Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
1848-as katonadalok és Kossuth-nóták Somogyban. Válogatás Együd Árpád néprajzi gyűjtéseiből 1.Szerk.: Szapu Magda. Kaposvár, 1998, Somogy Megyei Múzeumok Ig. 37 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
40 éves a Tatabányai Múzeum. Szerk.: Fűrészné Molnár Anikó és Kisné Cseh Julianna. Tatabánya, 2011, Tatabányai Múzeum. 198 p. Hozzá: A Tatabányai Múzeum ipari skanzen kiállításainak vezetője. Tatabánya, 1999, Tatabányai Múzeum. 45 p., 1000 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
Albertville 92 official programme. XVI. Olympic games Savoie France. h. n., 1992, k. n. 266 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
ALMÁSY LÁSZLÓ Levegőben..., homokon... A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp., é. n., Franklin-Társulat. 146 p., 1 sztl. lev. Belül a könyvtest néhol elválik a gerinctől. Kiadói kopottas aranyozott vászonkötésben. |
AMBRUS SÁNDOR Kopcsókör/Paprikacsárdás. S.O.S. a dossziékon I-II. Bp., 1994, Pilvax. 207 p., 198 p., sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
ARGENTI DÖME, DR. Hasonszenvi gyógymód és gyógyszertan I. I. kötet. Kezdő h. orvosok és művelt nemorvosok használatára. V. bővített kiadás. Pest, 1864, Grill Károly. 492 p. Kiadói kopott vászonkötésben, vízfoltos lapokkal. |
ÁRJEGYZÉK "Boldog otthon" árjegyzék 1938. Gazdagon illusztrált! Bp., 1938, Eichel Miksa és Fiai. 22 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
BÁCSKAI VERA A pesti Belváros háztulajdonosainak mobilitása 1733-1820. h. n., é. n., k. n. 143-174 p., aláírt. Tollas jelölések! Tűzve, papírborítóban. |
BACSÓ PÉTER A Tanú. Rakéta regénytár. Bp., 1980, Magvető. 186 p., 3 sztl. lev., Vas Zoltánnak dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
BAHN, PETER Familienforschung und Wappenkunde. Niedernhausen, 1998, Bassermann. 224 p. Kiadói ill. kartonkötésben.
BAKTAY ERVIN A Pandzsáb. A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Az öt folyó országa. Bp., é. n., Franklin-Társulat. 185 p., 1 sztl. lev., 1 kihajtható mell. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
BAKTAY ERVIN Hindusztán. A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp., é. n., Franklin-Társulat. 194 p., 1 sztl. lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
Balassi Bálint és a reneszánsz kultúra. Fiatal kutatók Balassi-konferenciája. Bp., 2004. nov. 8-9. Szerk.: Kiss Farkas Gábor. Bp., 2004, ELTE. 296 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
A Balaton. Budapest Székesfőváros iskolai kirándulóvonatai 14. Szerk.: Dr. Bodnár Gyula. Bp., 1935, Budapest Székesfőváros. 16 p., 3 térkép mell. Tűzve, kiadói ill. foltos, viseltes papírborítóban, a könyvtest különálló a borítótól. |
BÁN IMRE Apáczai Csere János. Irodalomtörténeti könyvtár 2. Bp., 1958, MTA. 606 p., 1500 pld. Kiadói félvászon kötésben, nagyon viseltes, szakadt, hiányos, foltos papír védőborítóban. |
BÁRDOSSY LÁSZLÓ Magyar politika a mohácsi vész után. Bp., 1943, Kir. M. Egy. Nyomda. 379 p. Kiadói félvászon kötésben, viseltes, szakadt, részben hiányos papír védőborítóban.
BÉKÉSI ÁGNES Muzsikusok. Bp., 2003, Pont Kiadó. 138 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban.
BELINSZKYNÉ NAGY IRÉN Anyanyelvünk kertje. Válogatott versek. Szerencs, 2000, Hegyaljai Alkotók Társulása. 233 p., 4 sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
BENDA KÁLMÁN Bocskai István. Magyar életrajzok. 1557-1606. Bp., é. n., Franklin-Társulat. 241 p., 3 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. viseltes, szakadtas papír védőborítóban. |
BENICZKYNÉ BAJZA LENKE Leányok tükre. Nagy magyar nők élete. Demeczkyné Volf Irma rajzaival. Bp., é. n., Lampel Róbert. 127 p. Kiadói festett ill. vászonkötésben. |
BENOIT, PIERRE A mosolygó szobor. Ford.: Benedek Marcell. Bp., é. n., Dante. 188 p. Kartonkötésben. |
BENSON, E. F. Drake admirális. Ford.: Bátor István. Bp., é. n., Rózsavölgyi. 279 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. szakadtas papír védőborítóban. |
BEÖTHY ZSOLT, DR. Az irodalomtörténet elmélete. Kézzel írt! Bp., 1905-1906, Kun S. Antiquarius és könyvker.-Csobán András. 192 p., 200 p. Kiadói vászonkötésben. |
A beregszászi magyar gimnázium története. 1864-1989. Szerk.: Benda István és Dr. Orosz László. Bp., 1990, Magyarságkutató Intézet. 282 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
BERKESI ANDRÁS Siratófal. II. kiadás. Bp., 1973, Magvető. 743 p., Vas Zoltánnak dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
Bibó István 1911-1979. Magyar füzetek 4. Párizs, 1979, Dialogues Européens. 198 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
BIKFALVI GÉZA Jezsuita olvasókönyv. Bp., 2008, Magyar Egyháztörténeti Enciklopédia Munkaközösség. 161 p. Kiadói ill. papírborítóban.
Bokszi és Tulpica. Cigány népmesék felnőtteknek. Sáfár Sándor és Wuscher Anna gyűjtése. Szolnok, 2003, Oktatási és Továbbképzési Központ Alapítvány. 134 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
Bolyai. Biográfia-Bibliotéka-Bibliográfia. Szerk.: Nagy Ferenc. Bp., 2000, Better-Püski. XXVIII p., 408 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
BONDOR GYULA Az ürömi svábok Kálváriája 1946. II. kiadás. Üröm, 2001, Attila Kulturális és Ismeretterjesztő Kör. 129 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
BÓNYI ADORJÁN Az égő hegy. Bp., 1923, Légrády Nyomda és Könyvkiadó Rt. 128 p. Néhány javított lappal. Amatőr félvászon kötésben, eredeti papírborító bekötve. |
BORSOS BÉLA Alte jagdpulverhörner. Ungarische pulverhörner aus hirschgeweih. Bp., 1982, Corvina. 103 p., 2 sztl. lev., 40 p. képmell. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
BOZÓ LÁSZLÓ Tarnalelesz község története. II. javított és bővített kiadás. Tarnalelesz, 2000, Önkormányzat. 276 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
BUZÁS KÁLMÁN Volt egyszer egy kaszinó. Kőbányai füzetek. Rekviem egy épületért. Bp.-Kőbánya, 2005, Pataky Művelődési Központ. 32 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
Bükk. Szerk.: Erdey Gyula. Bp., 1954, Sport Lap- és Könyvkiadó. 224 p., 1 kihajtható térkép mell. Kiadói ill. papírborítóban. |
CARLYLE A francia forradalom története I-III. Világkönyvtár. Ford.: Baráth Ferenc. II. kiadás. Bp., é. n., Révai. 476 p., 1 sztl. lev., 491 p., 2 sztl. lev., 509 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, foltos lapokkal. |
CHESTERTON, G. K. Aquinói Szent Tamás. Ford.: Boldizsár Iván. Bp., 1938, Szt. István Társulat. 260 p., 2 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
Chinin receptek. IV. javított kiadás. Amsterdam, 1938, Cinchona-Instituut. 47 p. Kiadói papírborítóban. |
CHOISSY, MARYSE Egy hónap a rossz lányoknál. Rossz házak és rossz lányok világa. Ford.: Barra Erzsébet. Bp., 1936, Új Magazin Könyvek. 172 p., 1sztl. lev. Kiadói foltos, viseltes vászonkötésben. |
CLEMENTIS LÁSZLÓ Bádogosság. Bp., 1922, Athenaeum. 238 p., 1sztl. lev. Kopottas amatőr félvászon kötésben.
CZIGÁNY LÓRÁNT Gyökértelen, mint a zászló nyele. Írások a nyugati magyar irodalomról. Bp., 1994, Szabad Tér. 351 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
CZOCH GÁBOR "A városok szíverek". Tanulmányok Kassáról és a reformkori városokról. Pozsony, 2009, Kalligram. 209 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
CSEMER GÉZA Szögény Dankó Pista. Bp., 2001, B&T-PolgArt. 590 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban.
CSIFFÁRY GERGELY Egri céhemlékek. Studia agriensis 1. Eger, 1982, Dobó István Vármúzeum. 189 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
CSIPKE ZOLTÁN, DR.-NÉMEDY IMRE, DR. A vénykészítés kézikönyve. Formulae normales kommentárja. h. n., 1940, k. n. 270 p. Kiadói kopott, foltos vászonkötésben. |
CSURKA ISTVÁN Ki lesz a bálanya? Bp., 1970, Magvető. 328 p., 4 sztl. lev., 3000 pld. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
D. KENESE ERZSÉBET Vérbulcs. Bp., é. n., Stádium. 321 p. Kiadói kopott, foltos félvászon kötésben.
DEÁK ANTAL ANDRÁS, DR.-FEJÉR LÁSZLÓ-KAJÁN IMRE A víz múzeumai. Bp., 2003, Vízügyi múzeum, Levéltár és Könyvgyűjtemény. 59 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
A debreceni református kollégium története 1538(?)-1938. Szerk.: Zsigmond Ferenc. Debrecen, 1937, Debrecen Sz. Kir. Város és a Tiszántúli Ref. Egyházkerület Könyvnyomda-Vállalata. 244 p. Kiadói papírborítóban. |
Deutsche in Pápa und Umgebung - Németek Pápán és környékén. Szerk.: Dr. Hauber Károly. Pápa, 2002, Pápa Német Önkormányzata. 178 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
DEVECSERI GÁBOR Odüsszeusz szerelmei. Bp., 1964, Magvető. 373 p., 5 sztl. lev., 2350 pld., Vas Zoltánnak dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
Diplomáciai okmányok. Az osztrák-magyar vöröskönyv, a német fehérkönyv, az angol kékkönyv, a francia sárgakönyv, az orosz narancssárgakönyv, a belga szürkekönyv, a szerb kékkönyv okiratai. Szerk.: Dr. Német Alfréd. Bp., 1915, Franklin-Társulat. 629 p. Félvászon kötésben. |
DIVALD KORNÉL A régi Buda és Pest művészete a középkorban. A Szt. István-Társulat Tudományos és Irodalmi Osztályának felolvasó üléséből 41. sz. Bp., 1901, Szt. István Társulat. 103 p. Kiadói foltos, viseltes papírborítóban. |
Domján Edit emlékkönyv. Szerk.: B. Fábri Magda. Bp., 1992, Magazin Kiadó. 273 p., 3 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
DUBOVITZ HUGÓ, DR. Ipari és kereskedelmi vegyészet. Könnyű tudomány. II. kiadás. Bp., é. n., Delta. 2 sztl. lev., 196 p. Kiadói papírborítóban. |
DUPCSIK CSABA A balkán képe Magyarországon a 19-20. században. Bp., 2005, Teleki László Alapítvány. 294 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben.
EGRESITS JÁNOS A pápai pedagógus művelődési ház története 1951-2001. Pápa, 2001, Jókai Mór Városi Könyvtár. 62 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban.
EGRESITS JÁNOS Volt egyszer egy Erkel Klub. A klub hiteles krónikája 1970. szeptember 20-tól 1990. március 14-ig. Pápa, é. n., k. n. 100 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
Egy a haza - Békemenet 2012. Szerk.: Bayer Zsolt. I. kiadás. h. n., 2012, Méry Ratio Kiadó. 154 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
EISENHOWER, DWIGHT D. Keresztes háború Európában. Ford.: Auer Kálmán. Bp., 1982, Zrínyi Katonai Kiadó. 459 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
ÉK SÁNDOR Malerei und grafik. Berlin, 1960, Ministeriums für Nationale Verteidigung. számozatlan oldalak, Vas Zoltánnak dedikált. Kiadói ill. papírborítóban.
Emberpróbáló időjárás. Emberi tényező. Orvosmeteorológiáról mindenkinek. Szerk.: Holicska Szilvia. Bp., 2008, Athenaeum. 255 p., 4 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
Emlékezzünk Vég-Gyula várárul. Bibliotheca Bekesiensis 1. Szerk.: Dr. Papp János. Gyula, 1967, Városi Tanács. 99 p., 2 sztl. lev., 269/500 sorszámozott pld. Kiadói kartonkötésben. |
Emlékirat a nemzetek szövetségéhez az értelmi együttműködés megszervezése ügyében. A Magy. Külügyi Társaság kiadványai 3. Bp., 1922, Magyar Külügyi Társaság. 95 p. Kiadói papírborítóban. |
Az én szakácskönyvem I-III. Előre Kiskönyvtár 20. 21. 22. Bukarest, 1973, Előre Kiskönyvtár. 306 p., 1 sztl. lev., 353 p., 1 sztl. lev., 391 p. Kiadói papírborítóban. |
Építészeti emlékek Dabason. A klasszicista kúriák múltja és jelene. Szerk.: Kerekes László és Tapodi Katalin. Dabas, 1997, Kossuth Műv. Központ. 20 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
ERDÉLYI LÁSZLÓ, DR. Magyar történelem. Új rendszerben. Bp., 1931, Szerző. 198 p., 1 sztl. lev. Kiadói foltos, kopott, szakadt, kicsit hiányos papírborítóban. |
ERDÉSZ SÁNDOR Nyírség. Bp., 1974, Gondolat. 313 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban.
Esztergom évlapjai 1981. Annales Strigonienses. Esztergom, 1981, Balassa Bálint Társaság és múzeum. 223 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
Esztergom évlapjai 1994. Annales strigonienses. Szerk.: Dr. Bárdos István. Esztergom, 1994, Balassa Bálint Társaság. 237 p., 5000 pld., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
Eszterháza. Szerk.: Dobó Ágota. Bp., 2012, Műemlékek Nemzeti Gondnoksága. 115 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
ÉVKÖNYV A Közlekedési Múzeum évkönyvei IX. 1988-1992. Szerk.: Hüttl Pál. Bp., 1994, Műszaki Könyvkiadó-Közlekedési Múzeum. 502 p., 1 sztl. lev., 800 pld. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
ÉVKÖNYV A Magyar Irodalompártoló Társaság második évkönyve 1944. Bp., 1944, Magyar Irodalompártoló Társaság. 277 p. Kiadói félvászon kötésben.
ÉVKÖNYV A Magyarság jubileumi évkönyve 1920-1930. Szerk.: Radnai Endre és Vaska Géza. Bp., 1930, Szerk. 160 p. Kiadói ill. (Pintér Jenő) papírborítóban. |
ÉVKÖNYV Az erdélyi róm. kat. egyházmegyei tanács vezetése alatt álló marosvásárhelyi II. Rákóczi Ferenc róm. kat. gimnázium évkönyve az 1943-44. tanévről. Közreadja: Daróczi László. Marosvásárhely, é. n., k. n. 43 p. Kiadói foltos, nagyon viseltes papírborítóban, gerince celluxszal ragasztott. |
ÉVKÖNYV Az Erdélyi Róm. Kat. Egyházmegyei Tanács vezetése alatt álló székelyudvarhelyi Baróti Szabó Dávid Róm. Kat. Gimnázium jubileumi évkönyve az 1942-43. tanévről. Közreadja: Jancsó Béla. Székelyudvarhely, 1943, Isk. Ig. 60 p., 2 sztl. lev. Kiadói foltos papírborítóban. |
ÉVKÖNYV Sport 1992. Olimpiai évkönyv. Bp., 1992, Magyar Olimpiai Bizottság. számozatlan oldalak. Kiadói ill. kartonkötésben. |
ÉVKÖNYV Sport 1993. Olimpiai évkönyv. Bp., 1993, Magyar Olimpiai Bizottság. számozatlan oldalak. Kiadói ill. kartonkötésben. |
ÉVKÖNYV Sport 1996. Olimpiai évkönyv. Bp., 1996, Magyar Olimpiai Bizottság. számozatlan oldalak. Kiadói ill. kartonkötésben. |
FALLENBÜCHL ZOLTÁN, DR. Az 1738/39. évi országos diákösszeírás. OSZK. Bp., 1985, OSZK. 536 p., 320 pld. Kiadói papírborítóban. |
FAZEKAS MIHÁLY Ludas Matyi. Egy eredeti magyar rege négy felvonásban. Szőnyi Gyula rajzaival. Bp., 1948, Sarló. 32 p. Az egyik lap javított. Kiadói ill. (Szőnyi Gyula) foltos félvászon kötésben. |
FERENCZI ISTVÁN Sóvidéki várainkról. Hazanéző könyvek. Korond, 1994, Firtos Művelődési Egylet. 149 p., 1000 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
FERENCZI LÁSZLÓ Voltaire-problémák. Gyorsuló idő. Bp., 1978, Magvető. 117 p., 1 sztl. lev., Vas Zoltánnak dedikált. Kiadói papírborítóban. |
Finom kis jazz - Muzikális és kulináris örömök. CD-vel! Bp., 2005, HVG. 142 p. Kiadói kartontokban. |
FOGARASI JÁNOS, ALSÓ-VISZTI Magyar és német segédszótár. Pótlékul minden eddig megjelent magyar-német zsebszótárakhoz. I. rész: magyar-német. II. rész: német-magyar. Pest, 1845, Kilián György. 211 p., 2 sztl. lev., 161 p. Kiadói papírborítóban. |
3600 |
FOLYÓIRAT Belügyi közlöny 1925. Bp., 1925, Pesti Könyvnyomda Rt. 1210 p. Korabeli szétázott vászonkötésben, nagyon viseltes, széteső állapotban.
FOLYÓIRAT Magyar katonai szemle. 1942. április. XII. évf. 4. szám. Szerk.: Vitéz Berkó István. Bp., 1942, M. Kir. Honvédelmi Minisztérium. 224 p. Kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar katonai szemle. 1942. január. XII. évf. 1. szám. Szerk.: Vitéz Berkó István. Bp., 1942, M. Kir. Honvédelmi Minisztérium. 224 p. Kiadói viseltes, részben hiányos papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar katonai szemle. 1942. június. XII. évf. 6. szám. Szerk.: Vitéz Berkó István. Bp., 1942, M. Kir. Honvédelmi Minisztérium. 497-720 p. Kiadói foltos papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar katonai szemle. 1942. március. XII. évf. 3. szám. Szerk.: Vitéz Berkó István. Bp., 1942, M. Kir. Honvédelmi Minisztérium. 449-672 p. Kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar katonai szemle. 1942. május. XII. évf. 5. szám. Szerk.: Vitéz Berkó István. Bp., 1942, M. Kir. Honvédelmi Minisztérium. 225-496 p. Kiadói papírborítóban, hátsó borító különálló, kis rész leszakadt. |
FOLYÓIRAT Magyar katonai szemle. 1942. július. XII. évf. 7. szám. Szerk.: Vitéz Berkó István. Bp., 1942, M. Kir. Honvédelmi Minisztérium. 224 p. Kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar katonai szemle. 1942. augusztus. XII. évf. 8. szám. Szerk.: Vitéz Berkó István. Bp., 1942, M. Kir. Honvédelmi Minisztérium. 225-448 p. Kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar katonai szemle. 1942. szeptember. XII. évf. 9. szám. Szerk.: Vitéz Berkó István. Bp., 1942, M. Kir. Honvédelmi Minisztérium. 449-672 p. Kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar katonai szemle. 1942. október. XII. évf. 10. szám. Szerk.: Vitéz Berkó István. Bp., 1942, M. Kir. Honvédelmi Minisztérium. 224 p. Kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar katonai szemle. 1942. november. XII. évf. 11. szám. Szerk.: Vitéz Berkó István. Bp., 1942, M. Kir. Honvédelmi Minisztérium. 225-448 p. Kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar katonai szemle. 1942. december. XII. évf. 12. szám. Szerk.: Vitéz Berkó István. Bp., 1942, M. Kir. Honvédelmi Minisztérium. 449-672 p. Kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar katonai szemle. 1942. február. XII. évf. 2. szám. Szerk.: Vitéz Berkó István. Bp., 1942, M. Kir. Honvédelmi Minisztérium. 225-448 p. Kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT National Minorities. Publication concerning Minorities and the realisation of Minority rights. 1940. July-August. No. 3. Volume IV. London, 1940, k. n. 66-96 p. Kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Történeti szemle. VI. évf. 1917. 1. füzet. Szerk.: Angyal Dávid. Bp., 1917, MTA. 128 p., felvágatlan. Kiadói foltos, viseltes papírborítóban. |
A forradalmi Ady. Szakasits Árpád előszavával. Bp., é. n., Népszava. 227 p., Vas Zoltánnak dedikálta Szakasits Árpád. Borító nélkül, szétesett, nagyon viseltes állapotban. |
FRANYÓ RUDOLF Elődeink humora 1-2. Pilisszentlászló, 2007-2008, Szerző. 224 p., 235 p. Kiadói ill. papírborítóban.
FRITZ GUSZTÁV, DR. Gyógyszerhatástan. Gyógyszerészek és gyógyszerhallgatók részére a szükséges anatómiai, élettani és kórtani alapfogalmakkal. Bp., 1938, Magyar Gyógyszertudományi Társaság. 407 p. Viseltes vászonkötésben, sérült gerinccel. |
Füredi halhatatlanok. Balatonfüred Városért Közalapítvány kiadványai 20. Szerk.: Praznovszky Mihály. Balatonfüred, 2005, Balatonfüred Városért Közalapítvány. 231 p., 1000 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
GÁSPÁR JENŐ Isten leventéje. Regény Szent Imre herceg korából. Ill.: Jaschik Álmos, Lotz Károly, Márton Lajos, Székely Bertalan, Than Mór, Zichy Mihály. Bp., 1930, Palladis. IV p., 172 p. Kiadói ill. (Jaschik Álmos) vászonkötésben. |
GATI, CHARLES-GATI, TOBY TRISTER The Debate over Détente. Headline Series 234. New York, 1977, k. n. 63 p., dedikált. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
GAZDA ISTVÁN Tudás és tudomány a millenniumi Magyarországon. Bp., é. n., Mundus. 211 p. Kiadói ill. kartonkötésben.
GELSEI BIRÓ ZOLTÁN A Habsburg-ház bűnei. Magyarország négyszáz éves története. Bp., 1919, Pátria. 96 p. Kiadói ill. viseltes papírborítóban. |
GUIZOT Értekezés az angol forradalomnak története felett. Ford.: Somssich Pál. Pest, 1851, Kilián György. 167 p. Korabeli félvászon kötésben, vízfoltos lapokkal. |
Gyöngyös koszorú Kossuth szíve fölé. Antológia. Szerk.: Hajdrik József. Törökszentmiklós, 2002, Divius Lux MM. Kiadó. 210 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
Győr 1539-1939. Szerk.: Dr. Winkler Gábor. Győr, é. n., Műhely Folyóiratkiadó Közhasznú Társaság. 285 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
GYÖRGY HORVÁTH LÁSZLÓ-LAJOS MIHÁLY A Hömlöc lábánál. Kárpátaljai Magyar Könyvek 93. Salánk, Feketepatak és Verbőc történetéből. Falumonográfia. Ungvár-Bp., 1998, Intermix. 165 p., 6 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
HADOBÁS PÁL Ormosbánya. Edelényi füzetek 21. Epizódok egy bányatelep múltjából. Edelény, 2000, Műv. Központ. 79 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
HANZELKA, JIRI-ZIKMUND MIROSLAV Afrika az álmok világában és a valóságban I-II. Ford.: Szőke Lőrinc, Fendt Pál és Tóth Tibor. Bratislava. 1967, Tatran. 379 p., 2 sztl. lev., 337 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
HARSÁNYI ZSOLT Az üstökös I-III. Petőfi életének regénye. I-III. kötet egybekötve. Bp., 1933, Singer és Wolfner. 208 p., 199 p., 212 p. Kiadói vászonkötésben. |
HARWOOD, RICHARD E. A hatmilliós zsidó mítosz nyomában. Reprint! Ford.: Kiss P. Zoltán. Bp., 2004, Gede Testvérek Bt. 132 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
Határ/idő/napló. Erdélyi figyelő 1987-1989. Szerk.: Nóvé Béla és Szücs György. Bp., 2001, Teleki László Alapítvány. 419 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
HEGEDÜS LORÁNT Gróf Széchenyi István regénye és éjszakája. II. kiadás. Bp., 1941, Athenaeum. 304 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
HEGEDÜS LORÁNT Két Andrássy és két Tisza. II. kiadás. Bp., 1941, Athenaeum. 360 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
HEGEDÜS LORÁNT Kossuth Lajos, legendák hőse. Bp., 1941, Athenaeum. 316 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben.
Hegesztők kézikönyve. Szerk.: Kurovszky István és Csurgay Árpád. Bp., 1937, Weiss Manfred Acél- és Fémművei Rt. 135 p. Kiadói kopott, foltos papírborítóban. |
Helytörténeti emlékkönyv 2009. Szerk.: Gócsáné Móró Csilla. Tápiószele, 2009, Blaskovich Múzeum Baráti Köre. 295 p., 8 sztl. lev., 1000 pld. Kiadói ill. kartonkötésben. |
HERMANN MIKSA Gépelemek. Bevezetés a gépek szerkezettanába, a mechanikai jelenségek különös figyelembe vételével. Bp., 1924, Németh József Technikai Könyvkereskedése. V p., 1 sztl. lev., 703 p. Amatőr félvászon kötésben, viseltes gerinccel. |
Honismereti tanulmányok Mátraszele múltjából. Szerk.: Hernádiné Bakos Marianna. Mátraszele, 2004, Önkormányzat. 336 p., 1 térkép mell. Kiadói ill. papírborítóban. |
HORN GYULA Azok a kilencvenes évek... Bp., 1999, Kossuth Kiadó. 494 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
HORVÁTH BÉLA Kékestető és első fejlesztője Csonka László. h. n., 2002, k. n. 206 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban.
HORVÁTH LAJOS Komárom. Történelmi dokumentumregény. Sárbogárd, 2000, Bogárd és Vidéke Lapkiadó és Nyomda. 107 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
HORVÁTH LÁSZLÓ Barangolás a benei szőlőhegy múltjában. Bp.-Beregszász, 2000, Hatodik Síp Alapítvány-Mandátum Kiadó. 90 p. Kiadói ill. papírborítóban.
HORVÁTH RÓBERT Beszélgetések az olajiparról IV. - a változásokról. Magyar Olajipari Múzeum közleményei 17. Ipartörténeti riportok. Zalaegerszeg, 2003, Magyar Olajipari Múzeum. 188 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
IJJAS ANTAL Húsz évszázad viharában. Az egyház és a pápaság története. Bp., 1948, Magyar Írás. 424 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
IMRÉNYI-SZABÓ IMRE Öreg udvarházak. Régi kuriák és parasztházak Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegyében. Bp., é. n., Pest-Pilis-Solt-Kiskun Vármegye Népművelési Bizottsága. 172 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
Írás és rajz. Krúdy Gyulával Pesten és Budán. Bp., 2005, Litea. számozatlan oldalak. Kiadói ill. papírborítóban. |
Iratok a közös magyar-szovjet űrrepülésről 1979-1980. Szerk.: Kocsis Piroska és Ólmosi Zoltán. Bp., 2011, Magyar Országos Levéltár. 271 p., 8 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
Isten háza: Zsidó és baptista egyház Nyíracsádon. Szerk.: Vereb Csabáné. Nyíracsád, 2012, Önkormányzat. 72 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
Istennel a hazáért és a szabadságért. Jubileumi Rákóczi Évek 2. 2003-2011. Szerk.: Dukrét Géza. h. n., 2004, Királyhágómelléki Ref. Egyházkerület, Partiumi és Bánsági Műemlékvédő és Emlékhely Bizottság. 173 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
Ivándárda egykor és ma. Ivándárda község és felekezeteinek története. Szerk.: Dr. Waller Cecilia, Ravasz János és Dr. Szende Béla. Ivándárda, 2000, Ivándárdáért Közalapítvány. 86 p., 21 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
ÍVÁS ISTVÁN Az utolsó székely határőrök. Katonaságom története 1943-1944. Bp., 2004, Timp Kft. 224 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
J. HORVÁTH LÁSZLÓ-KATTINGER GUSZTÁV Vidám rajzos baromfitenyésztés. Bp., 1964, Mezőgazdasági Kiadó. 244 p. Kiadói ill. papírborítóban.
JAAKKOLA JALMARI A finnek története. Ford.: Weöres Gyula. Bp., é. n., Magyar Történelmi Társulat. 144 p., 1 kihajtható mell. Kiadói kopott félvászon kötésben. |
Játszani jó! Történelmi barangolás a játékok birodalmában. Szerk.: D. Matuz Edit és Ridovics Anna. Bp., 2004, Budapesti Történeti Múzeum - Magyar Nemzeti Múzeum - Szegedi Móra Ferenc Múzeum. 198 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
JÁVOR KATALIN Asszonyfarsang Mátraalmáson. Népi kultúra-népi társadalom II-III. Bp., é. n., Akadémia. 265-294 p., dedikált. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
JORDÁKY LAJOS A márciusi ifjúság. Kolozsvár, 1945, Józsa Béla Athenaeum. 164 p. Kiadói ill. viseltes, foltos papírborítóban.
JÓSIKA MIKLÓS Akarat és hajlam. I-II. kötet egybekötve. Pest, 1846, Heckenast Gusztáv. 200 p., 3 sztl. lev., 223 p., 2 sztl. lev. Kartonkötésben. |
JUHÁSZ KATALIN-ROBOZ LÁSZLÓ Kerületünk hajdan és ma. Képek és leírások Budapest: Angyalföld, Újlipótváros, Vizafogó, Margitsziget városrészeinek múltjából és jelenéből. Bp., 2001, József Attila Művelődési Központ Angyalföldi Helytörténeti Gyűjteménye. 95 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
KAJZROVÁ, IRENA-KAJZR, MIROSLAV A házi varrás iskolája. Ford.: Krpelán Magda. Bratislava, 1967, Práca. 248 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
KALLOS LAJOS, DR., KEREKESHÁZY JÓZSEF, DR. Abedik gróf csodálatos élete. Iszpahátóntól a Mátráig. Bp., é. n., Fővárosi Könyvkiadó. 119 p. Kiadói ill. viseltes papírborítóban. |
KALMÁR ÁGNES - TRENCSÉNYINÉ TÓTH EDINA - VIRÁG-NAGYNÉ LACZAI ERZSÉBET Antoni Rozi és Nádas László ipari formatervező művészek. A Szórakaténusz Játékmúzeum és Műhely gyűjteményei 3. Kecskemét, 2006, Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Múzeumi Szervezete. 125 p., 1 sztl. lev., 1000 pld. Hozzá: Kalmár Ágnes: A Szórakaténusz Játékmúzeum és Műhely gyűjteménye. Kecskemét, 2002, Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Múzeumi Szervezete. 115 p., 4 sztl. lev., 1000 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
Kályhásmester-ház Veszprémben. Magyar Építőipari Múzeum. Szerk.: Gy. Lovassy Klára. Veszprém, 2003, Magyar Építőipari Múzeum. 64 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
KÁNTOR KLÁRA Esztergom vármegye közgyűlési jegyzőkönyveinek regesztái I. Komárom-Esztergom Megyei Önkormányzat Levéltára Évkönyvei 4. 1638-1702. Esztergom, 1999, Komárom-Esztergom Megyei Levéltár. 321 p., 500 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
KARINTHY FRIGYES Jelbeszéd. Válogatott novellák. Bp., é. n., Dick Mano. 158 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. (Végh Gusztáv) restaurált papírborítóban. |
KARLSON, PAUL A gépmadár. Ford.: Rácz Elemér. Bp., 1938, Kir. M. Természettud. Társ. 392 p. Kiadói vászonkötésben. |
KÁROLYI GÁSPÁR Két könyv. Magyar irodalmi ritkaságok 5. Minden országoknak és királyoknak jó és gonosz szerencséjeknek okairul. Caspar Caroli gönci plebánus által Döbröcönbe. Bp., é. n., M. Kir. Egy. Nyomda. 110 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. viseltes, kicsit szakadtas papírborítóban. |
KARSA FERENC Szabadságharcos napló. "A körültem és velem 1848. és 1849. években történt események". Bp., 1993, Zrínyi. 381 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
KÁSZONI ZOLTÁN Kerti tavak. Bp., 2009, Agroinform Kiadó. 132 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban.
KATALÓGUS A Szabadságharc Emléktárgyai aukció. Nudelman gyűjtemény. 1998. márc. 10-11. Bp., 1998, BÁV. 118 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
KATALÓGUS Átmenet és átmenet. Ludwig Múzeum-Kortárs Művészeti Múzeum 2014. febr. 7.-márc. 9. Bp., 2014, Ludwig Múzeum-Kortárs Művészeti Múzeum. 247 p. Kiadói kartonkötésben. |
KATALÓGUS Az örökéletű farmer. Kékfestő Múzeum Kiskönyvtára 2. Kékfestő Múzeum Pápa 2006. nov. 23.-2007. máj. 31. Pápa, 2006, Kékfestő Múzeum. 68 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
KATALÓGUS Clay shamans and stone jaguars. The ancient art of Ecuador. Exhibition in the Museum of Ethnography 25 June - 23 October 2005. Bp., 2005, Museum of Ethnography (Néprajzi Múzeum). 239 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
KATALÓGUS Európa szövete. Budapest, Iparművészeti Múzeum, 2011. máj. 20.-aug. 14. Bp., 2011, Iparművészeti Múzeum. 102 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
KATALÓGUS Feketén fehéren grafika. 2001. jan. 23.-febr. 18. Bp., 2001, Műcsarnok. 316 p. Kiadói papírborítóban. |
KATALÓGUS GrafitriXXV. Miskolci Galéria könyvek 44. Miskolci Grafikai Triennále 2011. Szerk.: Bán András. Miskolc, 2011, Miskolci Galéria Városi Művészeti Múzeum. 119 p. Az első pár lap alul foltos! Kiadói papírborítóban. |
KATALÓGUS II. Magyar Plakátművészeti Kiállítás. Nemzeti Szalon. A Magyar Képzőművészek és Iparművészek Szövetsége és a Műcsarnok kiállítása. Bp., 1956, k. n. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
KATALÓGUS Kárpit 2 - Átváltozások. A szövött kárpit művészete egykor és ma. Szerk.: András Edit. Bp., 2005, Szépművészeti Múzeum-Magyar Kárpitművészek Egyesülete. 183 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
KATALÓGUS Százhalombatta története a bronzkortól napjainkig. A százhalombattai "Matrica" Múzeum állandó kiállításának katalógusa. Szerk.: Poroszlai Ildikó és Vicze Magdolna. Százhalombatta, 2004, "Matrica" Múzeum. 243 p., Poroszlai Ildikó dedikációjával. Kiadói papírborítóban. |
KATALÓGUS Zsolnay kerámia kiállítás. Janus Pannonius Múzeum Művészeti kiadványai 87. Szerk.: Kovács Orsolya. Pécs, 1999, Janus Pannonius Múzeum. 75 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
Katolikus írók új magyar kalauza. Szerk.: Dr. Almásy József. Bp., 1940, Ardói Irodalmi és Könyvkiadó Vállalat. 531 p. Középen elválik a könyvtest a gerinctől! Kiadói vászonkötésben. |
KATONA GYULÁNÉ SZENDREY KATALIN, DR. A Szentendrei Katolikus Egyház és Plébánia története 1002 - 1992. Szentendre, 1996, Hunga-Coord Kft. 317 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban.
KATUS LAJOS A Balatonlellei Fürdőegyesület 100 éve. Balatonlelle, 2004, Balatonlellei Fürdőegyesület. 80 p., 500 pld. Kiadói ill. papírborítóban.
KEEGAN, JOH A csata arca. A közkatonák háborúja 1415-1976. Ford.: Kőrös László. Bp., 2000, Aquila Könyvkiadó. 407 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
KELEMEN BÉLA Jó magyarság. Tanácsadó a magyar helyesírás, nyelvtan és fogalmazás nehézségeiben. Bp., 1910, Athenaeum. 180 p. Kiadói kopott vászonkötésben. |
Kelet és nyugat határán. A Janus Pannonius Társaság könyvtára 16. I. Kodolányi János: Kelet népe. II. Várkonyi Nándor: A Dunántúl történeti hivatása. III. Sőtér István: Latin Dunántúl. Különlenyomat a Sorsunk 1941. 3. számából. Pécs, é. n., Janus Pannonius Társaság. 38 p. Kiadói papírborítóban. |
A kender termesztése és kikészítése. Különös tekintettel az olaszországi eljárásra. Szerk.: Bakay Nándor. Bp., 1880, Weiszmann Testvérek. 41 p., V t. Amatőr félvászon kötésben. |
KEÖPE VIKTOR, DR. A szigetek gyöngye. A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp., é. n., Franklin-Társulat. 189 p., 1 sztl. lev., 1 kihajtható mell. Kiadói kopottas aranyozott vászonkötésben. |
Képes beszéd. Színház és filmművészeti tanulmányok 2. Szerk.: Egyed Emese. Kolozsvár, 2014, Erdélyi Múzeum-Egylet. 186 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
KERÉKGYÁRTÓ ISTVÁN Tersánszky Józsi Jenő. Arcok és vallomások. Alkotásai és vallomásai tükrében. Bp., 1969, Szépirodalmi. 201 p., 2 sztl. lev., Vas Zoltánnak dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
A Kerepesi-úti temető. Útmutató és tájékoztató. Szerk.: Kovács Dénes. Bp., 1894, Gerenday A. és Fia. 47 p., 1 kihajtható térkép mell. Műbőrkötésben, eredeti papírborítóval bekötve, nagyon viseltes állapotban. |
KERESZTURY DEZSŐ Válogatott versek. 30 év. Bp., 1979, Magvető. 413 p., 1 sztl. lev., Vas Zoltánnak dedikált. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
Két millenium között. Iváni képek a XX. századból. Szerk.: Németh László. Iván, 2000, Önkormányzat. 159 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
KÉZIRAT
Bozó Gyula festőművész, éremművész. Autográf aláírása lovaggá avatása - a Szt. György Magyarországi Lovagrend tagjai közé - szertartásának meghívóján.
1995. ápr. 15.
KÉZIRAT
Dr. Dankó László püspök. Kalocsa-kecskeméti püspök, apostoli kormányzó autográf köszönő sorai Bozó Gyula festőművésznek 2 db képes levelezőlapján.
KÉZIRAT
Dr. Udvardy József püspök. Szeged-csanádi püspök autográf aláírása Bozó Gyula festőművsznek írt levelén, szárazbélyegzős püspökségi levélpapírján.
Szeged, 1980. dec. 9.
KÉZIRAT
Gyulay Endre (1930- ) püspök. Szeged-csanádi püspök autográf aláírása a püspökség Bozó Gyula festőművésznek írt gratuláló levelén, a Szt. Györgyről nevezett Magyarországi Lovagrend lovagjává avatásának alkalmával.
Szeged, 1995. ápr. 20.
KÉZIRAT
Jeckel Ferenc (1950-2012) festőművész. Autográf jókívánsága 8 oldalas kiállítási leporellóján és festményéről készült fotóján.
KÉZIRAT
Jeckel Ferenc (1950-2012) festőművész. Autográf húsvéti üdvözlő sorai Bozó Gyula festőművésznek Szt. Sebestyént ábrázoló festményének fotóján.
1984. Húsvét.
KÉZIRAT
Keresztury Dezső (1904-1996) író, költő. És Fülöp Zoltán balett művész autográf aláírása Bozó Gyula díszlettervezőnek írt hivatalos megbízásán.
Bp., 1970. márc. 20.
KÉZIRAT
Magyar Cserkészszövetség. Hivatalos engedélye Bozó Gyula cserkésztestvér részére a Cserkészszövetség külügyi vezetőjének autográf aláírásával a Magyar Cserkészszövetség dekoratív levélpapírján.
1935. júl. 10.
KÉZIRAT
Prókai István (1920-1983) színész, színházigazgató. Autográf aláírása Bozó Gyula díszlettervezőnek kiállított nyugtáján a Szolnoki Szigligeti Színház céges papírján.
Szolnok, 1958. márc. 27.
KÉZIRAT
Szendrő József (1914-1971) színész, színházigazgató. Autográf aláírása Bozó Gyula díszlettervezőnek írt hivatalos, de baráti hangú megbízólevelén, a debreceni Csokonai Színház céges levélpapírján.
Debrecen, 1958. szept. 11.
KINCSES KATALIN MÁRIA Kultusz és hagyomány. Tanulmányok a Rákóczi-szabadságharc 300. évfordulóján. Bp., 2003, Argumentum. 193 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
KIRÁLY BÉLA Az első háború szocialista országok között. Tanúk - korukról. Személyes visszaemlékezések az 1956-os magyar forradalomra. New Brunswick, 1981, Magyar Öregdiák Szövetség. 88 p. Kiadói papírborítóban. |
KISS J. BOTOND A Delta könyve. Kriterion kiskalauz. Bukarest, 1982, Kriterion. 214 p., 2 sztl. lev. Kiadói kopottas félvászon kötésben. |
KNAPP ÉVA-SZÖGI LÁSZLÓ Az Eötvös Loránd Tudományegyetem egyetemi könyvtára. Bp., 2012, ELTE. 224 p. Kiadói ill. kartonkötésben.
KNIGHT, ERIC Légy hű magadhoz. Ford.: Nemes László. Bp., 1961, Európa. 637 p., 1 sztl. lev., Vas Zoltánnak dedikált a fordító által. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
KOMÁROMI JÁNOS Pataki diákok. Fáy Dezső rajzaival. Bp., é. n., Genius. 216 p. Kiadói ill. félvászon kötésben, a könyvtest kicsit elválik a gerinctől. |
KOMJÁTHY ISTVÁN Mondák könyve. Hun és magyar mondák. Boromisza Zsolt rajzaival. Bp., 1955, Móra Ferenc Könyvkiadó. 394 p., 3 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. szakadtas papír védőborítóban. |
A Konkoly-obszervatórium krónikája. Emlékek az elmúlt száz esztendőből. Szerk.: Vargha Domokosné. Bp., 2001, MTA. 159 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
KÓSA JÁNOS II. Rákóczi György. Bp., é. n., Franklin-Társulat. 182 p., 3 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben.
KOSZTOLÁNYI DEZSŐ Tinta. Gyoma, 1916, Kner Izidor. 213 p., 1 sztl. lev. Vászonkötésben.
KOVÁCS ENDRE Bem József. Bp., 1954, Hadtörténelmi Intézet. VII p., 751 p. Kiadói ill. kicsit sérült félvászon kötésben, foltos lapokkal.
Könyvek Somogyról 1-2. Somogyi Bibliográfiák 8. A Somogy Megyei Levéltár, a Rippl-Rónai Múzeum és a Palmiro Togliatti Megyei Könyvtár helyismereti gyűjteményének lelőhelykatalógusa. Szerk.: Juhos Nándorné és Sipos Csaba. Kaposvár, 1979, Palmiro Togliatti Megyei Könyvtár. 776 p., 300 pld. Kiadói félvászon kötésben. |
KÖPECZI BÉLA A Rákóczi-szabadságharc és Európa. Aurora XXXVII. Bp., 1970, Gondolat. 388 p., 2 sztl. lev., 2000 pld. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
KRÉBECZ JENŐ, DR. Gombaatlasz. 200 közép-európai nagygomba. Bp., 1988, Pallas. 199 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
KRISTÓ GYULA A XI. századi hercegség története Magyarországon. Bp., 1974, Akadémia. 134 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
KULINYI ISTVÁN Válogatás 20 év képeiből. Bp., 1993, 96 Kreativ Design Stúdió. számozatlan oldalak. Kiadói papírborítóban.
KUN ANDOR Enyhítő körülmények Magyarország bűnperében. h. n., é. n., k. n. 79 p. Kiadói viseltes papírborítóban.
L. IMRE MÁRIA - BEGOVÁCZ RÓZSA - BURJÁN ISTVÁN Baranya népművészete. Pécs, 1999, Janus Pannonius Múzeum. 75 p. Kiadói ill. papírborítóban.
A látható jelentés. Színház és filmművészeti tanulmányok. Színház- és filmtudományi írások. Szerk.: Egyed Emese. Kolozsvár, 2012, Erdélyi Múzeum-Egylet. 227 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
LEHOCZKY TIVADAR A beregmegyei görögszertartású katholikus lelkészségek története a XIX. század végéig. Clio sorozat. Ungvár, 1999, Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség. 186 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
LENGYEL JÓZSEF Isten ostora. Bp., 1972, Magvető. 162 p., 1 sztl. lev., Vas Zoltánnak dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
LENIN, N. Állam és forradalom. A marxizmus tanítása az államról és a proletáriátus feladatairól a forradalomban. Moszkva, 1943, Idegennyelvű Irodalmi Kiadó. 95 p. Kiadói viseltes, szakadt papírborítóban. |
LÉVAI JÓZSEF GYÖRGY - PUSKÁS BÉLA Kaposszerdahely története. Községtörténeti monográfia. Kaposszerdahely, 2004, Kaposszerdahelyért Egyesület. 420 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
Liget Budapest - OMRRK. Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ, Közép-Európai Művészettörténeti Kutatóintézet. Szerk.: Sasvári Áron és Vasáros Zsolt. Bp., 2014, Narmer Építészeti Stúdió Budapest. 91 p. Kiadói papírborítóban. |
LIPTÁK GÁBOR Vallomások a Balatonról. Pécs, 1969, Jelenkor-Magvető. 230 p., 1 sztl. lev., Vas Zoltánnak dedikált. Kiadói ill. papírborítóban.
Lipták Gábor válogatott bibliográfia. Balatonfüredi Városi Könyvtár bibliográfiai kiadványai 7. Szerk.: Tóth-Bence Tamás. Balatonfüred, 2012, Balatonfüredi Városi Könyvtár. 168 p., 400 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
A lokomobilok szerkezete és kezelése. I-II. rész egybekötve. Kivonat Táborsky Ottó ugyan-e czimü könyvéből. Kézzel írt! Bp., 1900-1902, Lokomobil és cséplőgépkez. tanfolyama. 132 p., 120 p., 24 p., 12 oldalas szerkezet vázlat. Kopott, viseltes, foltos amatőr félvászon kötésben. |
LOVAG SÁNDOR Százhúros hegedű. Száz költő versgyűjteménye. h. n., 1941, Szerző. 1 sztl. lev., 30 p., 2 sztl. lev., 32 p., 32 p., VIII p., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
MADÁCH IMRE ...titkod a világ. Versek. Pozsony, 2014, Szlovák Nemzeti Múzeum. 131 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
Madách tragédiája a világ nyelvein és a színpadon. Bibliográfia. Kiállítási ismertető. Bp., 1999, Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet. 31 p., 16 p. Kiadói papírmappában. |
Magyar élet képeskönyve 1931. I. kötet. Szerk.: Tóth László Dr. Bp., 1931, Központi Sajtóvállalat. 319 p. Kiadói ill. (Végh L.) viseltes papírborítóban. |
Magyar könyvészet 1945-1960. A Magyarországon nyomtatott térképek szakosított jegyzéke. Szerk.: Nemes Klára. Bp., 1969, OSZK. 96 p., 1000 pld. Kiadói papírborítóban. |
Magyar olimpiai zsebkönyv 1948. Bp., 1948, Testkultúra. 287 p. Kiadói kopott félvászon kötésben.
A magyar történelem képeskönyve. Szerk.: Genthon István. Bp., 1935, Kir. M. Egy. Nyomda. XXXVII p., 216 p. Kiadói aranyozott, dombornyomott vászonkötésben. |
A Magyar Tud. Akadémia kiadásában megjelent munkáknak és a folyóiratok tartalmának betűrendes czímjegyzéke 1830-1889-1910. Bp., 1890, 1911, MTA. 1188 p., 502 p. Amatőr félvászon kötésben.
Magyarország olimpiai mozgalmának krónikája 1895-1995. Szerk.: Dr. Kutassi László. Bp., 1995, Magyar Olimpiai Bizottság. 416 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
Magyarország története képekben. Szerk.: Kosáry Domokos. IV. kiadás. Bp., 1985, Gondolat. 757 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
Magyarország történeti kronológiája I-IV. I.: A kezdetektől 1526-ig. II.: 1526-1848. III.: 1848-1944. IV.: 1944-1970. Főszerk.: Benda Kálmán. Bp., 1981-1982, Akadémia. 1258 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
Magyarság és műveltség. Nyelvében él...? Rétegződések a magyar műveltségben. Az Intart Társaság 1. Szimpóziumának előadásai. Szerk.: Bérczi Szaniszló. Bp., 1987, Művelődéskutató Intézet és Intart. 187 p., 800 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
Magyarul megszólaló tudomány. Apáczai Enciklopédiájának ösztönzése és példája a magyar tudományos nyelv és stílus megteremtésében. Szerk.: Péntek János. Bp., 2004, Lucidus. 263 p. Kiadói papírborítóban. |
MARJAI IMRE, DR. Hajómodellezés. Bp., 1980, Műszaki Könyvkiadó. 208 p. Kiadói ill. kartonkötésben.
Marosvásárhely és vártemploma. A Ráday gyűjtemény tanulmányai 3. Szerk.: Medvigy Endre. Bp., 1990, k. n. 455 p., 16 sztl. lev., 3000 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
MARRYAT, FREDERICK A bolygó hollandi. Ford.: Braun Soma. Bp., é. n., Genius. VIII p., 360 p. Kiadói viseltes, foltos papírborítóban. |
MASARYK, T. G. A világforradalom. Emlékek, gondolatok. 1914-1918. Prága, 1928, Orbis. 707 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
MASISTS LÁSZLÓ Kismarja XVII. századi ezüst pecsétnyomója. Különlenyomat a debreceni Déri Múzeum 1969-70. évi évkönyvéből. Debrecen, 1971, k. n. 55-72 p. Papírborítóban. |
MÁTÉNÉ KALMÁR ZSUZSA Tapolcafő tűnő évei. Jókai füzetek 78. Pápa, 2014, Jókai Mór Városi Könyvtár. 111 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
MECSER LAJOS A hajrá három pillanata. Miért-kiért fut a hosszútávfutó? II. kiadás. Eger, 1998, Egri Nyomda Kft. 147 p., 9 sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
MEZEY BARNA, DR.-TÓTH ATTILA SIMON, DR. A karcagi választókerület története 1825-től napjainkig. Bp., 2002, Minerva. 320 p. Kiadói ill. kartonkötésben.
MIHÁLYI ERNŐ A középkor műemlékei Sopronban. Sopron, 1914, Röttig Gusztáv és Fia. 59 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban.
MIKSZÁTH KÁLMÁN Az én kortársaim I-II. Bp., 1908, Révai Testvérek. 258 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopott, kicsit viseltes kartonkötésben.
MILWARD, ALAN S. Háború, gazdaság, társadalom. 1939-1945. A II. világháború hátterében meghúzódó gazdasági események. Ford.: Kiss Annamária. Bp., 1999, Aquila Könyvkiadó. 445 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
MOLDOVA GYÖRGY Malom a pokolban,. Bp., 1968, Magvető. 341 p., 1 sztl. lev., Vas Zoltánnak dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
MORTON, A. L. Az angol nép története I-II. Ford.: Szemerényi Oszvald és Szentmihályi János. Bp., é. n., Hungária. 571 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. viseltes, szakadt papír védőborítóban. |
NAGY PÁL Források a siklósi cigányok múltjából (1721-1830). Romológiai Kutatóintézet 8. közleményei. Szekszárd, 2003, Romológiai Kutatóintézet. 118 p., 1 sztl. lev., 500 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
Nagykarácsony, kiskarácsony. Magyar ünnepek. Szerk.: Lukácsy Sándor. Pécs, 1999, Jelenkor. 168 p., 4 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. |
NATO/EU-csatlakozás és a védelmi szektor. Szerk.: Katona Andrea. Bp., 1999, Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem. 343 p. Ceruzás jelölésekkel és aláhúzásokkal. Kiadói papírborítóban. |
NAUMANN FRIGYES Középeurópa. Ford.: Dr. Kircz Andorné. Bp., 1916, Politzer Zsigmond és Fia. VIII p., 284 p. Ceruzás aláhúzásokkal! Kiadói kartonkötésben, viseltes gerinccel. |
NEMES LÁSZLÓ A jószándék kövei. Bp., 1972, Szépirodalmi. 316 p., 1 sztl. lev., Vas Zoltánnak dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
NEUMANN TIBOR Lóversenyek és lovassport Pozsonyban. Különlenyomat a Toldy-kör évkönyve 1940. évi kötetéből. Pozsony, 1940, k. n. 141-163 p. Tűzve, papírborítóban. |
Nógrád megye története 1919-1944. III. kötet. Szerk.: Molnár Pál és Szomszéd Imre. Salgótarján, é. n., Nógrád Megyei Tanács Végrehajtó Bizottsága. 284 p., 16 sztl. lev., 2500 pld. Nyl-kötésben, viseltes, szakadt papír védőborítóban. |
NÓVÉ BÉLA Hivatása: kisebbségmentő. Pásint Ödön pályaképe. Kolozsvár, 2012, Kriterion. 243 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
NYÁRY ALBERT, DR. BÁRÓ A bécsi udvar a XVII. század végén. Lovina Ignác naplója. Bp., 1912, Pallas. 222 p. Kiadói papírborítóban. |
NYERGES JÁNOS A kelet-nyugati kereskedelem időszerű kérdései. Bp., 1962, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. 165 p., 1 sztl. lev., 2100 pld., Vas Zoltánnak dedikált. Kiadói félvászon kötésben, kicsit viseltes papír védőborítóban.
Nyerőlappal Kossuth zarándokúton Amerikában. Antológia. Ill.: Simon M. Veronika. Szerk.: Enyedi Béla. Székesfehérvár, 2003, k. n. 104 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
A nyíregyházi római katolikus társszékesegyház. Szerk.: Illyés Gábor. Nyíregyháza, 2004, Nyíregyházi Magyarok Nagyasszonya Plébánia. 80 p. Kiadói ill. elvetemedett kartonkötésben. |
O DONOGHUE, MICHAEL Közetek és ásványok. Képes kalauz. Ford.: Szőllősi Irén. Debrecen, 1997, Hajja & Fiai Könyvkiadó. 192 p. Kiadói vászonkötésben, papírborító nélkül. |
Officia episcoporum. Sacris sententiis et ecclesiasticis constitutionibus illustrata. Tyrnaviae, 1806, Venceslai Jelinek, Caes. Reg. Priv. Typographi. 7 sztl. lev., 192 p. Korabeli bőrkötésben. |
3600 |
ORMOS EDE Mi okozta Magyarország szétbomlását? Wien, 1921, Julius Fischer. 124 p. Kiadói foltos, viseltes, szakadt papírborítóban.
Öcsi képeskönyve. Puskás Ferenc 70 éves. Szerk.: Hoffer József. Bp., 1997, MLSZ. 35 p., 1 sztl. lev. Hozzá: Puskás Ferenc 70 éves születésnapi meghívója. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
Öttorony vonzásában. Csorba Győző Könyvtár kiadványai 2. Dolgozatok a Csorba Győző Könyvtár Helyismereti Gyűjteményének műhelyéből 1. Pécs, 2014, Csorba Győző Könyvtár. 142 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
ÖTVÖS BÉLA ...és megbüntetem hetediziglen. Oradea, 1938, Sonnenfeld S. A. 274 p., 1 sztl. lev., dedikált. Amatőr foltos, viseltes félvászon kötésben.
P. MOLNÁR ARKANGYAL O. F. M. Assisi Szent Ferenc stigmái. Történelmi, teológiai és orvostani szempontból. Bp., 1929, Ferences Közlöny. 173 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
PÁLFFY ALBERT Egy kastély az erdőben. Beszély. Bp., 1876, Franklin-Társulat. 45 p. Kopott, viseltes amatőr félvászon kötésben. |
PAPINI, GIOVANNI Szent Ágoston. Ford.: Dr. Révay József. Bp., é. n., Athenaeum. 258 p. Kiadói kopottas aranyozott vászonkötésben. |
PARÁDI NÁNDOR A Gyulai vár ásatásának építéstörténeti eredményei. h. n., é. n., k. n. 31 p., 1 kihajtható mell. Tűzve, kiadói ill. koszos papírborítóban.
PÁSZTOR JÓZSEF Európai Egyesült Államok. Bp., 1919, Benkő Gyula Könyvkereskedése. 27 p. Kiadói kicsit foltos papírborítóban.
PÁSZTOR MIHÁLY A hatvanesztendős 1879. évi XXVIII. törvénycikk. Statisztikai közlemények 89. kötet 4. szám. Bp., é. n., Bp. Székesfőváros Statisztikai Hivatala. 85 p., 11 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
A Pesti Hírlap lexikona. A mindennapi élet és az összes ismeretek kézikönyve egy kötetben. A-Z. Bp., 1937, Pesti Hírlap. 1171 p., 2 sztl. lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
PETŐFI SÁNDOR János vitéz. A magyar és az angol mellett, a világon először beás nyelven is, cigány gyerekek rajzaival. h. n., 2001, Devi Art Alapítvány. 106 p., 1 sztl. lev., 500 pld. Kiadói ill. kartonkötésben. |
PETROVICS ELEK Mattyasovszky-Zsolnay László. 1885-1935. Bp., 1936,. címkép, 47 p., 67 sztl. lev., 42. sorszámozott pld., aláírt. Kiadói nagyon viseltes, sérült, foltos kartonkötésben. |
PILINSZKY JÁNOS Szög és olaj. Próza. Bp., 1982, Vigilia. 513 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
Pilis és a Szentendre-Visegrádi hegység. Részletes magyar útikalauzok 2. Szerk.: Dr. Thirring Gusztáv. Bp., 1929, Turistaság és Alpinizmus Lap-, Könyv- és Térképkiadó Rt. 176 p., 1 kihajtható térkép mell. Kiadói viseltes, szakadt, foltos papírborítóban, részben kis hiányokkal. |
PLIVIER, THEODOR Sztalingrád. Ford.: Kállay Miklós. Bp., 1945, Athenaeum. 365 p. Kiadói kopottas félvászon kötésben. |
POGÁNY GYÖRGY A Stádium Sajtóvállalat Rt. története és kiadványai (1921-1944). Különlenyomat a Magyar Könyvszemle 1986. évi 1. számából. Bp., 1986, k. n. 40-52 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
POGÁNY GYÖRGY Fitz József és a Magyar Bibliofil Társaság. Különlenyomat a Magyar Könyvszemle 1988. évi 2-3. számából. Bp., 1988, k. n. 170-185 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
A pomázi zeneoktatás története. A századelőtől napjainkig és az önálló iskola első öt éve. Pomáz, 1997, Pomázi Zeneiskola. 109 p., 1000 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
Pozoruhodnosti Slovenska. Die Sehenswürdigkeiten der Slowakei. The sights of Slovakia. Bratislava, 1994, Gabriela Fila. 126 p., 4 sztl. lev., 1 térkép mell. Kiadói papírborítóban, papírmappában. |
POZSONYI TIVADAR Jászakarajenő nagyközség emberföldrajza. Bölcsészetdoktori értekezés. Bp., 1942, Szerző. 41 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói szakadtas papírborítóban, a könyvtest elválik a borítótól. |
Pro patria. Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Önkormányzat Levéltár kiadványai III. tanulmányok 12. Tanulmányok. Szerk.: Kujbusné Mecsei Éva. Nyíregyháza, 2004, Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Önkormányzat Levéltára. 150 p., 1 sztl. lev., 300 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
PROHÁSZKA OTTOKÁR A Jordán partjától Táborhegyig. Elmélkedések. Bp., 1915, Szociális Missió-Társulat. 338 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
R. Törley Mária szakrális alkotásai 1985-1999. Bp., 1999, Katedrális Művészeti Bt. 63 p. Kiadói ill. papírborítóban.
RÁCZ ISTVÁN Emlékezés Pápa város II. világháborúban hősi halált halt katona- és polgári áldozataira 1939-1945. Pápa, 1998, Városi Emlékbizottság-Pápa Város Önkormányzata-Jókai Mór Városi Könyvtár. 163 p. Kiadói ill. papírborítóban.
RÁCZ LAJOS Roma értelmiségiek arcképcsarnoka I. I. kiadás. Szolnok, é. n., Oktatási és Továbbképzési Központ Alapítvány. 73 p., 1 sztl. lev. Hozzá: Hegedűs Sándor: Cigány irodalmi kislexikon. Piliscsaba, Konsept-H Kiadó. 99 p. Kiadói papírborítóban. |
RÁKÓCZY ROZÁLIA A dunapataji Polgári Iskola iratai. Történeti dokumentumok a Pataji Múzeumban. Bibliográfia. Dunapataj, 2010, Dusnoki Csaba. 257 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
RÁNKI GYÖRGY Magyarország gazdasága az első 3 éves terv időszakában. Bp., 1963, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. 427 p., 1600 pld., Vas Zoltánnak dedikált. Kiadói foltos félvászon kötésben.
Receptkönyv üzemi vendéglátó konyhák részére. Belkereskedelmi Minisztérium Vendéglátó Főigazgatóság kiadványa. II. kiadás. Bp., 1961, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. 284 p. Kiadói kopott félvászon kötésben. |
REICH MILTON OSZKÁR Erdély. Útikönyv. Bp., 1942, Eggenberger-féle Könyvkereskedés. 232 p., 1 kihajtható térkép mell. Kiadói viseltes, szakadt papírborítóban. |
REISNER VALÉRIA Magyar színészek Bécsben 1769-1892. Minerva-könyvtár 115. Bp., 1938, Szerző. 125 p. Kiadói vászonkötésben. |
RÉVAY JÓZSEF Megtanulok latinul. Bp., é. n., Franklin. 323 p. Kiadói kicsit viseltes papírborítóban.
Robinson Crusoe kalandos élettörténete. Átdolgozta: Vida Aladár. IV. kiadás. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é. n., Rózsa Kálmán és Neje. 188 p. Kiadói ill. kicsit kopottas félvászon kötésben. |
ROMÁN JÓZSEF Távolodóban. Tények és tanúk. Bp., 1990, Magvető. 539 p., dedikált. Kiadói viseltes papírborítóban. |
RÓNAY MÁRIA Szoknya a történelem kulisszái mögött. h. n., 1944, Komjádi Géza. 328 p., dedikált. Kiadói kopott, viseltes félvászon kötésben.
RÓZSA GYÖRGY Grafikatörténeti tanulmányok. Művészettörténeti füzetek 25. Fejezetek a magyar vonatkozású grafikai ábrázolások múltjából. Bp., 1998, Akadémia. 165 p., 41 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
Salgótarjáni új almanach. Szerk.: Cs. Sebestyén Kálmán. Salgótarján, 1997, Nógrádi Történeti Múzeum Baráti Köre. 308 p., 2 sztl. lev., 2000 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
SÁRINGER GYULA, DR. A Somogy Megyei Nagybajomból elhurcolt Levente háborús élményei (1944-1945). Keszthely, 2004, Szerző. 1 sztl. lev., 53 p. Tűzve, kiadói papírborítóban.
SAS ANDOR A koronázó város. A Bécsi Kongresszustól a Nagy Márciusig 1818-1848. Bratislava, 1973, Madách. 335 p., 1 sztl. lev., 1500 pld. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
SAS LÁSZLÓ Isten lábánál. Cluj-Kolozsvár, é. n., Kadima. 96 p., 2 sztl. lev. Papírborítóban.
Schopenhauer. Az akarat szabadságáról. Filozófiai írók tára. Ford.: Kelen Ferencz. Bp., 1903, Franklin-Társulat. 125 p. Pótolt papírborítóban. |
SCHREIBER, THOMAS La Yougoslavie de Tito. Paris, 1977, Presses de la Cité. 111 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban.
SCHÜTZ ANTAL A bölcselet elemei. III. változatlan kiadás. Bp., 1944, Szt. István Társulat. VIII p., 584 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
SIMON KÁROLY - MARTON RITA - LUKÁCSI LÁSZLÓ Barangolás a temetőben. Síremlékek a jászalsószentgyörgyi r. k. temetőben. Jászalsószentgyörgy, 2012,. 113 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
a sorsjáték Magyarországon. Bp., 1943, Hermes Magyar Ált. Váltóüzlet Rt. 503 p. Kiadói kopott, viseltes félvászon kötésben.
SÓS ENDRE-VÁMOS MAGDA Lincoln. Bp., 1964, Magvető. 653 p., 1 sztl. lev., Vas Zoltánnak dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadt, hiányos, viseltes papír védőborítóban.
SRÁGLI LAJOS Magyar Olajipari Múzeum. Múzeumi közlemények 11. Zalaegerszeg, 2000, Magyar Olajipari Múzeum. 40 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
SURÁNYI MIKLÓS Bethlen. Történetpolitikai tanulmányok. Bp., 1927, Singer és Wolfner. 238 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
SVACHULAY SÁNDOR Repülőéletem. Bp., 1942, Magyar Repülő Sajtóvállalat és Stádium Sajtóvállalat Rt. 295 p. Kiadói kopott, viseltes félvászon kötésben.
SZABÓ LÁSZLÓ Jászság. Bp., 1982, Gondolat. 325 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban.
SZABÓ LÁSZLÓ Magyar hibák-magyar gondok. Bp., é. n., Athenaeum. 204 p. Kiadói vászonkötésben.
SZABÓ MIKLÓS Hontalanok. Bp., 1960, Kossuth. 191 p., Vas Zoltánnak dedikált. Kiadói ill. papírborítóban.
SZAMOS RUDOLF Kántor nyomoz. V. kiadás. Bp., 1975, Zrínyi Katonai Kiadó. 366 p., 1 sztl. lev., Vas Zoltánnak dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
SZAMUELY TIBOR A németországi fasizmus történelmi előzményeiről és ideológiájáról. Különlenyomat a Történelmi szemle 1962. évi 3-4. számából. Bp., 1963, k. n. 498-528 p., Vas Zoltánnak dedikált. Tűzve, kiadói foltos papírborítóban. |
SZANA TAMÁS Jankó János élete és munkái. Bp., 1899, Athenaeum. címlapkép, 3 sztl. lev., 127 p. Kopott amatőr félvászon kötésben.
3600 |
SZÁNTÓ GYÖRGY TIBOR Anglia története. II. kiadás. Bp., 1986, Kozmosz. 226 p., 5 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
SZÁNTÓ KONRÁD, DR. A katolikus egyház története I-II. Bp., 1983, 1985, Ecclesia. 710 p., 1 sztl. lev., 935 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
A Századok 1867-1916. évi folyamainak tartalommutatója. Szerk.: dr. Pelz Béla. Bp., 1917, Magyar Történelmi Társulat-Athenaeum. 195 p. Amatőr félvászon kötésben. |
2400 |
SZÉKELY SÁNDOR Herman Ottó. Bp., 1955, Művelt Nép. 139 p., 2150 pld. Kiadói félvászon kötésben.
SZÉKELY ZOLTÁN-VARGA NÁNDOR LAJOS Sepsiszentgyörgy város építészeti emlékei. Román-magyar-német nyelvű! Sepsiszentgyörgy, 1969, Kovászna megyei Múzeum. 55 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
SZEKERESNÉ BURGHARDT KLÁRA Falutörténet és néphagyomány Száron. Magyar-német nyelvű! Szár, 1990, Szár község. 305 p., 3 sztl. lev., 1000 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
Szemelvények a korróziós ismeretek történetéből. Magyar Vegyészeti Múzeum kiadványai 26. Turóczi László munkássága. Várpalota, 2003, Magyar Vegyészeti Múzeum. 93 p., 7 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
SZEMNECZ EMIL Katholikus autonómia. A katholikus autonómia múltja, jelene s jövendője és a felekezetek autonóm szabályai. Bp., 1897, Hunyadi Mátyás Intézet. 2 sztl. lev., 176 p. Kiadói kopott vászonkötésben. |
Szent István léptei nyomán. Szerk.: Ujházy György. Bp., 1941, Bp. Székesfőváros. 46 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. (K. Lukáts Kató) papírborítóban. |
Színházépítés Veszprémben 1908-1988. Veszprém, 1988, Veszprém Megyei Tanács V. B. Művelődésügyi Osztálya. 204 p., 1 sztl. lev., 2000 pld. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
A sztálingrádi csata. Rövid leírása. Szerk.: N. M. Zamjatin, M. V. Szavin, F. D. Borovjev és I. V. Parotykin. Bp., 1949, Honvédelmi Minisztérium. Honvéd Vezérkar Főnökség. 110 p., 8 db mell. Kiadói papírborítóban. |
TAKÁTS SÁNDOR Hangok a múltból. Bp., é. n., Athenaeum. 413 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban, kicsit viseltes gerinccel.
TAMÁSI ÁRON A legényfa kivirágzik. Nemzeti könyvtár 155. sz. Bp., 1944, Nemzeti könyvtár. 64 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
The diary of Éva Heyman. Introduction and Notes by Dr. Judah Marton. Jerusalem, 1974, Yad Vashem. 124 p., Vas Zoltánnak dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
Titkos történelmi adatok. Az 1944. okt. 15-i események sopronkőhidai kihallgatások. h. n., é. n., Magyar Történelmi Kutató Társaság. számozatlan oldalak. Fénymásolt lapok? Kiadói papírborítóban. |
TONELLI SÁNDOR Utazás Erdélyben és Erdély körül. Bp., é. n., Athenaeum. 235 p. Vászonkötésben, felkasírozott papírborítóval.
TORDAI GÁBOR Vadászati bibliográfia. Bp., 2003, Tordai Antikvárium. 216 p., 550 pld. Kiadói ill. papírborítóban.
TÓTH ZOLTÁN Magyar utazók Nyugateurópában a XIX. század első felében. Református könyvtár 77-78. sz. Nagyvárad, é. n., Nagyváradi Ref. Egyházkerület. 87 p. Kiadói ill. foltos papírborítóban. |
TÖMÖRKÉNY ISTVÁN Margit. Bp., 1916, Érdekes Újság. 63 p. Tűzve, borító nélkül.
TÖRÖK LÁSZLÓ A vadászó kentaur. Az egyiptomi hellénizmus 4. századi emléke a budapesti Szépművészeti Múzeumban. Bp.,1998, Atlantisz Könyvkiadó-Szépművészeti Múzeum. 145 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
Transzcendens térképek. A Magyar Kárpitművészek Egyesületének tizenöt éve. Szerk.: Balogh Edit. Bp., é. n., MKE. 105 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
TROMP, I. VAN, DR. Sorsunk és a csillagok. Népszerű asztrológia. Bp., 1997, Blue Skies Marketing Iroda. 273 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
Tükör előtt. Az Erdélyi Szépmíves Céh füzetei 2. Képek és iratok Dsida Jenő hagyatékából. Szerk.: Kabán Annamária és Mózes Huba. Kolozsvár, 1992, Erdélyi Szépmíves Céh. számozatlan oldalak. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
334 |
Az ungvári királyi kat. főgimnázium értesítője az 1912-913. iskolai évről. Közli: Románecz Mihály. Ungvár, 1913, Gimnázium Ig. 5 sztl. lev., 444 p., 2 sztl. lev. Kiadói nagyon viseltes, hiányos, szakadt papírborítóban, hátsó borító hiányzik! |
335 |
UTASI ÁGNES-A. GERGELY ANDRÁS-BECSKEHÁZI ATTILA Kisvárosi elit. Bp., 1996, MTA. 229 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban.
336 |
ÜRMÖS LÓRÁNT Régi pápai fényképészek 1864-1935. A vizit- és kabinetképek korszaka. Pápa 800 éves 1214-2014. Pápa, 2014, Jókai Mór Városi Könyvtár. 107 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
337 |
Vác története I-II. Studa comitatensia 13-14. Szerk.: Dr. Sápi Vilmos. Szentendre, 1983, Pest megyei Múzeumok Igazgatósága. 641 p., 1 sztl. lev., 5000 pld. Kiadói ill. kartonkötésben. |
1600 |
338 |
VADÁL DÓRA Kisvárosi építőmesterek. A marcali Sztelek-Csomós család története és tevékenysége. Marcali, 2004, Marcali Városi Helytörténeti Múzeum. 133 p., 1 kihajtható mell. Kiadói ill. kartonkötésben. |
339 |
VÁGÓ BÉLA A székely társadalom a madéfalvi veszedelem korában. Bukarest, 1957, Tud. Könyvkiadó. 233 p., 1 sztl. lev., 1150 pld. Kiadói papírborítóban.
340 |
VALTORTA MÁRIA Tizenöt titok. II. kiadás. Kanada, 1987, Vallás és Élet. 60 p. Kiadói ill. kopott, viseltes papírborítóban. |
341 |
VANYÓ TIHAMÉR (Archiva Ecclesiae. Anni I-XI.). Különlenyomat a Levéltári Közlemények XLII. évfolyamából. Bp., 1973, k. n. 179-182 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
342 |
VANYÓ TIHAMÉR A Vatikáni Levéltár és kutatása. Különlenyomat a Levéltári Közlemények XLIII. évfolyamából. Bp., 1972, k. n. 146-162 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
343 |
VANYÓ TIHAMÉR Újabb publikációk a pápai nunciatörténeti kutatások köréből. Különlenyomat a Levéltári Közlemények XL. évfolyamából. Bp., 1970, k. n. 369-373 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
344 |
VARGA FERENC Bakonycsernye 1848-2003. Bakonycsernye, 2004, Önkormányzat. 237 p., 4 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban.
345 |
Varga Imre. Szerk.: Kratochwill Mimi. Bp., 1998, Szemimpex. 97 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
346 |
VARGA LÁSZLÓ Ezt jól kifogtam! Erdélyben éltem a XX. században. Marosvásárhely, 2008,. 298 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
347 |
VARGA SÁNDOR A Szabad Szó c. hetilap könyves akciói 1939-1943. Különlenyomat a Magyar könyvszemle 1968/4. számából. Bp., 1968, k. n. 306-320 p., Vas Zoltánnak dedikált. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
348 |
VÁRKONYI NÁNDOR Magyar Dunántúl. Táj és nép. Bp., 1944, Turul. 212 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. javított papír védőborítóban. |
349 |
VÁRKONYI NÁNDOR Magyar Dunántúl. Táj és nép. Bp., 1944, Turul. 212 p., 2 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. viseltes, szakadt, részben hiányos papír védőborítóban. |
350 |
VASS GYULA A Dunamedence ezer éve. Magyarország szerepe kelet és nyugat között. Bp., é. n., Századunk. 80 p., 2 sztl. lev., felvágatlan. Kiadói papírborítóban. |
351 |
VERNE, JULES (GYULA) Egy kínai viszontagságai Kínában. Ford.: Zigány Árpád. Bp., é. n., Franklin. 211 p. Kiadói festett ill. kopottas vászonkötésben. |
352 |
VERNE, JULES (GYULA) Három orosz és három angol kalandjai. Ford.: Nagy István. Bp., é. n., Franklin. 233 p., 1 sztl. lev. Kiadói festett ill. kopott, viseltes vászonkötésben. |
353 |
Vicinális dugóhúzó 1921. Szerk.: Deák Ferenc, Nemes Tihamér és ifj. Söpkéz Sándor. Bp., 1921, Németh József Könyvkiadóvállalata. 76 p., 175/500 sorszámozott pld. Zsinórkötésben, borító nélkül! |
354 |
A világháború története. József királyi herceg tábornagy úr őfensége előszavával. Szerk.: Pilch Jenő. Számos képmelléklettel és térképvázlattal. Bp., Franklin. 418 p., 5 db mell. Vízfoltos lapokkal! Kiadói aranyozott vászonkötésben, sérült gerinccel. |
355 |
VIPPER, R. Rettegett Iván. Moszkva, 1947, Idegennyelvű Irodalmi Kiadó. 266 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban.
356 |
WINGHENE, EGON VAN Hová tegyük a zsidókat? Reprint! Ford.: Szabó István. Bp., 2002, Gede Testvérek. 77 p., 4 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
357 |
ZAMAROVSKY, VOJTECH A görög csoda. Ford.: Varga Erzsébet. h. n., 1980, Madách. 379 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
358 |
ZOLNAI BÉLA II. Rákóczi Ferenc. Bp., é. n., Franklin-Társulat. 224 p., 2 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben.
359 |
ZOLTÁN VEREMUND, DR. Szent Anzelm. Szt. István könyvek 112. sz. Bp., 1934, Szt. István Társulat. 148 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
360 |
ZWEIG, STEFAN Magellan. A Föld első körülhajózása. Ford.: Horváth Zoltán. Bp., é. n., Rózsavölgyi. 290 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopott vászonkötésben. |
361 |
ZSÁKODI DÉNES Gyilkosságok és szerelmek a trón körül. A Habsburgok utolsó százada. Bp., 1949, k. n. 39 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
362 |