Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
1 | 75 ÉVES A MÚZEUMALAPÍTÓ KERECSÉNYI EDIT. Szerk.: Kostyál László. Zalaegerszeg, 2002, Zala Megyei Múzeumok Ig. 57 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
2 | ÁCS ZOLTÁN Nemzetiségek a történelmi Magyarországon. Bp., 1984, Kossuth. 329 p., 3 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
3 | ADENAUER, KONRAD A demokrácia számunkra világnézet. Beszédek és beszélgetések (1946-1967). Bp., 2013, Konrad Adenauer Stiftung. XVIII p., 232 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
4 | ADVANCED TECHNOLOGY WARFARE. A detailed study of the latest weapons and techniques for warfare today and into the 21st century. London, 1985, Salamander Books. 208 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
5 | ADY ENDRE Első verseskötete. Bp., 1920, Amicus. 110 p. Kiadói vászonkötésben, a könyvtest részben elválik a borítótól. |
6 | ALMANACH AZ 1902. ÉVRE. Egyetemes regénytár. Szerk.: Mikszáth Kálmán. Bp., 1902, Singer és Wolfner. 8 sztl. lev., 280 p., 28 sztl. lev. Kiadói ill. dombornyomott, foltos vászonkötésben. |
7 | ANGYAL LÁSZLÓ Hullámzó láthatár. Bp., 1981, Zrínyi. 149 p., 2 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
8 | ANTALFFY TIBOR A jövőnk véget ért! Extinctio ante portas. A Van-e jövőnk? című könyv átdolgozott kiadása + Gazdasági Világválság 2009. h. n., 2009, k. n. 240 p., 4 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
9 | ARANY JÁNOS A Jóka ördöge. Bp., é. n., Franklin-Társulat. 63 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
10 | ARBITER, PETRONIUS Trimalchio lakomája. Régiségek - ritkaságok II. Ford.: dr. Révay József. Ill.: Leidenfrost Sándor. Bp., 1920, Amicus. 100 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
11 | ARIADNE Mit mond a kéz? Jóslás a tenyérből. Henze, Flandrin, Desbarolles, Lónyay Sándorné és mások nyomán. IV. bővített kiadás. Bp., é. n., Magyar Könyvkiadó. 61 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
12 | ÁRJEGYZÉK Ecclésia Rt. templom berendezések és felszerelések. Bp., é. n., k. n. IV p., IV p., 116 p. Kiadói ill. vízfoltos papírborítóban, részben hiányos gerinccel. |
13 | ÁRJEGYZÉK Illustrirter Preis-Courant über Sanitäts-Artikel und Pumpen der Armaturen- und maschinenfabrik. Actien-Gesellsehaft vormals J. A. Hilpert. Wien, 1898, k. n. 130 p. Kiadói ill. nagyon viseltes papírborítóban. |
14 | ÁRJEGYZÉK Ravag S. A. Fémárugyár. Cluj, 1935. 80 p. Viseltes papírborítóban. |
15 | ÁRJEGYZÉK Rosinger D. Dezső. Vízvezeték, egészségügyi berendezési cikkek, radiátorok, kazánok és fűtési szerelvények. Vas és vasáru kereskedés. Bp., 1935, k. n. 48 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
16 | ÁRJEGYZÉK Ulrich B. J. Cső-árjegyzék. Bp., 1913, k. n. 271 p. Kiadói vászonkötésben. |
17 | ÁRJEGYZÉK Union Üvegkereskedelmi Vállalat. Bp., é. n., Union Üvegkereskedelmi Vállalat. 46 t., 9 sztl. lev. Az utolsó oldalból ki van tépve egy kis rész. Kiadói papírborítóban. |
18 | ÁRJEGYZÉK Weck 1914. évi 18. számú árjegyzék. Bp., 1914, Geittner és Rausch. 16 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. foltos papírborítóban. |
19 | ARMS AND ARMOR ANNUAL. Volume One. Edited by Robert Held. Northfield, Illinois, 1973, Digest Books. 320 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
20 | ASZTALOS ISTVÁN Elmondja János. Kolozsvár, é. n., Erdélyi Szépmíves Céh. 181 p. Kiadói vászonkötésben. |
21 | AUFHEIMER, HANS Schiffsbewaffnung. Von den Anfängen bis zur Mitte des 19. Jahrhunderts. Rostock, 1983, VEB Hinstorff Verlag. 96 p., 3 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
22 | BADSEY, STEPHEN D-Day - A partraszállás története a normandiai partoktól Franciaország felszabadításáig. Ford.: Sebők János. Bp., 1997, Ferenczy Könyv- és Lapkiadó. 284 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
23 | BALÁS GÁBOR A lét hat könyve. Gépelt! Indigós másolattal készült néhány példány! Nem került forgalomba! 1980. 356 p. Félvászon kötésben. |
24 | BALASSA IMRE
A magyar királytragédia - IV. Károly. Bp., 1925, "Világirodalom". 256 p. Kiadói kopott vászonkötésben. |
25 | BALASSA IMRE Kossuth - Egy nagy élet regénye I-II. Bp., 1928, Ált. Nyomda, Könyv- és Lapkiadó Rt. 344 p., 317 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
26 | BALOGH TAMÁS-CSEPREGI OSZKÁR A Szent István csatahajó. És a csatahajók rövid története. Bp., é. n., General Press Kiadó. 207 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
27 | BÁN ALADÁR Eötvös József báró élete és költészete. Nemzetünk nagy költői 18. Pozsony-Bp., 1902, Stampfel Károly. 47 p. Hozzá: Gaal Mózes: Zrínyi Miklós, a költő, élete és költészete. Nemzetünk nagy költői 6. Pozsony-Bp., 1898, Stampfel Károly. 46 p. Hozzá: Gaal Mózes: Kazinczy Ferencz élete és költészete. Nemzetünk nagy költői 9. Pozsony-Bp., 1898, Stampfel Károly. 39 p. Hozzá: Gaal Mózes: Kisfaludy Sándor élete és költészete. Nemzetünk nagy költői 11. Pozsony-Bp., 1900, Stampfel Károly. 40 p. Hozzá: Gaal Mózes: Kisfaludy Károly élete és költészete. Nemzetünk nagy költői 12. Pozsony-Bp., 1900, Stampfel Károly. 40 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
28 | BÁN MÁRTON Váci képeskönyv. Officina Képeskönyvek 50. Bp., 1943, Officina. 37 p., 1 sztl. lev., 32 t. Hozzá: Lelkes István: Kőszeg. Officina Képeskönyvek 56. Bp., 1943, Officina. 29 p., 1 sztl. lev., 32 t. Kiadói ill. kartonkötésben. |
29 | BARABÁS GYULA Álmodók, lázadók. Bp., é. n., Népszava. 176 p., dedikált. Amatőr félvászon kötésben. |
30 | BARCZY ZOLTÁN - SOMOGYI GYŐZŐ Királyért és hazáért. A m. kir. honvédség szervezete, egyenruhái és fegyverzete 1868-1918. Bp., é. n., Corvina. 244 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
31 | BARCSAY JENŐ Drapery and the human form. Bp., 1958, Corvina. 87 p., LXVIII t. Kiadói vászonkötésben, ill. viseltes, szakadt, foltos papír védőborítóban. |
32 | BARTA GÁBOR Nándorfehérvár 1456. Bp. 1985, Móra. 316 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
33 | BÁTHORY ISTVÁN LENGYEL KIRÁLY UDVARI SZÁMADÁSKÖNYVEINEK MAGYAR- ÉS ERDÉLYORSZÁGI ADALÉKAI. 1576-1586. Bp., 1918, Dr. Veress Endre. XII p., 311 p. Amatőr félvászon kötésben, felkasírozott papírborítóval. |
34 | BENDA JENŐ Circe. IV. kiadás. Bp., é. n., Légrády Testvérek. 190 p., 1 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben. |
35 | BENEDEK ELEK Öcsike levelei. Az ő nadselü gondolatairól. Róna Emy rajzaival. II. kiadás. Bp., é. n., Dante. 78 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopott, viseltes kartonkötésben, felkasírozott ill. (Sávely D.) papírborítóval, részben hiányos gerinccel. |
36 | A BETEGEKNEK ÉS HALDOKLÓKNAK LELKI VÍGASZTALÁSÁRA ÉS ÉPÜLÉSÉRE SZOLGÁLÓ KÉZI KÖNYV. Mellynek hasznát vehetik azok is kik a betegekkel bánnak. Német nyelvbűl magyarra fordította s néhány toldalékkal megbővítette Beke Kristóf. Budán, 1826, Magyar Királyi Universitás. XVI p., 320 p. Kopott, viseltes korabeli félvászon kötésben. |
37 | BETŰRENDES TÁRGYMUTATÓ A MAGYARORSZÁGI TÖRVÉNYEK 1891-1899. ÉVFOLYAMÁHOZ. Szerk.: Dr. Ladik Gusztáv. Bp., 1900, Pesti Könyvnyomda Rt. 707 p. Amatőr félvászon kötésben. |
38 | BIRÓ BERTALAN A szegedi üstökös. Történelmi regény a Hunyadiak korából. Bp., 1943, Korda Rt. 203 p. Kiadói ill. (Márton Lajos) foltos, kicsit viseltes papírborítóban. |
39 | BLASKÓ MÁRIA Édesanyám. Szűz Mária élete szépirodalmi feldolgozásban. Bp., 1928, Szt. István Társulat. 215 p. Kiadói kopott, viseltes vászonkötésben, néhány különálló lappal. |
40 | BLASKÓ MÁRIA Magyar Misi kalandjai a vörös világban. Ill.: Mühlbeck Károly. Bp., é. n., Szt. István Társulat. 118 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. foltos, nagyon viseltes papírborítóban, néhány foltos lappal. |
41 | BODNÁR GÁBOR A magyarországi cserkészet története. Reprint! Bp., 1989, Püski Kiadó. 136 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
42 | BREHM, BRUNO A kétfejű sas lehull. A Habsburg Monarchia összeomlása. Ford.: Fenyő László. Bp., 1936, Grill Károly. 436 p. Kiadói vászonkötésben. |
43 | BREHM, BRUNO Így kezdődött. Apis és este. Ford.: Fenyő László. Bp., 1936, Grill Károly. 408 p. Kiadói vászonkötésben, kicsit sérült gerinccel. |
44 | BUDAPEST. Ortofotók. Szerk.: Székely László. Pécs, 2001, Székely és Társa. 127 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
45 | A BUDAPESTI BETHLEN GÁBOR KÖR EMLÉKKÖNYVE. Bp., 1907, Hornyánszky Viktor. 180 p. Kiadói viseltes papírborítóban, a könyvtest elválik a borítótól. |
46 | BUZINKAY GÉZA Magyar hírlaptörténet. Corvina Tudástár. 1848-1918. Bp., 2008, Corvina. 150 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
47 | BYAM, MICHELE Fegyverek és páncélok. Szemtanú. A kézifegyverek története - a kőbaltától a vadnyugati pisztolyokig. Ford.: Szilágyi Tibor. Bp., 1990, Park Könyvkiadó Kft. 63 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
48 | CHANDLER, DAVID The art of warfare on land. London-New York-Sydney-Toronto, 1974, Hamlyn. 240 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
49 | CHANT, CHRIS The world s great bombers. New York, 2000, Barnes & Noble Books. 176 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
50 | CHOLNOKY JENŐ Általános földrajz I-II. Tudományos Gyűjtemény 2, 4. Bp.-Pécs, 1923, Danubius. 182 p., 1 sztl. lev. , 251 p., 2 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben. |
51 | CHOLNOKY JENŐ
Földrajzi képek. Az Élet könyvei. Bp., 1914, "Élet" Irodalmi és Nyomda Rt. 351 p., 4 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
52 | CICERONE IDEGENVEZETŐ ZSEBKÖNYV AZ AUTOCAROK UTASAI SZÁMÁRA. Szerk.: Baján Gyula. Bp., 1933, Baján Gyula. 191 p., dedikált? Kiadói papírborítóban. |
53 | A COLLEGIUM HUNGARICUM SZÖVETSÉG ZSEBKÖNYVE 1936. Szerk.: Dr. Martonyi János. Bp., 1936, Kir. M. Egy. Nyomda. 240 p., felvágatlan. Kiadói ill. papírborítóban. |
54 | CROISET, M. A görög kultúra. Ford.: Dr. Révay József. II. kiadás. Bp., é. n., Athenaeum. 323 p. Kiadói kopott félvászon kötésben, a könyvtest elválik a gerinctől. |
55 | CSANÁDI NORBERT - NAGYVÁRADI SÁNDOR - WINKLER LÁSZLÓ A magyar repülés története. I. kiadás. Bp., 1974, Műszaki. 286 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
56 | CSONKARÉTI KÁROLY, DR. Ha tengeren veszek, ki sirat meg engem?. Bp., 2012, Kornétás Kiadó. 246 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
57 | CSORBA CSABA Esztergom hadi krónikája. Bp., 1978, Zrínyi Katonai Kiadó. 235 p., 26 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
58 | CSORBA FERENC, SZAKÁTSI Nyelvünk és a nemzeti szellem. Bp., 1935, k. n. 75 p. Amatőr félvászon kötésben. |
59 | DÁNIELNÉ LENGYEL LAURA Rolandné. Regény a francia forradalom idejéből. Bp., é. n., Athenaeum. 200 p. Kiadói ill. kopottas félvászon kötésben. |
60 | DANTE MONARCHIÁJA. Ford.: Balanyi György, Dr. Bp., 1921, Élet. 193 p., 1 sztl. lev. Papírtáblába beakasztás előtti könyvtest, az eredeti ill. papírborító bekötve. |
61 | DIAMOND, HARVEY-DIAMOND, MARILYN Testkontroll. Életerő életfogytig. Ford.: Domján Ferenc és Domján Andrea. Bp., 1990, Agykontroll. 217 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
62 | DIENES ADORJÁN Regélő romok. II. bővített kiadás. Rozsnyó, é. n., Sajó-Vidék Könyvkiadóvállalat. 606 p., 1 sztl. lev. Kiadói viseltes, kopott vászonkötésben. |
63 | DIZSERI ESZTER Fülep Lajos élete. Bp., 2003, Mo.-i Ref. Egyház. 311 p. Kiadói ill. kartonkötésben, ázott lapokkal ás hátsó borítóval. |
64 | DOLINAY GYULA Szeresd a hazát. Olvasmányok fiúk és leányok számára. Bp., é. n., Dolinay Gyula Hírlap- és Könyvkiadó-Vállalata. 95 p., 1 sztl. lev. Vászonkötésben. |
65 | DOMANOVSZKY GYÖRGY Népi fazekasság. Officina képeskönyvek 47. Bp., 1942, Officina. 30 p., 1 sztl. lev., 32 t. Kiadói ill. kartonkötésben. |
66 | A DUNÁRA ÉS MELLÉKFOLYÓIRA ÉRVÉNYES NEMZETKÖZI HAJÓZÁSI ÉS RENDŐRI SZABÁLYZAT ÉS MELLÉKLETE. Bp., 1936, k. n. 304 p., 13 db mell. Kiadói kopott vászonkötésben. |
67 | EDDA-DALOK. Ford.: Gábor Ignácz. Bp., 1903, Kisfaludy-Társaság. 118 p. Kiadói viseltes papírborítóban. |
68 | EDMONDS, W. D. És mégis kék az ég I-II. Ford.: Tábori Kornél. Bp., 1941, Nova. 290 p., 1 sztl. lev., 283 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
69 | EGYETEMES TÖRTÉNET I-IV. Az ókor története/A középkor története/Az új-kor története/A legújabb kor története. Reprint! Szerk.: Hóman Bálint, Szekfű Gyula és Kerényi Károly. Bp., 1991, Pán Könyvkiadó Kft. 704 p., 720 p., 676 p., 660 p. Hozzá: Emlékkönyv a Hóman-Szekfű-Kerényi szerkesztésében kiadott Egyetemes történet hasonmás kiadása alkalmából. XI p. Kiadói félbőr kötésben. |
70 | AZ ÉLET ÚTMUTATÓJA. Pesti Hírlap Könyvtára. Bp., 1937, Pesti Hírlap. 1187 p. Kiadói vászonkötésben. |
71 | ENCYCLOPEDIA OF WORLD WAR II. General editor John Keegan. London-New York-Sydney-Toronto, 1977, Hamlyn. 256 p. Kiadói vászonkötésben. |
72 | EÖTVÖS JÓZSEF, BÁRÓ Magyarország 1514-ben I-II. Bp., 1901, Révai Testvérek. 2 sztl. lev., 444 p., 2 sztl. lev., 418 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
73 | ERDÉLYI LAJOS Régi zsidó temetők művészete. Bukarest, 1980, Kriterion. 33 p., 34 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
74 | EURÓPA ÉS MAGYARORSZÁG AUTÓATLASZA. Magyarország autóatlasz 1:200 000 és Európa autóatlasz 1:3 500 000. Bp., 2004, HM Térképészeti Közhasznú Társaság. 190 p., 1 sztl. lev., 62 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
75 | ÉVKÖNYV A Hadtörténeti Múzeum értesítője 14-15. Acta Musei Militaris in Hungaria. Szerk.: Závodi Szilvia. Bp., 2014-2015, Hadtörténeti Múzeum. 376 p., 424 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
76 | ÉVKÖNYV A Közlekedési Múzeum évkönyve XIII. 2001-2002. Szerk.: Hüttl Pál. Bp., 2003, Közlekedési Múzeum. 414 p., 1 sztl. lev., 800 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
77 | ÉVKÖNYV A Magyarság évkönyve 1925. Bp., 1925, Magyarság Lapkiadó Rt. 362 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. viseltes, foltos papírborítóban. |
78 | AZ EZERÉVES MAGYARORSZÁG. Pesti Hírlap Könyvtára. Bp., 1939, Pesti Hírlap. 1200 p. Kiadói vászonkötésben. |
79 | F. SZÁNTÓ KÁROLY, DR. A pozsonyi székesegyház. Pozsony, 1907, Angermayer Károly Könyvnyomdája. 38 p. Tűzve, kiadói kicsit hiányos papírborítóban. |
80 | FABIAN, RAINER-ADAM, HANS CHRISTIAN Bilder vom Krieg. 130 Jahre Kriegsfotografie, eine Anklage. Hamburg, 1983, Stern-Buch. 339 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
81 | FARKAS ANTAL A papkisasszony. Bp., é. n., Szerző. 93 p., 1 sztl. lev. Az első pár lap különálló. Amatőr félvászon kötésben, az eredeti papírborítóval bekötve. |
82 | FARKAS JÁNOS A helyesírás gyerekjáték. II. kiadás. Bp., 1941, Exodus. 62 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
83 | FARRINGTON, KAREN Küzdelem a győzelemért. Harc vízen, levegőben és a szárazföldön. Debrecen, 1999, Hajja&Fiai. 248 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
84 | FEDERER, HENRIK Patria! Írek harca a szabadságért. Ford.: Kertész Kálmán. Bp., 1921, Szt. István Társulat. 77 p., 1 sztl. lev., felvágatlan. Kiadói ill. papírborítóban. |
85 | FEGYVERTÍPUSOK ENCIKLOPÉDIÁJA. Hét évezred fegyvereinek kézikönyve. Szerk.: Reviczky Béla. Bp., 1995, Gemini. 334 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
86 | FEININGER, ANDREAS Advanced photography: Methods and conclusions. New York, 1952, Prentice-Hall. IX p., 244 p. Kiadói vászonkötésben. |
87 | FEKETE ISTVÁN Hajnal Badányban. III. kiadás. Bp., 1943, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet. 328 p. Kiadói foltos kartonkötésben, pótolt gerinccel. |
88 | FERENCZY FERENC Magyarok vagyunk. Bp., 1940, Kir. M. Egy. Nyomda. 58 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
89 | FOLYÓIRAT Budapesti negyed. Lap a városról. 2000. ősz-tél. VIII. évf. 3-4. szám. Bp., 2000, Bp. Főváros Levéltára. 339 p. Kiadói papírborítóban. |
90 | FOLYÓIRAT Hadi krónika 1-80. Képek a II. világháború történetéből. Enciklopédikus, egyedi dokumentum-gyűjtemény a II. világháború témájáról. Tárgymutatóval. Szerk.: Ungváry Krisztián. Mappa nélkül! |
91 | FOLYÓIRAT Jelenkor. 2 db szórványszám. 1940. júl. 15. II. évf. 14. szám. 1943. okt. 15. V. évf. 20. szám. Szerk.: Katona Jenő. Bp., 1940, 1943, Szerk. 12 p., 12 p. |
92 | FOLYÓIRAT Képes sport. 10 db szórványszám 1958-1965. Bp., 1958-1965, Szerk. |
93 | FOLYÓIRAT Ma este. 1925. III. évf. I. félév! Bp., 1925, Szerk. Nem kollacionált! Amatőr félvászon kötésben. |
94 | FOLYÓIRAT Új Európa. Politikai és kulturális szemle. Szerk.: Dr. Csonka Emil. 1982. jan.-dec. XXI. évf. 1-6. szám. (Teljes év!) 1983. jan. XXII. évf. 1. szám. München, 1982, Új Európa Társaság. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
95 | FOLYÓIRAT Új Európa. Politikai és kulturális szemle. Szerk.: Dr. Csonka Emil. 10 db szórványszám! 1980-1981. München, 1980-1981, Új Európa Társaság. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
96 | FOLYÓIRAT Új Európa. Politikai és kulturális szemle. Szerk.: Dr. Csonka Emil. 9 db szórványszám! 1974-1979. München, 1974-1979, Új Európa Társaság. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
97 | FOLYÓIRAT Vasárnap. 1929. II. félév. Bp., 1929, Szerk. Nem kollacionált! Amatőr félvászon kötésben. |
98 | FORD, ROGER A Sherman harckocsi. 20. századi hadtörténet. A II. világháború harceszközei. Ford.: Halmai Péter. Debrecen, 2000, Hajja&Fiai. 96 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
99 | FORD, ROGER A tigris harckocsi. 20. századi hadtörténet. A II. világháború harceszközei. Ford.: Halmai Péter. Debrecen, 2000, Hajja&Fiai. 96 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
100 | FORTY, GEORGE Az Afrika Korps I. 20. századi hadtörténet. Az Alexandriába vezető út. Debrecen, 2000, Hajja&Fiai. 150 p., 5 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
101 | FORTY, GEORGE Az Afrika Korps II. 20. századi hadtörténet. A hosszú visszavonulás. Debrecen, 2000, Hajja&Fiai. 128 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
102 | FOWLER, E. W. W. Náci jelképek. Debrecen, 1997, Hajja&Fiai. 160 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
103 | FÜLÖP ZSIGMOND, DR. Csodák az állatvilágban. Bp., é. n., Népszava. 175 p. Kiadói ill. félvászon kötésben, a könyvtest kissé elválik a borítótól. |
104 | GÁBOR IMRE-HORVÁTH ÁRPÁD, DR. A haditérképek históriája. Fejezetek a térképészet és a katonaföldrajz történetéből. Bp., 1979, Zrínyi Katonai Kiadó. 266 p., 11 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
105 | GÁL FERENC Az apostolok cselekedeteinek olvasása. Bp., 1982, Szt. István Társulat. 179 p. Kiadói vászonkötésben. |
106 | GELLÉRT-KONFERENCIÁK. Előadások a kommunizmus bűneiről. Bp., 2014, Kommunizmus Bűnei Alapítvány. 286 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
107 | GENUA. Milánó, 1936, Rizzoli. 32 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
108 | GERÉB LÁSZLÓ A párisi kommün az egykorú magyar irodalomban. Főváros Szabó Ervin Könyvtár. 1870-1871-1872. Bibliográfia és repertórium jegyzetekkel. Bp., 1951, k. n. 70 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
109 | GHEYSELINCK, R. A nyughatatlan Föld. A Kir. M. Természettudományi Társulat Természettudományi Könyvkiadóvállalata CXVIII. kötet. Ford.: Bogsch László. Bp., 1941, Kir. M. Természettudományi Társulat. VII p., 298 p., LXIV t. Kiadói foltos, viseltes vászonkötésben. |
110 | GODÓ MIHÁLY Önéletrajz. Testamentum. Kolozsvár, 2002, Gloria Kiadó. 150 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
111 | GREAT BATTLES OF THE 20TH CENTURY. Editor: Barrie Pitt. London-New York-Sydney-Toronto, 1977, Hamlyn. 384 p. Kiadói vászonkötésben. |
112 | GROEHLER, OLAF A légi háborúk története. 1910-1970. Ford.: Nádai Gyula. Bp., 1980, Zrínyi. 465 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
113 | GSELL FELS, SÜD-TIROL. Bruckmann s illustrierte Reiseführer No. 125-129. Zehnte Auflage. München, 1913, A. Bruckmanns Verlag. 141-414 p., 24 p., 1 térkép mell. Kiadói papírborítóban. |
114 | GUNS AND GUN COLLECTING. 180 illustrations in colour and black and white. London, 1972, Octopus. 128 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
115 | GUNSTON, BILL The Illustrated Encyclopedia of Combat Aircraft of World War II. New York, 1979, Bookthrift. 253 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
116 | GYÁNI GÁBOR Hétköznapi élet Horthy Miklós korában. Mindennapi történelem. Bp., 2006, Corvina. 181 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
117 | GYÖNGYÖS A 630 ÉVES VÁROS. Múzeumi füzetek 8. Szerk.: Dr. Fülöp Lajos. Gyöngyös, 1964, k. n. 101 p., 1 sztl. lev., szerk. által dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
118 | GYÖNGYÖSSI JÁNOSNAK MAGYAR VERSEI. Mellyeket külömb-külömb-féle alkalmatosságokra készített. Mostan pedig Egybe-szedvén közönségessé tett, és a maga költségén ki-botsátotta Szatsvai Sándor. I. kiadás. Bétsben, 1790, nyomatott a Magyar Kurir Betűivel. 10 sztl. lev., 343 p. Nyl-kötésben. |
30000 | ||
119 | GYÖRGY ENDRE A pesti Városháza. Pillanatfelvételek a Városháza és a városháziak életéről. Ill.: Madaras László. Bp., é. n., Szerző. 264 p. Amatőr félvászon kötésben, felkasírozott papírborítóval. |
120 | GYURKOVICS TIBOR Kiskutya - nagykutya. Bp., 1976, Móra. 156 p., 4 sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
121 | A HÁBORÚK VILÁGTÖRTÉNETE. Katonai újítások, amelyek megváltoztatták a történelem menetét. Bp., 1992, Corvina. 303 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
122 | HAJÓK ÉS HAJÓZÁSI MÓDSZEREK. Szerk.: Csák Ervin. Bp., 1969, Műszaki. 255 p., 1400 pld. Kiadói nyl-kötésben, ill. viseltes, szakadt, hiányos papír védőborítóban. |
123 | HALTENBERGER MIHÁLY, DR. Tengerészeti földrajz. Bp., 1965, Műszaki. 264 p., 1100 pld. Kiadói vászonkötésben. |
124 | A HARMINCÉVES SZOVJETUNIÓ 1917-1947. Bp., 1947, Corvina. 290 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
125 | HARSÁNYI ZSOLT Az üstökös I-III. Petőfi életének regénye. I-III. kötet egybekötve. Bp., 1933, Singer és Wolfner. 208 p., 199 p., 212 p. Kiadói aranyozott bőrkötésben. |
126 | HASSRICK, ROYAL B. Cowboys and indians an illustrated history. London, 1976, Octopus. 352 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
127 | HEGEDÜS B. ANDRÁS Azon a kedden. Válogatott írások (1989-1999). Bp., 2000, Beszélő. 438 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
128 | HEIFERMAN, RONALD World War II. London, 1975, Octopus Books. 256 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
129 | HISTORY OF WORLD WAR I. Editor-in-chief AJP Taylor. London, 1974, Octopus Books. 285 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
130 | HISTORY OF WORLD WAR II. Editor-in-chief AJP Taylor. London, 1974, Octopus Books. 285 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
131 | HITLER. Szerk.: Herbert Walther. Ford.: Dr. Horváth Gábor. Pécs, é. n., Alexandra. 255 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
132 | HITLER S WAR MACHINE. London-New York-Sydney-Toronto, 1976, Hamlyn. 248 p. Kiadói vászonkötésben. |
133 | HOGG, IAN Modern kézifegyverek. Ford.: Dr. Horváth Gábor. Pécs, 1994, Alexandra. 160 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
134 | HOGG, IAN V. Guinness fegyverenciklopédia. A kőbaltától az irányított rakétákig. Bp., 1992, Zrínyi Kiadó. 219 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
135 | HOMOR GYÖRGY Két hadosztály Pápán. Pápa, 2007, Jókai Mór Városi Könyvtár. 280 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
136 | HOMOR GYÖRGY Szovjet csapatkivonás térségünkből. Pápa, 2009, Jókai Mór Városi Könyvtár. 336 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
137 | HORSCHIK, JOSEF Steinzeug. 15. bis 19. Jahrhundert von Bürgel bis Muskau. Dresden, 1978, VEB Verlag der Kunst. 495 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban, papírtokban. |
138 | HUGHES, MATTHEW, DR.-MANN, CHRIS, DR. A T-34-es közepes harckocsi. 20. századi hadtörténet. A II. világháború harceszközei. Ford.: Amaczi Viktor és Steinmann Tünde Lívia. Debrecen, 2000, Hajja&Fiai. 96 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
139 | AZ IDEIGLENES NEMZETGYŰLÉS ÉS AZ IDEIGLENES NEMZETI KORMÁNY 1944-1945. Szerk.: Feitl István. Bp., 1995, Politikatörténeti Alapítvány. 300 p. Kiadói nyl-kötésben, ill. papír védőborítóban. |
140 | JACKSON, ROBERT A B-17-es Flying Fortress. 20. századi hadtörténet. A II. világháború harceszközei. Ford.: Vida István. Debrecen, 2002, Hajja&Fiai. 96 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
141 | JACKSON, ROBERT A II. világháború német haditengerészete. 20. századi hadtörténet. Debrecen, 2000, Hajja&Fiai. 160 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
142 | JAHRBUCH DER SCHIFFAHRT 1977. Berlin, 1976, VEB Verlag für Verkehrswesen. 158 p., 5 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
143 | JÁSZBERÉNY VÁROS GYÓGYSZERTÁRAINAK TÖRTÉNETE 1790-TŐL 1950-IG. Jászberény, 1995, Önkormányzat. 40 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
144 | JELENTÉS A MAGYAR KIRÁLYI ÁLLAMVASUTAK BETEGSÉGI BIZTOSÍTÓ INTÉZETÉNEK 1943. ÉVI MŰKÖDÉSÉRŐL. Bp., 1943, M. Kir. Államvasutak. 107 p. Kiadói papírborítóban. |
145 | JEREB GÁBOR Magyar vitorlázó repülőgépek. Bp., 1977, Műszaki. 285 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
146 | JÓZSA GYÖRGY GÁBOR Ferenc József zászlai alatt. 1848-1914. Bp., 1990, Corvina. 137 p., 3 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
147 | JUBILEUMI ALBUM Schulmann Ignác - A Pesti Lloyd-Társulat Nyomdájának igazgatója. Részére készült jubileumi album. Benne ismert főszerkesztők (Ottlik György), nyomdavezetők (Kner Imre, Dr. Móricz Miklós), a nyomdával és kiadóval kapcsolatban levő prominens személyek köszöntője (legtöbb autográf aláírással). Valamint az 1939-es búcsúest fényképei és étlapja. Hozzá: Schulmann Ignác: Így folyt le az életem című gépelt feljegyzései, családi fotója és autográf 2 oldalas válasza a köszöntésre. |
148 | JUHÁSZ FERENC Apám. I. kiadás. Bp., 1950, Szépirodalmi Könyvkiadó. 69 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
149 | KAHLER FRIGYES Joghalál Magyarországon 1945-1989. Bp., 1993, Zrínyi. 291 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
150 | KÁLDI GÁBOR Az elöltöltő fegyveres lövészet alapjai. Bp., 1999, Magyar Elöltöltő- Fegyveres Lövészek Szövetsége. 80 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
151 | KÁLLAY MIKLÓS Magóg fiai. Magyar Katolikus Írók Könyvei. Bp., é. n., Magyar Katolikus Írók Könyvei Kiadó. 389 p., 1 sztl. lev. Kiadói foltos, kopott vászonkötésben. |
152 | KAPOSTÓL A DONIG. Töredék... Szerk.: Papp Árpád és Szili Ferenc. Bp., 1990, Kráter. 135 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
153 | KAPOSVÁR MEGYEI VÁROS KÖZRENDÉSZETI SZABÁLYRENDELETE. Kaposvár, 1934, k. n. 4 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
154 | KAPOSVÁR MEGYEI VÁROS KÖZTISZTASÁGI SZABÁLYRENDELETE. Kaposvár, 1937, k. n. 6 p. Ceruzás aláhúzásokkal! Tűzve, kiadói papírborítóban. |
155 | KASSÁK LAJOS Képzőművészetük. Nagybányától-napjainkig. Bp., 1947, Magyar Műkiadó. 93 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. nagyon viseltes, foltos kartonkötésben, utólag tűzve. |
156 | KATALÓGUS Egészségügyi berendezési cikkek. Arad-Oradea-Bukarest, 1932, Andrényi Károly és Fiai Rt. 64 p. Kiadói viseltes papírborítóban. |
157 | KATALÓGUS Szent Isván képe a magyar történelemben. Magyar Nemzeti Múzeum 1988. aug. 20.-okt. 30. Bp., 1988, Magyar Nemzeti Múzeum. számozatlan oldalak. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
158 | KATALÓGUS Weiss Manfred Acél- és Fémművei Rt. Acélcső gyártmányok. Bp., 1939, Weiss Manfred. 213 p. Kiadói vászonkötésben. |
159 | KATALÓGUS Zastupstva Osjecke Ljevaonice Zeljeza I Tvornice Strojeva D. D. Osijek, é. n., k. n. számozatlan oldalak. Kiadói ill. foltos papírborítóban. |
160 | KATONA ERNŐ Első és utolsó könyv I-III. I.: Költemények. II.: Tárcák. III.: Színművek. Bp., é. n., Kertész József. 212 p., 330 p., 253 p. Kiadói kopott vászonkötésben. |
161 | KEMÉNY GYULA Éljen a jólét! Sociológiai tanulmány. Bp., 1917, Lampel R. Kk. 48 p. Kiadói foltos, viseltes, hiányos papírborítóban. |
162 | KENEDI A. ISTVÁN Húsz év a tengeren. Pécs, é. n., Taizs József könyvnyomda. 221 p. Kiadói ill. nagyon viseltes, szakadt papírborítóban. |
163 | KÉPKOSZORÚ 1, 3, 6, 12. Lützeler, Heinrich: A túlvilági élet vígasza. Krisztus képmása. Jegyespárok. Hermann, Hilde: Követők és apostolok. Ford.: G. Kovács Erzsébet. Bécs, 1942-1943, Herder. 9 p., 24 t., 10 p., 25 t., 11 p., 25 t., 10 p., 25 t. Kiadói ill. papírborítóban. |
164 | KERESZTURY DEZSŐ Balaton. Officina Képeskönyvek. Bp., 1940, Officina. 71 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
165 | KLEINER FÜHRER DURCH KÖLN. Köln, 1925, k. n. 84 p., 3 térkép mell. Kiadói ill. papírborítóban. |
166 | KONSTAM, ANGUS Híres felfedezések történelmi atlasza 1492-1600. Ford.: Máté J. György, Sziklai István, Dr. Zánthó Róbert. Bp., 2001, Glória. 191 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
167 | KOSSUTH SUMMÁRIUM. Az ember, a gondolkodó, a politikus. Szerk.: Bátor István. Bp., 1948, Rózsavölgyi és Társa. 138 p. Kiadói viseltes, szakadt papírborítóban. |
168 | KOVÁCS IMRE Kolontó. Bp., é. n., Cserépfalvi. 256 p. Kiadói kopott félvászon kötésben. |
169 | KROÓ GYÖRGY-KÁRPÁTI JÁNOS Muzsikáló zenetörténet I-III. Bp., 1964-1966, Gondolat. 168 p., 3 sztl. lev., 12 db hanglemez mell., 175 p., 2 sztl. lev., 12 db hanglemez mell., 186 p., 3 sztl. lev., 14 db hanglemez mell. Kiadói vászonkötésben, ill. viseltes, szakadt papír védőborítóban. |
170 | KURUCZVILÁG. A Rákóczi-szabadságharcz kétszázados évfordulója alkalmából saját régi költeményeiből. Bp., 1903, Athenaeum. 168 p. Amatőr félvászon kötésben, felkasírozott papírborítóval. |
171 | LADD, JAMES D. Inside the commandos. A pictorial history from World War Two to the present. London, 1984, Arms and Armour Press. 160 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
172 | LÁTOGATÁS A VILÁG KÖRÜL I-II. Szerk.: Dr. Gerendai J. Endre. Bp., 1905, Magyar Ker. Közlöny. 248 p., 4 sztl. lev. Kiadói kopott vászonkötésben. |
173 | LEDERER EMMA, DR. Egyetemes művelődéstörténet. Bp., 1935, Káldor. 368 p. Kiadói vászonkötésben, ill. viseltes papír védőborítóban. |
174 | LEE-DELISLE, DORA The interesting system. English for beginners. Debrecen, 1946, Méliusz. 223 p., dedikált. Kiadói foltos, viseltes papírborítóban. |
175 | LENGYEL LÁSZLÓ Útfélen. Bp., 1992, 2000-ért Alapítvány és a Századvég Kiadó. 196 p., 2 sztl. lev., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
176 | LEONTIN, SZILI Ágota hozománya. Bp., é. n., Szt. István Társulat. 333 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopott, foltos, viseltes félvászon kötésben. |
177 | LEVRAY, MARGUERITE Rosélian gróf öröksége. Ford.: Szegedy Ila. Bp., é. n., Béta Irodalmi Rt. 173 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
178 | LIPTÁK PÁL, DR. Embertan és emberszármazástan. Bp., 1980, Tankönyvkiadó. 351 p., 4000 pld. Kiadói nyl-kötésben. |
179 | LOFTING, HUGH Doktor Dolittle utazásai. Ford.: Honti Rezső. Ill.: Reiter László. Bp., 1934, Káldor. 248 p. Kiadói ill. kopott félvászon kötésben. |
180 | LONDON, JACK A vas-pata. Ford.: Mészáros Zoltán. Bp., 1923, Népszava. 264 p., 2 sztl. lev. Kiadói kopott vászonkötésben. |
181 | A MA SZAKÁCSKÖNYVE. 2000 recept. Diétás ételek. Olcsó és gyorsan készülő ételek. Weekend főzés. Nyers ételek. Szerk.: Z. Tábori Piroska és Dr. Vincze Jenő. Bp., é. n., Dante. 632 p. Kiadói kopott, viseltes vászonkötésben. |
182 | MACDONALD, JOHN A II. világháború nagy csatái. Térképekkel, fényképekkel és számítógépes terepvázlatokkal illusztrálva. Ford.: Dr. Magyarics Tamás. h. n., 1995, Gabo. 192 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
183 | MÁCZA JÁNOS Legendák és tények. Tanulmányok a XX. század művészettörténetéhez. Bp., 1972, Corvina. 262 p., 41 sztl. lev., 2150 pld. Kiadói ill. szakadt papírborítóban. |
184 | MADÁCH IMRE A civilizátor. Bp., 1938, Magyar Munkaközösség. 61 p., 1 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben, eredeti papírborítóval bekötve. |
185 | MADOS LÁSZLÓ, DR. Általános talajtani alapismeretek. Bp., é. n., Diószegi Lehel. 124 p. Amatőr félvászon kötésben, kicsit el van vetemedve a kötés. |
186 | A MAGYAR NEMZETI GALÉRIA RÉGI GYŰJTEMÉNYEI. Szerk.: Mojzer Miklós. Bp., 1984, Corvina. számozatlan oldalak. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
187 | A MAGYAR TÖRTÉNELMI TÁRSULAT NÉVKÖNYVE. Bp., 1901, Athenaeum. 83 p. Hozzá: A Magyar Történelmi Társulat alapszabályai és ügyrendje. Amatőr vászonkötésben. |
188 | MAJTHÉNYI GYÖRGY A kéz beszél. A gyakorlati chiromantia kézikönyve. II. kiadás. Bp., é. n., Stádium. 244 p. Kiadói vászonkötésben. |
189 | MÁNDY GYÖRGY Az alkalmazott növénytan alapjai II. A mezőgazdasági, kert- és szőlőgazdasági növénytani alapismeretek kézikönyve. II. kötet Magvas (virágos) növények. Bp., 1947, Szerző. 419 p. Kopott félvászon kötésben, felkasírozott papírborítóval. |
190 | MANNO, ANTONIO Velence művészete. Képes kalauz. Ford.: Zsuppán András és Endreffy Kata. Bp., 2005, Geographia Kiadó. 623 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
191 | MARCHUT RÉKA Töréspontok. A Budapest környéki németség második világháborút követő felelősségre vonása és annak előzményei (1920-1948). Bp.-Budaörs, 2014, MTA. 407 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
192 | MARGITAY-BECHT ANDRÁS, ID. A Leitha monitor...és a többiek. Zabolátlan hajózás-történeti barangolás térben és időben egy vénséges vén dunai hadihajó ürügyén. Bp., 2007, Hadtörténeti Intézet és Múzeum. 372 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
193 | MARJALAKI KISS LAJOS Anonymus és a magyarság eredete. Visszhang Zajti híradására. Reprint! Miskolc, é. n., k. n. 36 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
194 | MAROSI ARNOLD Székesfehérvár műemlékei. Székesfehérvár, 1927, Fejérvármegyei és Székesfehérvári Múzeumegyesület. 40 p. Tűzve, kiadói sérült papírborítóban. |
195 | MARSCHALKÓ LAJOS Világhódítók. Az igazi háborús bűnösök. Reprint! Bp., 2003, Gede Testvérek Bt. 363 p., 4 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
196 | MARTIN, HENRI Levelek Indokínából. Ford.: Róna Ilona. Bp., 1954, Szikra. 63 p., 3000 pld. Kiadói papírborítóban. |
197 | MÁTHÉ FERENC, DR. Kath. egyházi vonatkozású világi törvények és jogszabályok gyűjteménye. Csongrád, 1936, Szerző. 200 p. Félvászon kötésben. |
198 | MAULE, HENRY The great battles of World War II. London-New York-Sydney-Toronto, 1972, Hamlyn. 448 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
199 | MÉREI FERENC A pályaválasztás lélektana. Bp., 1942, Unitas. 47 p. Papírtáblába beakasztás előtti könyvtest, az eredeti ill. (Roxi József) papírborító bekötve. |
200 | MESSENGER, CHARLES Armies of World War 3. London-New York-Sydney-Toronto, 1984, The Hamlyn Publishing Group Limited. 192 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
201 | MÉSZÁROS GYULA Forradalom és szabadságharc a zirci járás területén 1956-ban. Zirc, 2008, Jókai Mór Városi Könyvtár. 294 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
202 | MIKES GYÖRGY Anglia papucsban. Bp., é. n., Grill Károly. 91 p. Kiadói félvászon kötésben. |
203 | MIKSZÁTH ALMANACH AZ 1914. ÉVRE. Egyetemes regénytár. Szerk.: Herczeg Ferenc. Bp., 1914, Singer és Wolfner. 8 sztl. lev., VIII p., 264 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
204 | MOLNÁR GÁBOR Kalandok a brazíliai őserdőben. Vadász- és gyűjtőúton Észak-Brazília ősvadonában. III. kiadás. Bp., 1962, Gondolat. 325 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
205 | MOLNÁR LÁSZLÓ Iparművészeti törekvések a reformkori Magyarországon. Bp., 1976, Akadémia. 163 p., 36 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadtas papír védőborítóban. |
206 | MORANT, HENRY DE Az iparművészet története a kezdetektől napjainkig. Ford.: Kovács Vera, Benczédi Magda, Fázsy Anikó, Havas Lujza. Bp., 1976, Corvina. 549 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
207 | MORRIS, ERIC-CHANT, CHRISTOPHER-JOHNSON, CURT-WILLMOTT, H. P. Weapons and warfare of the 20th century. London, 1976, Octopus. 480 p. Kiadói kartonkötésben. |
208 | MOSS, RALPH W. Szent-Györgyi Albert. Ford.: Bakács Tibor. Bp., 2003, Typotex. 341 p., 9 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
209 | MÜNCHEN-BUDAPEST, UNGARN-BAYERN. Danubia Carpathica. Festschrift zum 850. Jubiläum der Stadt München. Herausgegeben von Gerhard Seewann und József Kovács. München, 2008, R. Oldenbourg. 397 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
210 | MYATT, MAJOR F.
The Illustrated Encyclopedia of 19th Century Firearms. An Illustrated History of the Development of the World's Military Firearms During the 19th Century. London, 1979, Salamander. 216 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
211 | NÁD N. KÁROLY ISTVÁN Hock. Bp., 1936, Universum. 75 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
212 | NAGY KÉPES MILLENNIUMI HADTÖRTÉNET. 1000 év a hadak útján. Szerk.: Rácz Árpád. Bp., 2000, Rubicon - Aquila Könyvek. 440 p. Kiadói kartonkötésben, ill. kicsit viseltes papír védőborítóban. |
213 | NAGY LAJOS Adalékok a Fejér megyei jobbágyság történetéhez. 1543-1768. Különlenyomat az István Király Múzeum közleményei C. sorozat 1. számából. Székesfehérvár, 1960, Múzeumok Központi Propaganda Iroda. 77-98 p., 100 pld. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
214 | NAGY LÁSZLÓ A végvári dicsőség nyomában. Bp., 1978, Zrínyi Katonai Kiadó. 274 p., 3 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
215 | NAGY LÁSZLÓ Bocskai István a hadak élén. Bp., 1981, Zrínyi Katonai kiadó. 253 p., 3 sztl. lev. Hozzá: Niederhauser Emil: Borogyino 1812. Bp., 1980, Móra. 217 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. vászonkötésben. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
216 | NAGYKÁTA. KERESZTEK ÉS KERESZTÉNY SZOBROK. Szerk.: Palkó Gábor. Nagykáta, 2009, Római Katolikus Egyházközösség. 105 p., 4 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
217 | NAPTÁR A Fehér Kereszt Országos Lelencház Egyesület naptára az 1910. évre. Bp., 1910, Fehér Kereszt Országos Lelencház. 174 p., 22 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. dombornyomott, kopott vászonkötésben. |
218 | NAPTÁR Kincses Kalendáriom 1930 és 1931. A gyakorlati élet általános útmutatója. Szerk.: Leidenfrost Gyula. XXXIV-XXXV. évf. Bp., 1930-1931, Budapesti Hírlap Rt. 384 p., 384 p. Kiadói kartonkötésben, pótolt gerinccel. |
219 | NAPTÁR Pesti izé naptár 1948. Szerk.: Gál György. Bp., 1948, Pesti izé. 95 p. Kiadói ill. (Sebők) szakadt papírborítóban. |
220 | NAVAL WARFARE AN ILLUSTRATED HISTORY. Edited by Richard Humble. London, 1983, Orbis. 304 p. Kiadói vászonkötésben. |
221 | NOGÁLL JÁNOS, DR. Szentek tudománya. Kispapoknak és miséspapoknak. Nagyvárad, 1897, k. n. V p., 350 p., 4 sztl. lev. Kiadói kopott, foltos vászonkötésben. |
222 | NORTH, ANTHONY-HOGG, IAN V. Lőfegyverek könyve. Ford.: Kiss Tamás. Pécs, 1992, Alexandra. 253 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
223 | NOVÁK LÁSZLÓ FERENC Földművelő gazdálkodás az Alföldön. Nagykőrös, 2002, PMMI Arany János Múzeum. 152 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
224 | NYELVTÖRTÉNETI RITKASÁGOK A BATTHYÁNYAK KÖRMENDI URADALMÁBÓL. Szerk.: Kondicsné Kovács Éva. Körmend, 2003, Csaba József Honismereti Egyesület. 144 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
225 | NYIRŐ JÓZSEF Madéfalvi veszedelem. Bp., 1939, Révai. 454 p. Kiadói ill. halinakötésben. |
226 | O SVÁTH PÁL Bihar vármegye sárréti járása, leírása. Bp., 2009, Helikon Kiadó Kft. 605 p., 1 sztl. lev. Kiadói nyl-kötésben. |
227 | P. GULÁCSY IRÉN A kállói kapitány I-II. I-II. kötet egybekötve. Bp., 1934, Singer és Wolfner. 291 p., 326 p., 1 sztl. lev. Kiadói aranyozott bőrkötésben. |
228 | PALÁSTI LÁSZLÓ A Bori halálút regénye. Bp., 1945, Gábor Áron. 94 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kopottas, foltos papírborítóban. |
229 | PÁLFFY ALBERT A fejedelem keresztleánya. Olcsó könyvtár 886-895. II. kiadás. Bp., 1894, Franklin-Társulat. 452 p., felvágatlan. Kiadói ill. viseltes papírborítóban. |
230 | PÁLINKÁS LÁSZLÓ A renaissance Magyarországon. Officina képeskönyvek 42. Bp., 1942, Officina. 23 p., 3 sztl. lev., 32 t. Hozzá: Sötér István: Francia szellem a régi Magyarországon. Officina Képeskönyvek 26. II. kiadás. Bp., 1943, Officina. 45 p., 1 sztl. lev., 32 t. Kiadói ill. kartonkötésben. |
231 | A PÁPAI VÁR FELSZABADÍTÁSÁNAK NÉGYSZÁZ ÉVES EMLÉKEZETE 1597-1997. Szerk.: Hermann István. Pápa, 1997, Jókai Mór Városi Könyvtár. 188 p., 1000 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
232 | PASSUTH LÁSZLÓ A mantuai herceg muzsikusa. Claudio Monteverdi korának regényes története. II. kiadás. Bp., 1959, Zeneműkiadó. 573 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói félvászon kötésben, ill. szakadt papír védőborítóban. |
233 | PASSUTH LÁSZLÓ Esőisten siratja Mexikót. Bp., 1968, Szépirodalmi. 536 p., dedikált. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
234 | PÁSZTOR ÁRPÁD Princesz. Történet egy babagyárból. Vértes Marcel rajzaival. Bp., 1919, Athenaeum. 109 p. Kiadói foltos, kopott, viseltes ill. félvászon kötésben, széteső állapotban. |
235 | PATAKI MIHÁLY, IFJ. Az eltévedt bárányka. Bp., 1941, Szerző. 79 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
236 | PEZENHOFFER ANTAL A magyar nemzet történelme. A mohácsi vésztől napjainkig. A Katolikus Egyház és a Habsburg-ház történelmi szerepe. Történelmi apologetika. I. kötet. Pilisszentlélek, 1993, Béke és Igazság Pilisszentléleki Modell Alapítvány. 290 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
237 | PHILIP, CRAIG The world s great small arms. New York, 1993, Barnes & Noble Books. 176 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
238 | PILISI LAJOS Az uzsoki csonthegyek. Bp., é. n., Magyar Ker. Közlöny. 191 p. Amatőr félvászon kötésben. |
239 | PLATON A lakoma. Új Elzevír Könyvtár 7. Ford.: Telegdi Zsigmond. Bp., 1962, Helikon. 206 p. 1 sztl. lev., 1600 pld. Bordázott gerincű kiadói félbőr kötésben. |
240 | PLENTER JÁNOS, DR. A bizonytalanság hatalma. A népakarat kijátszása a demokrácia jogrendjében, út a tömeges létbizonytalanságba és a modern szolgaságba. Bp., 2007, Éghajlat Könyvkiadó. 232 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
241 | PODHORAY PODHORSZKY MÁRIA Egy államfogolynő naplója. 1852. okt. 18-tól 1857. máj. 24-ig. Székesfehérvár, 1889, k. n. 99 p. Amatőr félvászon kötésben. |
242 | POGOR ÖDÖN
Az enyéim. Márton Lajos rajzaival. Bp., 1934, Szt. István Társulat. 253 p. Dedikált! Kiadói ill. foltos, viseltes félvászon kötésben. |
243 | R. VÁRKONYI ÁGNES Buda visszafoglalása 1686. Bp., 1984, Móra. 374 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
244 | RÁSKAI FERENC Az ifjúságnak. Regényes történetek az ifjúság számára. Bp., é. n., Légrády Testvérek. 151 p. Kiadói papírborítóban, az első borító középen meg van törve. |
245 | A REMÉNY EZÜST KÖNYVE. Sass Irén: Katicabogár. Franzos, K. E.: A két megmentő. Bp., 1933, Remény. 64 p. Kiadói viseltes papírborítóban. |
246 | RÉTHLY ANTAL, DR. Adatok a Kékes éghajlatához. Bp., 1938, M. Kir. Orsz. Meteorológiai és Földmágnességi Intézet. 15 p. Papírtáblába beakasztás előtti könyvtest, az eredeti papírborító bekötve. |
247 | RÉVÉSZ BÉLA Ady Endre életéről, verseiről, jelleméről. A költő tíz arcképével és leveleinek, kéziratainak tizennyolc reprodukciójával. Gyoma, 1922, Kner. 219 p., 2 sztl. lev. Papírtáblába beakasztás előtti könyvtest, az eredeti ill. papírborító bekötve. |
248 | RÉZI NÉNI Szegedi szakácskönyv. Igazi magyar konyha. Bp., 1916, Athenaeum. 484 p. Kiadói ill. viseltes félvászon kötésben. |
249 | ROSA, JOSEPH-MAY, ROBIN The Pleasure of Guns. The intricate and beautiful work of famous gunsmiths. London, 1974, Octopus Books. 96 p. Kiadói ill. vászonkötésben, kopott szélekkel. |
250 | ROXI JÓZSEF Kirakat. Bp., 1941, Unitas. számozatlan oldalak. Papírtáblába beakasztás előtti könyvtest, az eredeti ill. (Roxi József) papírborító bekötve. |
251 | RÖCK GYULA Természetes házi gyógykúrák. Dombóvár, 1943, Bagó Mihály Könyvkiadó Vállalata. 128 p. Kiadói papírborítóban. |
252 | SÁRHIDAI GYULA Tengerek szürke farkasai. Bp., 1989, Maecenas. 245 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kopott kartonkötésben. |
253 | SCHAPIRO, LEW SEMJONOWITSCH Schnelle Schiffe. Berlin, 1985, Militärverlag der Deutschen Demokratischen Republik. 143 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
254 | SEGLERS VADEMECUM. Eine Sammlung von Daten,Gesetzen und Regeln zum Gebrauch des deutschen Yachtseglers mit einem Anhang von Karten und Skizzen. Herausgegeben Kühl, Prof. E. & Vahlen, Prof. Berlin, 1906, "Die Yacht". VIII p., 439 p., 150 p., 7 sztl. lev. Kiadói kopott, foltos, viseltes, sérült vászonkötésben. |
255 | SEMMELWEIS. Magyar Tudománytörténeti Szemle Könyvtára 109. Szerk.: Kapronczay Károly. Bp., 2015, MTA. 160 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
256 | SHERMER, DAVID World War I. London, 1975, Octopus Books. 256 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
257 | SHIRER, WILLIAM L. A Harmadik Birodalom felemelkedése és bukása. A náci Németország története. Ford.: Tiszóczky Melinda és Varga Andrea. Pécs, é. n., Alexandra. 256 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
258 | SHUKER, KARL, DR. Noé elveszett bárkája. A XX. század új és újra felfedezett állatai. Pécs, 1993, Alexandra. 287 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
259 | SIGNAL YEARS OF TRIUMPH 1940-42. Hitler s Wartime Picture Magazine. Editor: S. L. Mayer. Middlesex, 1978, The Hamlyn. számozatlan oldalak. Kiadói vászonkötésben. |
260 | SIPOS ISTVÁN Kath. egyházjog. Pécs, 1928, Haladás Nyomda Rt. 295 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
261 | SNÉUR ZÁLMÁN RABBI (LADI) Zsidó kabbala és misztika. Tánjá - Likuté Ámárim. A közepesek könyve. A chábád chaszidizmus alapjai. Ford.: Naftali Kraus. Tel-Aviv - Bp., 2000-2001, Filum Kiadó. XXIV p., 224 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
262 | SOMOGYVÁRY GYULA, VITÉZ A hadtest hű marad I-II. Bp., 1943, Singer és Wolfner. 285 p., 297 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. viseltes papír védőborítóban. |
263 | SOMOGYVÁRY GYULA, VITÉZ A Rajna ködbevész. Bp., 1935, Singer és Wolfner. 226 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopott, viseltes vászonkötésben. |
264 | SOMOGYVÁRY GYULA, VITÉZ A város meg a sárkány. Bp., 1943, Singer és Wolfner. 200 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
265 | SOMOGYVÁRY GYULA, VITÉZ Ne sárgulj, fűzfa! Bp., 1940, Singer és Wolfner. 284 p., 1 sztl. lev., 321 p., 1 sztl. lev. Kiadói viseltes, kopott félvászon kötésben. |
266 | SOMOGYVÁRY GYULA, VITÉZ Virágzik a mandula... I-II. kötet egybekötve. Bp., 1941, Singer és Wolfner. 212 p., 198 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopott, foltos vászonkötésben. |
267 | STEFANOVITS PÁL Magyarország talajai. Bp., 1956, Akadémia. 252 p., XVI t., 4 kihajtható mell., 700 pld. Kiadói vászonkötésben, ill. viseltes, szakadt papír védőborítóban. |
268 | SUGÁR ISTVÁN Az egri vár és viadala. Bp., 1971, Zrínyi. 149 p., 1 sztl. lev., 60 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
269 | SZATHMÁRY LÁSZLÓ, DR. Magyar alkémisták. Bp., 1928, K. M. Természettudományi Társulat. 452 p. Kiadói vászonkötésben. |
270 | A SZÁZÉVES NEMZETI SZÍNHÁZ. Az 1937/38-as centenáris év emlékalbuma. Bp., 1938, Pallas. 351 p. Kiadói aranyozott, dombornyomott, kicsit viseltes bőrkötésben, foltos lapokkal. |
271 | SZENTKIRÁLYI ZOLTÁN Az építészet világtörténete I-II. Bp., 1980, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. 327 p., 354 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
272 | SZÉP ERNŐ Azra. Mese. Bp., é. n., Singer és Wolfner. 104 p. Amatőr félvászon kötésben, eredeti papírborító bekötve. |
273 | A SZÉPMŰVÉSZETEK KÖNYVE. Pesti Hírlap Könyvtára. Bp., 1940, Pesti Hírlap. 1184 p. Kiadói vászonkötésben. |
274 | SZERENCSÉS KÁROLY A nemzeti demokráciáért. Sulyok Dezső 1897-1965. Pápa, 1997-2009, Jókai Mór Városi Könyvtár. 373 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
275 | SZINTE GÁBOR Velence és Firenze titkai. Itália kezdőknek és halandóknak. Bp., 2005, Jonathan Miller Kft. 220 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
276 | SZTRÓKAY KÁLMÁN Kémiai kísérletek. S. Kovács Kálmán rajzaival. Bp., é. n., Kir. M. Egy. Nyomda. 333 p. Kiadói félvászon kötésben. |
277 | TAMÁSI ÁRON Ábel a rengetegben. Ill.: Gróg Bánffy Miklós. Kolozsvár, 1932, Erdélyi Szépmíves Céh. 191 p., VI p., 1 sztl. lev., 51. sorszámozott pld. Kiadói félpergamen kötésben. |
278 | TAMÁSI ÁRON Címeresek. Kolozsvár, 1931, Szerző. 324 p. Kopott, viseltes vászonkötésben. |
279 | TANKS AND WEAPONS OF WORLD WAR I. Edited by Bernard Fitzsimons. London, 1973, Phoebus. 160 p. Kiadói vászonkötésben, ill. kicsit szakadt papír védőborítóban. |
280 | TECHNIKAI LEXIKON I-II. Építészet mérnöki és gépészmérnöki tudományok, elektrotechnika-kémiai ipar, mechanikai technológia, bányászat-kohászat, erdészet. Szerk.: Dr. Lósy-Schmidt Ede, dr. Barát Béla. Bp., 1928, Győző Andor. VIII., 824 p. 653 p., 1 sztl. lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
281 | TEPENEAG, DUMITRU Európa szálló. Kelet-európai regények. Ford.: Németi Rudolf. h. n., 2002, Palamart. 304 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
282 | THALI KÁLMÁN Kárpáti kürt. II. kiadás. Pest, 1860, Pfeifer Ferdinánd. címkép, 246 p., 1 sztl. lev. Kiadói viseltes papírborítóban, pótolt gerinccel. |
283 | THALY KÁLMÁN Ocskay László I-II. II. Rákóczi Ferencz fejedelem brigadérosa és a Felső-Mo.-i hadjáratok 1703-1710. II. kiadás. Bp., 1905, Franklin-Társulat. címkép, 400 p., 1 sztl. lev., címkép, 392 p., 1 sztl. lev. Félvászon kötésben, felkasírozott papírborítóval, vízfoltos lapokkal. |
284 | THE ENCYCLOPEDIA OF LAND WARFARE IN THE 20TH CENTURY. Editor: Ray Bonds. London-New York-Sydney-Toronto, 1977, The Hamlyn Publishing Group Limited. 248 p. Kiadói vászonkötésben. |
285 | THE HUNGARIAN THEATRE TODAY. Editor: Bereczky Erzsébet. Bp., 1983, k. n. 252 p. Kiadói papírborítóban. |
286 | THE INTELLIGENCE WAR. Penetrating the secret world of today s advanced technology conflict. Introduction by Dr. Ray S. Cline. London, 1983, Salamander Books. 208 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
287 | THE MACHINERY OF WAR. An illustrated history of weapons by Peter Young. London, 1973, Hart-Davis, MacGibbon. 125 p., 1 sztl. lev. Kiadói nyl-kötésben, ill. papír védőborítóban. |
288 | THE SOVIET WAR MACHINE. An encyclopedia of Russian military equipment and strategy. Editor: Ray Bonds. London-New York-Sydney-Toronto, 1977, Hamlyn. 247 p. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadt papír védőborítóban. |
289 | THE TIMES ATLASZ - MÁSODIK VILÁGHÁBORÚ. Szerk.: John Keegan. Bp., 1995, Akadémia. 252 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
290 | THE TIMES ATLASZ - VILÁGTÖRTÉNELEM. Szerk.: Geoffrey Barrachlough és Norman Stone. Bp., 1992, Akadémia. 370 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
291 | TILLER, ARTUR Handbuch des Wassersports. I. Rudersport. II. Kanusport. III. Faltbootsport. IV. Segelsport. V. Motorbootsport. VI. Eissegelsport. Mit einem Anhang: Spleissen und Knoten. Ravensburg, 1939, Otto Maier. 325 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, sérült gerinccel. |
292 | TILLMANN LÁSZLÓ Kétezeréves város. Ifjúsági elbeszélések Budapest múltjából. Ábrán Zoltán rajzaival. Bp., 1938, Szerző. 190 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kopott félvászon kötésben. |
293 | TOKAJ - A SZABADSÁG BORA. Szerk.: Alkonyi László. Tokaj, 2000, Spread Bt. 239 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
294 | TOMKA, P., S. J. Szenes Péter találmánya. Györgyfi György rajzaival. II. kiadás. Bp., 1941, Szt. István Társulat. 207 p. Kiadói ill. kopott félvászon kötésben. |
295 | TÓTH BÉLA A debreceni rézmetsző diákok. Bp., 1976, Magyar Helikon. 87 p., 2 sztl. lev., 3500 pld. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
296 | TÓTH BÉLA A magyar anekdotakincs III. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é. n., Singer és Wolfner Irodalmi Intézet. 398 p. Kiadói kopott, viseltes, aranyozott, festett, ill. vászonkötésben. |
297 | TÓTH BÉLA A magyar anekdotakincs VI. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é. n., Singer és Wolfner Irodalmi Intézet. 376 p., 2 sztl. lev. Kiadói kopott, viseltes, aranyozott, festett, ill. vászonkötésben. |
298 | TÓTH TIHAMÉR, DR. A tiszta férfiúság. Márton Lajos rajzaival. Bp., 1938, Kat. Hittanárok és Hitoktatók Orsz. Egyesülete. 233 p. Kiadói ill. viseltes, foltos papírborítóban. |
299 | TUTSEK ANNA Mindig lesznek Cilikék. Fejes Gyula rajzaival. Bp., é. n., Singer és Wolfner. 189 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kopott, foltos félvászon kötésben. |
300 | TÜKÖRDARABOK. Ford.: Ferenczy József. Győr, 1888, Gross Gusztáv. 114 p. Amatőr félvászon kötésben, viseltes, foltos lapokkal. |
301 | ÚJ UNIVERSUM I. Szerk.: Cavallier József Dr. és vitéz Fraknóy József. I. kötet. Bp., é. n., Franklin Társulat. 192 p. Kiadói kopott félvászon kötésben. |
302 | UJVÁRY SÁNDOR Dr. Talpig úriember. Bp., 1941, Arany János Irodalmi és Nyomdai Műintézet Rt. 224 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
303 | ULFKOTTE, UDO A menekültipar. Hogyan profitálnak politikusok, újságírók és civilszervezetek a menekülthullámból? Ford.: Rimaszombati Andrea. Bp., 2016, Patmos Records. 267 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
304 | UNGARN-JAHRBUCH. Zeitschrift für interdisziplinäre Hunfarologie. Herausgegeben von Zsolt K. Lengyel. Band 26. Jahrgang 2002/2003. München, 2004, Verlag Ungarisches Institut. 420 p., 1 sztl. lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
305 | UNIVERSUM. Találmányok, felfedezések, utazások, vadászkalandok, természetcsodák, hasznos tudnivalók, a természettudományok, a földrajz és az egészségtan köréből való olvasmányok. Szerk.: Dr. Hankó Vilmos. Bp., é. n., Lampel R. Kk. IV p., 383 p. Kiadói festett ill. foltos vászonkötésben, a könyvtest kissé elválik a gerinctől. |
306 | ÚTMUTATÓ TERMÉSZETJÁRÓ SZAKOSZTÁLYOK VEZETŐI RÉSZÉRE. Szerverzési és vezetési ismeretek. Bp., 1981, Magyar Természetbarát Szövetség. 64 p., 14 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
307 | V. MOLNÁR LÁSZLÓ Kanizsa vára. Bp., 1987, Zrínyi. 166 p., 3 sztl. lev. Kiadói nylkötésben, ill. papír védőborítóban. |
308 | V. NAGY ÁRPÁD Egy lelkiismeret lázadása. A BM operatív főtisztje megszólal. Bp., 2005, Kairosz. 219 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
309 | VÁGÓ JÓZSEF Városokon keresztül. Bp., 1930, Biró Miklós Kiadóvállalat Rt. 193 p., 80 t. Kiadói vászonkötésben, sérült gerinccel. |
310 | VÁRI FÁBIÁN LÁSZLÓ. 19 vers a hűségről és a halálról. Bp.-Beregszász, 2000, Minerva Műhely. 30 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
311 | VASEK, ANTON, DR. Die lösung der judenfrage in der Slowakei. Systematische. Übersicht der antijüdischen Gesetzgebung. Bratislava-Pressburg, 1942, Globus. 161 p., 1 sztl. lev. Kiadói szakadtas papírborítóban. |
312 | VÉCSEY LEÓ Az első veressipkás. Bp., é. n., Auróra. 31 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
313 | VERESS D. CSABA Várak a Bakonyban. A veszprémi, pápai és palotai vár hadtörténete. Bp., 1983, Zrínyi Katonai Kiadó. 266 p., 3 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
314 | VIDOR MARCEL Keletről jöttem. Versek. Bp., 1922, Szerző. 78 p., 1 sztl. lev., 207/300. sorszámozott pld. Kiadói ill. kicsit viseltes papírborítóban. |
315 | A VILÁGHÁBORÚ KÉPES KRÓNIKÁJA I-IX. Szerk.: Süle Antal. I.: A szarajevói merénylettől Longwy bevételéig. II.: A st.-quentini csatától az oroszok bukovianai betöréséig. III.: Antwerpen bevételétől az első szerbiai hadjárat végéig. IV.: Limanovától Kolomea visszafoglalásáig. V.: A mazuri téli csatától Grodek bevételéig. VI.: Az olasz háború kitörésétől Szerbia meghódításáig. VII.: Bulgár hadjárat, francia harctér. VIII.: A Galliopoli félsziget felszabadításától az olasz offenzíváig. IX.: Az oroszok lucki betörésétől a központi hatalmak békeajánlatáig. A teljes sorozat rendkívül ritka! Bp., 1915-1916, Révai. 9x416 p. Nem kollacionált! Kiadói papírborítóban. A 2. kötetnél a könyvtest elválik a borítótól! |
30000 | ||
316 | WALKER, RALPH T. Hobby Gunsmithing. Northfield, Illinois, 1972, Digest Books. 320 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
317 | WAR MACHINES LAND. From the primitive weapons of Stone Age man to rocket-assisted grenades. Edited by Simon Ransford. London, 1975, Octopus Books. 124 p., 7 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
318 | WARNER, OLIVER Great battle fleets. London-New York-Sydney-Toronto, 1973, Hamlyn. 240 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
319 | WARNER, OLIVER Great sea battle. London-New York-Sydney-Toronto, 1968, Spring Books-The Hamlyn. 303 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
320 | WELSH, DOUGLAS The U.S.A. in World War II. The Pacific Theater. London, 1982, Bison Books Ltd. 64 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
321 | WERKMANN KÁROLY Ottó. Ford.: Dercsikay István. Bp., 1932, Gellért Könyvkiadóvállalat. címlapkép, 207 p. Amatőr félvászon kötésben, az eredeti papírborítóval bekötve. |
322 | WOITELLE, EDMUND Wie entsteht ein Kriegsschiff. Berlin, 1968, Deutscher Militärverlag. 221 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
323 | WREN, JACK The great battles of World War I. London-New York-Sydney-Toronto, 1974, Hamlyn. 434 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
324 | ZICHY MIHÁLY. 12 db nyomata. Bp., 1977, Corvina. Kiadói ill. papírmappában. |
325 | ZSIGRAY JULIANNA Ég az Alföld. Bp., 1942, Singer és Wolfner. 404 p. Kiadói kopott félvászon kötésben, foltos lapokkal. |