Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
18 művész 48 rajz. Bán Béla, Berda Ernő, B. Juhász Pál, Buti István, Farkas Aladár, Fehér György, Háy Károly László, Kasitzky Ilona, Kondor György, Nagy Béla, Nolipa István Pál, Oelmacher Anna, Roxi József, Schnitzler János, Sugár Andor, Szabó István, Szántó Piroska, Tauber Blanka. Bp., 1942, Unitas. 48 t. Kiadói papírmappában. |
Az 1872-ik évi törvények gyűjteménye. Hivatalos kiadás. Pest, 1872, Ráth Mór. 286 p., 2 sztl. lev. Kopott amatőr félvászon kötésben. |
1880-ik évi országgyűlési törvényczikkek. Bp., 1880, Ráth Mór. VII p., 267 p. Viseltes, kopott amatőr félvászon kötésben.
1956-1996 Szabadságharcos Emlékkönyv. Szerk.: v. Bányay László. Kogarah (Ausztrália), 1996, Független Magyar Szabadságharcos Szövetség. 200 p. Kiadói ill. ázott, foltos papírborítóban és ázott lapokkal. |
ÁDÁM SÁNDOR, DR. Magyarként a világban. Bp., 2004, Szerző. 297 p., 1 sztl. lev. Hozzá: Ádám Sándor, Dr.: Európa színpadán. Nemzetünk büszkeségei. Bp., 1999, Szerző. 182 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
American-bar. Útmutató az amerikai hűsítő és hevítő italok készítéséhez. Szerk.: Aczél Miksa. Bp., 1899, k. n. 96 p., IV p., 6 sztl. lev. Kiadói foltos papírborítóban, pótolt gerinccel. |
3600 |
ARANY JÁNOS-KERESZTURY DEZSŐ Arany János kapcsos könyve. Reprint! Arany János Kapcsos könyvének a Magyar Tudományos Akadémia Kézirattárában őrzött eredeti példánya nyomán készült hasonmás kiadás. Bp., 1978, Magyar Helikon- Akadémia. számozatlan oldalak. Kiadó nyl-kötésben, karton tokban. |
ÁRJEGYZÉK Elek és Társa Rt. Nagy Képes Áruértesítő. Szerk.: Bognár M. Bp., 1912, Elek és Társa Rt. 1 sztl. lev., 109 p. Tűzve, kiadói szakadt, viseltes, hiányos papírborítóban. |
ÁRJEGYZÉK Mössmer József... "A menyasszonyhoz". Árjegyzék csecsemő-fehérneműekről. Árak koronában vannak megadva. Bp., é.n., Mössmer József. 16 p. Tűzve, kiadói viseltes, szakadtas papírborítóban. |
ATLASZ A világtörténelem tanításához. Szerk.: Kogutowicz Károly Dr. Bp., 1922, Magyar Földrajzi Intézet Rt. 58 p. Nagyon viseltes amatőr félvászon kötésben. |
Ausztria. Lloyd útikönyvek. Szerk.: Németh Andor. Bp., 1929, Lloyd könyvek Kiadóvállalata. 488 p., 15 kihajtható térkép mell. Kiadói nagyon kopott és nagyon viseltes vászonkötésben, gerince félig elválik, viseltes, széteső állapotban. |
BABUCS ZOLTÁN Jászsági honvédek a II. világháborúban. II. kötet. "Megremeg a föld, amerre magyar honvéd lába lép." a m. kir. jászberényi 2/III. és 32/III. honvéd gyalogzászlóaljak története (1939-1943). Jászberény, é. n., Jász Honvédekért Alapítvány. 168 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
BACHMANN, MANFRED - REITZ, GÜNTER Der Blaudruck. Leipzig, 1962, VEB Friedrich Hofmeister. 46 p., számozatlan oldalak. Kiadói vászonkötésben.
BALÁZS DEZSŐ - HAJNAL RICHÁRD Két tanulmány az érvényesülés lélektanából. A bűn és a siker - A nő érvényesülése. Bp., 1936, Szathmáryné Bánó Vilma. 45 p. Kiadói papírborítóban. |
BALÁZS PÉTER A lélek tükrei. Gyergyófalu, 2014, Sövér Elek Alapítvány. 83 p. Kiadói ill. kartonkötésben.
BÁNFALVI ANDRÁS Ékszerdoboz/Jewelry box. Magyar-angol nyelvű! Bp., 2000, Szerző. 141 p. Kiadói kartonkötésben, karton tokban. |
BATÁR ATTILA A sokrétű Víziváros. Szent István Király Múzeum Közleményei 52. sz. Bp., 2002, Szt. István Király Múzeum. 68 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
BAUER FERDINÁND CHRISTIÁN, DR. A keresztyén egyház. A IV. V. VI. századokban. Bp., 1879, Mo.-i Protestánsegylet. VIII p., 255 p. Kopott félbőr kötésben. |
BECHT REZSŐ - CSATKAI ENDRE, DR. - FRIEDRICH KÁROLY, DR. - HORVÁTH FERENC - THIER LÁSZLÓ Sopron. VII. átdolgozott kiadás. Sopron, 1976, Győr-Sopron Megyei Idegenforgalmi Hivatal. 126 p., 1 sztl. lev. Hozzá: Détshy Mihály: Sárospatak. Bp., 1970, Corvina. 46 p., 1 sztl. lev., 40 oldalas képmell. Hozzá: Levárdy Ferenc: Pannonhalma. Bp., 1965, Pannonia. 75 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
BENCZE LÁSZLÓ Uralkodók, főrangúak, katonák. Hadtörténelmi levéltári kiadványok. Bp., 2001, Hadtörténelmi Levéltár. 216 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
BERNÁTH TIBOR A rummy játék és szabályai. Bp., 1928, Révai. 15 p. Tűzve, kiadói papírborítóban.
Beszélő házak. Szerk.: Hatvany Lajos. Fényképezte: Gink Károly. Bp., 1957, Bibliotheca. 323 p., 5000 pld. Kiadói félvászon kötésben. |
BIBÓ ISTVÁN Zsidókérdés Magyarországon 1944 után. Holocaust könyvek - A Katalizátor Iroda könyvsorozata 1. Néhány kiegészítő megjegyzés a zsidókérdésről. Bp., 1994, Katalizátor Iroda. 172 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
BIRIUKOVA, N. West european printed textiles 16th-18th century. Angol-orosz nyelvű! Moscow, 1973, Iskusstvo Publishers. 175 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
BISHOP, ROBERT New Discoveries in American Quilts. New York, 1975, E. P. Dutton & Co. 127 p. Kiadói ill. papírborítóban.
Biztonság hét határon át. Isztambul, a megújulás csúcsa. Szerk.: Deák Péter, Pirityi Sándor, Tömböl László, Vámosi Zoltán és Endresz Ernő. Bp., 2004, Zrínyi Kiadó. 174 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
BOGLÁR LAJOS-KOVÁCS TAMÁS Indián művészet Mexikótól Peruig. Bp., 1983, Corvina. 27 p. + 211 képmelléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
BOLLA DEZSŐ, DR.-UDVARHELYI ANDRÁS Szent Imre tér. Csepeli séták I. Bp., 2005, k. n. 47 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
BOMAN, ERIC Rare Bird of Fashion: The Irreverent Iris Apfel. New York, 2007, Thames & Hudson. 158 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
BONCZ FERENCZ A lelkészi congrua. Bp., 1888, Pfeifer Ferdinánd. 148 p. Félvászon kötésben.
BORTNYIK-HEVESY-RABINOVSZKY Kétezer év festészete. Festői témák története az európai művészetben. Bp., 1943, Dante. 464 p. Kiadói kopottas kartonkötésben, pótolt gerinccel. |
BÖLSCHE Az ősember. Ford.: Dr. Fülöp Zsigmond. Bp., é. n., Dick Manó. 189 p., 1 sztl. lev. Hozzá: Bölsche: Az ősvilág. Jégkorszakok, állatvándorlások. Ford.: Dr. Fülöp Zsigmond. Bp., é. n., Dick Manó. 175 p. Kiadói viseltes, vízfoltos papírborítóban, vízfoltos lapokkal. |
BRAND, MAX A kínai I-II. Pesti Hírlap könyvek. Ford.: K. R. Bp., 1936, Légrády Testvérek. 192 p., 191 p. Vászonkötésben, felkasírozott viseltes, kopott papírborítóval, viseltes lapokkal. |
BRAND, MAX Gavallér revolverhősök I-II. Pesti Hírlap könyvek. Ford.: S. M. Bp., é. n., Légrády Testvérek. 159 p., 159 p. Pótolt borítóval, felkasírozott. |
BRÓDY SÁNDOR Faust orvos. Bp., 1919, Athenaeum. 160 p. Hozzá: Bródy Sándor: Egy férfi vallomásai. Bp., 1918, Athenaeum. 96 p. Amatőr félvászon kötésben. Viseltes amatőr félvászon kötésben, foltos lapokkal. |
Buda és Pest fürdőinek és gyógyforrásainak irodalma. A fővárosi nyilvános könyvtár budapesti gyűjteményének bibliográfiai munkálatai. Bp., é. n., Stadtbibliothek. 83 p. Vetemedett könyvtári félvászon kötésben. |
BURCKHARDT, JACOB Az olasz renaissance műveltsége. Ford.: Elek Artúr. Bp., 1945, Dante. XVI p., 333 p., 104 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, viseltes, szakadt ill. papír védőborítóban. |
CAUBERT Du Cheval Bien mu et bien mis. Paris, 1906, Librairie H. Le Soudier. VI p., 344 p., 2 sztl. lev., XXX tábla képmelléklet. Kiadói, gerincnél erősen sérült, kopott bőrkötésben.
Cion bölcseinek jegyzőkönyvei. Szergej A. Nyíl 1901-ben kiadott orosz nyelvű fordítása nyomán. Bp., 1999, k. n. 108 p. Kiadói papírborítóban. |
Codex Pátka. 820 év a hegyek lábánál. Szerk.: Halmi Viktória és Bauer Eszter. Pátka, 2013, Pátkai Ref. Egyházközség. 184 p., 16 sztl. lev., 1200 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
CSEKONICS ENDRE, GR. Néhány szó a magyar vadászati kultúra, az erdészeti és vadászati szakoktatás kérdéseiről. Bp., 1943, k. n. 32 p. Tűzve, kiadói vízfoltos papírborítóban.
CSÉRY DEZSŐ Tildy Zoltán. Bp., 1946, Griff Kultúrvállalat. 61 p. Kiadói félvászon kötésben.
CSIBY ANDOR, DR. Borszék-Borsec monográfiája. Brassó, 1937, k. n. 96 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. foltos, nagyon viseltes papírborítóban, gerince celluxszal ragasztott, foltos lapokkal.
CSIKÁNY TAMÁS, DR. Magyarország hadügye 1848-1849. A Magyar Honvédség 150 éve 1. Bp., 1998, Honvéd Kiadó. 103 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
CSORBA LÁSZLÓ A Kossuth-emigráció fényképeskönyve. Bp., 1994, Kossuth Kiadó. 163 p., 1979. számú pld. Kiadói bársonykötésben, bársony mappában, CD-vel.
Deák Ferencz munkáiból I. Magyar Remekírók. I. kötet. Szerk.: Wlassics Gyula. Bp., 1906, Franklin-Társulat. 374 p. Kiadói vászonkötésben. |
DOLMÁNYOS ISTVÁN A magyar parlamenti ellenzék történetéből. 1901-1904. Bp., 1963, Akadémia. 435 p., 650 pld. Kiadói vászonkötésben. |
DOMANOVSZKY GYÖRGY A magyar nép díszítőművészete I-II. Bp., 1981, Akadémiai Kiadó. 322 p, 1 sztl. lev., 397 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
DUPCSIK CSABA A balkán képe Magyarországon a 19-20. században. Bp., 2005, Teleki László Alapítvány. 294 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben.
1400 |
EGAN LAJOS, ID. A zsidókérdés Magyarországban. Esztergom, 1910, Buzárovits Gusztáv könyvnyomdája. 178 p., 1 sztl. lev. Kiadói viseltes, szakadt papírborítóban, pótolt gerinccel.
4800 |
Egy európai Bozsokon. Verebi Végh Gyula munkássága és gyűjteménye. Konferencia Szombathelyi Képtár 2002. nov. 5. Szerk.: Zsámbéky Mónika. Szombathely, 2003, Szombathelyi Képtár. 114 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
EGYEDI, HENRIK Die irrtümer der ősychoanalysa. Eine irrlehre mit einem genialen kern. Wien-Leipzig, 1933, Wilhelm Braumüller. 4 sztl. lev., 85 p. Kiadói papírborítóban. |
Az élő toll I-II. Magyar írók korszerű írásai. Bp., é. n., Tábor. 326 p., 330 p. Kiadói kopott félvászon kötésben, sérült gerinccel. |
EÖTVÖS JÓZSEF, BÁRÓ Gondolatok. Báró Eötvös József összes munkái XIX. Bp., 1903, Révai Testvérek. 2 sztl. lev., 340 p. Kiadói vászonkötésben. |
ÉRDY JÁNOS A boszna és szerb régi érmek. 63 rézmetszet és egy kőrajztábla. A Magyar Akadémia évkönyvek IX. kötetének II. darabja. Buda, 1857, MTA. 40 p. Kopottas, foltos félvászon kötésben. |
ERENBURG, ILJA Öt ország. Bp., 1950, Szikra. 55 p. Hozzá: Aragon: A kommunista ember. Ford.: Murányi-Kovács Endre. Bp., 1949, Szikra. 210 p., 1 sztl. lev. Kiadói foltos, kopott félvászon kötésben. Kiadói viseltes, szakadt ill. papírborítóban. |
ÉVKÖNYV A budapesti I. kerületi állami Toldy Ferenc Általános Gimnázium évkönyve. 1961-1962. Az intézet fennállásának 107. esztendejében. Szerk.: Dr. Bácsy Ernő és Pataki Gyula. Bp., 1962, k. n. 87 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
ÉVKÖNYV Magyar főiskola Ukrajnában. A II. Rákóczi Ferencz Kárpátaljai Magyar Főiskola évkönyve (1996-2011). Ungvár, 2011, A Főiskola. 307 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban.
ÉVKÖNYV Nyomdász évkönyv és útikalauz 1930. XXIX. évf. Szerk.: Lerner Dezső. Bp., 1930, Mo.-i Könyvnyomdászok és Betűöntők Segélyzőegyesülete. 166 p., 13 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
ÉVKÖNYV Nyomdász évkönyv és útikalauz 1940. XXXII. évf. Szerk.: Halász Alfréd. Bp., 1940, Mo.-i Könyvnyomdai Munkások Egyesülete. 143 p., 8 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
FALU TAMÁS Küszöb. Bp., 1920, Athenaeum. 174 p., 1 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben, foltos lapokkal.
FALUDY GYÖRGY A pompeji strázsán. I. kiadás. Bp., 1938, Officina. 91 p., 2 sztl. lev. Félvászon kötésben. |
FARKAS ÁDÁM Jelek és olvasatok. Bp., 2006, Magyar Képzőművészeti Egyetem. 170 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
FAWDRY, MARGUERITE-BROWN, DEBORAH The Book of Samplers. Guildford-London, 1980, Lutterworth Press. 157 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
Fayencen. Die Schatzkammer band 16. Einführung und Erläuterungen von Eva Wipplinger. Leipzig, 1965, Prisma-Verlag Zenner und Gürchott. X p., 42 p., 1 sztl. lev. Hozzá: Pisútová, Irena: Fayencen. Bratislava, 1981, Tatran. 350 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. Kiadói ill. kartonkötésben. |
Fehérvár 3. A Vörösmarty Irodalmi Társaság irodalmi és helytörténeti antológiája. Vörösmarty halálának 100. évfordulójára. Szerk.: Borbély Gábor, Jenei Károly, Könczöl Imre, Sándor András és Tóth László. Székesfehérvár, 1955, Vörösmarty Irodalmi Társaság. 215-364 p., 1500 pld. Kiadói papírborítóban. |
FÉJA GÉZA A felvilágosodástól a sötétedésig. A magyar irodalom története 1772-től 1867-ig. Bp., 1942, Magyar Élet. 287 p. Kiadói viseltes, foltos félvászon kötésben. |
Felső Olaszország. Lloyd útikönyvek. Szerk.: Németh Andor. Bp., 1930, Lloyd könyvek Kiadóvállalata. 436 p., 8 kihajtható térkép mell. Kiadói kopott, kicsit viseltes vászonkötésben. |
FILL FERENC Üvegtechnika. Ipari szakkönyvtár. II. kiadás. Bp., 1959, Műszaki Könyvkiadó. 196 p., 1550 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
FOLYÓIRAT 3 db Magyar Iparművészet. XLV. évf. 1942. 7-9. szám. Szerk.: Szablya-Frischauf Ferenc.
FOLYÓIRAT 3 db Magyar Iparművészet. XLV. évf. 1942. 1., 3-4. szám. Szerk.: Szablya-Frischauf Ferenc.
FOLYÓIRAT 3 db Magyar Iparművészet. XLIV. évf. 1941. 3., 6-7. szám. Szerk.: Szablya-Frischauf Ferenc.
FOLYÓIRAT 3 db Magyar Iparművészet. XLIII. évf. 1940. 11-12., XLIV. évf. 1941. 1. szám. Szerk.: Szablya-Frischauf Ferenc.
FOLYÓIRAT 3 db Magyar Iparművészet. XLIII. évf. 1940. 1-3. szám. Szerk.: Szablya-Frischauf Ferenc.
FOLYÓIRAT 3 db Magyar Iparművészet. XLIII. évf. 1940. 6., 9-10. szám. Szerk.: Szablya-Frischauf Ferenc.
FOLYÓIRAT 3 db Magyar Iparművészet. XLII. évf. 1939. 6., 12., XLIII. évf. 1940. 4. szám. Szerk.: Szablya-Frischauf Ferenc.
FOLYÓIRAT 3 db Magyar Iparművészet. XXXVI. évf. 1933., XLII. évf. 1939. 4-5. szám. Szerk.: Szablya-Frischauf Ferenc.
FOLYÓIRAT 3 db Magyar Iparművészet. XXXIII. évf. 1930. 7-8., XXXIV. évf. 1931. 3-4., 9-10. szám. Szerk.: Szablya-Frischauf Ferenc.
FOLYÓIRAT 4 db Magyar Iparművészet. XLVI. évf. 9-10, 12., XLVII. évf. 1944. 5. szám. Szerk.: Szablya-Frischauf Ferenc.
FOLYÓIRAT 4 db Magyar Iparművészet. XLV. évf. 1942. 10., 12., XLVI. évf. 1943. 1., 3. szám. Szerk.: Szablya-Frischauf Ferenc.
FOLYÓIRAT Athenaeum. Philosophiai és államtudományi folyóirat. II. kötet. 1893. évf. Szerk.: Pauer Imre. Bp., 1893, MTA. V p., 626 p. Viseltes, foltos, kopott amatőr félvászon kötésben. |
FOLYÓIRAT Budai Hírlap. Keltezés nélküli 1956. novemberi száma.
FOLYÓIRAT Budapesti Szemle. Kétszázharminchetedik kötet. 689-691. szám. Szerk.: Voinovich Géza. Bp., 1935, Franklin-Társulat. 2 sztl. lev., 384 p. Amatőr félvászon kötésben. |
FOLYÓIRAT Ciba Rundschau. 3., 13., 21., 42., 96., 99., 106., 107., 110., 111., 117., 118., 119., 121., 122., 123., 125. 1936. Juli - 1956. März. Basel, 1936-1956, Gesellschaft für Chemische Industrie in Basel (CIBA). Amatőr félvászon kötésben egybekötve. |
FOLYÓIRAT Glühlichter. 1913-1914-es év számai. Nem kollacionált! Amatőr, viseltes, gerincén sérült félvászon kötésben. |
FOLYÓIRAT Igaz szó. 1973. január. XXI. évf. 1. szám. 1977. október. XXV. évf. 10. szám. Szépirodalmi folyóirat. Románia Szocialista Köztársaság Írószövetségének havi folyóirata. Marosvásárhely, 1973, 1977, Szerk. 152 p., 315-472 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Képes családi lapok. XIX. kötet. 1897. évf. Szépirodalmi és ismeretterjesztő képes hetilap. Szerk.: Dr. Tolnai Lajos,. Bp., 1897, Szerk. 832 p. Nagyon viseltes amatőr félvászon kötésben, széteső állapotban. |
FOLYÓIRAT Képes folyóirat. A vasárnapi újság füzetekben. VI. évf. XII. füzet. Szerk.: Nagy Miklós. Bp., 1867, Franklin-Társulat. 682-744 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar Építő Művészet. XXXII. évf. 1-3. szám. Szerk.: Führer Miklós és Málnai Béla. Bp., 1932, Szerk. 40 p. Tűzve, kiadói ill. kicsit viseltes papírborítóban. |
Földrajzi zsebkönyv 1940. Szerkeszti: vitéz Temesy Győző, dr. Bp., 1940, Magyar Földrajzi Társaság. 248 p., 1 kihajtható térkép mell. Kiadói ill. papírborítóban. |
A francia riviéra. Lloyd útikönyvek. Szerk.: Balassa Emil. Bp., 1928, Lloyd könyvek Kiadóvállalata. 192 p. Kiadói kopott vászonkötésben, viseltes gerinccel. |
FROIDMONT, HÉLINAND DE A halál versei. Ford.: Csorba Győző. Bp., 1989, Helikon. 63 p., 2 sztl. lev., 4000 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
FUKÁRI VALÉRIA Egy régi alma mater. A pozsonyi evangélikus líceum és teológiai akadémia utolsó negyven éve (1882-1923). Pozsony, 2003, Kalligram. 139 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
FÜRDŐPROSPEKTUS Bikszád gyógyfürdő. 29 p., 1 sztl. lev. Kiadói zsinórkötéses papírborítóban.
FÜRDŐPROSPEKTUS Csillaghegyi Árpád strandfürdő. 16 oldalas füzet képekkel. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban, középen megtörve.
FÜRDŐPROSPEKTUS Csillaghegyi fürdő. 8 oldalas, leporellós, 15 képpel.
FÜRDŐPROSPEKTUS Dobrossy Béla, Dr.- Sobók Ferenc: Hévíz. Bp., 1955, Egészségügyi Minisztérium Egészségügyi Felvilágosítás Osztálya. 31 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban, hátsó borítón gyűrődés.
FÜRDŐPROSPEKTUS
Giesshübl-Sauerbrunn. Egy pillantás a múltba és a jövőbe. Gyógyhely és forrás kezelőség Karlsbad mellett.
Jubileumi kiadás 1898. évre. számozatlan oldalak, 10 db kőnyomatos képpel (19,4x14 cm).
Tűzve, kiadói ill. viseltes, szakadt, különálló papírborítóban. |
FÜRDŐPROSPEKTUS Harkány gyógyfürdő. Pécs, 1941, Harkány gyógyfürdő. 6 oldalas, leporelló, ill. borítóval.
FÜRDŐPROSPEKTUS Hévíz. 6 oldalas, képes, leporelló, ill. (Gebhardt) borítóval.
FÜRDŐPROSPEKTUS Parád-gyógyfürdő. 15 p. A hátsó borító meg van törve! Tűzve, kiadói ill. (Werner Manci) papírborítóban. |
FÜRDŐPROSPEKTUS
Trencsén-Teplicz. Felső-Magyarországban az Osztrák-Magyar Monarchia legerősebb és leggyógyhatásosabb kénes fürdője. Magyar-német nyelvű!
19 p., 10 db kőnyomatos leporellós képpel (14,5x9,5 cm).
Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
G. VASS ISTVÁN Bakach-Bessenyey György tárgyalásai az Egyesült Államok megbízottaival Bernben, 1943. augusztus 28. és 1944. március 19. között. A Kállay-kormány béketapogatózásainak újabb dokumentumai. Különlenyomat a Levéltári közlemények LXV. évf. 1-2. számából. Bp., 1994, k. n. 154-205 p. Kiadói papírborítóban. |
GAÁL MÓZES 1848. márczius tizenötödike és április tizenegyedike. Az újjászületett Magyarország fényes napjai. Pozsony-Bp., 1898, Stampfel Károly. 39 p. Kiadói ill. foltos, viseltes, hiányos-javított papírborítóban. |
GÁBOR MIKLÓS Tollal. Naplójegyzetek. Bp., 1963, Szépirodalmi Könyvkiadó. 295 p., 2 sztl. lev., 24 t., 5200 pld., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. viseltes, szakadt papír védőborítóban. |
GAFNI, SHLOMO S.-HEYDEN, A. VAN DER The glory of the Holy Land. Jerusalem, 1982, G. G. The Jerusalem Publishing House Ltd. 580 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
GÁNYI LÁSZLÓ, DR. Véderő a politikában 1889-1912. Honvéd tudósok 12. Bp., 1996, Magyar Honvédség Humán Szolgáltató Központ. 87 p., 400 pld. Hozzá: Dr. Martinkó József: Katonai középiskolák az ezeréves magyar iskola történetében. Honvéd tudósok 21. Bp., 1996, Magyar Honvédség Humán Szolgáltató Központ. 74 p., 400 pld. Kiadói papírborítóban. |
Gedenke mein. Postkarten von Anno dunnemals. Herausgegeben: Sonja Schnitzler. Berlin, 1973, Eulenspiegel. 128 p. Kiadói vászonkötésben, szakadtas ill. papír védőborítóban. |
GIOVANNINI RUDOLF-SZATHMÁRY GÉZA Gyógynövényeink. II. javított és bővített kiadás. Bp., 1961, Mezőgazdasági Kiadó. 375 p. Kiadói kopott vászonkötésben. |
GOSZTONYI PÉTER Politikusok, katonák, események. Adalékok Magyarország és a kelet-európai népek legújabb történelméhez. München, 1990, Herp Verlag. 183 p., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
GOUNOD, CHARLES (KÁROLY) Faust. Operaházi könyvtár 2. Opera öt felvonásban. Goethe után írták: Barbier Gyula és Carré Mihály. Ford.: Ormai. Bp., Bárd Ferenc és Fia. 39 p. Tűzve, kiadói szakadtas, viseltes papírborítóban. |
Göndöcs Benedek munkássága. Gyulai füzetek 10. Válogatott dokumentumok. Szerk.: Jároli József. Gyula, 1998, k. n. 217 p., 5 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
Great Britain. Her beauty and achievements. Photographs from The Times. London, 1934, The Times. számozatlan oldalak. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
GULYÁS PÁL Magyar írói álnév lexikon. A Mo.-i írók álnevei és egyéb jegyei. II. változatlan kiadás. Bp., 1978, Akadémia Kiadó. 706 p. Kiadói vászonkötésben. |
Güteborg. Svenska Turistföreningen. Med omgivningar. Stockholm, 1923, Wahlström & Widstrand. számozatlan oldalak. Kiadói viseltes papírborítóban. |
HALÁSZ MÁTYÁS Történeti leírása Jászszentlászlóról. Jászszentlászló, 1993, Önkormányzat. 269 p., 17 sztl. lev., 200 pld. Kiadói ill. papírborítóban.
HANKÓ VILMOS, DR. Magyarország fürdői és ásványvizei. Tájékoztató a fürdők, gyógyítóhelyek és ásványvizek megválasztásánál. Bp., é. n., Toldi Lajos Könyvkereskedő bizománya. V p., 1 sztl. lev., 146 p. Restaurált, hiányos papírborítóban. |
HÁRS GYÖRGY Ökölbe zárt szív. Bp., 1959, Móra Ferenc. 87 p., dedikált. Hozzá: Nagy Péter: Örömök és haragok. Bp., 1984, Kozmosz. 212 p., 2 sztl. lev., dedikált. Kiadói kopottas félvászon kötésben. |
HARWOOD, JEREMY A szabadkőművesség. Misztikus történelem. A szabadkőművesek testvériségének ezeréves története gazdagon illusztrálva, szokások és szertartások, jelek és jelképek az ókori előzményektől napjainkig. Ford.: Lakatos Zoltán. Bp., 2010, Nemzeti Tankönyvkiadó. 96 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
HATVANY LAJOS A vén korcsmáros és fia, a kontár. Új modern könyvtár 8-9. szám. Pesti téglák krónikája. Bécs, 1922, Új modern könyvtár. 90 p. Kiadói viseltes, foltos papírborítóban. |
Hazai és külföldi ásványvizek ismertetése. Átnézte és előszóval ellátta: Dr. Benczúr Gyula. Bp., 1936, Édeskuty L. Ásványvíz Rt. 16 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
HELTAI JENŐ Álmokháza. Bp., 1929, Athenaeum. 352 p. Kiadói kopottas félbőr kötésben.
HERCZEG FERENC 80 év. Bp., é. n., Új Idők Irodalmi Intézet Rt. 370 p., 1 sztl. lev., LXXXII p. Kiadói vászonkötésben, kicsit sérült gerinccel.
HERMAN, JAN Jewish cemeteries in bohemia and moravia. Prague, é. n., Council of Jewish Communities in the Csr. 32 p., számozatlan oldalak. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
A Hírlap szakácskönyve. Bp., é. n., Légrády Testvérek. 224 p. Kiadói ill. nagyon foltos, viseltes papírborítóban.
HOLBACH A természet rendszere. Filozófiai írók tára VIII. kötet. A természeti és erkölcsi világ törvényei. Ford.: Bruckner János, Győry János, Szentmihályi János, Vajda Endre. Bp., 1954, Akadémiai. LVI p., 550 p., 1000 pld. Kiadói vászonkötésben. |
HORVAI JÓZSEF - MOLNÁR DÁNIEL - MÜRELL JÓZSEF - SZEIFERT JÓZSEF Offsetnyomtatás. Bp., 1954, Könnyűipari Kiadó. 208 p., 15 sztl. lev., 480 pld. Kiadói ill. félvászon kötésben.
HORVÁTH JENŐ Világtörténelem. Bp., 1936, Szt. István- Társulat. 356 p. Kiadói kopott, viseltes vászonkötésben.
HUDI JÓZSEF A balatonfüredi színházak és színészet története (1831-1861). Balatonfüred Városért Közalapítvány kiadványai 42. Balatonfüred, 2008, Önkormányzat. 376 p., 600 pld. Kiadói ill. kartonkötésben. |
HUNYADY ISTVÁN Egyszerűség dicsérete. Versek. Bp., 1947, Egyetemi Nyomda. 63 p., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
Idegen szavak kézi szótára. Schenk zsebszótárak. Szerk.: Endrei Ákos. Bp., é. n., Schenk Ferenc Könyvkereskedés. 135 p., 8 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
IJJAS ANTAL Széchenyi kapitány. Batthyány Gyula gróf 10 eredeti rajzával. Bp., é. n., Vigilia. 166 p., 10 t. Kiadói kopottas félvászon kötésben. |
ILLYÉS GYULA Aratónap. Kantáta baritonszólóra, vegyeskarra, gyermekkarra és zenekarra. Zenéjét szerezte: Ottó Ferenc. Bp., é. n., Vitéz Csaba és Társa Könyvnyomda. 10 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
JAERSCHKY PÁL, DR. Testápolás tornázással, fénnyel és levegővel. Az egészségápolás könyvtára. Bp., é. n., Légrády Testvérek. 183 p., 1 kihajtható mell. Kiadói vászonkötésben. |
Jászai Mari levelei. Sajtó alá rendezte: Kozocsa Sándor. Bp., 1944, Dr. Pintér Jenőné Vállalata. 400 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. kicsit szakadtas papír védőborítóban. |
JÉKELY ZOLTÁN A halászok és a halál. Regényes halászvallomások. Bp., é. n., Józsa Béla Athenaeum. 107 p. Pótolt papírborítóban, szakadt, javított lapokkal. |
Jewish Museum Vienna. Wien, é. n., Jewish Museum of the City of Vienna. 133 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben.
KAMINSKI, MARION Velence. Művészeti Kalauz. Ford.: Kada Júlia. Bp., 2006, Vince Kiadó. 578 p. Hozzá: Valeri, Diego: Városom, Velence. Ford.: Édes Zoltán. Bp., 1968, Gondolat. 117 p., 3 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
Kassa város olvasmányai 1562-1731. Adattár 15. Szerk.: Monok István. Szeged, 1990, József Attila Tudományegyetem. XII p., 226 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
KÁSZONI ZOLTÁN Haltenyésztés. Bukarest, 1959, Mezőgazdasági és Erdészeti Állami Könyvkiadó. 174 p., 1 sztl. lev., 1600 pld. Kiadói ill. papírborítóban.
KATALÓGUS Silberwaren-Fabrik. 1900 körüli szecessziós ezüstáruk mintakönyve. Címlapon a gyár képével. Heilbronn, é. n., P. Bruckmann & Söhne. címoldal, 50 tábla, utolsó tábla hiányos! Címlapon tollas feljegyzéssel, foltos! Sérült, viseltes, kopott félvászon kötésben, a gerinc a borítótól elválik, a lapok épek. |
KATONA IMRE A magyar kerámia és porcelán. Bp., 1978, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. 266 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban.
KAZINCZY FERENCZ Válogatott munkái. Remekírók képes könyvtára 20. Bp., é. n., Lampel Róbert Kk. címkép, XIX p., 395 p., 10 t. Kiadói dombornyomásos, aranyozott vászonkötésben. |
KENEDI GÉZA, DR. Védőbeszéde a Szanin-pörben. Melléklet a Jogtudományi Közlöny 1909. évi 50. számához. Bp., 1909, k. n. 20 p. Tűzve, kiadói nagyon viseltes, szakadt papírborítóban, széteső állapotban. |
Képviselők Magyarországon I. Szerk.: Ilonszki Gabriella. Bp., 2005, Új Mandátum Könyvkiadó. 237 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
KERESZTES GYULA Marosvásárhely régi épületei. Marosvásárhely, 1998, Difprescar. 138 p., 13 sztl. lev., 2 kihajtható mell. Kiadói ill. papírborítóban.
KERTÉSZ MANÓ Szokásmondások. Nyelvünk művelődéstörténeti emlékei. Bp., 1922, Révai Testvérek. 286 p., 1 sztl. lev. Néhány javított lappal. Pótolt vászonkötésben. |
KÉZIRAT Bajor (Bayer) Ágost (1892-1958) festőművész, grafikus. Autográf sorai és aláírása Komjáti-Wanyerka Gyula (1894-1958) festőművésznek írt fotóképeslapján.
KÉZIRAT Beck Ö. Fülöp (1873-1945) szobrász- éremművész és Elek Artúr (1876-1944) író, műfordító. Autográf sorai és aláírása Fémes Beck Vilmos (1885-1918) ötvösművész, éremművész és szobrásznak írt képes levelezőlapján. 1913. május 12.
KÉZIRAT Benedek Marcell (1885-1969) egyetemi tanár, író, irodalomtörténész és műfordító, színházigazgató. Autográf sorai és aláírása Waldhauer Ilonkának írt képes levelezőlapján. 1907. november 7.
KÉZIRAT Bényi László (1909-2004) festőművész, művészeti író. Autográf sorai és aláírása Komjáti-Wanyerka Gyula (1894-1958) festőművésznek írt fotóképeslapján. 1954. december 22.
KÉZIRAT Berda József (1902-1966) költő. Autográf sorai és aláírása Antalffyné Fémes Beck Máriának írt levelezőlapján. 1936. február 21.
12000 |
KÉZIRAT Csallóközi Farkas Lőrinc (1898-1973) festőművész. Autográf sorai és aláírása Komjáti-Wanyerka Gyula (1894-1958) festőművésznek írt fotóképeslapján. 1957. június 24.
KÉZIRAT Dobroszláv Lajos (1902-1986) festőművész. Autográf sorai és aláírása Komjáti-Wanyerka Gyula (1894-1958) festőművésznek írt levelezőlapján. 1955. január 30.
KÉZIRAT
Erdélyi József (1896-1978) költő. Autográf sorai és aláírása Antalffyné Fémes Beck Máriának írt fotóképeslapján.
KÉZIRAT Edvi Illés Aladár (1870-1958) festő, grafikus. Autográf sorai és aláírása Komjáti-Wanyerka Gyula (1894-1958) festőművésznek írt fotóképeslapján. 1931. január 22.
KÉZIRAT Elek Artúr (1876-1944) író, műfordító, művészettörténész, műkritikus. Autográf sorai és aláírása Fémes Beck Vilmos (1885-1918) ötvösművész, éremművész és szobrásznak írt tábori postai levelezőlapján. 1914. szeptember 2.
KÉZIRAT Erdőssy Béla (1871-1928) festőművész és grafikus. Autográf sorai és aláírása Komjáti-Wanyerka Gyula (1894-1958) festőművésznek írt fotóképeslapján. 1918. november 10.
KÉZIRAT Fémes Beck Vilmos (1885-1918) ötvösművész, éremművész és szobrász. Autográf sorai és aláírása feleségének írt képes levelezőlapján. 1911. június 2.
KÉZIRAT Fülöp Jenő (1884-1949) festőművész. Autográf sorai és aláírása Szécsi Ilonának írt képes levelezőlapján. 1915. augusztus 2.
KÉZIRAT Glatz Oszkár (1872-1958) festőművész. Autográf sorai és aláírása Edvi Illés Aladár (1870-1958) festő, grafikusnak írt levelezőlapján. 1952. április 13.
KÉZIRAT Herman Lipót (1884-1972) festőművész. Autográf sorai és aláírása Gyökér Jenő úrnak írt a 68. gyalogezred tábori postai levelezőlapján. 1917. december 21.
KÉZIRAT Kaffka Margit (1880-1918) író, költő. Autográf sorai és aláírása Beck Vilmosnénak írt a Temesvári Délvidéki Kaszinó Kerthelyiségében lévő Modern Színházat (Varieté) ábrázoló képes levelezőlapján.
12000 |
KÉZIRAT Kaffka Margit (1880-1918) író, költő. Autográf sorai és aláírása és férjének Bauer Ervin (1890-1938) orvos, elméleti biológus aláírása Beck Vilmosnénak írt képes levelezőlapján.
12000 |
KÉZIRAT Kássa Gábor (1893-1961) festőművész. Autográf sorai és aláírása, Raáb Ervin (1874-1959) festőművész, Vitéz Mátyás (1891-?) festőművész és Viski János (1891-1961) festőművész aláírásaival Edvi Illés Aladár (1870-1958) festő, grafikusnak írt levelezőlapján. 1949. június 12.
KÉZIRAT Lehár Ferenc (1870-1948) zeneszerző, operett komponista, karmester. Autográf sorai és aláírása Komjáti-Wanyerka Gyula (1894-1958) festőművésznek írt sarokhiányos fotóképeslapján. 1929. április 25.
KÉZIRAT Márkus Ottilia (Bölöni Györgyné, 1873-1951) író. Autográf sorai és aláírása Fémes Beck Vilmos (1885-1918) ötvösművész, éremművész és szobrásznak írt tábori postai levelezőlapján. 1915. február 16.
KÉZIRAT Mendlik Oszkár (1870-1963) festőművész. Autográf sorai és aláírása Edvi Illés Aladár (1870-1958) festő, grafikusnak írt levelezőlapján. 1910. május 3.
KÉZIRAT Móra Ferenc (1879-1934) író. Autográf sorai és aláírása Pongrácz Albertnek írt képes levelezőlapján.
KÉZIRAT Pállya Celesztin (1864-1948) festőművész. Autográf sorai és aláírása Komjáti Gyulánénak írt fotóképeslapján. 1925. február 28.
KÉZIRAT Páris Erzsébet (1887-?) festőművész, grafikus. Autográf sorai és aláírása Edvi Illés Aladár (1870-1958) festő, grafikusnak írt fotóképeslapján. 1930. április 19.
KÉZIRAT Pór Bertalan (1880-1964) festőművész. Autográf sorai és aláírása Fémes Beck Vilmos (1885-1918) ötvösművész, éremművész és szobrásznak írt tábori postai levelezőlapján. 1915. március 16.
KÉZIRAT Szlányi Lajos (1869-1949) festőművész. Autográf sorai és aláírása Edvi Illés Aladár (1870-1958) festő, grafikusnak írt képes levelezőlapján. 1927. szeptember 27.
KÉZIRAT Tersánszky Józsi Jenő (1888-1969) író, Fémes Beck Vilmosné Mária és Tihanyi Lajos (1885-1938) festőművész. Autográf sorai és aláírása Fémes Beck Vilmos (1885-1918) ötvösművész, éremművész és szobrásznak írt "Balaton" kávéházat ábrázoló képes levelezőlapján. 1915. május 1.
12000 |
KÉZIRAT Tihanyi Lajos (1885-1938) festőművész. Autográf sorai és aláírása Fémes Beck Vilmosné Máriának írt Badacsony, Neptun szállodát ábrázoló képes levelezőlapján. 1917. július 14.
10000 |
KÉZIRAT
Vass József (1877-1930) népjóléti és munkaügyi miniszter. Autográf aláírása, Dr. Jász Dezső ny. miniszteri tanácsos úrnak írt a Magy. Kir. Jóléti és Munkaügyi Minisztérium hivatalos levelén és céges levélpapírján,.
1927. február 7.
KÉZIRAT
Vedres Márk (1870-1961) szobrászművész. Autográf sorai és aláírása Fémes Beck Vilmos (1885-1918) ötvösművész, éremművész és szobrásznak írt levelezőlapján.
1929. augusztus 12.
KÉZIRAT Warga Kálmán ornitológus. Autográf sorai és aláírása Dr. Kelecsényi Miklós min. osztálytanácsos úrnak írt Kisbalaton 1929. saját fotóját ábrázoló képes levelezőlapján. 1930. május 17.
KÉZIRAT Zádor István (1882-1963) grafikus, festő, portréfestő. Autográf sorai és aláírása Antalffy Istvánénak (Fémes Beck Vilmosné Mária) írt képes levelezőlapján. 1941. augusztus 21.
KÉZIRAT
Zichy János, gróf (1868-1944) vallás- és közoktatásügyi miniszter. A Nemzetei Zenede Egylet elnökének autográf aláírása, Dr. Kresz Károly (1886-1943) közgazdász, közgazdasági írónak írt hivatalos levelén az Egylet céges levélpapírján.
1929. november 20.
Kis enciklopédia. A tudományok és művészetek összefoglalása. Szerk.: Dormándi László. Bp., é. n., Pantheon. 706 p. Kiadói foltos félvászon kötésben. |
KISCH, EGON ERWIN Szenzációk vására. Ford.: Zólyomi Antal. Bratislava, 1956, Szlovákiai Szépirodalmi Könyvkiadó. 245 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
KODOLÁNYI JÁNOS Holdvilág völgye. I. kiadás. Bp., 1942, Athenaeum. 375 p. Pótolt vászonkötésben. |
KOEPPER, GUSTAV In Plutos Reich. Wanderungen durch Schacht und Hütte im Rheinisch-Westfälischen Industriebezirk. Berlin, é. n., Alfred Schall. 4 sztl. lev., 273 p., 5 sztl. lev. Kiadói ill. festett vászonkötésben. |
KOVÁCS KÁROLY Népművészet. Bp., 1994, Nemzeti Tankönyvkiadó. 94 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban.
KOVÁTS PÉTER Tükör előtt. Versek. Targu-Mures (Marosvásárhely), 1937, Tipográfia Szilágyi könyvnyomda. 108 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill.(Debiczky István) viseltes papírborítóban. |
KOVRIG ILONA Pannonia. Officina képeskönyvek. Bp., 1939, Officina. 29 p., 1 sztl. lev., 32 t. Hozzá: Pátzay Pál: Szinyei Merse Pál. Officina képeskönyvek 33. Bp., 1941, Officina. 18 p., 2 sztl. lev., 24 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. Pótolt vászonkötésben, felkasírozott papírborítóban. |
KRICSFALVI ANITA, DR. A filmrendező és a producer. Kapcsolatuk jogi vonatkozásai. Bp., 1996, Pont Kiadó. 133 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
KURT, KEMPLER A magyarországi gyógyszerészet a századfordulón (1888-1914). Orvostörténeti könyvek. Bp., 1984, Semmelweis Orvostörténeti Múzeum, Könyvtár és Levéltár. 202 p., 5 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
KYBALOVÁ, LUDMILA - HERBENOVÁ, OLGA - LAMAROVÁ, MILENA Das grosse Bilderlexikon der Mode. Vom Altertum zur Gegenwart. Prag, 1966, Artia. 637 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, szakadt, hiányos ill. papír védőborítóban. |
L. NAGY ZSUZSA Szabadkőművesek. Bp., 1988, Akadémia. 129 p., 11 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban.
LAKATOS LÁSZLÓ Panoptikum. Nagyharang 4. szám. Bp., é. n., Nagyharang kiadóhivatala. 126 p., 1 sztl. lev., felvágatlan. Kiadói ill. (Földes) viseltes papírborítóban. |
LEÁNYFALUSI KÁROLY - NAGY ÁDÁM Magyarország fém- és papírpénzei. A Pengő pénzrendszer 1926-1946. Kecskemét, 1986, MÉE. 175 p., 4 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
LIPTÁK GÁBOR-ZÁKONYI FERENC Balatonfüred. Veszprém, 1956, Veszprém Megyei Tanács Idegenforgalmi Hivatala. 186 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban.
LUCIANUS Szép lányok egymás közt. Régiségek-ritkaságok 1. Ford.: Révay József. Ill.: Leindefrost Sándor. Bp., 1920, Amicus. 84 p., 1400 pld. Kiadói, kicsit foltos, ill. papírborítóban. |
Ludwig von Hofmann Handzeichnungen. Herausgegeben von Edwin Redslob. Weimar, 1918, Gustav Kiepenheuer. 43 p., 100 p., 1 sztl. lev. Kiadói koszos félvászon kötésben. |
Magyar célok és feladatok a világháború negyedik évében. Kállay Miklós m. kir. miniszterelnök beszéde 1943. május 29-én. Bp., 1943, Stádium. 30 p. Tűzve. |
A magyar gasztronómia irodalma II. Dobos C. József emlékkönyv. Összeállította: Éliás Tibor és Szántó András. Szentendre, 1985, Művészetpártolók Első Magyar Nosztalgia Egylete. 100 p., 337/500. sorszámozott pld. Kiadói nyl-kötésben. |
Magyar Simplicissimus. Aurora IV. Szerk.: Turóczi-Trostler József. Ford.: Varjú Elemér. Bp., 1956, Művelt Nép. XV p., 267 p., 4000 pld. Kiadói foltos félvászon kötésben. |
A magyar századforduló 1896-1914. Szerk.: Éri Gyöngyi és Jobbágyi Zsuzsanna. Bp., 1997, Corvina. 198 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
Magyarországi fürdők és források képes ismertetése. Szerk.: Dr. Vámossy Zoltán, Dr. Lenkei V. Dani és Dr. Schulhof Vilmos. Bp., é. n., Országos Balneológiai Egyesület. VIII p., 186 p., 3 sztl. lev., IV p., 1 kihajtható térkép mell. Kiadói kopott, viseltes félvászon kötésben, széteső állapotban. |
Magyarországi zsinagógák. Szerk.: Gerő László. Bp., 1989, Műszaki Könyvkiadó. 263 p. Kiadói nyl-kötésben, ill. papír védőborítóban. |
1300 |
A magyarság néprajza I-IV. I. A magyarság tárgyi néprajza 1. II. A magyarság tárgyi néprajza 2. III. A magyarság szellemi néprajza 1. IV. A magyarság szellemi néprajza 2. Bp., é. n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 435 p., 443 p., 472 p., 1 sztl.lev., 504 p., 1 sztl.lev. Kiadói kopott, viseltes félvászon kötésben. |
MAKAY BÉLA Szabadtűzön. Halász-, vadász- és pásztorételek. Receptek a Felső-Tisza vidékéről. Bp., 1984, Mezőgazdasági Kiadó. 117 p., 5 sztl. lev. Kiadói viseltes, kopott kartonkötésben. |
MÁRAI SÁNDOR A gyertyák csonkig égnek. Márai Sándor Munkái. I. kiadás. Bp., 1942, Révai. 210 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopott, viseltes vászonkötésben, sérült gerinccel. |
MÁRKI SÁNDOR Magyar középkor. Bibliotheca vitae az Élet könyvei. Bp., 1914, "Élet" Irodalmi és Nyomda Rt. 293 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
MASEREEL, FRANS Destins 1939-1940-1941-1942. Zürich, 1943, Oprecht Verlag. számozatlan oldalak. Kiadói ill. papírborítóban.
A Mátra. Útikalauz. A történeti és természeti nevezetességek ismertetése. Szerk.: Pásztor József. Bp., 1929, Apostol Nyomda. 300 p., 1 kihajtható térkép mell. Kiadói kopott vászonkötésben, viseltes gerinccel. |
MELLY JÓZSEF, DR.-PÁRDÁNYI EMIL, DR. Egészségtan a gimnázium VIII. osztálya számára. Bp., 1945, Szt. István- Társulat. 71 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban.
MEREZSKOVSZKIJ Az istenek halála - Julian Apostata. I-II. kötet egybekötve. Ford.: Kiss Dezső. Bp., é. n., Franklin-Társulat. 199 p., 177 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopott félvászon kötésben. |
METSZET
Buda látképe 1628. Fametszet Sebastian Münster kozmográfiájának egyik német nyelvű kiadásából.
9x17,5 cm.
15000 |
METSZET
Ferencz Halma Budán. Gr.: Alt Rudolf. Színezett kőnyomat a Buda-Pest c. megjelent könyvéből, Pest, 1845.
papír, színezett litográfia, 25,4 x 16,2 cm.
12000 |
METSZET
Tokaj 1628. Fametszet Sebastian Münster kozmográfiájának egyik német nyelvű kiadásából.
15,2x12 cm.
15000 |
METSZET
Zákány 1628. Fametszet Sebastian Münster kozmográfiájának egyik német nyelvű kiadásából.
12,1x15,1 cm.
10000 |
Mindent tudok. - Az Ujság könyve 1929. Asszonyokról - asszonyoknak. Szerk.: Pünkösti Andor. Nyolcadik könyv. Bp., 1929, Az Ujság Rt. 328 p. Kiadói foltos, ill. papírborítóban. |
MONOK ISTVÁN A Nemzet Könyvtárából. Kincsek a nemzet könyvtárából. Bp., 2002, Magyar Könyvklub. 47 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
MÓRY LÁSZLÓ, DR. Szerződéskötők útmutatója. III. átdolgozott kiadás. Bp., 1977, Építésügyi Tájékoztatási Központ. 251 p., 3000 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
NAGY IVÁN Magyarország családi czímerekkel és nemzékrendi táblákkal. L-Ö. VII. kötet. Reprint az 1860-as kiadás alapján! Bp., 1987, Helikon. 340 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
NAGY IVÁN Magyarország családi czímerekkel és nemzékrendi táblákkal. T-Zs. XI. kötet. Reprint az 1865-ös kiadás alapján! Bp., 1988, Helikon. 525 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
NAGY MÉDA Szerelmes művészek. Nemzeti könyvtár VI. évf. 126. szám. Bp., é. n., Nemzeti könyvtár. 59 p., 2 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. (Szalmás Béla) papírborítóban. |
NAPTÁR A Pesti Hírlap naptára 1938. Negyvennyolcadik évfolyam. Bp., 1938, Légrády Testvérek. 352 p. Kiadói viseltes, foltos papírborítóban. |
NAPTÁR A Szabadszáj vidám naptára az 1947. rendetlen esztendőre. Szerk.: Király Dezső. Bp., 1947, Szabadszáj. 56 p. Tűzve, kiadói ill. halványan foltos papírborítóban. |
NÉMETH LAJOS Csontváry. IV. kiadás. Bp., 1980, Corvina. 10 p., számozatlan oldalak. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
Női életpályák. Szerk.: Bod Péter és Székely István. Bp., 1898, Franklin. 122 p., 3 sztl. lev. Kiadói foltos félvászon kötésben. |
NYIRŐ JÓZSEF Isten igájában. Bp., 1936, Révai. 176 p. Kiadói ill. halina kötésben.
NYIRŐ JÓZSEF Jézusfaragó ember. Bp., 1937, Révai. 263 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. halina kötésben.
NYIRŐ JÓZSEF Kopjafák. Bp., é. n., Révai. 228 p. Kiadói ill. halina kötésben.
NYOMTATVÁNY Az 1840-dik Esztendei Augusztus 25-kén, Pápán T. N. Veszprém Vármegyei Szabados Mező Városban.... Tekintetes Balogh Ádám kerűleti Biztos Úr belölülése alatt tartatott ecsületes Molnár Czéh Gyülése Jegyző könyvének kivonása. Pápa, 1840. augusztus 25.
NYOMTATVÁNY Emlék Körmöczbányáról. 10 db leporellós képpel. Braun Ármin kiadása. Kiadói ill. papírborítóban. |
NYOMTATVÁNY Emlék Körmöczbányáról. 9 db leporellós képpel. Braun Ármin kiadása. Kiadói ill. papírborítóban. |
NYOMTATVÁNY
Hont vármegye egyházi fő rendeinek, ország fő zászlóssainak, nagygyainak és nemeseinek közönsége. Közgyűlésének jegyzőkönyve a résztvevők aláírásával.
Ipolyság, 1941. május 10.
NYOMTATVÁNY Ideiglenes utasítás a katholikus kerületi tanoda-felügyelők számára. Kalocsa, 1858, k. n. 6 p.
NYOMTATVÁNY Kneipp Sebestyén...gyógymódja.... Wörishofeni plébános az ő gyógymódja és Nép-könyvei, azok ösmertetése és eredményei. Kneipp féle vízgyógymód. 16 p. Tűzve, kiadói foltos papírborítóban. |
NYOMTATVÁNY Kner Nyomda reklámnyomtatványa. Részvények, üzleti könyvek készítésére és írószer raktár igénybevételére, Csabai Ékes Lajos rajzaival. Gyoma, 1926. október. 6 oldalas, leporellós hajtásban.
NYOMTATVÁNY
Magyar Királyi Államvasutak menetrendje 1908. május 1-től. Menetrend V. rész a 126-152. járatok menetrendje.
140x100 cm.
Többször hajtott. |
NYOMTATVÁNY
Magyar Királyi Államvasutak menetrendje 1908. május 1-től. Menetrend VII. rész a 176-213. járatok menetrendje.
140x100 cm.
Többször hajtott, beszakadásokkal. |
NYOMTATVÁNY
Magyar Királyi Államvasutak menetrendje 1908. május 1-től. Menetrend VI. rész a 153-175. járatok menetrendje.
140x100 cm.
Többször hajtott. |
NYOMTATVÁNY Oltalomlevél. A Római Szentszék Apostoli Követének, Angelo Rotta (1872-1965) autográf aláírásával Dr. Mándi Ernőné, szül. Zimmenrmann Borbála részére kitöltve. 1944. november 12.
10000 |
NYOMTATVÁNY Pásztori levél 1848. A magyarhoni kath. püspöki kar pásztori levele. Pest, 1848. október 25. 3 oldalas.
NYOMTATVÁNY
Útlevél. Szabad Királyi Pozsony városa részéről. 30 krajcáros illeték szignyettával.
Pozsony, 1850. augusztus 24.
OKLEVÉL
Budapesti Királyi Orvos Egyesület. Díszes rendes tagsági oklevele. Az egyesület hivatalos borítékjával.
1922. június 3.
ORDÓDY JÁNOS-GYULAY JÓZSEF, DR. Korszerű szobakályhák. Szerkezete és kezelése. Gyakorlati kézikönyv. Bp., é. n., Házi Tüzelőberendezések Kiállításának Rendezőbizottsága. 115 p. Hozzá: Mátra Nándor: Gépjármű-villamossági ismeretek. A szakmunkásképző iskolák számára. Bp., 1973, Műszaki. 132 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. Kiadói papírborítóban. |
1300 |
ÖRKÉNY ISTVÁN-TARDOS TIBOR Minimítoszok/Minimythes. Válogatott egypercesek. Magyar-francia nyelvű! Bp., 1997, Palatinus. 270 p., 5 sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
PALÁGYI MENYHÉRT Marx és tanítása. II. kiadás. Bp., 1920, Szt. István Társulat. 163 p. Amatőr félvászon kötésben. |
Pálffy Kata leveleskönyve. Adattár XVI-XVIII. századi szellemi mozgalmaink történetéhez 30. Iratok Illésházy István bujdosásának történetéhez 1602-1606. Szerk.: Ötvös Péter. Szeged, 1991, Scriptum Kft. 198 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
PALKOVICS GYÖRGY Milliárdosok között. Bp., 2012, Duna International. 134 p., 5 sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban.
PAPP ANTAL DR. Dohányjövedék. A magyar dohányegyedáruságra vonatkozó törvények és szabályok rendszeres gyűjteménye. Bp., 1903, Országos Központi Községi Nyomda Rt. IX p., 117 p. Amatőr félvászon kötésben, viseltes állapotban, különálló lapokkal. |
PASSER, ARNOLD Mene tekel! Felfedezési út Európába. II. teljes kiadás. Ford.: Weltner Jakab. Bp., 1907, Népszava. 78 p., 1 sztl. lev. Kartonkötésben, viseltes állapotban. |
PATAY PÁL Régi harangok. Bp., 1977, Corvina. 55 p., 24 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
Pesterzsébet, Soroksár, Budapest XX. kerületének múltja és jelene. Szerk.: Dr. Lakatos Ernő, Lukács Mátyás, Dr. Nagy Ernő és Sütő Anna. Bp., 1972, Bp. XX. ker.-i Tanács. 445 p., 1 sztl. lev., 2000 pld. Hozzá: Kőbányai utcák, utak, terek, parkok története. Megjelent hazánk felszabadulásának 40. évfordulója tiszteletére. Bp., 1985, Bp. Főváros X. kerületi Tanácsa V. B,. 139 p., 20 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. Kiadói nyl-kötésben. |
Péter András emlékkönyv. 1926-1976. Főszerk.: U. Nagy István. Szeghalom, 1976, Békés Megyei Tanács V. B. Művelődésügyi Osztálya. 279 p., XXXIX tábla képmelléklet. Kiadói vászonkötésben. |
PETHŐ SÁNDOR A szabadságharc eszméi. Bp., 1916, Élet Irodalmi és Nyomda Rt. 2 sztl. lev., 224 p. Kiadói festett vászonkötésben.
PUPPART, PIRET Eesti rahvaroivas ja. Estonian folk costume & fashion. Tallin, 2011, Tea. 168 p., dedikált. Hozzá: Meghívó a szerzővel való beszélgetésre 2011. okt. 7. 18:30 órára. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
PUSKÁS FERENCZ Borszék története. Hiteles adatok alapján. A nép és fürdővendégek számára. Bp., 1882, Athenaeum. 169 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. viseltes papírborítóban, széteső állapotban. |
RACHMANOVA, ALEXANDRA Házasság a vörös viharban. Halhatatlan könyvek. Egy orosz diáklány naplója. Ford.: Benedek Marcell. Bp., 1933, Dante. 2 sztl. lev., 416 p. Kiadói kopott aranyozott vászonkötésben. |
Régi és új ízek. Szerk.: F. Nagy Angéla. Bp., 1982, Magyar Nők Orsz. Tanácsa-Kossuth Könyvkiadó. 239 p., 4 sztl. lev. Hozzá: F. Nagy Angéla: Szinglik szakácskönyve. 444 recept és sok jó tanács egyedül élőknek. Bp., 2006, Sík Kiadó. 225 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. Kiadói ill. papírborítóban. |
A régi Salgótarján képes levelezőlapokon. Magyar- angol- szlovák nyelvű! Szerk.: Dupák Gábor. Salgótarján, 1996, Balassi Bálint Könyvtár. 65 p., 1 sztl. lev., 1000 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
REGULY ANTAL Magyarországi jegyzetek. Series historica ethnographiae 8. Bp., 1994, Néprajzi Múzeum. 199 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
REMÉNYIK SÁNDOR Fagyöngyök. Csak így... Vadvizek zúgása. Rilke-fordítások. II. kiadás. Cluj-Kolozsvár,1927, Minerva. 201 p., 1 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben. |
A rendőri büntető ügyviteli és pénzkezelési szabályok. A rendőri büntetőjog tára VIII. II. bővített kiadás. Szerk.: Tusnádi Élthes Gyula. Bp., é. n., Pátria. 208 p. Kiadói vászonkötésben. |
REŐTHY FERENC Kőröshegy. Kőröshegy Község Elöljáróságának Kiadványa 3. Kőröshegy múltjáról és jelenjéről. Kőröshegy, 1990, Kőröshegy Község Elöljárósága. 430 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
REVICZKY GYULA Összes költeményei. Magyar remekírók. Bp., 1902, Franklin-Társulat. 416 p. Kiadói vászonkötésben. |
Római információs és liturgikus kézikönyv. Szerk.: Madari Gyula. Bp., 2000, Makrovilág Zarándok Iroda. 296 p., 2 sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
ROMÁN JÓZSEF Bevezetés a modern művészetbe. Bp., 1999, Falukönyv-Ciceró Könyvkiadó. 274 p., dedikált. Kiadói ill. kartonkötésben.
RÓZSA MIHÁLY Újabb adatok az erdélyi meleg sóstavak ismeretéhez. Hőjelenségek rétegzetes sűrűségű sóoldatokban. Bp., 1911, Tisza Testvérek. 30 p. Kiadói viseltes, szakadt, részben hiányos papírborítóban. |
RÖPLAP A trianoni születésű nagy Románia. Ironikus gyászjelentése. 1940. augusztus 30.
RÖPLAP Der letzte Trum ausgespielt! Oroszbarát, német nyelvű röpcédula, repülőgépről szórták. 1945. jún. 20.
RÖPLAP Eötvös Lóránd Tudományegyetem Pártbizottságának állásfoglalása. Gépelt 2 oldalas nyomtatványa. 1956. október 23.
RÖPLAP Gond és hitvallás. A magyar írók nyilatkozata. A Magyar Írók Szövetségének 2 oldalas stencilezett röplapja. 1956. december 29.
RÖPLAP Győzelem, vagy halál! Harc! Keleti Harcvonal Bajtársi Szövetség röpcédulája.
RÖPLAP Határozat(i Javaslat). Az Eötvös Lóránd Tudományegyetem Állam és Jogtudományi Karának ifjúsága 1956. október 31-i nagygyűlésének 3 oldalas határozata.
RÖPLAP Hivatalnokok- tisztviselők- magánalkalmazottak álljatok ellen a németnek és a németbarátnak. Oroszbarát röpcédula, repülőgépről szórták. 1944. dec. 30.
RÖPLAP Jelszavaink az 1956. október 23-iki felvonulásra. MDP és a DISZ ELTE szervezeteinek 16 pontos listája.
RÖPLAP Kiáltvány! A Magyar Forradalmi Bizotmány határozata Dudás József elnök aláírásával.
RÖPLAP Magyar Népköztársaság új kormányának összetétele. A második Nagy Imre kormány összetételének nyomtatványa. 1956. október 27.
RÖPLAP Magyar Rendőr! Most a nyilasokat kell őrizned... Hungarista Mozgalom röpcédulája.
RÖPLAP Magyar Testvérek! Németbarát röpcédula.
RÖPLAP Magyarok! Kapituláció az öngyilkosság! A Német Főparancsnokság röpcédulája.
RÖPLAP Magyarok! Akartok-e a nemzeti öngyilkosságot elkövetni? Németbarát röpcédula.
RÖPLAP Magyarok. Vezetőitek belső egységről és.... Szövetségesek röpcédulája amerikai repülőről dobták le. 1944. júl. 1.
RÖPLAP Mint 1918-ban, úgy ma is. Magyarok! Azt akarjátok, hogy Magyarország csatatérré váljon? Megint az utolsó percig akarjátok vonszolni a német harciszekeret? Szövetségesek röpcédulája.
RÖPLAP Provokatorischer und verbrecherischer Mord der Deutschen an Sowjetparlamentären im Raum von Budapest. Oroszbarát, német nyelvű röpcédula. 1945. jan. 6-án 14 órakor repülőgépről szórták le Budán.
RÖPLAP Testvér! Ezt a háborút meg kell nyernünk! Hungarista Mozgalom Nyilaskeresztes Párt röpcédulája.
RÖPLAP Ultimátum. Malinovszki-Tolbuchan marchallok által aláírva. 1944. december.
RÖPLAP V. kerületi Polgártársak! Barátaink! Az V. kerületi Ideiglenes Nemzeti Bizottság röplapja a megalakulásról és a programjukról. 1956. október 28. Az utcán osztogatták 1956. október 29.-én hétfőn kora délelőtt.
Saecula Hungariae. Ausgewählte Schriften von der Zeit der Landnahme bis zur Gegenwart. 12 füzet. Bp., 1988, Artunion. Kiadói ill. papírborítóban és papír tokban. |
SÁSZ BÉLA A húnok története Attila nagykirály. Bp., 1994, Szabad Tér. 2 sztl. lev., XL p., 681 p., 3 sztl. lev. Kiadói nyl-kötésben, ill. papír védőborítóban.
SEBESTYÉN EDE Mozart és Magyarország. Officina képeskönyvek 37. Bp., 1941, Officina. 39 p., 10 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben, javított gerinccel. |
SIKLÓSSY LÁSZLÓ, DR. Svábhegy. A svábhegyi nyaralásnak száz esztendős s a svábhegyi egyesület alapításának negyven esztendős emlékére. Reprint az 1929-es kiadásról! Bp., 1987, ÁKV. 208 p., 1 t. Kiadói vászonkötésben. |
SOMOGYVÁRY GYULA A pirossapkás kislány I-II. - A hadtest hű marad I-II. Bp., 1943, Singer és Wolfner. 260 p., 197 p., 1 sztl. lev., 285 p., 1 sztl. lev., 297 p., 1 sztl. lev. Kiadói nagyon viseltes, kopott félvászon kötésben.
SOMOGYVÁRY GYULA, VITÉZ Katonacsillag megfordul. I-II. Bp., 1944, Singer és Wolfner. 348 p., 316 p., 2 térkép mell. Hozzá: Benoit, Pierre: Szerelmes ellenségek. Ford.: Komlós Aladár. Bp., é. n., Genius. 272 p. (3 oldal hiányzik?) Nagyon viseltes amatőr félvászon kötésben. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban.
SOMOS ANDRÁS - ANGELI LAMBERT Korszerű csiperketermesztés. Bp., 1963, Mezőgazdasági. 183 p. Kiadói papírborítóban.
STEINMANN HENRIK, DR. Az állatok násza. Bp., 1980, Natura. 229 p., 1 sztl. lev. Hozzá: Grzimek, Bernhard: Ausztrália különös állatai. Ford.: Dr. Stohl Gábor. II. változatlan kiadás. Bp., 1980, Gondolat. 202 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben.
Stockholm. Svenska Turistföreningen. Med omgivningar. Stockholm, 1928, Svenska Turistföreningens Förlag. számozatlan oldalak. Kiadói foltos, viseltes papírborítóban. |
Svájc. Lloyd útikönyvek. Szerk.: Balassa Emil. Bp., 1928, Lloyd könyvek Kiadóvállalata. 408 p., 9 kihajtható térkép mell. Kiadói kopott, kicsit viseltes vászonkötésben. |
SZABÓ ERVIN Történeti írásai. Történetírók tára. Bp., 1979, Gondolat. 713 p., 1 sztl. lev. Hozzá: Marczali Henrik: Világtörténelem-magyar történelem. Történetírók tára. Bp., 1982, Gondolat. 561 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
SZÁSZY ISTVÁN A magyar magánjog alapintézményei. Bp., 1949, MEFESZ Jogász Kör. 272 p. Ceruzás aláhúzásokkal és jelölésekkel végig! A címlap ás a tartalomjegyzék javított, viseltes állapotú! Amatőr félvászon kötésben. |
SZEGEDY-MASZÁK ALADÁR Az ember ősszel visszanéz.... 1-2. kötet. I. kiadás. Egy volt magyar diplomata emlékirataiból. Bp., 1996, Európa- História. 459 p., 510 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
Szent Mór emlékkönyv 1936. Szerk.: Vargha Damján. Pécs, 1936, Pécsi Egyházmegye. 464 p. Kiadói ill. foltos, nagyon viseltes papírborítóban, részben hiányos gerinccel. |
SZENTIRMAI IMRE Magyar hadiszervezet a tizenötéves török háború idején 1593-1608. Bölcsészetdoktori értekezés. Esztergom, 1908. Buzárovits Gusztáv. 47 p. Kiadói papírborítóban, az első borító hiányzik! |
SZÉP ERNŐ Összes költeményei. Bp., é. n., Athenaeum. 238 p. Kiadói viseltes, foltos papírborítóban.
SZERB ANTAL A Pendragon-legenda. IV. kiadás. Győry Miklós rajzaival. Bp., 1962 Magvető. 286 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
SZILÁGYI B. ANDRÁS, DR. Design 35. Zsennyi Műhely - 1978-2013. Bp., 2014, Magyar Design Kulturális Alapítvány. 166 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
SZIVÓS DONÁT Emberek a mérlegen. Krisztussal vagy ellene? Bp., 1941, Korda Rt. 193 p. Vászonkötésben. |
SZLUHA MÁRTON Bács-Bodrog vármegye nemes családjai. Bp., 2002, Heraldika Kiadó Bt. 460 p. Kiadói ill. kartonkötésben.
Szőlőművelés. Tananyag a mezőgazdasági és állattenyésztési körök számára. Szerk.: Bejan Teodor. Bukarest, 1955, Földművelésügyi és Erdőgazdálkodási Minisztérium- Mezőgazdasági és Erdészeti Állami Könyvkiadó. 187 p. Kiadói ill. nagyon viseltes, borzasztó papírborítóban. |
Szt. Lukács fürdő. Buda. Meleg és langyos források. Téli és nyári gyógyhely. Szerk.: Bosányi Béla. Bp. 1905, Szt. Lukácsfürdő Rt. 152 p., 1 sztl. lev., 18 t. Címlap hiányzik! Kiadói foltos, nagyon kopott vászonkötésben. |
TAKÁTS SÁNDOR Régi magyar kapitányok és generálisok. II. bővített kiadás. Bp., é. n., Genius. 641 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, nagyon viseltes, részben hiányos gerinccel. |
3600 |
TAPIÉ, MICHEL Dali. Paris, 1957, Les Éditions du Chene. 9 p., 1 sztl. lev., XVI t., 3 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban.
Társasjátékok könyve. II. bővített kiadás. Bp., é. n., Kertész Tódor. 190 p., II p. Tűzve, kiadói foltos, kopottas papírborítóban. |
TÉRKÉP
Debreczen sz. kir. város határának és hozzá tartozó minden külső birtokainak térképe. Megjelent: Palugyai Imre: Szabad királyi városok leírásai c. művének első részében.
Pesten, 1853, Walzel ny. 31,5 x 25,5 cm.
Többször hajtott, vízfoltos, bal felső sarok hiányzik, de a térképből nincs hiány, hátoldalon ceruzás jegyzet. |
TÉRKÉP F. Handtke s Schul-Atlas. Der neueren Erdbeschreibung in 25 Blättern. 18. Auflage. Glogau, 1860, Carl Flemming. Viseltes, kopott amatőr félvászon kötésben, foltos lapokkal. |
TÉRKÉP Jelkulcs a térképolvasáshoz. Szerk.: Dr. Imrédi-Molnár László. Bp., 1941, Kókay Lajos Bizománya. 36 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
TÉRKÉP Magyarország politikai térképe a megyékkel. 1:2 500 000. Bp., 1943, M. Kir. Honv. Térk. Int. Kókai Lajos főbizományos értékesítése. Hajtásnyommal, szélein kis beszakadásokkal. |
TÉRKÉP Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye. 1:430 000. Bp., 1941, M. Kir. Honv. Térk. Int. Kókai Lajos főbizományos értékesítése. Többször hajtott, szélein kis szakadásokkal, kicsit foltos. |
TÉRKÉP
Plan der königl. ungarischen freyen Städte Ofen und Pesth. Blaschnek (Sámuel) Samuel Benjamin 1830-ban kiadott térképének 1832-es színes litográfia változata.
Lithogre: bey Joh: Schmid Maria Dorotheagasse No. 11. in Pesth. Schrift und Numerirung von Leo Thorsch. Litogh von E. K. Frühwirth. 86x60,5 cm.
50000 |
TÉRKÉP Székelyföld. M. Kir. Honvéd Térképészeti Intézet 1:200 000 térképe 1941-ből. Többször hajtott, hajtásnál szakadásokkal.
TÉRKÉP Trianon előtti Magyarország Romániához csatolt területének és a határmenti megyéknek néprajzi térképe. Hegyrajz- vízrajz- vasút- közigazgatás. 1:800 000. Bp., 1940, Magyar Nemzeti Szövetség. Főbizományos: Kókai Lajos.
TERRAIL, PONSON DU Baccarat diadala. Kalandos regény. Ford.: Dr. Jaulusz Ilona. Bp.-Wien, é. n., Danubia. 400 p. Pótolt papírborítóban. |
TILDY ZOLTÁN, IFJ. Kisbalaton. Bp., 1953, Művelt Nép. 92 p., 2 sztl. lev., 4000 pld. Kiadói ill. kopottas félvászon kötésben.
TÓTH BÉLA Elhantolt hegedűk. Ötvenéves volt a Szegedi Hangszergyártó Kft. 1953-2003. Emlékkönyv. Szeged, 2006, Bába Kiadó. 155 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
TÓTH ISTVÁN Jégbuborékok. Versek. Oradea (Nagyvárad), 1973, Eminescu. 166 p., 1 sztl. lev., dedikált. Hozzá: Tóth István: Antifóna. Versek. Bukarest, 1983, Kriterion. 92 p., 2 sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. papír védőborítóban. Kiadói kartonkötésben, viseltes papír védőborítóban. |
TÓTH KÁLMÁN Válogatott költeményei. Magyar művészek rajzaival. II. kiadás. Bp., 1902, Lampel Róbert. XXVI p., 1 sztl. lev., 463 p., 1 sztl. lev. Kiadói festett ill. vászonkötésben. |
TÖRS KÁLMÁN Margit-sziget. Pest, 1872, Athenaeum. 2 sztl. lev., 137 p., 1 sztl. lev., felvágatlan. Térkép melléklet hiányzik! Kiadói viseltes, foltos papírborítóban, viseltes, szakadt gerinccel, foltos lapokkal. |
TÖTTÖSY ERNŐ, DR. Menekült és menekültjog. Széchenyi Könyvtár 3. A genfi menekültegyezmény szövege és magyarázata. Belgium-Németország, 1961, Madách Imre Kör-Széchenyi Kör. 80 p. Kiadói papírborítóban. |
Traditions in Wood. A history of wildfowl decoys in Canada. Edited by Patricia Fleming with Thomas Carpenter. Canada, 1987, Camden House Publishing. 179 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
TUHSNAJD, M. V.-EMBLIK, ED. Élelmiszerek hűtése és fagyasztása. Ford.: Gänger György. Bp., 1956, Műszaki Könyvkiadó. 544 p., 400 pld. Kiadói kopott vászonkötésben. |
Vác története I-II. Studa comitatensia 13-14. Szerk.: Dr. Sápi Vilmos. Szentendre, 1983, Pest megyei Múzeumok Igazgatósága. 641 p., 1 sztl. lev., 5000 pld. Kiadói ill. kartonkötésben. |
1900 |
VAJDA ERNŐ Wild flowers in Hungary. The origin and development of plant communities. Bp., 1956, Corvina. 49 p., 1 sztl. lev., 120 t. Kiadói vászonkötésben, karton tokban. |
VAJDA PÁL R. Mesél a hangszóró. Közművelődési könyvtár 1. sz. Bp., 1939, Orsz. Közművelődési Szövetség. 76 p., 2 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban, a borító részben elválik a könyvtesttől. |
VALONEN, NIILO A finnugor népek népművészete. Fényképezte: Rácz István. Ford.: Ildikó Lehtinen. Bp., 1978, Corvina. 337 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
VÁROSSY GYULA Káplán, plébános és kanonok. Humoros elbeszélések. Fehér István rajzaival. Bp., 1905, Rózsa Kálmán. és neje Könyvsajtója. 238 p., 1 sztl. lev. Kiadói nagyon viseltes, kopott, borzasztó állapotú vászonkötésben, vízfoltos lapokkal. |
VÉGH GYÖRGY Auguste Corbeille csudálatos kalandjai. Bp., 1942, Antiqua Nyomda. 131 p. Kiadói papírborítóban.
334 |
VELDE, TH. H. VAN DE, DR. A tökéletes házasság élettana és megvalósítása. Ford.: Feldmann Sándor. Bp., é. n., Rozsnay Károly. címkép, 358 p., 7sztl. lev., 2 kihajtható mell. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
335 |
VERESS DÁNIEL Báthory Wesselényi. Két dráma. Bukarest, 1973, Kriterion. 222 p., 1 sztl. lev., 3490 pld., dedikált. Hozzá: Kazinczy Ferenc válogatott munkái. Remekírók képes könyvtára. Bp., 1960, Állami Irodalmi és Művészeti Kiadó. 358 p., 1 sztl. lev., 4150 pld. Kiadói ill. papírborítóban. Kiadói kartonkötésben, viseltes, szakadt papír védőborítóban. |
336 |
VILLON, FRANCOIS Balladái. Faludy György átköltésében. Bp., 1988, Magyar Világ. 96 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
337 |
VÍZ LÁSZLÓ A torinói halotti lepel és korának meghatározása. X. kiadás. Bp., 1991, Ecclesia. 274 p., 3 sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
338 |
VOGÜE, E. M. DE Az orosz regény I-II. I-II. kötet egybekötve. Ford.: Huszár Imre. Bp., 1908, MTA. 253 p., 1 sztl. lev., 224 p., 2 sztl. lev. Nagyon viseltes amatőr félvászon kötésben. |
339 |
VOINOVICH GÉZA Emberek
árnyékok.... Elbeszélések Haranghy Jenő rajzaival. Bp., é. n., Magyar Kir. Egyetemi Nyomda. 229 p. Kiadói félvászon kötésben. |
340 |
WALLACE, EDGAR Kannibálok között. Ford.: Kosáryné Réz Lola. Bp., é. n., Palladis Rt. 227 p., 6 sztl. lev. Nagyon viseltes amatőr félvászon kötésben, felkasírozott foltos papírborítóval. |
341 |
YUTANG, LIN Mi kínaiak. Ford.: Benedek Marcell. Bp., 1943, Révai. 371 p. Kiadói félvászon kötésben, viseltes gerinccel. |
342 |
ZÁGONI JENŐ Kőrösi Csoma Sándor bibliográfia. Bukarest, 1984, Kriterion. 197 p., 1 sztl. lev. Hozzá: Laczkó Géza: Kőrösi Csoma Sándor. Szeged, 1942, k. n. 72 p Tűzve, kiadói viseltes, kopott papírborítóban. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
343 |
ZELENÁK ISTVÁN A Hétszőlő. Megjelent a birtok 500 éves évfordulója alkalmából. h. n., 2002, Magánkiadás. 56 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
344 |
ZHONGMIND, HAN-DELAHAYE, HUBERT A journey through ancient China. London, 1985, Muller, Blond and White Ltd. 276 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
345 |
A Zsámboky-könyvtár katalógusa (1587). Adattár XVI-XVIII. századi szellemi mozgalmaink történetéhez 12/2. Gulyás Pál olvasatában. Szerk.: Monok István. Szeged, 1992, Scriptum Kft. 281 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
346 |
Zsidó élet Magyarországon - Jewish life in HungAry 1996/5756. Bp., 1995, Makkabi Kiadó. 48 p. Kiadói ill. papírborítóban, a könyvtest elválik a borítótól.
347 |
ZSIGA TIBOR Horthy ellen, a királyért. Bp., 1989, Gondolat. 234 p., 3 sztl. lev. Hozzá: Gosztonyi Péter: A kormányzó, Horthy Miklós. Bp., 1990, Téka. 173 p. Foltos lapokkal. Kiadói ill. kopottas papírborítóban.
348 |
ZSIGRAY JULIANNA Holtomiglan, holtodiglan. Bp., 1940, Singer és Wolfner. 500 p. Kiadói kopott, vízfoltos vászonkötésben.
349 |
ZSIGRAY JULIANNA Visszhang. Bp., 1945, Singer és Wolfner. 277 p., 1 sztl. lev. Hozzá: Zsigray Julianna: Két világ. Bp., 1944, Új Idők Irodalmi Intézet Rt. 342 p. Kiadói kopottas félvászon kötésben. Pótolt, szakadt, foltos, viseltes papírborítóban. |
350 |
ZSOLNAY TERÉZ - M. ZSOLNAY MARGIT Zsolnay - A gyár és a család története 1863-1948. II. kiadás. Továbbá: Sikota Győző: A gyár története 1948-1973. Bp., 1974, Corvina. 240 p., 24 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. viseltes, szakadt papír védőborítóban. |