Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
1 | 1848-1948 centenáris kiállítás. Bp., é. n., Történelmi Emlékbizottság. 119 p., 16 sztl. lev. A borítón a cím hibás! Kiadói viseltes, sarokhiányos papírborítóban, viseltes és részben hiányos gerinccel. |
2 | Ady Endre párisi noteszkönyve. Bp., 1924, Amicus. 61 p. Kiadói ill. papírborítóban, a könyvtest elválik a borítótól. |
3 | AIGNER LAJOS A magyar népdalról. Pest, 1872, Szerző. 67 p. Kiadói papírborítóban. |
4 | ALBUM Régi Meisseni porcellán figurák melyek az orvosokat érdeklik. Mannheim-Waldhof, é. n., C. F. Boehringer & Soehne. 10 db hajtott lap színes képpel. Kiadói papírborítóban. |
5 | ALMÁSSY TIBOR Autóversenyzők, versenyautók. II. átdolgozott, bővített kiadás. Bp., 1980, Sport. 414 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
6 | Álmoskönyv. Szerk.: Krúdy Gyula. II. és öregbített kiadás. Bp., 1925, Athenaeum. 381 p., 1 sztl. lev. Foltos vászonkötésben. |
7 | AMMERS-KÜLLER, JO VAN Quist ezredes családja. Ford.: Berend Miklósné. Bp., é. n., Pantheon. 290 p. Kiadói kopott félvászon kötésben. |
8 | Anatomischer atlas für studierende und ärzte I. Szerk.: Dr. Carl Toldt. Berlin-Wien, 1903, Urban&Schwarzenberg. 160 p. Kiadói vászonkötésben. |
9 | Anatomischer atlas für studierende und ärzte II. Szerk.: Dr. Carl Toldt. Berlin-Wien, 1903, Urban&Schwarzenberg. 161-256 p. Kiadói vászonkötésben. |
10 | Anatomischer atlas für studierende und ärzte V. Szerk.: Dr. Carl Toldt. Berlin-Wien, 1903, Urban&Schwarzenberg. 553-742 p. Kiadói vászonkötésben, szakadt gerinccel. |
11 | Arab költők. A pogánykortól napjainkig. Ford.: Germanus Gyula. Bp., 1961, Magyar Helikon. 443 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
12 | ARANY JÁNOS Toldi. Jeles írók iskolai tára XI. Költői elbeszélés. Magyarázta: Lehr Albert. XIV. kiadás. Bp., é. n., Franklin-Társulat. 272 p. Kiadói viseltes papírborítóban. |
13 | ARANY, JEAN (JÁNOS) Toldi. Francia nyelvű! Adaptation versifiée par Georges-Philippe Dhas. Ill.: Istokovits Kálmán. Paris, 1937, Sphére. 46 p. Kiadói papírborítóban. |
14 | ARÁNYI LAJOS A kórbonctan elemei. Gyógygyakorló és törvényszéki orvosok számára Sokratesi modorban. Buda, 1864, Szerző. 383 p. Kiadói foltos vászonkötésben, foltos és vízfoltos lapokkal. |
15 | ARENDS, G. Neue Arzneimittel und Pharmaceutische Spezialitäten. Einschliesslich der neuen Drogen, Organ- und Serumpräparate. Berlin, 1903, Julius Springer. 508 p., 1 sztl. lev. Kiadói foltos vászonkötésben. |
16 | ARNAUD, FRANCOIS Thérapeutique pharmacologie et matiére médicale. Paris, 1930, Masson. IX p., 878 p., 21 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
17 | BABITS MIHÁLY Hátrahagyott versei. Sajtó alá rendezte Illyés Gyula. Bp., é.n., Nyugat. 54 p., 1 sztl. lev. 1594/2000 számú példány. Kiadói félvászon kötésben. |
18 | BABITS MIHÁLY Jónás könyve. Bp., é. n., Nyugat. számozatlan oldalak, 634/1000 sorszámozott pld., a szerző kézjegyével. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
19 | BAEDEKER, KARL Konstantinople und das westliche Kleinsasien. Handbuch für Reisende. Leipzig, 1905, Szerző. XXIV p., 275 p., 24 térkép mell. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
20 | BAEDEKER, KARL Nordost-Deutschland. Nebst Dänemark. Leipzig, 1896, Szerző. XXX p., 393 p., 45 térkép mell. Kiadói aranyozott, foltos vászonkötésben. |
21 | BAEDEKER, KARL Nordwest-Deutschland. Handbuch für Reisende. Leipzig, 1902, Szerző. XXX p., 408 p., 67 térkép mell. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
22 | BAEDEKER, KARL Süddeutschland. Handbuch für Reisende. Leipzig, 1909, Szerző. XXVI p., 470 p., 76 térkép mell. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
23 | BAKCSI GYÖRGY En passant felügyelő kalandjai/En passant újabb felügyelő. Beszélgetés sakkfeladványokról. Bp., 1973, 1976, Sport. 195 p., 219 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
24 | BALASSA IMRE Itt élned, halnod kell. Vörösmarty Mihály életének regénye. Bp., 1942, Singer és Wolfner. 324 p. Kiadói szakadtas papírborítóban. |
25 | BALASSA IVÁN Lápok, falvak, emberek. Bodrogköz. Ill.: Czinke Ferenc. Bp., 1975, Gondolat. 302 p., 1 sztl. lev., 5000 pld. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
26 | BÁNK JÓZSEF 3500 latin bölcsesség. Szállóigék, velős mondások latinul és magyarul. III. változatlan kiadás. Szeged, 1993, Szt. Gellért Egyházi Kiadó. 395 p., 18 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
27 | BEI, OSKAR Der tanz. Berlin, 1919, Julius Bard. 394 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
28 | BENICZKYNÉ BAJZA LENKE A helytartóné. II. kiadás. Bp., é. n., Singer és Wolfner. 160 p. Vászonkötésben. |
29 | BENJÁMIN LÁSZLÓ Éveink múlása. Válogatott és új versek 1938-1953. Bp., 1954, Szépirodalmi. 256 p., 3000 pld., dedikált. Kiadói kopottas félvászon kötésben. |
30 | BERCZELI A. KÁROLY Előjáték. Bp., 1978, Magvető. 472 p., 4 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
31 | BERNSTEIN, A. A természet könyve III. III. kötet. 10-13. füzet. Közérdekű olvasmányok. Ford.: Nagy István. Bp., 1875, Franklin. 168 p., 1 sztl. lev., 122 p., 1 sztl. lev., 143 p., 130 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
32 | BERTHA BULCSU Balatoni évtizedek. III. kiadás. Bp., 1984, Szépirodalmi. 259 p., 20 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
33 | Betlehemi képeskönyv 2004. Magyar-angol-német nyelvű! Bp., 2004, A Magyar Kézművességért Alapítvány. 78 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
34 | Betyárok tüzénél. Kelet-európai népek betyárballadái. Bp., 1959, Európa. 354 p., 1800 pld. Kiadói félvászon kötésben, ill. szakadt hiányos papír védőborítóban. |
35 | BLAEDEKER, ATELIER Körbe tükör. Utazási és idegenforgalmi báli útmutató. Negyedik kiadás, kevés bevétel. Térképpel, szöveggel és fájdalomcsillapítóval. Bp., 1936. Atelier Service. számozatlan oldalak. Kiadói viseltes papírborítóban. |
36 | BOCKENHEIMER, PH., DR.-FROHSE, FRITZ, DR. Atlas typischer chirurgischer Operationen. Für Ärzte und Studierende. Jena, 1906, Gustav Fischer. számozatlan oldalak, LX színes tábla. Kivágott tulajdonosi jelzéssel a címoldalon. Kiadói vászonkötésben. |
37 | BODROGH PÁL Kisfaludy Sándor. Romantikus játék versekben. Rajzolta: Batthyány Gyula gróf. Bp., 1930, Athenaeum. 88 p., 8 t., 1 sztl. lev., 92/300 sorszámozott példány a költő és a rajzolóművész aláírásával. Kiadói ill. kartonkötésben, viseltes, részben hiányos gerinccel. |
38 | BODROGI TIBOR Mesterségek, társadalmak születése. Bp., 1997, Fekete Sas Kiadó. 446 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
39 | BOETHIUS A filozófia vigasztalása. Ford.: Hegyi György. Bp., 1979, Európa. 179 p., 2 sztl. lev.,. Kiadói ill. kartonkötésben. |
40 | BOGDÁN ISTVÁN Mestere volt egykor... Bp., 1984, Magvető. 282 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
41 | BOGDÁN ISTVÁN Régi magyar mulatságok. Bp., 1978, Magvető. 223 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
42 | BOLT, PETER Asszonynélküli város. Milliók könyve 182. sz. Ford.: Moly Tamás. Bp., é. n., Singer és Wolfner. 157 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
43 | BORSOS BÉLA Magyar vadász lőportartók. Bp., 1982, Corvina. 90 p., 1 sztl. lev., 40 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
44 | BORSOS BÉLA Régi magyar üvegművészet. Bp., 1965, Corvina. 52 p., 26 sztl. lev., 3150 pld. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
45 | BORSOS BÉLA, DR.-SÓDOR ALAJOS-ZÁDOR MIHÁLY Budapest. Építészettörténete, városképei és műemlékei. Bp., 1959, Műszaki. 335 p., 3 mell. Kiadói vászonkötésben. |
46 | BRAY, WARWICK M. BRAY-SWANSON, EARL H.-FARRINGTON, IAN S. Az újvilág. A múlt születése. Ford.: Borbás Mária. Bp., 1989, Helikon. 154 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
47 | BROCKHAUS-REIMANN Zenei lexikon I-III. Bp., 1983, Zeneműkiadó. 638 p., 1 sztl. lev., 648 p., 2 sztl. lev., 734 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
48 | BROWN, KAREN Mata Hari. A színházi élet regényei. Ford.: Váró Andor. Bp., 1932, Színházi Élet. 96 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
49 | BUCK, PEARL S. Az ígéret. Ford.: S. Bokor Malvin. Bp., 1947, Dante. 250 p. Kiadói kopottas félvászon kötésben. |
50 | BUMM ERNŐ A szülészet alapvonalai. Huszonnyolc előadásban, ötszázkilencven szemléltető ábrával. Bp., 1910, Franklin-Társulat. 758 p. Kiadói vászonkötésben. |
51 | CANKAR, IVAN Jernej szolgalegény és az ő igazsága. Mihaszna Marko és Mátyás király. Ford.: Pável Ágoston Dr. Bp., é. n., Nyugat. 208 p. Kiadói vászonkötésben, ill. nagyon viseltes, szakadt, hiányos papír védőborítóban. |
52 | Chinesische gedichte. Nachdichtungen von Klabund. Bilder: Georg Mayer-Marton. Wien, é. n., Phaidon. 130 p., 8 t. Szár fonalas kiadói vászon (blokk)kötésben. |
53 | CORNING, H. K., DR. Lehrbuch der Topographischen Anatomie. Für Studierende und Ärzte. Weisbaden, 1917, J. F. Bergmann. 817 p., 7 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
54 | COURTHS-MAHLER A lefátyolozott hölgy. Milliók könyve 192. sz. Bp., é. n., Singer és Wolfner. 126 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. szakadtas papírborítóban. |
55 | CSAPÓ GYÖRGY Ilosvai Varga István. Bp., 1980, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. 48 p., 18 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
56 | CSAPO JÓZSEF Új füves és virágos magyar kert. mellyben mindenik fűnek és virágnak Neve, Neme, Ábrázatja, Természete és Ezekhez képest különbféle Hasznai, értelmesen megjegyeztettek. Reprint kiadvány a Pozsony, 1775, Landerer Mihály által kiadott kötetről. Bp., 1988, ÁKV. 305 p., 13 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben. |
57 | CSÜ, JÜAN Csü Jüan versei. Ford.: Weöres Sándor és Tőkei Ferenc. Bp., 1954, Szépirodalmi Könyvkiadó. 109 p., 1 sztl. lev., 2000 pld. Kiadói ill. (Kálmán Klára) kartonkötésben. |
58 | DALMADY ZOLTÁN, DR. Mendemondák a természettudomány köréből. A művelt közönség és a nép körében elterjedt természet- és orvostudományi tévhitek, előítéletek, hamis nézetek magyarázata és helyreigazítása. Bp., 1909, Athenaeum. VII p., 391 p. Kiadói vászonkötésben. |
59 | DANIELIK JÁNOS Emlék-könyv I-II. Pest, 1852, Danielik János. 1 sztl. lev., IV p., 2 sztl. lev., 400 p., 3 sztl. lev., 3 sztl. lev., 450 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban, viseltes állapotban. |
60 | DAVID, A. ROSALIE Az egyiptomi birodalmak. A múlt születése. Ford.: Pálvölgyi Endre. Bp., 1986, Helikon. 157 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
61 | DÉKÁN ISTVÁN Kalandozás a vadászat történetében. Bp., 1972, Magvető. 294 p., 1 sztl. lev., XLVII p. Kiadói vászonkötésben, ill. viseltes, szakadt, hiányos papír védőborítóban. |
62 | DÉNES ZSÓFIA Gyalog a baloldalon. Bp., 1965, Magvető. 388 p., 2 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben, kicsit szakadtas papír védőborítóban. |
63 | DETRE LÁSZLÓ Üzenetek a világűrből. Kozmikus hatások a földön. II. kiadás. Bp., é. n., Kir. Magy. Természettud. Társulat. 279 p., XVI t. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadt, kopott, hiányos papír védőborítóban. |
64 | DÉVÁN ISTVÁN A síelés ABC-je. Arató Gyula festőművész 95 rajzával. Bp., é. n,. Stádium. 135 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
65 | Die Baustile. Handbuch der Architektur. Historische und technische entwickelung. Des Handbuches der Architektur. Zweiter theil. 3. Band, zweite Hälfte: Die Baukunst des Islam. Darmstadt, 1896, Arnold Bergsträsser. VI p., 167 p., 4 sztl. lev., 5 t. Félbőr kötésben, viseltes gerinccel. |
66 | Die Kunst der Romanik. Architektur-Skulptur-Malerei. Köln, 1996, Könemann. 481 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
67 | DIETERICH, EUGEN Neues Pharmaceutisches Manual. Berlin, 1890, Julius Springer. VI p., 515 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopott, kicsit viseltes vászonkötésben. |
68 | DIXON, PHILIP Britek, frankok, vikingek. A múlt születése. Ford.: Szilágyi Tibor. Bp., 1985, Helikon. 159 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
69 | DOBÓ JÁNOS Sztálin élete. Marxista-Leninista Kör 3. Bp., é. n., Magyar Ifjúság Népi Szövetsége Szakszerv. Ifjúmunkás és Táncmozgalom Oktatási Osztálya. 24 p. Tűzve. |
70 | DOYLE, CONAN Sherlock Holmes kalandjai. Bp., 1987, Ifjúsági Lap- és Könyvkiadó Vállalat. 241 p., 3 sztl. lev. Hozzá: DOYLE, CONAN: Sherlock Holmes visszatér. Bp., 1988, Ifjúsági Lap- és Könyvkiadó Vállalat. 260 p., 2 sztl. lev. Hozzá: DOYLE, CONAN: Sherlock Holmes félelem völgye és más elbeszélések. Bp., 1990, Ifjúsági Lap- és Könyvkiadó Vállalat. 262 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben, karton tokban. |
71 | Az egri remete. Tanulmányok Gárdonyi Gézáról halálának tíz éves évfordulója alkalmából. Szerk.: Simon Lajos. Bp., 1933. Orsz. Gárdonyi Géza Irodalmi Társaság. 195 p. Kiadói papírborítóban. |
72 | Az egyház szentjei. Szerk.: Radó Polikárp. Bp., 1940, Palladis Rt. 314 p., 32 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
73 | ÉHIK GYULA, DR. Prémek és prémes állatok tenyésztése. Szent István könyvek 94. szám. Bp., 1931, Szent István Társulat. 152 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban, viseltes, hiányos gerinccel. |
74 | Emlékköny Kossuth Lajos születésének 150. évfordulójára I-II. Magyar Történelmi Társulat. Szerk.: I. Tóth Zoltán. Bp., 1952, Akadémia. VIII p., 453 p., 1 sztl. lev., 488 p. Kiadói vászonkötésben. |
75 | ENGEL PÁL Szent István birodalma. História Könyvtár Monográfiák 17. A középkori Magyarország története. Bp., 2001, MTA. XII p., 343 p., 4 t., 3000 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
76 | EÖTVÖS KÁROLY A ki örökké bujdosott. Eötvös Károly munkái. és egyéb elbeszélések. II. kiadás. Bp., 1901, Révai Testvérek. 319 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
77 | EÖTVÖS KÁROLY Gróf Károlyi Gábor följegyzései I-II. Eötvös Károly munkái. Bp., 1902, Révai Testvérek. 320 p., 2 old. térkép mell., 317 p., 1 sztl. lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
78 | ERDEI FERENC Néprajzi ínyesmesterség. Ill.: Györffy Anna. Budapest, é. n., Magyar Konyha Szerkesztősége. 90 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
79 | Az Erdélyi Helikon magyarországi barátainak aranykönyve 1937. Kolozsvár, 1937, Erdélyi Szépmíves Céh. 240 p. Kiadói kicsit viseltes papírborítóban. |
80 | Erdélyi kalendárium. a melyet az Urnak 1940-ik esztendejére barátainak küld az Erdélyi Férfiak Egyesülete. Bp., 1940, Erdélyi Férfiak Egyesülete. 31 p.4 sztl. lev. Kiadói foltos ill. (Tinódi Lantos Sebestyén) papírborítóban. |
81 | ERDŐS TIVADAR Az összes hangszerek ismertetése. Az összes hangszerek ismertetése számos képpel. Hangszereléstan. Konzervatóriumok, tanítóképző intézetek és a zenekedvelő nagyközönség számára. Az orgona-változatok részletes ismertetése. Besztercebánya, 1909, Havelka István. 111 p., részben felvágatlan. Kiadói papírborítóban. |
82 | ESTERHÁZY JÁNOS A kisebbségi kérdés. Válogatott írások, beszédek, interjúk. Bp., 2000, Ister. 299 p., 1 sztl. lev. Hozzá: Esterházy Lujza: Szívek az ár ellen. Népek ütközése Közép-európai tapasztalatok. Bp., 1991, Püski. 230 p., 5 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
83 | FARKAS PÁL A konventbiztos. Történelmi színmű három felvonásban. Bp., 1914, Singer és Wolfner. 127 p. Kopottas félbőr kötésben, korabeli bordázott gerinccel. |
84 | FARKAS PÁL Egy tanár jegyzetei. III. kiadás. Bp., 1918, Singer és Wolfner. 157 p., 1 sztl. lev. Félbőr kötésben, korabeli bordázott gerinccel. |
85 | FEHÉR DEZSŐ, DR. Az angol telivér Magyarországon. Bp., 1990, Mezőgazdasági Kiadó. 204 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
86 | FEHÉR M. JENŐ Középkori magyar inkvizició. Reprint! Bp., 1999, Gede Testvérek Bt. 494 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
87 | FEHST, HERMAN Bolsevizmus és zsidóság. Ford.: Bosnyák Zoltán. Kiegészítve Kmoskó Mihály: A zsidóság világuralmi törekvései című tanulmányával. Reprint! Bp., 2000, Gede Testérek Bt. 2 sztl. lev., 57 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
88 | FEKETE ISTVÁN Ballagó idő. Életrajzi regény. Würtz Ádám rajzaival. Bp., 1974, Móra. 452 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
89 | FINTA JÓZSEF Három város. Velence-Firenze-Róma. Bp., é. n., Kairosz. számozatlan oldalak. Kiadói ill. papírborítóban. |
90 | FITZGERALD, PATRICK Az ősi Kína. A múlt születése. Ford.: Pálvölgyi Endre. Bp., 1989, Helikon. 158 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
91 | FOERK ERNŐ A magyar építőművészet rövid története. Magyar műemlékek nyomán. Kecskemét, 1929, Szerző. 224 p. Kiadói félvászon kötésben. |
92 | FOLYÓIRAT A Társaság. 1936. XXIII. évf. 23., 25., 26., 27-28., 29-30., 35-36., 37-38., 39., 40., 41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51-52. szám. Szerk.: Miakich Károly. Bp., 1936, Szerk. Tűzve. |
93 | FOLYÓIRAT A Társaság. 1934. XXI. évf. 16., 17., 23., 24., 34-35., 36-37., 38., 39., 41., 42. szám. Szerk.: Miakich Károly. Bp., 1934, Szerk. Tűzve. |
94 | FOLYÓIRAT A Társaság. 1937. XXIV. évf. 2., 3., 4., 15., 36-37., 38., 39., 40., 41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50-52. szám. Szerk.: Miakich Károly. Bp., 1937, Szerk. Tűzve. |
95 | FOLYÓIRAT Bercsényi 28-30. 1978/2. A Budapesti Műszaki Egyetem KISZ Bizottságának lapja kollégiumok szerkesztésében. Bp., 1978, BME KISZ. 50 p., 4 sztl. lev. Hozzá: Bercsényi 28-30. 1978/2. melléklete. Hardy, Holzman, Pfeiffer, Associates. Bp., 1978, BME KISZ. 41 p. Tűzve. Kiadói ill. papírborítóban. |
96 | FOLYÓIRAT Bercsényi 28-30. 1980/1. A Budapesti Műszaki Egyetem KISZ Bizottságának lapja kollégiumok szerkesztésében. Bp., 1981, BME KISZ. 92 p. Hozzá: Bercsényi 28-30. 1980/1. melléklete. 96 p. Kiadói papírborítóban. |
97 | FOLYÓIRAT Bercsényi 28-30. 1980/2. A Budapesti Műszaki Egyetem KISZ Bizottságának lapja kollégiumok szerkesztésében. Bp., 1981, BME KISZ. 103 p., 800 pld. Hozzá: Bercsényi 28-30. 1980/2. melléklete. 51 p. Kiadói papírborítóban. |
98 | FOLYÓIRAT Bercsényi 28-30. 1980-82. A Budapesti Műszaki Egyetem KISZ Bizottságának lapja kollégiumok szerkesztésében. Bp., 1984, BME KISZ. 132 p. Kiadói papírborítóban. |
99 | FOLYÓIRAT Film-Színház 1963. Filmvilág művészeti hetilap 1963-ból 4, 7, 8, 18, 14, 16, 17, 19, 21, 20, 22, 23. szám egybekötve. Bp., 1963, Lapkiadó Vállalat. Vászonkötésben. |
100 | FOLYÓIRAT Forrás. Irodalmi és kritikai folyóirat. 1943. január. I. évf. 1. szám. Bp., 1943, Kulturális Egyesületek Szövetsége. 127 p. Kiadói szakadtas papírborítóban. |
101 | FOLYÓIRAT Illustrirte Zeitung 1941. Karácsonyi szám. Leipzig, 1941, Szerk. 197 p., kitépett oldalakkal. Kiadói ill. viseltes papírborítóban, részben hiányos gerinccel, hátlap különálló. |
102 | FOLYÓIRAT Kari papír. 11 db szám. Bp., 1984, 1985, BME KISZ. |
103 | FOLYÓIRAT Moderne Bauformen (5 db). 1909. Heft 3. VIII. Jahrgang, 1912. Juli Heft 7., XI. Jahrgang, 1913. März Heft 3., XII. Jahrgang (2 db van belőle), 1914. März Heft 3., XIII Jahrgang. Stuttgart, 1909, 1912, 1913, 1914, Julius Hoffmann. Kiadói vászonkötésű mappában. |
104 | FOLYÓIRAT Orvosi Hírlap. 1943. jan. 9.-dec. 25. VIII. évf. 1-48. szám. Bp., 1943, Szerk. Hozzá: Orvosi hetilap. 1943. jan. 23. 4. szám. 40-48 p. Tűzve. Nem kollacionált! Amatőr félvászon kötésben. |
105 | FOLYÓIRAT Orvosi Hírlap. 1938. jan. 12.-dec. 23. III. évf. 1-48. szám. Bp., 1938, Szerk. Nem kollacionált! Amatőr félvászon kötésben. |
106 | FOLYÓIRAT Orvosi Hírlap. 1936. okt. 20.-1937. dec. 22. I. évf. 1-10. szám. II. évf. 1-48. szám. Bp., 1936, Szerk. Nem kollacionált! Amatőr félvászon kötésben. |
107 | FOLYÓIRAT Orvosi Hírlap. 1939. jan. 13.-dec. 23. IV. évf. 1-48. szám. Bp., 1939, Szerk. Nem kollacionált! Amatőr félvászon kötésben. |
108 | FOLYÓIRAT Pesti Napló. Rendkívüli kiadás! A királynét meggyilkolták! 1898. szept. 10. Bp., 1898, Szerk. egy oldalas. Szélein szakadtas. |
109 | FOLYÓIRAT Szépművészet. II. évf. 1-6. szám. 1941. jan.-jún. Szerk.: Mariay Ödön. Bp., 1941, Kir. Magy. Egy. Nyomda. Kiadói papírborítóban, viseltes, szakadt gerinccel. |
110 | FOLYÓIRAT The Studio 1903. II. An illustrated magazine of fine and applied art. London, 1903, The Studio. 234 p. Amatőr félvászon kötésben. |
111 | FOLYÓIRAT The Studio 1904. III. An illustrated magazine of fine and applied art. London, 1904, The Studio. 374 p. Vászonkötésben. |
112 | FOSS, CLIVE-MAGDALINO, PAUL Róma és Bizánc. A múlt születése. Ford.: Zsolt Angéla. Bp., 1989, Helikon. 154 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
113 | FOTÓALBUM Dr. Huzly Imre Üllői úti (Bp.) laborjának képeivel. 20 db fotó. Zsinóros papírkötésben. |
114 | Földalatti összeesküvők. A Morning Post cikkei a forradalmak okairól. Reprint! Bp., 2001, Gede Testvérek Bt. 239 p., 3 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
115 | FÖLDEÁK, ÁRPÁD Schach-Olympiaden. Bp., 1971, Corvina. 435 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
116 | FÖLDI MIHÁLY Kiáltás a válságól. Uj polgárság, uj theokrácia harc a neobarbarizmus. Bp., é. n., Nyugat. 167 p. Kiadói vászonkötésben. |
117 | FRANCE, ANATOLE Jacques Tournebroche vagyis Nyársforgató Jakab meséi. Ford.: Keleti Arthur. Ill.: Hincz Gyula. Békéscsaba, é. n., Tevan. 126 p., 3 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
118 | GÁBOR ESZTER A CIAM magyar csoportja. 1928-1938. Bp., 1972, Akadémia. 40 p., 20 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
119 | GÁL ISTVÁN Magyarország, Anglia és Amerika. Különös tekintettel a szláv világra. Vázlatok a nemzetközi vonatkozások köréből. Bp., é. n., Officina. 327 p., dedikált. Kiadói ill. nagyon viseltes, szakadt papírborítóban. |
120 | GÁRDONYI GÉZA Április. Költemények. II. kiadás. Bp., 1902, Singer és Wolfner. 152 p. Kicsit viseltes amatőr félvászon kötésben. |
121 | GARIBALDI, RICCIOTTI I Fratelli Garibaldi. Dalle argonne all intervento. Milano, 1934, k. n. 255 p. Kiadói kopott, viseltes, sérült bőrkötésben, felkasírozott fotóval. |
122 | GARLAKE, PETER Afrikai királyságok. A múlt születése. Ford.: Ecsedy Csaba. Bp., 1988, Helikon. 157 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
123 | GERŐ LÁSZLÓ Maisons gothiques de Buda. Bp., 1966, Corvina. 66 p., 40 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
124 | GESZTELYI NAGY LÁSZLÓ, DR. Széchenyi születésének 150-ik évfordulója alkalmából. Kecskemét, é. n., Első Kecskeméti Hírlapkiadó és Nyomda Rt. 174 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
125 | GHÉCZY-HUGYCZ JÁNOS Tapasztalataim Monte-Carlóban. A monte-carlói kaszinó gazságai. II. kiadás. Bp., 1932, k. n. 2 t., 152 p. Kiadói papírborítóban. |
126 | GÖRE GÁBOR A kátsa. Más szóval ebbe a könyvbe van mögírva a kátsa tzigány élete világra gyövetelétül kezdve mind a zakasztófáig, a mire rá is szolgált vóna, mert tejjes egész életibe nagy kutya vót. Továbbá itt mondódnak el a búzeonyba szörzött tapasztalatok is. Bp., 1914, Singer és Wolfner. 159 p. Textilkötésben. |
127 | GRAESSE, J. G. TH., DR. Führer für Sammler von Porzellan und Fayence. Steinzeug, Steingut usw. Berlin, 1915, Richard Carl Schmidt & Co. 382 p., 5 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
128 | GRAFIKA Gyenes Sándor. Kávéházi pavillon terve. Akvarell, papír, 24x32,5 cm. |
129 | GRAFIKA Heyer Arthur (1872-1931) festőművész, grafikus. Róka. Képoldalon autográf jelzettel, Heyer Arthur vázlatkönyvéből, Gróf Nyáry István hagyatékából. Ceruzarajz, papír, 11,1x11 cm. |
130 | GRAFIKA Heyer Arthur (1872-1931) festőművész, grafikus. Kalapos férfi. Autográf monogrammjával, hátoldalán magyar nyelvű pecsétjével és Klára Heyer autográf soraival, Gróf Nyáry István hagyatékából. Akvarellel színezett tollrajz, 8,5x13,9 cm. |
131 | GRAFIKA Heyer Arthur (1872-1931) festőművész, grafikus. Szarvas. Rajzon autográf jelzettel Heyer Arthur vázlatkönyvéből, Gróf Nyáry István hagyatékából. Ceruzarajz, papír, 11x10,5 cm. |
132 | GRAFIKA Heyer Arthur (1872-1931) festőművész, grafikus. Madár az erdőben egy faágon. Autográf monogrammjával, Gróf Nyáry István hagyatékából. Tusrajz, karton, 15,1x6,1 cm. |
133 | GRAFIKA Heyer Arthur (1872-1931) festőművész, grafikus. Karmester kórussal. átoldalon Klára Heyer autográf soraival. Gróf Nyáry István hagyatékából. Színezett ceruzarajz, papír, 9x14 cm. |
134 | GRAFIKA Heyer Arthur (1872-1931) festőművész, grafikus. Kutyák. Hátoldalán autográf jelzettel. Heyer Arthur vázlatkönyvéből. Gróf Nyáry István hagyatékából. Ceruzarajz, papír, 15,1x10,6 cm. |
135 | GRAFIKA Heyer Arthur (1872-1931) festőművész, grafikus. Ünnepségen. Autográf monogrammjával, hátoldalán képeslapként feladva Gróf Nyáry Istvánnak címezve Klára Heyer autográf soraival. Gróf Nyáry István hagyatékából. Ceruzarajz, papír, 8,6x13 cm. |
136 | GRAFIKA Heyer Arthur (1872-1931) festőművész, grafikus. Ünnepségre vonuló férfiak. Autográf aláírással, Gróf Nyáry István hagyatékából. Ceruzarajz, papír, 9,1x14,1 cm. |
137 | GRAFIKA Heyer Arthur (1872-1931) festőművész, grafikus. Alvó cicák. Autográf monogrammjával, hátoldalán magyar nyelvű pecsétjével, Gróf Nyáry István hagyatékából. Ceruzarajz, papír, 17,8x11,6 cm. |
138 | GRAFIKA Heyer Arthur (1872-1931) festőművész, grafikus. Bicikliző, cigarettázó férfi, karikatúra, hátoldalán német nyelvű pecsétjével, Gróf Nyáry István hagyatékából. Ceruzarajz, papír, 8,8x13,6 cm. |
139 | GRAFIKA Heyer Arthur (1872-1931) festőművész, grafikus. Majmok. Autográf monogrammjával, hátoldalán magyar nyelvű pecsétjével, Gróf Nyáry István hagyatékából. Ceruzarajz, papír, 11x14 cm. |
140 | GRAFIKA Heyer Arthur (1872-1931) festőművész, grafikus. 2 db rajz kutya és macska. Autográf aláírással, Gróf Nyáry István hagyatékából. Ceruzarajz, papír, papírkartonra ragasztva, 4,3x5,1 cm, 5,5x7,4 cm. |
141 | GRAFIKA Heyer Arthur (1872-1931) festőművész, grafikus. Szarvas. Autográf jelzettel, Gróf Nyáry István hagyatékából. Ceruzarajz, papír, 14,5x11,4 cm. |
142 | GRAFIKA Heyer Arthur (1872-1931) festőművész, grafikus. Macska. Autográf monogrammjával, Gróf Nyáry István hagyatékából. Ceruzarajz, papír, 18,7x11,5 cm. |
143 | GRAFIKA Heyer Arthur (1872-1931) festőművész, grafikus. Alvó férfi a padon. Gróf Nyáry István hagyatékából. Ceruzarajz, papír, szabálytalan méretű, 12x11,1 cm. |
144 | GRAFIKA Heyer Arthur (1872-1931) festőművész, grafikus. Boci. Hátoldalán magyar nyelvű pecsétjével, Gróf Nyáry István hagyatékából. Ceruzarajz, papír, 14,1x11,2 cm. |
145 | GRAFIKA Heyer Arthur (1872-1931) festőművész, grafikus. Nyúl. Hátoldalán magyar nyelvű pecsétjével, Gróf Nyáry István hagyatékából. Ceruzarajz, papír, 15x10,5 cm. |
146 | GRAFIKA Heyer Arthur (1872-1931) festőművész, grafikus. Bicikliző nő, karikatúra. Hátoldalán német nyelvű pecsétjével, Gróf Nyáry István hagyatékából. Ceruzarajz, papír, 8,8x13,5 cm. |
147 | GRAFIKA Korda Béla (1899-1972) festő, grafikus. Kubikusok 1927. Autográf aláírással. Rézkarc, papír, 22x22 cm. |
148 | GRAFIKA Korda Béla (1899-1972) festő, grafikus. Hunor és Magor 1927. Autográf aláírással. Rézkarc, papír, kartonpapírra ragasztva, 11,8x10 cm. |
149 | GRAFIKA Prihoda István (1891-1956) rézkarcoló művész. Fiatal pár (valószínűleg Gyenes Lajos a férfi alak). Rézkarc, papír, 20x13 cm. |
150 | GRAFIKA Szentgyörgyvári Gyenes Lajos (1890-1971) festő, grafikus. Önarckép 1919. Autográf aláírással. Ceruzarajz, papír, 19,5x33,5 cm. |
151 | GRAFIKA Szentgyörgyvári Gyenes Lajos (1890-1971) festő, grafikus. Sándor öcsém 1919. Lala autográf aláírással. Ceruzarajz, papír, 19,5x33,5 cm. |
152 | GRAFIKA Vadász Miklós (1881-1927) grafikus. (Párizsi) Szalonban. Karikatúra. A művész autográf sorával és aláírásával. Ceruzarajz, papír paszpartúzban, 20x24 cm. |
153 | Gróf Dessewffy József bizodalmas levelezése Kazinczy Ferenczczel III. Gróf Dessewffy József irodalmi hagyományai. 1793-1831. III. kötet. Pest, 1864, Kazinczy Gábor. 389 p. Kiadói vászonkötésben. |
154 | GULÁCSY IRÉN Nagy Lajos király I-III. Egybekötve. Bp., 1937, Singer és Wolfner. 223 p., 294 p., 361 p., VI p. Kiadói bőrkötésben, kicsit viseltes gerinccel. |
155 | GYIMESI GYÖRGY Az Ördöngöstől a Hortobágyig. Vadászélmények. Bratislava (Pozsony), 1973, Madách Könyvkiadó. 207 p., 23 sztl. lev., pld. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
156 | GYIMESI GYÖRGY Volga menti vadászatok. Bratislava (Pozsony), 1985, Madách Könyvkiadó. 182 p., 13 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
157 | GYÖRFFY RÓZSA Új magyar legendárium. Szent magyarok történetei. István király halálának 950. évfordulójára. Bp., 1988, Szerző. 216 p., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
158 | Habsburg-Lotharingiai Izabella. sz. Croy-Dülmen hercegnő. Szerk.: Kovácsné Schulteisz Margit és Sipos Sándor. Baja, 2010, Gemenc Erdő- és Vadgazdaság Zrt. 67 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
159 | A Hadtörténeti Múzeum értesítője 13. Acta Musei Militaris in Hungaria. Szerk.: Závodi Szilvia. Bp., 2012, Hadtörténeti Múzeum. 335 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
160 | Handbuch der Drogisten-praxis. Ein Lehr- und Nachschlagebuch für Drogisten, Farbwarenhändler usw. Szerk.: G. A. Buchheister. Berlin, 1921, Julius Springer. 1488 p., 2 sztl. lev. Kiadói kopott, viseltes, gerinc nélküli vászonkötésben. |
161 | Handbuch der Pharmaceutischen Praxis. Szerk.: Dr. Hermann Hager. Berlin, 1886, Julius Springer. VI p., 1122 p. Nagyon viseltes vászonkötésben. hiányzó gerinccel, vízfoltos lapokkal. |
162 | HARDING, D. W. Az őskori Európa. A múlt születése. Ford.: Makkay János. Bp., 1986, Helikon. 171 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
163 | HARSÁNYI ZSOLT Ecce homo I-IV. Munkácsy Mihály életének regénye. Bp., 1936, Singer és Wolfner. 264 p., 271 p., 208 p., 250 p. Kiadói vászonkötésben. |
164 | HASSEL, SWEN Kárhozottak légiója. Ford.: Nitkovszki Stanislaw. Bp., 1998, Aquila Könyvkiadó. 354 p., 3 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
165 | HECHT, HERMANN, DR. Lehrbuch der Keramik. Eine Darstellung der keramischen Erzeugnisse in ihrem technischen Aufbau. Berlin-Wien, 1923, Urban & Schwarzenberg. 336 p. Kiadói szakadt, hiányos papírborítóban. |
166 | HEGEDŰS ÁRPÁD A francia irodalom története. Iskolai segédkönyvek. Szentgotthárd, é. n., Wellisch Béla. 96 p., 2 sztl.lev. Kiadói papírborítóban, foltos, kicsit viseltes gerinccel. |
167 | HÉJJAS JENŐ, DR. A nyugat-magyarországi felkelés. Kecskemétiek az 1921. évi nyugat-magyarországi harcokban. Bp., 2006, Magyar Ház. 109 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
168 | HÉJJAS JENŐ, DR. A nyugat-magyarországi felkelés. Kecskemétiek az 1921. évi nyugat-magyarországi harcokban. Bp., 2006, Magyar Ház. 109 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
169 | HERCZEG FERENC Byzance. Dame en trois actes. Traduit par G.-Ph. Dhas. Avec trois bois D Istokovits Kalman. Francia nyelvű! Paris, 1938, Editions De La Sphére. 71 p., felvágatlan. Kiadói papírborítóban. |
170 | HERDER, JOHANN GOTTFRIED Sämmtliche Werke 1-18. 9 kötetben. Stuttgart und Tübingen, 1827-1830, J. G. Cotta sche Buchhandlung,. VI p., 346 p., VII p., 183 p., VI p., 308 p., 6 sztl. lev., 170 p., VIII p., 294 p., 4 sztl. lev., 334 p., 306 p., 1 sztl. lev., 244 p., 359 p., 348 p., 312 p., 291 p., 315 p., 350 p., 320 p., 328 p., 236 p., 2 sztl. lev., 336 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
171 | HERDING, A. Petit á Petit ou Premiéres Lecons de Francais. Leipzig, 1918, Ferdinand Hirt & Sohn. 132 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
172 | HERMANN, GEORGINA Perzsa reneszánsz. A múlt születése. Ford.: Fridli Judit. Bp., 1988, Helikon. 157 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
173 | HILLARY, RICHARD Az utolsó ellenség. Ford.: Kertész Róbert. Bp., 1943, Magyar Téka. 196 p., 2 sztl. lev. Kiadói kopott, foltos félvászon kötésben. |
174 | HOFMANN, ELSE Vierblatt. Erzählung für junge Mädchen. Leipzig, 1921, Abel & Müller. 152 p., 4 t. Kiadói ill. kartonkötésben. |
175 | HOLLäNDER, EUGEN Äskulap und Venus. Eine Kultur und Sittengeschichte im Spiegel des Arztes. Berlin, 1928, Propyläen. 488 p. Kiadói vászonkötésben. |
176 | HÖCK, FERNANDO, DR. Lehrbuch der Pflanzenkunde I-II. München, 1908, J. F. Schreiber in Esslingen. 112 p., IV p., 220 p., 29 t. Kiadói kicsit viseltes félvászon kötésben. |
177 | HUIZINGA, JOHAN A középkor alkonya. Az élet, a gondolkodás és a művészet formái Franciaországban és Németalföldön a XIV. és XV. században. Ford.: Szerb Antal. Bp., 1976, Magyar Helikon. 327 p., 53 sztl. lev., 1620/2100 sorszámozott pld. Kiadói nyl-kötésben, ill. papír védőborítóban. |
178 | HUSZ BÉLA A beteg növény és gyógyítása. Bp., 1941, Kir. Magy. Természettud. Társulat. VIII p., 343 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. szakadtas papír védőborítóban. |
179 | HUSZÁR ALADÁR Gondolatok a világháború alatt. Bp., é. n., Rege. 336 p. Kiadói kopott félvászon kötésben. |
180 | HUSZÁR JÁNOS Múltidéző történetek Pápáról. Jókai könyvek 2. Honismereti olvasókönyv. Pápa, 2005, Jókai Mór Városi Könyvtár. 145 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
181 | HUZLY IMRE, DR. Ember, hogy élsz? Magyarázatok a korszerű élet és a korszerű táplálkozás bibliájából. Mit miből, ha nincs miből? A mai pótkonyha. Bp., 1942, Orvosi Hírlap. 313 p., 3 sztl. lev. Kiadói kopottas félvászon kötésben, ill. szakadtas papír védőborítóban. |
182 | Így történt! 1914-1930 fényképekben. Szerk.: Dormándi László. Bp., 1932, Magyar Hírlap. 284 p., 2 sztl. lev. Papírborítóban, viseltes állapotban. |
183 | ILOSVAY FERENC Jó vadászatot! Bp., 1994, Magyar Könyvklub. 215 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
184 | ILLYÉS GYULA Lélek és kenyér. Kozmutza Flóra értelmességi- és ösztön-vizsgálataival. Bp., é. n., Nyugat. 262 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
185 | ILLYÉS GYULA Magyarok I-II. Naplójegyzetek. Bp., é. n., Nyugat. 468 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
186 | Az Iparművészeti Múzeum gyűjteményei. Szerk.: Miklós Pál. Bp., 1979, Magyar Helikon. 358 p., 9 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
187 | Itália a gyöngyök gyöngye. Milano-Roma, 1939, Enit. 52 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
188 | JAKABHÁZY ZSIGMOND, DR.-ISSEKUTZ BÉLA, DR. A gyógyszerismeret tankönyve I-II. I-II. kötet egybekötve. Kolozsvár, 1913, Stief Jenő és Társa. VI p., 360 p., VII p., 371 p. Félvászon kötésben, viseltes gerinccel. |
189 | JÁMBOR JÁNOS Szarvasnász. Bp., 1978, Táncsics Könyvkiadó. 195 p., 14 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
190 | JÉCSAI LÁSZLÓ Hogyan készítsük el virágos kertünket. A M. Kir. Földmívelésügyi Minisztérium Gazdasági Szakkönyvsorozata 6. sz. Bp., 1934?, Növényvédelem és Kertészet. 61 p., 1 sztl. lev. Spirálkötésben. |
191 | JOBBÁGYI GÁBOR "Ártatlan vagyok". Ismeretlen dokumentumok, emlékképek Tóth Ilonáról. Bp., 2007, Magyar Ház. 113 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
192 | JÓCSIK LAJOS Iskola a magyarságra. Egy nemzedék élete húsz éves kisebbségben. Bp., é. n., Nyugat. 178 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, szakadtas papír védőborítóban. |
193 | JOHNSTON, ALAN Az archaikus Görögország. A múlt születése. Ford.: Rényi Zsuzsanna. Bp., 1984, Helikon. 157 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
194 | JURISTOWSKI MIKLÓS Borország/Tavaszi reggel. Bp., 1936, 1938, Klein S. 127 p., 126 p., 1 sztl. lev. Kopott félvászon kötésben. |
195 | KABAR VIVIEN Kígyóbőrben. Bp., 2004, Garbo Kiadó. 95 p., dedikált. Kiadói ill. kartonkötésben. |
196 | KÁKOSY LÁSZLÓ Egyiptomi és antik csillaghit. Apollo könyvtár 9. Bp., 1978, Akadémia. 347 p., 14 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
197 | Kapcsolatok 1980. Etno-Art és (nép)művészte szemiotika. Válogatta, a bevezetőt írta: Hoppál Mihály. Rajz: Artner Margit. Mítoszok, mesék, jelek. Válogatta, a bevezetőt írta: Bak Imre. Rajz: Hertelendy Júlia és Jankovics Marcell. Bp., 1980, Népművelési Intézet. 101 p., 73 p. Kiadói szakadtas, ill. papírborítóban. |
198 | KARDEC, ALLAN Spiritiszta szeánszok. Ford.: Frigyes László. h. n., é. n., k. n. 32 p. Viseltes papírborítóban. |
199 | KARINTHY FRIGYES Holnap reggel. Tragikomédia három felvonásban. Békéscsaba, 1921, Tevan. 126 p., 1 sztl. lev. Kiadói nagyon viseltes papírborítóban. |
200 | KARINTHY GÁBOR Bánat. Bp., 1973, Magvető. 197 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
201 | KATALÓGUS A szovjet ex libris 1917-1967. Bp., 1967, OSZK. 55 p., 500 pld. Hozzá: Stettner Béla ex libris kiállítása 1969. november. Bp., 1969, OSZK KBK. 15 p. Tűzve. Kiadói ill. papírborítóban. |
202 | KATALÓGUS Bucharest in the 1920s-1940s: Between avant-garde and modernism. Román-angol nyelvű! Bukarest, 1994, Simatria. 234 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
203 | KATALÓGUS Huszka József, a rajzoló gyűjtő. Bp., 2006, Néprajzi Múzeum. 315 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
204 | A katasteri tiszta jövedelem kiszámítására szolgáló segéd-táblázat. 1600 négyszögöles kataszteri holdak után számítva. Bp., 1910, M. Kir. Áll. Nyomda. 211 p. Foltos, viseltes amatőr félvászon kötésben, felkasírozott papírborítóval. |
205 | Kató, mint asszony. Szerk.: Németh M. László. Bp., 1990, Nótárius Könyvkiadói Gazdasági Munkaközösség. 79 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
206 | KERÉKY ANNA MÁRIA Házasság nem fontos... Bp., é. n., Dr. Vajna György és Társa. 240 p. Kiadói, kicsit viseltes papírborítóban. |
207 | KESZELI FERENC Pozsony. Anno... Századfordulós évtizedek, hangulatok képes levelezőlapokon. I. kiadás. Somorja, 2004, Méry Ratio. 168 p., 2 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
208 | KHÁJJÁM, OMÁR Rubáiját. Ford.: Szabó Lőrinc. Ill.: Szász Endre. Bp., 2004, Helikon. számozatlan oldalak. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. |
209 | KIDDER, EDWARD Az ősi Japán. A múlt születése. Ford.: Gy. Horváth László. Bp., 1987, Helikon. 156 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
210 | KISS ÁKOS Barokk fajanszművészet Magyarországon. Holics és Tata. Bp., 1966, Corvina. 53 p., 27 sztl. lev., 1950 pld. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
211 | KISS JÁNOS, DR. A szépről és a szépművészetekről. Bp., 1903, Stephaneum. 116 p. Kiadói kopottas vászonkötésben, kicsit viseltes gerinccel. |
212 | KNER IZIDOR Aforizmái. Vadász Miklós rajzaival. Gyoma, 1917, Szerző. 167 p. Kiadói foltos félvászon kötésben. |
213 | Kner Nyomda Múzeum. Szerk.: Elek László. Gyoma, 1970, Kner Nyomda. 40 p., 3 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
214 | KNITTEL, JOHN Therese. A szép írások kilencedik kötete. Ford.: Bálint György. VI. kiadás. Bp., é. n., Bárd Ferenc és Fia. 523 p. Kiadói kopott vászonkötésben. |
215 | KOCZOGH ÁKOS Fémművesség. Mai Magyar Iparművészet. Bp., 1977, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. 177 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadtas papír védőborítóban. |
216 | KOCSIS ISTVÁN Történészek a kereszten avagy az áldozatok bosszúja. Regény a román történelemhamisításról. Bp., 1991, Püski. 548 p. Kiadói papírborítóban. |
217 | KODOLÁNYI JÁNOS Feketevíz. Bp., é.n., Athenaeum. 255 p. Kiadói nagyon viseltes, szakadt, ill. (Török) papírborítóban, részben hiányos gerinccel. |
218 | KOLLE, W., DR.-HETSCH, H., DR. Die Experimentelle Bakteriologie und die Infektionskrankheiten I-II. Mit besonderer Berücksichtigung der Immunitätslehre. Berlin-Wien, 1929, Urban&Schwarzenberg. VIII p., IV p., 1119 p. Kiadói kicsit viseltes vászonkötésben. |
219 | KOMÁROMI JÁNOS Az idegen leány. Egy magányos ember följegyzései. Bp., 1926, Stádium. 207 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
220 | KOMJÁTHY JENŐ A homályból. Az éloa cziklussal. Költemények 1876-1894. Bp., 1910, k. n. 64 p. Amatőr félvászon kötésben, felkasírozott papírborítóval. |
221 | KORSÓS LÁSZLÓ Remélem, pünkösdre otthon leszek... Jókai füzetek. Egy pápai katona és öregdiák feljegyzései. Pápa, 2011, Jókai Mór Városi Könyvtár. 103 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
222 | KOSSA ISTVÁN Harc a magyar dolgozókért. Bp., 1948, Népszava. 295 p. Kiadói kopottas félvászon kötésben. |
223 | KOSZTOLÁNYI DEZSŐ Ábécé. Kosztolányi Dezső hátrahagyott művei V. kötet. Bp., é. n., Nyugat. 247 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. szakadt, hiányos papír védőborítóban. |
224 | KOVÁCS LÁSZLÓ Műszakiak zsebkönyve. IV. kiadás. Bp., 1980, Műszaki Könyvkiadó. 797 p., XVI p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
225 | KOWARSKI, A. Klinische Mikroskopie. Atlas und Leitfaden. Berlin, 1932, Urban & Schwarzenberg. 172 p., 80 t., 1 sztl. lev. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
226 | Kőbányai utcák, utak, terek, parkok története. Megjelent hazánk felszabadulásának 40. évfordulója tiszteletére. Bp., 1985, Bp. Főváros X. kerületi Tanácsa V. B,. 139 p., 20 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
227 | KÖVI PÁL Erdélyi lakoma. II. kiadás. Bp., 1980, Corvina. 245 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
228 | Kreatív sokszínűség. Unesco könyvek. A Kultúra és Fejlődés Világbizottságának jelentése. Bp., 1996, Osiris Kiadó-Magyar Unesco Bizottság. 299 p. Kiadói kartonkötésben. |
229 | KRÚDY GYULA Az emlékek szakácskönyve. Ízes írások és régi receptek. Debrecen, 1983, Táltos GM. 220 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
230 | Kulin György munkássága és a magyarországi amatőrcsillagász mozgalom. Összeállította: Bartha Lajos. Kiskunhalas, 1996, Magyar Csillagászati Egyesület. 92 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
231 | LACZKÓ GÉZA Rákóczi I-II. Bp., 1955, Szépirodalmi. 502 p., 1 sztl. lev., 550 p., 1 sztl. lev., 5000 pld. Kiadói vászonkötésben. |
232 | LAJTOS JÓZSEF Gróf Migazzi Kristóf Antal váci püspöksége. Bp., 1942, k. n. 110 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
233 | LAKATOS KÁROLY Vadászhit. A magyar vadászbabonák és hiedelmek kultusza. Reprint! Bp., 1990, Népszava. 108 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
234 | LAQUEUR, A., DR. Die Praxis der Hydrotherapie und verwandter Heilmethoden. Ein Lehrbuch für Arzte und Studierende. Berlin, 1910, Julius Springer. 288 p. Félvászon kötésben. |
235 | LÁZÁR BÉLA Iványi-Grünwald Béla. Az Ernst-Múzeum művész-könyvei II. II. kiadás. Bp., 1921, Légrády Testvérek. 30 p., XV p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
236 | Legújabb magyar német levelező és üzleti tanácsadó. A polgári életben előforduló mindenféle levelezéseknek és iratoknak gyűjteménye. Szerk.: Karády Ignácz. Bp., é. n., Franklin. 382 p. Kiadói ill. félvászon kötésben, nagyon viseltes gerinccel. |
237 | LEONTIN, SZILI Ágota hozománya. Bp., é. n., Szt. István Társulat. 333 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopott, foltos, viseltes vászonkötésben. |
238 | LICHTENBERG, GEORG CHRISTOPH William Hogarth s Zeichnungen. Nach den Originalen in Stahl gestochen. Stuttgart, 1873, Rieger sche Verlagsbuchhandlung. XXXII p., 606 p., 91 t. metszet. Kiadói aranyozott kopott, viseltes vászonkötésben. |
239 | LIEBESKIND, AUGUST JACOB Pálmalevelek. Ford.: Márton László. Bp., 1986, Helikon. 152 p., 2 sztl. lev., 482/3000 pld. Kiadói bőr kötésben. |
240 | LIGETI PÁL Új Pantheon felé. A kultúrák élete a művészet tükrében. Bp., é. n., Athenaeum. 260 p. Amatőr félvászon kötésben. |
241 | LING, ROGER A klasszikus görög világ. A múlt születése. Ford.: Zsolt Angéla. Bp., 1986, Helikon. 154 p., 3 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
242 | LOMBARD, JAQUES Éjjeli vallomás. Ford.: Szinnai Tivadar. Bp., 1926, Pantheon. 176 p. Kiadói aranyozott kopott vászonkötésben. |
243 | LUKÁCS GYÖRGY A történelmi regény. Bp., 1947, Hungária. 305 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
244 | LUKÁCS GYÖRGY, DR. Beszédek nemzetközi kongresszusokon és konferenciákon. Bp., 1927, Pantheon. 212 p. Amatőr félvászon kötésben. |
245 | LÜBKE, WILHELM Geschichte der Architektur. II. band. Leipzig, 1886, E. A. Seemann. 572 p. Kiadói vászonkötésben. |
246 | A ma szakácskönyve. 2000 recept. Diétás ételek. Olcsó és gyorsan készülő ételek. Weekend főzés. Nyers ételek. Szerk.: Z. Tábori Piroska és Dr. Vincze Jenő. II. kiadás. Bp., é. n., Dante. 632 p. Kiadói kopottas aranyozott vászonkötésben. |
247 | MAGI, GIOVANNA Izrael. Magyar nyelvű kiadás! Firenze, 1993, Bonechi. 123 p., 2 sztl. lev. Hozzá: Valdes, Giuliano: Jézus földje. Magyar nyelvű kiadás! Firenze, 1993, Bonechi. 127 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
248 | A magyar muzsika könyve. Szerk.: Dr. Molnár Imre. Bp., 1936, Merkantil-Nyomda. 632 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
249 | Magyar művelődéstörténet I-V. I. kötet: Ősműveltség és középkori kultúra. II. kötet: Magyar Renaissance. III. kötet: A kereszténység védőbástyája. IV. kötet: Barokk és felvilágosodás. V. kötet: Az új Magyarország. Szerk.: Domanovszky Sándor. Bp., é.n., Magyar Történelmi Társulat. 636 p., 2 sztl. lev., 670 p., 1 sztl. lev., 664 p., 2 sztl. lev., 658 p., 1 sztl. lev., 684 p., 2 sztl. lev. Korabeli kopottas, viseltes félvászon kötésben, viseltes gerinccel. |
250 | Magyar művészettörténet 1-10. 1. A honfoglalás. 2. Románkor. 3. Gótika. 4. Reneszánsz. 5. Barokk. 6. Klasszicizmus. 7. Romantika-Realizmus. 8. A századforduló. 9. Két világháború között. 10. A jelenkor. Bp., 1970-1971, Minerva. Kiadói ill. papírborítóban, karton tokban. |
251 | A magyar zenetörténet képeskönyve. Keresztury Dezső, Vécsey Jenő és Falvy Zoltán munkája. Bp., 1960, Magvető. 335 p. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadt, viseltes papír védőborítóban. |
252 | Magyarország bélyegei 1850-től 1948-ig. XI. kiadás. Bp., 1948, Székely Sándor. 183 p. Kiadói foltos ill. papírborítóban. |
253 | MARSCHALKÓ LAJOS Vörös vihar. Reprint! Bp., 2002, Gede Testvérek Bt. 190 p., 5 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
254 | MARSCHALKO TEOFIL Pajtás, egyremegy... Versek. Bp., é. n., Pallas. 70 p., 1 sztl. lev.6. sz. sorszámozott pld. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
255 | MARTIN, A., DR. Lehrbuch der Geburtshilfe. Für praktische Arzte und Studirende. Wien-Leipzig, 1891, Urban & Schwarzenberg. 394 p., 8 t. Kopott, viseltes félvászon kötésben. |
256 | MATUSKA MÁRTON A megtorlás napjai. Ahogy az emlékezet megőrizte. Bp., é. n., Montázs Könyvkiadó. 375 p., 14 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
257 | MAY, CHARLES (KÁROLY), DR. A Csendes óczeánon. Utazási élmények. Ford.: Szekrényi Lajos. Bp., 1898, Szent István Társulat. 677 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. festett vászonkötésben. |
258 | MELHA ARMANDNÉ, DR.-HILF PAULA, DR. Versei. Bp., 1940, k. n. 33 p., dedikált. Papírborítóban. |
259 | METSZET Buda and Pesth (from the Bloxberg). W. H. Bartlett acélmetszete, W. Beattie: The Danube című művében jelent meg. |
9000 | ||
260 | METSZET Haltér s a városi egyház Pesten. Ludwig Rohbock acélmetszete, Hunfalvy J. - L. Rohbock: Magyarország és Erdély eredeti képekben című művében jelent meg. Darmstadt, 1860 k., G. G. Lange. |
261 | METSZET The Bloxberg (from Pesth). W. H. Bartlett acélmetszete, W. Beattie: The Danube című művében jelent meg. |
9000 | ||
262 | METSZET The Bridge of Pesth. W. H. Bartlett acélmetszete, W. Beattie: The Danube című művében jelent meg. |
9000 | ||
263 | METSZET Városháza Pesten. Ludwig Rohbock acélmetszete, Hunfalvy J. - L. Rohbock: Magyarország és Erdély eredeti képekben című művében jelent meg. Darmstadt, 1860 k., G. G. Lange. |
264 | MEZEI, GEORGETTE (GYÖRGY) Italie. Francia nyelvű! Paris, 1971, J. J. Carpentier. 141 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
265 | MIKLÓS PÁL A sárkány szeme. Bevezetés a kínai piktúra ikonográfiájába. Bp., 1973, Corvina. 271 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
266 | MILNE, A. A. Micimackó. Ford.: Karinthy Frigyes. Ernest H. Shepard képeivel. Bp. é. n., Kossuth. 123 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
267 | MINDES, J., MAG. PH. Pharmazeutisches Kompendium für Apotheker, Arzte und Drogisten. Wien, 1932, Wilhel Maudrich. VIII p., 522 p., VII t. Kiadói vászonkötésben. |
268 | MÓCSY ANDRÁS Pannonia a késői császár korban. Apollo könyvtár 4. Bp., 1975, Akadémia. 211 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
269 | MOIRET LUJZA A hangképzés reformja. Hogyan juthatunk el az igazi, valóban megalapozott beszéd- és énekhanghoz. Bp., 1937, k. n. 63 p., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
270 | MOLNÁR ANTAL A hangviszonyok népszerű ismertetése. Rozsnyai Károly 1407. sz. Bp., 1918, Rozsnyai Károly. 102 p. Kiadói vászonkötésben. |
271 | MOLNÁR GÉZA, DR. Általános zenetörténet I. A legrégibb időktől 1600-ig. Bp., 1911, Rozsnyai Károly Könyv- és Zeneakadémia hivatala. 214 p., 1 sztl. lev. Vászonkötésben. |
272 | MOOREY, P. R. S. Bibliai tájak. A múlt születése. Ford.: Rakovszky Zsuzsa. Bp., 1984, Helikon. 161 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
273 | MÖRIKE, EDUARD Mozart auf der Reise nach Prag. Wien, 1920 k., Schroll. 123 p., 14 t. színes litográfia. Szennycímoldal hiányzik! Kartonkötésben, viseltes papírtokban. |
274 | München 1938. Diplomáciai és politikai dokumentumok. Összeállította: Harsányi Iván. Bp., 1988, Kossuth Könyvkiadó. 283 p., 10 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
275 | NÁDAI PÁL A lakásberendezés művészete. Bp., Kir. Magyar Egy. Nyomda. 303 p., LXXX t. Kiadói félbőr kötésben, kicsit viseltes gerinccel. |
276 | Nagy európai madárkalauz. Több mint 300 madárfaj-több mint 500 színes kép. Szerk.: Dr. Reinhard Witt. Ford.: Schmidt Egon. Bp., 1995, Officina Nova. 159 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
277 | NAGY LAJOS Budapest nagykávéház. Bp., é. n., Nyugat. 222 p. Kiadói kopott vászonkötésben. |
278 | NÉKÁM LAJOSNÉ Régi magyar patikák. Bp., 1971, Corvina. 61 p., 21 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
279 | NELKEN, DINAH Ich an dich. Ein Roman in Briefen. Berlin, 1939, Gustav Weise. számozatlan oldalak. Kiadói vászonkötésben. |
280 | NOTTER ANTAL, DR. A Szent István Társulat története. Ötvenedik rendes közgyűlése alkalmából. Bp., 1904, Szent István Társulat. 266 p. Kiadói papírborítóban. |
281 | NYIRŐ JÓZSEF Halhatatlan élet. Erdélyi remekírók sorozata. Buenos Aires (Argentína), 1971, Transsylvania. 314 p., 4 sztl. lev. Kiadói bőr kötésben, javított gerinccel. |
282 | OATES, DAVID-OATES, JOAN A civilizáció hajnala. A múlt születése. Ford.: Puskás Ildikó. Bp., 1983, Helikon. 149 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
283 | OBRAZCOV, SZ. A kínai színház. Ford.: Siklósi Mihály. Bp., 1960, Gondolat. 321 p., 1 sztl. lev., 4400 pld. Kiadói ill. kartonkötésben, szakadtas védőfóliában. |
284 | OLSHAUSEN-SCHÖNBERGER, KäTHE Die politische Arche Noah. München, 1914, Braun & Schneider. 28 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
285 | OLSHAUSEN-SCHÖNBERGER, KäTHE Im Spiegel der Tierwelt. Neue Folge. München, é. n., Braun & Schneider. 36 t. Hozzá: Olshausen-Schönberger, Käthe: Im Spiegel der Tierwelt. Vierte Auflage. München, é. n., Braun & Schneider. 36 t. Kiadói ill. kartonkötésben. |
286 | PACH ZSIGMOND PÁL Szürkeposztó, szűrposztó, szűr. Társadalom- és Művelődéstörténeti tanulmányok 31. Fejezetek a magyarországi szövőipar korai történetéből. Bp., 2003, MTA Történettudományi Intézete. címkép, I-XXI., 171 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
287 | PAJOR TAMÁS Kötetlen kötet. Bp., 2007, Jószöveg Műhely Kiadó. 191 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
288 | PALÉOLOGUE, MAURICE Am Zarenhof I-II. Während des Weltkrieges. München, 1927, F. Bruckmann A.-G. 479 p., 506 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
289 | PÁRDÁNYI MIKLÓS, DR. Államegység és nemzetiségi kérdés. Bp., 1944, Veritas. 581 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
290 | PÁSZTOR ÁRPÁD Őszi szántás. Bp., é. n., Dick Manó. 109 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
291 | PAUL, JEAN Entlarvung der Weiber durch Jean Paul. Wien, é. n., Anton Schroll. 74 p., 1 sztl. lev., 10 t. színes litográfia. Kiadói ill. kopott kartonkötésben, gerince hiányzik. |
292 | PELLICO, SILVIO Börtöneim. Ford.: Erdélyi Károly. Bp., 1886, Franklin-Társulat. 271 p. Amatőr, viseltes, kopott félvászon kötésben, viseltes részben hiányos gerinccel. |
293 | A pénzintézetek hadikórházának első évkönyve. Válogatott fejezetek a háborús orvoslástanból. Szerk.: Dr. Manninger Vilmos, Dr. John M. Károly, Dr. Parassin József. Bp., 1916, Pénzintézetek Hadikórháza. CXXXX p., 2 sztl. lev., 767 p. Zsinóros vászonkötésben. |
294 | PEREHÁZY KÁROLY A régi Óbuda. Kássa Gábor akvarelljeivel. Bp., 1975, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. 61 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
295 | PEREHÁZY KÁROLY Magyarországi kovácsoltvas-művesség. Bp., 1982, Corvina. 71 p., 24 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
296 | Picasso. Gemälde. Berlin, é. n., Emil Vollmer. 8 p., 10 t. Kiadói ill. papírborítóban. |
297 | Poétika. Szerk.: Riedl Frigyes. Átdolgozta: Pintér Jenő. VII. kiadás. Bp., 1925, Lampel R. 304 p. Kiadói papírborítóban. |
298 | PONCINS, LEON DE A forradalom titkos erői. Reprint! Bp., 2001, Gede Testvérek Bt. 192 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
299 | POSTGATE, NICHOLAS Az első birodalmak. A múlt születése. Ford.: Háklár Noémi. Bp., 1985, Helikon. 157 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
300 | PRENTICE, MULFORD A győzedelmes élet. Mulford Prentice elmélkedései. Ford.: Varságh János. III. kiadás. Bp., é. n., Singer és Wolfner. 127 p., felvágatlan. Kiadói papírborítóban. |
301 | Psychopathia sexualis. Mit besonderer berücksichtigung der conträren sexualempfindung. Szerk.: Dr. R. v. Krafft-Ebing. II. kiadás. Stuttgart, 1887, Ferdinand Enke. 148 p. Amatőr félvászon kötésben. |
302 | PURCHLA, JACEK Das Theater und sein Architekt. Lengyel-német nyelvű! Krakkó, 1993, Internationales Kulturzentrum. 9-15 p. hiányzik, helyette a 63-68p. van bekötve! 124 p., 7 sztl. lev., Gerle Jánosnak dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
303 | PUSZTAI ERVIN Budapest téridőben. Fotó: Visontay Péter. Bp., 2005, Enciklopédia Kiadó. 143 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
304 | Rákóczi album. II. Rákóczi Ferenc és kurucai. Bp., é. n., Pesti Napló. 140 p., 10 t. Kiadói aranyozott, festett, díszes, kopott vászonkötésben. |
305 | RÁPÓTI JENŐ-ROMVÁRY VILMOS Gyógyító növények. VI. változatlan kiadás. Bp., 1980. Medicina. 511 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
306 | RAWSON, PHILIP Az indiai civilizáció. A múlt születése. Ford.: Gáthy Vera. Bp., 1983, Helikon. 158 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
307 | Régiségek könyve. Szerk.: Voit Pál. Bp., 1983, Gondolat. 513 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
308 | REICH, JOHN Az ősi Itália. A múlt születése. Ford.: Gáthy Vera. Bp., 1987, Helikon. 139 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
309 | RÉVAY JÓZSEF Megtanulok latinul. Bp., é. n., Franklin-Társulat. 323 p. Kiadói ill. papírborítóban, fakó gerinccel. |
310 | RÉVÉSZ BÉLA Ady Endre összes levelei Lédához és a nagy regény teljes története. Fényképek, facsimilék számos reprodukciójával. Bp., é. n., Szerző. 608 p. Kiadói félvászon kötésben. |
311 | RÓDER ADOLF Levélszerinti oktatás a német nyelv magánúton való tanulására. 1-40. levél. Bp., 1901, Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). 658 p. Kiadói vászonmappában és vászon díszdobozban. |
312 | ROGERS, MICHAEL A hódító iszlám. A múlt születése. Ford.: Pálvölgyi Endre,. Bp., 1987, Helikon. 169 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
313 | SCHLEMMER, OSKAR-MOHOLY-NAGY LÁSZLÓ-MOLNÁR FARKAS A Bauhaus színháza. Bp., 1978, Corvina. 100 p., 2 sztl. lev., 1 kihajtható mell. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
314 | SCHMIDT JÓZSEF Az ó-ind epika. Ethika könyvtár I. Bp., 1921, Ethika Tudományterjesztő és Könyvkiadó Rt. 148 p., felvágatlan. Pótolt papírborítóra ráragasztva az eredeti hiányos borító, viseltes állapotban. |
315 | SCHÖN JÓZSEF A szoczialismus ismertetése. Bp., 1899, Lampel R. Kk. 83 p. Viseltes amatőr félvászon kötésben. |
316 | SCHUYT, MICHAEL-ELFFERS, JOOST-COLLINS, GEORGE R. Fantastic architecture. Personal and eccentric visions. New York, 1980, Harry N. Abrams. 247 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
317 | SEPSI ÁRPÁD-KOHL ISTVÁN A kárpáti baranmedvéről. Kolozsvár, 1997, Erdélyi Múzeum-Egyesület. 99 p. Kiadói papírborítóban. |
318 | SIKLÓS ALBERT Az ellenponttan gyakorlati része I. Rozsnyai Károly 953. sz. Bp., é. n., Rozsnyai Károly. 69 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
319 | SIKLÓS ALBERT Hangjegyfüzet (példatár) II. Rozsnyai Károly 942. sz. Bp., é. n., Rozsnyai Károly. 63 p. Kiadói papírborítóban. |
320 | A Sion-hegy alatt. Ady Endre istenes versei. Szerk.: Szabó Lőrinc. Bp., é. n., Athenaeum. 128 p. Vászonkötésben. |
321 | SOPP, A., DR. MED. Suggestion und Hypnose. Ihr Wesen, ihre Wirkungen und ihre Bedeutung als Heilmittel. Leipzig und Würzburg, 1920, Curt Kabitzsch. 75 p., 2 sztl. lev. Kiadói papírborítóban, szétesett állapotban. |
322 | St. Gallen 1900-1914. Der St. Galler Jugendstil in seinem kulturhistorischen Zusammenhang. St. Gallen, 1979, VGS. 147 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
323 | STERNE, CARUS Herbst- und Winterblumen. Eine Schilderunge der heimischen Blumenwelt. Leipzig, 1886 k., F. Tempsky. XVII p., 490 p., 38 t. Szennycímoldal hiányzik! Kiadói nagyon viseltes, foltos, kopott vászonkötésben, széteső állapotban, a könyvtest elválik a borítótól. |
324 | STRARNFELD BÉLA, BÁRÓ A házikertek berendezése és ápolása. Falusi könyvtár 33. II. átdolgozott és bővített kiadás. Bp., 1903, Franklin Társulat. 96 p. Kiadói ill. viseltes, szakadtas papírborítóban. |
325 | SZABÓ DEZSŐ A Kodolányi-eset. Szabó Dezső füzetek 69-70. sz. Az olvasóhoz. Hogyan tanítottam én? A döntő probléma. Életeim. Mai jegyzetek. Bp., 1941, Ludas Mátyás. 104 p. Kiadói papírborítóban. |
326 | SZABÓ DEZSŐ A kolozsvári Nemzeti Színház. Szabó Dezső füzetek 67. sz. A magyar református öntudat mozgósítása. (VI.) Életeim. Mai jegyzetek. Bp., 1941, Ludas Mátyás. 62 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
327 | SZABÓ DEZSŐ A magyar a viharban. Szabó Dezső füzetek 65. sz. Életeim. A hazára talált próféta. Michelangelo a Farkas-réten. Áront ünneplik. Mai jegyzetek. Bp., 1941, Ludas Mátyás. 61 p. Kiadói papírborítóban. |
328 | SZABÓ DEZSŐ A magyar jövő alapproblémái (II). Szabó Dezső füzetek 46. sz. A magyar művelődés politikájának főbb vonalai. A visszatért szökevény. Mai jegyzetek. Bp., 1939, Ludas Mátyás. 71 p. Kiadói papírborítóban. |
329 | SZABÓ DEZSŐ A magyar Miniszterelnökhöz. Szabó Dezső füzetek 38. sz. Az Anschluss. A magyar református öntudat mozgósítása. (4.) Válasz egy magyar munkásnak. Életeim. Bp., 1938, Ludas Mátyás. 72 p. Kiadói papírborítóban. |
330 | SZABÓ DEZSŐ A magyar néphadseregről (2). Szabó Dezső füzetek 29. sz. A kiválasztás. Életeim. Mai jegyzetek. Bp., 1937, Ludas Mátyás. 72 p. Kiadói papírborítóban. |
331 | SZABÓ DEZSŐ A magyar társadalom megszervezése. Szabó Dezső füzetek 72. sz. Béke. Életeim. Mai jegyzetek. Bp., 1941, Ludas Mátyás. 64 p. Kiadói papírborítóban. |
332 | SZABÓ DEZSŐ A paraszt-probléma és az irodalom. Szabó Dezső füzetek 68. sz. A döntő probléma. Aratás. Mai jegyzetek. Bp., 1941, Ludas Mátyás. 61 p. Kiadói papírborítóban. |
333 | SZABÓ DEZSŐ Az író és a haszon. Szabó Dezső füzetek 64. sz. Elkergetett Istenek. (4.) Életeim. A Horvát néni sírása. Mai jegyzetek: Az Elsodort Falu filmjéhez. Bp., 1941, Ludas Mátyás. 63 p. Kiadói papírborítóban. |
334 | SZABÓ DEZSŐ Az őrült kunyhó. Szabó Dezső füzetek 73-74. sz. Az Egyke. Tanárok. Életeim. A fordított kukker. Mai jegyzetek. Bp., 1941, Ludas Mátyás. 116 p., 2 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
335 | SZABÓ DEZSŐ Elkergetett istenek (3). Szabó Dezső füzetek 63. sz. Életeim. Megtépázott napló. Mai jegyzetek. Bp., 1941, Ludas Mátyás. 68 p. Kiadói papírborítóban. |
336 | SZABÓ DEZSŐ Erdély alkalmából. Szabó Dezső füzetek 60. sz. Elkergetett istenek. (I.) A magyar nyelvért. Válasz egy magyar fiatalembernek. A betű és a lélke. A visszakerült szántóföld. Mai jegyzetek. Bp., 1940, Ludas Mátyás. 88 p. Kiadói papírborítóban. |
337 | SZABÓ DEZSŐ Halleluja! Szabó Dezső füzetek 30. sz. Az elítéltek. A magyar nyelv. Erdély és a kritika: 1. Sületlenség: Tamási Áron könyve. 2. Erdélyi szomorúság. Mai jegyzetek. Bp., 1937, Ludas Mátyás. 79 p. Kiadói papírborítóban. |
338 | SZABÓ DEZSŐ Juhász Gyula. Szabó Dezső füzetek 28. sz. A magyar néphadseregről. Makkai Sándor regénye. Életeim. Mai jegyzetek. Bp., 1937, Ludas Mátyás. 72 p. Kiadói papírborítóban. |
339 | SZABÓ DEZSŐ Szavak a karácsonyfa alól. Szabó Dezső füzetek 61-62. sz. Elkergetett istenek. (II). Életeim. Ruha és lélek. A Gyöngyösbokréta. A levethetetlen ruha. Magánosság és összeférhetetlenség. Minden út oda visz. Semmi. Idill. Finom legény lettem. Bp., 1940, Ludas Mátyás. 111 p. Kiadói papírborítóban. |
340 | SZABÓ DEZSŐ Széchenyi évfordulója. Szabó Dezső füzetek 71. sz. Katona dolog. A döntő probléma. Életeim. Mai jegyzetek. Bp., 1941, Ludas Mátyás. 64 p. Kiadói papírborítóban. |
341 | Szabó Ervin történeti írásai. Történetírók tára. Szerk.: Litván György. Bp., 1979, Gondolat. 713 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
342 | SZABÓ FERENC Mielőtt szürkülnek a színek. Triznya Mátyás akvarelljei. Róma, 1987, k. n. 143 p. Kiadói ill. (Szokoly György) papírborítóban. |
343 | SZALAI SÁNDOR Nyelvészeti morzsák a logika asztaláról. Különlenyomat a Magyar Nyelv 1960. évi 2. számából. Bp., 1960, k. n. 203-210 p., dedikált. Hozzá: Szalai Sándor: Kutatástervezés és kutatásszervezés a fejlett nyugati tőkés országokban. Különlenyomat a Magyar Tudomány 1960. évi 10 számából. Bp., 1960, k. n. 589-607 p., dedikált. Papírborítóban. |
344 | SZALAI ZOLTÁN A kockától az aktig. II. kiadás. Bp., 1988, Múzsák. 131 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
345 | SZALAY LÁSZLÓ Barátunk és ellenségünk az állat. Bp., 1943, Kir. Magy. Egy. Nyomda. 251 p. Kiadói félvászon kötésben. |
346 | SZÁSZ BÉLA, IFJ. Háborús versek. Az összes bevétel a vak katonáké. Bp., 1915, Franklin-Társulat. 29 p., felvágatlan. Kiadói papírborítóban. |
347 | SZÉKELY LÁSZLÓ A parton ülők panasza. Versek. Szombathely, 1932, k. n. 98 p., 1 sztl. lev. Kiadói foltos papírborítóban. |
348 | SZEKFŰ GYULA Forradalom után. Bp., é. n., Cserépfalvi. 207 p. Kiadói félvászon kötésben, viseltes sarkokkal. |
349 | SZEMÁN ATTILA In Necessitate... A Rákóczi-szabadságharc időszakának "labanc" szükségpénzei. Bp., 2003, Martin Opitz Kiadó. 106 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
350 | SZILÁGYI BÉLA Erdélyből jöttem! Összes költeményei. Bp., 1926, Bethlen Gábor Irodalmi és Nyomdai Rt. 264 p., 1 sztl. lev. Kiadói aranyozott kopott vászonkötésben. |
351 | SZILY SZ. KÁROLY Emléklap. h. n., 1934, Szerző. 14 p., 1 sztl. lev. Tűzve. |
352 | SZITNYAI ZOLTÁN Jelmezbál. Bp., é. n., Athenaeum. 148 p., dedikált. Kiadói kopott vászonkötésben. |
353 | SZUSZAI ANTAL A tiszta életről. Kalauz mivelt, serdült ifjak számára. Bp., 1906, Stephaneum. 332 p. Kiadói kopott vászonkötésben. |
354 | TABI LÁSZLÓ Címzett ismeretlen. Ill.: Sajdik Ferenc. Bp., 1979, Szépirodalmi. 361 p., 3 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben. |
355 | TAKÁCS JÁNOS, DR. Közteherviselés II. Rákóczi Ferenc korában. Zalaegerszeg, 1941, Pannonia Könyvnyomda. 332 p., 2 sztl. lev. Kiadói papírborítóban, a könyvtest elválik a borítótól. |
356 | TAMÁSI ÁRON Ábel a rengetegben. Szefhe magyar regényei. Bp., é. n., Székely Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesülete. 207 p. Kiadói vászonkötésben. |
357 | TAPOLCAINÉ SÁRAY SZABÓ ÉVA Komárom nyomdászat- és sajtótörténete 1705-1849. Komárom, 2010, KT Könyv- és Lapkiadó Kft. 236 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
358 | Telehold. 100 japán vers. Ford.: Kosztolányi Dezső. A reprodukciókat Gottl Egon készítette. Bp., 1989, Helikon. 122 p., 5 sztl. lev., 3000 pld. Kiadói különleges kézi merítésű Unryu papírkötésben. |
359 | Természettudományi értekezések. Arago, Bessel, Dove, Haeckel, Heer, Herschel, Humboldt, Kirchhoff, Liebig, Lyell, Melloni, Virchow népszerű munkáiból. Bp., 1875, K. M. Természettudományi Társulat. 355 p., 2 sztl. lev. Kiadói viseltes, szakadt, hiányos, foltos papírborítóban. |
360 | TERSÁNSZKY J. JENŐ Az amerikai örökség. Bp., é. n., Nyugat. 167 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
361 | TEVAN ANDOR A könyv évezredes útja. Bp., 1956, Művelt Nép. 358 p., 1 sztl. lev., 3000 pld. Kiadói félvászon kötésben. |
362 | ThukydidesI-III. Egybekötve. Ford.: Zsoldos Benő. Bp., 1887, MTA. L p., 1 sztl. lev., 321 p.,1 sztl. lev., 176 p., 238 p., 1 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben. |
363 | Tolnai világtörténelme - Az ókor története I-II. I.: Az őskortól a rómaiak történetéig. II.: A Római-birodalom története. Bp., é. n., Magyar Ker. Közlöny, Hírlap- és Könyvkiadó-vállalat. 430 p., 1 sztl. lev., 358 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopott, viseltes aranyozott vászonkötésben, nagyon viseltes, elváló gerinccel. |
364 | Tolnai világtörténelme - Az újkor története I-II. I.: A felfedezések, A reformáció és az ellenreformáció kora. II.: XIV. Lajos és Nagy Frigyes kora. Bp., é. n., Magyar Ker. Közlöny, Hírlap- és Könyvkiadó-vállalat. 440 p., 4 sztl .lev., 436 p., 2 sztl. lev. Kiadói kopott aranyozott vászonkötésben, viseltes gerinccel. |
365 | Trianon: Merénylet a magyarság ellen. Szerk.: Radics Géza. Chicago, 2010, Szabad Magyar Református Egyház. 64 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
366 | TVINNEREIM, HELGA STAVE Arkitektur i Alesund 1904-1907. Oppattbygginga av byen etter brannen 23. januar 1904. Norvég nyelvű! Aalesunds, 1981, Aalesunds Museum. 240 p., postabélyegzéssel, aláírásokkal, Gerle Jánosnak dedikált a szerző által. Kiadói aranyozott műbőrkötésben. |
367 | Az uj Sallustius. "Borsszem Jankó" könyvtára 1. szám. Cajus Sallustius Crispus római történetiró ujonnan felfedezett és a felfedező által magyarra forditott és tudományos előszóval ellátott kézirata, mely Catilina győzelméről iratott, melyet számos rajzzal és egy sült galambbal Mühlbeck Károly ékesitett. Bp., 1907, "Borsszem Jankó" Lapkiadó Rt. 60 p. Amatőr félbőr kötésben. |
368 | Ungarisch: Methode Toussaint-Langenscheidt. Brieflicher Sprach- und Sprech-Unterricht für das Selbststudium der ungarischen Sprache. 18 brief. Szerk.: Prof. Dr. József Balassa und Prof. L. Palóczy. Berlin-Schöneberg, é. n., Langenscheidt. 327 p., 31 p., 15 p., 55 p. Kiadói vászonmappában és kopottas vászon díszdobozban. |
369 | Az út. 1956-2006. Magyar-angol nyelvű! Ford.: Pokoly Judit. Bp., 2007, Magyar Képzőművészek és Iparművészek Szövetsége. 359 p., 500 pld. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
370 | Üdvözlő beszédek. Pintér Jenő magyar irodalomtörténeti kézikönyvének megjelenése alkalmából a barátai és tisztelői által rendezett összejövetelen 1922. évi február hó 11-én. Bp., 1922, Fraklin-Társulat. 34 p. Kiadói papírborítóban. |
371 | ÜRÖGDI, GEORG Reise in das alte Rom. Bp., 1966, Im Prisma. 391 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
372 | VAJDA ALBERT Meglestem Pestet... Bp., é. n., Légrády Testvérek Rt. 191 p. Szennycímoldal hiányzik! Kiadói ill. foltos, viseltes papírborítóban. |
373 | VÁMOSSY ZOLTÁN, DR. - EBYVESSY BÉLA, DR. - MANSFELD GÉZA, DR. Gyógyszertan. Orvostanhallgatók és orvosok számára. II. kiadás. Bp., 1912, Mai Henrik és Fia. XV p., 450 p., 3 sztl. lev. Kiadói kopott vászonkötésben, nagyon viseltes gerinccel. |
374 | VÁMOSSY ZOLTÁN, DR.-MANSFELD GÉZA, DR. Gyógyszertan. Orvostanhallgatók és orvosok számára. Bp., 1924, Eggenberger-féle Könyvkereskedés. VIII p., 484 p. Kiadói vászonkötésben, sérült gerinccel. |
375 | VARGA VERA Régi magyar üveg. Bp., 1989, Képzőművészeti Kiadó. 115 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
376 | VARRÓ ALADÁR BÉLA Gyógynövények gyógyhatásai. Növényi gyógyszerek. Bp., é. n., Novák Rudolf és Társa Tudományos Könyvkiadóvállalat. 400 p. Kiadói ill. kopottas félvászon kötésben. |
377 | VASARI, GIORGIO A renaissance nagy művészei. Ford.: Brelich Mario. Bp., é. n., ABC Könyvkiadó Rt. 355 p., 2 sztl. lev., 65 t. Kiadói félvászon kötésben, viseltes gerinccel. |
378 | VEKERDI JÓZSEF A cigánynépmese. Kőrösi Csoma Kiskönyvtár 13. Bp., 1974, Akadémia. 279 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
379 | VELŐSY BÉLA Természetjárás, térképismeret. Cserkészpróbák könyvei 1. Bp., 1940, Magyar Cserkészszövetség. 158 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. foltos papírborítóban. |
380 | Vénygyűjtemény. A magyar gyógyszerkönyv alapján. Tekintettel a legujabb gyógyszerekre s a gyermekgyakorlatra. Szerk.: Dr. Bókay Árpád. Bp., 1906, Singer és Wolfner. 416 p. Kiadói nagyon viseltes, kopott vászonborítóban. |
381 | Vénygyűjtemény. Az orvosi gyakorlat számára. Szerk.: Mansfeld Géza, Dr.-Horn Zoltán, Dr. Bp., 1933, Grill Károly. XXII p., IV p., 431 p. Kiadói kopott vászonborítóban, az előlapi borító középen meg van törve. |
382 | VEREBÉLYI KINCSŐ Célra tarts! Festett lőtáblák Magyarországon. Bp., 1988, Corvina. 44 p., 24 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
383 | VICKERS, MICHAEL A római világ. A múlt születése. Ford.: Borbás Mária. Bp., 1984, Helikon. 154 p., 3 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
384 | VIGYÁZÓ JÁNOS, DR. Parádfürdő és környékének részletes kalauza. Részletes helyi kalauzok 3. Bp., 1929, Turistaság és Alpinizmus. 32 p., t t., 1 térkép mell. Kiadói ill. papírborítóban. |
385 | VILHELM KÁROLY Festett famennyezetek. Alakos ábrázolások a XV-XVIII. századi erdélyi templomokban. Bukarest, 1975, Kriterion. 39 p., 40 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadtas papír védőborítóban. |
386 | VLčEK, TOMÁ Praha 1900. Praha, 1986, Panorama. 317 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
387 | VÖLGYESI FERENC, DR. "Én", egyéniség, személyiség. Lélek és természettudomány XXVI. Bp., 1942, Novák Rudolf és Társa. 160 p. Kiadói foltos papírborítóban. |
388 | VÖLGYESI FERENC, DR. Ember- és állat-hypnosis. Lélek- és Természet-tudomány XIX. és XX. szám. Bp., 1938, Novák Rudolf és Társa Tud. Könyvkiadóvállalat. 295 p. Kiadói papírborítóban, fent a gerincénél egy kis rész hiányzik. |
389 | Vörösmarty minden munkái XII. Rendezte és jegyzetekkel kísérte Gyulai Pál. Pest, 1864, Ráth Mór. 548 p. Kiadói nagyon kopott, foltos aranyozott vászonkötésben. |
390 | WAECHTER, JOHN Az ember őstörténete. A múlt születése. Ford.: Makkay János. Bp., 1988, Helikon. 160 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
391 | WAGNER PÉTER Gyimes: 50 rajz 1970-2005. Erdélyi látképek 4. Magyar-román-angol nyelvű! Oradea (Nagyvárad), 2012 Europrint. 50 t. Kiadói félvászon mappában. |
392 | WALLNER, EDMUND Polonaise, Contretanz, Cotillon. Ein Tanz-Vademecum für Ball-Vorsteher, Tanzlehrer und Freunde des Tanzes. Erfurt, é. n., Bartholomaäus. 208 p., XI t. Kiadói aranyozott vászonkötésben, kopott, kicsit szakadt gerinccel. |
393 | WARREN, PETER Az égei civilizációk. A múlt születése. Ford.: Zsolt Angéla. Bp., 1989, Helikon. 157 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
394 | WENINGER ANTAL, DR. Az egészség testi és lelki forrásai. Bp., 1909, Országos Közművelődési Szövetség. 203 p., 2 sztl. lev., dedikált. Kiadói félvászon kötésben, ill. szakadt, hiányos papír védőborítóban. |
395 | WREN, P. C. A kék csillag. Ford.: Mikes Lajos. Hampel József illusztrációival. Bp., é. n., Palladis. 310 p., 20 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
396 | WREN, P. C. A sivatag titka. Ford.: Kortsmárossy Tibor. Hampel József illusztrációival. Bp., é. n., Palladis. 271 p., 15 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
397 | WREN, P. C. Az ideál csókja. Ford.: Kortsmárossy Tibor. Hampel József illusztrációival. Bp., é. n., Palladis. 238 p., 15 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
398 | ZEISS, CARL Mikrophotographische Apparate und Zubehör. Zeisswerk, 1926, Jena. 107 p. Kiadói félvászon kötésben. |
399 | ZEMPLÉNYI KLÁRA Két szoba, hall. Dramatizált regény. Bp., 1934, Kosmos. 128 p. Hozzá: Vitéz Szentnémedy Ferencé exlibrise és Minden Kosmos kiadvány mestermű! c. 4 p. ajánló. Kiadói ill. (Kandó E.) papírborítóban. |
400 | ZIEGLER, ANTON Historische Memorabilien des In- und Auslandes. Ill.: Peter Joh. Nep. Geiger. Wien, 1860 k., k. n. számozatlan oldalak, 96 t. metszet. Amatőr félvászon kötésben, vízfoltos lapokkal. |