Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
1 | Az 1873-dik évi törvények gyűjteménye. A hivatalos országos törvénytár hű lenyomása. Hiteles kiadás. Bp., 1874, Légrády Testvérek. 433 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, viseltes, kopottas gerinccel. |
2 | Az 1874-ik évi törvények gyűjteménye. Hivatalos kiadás. Bp., 1875, Vodianer F. 299 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, kopott gerinccel. |
3 | 1924. évi törvénycikkek. Magyar Törvénytár. Millenniumi emlékkiadás. Jegyzetekkel ellátta: Dr. Térfy Gyula. Bp., 1925, Franklin-Társulat. VIII p., 513 p. Kiadói vászonkötésben. |
4 | Az 1938. évi törvények gyűjteménye. Bp., 1938, M. Kir. Belügyminisztérium. XLI p., 1138 p. Amatőr félvászon kötésben. |
5 | Adler Frigyes pöre. A főtárgyalás gyorsírói följegyzései alapján fordította és bevezetéssel ellátta: Pogány József. Bp., 1917, Népszava. 125 p., 1 sztl. lev. Kiadói viseltes papírborítóban. |
6 | Ady Endre Emlékmúzeum ismertetője. Magyar-román nyelvű! Szerk.: Tóth János. Oradea (Nagyvárad), 1977, Ady Endre Emlékmúzeum. 31 p., 10 sztl. lev. Hozzá: Palotay Gertrúd: A debreceni református egyház régi terítői. Különlenyomat a debreceni szemle 1936. évi március-májusi 2-3-4. számából. Debrecen, 1936, k. n. 11 p., 4 t. Tűzve. Kiadói ill. papírborítóban. |
7 | ALEXANDROV, G. F. - GALAKTYIONOV, M. R. - KRUZSKOV, V. SZ. - MITYIN, M. B. - MOCSALOV, V. D. - POSZPJELOV, P. N. Joszif Visszarionovics Sztálin. Rövid életrajz. Moszkva, 1947, Idegennyelvű Irodalmi Kiadó. 207 p. Kiadói kopott vászonkötésben, vízfoltos lapokkal. |
8 | ALFÖLDI ZOLTÁN Feszültség, pont. Villanások. Versek. Bp., 2009, Littera Nova. 127 p., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
9 | AMBRUS ZOLTÁN Mozi Bandi kalandjai. Bp., é. n., Tolnai. 160 p. Hozzá: Havas Zsigmond: Az acélember. Sebők Imre rajzaival. Bp., é. n., Tolnai nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat Rt. 126 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. viseltes, foltos, szakadozott papírborítóban. |
10 | Angol és skót népballadák. Ford.: Gombos Imre. Bp., 1955, Magvető. 327 p., 4150 pld. Kiadói félvászon kötésben, ill. szakadtas, hiányos papír védőborítóban. |
11 | ARANY GYÖRGY, DR. Az öregkor egészségtana. Bp., é. n., Élet és egészség. 48 p. Hozzá: Dr. Káldor Miklós: Hogyan kerülhetjük el a korai öregedést? Bp., é. n., Novák Rudolf és Társa. 80 p. Pótolt papírborítóban. Kiadói ill. viseltes papírborítóban. |
12 | ÁRJEGYZÉK Erdélyi Emil 1938. évi árjegyzéke. Festőművészeti és iparművészeti cikkek szaküzlete, decoratiós cikkek, műszaki rajzpapírok, festővászon alapozó üzeme. Bp., 1938, Erdélyi Emil. 35 p. Tűzve, kiadói foltos papírborítóban. |
13 | Árverési közlöny. A M. Kir. Postatakarékpénztár Árverési Csarnokának 1939. májusi XC. aukciója. XX. évf. 1939. május. 3. rendkívüli szám. Bp., 1939, M. Kir. Postatakarékpénztár. 125 p., 2 sztl. lev., XIV p. Papírborítóban. |
14 | Árverési közlöny. A M. Kir. Postatakarékpénztár Árverési Csarnokának 1932. márciusi aukciója. XIII. évf. 1932. március 1. rendkívüli szám. Bp., 1932, M. Kir. Postatakarékpénztár. 2 sztl. lev., 163 p., 4 sztl. lev., XXX p., 1 kihajtható mell. Papírborítóban. |
15 | Árverési közlöny. A M. Kir. Postatakarékpénztár Árverési Csarnokának 1932. májusi aukciója. XIII. évf. 1932. május. 2. rendkívüli szám. Bp., 1932, M. Kir. Postatakarékpénztár. 1 sztl. lev., 167 p., 4 sztl. lev., XVI p. Papírborítóban. |
16 | Árverési közlöny. A M. Kir. Postatakarékpénztár Árverési Csarnokának 1933. decemberi aukciója. XIV. évf. 1933. december. 4. rendkívüli szám. Bp., 1933, M. Kir. Postatakarékpénztár. 144 p., 2 sztl. lev., XX p., 1 kihajtható mell. Viseltes, szakadt papírborítóban. |
17 | Árverési közlöny. A M. Kir. Postatakarékpénztár Árverési Csarnokának néhai Dr. Gál Hugó orvos műtárgyainak 1934. novemberi aukciója. XV. évf. 1934. november. 7. rendkívüli szám. Bp., 1934, M. Kir. Postatakarékpénztár. 117 p., 2 sztl. lev., X p., 1 kihajtható mell. Papírborítóban. |
18 | ASBÓTH OSZKÁR Géprepülés. Bp., 1957, Zrínyi Kiadó. 278 p., 1 sztl. lev., 3000 pld. Kiadói félvászon kötésben, ill. szakadtas papír védőborítóban. |
19 | ATLASZ A világtörténelem tanításához. Szerk.: Kogutowicz Károly Dr. Bp., 1922, Magyar Földrajzi Intézet Rt. 58 p. Nagyon viseltes amatőr félvászon kötésben. |
20 | BAKTAY ERVIN A boldog völgy országa. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Barangolások Kasmirban. 83 képpel és két térképpel. Bp., é. n. Franklin Társulat. 220 p., 1 sztl. lev. Kiadói aranyozott, kopottas vászonkötésben. |
21 | BALASSA IMRE Déryné. Egy régi színésznő élete. Bp., 1940, Singer és Wolfner. 219 p. 217-218 oldal hiányzik. Kiadói vászonkötésben. |
22 | BALLA ANTAL II. Rákóczi Ferenc. Nagy idők nagy emberei 8. Bp., 1943, Cserépfalvi. címkép, 463 p., 7 t. Kiadói félvászon kötésben. |
23 | Balogh István naplója. Sajtó alá rendezte és kiadta: Barna János. Makó, 1928, Barna János. 58 p. Papírborítóban. |
24 | BÁNKÚTI IMRE A kurucok első dunántúli hadjárata. Értekezések a történeti tudományok köréből 78. 1704. január-április. Bp., 1975, Akadémia. 137 p., 3 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
25 | BARABÁS GYULA Domáldi jegenyék. Bp., 1936, Révai. 298 p. Kiadói foltos, viseltes vászonkötésben, vízfoltos lapokkal. |
26 | BARÁTHOSI-BALOGH BENEDEK Kisebb finn-ugor véreink. Baráthosi Turáni könyvei XV. Bp., 1931, Szerző. 160 p. Kiadói ill. foltos papírborítóban. |
27 | BARBER, MALCOLM The new knighthood. A history of the order of the temple. New York, 1994, Cambridge University Press. 441 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
28 | BARTALIS JÁNOS Nyugtalanságok. Versek. Bukarest, 1969, Ifjúsági Könyvkiadó. 114 p., 1 sztl. lev., 920 pld., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
29 | BARTALIS JÁNOS Válogatott versek. Bukarest, 1955, Állami Irodalmi és Művészeti Kiadó. 142 p., 1 sztl. lev., 1590 pld., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
30 | Bátaszék. Kisváros tájak és kultúrák találkozásában. Szerk.: Nagyváradi László és Szebényi Anita. Bátaszék, 2010, Önkormányzat. 186 p., 1300 pld. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
31 | Béla király névtelen jegyzőjének könyve a magyarok tetteiről. Ford.: Szabó Károly. Bp., é. n., Franklin-Társulat. 64 p. Kiadói papírborítóban, vízfoltos lapokkal. |
32 | BÉLDI MIKLÓS Madárhatározó. Romániai Szocialista Köztársaság madarai. Kolozsvár-Napoca, 1980, Dacia. 289 p., 1 sztl. lev., XXIV t. Kiadói ill. kartonkötésben, viseltes gerinccel. |
33 | BENKE MIKLÓS Az újkor filozófusai. Bp., é. n., Szerző. 75 p. Kiadói papírborítóban. |
34 | BENKE TIBOR Báránykák, meg a legelő. Bp., é. n., Magyar Népművelők Társasága. 96 p. Hozzákötve: Benke Tibor: A rét fia. Bp., é. n., Magyar Népművelők Társasága. 96 p. Farkas György: A pusztulás-sziget foglyai. Bp., é. n., Magyar Népművelők Társasága. 96 p. Farkas György: Vándorút a végtelenben. Bp., é. n., Magyar Népművelők Társasága. 96 p. Amatőr félvászon kötésben, felkasírozott borítóval, viseltes állapotban. |
35 | BENKŐ SAMU Bolyai János vallomásai. II. kiadás. Bukarest, 1972, Kriterion. 277 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban, vízfoltos lapokkal. |
36 | BÉNYI LÁSZLÓ - B. SUPKA MAGDOLNA Zichy Mihály. Bp., 1953, Művelt Nép Könyvkiadó. címkép, 68 p., XCI p., 3000 pld. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
37 | BERGENDY SZILVESZTER Ellensége volt-e a Habsburg család Magyarországnak? Történelmi korrajz a mohácsi csatavesztéstől napjainkig. Bp., 1927, Szerző. 151 p. Amatőr félvászon kötésben. |
38 | BINDER PÁL Közös múltunk. Románok, magyarok, németek és délszlávok feudalizmus kori falusi és városi együttéléséről. Bukarest, 1982, Kriterion. 396 p., 2 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, szakadtas papír védőborítóban. |
39 | BOCS BÁLINT Tányértalpú koma. Repülőgépen és az Északi sarkon. Ill.: Mühlbeck Károly. Bp., é.n., Singer és Wolfner Irodalmi Intézet. címlap nélkül, 166 p., 2 sztl. lev., javított lappal. Amatőr félvászon kötésben, felkasírozott, ill. borítóval. |
40 | BOCSKAY BRUTUS A jezsuiták története I-II. A legjobb új írók szerint kidolgozta Bocskay Brutus. I-II. kötet egybekötve. Lipcse, 1873, Köhler K. F. 156 p., 2 sztl. lev., 168 p. Félbőr kötésben. |
41 | BORBÉLY ISTVÁN, DR. A duális létbölcselet és theologiája. Az Unitárius Irodalmi Társaság Szakkönyvtára IV. kötet. Cluj-Kolozsvár, 1928, Unitárius Irodalmi Társaság. 76 p., 2 sztl. lev. Pótolt papírborítóban. |
42 | BOZZAY MARGIT Bécsi randevú. Bp., é. n., Széchenyi Irodalmi és Művészeti Rt. 308 p. Pótolt ill. viseltes, szakadtas papírborítóban. |
43 | BÖZÖDI GYÖRGY Repedt csupor. Bp., 1944, Móricz Zsigmond Könyvkiadó Vállalat. 271 p. Vászonkötésben, belül a könyvtest egy része elválik a gerinctől. |
44 | BRANDE, DOTOHEA Nyitott szemmel! A sikeres érvényesülés útmutatója. Ford.: Lányi Miklós és Bárd Gyula. Bp., 1974, Bárd Ferenc és Fia. 151 p. Kiadói vászonkötésben, foltos papír védőborítóban. |
45 | BRANKOVICS GYÖRGY A magyar szabadságharcz története. III. kiadás. Bp., 1909, Franklin-Társulat. 419 p. Amatőr kopott, viseltes félvászon kötésben. |
46 | BRUNTON, PAUL India titkai. Ford.: Dr. Baktay Ervin. Bp., é. n., Rózsavölgyi és Társa. 347 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
47 | BRUZ FERENTZ, IFJ. ...Aszszony képe, le írva egy halotti rövid beszédben,... ...Tekintetes Burtz Régina aszszony végső tiszteletére készített, és Szászvároson... 1824-ben elmondott Z. Bodola Károly. Kolozsvár, 1826, Ref. Kollégym. 23 p. Ceruzás beírásokkal. Amatőr félvászon kötésben. |
48 | Buda visszafoglalásának emlékezete 1686. Összeállította: Szakály Ferenc. Bp., 1986, Európa. 607 p., 50 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
49 | Budapest régiségei XXI. A Budapesti Történeti Múzeum évkönyve. Szerk.: Tarjányi Sándor. Bp., 1964, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. 393 p., 1 sztl. lev., 1260 pld. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
50 | Budapest régiségei XXII. A Budapesti Történeti Múzeum évkönyve. Szerk.: Tarjányi Sándor. Bp., 1971, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. 443 p., 5 kihajtható mell., 1270 pld. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
51 | Budapest régiségei XXIII. A Budapesti Történeti Múzeum évkönyve. Szerk.: Tarjányi Sándor. Bp., 1973, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. 287 p., 1150 pld. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
52 | Budapest régiségei XXIV/1. Szerk.: Dr. Horváth Miklós. Bp., 1976, Statisztikai Kiadó Vállalat. 450 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
53 | Budapest régiségei XXIV/2. Szerk.: Dr. Horváth Miklós. Bp., 1976, Statisztikai Kiadó Vállalat. 251 p. Kiadói papírborítóban. |
54 | BUDAY ÁRPÁD A fratres arvales collegiuma. Kolozsvár, 1907, Stief Jenő és Társa sajtója. 56 p. Hozzá: Harkányi Ede: A holnap férfiai. Tanulmány az alkalmazott lélektan köréből. Bp., 1904, Politzer Zsigmond és Fia. 186 p. Kiadói foltos papírborítóban. Kiadói papírborítóban. |
55 | California Design Eleven. Pasadena Art Museum. A triennial exhibition of manufactured products and the work of the State s artist craftsmen. March Fourteen through April Twenty-Five, Nineteen Seventy One. California, 1971, Ward Ritchie Press. 175 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
56 | CASTIGLIONE, LÁSZLÓ Az ókor nagyjai. III. változatlan kiadás. Bp., 1978, Akadémia. 441 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
57 | CLARKE, MARCUS Életfogytiglan. Ford.: Szinnai Tivadar. Bp., 1968, Európa. 614 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
58 | CLOETE, STUART A harcos nép. Ford.: Bálint György. Bp., 1940, Dante. 468 p. Pótolt papírborítóban, nagyon viseltes állapotban, részben hiányos gerinccel. |
59 | Coctail és báritalok kézikönyve. II. kiadás. Összeállította: Schürger Rezső. Bp., 1928, Szerk. 28 p. Tűzve, kiadói ill. (Fáy D.) papírborítóban. |
60 | CONSTANTINE, MILDRED-LARSEN, JACK LENOR Beyond Craft: The art fabric. New York, 1972, Van Nostrand Reinhold. 294 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
61 | CRONIN, A. J. Ezt látják a csillagok. Ford.: Szinnai Tivadar. Novi Sad, 1966, Forum Lap- és Könyvkiadó. 693 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
62 | CZEBE GYULA A veszprémvölgyi oklevél görög szövege. Értekezések a történeti tudományok köréből XXIV. kötet 3. szám. Bp., 1916, MTA. 114 p. Kiadói papírborítóban. |
63 | CZIGÁNY GYÖRGY Álmot, gyönge leánykát. Ill.: Borsos Miklós. Bp., 2003, Pannónia Könyvek. 131 p., dedikált. Kiadói ill. kartonkötésben. |
64 | CS. SZABÓ LÁSZLÓ Doveri átkelés. Nyugat európai helyzetkép. Bp., 1937, Cserépfalvi. 203 p., 2 sztl. lev. Kiadói viseltes, ill. papírborítóban. |
65 | CSATKAI ENDRE Sopron. Magyar műemlékek. II. kiadás. Bp., 1956, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. 50 p., 137 képpel, 5000 pld. Kiadói ill. (Sterbencz Károly) félvászon kopottas kötésben. |
66 | CSEKME FERENC A szárnyaskerék diadala vagy a vasút, mint népnevelő. Marosvásárhely, 1913, Marosvásárhelyi Kemény Zsigmond Irodalmi társaság. 134 p., 1 sztl. lev., felvágatlan. Kiadói papírborítóban. |
67 | CSETRI ELEK Kőrösi Csoma Sándor. Bukarest, 1984, Kriterion. 256 p., 2 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
68 | Csikóink kényesek. Magyarországi cigány népköltészet. Ill.: Bartha László. Bp., 1977, Európa. 317 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
69 | CSIZMADIA ANDOR-KOVÁCS KÁLMÁN-ASZTALOS LÁSZLÓ Magyar állam- és jogtörténet. Bp., 1978, Tankönyvkiadó. 638 p., 1 sztl. lev., 5000 pld. Kiadói kartonkötésben. |
70 | DÁNÉ TIBOR Kortársaim, a gyermekek. Elbeszélések. Bukarest, 1965, Ifjúsági Könyvkiadó. 98 p., 3 sztl. lev., 4660 pld., dedikált. Kiadói félvászon kötésben, ill. (Feszt László) papír védőborítóban. |
71 | DÁNOS ÁRPÁD Az iparszabadság. A magyar ipari közigazgatási jogban. Bp., 1933, Magyar Jogászegylet. 541 p., felvágatlan, dedikált. Ceruzás aláhúzásokkal. Kiadói viseltes, szakadtas papírborítóban. |
72 | DARNAY (DORNYAY) BÉLA, DR. Egy eddig nem ismertetett rozsnyói városkép. Boutibonne-Lántz-Schmidt műve. Különlenyomat az Új Magyar Museum IV. kötetének II. (VIII.) füzetéből. h. n., 1944, k. n. 8 p., 1 t. Papírborítóban. |
73 | DAVIS, LOUISE LITTLETON More tales of Tennessee. Gretna, 1978, Pelican Publishing Company. 192 p., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
74 | DAVIS, LOUISE LITTLETON Nashville tales. Gretna, 1982, Pelican Publishing Company. X p., 213 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
75 | DEMKÓ KÁLMÁN A Szepesi jog. Értekezések a történeti tudományok köréből XV. kötet 3. szám. Zipser Willkühr. Keletkezése, viszonya országos jogunkhoz és a németországi anyajogokhoz. Bp., 1891, MTA. 41 p. Kiadói viseltes, szakadtas papírborítóban. |
76 | DÉR PÁL A letűnt riport nyomában. II. kiadás. Bp., 1942, Szerző. 111 p. Kiadói ill. viseltes, szakadt papírborítóban. |
77 | DOMBRÁDY LÓRÁND A legfelsőbb hadúr és hadserege. Bp., 1990, Zrínyi Kiadó. 221 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
78 | DULLES, ALLEN A hírszerzés mestersége. h. n., é. n., k. n. 259 p. Kiadói papírborítóban. |
79 | DÜMMERTH DEZSŐ Álmos, az áldozat. Utazások a múltban és a jelenben. Bp., 1986,. 135 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
80 | Egy évtized. A Krúdy Gyula Irodalmi Kör antológiája. Szerk.: Bíró András. Bp., 1992, Krúdy Gyula Irodalmi Kör. 167 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
81 | Az egyesült nemzetek alapokmánya és a nemzetközi bíróság alapszabályzata. Bp., 1956, Magyar ENSZ Társaság. 110 p., 1 sztl. lev. Papírborítóban. |
82 | ELLERT, GERHART Attila. Ford.: Kolosváry-Borcsa Mihály. Bp., é. n., Stádium. 325 p., 1 kihajtható térkép mell. Kiadói foltos félvászon kötésben. |
83 | ENGELIS KÁROLY, DR. Az irányított gazdaság. Ford.: Ternyei László. Bp., 1935, Athenaeum. 144 p. Hozzá: Dr. Czettler Jenő: Az emberi gazdálkodás története. Bp., é. n., Franklin-Társulat. 241 p. Ceruzás aláhúzásokkal és jegyzetekkel. Kiadói szakadozott papírborítóban. Kiadói vászonkötésben. |
84 | EÖTVÖS JÓZSEF, BÁRÓ Gondolatok. II. kiadás. Bp., 1874, Ráth Mór. XII p., 2 sztl. lev., 404 p. Kiadói ill. aranyozott vászonkötésben, aranyozott lapszéllel. |
85 | ERDŐS, RENÉE Római levelek. Bp., 1922, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. 319 p., 16 t., aláírt. Félvászon kötésben. |
86 | ERŐS LÁSZLÓ Képeslapok könyve. Bukarest, 1985, Kriterion. 103 p., 46 sztl. lev. Kiadói kopott félvászon kötésben. |
87 | Értekezések az angol és franczia nemzetgazdaságtan köréből. Foville, Giffen, Cliffe Leslie, Bagehot, Stanley Jevons, Syme, Cairnes. Ford.: Dr. Földes Béla. Bp., 1882, MTA. 178 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
88 | ESZENYI LÁSZLÓ Faithful unto death/Híven mindhalálig. Az amerikai függetlenségi háború magyar hősének, Fabricy Kováts Mihály huszár ezredesnek élete és hősi halála. II. kiadás. Angol-magyar nyelvű! Bp., 2003, BIP. 71 p., XVI p., 69 p. Különálló lapokkal. Kiadói kartonkötésben. |
89 | ÉVKÖNYV A Magyar Exlibrisgyűjtők és Grafikabarátok Egyesületének évkönyve az 1937. esztendőre. A Magyar Exlibrisgyűjtők és Grafikabarátok Egyesületének V. kiadványa. Összeállította: Dr. Arady Kálmán. Az évkönyv Zichy Mihály, Buday György, Boromisza Tibor és Gy. Szabó Béla életét és művészetét mutatja be. Bp., 1937, Magyar Exlibrisgyűjtők és Grafikabarátok Egyesülete. 40 p., 200 pld. Papírborítóban. |
90 | ÉVKÖNYV Feodor Burgmann s Jahrbuch 1927. Bodenbach, 1899, Feodor Burgmann. 269 p. Kiadói foltos, kopottas vászonkötésben. |
91 | ÉVKÖNYV Nyomdász évkönyv és útikalauz 1944. XLIII. évf. Szerk.: Halász Alfréd. Bp., 1944, Mo.-i Könyvnyomdai Munkások Egyesülete. 144 p., 9 sztl. lev. Kiadói ill. kopott, nagyon viseltes félvászon kötésben. |
92 | ÉVKÖNYV Szent István - Társulat évkönyve 1872. Házi Könyvtár VII. Pest, 1872, Szent István Társulat. 115 p. Hozzá: A kath. középiskolai tanáregyesület alapszabályai 1908. Bp., 1908, Stephaneum. 12 p. Tűzve. Kiadói ill. papírborítóban. |
93 | FARAGÓ LÁSZLÓ Kossuth-zarándokok útja Amerikába. A Petőfi- Nyomda Könyv- és Lapkiadó Vállalatnál 1928-ban megjelent kötet reprint kiadása. Miskolc, 2002, Kossuth Lajos Koszorúja Alapítvány. 165 p., 1 sztl. lev., 16 t. Kiadói ill. papírborítóban. |
94 | FARKASFALVI MAUKS ERNŐ Vér, szerelem, bíbor . Regény Bizánc és Magyarország harcainak idejéből. Bp., 1944, Esterházy-Griff. 436 p. Kiadói ill. nagyon viseltes papírborítóban. |
95 | FEHÉR TIBOR A király vitéze. Bp., é. n., Magyar Népművelők Társasága. 96 p. Hozzákötve: Fehér Tibor: Nyomozás a világűrben. Bp., é. n., Magyar Népművelők Társasága. 96 p. Hozzákötve: Fehér Tibor: Aranykakas. Bp., é. n., Magyar Népművelők Társasága. 96 p. Fehér Tibor: Boszorkánykirály. Történelmi regény. Bp., é. n., Magyar Népművelők Társasága. 96 p. Amatőr félvászon kötésben, felkasírozott borítóval, viseltes állapotban. |
96 | FÉJA GÉZA Bölcsődal. Bp., 1958, Magvető. 305 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
97 | FÉJA GÉZA Dózsa György. Történelmi tanulmány. Bp., 1939, MEFHOSZ Könyvkiadó. 243 p., 5 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
98 | FÉJA GÉZA Régi magyarság. A magyar irodalom története a legrégibb időktől 1772-ig. II. javított és bővített kiadás. Bp., 1941, Magyar Élet. 242 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
99 | FERENCZI SÁNDOR, DR. Ideges tünetek keletkezése és eltűnése. És egyéb értekezések a pszichoanalízis köréből. II. kiadás. Bp., 1919, Dick Manó. 162 p., 1 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben, foltos lapokkal. |
100 | FERENCZY FERENC Magyarok vagyunk. Magyar Ízlés könyvei. Bp., 1939, Magyar Ízlés. 160 p. Kiadói ill. foltos papírborítóban. |
101 | FERRERO, GUGLIELMO Az ókori civilizáció bukása. Ford.: Schmidt József. Bp., 1924, Pantheon Irodalmi Intézet Rt. 151 p., 1 sztl. lev. Szakadozott papírborítóban. |
102 | FLEURON, SVEND Tigrisivadék. Egy macskacsalád regénye. Ford.: Z. Tábori Piroska. Bp., 1930, Dante. 173 p., 1 sztl. lev. Hozzá: Salten, Felix: Bambi gyermekei. Történet az erdőről és lakóiról. Ford.: Juhász Vilmos. Bp., é. n., Pantheon. 267 p. Viseltes amatőr félvászon kötésben. Kiadói vászonkötésben. |
103 | FOLYÓIRAT Arts of Asia. Volume 26. Number 1. Hong Kong, 1996, Szerk. 158 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
104 | FOLYÓIRAT Budapest hírlap. XXXV. évf. 1-59. szám. 1915. jan. 1.-febr. 28. Szerk.: Rákosi Jenő. Bp., 1915, Szerk. Nem kollacionált! Amatőr félvászon kötésben. |
105 | FOLYÓIRAT Budapesti hírlap. XXXV. évf. 304-333. szám. 1915. nov. 1-30. Szerk.: Rákosi Jenő. Bp., 1915, Szerk. Nem kollacionált! Amatőr félvászon kötésben. |
106 | FOLYÓIRAT Budapesti hírlap. XXXV. évf. 120-180. szám. 1915. máj. 1.-jún. 30. Szerk.: Rákosi Jenő. Bp., 1915, Szerk. Nem kollacionált! Amatőr félvászon kötésben. |
107 | FOLYÓIRAT Ceglédi Hírlap. A munkás-paraszt tanácsok és a honvédség lapja. I. évf. 1. szám. 1956. nov. 11. Cegléd, 1956, Szerk. 2 p. |
108 | FOLYÓIRAT Ceglédi Népszava. A Szociáldemokrata Párt ceglédi szervezetének hetilapja. II. évf. 21. és 38. szám. 1946. május 19. és augusztus 14. Cegléd, 1946, Szerk. 4 p., 4 p. Hozzá: Folyóirat: Cegléd. Demokratikus hetilap. II. évf. 38. szám. 1946. szept. 22. Cegléd, 1946, Szerk. 4 p. Foltos. |
109 | FOLYÓIRAT Életreform. Útmutató hogyan oldhatók meg az ember erkölcsi, egészségi és gazdasági feladatai, természetes eszközökkel. 1935. január-december. IV. évf. 1-10. szám. Szentendre, 1935, Szerk. 280 p. Amatőr kartonkötésben. |
110 | FOLYÓIRAT Fővárosi lapok. Irodalmi napi közlöny 1871. VIII. évf. II. félév. Szerk.: Vadnai Károly. Nem kollacionált! Pest, 1871, Athenaeum. 1364 p. Amatőr, nagyon viseltes félvászon kötésben, vízfoltos lapokkal. |
111 | FOLYÓIRAT Gondolat 1936. II. évf. Szerk.: Vértes György. Bp., 1936, Gondolat. VII p., 576 p. Amatőr félvászon kötésben, viseltes állapotban. |
112 | FOLYÓIRAT Gondolat 1937. 1937. jan.-nov. III. évf. 1-8. szám. Szerk.: Vértes György. Bp., 1937, Gondolat. 407 p. Amatőr félvászon kötésben. |
113 | FOLYÓIRAT Hadtörténelmi közlemények 1. XXXII. évf. Szerk.: Csákvári Ferenc. Hadtörténelmi Intézet és Múzeum folyóirata. Bp., 1985, Zrínyi Katonai Könyv- és Lapkiadó. 223 p. Kiadói papírborítóban. |
114 | FOLYÓIRAT Hadtörténelmi közlemények. III. évf. 4. szám. 1890. okt. Szerk.: Rónai Horváth Jenő. Bp., 1890, MTA. 445-588 p. Kiadói ill. (Pollak Zs.) foltos papírborítóban. |
115 | FOLYÓIRAT Hadtörténelmi közlemények. Évnegyedes folyóirat. XLIV. évf. I-II. füzet. Szerk.: Gyalókay Jenő. Bp., 1943, MTA. 114 p. Kiadói ill. nagyon viseltes papírborítóban, hátlap hiányzik. |
116 | FOLYÓIRAT Illustriertes unterhaltungsblatt. 1930-1931. Nem kollacionált! Stuttgart, 1931, Szerk. 408 p., 4 sztl. lev. Amatőr viseltes félvászon kötésben. |
117 | FOLYÓIRAT Kossuth újság. 1948. szept. 15. Szerk.: Kossuth. Cegléd, 1948, Szerk. |
118 | FOLYÓIRAT Magyar grafikai szaklap. Az összes grafikai iparágak szakfolyóirata. 1947. márc.-ápr. II. évf. 2. szám. Szerk.: Kun Mihály. Bp., 1947, Szerk. 33-63 p. Kiadói ill. (Kun) papírborítóban. |
119 | FOLYÓIRAT Magyar grafikai szaklap. Az összes grafikai iparágak szakfolyóirata. III. évf. 3. szám. Szerk.: Kun Mihály. Bp., 1948, Szerk. 65-95 p. Kiadói ill. vízfoltos, szakadt papírborítóban. |
120 | FOLYÓIRAT Magyar katonai szemle. 1943. 1-12. szám. Teljes XIII. évfolyam. Szerk.: Vitéz Berkó István. Bp., 1943, M. Kir. Honvédelmi Minisztérium. 672 p. Kiadói viseltes papírborítóban. |
121 | FOLYÓIRAT Magyar katonai szemle. 1931. I. évf. 2. évnegyed. Szerk.: vitéz Rátz Jenő. Bp., 1931, Szerk. 288 p., 292 p. Amatőr félvászon kötésben. |
122 | FOLYÓIRAT Pressburger-Zeitung 1838. Szerk.: Adolf Friedrich Richter. h. n., 1838, Ignaz Adolf Schaiba. 1006 p. Viseltes, vízfoltos, kopott kartonkötésben. |
123 | FOLYÓIRAT Turán. Magyar néprokonsági szemle. 1942. december. XXV. évf. 4. szám. Bp., 1942, Turáni Társaság. 153-200 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói foltos papírborítóban és foltos lapokkal. |
124 | FOLYÓIRAT Vigilia. 1949. jan.-máj. XIV. évf. 1-5. szám. Szerk.: Sík Sándor. Bp., 1949, Vigilia Munkaközösség. 352 p. Kiadói papírborítóban. |
125 | FOLYÓIRAT Zászlónk. XXX. évf. 1-10. szám (komplett). 1931. szept.-1932. jún. Szerk.: Radványi Kálmán. Bp., 1931-1932, Szerk. Tűzve, kiadói ill. (Márton L.) papírborítóban. |
126 | FOLYÓIRAT Zászlónk. XXXIV. évf. 1-10. szám (komplett). 1935. szept.-1936. jún. Szerk.: Radványi Kálmán. Bp., 1935-1936, Szerk. Tűzve, kiadói ill. (Márton L.) papírborítóban. |
127 | FOLYÓIRAT Zászlónk. XXXIII. évf. 1-10. szám (komplett). 1934. szept.-1935. jún. Szerk.: Radványi Kálmán. Bp., 1934-1935, Szerk. Tűzve, kiadói ill. (Márton L.) papírborítóban. |
128 | FORRAI SÁNDOR Küskarácsonytól sülvester estig. Egy botra rótt középkori székely kalendárium és egyéb rovásírásos emlékeink. Bp., 1983, Múzsák Közművelődési Kiadó. 216 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
129 | FRAKNÓI VILMOS A Habsburg-ház első érintkezései Magyarországgal. Értekezések a történeti tudományok köréből XXIV. kötet 8. szám. 1269-1274. Bp., 1917, MTA. 43 p. Kiadói viseltes papírborítóban. |
130 | FRAKNÓI VILMOS Carvajal János bíbornok magyarországi követségei 1448-1461. Értekezések a történeti tudományok köréből XIV. kötet 4. szám. Bp., 1889, MTA. 88 p., felvágatlan. Kiadói papírborítóban. |
131 | FRANCSEK JÚLIA Idegen népek és idegen kulturtényezők Egyiptomban a 18. dinasztia alatt. Bp., 1937, k. n. 55 p., 6 sztl. lev., dedikált. Foltos lapokkal, papírborítóban. |
132 | FREYER, PAUL HERBERT Halál a tengereken. A fasiszta Németország tengeralattjáró-flottája a II. világháborúban. Ford.: Moller Pál. III. kiadás. Bp., 1975, Zrínyi Katonai Kiadó-Kossuth Könyvkiadó. 339 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
133 | FUCIK, JULIUS Üzenet az élőknek. Bp., 1954, Szikra. 143 p., 4 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
134 | GABÁNYI JÁNOS, OLYSÓI A magyar nemzet története I. III. kiadás. Bp., 1927, M. Kir. Honvédelmi Miniszter. 200 p., 1 kihajtható térkép mell. Foltos félvászon kötésben. |
135 | GäBLER, HELLMUTH, DR. Forstschutz gegen tiere. Erdővédelem. Berlin, 1955, Neumann. 368 p. Kiadói vászonkötésben. |
136 | GÁBOR ANDOR Meghalni jobb. Bp., 1917, Érdekes Újság melléklete. 48 p. Hozzákötve: Húsvéti kabaré. Bp., 1917, Érdekes Újság melléklete. 64 p., Molnár Ferenc: Vacsora és egyéb jelenetek. Bp., 1917, Érdekes Újság melléklete. 47 p. Karinthy Frigyes: Az ezerarcú lélek. Bp., 1916, Érdekes Újság melléklete. 46 p., 1 sztl. lev. Vászonkötésben. |
137 | GADANECZ BÉLA-ARLETH LAJOS A magyar államvasúti alkalmazottak első biztosító és segélyegyesületének története 1875-1975. Bp., 1975, Egyesület Vezetősége. 83 p., 2 sztl. lev., 5 t., 3000 pld. Hozzá: Dr. Szakmáry Zoltán: A mozdonyvezetők, vasútüzemi dolgozók biztosító és segélyező egyesületének története 1881-1981. Bp., 1981, Egyesület Vezetősége. 91 p. Tollas aláhúzásokkal. Kiadói papírborítóban, az utolsó pár lap különálló. |
138 | GÁLL IMRE, DR. A budapesti Duna-hidak. Bp., 1984, Műszaki. 145 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
139 | GALLA FERENC, DR. Lorántfy Zsuzsanna és a katolicizmus. Megjelent Az Egység Útja II. évf. 11. számában. Bp., 1944, k. n. 14 p. Papírborítóban. |
140 | GÁLOSAI JENŐNÉ Német földről gyalogszerrel, tutajjal... Braunhaxlerek 300 éve Óbudán. Bp., 2003, Óbudai Múzeum. 123 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
141 | A gazdasági cselédek fajegészsége. Székfoglaló Pezenhoffer Antal rendes tagtól. Bp., 1931, Stephaneum. 20 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
142 | GENTHON ISTVÁN Magyar művészek Ausztriában a Mohácsi vészig. Bp., 1927, Kir. Magy. Egy. Nyomda. 87 p., 4 t. Kiadói papírborítóban, pótolt gerinccel. |
143 | GENTHON ISTVÁN Római napló. Bp., 1973, Corvina. 89 p., 32 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
144 | GERGELY FERENC-JÓSVAY GÁBOR-SZKALKA LAJOS Magyar nyelvkönyv. A katholikus elemi népiskolák III. osztálya számára. Vezényi Elemér rajzaival. Bp., 1927, Szent István- Társulat. 55 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
145 | GERMANUS GYULA Allah akbar! I-II. kötet egybekötve! Bp., 1936, Révai. 333 p., 7 sztl. lev., 311 p., 24 sztl. lev., 1 kihajtható térkép mell. Kiadói vászonkötésben. |
146 | GERVERS-MOLNÁR VERA Sárospataki síremlékek. Művészettörténeti füzetek 14. Bp., 1983, Akadémia. 119 p., 62 sztl. lev., 1 kihajtható mell. Kiadói ill. papírborítóban. |
147 | GNEIST, RUDOLF A jogi állam. Ford.: Dr. Takács Lajos. Bp., 1875, MTA. VI p., 275 p. felvágatlan lapokkal. Kiadói vászonkötésben. |
148 | GOMBOS GYULA A történelem balján. h. n., 1975, Sirály. 205 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
149 | GOOD, ARTHUR Tom Tit száz kísérlete és produkciója. 113 képpel. Bp., 1905, Athenaeum. 2 sztl. lev., 223 p. Kiadói ill. kopottas, foltos vászonkötésben, viseltes állapotban. |
150 | GORNY, HEIN Ein pferdebuch. München, 1941, F. Bruckmann. 108 p. Kiadói félvászon kötésben. |
151 | GOSZTONYI ÁDÁM Életfogytiglan. Világvárosi regények 1144. szám. II. kiadás. h. n., é. n., k. n. 31 p. Hozzá: Gergely Márta: Adós fizess! II. kiadás. Világvárosi regények 953. szám. h. n., é. n., k. n. 32 p. Leleszy Béla: Rangapuri kaland. II. kiadás. Világvárosi regények 686. szám. h. n., é. n., k. n. 32 p. Kiadói viseltes papírborítóban. |
152 | GÖMÖRI JENŐ TAMÁS-JACZKÓ OLGA Ítéletidő I-III. Nem a háború, a béke a bűnös. Az elszakított magyarság regénye. I.: Mentsétek meg lelkeinket. II.: Mint oldott kéve III.: Sírnak a hegyek. Bp., 1936, Székely Nyomda és Könyvkiadó Vállalat. 476 p., 393 p., 359 p. Amatőr félvászon kötésben. |
153 | Gróf Széchenyi István döblingi hagyatékából. Intelmei Béla fiához. Ford.: Váradi József. Bp., 1923, Fővárosi Könyvkiadó Rt. 112 p., dedikált. Amatőr félvászon kötésben, viseltes gerinccel. |
154 | GUBCSI LAJOS Istentelenül. Bp., 2002, GL-4 Kft. 152 p., dedikált. Kiadói nyl-kötésben, rézrátét (Asszonyi Tamás szobrászművész kisplasztikája). |
155 | GUDENUS JÁNOS-SZENTIRMAY LÁSZLÓ Összetört címerek. A magyar arisztokrácia sorsa és az 1945 utáni megpróbáltatások. Bp., 1989, Piremon Kisvállalat és Mozaik Kiadói Iroda. 511 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
156 | GYÓNI GÉZA Lengyel mezőkön, tábortűz mellett. 1914-15. V. kiadás. Bp., 1924, Athenaeum. 80 p. Kiadói ill. nagyon viseltes, foltos papírborítóban, pótolt gerinccel. |
157 | GYÖRFFY ISTVÁN Nagykunsági krónika. Kisújszállás, 2009, Nagykun Hagyományőrző Társulás. 155 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
158 | GYULAI PÁL Hadnagy uram. Bp., é. n., Franklin-Társulat. 60 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
159 | HALÁPY JÁNOSNÉ (LILI) Halápy János. Életünkről, kortársakról. Bp., 1987, Révai. 118 p., 1 sztl. lev., XXXIV p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
160 | HALÁSZ ZOLTÁN Gasztronómiai kalandozások Európában. Utazások a múltban és a jelenben. II. bővített kiadás. Bp., 1980, Panoráma. 437 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadtas papír védőborítóban. |
161 | Halbergerhütte G.m.b.H. Musterbuch über Röhren u. Formstücke für Wasser- und Gasleitungen. Brebach - Saar, 1930, Halbergerhütte. 176 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, kicsit viseltes gerinccel. |
162 | HÁRS GYÖRGY Ökölbe zárt szív. Bp., 1959, Móra Ferenc Könyvkiadó. címkép, 87 p. Kiadói félvászon kötésben. |
163 | HARSÁNYI ZSOLT Mathias Rex I-III. Hunyadi Mátyás életének regénye. Bp., 1937, Singer és Wolfner. 312 p., 336 p., 285 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
164 | Hazai és külföldi folyóiratok magyar tudományos repertóriuma II. II. kötet. Történelem és segédtudományai. Készítette: Szinnyei József. Bp., 1885, MTA. XV p., 1647 p., felvágatlan. Borító nélkül, nagyon viseltes állapotban. |
165 | HERBERT, LUCIÁN Napoleon Lajos 1808-tól 1848-ig I-X. Történeti korrajz. Ford.: Szabó Richard és Dienes Lajos. Pest, 1864, Ráth Mór. 224 p., 211 p., 2 sztl. lev., 212 p., 204 p., 1 sztl. lev., 183 p., 209 p., 1 sztl. lev., 236 p., 1 sztl. lev., 196 p., 1 sztl. lev., 174 p., 1 sztl. lev., 176 p., 1 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben (a 10 kötet 4 db könyvbe van bekötve), vízfoltos lapokkal. |
166 | HERCZEG FERENC Pro libertate! I-II. Bp., 1936, Singer és Wolfner. 340 p., 287 p., 176. számú pld., aláírt. Kiadói vászonkötésben. |
167 | HERMANN RÓBERT A csornai ütközet története és okmánytára. 1849. június 13. Sopron, 1999, Győr-Moson-Sopron Megye Soproni Levéltára. 308 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
168 | HESZKE BÉLA Színház. Művészetek kézikönyve. Színháztörténeti breviárium. Kolozsvár, 1944, Minerva. 345 p., 12 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
169 | HILTON, JAMES A kék hold völgye. Ford.: Déry Tibor. Bp., 1943, Bibliotheca. 272 p. Kartonkötésben, pótolt gerinccel. |
170 | HOMÉROS Odysseia. Ford.: Devecseri Gábor. II. kiadás. Bp., é. n., Singer és Wolfner. 383 p. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadtas papír védőborítóban. |
171 | Homok-haza. Irodalmi képeskönyv Bács-Kiskun megyéről. Kecskemét, 1998, Forrás Kiadó. 127 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
172 | HORNYÁNSZKY GYULA A homerosi beszédek tömeglélektani vonatkozásukban. Értekezések a történeti tudományok köréből XXIII. kötet 10. szám. Rhetorica homerica. Bp., 1915, MTA. 92 p., felvágatlan. Kiadói papírborítóban. |
173 | HORVÁTH ANDOR Tereptan mindenki számára. V. kiadás. Bp., 1949, k. n. 198 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
174 | HÖLLRIGL JÓZSEF Régi magyar ruhák. Officina képeskönyvek. Bp., 1938, Officina. 27 p., 17 sztl. lev. Kiadói ill. foltos kartonkötésben. |
175 | HRONSKY, MARIÁN Szlovákia elfoglalása a csehszlovák katonaság által. 1918 novemberétől 1919 januárjáig. Gépelt. Bp., 1993, Honvéd Hagyományőrző Egyesület. 57 p., 1 térkép mell. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
176 | IGNÁCZ RÓZSA Keleti magyarok nyomában. Regényes útirajz Biczó András rajzaival. Bp., 1941, Dante. címkép, 198 p., 1 sztl. lev. Kiadói foltos félvászon kötésben. |
177 | ILLÉS GYÖRGY Fel, fel vitézek! A Rákóczi-szabadságharc és az 1848-49-es szabadságharc várai. Bp., 1986, Móra. 107 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
178 | ISNARD, GUY Eredeti vagy hamis? Mesterdetektív képhamisítók után nyomoz. Ford.: Szappanos Balázs. Bp., 1989, Gondolat. 361 p., 9 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
179 | JACOPETTI, ALEXANDRA Native Funk & Flash. An Emerging Folk Art. San Francisco, 1974, Scrimshaw Press. 111 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
180 | Jankovich Miklós, a gyűjtő és mecénás (1772-1846). Művészettörténeti füzetek 17. Tanulmányok. Szerk.: Belitska-Scholtz Hedvig. Bp., 1985, Akadémia. 304 p., 48 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
181 | JÁNOSY ISTVÁN Vitéz Horthy István a repülő. Reprint! Bp., é. n., Nemzetek Európája. 151 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
182 | JÁSZAI S. A magyar szakszervezetek története. Bp., 1925, Magyarországi Szakszervezeti Tanács. 332 p. Kiadói nagyon viseltes, szakadt, különálló, hiányos (hátsó borító hiányzik!) papírborítóban, széteső állapotban. |
183 | Jeles házak. Cseh Gusztáv rézkarcai. Bp., 1988, Múzsák Közművelődési kiadó. számozatlan oldalakkal. Kiadói kicsit szakadtas papírborítóban. |
184 | JÓKAI MÓR Háromszéki leányok/A nagyenyedi két fűzfa. Nemzeti könyvtár VI. évf. 146. szám. Bp., 1944, Stádium. 64 p. Hozzá: Reviczky Gyula: Apai örökség. Nemzeti könyvtár VI. évf. 135. szám. Bp., 1944, Stádium. 64 p. Tűzve, kiadói ill. (Fáy Dezső) papírborítóban. Északi csillagok. Finn rokonaink költészete. Szerk.: Kodolányi János és Képes Géza. Nemzeti Könyvtár VI. évf. 118-119. szám. 120 p., 4 sztl. lev. Ceruzás rajzokkal. Kiadói ill. (Fáy Dezső) papírborítóban. Tűzve, kiadói ill. (Litkey György) papírborítóban. |
185 | JOÓ TIBOR Mátyás és birodalma. Bp., é. n., Athenaeum. 166 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
186 | KALMÁR ZOLTÁN, DR.-MAKARA GYÖRGY, DR. Ehető és mérges gombák. III. átdolgozott kiadás. Bp., 1973, Mezőgazdasági Kiadó. 378 p., LXIV t., 3 sztl. lev. Kiadói ill. nyl-kötésben. |
187 | KÁNTOR KLÁRA Esztergom vármegye közgyűlési jegyzőkönyveinek regesztái I. 1638-1702. Esztergom, 1999, Komárom-Esztergom Megyei Levéltár. 321 p., 500 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
188 | KARÁCSONY SÁNDOR Ocsudó magyarság. Bp., 1942, Exodus. 547 p. Kiadói papírborítóban. |
189 | KARÁDY VIKTOR Zsidóság és társadalmi egyenlőtlenségek (1867-1945). Replika könyvek 6. Történeti-szociológiai tanulmányok. Bp., 2000, Replika kör. 309 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
190 | KARDEC, ALLAN Spiritiszta szeánszok. Ford.: Frigyes László. h. n., é. n., k. n. 32 p. Viseltes papírborítóban. |
191 | KARSA FERENC Szabadságharcos napló. """A körültem velem 1848. és 1849. években történt események.""" Bp., 1993, Zrínyi Kiadó. 381 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
192 | KARSAI FERENC, DR. Jánoshalma néprajza. Kecskemét, 1987, Jánoshalma Nagyközségi közös Tanács. 761 p., 2000 pld. Hozzá: Dr. Karsai Ferenc: Jánoshalma története. 1849-1945. Kecskemét, 1982, Jánoshalma Nagyközségi közös Tanács. 217 p., 1 sztl. lev., 2500 pld. Kiadói papírborítóban. |
193 | KASSÁK LAJOS Megnőttek és elindulnak. Bp., é. n., Pantheon. 338 p., 1 sztl. lev. Vászonkötésben. |
194 | KASSÁK LAJOS Napok a mi napjaink. Bp., é. n., Pantheon. 348 p., 1 sztl. lev. Kiadói foltos vászonkötésben. |
195 | KäSTNER, ERICH Emil és a detektívek. Walter Trier rajzaival. Bp., é. n., Móra. 142 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
196 | KATALÓGUS 200 years of Royal Copenhagen Porcelain. A retrospective exhibition circulated by The Smithsonian Institution 1974-1976. Copenhagen, 1974, The Smithsonian Institution. 44 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
197 | KATALÓGUS Szkíták aranya. A leningrádi Ermitázs vendégkiállítása. 1985. okt.-nov. Bp., 1985, Szépművészeti Múzeum. 56 p., 1 kihajtható térkép mell. Kiadói ill. papírborítóban. |
198 | KATALÓGUS Van Sabben poster auctions 12. 1998. máj. 17. Oostwoud, 1998, Van Sabben Poster Auctions. 72 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
199 | KATALÓGUS Van Sabben poster auctions 13. 1998. dec. 13. Oostwoud, 1998, Van Sabben Poster Auctions. 48 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
200 | KATALÓGUS Van Sabben poster auctions 14. 1998. dec. 13. Oostwoud, 1998, Van Sabben Poster Auctions. 64 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
201 | KAUTZ GYULA A nemzetgazdasági eszmék fejlődési története és befolyása a közviszonyokra Magyarországon. Reprint! Bp., 1987, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. 602 p., 3 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben. |
202 | KAZINCZY FERENC Az amerikai podocz és kazimir keresztyén vallásra való megtérése. Régi magyar könyvtár 34. Bp., 1914, MTA. 58 p. Hozzá: Almási Erzsébet: Nagy Károly története és hódításai. Értekezések 8. szám. Arad, 1912, Aradi Nyomda Rt. Könyvnyomdája. 28 p., 2 sztl. lev. Kiadói viseltes, szakadt papírborítóban. Kiadói papírborítóban, foltos lapokkal. |
203 | KAZINCZY FERENC Pályám emlékezete. Magyar Könyvtár. Szemelvények. Bp., é. n., Lampel R. 61 p. Kiadói viseltes, szakadtas papírborítóban. |
204 | KEISER, HELEN A nagy istennő városa. Uruk négyezer éve régészekkel a Tigris és Euphratész között. Ford.: Gergely Erzsébet. Bp., 1973, Gondolat. 299 p., 16 sztl. lev., 2 térkép mell. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
205 | KENEDINÉ SZÁNTÓ LÍVIA Az etruszkok nyomában. Bp., 1977, Corvina. 186 p., 30 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
206 | A képzőművészet iskolája. A festőművészet, grafika és szobrászat technikai eljárásai. Szerk.: Szőnyi István és Molnár C. Pál. Bp., 1957, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. 342 p., 31 sztl. lev., 8 t. Kiadói félvászon kötésben. |
207 | KÉZIRAT Jankovich Béla (1865-1939). Oktatáspolitikus, közgazdász, miniszter. Autográf aláírása a M. Kir. Vallás- és Közoktatásügyi Minisztérium hivatalos, címeres levélpapírján. Bp., 1913. december 24. |
208 | KÉZIRAT Jankovich Béla (1865-1939). Oktatáspolitikus, közgazdász, miniszter. Autográf aláírása a M. Kir. Vallás- és Közoktatásügyi Minisztérium hivatalos, címeres levélpapírján. Bp., 1915. június 30. |
209 | KÉZIRAT Szinyei Merse Jenő (1888-1957). Politikus, miniszter. Autográf aláírása a M. Kir. Vallás- és Közoktatásügyi Minisztérium hivatalos, címeres levélpapírján. Bp., 1943. december 31. |
210 | Kinizsi Természetbarát Egyesület Híradója. Kinizsi tájékoztató. I. évf. 3. szám. 1961. IV. negyed. Bp., 1961, Kinizsi Természetbarát Egyesület. 16 p. Hozzá: A magyar természetbarát mozgalom eseményei 1982. Bp., 1982, Magyar Természetbarát Szövetség. 207 p. Kiadói ill. papírborítóban. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
211 | KIRÁLYHEGYI PÁL A ház közbeszól. Vasárnapi Regények. Bp., 1957, Vasárnapi Regények. 64 p. Hozzá: Forró Pál: A szélhámos. Világvárosi Regények. Bp., é. n., Világvárosi Regények. 64 p. Tűzve, kiadói ill. nagyon viseltes papírborítóban. |
212 | KISCH, EGON ERWIN Kína titkai. Ford.: László Mária. Bp., 1949, Szikra. 200 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. vászonkötésben. |
213 | KISS JÓZSEF Legendák a nagyapámról. Bp., 1911, Hét. 100 p. Hiányzik a költő arcképe! Kiadói foltos, kopott vászonkötésben. |
214 | KNAUZ NÁNDOR Válaszul Rimely Károly adalékjára. Bp., 1881, Knoll Károly. 150 p., felvágatlan. Pótolt papírborítóban. |
215 | KNITTEL, JOHN Therese. A szép írások negyedik kötete. Ford.: Bálint György. VI. kiadás. Bp., é. n., Bárd Ferenc és Fia. 373 p. Kiadói kopott félvászon kötésben. |
216 | KODOLÁNYI JÁNOS Süllyedő világ I-II. I. kiadás. Bp., é. n., Athenaeum. 311 p., 304 p. Kiadói vászonkötésben. |
217 | KOLMÁR JÓZSEF (JÓZSI BÁCSI) Meddig élnek a nemzetek? Történelmi világtükör egy 2600 évig fölvezetett családi generáczió-lánczczal. A magyar millennium ünnepére. Bp., 1892, Lepsényi Miklós. 2 sztl. lev., 132 p. Amatőr félvászon kötésben. |
218 | A kommunizmus nagy építkezései. Ford.: Gellért György. Bp., 1952, Művelt Nép Könyvkiadó. 220 p., 9 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
219 | KOSÁRY DOMOKOS Magyarország és a nemzetközi politika 1848-1849-ben. História Könyvtár. Monográfiák 11. Bp., 1999, História-MTA Történettud. Intézet. 348 p. Kiadói papírborítóban. |
220 | Kossuth Lajos életének képei. Szabad György tanulmányával. Szerk.: E. Csorba Csilla. Bp., 1994, HG & Társa. 27 p., 26 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
221 | KOVÁCS GÉZA A mélységből kiáltok. Vigasztalás, szabadulás és megoldás a 130. zsoltár alapján. Bp., 1998, Menedék Alapítvány. 108 p., 2 sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
222 | KOVÁCS ISTVÁN A légió. A magyarországi lengyel légió története. Bp., 1989, Kozmosz Könyvek. 341 p., 1 sztl. lev. Oldalt piros foltos lapszélekkel. Kiadói ill. papírborítóban. |
223 | KOVÁCS LÁSZLÓ Gábor Áron. Egy hős arcvonásai. Kolozsvár, 1943, Erdélyi Szépmíves Céh. 95 p. Kiadói foltos papírborítóban. |
224 | KOZMA BÉLA Arcok és harcok. Versek. Miskolc, 1923, Szerző. címkép, 95 p., 1 sztl. lev. Papírborítóban. |
225 | KÖZLÖNY Belügyi közlöny 1918. I. XXIII. évf. 35-57. szám. Bp., 1918, M. Kir. Belügyminisztérium. 1013-1920 p. Nem kollacionált! Amatőr félvászon kötésben. |
226 | KÖZLÖNY Belügyi közlöny 1929. II. XXXIV. évf. 1929. 29-61. szám. Bp., 1929, M. Kir. Belügyminisztérium. XXXIX p., 557-1340 p. Nem kollacionált! Amatőr félvászon kötésben. |
227 | KUN JÓZSEF, DR. BARABÁSI Nép, nemzet, nemzetiség. Politikai tanulmány. Bp., 1908, Franklin-Társulat. 175 p., felvágatlan. Kiadói szakadtas papírborítóban. |
228 | KUNCZ ÖDÖN, DR. Bevezetés a jogtudományba. Tudományos gyűjtemény 7. Jogi enciklopédia. Pécs-Bp., 1924, Danubia. 174 p., 1 sztl. lev. Kiadói foltos papírborítóban. |
229 | LADÁNYI LÓRÁNT Kártyaakadémia. Modern kártyajátékok szabályaival, tudnivalóival és érdekességeivel foglalkozó kézikönyv. II. kiadás. Bp., 1941, k. n. 158 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. (Pályi Jenő) papírborítóban. |
230 | LADIK GUSZTÁV, DR. Tételes közigazgatási jogunk alaptanai. Szombathely, é. n., Martineum. XVI p., 412 p. Kiadói kopott, foltos vászonkötésben. |
231 | LAING, SIDNEY HERBERT Az ember származása. "Házi Könyvtár VIII. ""A megczáfolt Darwinismus""." Pest, 1872, Szent István Társulat. XV p., 72 p. Amatőr félvászon kötésben. |
232 | LAMON, LESTER C. Blacks in Tennessee 1791-1970. Knoxville, 1981, The University of Tennessee Press. XII p., 124 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
233 | LÁSZLÓ GYULA Medgyessy Ferenc. A kortársak Medgyessyről. Medgyessy Ferenc leveleiből. A katalógust és az irodalomjegyzéket összeállította: Sz. Kürti Katalin. Bp., 1981, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. 222 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
234 | Laus Podagrae az az az Köszvénynek Ditsireti. Gyoma, 1936, Kner Imre-Turóczi-Trostler József. 9 sztl. lev., 11 p., 600 pld. Kiadói viseltes papírborítóban. |
235 | LÁZÁR BÉLA, DR. Szinyei Merse Pál. Modern könyvtár. A pleinair festés előfutára. Bp., é. n., Athenaeum. 97 p., 1 sztl. lev., 4 t. Kiadói nagyon viseltes, szakadt, hiányos papírborítóban. |
236 | LE CALLOC H, BERNARD Új adatok Kőrösi Csoma Sándorról. Kőrösi Csoma Kiskönyvtár 24. Bp., 1998, Akadémia. 90 p., 3 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
237 | LEDÁCS KISS ALADÁR-SZÜTS BÉLÁNÉ Ismerjük meg a keleti szőnyegeket. II. bővített és átdolgozott kiadás. Bp., 1977, Gondolat. 199 p., 97 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
238 | LEGÉNY ELEMÉR Történelmi miniatűrök. Regényes korrajz a magyar vasutasság életéből. Pagani Frigyes: A Magyar Államvasutak Takarék- és Segélyszövetkezete története és működésének ismertetése 1876-1943. Bp., 1944, k. n. 212 p. Kiadói félvászon kötésben. |
239 | LEITNER MIHÁLY, DR. Zarándoklás Rákóczi sírjához. Déva, 1906, k. n. címkép, 79 p. Kiadói foltos papírborítóban. |
240 | LEONIDZE, GEORGIJ Sztálin ifjúsága. Hősköltemény. Gyerekkor-serdülőkor. Ford.: Kardos László és Raics István. Bp., 1949, Révai. 143 p. Kiadói kicsit viseltes félvászon kötésben. |
241 | LIPTÁK GÁBOR Aranyhíd. Balatoni mesék, mondák, történetek. II. kiadás. Szántó Piroska rajzaival. Bp., 1968, Móra Ferenc Könyvkiadó. 426 p., 3 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
242 | LONDON, JACK Az ember hitvallása. Ford.: Bartos Zoltán. Bp., é. n., Blau Testvérek. 184 p. Kiadói ill. szakadtas papírborítóban. |
243 | LOSONCI MIKLÓS Őszirózsa Wágner Mariskának. Szentendre, 2005, Biró Family könyvkiadó és nyomda. 183 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
244 | LOSONCI MIKLÓS Szókratész örököse. Szentendre, 2004, Biró Family Kft. 99 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
245 | LOVAS DÁNIEL, DR. Kecskemét és a kiskunsági puszták. Kecskemét, é. n., Kecskeméti Lapok Kft. 82 p., 9 sztl. lev. Hozzá: Sümegi György: A kecskeméti városháza. Kecskemét, 1996, Kecskeméti Lapok Kft. 2 sztl. lev., 48 p., 4 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
246 | LŐWINGER SÁMUEL, DR. "Germánia ""prófétája""." A nácizmus száz esztendeje. Bp., 1947, k. n. 235 p., 1 sztl. lev. Tollas aláhúzások. Kiadói papírborítóban. |
247 | LUKCSICS JÓZSEF, DR. A Galilei-kérdés. Bp., 1910, Szt. István Társulat. 103 p. Félvászon kötésben. |
248 | MADÁCH IMRE Az ember tragédiája. Hankiss János előszavával. II. kiadás. Bp., é. n., Forrás Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat Rt. 207 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
249 | A Magyar Belügyminisztérium közlése a MAORT szabotázs ügyéről. Bp., 1948, Magyar Belügyminisztérium. 62 p. Kiadói félvászon kötésben, papír védőborítóban. |
250 | A magyar bor. Bp., 1958, Élelmezésügyi Min. Borforgalmi Ig. 60 p., 1 kihajtható térkép mell. Tűzve, kiadói papírborítóban, hátsó borító foltos. |
251 | A magyar gasztronómia irodalma I. Különös tekintettel a vendéglátás kultúrtörténetére. Összeállította: Éliás Tibor és Szántó András. Szentendre, 1984, Művészetpártolók Első Magyar Nosztalgia Egylete. 58 p., 1 sztl. lev., 50/500. sorszámozott pld. Kiadói nyl-kötésben, belül elválik a gerinctől. |
252 | A magyar gasztronómia irodalma II. Dobos C. József emlékkönyv. Összeállította: Éliás Tibor és Szántó András. Szentendre, 1985, Művészetpártolók Első Magyar Nosztalgia Egylete. 100 p., 337/500. sorszámozott pld. Kiadói nyl-kötésben. |
253 | A magyar horgászat kézikönyve. III. javított kiadás. Szerk.: Berényi János, Farkasházy Tibor és Vigh József. Bp., 1955, Művelt Nép. 511 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
254 | A Magyar Királyi Államvasutak Központi Menetjegyirodájának útmutatója. A magyar és közös közlekedési vállalatok hivatalos menetrendkönyve. 1913. jan.-febr. XXXII. évf. Bp., 1913, Szerk. LXIV p., 596 p. Kiadói nagyon viseltes, szakadt, hiányos (hiányzik a hátsó borító!) papírborítóban, széteső állapotban. |
255 | Magyar oklevél-szótár. Pótlék a magyar nyelvtörténeti szótárhoz. Reprint! Régi oklevelekben és egyéb iratokban előforduló magyar szók gyűjteménye. Gyűjtötte: Szamota István. Szerk.: Zolnai Gyula. Bp., 1984, ÁKV. 1210 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
256 | A magyar Tanácsköztársaság plakátjai. Az MSZP Párttörténeti Intézete. Fegyverbe! Fegyverbe! Szerk.: Dr. Gábor Imréné. Bp., 1969, Kossuth Könyvkiadó. 20 p., 1 sztl. lev., 48 plakát mell.(hiányos), 4000 pld. Hiányzik a 14, 30, 40-es plakát! Kiadói viseltes vászonkötésű mappában. |
257 | A magyar történettudomány kézikönyve. Tudománytár. Szerk.: Bartoniek Emma, Gárdonyi Albert, Dézsi Lajos. Bp., 1987, Könyvértékesítő Vállalat. 434 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
258 | Magyarország Vármegyéi és Városai. Komárom vármegye. Szerk.: Dr. Borovszky Samu. Bp., é.n., Országos Monográfia Társaság. X p., 600 p., 1 kihajtható térképmell. Kiadói díszes, dombornyomásos, ill., gerincsérült vászonkötésben, könyvtári pecséttel. |
259 | Magyarország Vármegyéi és Városai. Heves vármegye. Szerk.: Dr. Borovszky Samu. Bp., é.n., Országos Monografia Társaság. X p., 699 p., 1 kihajtható térképmell. Kiadói díszes, dombornyomásos, ill., gerincsérült vászonkötésben, könyvtári pecséttel. |
260 | Magyarország Vármegyéi és Városai. Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye II. Szerk.: Dr. Borovszky Samu. Bp., é.n., Országos Monográfia Társaság. 3 sztl. lev., 577 p. Kiadói díszes, dombornyomásos, ill., gerincsérült vászonkötésben, könyvtári pecséttel. |
261 | MAJLÁTH BÉLA A hajdúk kibékítési kísérlete Inánchon 1607-ben. Értekezések a történeti tudományok köréből X. kötet 8. szám. Bp., 1882, MTA. 32 p. Kiadói papírborítóban. |
262 | MALLER SÁNDOR Az Európa-eszme. A kezdetektől a megvalósulásig. Bp., 2000, Mundus Magyar Egyetemi Kiadó. 289 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
263 | MANDICS GYÖRGY A rejtélyes írások könyve. Az írás kialakulásának rejtélye. Bukarest, 1981, Albatrosz Könyvkiadó. 218 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
264 | MARCZALI HENRIK Az Árpádok és Dalmáczia. Értekezések a történeti tudományok köréből XVII. kötet 5. szám. Bp., 1898, MTA. 106 p., felvágatlan. Kiadói papírborítóban. |
265 | MARKOVITS RODION Aranyvonat. Bp., é. n., Genius. 353 p. Kiadói kopott, foltos vászonkötésben. |
266 | MÁRKUS LÁSZLÓ Magyar gondok. Bp., é. n., Élet Irodalmi és Nyomda Rt. 320 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. (Végh G.) viseltes papírborítóban. |
267 | MARTENS, KORNÉL A kereszt alatt. Emlékek a régi és az új Oroszországból. Ford.: Engloner Emília. Bp., é. n., Evangéliumi Könyvkereskedés. 74 p. Kiadói ill. viseltes, összefirkált papírborítóban, viseltes gerinccel. |
268 | MATUSKA MÁRTON A megtorlás napjai. Ahogy az emlékezet megőrizte. Bp., é. n., Montázs. 375 p., 14 sztl. lev. Kiadói ill. (Bálint Ádám) papírborítóban. |
269 | MÁTYÁS FLÓRIÁN Chronologiai megállapítások hazánk XI. és XII. századi történeteihez. Értekezések a történeti tudományok köréből XVIII. kötet 5. szám. Bp., 1899, MTA. 41 p., felvágatlan. Kiadói papírborítóban. |
270 | MÁTYÁS FLÓRIÁN Hildegund. XII. századi történet. Pesten, 1868, Kertész József gyorssajtónyomása. 93 p. Vízfoltos lapokkal. Amatőr félvászon kötésben, eredeti papírborítók belekötve. |
271 | MAURIAC, FRANCOIS Viperafészek. Halhatatlan könyvek. Ford.: Benedek Marcell. Bp., 1933, Dante. 251 p., 2 sztl. lev. Címlapból hiányzik egy kis rész fent. Kiadói kopott, viseltes félvászon kötésben, viseltes gerinccel. |
272 | MAURIER, DAPHNE DU Halott éjszakák. Ford.: Kosáryné Réz Lola. Bp., é. n., Singer és Wolfner. 290 p., 1 sztl. lev. Pótolt, nagyon viseltes, szakadt, hiányos papírborítóban. |
273 | MCGRATH, LEE PARR Housekeeping with Antiques. New York, 1971, Dodd, Mead & Company. 175 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
274 | METSZET Halászat eszközei (Péches de Filets). Metszette: Bernard. Párizs, 1793, Diderot d Alembert: Recueil de planches de L Encyclopédie. Vízfoltos. |
275 | METSZET, NYOMAT Osztrák-Magyar Monarchia címere és tartományi címerei. Meyers Konv. Lexikon metszete. Leipzig, é. n., Bibl. Inst. Paszpartuban. |
276 | MIKÓ ERVIN Térben és időben. Riportok. Bukarest, 1972, Albatrosz. 241 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
277 | MILKÓ IZIDOR Úri emberek. Jegyzetek a társaságból. Bp., 1899, Singer és Wolfner. 174 p., 1 sztl. lev. Kartonkötésben. |
278 | MOLDOVA GYÖRGY Malom a pokolban. Bp., 1968, Magvető. 341 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
279 | MOLNÁR JÓZSEF, DR. Nagyréde története. 1850-1945. Nagyréde, 1976, k. n. 195 p., 23 p., 1500 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
280 | MONTESQUIEU A romaiak nagysága és hanyatlása. Azoknak politikája a vallásban. Ford.: Pados János. Pest, 1856, Lauffer & Stolp. 277 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopott vászonkötésben, vízfoltos lapokkal. |
281 | MOORE, GERALD Túl hangos vagyok? Egy zongorakísérő emlékiratai. Ford.: Balabán Péter. Bp., 1968, Zeneműkiadó. 362 p., 1 sztl. lev., 2600 pld. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
282 | Mount Vernon. An illustrated handbook. Mount Vernon, Virgina, 1974, The Mount Vernon Ladies Association of the Union. 114 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
283 | MUSZKA IMRE-BERKI MIHÁLYNÉ Ott voltunk Sztálin 70-ik születésnapján. Bp., 1950, M. Sz. T. Új Magyar Könyvkiadó. 30 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. viseltes papírborítóban. |
284 | NAGY FERENCZ, DR. A magyar váltójog kézikönyve. Különös tekintettel a bírói gyakorlatra és a külföldi törvényhozásokra. V. javított és bővített kiadás. Bp., 1906, Athenaeum. VIII p., 576 p. Ceruzás aláhúzások. Vászonkötésben. |
285 | A nagy háború kis lexikona. Mindent tudok az Ujság évkönyve. Huszonegyedik könyv. Bp., 1942, Az Ujság. 159 p. Kiadói ill. foltos papírborítóban, foltos lapokkal. |
286 | Nagy Magyar Compass 1942-1943. 66. évf. I. rész: Pénzintézetek. Szerk.: Dr. Galánthai Nagy Sándor. Bp., 1942, Dr. Galánthai Nagy Sándor. XVI p., 514 p. Kiadói viseltes, foltos, kopott vászonkötésben. |
287 | NAGY PÁL Marosvásárhelyi sorok. Az Erdélyi Szövetség füzetei 4. Publicisztika. Bp.-Ungvár, 1994, Intermix Kiadó. 92 p., 2 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
288 | NAGYVÁRADI SÁNDOR A korszerű repülés. Bp., 1962, Zrínyi Katonai Kiadó. 174 p., 1 sztl. lev., 3000 pld. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
289 | NAMUR, YVES A hét kapu könyve. Magyar napló könyvek. Versek. Ford.: Lackfi János és Timár György. Bp., 1998, Széphalom Könyvműhely. 117 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
290 | NAPTÁR A Fehér Kereszt Országos Lelenczház Egyesület naptára az 1907-ik évre. Bp., 1907, Fehér Kereszt Országos Lelenczház Egyesület. 135 p., 15 p., 5 sztl. lev. Kiadói dombornyomásos foltos vászonkötésben. |
291 | NAPTÁR Népszava naptára 1948. Három éves terv a dolgozókért. Bp., 1948, Népszava. 160 p. Kiadói ill. szakadtas papírborítóban. |
292 | NAPTÁR Szőlő, must, bor naptár az 1942 évre. Bp., 1942, Fráter és Társa. 119 p. Kiadói foltos papírborítóban. |
293 | NÉMETH LÁSZLÓ Szekfü Gyula. Bolyai Könyvek. II. kiadás. Bp., 1940, Bolyai Akadémia. 143 p. Kiadói vászonkötésben, ill. nagyon viseltes, szakadtas papír védőborítóban. |
294 | Nemzetközi gyermekvédő kongresszus naplója. A József cs. és kir. főherczeg ő fensége védnöksége alatt 1899. évi szept. hó 13-17. napjaiban tartott. Szerk.: Scherer István. Bp., 1900, Pesti Könyvnyomda Rt. VIII p., 474 p., 1 sztl. lev. Könyvtári pecsétekkel. Amatőr félvászon kötésben. |
295 | Népi játékok. I. kötet. Köszöntők Lucázás Regősének - Balázs és Gergely járás - Húsvét és Pünkösdjárás. II. javított kiadás. Bp., 1941, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. 68 p. Hozzá: Pető Gergely: Násznagyok kötelességei. A násznagyságban forgolódó emberek számára. Bp., é. n., Méhner Vilmos-féle Könyvkiadó Hivatal. 16 p. Tűzve. Kiadói ill. viseltes, foltos papírborítóban, szamárfüles lapokkal. |
296 | NYIRŐ JÓZSEF A sibói bölény I-II. Bp., é. n., Erdélyi Szépmíves Céh-Athenaeum. 169 p., 132 p. Kiadói ill. viseltes papírborítóban. |
297 | NYIRY LÁSZLÓ, SZÉKELYI Hogyan dolgoznak a kémek? Bp., é. n., Pantheon. 216 p., 3 sztl. lev. Kiadói kopott félvászon kötésben. |
298 | OETTINGER Szerelmi pikantériák. A franczia udvari életből. Ford.: Balázs Frigyes. Kolozsvár, 1865, Stein János. 250 p., 1 sztl. lev. Félvászon kötésben. |
299 | OLÁH LAJOS Ihletett írások. h. n., é. n., k. n. 143 p., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
300 | OLTAY KÁROLY A Magyar Geodéziai Intézet működése alapításától 1931-ig. Bp., 1931, Magyar Geodéziai Intézet. 44 p., 3 kihajtható mell. Könyvtári pecsétekkel. Kiadói papírborítóban. |
301 | ORBÁN ÉVA Amit 56-ról mindenkinek tudnia kell. A forradalom rövid története. Bp., 2006, Technika Alapítvány - Összmagyar Testület. 166 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
302 | OSSENDOWSKI Ázsiai titkok, ázsiai emberek. Ford.: Sajó Aladár. Bp., é. n., Franklin-Társulat. 267 p. Kiadói vászonkötésben. |
303 | ÖRKÉNY ISTVÁN Hiszek a szabadságban. Chaplin élete. Bp., 1954, Békebizottságok Kiskönyvtára. 24 p., 4 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
304 | P. GULÁCSY IRÉN Pax vobis. Regény három kötetben, egybekötve. Bp., 1931, Singer és Wolfner. 351 p., 258 p., 316 p. Kiadói bőrkötésben. |
305 | P. GULÁCSY IRÉN Ragyogó Kovács István. Bp., 1929, Singer és Wolfner. 246 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. nagyon viseltes, foltos papírborítóban. |
306 | P. RODLER GELLÉRT Máriaczell. Bazilikájának (templomának) története és leírása. Máriaczell, 1935, Szerző. 64 p. Kiadói szakadtas papírborítóban. |
307 | PADÁNYI GULYÁS JENŐ Seregszemle. Bp., 1930, Globus. 15 p. Papírborítóban. |
308 | PALÁGYI MENYHÉRT Marx és tanítása. II. kiadás. Bp., 1920, Szt. István Társulat. 163 p. Kiadói papírborítóban, javított, pótolt gerinccel. |
309 | PÁLINKÁS LÁSZLÓ A Renaissance Magyarországon. Officina képeskönyvek 42. Bp., 1942, Officina. 23 p., 3 sztl. lev., 32 t. Kiadói ill. kartonkötésben. |
310 | Pallavicini-Andrássy Borbála kitelepítési és 1956-os naplója. Bp., 1990, Gondolat. 282 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
311 | PAPP FERENC Csalódás. Novellák. Marosvásárhely, 1958, Állami Irodalmi és Művészeti Kiadó. 180 p., 2 sztl. lev., 3150 pld., dedikált. Kiadói ill. (Deák Ferenc) papírborítóban. |
312 | PAPP LÁSZLÓ A hiteles helyek története és működése az újkorban. Palaestra calasanctiana 14. szám. Bp., 1936, Élet Irodalmi és Nyomda Rt. 123 p. Kiadói foltos papírborítóban. |
313 | PARKS, JOSEPH H.-FOLMSBEE, STANLEY J. The story of Tennessee. Norman, Oklahoma, é. n., Harlow Publishing Corporation. VIII p., 470 p., 4 sztl. lev. Kiadói ill. vászonkötésben. |
314 | PATAKI MIHÁLY, IFJ. Az eltévedt bárányka. Bp., 1941, Szerző. 79 p. Kiadói ill. foltos félvászon kötésben. |
315 | PATAKI MIHÁLY, IFJ. Pindurka mesék és történetek. Bp., 1937, Szerző. 72 p. Kiadói ill. kopott félvászon kötésben. |
316 | PATER, WALTER Görög tanulmányok. Ford.: Kőszegi László. Bp., 1914, MTA. 324 p., 1 sztl. lev., felvágatlan. Kiadói papírborítóban. |
317 | Patriots pistols and petticoats. Szerk.: Walter J. Fraser. Angol nyelvű! Charleston. 1976, Charleston County Bicentennial Committee. III p., 1 sztl. lev., 164 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
318 | PÁTZAY PÁL Kerényi Jenő. Magyar-francia nyelvű! Bp., 1976, Corvina. 8 sztl. lev., 59 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. kartonkötésben, felül a gerinc egy kis része hiányzik. |
319 | PAYR SÁNDOR A soproni evangélikus egyházközség története I. A reformáció négyszázados jubileumára. I. kötet. A reformáció kezdetétől az 1681-ik évi soproni országgyűlésig. Sopron, 1917, Soproni Ág. Hitv. Ev. Egyházközség. VIII p., 521 p. Kiadói foltos papírborítóban. |
320 | Perenkívüli igazságügyi iratmintatár II. Szerk.: Dr. Bedő Mór, Dr. Hoselitz Gyula, Dr. Lányi Márton, Dr. Polakovics Ödön és Dr. Tatics Péter. Bp., 1911, Grill Károly. 419-882 p. Kiadói vászonkötésben. |
321 | PERLAKY LAJOS A magány lélektana. Bp., é. n., Athenaeum. 128 p., 1 sztl. lev. Kiadói foltos félvászon kötésben. |
322 | A Pesti Hírlap kincsesháza 1928. A Pesti Hírlap Könyvtára 4. kötet. Bp., 1928, Légrády Testvérek. 480 p. Kiadói vászonkötésben. |
323 | POLGÁR JÓZSEF A magyar gazdaságfejlődés új útjai. Bp., 1996, Püski. 180 p. Kiadói papírborítóban. |
324 | PROHÁSZKA LÁSZLÓ Lovas szobrok. Bp., 1997, Budapest Főváros Önkormányzata. 63 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
325 | PROUST, MARCEL Bimbózó lányok árnyékában I-IV. Nyugat. Az eltűnt idő nyomában. Ford.: Gyergyai Albert. Bp., Grill Károly. 190 p., 192 p., 191 p., 200 p. Kiadói vászonkötésben. |
326 | RACHMANOVA, ALEXANDRA A bécsi tejesasszony. Egy orosz diáklány naplója. Ford.: Benedek Marcell. III. kiadás. Bp., é. n., Dante. 320 p. Kiadói félvászon kötésben. |
327 | RADISICS ELEMÉR Judaizmus antiszemitizmus cionizmus. Bp., 1947, Officina. 64 p. Kiadói papírborítóban. |
328 | RADVÁNSZKY BÉLA, BÁRÓ Magyar családélet és háztartás II. A XVI. és XVII. században. Bp., 1879, Knoll Károly. VIII p., 406 p., felvágatlan. Kiadói papírborítóban, viseltes gerinccel, széteső állapotban. |
329 | RAFFAI EDGÁR Pakisztán. Bukarest, 1958, Tudományos Könyvkiadó. 112 p., 2 kihajtható térképmell. Hozzá: Juhász Vilmos: Olaszország. A világ népei 1. szám. Bp., 1933, Pantheon. 128 p., 1 térképmell. Kiadói ill. nagyon viseltes papírborítóban. Kiadói ill. papírborítóban. |
330 | I. Rákóczy György és a porta. Levelek és okiratok. Szerk.: Beke Antal és Barabás Samu. Bp., 1888, MTA. 905 p., X p. Amatőr félvászon kötésben. |
331 | RANSCHBURG JENŐ - POPPER PÉTER Személyiségünk titkai. Ill.: Sajdik Ferenc. Bp., 1978, RTV - Minerva. 229 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
332 | RAPAICS RAJMUND, DR. A magyarság virágai. A Királyi Magyar Természettudományi Társulat CI. kötet. A virágkultusz története. Reprint! Bp., 1986, ÁKV. 423 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
333 | RÁTONYI RÓBERT Az operett csillagai I-II. Százezrek színháza. Bp., 1967, Színháztudományi Intézet. 80 p., 80 p. Hozzá: Rátonyi Róbert dedikált kisméretű portré fotója. Kiadói ill. papírborítóban. |
334 | REMARQUE, ERICH MARIA A diadalív árnyékában. Ford.: Szinnai Tivadar. III. kiadás. Bp., 1947, Dante. 432 p. Kiadói kartonkötésben, pótolt gerinccel. |
335 | RÉZ MIHÁLY Széchenyi ma. Bp., 1902, Pátria. 58 p. Kiadói viseltes, foltos papírborítóban. |
336 | Richter Gedeon Vegyészeti Gyár Rt. 1901-1927. Bp., 1927, Richter Gedeon. XVI p., 327 p., 16 t. Kiadói félvászon kötésben. |
337 | A romániai magyar nemzetiség. A politikai tudományok és a nemzeti kérdés tanulmányozásának intézete. A romániai magyar nemzetiségű dolgozók tanácsa. Szerk.: Koppándi Sándor. Bukarest, 1981, Kriterion. 521 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, Markó Béla beragasztott exlibrisével. |
338 | ROMANSKI, MAREK A La Manche titka. Kék regények 28. Ford.: Mészáros István. Bp., é. n., Pesti Napló. 192 p. Kiadói ill. viseltes, hiányos papírborítóban. |
339 | ROMHÁNYI TAMÁS Az elsikkasztott szamár. Bp., 2007, Népszabadság Könyvek. 223 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
340 | ROUSSEAU, J. J. Vallomásaim. Ford.: Bogdánfy Ödön. Bp., 1908, Franklin-Társulat. 278 p., 1 sztl. lev., 394 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
341 | RUSH, RICHARD H. Art as an investment. New York, 1961, Bonanza Books. XIII p., 418 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
342 | RUSSEL, LORD A horogkereszt rémtettei. II. kiadás. Ford.: Gábor Jozefa. Bp., 1955, Szikra. 259 p. Kiadói vászonkötésben. |
343 | RÜHN, PAUL Weimar. Leipzig, 1919, Klinkhardt und Biermann. 192 p., 48 t. Kartonkötésben. |
344 | SAIN MÁRTON Nincs királyi út! Matematikatörténet. Bp., 1986, Gondolat. 831 p., 15 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
345 | SAINT-EXUPÉRY, ANTOINE DE O cino krajoro (A kis herceg). Cigány nyelven! Ford.: Rostás-Farkas György. Bp., 1994, Cigány Tudományos és Művészeti Társaság. 109 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
346 | SALY ELEMÉR Mozgó vesztőhely. Moszkva, 1945, Idegen nyelvű Irodalmi Kiadó. 154 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. viseltes papírborítóban. |
347 | SARBÓ ARTUR, DR. A beszéd. Összes vonatkozásaiban különös tekintettel a gyermekkora. Orvosok, tanítók, gyógypedagógusok, szülők és a művelt közönség használatára. Bp., 1906, Athenaeum. 291 p., 3 kihajtható mell. Kopottas, kicsit viseltes félvászon kötésben. |
348 | SCHÖNHERR GYULA Nápolyi László trónkövetelésének külföldi vonatkozásai. Értekezések a történeti tudományok köréből XVII. kötet 4. szám. Bp., 1898, MTA. 32 p., felvágatlan. Kiadói papírborítóban. |
349 | SEBŐK ZSIGMOND Dörmögő Dömötör utazása. Hegyen, völgyön meg a nagy ládával. II. Dörmögő Dömötör utazása a Vaskapuhoz. Bp., é. n., Lampel R. Könyvkereskedés. 138 p. Kiadói foltos, kopott vászonkötésben, belülről kissé elváló gerinccel. |
350 | SELDES, GEORGE Ezer amerikai. Ford.: Balabán Péter és Réz Ádám. Bp., 1948, Szikra. 319 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
351 | Shakespeare album. Shakespeare élete és költészete, írók tanulmányaiban, képzőművészek festményeiben, rajzaiban, rézmetszeteiben és előadóművészek alakításaiban megvilágítva. Bp., é. n., Pesti Napló. címkép, 132 p., 12 t. Kiadói aranyozott, dombornyomásos, kopott vászonkötésben, részben hiányos gerinccel, viseltes állapotban. |
352 | SIMENON, GEORGES A furnesi polgármester. Bp., 1942, Révai. 227 p. Kiadói félvászon kötésben. |
353 | SIMON LAJOS Keretlegény voltam. Bp., 1948, Szerző. 64 p. Kiadói ill. viseltes papírborítóban. |
354 | SIRCHICH LÁSZLÓ Végzetes évek: Magyar sors Csehszlovákiában. Tanulmányok. Cleveland, Ohio, 1988, Csehszlovákiai Magyarok Nemzeti Bizottsága. 159 p. Kiadói papírborítóban. |
355 | SISA BÉLA Karcag város építészeti emlékei. Magyar-angol nyelvű! Karcag, 2000, Karcag Város Önkormányzata. 166 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
356 | A soproni líceum. Szerk.: Győrffy Sándor és Hunyadi Zoltán. Bp., 1986, Tankönyvkiadó. 305 p., 1 sztl. lev., 4000 pld. Kiadói ill. kartonkötésben. |
357 | SPUR ISTVÁN Bajaink és azoknak orvoslása. Kivándorlás és a nemzetiségek. Bp., 1914, k. n. 15 p. Papírborítóban. |
358 | STEIF ANTAL-VEZÉR ISTVÁN, DR. A magyar tanítóság belföldi utazásai. A Magyar Gazdaságkutató Intézet 16. számú külön kiadványa. Bp., 1940, Magyar Gazdaságkutató Intézet. 24 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
359 | STEINEN KÁROLY, DR. Közép-Brazília természeti népei között. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. A második Singu expedíció (1887-1888) útjának vázolása és eredményei. Ford.: Bátky Zsigmond dr. Bp., é. n., Lampel R. Kk. Rt. 240 p., 8 sztl. lev., 3 térkép mell. Kiadói aranyozott kopottas vászonkötésben. |
360 | SUGÁR ISTVÁN Bornemissza Gergely deák élete. Studia Agrinsia 4. Eger, 1984, Dobó István Vármúzeum. 132 p., 14 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
361 | SULICA SZILÁRD, DR. A magyar irodalom és művelődés hatása a román irodalom és művelődés fejlődésére. Acta. Szeged, 1937, k. n. 91 p. Kiadói papírborítóban. |
362 | SZABÓ DEZSŐ Napló és elbeszélések. Bp., é. n., Genius. 308 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
363 | SZABÓ ISTVÁN A falurendszer kialakulása Magyarországon. X-XV. század. II. kiadás. Bp., 1971, Akadémia. 215 p. Kiadói vászonkötésben. |
364 | SZABÓ ISTVÁN A magyarság életrajza. Bp., 1954, Magyar Történelmi Társulat. 276 p. Kiadói félvászon kötésben. |
365 | SZABÓ M. ATTILA - SZABÓ M. ERZSÉBET Erdélyi helységnévszótár. Kriterion kézikönyvek. Román- magyar-német nyelvű. Bukarest, 1992, Kriterion. 250 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
366 | Szabolcs vármegye (1782-1785). Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Levéltár kiadványai közlemények 11. Megjelent a honfoglalás 1100. évfordulója tiszteletére. Szerk.: Pók Judit. Nyíregyháza, 1996, Önkormányzat. 120 p., 2 sztl. lev., 300 pld. Kiadói vászonkötésben. |
367 | Szaktanfolyami értesítő 1941-1942. Szerk.: Kun Mihály. Bp., 1941, Mo.-i Könyvnyomdai Munkások Egyesülete. 80 p., 4 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
368 | SZÁSZ KÁROLY Emlékek. Bp., é. n., Rákosi Jenő Bp.-i Hírlap Újságvállalata Rt. 262 p. Kiadói foltos papírborítóban. |
369 | SZÁSZ KÁROLY Trencséni Csák. A Magyar Akadémia által Nádasdy díjból 100 arannyal koszorúzott történeti költői beszély tíz énekben. Pest, 1861, Engel és Mandello. VII p., 239 p., 1 t. (Barabás Miklós - a szerzőt ábrázoló - litográfiája). Kiadói vászonkötésben, aranyozott gerinccel. |
370 | SZATHMÁRY ISTVÁN Rákóczi földje visszatér. Versek 1918-1938. Bp., é.n., Singer és Wolfner Irodalmi Intézet. 60 p., 2 sztl. lev. Hozzá: Erdey Péter: A kurucok kincse. Történeti regény. Ill.: Balázsfy Rezső. Friss Újság Színes Regénytára 9. sz. Bp., é.n., Általános Nyomda, Könyv- és Lapkiadó Rt. 92 p., 2 sztl. lev., felvágatlan. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. Kiadói ill. foltos papírborítóban. |
371 | Szatmár vármegye szervezete és szabályrendeletei. Összeállította: Majos Károly. Nagy-károly, 1886, Majos Károly. 291 p. Kiadói nagyon viseltes, foltos, kopott vászonkötésben, sérült gerinccel, széteső állapotban. |
372 | SZÉKELY JÁNOS Mélyvizek partján. Versek. Bukarest, 1957, Állami Irodalmi és Művészeti Kiadó. 127 p., 1150 pld., dedikált. Kiadói ill. (Feszt László) papírborítóban. |
373 | SZEMJONOV, JURI A francia gyarmatbirodalom tündöklése és nyomora. Ismeretlen világok. Ford.: Halász Gyula. 28 képpel, 23 térképpel. Bp., é. n. Athenaeum. 437 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
374 | SZEMLÉR FERENC Életünk és halálunk. Optimista színjátékok. Bukarest, 1968, Irodalmi Könyvkiadó. 236 p., 2 sztl. lev., 1150 pld., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
375 | SZENTIVÁNYI KÁLMÁN Keresztutak közt. Versek. Bp., 1943, Turul. 62 p., 1 sztl. lev. Kiadói szakadtas papírborítóban. |
376 | SZENTPÉTERY IMRE, DR. A borsmonostori apátság áprádkori oklevelei. Bp., 1916, MTA. 134 p., 1 sztl. lev., 4 hasonmás-táblával, felvágatlan. Kiadói papírborítóban. |
377 | A szépség művészete. Bp., é. n., Athenaeum. XII p., 342 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
378 | SZERÉNY Az ország és fővárosunk idegenforgalma. Bp., 1900, Singer és Wolfner. 15 p. Kiadói nagyon viseltes, szakadt, különálló papírborítóban. |
379 | SZIJÁRTÓ M. ISTVÁN A diéta. A magyar rendek és az Országgyűlés 1708-1792. Bp., 2005, Osiris. 614 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
380 | SZIKALY ANDOR Magyar lábnyomok. Körkép Washingtonból. Bp., 1988, Népszava/Szabadság. VII p., 350 p., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
381 | SZILÁGYI SÁNDOR I. Rákóczy György első összeköttetései a svédekkel. Értekezések a történelmi tudományok köréből. X. kötet. IX. szám. Bp., 1883, MTA. 20 p., felvágatlan. Kiadói szakadtas papírborítóban. |
382 | SZILÁGYI TAMÁS Korszerű ofszettechnológia. Bp., 1991, Szerző. 253 p., 17 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
383 | SZILI, LEONTIN Magányos sziget. Bp., 1944, Athenaeum. 322 p. Kiadói félvászon kötésben. |
384 | Színműtár. I. kötet. X. füzet. Garay János: Bátori Erzsébet. Eredeti történeti dráma 5 felvonásban. Buda, é. n., Nagy Ignác. 410-443 p. Kiadói papírborítóban, vízfoltos lapokkal. |
385 | Színműtár. II. kötet. XIII. füzet. Bulver után fordította: Nagy Ignác: Születésjog. Dráma 5 felvonásban. Buda, é. n., Nagy Ignác. 50 p. Kiadói papírborítóban, vízfoltos lapokkal. |
386 | Színműtár. I. kötet. IV. füzet. Nagy Ignác: Egyesüljünk. Eredeti vígjáték 3 felvonásban. Buda, é. n., Nagy Ignác. 134-183 p. Kiadói papírborítóban, vízfoltos lapokkal. |
387 | SZÖVÉRDY GYULA Eladott ország. Történelmi regény Aba Sámuelről, az árva nép királyáról. Bp., é. n., Athenaeum. 382 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopott félvászon kötésben, viseltes gerinccel. |
388 | SZTERÉNYI HUGÓ, DR. Állattan. A középiskolák felsőbb osztályai használatára. V. kiadás. Bp., 1918, Lampel R. Kk. 288 p., 8 t. Amatőr félvászon kötésben. |
389 | SZTERÉNYI HUGÓ, DR. Növénytan. A gimnáziumok negyedik osztálya számára. VII. kiadás. Bp., 1918, Lampel R. Kk. 206 p., 11 t. Amatőr félvászon kötésben. |
390 | TAKÁTS SÁNDOR Magyar nagyasszonyok I-II. Bp., é. n., Genius. 538 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopottas, foltos vászonkötésben, néhol foltos lapokkal. |
391 | TAMÁSI SÁRI Államügyek-álomügyek. Gong. Bp., 1933, Gong Szépirodalmi Hetilap. 64 p. Hozzá: Gyenes Rózsa: A tintagörl. Gong. Bp., 1933, Gong Szépirodalmi Hetilap. 64 p. Tűzve, kiadói ill. nagyon viseltes, hiányos, foltos papírborítóban. |
392 | Tata-tóváros írásban és képekben. Kalauz a kirándulók számára 29 képpel. Reprint! Tata, 1987, Móricz Zsigmond Városi Könyvtár. 53 p., 29 t. Kiadói vászonkötésben. |
393 | TÉRKÉP Balaton (2 db). 1:50 000. Tervezte: M. Kir. Honv. Térk. Int. "Bp., 1939, Keresztény Főiskolai Hallgatók ""Centrum"" Fogyasztási Szövetkezete. 91,5x63,5 cm, 91,5x63,5 cm." |
394 | TÉRKÉP Pest Pilis Solt - Kiskun vármegye. 1:430 000. Bp., 1939, M. Kir. Honv. Térk. Int. 34,8x49,6 cm. Szakadozott. |
395 | TÉRKÉP Szolnok város térképe. 1:10 000. Szerk.: Szolnok m. város mérnöki hivatala. Bp., 1937, M. Kir. Honv. Térk. Int. 59,5x68 cm. Foltos. |
396 | THALY KÁLMÁN Az 1683-iki táborozás történetéhez. Értekezések. Bp., 1883, MTA. 45 p. Kiadói viseltes papírborítóban. |
397 | The Influence of Ottoman Turkish Textiles and Costume in Eastern Europe. History, Technology, and Art. Monograph 4. With particular reference to Hungary. Szerk.: Gervers Veronika. Toronto, 1982, Royal Ontario Museum. XV p., 168 p. Kiadói papírborítóban. |
398 | THIEL, RUDOLF Legendás hősök. A tudás és az emberszeretet aranykönyve. Bp., 1935, Somló Béla Könyvkiadó. 245 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopottas, foltos vászonkötésben. |
399 | THIRRING GUSZTÁV, DR. Budapest székes főváros statisztikai hivatalának története 1869-1894. Bp., 1894, Grill Károly Udvari könyvkereskedése. 22 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói szakadtas papírborítóban. |
400 | TIMÁR GYÖRGY Gyermek és kora. Önéletrajzi mozaik. Bp., 2000, Athenaeum 2000 Kiadó. 186 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
401 | Tisza István emléke. A Kisfaludy- Társaságban tartott előadások. Bp., 1921, Athenaeum. címkép, 59 p. Kiadói papírborítóban. |
402 | TOMCSÁNYI LAJOS Vita a főkegyúri jogról. Bp., 1923, k. n. 22 p., 1 sztl. lev. Tűzve, papírborítóban. |
403 | TORMAY CECILE Az ősi küldött I-III. II. kiadás. Bp., 1938, Singer és Wolfner. 199 p., 2 sztl. lev., 287 p., 1 sztl. lev., 380 p. Kiadói vászonkötésben, ill. viseltes, szakadozott papír védőborítóban. |
404 | TÓTFALUSI ISTVÁN Színes szinonimatár. Bp., 1997, Háttér. 253 p. Kiadói papírborítóban. |
405 | TÓTH BÉLA A magyar anekdotakincs. Thesaurus anecdoton Hungarorum. Új átdolgozott kiadás. Bp., 1935, Singer és Wolfner. 768 p. Kiadói vászonkötésben. |
406 | TÓTH ISTVÁN Antifónia. Versek. Bukarest, 1983, Kriterion. 92 p., 2 sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. (Hervai Katalin) papírborítóban. |
407 | TÓTH JÓZSEF Keresztény népesedési politika. I. rész. Kecskemét, é. n., k. n. 38 p. Tűzve, papírborítóban. |
408 | TÓTH KRISZTINA A Palásthy család levéltára 1256-1847. Komárom-Esztergom Megyei Önkormányzat Levéltára Évkönyvei 7. Kutatási segédlet. Esztergom, 2001, Komárom-Esztergom Megyei Levéltár. 268 p., 2 sztl. lev., 500 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
409 | A török-orosz harcz európai és ázsiai színhelyének részletes leírása. Bécs, 1854, Wallishausser J. B. 37 p. Az első 3 oldal felső sarka hiányzik, de szöveghiány nincs! Kiadói papírborítóban, nagyon viseltes, foltos, szakadtas lapokkal. |
410 | Tőzsdepapírok zsebkönyve. 1942. év. Szerk.: Heinrich Gyula és Sugár Imre. Bp., 1942, Szerkesztők. 16 p., 2 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
411 | TRDAY JÓZSEF A közgazdaságtan és szociológia vázlata. "Cluj-Kolozsvár, 1923, Minerva. 64 p., 1 sztl. lev. Hozzá: Dialektikus materializmus, történelmi materializmus. Kivonat ""A Szovjetunió kommunista (Bolseviki) pártjának történeté""ből (IV. fej. 2.). Nagyvárad, 1945, Új Élet. 40 p." Kiadói foltos papírborítóban, átázott lapokkal. |
412 | TRUSKOVSZKY DEZSŐ Pozsonyi séták. Officina képeskönyvek. Bp., 1939, Officina. 29 p., 4 sztl. lev., 16 t. Kiadói ill. (Dallos Hanna) kartonkötésben. |
413 | TUTSEK ANNA Küzdelmes évek. Évike feljegyzései. Andor Lóránt rajzaival. Bp., é. n., Singer és Wolfner. 160 p. Kiadói ill. foltos félvászon kötésben, kopott, viseltes gerinccel. |
414 | TUZSON JÁNOS Kitaibel Pál emlékezete. A MTA elhunyt tagjai fölött tartott emlékbeszédek XVII. kötet 20. szám. Bp., 1918, MTA. címkép, 64 p., felvágatlan. Kiadói foltos papírborítóban. |
415 | Utcák, terek, emberek. Összeállították: A Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Budapest Gyűjtemény munkatársai. Bp., 1973, Kossuth Könyvkiadó. 213 p., 1 sztl. lev. Kiadói nyl-kötésben, ill. papír védőborítóban. |
416 | Ünnepi könyv Domokos Péter tiszteletére. Urálisztikai tanulmányok 7. Szerk.: Bereczki András és Klima László. Bp., 1996, ELTE. címkép, 305 p., 1 sztl. lev., 300 pld. Kiadói papírborítóban. |
417 | VÁGHIDI FERENC A dinamit regénye. Alfred Nobel élete. Bp., 1988, Cserépfalvi. 203 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
418 | VAJDA SÁNDOR Budapest tegnap. Bp., 1989, Gondolat. 261 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. (Somlai Vilma) kopottas kartonkötésben. |
419 | A vak király. Magyar népmese-gyűjtemény. Összeállította: Vita Zsigmond. Aiud-Nagyenyed, 1943, Bethlen- Nyomda. 158 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. (Aczél Ferenc) foltos papírborítóban. |
420 | VANCZÁK JÁNOS Háborús emlékek és egyéb versek. Bp., é. n., Népszava. 62 p. Kiadói papírborítóban. |
421 | VARÉ, DANIELE Az utolsó császárnő. Ford.: Salaczné Zachár Ilona. Bp., é. n., Rózsavölgyi és Társa. 222 p. Kiadói félvászon kötésben. |
422 | VARGA JÓZSEF, DR. Új utakon, az új, a népi Magyarország felé! Kézdivásárhely, 1943, k. n. 231 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
423 | VARGYAS ENDRE Magyar szabadságharcz története 1848-1849-ben. A magyar nép számára. II. bővített kiadás. Bp., 1879, Méhner Vilmos. 763 p. Nyl-kötésben. |
424 | Vas- és fémipari tananyag. Szakmunkásképző tanfolyamok könyvtára. Öntészet. III. kiadás. Bp., 1951, Népszava. 332 p. Kiadói ill. viseltes papírborítóban. |
425 | VAS GEREBEN Életunt ember. Bp., é. n., Méhner Vilmos. 486 p., 1 sztl. lev. Viseltes, kopottas félbőr kötésben. |
426 | VASARI, GIORGIO A legkiválóbb festők, szobrászok és építészek élete. Ford.: Zsámboki Zoltán. Bp., 1973, Magyar Helikon. 711 p., 42 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
427 | VASZILJEV, L. SZ. Kultuszok, vallások és hagyományok Kínában. Ford.: Kovács Zoltán. Bp., 1977, Gondolat. 386 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
428 | A VAZ-2101, VAZ-2102 és VAZ-2103 típusváltozatú gépkocsik javítási utasítása. Moszkva, é. n., V/O Avtoexport, Össz-Szövetségi Egyesülés, SZSZKSZ. 312 p., 2 sztl. lev., 4500 pld. Kiadói félvászon kötésben. |
429 | A végső győzelemig. 20. századi hadtörténet. A II. világháború elszalasztott lehetőségei. Szerk.: Kenneth Macksey. Ford.: Földesi László, Polányi Géza és Varga Attila. Debrecen, 1998, Hajja & Fiaia Könyvkiadó Kft. 251 p., 10 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
430 | Vendégváró régi házak. Szerk.: Pereházy Károly. Bp., 1979, Műszaki Könyvkiadó. 191 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
431 | VERESS DÁNIEL Báthory Wesselényi. Két dráma. Bukarest, 1973, Kriterion. 222 p., 1 sztl. lev., 3490 pld., dedikált. Kiadói kartonkötésben, szakadtas papír védőborítóban. |
432 | VERNE, JULES Un oras plutitor. Bukarest, é. n., Cugetarea-Georgescu Delafras. 116 p. Kiadói viseltes ill. papírborítóban. |
433 | VINCI, LEONARDO DA Tudomány és művészet. Válogatás művészeti írásaiból. Bp., 1960, Magyar Helikon. 356 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, viseltes, szakadt ill. papír védőborítóban. |
434 | VIZVÁRY MARISKA Száz specialista. Szakácskönyv. Bp., 1986, Eggenberger-féle Könyvkiadóvállalat. 58 p., 5 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
435 | VÖRÖS KÁROLY Budapest legnagyobb adófizetői 1873-1917. Bp., 1979, Akadémia. 186 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
436 | W. BARNA ERIKA VIKTÓRIA-SZŐTSNÉ FRITZ ÁGNES Nagy Imre. Egy 20. századi magyar sors a grafológia tükrében. Bp., 2007, Flaccus Kiadó. 107 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
437 | WILLIAMS, HENRY LIONEL - WILLIAMS, OTTALIE K. America s small houses. The Personal Homes of Designers and Collectors. New York, 1964, Bonanza Books. 255 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
438 | WILLIAMS, SAMUEL COLE Tennesse During the Revolutionary War. Knoxville (Tennessee), 1974, The University of Tennessee Press. XXX p., 290 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
439 | YBL ERVIN Az utolsó félszázad művészete. Bp., 1926, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. 76 p., 32 t. Kiadói papírborítóban. |
440 | Zrínyi énekek. A szigetvári hős Zrínyi Miklós alakja a szomszéd népek költészetében. Ford.: Kiss Károly. Bp., 1956, Katonai Kiadó. 206 p., 1 sztl. lev., 4000 pld. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
441 | ZWEIG, STEFAN Első élmény. Ford.: Dormándi László és Sándor Imre. Bp., é. n., Pantheon. 292 p. Kiadói ill. nagyon viseltes papírborítóban. |
442 | ZSADÁNYI OSZKÁR Mindenki szolgája. Feljegyzések az oroszországi és ukrajnai munkaszolgálatosok kálváriájáról. Bp., é. n., Magyar Téka. 152 p. Kiadói ill. viseltes papírborítóban. |
443 | ZSIGRAY JULIANNA Kristálymuzsika. Elbeszélések. Bp., 1934, Singer és Wolfner. 239 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
444 | ZSILINSZKY MIHÁLY Az 1708-ki pozsonyi országgyűlés történetéhez. Értekezések a történelmi tudományok köréből XII. kötet 11. szám. Bp., 1888, MTA. 90 p., felvágatlan. Kiadói viseltes, foltos papírborítóban. |
445 | METSZET Buda and pesth from the Bloxberg. G. K. Richardson metszete W. H. Bartlett műve után. |
446 | METSZET City of Buda, or ofen from the observatory. R. Walhis metszete W. H. Bartlett műve után. |