZAKÁCSKÖNYV - SCHILLER LÍVIA - SCHILLER GYÖRGY Mindenki szakácskönyve. Negyedik kiadás. Bratislava, 1982, Madách Könyv- és Lapkiadó. 340 p., 4 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
SZAKÁCSKÖNYV - TÁRGYIK SÁNDOR - NAGY LÁSZLÓ Hidegkonyhai szakácsművészet. Második, változatlan kiadás. Bp., 1991, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. 552 p. + képmelléklet. Kiadói ill. kartonkötésben. |
SZANYI JÓZSEF Műemlékvédelem a budai várnegyedben. Különlenyomat a Magyar Műemlékvédelem 1971-1972 kiadványból. 47-73 p., dedikált. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
SZÉKELY BÉLA Az antiszemitizmus és története. Bp., 1936, Tábor. 382 p., 1 sztl.lev. Kiadói sérült félvászon kötésben.
SZEKÉR LÁSZLÓ A Nemzet Színháza építésének 150 éves története. Bp., 1987, Műszaki Könyvkiadó. 104 p. Kiadói ill. papírborítóban.
SZENDREI, JEAN DR. Catalogue descriptif et illustré de la collection de Bagues de Madame Gustave de Tarnóczy. Avec 300 gravures. Paris, 1889, A. Lévy. LVI p., 384 p. Korabeli kopott félvászon kötésben. |
5500 |
SZENDRŐI ASZALAY JÓZSEF Pikánt vázlatok az élet- és történelemből. Egerben, 1864, Jentsch G. tulajdona. 4 sztl.lev., 296 p. Korabeli viseltes, sérült félvászon kötésben.
SZENTELEKY KORNÉL Isola Bella. Első kiadás. Regény. Számozott: 234. sz. Névre szóló ex librisszel Kovrig Károly számára. Kolozsvár, 1931, Erdélyi Szépmíves Céh. 139 p., 1 sztl.lev., VII p. Kiadói sérült, viseltes félbőr kötésben. |
Szerencs, Dél-Zemplén központja. A IV. Tájföldrajzi Konferencia előadásai (Szerencs, 2007 április 19-20). Szerk.: Dr. Frisnyák Sándor - Dr. Gál András. Nyíregyháza - Szerencs, 2007, Nyíregyházi Főiskola Turizmus és Földtudományi Intézete - Bocskai István Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskola. 550 p. Kiadói kartonkötésben. |
SZILÁRDFY ZOLTÁN Barokk szentképek Magyarországon. Bp., 1984, Corvina Kiadó. 175 p. Kiadói ill. kartonkötésben, kopottas ill. papír védőborítóban.
SZOBOSZLAI MATA JÁNOS Husz fametszetű könyvjegy a magyar parnasszusról. Megjelent 1000 pld.-ban. Debrecen, 1935, Debreceni Officina - Békés István. 20 tábla, 7 p., 3 sztl.lev. Kiadói vászontokban. |
Szofoklesz színművei. Ford.: Finkei József. Sárospatak, 1858, Főiskola betűivel. Címoldal, 74 p., 82 p., 1 sztl.lev. Amatőr papírborítóban. |
Szolgálatutasítás az országos csendőrség számára. Bécs, 1850, Cs. k. álladalmi nyomda. 78 p., 1 sztl.lev. Papírborítóban.
Szolnok megye műemlékei. Szerk.: Kaposvári Gyula és Rédei István. Szolnok megye Történeti, Természeti és Művészeti Értékei. Szolnok, 1988, Szolnok megyei Tanács VB. Építési és Vízügyi Osztálya - Szolnok megyei Műemléki Albizottság. 231 p. + kihajtható térképmelléklet. Kiadói ill. papírborítóban. |
SZOMBATH ATTILA "Ki ítél most?". A filozófia méltóságvesztése és a civilizáció hanyatlása. Bp., 2016, Kairosz Kiadó. 151 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
SZÖGI LÁSZLÓ Kárpátaljai diákok az európai egyetemeken 1407-1919. Felsőoktatástörténeti Kiadványok új sorozat 10. Bp., 2013, [ELTE]. 224 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
TARCAI BÉLA Magyarok a nyugati hadifogolytáborokban. Bp., 1992, Kötés Kereskedelmi és Szervező Kft. 227 p. Kiadói ill. papírborítóban.
TÉRKÉP Győr. 4959. M.: 1:75 000. Bp., é.n., M. Kir. Állami Térképészet. Színes. |
TÉRKÉP Magyarország közigazgatási térképe 1918-ban az 1942. évi határokkal. Tervezte és rajzolta: Kogutowicz Manó. M.: 1:900 000. Színes, vászonra kasírozva. Bp., 1942, Magyar Földrajzi Intézet Rt.
5500 |
TÉRKÉP Politikai világtérkép - 1961. M.: 1:36 800 000. Színes. Bp., 1961, Kartográfiai Vállalat.
TÉRKÉP Tátra (Vysoké Tatry). M.: 1:75 000. Színes, vászonra kasírozva.
TERNAI ZOLTÁN A motorkerékpár. Bp., 1958, Műszaki Könyvkiadó. 384 p., 32 tábla színes képmelléklet. Kiadói, viseltes, ill. félvászon kötésben.
THALY KÁLMÁN Irodalom- és míveltségtörténeti tanulmányok a Rákóczi-korból. Bp., 1889, Ráth Mór. VIII p., 412 p. Amatőr félvászon kötésben.
The Hungarian Minority s Situation in Ceausescu s Romania. Editor: Joó Rudolf. East European Monographs, No. CCLXXIII. Atlantic Studies on Society in Change No. 68. New York, 1994, Columbia University Press. XVIII p., 157 p. Kiadói vászonkötésben. |
THIRRING GUSZTÁV DR. Budapest közegészségi és közmívelődési viszonyai. A VIII. Nemzetközi Közegészségi és Demográfiai Congressus alkalmából. Bp., 1894, Pesti Könyvnyomda Rt. 239 p. + 3 kihajtható melléklet. Fűzve, korabeli viseltes, sérült félvászon borítóban. |
2400 |
THURY ZSUZSA A Szentpétery-gyerekek. Első kiadás. Regény. Számozott: 26. sz. Kolozsvár, 1931, Erdélyi Szépmíves Céh. 157 p., 1 sztl.lev., VII p. Kiadói félbőr kötésben, szép állapotban. |
Tiszti címtár. (Hivatalos adatok nyomán.). H.n., 1910, k.n. 264 p., 17-40 p. Amatőr kopottas vászonkötésben. |
TÓTH JÁNOS Ady Múzeum. Ady Endre Emlékmúzeum ismertetője. Kétnyelvű. Oradea (Nagyvárad), 1974, Ady E. Emlékmúzeum. 31 p. + képmelléklet. Kiadói viseltes ill. papírborítóban. |
Történeti és néprajzi tanulmányok Ceglédről. Ceglédi Füzetek 28. Cegléd, 1993, Kossuth Múzeum. 150 p. + 2 kihajtható melléklet. Kiadói ill. papírborítóban. |
TRESTYÉN GÁBOR Az üteg. Dokumentumtörténetek a 122. számú tüzérüteg sorsáról. Jókai Füzetek 2001. 29. Pápa, 2001, Jókai Mór Városi Könyvtár. 91 p. Kiadói papírborítóban. |
TURCSÁNYI KÁROLY - HEGEDŰS ERNŐ A légideszant I. Elméletek, eljárások és a légi gépesítés a kezdetektől 1945-ig. H.n., é.n., Puedlo Kiadó. 215 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
Új Nagymagyarországért! Egyetemes szavalókönyv. Válogatott hazafias, vallásos és vegyes költemények gyűjteménye 1918-1936. Legújabb ének- és zeneszámok jegyzékével. Összeállította: Vollay Ferenc. Debrecen, 1936, Vollay F. kiadása. Címkép, 655 p. Korabeli viseltes, kopott, sérült félvászon kötésben. |
AZ ungi református egyházmegye. Szerk.: Haraszy Károly. Az 1931-es kiadás amatőr másolata. 479 p. Három kötetbe kötve, nylborítóban. |
UXA JÓZSEF A budavári királyi kápolna s a "M. Kir. Udvari és Várplébánia" története. A budavári királyi kápolna, a nemzet temploma. Bp., 1934, A szerző kiadása. VIII p., 278 p., 1 sztl.lev., dedikált. Amatőr félvászon kötésben, eredeti ill. papírborító bekötve. |
Válogatott levelek M. Tullius Ciceróból és K. Plinius Cecilius sekundusból. Szegeden, 1816, Grünn Orbán betűivel és költségével. VIII p., 318 p., 1 sztl.lev. Korabeli viseltes papírborítóban.
2400 |
VARSÁNYI VIOLA A Dunabogdányba telepített felvidéki családok története. 1945-1948. Dunabogdány, 2015, Dunabogdányi Esterházy János Társaság. 60 p. + képmelléklet. Kiadói ill. papírborítóban. |
Velencei-tó. Megőrzendő örökség. Szerk.: Stadler Klára. Háromnyelvű (magyar - angol - német). Velence, [2015], Velencei-tó Térségfejlesztő Közhasznú Egyesület. 120 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
VIDÁK TÜNDE Öt évtized parazsa. A Marcali hivatásos tűzoltóság krónikája 1953-2003. Marcali, 2003, Marcali Város Önkormányzat Hivatásos Tűzoltóparancsnoksága - Marcali Városi Helytörténeti Múzeum. 146 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
VINCZE LÁSZLÓ Min múlt az élet?. Embersorsok a Holocaustban. Bp., 1996, Belvárosi Könyvkiadó. 629 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban, néhány oldalon tollas aláhúzásokkal. |
Virraszt a magyar lélek. A Keresztény Nemzeti Liga Nemzetpolitikai estjén elhangzott előadások. Írták és elmondották: Biró Zoltán, Dr. Ravasz László, Kelemen Krizosztom, Dr. Liptay Lajos, Dr. Vladár Gábor. Bp., 1943, Keresztény Nemzeti Liga. 29 p., 1 sztl.lev. Viseltes papírborítóban. |
WALKÓ LÁSZLÓ Budapesttől Velencéig. Írásban és képben. Bp., 1907, Athenaeum. 440 p., 12 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
WALTER ERNŐ - NOVÁK LÁSZLÓ A színek világa. Grafikai Művészetek Könyvtára V. Bp., 1927, Világosság Könyvnyomda Rt. 119 p. + mellékletek. Kiadói vászonkötésben. |
WASS ALBERT A bujdosó imája. Összegyűjtött versek. Bp., 1998, Püski. 112 p. Kiadói papírborítóban. Hozzá tartozik: Wass Albert: Vérben és viharban. Egyedül a világ ellen. Kisregények. Kráter Műhely Egyesület Wass Albert Életműve 21. kötet. Pomáz, 2002, Kráter Műhely Egyesület. 163 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
WASS ALBERT Adjátok vissza a hegyeimet!. II. kiadás. Bad Wörishofen, 1949, Hungária. 128 p. Kiadói papírborítóban, amatőr textil védőborítóban. |
WEHRT, RUDOLF VAN Egy nép menekül. Ford.: Baráth Ferenc. A Székely Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesülete könyvei. Bp., 1942, Révai. 195 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben. |
WERNER RICHTER Rudolf trónörökös élete és tragikus halála. Ford.: Halász Ernő. Bp., é.n., Béta Irodalmi Rt. 234 p. Kiadói viseltes félvászon kötésben. |
WIEN, ULRICH A. - ZACH, KRISTA Humanismus in Ungarn und Siebenbürgen. Politik, Religion und Kunst im 16. Jahrhundert. Siebenbürgisches Archiv 37. Köln - Weimar - Wien, [2004], Böhlau. [X p., 240 p.]. Kiadói ill. papírborítóban. eredeti bontatlan fóliacsomagolásban. |
WÖLLER ISTVÁN Vízimalmok a Tapolcán Pápától Marcaltőig. Pápa, 2010, Jókai Mór Városi Könyvtár. 149 p. Kiadói ill. papírborítóban.
WREN, PERCIVAL C. A sivatag titka. (Beau sabreur). Regény. Ford.: Kortsmárossy Tibor. Bp., é.n., Palladis Rt. 271 p. + képmellékletek. Kiadói vászonkötésben, gerince kopott. |
WREN, PERCIVAL C. Az ideál csókja. (Beau Ideal). Ford.: Kortsmárossy Tibor. Bp., é.n., Palladis Rt. 238 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, gerince kopott. Hozzá tartozik: Molnár Károly: Hivatásuk a halál. Fejezetek az idegenlégió történetéből. Bp., 1970, Gondolat. 268 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
ZÁKONYI FERENC DR. A balatonfüredi Horváth-ház, új nevén Bányász Üdülő Szanatórium története. 1798-1973. H.n., 1973, k.n. 77 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
ZAPPA, PAOLO Kémek háborúja. Ford.: Balogh Barna. Bp., 1942, Révai. 219 p. Kiadói félvászon kötésben. |
A zárva várt Nyugat. Kulturális globalizáció Magyarországon. Szerk.: Kovács János Mátyás. Bp., 2002, 2000 (Mentor Irodalmi Alapítvány) - Sík Kiadó. 553 p., 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben. |
ZRINSZKY LÁSZLÓ Tájékozódás, tanulás, tudás. Mesterek mesterei. Bp., 2007, Urbis Könyvkiadó. 239 p. Kiadói kartonkötésben. |
ZSIGOVITS BÉLA A papi nőtlenség (coelibatus) története Magyarországon. Kézirat gyanánt. Bp., 1914, Élet Irodalmi és Nyomda Rt. 155 p., 2 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben. |
Zsögödi Nagy Imre grafikái. Erdélyi Helikon. Bp., é.n., Múzsák Közművelődési Kiadó. 20 tábla + kísérőfüzet (Sümegi György: Nagy Imre írói arcképcsarnokából). Kiadói kartonmappában. |