Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
1 | A 100 éves Fővárosi Vízművek. II. változatlan kiadás. Összeállította: Dr. Nagy Lajos. Bp., 1968, Mezőgazdasági Könyvkiadó Vállalat. 96 p., 1501-3500 pld. Kiadói vászonkötésben. |
2 | Á. LŐRINCZY JOLÁN A modern háziasszony. Bukarest, 1967, Meridiane. 429 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, viseltes, szakadt ill. papír védőborítóban. |
3 | ÁDÁM T. ISTVÁN Az erő útján. Magyar Ház Könyvek 26. A Rongyos Gárda küzdelmei 1919-1939. Soprontól Munkácsig. Bp., 2000, Magyar Ház. 361 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
4 | ADORJÁN ANDOR Egy haditudósító feljegyzései. Békéscsaba, é. n., Tevan. 172 p., 2 sztl. lev. Papírborítóban. |
5 | ADORJÁN ANDOR Havas hegyek alatt, véres utakon. Hadinaplóm a Balkánról. Bp., é. n., Magyar Ker. Közlöny, Hírlap- és Könyvkiadó-Vállalat. 222 p., 1 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben, kicsit viseltes gerinccel. |
6 | ADRIÁNYI GÁBOR Egy élet nyomában. Önéletrajz. Bp., 2007, Kairosz Kiadó. 245 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
7 | ÁGAI ADOLF (CSICSERI BORS) Ha sszólljék!I-II. Dombszögi és Bugaczi Mokány Berczi. Gyoma, 1910, Kner Izidor. 320 p., 488 p. Kiadói kopottas, foltos, ill. vászonkötésben, viseltes gerinccel. |
8 | Album poétique illustré. Choix varié de poésies francaises. Szerk.: Bellot d Oradour. Ill.: Gustav-Paul Closs, Ludwig Braun. Stuttgart, é. n., Librairie de Paul Neff. címkép, XXII p., 384 p., 11 t. Kiadói aranyozott vászonkötésben, aranyozott lapszélekkel, viseltes, hiányos gerinccel. |
9 | Alkalmazott pszichológia. Szerk.: Lénárd Ferenc. III. átdolgozott, bővített kiadás. Bp., 1973, Gondolat. 461 p., 13 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
10 | Almanach. Az I. (Bp.-i) cserkészkerület munkájáról. Szerk.: Czoh József és Pirovszky Lajos. Bp., 1930, Magyar Cserkészszövetség I. kerülete. címkép, 184 p., 2 db kihajtható mell. Kiadói nagyon viseltes, széteső állapotú ill. (Németh N.) papírborítóban, hátsó borító hiányzik. |
11 | ALPÁR ÁGNES Régi idők színjátszói. Helytörténeti füzetek. A Kisfaludy Színház Ó-Budán 1897. 1997. II. évf. 3. szám. Bp., 1997, Óbudai Múzeum. 78 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
12 | Amor Sanctus. Szent szeretet könyve. Középkori himnuszok latinul és magyarul. Ford.: Babits Mihály. Bp., 1988, Helikon. 188 p., 10 sztl. lev. Kiadói bársony kötésben. |
13 | ANTAL SÁNDOR A trondhejmi herczeg kíséretében. Gyoma, 1913, Kner Izidor kiadása. 216 p., 4 sztl.lev. Kiadói kopottas félvászon kötésben, gerince sérült. |
14 | ÁRJEGYZÉK Engel Károly gyengeáramú árjegyzék 1910. Bp., 1910, k. n. 89 p. Kiadói foltos, viseltes papírborítóban. |
15 | ÁRJEGYZÉK Maár István és Társa árjegyzéke. Különféle kocsi alkatrészekről. Bp., 1908, Wodianer F. és Fiai Műintézete. 40 p. Tűzve, kiadói viseltes, szakadt, hiányos papírborítóban. |
16 | Árpád-kori és Anjou-kori levelek. Nemzeti Könyvtár. XI-XIV. század. Sajtó alá rendezte: Makkai László és Mezey László. Bp., 1960, Gondolat. 450 p., 1 sztl. lev., 3000 pld. Kiadói vászonkötésben. |
17 | BABITS MIHÁLY Az istenek halnak, az ember él. Versek. Bp., é. n., Athenaeum. 61 p., 1 sztl. lev. Kiadói viseltes papírborítóban, viseltes gerinccel. |
18 | Balatoni mindentudó. Gyakorlati tudnivalók és tájékoztató helységtérképek balatoni nyaralók, üdülők és kirándulók részére. Szerk.: Koós Tamás. Ill.: Vágó Rezső. Bp., 1958, Közlekedési Dokumentációs Vállalat. 126 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
19 | BALLA ANTAL A legújabb kor gazdaságtörténete. II. bővített kiadás. Bp., é. n., Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. 300 p. Kiadói félbőr kötésben, kopottas, viseltes gerinccel. |
20 | BANGHA BÉLA Világhódító kereszténység. A társadalom visszavezetése Krisztushoz. Bp., 1940, Pázmány Péter Irodalmi Társaság. 315 p. Kiadói foltos, viseltes ill. papírborítóban. |
21 | BÁNHIDI ANTAL Mese a gerlékről. Bp., 1992, Magyar Repülő Szövetség. 55 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
22 | BÁNYÁSZ REZSŐ, DR. A tiara árnyékában. Bp., 1960, Ifjúsági Lapkiadó Vállalat. 151 p., 4 sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
23 | A bányatörvényről szóló törvényjavaslat előadói tervezetének indokolása. Bp., 1903, k. n. 401 p., 1 sztl. lev. Ceruzás aláhízások! Kiadói félvászon kötésben, lapjai széle helyenként javított. |
24 | BÁRÁNY TAMÁS Palackposta. Bp., 1987, Szépirodalmi Könyvkiadó. 608 p., 2 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
25 | BARCSAY JENŐ Forma és tér. Bp., 1966, Corvina. 193 p., 1 sztl. lev., 2025 pld. Kiadói vászonkötésben. |
26 | BARTOS MIHÁLY-GARBÓCI LÁSZLÓ Promontor és Tétény 1848-49-ben. Lapok Promontor és Tétény történelméből I. Budafok, 2000, Savoyai Jenő Asztaltársaság. 140 p., 500 pld. Kiadói ill. kartonkötésben. |
27 | BÁZLIK LÁSZLÓ GYÖRGY, DR. Magyar papírpénzek. Pengő és forint 1926-1973. 1926-tól napjainkig. Katalógus árakkal. Bp., 1974, k. n. 87 p., 2000 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
28 | BECZE CSABA Elfelejtett hősök. A Magyar Királyi Honvéd Légierő ászai a II. világháborúban. h. n., é. n., Puedlo Kiadó. 199 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
29 | BELKY JÁNOS, DR. A törvényszéki orvostan alapvonalai. Különös tekintettel az új magyar büntető törvénykönyvre. Bp., 1880, Eggenberger-féle Könyvkereskedés. X p., 3 sztl. lev., 288 p. Félbőr kötésben, nagyon viseltes gerinccel. |
30 | BELLA ISTVÁN Szeretkezéseink. Régi és új szerelmes-versek. II. kiadás. h. n., 1997, Beza Bt. 160 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
31 | BENCSIK GÁBOR Horthy Miklós. A kormányzó és kora. III. javított kiadás. Bp., 2003, Magyar Mercurius. 285 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
32 | BENEDEK ISTVÁN Ember és gyermek. Bp., 1979, Magvető. 450 p., 3 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
33 | BENEDEK MIKLÓS Miskolci történetkék. II. kiadás. Miskolc, é. n., Művészeti és Propaganda Iroda. 103 p., 6 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
34 | BENKO, JEROLIM Reise. S.M. Schiffes "Albatros" 1885-1886. Wien, 1887, Buchdruckerei von Carl Gerold s Sohn. X p., 463 p., 1 sztl. lev. Kiadói foltos vászonkötésben. |
35 | BERCZELI A. KÁROLY Új olasz költők. Bp., 1941, Kir. Magy. Egy. Nyomda. 73 p. Kiadói szakadtas, viseltes, foltos papírborítóban. |
36 | BERTHA BULCSU Délutáni beszélgetések. Bp., 1978, Szépirodalmi Könyvkiadó. 488 p., 2 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
37 | BESSENYEI ZOLTÁN A csiperkegomba termesztése. Bp., 1967, Mezőgazdasági Kiadó. 150 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. szakadozott, hiányos kartonkötésben. |
38 | BÍRÓ ZOLTÁN, DR. Amerika. Magyarok modern csodák világában. II. kiadás. Bp., 1929. Hungária. 292 p. Fűzve, amatőr (javított) papírborítóban, az ill. papírborító hiányzik. |
39 | BOLLA MÁRTON Egyetemes világtörténetének főbb vonalai I. I. kötet. Ford.: Schröck Ferencz. Pest, 1847, Kilián György. 179 p. Papírborítóban, vízfoltos lapokkal. |
40 | Budapest Főváros látképét és az Országos Kiállítás (1885) helyzetrajzát ajánlja Zsigmondi Károly kocsigyártó. Kiadói viseltes papírborítóban. |
41 | Budapest műemlékei. Szerk.: Dr. Lechner Jenő. Bp., 1924, Bp. Székesfőváros és a Műemlékek Orsz. Bizottsága. 255 p. Kiadói viseltes papírborítóban, részben hiányos gerinccel. |
42 | BUNTA MAGDA-KATONA IMRE Az erdélyi üvegművesség a századfordulóig. Bukarest, 1983, Kriterion. 159 p. Kiadói vászonkötésben, viseltes ill. papír védőborítóban. |
43 | BUZA JÁNOS Kultivált növényeink betegségei. Különös tekintettel az élősdi növények által okozottakra. Ritka! Bp., 1879, K. M. Természettud. Társulat. 132 p. Félvászon kötésben. |
44 | CARTER, HOARD-MACE, A. C. Tut-Ankh-Amen sirja. Ford.: Dr. Balassa József. Bp., é. n., Franklin. címkép, 169 p., 62 t. Kiadói ill. félvászon kötésben, viseltes gerinccel. |
45 | CATO, OTTO Patiencen. Gesammelt von Otto Cato. Leipzig, 1921, Reclam. 88 p. Kiadói papírborítóban. |
46 | CHOLNOKY JENŐ Magyarország földrajza. A Föld és élete. Bp., é. n., Franklin-Társulat. 529 p., 1 kihajtható térkép mell. Kiadói kopottas, foltos aranyozott vászonkötésben, kicsit viseltes gerinccel. |
47 | CHUN KÁROLY Mélytengerek világa. A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Átdolgozta: Szilárdy Zoltán dr. Bp., é. n., Lampel Róbert. 280 p., 1 térkép mell. Kiadói aranyozott vászonkötésben, kicsit viseltes gerinccel. |
48 | CZAKÓ ELEMÉR Széchenyi a legnagyobb és leghívebb magyar. Bp., 1941, Bp. Székesfőváros. 253 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
49 | CSENKEY ÉVA Zsolnay szecessziós kerámiák. Bp., 1992, Helikon. 156 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
50 | CSERES TIBOR Játékosok és szeretők. Bp., 1983, Szépirodalmi Könyvkiadó. 511 p., 2 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
51 | CSERES TIBOR Vérbosszú Bácskában. Bp., 1991, Magvető. 275 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
52 | CSIKI LÁSZLÓ Titkos fegyverek. Bp., 1988, Magvető. 252 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
53 | CSORBA GYŐZŐ Simeon tűnődése. Bp., 1983, Magvető. 148 p., 2 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben. |
54 | CSURKA ISTVÁN-RÁKOSY GERGELY Így, ahogy vagytok! Bp., 1972, Magvető. 351 p., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
55 | D. SZŰCS LÁSZLÓ Alkony história. Budapest 1992-1994. Kecskemét, 1995, Cardos Kiadó. 226 p., 2 sztl. lev., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
56 | DALA JÓZSEF-ERDÉLYI TIBOR Matyóföld a híres Mezőkövesd. Falu Magyar Gazda és Földmíves Szövetség kiadványai. Bp., é. n., Athenaeum. 316 p. Kiadói viseltes, hiányos papírborítóban, pótolt gerinccel. |
57 | Dalok Sztálinról. Szerk.: Gábor Andor és Urbán Eszter. Bp., 1951, Új Magyar Könyvkiadó. címkép, III p., 201 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
58 | DÁNOS MIKLÓS Üzenet a tetőről. Marosvásárhely, 1959, Állami Irodalmi és Művészeti Kiadó. 206 p., 1 sztl. lev., 2650 pld. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
59 | Das grosse Bilderlexikon der Antiquitäten. h. n., 1979, Prisma. 494 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
60 | DAVID, LUDWIG Ratgeber im Photographieren. Leicht fasslihes Lehrbuch für Liebhaberphotographen. Halle (Saale), 1928, Wilhelm Knapp. 273 p., 29 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
61 | Debreczeni Ember András és Marton János leírásai Tokaj-Hegyalja és Zemplén településeiről. Szerk.: Szabadfalvi József és Veres László. Miskolc, 1987, Herman Ottó Múzeum-II. Rákóczi Ferenc Megyei Könyvtár. 47 p., 1500 pld. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
62 | DÉNES ZSÓFIA Gyalog a baloldalon. Bp., 1965, Magvető. 388 p., 2 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben, kicsit szakadtas papír védőborítóban. |
63 | DÉSI HUBER ISTVÁN Levelek a szülőföldre. Bukarest, 1982, Kriterion. 169 p., 1 lev., 20 t. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
64 | DOMOKOS MÁTYÁS-LATOR LÁSZLÓ Versekről, költőkkel. Bp., 1982, Szépirodalmi Könyvkiadó. 531 p., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
65 | DÖBRENTEI KORNÉL-SZÉCSI ILONA Mókuskerék a halhatatlansághoz. Kaposvár, 2005, Agro-Varietas. 151 p., dedikált. Kiadói ill. kartonkötésben. |
66 | DUBY, GEORGES - MANDROU, ROBERT A francia civilizáció ezer éve. Ford.: Ádám Péter és Pataki Pál. Bp., 1975, Gondolat. 574 p., 1 sztl. lev. Kiadói penészfoltos vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
67 | ÉBLE GÁBOR Az ecsedi százéves úrbéri per története. 1776-1877. Bp., 1912, Franklin-Társulat. 111 p., felvágatlan. Kiadói papírborítóban. |
68 | EGRESSY GÁBOR A színészet iskolája. Bp., 1889, Egressy Ákos. 230 p., 1 sztl. lev. Vászonkötésben. |
69 | Egressy Gábor és kortársai. Levelek Egressy Gáborhoz (1838-1865). Szerk.: Molnár László. Bp., 1908, Orsz. Színész-Egyesület. 170 p., félig felvágatlan. Vászonkötésben. |
70 | EICHHOLTZ, FRITZ, DR. MED. Sauerkraut und ähnliche Gärerzeugnisse. Die Wissenschaft band 96. Braunschweig, 1941, Friedr. Vieweg & Sohn. 140 p. Kiadói félvászon kötésben, viseltes gerinccel. |
71 | El Greco-Velázquez-Goya. Öt évszázad spanyol festészetének remekművei. Bp., 2006, Szépművészeti Múzeum. 323 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
72 | ELEK GYÖRGY Egy város a hátországban. Karcag 1848-49-ben. Karcag, 1998, Barbaricum Könyvműhely. 160 p. Kiadói papírborítóban. |
73 | ELEKES LAJOS Hunyadi hadserege. A történettudomány kérdései 9. Bp., 1951, Magyar Történelmi Társulat. 38 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
74 | EMLÉKKÖNYV Gróf Széchenyi István emlékkönyv 1904. Szerk.: Nyesti Pál. Bp., 1904, Gróf Széchenyi István emléke ápolására alakult bizottság. 111 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
75 | EMLÉKKÖNYV Gróf Széchenyi István emlékkönyv 1905. Szerk.: Nyesti Pál. Bp., 1905, Gróf Széchenyi István emléke ápolására alakult bizottság. 131 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. vászonkötésben. |
76 | EMLÉKKÖNYV Gróf Széchenyi István emlékkönyv 1906. Bp., 1906, Hornyánszky Viktor Kk. 1 sztl. lev., 112 p. Amatőr félvászon kötésben. |
77 | ENDREI ZALÁN A világ történelme I-VI. I.: A keleti népek, II-III.: Klasszikus népek, IV-V.: A népvándorlás és keresztes háborúk kora, V.: A népvándorlás és keresztes háborúk kora, V-VI.: A felfedezések és reformáczió kora, VI. kötet: Az emberi jogok győzedelmének kora. Bp., 1906, 1907, 1908, Globus Műintézet és Kiadóvállalat Rt. VIII p., 750 p., XI p., 2 sztl. lev., 844 p., 845-978 p., XI p., 506 p., 604 p., 605-760 p., 444 p., 445-700 p., 238 p., mindegyik kötetben számos táblával. Kiadói dombornyomásos ill. aranyozott vászonkötésben. |
78 | EÖTVÖS KÁROLY A két ördög vára. Eötvös Károly munkái. és egyéb elbeszélések. II. kiadás. Bp., 1901, Révai Testvérek. 338 p., 1 sztl. lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
79 | EÖTVÖS KÁROLY A ki örökké bujdosott. Eötvös Károly munkái. és egyéb elbeszélések. II. kiadás. Bp., 1901, Révai Testvérek. 319 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
80 | EÖTVÖS KÁROLY A nazarénusok. Eötvös Károly munkái. Bp., 1904, Révai Testvérek. 310 p., 1 sztl. lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
81 | EÖTVÖS KÁROLY Deák Ferencz és családja I-II. Eötvös Károly munkái. Bp., 1905, Révai Testvérek. 313 p., 1 sztl. lev., 312 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
82 | EÖTVÖS KÁROLY Gróf Károlyi Gábor följegyzései I-II. Eötvös Károly munkái. Bp., 1902, Révai Testvérek. 320 p., 2 old. térkép mell., 317 p., 1 sztl. lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
83 | EÖTVÖS KÁROLY Magyar alakok. Eötvös Károly munkái. Bp., 1901, Révai Testvérek. 316 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
84 | EÖTVÖS KÁROLY Utazás a Balaton körül I-II. Eötvös Károly munkái. II. kiadás. Bp., 1901, Révai Testvérek. 301 p., 1 sztl. lev., 299 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
85 | ERASMUS (VON ROTTERDAM) Gespräche (1519). Ausgewählt, übersetzt und eingeleitet von Hans Trog. Basel, 1936, Schwabe Verlag. 159 p., Zolnay Vilmos könyvjegyével ( K.(ovácspataki) Kovács Pál szecessziós grafikája) és autográf aláírásával az utolsó lapon. Kiadói vászonkötésben. |
86 | Erdélyi Kárpát Egyesület évkönyveinek 16 db fotogravür melléklete. XII. 3 db, XVI. 3 db, XXII. 5 db, XXIII. 5 db. Szalaggal átkötött vászonkötésű mappában. |
87 | ERPEL, FRITZ A megfestett világ. Az ember és világa az európai festészetben a sziklarajzoktól napjainkig. Ford.: Dús László és Justus Pál. Bp., 1962, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalat. 272 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
88 | Erzsébet királyasszony emlékének. Hódolat Magyarország nagy királynéjának. Szerk.: Gábel Gyula. Bp., 1905, Globus. 176 p., 16 t. Kiadói dombornyomásos vászonkötésben. |
89 | ESTERHÁZY PÁL Mars Hungaricus. Zrínyi-Könyvtár III. Bp., 1989, Zrínyi. 562 p. Kiadói műbőr kötésben. |
90 | Esztergom évlapjai 1994. Annales strigonienses. Szerk.: Dr. Bárdos István. Esztergom, 1994, Balassa Bálint Társaság. 237 p., 5000 pld., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
91 | ÉVKÖNYV 1925 a "Bartha Miklós Társaság" évkönyve. Szerk.: Asztalos Miklós Dr. és Szász Béla. Bp., 1925, Studium. 162 p., 1 sztl. lev. Kiadói viseltes papírborítóban. |
92 | ÉVKÖNYV A rádiótechnika évkönyve 1990. Bp., 1990, Zrínyi. 250 p., 3 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
93 | FÁBIÁN GYULA Hej, Rákóczi, Bercsényi, Bezerédj! Könyvbarátok kis könyvei. Horváth Jenő rajzaival. Bp., é. n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 316 p. Kiadói vászonkötésben. |
94 | FARAGÓ ILONA A főzőkanáltól az estélyi ruháig. Bp., 1958, Móra Ferenc Könyvkiadó. 168 p., 5 t. Kiadói félvászon kötésben. |
95 | FARKAS ZOLTÁN Csók István. Különlenyomat a Művészettörténeti Értesítő 1961. évi 2-4. számából. Bp., 1961, k. n. 209-214 p., dedikált. Hozzá: Farkas Zoltán: Medgyessy Ferenc emlékezete. Különlenyomat a Művészettörténeti Értesítő 1958. évi 4. számából. Bp., 1958, k. n. 245-252 p., dedikált. Ceruzás aláhúzásokkal. Papírborítóban. Papírborítóban. |
96 | FAZEKAS GÁBOR Mária Terézia tallér 1780. Az 1780-as évszámmal utánvert Mária Terézia tallérok monográfiája, határozója, árjegyzéke. 1717-1992. Bp., 1991, Szerző. 122 p., 6 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
97 | Fehér könyv. A Magyar Köztársaság és demokrácia elleni összeesküvés okmányai. II. kiadás. Bp., 1947, Szikra Irodalmi és Lapkiadó Vállalat Rt. 128 p. Kiadói kicsit viseltes papírborítóban, szamárfüles lapokkal. |
98 | FÉJA GÉZA Bölcsődal. Életregény. Bp., 1958, Magvető. 305 p., 1 sztl. lev., 5200 pld., dedikált. Kiadói vászonkötésben, szakadtas papír védőborítóban. |
99 | FEJTŐ FERENC Érzelmes utazás. Bp., 1989, Magvető. 259 p., 2 sztl. lev., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
100 | FEKETE GYULA A fiú meg a katonák. Bp., 1972, Szépirodalmi Könyvkiadó. 194 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
101 | FEKETE ISTVÁN Köd. Győry Miklós rajzaival. Bp., 1960, Magvető. 321 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
102 | FIKK LÁSZLÓ Aquinói Tamás ismeretelmélete. Dolgozatok 2. szám. Kolozsvár, 1943, Minerva. 71 p., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
103 | FODOR ANDRÁS A kollégium. Napló, 1947-1950. Bp., 1991, Magvető. 468 p., 2 sztl. lev., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
104 | FOLYÓIRAT A fáklya. I. évf. 11-29. szám. Kolozsvár, 1905, Szerk. Papírborítóban. |
105 | FOLYÓIRAT A gárda. I. évf. 1. szám. A Szociáldemokrata Párt rendező gárdájának közleményei. Bp., 1947, Szerk. 4 p. |
106 | FOLYÓIRAT A Magyarországi Szocialista Munkáspárt értesítője. I. évf. 1. szám. 1925. júl. 17. Bp., 1925, Szerk. 8 p. |
107 | FOLYÓIRAT Álláspont. II. évf. 8-9. szám. 1933. aug.-szept. Bp., 1933, Szerk. 283-346 p. Kiadói szakadtas papírborítóban. |
108 | FOLYÓIRAT Apollo. Szerk.: Gál István. Bp., 1936, Szerk. 177-288 p. Kiadói papírborítóban. |
109 | FOLYÓIRAT Az ojság. Nagy Imre vicclapja. VI. évf. 25. szám. 1925. jún. 21. Rendkívüli különszám. Bp., 1925, Szerk. 12 p. |
110 | FOLYÓIRAT Az ojság. Nagy Imre vicclapja. VI. évf. 34. szám. 1925. aug. 23. Bp., 1925, Szerk. 12 p. |
111 | FOLYÓIRAT Az ojság. Nagy Imre vicclapja. VI. évf. 39. szám. 1925. szept. 27. Bp., 1925, Szerk. 12 p. |
112 | FOLYÓIRAT Az ojság. Nagy Imre vicclapja. VII. évf. 3. szám. 1926. jan. 17. Frank-szám. Bp., 1926, Szerk. 12 p. |
113 | FOLYÓIRAT Az ojság. Nagy Imre vicclapja. VII. évf. 52. szám. Karácsonyi különszám. 1926. dec. 26. Bp., 1926, Szerk. 16 p. |
114 | FOLYÓIRAT Az ojság. Nagy Imre vicclapja. VII. évf. 8. szám. 1926. febr. 21. Franksangi szám. Bp., 1926, Szerk. 12 p. |
115 | FOLYÓIRAT Az ojság. VI. évf. 22-24. szám. 1925. máj. 31., jún. 7., 14. Szerk.: Nagy Imre. Bp., 1925, Szerk. 8 p., 8 p., 8 p. |
116 | FOLYÓIRAT Előre! I. évf. 1. szám. Tanonczok lapja. 1899. máj. Szerk.: Ifj. Migray József. Bp., 1899, Szerk. 12 p. |
117 | FOLYÓIRAT Erdélyi fiatalok. I. évf. 1. szám. Romániai-magyar főiskolás lap. 1930. január. Szerk.: László Dezső. Cluj-Kolozsvár, 1930, Szerk. 16 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
118 | FOLYÓIRAT Fiatalok pártszervezet. A Szociáldemokrata Párt hivatalos közlönye. 8 p., felvágatlan. |
119 | FOLYÓIRAT Forrás. Irodalmi és művészeti szemle 3. Szerk.: Gereblyés László. 1930. márc. Bp., 1930, Szerk. 32 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
120 | FOLYÓIRAT Forrás. Irodalmi és művészeti szemle 4. Szerk.: Gereblyés László. 1930. ápr. Bp., 1930, Szerk. 32 p. Tűzve, kiadói szakadtas papírborítóban. |
121 | FOLYÓIRAT Gondolat. III. évf. 7-8. szám. 1937. nov. Szerk.: Vértes György. Bp., 1937, Szerk. 345-407 p. Kiadói szakadtas, elváló papírborítóban. |
122 | FOLYÓIRAT Hazánk. V. évf. 1. szám. Istennel a Hazáért és a szabadságért! A Demokrata Néppárt lapja. 1956. nov. 4. Bp., 1956, Szerk. |
123 | FOLYÓIRAT Hócipő. Szatirikus kéthetilap. Főszerk.: Farkasházy Tivadar. Szerk.: Selmeczi Tibor. VI/1-13. 1994. I. félév. 7. félévkönyv. Bp., 1994, Szerk. Újrakezdődő számozással (416 p.). Kiadói viseltes ill. papírborítóban. |
124 | FOLYÓIRAT Hócipő. Szatirikus kéthetilap. Főszerk.: Farkasházy Tivadar. Szerk.: Selmeczi Tibor. V/14-26. 1993. II. félév. 6. félévkönyv. Bp., 1993, Szerk. Újrakezdődő számozással (416 p.). Kiadói ill. papírborítóban. |
125 | FOLYÓIRAT Kocsigyártó ipar. VII. évf. 105. szám. A Kocsigyártó Iparosok Országos Szövetségének hivatalos lapja. 1909. június 20. Szerk.: Bakos József. Bp., 1909, Országos Központi Községi Nyomda. 17 p. Tűzve, kiadói papírborítóban, középen függőlegesen félbehajtva. |
126 | FOLYÓIRAT Ludas Matyi. XII. évf. 43. szám. 1956. okt. 25. Bp., 1956, Szerk. |
127 | FOLYÓIRAT
Magyar cserkész. Nemzeti Nagytábor - 1. szám. A Magyar Cserkészszövetség hivatalos lapja. 1926. júl. 16. Szerk.: Farkas Gyula. Bp., 1926, Szerk. 8 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
128 | FOLYÓIRAT Magyar ifjúság. I. évf. 4. szám. Az ifjúmunkások forradalmi tanácsának lapja. 1956. nov. 4. |
129 | FOLYÓIRAT Magyar jövő. I. évf. 1. szám. Az egyetemi ifjúság lapja. 1956. nov. 3. |
130 | FOLYÓIRAT Magyar Molnárcéh közleményei. I. évf. 7. szám. 1936. dec. Szerk.: Dr. Hollaender József. Bp., 1936, Magyar Molnárcéh. 24 p. Tűzve. |
131 | FOLYÓIRAT Magyar Salon VIII. 1887. okt.-1888. márc. Bp., 1888, k. n. 672 p., számos kihajtható mell. Hiányzik a szennycímoldal! Kiadói foltos, kopottas, dombornyomásos vászonkötésben. |
132 | FOLYÓIRAT Munkás kórus. I. évf. 2. szám. 1933. máj. Szerk.: Szélpál Árpád. Bp., 1933, Szerk. 48 p. Tűzve. |
133 | FOLYÓIRAT Munkásifjúság. I. évf. 1-2. szám. 1931. máj., júl. Bp., 1931, Szerk. 12 p., 8 p., felvágatlan. |
134 | FOLYÓIRAT Munkássport. IV. évf. 1-2., V. évf. 1-3. szám. A Munkástestedző Egyesület hivatalos lapja. 1931. márc., jún., 1932. júl. Bp., 1931-1932, Szerk. 8 p. (felvágatlan), 8 p. (felvágatlan), 4 p. |
135 | FOLYÓIRAT Népakarat. I. évf. 1-2., 4-7., 9-10., 10. (II. kiadás), 12. szám. A Magyar Szabad Szakszervezetek Országos Szövetségének lapja. 1956. nov. Bp., 1956, Szerk. |
136 | FOLYÓIRAT Népszabadság. I. évf. 1-3. szám. A Magyar Szocialista Munkáspárt lapja. 1956. nov. 2-4. |
137 | FOLYÓIRAT Népszabadság. I. évf. 1-3. szám. A Magyar Szocialista Munkáspárt lapja. 1956. nov. 2-4. Bp., 1956, Szerk. |
138 | FOLYÓIRAT Pesti Élet. 1919. szept. 5. Színes röpiratok 3. szám. Szerk.: Roboz Imre. Bp., 1919, Szerk. 32 p., felvágatlan. |
139 | FOLYÓIRAT Sport im Bild. 1904. 27-32, 34-39. szám. Berlin, 1934, August Scherl. X-XVI p., 525-668 p., 693-836 p. Vászonkötésben. |
140 | FOLYÓIRAT Sport im Bild. 1905. 40-52. szám. Berlin, 1934, August Scherl. 941-1256 p. Vászonkötésben. |
141 | FOLYÓIRAT Szabad Ifjúság-Nagy Imre beszéde. A DISZ központi vezetőségének lapja. Rendkívüli kiadás. 1956. okt. 27., 29. Bp., 1956, Szerk. |
142 | FOLYÓIRAT Szabad magyar munkás. I. évf. 1. szám. 1949. júl. 15. Bp., 1949, C.G.T.-Force Ouvriere. 6 p. Tűzve. |
143 | FOLYÓIRAT Szabad magyar munkás. I. évf. 2. szám. 1949. aug. 1. Bp., 1949, C.G.T.-Force Ouvriere. 8 p. Tűzve. |
144 | FOLYÓIRAT Szabad nép. VII. évf. 211-212., 216-220., 223. szám. A Magyar Dolgozók Pártjának központi lapja. Bp., 1949, Szerk. |
145 | FOLYÓIRAT Szabad nép. XIV. évf. 295., 297. szám. A Magyar Dolgozók Pártjának központi lapja. 1956. okt. 27., 29. Bp., 1956, Szerk. |
146 | FOLYÓIRAT Szabad nép. XIV. évf. 295-296. szám. A Magyar Dolgozók Pártjának központi lapja. 1956. okt. 27-28. Bp., 1956, Szerk. |
147 | FOLYÓIRAT Természettudományi közlöny. Havi folyóirat közérdekű ismeretek terjesztésére. XXXVII. kötet, 425-436. füzet és LXXVII-LXXX. pótfüzet. 1905. Bp., 1905, Kir. Magy. Természettudományi Társulat. XVI p., 784 p., 192 p. Kiadói kopottas vászonkötésben, gerince sérült. |
148 | FOLYÓIRAT Uj könyv. Irodalmi-, művészeti-, társadalmi-, közgazdasági és politikai havi folyóirat. Főszerk.: Lázár Miklós. 1921. aug. 6. szám. Wien, 1921, Szerk. 64 p. Tűzve, kiadói szakadtas papírborítóban. |
149 | FOLYÓIRAT Új magyar föld. 1. szám. Bp., 1929, Bartha Miklós-Társaság. 84 p. Kiadói viseltes ill. (Illésy Péter) papírborítóban. |
150 | FONET BÉLA, DR.-PAUL BENŐ, DR. Allergia és allergiás belgyógyászati betegségek. Belgyógyászati klinikai tanulmány allergiás jelenségekről és kórképekről. Bp., 1938, Novák Rudolf és Társa. XIII p., 1 sztl. lev., 339 p. Kiadói vászonkötésben, kicsit viseltes gerinccel. |
151 | FRAKNOI VILMOS Carvajal János bíbornok magyarországi követségei 1448-1461. Bp., 1889, MTA. 88 p. Félvászon kötésben. |
152 | FRÁTER JÁNOSNÉ A Magyar Tudományos Akadémia állandó bizottságai 1854-1949. A MTA könyvtárának kiadványai 70. Bp., 1974, Bibliotheca. 430 p., 2 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
153 | GAÁL ISTVÁN Amit rosszul tudunk. Természettudományi koholmányok és balítéletek. Bp., é. n., Kir. Magy. Egy. Nyomda. 437 p. Kiadói vászonkötésben. |
154 | GAÁL MÓZES Hún és magyar mondák. Gyulay László rajzaival. Bp., 1900, Franklin-Társulat. 112 p., 2 sztl. lev. Kiadói nagyon kopottas ill. vászonkötésben, viseltes gerinccel. |
155 | GÁBOR MIKLÓS Tollal. Naplójegyzetek. II. átdolgozott, bővített kiadás. Bp., 1968, Szépirodalmi Könyvkiadó. 326 p., 2 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
156 | GÁL ISTVÁN A Zalka Máté Katonai Műszaki Főiskola története 1949-1984. Bp., 1984, Zrínyi Katonai Kiadó. 53 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
157 | GARAI GÁBOR Meghitt beszélgetések. Bp., 1980, Kozmosz Könyvek. 351 p., 4 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
158 | Gebet-buch eines katholischen christen. Wien, 1809, Ben Joseph Krämmer. 224 p., 6 metszettel, kaligráf betűkkel. Korabeli nagyon viseltes, borzasztó bőrkötésben, foltos, viseltes lapokkal. |
159 | GERLACH, KLAUS Modellbahn-Handbuch. 2., unveränderte Auflage. Berlin, é. n., Transpress. 356 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
160 | GERŐ GYŐZŐ Buda török műemlékei. Műemlékeink. Bp., 1957, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. 54 p., 1 sztl. lev., 4140 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
161 | Graf Ludwig Apponyi. 1849-1909. Ein nachruf. Szerk.: Dr. Ladislaus von Jambrikovics. Bp., 1910, Feuilleton-Beilage des Fremden-Blattes. címkép, 28 p. Kiadói papírborítóban. |
162 | Gróf Hofmannsegg utazása. Olcsó könyvtár 581-582. sz. Magyarországon 1793-1794-ben. Ford.: Berkeszi István. Bp., 1887, Franklin-Társulat. 142 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
163 | GUBÁNYI KÁROLY Öt év Mandzsuországban. A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp., é. n., Lampel Róbert. 327 p. Foltos lapokkal. Kiadói aranyozott vászonkötésben, kicsit viseltes gerinccel. |
164 | GUBCSI LAJOS Haza szerelem. Bp., 2001, GL-4 Pénzügyi Kft. 164 p., dedikált. Kiadói nyl-kötésben, dombornyomott rézlemez rátéttel. |
165 | GUNTHER, JOHN Igazi U.S.A. Ford.: Dr. Barát Annie. Bp., é. n., Bárd Ferenc és Fia. 468 p., 1 kihajtható mell. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
166 | GYÖRFFY ISTVÁN Magyar falu, magyar ház. Bp., 1943, Turul. 231 p., LXIV p. Kiadói viseltes ill. papírborítóban. |
167 | GYŐRI SZABÓ RÓBERT A kommunista párt és a zsidóság Magyarországon. 1945-1956. h. n., 1997, Windsor Kiadó. 350 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
168 | GYURKOVICS TIBOR Az utolsó karácsony. Bp., 1980, Magvető. 349 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
169 | HAJNAL ISTVÁN Technika, művelődés. História könyvtár monográfiák 2. Bp., 1993, História-MTA. 472 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
170 | HALASY-NAGY JÓZSEF Ember és világ. Bp., é. n., Kir. Magy. Egy. Nyomda. 251 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
171 | HARTENSTEIN, ELISABETH Mit dem Pferd durch die Jahrtausende. h. n., 1956, Verlag Neues Leben. 223 p., 22 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, szakadtas ill. papír védőborítóban. |
172 | HAVASI ZSIGMOND Az acélember. Sebők Imre rajzaival. Bp., é. n., Tolnai nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat Rt. 126 p. Hozzá: Swift, Jonathan: Gulliver utazásai. Ford.: Dávid Margit. Bp., é. n., Tolnai nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat Rt. 154 p., 3 sztl. lev. Kiadói kicsit viseltes, foltos ill. papírborítóban. Kiadói kicsit viseltes, foltos ill. papírborítóban. |
173 | HEDIN, SVEN Csangpo láma a nomádok földjén. Ford.: Gergely Jolán. Bp., é. n., Genius. VII p., 329 p., 1 sztl. lev. Vászonkötésben. |
174 | HEDIN, SVEN Csangpo láma zarándokútja. Ford.: Gergely Jolán. Bp., é. n., Genius. VIII p., 272 p. Vászonkötésben. |
175 | HEGEDÜS GÉZA A magyar irodalom arcképcsarnoka. Irodalmi portrék száz magyar íróról. Bp., 1976, Móra Ferenc Könyvkiadó. 413 p., 5 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
176 | HEKLER ANTAL-BÓNISNÉ WALLON EMMA Művészettörténet III. A leánylíceumok és leánykollégiumok VII. osztálya számára. III. rész: Újkor. Bp., 1933, Kir. Magy. Egy. Nyomda. 127 p. Ceruzás-tollas jegyzetek. Kiadói papírborítóban. |
177 | Helyes vágányon a TT-vasuttal. h. n., 1967 k., Zeuke-TT-vasutak. 48 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
178 | HORRABIN, J. F. Európa történetének térképe. II. századtól a XX. századig. Ford: Tamás Aladár. Bp., 1936, Faust Imre Könyvkiadó. 159 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
179 | HÖHNEL LAJOS A Rudolf és Stefánia tavakhoz I-II. Teleki Sámuel gróf felfedező útja Kelet-Afrika egyenlítői vidékein 1887-1888-ban. Bp., 1892, Ráth Mór. 520 p., 546 p. Kiadói kopottas aranyozott vászonkötésben. |
180 | IJJAS ANTAL Húsz évszázad viharában. Az egyház és a pápaság története. Bp., 1948, Magyar Írás. 424 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
181 | IJJAS ANTAL-MESZLÉNYI ANTAL, DR. Az egyház és az uralkodói abszolutizmus/Az egyház a forradalmak korában. VII. 1-2. kötet egybekötve. Bp., 1941, Pázmány Péter Irodalmi Társaság. 120 p., 239 p. Vászonkötésben. |
182 | ILLÉS ENDRE Árnyékrajzok. Bp., 1972, Magvető. 521 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben. |
183 | Az irón története és gyártása. Koh-i-noor iróngyárak Hardtmuth L. és C. h. n., é. n., k. n. 23 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
184 | Iskolai értesítő az 1926-1927. iskolai évről. Gróf Széchenyi István Felső Ker. Fiúiskola értesítője. Szerk.: Krisch Jenő. Bp., 1927, Gróf Széchenyi István Felső Ker. Fiúiskola Ig. 208 p. Vászonkötésben. |
185 | Iskolai táblák. 24 db a Kispesti Polgári Leányiskolában használt történeti és irodalmi szemléltető táblák. Viseltes felkasírozott táblák, közte hiányos, töredezett. |
186 | IVÁNYOSI-SZABÓ TIBOR Kecskemét gazdasági fejlődése 1700-1850. Kecskemét, 1994, Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Levéltára. 320 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
187 | Ízletes hadiételek. Ötletek aranytanácsok. Szerk.: Madár Imréné. Bp., 1991, Szent Gellért Egyházi Kiadó. 47 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
188 | JÁSZI OSZKÁR A Monarchia jövője. Az 1918-as kiadás reprintje! Bp., 1988, ÁKV-Maecenas. 133 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
189 | JÁSZI OSZKÁR Magyarország jövője és a Dunai Egyesült Államok. A monarchia jövője című mnka II. kiadása. Bp., 1918, Új Mo. Rt. 117 p., 1 sztl. lev. Kiadói viseltes papírborítóban. |
190 | JÁSZI OSZKÁR Mi a radikalizmus? Bp., é. n., Országos Polgári Radikális Párt. 20 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
191 | JÁVOR PIRI Tanuljunk játszva. Okos fiuk - leányok számára 10-16 éves korig. Nagyvárad, 1943, Dr. Adonyi Béla nyomda. 1 sztl. lev., 79 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
192 | Jena und Weimar. Von alter zu neuer Zeit. Jena, 1908, Eugen Diederichs Verlag. 175 p., 16 t. Kiadói ill. kartonkötésben. |
193 | KAESZ GYULA A bútorstílusok. Bp., 1962, Gondolat. 286 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
194 | KALMÁR LAJOS Budapesttől Nizzáig. Útleírások, táj- és néprajzok. Bp., é. n., Országos Irodalmi Rt. XII p., 215 p. Kiadói vászonkötésben. |
195 | KÁNYÁDI SÁNDOR A bánatos királylány kútja. Déva, 2009, Corvin. 96 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
196 | KARINTHY FERENC Hátország. Bp., 1965, Magvető. 255 p., dedikált. Kiadói vászonkötésben. |
197 | KARINTHY FRIGYES Esik a hó. Karinthy Frigyes munkái IX. Novellák. II. bővített kiadás. Bp., é. n., Athenaeum. 151 p. Kiadói vászonkötésben, kicsit sérült gerinccel. |
198 | KARINTHY FRIGYES Harun al rasid. Karinthy Frigyes munkái VI. II. bővített kiadás. Bp., é. n., Athenaeum. 208 p. Kiadói vászonkötésben. |
199 | KÁROLYI AMY Nincs út Avilába. Bp., 1982, Magvető. 146 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
200 | KAZINCZY FERENCZ Válogatott munkái. Remekírók képes könyvtára. Bp., é. n., Lampel Róbert Kk. címkép, XIX p., 395 p., 10 t. Kiadói dombornyomásos, aranyozott vászonkötésben. |
201 | A kecskeméti református Gróf Tisza István reálgimnázium értesítője az 1933-34. iskolai évről. Összeállította: Dr. Garzó Béla. Kecskemét, 1934, Elsp Kecskeméti Hírlapkiadó és Nyomda Rt. 78 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
202 | KELLÉR ANDOR A rulettkirály. Gály Lajos életregénye. Bp., 1936, Pallas. 99 p., dedikált. Kiadói kopottas vászonkötésben, viseltes gerinccel. |
203 | KERESZTURY DEZSŐ Égő türelem. II. kiadás. Bp., 1975, Magvető. 310 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
204 | KERTÉSZ MANÓ Szállok az Úrnak. Az udvarias magyar beszéd története. Ill.: Reiter László. Bp., é. n., Révai. 214 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. (Reiter László) papírborítóban. |
205 | KÉZIRAT Bahr, Hermann (1863-1934). Osztrák karmester. Autográf sorai Kemény Egon (1905-1969) zeneszerző autogramgyűjtő kartonján. München, 1927. április 15. |
206 | KÉZIRAT Benelli, Sem (1874-1950). Olasz író. Autográf sorai Kemény Egon (1905-1969) zeneszerző autogramgyűjtő kartonján. Zoagli-Luiglo, 1925. |
207 | KÉZIRAT Bernolák Nándor (1921-1922). Magyar politikus, népjóléti és munkaügyi miniszter. Népjóléti és Munkaügyi Miniszetri hivatalos levélpapíron, autográf aláírásával. Bp., 1922. június 14. |
208 | KÉZIRAT Farkas Imre (1879-1976). Költő, zeneszerző. Autográf sorai Einczinger Livia autogramgyűjtő kartonján. 1929. március 5. |
209 | KÉZIRAT Földy Mihály (1894-1943). Író, újságíró. Autográf aláírása Einczinger Livia autogramgyűjtő kartonján. |
210 | KÉZIRAT Gyurátz Ferenc (1841-1925). Evangélikus püspök, politikus. Dunántúli Á. H. Evangélikus Püspöki Hivatal céges levélpapírján, autográf aláírásával. Pápa, 1898. november 29. |
211 | KÉZIRAT Harsányi Zsolt (1887-1943). Író, műfordító. Autográf aláírása Einczinger Livia autogramgyűjtő kartonján. 1929. április 17. |
212 | KÉZIRAT Haynau, Julius Jacob von, báró (1786-1853). Osztrák hadvezér. K.k. Illirisch-banater Grenz Regiment (határőr ezred) autográf hivatalos levele a Bánáti Főparancsnoksághoz. Franz Karl von Roth (1783 1864) vezérőrnagy és Báró Julius Jacob von Haynau (1786-1853) osztrák hadvezér autográf láttamozásával. Weisskirchen-Fehértemplom, 1848. április 20. |
213 | KÉZIRAT Haynau, Julius Jacob von, báró (1786-1853). Osztrák hadvezér. K.k. Illirisch-banater Grenz Regiment határőr ezred autográf hivatalos levele a Bánáti Főparancsnoksághoz .Dreihann von Solsbergam Steinhof Obrlt. aláírásával, Franz Karl von Roth (1783 1864) vezérőrnagy és Báró Julius Jacob von Haynau (1786-1853) osztrák hadvezér autográf láttamozásával. Weisskirchen-Fehértemplom, 1848. március 26. |
214 | KÉZIRAT Hóman Bálint (1885-1951). Történész, egyetemi tanár, vallás és közoktatásügyi miniszter. Vallás és Közoktatásügyi Minisztérium hivatalos levélpapírján, autográf aláírásával. Bp., 1936. július 15. |
215 | KÉZIRAT Jakubovits Emil (1883-1935). Paleográfus, nyelvtörténész, Országos Széchényi Könyvtár igazgatója. A Magyar Nemzeti Múzeum Orsz. Széchényi-Könyvtár hivatalos levélpapírján, autográf aláírásával. Bp., 1934. március 27. |
216 | KÉZIRAT Keresztes-Fischer Ferenc (1881-1948). Magyar politikus, belügyminiszter. Belügyminisztériumi hivatalos levélpapíron, autográf aláírásával. Bp., 1938. július 5. |
217 | KÉZIRAT Kisserényi Gróf Serényi Béla (1866-1919). Politikus, kereskedelemügyi miniszter. Kereskedelemügyi Minisztérium hivatalos levélpapírján, autográf aláírásával. Bp., 1917. augusztus 8. |
218 | KÉZIRAT Kozma Miklós (1884-1941). Magyar politikus, belügyminiszter. Belügyminisztériumi hivatalos levélpapíron, autográf aláírásával. Bp., 1935. június 29. |
219 | KÉZIRAT Lukács László (1850-1932). Kereskedelemügyi miniszter. Kereskedelemügyi Minisztérium hivatalos levélpapírján, autogróf aláírásával. Bp., 1911. szeptember 30. |
220 | KÉZIRAT Rákosi Jenő (1842-1929). Magyar író, újságíró, színházigazgató, lapszerkesztő autográf levele Budapesti Hírlap hivatalos levélpapírján. Bp., 1912. augusztus 28. |
221 | KÉZIRAT Rakovszky Iván ( 1885-1960). Magyar politikus belügyminiszter. Belügyminisztériumi hivatalos levélpapíron, autográf aláírásával. Bp., 1926. március 15. |
222 | KÉZIRAT Sauer, Emil (1862-1942). Zongoraművész. Autográf sorai és kottarészlete ("Die spieldose" című műből) Kemény Egon (1905-1969) zeneszerző autogramgyűjtő kartonján. Badgastein, 1924. június 20. |
223 | KÉZIRAT Sebestyén Ede (1875-?). Író. Liszt Ferenc magyarsága című esszéjének 13 oldalas kézirata. 1946. május 26. |
224 | KÉZIRAT Szinyei Merse Jenő (1888-1957). Politikus, vallás és közoktatásügyi miniszter. Vallás és Közoktatásügyi Minisztérium hivatalos levélpapírján, pecséttel, autográf aláírásával. Bp., 1943. április 30. |
225 | KÉZIRAT Tagore, Rabindranath (1861-1941). Nobel-díjas író, költő. Autográf aláírása Kemény Egon (1905-1969) zeneszerző autogramgyűjtő kartonján. |
226 | KÉZIRAT Zichy István (1879-1951). Történész, festő, grafikus, az Országos Magyar Történeti Múzeum főigazgatója. Ajándékozási levél az Országos Magyar Történeti Múzeum hivatalos levélpapírján, autográf aláírásával. Bp., 1939. július 4. |
227 | KNOP, WILHELM DR. Der Kreislauf des Stoffs I-II. Lehrbuch der Agricultur-Chemie. Leipzig, 1868, Verlag von H. Haessel. XI p., 1 sztl. lev., 925 p., 1 sztl. lev., 309 p. Korabeli kopottas félbőr kötésben, vízfoltos lapokkal. |
228 | KÓBOR TAMÁS Aranyhajú Rózsika. Baba-regény. Bp., 1912, Nyugat. 216 p., felvágatlan. Kiadói ill. (Gara Arnold) papírborítóban. |
229 | KOLLÁNYI FERENCZ Az Akadémia és a Nemzeti Múzeum. Értekezések a történeti tudományok köréből XXII. kötet 8. szám. Bp., 1910, MTA. 121 p., felvágatlan. Kiadói viseltes papírborítóban, pótolt gerinccel. |
230 | KOLOZSVÁRI GRANDPIERRE EMIL Tegnap. Bp., 1967, Magvető. 498 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben. |
231 | KOÓS HUTÁS GERGELY Örökség I-II. I-II. kötet egybekötve. Bp., 1940, Koós H. G. kiadványok. 176 p., 1 sztl. lev., 192 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
232 | KORDA ISTVÁN A nagy út. Kőrösi Csoma Sándor életregénye. II. kiadás. Bukarest, 1957, Ifjúsági Könyvkiadó. 395 p., 2 sztl. lev., 4100 pld. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
233 | KORNIS GYULA Bevezetés a tudományos gondolkodásba. A tudomány fogalma és rendszere. Bp., 1922, Széchenyi-Könyvker. 275 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
234 | Kós Károly mappa. 12 db nyomat reprodukció. Bp., 1979, Corvina. Kiadói ill. papírmappában. |
235 | KÓSA ZOLTÁN A világítás művészete. Bp., 1967, Műszaki Könyvkiadó. 183 p., 1900 pld. Kiadói nyl-kötésben, ill., szakadt papír védőborítóban. |
236 | KOVÁTS ZOLTÁN, DR.-NAGY ISTVÁN Korszerű lövészfegyverek. Bp., 1969, Zrínyi Katonai Kiadó. 139 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
237 | KÖPECZI BÉLA A francia felvilágosodás. Európa nagy korszakai-Franciaország. Bp., 1986, Gondolat. 476 p., 2 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
238 | Kőtörő. A miskolci jogászifjúság kiadványa a trianoni menekülés 10 éves fordulójára. Miskolc, 1930, Miskolci Jogászifjúság. 103 p. Kiadói nagyon viseltes ill. (Matolcsy) papírborítóban. |
239 | KRMANN DÁNIEL Küldetésem története. Ford.: Szabó Zsuzsanna. Bp., 1984. Európa Könyvkiadó. 178 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
240 | LANTOS MÁRIA Überlieferungen und interethnische züge der Volksreligiostät in der diözese Pécs (Fünfkirchen). Különlenyomat az Acta Ethnographica Hungarica, 39. (3-4.)! Német nyelvű! h. n., 1994, k. n. 295-316 p., dedikált. Tűzve. |
241 | LANTOSNÉ IMRE MÁRIA Ihr vierzehn heilingen, gross bei Gott, o helfet uns in not und Tod. Adatok a Tizennégy Segítőszent ikonográfiájához. Különlenyomat az Ars Hungarica 1997/1-2. számából. Magyar nyelvű! h. n., 1997, k. n. 222-232 p., dedikált. Tűzve, papírborítóban. |
242 | Látogassuk turistaházainkat. Bp., é.n., Turistaházakat Kezelő Vállalat. 127 p., számozatlan oldalak. Kiadói ill. papírborítóban. |
243 | Lawn-tennis verseny-szabályai. Bp., é. n., Magyar Országos Lawn-Tennis Szövetség. 32 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
244 | A leghíresebb és legrégibb Egyiptomi nagy álmoskönyv és kiváló szerencse-jós. Szerk.: Bosco. Bp., é. n., Népirodalmi Vállalat. számozatlan oldalak. Pótolt papírborítóban, viseltes állapotban. |
245 | Lenin élete képekben. Bp., 1950, Szikra. számozatlan oldalak. Kiadói félvászon kötésben, viseltes, szakadt ill. papír védőborítóban. |
246 | LESTYÁN SÁNDOR Repülj fecském... Reményi Ede regényes élete. Bp., 1942, Káldor György. címkép, 202 p., 1 sztl. lev. Papírborítóban. |
247 | LIEBKNECHT, VILMOS Mit akar a szociáldemokrácia? Ford.: Somogyi Béla. IV. javított kiadás. Bp., 1918, Népszava. 64 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
248 | M. KISS PÁL Művészetről mindenkinek. Bp., 1966, Corvina. 402 p., 1 sztl. lev., 3 db mell. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
249 | MADELUNG, AAGE Hadinaplóm. Emlékek és jegyzetek a Kárpátokból és Galiciából. Ford.: Dr. Ifj. Bókay János. Bp., 1915, Athenaeum. 222 p. Amatőr félvászon kötésben. |
250 | MADZSAR JÓZSEF Kizártak a pártból. Társadalmi Szemle könyvtára. Bp., 1932, Társadalmi Szemle. 15 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
251 | MADZSAR JÓZSEF Mi történt a Népszavával? Bp., é. n., k. n. 7 p. |
252 | Magas Déva vára. Szerk.: Varga Károly, Ill.: Fazakas Tibor. Erdélyi várak. Déva, 1995, Corvin Kiadó. számozatlan oldalak. Kiadói ill. papírborítóban. |
253 | MAGIDOVICS, I. P. A földrajzi felfedezések története. Ford.: Dabis Attila. Bp., 1961, Gondolat. 876 p., 2 sztl. lev. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
254 | Magyar művészet 1890-1919. I-II. Szerk.: Németh Lajos. Bp., 1981, Akadémia. 687 p., 597 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
255 | A magyar nép. A művelődés könyvtára 9. Szerk.: Bartucz Lajos. Bp., 1943, Singer és Wolfner. 349 p., 1 sztl. lev., 32 t. Kiadói vászonkötésben. |
256 | Magyar nyelvjárási bibliográfia 1817-1949. Szerk.: Benkő Loránd és Lőrincze Lajos. Bp., 1951, Akadémiai Könyvkiadói Vállalat. 259 p. Kiadói foltos félvászon kötésben. |
257 | A Magyar Tudományos Akadémia történettudományi bizottsága másolat- és kéziratgyűjteményének ismertetése. Szerk.: Dr. Lukinich Imre. Bp., 1935, MTA. 121 p. Kiadói kicsit szakadtas papírborítóban. |
258 | A magyarhoni protestáns egyház története. A művelt közönség számára. Szerk.: Dr. Zsilinszky Mihály. Bp., 1907, Athenaeum. 797 p. Kiadói dombornyomásos ill. vászonkötésben, hiányzó gerinccel! |
259 | A mai világ képe II. Politikai élet. Szerk.: Gratz Gusztáv. Bp., é. n., Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. 536 p. Kiadói félbőr kötésben, kopottas, viseltes gerinccel. |
260 | MAKKAI LÁSZLÓ Erdélyi városok. Officina képeskönyvek. Bp., 1940, Officina. 27 p., 32 old. képmell., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben, javított gerinccel. |
261 | MANFRED, A. Z. Napóleon. Ford.: Nyilas Vera. Bp., 1981, Kossuth és Gondolat Könyvkiadó. 508 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
262 | MÁRAI SÁNDOR Sirály. Bp., 1943, Révai. 222 p., 1 sztl. lev. Kiadói viseltes vászonkötésben. |
263 | MÁRIA SÁNDOR Féltékenyek I-II. Márai Sándor válogatott munkái. Bp., é.n., Révai. 319 p., 331 p., 2 sztl. lev. Kiadói nagyon viseltes vászonkötésben, kijáró lapokkal. |
264 | MARJAI IMRE Nagy hajóskönyv. Bp., 1981, Móra Ferenc Könyvkiadó. 258 p., 3 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
265 | MARJAI IMRE-KŐ TAMÁS Történelmi hajók modellezése. Bp., 1966, Táncsics Könyvkiadó. 251 p., 2 sztl. lev., 3650 pld. Kiadói ill. kartonkötésben. |
266 | Marx és Engels a reakciós poroszságról. Összeállította: E. P. Kandel, I. I. Preisz. Moszkva, 1943, Idegennyelvű Irodalmi Kiadó. 66 p., 1 sztl. lev. Kiadói szakadtas, kicsit viseltes papírborítóban. |
267 | MARX KÁROLY III. Napóleon államcsínyje. Munkáskönyvtár 14. füzet. Ford.: Garami Ernő. Bp., 1918, Népszava. 125 p., 1 sztl. lev. Kiadói szakadtas ill. papírborítóban. |
268 | MATOLCSI JÁNOS Állattartás őseink korában. Bp., 1982, Gondolat. 332 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
269 | A Mecsek részletes kalauza. Szerk.: Dr. Sík Lajos. Pécs, 1939, Pécs Szab. Kir. Város Idegenforgalmi Irodája. 200 p., 2 db térkép mell. Kiadói ill. papírborítóban. |
270 | MEINCK, WILLI Marco Polo kalandos ifjúsága. Ford.: Sós Endre. Bp., 1959, Móra. 327 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
271 | MENKÓ LÁSZLÓ Gáncs. Karikatúrák. Bp., é. n., k. n. számozatlan oldalak, dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
272 | MEYER S, HERMANN J. Volksbibliothek I-XVI. Für Länder-, Völker- und Naturkunde. Hildburghausen-New York, é. n., Bibliographisches Institut. 269 p., 1 sztl. lev., 2 mell. hiányzik, címkép, 266 p., 3 sztl. lev., 1 kihajtható mell., címkép, 255 p., 1 kihajtható szakadtas mell., 254 p., 1 sztl. lev., 206 p., 1 sztl. lev., 255 p., címkép, 221 p., 1 sztl. lev., 221 p., 1 sztl. lev. 2 db hiányzó térkép mell., 221 p., 1 sztl. lev., 1 hiányzó mell., 1 kihajtható mell., címkép, 221 p., 1 sztl. lev., 222 p., 1 sztl. lev., 1 kihajtható mell., 220 p., 1 sztl. lev., 1 kihajtható térkép mell., 223 p., 2 kihajtható szakadtas mell., 222 p. 1 sztl. lev., 222 p., 1 sztl. lev., 1 kihajtható mell., címkép, 222 p., 1 sztl. lev. Korabeli félbőr kötésben (8 db, 2 kötetenként egybekötve). |
273 | MEZŐ FERENC, DR. Az újkori Olimpia. Athéntől-Melbourne-ig 1896-1956. Bp., 1956, Sport Lap- és Könyvkiadó. 407 p. Kiadói viseltes papírborítóban. |
274 | MIKECS LÁSZLÓ Csángók. Bolyai könyvek. 1989, Bolyai Akadémia. 444 p., 1 sztl. lev., 5 db térkép mell., az 5. számú hiányzik! Kiadói ill. kartonkötésben. |
275 | MILLER, ARTHUR Drámák. Édes fiaim, Az ügynök halála. A salemi boszorkányok. Két hétfő emléke. Pillantás a hídról. Ford.: Benedek András, Hubay Miklós, Máthé Elek, Ungvári Tamás, Vajda Miklós. Bp., 1969, Európa. 535 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
276 | MILOTAY ISTVÁN Az ismeretlen Magyarország. Bp., é. n., Genius. 222 p., 1 sztl. lev., felvágatlan, dedikált. Kiadói szakadtas papírborítóban. |
277 | Modellvasút ABC a képernyőn. Vasútmodellezés 8. Bp., 1972, Magyar Vasútmodellezők és Vasútbarátok Országos Egyesülete. 47 p., 5000 pld. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
278 | MOLNÁR LÁSZLÓ Iparművészeti törekvések a reformkori Magyarországon. Bp., 1976, Akadémia. 163 p., 36 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
279 | MÓRICZ ZSIGMOND Erdély I-III. Tündérkert. A nagy fejedelem. A nap árnyéka. Bp., 1939, Athenaeum. 468 p., 466 p., 353 p. Kiadói félvászon kötésben, nagyon viseltes, foltos, szakadt ill. papír védőborítóban. |
280 | MÜLLER, JOSEF, DR. Das sexuelle Leben der Naturvölker. Augsburg, 1900, Lampart und Comp. 51 p. Félvászon kötésben. |
281 | München 1938. Diplomáciai és politikai dokumentumok. Összeállította: Harsányi Iván. Bp., 1988, Kossuth Könyvkiadó. 283 p., 10 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
282 | Művészeti kislexikon. Szerk.: Lajta Edit. Bp., 1980, Akadémia. 687 p., számos képpel. Kiadói vászonkötésben, szakadtas ill. papír védőborítóban. |
283 | NAGY IVÁN (EDGÁR), DR. Szovjet-Oroszország kollektív mezőgazdasági termelése. Kék könyvek. Bp., 1941, Cserépfalvi. 130 p., 3 sztl. lev., felvágatlan. Kiadói viseltes papírborítóban. |
284 | NAGY PÉTER Örömök és haragok. Bp., 1984, Kozmosz könyvek. 212 p., 2 sztl. lev., 3500 pld., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
285 | NEMES GYÖRGY Kilincs nélkül. Bp., 1985, Szépirodalmi Könyvkiadó. 390 p., 3 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
286 | NÉMETH LAJOS Kondor Béla. Bp., 1976, Corvina. 33 p., 24 t., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
287 | Népünk szeretete. Népművészeink ajándékai Rákosi Mátyás 60 éves születésnapjára. Szerk.: Bokor Miklós. Bp., é. n., Képzőművészeti Alap. 48 p., 5000 pld. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
288 | NESSMANN, JEAN-DANIEL A szép bonsai. Gyakorlati tanácsok. Ford.: Balla Katalin. Bp., 1994, Delta 2000 Kiadó. 155 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
289 | NIKOLAEVA, T. V. Early Russian Painting in the Zagorsk Museum. Orosz-angol nyelvű! Moskow, 1977, Iskusstvo Art Publishers. 203 p., 54 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
290 | Nobel-díjas írók antológiája. Bp., 1935, Káldor Könyvkiadóvállalat. XII p., 583 p., 34 t. Kiadói vászonkötésben. |
291 | Nosztalgia szakácskönyv. Bp., 1993, Bp.-i Elektromos Művek Rt. 210 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
292 | Officium divinum kalauz. A keresztény katholikus magán és nyilvános isteni-szolgálatra. Szerk.: Zsihovics Ferencz. Pest, 1865, Szent István Társulat,. címkép, XX p., 970 p. Bőrkötésben. |
293 | Az országos kék-túrák útvonala. Bp., 1959, Vasutas Szakszervezet Sportosztálya Természetjáró Intéző Bizottsága. 55 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
294 | ÖLVEDI IGNÁC, DR. - SZÁVA PÉTER, DR. A második világháború képei 1939-1945. I-II. II. átdolgozott kiadás. Bp., 1975?, Európa. 315 p., 2 sztl. lev., 377 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
295 | P. BRESTYÁNSZKY ILONA Kovács Margit. IV. kiadás. Bp., 1982, Corvin-Képzőművészeti Alap Kiadóvállalat. 221 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
296 | PALLAI SÁNDOR Ötvösművészet. II. kiadás. Bp., 1972, Műszaki Könyvkiadó. 247 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
297 | A Paokingi Apostoli Prefektúra rövid története. Magyar Ferences Források. Ford.: Tömösvári Emese. h. n., 2005, Kapisztrán Szent Jánosról nevezett Ferences Rendtartomány. 427 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
298 | Párizs. Francia írók, költők, festők Párizsról. Szerk.: Bajomi Lázár Endre. Bp., 1960, Európa. 399 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
299 | PASSUTH KRISZTINA A nyolcak festészete. Bp., 1967, Corvina. 175 p., 5100 pld. Kiadói vászonkötésben. |
300 | PATAKY DÉNES Szőnyi István. Bp., 1971, Corvina. 26 p., 1 sztl. lev., 24 t. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
301 | PÁTZAY PÁL Szinyei Merse Pál. Officina képeskönyvek 33. Bp., 1943, Officina. 20 p., 2 sztl. lev., 24 old. képmell., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
302 | Pest-Budai nemzetőrök 1848-49. Dokumentumok a fővárosi nemzetőrség történetéhez. Válogatta és szerk.: Czaga Viktúria és Jancsó Éva. Bp., 2001, Budapest Főváros Levéltára. 487 p. Kiadói ill. (Katona László) papírborítóban. |
303 | PESTY FRIGYES Az eltűnt régi vármegyék II. Az 1880-as kiadásnak a reprintje! Bp., 1988, Állami Könyvterjesztő Vállalat. 548 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
304 | A Peszach Hagada. Izrael Egyiptomból való kivonulásának elbeszélése. h. n., é. n., Schlesinger Jos. Könyvkereskedése. 58 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
305 | PETERDI EDE A bicskei Batthyány-kastély. Bp., 1995, Közdok. 71 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
306 | PETRIK OTTÓ Vasútmodellezés. (Járművek). Modellezők Könyvtára 4. Bp., 1969, Táncsics Könyvkiadó. 262 p., 1 sztl. lev., 1 kihajtható mell., 4100 pld. Kiadói ill. kartonkötésben. |
307 | PINTÉR ENDRE, DR. 100 éves a Szent Margit Kórház. Óbuda-Békásmegyer helytörténeti füzetek. Óbudai kórháztörténet dióhéjban. 1997. II. évf. 2. szám. Bp., 1997, Óbudai Múzeum. 47 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
308 | PINTÉR LAJOS Az aradi tizenhárom vértanú. Bukarest, 1973, Politikai Könyvkiadó. 165 p., 1 sztl. lev. Hozzá: Székely vértanúk 1854. Válogatta, bevezető tanulmánnyal és jegyzetekkel ellátta Károlyi Dénes. Válogatta, bevezető tanulmánnyal és jegyzetekkel ellátta Károlyi Dénes. Kiadói kartonkötésben. Kiadói ill. papírborítóban. |
309 | PLOHN JÓZSEF Negyvennyolcas honvédportrék. Bp., 1992, Zrínyi Kiadó. 175 p., több helyen színes szövegkiemelővel jelölve. Kiadói műbőr kötésben. |
310 | POLNER ZOLTÁN Varázsolások. Babonák, szokások, hiedelmek. Békéscsaba, 1981, k. n. számozatlan oldalak. 15/250 sorszámozott pld., dedikált. Papírborítóban, egy oldalon nyomott, hajtott. |
311 | POPOVA, OLGA - SZMIRNOVA, JENGELINA - CORTESI, PAOLA Az ikon. Műkincshatározó. Stílustörténeti kalauz a VI. századtól napjainkig. Ford.: Fery Veronika. Bp., 1996, Officina 96 Kiadó. 191 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
312 | PUTZGERS, F. W. Historischer Schul-Atlas. zur Alten, Mittleren und Neuen Geschichte in 324 Haupt- und Nebenkarten. Bearbeitet und Herausgegeben von Alfred Badamus, Ernst Schwabe und Julius Koch. Bielefeld-Leipzig, 1905, Velhagen & Klasing. XVI p., számos térképpel. Fóliázott vászonkötésben. |
313 | RAIFFEISEN, F. W. A hitel-szövetkezetek mint eszközök. A falusi népesség bajainak elhárítására. Gyakorlati útmutatás az ily szövetkezetek alakítására. Bp., 1885, Orsz. Gazdasági Egyesület Könyvkiadó Vállalata. 208 p., felvágatlan. Papírborítóban. |
314 | RÁKOSY GERGELY Zííí-zúúú... Novellák. Bp., 1982, Magvető. 439 p., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
315 | RAMUZ, C. F. A nagy-nagy sondrebondi háború. Ford.: Ötvös Lajos. Ill.: Kondor Béla. Bp., 1960, Magyar Helikon. 141 p., 393/600 számozott példányban, 10x9,5 cm. Kiadói félbőr kötésben, viseltes gerinccel. |
316 | RÁTH-VÉGH ISTVÁN Magyar kuriózumok. Bp., é. n., Rózsavölgyi és Társa. 272 p., 7 t. Kiadói vászonkötésben. |
317 | RÁTONYI RÓBERT A botrányos malom. A százéves párizsi Moulin Rouge regénye. Ill.: Vogel Eric. Bp., 1989, Hungaria Sport. 181 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
318 | Régi erdélyi viseletek. Viseletkódex a XVII. századból. Szerk.: Jankovics József, Galavics Géza és R. Várkonyi Ágnes. Bp., 1990, Európa. 131 p., 2 sztl. lev., 70 t. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
319 | Régiségek képes enciklopédiája. Szerk.: Paul Atterbury és Lars Tharp. Ford.: Moskovszky Éva. Bp., 1994, Panoráma. 331 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
320 | Régiségek könyve. Szerk.: Voit Pál. Bp., 1983, Gondolat. 513 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
321 | RÉVAY MÓR JÁNOS Írók, könyvek, kiadók I-II. Egy magyar könyvkiadó emlékiratai. I-II. kötet egybekötve. Bp., 1920, Révai Testvérek. 1 sztl. lev., 396 p., 1 sztl. lev., 458 p. Félvászon kötésben (újrakötve). |
322 | ROHMER, SAX Az arany skorpió. Keleti misztérium. Ford.: Zombory István. Bp., é. n., Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat Rt. 256 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
323 | RÓMER FLÓRIS A Bakony. III. szemelvényes kiadás. Terményrajzi és régészeti vázlat. Az 1860-as kiadás reprintje! Veszprém, 1971, Veszprém Megyei Múzeumok. 101 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
324 | RÓNAI ERNŐ Szibérián keresztül. Bp., 1948, k. n. 280 p. Kiadói félvászon kötésben. |
325 | ROSENBERG, ADOLF A. von Werner. Künstler-Monographien IX. Bielefeld und Leipzig, 1900, Verlag von Velhagen & Klasing. 2 sztl. lev., 140 p. Kiadói papírborítóban, eredeti kartontokban. |
326 | ROUSSELOT, JEAN Faust elkárhozása. Berlioz szenvedélyes élete. Ford.: Kiss Sándor. Bp., 1974, Gondolat. 274 p., 3 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
327 | RUDAS LÁSZLÓ Hűbéruralom. Galilei füzetek. Bp., 1914, Haladás Könyvkiadóvállalat. 43 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
328 | RUISZ REZSŐ A nagykörút. Bp., 1960, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. 40 p., 2 kihajtható mell. Kiadói ill. papírborítóban, belülről kicsit elválik a gerinctől a borító. |
329 | RÚZSÁS LAJOS A pécsi Zsolnay-gyár története. Magyar Történelmi Társulat. Bp., 1954, Művelt Nép Könyvkiadó. 260 p., 2000 pld. Kiadói félvászon kötésben. |
330 | SÁRKÖZI GYÖRGY Higgy a csodában! Versek! Bp., é. n., Athenaeum. 64 p., dedikált. Kiadói gerinctől teljesen elváló papírborítóban. |
331 | SÉRULLAZ, MAURICE Az impresszionizmus enciklopédiája. Ford.: Berényi Gábor. Bp., 1978, Corvina Kiadó. 292 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
332 | SIMA FERENC Süvít a nyíl. Bp., 1942, Centrum Kiadóvállalat Rt. 37 p. Kiadói ill., viseltes, szakadozott papírborítóban. |
333 | STARK TAMÁS Hadak útján. Fényképalbum. A Magyar Királyi Honvédség a második világháborúban. Bp., 1991, Corvina. 98 p., 7 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
334 | STEINBECK, JOHN Egerek és emberek. Ford.: Benedek Marcell. Szalay Lajos rajzaival. Bp., é. n., Új Idők Irodalmi Intézet Rt. 213 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
335 | STOLTE ISTVÁN MIKLÓS A parasztok királyától a nagyságos fejedelemig. A magyar múlt külső és belső harcokban legvéresebb két évszázadának korszerű újraértékelése. Bp., é.n., Nemzeti Tábor Sajtóosztálya. 75 p., felvágatlan. Kiadói ill. (Nádas József) papírborítóban. |
336 | SÜTŐ ANDRÁS Engedjétek hozzám jönni a szavakat. Jegyzetek hómezőn és porban. Levelek a fehér toronyból. Bp., 1994, Akadémia. 267 p., 2 sztl. lev., dedikált. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
337 | SZABÓ GYÖRGY Európai mítoszok és mondák. Kriterion kézi könyvek. Bukarest, 1977, Kriterion Könyvkiadó. 165 p., 1 sztl. lev. Hozzá: Szabó György: Mediterrán mítoszok és mondák. Kriterion kézi könyvek. Bukarest, 1973, Kriterion Könyvkiadó. 349 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben. Kiadói kartonkötésben. |
338 | SZALAI GYÖRGY, DR. Kőbánya története. Bp., 1970, Budapest Főváros X. kerületi Tanács Végrehajtó Bizottsága. 381 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, szakadtas ill. papír védőborítóban. |
339 | SZÁNTÓ GYÖRGY Utolsó hajnal, első hajnal. A modern regény klasszikusai. Bp., 1930, Dante. 461 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, viseltes gerinccel. |
340 | SZÁSZ IMRE Ez elment vadászni... Bp., 1984, Szépirodalmi. 278 p., 17 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
341 | SZÁSZ KÁROLY Gróf Széchenyi István és az akadémia megalapítása. A Széchenyi-szobor leleplezési ünnepére. Bp., 1880, MTA. 259 p. Kiadói vászonkötésben. |
342 | SZATMÁRI IMRE-GERELYES IBOLYA Tanulmányok a Gyulai vár és uradalma történetéhez. Gyulai füzetek 8. Gyula, 1996, Békés Megyei Levéltár. 131 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
343 | SZÉKELY ANDRÁS Spanyol festészet. Bp., 1972, Corvina. 41 p., 48 p., 48 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
344 | SZENDREY ÁKOS A magyar néphit boszorkánya. Bp., 1986, Magvető. 401 p., 11 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
345 | Szentföld I-II. Szerk.: Zadravecz István. Ill.: Márton Lajos. Bp., 1931, Szentföld Magyarországi Biztosi Hivatala. 319 p., 15 sztl. lev., 331 p., 16 sztl. lev., 1 kihajtható mell. Kiadói vászonkötésben. |
346 | SZENTIMREI JENŐ Ki kell mondani. Versek. Ill.: Widmann Walter. Kolozsvár, 1930, Erdélyi Szépmíves Céh. 80 p., 5 sztl. lev., VI p., 202 számú sorszámozott pld. Amatőr félvászon kötésben. |
347 | Szigeti album 1860. Pest, 1860, Szilágyi István-P. Szathmáry Károly. 4 sztl. lev., 320 p., 1 t. (1 t. hiány!). Vízfoltos lapokkal. Kopottas amatőr félvászon kötésben. |
348 | SZIGETI KILIÁN Jubilate! A Gregorián ének kézikönyve. Bp., 1948, Magyar Kórus. 191 p., 3 t. Kiadói ill. papírborítóban. |
349 | SZINNYEI JÓZSEF Magyar nyelvhasonlítás. Finnugor kézikönyvek. I. Bevezetés a finnugor összehasonlító nyelvészetbe. II. Vázlatos összehasonlító magyar nyelvtan. III. Összehasonlító szójegyzék. III. javított és bővített kiadás. Bp., 1905, Hornyánszky Viktor. 184 p. Ceruzás aláhúzások és jegyzetek. Amatőr félvászon kötésben. |
350 | SZMUK IRÉN 1235 ételrecept egészségeseknek és betegeknek. (Az "1006 ételrecept egészségeseknek és betegeknek" IV., bővített kiadása). Bucuresti, é.n., Editura tehnica. 367 p., végéről pár oldal hiányzik (363-366-ig). Hozzá: Komsa Anna: Szakácskönyv. Bukarest, 1967, Meridiane Könyvkiadó. 380 p. Kiadói viseltes félvászon kötésben. Kiadói ill. papírborítóban. |
351 | SZUSZAI ANTAL A jellem utja. Az önnevelés kézikönyve 12-17 éves fiúk és lányok számára. Fáy D. rajzaival. Bp., 1908, Stephaneum. 183 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
352 | Talpra magyar. Magyar nemzeti lant. 1941. Könyvnapi második kiadás. Összeállította: Bóka László. Babits Mihály előszavával. Bp., 1941, Officina. 179 p., 5 sztl. lev. Kiadói ill. (Gábor Pál) papírborítóban. |
353 | TÁNCZOS VILMOS Nyiss kaput, angyal! Moldvai csángó népi imádságok. Archetipikus szimbolizáció és élettér. Bp., 2001, Püski. 320 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
354 | TÁPAY-SZABÓ GABRIELLA Magyar úri hímzés. Officina képeskönyvek 36. Bp., 1941, Officina. 31 p., 28 old. képmell., 1 sztl. lev. Kiadói foltos ill. kartonkötésben, viseltes gerinccel. |
355 | TÁRGYIK SÁNDOR - NAGY LÁSZLÓ Hidegkonyha receptkönyv és technológia. A Belkereskedelmi Min. Vendéglátói Főigazgatóságának kiadványa. Rajzokat készítette Gróf Nándor. Bp., 1963, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. 456 p., 19 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
356 | A társadalom. A műveltség könyvtára. Az emberiség művelődésének és gazdasági életének fejlődése. Szerk.: Stein Lajos. Bp., 1908, Athenaeum. 6 sztl. lev., 707 p., 22 műmelléklet. Kiadói aranyozott, dombornyomásos félbőr kötésben. |
357 | TEGHZE-GERBER FERENC, DR. Államszámviteltan I-II. I. kötet: Általános államszámviteltan. II. kötet: A magyar állam, a törvényhatóságok és községek számvitele. II. átdolgozott és bővített kiadás. Bp., 1940, 1941, Toldi Lajos Kk. 350 p., 279 p. Amatőr félvászon kötésben. |
358 | Tell Vilmos és a svájczi szabadsághősök. Történeti elbeszélés a középkorból. II. kiadás. Sajtó alá rendezte: Gaal mózes. Bp., é. n., Méhner Vilmos-féle Könyvkiadóhivatal. 63 p. Kiadói kicsit viseltes ill. papírborítóban. |
359 | TÉRKÉP Az Európai és Ásiai Orosz Birodalom földképe. Pest, 1864, Heckenast Gusztáv. 52,5x39 cm. Paszpartuban. |
360 | TÉRKÉP Scheda, J.: General-Karte des Österreichischen Kaiserstaates. Mit einem grossen Theile der angrenzenden Länder. Seiner Kaiserl. Königl. Apostolischen Majestät Franz Josef I. Kaiser von Österreich, & in allertiefster Ehrfurcht gewidmet. Wien, 1856, k.k. Militär.-Geograph. Institut. 20 rézmetszetes tábla, színezett határvonalakkal, textilre kasírozva, hajtogatva. Gerincnél szétváló, karton tokban. |
80000 | ||
361 | TÉRKÉP Torda-Aranyos vármegye. Közigazgatási térképe. Rajzolta: Hátsek Ignácz. III. kiadás. IV. tábla. Színes, kőnyomatos ill. képekkel. 1:500000. Bp., 1900 k., Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai) könyvkereskedése. 53,5x38 cm. Restaurálva. |
362 | Toldi Miklós vitézi históriája. Sikamlós történet három énekben. Arany János nyomán szabadon. Juhász Gyula Ottó rajzaival. h. n., é. n., Jopal Kft. számozatlan oldalak. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
363 | TÖRÖK, ERVIN, M. D. - GROUT, GERALD H., M. D. Surgery of the eye. Second edition, thoroughly revised. A hand-book for students and practitioners. London, 1925, Bailliére, Tindall & Cox. 484 p. Kiadói vászonkötésben, gerince picit sérült. |
364 | Trianon: Merénylet a magyarság ellen. Szerk.: Radics Géza. Chicago, 2010, Szabad Magyar Református Egyház. 64 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
365 | TROST, GERHARD Kleine Eisenbahn ganz einfach. Leizig/Jena/Berlin, 1962, Urania Verlag. 247 p., 2 kihajtható mell. Kiadói ill. félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
366 | TROST, GERHARD Kleine Eisenbahn kurz und bündig. Leipzig/Jena/Berlin, 1967, Urania Verlag. címkép, 316 p. Kiadói ill. félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
367 | TROST, GERHARD Kleine Eisenbahn TT. Leipzig/Jena/Berlin, 1966, Urania Verlag. 296 p., 18 t., 2 mell. Kiadói ill. félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
368 | Tudományos gyűjtemény 1830. II. kötet. XIV. esztendei folyamat. Szerk.: Vörösmarty Mihály. Pest, 1830, Trattner J. M. és Károlyi I. 128 p. Kiadói papírborítóban, körülvágatlan példány. |
369 | Tudományos gyűjtemény 1830. IV. kötet. XIV. esztendei folyamat. Szerk.: Vörösmarty Mihály. Pest, 1830, Trattner J. M. és Károlyi I. 128 p. Kiadói papírborítóban, körülvágatlan példány. |
370 | Tudományos gyűjtemény 1830. III. kötet. XIV. esztendei folyamat. Szerk.: Vörösmarty Mihály. Pest, 1830, Trattner J. M. és Károlyi I. 136 p. Kiadói papírborítóban, hátlap hiányzik, körülvágatlan példány. |
371 | TURCSÁNYI JOSEPHI Selecta exempla exercitationum scholasticarum. Kassa, 1831, Typis Caroli Werfer. 190 p., 1 sztl. lev. Korabeli kopottas kötésben. |
372 | TÜSKÉS TIBOR Utak Európába. Bp., 1985, Kozmosz könyvek. 235 p., 2 sztl. lev., dedikált. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. |
373 | Az ultitól a bridzsig. Szórakoztató kártyajátékok. Összeállította: Dr. Widder Lajos. II. bővített kiadás. Ill.: Szigeti István. Bp., 1957, Sport Lap- és Könyvkiadó. 191 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
374 | URBÁN GYÖRGY, DR. Ex oriente lux. II. kiadás. Zürich, 1980, Stapfer-Druck. 201 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
375 | VAJKAI AURÉL Balaton melléki présházak. Műemlékeink. Bp., 1958, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. 46 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
376 | VAN LOON, H. W. Az emberiség története. Az ősembertől napjainkig. Ford.: Dr. Fülöp Zsigmond. A szerző rajzaival. Bp., 1927, Novák Rudolf és Társa. címlapkép, 472 p., 4 sztl.lev. Kiadói ill., foltos, sérült vászonkötésben. |
377 | Varázslatos Föld körüli utazás. Vulkánok, vízesések, sivatagok. Bp., 1994, Reader s Digest. 456 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
378 | Varga Nándor Lajos mappa. 12 db rézkarc reprodukció. Bp., 1978, Corvina. Kiadói ill. papírmappában. |
379 | VAS ZOLTÁN Őfelsége szárnysegéde: Horthy Miklós. Bp., 1969, Szépirodalmi Könyvkiadó. 630 p., 2 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben. |
380 | Végrehajtási eljárás. Bírói ügyvitel, törvények, rendeletek, joggyakorlat. Szerk.: Dr. Márkus Dezső. IV. átnézett és bővített kiadás. Bp., 1907, Grill Károly Könyvkiadóvállat. XI p., 2 sztl. lev., 749 p. Kiadói vászonkötésben. |
381 | VERESS MAGDA Gombáskönyv. Kriterion Kiskalauz. Ill.: Grete Svoboda. Bukarest, 1982, Kriterion. 273 p., 1 sztl. lev., 64 old. képmelléklet. Kiadói félvászon kötésben. |
382 | Vezető a M. Kir. Földtani Intézet Múzeumában. A M. Kir. Földtani Intézet népszerű kiadványai I. kötet. Az Intézet 40 éves fennállásának emlékére. Bp., 1909, M. Kir. Földtani Intézet. 316 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
383 | VILLAX ÖDÖN, DR. Szántóföldi herefélék. A lucernára vonatkozó rész. II. kiadás. Bp., 1933, Pátria. 211 p., 4 t. Kiadói foltos papírborítóban. |
384 | WASS ALBERT A kastély árnyékában. Bp., 1943, Révai. 337 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, nagyon viseltes ill. papír védőborítóban. |
385 | WASS ALBERT A titokzatos őzbak. Történetek egy ember életéből. Bp., 1941, Révai. 201 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
386 | WERMUSCH, GÜNTER A gyémánt története. Ford.: Zalai Edvin. Bp., 1987, Kossuth Könyvkiadó. 298 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
387 | WETZEL, CHRISTOPH Vincent van Gogh. Leben und Werk. Stuttgart-Zürich, 1889, Belser Verlag. 120 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
388 | WIDEMAN, ELIAS Icones illustrium heroum Hungariae. Hírneves magyarok arcképcsarnoka. Wien, 1652. Bp., 2004, Magyar Helikon. számozatlan oldalak. Kiadói műbőr kötésben, nagyon szép állapotban. |
389 | Wiener küche. Sammlung von Kochrezepten der staatlichen Bildungsanstalt für Koch und Haushaltungsschullehrerinnen und der Kochschule der Gastwirte in Wien. Szerk.: Olga Hess und Adolf Fr. Hess. Leipzig-Wien, 1928, Franz Deuticke. XCVIII p., 744 p. Vászonkötésben. |
390 | WILLIAMS, DORIAN The Horseman s Year. London, 1970, Pelham Books. 178 p., 10 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
391 | Z. TÁBORI PIROSKA Mit mivel tisztítsunk. Boldog élet könyvtára 35. A tisztogatás kis lexikonja. Bp., é. n., Élet és egészség. 48 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
392 | Zagreb 1093-1936. Der vergangenheit und der gegenwart. Szerk.: Dr. Stjepan Srkulj. Zagreb, 1936, Stadtgemende der Königl. 89 p., 1 sztl. lev. Kiadói foltos, kicsit viseltes ill. papírborítóban. |
393 | ZICHY TIVADAR, GRÓF Orgia Rt. Egy képzelt város erkölcsrajza. II. javított kiadás. Bp., é. n., Új Magazin. 189 p., 1 sztl. lev. Kiadói viseltes ill. papírborítóban. |
394 | ZILAHY LAJOS A földönfutó város. II. kiadás. Bp., é. n., Athenaeum. 321 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
395 | ZILLICH, HEINRICH Attila alkonya. Ford.: Dénes Tibor. Bp., 1941, Athenaeum. 105 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
396 | ZOLNAY VILMOS A bridge-rummy szabályai. Bp., 1929, Tolnai József Műantiquarium. 51 p., 2 sztl. lev. Kiadói különálló ill. papírborítóban. |
397 | ZUCKERKANDL, OTTÓ, DR. A sebészeti műtéttan alapvonalai. Orvosi kézi atlaszok. Ford.: Dr. Illyés Géza. Bp., é. n., Singer és Wolfner. XIV p., 397 p., 2 sztl. lev., 24 t. Kiadói viseltes, foltos, kopott vászonkötésben, penészes lapokkal. |
398 | ZWEIG, STEPHAN Marie Antoinette. I-II. kötet egybekötve. Ford.: Németh Andor. Bp., é. n., Pantheon. 264 p., 294 p. Kiadói vászonkötésben. |
399 | ZSIGRAY JULIANNA Marci. Bp., 1942, Singer és Wolfner. 232 p. Kiadói kopottas félvászon kötésben. |
400 | ZSOLNAY TERÉZ-M. ZSOLNAY MARGIT-SIKOTA GYŐZŐ Zsolnay. A gyár és a család története 1863-1948. Bp., 1974, Corvina. 236 p., 24 sztl. lev., 5000 pld. Kiadói vászonkötésben. |