Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
2. Színházi Fesztivál. Európai Színházak Uniója. Bp., 1993. okt. 22. - nov. 8. Szerk.: Eli Malka, Jean-René Lemoine. Ford.: Lengyel Anna, Komáromy Zsolt. Kétnyelvű (magyar - angol). H.n., 1993, Actes Sud. 241 p., 3 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
600 recipe a pénztárorvosi gyakorlatból. Összeállította: Budai Mór Dr. Melléklet a "Magyarország Orvosainak Évkönyve" 1913-iki kiadásához. Bp., 1913, Pesti Alfréd Petőfi irodalmi vállalat. 109 p., 1 sztl.lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
Ady Endre válogatott versei. Ill.: Jaschik Álmos. Bp., 1921, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. 234 p. + illusztrációk. Fűzve, viseltes, sérült kiadói papírborítóban. A 8 illusztrációból 2 hiányzik. |
ANGYAL DÁVID Az ifjú Ferenc József. H.n., é.n., Magyar Történelmi Társulat. 122 p., 3 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben.
ANTOLÓGIA Az esti tűznél találkozunk. A Nagy Lajos Irodalmi és Művészeti Társaság antológiája. Szerk.: Gyimesi László, Rigó Béla, Szepes Erika. H.n., 2007, Saluton Kiadó. 251 p., többek által dedikálva (Gyimesi, Szarka stb.). Kiadói ill. papírborítóban. |
ÁPRILY LAJOS A láthatatlan írás. Kolozsvár, é.n., Erdélyi Szépmíves Céh. 270 p., 3 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben.
Aquincum. A BTM Aquincumi Múzeumának ásatásai és leletmentései 1997-ben. Szerk.: Zsidi Paula. Kétnyelvű (magyar - angol). Aquincumi füzetek 4. szám. Bp., 1998, Budapesti Történeti Múzeum. 99 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
ÁRJEGYZÉK XI-ik könyv- és hanglemez-árjegyzék 1963-1964. Sao Paulo, é.n., Livraria Bródy Ltda. 272 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
Babits Mihály - "... külön tér ... külön idő..." Babits Mihály fényképei (ikonográfia). Összeállította: W. Somogyi Ágnes. Az előszót írta: Keresztury Dezső. Fotótéka. Bp., 1983, Népművelési Propaganda Iroda. 435 p. Hozzá tartozik: József Attila - Négyszemközt az utókorral. József Attila fényképeinek ikonográfiája. Összeállította és az előszót írta: Macht Ilona. Fotótéka. Bp., 1980, Népművelési Propaganda Iroda. 113 p., 1 sztl.lev. Mindkettő kiadói ill. papírborítóban. |
BABSON, NAOMI LANE Szegény kis barackvirág. Ötödik kiadás. Kínai regény. Ford.: Szerb Antal. A szép élet titka: az olvasás! Bp., 1943, Dante. 385 p. Kiadói viseltes, kopott, foltos, sérült félvászon kötésben. |
BACK FRIGYES DR. Az eltűnt gyógyvíz nyomában... (Az Erzsébet Sósfürdőtől a Szt. Imre Kórházig). Bp., é.n., Hygieia Alapítvány. 29 p. + képmelléklet. Kiadói ill. kartonkötésben. |
BAKÓ FERENC Parasztházak és udvarok a Mátra vidékén. 191 ábrával. Bp., 1978, Műszaki Könyvkiadó. 149 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban, pici sérüléssel. |
BALÁZS BÉLA Doktor Szélpál Margit. Második, átdolgozott új kiadás. Tragédia három felvonásban. Gyoma, 1918, Kner Izidor. 97 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban, felvágatlan. |
BALÁZS KÁROLY DR. Régi tátrai képeslapok. Kiadók, nyomdák, illusztrátorok, fényképészek és témák. 1 térképpel és 50 illusztrációval. Képeslapgyűjtők Kiskönyvtára 1. Számozott: 500/105. sz. pld. Bp., 1992, k.n. 79 p., IX p. képmelléklet, 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
BARÁTHOSI-BALOGH BENEDEK A magyarság kigyilkolása a Habsburgok alatt. Javított kiadás. Baráthosi Turáni Könyvei XVII. Magyar Ház Könyvek. H.n., 2004, Kárpáti Ház. 201 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
BARTOS MIHÁLY - GARBÓCI LÁSZLÓ Promontor és Tétény 1848-49-ben. Lapok Promontor és Tétény történelméből I. Megjelent 500 pld.-ban. Budafok, 2000, Savoyai Jenő Asztaltársaság. 140 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
BATÁRI FERENC Oszmán-török szőnyegek. Az Iparművészeti Múzeum gyűjteményei I. Bp. - Keszthely, 1994, Iparművészeti Múzeum - Helikon Kastélymúzeum. 216 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
BÁZLIK LÁSZLÓ GYÖRGY DR. Magyar papírpénzek. Pengő és forint 1926-1973. 1926-tól napjainkig. Katalógus, árakkal. Megjelent 2000 pld.-ban. Bp., 1974, k.n. 87 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
A belgyógyászat tankönyve I-II. Kiadta: Dr. Mering J. Ford.: Dr. Kovács Richárd, Dr. Laufer Lipót. Átnézte és előszóval ellátta: Dr. Korányi Sándor. 81 + 148 ábrával és 6 táblával. Bp., 1908, Franklin-Társulat. XII p., 626 p.. VII p., 545 p. Korabeli kopottas félvászon kötésben (2 db). |
A belorvostan tankönyve I-II. Írták: Ángyán János dr., Csiky József dr., Engel Károly dr., Fejes Lajos dr., Herzog Ferenc dr., Jendrassik Ernő dr. Szerk.: Jendrassik Ernő dr. Színes táblákkal és szövegképekkel. Bp., 1914, Universitas Könyvkiadó Társaság. VII p., 503 p., VI p., 574 p., 1 sztl.lev. Kiadói kopottas vászonkötésben, második kötet gerince erősen sérült. |
6000 |
BENCZÚR GYULA DR. Gyakorlati balneologia és klimatologia. Különös tekintettel a hazai viszonyokra. 12 ábrával és Magyarország színes balneologiai térképével. Bp., 1939, Novák Rudolf és Társa Tudományos Könyvkiadóvállalat és Orvosi Szakkönyvkereskedés. 223 p. + 1 kihajtható melléklet. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
BENDA KÁLMÁN - IRINYI KÁROLY A négyszáz éves debreceni nyomda. (1561-1961). A magyar könyv. Bp., 1961, Akadémiai Kiadó. 432 p. + képmelléklet. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
BEREND T. IVÁN Kisiklott történelem. Közép- és Kelet-Európa a hosszú 19. században. História könyvtár - Monográfiák 19. Megjelent 1500 pld.-ban. Bp., 2003, História - MTA Történettudományi Intézete. 277 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
Berettyóújfalu híres nyomdája. Szerk.: Kocsis Csaba. Bihari Füzetek 5. Berettyóújfalu, 1999, B. Tónus Bt. 44 p., 4 sztl.lev. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
BETHLEN MARGIT GRÓFNŐ A kisasszony. Regény. Magyart a magyarnak - Magyar regények. Bp., 1937, Singer és Wolfner. 284 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
BIE, OSCAR Das Ballett. Die Literatur. Sammlung illustrierter Einzeldarstellungen. Herausgegeben von Georg Brandes. Fünfzenhter Band. Mit drei mehrfarbigen Kunstbeilagen und vierzehn Vollbildern in Tonätzung. Berlin, é.n., Bard Marquardt & Co. 6 sztl.lev., 76 p., 4 sztl.lev. Fűzve, viseltes kiadói papírborítóban. |
BONDOR VILMOS Messze van a nyíregyházi kaszárnya. Katonai pályafutásom története. Önéletrajz. Bp., 1998, Püski Kiadó Kft. 237 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
BORSÁNYI ANDRÁS A Koszovói Felszabadítási Hadsereg (UCK) rejtélye. Bp., 2000, Bona-L Bt. 272 p. Kiadói ill. papírborítóban.
BORSI-KÁLMÁN BÉLA Illúziókergetés vagy ismétléskényszer? Román-magyar nemzetpolitikai elgondolások és megegyezési kísérletek a XIX. században. Tanulmányok. Gordiusz. H.n., 1995, Kriterion Könyvkiadó - Balassi Kiadó. 232 p., 2 sztl.lev., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
BRAWNY, STEVE LUPO A janta könyv. Álomfejtés a jantákkal. A jövőt jelző janta. Ill.: Szeivolt Katalin. Bp., 2009, Karizma Kiadó. 335 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
BREHM, BRUNO A kétfejű sas lehull. A Habsburg Monarchia összeomlása. Ford.: Fenyő László. Bp., 1936, Grill Károly Könyvkiadóvállalata. 436 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
BREHM, BRUNO Így kezdődött. Apis és este. Ford.: Fenyő László. Bp., 1936, Grill Károly Könyvkiadóvállalata. 408 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
BREZNAY PÁL A keresztyén eklézsiának historiája. Kolozsvártt, 1836, Az Ev. Ref. Kollégyom könyv- és kőnyomtató Intézetében nyomtatta Barra Gábor. 374 p. Korabeli javított, viseltes, rossz állapotú kartonkötésben.
BRÓDY SÁNDOR Timár Liza. Erkölcsrajz három felvonásban. Bródy Sándor munkái. Bp., 1914, Singer és Wolfner. 124 p., 2 sztl.lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
BUCHANAN, MERIEL Ausztriai Anna. Történeti regény. Ford.: Aradi Péter. 11 műmelléklettel és térképpel. Korok és hősök regényei. Bp., 1938, Dante Könyvkiadó. 2 sztl.lev., XVII p., 325 p. Fűzve, viseltes kiadói papírborítóban. |
Budapest Székesfőváros. Ábrázolások a Budapesti Történeti Múzeum gyűjteményeiből. Kétnyelvű (magyar - angol). Szöveg: Dr. Buzinkay Géza. Megjelent 1700 pld.-ban. Számozott: 300/37. Bp., 1995, Budapest Bank Rt. Számozatlan. Kiadói ill., aranyozott, díszes bársonykötésben. |
BURKUS ANDRÁS Irgalmas végzet. Egy 1956-ban Kanadába disszidált naplójából. H.n., é.n., k.n. 213 p., 1 sztl.lev. Kiadói papírborítóban. |
BUZINKAY GÉZA Kő se mutatja helyét. A királysírok pusztulása. Bp., 1986, Corvina. 119 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
COMISSO, GIOVANNI Velencei kémek. Ill.: Krisztinkovich Gabriella. Ford.: Szerb Antal és ifj. Pongrácz Alajos. Bp., 1943, Révai. 213 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben. |
CSIKVÁR JÓZSEF Kálmán István fafaragásai. A Somogy megyei Művelődési Központ módszertani segédanyaga. Megjelent 500 pld.-ban. Kaposvár, 1982, Somogy megyei Művelődési Központ. 11 p. + 32 karton lap. Kiadói ill. mappában. |
A csodák tanítása. Ford.: Lovasi Gábor. Szerk.: Molnár Eszter. Bp., 2013, Édesvíz Kiadó. XI p., 765 p., XIV p., 532 p., IV p., 99 p. Kiadói papírborítóban. |
CSOÓRI SÁNDOR Kezemben zöld ág. Bp., 1985, Magvető Könyvkiadó. 106 p., 1 sztl.lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
DALOS GYÖRGY A körülmetélés. Bp., 1990, Magvető. 166 p., 1 sztl.lev., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban.
DANYI JÓZSEF Tűzre, vízre vigyázzatok! Tűztornyok, tűzoltóemlékek. Szerk.: Kútvölgyi Mihály. H.n., 1989, Colorplast. 119 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
DOMBRÁDY LÓRÁND Katonapolitika és hadsereg 1920-1944. Bp., 2000, Ister Kiadó és Kulturális Szolgáltató Iroda. 293 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban.
DOMOKOS PÁL PÉTER A moldvai magyarság. Ötödik, átdolgozott kiadás. Bp., 1987, Magvető Kiadó. 605 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
DRUMÁR JÁNOS Sir Adamanth titka. Fantasztikus regény. Geiger Richárd rajzaival. Gyoma, 1914, Kner Izidor Könyvnyomdai Műintézete. 187 p., 2 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben, eredeti ill. papírborító felkasírozva. |
EGRY JÓZSEF - TAKÁTS GYULA Vízitükör. Rajzok és versek. Pécs, 1955, Dunántúli Magvető. 38 p., 1 sztl.lev. Zsinórfűzött kiadói ill. (Egry) papírborítóban. |
Elfeledett lovaslegendáink Örkénytábortól a tengerentúlig. Szerk.: Cseri Dávid. H.n., 2016, magánkiadás. 135 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
EŐSZE LÁSZLÓ Kodály Zoltán élete képekben és dokumentumokban. Bp., 1971, Zeneműkiadó. 159 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
ERDÉLYI JÓZSEF Árdeli szép hold. Egy költő gondolatai a magyar nyelvről. Bp., 1939, Magyar Élet. 158 p., 1 sztl.lev. Kiadói kopott vászonkötésben. |
AZ Esztergomi Római Katolikus Főegyházmegye anyakönyveinek mikrofilmjei az Országos Levéltár filmtárában. Tematikai konspektus. Készítette: Mandl Sándorné. Levéltári leltárak 30. Megjelent 400 pld.-ban. Kézirat. Bp., 1964, Művelődésügyi Minisztérium Levéltári Osztálya - Levéltárak Országos Központja. IV p., 98 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
ÉVKÖNYV Ausztráliai Magyar Évkönyv 1968. Harmadik kötet. Szerk.: Galló Géza. Melbourne, 1968, Victoriai Magyar Szövetség. 192 p. + képmelléklet. Kiadói ill. (Saághy Dezső) papírborítóban. |
ÉVKÖNYV Magyar Fotóművészet 1962. Főszerk.: Dr. Vajda Ernő. Bp., 1961, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. 15 p., 128 p. képmelléklet, 2 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, viseltes ill. papír védőborítóban. |
FARAGÓ MIHÁLY DR. Mikroszkóp és mikrofotografálás. Megjelent 1600 pld.-ban. Bp., 1954, Könnyűipari Kiadó. 152 p. + képmellékletek. Kiadói kopottas, ill. félvászon kötésben. |
FARKAS GÁBOR - LAJTAI JÁNOS Székesfehérvár repüléstörténete I. A katonai légi bázisok kialakítása, és azok szerepe 1916 és 1945 között. Megjelent 1500 pld.-ban. A mű három kötetben teljes. Székesfehérvár, 1997, Magyar Veterán Repülők Egyesületének Fejér megyei Szervezete. 190 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
FAZEKAS GÁBOR Mária Terézia tallér 1780. Az 1780-as évszámmal utánvert Mária Terézia tallérok monográfiája, határozója, árjegyzéke. 1717-1992. Bp., 1991, A szerző kiadása. 122 p., 6 sztl.lev. képmelléklet. Kiadói ill. papírborítóban. |
FEHÉR KRISZTINA Úton egy más nyelvészet felé. Elméleti-módszertani problémák a 20. századi magyar nyelvtudományban. Bevezetés a társas-kognitív nyelvészetbe 1. Debrecen, 2016, Debreceni Egyetemi Kiadó. 213 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
FEJES LAJOS DR. A fertőző betegségek keletkezése, terjedése és leküzdése. Bp., 1916, Mai Henrik és Fia Könyvkereskedése. 151 p. Amatőr kopott félvászon kötésben.
Fejezetek a dél-alföldi áramszolgáltatás 100 éves történetéből I-IV. Szerk.: Petri Pál. Szeged, 1996, Délmagyarországi Áramszolgáltató Rt. 148 p., 114 p., 126 p., 195 p. Mindegyik kiadói ill. papírborítóban (4 db). |
FEKETE MIHÁLY Partizánok az Avas alján. Egy diósgyőri munkás visszaemlékezései. Ill.: Küchler Vilmos. Bp., 1955, Szikra. 123 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
FERRARI, CURZIA "Csönd istene, tárd ki a magányt". Salvatore Quasimodo megszenvedett hite. Ford.: Majtényi Zoltán. Bp., 2010, Hungarovox Kiadó. 248 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
FI ISTVÁN Forgalmi tervezés - Technika - Menedzsment. Egyetemi tankönyv. Bp., 1997, Műegyetem Kiadó. 2 sztl.lev., 620 p. Kiadói műbőr kötésben, papír védőborítóban. |
FITZ JÓZSEF A magyar könyv története 1711-ig. A magyar könyv története I. rész. Bp., 1959, Magyar Helikon. 201 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
FOLYÓIRAT A gyűjtő. Der Kunstsammler. Művészeti folyóirat. Szerk.: Siklóssy László Dr. VI. évf. 4. sz. Különszám. Bp., 1916, Szent-György-Czéh Magyar Amatőrök és Gyűjtők Egyesülete. IV p., 129-162 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Bőrgyógyászati és venerologiai szemle. Magyar Dermatológiai Társulat, mint az Orvos-Egészségügyi Szakszervezet bőrgyógyász és kozmetikus szakcsoportja és az Országos Antivenereás Bizottság hivatalos közlönye. Szerk.: Venkei Tibor dr. Összeállította: Gerlei Ferenc dr. VIII. (30.) évf. 1-6. sz. Bp., 1954, Művelt Nép Tudományos és Ismeretterjesztő Kiadó. 11 p., 192 p. Amatőr félvászon kötésben. |
FOLYÓIRAT Bőrgyógyászati és venerologiai szemle. Magyar Dermatológiai Társulat, mint az Orvos-Egészségügyi Szakszervezet bőrgyógyász és kozmetikus szakcsoportja és az Országos Antivenereás Bizottság hivatalos közlönye. Szerk.: Venkei Tibor dr. Összeállította: Gerlei Ferenc dr. VII. (29.) évf. 1-6. sz. Bp., 1953, Egészségügyi Könyv- és Lapkiadó. 11 p., 196 p. Amatőr félvászon kötésben. A tartalomjegyzék néhány lapja kijár. |
FOLYÓIRAT Bőrgyógyászati és venerologiai szemle. Magyar Dermatológiai Társulat, mint az Orvos-Egészségügyi Szakszervezet bőrgyógyász és kozmetikus szakcsoportja és az Országos Antivenereás Bizottság hivatalos közlönye. Szerk.: Venkei Tibor dr. Összeállította: Gerlei Ferenc dr. IX. (31.) évf. 1-6. sz. Bp., 1955, Művelt Nép Tudományos és Ismeretterjesztő Kiadó. 11 p., 240 p. Amatőr félvászon kötésben. |
FOLYÓIRAT Bőrgyógyászati és venerologiai szemle. Magyar Dermatológiai Társulat, mint az Orvos-Egészségügyi Szakszervezet bőrgyógyász és kozmetikus szakcsoportja és az Országos Antivenereás Bizottság hivatalos közlönye. Szerk.: Venkei Tibor dr. Összeállította: Gerlei Ferenc dr. VI. (XXVIII.) évf. 1-6. Bp., 1952, Egészségügyi Könyv- és Lapkiadó. 8 p., 192 p. Amatőr félvászon kötésben. |
FOLYÓIRAT Budapesti Orvosi Újság. Az orvosi tudományok minden ágának haladásáról a gyakorló orvosnak referáló hetilap. Felelős szerk.: Torday Ferenc. XXVIII. évf. 1-52. sz. Bp., 1930, Petőfi Irodalmi Vállalat. 7 p., 1392 p. Korabeli félvászon kötésben, első két oldal javított (szöveghiány nincs). |
FOLYÓIRAT Budapesti Orvosi Újság. Az orvosi tudományok minden ágának haladásáról a gyakorló orvosnak referáló hetilap. Felelős szerk.: Torday Ferenc. XXV. évf. 1-52. sz. Bp., 1927, Petőfi Irodalmi Vállalat. XII p., 1530 p. Korabeli félvászon kötésben. |
FOLYÓIRAT Budapesti Orvosi Újság. Az orvosi tudományok minden ágának haladásáról a gyakorló orvosnak referáló hetilap. Főszerk.: Dalmady Zoltán dr. XIX. évf. 1-52. sz. Bp., 1921, k.n. VIII p., 832 p. Korabeli viseltes, sérült, kopott félvászon kötésben. |
FOLYÓIRAT Magyar Orvosi Archivum. Főszerk.: Dr. Vámossy Zoltán. Új folyam XXVII. kötet, 1-6. füzet. Bp., 1926, Magyar Egyetemek Orvosi Facultásai. IV p., 621 p. + képmellékletek. Korabeli félvászon kötésben egybekötve. |
FOLYÓIRAT Magyar Orvosi Archivum. Főszerk.: Dr. Vámossy Zoltán. Új folyam XXVI. kötet. Bp., 1925, Magyar Egyetemek Orvosi Facultásai. 3 sztl.lev., 544 p. + képmellékletek. Korabeli félvászon kötésben, gerince kopott. |
FOLYÓIRAT Magyar Pszichológiai Szemle. A Magyar Tudományos Akadémia Pszichológiai Bizottságának és a Magyar Pszichológiai Tudományos Társaságnak folyóirata. Főszerk.: Gegesi Kiss Pál. XXIII. kötet új sorozat 7. Megjelent 1700 pld.-ban. Bp., 1966, Akadémiai Kiadó. 3 sztl.lev., 667 p. Korabeli félvászon kötésben. |
2200 |
FOLYÓIRAT Nyugat 1909 I-II. Főszerk.: Ignotus. Szerk.: Fenyő Miksa, Osvát Ernő. Első évfolyam, 1-24. szám. Változatlan lenyomat. (Reprint). Bp., 1979-80, Akadémiai Kiadó. 5 sztl.lev., 666 p., 2 sztl.lev.. 5 sztl.lev., 720 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben (2 db). |
FOLYÓIRAT Nyugat 1910 I-II. Főszerk.: Ignotus. Szerk.: Fenyő Miksa, Osvát Ernő. Harmadik évfolyam, 1-24. szám. Változatlan lenyomat. (Reprint). Bp., 1980, Akadémiai Kiadó. 7 sztl.lev., 864 p., 1 sztl.lev.. 7 sztl.lev., 865-1920 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben (2 db). |
FOLYÓIRAT Orvosi Hetilap. Felelős szerk.: Vámossy Zoltán. 73. évf. 1-52. sz. Bp., 1929, Petőfi Irodalmi Vállalat. Hozzákötve: a folyóirat több számának melléklete: Az Orvosi Gyakorlat Kérdései. Korabeli kopottas, több helyen sérült félvászon kötésben. |
FOLYÓIRAT Orvosképzés. Szerk.: Grósz Emil Dr., Scholtz Kornél Dr. Tizenhetedik évfolyam. 1-6. füzet + 3 különfüzet. Bp., 1927, Orvosi Továbbképzés Központi Bizottsága. VI p., 541 p., 67 p., 101 p., 84 p. Korabeli félvászon kötésben, címoldal javított (szöveghiány nincs). |
2200 |
FOLYÓIRAT Orvosképzés. Szerk.: Grósz Emil Dr., Scholtz Kornél Dr. Tizennegyedik évfolyam. Bp., 1924, Orvosi Továbbképzés Központi Bizottsága. IV p., 359 p. Hozzákötve: Liebermann Leó dr.: Előadások a hygiene köréből. 58 p.. Safranek János Dr.: A gégetuberculosis pathologiájának és therapiájának mai állása. 55 p.. Dolgozatok a Budapesti M. Kir. Pázmány Péter-Tudományegyetem I. sz. belklilnikájáról. 195 p. Korabeli kopottas félvászon kötésben. |
2200 |
FOLYÓIRAT Orvosképzés. Szerk.: Grósz Emil Dr., Scholtz Kornél Dr. Tizennegyedik évfolyam. Bp., 1925, Orvosi Továbbképzés Központi Bizottsága. VIII p., 382 p. Hozzákötve: Dolgozatok a Budapesti M. Kir. Pázmány Péter-Tudományegyetem III. sz. belklilnikájáról. 328 p.. A Budapesti Kir. Magy. Pázmány Péter Tudományegyetem II. sz. belklilnikájának közleményei. 142 p... Dolgozatok Grósz Emil egyetemi tanárságának XXV. évfordulójára. 90 p,. A M. Kir. Erzsébet Tudományegyetem sebészeti klinikájának közleményei. 194 p., IX tábla. Sailer Károly Dr.: Az elsődleges izomangiomákról. 38 p. + képmelléklet.. Wein Zoltán Dr.: A mandulaműtét kérdésének mai állása. 32 p. Korabeli kopottas, sérült félvászon kötésben. |
2200 |
FOLYÓIRAT Orvosképzés. Szerk.: Grósz Emil Dr., Scholtz Kornél Dr. Tizenharmadik évf. Bp., 1924, Orvosi Továbbképzés Központi Bizottsága. 2 sztl.lev., 328 p. Korabeli félvászon kötésben. |
2200 |
FOLYÓIRAT Orvosképzés. Szerk.: Grósz Emil Dr., Scholtz Kornél Dr. Tizenhatodik évfolyam. 1-6. füzet + 3 különfüzet. Bp., 1926, Orvosi Továbbképzés Központi Bizottsága. VI p., 595 p., 52 p., 166 p., 132 p., XXI tábla képmelléklet. Korabeli félvászon kötésben, első két oldal javított (szöveghiány nincs). |
2200 |
FOLYÓIRAT Orvosképzés. Szerk.: Grósz Emil Dr., Scholtz Kornél Dr. Tizenkilencedik évfolyam. 1-6. füzet + 5 különfüzet. Bp., 1929, Orvosi Továbbképzés Központi Bizottsága. VII p., 673 p., 91 p., 94 p., 72 p., 115 p., 236 p. Korabeli félvászon kötésben. |
2200 |
FOLYÓIRAT Teleia. Népies felvilágosító és intő havi folyóirat. (A nemibetegségek ellen alakult "Teleia"-egyesület hivatalos közlönye). Szerk.: dr. Emődi Aladár. XIII. évf. 1. szám - XVIII. évf. 11. szám. 1935. jan. - 1940. nov. Bp., 1935-40, Teleia-egyesület. Amatőr félvászon kötésben egybekötve. |
FOLYÓIRAT Tér és Forma. Építőművészeti havi folyóirat. Főszerk.: Fischer József. XIX. évf. 7-9. sz. Bp., 1946, Fővárosi Közmunkák Tanácsa. 4 sztl.lev., 79-115 p., 1 sztl.lev. + 1 kihajtható melléklet. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
Formulae Normales. Szabványos vényminták. Bp., 1940, Magyarországi Gyógyszerész Egyesület. XXIV p., 153 p., 1 sztl.lev. Kiadói kopott, viseltes vászonkötésben. |
Formulae Normales. Szabványos vényminták. Megjelent 3100 pld.-ban. Bp., 1954, Egészségügyi Kiadó. 154 p. Kiadói kopott, viseltes vászonkötésben. |
Formulae Normales. Szabványos vényminták. Az V. Magyar gyógyszerkönyv orvosi vonatkozású részeinek ismertetése. Bp., 1954, Egészségügyi Kiadó. 324 p. Kiadói kopott, viseltes vászonkötésben. |
FORRAI SÁNDOR Küskarácsontól sülvester estig. Egy botra rótt középkori székely kalendárium és egyéb rovásírásos emlékeink. Bp., é.n., Múzsák Közművelődési Kiadó. 216 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
FRANK, THOMAS Az evangélium és a szociálizmus. Tegnapi előítéletek - holnapi igazságok. Ford.: Dr. Kováts J. István. Házi Kincstár vallás-erkölcsi építő könyvek sorozata XI. kötet. Bp., 1910, Magyar Prot. Irodalmi Társaság. 253 p, 1 sztl.lev. Fűzve, viseltes kiadói papírborítóban. |
FROMMER IMRE DR. - CZARTORYSKI JENŐ DR. Szülészet és nőgyógyászat. Szülészeti és nőgyógyászati műtéttan. Bp., 1922, Mai Henrik és Fia Könyvkereskedése. XI p., 248 p. Korabeli félvászon kötésben. |
GALCSIK ZSOLT A szerzetesrendek feloszlatása Nógrád megyében (1950). Dokumentumgyűjtemény. METEM Könyvek 14. Bp., 1996, Magyar Egyháztörténeti Enciklopédia Munkaközösség. 316 p., 2 sztl.lev., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
GÁSPÁR FERENC Sebészeti jegyzetek. Bp., 1921, Mai Henrik és Fia. XIV p., 328 p. Amatőr félvászon kötésben.
GODA GÁBOR Legendák. Ill.: Herman Lipót. Bp., 1940, A szerző kiadása. 130 p., 1 sztl.lev., aláírt. Kiadói kopott vászonkötésben. |
Gondolkodó magyarok 7 kötete. Apáczai Csere J.: Az iskolák fölöttébb szükséges voltáról.... Bölöni F. S.: Naplótöredék. Csokonai Vitéz M.: Beszédei. Janus Pannonius: Beszédek, levelek. Kölcsey F.: Parainesis Kölcsey Kálmánhoz. Krúdy Gy.: A kápolnai földosztás. Pápai Páriz F.: A Glaserus-i Szent Hagyaték. Bp., 1981-83, Magvető. Mindegyik kiadói papírborítóban. |
1400 |
GOSZTONYI PÉTER A magyar honvédség a második világháborúban. Átdolgozott, második kiadás. Bp., 1992, Európa Könyvkiadó. 420 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
Gödöllői emléktábor. 1993. júl. 31. - aug. 8. Emléktábori Hírmondó. Szerk.: Szentirmai József. Bp., 1993, Márton Áron Kiadó. 98 p. Hozzá: tábor matrica. Kiadói ill. papírborítóban. |
GRAVES, ROBERT - PATAI, RAPHAEL Héber mítoszok. A Genezis könyve. Ford.: Terényi István. Bp., 1969, Gondolat. 295 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
GROSICS GYULA Így láttam a kapuból. Színes sportkönyvtár. Grosics Gyula feljegyzései alapján írta: Maros László. Bp., 1963, Sport. 223 p. + képmellékletek, dedikált. Kiadói félvászon kötésben. |
GYÖRGY ENDRE A pesti Városháza. Pillanatfelvételek a Városháza és a városháziak életéről. Ill.: Madaras László. Bp., é.n., A szerző kiadása. 264 p. Amatőr félvászon kötésben, eredeti ill. papírborító felkasírozva. |
GYULAI PÁL Vörösmarty életrajza. Hatodik kiadás. Bp., 1919, Franklin-Társulat. 2 sztl.lev., 260 p. Aranyozott vászonkötésben. |
HAJDÚ-MOHAROS JÓZSEF Magyar Településtár. Bp., 2000, Kárpát-Pannon Kiadó. XXVIII p., 788 p., 1 sztl.lev. Kiadói műbőr kötésben.
HÁMORI TIBOR Puskás - Legenda és valóság. Bp., 1982, Sportpropaganda. 239 p. Kiadói ill. papírborítóban.
HAMVAS JÓZSEF Egyetemes irodalomtörténet főbb vonásokban I-III. Második kiadás. Bp., 1917, 1916, 1928, Stampfel-féle Könyvkiadóhivatal. 86 p., 1 sztl.lev., 92 p., 127 p. Hozzákötve: A magyar irodalom története. Összeállította: Kéky Lajos. Bp., 1929, Révai kiadás.102 p., 5 sztl.lev. (tartalom + névmutató) + üres lapok. Korabeli vászonkötésben. |
HASEK, JAROSLAV Svejk I-II. Egy derék katona kalandjai a világháborúban. Ford.: Réz Ádám. Ill.: Josef Lada. Bratislava, 1956, Szlovákiai Szépirodalmi Könyvkiadó. 483 p., 2 sztl.lev.. 324 p., 2 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, viseltes, szakadt ill. papír védőborítóban. |
HÁY GYULA Partizánok tükre. Bp., 1945, Athenaeum. 74 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, a címoldal és a szennycímoldal kijár.
HÁZI JENŐ Pozsony vármegye középkori földrajza. Első kiadás. Csallóközi Kiskönyvtár. Pozsony, 2000, Kalligram Könyvkiadó. 614 p., 5 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, viseltes papír védőborítóban. |
A hegyközségi tisztségviselők kézikönyve. Szerk.: Dr. Urbán András. Bp., 1997, Kertészeti és Élelmiszeripari Egyetem Matematika és Informatika Tanszék. 3 sztl.lev., 190 p. + sztl. mellékletek. Kiadói papírborítóban. |
HENSZLMANN IMRE A képzőművészetek fejlődése. Olcsó könyvtár 1423-1426. sz. Bp., 1906, Franklin-Társulat. 144 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, felvágatlan. |
HERCZEG FERENC Napkelte előtt! Gondolatok Nagymagyarországról. Magyart a magyarnak - Magyar regények. Bp., 1937, Singer és Wolfner. 238 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
HORVÁTH CSABA Balatoni kikötők. Első kiadás. Hajózási útmutató és kikötői atlasz. 75 kikötői rajz és 100 útvonalpont 110 térképlapon. Bp., 2009, Jachtnavigátor. 140 p., 4 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
HORVÁTH ÉVA A Jeruzsálemhegyi Baráti Kör huszonöt éve. Veszprém, 2015, Jeruzsálemhegyi Baráti Kör. 138 p. Kiadói ill. papírborítóban.
HÖFFER SÁNDOR - SCHEIN BÉLA Klisékészítés technológiája. Megjelent 580 pld.-ban. H.n.,1953, Könnyűipari Kiadó. 147 p. + 16 o. színes melléklet. Viseltes, szakadtas kiadói ill. papírborítóban. |
Az ipari műemlékvédelem helyzete Magyarországon. Szerk.: Váczi Piroska. [Bp.], 1997, Országos Műemlékvédelmi Hivatal. 107 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
Italien von den Alpen bis Sizilien. 6. Auflage. Kleine Ausgabe mit Angaben für Automobilisten. Mit 33 Karten und 11 Grundrissen. Grieben Reiseführer Band 85. Berlin, 1929, Grieben-Verlag. 512 p., 37 p. (függelék) + kihajtható térképmellékletek. Kiadói vászonkötésben. |
JANKOVICS MARCELL Jelkép-kalendárium. Bővített és átdolgozott kiadás. H.n., 1997, Csokonai Kiadó. 384 p. Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
JELLACHICH ISTVÁN DR. Útmutató a törvényszéki orvosi gyakorlatban. Pécsett, 1901, Taizs József Könyvnyomdája. 2 sztl.lev., 196 p. Amatőr félvászon kötésben, eredeti papírborító felkasírozva.
K. CSILLÉRY KLÁRA A magyar nép bútorai. Második, javított kiadás. Magyar népművészet 4. Bp., 1972, Corvina. 74 p. + 16 p. színes és 32 p. fekete-fehér képmelléklet. Kiadói ill. kartonkötésben. |
KÁCSOR LÁSZLÓ Bogrács és nyárs a vízparton. Cserkészek, horgászok és természetkedvelők részére. Ill.: Kácsor László. Lakitelek, 1991, Antológia Kiadó. 140 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
KADOSA PÁL Az áralakulás. (Az árkomponensek diszparitása mint a gazdasági bajok főoka). Bp., 1934, Kultúra. 332 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
KäFER ISTVÁN Az Egyetemi Nyomda négyszáz éve. (1577-1977). Bp., 1977, Magyar Helikon. 247 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. vászonkötésben. |
KAMOCSAY JENŐ DR. Az állam életnyilvánulása és az államélet veszélyei. Egy rendszeres politika vázlatkönyve. Pécsett, 1930, Dunántúl Rt. Egyetemi Nyomdája. 75 p. Fűzve, sérült kiadói papírborítóban. |
KANT Az örök béke. Fordította, jegyzetekkel ellátta és a bevezetést írta: Székács György. Bp., 1943, Pen Könyvkereskedés Főbizománya. 87 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
KÁPOLNAI IVÁN A Gránit gyár 50 éve. Bp., 1972, Finomkerámiaipari Művek Gránit Csiszolókorong- és Kőedénygyár. 201 p., 2 sztl.lev., XXI p. képmelléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
KARÁCSONY SÁNDOR A magyarok kincse. (Értékrendszer és axiologia). A társadalmi nevelés és a társas-lélek akarati működése III. Első kötet. A neveléstudomány társas-lélektani alapjai. Bp., 1944, Exodus. CXI p., 213 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
KARÁCSONY SÁNDOR Magyar nyelvtan társas-lélektani alapon. A nyelvi nevelés és a társas-lélek értelmi működése I. Első kötet. A neveléstudomány társas-lélektani alapjai. Az 1938-as Exodus kiadás reprintje. Pécel, é.n., Csökmei Kör. XLVII p., 191 p. Kiadói papírborítóban. |
KARÁCSONY SÁNDOR Ocsudó magyarság. (Szokásrendszer és pedagógia). A társadalmi nevelés és a társas-lélek akarati működése III. Harmadik kötet. A neveléstudomány társas-lélektani alapjai. Bp., 1942, Exodus. 547 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
KARALYOS-SZÉNÁSI GYULA Tépei krónika. Tépe, 2000, Tépe község önkormányzata és a szerző kiadása. 204 p. Kiadói ill. papírborítóban.
Kárpátaljai Minerva A humán tudományosság fóruma. I. kötet, 1. füzet. Szerk. biz.: Lator László, Soós Kálmán, S. Benedek András, Udvari István, Vári Fábián László. Bp. - Beregszász, 1997, Minerva Műhely. 132 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
KARSAI MIHÁLY Régi dicsőségünk hol késel az éji homályban? Hunok, magyarok, székelyek vagy ami a történelemkönyvekből kimaradt. Medgyesháza, 1998, Anda Romani Kultúra Alapítvány. 110 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
KATONA IMRE A habán kerámia Magyarországon. Bp., 1974, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. 222 p., 3 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
KATONA JENŐ Magyar hitleristák. Bp., 1936, Cserépfalvi. 99 p. Fűzve, viseltes kiadói ill. papírborítóban.
KATONA JÓZSEF Bánk bán. Dráma öt felvonásban. Csók István képeivel illusztrált díszkiadás. A Pesti Napló ajándéka előfizetőinek. A dráma magyarázatát írta: Jókai Mór. Katona József életrajzát: Zilahi Kiss Béla. A Nemz. Színház Bánk bán előadásainak történetét: Tábori Róbert. Bp., 1899, Pesti Napló. LXXXIII p., 167 p. + képmellékletek. Kiadói kopottas, díszes, ill. vászonkötésben, gerince sérült. |
KECSŐ ISTVÁN Gazdasági függetlenség. Bp., 1943, Grill Károly Könyvkiadóvállalat. 171 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
KELECSÉNYI GÁBOR Múltunk neves könyvgyűjtői. A magyar könyv. Bp., 1988, Gondolat. 295 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, szakadt ill. papír védőborítóban. |
KELECSÉNYI JÁNOS DR. Az esztétika alapvető elvei. Bp., 1913, Franklin-Társulat. VIII p., 169 p., 1 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben, eredeti papírborító bekötve.
KERÉK IMRE Sopron. Harmadik, javított kiadás. Fotó: Duics Pál. Háromnyelvű (magyar - angol - német). Bp., 1997, Interpress - Adwest. 106 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
KÉZIRAT 1928-as Tiroli út fotó/képeslap kéziratos napló. 1928. aug. 23. Nagyon viseltes állapotban!
KIÁLLÍTÁSI KATALÓGUS Benczúr Gyula (1844-1920) emlékkiállítása. A katalógust írta és összeállította, a kiállítást rendezte: Telepy Katalin. Fotó: Petrás István. Bp., 1958, Magyar Nemzeti Galéria. 39 p. + képmelléklet. Hozzá tartozik: Nagy Balogh János 1874-1919 emlékkiállítása. A katalógust írta és összeállította: Németh Lajos. Fotó: Petrás István. Bp., 1959, Magyar Nemzeti Galéria. 22 p. + képmelléklet. Mindkettő fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
KIÁLLÍTÁSI KATALÓGUS Lélek és forma. Magyar művészet 1896-1914. A Magyar Nemzeti Galéria kiadványai 1986/2. A katalógust összeállította: Éri Gyöngyi, O. Jobbágyi Zsuzsa. Bp., 1986, Idegenforgalmi Propaganda és Kiadó Vállalat. 188 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
Kiss Áron emlékezete. Vesszőparipáink. A Magyar Játék Társaság Közleményei I. Szerk.: Kriston Vízi József. Kecskemét - Bp., 1990, Kiss Áron Magyar Játék Társaság. 41 p., 1 sztl.lev. Kiadói papírborítóban. |
KISS ISTVÁN DR. Simontornya krónikája. Simontornya, 1938, A szerző kiadása. 336 p., X p. képmelléklet, dedikált. Fűzve, viseltes kiadói ill. papírborítóban, felvágatlan.
KISZELY ISTVÁN DR. Sírok, csontok, emberek. Embertan a régészetben. Megjelent 3100 pld.-ban. Bp., 1969, Gondolat. 429 p., 1 sztl.lev. + képmellékletek. Kiadói vászonkötésben, szakadtas ill. papír védőborítóban. |
KLOBUSITZKY DÉNES DR. Hormónok és hormónhatások. A belső elválasztású mirigyek és működésük. 20 képpel. Népszerű természettudományi könyvtár 8. Bp., 1930, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. XIII p., 171 p. Kiadói papírborítóban. |
KOBLANCK DR. A nőgyógyászat zsebkönyve. Harmadik bővített és javított kiadás. Ford.: Kubányi Endre Dr., Fratrits Jenő Dr. 65 ábrával. Bp., 1922, Szent-István-Társulat. 312 p. Amatőr kopottas félvászon kötésben. |
KOCSIS ATTILA DR. "Vér-bosszú". (az exfőkapitány emlékei). Szerk.: Koloh Elek. H.n., 1997, Kecskeméti Lapok Kft. 80 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
KÓS KÁROLY DR. - SZENTIMREI JUDIT - NAGY JENŐ DR. Szilágysági magyar népművészet. Bukarest, 1974, Kriterion Könyvkiadó. 229 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
KOVÁCS ANDRÁS BÁLINT A kör bezárul. Tarr Béla filmjei. Bp., 2013, XXI. Század Kiadó. 351 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
KOVÁCS IMRE A néma forradalom. Szolgálat és Írás Munkatársaságának könyvei. H.n., é.n., Cserépfalvi. 262 p., 1 sztl.lev. Kiadói kopottas félvászon kötésben. |
KOZÁRI MONIKA A dualista rendszer. (1867-1918). Modern magyar politikai rendszerek. H.n., 2005, Pannonica Kiadó. 319 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
KOZMA MIKLÓS Egy csapattiszt naplója. Második kiadás. 1914-1918. Bp., é.n., Révai. 576 p. Fűzve, viseltes, kopott, sérült kiadói papírborítóban. |
Könyves műveltség Erdélyben. A kötetet összeállította: Bányai Réka. Marosvásárhely, 2006, Mentor Kiadó. 265 p., 1 sztl.lev. Kiadói papírborítóban. |
Kőrösi tanulmányok. Szerk.: Micheller Magdolna. Békéscsaba, 1996, Kőrösi Csoma Sándor Főiskola. 312 p. Kiadói papírborítóban. |
Közúti közlekedésbiztonság. Főszerk.: Dr. Jankó Domonkos. Egyetemi Tankönyv. H.n., é.n., Novadat. 284 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
LADÁNYI SÁNDOR Ráday Pál vallásügyi tevékenysége a szatmári béke után. Ráday Pál szerepe a magyarországi protestáns egyházak életében. Egyháztörténeti Kiadványok 2. Megjelent 500 pld.-ban. Bp., 1997, Károli Gáspár Református Egyetem Hittudományi Karának Egyháztörténeti Intézete. 117 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
LÁSZLÓ GYULA 50 rajz a honfoglalókról. Második kiadás. A szerző rajzaival. Bp., 1986, Móra Ferenc Könyvkiadó. 105 p., 3 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
LENGYEL GYÖRGYI Népi kézimunkák. Bp., 1978, Magyar Nők Országos Tanácsa - Kossuth Könyvkiadó. 194 p., 3 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
LEXIKON Művészeti lexikon I. A-E. Főszerk.: Zádor Anna, Genthon István. Bp., 1965, Akadémiai Kiadó. 679 p. Kiadói vászonkötésben, kopottas ill. papír védőborítóban. |
LEXIKON Művészeti lexikon II. F-K. Főszerk.: Zádor Anna, Genthon István. Bp., 1966, Akadémiai Kiadó. 742 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, kopottas ill. papír védőborítóban. |
LEXIKON Művészeti lexikon IV. R-Z. Főszerk.: Zádor Anna, Genthon István. Bp., 1968, Akadémiai Kiadó. 789 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, kopottas ill. papír védőborítóban. |
LEXIKON Világirodalmi lexikon I. A-Cal. Főszerk.: Király István. Bp., 1970, Akadémiai Kiadó. XVI p., 1247 p. + képmellékletek. Kiadói vászonkötésben, szakadtas papír védőborítóban. |
LEXIKON Világirodalmi lexikon II. Cam-E. Főszerk.: Király István. Bp., 1972, Akadémiai Kiadó. 1343 p. + képmellékletek. Kiadói vászonkötésben, szakadtas papír védőborítóban. |
LEXIKON Világirodalmi lexikon III. F-Groc. Főszerk.: Király István. Bp., 1975, Akadémiai Kiadó. 767 p. + képmellékletek. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
LEXIKON Világirodalmi lexikon IV. Grog-Ilv. Főszerk.: Király István. Bp., 1975, Akadémiai Kiadó. 767 p. + képmellékletek. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
LEXIKON Világirodalmi lexikon VII. Lanf-Marg. Főszerk.: Király István. Bp., 1982, Akadémiai Kiadó. 758 p. + képmelléklet. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
LEXIKON Világirodalmi lexikon X. P-Praga. Főszerk.: Király István. Bp., 1986, Akadémiai Kiadó. 847 p. + képmelléklet. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
LEXIKON Világirodalmi lexikon XI. pragm-Rizz. Főszerk.: Király István. Bp., 1989, Akadémiai Kiadó. 807 p. + képmelléklet. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
LIPTÁK GÁBOR A Duna-Tisza regéi. Regék, mondák, történetek. Ill.: Szántó Piroska. Bp., 1971, Móra Könyvkiadó. 413 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
LONGUET, JEAN - SILBER, GEORGES Azev, Harting és társai I-II. Terroristák és rendőrkémek. Ford.: Dr. Ormos Ede. Bp., 1909, Népszava Könyvkereskedés. XLIII p., 110 p., 180 p., IV p. Amatőr kopott félvászon kötésben egybekötve, eredeti papírborító felkasírozva, viseltes állapotban. |
LUKÁCS PÁL DR. - PAPP FERENC A cukorbetegek diétája. 400 konyharecipével. Bp., 1914, Petőfi Irodalmi Vállalat. VIII p., 162 p., 8 sztl.lev. (hirdetések). Korabeli kopottas félvászon kötésben. |
MACAULAY Nagy Frigyes. Ford.: Szigeti József. Kétnyelvű remekművek VII. Kétnyelvű (magyar - angol). Bp., é.n., Franklin-Társulat. 199 p. Kiadói kartonkötésben, néhol szakadt papír védőborítóban. |
MADARAS PÉTER - DR. VARGA JÓZSEF Piliscsaba tábortól a Pázmány Péter Katolikus Egyetemig. Fejezetek a piliscsabai katonai táborok történetéből. Bp., 1997, Petit Real Könyvkiadó. 115 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
A MAGYAR NEMZET TÖRTÉNETE - MARCZALI HENRIK A vezérek kora és a királyság megalapítása. A magyar nemzet története II. Bp., 1995, Kassák Kiadó. 344 p. Kiadói aranyozott műbőr kötésben, ill. papír védőborítóban. |
A MAGYAR NEMZET TÖRTÉNETE - MARCZALI HENRIK Magyarország története az Árpádok korában (1038-1301). A magyar nemzet története IV. Bp., 1995, Kassák Kiadó. 361 p. Kiadói aranyozott műbőr kötésben, ill. papír védőborítóban. |
A MAGYAR NEMZET TÖRTÉNETE - MARCZALI HENRIK Magyarország története az Árpádok korában (1038-1301). A magyar nemzet története III. Bp., 1995, Kassák Kiadó. Címkép, 2 sztl.lev., 368 p. Kiadói aranyozott műbőr kötésben, ill. papír védőborítóban. |
A MAGYAR NEMZET TÖRTÉNETE - PÓR ANTAL - SCHÖNHERR GYULA Az Anjou ház és örökösei (1301-1439). A magyar nemzet története V. Bp., 1995, Kassák Kiadó. 2 sztl.lev., 409 p. Kiadói aranyozott műbőr kötésben, ill. papír védőborítóban. |
MAKKAI JÁNOS Szép közélet. Bp., é.n., Singer és Wolfner. 194 p., 1 sztl.lev. Kiadói kopottas, ill. félvászon kötésben.
MAKKAI JÁNOS Urambátyám országa. Középosztályunk illemrendszerének és társadalmi viselkedésének szociográfiája. Bp., é.n., Singer és Wolfner. 239 p. Kiadói félvászon kötésben. |
MAKKAI SÁNDOR Egyedül. Tanulmányok. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás XVI. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh. 2 sztl.lev., 256 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
Máramarosi havasok. Máramarosi magyar írók, költők antológiája. 18. könyv. Szerk.: Dr. Sprenger Ferenc, Fábri Sándor. Máramarossziget, 2009, Máramarosszigeti "Hollósy Simon" Művelődési Egylet. 82 p. Kiadói papírborítóban. |
MARICS LAJOS A nagydémi regélő kalendárium. Pápa, 2009, Nagydém Község Önkormányzata. 90 p., 1 sztl.lev. + kihajtható térképmelléklet. Kiadói ill. papírborítóban.
MARTON JÁNOS Magyar tarokk. Szeged, 1997, Bába és Társai Kiadó. 163 p. Kiadói ill. papírborítóban.
MAZURKA KÁROLY Üzenet a múltból. Megjelent 300 pld.-ban. Szuhogy, [1998], Szuhogyi Polgármesteri Hivatal. 206 p., 5 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
MELLY JÓZSEF DR. A Beveridge-terv és az orvosi hivatás. Különlenyomat a Gyógyászati Közlemények harmadik évfolyam 4., 5., 6. számából. Bp., 1944, k.n. 38 p., 1 sztl.lev., aláírt. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
A mi Urunk Jézus Krisztus élete. A négy evangélium szövegéből. Összeállította: Szinek Sándor. Bp., 1925, Szent-István-Társulat az Apostoli Szentszék Könyvkiadója. 238 p. Fűzve, sérült, viseltes kiadói ill. papírborítóban. |
Mindszenty emléknap. Lakitelek Népfőiskola, 1996. október 2. Szerk.: Csallóközi Zoltán. Lakitelek, 1997, Antológia Kiadó. 95 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
MOLNÁR PÁL A dicsőség pillanatai. ("Moments of Glory"). Magyarország a hannoveri világkiállításon. Bp., 2000, Mundus Magyar Egyetemi Kiadó. 119 p., Vadász György, a 2000. évi kiállítás magyar pavilonjának tervezője által dedikált. Kiadói ill. kartonkötésben. |
NÁDAI MAGDA DR. Partonszűrt csapvizünk bölcsője. A Szentendrei-sziget. Bp., 2011, Bafila Kft. 94 p. + képmelléklet. Kiadói ill. kartonkötésben. |
NÁDAY KÁROLY - SÁFRÁN GYÖRGYI Történeti kutatások Kufsteinban. Czuczor Gergely rabsága. A Magyar Tudományos Akadémia Könyvtárának közleményei 14 (89) új sorozat. Bp., 1984, MTA. 213 p., 4 sztl.lev. Kiadói papírborítóban. |
NAGY ENDRE Jönnek a színészek. (Egy kis körút a vidéken). Ill.: Nagy Endre. Az Érdekes Újság ingyenes húsvéti melléklete. Bp., é.n., Érdekes Újság. 64 p. Tűzve, viseltes kiadói ill. papírborítóban. |
NAGY GYULA Az ellopott magyar őstörténet. Kísérlet a magyar eredet kérdésének megoldására. Magyar Történelmi Tanulmányok II. Bp. - Zürich, 1994, Zürichi Magyar Történelmi Egyesület. 119 p., 4 sztl.lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
NAGY OLGA Paraszt dekameron. Válogatás széki tréfákból és elbeszélésekből. Bp., 1977, Magvető Könyvkiadó. 442 p., 3 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
NAGY PÉTER A Rima vonzásában. Első kiadás. Az ózdi helyi és gyári társadalom a késő dualizmustól az államosításig. Bp., 2016, Napvilág Kiadó. 383 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
Nagykáta. Képek a múltból. Szerk.: Kucza Péter. Nagykáta, 1997, Káta 95 Betéti Társaság. LXXVII p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
NAPTÁR A Jó Pásztor 1947-ik évre szóló naptára. Szerk.: Perey Géza. Cleveland, 1947, A Jó Pásztor. 144 p. Hozzá tartozik: A Jó Pásztor nagy képes naptára az 1951. évre. Cleveland, 1951, A Jó Pásztor. 160 p. Mindkettő fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
NAPTÁR Amerikai Magyar Naptár 1955. A Szabadság napilap, Népszava napilap, Jó Pásztor hetilap nagy képes naptára az 1955. évre. Szerk.: Gombos Zoltán. Cleveland, 1955, A Jó Pásztor. 160 p. Hozzá tartozik: Amerikai Magyar Naptár 1956 évre. Szerk.: Gombos Zoltán. Cleveland, 1956, A Jó Pásztor. 160 p. Mindkettő fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
NAPTÁR Az Amerikai Magyar Népszava nagy képes naptára az 1951. évre. New York, 1951, Amerikai Magyar Népszava. 224 p. Hozzá tartozik: Az Amerikai Magyar Népszava nagy képes naptára az 1953. évre. Szerk.: Gombos Zoltán. Cleveland, 1953, Amerikai Magyar Népszava. 160 p. Mindkettő fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
NAPTÁR Bethlen naptár 1972. Ligonier, 1972, Bethlen Otthon. 413 p., 1 sztl.lev. Hozzá tartozik: Bethlen naptár 1976. Ligonier, 1976, Bethlen Otthon. 362 p., 3 sztl.lev. Mindkettő fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
NÉKÁM LAJOSNÉ Régi magyar patikák. Megjelent 2850 pld.-ban. Bp., 1971, Corvina Kiadó. 61 p. + képmelléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. Hozzá tartozik: Képek a gyógyítás múltjából. Orvostörténeti közlemények - Supplementum 5. Szerk.: Antall József. Bp., 1972, Semmelweis Orvostörténeti Múzeum, Könyvtár és Levéltár. 115 p. + képmellékletek. Kiadói ill. papírborítóban. |
Nivegykönyv. Örökség, hagyomány, megújulás. Szerzők: Babarczy Veronika, Bodorkós Barbara, Fogarasi Barbara. Szerk.: Babarczy Veronika. H.n., 2016, Forster Gyula Nemzeti Örökségvédelmi és Vagyongazdálkodási Központ. 119 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
OLÁH ANDOR DR. - KÁLLAI KLÁRA - VADNAI ZSOLT Reformkonyha. Harmadik, változatlan kiadás. A természetes életmód és étrend elmélete és gyakorlata. Ill.: Nagy Katalin. 44 ábrával. Bp., 1990, Mezőgazdasági Kiadó. 403 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
OLÁH GÁBOR Hangok lázadása. Bp., é.n., Franklin-Társulat Bizománya. 279 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, részben felvágatlan.
ORBÁN DEZSŐ Gutenberg. Regény. Bp., 1940, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 218 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
Összefoglaló szemlék a belorvostan köréből. Szerk.: Korányi Sándor Dr., Róth Miklós Dr. Írták a Budapesti Kir. Magy. Tud. Pázmány-Egyetem III. számú belklinikájának orvosai. Bp., 1922, Mai Henrik és Fia Könyvkereskedése. IV p., 216 p. Korabeli félvászon kötésben, gerince sérült. |
Páli töredékek - Satipatthána Sutta. Ford.: Novák Tibor. Szerk.: Boros István. Miscellanea 2. Megjelent 1000 pld.-ban. Kalocsa, 1997, Főszékesegyházi Könyvtár. 122 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
PALLAI SÁNDOR Fémdíszmű. Lakásdíszek, divatékszerek. 234 ábrával. Bp., 1972, Műszaki Könyvkiadó. 211 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
PALLAI SÁNDOR Ötvösművészet. 2. kiadás. 335 ábrával. Bp., 1972, Műszaki Könyvkiadó. 247 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
PÁLOS FRIGYES A tereskei templom. Múzeumi Füzetek 50. sz. Megjelent 1000 pld.-ban. Aszód, 2000, Osváth Gedeon Emlékére Létrehozott Múzeumi Alapítvány. 120 p., 4 sztl.lev. (képek), dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
PEKÁR GYULA A talizmán. Regény. Magyart a magyarnak - Magyar regények. Bp., 1937, Singer és Wolfner. 237 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
PERLAKY LAJOS Napfényes életfilozófia. Második kiadás. Bp., 1943, Pantheon kiadás. 159 p. Fűzve, viseltes kiadói ill. papírborítóban, gerince sérült. |
PETERSON, R. T. - MOUNTFORT, G. - HOLLOM, P. A. D. Európa madarai. 2. kiadás. Magyar viszonyokhoz alkalmazta: Dr. Tildy Zoltán. 24 oldal fekete-fehér és 40 oldal színes képpel. Bp., 1972, Gondolat. 355 p. Kiadói vászonkötésben, szakadtas ill. papír védőborítóban. |
PICCARD, AUGUSTE A tenger mélyén. Ford.: Gáspár Ervin dr. Bp., 1961, Gondolat. 290 p., 1 sztl.lev. + képmelléklet. Kiadói félvászon kötésben, viseltes ill. papír védőborítóban. |
PLAKÁT A mindkét szemükre megvakult katonák segélyezése. 1916. júl. 15. A Székesfőváros Tanácsa. Állapota: többször hajtott, beszakadásokkal. 46,5x63,5 cm.
PLAKÁT A Népfölkelési tényleges szolgálat alól fölmentett Népfölkelésre kötelezettek fölmentésének ellenőrzése. 1916. ápr. 18. Állapota: többször hajtott, beszakadásokkal. 63x93 cm.
PLAKÁT A zsákok forgalmának és felhasználásának korlátozása. 1940. nov. 12. Dr. Bódy H. polgármester. Állapota: többször hajtott, beszakadásokkal. 47,5x59 cm.
PLAKÁT Azok a Népfölkelők, azok a Népfölkelők... Jelentkezési kötelezettségük 1914. Állapota: többször hajtott, nagy beszakadásokkal, hiányokkal. 47x63 cm.
PLAKÁT Bevonulási póthirdetés. A folyó évi április hó 16. napjára kitűzött bevonulási határideje elhalasztott. 1917. ápr. 12. Állapota: többször hajtott, kis beszakadásokkal a szélein. 46,5x62,5 cm.
PLAKÁT Meghívó a Szentgotthárdi Iparos- és Kereskedő- Ifjak Önkéző Egyletének szüreti mulatságára. Göre Gábor bíró. Állapota: többször hajtott. 62,5x47 cm.
5500 |
PLAKÁT Zsír és szalonna legmagasabb árai. A Székesfőváros Tanácsa, Bp., 1916. jan. 15. Állapota: többször hajtott, beszakadásokkal. 62,5x93 cm.
POLGÁRINÉ KATRENICS MÓNIKA Hontalanul. (Soldos Béla életútja). Múzeumi Könyvtár 2. Putnok, 1997, Gömöri Múzeum és Baráti Köre. 91 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
POLÓNYI PÁL DR. A közétkeztetés higiénéje. III. kiadás. Kereskedelmi Továbbképző Szakkönyvtár - Technikai és Adminisztrációs Ismeretek 4. H.n., 1953, Kereskedelmi Szakkönyv- és Lapkiadó. 108 p. Amatőr vászonkötésben, eredeti ill. papírborító felkasírozva. |
A pozsonyi kereskedelmi és iparkamara 3 évfolyamú női felső kereskedelmi iskolájának és a vele kapcsolatos internátusnak értesítője az 1911/12. iskolai évről. (III. évfolyam). Közli: Kürschák Endre. Pozsony, 1912, Wigand K. F. Könyvnyomdája. 69 p., 1 sztl.lev. Tűzve, viseltes kiadói papírborítóban. |
PRCIC VUJNOVIC, GORDANA - ALADZIC, VIKTORIJA - GRLICA, MIRKO Városteremtők II. Szabadkai lakóépületek barokktól modernizmusig. Ford.: Mácsai Tibor. Kétnyelvű (szerb - magyar). Szabadka, 2006, k.n. 324 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
PUNGOR ERNŐ Magyarország fejlődéséért. Tudománypolitikai írások, interjúk. H.n., é.n., Technika Alapítvány. 462 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
PUPPE, GEORG DR. Atlas und Grundriss der Gerichtlichen Medizin. Unter Benutzung von E. v. Hofmann s Atlas der gerichtlichen Medizin. II. Teil. Mit 70 vielfarbigen Tafeln und 204 schwarzen Abbildungen. Lehmann s Medizinische Handatlanten. Band XVII/II. München, 1908, J. F. Lehmann s Verlag. 337-692 p., 13 sztl.lev. Kiadói kopott, viseltes, dombornyomásos vászonkötésben. |
Rabindranath Tagore költeményei. Ford.: Kelen Ferenc. Számozott: 1000/5. H.n., é.n., Országos Közművelődési Szövetség (Országos Közművelődési Tanács). 150 p., 1 sztl.lev. Kopott félbőr kötésben. |
2200 |
RACHMANOVA, ALEXANDRA Szerelem, cseka, halál... Egy orosz diáklány naplója. Rachmanova naplója I. Ford.: Benedek Marcell. Bp., é.n., Dante. 470 p., 1 sztl.lev. Kiadói kopottas, ill. félvászon kötésben. |
RÁCZ VILMOS DR. Párbajkódex és lovagias eljárás. Bp., é.n., A szerző kiadása. 264 p., dedikált. Viseltes, kopottas, foltos kiadói papírkötésben.
RÁKÓCZI MARGIT A posta. Első kiadás. Változó világ 43. [Bp., 2001], Press Publica Kiadó. 128 p. Kiadói papírborítóban. |
Rátkay művészete. Többnyelvű (magyar - angol - német - francia - olasz). Bp., 2006, Stádium. 140 p., 2 sztl.lev., dedikált. Kiadói ill. kartonkötésben. |
RÉCZEY IMRE DR. A sebészet újabbkori fejlődése. Markusovszky-féle egyetemi jubiláris előadások. Hét előadás. Bp., 1910, Pátria Irodalmi Vállalat és Nyomdai Rt. 2 sztl.lev., 478 p., 1 sztl.lev. Korabeli félvászon kötésben, gerince kopott. |
Régészeti kézikönyv I. Gyakorlati régészet. Szerk.: Banner János, László Gyula, Méri István, Radnóti Aladár. Egyetemi tankönyv. Megjelent 1500 pld.-ban. Bp., 1954, Tankönyvkiadó. 443 p., XLII tábla. Amatőr félvászon kötésben, eredeti papírborító bekötve. |
1400 |
Reményik Sándor összes versei. I. kiadás. Bp., 1941, Révai. 477 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben. |
RÉTI ISTVÁN A nagybányai művésztelep. Bp., 1954, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. 355 p. + képmelléklet. Kiadói kopottas, ill. félvászon kötésben.
RHORER LÁSZLÓ DR. Physika. Egyetemi és főiskolai hallgatók számára. Több száz ábrával. Bp., 1914, Universitas Könyvkiadó Társaság. XV p., 698 p., IV tábla. Korabeli kopott félvászon kötésben. |
RIECKE, ERHARD DR. Lehrbuch der Haut- und Geschlechtskrankheiten. Mit 14 Farbentafeln und 235 grossenteils mehrfarbigen Textabbildungen. Jena, 1909, Verlag von Gustav Fischer. X p., 664 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
A római kultúra legjelentősebb vonásai. Összeállította: Geréb József. Kultúra és tudomány. Bp., 1917, Franklin-Társulat. 169 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben. |
RÖCK GYULA A mágia története. [Szeged], 2000, Szukits Könyvkiadó. 216 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban.
RUISZ DEZSŐ A magyar városok iparosodása. Adalékok az ipari decentralizáció kérdéséhez. Statisztikai közlemények. 95. kötet 1. szám. Bp., é.n., Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala. 114 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
RUND BERNÁT DR. Orvosi jegyzőkönyvek. Boncz- és látleletek figyelemmel a legújabb orvosrendőri és orvostörvényszéki eljárásmódra. Bp., 1878, Franklin-Társulat. 72 p. Amatőr félvászon kötésben, a szennycímoldal kijár. |
SAKHAI, ESSIE A keleti szőnyeg. Ford.: Palotai Klára. Bp., é.n., Officina Nova. 125 p., 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
SARTRE, JEAN PAUL Vádirat az antiszemitizmus ellen. Ford.: H. Perci Éva. Bp., 1947, Káldor György Könyvkiadóvállalat. 129 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban, ill papír védőborítóban. |
SCHEIBER SÁNDOR Jüdisches Leben - Jüdischer Brauch. Fotos von Tamás Féner. Wiesbaden, 1984, Fourier Verlag. 155 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
SCHMIDT, ROBERT Möbel. Dritte, verbesserte Auflage. Ein Handbuch für Sammler und Liebhaber. Mit 196 Abbildungen. Bibliothek für Kunst- und Antiquitätensammler 5. Berlin, 1917, Richard Carl Schmidt&Co. 256 p., XVI p. Kiadói kopottas ill. vászonkötésben. |
SEBŐK ZSIGMOND Dörmögő Dömötör utazásai. I. Dörmögő Dömötör a fogorvosnál. II. Dörmögő Dömötör az automobil-versenyen. III. Dörmögő Dömötör a Tátrában. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). 74 p., 83 p., 74 p. Kiadói kopott, viseltes ill. félvászon kötésben. |
SELLEI JÓZSEF DR. Venereás betegségek. Orvosi compendiumok gyűjteménye II. Bp., é.n., Universitas Könyvkiadó Rt. 200 p., 1 sztl.lev. (kép). Korabeli kopottas félvászon kötésben. |
SIMON TIBOR A magyarországi edényes flóra határozója. 3. kiadás. Harasztok - virágos növények. Egyetemi és főiskolai tankönyv. Ill.: Dr. Csapody Vera, Széll Marianne. Bp., 1997, Nemzeti Tankönyvkiadó Rt. 892 p. Kiadói kartonkötésben. |
SIPOS PÉTER A szociáldemokrata szakszervezetek története Magyarországon. Társadalom- és művelődéstörténeti tanulmányok 20. Bp., 1997, MTA Történettudományi Intézete. 279 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
SOMLÓSI LAJOS Sárvár MMIII. Kétnyelvű (magyar - angol). Szombathely, 2003, B. K. L. Kiadó. 71 p. Kiadói papírborítóban. |
SOMORJAI LAJOS DR. Megjártam a Don-kanyart. Harctéri napló. Oroszország, 1942-1943. H.n., 2002, Rubicon-Ház Bt. 256 p. Kiadói papírborítóban, ill. papír védőborítóban. |
SOÓS ALADÁR DR. Étrendi előírások a gyakorlatban. Negyedik, teljesen átdolgozott kiadás. Bp., 1940, Orvosi Hetilap. 312 p. Kiadói papírborítóban. |
A SÓSTÓI MÚZEUMFALU ÁLLANDÓ KIÁLLÍTÁSAINAK VEZETŐI Kismesterségek műhelysora. A sóstói Múzeumfalu állandó kiállításainak vezetői 3. Szerk.: Páll István. Nyíregyháza-Sóstófürdő, 1995, Múzeumfalu Baráti Köre. 55 p. Hozzá tartozik: Cigán lakóépületek. A sóstói Múzeumfalu állandó kiállításainak vezetői 5. Szerk.: Páll István. Nyíregyháza-Sóstófürdő, 1997, Múzeumfalu Baráti Köre. 39 p. Tiszacsécse műemlékek. Múzeumok, kiállítóhelyek Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében 2. Szerk.: Páll István. Nyíregyháza-Sóstófürdő, 1997, Múzeumfalu Baráti Köre. 27 p. Mindegyik tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
SPENGLER, OSWALD Ember és gép. Egy új életfilozófia vázlata. Ford.: Sz. Mátray Sándor. H.n., é.n., Danubia Könyvkiadó. 91 p. Amatőr vászonkötésben. |
STERN SAMU DR. A physikális vizsgálati módszerek tankönyve. Harmadik javított és bővített kiadás. A szöveg közé nyomott 14 ábrával. Bp., 1905, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. 2 sztl.lev., 288 p. Amatőr félvászon kötésben. |
2200 |
SULYOK DEZSŐ Két éjszaka nappal nélkül. Bp., 2004, Éghajlat Könyvkiadó. 493 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben.
SZABÓ JÓZSEF DR. Gyakorlati fogászat. 538, részben színes ábrával. Bp., 1914, Universitas Könyvkiadó Társaság. VIII p., 419 p., 2 sztl.lev. Korabeli félvászon kötésben, gerince sérült, kopott. |
SZAKÁCSKÖNYV - HAJKOVÁ, MÁRIA Édeskönyv. Második magyar nyelvű kiadás. Ford.: Schiller Lívia. Bratislava, 1981, Madách Könyv- és Lapkiadó. 308 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
SZAKASITS ÁRPÁD Utolsó percig. Gyűjtemény Szakasits Árpád cikkeiből 1939-1944. Bp., é.n., Népszava. 300 p., 2 sztl.lev. Kiadói kopottas, viseltes félvászon kötésben. |
SZÁVAI GÉZA Székely Jeruzsálem. Bp., 2000, Pont Kiadó. 443 p., 2 sztl.lev., dedikált. Kiadói ill. kartonkötésben.
SZÉCHENYI ZSIGMOND Denaturált Afrika. Második kiadás. (Feleségemmel a fekete földrészen). Széchenyi Zsigmondné felvételeivel. Bp., 1971, Szépirodalmi Könyvkiadó. 370 p., 3 sztl.lev. + képmellékletek. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
SZÉKELY KÁROLY DR. - KOVÁCS RICHÁRD DR. Törvényszéki orvostan. A szigorlati thesisek szemmeltartásával. Bp., 1907, Faragó Zsigmond Könyvkereskedése. 310 p. Hozzákötve: Boncolati Utasítás, valamint bővítések és kiegészítések a Dr. Székely - Kovács-féle Törvényszéki orvostanhoz. A legújabb szigorlati programm thesisei alapján. Bp., 1913, Faragó Zsigmond Könyvkereskedése. 111 p. Korabeli kopott félvászon kötésben. |
SZÉKELY LÁSZLÓ Csíki áhítat. A csíki székelyek vallási néprajza. Bp., [1997], Szent István Társulat. XX p., 544 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
Szent István-szobor Hódmezővásárhelyen. Vásárhelyi Téka 10. Helytörténeti, irodalmi, művészeti tanulmányok. Szerk.: Kovács István, Kruzslicz István Gábor, Szigeti János. Hódmezővásárhely, 1997, Hódmezővásárhely Megye Jogú Város Önkormányzata. 125 p. + képmelléklet. Kiadói ill. papírborítóban. |
Szent János írása szerint való evangélium. Karátson Gábor akvarelljeivel. Karátson Gábor bibliai akvarelljei 2. Bp., 2007, Helikon Kiadó. CVI p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
Szilády Károly emlékkönyv. Ezen könyvet a kecskeméti nyomdászat megalapítója, Szilády Károly typographus tiszteletére azon alkalomból készítették a Petőfi Nyomda dolgozói, hogy Kecskeméten 140 évvel ezelőtt kezdte meg működését az első könyvnyomda. Szerk.: Tóth Sándor. Petőfi Nyomda kiadványai II. Kecskemét, 1981, Petőfi Nyomda. Számozatlan. Kiadói papírborítóban. |
SZMUK IRÉN 1006 ételrecept egészségeseknek és betegeknek. Második kiadás. Bukarest, 1960, Technikai Könyvkiadó. 360 p. Fűzve, viseltes, koszos, sérült kiadói ill. papírborítóban. |
A szombathelyi egyházmegye sematizmusa. Szerk.: Dr. Horváth Lajos, Rába Imre. Szombathely, 2000, Egyházmegyei Hatóság. 186 p., 1 sztl.lev. + kihajtható melléklet. Kiadói aranyozott műbőr kötésben. |
TABEL, UWE A vércsapán. A mindenes vadászkutya kiképzése vérebmunkára. Ford.: Szabó Edit. H.n., 2016, Fehér Mihály - Kertész Sándor - Nimród Vadászújság. 135 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
Tájékoztató a gyógyszerkészítmények rendelésére. Bp., [1952], Egészségügyi Kiadó. 411 p. Kiadói viseltes, sérült vászonkötésben, címoldal félig kijár.
Tájékoztató a gyógyszerkészítmények rendelésére. II. kiadás. Bp., 1956, Egészségügyi Minisztérium Anyagellátási Igazgatóság Gyógyszerismertető Osztálya. 384 p. Kiadói viseltes vászonkötésben. |
TAKÁTS SÁNDOR A török-magyar bajviadalok. Bp., 1913, Franklin-Társulat. 117 p., 1 sztl.lev. Amatőr papírborítóban, viseltes állapotban.
Tanítványok, csodatevők, mártírok. Tanulmányok az apokrif apostol-aktákról. Szerk.: Czachesz István. Újszövetségi-patrisztikai kutatások IV. kötet. Megjelent 500 pld.-ban. Bp., 1997, Károli Gáspár Református Egyetem Hittudományi Kara. VII p., 196 p., 2 sztl.lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
TARCAI BÉLA Magyarok a nyugati hadifogolytáborokban. Bp., 1992, Kötés Kereskedelmi és Szervező Kft. 227 p. Kiadói ill. papírborítóban.
TAUSZK FERENC DR. A belgyógyászat alapvonalai. Harmadik bővített kiadás. Bp., [1913], Stampfel-féle Könyvkiadóhivatal. VII p., 437 p. Korabeli kopottas félvászon kötésben. |
Team - Mission - Future. 5 Years of Strategic Airlift Capability Flight Operations. 2009-2014. Bp., 2014, Zrínyi Kiadó. 112 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
A technika magyarországi történetéből. Első magyar nyelvű kiadás. Tanulmánygyűjtemény. Összeállította: Gazda István. Felsőoktatási intézmények számára. Bp., 1996, Akadémiai Kiadó. 198 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
TÉRKÉP Touristenkarte der Section "Hermannstadt". 1:75 000. 1921. Siebenbürgischen Karpathen-Vereines. Vászonra kasírozva.
TOLLAS TIBOR Hazafelé. Negyven év válogatott versei. Lakitelek, 1991, Antológia Kiadó. 271 p. + képmelléklet, aláírt. Kiadói vászonkötésben, szakadtas, kopott ill. papír védőborítóban. |
TOPOLSKI, JERZY Lengyelország története. Ford.: Hary Judit. Bp., 1989, Gondolat. 417 p., 1 sztl.lev. + 32 oldal képmelléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
TORONYI ZSUZSANNA Magyarországi zsidók. Vatikáni nyilatkozat a Soáról és a Mazsihisz állásfoglalása. Körtánc füzetek. Bp., 1998, Körtánc Egyesület. 53 p., 1 sztl.lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
TÓTH-MÁTHÉ MIKLÓS Miként a csillagok. Négy történelmi regény. Debrecen, 2001, Alföldi Nyomda Rt. Méliusz Műhelye. 570 p., 3 sztl.lev., dedikált. Kiadói ill. kartonkötésben. |
TÖRÖK JÓZSEF - LEGEZA LÁSZLÓ A 350 éves Központi Papnevelő Intézet. Bp., 1998, Mikes Kiadó. 47 p. + képmelléklet, Bíró László, az Intézet rektora által dedikált. Kiadói ill. papírborítóban.
TSATSOULINE, PAVEL Kezdd el a kettlebellt! Az orosz erőemberek titka. Ford.: Végh Gabriella. Bp., 2007, Jaffa Kiadó. 200 p., 4 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
UNGVÁRI TAMÁS A feledés enciklopédiája. [Bp.], 2009, Scolar Kiadó. 317 p., 1 sztl.lev. + képmelléklet. Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
VECSEKLŐY JÓZSEF DR. Ló és ember. 120 ábrával. Bp., 1983, A szerző kiadása. 238 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
VÉGH JUDIT Köröstarcsai vászonszövés. Köröstarcsai füzetek I. Köröstarcsa, 1996, Köröstarcsai Önkormányzat. 47 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
Vénygyűjtemény. Tizenkettedik tetemesen bővített kiadás. A III. kiadású magyar gyógyszerkönyv alapján tekintettel a legujabb gyógyszerekre s a gyermekgyakorlatra. Összeállította: Dr. Bókay Árpád. Bp., 1915, Singer és Wolfner. 448 p., 3 sztl.lev. Kiadói kopottas, viseltes vászonkötésben. |
Vénygyűjtemény. Az orvosi gyakorlat számára. Összeállították: Dr. Mansfeld Géza, Dr. Horn Zoltán. Bp., 1933, Grill Károly Könyvkiadóvállalata. XXII p., IV p., 431 p. Kiadói vászonkötésben. |
VERASZTÓ ANTAL Az orosházi szárazmalmok, szélmalmok nyomában (1744-1891). Milleniumi könyvek. Orosháza, 2000, Helios Kiadó. 208 p. + képmelléklet. Kiadói ill. papírborítóban. |
VEREBÉLY TIBOR DR. Sebészklinikai előadások I. 168 ábrával, VIII táblával. A Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat könyvtára CXXIII. kötet. Bp., 1930, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. 4 sztl.lev., 387 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
2200 |
VEREBÉLY TIBOR DR. Sebészklinikai előadások III. 171 ábrával, IV táblával. A Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat könyvtára CXXXII. kötet. Bp., 1933, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. 2 sztl.lev., 470 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
2200 |
VEREBÉLY TIBOR DR. Sebészklinikai előadások IV. 241 ábrával, II táblával. A Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat könyvtára CXXXVII. kötet. Bp., 1934, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. 2 sztl.lev., 445 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
2200 |
Vöröskeresztes önkéntes ápolónő tankönyve. Második kiadás. Összeállította: Dr. Orovecz Béla. H.n., 1944, Magyar Vöröskereszt. 176 p. Fűzve, viseltes, sérült kiadói papírborítóban. |
WASS ALBERT Hagyaték. Harmadik kiadás. A szerző válogatása életművéből. Bp., é.n., Örökségünk Alapítvány. 313 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. Hozzá tartozik: Wass Albert: Jönnek - Ember az országút szélén. Wass Albert életmű-sorozat. Marosvásárhely, 2000, Mentor Kiadó. 207 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
A Winnipegi Magyar Irodalmi Kör VIII. évada. 1968-69. Gépelt. Winnipeg, 1969, Winnipegi Magyar Irodalmi Kör. 20 p. Hozzá tartozik: Winnipegi Magyar Irodalmi Kör IX. évada. 1969-1970. Gépelt. Winnipeg, 1970, Winnipegi Magyar Irodalmi Kör. 1 sztl.lev., 14 p. Mindkettő tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
WUNDT, WILHELM Bevezetés a pszichológiába. Ford.: Farkas Zoltán. Kultúra és Tudomány. Bp., 1921, Franklin-Társulat. 141 p. Kiadói vászonkötésben, néhány helyen ceruzás aláhúzásokkal a kötetben. |
ZOLNAY LÁSZLÓ Buda középkori zsidósága és zsinagógáik. Bp., 1987, Statisztikai Kiadó Vállalat. 45 p. + képmelléklet. Kiadói ill. papírborítóban.
ZSOLDOS LÁSZLÓ Árnyékherceg. Ill.: Márton L. Bp., é.n., Szent István-Társulat. 79 p. Kiadói kopottas, koszos ill. (Márton L.) félvászon kötésben. |
ZSOMBOK TÍMÁR GYÖRGY A tenger szociológiája. Rátkay Endre és mások képeivel. Bp., 2010, Stádium. 112 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |