Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
1849. október hatodika megemlékezési propaganda plakátja. Bp., 1887. okt. 6.
Viseltes, szakadt!
2600 |
Az 1861-ik évi magyar országgyűlés. III. kötet. Pest, 1861, Osterlamm Károly. 477 p. Kiadói kopott vászonkötésben. |
Az 1927-1932-iki országgyűlés felsőháza tagjainak név- és lakjegyzéke. Valamint a felsőház választott tisztviselőinek és bizottságainak jegyzéke. Bp., 1929, Pesti Könyvnyomda. 76 p. Pár lap foltos! Tűzve, kiadói viseltes, foltos, hiányos papírborítóban. |
1956 sajtója. Tudósítások 56-ból. Első magyarországi kiadás. Bp., 1989, Tudósítások Kiadó. számozatlan oldalak. Kiadói ill. papírborítóban. |
ÁCS TIVADAR New-Buda. Bp., 1941, Kertész József Könyvnyomdája. 322 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban.
ÁGOSTON PÉTER A magyar világi nagybirtok története. Társadalomtudományi könyvtár. Bp., 1913, Grill Károly. 322 p. Kiadói kopottas, kicsit viseltes vászonkötésben. |
Agrártörténeti tanulmányok. Szerk.: Szabó István. Bp., 1960, Tankönyvkiadó. 546 p., 700 pld. Kiadói félvászon kötésben. |
Ajtósi Dürer Céh 1939-es karácsonyi albuma. Az Ajtósi Dürer Céh a Debreceni Ex Libris gyűjtők és művészek egyesülete volt. 30 t. Kiadói ill. papírborítóban, zsinórkötéssel. |
ANDREWS, ROY CHAPMAN A Sarkoktól az Egyenlítőig. Ford.: Havas József. Kalandos utazások. A világjárás hősei. Bp., é. n., Dante. 192 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopott ill. vászonkötésben. |
Apocrises seu historico-juridico-diaetales recapitulationes de banderiis Hungaricis. Viennae, 1785, Josephum Stahel. 79 p. Papírborítóban.
5800 |
ÁSVÁNY ÁKOS-PREHODA JÓZSEF Korszerű borászati üzemek. Bp., 1964, Mezőgazdasági Kiadó. 169 p., 1900 pld. Kiadói vászon papírborítóban.
Autóskalauz. Magyarország, Európa. Szer.: Benczédi Magda. Bp., 2001, Reader s Digest Kiadó Kft. 344 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
BABUCS ZOLTÁN Jászsági honvédek a II. világháborúban. II. kötet. "Megremeg a föld, amerre magyar honvéd lába lép." a m. kir. jászberényi 2/III. és 32/III. honvéd gyalogzászlóaljak története (1939-1943). Jászberény, é. n., Jász Honvédekért Alapítvány. 168 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
BAKÓ ENDRE Kosztolányi a "faluvárosban". Bihari füzetek 7. Berettyóújfalu, 2000, B. Tónus Bt. 37 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
BALANYI GYÖRGY Assisi Szent Ferenc élete. Szent István könyvek 31. Bp., 1925, Szt. István Társulat. 174 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
BALASSA IVÁN Lápok, falvak, emberek. Bodrogköz. Ill.: Czinke Ferenc. Bp., 1975, Gondolat. 302 p., 1 sztl. lev., 5000 pld. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
BÁLINT SÁNDOR Szeged reneszánsz kori műveltsége. Humanizmus és reformáció 5. Bp., 1975, Akadémia. 3 sztl. lev., 185 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
BALZAC Pajzán históriák. Ford.: Adorján Mihály. Ill.: Dubout. Bp., 1957, Helikon. 237 p., 1 sztl. lev., 620/1100 sorszámozott pld. Félbőr kötésben. |
BARNA JÓNÁS A szabadságharcz hősregéi. Jutalomkönyv. Bp., 1900, k. n. 111 p. Kiadói nagyon viseltes, kopott vászonkötésben. |
BÁRSONY ISTVÁN A királytigris. Milliók könyve 29. szám. Bp., é. n., Singer és Wolfner. 32 p. Kiadói nagyon viseltes, szakadtas ill. (Földes) papírborítóban. |
BÁRSONY ISTVÁN Igaz mesék. Egyetemes Regénytár. Bp., é. n., Singer és Wolfner. 158 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
BIERBAUER VIRGIL A magyar építészet története. A Magyar Szemle könyvei XIII. Bp., 1937, Magyar Szemle Társaság. 301 p., 23 sztl. lev. Hiányzik a szennycímoldal! Kiadói vászonkötésben. |
BISI ALBINI, SOFIA Grazia fia. Ford.: Erődi Béla. Bp., 1903, Lampel Róbert. 196 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. festett (Gottmayer Nándor) kicsit kopottas vászonkötésben. |
BÖZÖDI GYÖRGY Székelyek. Bolyai könyvek. A nép élettörténete. Bp., 1943, Bolyai Akadémia. 92 p., 2 sztl. lev. Kiadói foltos, kicsit viseltes papírborítóban. |
BUDAI BALOGH SÁNDOR Vad vizek futása... Mozaikok Szabó Dezső kolozsvári életéből. Bp., 1984, Ref. Zsinati Iroda Sajtóosztálya. 273 p., 5000 pld. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
CASSIM, R. Vihar a Szentföldön. Bp., é. n., Fővárosi Könyvkiadó Kft. 360 p., dedikált. Amatőr félvászon kötésben, viseltes lapokkal.
Cegléd története. Studia Comitatensia 11. Szerk.: Ikvai Nándor. Szentendre, 1982, Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága. 607 p., 5550 pld. Kiadói kopott, viseltes kartonkötésben. |
CHOLNOKY JENŐ Földrajzi és statisztikai atlasz. 78 fő- és 155 melléktérkép. Világstatisztika. Bp., 1927, Győző Andor. 1 sztl. lev., 143 p., 1 sztl. lev., 141 p., 136 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, nagyon szép állapotban. |
2200 |
COOPER, DUFF Talleyrand. Ford.: Harsányi Zsolt. Bp., é. n., Singer és Wolfner. címkép, 396 p., 2 sztl. lev. Kiadói foltos vászonkötésben. |
CZIGÁNY ZOLTÁN Posta Dukába. Bp., 2001, C.E.T. Belvárosi Könyvkiadó. 207 p., 2 sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban.
CSAPÓ GYÖRGY - CSAPÓ ZOLTÁN A Tagyosi Csapó család története. Bp., 1985, Eötvös Lóránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Történelem Segédtudományi Tanszék. 77 p., 1 sztl. lev., 3 db mell., 1000 pld. Kiadói papírborítóban.
CSONT LAJOS, DR.-KÖKÉNY SÁNDOR Gépírás. Bp., 1956, Tankönyvkiadó. 51 p. Hozzá: Tanuljunk gyorsírást, gépírást. 1 oldalas reklámlap. 16,5x23 cm. Gyorsírás, gépírás plakátja. Többször hajtott. 62,5x74,5 cm. Hiányos spirálozott kötésben.
D. PÁLINKÓ ÉVA-DÉVAI KATALIN-SZABÓ MÁRTA Vállalkozási ismeretek. Alapismereti modul. Eger, 1998, EKTF Líceum Kiadó. 279 p., 1000 pld. Hozzá: D. Pálinkó Éva-Solt Katalin-Szabó Márta: Gazdasági alapismeretek. Alapismereti modul. Eger, 1997, EKTF Líceum Kiadó. 175 p., 1000 pld. Hozzá: Kulcsár László: Társadalmi alapismeretek. Eger, 1997, EKTF Líceum Kiadó. 89 p., 1000 pld. Hozzá: Zsigmond Csaba-Szép Zsófia: Munkaerőpiaci ismeretek, álláskeresési technikák. Eger, 1998, EKTF Líceum Kiadó. 141 p., 1 sztl. lev., 1000 pld. Kiadói papírborítóban. |
DÁNOS ERZSÉBET, DR. A magyar népballada. Néprajzi füzetek 7. Bp., 1938, PPTE. 170 p., 1 sztl. lev. Kiadói foltos, viseltes papírborítóban. |
DIÓSI ÁGNES Szemtől szemben a magyarországi cigánysággal. Bp., 2002, Pont Kiadó. 134 p., 5 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban.
DIÓSZEGHY BÉLA-CSIPKAY HENRIK Fatechnológia. Faipari szakirányú iskolák számára. Bp., 1914, Szerzők. 291 p. Vászonkötésben az eredeti papírborítóval egybekötve. |
DIZSERI ESZTER Fülep Lajos élete. Bp., 2003, Mo.-i Ref. Egyház Kálvin János kiadója. 311 p. A lapok és a hátsó borító foltos, ázott! Kiadói ill. kartonkötésben. |
DOBÓ ANDOR A joker matematikai háttere. h. n., 1991, Prodinform. 128 p. Hozzá: Dobó Andor: A hasonlóságelmélet alkalmazása a joker rendszerben. h. n., 1992, Prodinform. 62 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. Kiadói nyl-kötésben.
DOMBRÁDY LÓRÁND A legfelsőbb hadúr és hadserege. Bp., 1990, Zrínyi Kiadó. 221 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban, középen meg van törve.
DONÁTH TIBOR, DR. Anatómiai nevek. Anatómiai, szövet- és fejlődéstani terminológia. III. átdolgozott kiadás. Bp., 1986, Medicina. 431 p., 2 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
DUPKA GYÖRGY Autonómia-törekvések Kárpátalján. Kárpátaljai Magyar Könyvek 121. Ungvár-Bp., 2004, Intermix. 231 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
EBERS GYÖRGY Cicerone a régi és új Egyiptomon át I-II. I-II. kötet egybekötve Olvasó- és kézikönyv a Nílus-vidék barátai számára. Ford.: Schmidt József. Nagybecskerek, 1893, Pleitz Fer. Pál könyvnyomdája. XV p., 261 p., 305 p., V p. Pótolt papírborítóban, felkasírozott papírborítóval. |
ÉBLE GÁBOR Az ecsedi százéves urbéri per története. 1776-1877. Az eredeti periratok és levelezések nyomán. Bp., 1912, Franklin-Társulat. 111 p., felvágatlan. Kiadói papírborítóban. |
1600 |
EGYED ÁKOS Háromszék 1848-1849. Bukarest, 1979, Kriterion. 266 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. szakadtas papír védőborítóban.
Elővárosi vasút menetrendfüggelék. Budapest Helyi Érdekű Vasút. II. módosított kiadás. Bp., 1979, Közlekedési Dokumentációs Vállalat. 145 p., 1 sztl. lev., 2550 pld. Kiadói nyl-kötésben. |
ENGEL PÁL Beilleszkedés Európába a kezdetektől 1440-ig. Magyarok Európában I. Bp., 1990, Háttér Lap- és Könyvkiadó. 388 p., 2 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
EÖTVÖS KÁROLY Magyar alakok. Eötvös Károly munkái V. II. kiadás. Bp., 1904, Révai Testvérek. 316 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
EPERJESSY GÉZA A szabad királyi városok kézművesipara a reformkori Magyarországon. Bp., 1988, Akadémia. 427 p. Kiadói ill. kartonkötésben.
EPERJESSY GÉZA Mezővárosi és falusi céhek az Alföldön és a Dunántúlon. 1686-1848. Bp., 1967, Akadémia. 278 p., 1 sztl. lev., 600 pld. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
Erdélyi csillagok. Arcok Erdély szellemi múltjából. Kolozsvár, 1935, Erdélyi Szépmíves Céh. 225 p., 2 sztl. lev., 12 t. Kiadói kopott vászonkötésben. |
Erdélyi és az 1940-ben a Székelyfölddel visszatért szatmári-bihari területekről való karácsonyi játékok. 72 eredeti népi játék. A színpadi előadásra is alkalmas népi játékokat összeválogatta, részben gyűjtötte Volly István. Bp., 1940, A Magyar Népművelők Társasága. 126 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
Erdélyi városképek. Kolozsvár, Enyed, Nagyvárad, Marosvásárhely, Brassó. Bp., 1936, Révai. 3 sztl. lev., 264 p., 5 t., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
Esztergom 2000 enciklopédia. Köztéri alkotások. Bélay Iván - Dr. Cséfalvay Pál - Hetves Józsefné - Kaposi Endre - Szabó Károly. Esztergom, 2001, Keresztény Múzeum Alapítvány. 175 p., 1500 pld. Kiadói papírborítóban. |
ÉVKÖNYV A nagyváradi M. kir. Állami Szent László Gimnázium évkönyve az 1941-42. iskolai évről. Közzéteszi: Jakó Albert. Nagyvárad, 1942, Isk. Ig. 125 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
ÉVKÖNYV Párisi magyar évkönyv 1935. Almanach Officiel de Lassociation Hongroise de France Paris 1935. Párizs, 1935, k. n. számozatlan oldalak. Kiadói ill. viseltes, foltos papírborítóban, pótolt gerinccel. |
ÉVKÖNYV The British antique dealers association yearbook 1995/6. London, 1995, k. n. 200 p., 10 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban.
F. 2. számú forgalmi utasítás. Budapest Helyi Érdekű Vasút. Bp., é. n., Közlekedési Dokumentációs Vállalat. 283 p. Kiadói nyl-kötésben. |
F. FEJÉR MÁRIA-HUSZÁR LAJOS A magyar numizmatika bibliográfiája. Bp., 1977, Akadémia. 321 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben.
FABINY TIBOR Bewährte Hoffnung. Die Evangelisch-Lutherische Kirche Ungarns in vier Jahrhunderten. Erlangen, 1984, Martin-Luther Verlag. 106 p., 3 sztl. lev. Hozzá: Katalógus: A tolerancia évszázada. Protestáns egyházi élet a 19. század első felében. Evangélikus Országos Múzeum, 2013, ápr. 30.-okt. 31. Bp., 2013, Evangélikus Országos Múzeum. 36 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
FAKÁSZ MIHÁLY Sasfészek a Latorca völgyében. Clio sorozat. Ungvár, 2006, Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség. 248 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
Farsang 1940. A bálközi blokk képes albuma. Szerk.: Ilosvay Ferenc és Molnár Miklós. Bp., 1940, Szerk. 46 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
FATU, MIHAI DR. - SPALATELU, ION DR. A vasgárda. Fasiszta típusú terrorszervezet. Ford.: Barabás Sándor, Bántó István, Lőrincz Kálmán, Rácz Miklós, Zsigmond Kálmán. Bucuresti, 1971, Politikai Könyvkiadó. 415 p. Kiadói papírborítóban. |
FEJES SÁNDOR Pápa város katonatörténete 1400-1867. Huszárok Pápán. Pápa, 2002, Pápai Huszáregyesület. 65 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
Fery Antal - Élete, munkássága, alkotásainak jegyzéke. Szerk.: Fery Veronika. 2005, Borsod-Abaúj-Zemplén M. Tanács. 173 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Az Üstökös 1876. XXVIII. kötet. 1876. Teljes évfolyam! 1-53. szám. Szerk.: Jókai Mór. Bp., 1876, Athenaeum. 636 p. Foltos lapokkal, viseltes állapotban! Nagyon viseltes, kopott amatőr félvászon kötésben, a könyvtest elválik a borítótól. |
4800 |
FOLYÓIRAT Belvedere. Műkereskedelmi és művészeti folyóirat. 1989-1990. I. évf. 1-2. szám. II. évf. 2., 4. szám. Bp., 1989-1990, Rádiusz Hungaricus Rt. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Északi korona. 6 db szórványszám. Ultrajobboldali-ultrakonzervatív politikai, politológiai, történelmi és kulturális folyóirat. 2003 márc., 2004. jan., máj., szept., 2007. júl., 2009. júl. Bp., 2003-2009, Nemzetek Európája. Kiadói ill. papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar egyháztörténeti vázlatok. Essays in church history in Hungary. A Magyar Egyháztörténeti Enciklopédia Munkaközösség folyóirata. 2007. 19. évf. 1-2. szám. Bp., 2007, Magyar Egyháztörténeti Enciklopédia Munkaközösség. 244 p. Kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar katonai szemle. 1940. október. X. évf. 10. szám. Szerk.: Vitéz Berkó István. Bp., 1940, M. Kir. Honvédelmi Minisztérium. 296 p. Kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar katonai szemle. 1940. június. X. évf. 6. szám. Szerk.: Vitéz Berkó István. Bp., 1940, M. Kir. Honvédelmi Minisztérium. 585-876 p. Kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar katonai szemle. 1940. november. X. évf. 11. szám. Szerk.: Vitéz Berkó István. Bp., 1940, M. Kir. Honvédelmi Minisztérium. 297-600 p. Kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar katonai szemle. 1940. december. X. évf. 12. szám. Szerk.: Vitéz Berkó István. Bp., 1940, M. Kir. Honvédelmi Minisztérium. 601-896 p. Kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar katonai szemle. 1940. szeptember. X. évf. 9. szám. Szerk.: Vitéz Berkó István. Bp., 1940, M. Kir. Honvédelmi Minisztérium. 577-864 p. Kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar katonai szemle. 1940. augusztus. X. évf. 8. szám. Szerk.: Vitéz Berkó István. Bp., 1940, M. Kir. Honvédelmi Minisztérium. 289-576 p. Kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar katonai szemle. 1940. július. X. évf. 7. szám. Szerk.: Vitéz Berkó István. Bp., 1940, M. Kir. Honvédelmi Minisztérium. 288 p. Kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar katonai szemle. 1940. május. X. évf. 5. szám. Szerk.: Vitéz Berkó István. Bp., 1940, M. Kir. Honvédelmi Minisztérium. 289-584 p. Kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar katonai szemle. 1940. április. X. évf. 4. szám. Szerk.: Vitéz Berkó István. Bp., 1940, M. Kir. Honvédelmi Minisztérium. 288 p. Kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar katonai szemle. 1940. január. X. évf. 1. szám. Szerk.: Vitéz Berkó István. Bp., 1940, M. Kir. Honvédelmi Minisztérium. 288 p. Kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar katonai szemle. 1940. február. X. évf. 2. szám. Szerk.: Vitéz Berkó István. Bp., 1940, M. Kir. Honvédelmi Minisztérium. 289-576 p. Kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar katonai szemle. 1940. március. X. évf. 3. szám. Szerk.: Vitéz Berkó István. Bp., 1940, M. Kir. Honvédelmi Minisztérium. 577-856 p. Kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar úriasszonyok lapja 1928. Szépirodalmi, társadalmi és háztartási folyóirat. Főszerk.: Kertész Béla. V. évf. 1-36. szám. Teljes évfolyam! Bp., 1928, Szerk. Kiadói kicsit kopottas és viseltes vászonkötésben. |
FOLYÓIRAT Nyugat. 1917. febr. 1. X. évf. 3. szám. Főszerk.: Ignotus. Szerk.: Ady Endre és Fenyő Miksa. Bp., 1917, Nyugat. 232-322 p. Kiadói nagyon viseltes papírborítóban, széteső állapotban. |
FOLYÓIRAT Nyugat. 1917. febr. 16. X. évf. 4. szám. Főszerk.: Ignotus. Szerk.: Ady Endre és Fenyő Miksa. Bp., 1917, Nyugat. 323-410 p. Kiadói viseltes papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Pannon front. 6 db szórványszám. 2000. április. VI. évf. 2. szám, 2002. augusztus. VIII. évf. 4. szám, 2003. április. VIII. évf. 4. szám, 2003. június. VIII. évf. 3. szám, 2003. október. VIII. évf. 4. szám, 2004. február. IX. évf. 1. szám. Pannon Front. Bp., 2000-2004,. Kiadói ill. papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Sacrum imperium III-IV. Ultrajobboldali folyóirat. Bp., 1998, Kard-Kereszt-Korona-Szövetség. 34 p., 34 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
Forgalmi utasítás a Budapest Helyi Érdekű Vasút részére. Bp., 1961, Közlekedési Dokumentációs V. K. 339 p. Kiadói kopott, foltos, viseltes félvászon kötésben.
FÖLDI PÁL Az osztrák-magyar haditengerészet története. h. n., é. n., Anno Kiadó. 224 p. Kiadói ill. papírborítóban.
Fővárosi Könyvtár. 10 db képpel! Bp., é. n., Fővárosi Könyvtár. 10 t. Kiadói papírborítóban. |
FRÉRON, A. V., DR. Pompadour Marquise. Élet- és jellemrajz. Eredeti kútfők és titkos memoirok nyomán. II. kiadás. Bp., 1893, Rozsnyai Károly. 143 p. Kiadói kopott, foltos vászonkötésben. |
FUKÁRI VALÉRIA Egy régi alma mater. A pozsonyi evangélikus líceum és teológiai akadémia utolsó negyven éve (1882-1923). Pozsony, 2003, Kalligram. 139 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
GARVAY ANDOR Négy kis komédia. Gyoma, 1913, Kner Izidor. 101 p., 3 sztl. lev. Kartonkötésben.
GIURESCU, CONSTANTIN C. Erdély a román nép történetében. Bukarest, 1968, Meridiane Könyvkiadó. 122 p., 1 sztl. lev., 1 térképmelléklet, 1080 pld. Kiadói ill. papírborítóban.
GRACIÁN, BALTASAR Az életbölcsesség kézikönyve. Ford.: Gáspár Endre. Bp., 1943, Phőnix. 152 p. Kiadói kopott papírborítóban, pótolt gerinccel. |
Gróf Széchenyi István levelei II. II. kötet. Szerk.: Majláth Béla. Bp., 1890, Athenaeum. VII p., 729 p. Amatőr félvászon kötésben. |
A Gyóni Géza Irodalmi Társaság lexikona I. I. kötet. Szerk.: Balogh István. Bp., é. n., Magyar Gondolat. 74 p., 1 sztl. lev. Hozzá: Bán Aladár: Gyóni Géza élete és költészete. Különlenyomat a "Koszorú" a Petőfi Társaság közlönye 1942. évi októberi számából. Bp., é. n., Petőfi Társaság. 15 p. Tűzve. Kiadói papírborítóban. |
GYURICZA ANTAL Az endrődi Gyuricza család. A leszármazásra vonatkozó forrásfeltárás. Gyomaendrőd, 1988, Gyomaendrőd Városi Jogú Nagyközségi Tanács Végrehajtó Bizottsága. 428 p., 1 sztl. lev., 1700 pld. Kiadói vászonkötésben. |
HAGGARD, RIDER Ayesha visszatér. Egyetemes Regénytár. I-II. kötet egybekötve. Ford.: Esty Jánosné. Bp., 1914, Singer és Wolfner. 143 p., 143 p. Kiadói vászonkötésben. |
HALÁCSY DEZSŐ A világ magyarságáért. Bp., é. n., Szerző. 519 p., 48 t. Kiadói kopott, viseltes félvászon kötésben, foltos lapokkal.
HALLIBURTON, RICHARD Újra felfedezem Délamerikát. Kalandos utazások. Ford.: Benedek Marcell. Bp., 1932, Dante. 232 p., 1 kihajtható mell. Kiadói kopott ill. vászonkötésben. |
Hatnyelvű szinkronszótár. Magyar-Angol-Francia-Olasz-Spanyol. Szerk.: Pál József, Wodala János, Bernáth Csilla, Vígh Éva és Farkas Mária. Bp., 1992, Zrínyi Kiadó. 972 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
HAZAI GYÖRGY - KELLNER-HEINKELE, BARBARA Bibliographisches handbuch der turkologie. Eine bibliographie der bibliographien vom 18. jahrhundert bis 1979. Band 1. Bp., 1986, Akadémia. 582 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
HEGEDŰS B. ANDRÁS Azon a kedden. Válogatott írások (1989-1999). Bp., 2000, Beszélő. 438 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
Hódoltságban. I. magyar történelmi konferencia az elnyomatás évtizedeiről. Szerk.: Kiss Rezső és Kiss Dénes. Bp., 1992, Zrínyi Kiadó. 291 p., Kiss Rezső által dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
HOLL BÉLA A váci püspöki egyházlátogatási jegyzőkönyvek protestáns vonatkozású bejegyzései a 18. században. Metem könyvek 48. Bp., 2004, Magyar Egyháztörténeti Enciklopédia Munkaközösség. 315 p., 1 kihajtható térkép mell. Kiadói ill. papírborítóban. |
HORBAS, CLAUDIA-MÖLLER, RENATE Silber. Weltkunst Antiquitäten-Führer. Von der Renaissance bis zur Moderne. München-Berlin, 2000, Deutscher Kunstverlag. 157 p., 5 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
HORTHY MIKLÓS Emlékirataim. Extra Hungariam. III. kiadás. Bp., 1990, Európa-História. 417 p., 5 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
HORVÁTH IMRE "Arra emelik majd tekintetüket, akit átszúrtak". A János-evangélium képteológiája mint a balthasari krisztológia alapja. Irodalomelméleti-exegetikai megfontolások. Bp., 2015, Kairosz. 302 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
HORVÁTH JENŐ Magyarország és a nemzetiségi kérdés 1815-1920. Történelmi tanulmány. Bp., 1920, Pfeifer Ferdinánd. 93 p., 1 sztl. lev. Kiadói viseltes papírborítóban. |
HORVÁTH MIHÁLY A magyarok története rövid előadásban. VI. kiadás. Bp., 1887, Franklin-Társulat. XVI p., 530 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopott vászonkötésben, viseltes gerinccel. |
HORVÁTH SÁNDOR Narda. Bp., é. n., Száz magyar falu könyvesháza Kht. 205 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben.
HORY ANDRÁS Bukaresttől Varsóig. Bp., 1987, Gondolat. 492 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. kopottas kartonkötésben.
Hungarians in America 3. A Biographical Directory of Professionals of Hungarian Origin in the Americas. Editor: Desi K. Bognár. New York, 1971, Afi Cop. XX p., 239 p. Kiadói vászonkötésben. |
HUSZÁR ALADÁR Gondolatok a világháború alatt. Bp., é. n., Rege. 336 p. Kiadói kopott félvászon kötésben.
II. Baranyai Orvosnapok tudományos konferenciája. Szerk.: Dr. Csobó Dénes. Szigetvár, 1972, k. n. 408 p., 1200 pld. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
III. Baranyai Orvosnapok tudományos konferenciája. Szerk.: Dr. Csobó Dénes. Mohács, 1973, k. n. 471 p., 800 pld. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
ILLÉS ILONA A tett (1915-1916), Ma (1916-1925), 2x2 (1922). A Petőfi Irodalmi Múzeum bibliográfiai füzetei B. sorozat 6. Repertórium. Bp., 1975, Petőfi Irodalmi Múzeum. 223 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
JAKUCS LÁSZLÓ Aggtelek. Bp., 1959, Ibusz. 110 p., 1 sztl. lev. Hozzá: 3 db Folyóirat: Műemlékvédelem. Műemlékvédelmi és építészettörténeti szemle. 1962. VI. évf. 2. szám. 1965. IX. évf. 4. szám. 1967. XI. évf. 4. szám. Kiadói ill. papírborítóban. |
JANKÓ JÁNOS A milleneumi falu. Series historica ethnographiae. Facsimile. Bp., 1989, Néprajzi Múzeum. 180 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
JÓCSIK LAJOS Iskola a magyarságra. Egy nemzedék élete húsz éves kisebbségben. Bp., é. n., Nyugat. 178 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, viseltes, szakadtas papír védőborítóban. |
JOÓ TIBOR Vallomások a magyarságról. A magyar önismeret breviáriuma. Bp., é. n., Hungária. 192 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopott, foltos papírborítóban. |
JÓZSA BÉLA Egyetemisták az ostromgyűrűben. A Magyar Királyi I. Honvéd Egyetemi Rohamzászlóalj története 1944 októberétől 1945. február 14-ig. Bp., 1999, Történelmi Hagyományőrző és Hadisírgondozó Alapítvány. 333 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
1300 |
Jövedéki büntetőjog és eljárás. Szerk.: Dr. Klug Emil. Bp., 1928, Grill Károly. XVI p., 301 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopott vászonkötésben. |
JUHÁSZ ANTAL Parasztok, pásztorok, kézművesek. Szeged, 2011, Bába Kiadó. 189 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban.
KÁKAY ARANYOS Nagy férfiaink. Legújabb fény- és árnyképek. Bp., 1874, Szerző. 1 sztl. lev., 237 p., 1 sztl. lev. Korabeli kopott, viseltes félbőr kötésben. |
A Kárpát-medence etnikai és demográfiai viszonyai a honfoglalástól a török kiűzéséig. Oktatási segédanyag. Pécs, 1998, JPTE. 72 p. Kiadói papírborítóban. |
Kártyások könyve. Szerk.: Dr. Berend Mihály. Bp., 1984, Sport. 415 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
KATALÓGUS 5. Münz-Auktion. 2008. okt. 5. Forint 1946-2008. Forgalmi pénzek-emlékpénzek-papírpénzek. Auktionshaus H. D. Rauch Gmbh und L. Nudelman. Wien-Bp., 2008, H. D. Rauch Gmbh und L. Nudelman. 360 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
KATALÓGUS A Fiatal Iparművészek Stúdiójának kiállítása 1984. Ernst Múzeum, 1984. dec. 14.-jan. 14. Bp., 1984, Ernst Múzeum. 104 p. Hozzá: Katalógus: Országos Képzőművészeti Kiállítás 84. A Budapesti Tavaszi Fesztivál keretében 1984. márc. 16.-máj. 13. Műcsarnok, Bp. Kiadói ill. papírborítóban. |
KATALÓGUS Art 42 Basel Catalog. The Art Show. 2011. jún. 15-19. Basel, 2011, Hatje Cantz Verlag. 744 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
KATALÓGUS Ausstellung Pauline von Koudelka-Schmerling. Blumen und Früchte. 1966. dec. 5.-1967. jan. 5. Wien, 1966, Galerie Sanct Lucas. 19 p., 10 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
KATALÓGUS Erdész & Menshikoff Aukciósház tavaszi festményaukció 2001. 2001. ápr. 9. Bp., 2001, Erdész Galéria. 99 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
KATALÓGUS Gondolatok a tipográfiáról, nyomdáról. Kass János könyvművész debreceni kiállítása. Debrecen, 1977. okt. 4. Debrecen, 1977, Alföldi Nyomda. 55 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
KATALÓGUS Kiállítás és ajánló bibliográfia a Tevan Nyomda alapításának centenáriuma alkalmából. Kner Nyomdaipari Múzeum, Gyomaendrőd, 2003. máj. 14.-aug. 31. Gyomaendrőd, 2003, Kner Nyomda Rt. 24 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
KATALÓGUS Kieselbach nyári képaukció 1999. Árverése a Vígszínházban. 1999. jún. 18. Bp., 1999, Kieselbach Galéria és Aukciósház. 159 p., 4 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
KATALÓGUS Kieselbach tavaszi képaukció 2000. Árverése a Vígszínházban. 2000. máj. 20. Bp., 2000, Kieselbach Galéria és Aukciósház. 192 p., 4 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
KATALÓGUS Kieselbach tavaszi képaukció 2000. Árverése a Vígszínházban. 2000. máj. 19. Bp., 2000, Kieselbach Galéria és Aukciósház. 156 p., 4 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
KATALÓGUS Kieselbach tavaszi képaukció 2001. Árverése a Vígszínházban. 2001. ápr. 27. Bp., 2001, Kieselbach Galéria és Aukciósház. 202 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
KATALÓGUS Kieselbach téli képaukció 2000. Árverése a Vígszínházban. 2000. dec. 8. Bp., 2000, Kieselbach Galéria és Aukciósház. 170 p., 4 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
KATALÓGUS Stúdió 83/1. A fiatal képzőművészek Stúdiójának kiállítása, Budapest, Ernst Múzeum, 1983. aug. 19.-szept. 11. Bp., 1983, k. n. 115 p. Hozzá: Katalógus: 101 tárgy. Objektművészet Magyarországon 1955-1985. Kiállítás az Óbuda Galériában. 1985. máj. 24.-júl. 7. Bp., 1983, Budapest Galéria. számozatlan oldalak. Kiadói ill. papírborítóban. |
KATALÓGUS Szőnyi művek újra itthon. Kiállítási katalógusok 19. Szőnyi István (1894-1960) művei Szőnyi Zsuzsa gyűjteményében. Kiállítás a Szőnyi István Emlékmúzeum megnyitásának 40. évfordulóján. Zebegény, 2007. május 6.-augusztus 12. Szentendre, 2007, Pest Megyei Múzeumok Ig. 24 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban, papírmappában. |
KATALÓGUS The Thomas F. Flannery Jr. collection. 1983. dec. 1-2. London, 1983, Sotheby s. 291 p., 4 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben. |
KATALÓGUS Thonet bútorkatalógus. Francia nyelvű! 32 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
KATALÓGUS Wege nach Paris und Berlin. Ungarische malerei der 20er und 30er Jahre. 1995. máj. 4.-jún. 26. Berlin, 1995, Haus Ungarn. 100 p., 2 sztl. lev. Hozzá: Katalógus: Ungarische Kunst in Berliner Sammlungen. Gemälde aus der ersten Hälfte des Jahrhunderts. 1995. jan. 12.-febr. 27. Berlin, 1995, Haus Ungarn. 35 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
KAZAL ZSIGMOND A magyar mezőgazdaság története. A Honfoglalás előtti időktől az újabb korig. Bp., 1927, Stádium. 215 p. Kopott, foltos amatőr félvászon kötésben. |
KECSKÉS LÁSZLÓ Komáromi mesterségek. Bratislava-Pozsony, 1978, Madách Könyvkiadó. 265 p., 3 sztl. lev., 2500 pld. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
Kelet és nyugat határán. A Magyar Nemzeti Múzeum állandó régészeti kiállítása. Bp., é. n., Magyar Nemzeti Múzeum. 198 p. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. |
KÉZIRAT
3 db levél (elismerő leirat) keretezve. A "Ludovikás Levente" főnökének, folyóiratról Magyarország kormányzójának Katonai Iroda főnökének dr. Serédi Jusztinián esztergomi érsek, vitéz Sipos Árpád Ludovika Akadémia parancsnoka és a Honvédség főparancsnokának elmosódott autográf aláírásával.
1928.
10000 |
KÉZIRAT
Magyar Nemzeti Szövetség "Pro Hungaria" Nők Világszövetsége. Céges levélpapírján Dr. Réthey Ferencné elnök autográf levele.
KÉZIRAT
Magyar Nemzeti Szövetség. Hivatalos kinevezési levele az elnök és az alelnök autográf aláírásával.
Bp., 1931. május.
KIDD, BENJAMIN Társadalmi evoluczió. Ford.: Geöcze Sarolta. Bp., 1905, MTA. XII p., 387 p. Kiadói kopott vászonkötésben. |
KISS JÓZSEF Mese a varrógépről. Baditz Ottó rajzaival. Bp., 1884, Dobrowsky és Franke. 63 p. Vászonkötésben, felkasírozott foltos, viseltes borítóval, javított, viseltes lapokkal. |
KNER IZIDOR Aforizmái. Vadász Miklós rajzaival. Gyoma, 1917, Szerző. 167 p. Hozzá: Vörösmarty Mihály: A merengőhöz. Anthológia Vörösmarty Mihály legszebb költeményeiből. Ill.: Kozma Lajos. Gyoma, 1921, Kner Izidor. 191 p., 1200 pld. Kiadói foltos, kopott félvászon kötésben. Kiadói foltos, kopott, viseltes félvászon kötésben. |
KOLLARITS JENŐ, DR. Jellem és idegesség. A jellem és az idegesség mibenlétéről, keletkezéséről, valamint az idegesség megelőzéséről. Bp., 1918, Franklin-Társulat. VIII p., 308 p. Kopottas félvászon kötésben. |
A korona és a kard országa. Az új évezred honvédelme. Szerk.: Tőrös István. Bp., 2002, Honvédelmi Minisztérium Sajtó és Tájékoztató Főosztálya. 111 p., 1 sztl. lev. Hozzá: Lépésváltás. Szövetségben a biztonságért. Szerk.: Tőrös István. Bp., 2002, Honvédelmi Minisztérium Kommunikációs Főigazgatóság. 64 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
KOSZTIN ÁRPÁD, DR. Magyarellenes román kegyetlenkedések Erdélyben. Bp., 1998, Biró family Kft. 204 p. Kiadói papírborítóban.
KŐSZEGI IMRE Budavár ostroma 1945-ben. Bp., 1945, Müller Károly. 94 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. (Bánó Endre) papírborítóban.
KŐVÁGÓ JÁNOS Die Geschichte der Gemeinde Bezedek. Pécs, é. n., MacMaestro Kft. 126 p. Kiadói ill. papírborítóban.
KRISTÓF SÁNDOR Mátra útikalauz. II. bővített kiadás. Bp., 1956, Sport Lap- és Könyvkiadó. 158 p., 9 sztl. lev., 1 térkép mell., mely el van szakadva. Kiadói ill. papírborítóban. |
KUBINSZKY MIHÁLY Régi magyar vasútállomások. Építészeti hagyományok. Bp., 1983, Corvina Kiadó. 72 p., 24 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
KUNC ADOLF, DR. Szombathely-Savaria monographiája. I. rész. Szombathely, 1880, Szombathely város. 4 sztl. lev., 160 p., 1 t., 1 kihajtható mell. Vászonkötésben, az eredeti papírborítóval egybekötve, viseltes állapotban. |
L. SIMON LÁSZLÓ Versenyhátrány. A (kultúr)politika fogságában. Bp., 2007, Kortárs. 231 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
LENGYEL DÉNES Ókori bölcsek nyomában. Bp., 1981, Móra. 243 p., 2 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
LÉVAI JENŐ A Margitkörúti vészbírák... Vádirat Babós József, Dominich Vilmos és hadbíró-pribékjeik ellen. Részletek a különböző ellenállási mozgalmakból. Bp., 1945, k. n. 96 p. Kiadói ill. kopott, foltos papírborítóban. |
MACARTNEY, C. A. Magyarország. Világkönyvtár. Ford.: Fest Sándor, Dr. és Kállay Miklós. Bp., é. n., Révai. 255 p. Kiadói vászonkötésben. |
MAGAZINER PÁL A Börzsönyi hegység részletes kalauza. Részletes magyar útikalauzok 3. Bp., 1931, Turistaság és Alpinizmus Lap-, Könyv- és Térképkiadó Rt. 1 kihajtható térképmelléklet, 112 p. Kiadói papírborítóban, részben hiányos gerinccel. |
MAGYAR BÁLINT Bukásra ítélt siker. Thália könyvek 1. A Vígszínház három éve, 1955-1958. Bp., 1993, Orsz. Színháztörténeti Múzeum és Intézet. 300 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
A Magyar Bibliofil Társaság alapszabálytervezete. Bp., 1961, Magyar Bibliofil Társaság. 10 p., 2 sztl. lev., 500 pld. Kiadói papírborítóban.
Magyar kereskedelmi levelezés. Szerk.: Krisch Jenő és Thurzó Nagy Árpád. I. rész a II. évfolyam számára. I. kiadás. Bp., 1928, Révai Testvérek. 231 p., 1 sztl. lev. Ceruzás jelölésekkel és beírásokkal! Amatőr félvászon kötésben, belül viseltes, széteső állapotban. |
A Magyar Művészeti Akadémia harmadik emlékkönyve 2008-2011. Szerk.: Dr. Kováts Flórián. Bp., 2012, Magyar Művészeti Akadémia. 159 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
A Magyar Nemzeti Bank üzleti szabályai. I. kiadás. Bp., 1928, Magyar Nemzeti Bank. 100 p., 4 db mell. Kiadói foltos papírborítóban. |
Magyar nemzeti bibliográfia 1941. Magyarországon 1941-ben közzétett a M. Kir. Közp. Statisztikai Hivatalban kötelespéldányként kezelt művek tizedes rendszerű szakjegyzéke betűrendes tárgy- és névmutatóval. Pécs, 1943, Magyar Szociográfiai Intézet. Amatőr félvászon kötésben az eredeti papírborítóval egybekötve. |
Magyarország bibliographiája 1712-1860. VII. Pótlások. Petrik Géza: Magyarország bibliographiája 1712-1860 c. művéhez. 1701-1800 között megjelent magyarországi (és külföldi magyar nyelvű) nyomtatványok. Szerk.: Pavercsik Ilona. Bp., 1989, OSZK. 570 p. Kiadói papírborítóban. |
Magyarország és a Balkán vallási és társadalmi kapcsolatai. Tanulmánykötet Ohridi Szent Naum halálának 1100. évfordulója emlékére. Szerk.: Doncsev Toso, Menyhárt Krisztina és H. Tóth Imre. Bp., 2011, Bolgár Kulturális Fórum. 264 p., 9 sztl. lev. Hozzá: Tanulmányok a bolgár-magyar kapcsolatok köréből. Szerk.: Csavdar Dobrev, Juhász Péter és Petár Mijatev. II. kiadás. Bp., 1983, Akadémia. 550 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben. Kiadói ill. papírborítóban. |
Magyarország helységnévtára 1926. Bp., 1926, M. Kir. Közp. Stat. Hiv. VI p., 412 p., 4 sztl. lev., XVIII mell. A szennycímoldal hiányzik! Kiadói viseltes vászonkötésben, sérült gerinccel. |
Magyarország történeti statisztikai helységnévtára 4. Vas megye. Szerk.: Kovacsevics József. Bp., 1993, Központi Statisztikai Hivatal. 455 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
Magyarországi zsinagógák. Szerk.: Gerő László. Bp., 1989, Műszaki Könyvkiadó. 263 p. Kiadói nyl-kötésben, ill. papír védőborítóban. |
1300 |
MAKKAI LÁSZLÓ Magyar-román közös múlt. Hazánk és a nagyvilág V. Bp., 1948, Teleki Pál Tud. Intézet. 278 p. Kiadói ill. (Janovits István) viseltes papírborítóban. |
MAKKAI SÁNDOR Erdélyi szemmel. Kolozsvár, 1932, Erdélyi Szépmíves Céh. 179 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban.
MARJAI IMRE Készítsünk hajómodellt! Bp., 1987, Móra. 100 p., 6 sztl. lev., 2 mell. 7 hajó mellékletéből csak 4 van meg! Kiadói ill. kopott papírborítóban. |
MÁRKI SÁNDOR, DR. II. Rákóczi Ferenc élete. Szent István Könyvek 27. szám. Bp., 1925, Szent István Társulat. 146 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
MARSCHALKÓ LAJOS Kik árulták el 1918-ban Magyarországot? Hasonmás kiadás! Bp., 2000, Gede Testvérek. 95 p., XIV p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
A Mátray Gábor Általános Iskola jubileumi emlékkönyve. Nagykáta, 2010, Mátray Gábor Általános Iskola. 192 p. Kiadói kartonkötésben.
MAUROIS, ANDRÉ Byron élete I-II. Ford.: Benedek Marcell. Bp., 1930, Dante. 299 p., 293 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
MAY, KARL (KÁROLY) A Szent este. Ford.: Altay M. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é. n., Aczél Testvérek. 152 p. Kiadói aranyozott kopott, foltos vászonkötésben. |
MÉSZÁROS GÉZA Vidéki bolygó. Bp., 1999, k. n. 159 p., dedikált. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
Metró kézikönyv. Tervezés, építés, üzemeltetés. Főszerk.: Dr. Ábrahám Kálmán. Bp., 1982, Műszaki Könyvkiadó. 579 p., 4 sztl. lev., 700 pld. Kiadói vászonkötésben. |
MIKÓ ISTVÁN Vadászkönyv. Bukarest, 1984, Kriterion. 300 p., 6 t., 2 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben.
MIKSZÁTH KÁLMÁN A két koldusdiák. Bp., 1915, Révai Testvérek. 2 sztl. lev., 169 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kopottas, foltos, viseltes kartonkötésben.
MISKOLCZY ISTVÁN, DR. A középkori kereskedelem története. Szent István könyvek 37. Bp., 1926, Szt. István Társulat. 224 p., 1 kihajtható térkép mell. Kiadói ill. viseltes, javított papírborítóban. |
MÓD ALADÁR 400 év küzdelem az önálló Magyarországért. Bp., 1954, Szikra. 743 p. Kiadói kopott félvászon kötésben.
MOLDOVA GYÖRGY A pénz szaga. Riport a kamionsofőrökről. Bp., 1986, Magvető. 394 p., 6 sztl. lev., aláírt. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
MOLDOVA GYÖRGY Magányos pavilon/Sötét angyal/Akarsz velem beszélgetni? Bp., 1979, Magvető. 583 p., 2 sztl. lev., aláírt. Kiadói vászonkötésben.
MOLNÁR ÁKOS A hitehagyott. (Fortunatus Imre). Bp., Tábor. 315 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopott vászonkötésben. |
MÓRA FERENC Dióbél királykisasszony. Történetek Pankáról és egyéb mesék. Bp., 1935, Révai. 117 p., 1 sztl. lev., 6 t. Kiadói ill. kopottas vászonkötésben, gerince alul kicsit sérült, foltos lapokkal. |
MÓRICZ ZSIGMOND Karak szultán. Bp., é. n., Nyugat. 83 p. Kiadói ill. (Haranghy Jenő) viseltes, szakadtas, foltos papírborítóban.
Musterbuch für Kunstschlosser. Stuttgart, é, n., J. Engelhorn. 122 t. Hiányzik a 12., 58. és 85. t.! Kiadó kopott, viseltes vászonmappában, vízfoltos lapokkal, gerince sérült. |
5500 |
NAGY BANDÓ ANDRÁS András könyve. Fordított teremtés. Pécs, 2002, Alexandra. 412 p., 2 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
NAGYBÁKAY PÉTER Magyarországi vas- és fémműves céhek pecsétei. Kohászati Történeti Bizottság közleményei 31. szám. Különlenyomat a Kohászati Lapok 1964. évi 5. számából. Bp., 1964, k. n. 9 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
NAGYBÁKAY PÉTER Veszprémi és Veszprém megyei céhládák. Különlenyomat a Veszprém Megyei Múzeumok közleményei 5. kötetéből. Veszprém, 1966, k. n. 91-142 p., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
NAPTÁR A Pesti Hírlap1936. évi nagy naptára. XLVI. évf. Bp., 1936, Légrády Testvérek. 416 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
NAPTÁR Ludas Matyi Kalendáriuma az 1947-es jaj de közönséges évre. Bp., 1946, Szikra. 64 p. Tűzve, kiadói kopott papírborítóban.
NÁRAY ANTAL - BERKÓ ISTVÁN Légitámadás! Bp., é. n., Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. 304 p., 24 old képmelléklettel, 2 kihajtható mell. Kiadói ill. vászonkötésben.
A nemzetiség történetbölcseleti szempontból. Népszerű főiskola könyvtára. Előadta: Marczali Henrik. Bp., 1905, Franklin-Társulat. 116 p. Kopott, viseltes amatőr félvászon kötésben. |
NÓGRÁDY LÁSZLÓ, DR. A mese I. Gyermektanulmányi könyvtár. I. kötet. Bp., 1917, Magyar Gyermektanulmányi Társaság. XI p., 232 p., XXXII p. Amatőr félvászon kötésben. |
Növénytani szótár. Szerk.: Nagylaki Károly. Bp., 1942, Lukács Sándor. 351 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. foltos papírborítóban, foltos lapokkal. |
NYÁRY ALBERT, DR. BÁRÓ A palóc-kérdés. Különlenyomat "A cél" 1914. V. évf. 7-8. számából. Bp., 1914, Hornyánszky Viktor. 25 p. Tűzve, kiadói foltos, viseltes, sarokhiányos papírborítóban. |
OKLEVÉL
Magyar Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Turul Szövetség. Sport (dekatlon) dekoratív díszoklevele.
Bp., 1937. január 9.
Egyik oldalán beszakadással és ragasztási nyommal. |
4800 |
Olvasás gyakorlására rendeltetett könyv a magyar falusi oskolák számára. Buda, 1825, k. n. 4 sztl. lev., 135 p. Korabeli foltos, viseltes kartonkötésben, foltos lapokkal.
Az olvasás gyakorlására rendeltetett könyvnek második része. A Magyar-országi, és a magyar kor. Alatt találtató városokban, és nagyobb helységekben lévő nemzeti oskolák számára. Buda, 1833, k. n. 146 p., 3 sztl. lev. Korabeli foltos, viseltes félvászon kötésben, foltos lapokkal. |
ORBÓK ATTILA Így beszélj hazádról. Témák, adatok, feljegyzések és társalgási ötletek gyűjteménye, jó magyaroknak - a magyarokról. Bp., é. n., Singer és Wolfner. 128 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
Országos Műemléki Felügyelőség. Szabolcs-Szatmár megye, Szolnok megye, Tolna megye, Vas megye, Veszprém megye, Zala megye. 19 db megyei műemlékjegyzéke. Baranya megye, Bács-Kiskun megye, Békés megye, Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Csongrád megye, Fejér megye, Győr-Sopron megye, Hajdú-Bihar megye, Heves megye, Komárom megye, Nógrád megye, Pest megye, Somogy megye,. Bp., 1976, Építésügyi Tájékoztatási Központ. számozatlan oldalak, 1000 pld. Hozzá: Fővárosi Műemléki Felügyelőség Budapest műemlékjegyzéke. Bp., 1976, Építésügyi Tájékoztatási Központ. számozatlan oldalak, 1000 pld. Kiadói papírborítóban. |
P. MIKLÓS TAMÁS A Zánkai Gyermek és Ifjúsági Centrum története (1975-2005). Zánkai múzeumi füzetek 5. Történet-kronológia-adattár-bibliográfia. Zánka, 2005, Zánkai Gyermek és Ifjúsági Centrum Kht. 295 p., XXXII p. Kiadói ill. papírborítóban. |
PACH ZSIGMOND PÁL Szürkeposztó, szűrposztó, szűr. Társadalom- és Művelődéstörténeti tanulmányok 31. Fejezetek a magyarországi szövőipar korai történetéből. Bp., 2003, MTA Történettudományi Intézete. címkép, I-XXI., 171 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
PALÁSTI LÁSZLÓ A Bori halálút regénye. Bp., 1945, Gábor Áron. 94 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kopottas, foltos papírborítóban.
PÁLFFY JÁNOS Magyarországi és erdélyi urak. Bp., 1939, Révai. 328 p. Kiadói kopott, foltos vászonkötésben.
PARRAGI GYÖRGY Élet-halálharc az olaj körül. Bp., 1940, Vietorisz. 75 p., 2 sztl. lev. Kiadói foltos, viseltes, szakadtas papírborítóban.
PERGEL ANTAL Harag és elfogultság nélkül. Magyar-finn katonai és politikai kapcsolatok 1939-1944. Bp., 2010, Püski. 306 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
A pesti művelt társalgó. Szerk.: Szablyár Ferenc. Bp., 1986, Magvető. 476 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
Pestvárosi cselédrendszabály. 20046. Pest, 1871, k. n. 40 p. Borító nélkül, foltos, viseltes állapotban. |
PETŐFI SÁNDOR Dalaim. Athológia Petőfi Sándor legszebb költeményeiből. Gyoma, 1921, Kner Izidor. 170 p., 6 sztl. lev., 1200 pld. Kiadói ill. (Kozma Lajos) különálló, leszakadt papírborítóban. |
POHL ARTUR Tiroli tallérok. Éremgyűjtők 11. 1482-1777. Hazai forgalmuk a hódoltság korában (1566-1657). Bp., 1973, MÉE. 88 p., 3000 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
POLGÁRDY GÉZA Zsámbék és környéke kalauza. Magyarországi útikalauzok 6. Bp., é. n. Eggenberger. 20 p. Tűzve, kiadói ill, szakadt papírborítóban. |
Porcellán márkák. Gépelt-kéziratos. Papírborítóban, zsinórkötéssel.
PROGRAMFÜZET La revue des Folies-Bergére 1928. Francia nyelvű! Paris, 1928. számozatlan oldalak. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
PROGRAMFÜZET Moulin-Rouge - Paris qui tourne 1928. Francia nyelvű! Paris, 1928. számozatlan oldalak. Tűzve, kiadói ill. szakadtas papírborítóban. |
A protestántizmus Magyarországon I-II. Egy kötetben! I. rész: Történeti és helyzetrajz. II. rész: A protestáns szellem hivatása a magyar nemzet életében. Bp., 1928, Bethlen Gábor Szövetség. 510 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopottas aranyozott vászonkötésben. |
Pulszky Ferencz kisebb dolgozatai. Szerk.: Dr. Lábán Antal. Bp., 1914, MTA. LXXI p., 291 p. Kiadói vászonkötésben. |
PÜSPÖKI NAGY PÉTER Piacok és vásárok kezdetei Magyarországon 1000-1301. I. I. kötet. Az Árpád-kori vásártartás írott emlékei és azok kritikája az államszervezéstől a tatárjárásig. Bratislava, 1989, Madách. 206 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
RÁDÓCZY GYULA A legújabb kori magyar pénzek (1892-1981). Bp., 1984, Corvina. 216 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
RÁDÓCZY GYULA Mária Terézia magyar pénzverése. Bp., 1982, MÉE. 143 p. Kiadói ill. papírborítóban.
RÉFI ATTILA A császári-királyi huszárság törzstiszti kara a francia forradalmi és a napóleoni háborúk korában 1792-1815. Bp.-Sárvár, 2014, MTA Bölcsészettudományi Kutatóközpont-Nádasdy Ferenc Múzeum. 541 p. Kiadói ill. kartonkötésben.
REGAN, GEOFFREY Haditengerészeti baklövések. Ford.: Dr. Molnár György. Bp., 2001, Alexandra. 285 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
REISZ ÁDÁM A gyulai Németváros története a betelepüléstől az Európai Unióba lépésig. Gyula, 2004, Gyulai Német Kisebbségi Önkormányzat-Békés-Csongrád Megyei Német Iskolaegyesület. 75 p., 500 pld. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
Restaurálási tanulmányok - Timár-Balázsy Ágnes emlékkönyv. Szerk.: Éri István. Bp., 2004, Pulszky Társaság - Magyar Múzeumi Egyesület. 199 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
RÉV ILONA Építészet és enteriőr a magyar századfordulón. Bp, 1983, Gondolat. 221 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
RINGLER, G.-RETEA, G. Műbútor. Stílusfejlődés, tervezés, gyártás. Bukarest, 1957, Technikai Könyvkiadó. 337 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopott vászonkötésben. |
ROMSINCS IGNÁC Ellenforradalom és konszolidáció. Magyar história. A Horthy-rendszer első tíz éve. Bp., 1982, Gondolat. 281 p., 2 sztl. lev., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
A rovás-írás él-e a magyar nép között? Bp., 1903, Hornyánszky Viktor. 51 p. Kiadói viseltes papírborítóban.
RYNDEL, NILS Franskt Maleri. Göteborgs Konstmuseums Snaskrifter Nr 10. I Göteborgs Konstmuseum. Göteborg, 1961, Rundqvists Boktryckeri. 79 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
SÁRKÖZI SÁNDOR-SUSA ISTVÁN Híradócsapatok 1945-1948. Bp., 1983, Zrínyi Katonai Kiadó. 87 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban.
SELMECZI TIBOR Férj fakanállal. Szórakoztató szakácskönyv. Bp., 2002, Lucullus. 152 p., 2 sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. kartonkötésben, foltos lapokkal. |
SIMONYI ZSIGMOND Helyes magyarság. Nyelvészeti füzetek 8. A hibás kifejezések, a kerülendő idegen szók s a helyesírás szótárával. Bp., 1903, Athenaeum. 209 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopott vászonkötésben. |
SORBAN, RAOUL Fantasma imperiului ungar si casa europei. Bukarest, 1990, Editura Globus. 93 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban.
Sortüzek-megtorlás-menekülés 1956-1957. II. jelentés. Lakitelek, 1994.Antológia. 584 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
STRÖMPL GÁBOR, DR. Térképolvasás. Turistaság és alpinizmus szakkönyvei 6. Bp., 1927, Turistaság és Alpinizmus Lap-, Könyv- és Térképkiadó Rt. 248 p. Kiadói foltos, viseltes papírborítóban, pótolt, javított gerinccel. |
SUTARSKI, KONRAD Kettős hazában. Bp., 2005, Magyar Napló. 165 p. Kiadói ill. papírborítóban.
SWIFT, JONATHAN Guliver utazásai. Ford.: Dávid Margit. Bp., é. n., Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóváll. Rt. 88 p. Kiadói festett ill. vászonkötésben. |
SZABÓ DEZSŐ Tanulmányok és jegyzetek. Bp., é. n., Genius. 213 p., 1 sztl. lev., felvágatlan. Kiadói foltos papírborítóban, foltos lapokkal.
SZAKÁLY SÁNDOR A magyar katonai elit 1938-1945. Bp., 1987, Magvető. 272 p., 2 sztl. lev. Kiadói papírborítóban.
Székely balladák. Kós Károly kilencvenedik születésnapjára. Reprint! Kolozsvár, 1973, Kriterion. 41 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
SZEKERES GYULA "Tizenhárom ezüst pityke.". Néprajzi tanulmányok a Hajdúságból. Hajdúböszörmény, 2000, Szabadhajdú Kiadó. 215 p. Az első borító jobb alsó sarka kicsit megvan gyűrődve! Kiadói ill. papírborítóban. |
Székesfehérvár évszázadai 1. Az államalapítás kora. Szerk.: Kralovánszky Alán. Székesfehérvár, 1967, Fejér Megyei Múzeumok Ig. 164 p., 2 sztl. lev., 1500 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
SZENCZEI LÁSZLÓ Magyar-román kérdés. Történeti és politikai tanulmány. Bp., é. n., Officina. 199 p. Kiadói viseltes, foltos papírborítóban. |
Szent Biblia. Azaz Istennek ó és új testamentomában foglaltatott egész szent írás. Ford.: Károli Gáspár. Bp., 1923, Brit és Külföldi Biblia-Társulat. 2 sztl. lev., 908 p., 306 p., 4 térkép mell., 2 sztl. lev. Kiadói kopottas vászonkötésben, kicsit viseltes vászonkötésben. |
SZENTKÚTY PÁL Régi hazai nyomdák mintakönyvei. Adalékok a magyar betű és a nyomdai "cifra" történetéhez. Bp., 1940, Magyar Bibliopfil Társaság. 114 p. Kiadói foltos, viseltes, szakadt, hiányos papírborítóban, foltos lapokkal. |
SZIGETI ISTVÁN A dunai államok pénzrendszere Mária Teréziától napjainkig. Bp.-Szombathely, 1971, Vasmegyei Numizmatikai Társulat. 108 p. Kiadói ill. kopottas papírborítóban, a könyvtest elválik a borítótól.
SZIGETI MIHÁLY Bőlcsőhelyünk volt Székelycsóka. Falumonográfia. Marosvásárhely, 1996, k. n. 82 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
SZÍJ REZSŐ A nyugat és a könyvművészet. Különlenyomat a Művészettörténeti Értesítő 1963. évi I. számából. Bp., 1963, k. n. 58-70 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
SZILÁGYI TIBOR, DR. Időjárási események Kecskeméten a XVII-XIX. században. Kecskeméti füzetek 10. Forrásgyűjtemény. Kecskemét, 1999, Kecskeméti Lapok Kft. 473 p., 2 sztl. lev., 500 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
SZURMAY ERNŐ Emlékjelek. Szolnok az irodalomban-szolnoki irodalom. Szolnok, 2000, Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata. 263 p., 600 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
TAHIN GYULA Szentendre. Bp., 1981, Corvina. számozatlan oldalak, dedikált. Kiadói ill. kartonkötésben.
Talán eltűnök hirtelen... Magyar politikusok, művészek, tudósok búcsúszavai. Szerk.: Csiffáry Gabriella. Bp., 2007, Athenaeum. 388 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
TAMÁS GYÖRGY Autómodellezés. Bp., 1975, Műszaki Könyvkiadó. 102 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kicsit viseltes kartonkötésben.
TARR LÁSZLÓ A kocsi története. Bp., 1978, Corvina. 279 p. Kiadói vászonkötésben.
Társadalmi riport 2010. Szerk.: Kolosi Tamás és Tóth István György. Bp., 2010, Tárki. 550 p., 1 sztl. lev. Hozzá: Társadalmi riport 2012. Szerk.: Kolosi Tamás és Tóth István György. Bp., 2012, Tárki. 378 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
TAYLOR, A. J. P. Az első világháború képes krónikája. Ford.: Békés András. Bp., 1988, Akadémia. 230 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
TEGZE JÓZSEF A munkácsi római katolikus templom története. Munkács, 2006, Munkácsi Római Katolikus Egyházmegye. 195 p. Kiadói ill. papírborítóban.
Tere-fere. Kosztolányi Dezső írásai a Bácsmegyei Naplóból 1923-1926. Szerk.: Botka Ferenc. Bp.-Újvidék, 2004, Balassi Kiadó-Forum Könyvkiadó. 503 p., 8 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
TÉRKÉP A Duna Esztergom-Budapest szakasza. A túracsónak evezős térképe. Színezett, 36-rét hajtva. Bp., 1930, Kemény Andor. Kiadói papírborítóban. |
TÉRKÉP Csonka-Magyarország közigazgatási térképe. 1:500 000. Bp., é. n., M. Kir. Áll. Térképészet. Kiadói papírborítóban. |
TÉRKÉP Magyarország autóval járható közutai. 1:500 000. Királyi Magyar Automobil-Club hivatalos térképe. Bp., 1929, Aczél Testvérek. Kiadói viseltes, szakadt papírborítóban, a térkép elválik a borítótól. |
TÉRKÉP Magyarország vármegyéi. Révai kis lexikona. 7 db térképpel. 1:800 000. Tervezte: Dr. Kéz Andor. Bp., é. n., Révai Intézet. Kiadói ill. viseltes, szakadt papírborítóban. |
1100 |
TÉRKÉP Steiermark. 1:750 000. Rajz.: Dr. Karl Schober. Wien, 1908, Militärgeogr. Felkasírozva, foltos! |
TIMAFFY LÁSZLÓ, DR. Szigetközi krónika. h. n., é. n., Győr-Sopron megyei Tanács mosonmagyaróvári Járási Hivatala. 268 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
Titkos akták negyvennyolcas emigránsokról. Szerk.: Buchinger Manó. Bp., 1948, Népszava. 71 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. viseltes, szakadt, hiányos papír védőborítóban. |
TOLSZTOJ, LEÓ, GRÓF A hazafiság és a kormányok. Bp., 1900, Szilágyi Béla. 48 p. Kiadói viseltes papírborítóban, pótolt gerinccel.
2400 |
TÓTH SÁNDOR A keszthelyi Balatoni Múzeum középkori kőtára. Zalai Múzeum 2. Különlenyomat a Zalai Múzeum 2. számából. Zalaegerszeg, 1990, Balatoni Múzeum. 148-187 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
TŐTŐS EDE A Berettyó partjáról. Gyoma, 1940, Kner Izidor. 139 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. kopott vászonkötésben.
Trattner és Károlyi nemzeti kalendárioma 1836-dik esztendőre. Szerk.: Trattner J. M. és Károlyi István. Közhasznu és mulattató nemzeti vagy hazai Kalendáriom, mind a két magyar hazában lakó katholikusok evangelikusok és ó hitüek számára, Krisztus urunk születése után 1836-dik szökő, az az 366 napból álló esztendőre. Pest, 1836,k. n. számozatlan oldalak. Kiadói korabeli, hiányos ill. papírborítóban. Az első borítóból hiányzik egy rész, egyébként jó állapotú! |
Úr és paraszt a magyar élet egységében. Szerk.: Eckhardt Sándor. Bp., 1941, PPTE. 222 p., 1 sztl. lev., körülvágatlan. Kiadói kicsit viseltes papírborítóban. |
Ünnepi könyv Csúcs Sándor tiszteletére. Permistica et Uralica. Szerk.: Molnár Zoltán és Zaicz Gábor. Piliscsaba, 2003, PPKE-BTK. 301 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
Vác története I-II. Studa comitatensia 13-14. Szerk.: Dr. Sápi Vilmos. Szentendre, 1983, Pest megyei Múzeumok Igazgatósága. 641 p., 1 sztl. lev., 5000 pld., melyből 481/500 sorszámozott pld. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
VADKERTY KATALIN A belső telepítések és a lakosságcsere. Mercurius könyvek. Pozsony, 1999, Kalligram. 284 p. Kiadói papírborítóban. |
VÁRADI ANTAL Képek a magyar író- és színészvilágból I. I. kötet: Színészek. Bp., 1911, Pesti Könyvnyomda Rt. címlapkép, 146 p., 1 sztl. lev. Kicsit kopottas amatőr félvászon kötésben. |
VÁRDY BÉLA Magyarok az Újvilágban. Az észak-amerikai magyarság rendhagyó története. Bp., 2000, Magyar Nyelv és Kultúra Nemzetközi Társasága. 840 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
VÁRDY, STEVEN BÉLA-VÁRDY HUSZÁR, ÁGNES Hungarian Americans in the current of history. New York, 2010, East European Monographs. 302 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
VARGYAS ENDRE Magyar szabadságharcz története 1848-1849-ben. II. bővített kiadás. Bp., 1879, Méhner Vilmos. 763 p. Kopott félbőr kötésben. |
2400 |
Veér-Wenczel Márton kisgrafikái. A Magyar Exlibrisgyűjtők és Grafikabarátok Egyesülete XV. kiadványa. Szerk.: Radványi Károly. Nagyvárad, 1942, MEGE. 20 db exlibrissel, 106/160 sorszámozott pld., aláírt. Kiadói papírborítóban. |
VIDA, MÁRIA, DR. Spas in Hungary in ancient times and today. With colour photograps by Károly Szelényi. Bp., 1992, Semmelweis Kiadó. 36 p., 16 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
VOGT, JOHANNES-VOGT, PETER Alte bierkrüge. Sammler-Katalog. Von der Renaissance bis zum Jugendstil. Augsburg, 1993, Battenberg. 80 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
VÖRÖS MIHÁLY A bajnokok Vég-Gyula várában. Gyulai füzetek 15. Gyula, 2005, Békés Megyei Levéltár. 139 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
VÖRÖSMARTY MIHÁLY Tündérvölgy. Széplak. A rom. A két szomszéd vár. A Délsziget. Gyoma, 1921, Kner Izidor. 161 p., 2 sztl. lev. Kiadói foltos félvászon kötésben. |
WEINER MIHÁLYNÉ Ónművesség. A magyar gyűjtemények legszebb óntárgyai. Bp., 1971, Corvina. 49 p., 1 sztl. lev. + képmelléklet, 3950 pld. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadtas papír védőborítóban. |
WIEST, ANDREW-MATTSON, GREGORY LOUIS Harc a Csendes-óceánon. A II. világháború hadjáratai. Ford.: Zsolnai Lajos. Debrecen, 2002, Hajja & Sons. 254 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
WILDE, OSCAR Der priester und der messnerknabe. Bp., é. n., Schneider & Kunert. 62 p. Kiadói viseltes, foltos papírborítóban.
WILDER, THORNTON Szent Lajos király hídja/Mennyei ügyekben utazom/Caesar. A Világirodalom remekei. Ford.: Kosztolányi Dezső, Németh László és Szentmihályi János. Bp., 1970, Európa Könyvkiadó. 433 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
WINGHENE, EGON VAN Hová tegyük a zsidókat? Reprint! Ford.: Szabó István. Bp., 2002, Gede Testvérek. 77 p., 4 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
ZÁKONYI FERENC, DR. Balatonmáriafürdő és környéke. Balatonkeresztúr, 1979, Községi Közös Tanács. 84 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban.
ZUR WESTEN, WALTER VON Exlibris. Sammlung illustrierter monographien. Bielefeld-Leipzig, 1901, Velhagen & Klasing. 103 p., 6 t. Kiadói koopottas aranyozott vászonkötésben. |
ZSIGMOND CSABA Viselkedéskultúra. Munkatankönyv. Alapismereti modul. Eger, 1998, EKTF Líceum Kiadó. 240 p. Hozzá: Munkavégzési technikák, irodaszervezés. SZOMA Képzési Központ szerzői kollektívája. Eger, 1998, EKTF Líceum Kiadó. 65 p., 1 sztl. lev., 1000 pld. Hozzá: Szatmáriné Balogh Mária: Készség- és személyiségfejlesztés. Hallgatói munkafüzet. Eger, 1998, EKTF Líceum Kiadó. 118 p., 1 sztl. lev., 1000 pld. Kiadói papírborítóban. |