Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
ÁBRÁNYI KORNÉL, ID. A magyar zene a 19-ik században. Bp., 1900, Rózsavölgyi és Társa. XIII p., 700 p., 1 sztl. lev. Vászonkötésben.
ADY ENDRE A halottak élén. Bp., 1918, Pallas. 202 p., 1 sztl. lev. Kiadói viseltes papírborítóban.
ÁGOSTON PÉTER A magyar világi nagybirtok története. Társadalomtudományi könyvtár. Bp., 1913, Grill Károly Kk. X p., 322 p. Kiadói foltos vászonkötésben. |
ALMANACH Magyar Tudományos Akadémiai Almanach. Polgári és csillagászati naptárral 1916-ra. Bp., 1916, MTA. 220 p., 2 sztl. lev., 173 p. Hozzákötve: A Magyar Tudományos Akadémia alapszabályai és ügyrendje 1916. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
Amatőr fényképezők tankönyve és lexikona. Kezdőknek és haladóknak. Szerk.: Fehér Rezső. I. kiadás. Bp., é.n., Fehér és Tsa. 144 p., 8 sztl. lev. Kiadói kopott, foltos vászonkötésben. |
2400 |
AMBRUS ZOLTÁN Törpék és óriások. Ambrus Zoltán munkái VII. Bp., 1907, Révai. 336 p., 2 sztl. lev. Kiadói viseltes, szakadt papírborítóban. |
ÁRJEGYZÉK Jogi könyvjegyzék 1933. Bp., 1933, Politzer Zsigmond és Fia Kk. 80 p. Kiadói ill. papírborítóban.
ÁRJEGYZÉK Kun S. antiquar-könyvkereskedő régi nyomtatványok és kéziratok jegyzéke. 1904. 17. számú könyvjegyzék. Bp., 1904, Kun S. 34 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
BABAY JÓZSEF Mi huszonketten... Bp., 1932, Singer és Wolfner. 216 p. Kiadói ill. félvászon kötésben.
BABICS ANDRÁS A pécsvidéki kőszénbányászat története. Magyar Történelmi Társulat. Bp., 1952, Közoktatásügyi Kiadóvállalat. 256 p., 1550 pld. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
BAHR, HERMANN Essays. Zweite auflage. Leipzig, 1921, Im Insel. 253 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, viseltes gerinccel. |
BAKTAY ERVIN Magyar utazó Indiában. Bp., é. n., Singer és Wolfner. 107 p., 10 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban.
BALÁS GYÖRGY, BÁRÓ Bem József. 1794-1850. Bp., 1927, k. n. 39 p. Kiadói papírborítóban. |
BALLA DEMETER Legyen meg a te akaratod/Thy will be done. Magyar-angol nyelvű! Bp., 1994, Pelikán. 167 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
BÁNK JÓZSEF Igére vár a nép II. Gondolatok és buzdítások vasárnapokra és ünnepekre. II. kötet: "B" év. Bp., 1986, Szt. István Társulat. 630 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben. |
BARABÁS EMIL, VITÉZ A német nagyvezérkar jelenti... Norvégia megszállása a hadijelentések, a sajtó és a rádió tükrében. h. n., é. n., Szenkó. 92 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
BASSA ENDRE 30 év krónikája 1956-1986. Bp., 1986, Kossuth. 241 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
BATÁR ATTILA A sokrétű Víziváros. Szent István Király Múzeum Közleményei 52. sz. Bp., 2002, Szt. István Király Múzeum. 68 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
BAUMIER, JENA Hitlertől Trumanig. Ford.: Gáspár Endre. Bp., 1951, Szikra. 146 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
BECHT REZSŐ - CSATKAI ENDRE, DR. - FRIEDRICH KÁROLY, DR. - HORVÁTH FERENC - THIER LÁSZLÓ Sopron. Sopron, 1972, Győr-Sopron Megyei Idegenforgalmi Hivatal. 119 p. Hozzá: Becht Rezső- Csatkai Endre, Dr.-Friedrich Károly, Dr.-Horváth Ferenc-Thier László: Illustrierter führer durch Sopron. Sopron, Győr-Sopron Megyei Idegenforgalmi Hivatal. 1959, 139 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
A bécsi kódex nyelvtana. Grammatica Hungarica Codicis Vindobonensis Lexica-Morphologia. Szótárszerű feldolgozásban. Morfológiai rész. Szerk.: Károly Sándor. Bp., 1965, MTA. 249 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
BÉKÉSI GYULA A métermérték ismertetése. Iskolai és közhasználatra. Debreczen, 1874, Telegdi K. Lajos. 77 p. Kiadói foltos, viseltes papírborítóban. |
BENEDEK ELEK Magyar mese és mondavilág III/1. Ezer év meseköltése. IV. kiadás. Bp., é. n., Athenaeum. 238 p. Kiadói foltos, kopott, viseltes, ill. félvászon kötésben. |
BENEDEK ELEK Magyar mese és mondavilág IV/2. Ezer év meseköltése. IV. kiadás. Bp., é. n., Athenaeum. 240 p. Kiadói foltos, kopott, viseltes, ill. félvászon kötésben. |
BENEDEK ELEK Mesék és elbeszélések. II. kiadás. Bp., é. n., Lampel R. Kk. 160 p., 1 sztl. lev. Kiadói foltos vászonkötésben. |
BENKŐ PÉTER A magyar népi mozgalom almanachja. 1932-1962. Bp., 1996, Deák. 415 p. Kiadói papírborítóban. |
Best of graphis advertising II. Köln, 1993, Page One Publishing. 77 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban.
Betlehemi képeskönyv 2012. Magyar-angol-német nyelvű! Bp., 2012, A Magyar Kézművességért Alapítvány. 80 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
Bild-kunde - volks-kunde. Beiträge der III. Internationalen Tagung des Volkskundlichen Bildforschung Komittee bei SEIF/UNESCO. Szerk.: Kunt Ernő. Miskolc, 1989, Herman Ottó Múzeum. 382 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
BOD PÉTER Szent Heortokrates. avagy a keresztyének között elő forduló innepeknek és a rendes Kalendáriómban fel-jegyeztetett szenteknek rövid historiájok. Posony, 1786, k. n. 5 sztl. lev., 187 p., 2 sztl. lev. Kartonkötésben. |
12000 |
BOEHN, MAX VON Miniaturen und silhoutten. München, 1917, F. Bruckmann A.-G. 243 p., 2 sztl. lev. Hozzá: Boehn, Max von: Puppen. München, 1929, F. Bruckmann A.-G. VII p., 293 p. Hozzá: Boehn, Max von: Puppenspiele. München, 1929, F. Bruckmann A.-G. 292 p., 2 sztl. lev. Hozzá: Boehn, Max von: Das beiwerk der mode. Spitzen, fächer, handschuhe, stöcke, schirme, schmuck. München, 1928, F. Bruckmann A.-G. 4 sztl. lev., 277 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, kartontokban.
15000 |
BORDÁCSNÉ HAULISCH LENKE Vaszary. A művészet kiskönyvtára XXII. 1867-1939. Bp., 1960, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. 29 p., 2 sztl. lev., 44 p. Hozzá: Aknai Tamás: Rippl-Rónai. A művészet kiskönyvtára 62. Bp., 1971, Corvina Kiadó. 32 p., 1 sztl. lev., 54 p. Hozzá: Dévényi Iván: Tihanyi. A művészet kiskönyvtára 29. Bp., 1968, Corvina Kiadó. 31 p., 52 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
BORSOS BÉLA Magyar vadász lőportartók. Bp., 1982, Corvina. 90 p., 1 sztl. lev., 40 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
A bölcs esopusnak és másoknak fabulái és oktató beszédei. Valamint azoknak értelme melly fabulákat egybeszerzette. Reprint az 1566. kiadás alapján. Békéscsaba, 1948, Tevan. 147 p., 2 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, szakadozott, viseltes, foltos kartontokban. |
Budapest 1873-tól napjainkig. A székesfővárosi statisztikai hivatal zsebkönyve. Bp., 1945, Bp. Székesfőváros Statisztikai Hivatal. 246 p., 19 p., 3 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
Budapest ville d eaux. Francia nyelvű! Bp., é. n., Központi Gyógy- és Üdülőhelyi Bizottság. 158 p., 1 sztl. lev. Kiadói foltos papírborítóban. |
Büszkeségünk - a népstadion. A megnyitó ünnepség műsora. Bp., é. n., k. n. 24 p., 4 sztl. lev. Hozzá: Hollandia-Magyarország nemzetek közötti úszó-, műugró- és vízilabdamérkőzés versenyműsora. Országos Testnevelési és Sportbizottság. Bp., 1953, Országos Testnevelési és Sportbizottság. számozatlan oldalak. Tűzve, foltos. Hozzá: Svédország- Magyar Népköztársaság nemzetek közötti atletikai viadal versenyrendje. Bp., 1953, Országos Testnevelési és Sportbizottság. 14 p., 1 sztl. lev. Tűzve, vízfoltos. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
CHOLNOKY JENŐ - KÖVESLIGETHY RADÓ A világegyetem. A műveltség könyvtára. A föld és a csillagvilág fizikai tüneményeinek ismertetése. Bp., é. n., Athenaeum. 6 sztl. lev., 640 p. Vászonkötésben. |
Családi olvasmányok. Szerk.: Füssy Tamás. Pest, 1867, Szent István Társulat. 239 p. Amatőr félvászon kötésben, vízfoltos lapokkal. |
2400 |
CSUKÁS ISTVÁN Oriza-Triznyák Mirr-Murr kalandjaiból. II. kiadás. Bp., 1977, Móra Ferenc Könyvkiadó. 78 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
DARVAS JÓZSEF Tiszántúl. A legnagyobb magyar falu. Egy parasztcsalád története. Tiszántúli utazás 1957 tavaszán. Bp., 1957, Gondolat. LXXII p., 368 p., 1 sztl. lev., 2000 pld. Kiadói félvászon kötésben, ill. viseltes, szakadt papír védőborítóban. |
DEMKÓ KÁLMÁN A szepesi jog. Értekezések a történeti tudományok köréből XV. kötet 3. szám. Zipser Willkühr. Keletkezése, viszonya országos jogunkhoz és a németországi anyajogokhoz. Bp., 1891, MTA. 41 p. Kiadói viseltes, szakadtas papírborítóban. |
Diderot über malerei, bildhauerei und über kupferstich. Nebst Herault Sechelle s Reise nach Montbart und einigen andern interessanten Aufsätzen beider Männer. Leipzig, 1802, Sommerschen Buchhandlung. 262 p. Félbőr kötésben, aranyozott, bordázott gerinccel. |
Die hausapotheke. Nebst anleitung über erste hilfe bei unglücksfällen von Dr. Med. A. Teichmann. Bp., é. n., Élet és egészség. 48 p. Kiadói viseltes papírborítóban. |
DIENES ISTVÁN A honfoglaló magyarok. Hereditas. Bp., 1972, Corvina. 85 p., 25 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
DIÓSI ÁGNES Cigányút. Bp., 1988, Szépirodalmi. 45 p., 18 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, szakadtas ill. papír védőborítóban.
DOMANOVSZKY GYÖRGY A magyar nép díszítő művészete I-II. Bp., 1981, Akadémia. 322 p., 1 sztl. lev., 397 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
2400 |
DOMBRÁDY LÓRÁND A magyar gazdaság és a hadfelszerelés 1938-1944. Bp., 1981, Akadémia. 291 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
DONÁSZY FERENC Végvárak vitézei. Eger bástyái. Ne bántsd a magyart. Sebők Imre rajzaival. Bp., é. n., Hungária. 114 p., 1 sztl. lev., 148 p., 1 sztl. lev. Vászonkötésben, felkasírozott papírborítóban. |
DÚCZ LÁSZLÓ A közöttünk élő turulmadár. Lakitelek, 1993, Antológia Kiadó. 111 p., 3 sztl. lev., 5000 pld. Kiadói ill. papírborítóban.
ELEKFY JENŐNÉ Tizennégy nyár Zebegényben. Zebegény, 1970, Szőnyi Emlékmúzeum Baráti Köre. 95 p., 2000 pld. Kiadói ill. papírborítóban.
Ellenforradalmi erők a magyar októberi eseményekben I. Bp., é. n., Magyar Népköztársaság Minisztertanácsa. 63 p. Tűzve, kiadói papírborítóban.
ERDEI FERENC Futóhomok. Magyarország felfedezése. A Duna-Tiszaköz földje és népe. Második kiadás. Bp., é.n., Athenaeum. 242 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. viseltes, szakadt papír védőborítóban. |
Erdély rövid története. Főszerk.: Köpeczi Béla. Bp., 1989, Akadémiai. 672 p., 4 sztl. lev. + képmelléklet. Kiadói ill. kartonkötésben. |
ÉVKÖNYV Függetlenség évkönyve 1936. Bp., 1936, "Függetlenség" politikai napilap. 256 p. Kiadói ill. papírborítóban.
ÉVKÖNYV Függetlenség évkönyve 1939. Bp., 1939, "Függetlenség" politikai napilap. 264 p. Kiadói ill. papírborítóban.
ÉVKÖNYV Függetlenség évkönyve 1941. Bp., 1941, "Függetlenség" Politikai Napilap. 160 p. Kiadói ill. papírborítóban, alul kis gerinchiánnyal.
ÉVKÖNYV Függetlenség évkönyve 1942. Bp., 1942, "Függetlenség" Politikai Napilap. 160 p. Kiadói ill. papírborítóban.
FADGYAS FERENC A délceg őrvezető. II. kiadás. h. n., 1986, Szerző. 164 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
FARAGÓ JÓZSEF Kevély Kereki. Nép játék és népmesék Petőfiről. László Gyula rajzaival. Kolozsvár, 1947, Méhkas Szövetkezet. 32 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
FARAGÓ MIKSA A Kossuth-bankók kora. A szabadságharc pénzügyei. Bp., é. n., Nyugat. VIII p., 341 p., 1 sztl. lev., felvágatlan. Kiadói papírborítóban. |
2400 |
FARAGÓ MIKSA A Kossuth-bankók kora. A szabadságharc pénzügyi. Bp., é. n., Nyugat. VIII p., 342 p., 1 sztl. lev. Kiadói viseltes, szakadt papírborítóban. |
FÉJA GÉZA Dózsa György. Történelmi tanulmány. Bp., 1939, MEFHOSZ Könyvkiadó. 243 p., 5 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
FÉJA GÉZA Kuruc idő. Történelmi regény a tizenhetedik századból négy részben. Bp., 1962, Szépirodalmi. 603 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
FÉJA GÉZA Móricz Zsigmond. Bp., é. n., Athenaeum. 188 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. viseltes, szakadt papír védőborítóban.
FÉJA GÉZA Viharsarok. Magyarország felfedezése. Az Alsó Tiszavidék földje és népe. Bp., é. n., Athenaeum. 275 p., 8 t. Vászonkötésben. |
FEKETE ISTVÁN Zsellérek. 3. kiadás. A Királyi Magyar Egyetemi Nyomda regénypályázatának díjnyertes műve. Bp., é.n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 334 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
FINKELSTEIN, ISRAEL-SILBERMAN, NEIL ASHER Biblia és régészet. Az ókori Izrael történelmének két arca. Ford.: Békési József. Debrecen, 2001, Gold Book. 384 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
FITZ JENŐ Pannonok évszázada. Hereditas. Pannonia 193-284. Bp., 1982, Corvina. 78 p., 25 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
FOLYÓIRAT A Magyarországi Szocialista Munkáspárt értesítője. 1925. júl. 17. I. évf. 1. szám. Bp., 1925, Szerk. 8 p.
FOLYÓIRAT A toll. 1929. okt. 6. I. évf. 25. szám. Főszerk.: Zsolt Béla. Bp., 1929, Szerk. 42 p. Tűzve, kiadói viseltes papírborítóban. |
FOLYÓIRAT A toll. 1929. szept. 22. I. évf. 23. szám. Főszerk.: Zsolt Béla. Bp., 1929, Szerk. 42 p. Tűzve, kiadói ill. szakadtas, viseltes papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Az ojság. Nagy Imre vicclapja. 1935. XVI. évf. 19. szám. Bp., 1935, Szerk. 8 p.
FOLYÓIRAT Az ojság. Nagy Imre vicclapja. 1939. XX. évf. 19. szám. Bp., 1939, Szerk. 8 p.
FOLYÓIRAT Az ojság. 1939. XX. évf. 40. szám. Bp., 1939, Szerk. 4 p.
FOLYÓIRAT Az ojság. Nagy Imre vicclapja. Mussolini Hitlernél. 1934. XV. évf. 25. szám. Bp., 1934, Szerk. 8 p.
FOLYÓIRAT Az ojság. Szerk.: Nagy Imre. 1925. VI. évf. 17. szám. Bp., 1925, Szerk. 8 p.
FOLYÓIRAT Az ojság. Karácsonyi külön szám. Nagy Imre vicclapja. 1926. VII. évf. 52. szám. Bp., 1926, Szerk. 13 p.
FOLYÓIRAT Az ojság. Szerk.: Nagy Imre. 1925. VI. évf. 1-2. szám. Bp., 1925, Szerk. 8 p., 8 p.
FOLYÓIRAT Az ojság. Nagy Imre vicclapja. 1926. VII. évf. 12. szám. Bp., 1926, Szerk. 11 p.
FOLYÓIRAT Az ojság. Nagy Imre vicclapja. 1926. VII. évf. 10. szám. Bp., 1926, Szerk. 11 p.
FOLYÓIRAT Az ojság. Húsvéti szám! Szerk.: Nagy Imre. 1925. VI. évf. 15. szám. Bp., 1925, Szerk. 12 p.
FOLYÓIRAT Az ojság. Magyar humoristák tréfás röpirata. Liberális napilap. 1920. I. évf. 1. szám. Bp., 1920, Szerk. 10 p. Hiányos első oldal! |
FOLYÓIRAT Az ojság. Nagy Imre vicclapja. 1926. VII. évf. 6. szám. Bp., 1926, Szerk. 11 p.
FOLYÓIRAT Az ojság. Nagy Imre vicclapja. 1926. VII. évf. 39. szám. Bp., 1926, Szerk. 11 p.
FOLYÓIRAT Az ojság. Nagy Imre vicclapja. 1926. VII. évf. 48. szám. Bp., 1926, Szerk. 11 p.
FOLYÓIRAT Az ojság. Nagy Imre vicclapja. Ellenzéki terrorgánum. 1926. VII. évf. 49. szám. Bp., 1926, Szerk. 11 p.
FOLYÓIRAT Az ojság. Korona infláció! Szerk.: Nagy Imre. 1924. V. évf. 6., 10., 12., 17. szám. Bp., 1924, Szerk. 8 p., 8 p., 8 p., 8 p.
FOLYÓIRAT Az ojság. Nagy Imre vicclapja. 1926. VII. évf. 28. szám. Bp., 1926, Szerk. 11 p.
FOLYÓIRAT Borsszem Jankó. Az LV. Híradó különkiadása. 11:00 du.
FOLYÓIRAT Európa válaszúton: Háború vagy béke? A Pesti Hírlap különszáma. 1933. dec. 24. Bp., 1933, Pesti Hírlap. 95 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Hadtörténelmi közlemények. Évnegyedes folyóirat. XLIV. évf. I-II. füzet. Szerk.: Gyalókay Jenő. Bp., 1943, MTA. 114 p. Kiadói ill. nagyon viseltes papírborítóban, hátlap hiányzik. |
FOLYÓIRAT Ifjúság és élet. 1930. szept. 10.-1931. jún. 25. VI. évf. 1-20. szám. Bp., 1930, Szerk. 452 p. Amatőr félvászon kötésben, nagyon viseltes gerinccel. |
FOLYÓIRAT Igaz szó. Szépirodalmi folyóirat. Ady Endre - emlékszám. Főszerk. Hajdu Győző. V. évf. 11 sz. Marosvásárhely, 1957, Román Népköztársaság Írószövetsége. 947 p., 7 t. Kiadói ill., viseltes, részben hiányos gerincű papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Kelet népe. 1938. március. IV. évf. 3. szám. Miskolc, 1938, Fekete Pál és társai, Felsőmagyarországi Nyomdavállalat. 379 p., 235 p. Vászonkötésben, felkasírozott papírborítóval. |
FOLYÓIRAT Képes sport. 1956. okt. 23. III. évf. 43. szám. Bp., 1956, Szerk. 14 p. Hozzá: Folyóirat: Ludas Matyi. 1956. okt. 25. XII. évf. 43. szám. |
FOLYÓIRAT Képes vasárnap. A hazatért felvidék. II. A magyarság ünnepe. Kassa. 1938. nov. 20. 47. szám. Bp., 1938, Szerk. 33 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Koszorú. A Petőfi Társaság közlönye. III. kötet 1-4. sz., IV. kötet 1-2. sz. Bp., 1936-38, Petőfi Társaság. 64 p., 65-128 p., 129-192 p., 193-256 p., 64 p., 65-128 p. Fűzve, kiadói papírborítóban (6 db). |
FOLYÓIRAT Magyar jövő. Az egyetemi ifjúság lapja. 1956. nov. 3. I. évf. 1. szám. Bp., 1956, Szerk.
FOLYÓIRAT Magyar Nemzeti Függetlenségi Front közleményei. 1945. jan.-febr. 20. szám. Bp., 1945, M.N.F.F. svájci szervezete. 72 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar Salon XIV. Képes havi folyóirat. Szerk.: Fekete József és Hevesi József. Bp., 1891, Magyar Salon. 562-672 p. Hiányzik az előlapi borító! Nagyon viseltes állapotban! |
FOLYÓIRAT Nemzeti Sport. 1944. I-II. félév. Bp., 1944, Szerk. Nem kollacionált! Kopottas amatőr félvászon kötésben. |
FOLYÓIRAT Nemzeti Sport. 1941. I-II. félév. Bp., 1941, Szerk. Nem kollacionált! Kopottas amatőr félvászon kötésben. |
FOLYÓIRAT Nemzeti Sport. 1939. II-III-IV. negyedév 3 kötetben. Bp., 1939, Szerk. Nem kollacionált! Amatőr félvászon kötésben. |
FOLYÓIRAT Nemzeti Sport. 1943. I-II. félév. Bp., 1943, Szerk. Nem kollacionált! Kopottas, enyhén penészes amatőr félvászon kötésben. |
FOLYÓIRAT Nemzeti Sport. 1942. I-II. félév. Bp., 1942, Szerk. Nem kollacionált! Amatőr félvászon kötésben. |
FOLYÓIRAT Nemzeti Sport. 1940. I-II. félév. Bp., 1940, Szerk. Nem kollacionált! Kopottas amatőr félvászon kötésben. |
FOLYÓIRAT Népszabadság. A Magyar Szocialista Munkáspárt lapja. 1956. nov. 2-3. I. évf. 1-2. szám. Bp., 1956, Szerk.
FOLYÓIRAT Nyugat. Ady-emlékszám! XII. évf. 4-5. szám. 1919. febr. 16.-márc. 1. Főszerk.: Ignotus. Szerk.: Babits Mihály. Bp., 1919, Nyugat. 224-379 p. Kiadói nagyon viseltes papírborítóban, javított gerinccel. |
FOLYÓIRAT Rádióélet 1940. XII. évf. 1-52. szám. 1940. jan. 5.-dec. 27. Bp., 1940, Szerk. Nem kollacionált! Vászonkötésben. |
FOLYÓIRAT Sport Hírlap. 1944. teljes év. Bp., 1944, Szerk. Nem kollacionált! Kopottas amatőr félvászon kötésben. |
FOLYÓIRAT Sport Hírlap. 1941. I-II. félév. Bp., 1941, Szerk. Nem kollacionált! Széteső, kopottas amatőr félvászon kötésben. |
FOLYÓIRAT Sport Hírlap. 1943. I-II. félév. Bp., 1943, Szerk. Nem kollacionált! Széteső, kopottas amatőr félvászon kötésben. |
FOLYÓIRAT Sport Hírlap. 1940. I. félév. Bp., 1940, Szerk. Nem kollacionált! Széteső amatőr félvászon kötésben. |
FOLYÓIRAT Sport Hírlap. 1939. I. félév. Bp., 1939, Szerk. Nem kollacionált! Kopottas amatőr félvászon kötésben. |
FOLYÓIRAT Sport Hírlap. 1942. teljes év. Bp., 1942, Szerk. Nem kollacionált! Kopottas amatőr félvászon kötésben. |
FOLYÓIRAT Szabad magyar munkás. Szabad magyar szakszervezeti közlöny. I. évf. 9. szám. II. évf. 9., 10., 18. szám. Páris, 1949-1950, C.G.T.-Force Ouvriere.
FOLYÓIRAT Tanu 1936. Németh László kritikai folyóirata. IV. évf. 1936. I-VI. Kecskemét, 1936, Első Kecskeméti Hírlapkiadó. 226 p., 75 p. Kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Tanu. Németh László kritikai folyóirata. 1932-33. I. évf. I-VI. szám. Kecskemét, 1933, Első Kecskeméti Hírlapkiadó- és Nyomda Rt. 367 p. Amatőr félvászon kötésben. |
FOLYÓIRAT Tanu. Németh László kritika folyóirata. 1934. VII., VIII., IX., 1935. I., II., V-VI., X. szám. Kecskemét, 1934-1935, Első Kecskeméti Hírlapkiadó- és Nyomda Rt. Kiadói papírborítóban. |
Fontos emberek lexikona. Ki kicsoda 2000 pótkötet. Bp., 2000, Greger-Delacroix Kft. 426 p. Kiadói ill. kartonkötésben.
FÖLDES D. DEZSŐ, DR. Krisztushívő zsidóság. Bp., 1934, Szerző. 147 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. (Bányai) papírborítóban.
FÖLDESSY JÁNOS, DR. A magyar labdarúgás és a 60 éves MLSZ. Bp., 1960, Sport Lap és Könyvkiadó. 239 p. Kiadói félvászon kötésben, szakadt ill. (Zórád Ernő) papír védőborítóban.
Földrajzi zsebkönyv 1939. Szerk.: vitéz Temesy Győző. Bp., 1939, Magyar Földrajzi Társaság. 192 p. Kiadói papírborítóban. |
Földrajzi zsebkönyv 1942. Szerk.: vitéz Temesy Győző. Bp., 1942, Magyar Földrajzi Társaság. 228 p. Kiadói papírborítóban, foltos lapokkal. |
Földrajzi zsebkönyv 1943. Szerk.: vitéz Temesy Győző. Bp., 1943, Magyar Földrajzi Társaság. 240 p. Kiadói papírborítóban. |
Földrajzi zsebkönyv 1944. Szerk.: vitéz Temesy Győző. Bp., 1944, Magyar Földrajzi Társaság. 236 p. Kiadói papírborítóban. |
Földrajzi zsebkönyv 1945. Szerk.: vitéz Temesy Győző. Bp., 1945, Magyar Földrajzi Társaság. 256 p. Kiadói papírborítóban. |
Földrajzi zsebkönyv. X., XI., XIV. évf. Szerk.: Láng Sándor, Miklós Gyula és Tóth Aurél. Bp., é. n., Magyar Földrajzi Társaság. 231 p., 230 p., 1 sztl. lev., 253 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
FREY, HANS Az akvarista kislexikona. (Az eddig importált díszhalak tenyésztésének leírásával). Bp., 1970, Gondolat. 786 p. Hozzá: Akvarisztikai tájékoztató. 24 p. Ill. kartonborítóban. Kiadói vászonkötésben, viseltes, szakadtas, ill. papír védőborítóban. |
FÜGEDI ERIK Vár és társadalom a 13-14. századi Magyarországon. Értekezések a történeti tudományok köréből 82. Bp., 1977, Akadémia Kiadó. 218 p., 3 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
FÜLEP F.-BACHMAN Z.-PINTÉR A. Sopianae-Pécs ókeresztény emlékei. Bp., 1988, Képzőművészeti Kiadó. 107 p., 5000 pld. Kiadói ill. papírborítóban.
FÜRST, ARTUR - MOSZKOWSKI, ALEXANDER A világ csodái. Ford.: Dr. Fülöp Zsigmond. Bp., é. n. Singer és Wolfner. 243 p., 16 t. Kiadói vászonkötésben. |
GÁBOR FERENC Életem viharának emlékére. Kőröstárkány fekete húsvétja. Gábor Ferenc (1896-1985) első világháborús visszaemlékezései. Lejegyezte unokája: Gábor Ferenc. Nagyvárad, 2013, Magánkiadás. 162 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
GÁLOSFAI JENŐNÉ Német földről gyalogszerrel, tutajjal... Braunhaxlerek 300 éve Óbudán. Helytörténeti füzetek 2003. VIII. évf. I. szám. Magyar-német nyelvű! Bp., 2003, Óbudai Múzeum. 123 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
GÁRDONYI GÉZA Munkái. 47 kötet, közte 5 kötet Göre Gábor. Bp., é. n., Dante. Kiadói vászonkötésben. |
15000 |
GENTHON ISTVÁN Magyarország művészeti emlékei I. Dunántúl. Bp., 1959, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. 444 p., 5150 pld. Kiadói félvászon kötésben, viseltes, szakadt, ill. papír védőborítóban. |
GERENCSÉR MIKLÓS Újdonászi ódonságok Veszprém Vármegyéről 1857-61-ből. Pápa, 1997, Jókai Mór Városi Könyvtár. 107 p. Kiadói ill. papírborítóban.
GLETTLE, JOSEPHO BERNARDO Anatomia juridica. Argentína, 1714, k. n. 180 p. Kartonkötésben, foltos lapokkal.
3600 |
Globális marketing. Szerk.: Eszes István, Szabóné Streit Mária, Szántó Szilvia és Veres Zoltán. Bp., 1999, Műszaki. 491 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
GOFFMAN, ERVING A hétköznapi élet szociálpszichológiája. Társadalomtudományi könyvtár. Ford.: Habermann M. Gusztáv. Bp., 1981, Gondolat. 787 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
GORDON, GARBEDIAN H. A természettudomány legújabb állomásai. Ford.: Dr. Lengyel Béla. Bp., 1937, Kir. Magyar Természettud. Társulat. 296 p., 14 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
GÖNCZI MAGDA Árpádházi királykisasszonyok. Történelmi képek fiatal leányoknak. Kolozsváry Sándor rajzaival. Bp., 1938, Dante Könyvkiadó. 157 p., 1 sztl. lev. Kiadói foltos, kopott, ill. félvászon kötésben. |
GUBCSI LAJOS Magyar parasztság a Kárpát-medencében. Bp., 2002, GL-4 Kft. 168 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói nyl-kötésben, dombornyomott rézlemez rátéttel, eredeti papír védőtokban.
HAAG, HERBERT, DR. Bibliai lexikon. Ford.: Dr. Ruzsiczky Éva. Bp., 1989, Apostoli Szentszék Könyvkiadó. 1970 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
Hadak útja 1939. A Nemzeti Újság ajándéka előfizetőinek. Bp., 1939, k. n. 206 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
HALTENBERGER MIHÁLY, DR. Tengerészeti földrajz. Bp., 1965, Műszaki. 264 p., 1100 pld. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
Három március. A Galilei Kör Könyvtára 11. szám. 1911-1912-1913. Ady Endre három ünnepi verse. Jászi Oszkár, Rubin László és Pólányi Károly ünnepi beszédei. Bp., 1913, Galilei Kör. 32 p. Tűzve, kiadói viseltes, foltos papírborítóban. |
HEITLE LÁSZLÓ Vágfalvi Ottó. Festő a Balatonnál. Veszprém, 1985, Eötvös Károly Megyei Könyvtár. 175 p., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadtas papír védőborítóban. |
HELTAI NÁNDOR Kecskemét. Útikönyv, történelmi háttérrel. Kecskemét, 1998, Kecskeméti Lapok Kft. 182 p., 15 sztl. lev., 4 t. Kiadói ill. kartonkötésben. |
Hetvenöt éves a Magyar Állami Operaház 1884-1959. Bp., 1959, Magyar Állami Operaház. 251 p. Kiadói vászonkötésben.
HISLOP, JOHN The Brigadier. The Story of Brigadier Gerard. London, 1974, Secker and Warburg. címlapkép, 5 sztl. lev., 212 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
HÓMAN BÁLINT Magyar pénztörténet 100-1325. Reprint az 1916-os kiadás alapján! Bp., 1991, Maecenas Kiadó. 703 p., 20 sztl. lev. Kiadói bársonykötésben. |
HUSZÁR LAJOS The art of coinage in Hungary. Bp., 1963, Corvina. 50 p., 26 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
I. TÓTH ZOLTÁN Parasztmozgalmak az erdélyi érchegységben 1848-ig. A MTA Történettudományi Intézete. Bp., 1951, Közoktatásügyi Kiadóvállalat. 288 p., 1 kihajtható térkép mell., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
3600 |
Ideiglenes Nemzetgyűlés naplója. Az 1944. évi december hó 21.-ére Debrecenbe összegyűlt, majd később Budapestre összehívott. Bp., 1946, Athenaeum. 2 sztl. lev., 184 p.,. Kiadói szakadtas papírborítóban, részben hiányos gerinccel. |
IGNÁCZ RÓZSA Anyanyelve magyar... Bp., 1943, Dante. címkép, 323 p. Kiadói félvászon kötésben, kicsit viseltes gerinccel.
IGNÁCZ RÓZSA Levelek Erdélyből. II. kiadás. Bp., 1942, Dante. 160 p. Kiadói félvászon kötésben. |
IGNÁCZ RÓZSA Született Moldovában. Bp., 1944, Dante. 601 p., 1 sztl. lev., 1 kihajtható térkép mell. Kiadói félvászon kötésben, szakadt, viseltes, ill. papír védőborítóban.
ILLYÉS GYULA Csizma az asztalon. Bp., é.n., Nyugat. 161 p., 1 sztl. lev. Kiadói foltos ill. (Lengyel) félvászon kötésben.
ILLYÉS GYULA Egy év. Versek 1944. szept. - 1945. szept. Bp., 1945, Sarló. 75 p., 2 sztl. lev., dedikált. Kiadói szakadt ill. (Szász) papírborítóban. |
ILLYÉS GYULA Három öreg. Versek. Fáy Dezső rajzaival. Bp., 1931, k. n. 44 p., 512 pld. Kiadói szakadtas, ill. papírborítóban. |
ILLYÉS GYULA Lélek és kenyér. Kozmutza Flóra értelmességi- és ösztön-vizsgálataival. Bp., é. n., Nyugat. 262 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
ILLYÉS GYULA Rend a romokban. Bp., é.n., Nyugat. 219 p., 2 sztl. lev. Kiadói papírborítóban.
ILLYÉS GYULA Tizenkét nap Bulgáriában. Bp., é. n., Irodalmi és Művészeti Intézet. 39 p. Kiadói papírborítóban.
ILLYÉS GYULA-REISMANN JÁNOS Balaton. Bp., é.n., Corvina Kiadó. 177 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. vászonkötésben, műanyag védőborítóban.
IPOLYI ARNOLD Magyar mythologia I-II. III. kiadás. Bp., 1929, Zajti Ferencz. IV p., 335 p., 1 sztl. lev., 368 p. Kiadói papírborítóban. |
JAKUCS LÁSZLÓ Aggtelek. Bp., 1959, Ibusz. 110 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban.
Japán haiku versnaptár. Ford.: Tandori Dezső. Matsuo Bashö, Yosa Buson, Kobayashi Issa versei. Andö Hiroshige színes fametszeteivel. Bp., 1981, Helikon. 82 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
JOMINI, BARON DE Traité des grandes opérations militaires, et histoire critique des campagnes de la révolution. A napoleoni háborúk helyszíneinek térképei. Paris?, 1805 k., k. n. 2 sztl. lev., 29 térkép mell. (hajtogatott, különböző méretű rézmetszet térképek, a hadállások színezéssel jelölve). Korabeli, kopottas kötéstáblákkal, pótolt bőrgerinccel, nagyon viseltes állapotban. |
32000 |
JÓSA JOLÁN Dr. Jósa András (1834-1918) és elődei. Miskolc, 1934, Ludvig István Könyvnyomdája. címkép, 356 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill., kicsit foltos papírborítóban.
JUHÁSZ FERENC A boldogság. Bp., 1984, Szépirodalmi. 98 p., 2 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
JUHÁSZ JÁNOS Richtiges Deutsch. 16 Gespräche über typische Fehler in der Umgangssprache für Ungarn. Bp., 1965, Tankönyvkiadó. 334 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
JUHÁSZ KÁLMÁN, DR. A szeged-palánki plébánia története 1199-1895. h. n., é. n., k. n. 183 p. Kiadói ill. papírborítóban.
Kádár Béla (1877-1956). Melankolikus utazás. Szerk.: Gergely Mariann. Bp., 2002, Mű-Terem Galéria. 265 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
Kalevala. Ford.: Vikár Béla. Bp., 1985, Helikon. 334 p., 1 sztl. lev. Kiadói textillel bevont kartonkötésben, eredeti papírtokjában. |
KALICZ NÁNDOR Agyag istenek. Hereditas. A neolitikum és a rézkor emlékei Magyarországon. Bp., 1970, Corvina. 78 p., 25 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
Kálti Márk képes krónikája. Szemelvények és képek. Összeállította és ford.: Kardos Tibor. Officina Képeskönyvek. Bp., 1938, Officina. 77 p., 1 sztl. lev., 2 kihajtható mell. Kiadói ill. (Nemes György) kartonkötésben. |
KATALÓGUS Az üveg művészete. Kiállítás az Iparművészeti Múzeumban. Bp., 1961, Iparművészeti Múzeum. 20 p., 30 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
KEMÉNY JÁNOS Halász vadász madarász. Bukarest, 1968, Ifjúsági Könyvkiadó. 220 p., 2 sztl. lev., 5140 pld. Kiadói ill. papírborítóban.
KERÉK MIHÁLY A magyar földkérdés. Bp., 1939, Mefhosz Könyvkiadó. 514 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben.
A keresztes hadak története. Középkori krónikákból. Ford.: De Wittné (Guizot Henriette). Bp., 1905, Athenaeum. XII p., 214 p., 10 t. Vászonkötésben. |
KERESZTURY DEZSŐ Balaton. Bp., 1960, Panoráma. 161 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, eredeti karton tokban.
A Kir. József-műegyetem 1913/14. Tanévének megnyitásakor 1913. szeptember hó 21-ikén tartott beszéd. Bp., 1913, Pesti Lloyd-Társulat. 82 p., 4 t., 2 kihajtható mell. Kiadói papírborítóban.
KODOLÁNYI JÁNOS Suomi. II. kiadás. Bp., 1944, Magyar Élet. 203 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. szakadtas, viseltes papír védőborítóban. |
KODOLÁNYI JÁNOS Süllyedő világ I-II. Bp., é. n., Athenaeum. 311 p., 304 p. Vászonkötésben.
KOKUBU TAMOCU A japán színház. Ford.: Kopecsni Péter. Bp., 1984, Gondolat. 183 p., 32 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
KOLTA LÁSZLÓ Bonyhádi arcképek. Bonyhád, 2000, Városi Könyvtár. 224 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban.
Konyhaművészet. Szakácsművészeti és házicukrászati különlegességek. Ujváry Sándor receptjei. 1. szám. Bp., é. n., Orsz. Magyar Szakácsművészeti és Házicukrászati Főzőtanfolyam. 28 p. Tűzve, viseltes, szakadt papírborítóban. |
KÓS KÁROLY Régi Kalotaszeg. Régi magyarság. Reprint! Bp., 1988, Metrum. 63 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
KOVÁCS GERGELY Fogadd a koronát! Károly magyar király hitvalló élete. Bp., 2004, Új Ember. 167 p., 12 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
KOVÁCS IMRE A néma forradalom. Szolgálat és írás munkatársaságának könyvei. Bp., é.n., Cserépfalvi. 262 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, viseltes, szakadtas, ill. papír védőborítóban. |
KOVÁCS IMRE Elsüllyedt ország. Bp., 1945, Cserépfalvi. 254 p. Kiadói ill. papírborítóban.
KOVÁCS IMRE Magyar feudalizmus, magyar parasztság. Szabadon élni 1. Bp., 1945. Cserépfalvi. 144 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
KOVÁCS TIBOR A bronzkor Magyarországon. Hereditas. Bp., 1977, Corvina. 99 p., 24 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
KÖRMÖCZI ZSUZSA A tenisz varázsa. Bp., 1961, Sport. 143 p., 2600 pld. Kiadói félvászon kötésben.
KŐSZEGFALVI ENDRE Gyakorlati spanyol nyelvkönyv és szótár. A Dél-Amerikában beszélt spanyol nyelv elsajátítására. II. kiadás. Buenos Aires, 1949, Suipacha 748. 294 p., 1 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben. |
KŐSZEGI IMRE Budavár ostroma 1945-ben. Bp., 1945, Müller Károly. 94 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. (Bánó Endre) papírborítóban.
KÖZLÖNY Belügyi közlöny 1928. XXXIII. évf. I-II. félév. 1928. jan. 1.-jún. 24. 1-28. szám. 1928. júl. 1.-dec. 30. 29-55. szám. Nem kollacionált! Bp., 1928, Fővárosi Nyomda Rt. XXVI p., 1062 p., XLIV p.,. Amatőr félvászon kötésben. |
KRETZ JÁNOS, DR. Rákellenes diéta. Bp.,1939, Novák Rudolf és Társa. 112 p. Kiadói vízfoltos papírborítóban.
KRÍZA ILDIKÓ A legendaballada. Epikai-lírai alkotások az irodalom és a folklór határán. Bp., 1982, Akadémia. 232 p., 18 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
KRIZA JÁNOS Vadrózsák I-III. Székely népköltési gyűjtemény. Bp., 1943, Bibliotheca. XX p., 195 p., 175 p., 208 p. Kiadói ill. viseltes papírborítóban, javított gerinccel. |
Krónikások-krónikák I-II. Európai antológia. Szemelvények középkori krónikákból. I.: Róma utódai (V-X. század). II.: Az új évezredben... (XI-XIII. század). Szerk.: Mezey László. Bp., 1960, Gondolat. 181 p., 1 sztl. lev., 216 p., 2 sztl. lev., 2500 pld. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
Kuncze Imre emlékkönyv. Törökszentmiklós legjobb fia emlékének. Törökszentmiklós, 2005, Városvédő és- Szépítő Egyesület. 124 p., 2 sztl. lev. Kiadói műbőrkötésben. |
Külpolitikai adatok az 1938. évről. Bp., 1939, M. Kir. Külügyminisztérium. 188 p. Kiadói papírborítóban.
LAJOS MARI-HEMZŐ KÁROLY 99 előétel 33 színes ételfotóval. Bp., 1983, Corvina. 63 p. Hozzá: Lajos Mari-Hemző Károly: 99 zöldségtál 33 színes ételfotóval. Bp., 1992, Corvina. 64 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
LAJOS MARI-HEMZŐ KÁROLY 99 gyümölcsös édesség 33 színes ételfotóval. Bp., 1984, Corvina. 64 p. Hozzá: Lajos Mari-Hemző Károly: 99 sütemény és torta 33 színes ételfotóval. Bp., 1986, Corvina. 64 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
LAJOS MARI-HEMZŐ KÁROLY 99 körítés és főzelék 33 színes ételfotóval. Bp., 1985, Corvina. 64 p. Hozzá: Lajos Mari-Hemző Károly: 99 krumplis étel 33 színes ételfotóval. Bp., 1994, Corvina. 64 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
LAJOS MARI-HEMZŐ KÁROLY 99 magyaros étel 33 színes ételfotóval. Bp., 1996, Corvina. 64 p. Hozzá: Lajos Mari-Hemző Károly: 99 pecsenye 33 színes ételfotóval. Bp., 1993, Corvina. 64 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
LAJOS MARI-HEMZŐ KÁROLY 99 sajt- és tojásétel 33 színes ételfotóval. Bp., 1984, Corvina. 64 p. Hozzá: Lajos Mari-Hemző Károly: 99 saláta 33 színes ételfotóval. Bp., 1987, Corvina. 64 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
LAJOS MARI-HEMZŐ KÁROLY 99 szárnyasétel 33 színes ételfotóval. Bp., 1985, Corvina. 64 p. Hozzá: Lajos Mari-Hemző Károly: 99 könnyű húsétel 33 színes ételfotóval. Bp., 1997, Corvina. 64 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
LAJOS MARI-HEMZŐ KÁROLY 99 ünnepi étel 33 színes ételfotóval. Bp., 1990, Corvina. 63 p. Hozzá: Lajos Mari-Hemző Károly: 99 egytálétel 33 színes ételfotóval. Bp., 1988, Corvina. 64 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
LASSOVSZKY KÁROLY A Mars bolygó. Tudományos gyűjtemény 9. Bp., 1924, Danubia. 80 p., 8 t. Kiadói papírborítóban. |
LÁSZLÓ GYULA A népvándorláskor művészete Magyarországon. Bp., 1974, Corvina. 136 p., 80 sztl. lev., 2650 pld. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban, kartontokban.
Láttam a finn csodát! Testvéreink szabadságharca a világsajtó tükrében. Szerk.: Gábor Áron, Szerelemhegyi Ervin és Vándor Kálmán. Kálmán Viktor rajzaival. III. kiadás. Bp., 1940, Müller Károly. 238 p., 2 sztl. lev., 20 t. Kiadói ill. nagyon viseltes, foltos papírborítóban, széteső állapotban. |
LEPOLD ANTAL Esztergom régi látképei. A Szt. István Akadémia II. Bp., 1944, Stephaneum. 60 p., 1 sztl. lev., XV p., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
LIST, FRITZ Irány Norvégia! A mai háború. Ford.: Stella Adorján. Bp., 1942, Révai. 267 p. Kiadói félvászon kötésben, foltos gerinccel. |
LÓSY-SCHMIDT EDE, DR. Hatvani István élete és művei. 1718-1786. I. rész. Hatvani István élete és önéletrajza az ördöngösségéről szárnyrakelt mondák. A Debreceni Tisza István Tudományos Társaság I. osztályának kiadványai IV. kötet 7. sz. Debrecen, 1931, Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Nyomda Rt. 218 p. Ceruzás aláhúzásokkal és jelölésekkel. Kiadói viseltes, szakadtas, kicsit hiányos papírborítóban. |
Lőrinczy György. 1935-1981. A magyar fotográfia történetéből 7. Bp., 1995, Magyar Fotográfiai Múzeum-Glória Kiadó. 142 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
Magyar és nemzetközi ki kicsoda 1998. Szerk.: Hermann Péter. Bp., 1997, Biográf. XV p., 1166 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
Magyar földmérők arcképcsarnoka. Bp., 1976, Budapesti Geodéziai és Térképészeti Vállalat. 84 p., 4 sztl. lev., 600 pld. Kiadói vászonkötésben.
A Magyar Gazdaságkutató Intézet gazdasági helyzetjelentése 1934. 21-24. szám. Bp., 1934, Magyar Gazdaságkutató Intézet. 126 p., 126 p., 134 p., 124 p. Amatőr félvászon kötésben. |
A magyar postahivatalok 1867-1871 években használt hely-keletbélyegzései. Szerk.: Dr. Zlatev István. Bp., 1983, Magyar Bélyeggyűjtők Országos Szövetsége. 255 p., 3000 pld. Kiadói papírborítóban. |
A Magyar Quisling-kormány. Sztójay Döme és társai a népbíróság előtt. Szerk.: Karsai László, Molnár Judit és Simándi Irén. Párhuzamos archívum. Bp., 2004, 1956-os KHT. 964 p. Kiadói kartonkötésben. |
Magyar tájékoztató zsebkönyv. II. kiadás. Bp., 1943, Magyar Nemzeti Szövetség. 1200 p. Kiadói papírborítóban. |
Magyarország múzeumai. Szerk.: Balassa M. Iván. Bp., 2001, Vince Kiadó Kft. 292 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
Magyarország műemlékjegyzéke - Nógrád megye. Szerk.: Bardoly István és Haris Andrea. Bp., 2005, Kulturális Örökségvédelmi Hivatal. 135 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
Magyarország műemlékjegyzéke - Tolna megye. Szerk.: Lővei Pál. Bp., 2006, Kulturális Örökségvédelmi Hivatal. 127 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
Magyarországi boszorkányperek oklevéltára. Szerk.: Komáromy Andor. Bp., 1910, MTA. XXIII p., 783 p. Viseltes, kopott amatőr félvászon kötésben. |
6500 |
MAHART menetrend 1962. Bp., 1962, MAHART. számozatlan oldalak. Hozzá: MAHART menetrend 1964. Bp., 1964, MAHART. számozatlan oldalak. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
MAJOR RÓBERT 25 év ellenforradalmi sajtó 1919-1944. Kék könyvek. Bp., 1945, Cserépfalvi. 108 p. Kiadói, kicsit foltos, kopott papírborítóban. |
MALONYAY DEZSŐ A magyar képírás úttörői. Bp., 1905, Franklin-Társulat. 120 p., 49 t. (nem kollacionált!). Kiadói félvászon kötésben.
MARCZALI HENRIK Erdély története. Bp., 1935, Káldor. 288 p. Kiadói kopottas, foltos vászonkötésben.
MÁRKUS LÁSZLÓ Magyar gondok. Bp., é. n., Élet Irodalmi és Nyomda Rt. 320 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. viseltes papírborítóban.
MAROSI ERNŐ A középkor művészete II. 1250-1500. Egyetemi Könyvtár. Bp., 1998, Corvina. 370 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
MARSHALL TÁBORNAGY Így győztünk.... Ford.: Éber Ernő. Bp., é. n., Franklin Társulat. 190 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
A második világháború 1939-1945. Rövid összefoglalás. Bp., 1985, Zrínyi Katonai Kiadó-Kossuth Könyvkiadó. 765 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
A második világháború 1939-1945. Rövid összefoglalás. Bp., 1985, Zrínyi Katonai Kiadó. 765 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
MÁTRAY KÁLMÁN 100 történelmi értékpapír. Háromnyelvű (magyar-német-angol)! Képekkel gazdagon illusztrált kötet! Bp., 1990. "Blanket" Kft. Specimen. 222 p., 1 sztl. lev. Kiadói aranyozott műbőrkötésben. |
MEZEY ISTVÁN Az igazi Japán. Bp., 1939, Magyar Nippon Társaság. 235 p., 13 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. szakadtas, hiányos papír védőborítóban.
MIKECS LÁSZLÓ Csángók. Bolyai Könyvek. Bp., é. n., Bolyai Akadémia. 412 p., 4 sztl. lev., 5 mell. Kiadói félvászon kötésben, ill. viseltes, szakadtas papír védőborítóban. |
MOLDOVA GYÖRGY A pénz szaga. Riport a kamionsofőrökről. Bp., 1986, Magvető. 394 p., 6 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
MOLNÁR ANTAL-SZABÓ FERENC SJ Bangha Béla SJ emlékezete. Távlatok 2010/3-4. száma. Bp., 2010, k. n. 400 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
Műszaki és természettudományi ki kicsoda A-Z. Pályaképek magyar és magyar származású műszaki és természettudományi szakemberekről, kortársainkról. Bp., 1995, Országos Műszaki Információs Központ és Könyvtár. 393 p. Kiadói vászonkötésben. |
NAGY ISTVÁN Külváros. 2. kiadás. Bp., 1942, Magyar Élet kiadása. 94 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
NAGY KÁROLY Háromnegyed évszázad a zene szolgálatában. Bakonyi Béla abaújszántói zenetanár életútja és munkássága. Abaújszántó-Miskolc-Ózd, 1996, Pedagógusok Szakszerv. Borsod-Abaúj-Zemplén M. Alapszerv. Szövets. 418 p., 2 sztl. lev., Bakonyi Béla által dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
NAPTÁR A Pesti Hírlap 1927. évi kincsesháza. Bp., 1927, Légrády Testvérek. 480 p. Kiadói viseltes, szakadt, hiányos, ill. papírborítóban.
NAPTÁR A Pesti Hírlap 1932. évi nagy naptára. Bp., 1932, Légrády Testvérek. 416 p. Kiadói szakadtas, ill. papírborítóban, gerince részben hiányos.
NAPTÁR A Pesti Hírlap 1933. évi nagy naptára. Bp., 1933, Légrády Testvérek. 416 p. Kiadói szakadtas, ill. papírborítóban.
NAPTÁR Az Est hármaskönyve 1929. Divat és kultúra. I. kötet. Bp., 1929, Est Lapkiadó Rt. 384 p. Kiadói ill. papírborítóban, a könyvtest elválik a gerinctől. |
NAPTÁR Az Est hármaskönyve 1930. I. A férfi könyve. Bp., 1930, Est Lapkiadó Rt. 319 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
NAPTÁR Nemzeti Újság - Új Nemzedék - Képes Krónika 1941. Bp., 1941, Központi Sajtóvállalat. 160 p. Kiadói ill. papírborítóban.
NAPTÁR Nemzeti újság naptára 1943. Bp., 1943, Központi Sajtóvállalat. 80 p. Kiadói ill. papírborítóban.
NAPTÁR Pesti Hírlap naptára 1941. Erdély. Bp., 1941, Pesti Hírlap Rt. 154 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
NÉMETH LÁSZLÓ A másik mester. I-II. kötet egybekötve. Bp., é. n., Franklin. 194 p., 1 sztl. lev., 166 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
NÉMETH LÁSZLÓ A minőség forradalma I-IV. 2 kötetben. I.: Európa. II.: Új enciklopédia felé. III.: Magyar szellem. IV.: Mozgalom. Bp., 1940, Magyar Élet. 164 p., 163 p., 176 p., 189 p. Kiadói vászonkötésben. |
NÉMETH LÁSZLÓ Alsóvárosi búcsú I-II. Bp., é. n., Franklin. 222 p., 229 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben.
NÉMETH LÁSZLÓ Az emberi színjáték I-II. Bp., 1944, Franklin. 450 p., 335 p. Kiadói félvászon kötésben.
NÉMETH LÁSZLÓ Az értelmiség hivatása. A tájékozódás könyvei 1. Bp., 1944, Turul. 287 p. Kiadói papírborítóban, széteső állapotban. |
NÉMETH LÁSZLÓ Eklézsia-megkövetés. Dráma négy felvonásban. Németh László színháza 2. Bp., é.n. Misztótfalusi. 43 p. Hozzá: Németh László: Széchenyi. Németh László színháza 1. Bp., é.n. Misztótfalusi. 40 p. Kiadói papírborítóban. |
NÉMETH LÁSZLÓ Iszony. Bp., 1947, Nyugat. 431 p. Kiadói félvászon kötésben.
NÉMETH LÁSZLÓ Kisebbségben I-IV. 2 kötetben. Bp., 1942, Magyar Élet. 369 p., 364 p. Kiadói félvászon kötésben. |
NÉMETH LÁSZLÓ Kisebbségben. Tanu könyvtár I. Kecskemét, é. n., Tanu. 95 p. Kiadói papírborítóban. |
NÉMETH LÁSZLÓ Magyarság és Európa. Kultúra és tudomány. Bp., 1935, Franklin-Társulat. 137 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
NÉMETH LÁSZLÓ Móricz Zsigmond. Bp., 1943, Turul. 111 p., 8 t. Kiadói félvászon kötésben, ill. viseltes, szakadt papír védőborítóban.
NÉMETH LÁSZLÓ Szerdai fogadónap I-II. Bp., é. n., Franklin. 191 p., 174 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben.
NÉMETH LÁSZLÓ Téli hadjárat. Cikkek, előadások. Tanu könyvtár II. Kecskemét, é. n., Tanu. 113 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
Nemzeti kalendárium 1942. Bp., 1942, Nemzetpolitikai Szolgálat Sajtóvállalat Kft. 8 sztl. lev., 160 p. Kiadói ill. papírborítóban.
A nürnbergi per vádbeszédei. Bp., 1955, Szikra. 195 p., 4000 pld. Kiadói ill. (Varsányi Pál) papírborítóban.
NYIRŐ JÓZSEF Az én népem. Bp., 1935, Révai kiadó. 275 p. Kiadói vászonkötésben.
NYIRŐ JÓZSEF Kopjafák. Erdélyi Szépmíves Céh díszkiadása IX. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh. 228 p. Kiadói vászonkötésben. |
OKLEVÉL "Első Magyar Harczos Kar". Gróf Zichy Jenő védnöksége alatti betegsegélyező és temetkezési egylet. Budapest látképes, dekoratív dísz-tagsági oklevél. Rajz: Suhajdy Gy. Bp., 1882. október 12. Egyszer hajtott, restaurált, keretezve. |
60000 |
OLÁH GÁBOR Heten vagyunk. Bp., 1943, Turul. 203 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. (Mester) papír védőborítóban.
ORAVECZ PAULA Petri Anna. Bp., 1955, Magvető. 489 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói félvászon kötésben.
PADOS PÁL Ezt nem írhattam meg Oroszországról. Bp., 1945, Gábor Áron. 124 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban.
PÁLFI SÁNDOR-TÓTH BÉLA Szegedi hajók, a Tiszán, Dunán, Dráván, Száván.... Szeged, 2010, Bába Kiadó. 251 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban.
PÁLÓCZI HORVÁTH GYÖRGY Balkán a viharban. Bp., 1941, Cserépfalvi. 123 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban.
PAP KÁROLY Megszabadítottál a haláltól I-II. Bp., 1932, Nyugat. 160 p., 159 p. Kiadói ill. papírborítóban.
PAPP LÁSZLÓ, DR. A szabadfogású birkózás. Bp., 1944, Szerző. 203 p. Kiadói ill. papírborítóban.
PATAKI VIDOR, DR. Az egri vár élete. Történelmi tanulmány. Különlenyomat a ciszterci rend egri Szent Bernát Gimnáziumának 1933/34. évi értesítőjéből. Eger, 1934, Érseki Líceum Könyvnyomda. 47 p., 10 t. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
PATAKY DÉNES A magyar rézmetszés története. A XVI. századtól 1850-ig. Bp., 1951, Közoktatásügyi Kiadóvállalat. 415 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
Perújrafelvétel. Bűnös volt-e Szálasi Ferenc? Történelmi Tanulmányok. Szerk.: Dobszay Károly. h. n., 1997, Magyar Rezervátum. 79 p., 733/1000 sorszámozott pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
Pesti magyar kereskedelmi bank 1841-1941. Száz esztendő emlékei. Bp., 1941, Pesti Magyar Kereskedelmi Bank. számozatlan oldalak, 2 térkép mell. Kiadói, kicsit foltos papírborítóban. |
PETÉNYI KATALIN Barcsay Jenő. Bp., 1986, Corvina. 95 p., 69 db kép. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1300 |
PETHŐ SÁNDOR Politikai arcképek. Az új Magyarország vezéregyéniségei. Bp., 1911, Élet Irodalmi és Nyomda Rt. 148 p., 6 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
PETŐFI SÁNDOR Uti rajzok. Officina könyvtár 4. Bp., 1941, Officina,. 66 p., 6 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben. |
Petőfi útján. A Magyar Történelmi Emlékbizottság szerkesztésében. Bp., é. n., Horizont. 47 p. Kiadói papírborítóban. |
PETROVÁCZ GYULA Földmérés. Építő munkavezetők könyvtára XXVI. Bp., 1910, Ifj. Nagel Ottó Könyvkereskedése. 110 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
PICHT, WERNER A német nagyvezérkar jelenti.... A villámháború Lengyelországban a hadijelentések a sajtó és a rádió tükrében. Ford.: vitéz Barabás Emil. Bp., 1940, Kókai Lajos. 67 p., 1 térkép mell. Kiadói ill. papírborítóban. |
PINTÉR ENDRE, DR. 100 éves a Szent Margit Kórház. Óbuda-Békásmegyer helytörténeti füzetek. Óbudai kórháztörténet dióhéjban. 1997. II. évf. 2. szám. Bp., 1997, Óbudai Múzeum. 47 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
PLAKÁT A magyar nemzethez! A magyar nemzet sorsdöntő órákat élt át. Horthy és gróf Bethlen István. 1921. október 24. 63x95 cm. Többször hajtott, kis beszakadásokkal, keretezve. |
PLAKÁT A Pesti Izr. Hitk. Tagjaihoz! Csatlakozásra szólítunk fel a "Jogpártba".... 31,5x47,5 cm. Egyszer hajtott, szélein beszakadásokkal, sarokhiánnyal.
PLAKÁT Budapest asszonyai és leányai! Debrecen asszonyai szólnak hozzátok. Csak keresztény Budapestnek adunk kenyeret! A Debreceni Magyar Asszonyok Nemzeti Szövetsége. Debrecen, 1925. 47x63 cm. Egyszer hajtott, szélén beszakadással.
PLAKÁT Budapest népéhez! Magyarország legszégyenteljesebb korszaka után a fővezérségem alatt álló nemzeti haderő részei bevonulnak Budapestre, hogy ősi, szívünkhöz forrott nemzeti színeinket kitűzzük Buda várára.... Horthy Miklós s.k. 42x58 cm. Kétszer hajtott, foltokkal. |
PLAKÁT Dolgozni, föl, mind, lankadatlan, Amíg az élet fénye ég! Hirdessük: itt nem boldogul más, Csak aki alkot, aki munkás! Juhász Gyula idézetes 1956-os címeres. 41x58,5 cm. Kétszer hajtott. |
9000 |
PLAKÁT Éhezünk!.... Tovább nem tűrhetünk! Mozduljon meg hát a keresztény Magyarság! Nagygyűlés a Székesfővárosi Vigadóban. Ébredő Magyarok Egyesülete. 63x95 cm. Többször hajtott, szélein beszakadásokkal, lyukas. |
6000 |
PLAKÁT Hirdetés. A Gyalogsági csapattesteknek a székesfőváros budai részén tartandó lövőgyakorlatai ügyében. Budapest, 1915. árpilis 8. 47x63 cm. Egyszer hajtott, szélein kis beszakadásokkal, gyűrődéssel.
PLAKÁT Jelentkezés az Egyesületi Hadikonyhákra. 1917. november 24. 47,5x63 cm. Többször hajtott, szélein beszakadásokkal, szakadásokkal.
PLAKÁT Magyar zsidók! Tömörülésre hívunk fel benneteket! Magyar Zsidók Országos Szövetsége. 47x63,5 cm. Egyszer hajtott, szélein beszakadásokkal, lyukas.
PLAKÁT Nemzetközi Sport Klub nemzetközi úszóversenye. Az úszókoalíció (FTC, III. ker. TVE, MTK, NSC rendezésében). A Császár-fürdő férfi uszodájában. Július 5.-én az MTK sportünnepélye Siófokon. 62,5x95 cm. Többször hajtott, szakadásokkal és gyűrődéssel a szélein. |
6000 |
POTTER, G. J. A kontraktbridge. A kártyajáték művészete I. Plafondbridge kártyajáték szabályai. Ford.: Ujlaky Tibor. Bp., é. n. Lingua. 32 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
1300 |
Prize-winning art 7. Szerk.: Margaret Harold. Florida, 1967, Allied Publications. VIII p., 40 p., 40 p., 40 p., 40 p., XII p. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadtas papír védőborítóban. |
2400 |
PUKÁNSZKY BÉLA Német polgárság magyar földön. Magyarságismeret IV. Bp., é. n., Franklin-Társulat. 217 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
RADNÓTI MIKLÓS Ikrek hava. Kis Magyar Múzeum 5. kötet. Napló a gyerekkorról. Bp., 1959, Helikon. címkép, 57 p. Kiadói félvászon kötésben. |
RADVÁNSZKY BÉLA, BÁRÓ Magyar családélet és háztartás a XVI. és XVII. században I. Bp., 1986, Helikon. 352 p., 66 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
RAND-MCNALLY Pocket atlas of the world. Historical-political-commercial. Chicago-New York, 1904, Rand, McNally & Company. 381 p., 83 p. Kiadói viseltes, ill. papírborítóban, viseltes gerinccel, hátlap hiányzik. |
3600 |
Régi játékkártyák. Hungária könyvek 6. Magyar és külföldi kártyafestés. XV.-XVI. század. Reprint! Szerk.: Kolb Jenő. Bp., 1984, ÁKV. 78 p., 4 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
RIEFENSTAHRIEFENSTAH, LENI Hinter den Kulissen des Reichsparteitag-films. München, 1935, Zentralverlag der NSDAP. 105 p. Viseltes papírborítóban.
ROLLA MARGIT Ezüstharang. Bp., é. n., Bíró Miklós Könyvnyomtató Műhelye. 128 p. Kiadói ill. (Fenyves) papírborítóban.
ROLLA MARGIT Kiért a végtelen üzen. Bp., é. n., Hungária Könyvkiadó. 127 p., dedikált. Kiadói papírborítóban.
SALY ELEMÉR Mozgó vesztőhely. Moszkva, 1945, Idegen nyelvű Irodalmi Kiadó. 154 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban, részben elválik a gerinctesttől.
SCOVILLE, SAM A kék gyöngy. Ifjúsági Könyvtár 9. szám. Ford.: Pünkösti Erzsébet. Bp., é.n., Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. 207 p. Kiadói ill. (Jeges) foltos kartonkötésben. |
SEABY, H. A. Greek coins and their values. 2nd edition. London, 1966, B. A. Seaby, LTD. 218 p., 1 sztl. lev., 8 t. Kiadói vászonkötésben, szakadtas, ill. papír védőborítóban. |
SEBŐK IMRE, DR. Öt világrészen keresztül. Bp., 1906, Szt. István Társulat. 494 p., 1 sztl. lev. Kopott amatőr félvászon kötésben.
Sej, a mi lobogónkat fényes szelek fújják... Népi kollégiumok 1939-1949. Szerk.: Kardos László. Bp., 1977, Akadémia. 507 p., 48 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
SEVERINI, JOANNES Commentatio historica. De vereribus incolis Hungariae Cis-Danubianae a Morava amne Tibiscum porrectae ex probatissimis scriptoribus deducta. Sopron, 1767, Joannis Josephi Siess. 122 p., 1 sztl. lev. Kartonkötésben. |
5500 |
SEVERINI, JOANNIS Hungari Pannonia. Veterum Monumentis Illustrata Cum Dacia Tibissina. Lipcse, 1770, Wilh. Gottlob. Sommerum. 379 p., 2 sztl. lev. Nagyon viseltes kartonkötésben, körülvágatlan, vízfoltos lapokkal. |
6500 |
SINKA ISTVÁN Balladáskönyv. Bp., 1943, Magyar Élet. 64 p. Kiadói félvászon kötésben, nagyon viseltes, szakadt, ill. papír védőborítóban.
SINKA ISTVÁN Denevérek honfoglalása. Fáy Dezső rajzaival. Bp., 1941. Bolyai Akadémia. 96 p. Kiadói viseltes, ill. papírborítóban, a könyvtest elválik a borítótól. |
SIPOS GYULA Lámpák a ködben. Kaposvár, 1939, Berzsenyi Társaság. 64 p., 1000 pld., dedikált. Kiadói papírborítóban.
SITKEI GYULA Száz év alállomásai. Bp., 1993, k. n. 88 p. Kiadói ill. papírborítóban.
STEGER, FRIEDRICH Der Feldzug von 1812. Braunschweig, 1845, Oehme & Müller. XVI p., 357 p., 16 p., 32 t., 1 térkép mell. Amatőr félvászon kötésben, viseltes gerinccel, vízfoltos lapokkal.
5500 |
STRABÓN Geógraphika. Ford.: Dr. Földy József. Bp., 1977, Gondolat. 998 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
SURÁNYI LAJOS A dunai népek tragédiája és Csehszlovákia. III. kiadás. Miskolc, 1929, Szerző. 40 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
SURÁNYI LAJOS Masaryk vétke a dunai népek ellen. Miskolc, 1930, Szerző. 32 p. Tűzve, kiadói papírborítóban.
SZABÉDI LÁSZLÓ Ész és bűbáj. Termés Könyvek. Bp., 1943, Magyar Élet. 127 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
SZABÓ DEZSŐ A húszévesekhez. Szabó Dezső füzetek 8. A magyar nyelv védelme és a kisebbségek. Életeim: születéseim, halálaim, feltámadásaim: III. Búcsú Budagyöngyétől. Mai jegyzetek. Bp., 1935, Ludas Mátyás. 60 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
SZABÓ DEZSŐ A kötél legendája. Szabó Dezső füzetek 1. sz. II. kiadás. Bp., 1934, Ludas Mátyás. 68 p. Kiadói papírborítóban. |
SZABÓ DEZSŐ A magyar irodalom sajátos arca. Szabó Dezső füzetek 3. Korunk nőproblémája. Az ellenforradalom természetrajza. Bp., 1934, Ludas Mátyás. 64 p. Kiadói papírborítóban. |
SZABÓ DEZSŐ A magyar trón problémája és Ausztria. Szabó Dezső füzetek 27. A jó temető. Ecce homo. A szélsőségek rendszere. Bp., 1937, Ludas Mátyás. 73 p. Kiadói papírborítóban. |
SZABÓ DEZSŐ A mai magyar politikai horizont. Szabó Dezső füzetek 14. Mai jegyzetek. Bp., 1936, Ludas Mátyás. 68 p., 2 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
SZABÓ DEZSŐ A szellemi együttműködés célja, tartalma, határai. Szabó Dezső füzetek 25. Az álomról. Életeim. Mai jegyzetek. Bp., 1937, Ludas Mátyás. 71 p. Kiadói papírborítóban. |
SZABÓ DEZSŐ A választójog reformja. Szabó Dezső füzetek 18. Pro mansardo. Válasz gr. Tisza Istvánnak. Mai jegyzetek. Bp., 1936, Ludas Mátyás. 70 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
334 |
SZABÓ DEZSŐ Az elsodort falu I-III. Bp., é. n., Genius. 318 p., 328 p., 321 p. Kiadói ill. (Byssz) kicsit viseltes papírborítóban.
335 |
SZABÓ DEZSŐ Az új kereszteshadjárat. Szabó Dezső füzetek 22. A magyarság megszervezése a dalban. Gömbös Gyula. Életeim. Az én karácsonyfáim. A jó lator. Mai jegyzetek. Bp., 1936, Ludas Mátyás. 72 p. Kiadói papírborítóban. |
336 |
SZABÓ DEZSŐ Életeim: születéseim, halálaim, feltámadásaim. Szabó Dezső füzetei 6. Az új honfoglalás felé: A népképviselet. A kis nemzetek sorsa. Mai jegyzetek. Bp., 1935, Ludas Mátyás. 66 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
337 |
SZABÓ DEZSŐ Karácsonyi levél. Szabó Dezső füzetek 4-5. A németség útja. Debreceni tanulságok. Feltámadás Makucskán. Bp., 1934, Ludas Mátyás. 102 p., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
338 |
SZABÓ DEZSŐ Levelek Kolozsvárra és két elbeszélés. Bp., 1943, Keresztes. 229 p. Kiadói vászonkötésben.
339 |
SZABÓ DEZSŐ Március mérlegén: a Gömbös-kormány és az "Új Korszak". Szabó Dezső füzetek 7. Életeim: születéseim, halálaim, feltámadásaim. Bp., 1935, Ludas Mátyás. 66 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
340 |
SZABÓ DEZSŐ Mosolygok. Szabó Dezső füzetek 2. Elbeszélések. Bp., 1934, Ludas Mátyás. 66 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
341 |
SZABÓ DEZSŐ Toborzó. Szabó Dezső füzetek 19-20. Levél Máriához. - Sugarak. Kultúrfölény és kultúrpolitika. Senkisem múlhatja ezt a vermet. Mirákulum a Barackos-úton. Író. - A családom. Az utolsó istentisztelet. Les Misérables. - Mai jegyzetek. Bp., 1936, Ludas Mátyás. 88 p. Kiadói papírborítóban. |
342 |
SZABÓ DEZSŐ Treuga Dei: A nemzeti egység fogalma, határai, feltételei. Szabó Dezső füzetek 11. A Philadelphia ablakában. Az élet értelme. Életeim. Mai jegyzetek. Bp., 1935, Ludas Mátyás. 79 p. Kiadói papírborítóban. |
343 |
SZABÓ DEZSŐ Válasz egy katolikus fiatal lánynak. Szabó Dezső füzetek 15. Életeim. Koppány. Egy délután a Luxembourg-kertben. A Baumgarten-curée. Udvari bálon. Isten és az idő. Mai jegyzetek. Bp., 1936, Ludas Mátyás. 80 p. Kiadói papírborítóban. |
344 |
SZABÓ DEZSŐ Virrasztó Koppány. Szabó Dezső füzetek 26. Bp., 1937, Ludas Mátyás. 71 p., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
345 |
SZABÓ MIKLÓS A kelták nyomában Magyarországon. Hereditas. Bp., 1971, Corvina. 86 p., 25 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
346 |
SZABÓ PÁL Macska az asztalon. Bp., 1946, Misztótfalusi. 55 p. Kiadói ill. papírborítóban.
347 |
SZABÓ ZOLTÁN Parasztok. Bp., 1942, Cserépfalvi. 240 p., XV t. Kiadói ill. papírborítóban, a könyvtest elválik a borítótól.
348 |
SZABOLCSI MIKSA Olasz zsidók között. Bp., 1904, k. n. 138 p., 1 sztl. lev. Kiadói viseltes papírborítóban, pótolt gerinccel.
349 |
Szárszó. Az 1943. évi balatonszárszói Magyar Élet-tábor előadás és megbeszéléssorozata. Bp., 1943, Magyar Élet. 232 p. Kiadói papírborítóban, viseltes gerinccel. |
350 |
SZÁSZ TIBOR Famunkák szakszerűen. Szabadidő-hasznosan. Bp., 1986, Műszaki Könyvkiadó. 172 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
351 |
SZEKFÜ GYULA A magyar állam életrajza. Történelmi tanulmány. II. kiadás. Bp., 1923, Dick Manó Könyvkereskedése. 238 p., 1 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben. |
352 |
SZEPESI GYÖRGY-LUKÁCS LÁSZLÓ Négyszemközt négy olimpiával. Londontól Rómáig. Bp., 1959, Sport Lap- és Könyvkiadó. 112 p. Kiadói viseltes, szakadt, ill. papírborítóban. |
353 |
Széttépett évszázad. Két világháború képeslapjai. Bp., 1995, Tegnap és Ma Alapítvány. számozatlan oldalak. Kiadói ill. kartonkötésben. |
354 |
SZILAS-STEFF TIBOR Repülők felszállni. A mai háború. Bp., 1941, Révai. 223 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. foltos papír védőborítóban. |
355 |
SZOMAHÁZY ISTVÁN A százhuszéves asszony. Regény a XXII. századból. Bp., 1909, Singer és Wolfner. 224 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
356 |
SZTIPÁN ISTVÁN A bádogos. Műszaki könyvtár I. II. bővített kiadás. Bp., é. n., Népszava. 150 p. Kiadói foltos, viseltes kartonkötésben, részben hiányos gerinccel. |
3600 |
357 |
SZTRIPSZKY HIADOR, DR. Halottasházi játékok Máramarosban. Különlenyomat a "Munka" politikai lap 1910. évf. 2., 3. és 4. számaiból. Bp., é. n., k. n. 21 p. Nyl-kötésben. |
358 |
SZUTORISZ GYULA Hegyek és virágok. Erdély, a Magas-Tátra és az Alpok túravidékén. Bp., 2003, Kornétás. 198 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
359 |
SZŰCS NÁNDOR Titkos szolgálatban. Riportregény a kémek világából. Bp., 1941, Pantheon. 359 p. Kiadói kopott vászonkötésben. |
360 |
SZŰCS SÁNDOR Régi magyar vízivilág. Bp., 1977, Magvető. 311 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
361 |
TAKÁCS ANDRÁS Csallóközi néptáncok. Csallóközi Kiskönyvtár. Pozsony, 2000, Kalligram Könyvkiadó. 181 p., 1sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. |
362 |
TAKÁTS SÁNDOR Szalai Barkóczy Krisztina. 1671-1724. Bp., 1910, Pfeifer Ferdinánd Könyvkereskedése. 280 p., 1 sztl. lev., felvágatlan. Kiadói papírborítóban. |
363 |
TÁLAS GÉZA Magyarország rendjelei és kitüntetései 1922-1944. Bp., 1975, Magyar Éremgyűjtők Egyesülete. 25 p., 4 sztl. lev., 400 pld. Kiadói papírborítóban.
1300 |
364 |
TAMÁS ERVIN-RÉVÉSZ TAMÁS Búcsú a cigányteleptől. Bp., 1977, Kossuth. 274 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben.
365 |
TAMÁSI ÁRON Ábel az országban. Bp., 1936, Révai. 199 p. Kiadói kopottas félvászon kötésben.
366 |
Taschen-liederbuch. Für das deutsche Volk. Plauen, é. n., August Schröter. XII p., 400 p. Kiadói vászonkötésben. |
367 |
Tatabánya története i. Szerk.: Gombkötő Gábor, Horváth Géza, Dr. Ravasz Éva, Rozsnyói Sándor, Dr. Szántó Ferenc. Tatabánya, é.n., Tatabányai városi tanács végrehajtó bizottsága. 327 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
368 |
A tatárjárás emlékezete. Bibliotheca Historica. Szerk.: Katona Tamás. Bp., 1981, Helikon. 356 p., 6 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
369 |
TATAY SÁNDOR Hushagyókedd. Bp., é. n., Bolyai Akadémia. 297 p. Kiadói félvászon kötésben.
370 |
TELEKI PÁL GRÓF Magyar politikai gondolatok. Nemzeti Könyvtár 42-43. szám. Bp., 1941, Nemzeti Könyvtár. 137 p., 3 sztl. lev. Kiadói vízfoltos, ill. papírborítóban. |
371 |
A természettudomány világából. Bp., é.n., Franklin-Társulat. 400 p. Kiadói kopott, viseltes, ill. vászonkötésben.
372 |
THALY KÁLMÁN Az 1683-iki táborozás történetéhez. Értekezések a történelmi tudományok köréből. Bp., 1883, MTA. 45 p. Kiadói viseltes papírborítóban. |
373 |
THALY TIBOR A 200 éves Városliget. Bp., 1958, Gondolat. 137 p., 1 sztl. lev., képmelléklet. Kiadói félvászon kötésben.
374 |
TSEH MÁRTON Lovakat orvosló-könyv. Reprint az 1797. kiadás alapján! Bp., 1979, Mezőgazdasági Könyvkiadó Vállalat. 171 p., 2 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben. |
375 |
TÜNDÖKLŐ 900 ESZTENDŐ - 1938 SZENT ÉV. A Nemzeti Újság ajándéka előfizetőinek. Bp., 1938, Központi Sajtóvállalat Rt. 207 p. Kiadói ill. papírborítóban.
376 |
TWAIN, MARK Az egymillió fontos bankó. És más novellák. Ford.: Bálint Lajos. Bp., 1915, Athenaeum. 368 p., 8 sztl. lev. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
377 |
Uráli népek. Nyelvrokonaink kultúrája és hagyományai. Szerk.: Hajdú Péter. Bp., 1975, Corvina. 319 p., 18 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. viseltes, szakadt papír védőborítóban. |
378 |
Vádirat a nácizmus ellen 1-3. 1944. március 19.-október 15. Dokumentumok a magyarországi zsidóüldözés történetéhez. Szerk.: Benoschofsky Ilona és Karsai Elek. Bp., 1958, 1960, 1967, Magyar Izraeliták Orsz. Képviselete. 379 p., 2 sztl. lev., 401 p., 1 sztl. lev., 720 p., 2 sztl. lev., 3000 pld. Kiadói nagyon viseltes, szakadt, hiányos (1-2. kötet), valamelyiknél különálló papírborítóban. 3. kötet kiadói félvászon kötésben. |
379 |
VÁRADY KÁROLY Az evolúció olimpiásza. Alapítsuk meg az első újkori szellemi olimpiász világegyesületét. Első magyar kiadás. Bp., 1932, Torday Géza. 167 p., felvágatlan. Kiadói papírborítóban. |
380 |
VARGA LÁSZLÓ Szociális reform és hivatásrendiség. Nemzeti könyvtár 40-41. szám. Bp., 1941, Stádium. 124 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
381 |
VARGA NÁNDOR LAJOS Ismertető a művészi grafikához. Bp., 1943, Officina. 13 p., 17 sztl. lev. Kiadói vízfoltos papírborítóban.
382 |
VARGHA ZOLTÁN, DR. A görzsönyi Vargha család története. Czímerrajzzal és hat leszármazási táblával. Bp., 1913, k. n. 31 p., 6 kihajtható táblával. Tűzve, kiadói papírborítóban, kötése meglazult, borító elválik a könyvtesttől, széteső állapotban. |
383 |
VÁRKONYI MIHÁLY A tanú. Bp., 1967, Magvető. 137 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban, lapok néhol vízfoltosak.
384 |
VÁRNAI ZSENI Kórus szopránban. Bp., 1930, Népszava Könyvkereskedés. 71 p., dedikált. Amatőr félvászon kötésben.
385 |
Városi képtár deák-gyűjtemény Székesfehérvár. Szerk.: Lóska Lajos. Bp., 1988, ÉVISZ Reklám- és Kiadványszerv. Iroda. 186 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
386 |
VÁSÁRHELYI ISTVÁN Magyarország halai írásban és képekben. Borsodi Szemle Könyvtára 1. Miskolc, 1961, Tud. Ism. Társulat Borsod megyei Szervezete és az Északmo.-i Horgász Egyesület. 134 p., 1 sztl. lev. Kiadói nagyon viseltes, szakadt, hiányos, ill. papírborítóban. |
387 |
VASS JÓZSEF Hazai és külföldi iskolázás az Árpád-korszak alatt. Pest, 1862, Eggenberger F. Magyar Akadem. 126 p., 2 sztl. lev. Kiadói foltos félvászon kötésben.
2400 |
388 |
VEREBÉLYI KINCSŐ Korok és stílusok a magyar népművészetben. Bp., 2002, Osiris. 152 p., 17 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben.
389 |
VERES PÉTER A válság éveiből. Tanulmányok. Bp., 1945, Sarló. 223 p. Kiadói kopott, viseltes ill. papírborítóban. |
390 |
VERES PÉTER Három nemzedék I-II. I.: Szolgaság. II.: Szegények szerelme. Bp., 1952, 1955, Szépirodalmi. 506 p., 702 p. Kiadói, kopottas ill. félvászon kötésben. |
391 |
VERES PÉTER Mit ér az ember ha magyar. Levelek egy parasztfiúhoz. V. kiadás. Bp., 1946, Magyar Élet. 255 p. Kiadói félvászon kötésben. |
392 |
VERES PÉTER Ukrajna földjén. Napló. Bp., 1950, Szépirodalmi. 135 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
393 |
WALTER ERNŐ-NOVÁK LÁSZLÓ A szinek világa. Grafikai Művészetek Könyvtára V. Bp., 1927, k. n. 119 p., 22 t. Kiadói foltos, viseltes vászonkötésben. |
394 |
WHITE, ANNE TERRY Elsüllyedt világok. Ford.: Bíró Sándor. Bp., 1950, Dante. 136 p. Kiadói foltos félvászon kötésben. |
395 |
WIDDER LAJOS, DR. Versenybridzs. Bp., 1957, Sport Lap- és Könyvkiadó. 218 p. Kiadói ill. papírborítóban.
396 |
WILDHAGEN ELZA A kis makrancos házassága. Ford.: L. Dávid Margit. A kis makrancos harmadik kötete. Bp., é.n., Eisler G. 159 p. Kiadói kopottas, gerincén sérült félvászon kötésben. |
397 |
WINKLER ERNŐ Ifju álmok. Költemények és elbeszélések. Alsó-kubin, 1891, Árvamegyei Hírlap Nyomdája. 109 p., 1 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben. |
398 |
ZAKARIÁS G. SÁNDOR Magyarország művészeti emlékei III. Budapest. Bp., 1961, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. 237 p., 1 sztl. lev., 5150 pld. Kiadói vászonkötésben. |
399 |
ZINNER TIBOR-RÓNA PÉTER Szálasiék bilincsben I-II. I. A Hűség Házától az Andrássy út 60-ig. II. A magyar nép nevében. Bp., 1986, Lapkiadó Vállalat. 342 p., 1 sztl. lev., 311 p., 4 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
400 |
ZSILKA JÁNOS Tautologikus egységek a nyelvben. Nomen abstractum - a szerves rendszer bomlása. Bp., 1987, Akadémia. 244 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |