Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
1001 gondolat. Tarlózás az irodalom, költészet, bölcsesség, szellemesség és élettapasztalatok hímes mezején. Összegyűjtötte: Székely Miklósné (Mihwaldi Grósz Ilona). Bp., 1943, k. n. címkép, 172 p., 1 sztl. lev. Papírborítóban. |
ADAMOVICS JENŐ, DR. A gombostűtől a repülőgépig. A Weiss Manfréd Vas- és Fémművek és a Csepel Vas- és Fémművek termékszerkezetének alakulása, műszaki-gazdasági mutatói 1892-1985. h. n., 2007, k. n. 157 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
ADY LAJOS Ady Endre. Bp., 1923, Amicus. címkép, 245 p., 1 sztl. lev. Papírborítóban.
ALBRECHT, J. F. A., DR. Női titkok és betegségek. Orvosilag oktató könyv. Ford.: Dr. Tarnai E. és Dr. Nádas Mihály. Bp., é. n., Rozsnyai Károly. 116 p., 2 sztl. lev., felvágatlan. Kiadói viseltes, foltos papírborítóban. |
Amerigo Tot. Szobrászművész kiállítása. A Magyar Népköztársaság Művészeti Alapjának kiállítótermében. 1982. márc. 18.-ápr. 18. Szerk.: D. Fehér Zsuzsa. Magyar-angol nyelvű! Bp., 1982, Vigadó Galéria. számozatlan oldalak, 15. számú katalógus. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
Angol életrajz Zrínyi Miklósról. London, 1664. Szerk.: Klaniczay Tibor és Kovács Sándor Iván. Bp., 1987, Zrínyi Katonai Kiadó. címkép, 472 p. Kiadói nyl-kötésben. |
APPONYI ALBERT, DR. GRÓF Emlékirataim - Ötven év. Ifjúkorom - huszonöt év az ellenzéken. II. kiadás. Bp., 1922, Pantheon. 257 p., 3 sztl. lev. Kiadói kopottas, foltos aranyozott vászonkötésben. |
Arany kincstár. Nélkülözhetetlen tanácsadó. Minden család és háztartás számára. Szerk.: K. Beniczky Irma. Bp., 1888, Franklin-Társulat. XVI p., 271 p. Kiadói foltos félvászon kötésben. |
ÁRJEGYZÉK Egészségügyi berendezési cikkek. Arad-Bukarest, 1940, Andrényi Károly és Fiai. 208 p. Lapjai helyenként foltosak. Félvászon kötésben. |
ATLASZ Taschenatlas der ganzen Welt. Halle-Ammendorf, é. n., Gebr. Hartmann Druckfarbenfabriken. 111 p., számos térképpel. Kiadói vászonkötésben.
BABITS MIHÁLY Sziget és tenger. Versek. Bp., é. n., Athenaeum. 100 p. Kiadói viseltes papírborítóban. |
BADEN-POWELL, LORD A boldogulás ösvényein. Ford.: Dr. Harangi László. Bp., 1933, Magyar Cserkészszövetség. 244 p., 2 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
BALASSA JÓZSEF, DR. Jules Romains a szabadkőművességről. Cluj, é. n., Victoria. 12 p. Tűzve, kiadói papírborítóban.
BALÁSSY LÁSZLÓ Apor Vilmos a vértanú püspök. Bp., 1989, Ecclesia. 186 p., 21 sztl. lev. Kiadói papírborítóban.
BALÁZS BÉLA Dialógus a dialógusról. Modern Könyvtár. I. Az ütközet. II. A szalonban. III. A láthatatlan lélek vagy a panpoesia. Bp., é. n., Athenaeum. 52 p. Kiadói papírborítóban. |
BALOGH KÁROLY Római könyv I-II. Bp., 1941, Kir. Magy. Egy. Nyomda. 305 p., 1 kihajtható mell., 325 p., 1 sztl. lev., 1 kihajtható mell. Kiadói félvászon kötésben.
BÁNYAI JÁNOS A Magyar Autonóm Tartomány hasznosítható ásványi kincsei. Bukarest, 1957, Tudományos Könyvkiadó. 198 p., 1 sztl. lev., 1110 pld. Kiadói pótolt? ill. papírborítóban.
BARABÁS GYULA Köd a Marson. I-II. kötet egybekötve. Bp., 1940, Singer és Wolfner. 216 p., 200 p. Kiadói vászonkötésben. |
BARING, ARNULF Kelet-Európa elnyomott munkásfelkelései II. A kelet-németországi felkelés 1953. június 17. Gépelt! h. n., 1983, AB Független Kiadó. 67 p. Papírborítóban. |
BÁRSONY ISTVÁN Dobogó szívek. Bp., 1907, Magyar Kereskedelmi Közlöny. 137 p., 3 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben.
BECK MIHÁLY Tudomány-áltudomány. Korunk tudománya. Bp., 1977, Akadémia. 129 p., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
BEECHER-STOWE, HARRIET Tamás bátya kunyhója. Ford.: Győri Lóránd. Bp., é. n., Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóváll. Rt. 94 p., 1 sztl. lev. Kiadói festett ill. vászonkötésben. |
BÉKÉS ISTVÁN Magyar ponyva pitaval. A XVIII. század végétől a XX. század kezdetéig. Bp., 1966, Minerva. 479 p. Kiadói foltos vászonkötésben. |
BELKY JÁNOS, DR. A törvényszéki orvostan alapvonalai. Bp., 1880, Eggenberger-féle Könyvkereskedés. X p., 3 sztl. lev., 288 p. Nagyon viseltes félbőr kötésben.
BENEDEK ELEK Édes anyaföldem! I-II. Egy nép s egy ember története. Bp., 1920, Pantheon. 271 p., 277 p., 1 sztl. lev. Kiadói dombornyomásos vászonkötésben. |
BENEDEK RÓBERT Magasnyomó gépek szerkezete és üzemtana. Bp., 1953, Könnyűipari Kiadó. 276 p., 550 pld. Vászonkötésben.
BENKŐ MIHÁLY Új törvény Spártában. Lipták György rajzaival. Bp., 1983, Móra. 263 p., dedikált. Kiadói kartonkötésben, ill. (Lipták György) papír védőborítóban. |
BEÖTHY LÁSZLÓ Laczikonyha. A legjelesebb magyar főszakácsok, szakácsok és kukták közremunkálásával. Pest, 1855, Müller Gyula. 261 p. Papírborítóban. |
4800 |
BERTALAN PÉTER-KOVÁCS GYÖRGY Érvek-ellenérvek. A magyar földkérdés a szakirodalom tükrében. Bp., 1939, k. n. 171 p., 2 sztl. lev. Kiadói viseltes, foltos papírborítóban. |
Beszéd. Acta Reg. Scient. Universitatis Claudiopolitanae Anni 1876-7. A Kolozsvári Kir. Tudomány-Egyetem 1876-7. tanév rectora és tanácsának beiktatása és a tanév megnyitása alkalmából 1876. szept. 10.-én tartattak. Kolozsvár, 1877, k. n. 57 p. Hozzá: A Budapesti Kir. Magy. Pázmány Péter-Tudományegyetem tanácsának 1934. okt. 19.-i ülésén mondott beszédek. I.: Dr. Angyal Pál 1933/34. tanévi rector magnificus beszámoló beszéde.II.: Dr. Kenyeres Balázs 1934/35. tanévi rector magnificus székfoglaló beszéde. III.: Dr. Balogh Ernő orvostudománykari dékán tanévmegnyitó beszéde.Bp., 1934, Kir. Magy. Egy. Nyomda. 83 p. Kiadói papírborítóban. |
BETTAUER, HUGO Ököljog. Ford.: Fazekas Sándor. Bp., 1926, Nova. 180 p., 2 sztl. lev. Kiadói nagyon viseltes, borzasztó állapotú ill. papírborítóban. |
BIBÓ ISTVÁN, DR. - KOMÁRIK DÉNES - LIPTÁK IRÉN - T. PAPP MELINDA - PEREHÁZY KÁROLY Régi házak Pest-Budán. Szerk.: Pereházy Károly. Bp., 1976, Műszaki könyvkiadó. 197 p., 1 sztl. lev, 4600 pld. Kiadói vászonkötésben. |
Biedermeier. Art et Culture dans l Empire austro-hongrois 1815-1848. Francia nyelvű! Milan, 2001, Skira. 263 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
BLASKÓ MÁRIA Szívecske. Márton Lajos rajzaival. Bp., é. n., Szent István Társulat. 103 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
BLOND, GEORGES-BLOND GERMAINE Évezredek asztalánál. Táplálkozásunk története. Ford.: Gordon Etel és Vidor Pálné. Ill.: Mészáros András. Budapest, 1971, Gondolat Könyvkiadó. 363 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
BODOR ALADÁR, DR. VITÉZ Bábszínjáték. Amit a bábszínjátszásról tudni kell. Színdarabgyűjteménnyel. Bp., 1942, Levente és Cserkészbolt Szövetkezet. 79 p. Kiadói ill. (Márton Lajos) spirálozott papírborítóban. |
Budapesti közületi telefonkönyv 76. Bp., 1976, Budapesti Távbeszélő Igazgatóság. 377 p., 3 sztl. lev. Vászonkötésben.
BUNTA MAGDA-KATONA IMRE Az erdélyi üvegművesség a századfordulóig. Bukarest, 1983, Kriterion. 159 p. Kiadói vászonkötésben, szakadtas ill. papír védőborítóban.
BURCKHARDT, JACOB Az olasz renaissance műveltsége. Ford.: Elek Artúr. Bp., 1945, Dante. XVI p., 333 p., 104 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
Büntetőjog. Jegyzet. Dr. Lukács Adolf egyetemi tanár úr előadásai után. Kolozsvár, 1904, Lepage Lajos Könyvkereskedő. 288 p. Kiadói viseltes papírborítóban. |
CANNON, ALEXANDER, DR. Kelet mágusai. Tibet misztikája és csodái. Ford.: Dr. Balogh Barna. Bp., é. n., Viktoria Könyvkiadó. 202 p., 3 sztl. lev. Ceruzás aláhúzások. Amatőr félvászon kötésben. |
CHESTERTON, G. K. Igazságot! (Orthodoxy) II. kiadás. Ford.: Hévey Gyula. Bp., 1922, Szent István Társulat. 208 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
Cion bölcseinek jegyzőkönyve. h. n., 1999, Flex. 87 p. Kiadói ill. papírborítóban.
COLLODI, CARLO Pinocchio kalandjai. Egy kis fabáb története. Teljes magyar kiadás. Ford.: Gáspár Miklós. F. Faorzi 110 rajzával. Bp., é. n., Nova. 212 p., 2 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
COOPER, DUFF Talleyrand. Ford.: Harsányi Zsolt. Bp., 1976?, Singer és Wolfner. címkép, 396 p., 1 sztl. lev. Kiadói foltos vászonkötésben. |
CRANE, WALTER Vonal és forma. Néptanítók Könyvtára 41-42. füzet. Ford.: Mihalik Gyula. Bp., 1910, Lampel R. Kk. Rt. 255 p., felvágatlan. Kiadói viseltes papírborítóban. |
CULBERTSON, ELY A kontakt bridzs kék könyve. Ford.: Kenedi Sándor. Bp., 1930, Révai. 254 p. Kiadói viseltes, foltos ill. papírborítóban. |
CVI, HERMANN A héber romantizmus. Héber Irodalomtörténet 1. A romantizmus kezdete, Micha Joszef Lebensohn, Ábrahám Mápu, Jehuda Leb Gordon. Cluj, 1935, Hanoar-Hacioni. 95 p. Kiadói viseltes papírborítóban. |
CSABA JENŐ, DR. A múlt meséi. Karcag, 1929, Kertész József Könyvnyomdája. 158 p., 1 sztl. lev. Kiadói foltos papírborítóban.
Csiksomlyói nagypénteki misztériumok. Régi magyar könyvtár 3. Bp., 1897, Fülöp Árpád. 247 p. A címlap egy része hiányos. Félvászon kötésben. |
DÉKÁNY ANDRÁS A fiúk királya. Lord Baden Powell élete. Bp., 1941, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. címkép, 215 p., 6 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
DEMETER GÉZA Kalandos utazás Abesszíniában. Bp., é. n., Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat. 316 p., 2 sztl. lev. Kiadói nagyon viseltes papírborítóban.
DÉNES ZSÓFIA Gyalog a baloldalon. Bp., 1965, Magvető. 388 p., 2 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben, szakadtas papír védőborítóban.
Deutsche Exlibris und andere Kleingraphil der Gegenwart. Szerk.: Richard Braungart. München, 1922, Hugo Schmindt. 104 p., 2 sztl. lev. Kiadói viseltes ill. kartonkötésben, gerinc nélkül. |
Die neogenen sedimente der umgebung von Budapest. Sonderabdruck. Szerk.: Gyula v. Halaváts. Bp., 1911, Buchdruckerei des Franklin-Vereins. 386 p., 1 sztl. lev., 1 térkép mell., 4 kihajtható mell. Kiadói papírborítóban. |
Die österreichisch-ungarische Monarchie in Wort und Bild. Dalmatien. Wien, 1892, Druck und Verlag der Kaiserlich-Königlichen. 352 p. Kiadói aranyozott, dombornyomásos ill. vászonkötésben, vízfoltos lapokkal. |
Die österreichisch-ungarische Monarchie in Wort und Bild. Ungarn Band I. Wien, 1888, Druck und Verlag der Kaiserlich-Königlichen. 528 p. Kiadói aranyozott, dombornyomásos ill. vászonkötésben, vízfoltos lapokkal. |
Die österreichisch-ungarische Monarchie in Wort und Bild. Übersichtsband. 1. Abtheilung: Naturgeschichtlicher Theil. Wien, 1887, Druck und Verlag der Kaiserlich-Königlichen. 328 p. Kiadói aranyozott, dombornyomásos ill. vászonkötésben, vízfoltos lapokkal. |
Die österreichisch-ungarische Monarchie in Wort und Bild. Steiermark. Wien, 1890, Druck und Verlag der Kaiserlich-Königlichen. 408 p. Kiadói aranyozott, dombornyomásos ill. vászonkötésben, vízfoltos lapokkal. |
Die österreichisch-ungarische Monarchie in Wort und Bild. Übersichtsband. 2. Abtheilung: Geschichtlicher Theil. Wien, 1887, Druck und Verlag der Kaiserlich-Königlichen. 256 p. Kiadói aranyozott, dombornyomásos ill. vászonkötésben, vízfoltos lapokkal. |
Die österreichisch-ungarische Monarchie in Wort und Bild. Ungarn Band II. Wien, 1891, Druck und Verlag der Kaiserlich-Königlichen. 658 p. Fél ív fordítva van bekötve. Kiadói aranyozott, dombornyomásos ill. vászonkötésben, vízfoltos lapokkal. |
Die österreichisch-ungarische Monarchie in Wort und Bild. Wien und Niederösterreich. 2. Abtheilung: Niederösterreich. Wien, 1888, Druck und Verlag der Kaiserlich-Königlichen. 360 p. Kiadói aranyozott, dombornyomásos ill. vászonkötésben, vízfoltos lapokkal. |
Die pathologisch-anatomischen Grundlagen der Frauenkrankheiten. 24 Fortbildungsvorträge aus dem Gesamtgebiet der Gynäkologie. Szerk.: Prof. Dr. Wilhelm Lahm. Dresden-Leipzig, 1923, Theodor Steinkopff. 301 p. Kiadói papírborítóban. |
Die schönsten Griechenmünzen siziliens. Insel-Bücherei Nr. 559. Bildwahl und Geleitwwort von Max Hirmer. Leipzig, 1940, Insel-Verlag. 66 p. Kartonkötésben. |
DOBSA LAJOS (SZEMTANÚ) Az 1848. évi francia forradalom. Reprint! Pest, 1848, Beimel, Reprint: h.n., 1948, Fehér Holló. VIII p., 1 t., 67 p. Nagyon viseltes papírborítóban. |
DONÁSZY FERENC Egy magyar diák élete Mátyás király korában. Történelmi regény az ifjúság számára. Horváth Jenő festőművész rajzaival. Bp., é. n., Hungária Könyvkiadó. 269 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopottas, viseltes ill. félvászon kötésben. |
DOUMERGUE, EMIL Művészet és érzelem. Holland-Magyar Kálvinista Könyvtár II. Kálvinnál és a kálvinizmusban. Ford.: Dr. Révész Imre. Bp., 1922, Bethlen Gábor Irodalmi és Nyomdai Rt. 98 p., 1 sztl. lev. Kiadói szakadtas, viseltes papírborítóban. |
DÖRY, BARON LUDWIG-KUBINSZKY MIHÁLY Die Eisenbahn auf der Medaille. In Mitteleuropa von den Anfängen bis 1945. Ikonographische Studie. Frankfurt, 1985, k. n. 192 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
ÉBLE GÁBOR József Nádor és Károly főherczeg Pesten 1803/1804-ben. Bp., 1911, Franklin-Társulat. címkép, 99 p., 4 t. Kiadói papírborítóban.
EGRI GYÖRGY Az oszlányi fiú. Falusi történet. Bp., é. n., Singer és Wolfner. 72 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
EHRET, GLORIA Porzellan. Battenberg Antiquitäten-Kataloge. München, 1979, Battenberg. 196 p., 6 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
ELENESCU, ANA 120 étel burgonyából. Bukarest, 1962, Technikai Könyvkiadó. 60 p. Hozzá: R. Szpessy Ilona: Francia konyha. Bp., 1984, Minerva. 157 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. Hozzá: Mauthner Klára: Könnyű étrend korszerű táplálkozás. Bukarest, 1973, Editura Technica. 230 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. Kiadói ill. papírborítóban.
Életrajzok Plutarchosból. Ifjúsági Iratok Tára IX-X. I. füzet: Lykurgos, Solon, Themistoklés, Aristeidés, Kimón. II. füzet: Periklés, Nikias, Alkibiadés, Lysandros, Agésilaos, Pelopidas. Ford.: Szilasi Móricz. Bp., 1880, Franklin-Társulat. 120 p., 204 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
ELLERT, GERHART Attila. Ford.: vitéz Kolosváry-Borcsa Mihály. Bp., é. n., Stádium Sajtóvállalat Rt. 325 p., 1 kihajtható térkép mell. Kiadói félvászon kötésben. |
Emlékkönyv 1919-1935. Szerk.: Benedek Marcell. Bp., 1936, Dante. 251 p. Kiadói nagyon viseltes papírborítóban. |
Az én szakácskönyvem I-III. Előre Kiskönyvtár 20. 21. 22. Bukarest, 1973, Előre Kiskönyvtár. 306 p., 1 sztl. lev., 353 p., 1 sztl. lev., 391 p. Kiadói papírborítóban. |
Encyclopaedia Hungarica I. A-H. Főszerk.: Bagossy László. h.n., 1992, Hungarian Ethnic Lexicon Foundation. 778 p., 1 sztl. lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
2400 |
Encyclopaedia Hungarica II. I-Ö. Főszerk.: Bagossy László. h. n., 1994, Hungarian Ethnic Lexicon Foundation. 785 p., 3 sztl. lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
2400 |
Énekes könyv. Az I. osztály számára. Bp., 1948, Vallás és Közoktatásügyi Miniszter. 72 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
ENGELBERG, DR. A büntetendő cselekmények megelőzése. Büntetőjogi értekezések. 1909. szept.-okt. 6-7. füzet. Ford.: Bogsch Árpád. Bp., 1909, Nemzetközi Büntetőjogi Egyesület Magyar Csoport. 1 sztl. lev., 102 p. Kiadói papírborítóban. |
EÖTVÖS JÓZSEF, BÁRÓ Elbeszélések. Pest, 1859, Heckenast Gusztáv. 2sztl. lev., 202 p., 1 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben.
EÖTVÖS KÁROLY Balatoni utazás I-II. Magyar Hírmondó. Bp., 1982, Magvető. 461 p., 1 sztl. lev., 514 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben. |
Az erdélyi magyar színészet hőskora 1792-1821. Erdélyi Ritkaságok 1. Káli Nagy Lázár visszaemlékezései. II. kiadás. Kolozsvár, 1942, Minerva Rt. 144 p., 19 t. Kiadói viseltes ill. papírborítóban. |
ERDÉSZ ÁDÁM A mezőhegyesi ménesbirtok gazdálkodása a két világháború között. Közlemények Békés megye és környéke történetéből 1. Békéscsaba, 1986, Békés Megyei Levéltár. 245 p., 5 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
ERŐSS LÁSZLÓ A pesti vicc. Ill.: Hegedűs István. Bp., 1982, Gondolat. 259 p., 2 sztl. lev. Hozzá: Gub Jenő: Láttál cseresznyefán tököt? Székely viccek, góbéságok. Székelyudvarhely, 2008, Jancsi Padja Kiadványok. 47 p. Kiadói ill. (Ambrus Hedvig) papírborítóban. Kiadói ill. papírborítóban. |
Erzsébetváros. Szerk.: Tímár Andor. Bp., 1970, Bp. Főváros VII. ker.-i Tanács Végrehajtó Bizottsága. 362 p., 16 sztl. lev., 1 t. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
ÉVKÖNYV A kecskeméti Katona József Kör 1891-2-3-diki évkönyve. Szerk.: Dr. Kovács Pál. Kecskemét, 1893, k. n. 109 p., 1 sztl. lev., 131 p. Félvászon kötésben. |
F. FEJÉR MÁRIA-HUSZÁR LAJOS A magyar numizmatika bibliográfiája. Bp., 1977, Akadémia. 321 p. Vászonkötésben.
FÁBIÁN GYULA Hej, Rákóczi, Bercsényi, Bezerédj! Könyvbarátok kis könyvei. Horváth Jenő rajzaival. Bp., é. n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 316 p. Kiadói vászonkötésben. |
FARKAS GYÖRGY Gidres-gödrös Mogyoród. Mogyoród, 1988, Mogyoród Község Tanácsa. 243 p., 20 sztl. lev., 2000 pld. Kiadói ill. papírborítóban.
A fasiszta szovjetellenes, antidemokratikus sajtótermékek II. sz. jegyzéke. Bp., 1945, Magyar Miniszterelnökség Sajtóosztálya. 63 p. Tűzve, borító nélkül.
FEARN, ANN, DR. A gyógyítás katonája. Egy orvosnő Kínában. Ford.: Ruzitska Mária. Bp., é. n., Singer és Wolfner. 300 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
FEKETE ISTVÁN Köd. Győry Miklós rajzaival. Bp., 1960, Magvető. 321 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
FEKETE ISTVÁN Régi karácsony. Elbeszélések. IV. javított kiadás. Bp., 2000, Új Ember Kiadó. 159 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
A felvidéki magyarság húsz éve 1918-1938. Szerk.: a Magyar Statisztikai Társaság Államtudományi Intézete. Bp., 1938, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. 136 p., 2 sztl. lev., 8 kihajtható melléklet. Kiadói papírborítóban, belül elválik a gerinctesttől. |
FENIMORE, COOPER Bőrharisnya. Ford.: Mikes Lajos. Bp., é. n., Lampel R. Könyvkereskedése. 197 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. vászonkötésben. |
FOLYÓIRAT A konyha művészete. Szerk.: ifj. Sacelláry Györgyné, Vizváry Mariska. Bp., é. n., k. n. Viseltes vászonkötésben. |
FOLYÓIRAT A mi utunk. Társadalmi és irodalmi szemle. 1934. június. II. évf. 4. szám. Szerk.: Végh Dezső. Debrecen., 1934, Szerk. 13 p.
FOLYÓIRAT Der Kampf. Sozialdemokratische monatsschrift. Szerk.: Friedr. Adler, Otto Bauer, Adolf Braun és Karl Renner. VIII kötet. 1915. január-december. Bécs, 1915, Georg Emmerling. 416 p. Félvászon kötésben. |
FOLYÓIRAT Értesítő az Erdélyi Múzeum-Egylet orvos-természettudományi szakosztályából. I. Orvosi szak. XXVII. kötet. 1905. XXX. évf. Szerk.: Dr. Szabó Dénes. II. Természettudományi szak. Szerk.: Dr. Fabinyi Rudolf. Kolozsvár, 1906, Ajtai K. Albert Könyvnyomdája. 154 p., 3 sztl. lev., 50 p., 234 p., 1 sztl. lev., 55 p., 1 kihajtható mell. Félvászon kötésben. |
FOLYÓIRAT Iparosok olvasótára 1906/1-10. Pap János: Az agyagipar technológiája. XII. évf. 1906. 1-2. szám. Bp., 1906, Lampel R. Kk. 96 p. Hozzákötve: Dr. Körömy Árpád: Közállapotok a harmincéves háború idején. Wallenstein. XII. évf. 1906. 3-4. szám. Bp., 1906, Lampel R. Kk. 86 p., 1 sztl. lev. Hozzákötve: Hasznos Olvasmányok. XII. évf. 1906. 5-6. szám. Bp., 1906, Lampel R. Kk. 93 p. Hozzákötve: Gondos Sándor és Gondos Viktor: A vasút. XII. évf. 1906. 7-8. szám. Bp., 1906, Lampel R. Kk. 95 p. Hozzákötve: Hasznos olvasmányok. XII. évf. 1906. 9-10. szám. Bp., 1906, Lampel R. Kk. 93 p. Amatőr félvászon kötésben. |
FOLYÓIRAT Magyar fogorvosok lapja 1936. Nem kollacionált! XIV. évf. Szerk.: Dr. Horváth Lajos és Dr. Bihari Jenő. Bp., 1936, Magyar Fogorvosok Lapja Szerkesztősége. 798 p. Amatőr félvászon kötésben. |
FOLYÓIRAT Magyar fogorvosok lapja 1938. XVI. évf. 1-24. szám. Bp., 1938, Szerk. 2 sztl. lev., 800 p., 1 sztl. lev. Félvászon kötésben. |
FOLYÓIRAT Magyar lányok 1913. Képes hetilap fiatal leányok számára. II. kötet. 1913. XIX. évf. 27-53. szám. Szerk.: Tutsek Anna. Bp., 1913, Singer és Wolfner. 440 p. Kiadói kopottas, viseltes festett ill. vászonkötésben. |
FOLYÓIRAT Magyar népegészségügyi szemle. 1934. jan.-febr. II. évf. 1-12. szám. Szerk.: Dr. Schmidt Béla és Dr. Szigeti Imre. Bp., 1934, Szerk. 360 p., 5 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Munkássport. A Munkástestedző Egyesület hivatalos lapja. 1931. június. IV. évf. 2. szám. Szerk.: Méder Fülöp. Bp., 1931, Méder Fülöp. 8 p., felvágatlan.
FOLYÓIRAT Növényvédelem-Kertészet 1931. A M. Kir. Földmívelésügyi Minisztérium Növényvédelmi Irodájának lapja. 1931. VII. évf. Szerk.: Dr. Kerekes Lajos. Gebhardt Tibor rajzaival. Kertészet: 1931. V. évf. Szerk.: Dr. Jeszenszky Árpád. Bp., 1931, Szerk. IV p., IV p., 240 p., 31 t. Kiadói félvászon kötésben. |
FOLYÓIRAT Növényvédelem-Kertészet 1932. A M. Kir. Földmívelésügyi Minisztérium Növényvédelmi Irodájának lapja. 1932. VIII. évf. Szerk.: Dr. Kerekes Lajos. Gebhardt Tibor rajzaival. Kertészet: 1932. VI. évf. Szerk.: Dr. Jeszenszky Árpád. Bp., 1932, Szerk. IV p., 240 p., 5 t., IV p., 240 p. Kiadói félvászon kötésben. |
FOLYÓIRAT Sozialistische monatshefte. Szerk.: Josef Bloch. 1908. II. kötet. május-augusztusig. Berlin, 1908, Szerkesztőség. XVI p., 590-1096 p. Viseltes félbőr kötésben, elváló gerinccel. |
FOLYÓIRAT Sozialistische monatshefte. Szerk.: Josef Bloch. 1909. 1. kötet. 1-9. füzet. Berlin, 1909, Szerkesztőség. VIII p., 608 p. Félbőr kötésben, viseltes gerinccel. |
FOLYÓIRAT Szebb jövőt! Leventék képes hetilapja. 1941. okt. 4.-dec. 13. I. évf. 39-49. szám. Bp., 1941, Szerk. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Történeti szemle. VI. évf. 1917. 1. füzet. Szerk.: Angyal Dávid. Bp., 1917, MTA. 128 p., felvágatlan. Kiadói foltos, viseltes papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Városi szemle. XVII. évf. 2. szám. 1931. márc.-ápr. Tartalom: Dr. Krisztics Sándor: Az olasz fasizmus közigazgatási rendszere. Zelovich Kornél: Nagyvárosok közlekedése. A városi közigazgatás mechanizálása. Bp., 1931, Szerk. 178-339 p., 2 kihajtható mell. Kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Vezetők lapja. Szerk.: Dr. Koszterszitz József. VIII. évf. 1931. Bp., 1931, Magyar Cserkészszövetség. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
Forradalom előtt. Buda-pesti tollrajzok és életképek Petőfi korából. Szerk.: Waldapfel József. Bp., é. n., Franklin-Társulat. 212 p., 19 t. Kiadói kartonkötésben, ragasztott ill. papír védőborítóban. |
A forradalom és szabadságharc levelestára I. Összeállította, jegyzetekkel és bevezetéssel ellátta: V. Waldapfel. Bp., 1950, Közoktatásügyi Kiadó Vállalat. XXXV p., 438 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
Földrajzi zsebkönyv 1943. Szerk.: Vitéz Temesy Győző Dr. Bp., 1943, Magyar Földrajzi Társaság. 240 p. Térképhiány! Kiadói ill. papírborítóban. |
FRAKNÓI VILMOS Karai László budai prépost, a könyvnyomtatás meghonosítója Magyarországban. Bp., 1898, MTA. 459-477 p. Kiadói viseltes papírborítóban.
FÜLÖP MARGIT Tejtermékek kis szakácskönyve. 150 kipróbált recept. Bp., 1937, k. n. 38 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
GÁBOR ANDOR Meghalni jobb. Az Érdekes újság ingyenes húsvéti melléklete. 1917. Bp., 1917, Légrády Testvérek. 48 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
GÁSPÁRNÉ DÁVID MARGIT A divat története. Erkölcsök, szokások, viseletek. 1480-1765. Renaissance-barokk-rokokó. Bp., 1924, Pantheon. címkép, 254 p., 1 sztl. lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
GAUGUIN, PAUL Noa Noa. Ford.: Rónay György. Bp., 1942, Bibliotheca. 95 p. Kiadói foltos ill. kartonkötésben, viseltes gerinccel. |
Gazdasági ismeretek iparosok számára. Ipari Szakkönyvtár 2. Adó, társadalombiztosítási és könyvelési ismeretek. Szerk.: Dr. Puky Ferenc, Dr. Kozmutza Pál és Fábián Menyhért. Bp., é. n., Ipari Tanfolyamok Orsz. Vezetősége. 137 p. Kiadói félvászon kötésben. |
GERMANUS GYULA Gondolatok Gül Baba sírjánál. Művelődéstörténeti tanulmányok. Bp., 1984, Gondolat. 365 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
GERŐ LÁSZLÓ Maisons gothiques de Buda. Bp., 1966, Corvina. 66 p., 40 p. Kiadói ill. papírborítóban.
Gevaert-Handbuch. Herausgegeben von Carl Hackl. Berlin-Wien, 1916, Eigenverlag Gevaert. 184 p., 1 sztl. lev. Kiadói foltos ill. kartonkötésben, viseltes gerinccel. |
GILYÉN NÁNDOR-MENDELE FERENC-TÓTH JÁNOS A Felső-Tiszavidék népi építészete. Bp., 1975, Műszaki Könyvkiadó. 215 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
GRANASZTÓI PÁL Európai építészet. A Magyar Művészeti Tanács Könyvei I. Tanulmányok. Bp., 1947, Magyar Művészeti Tanács. 58 p., 9 sztl. lev. Kiadói szakadtas ill. papírborítóban. |
GULÁCSY IRÉN Fekete vőlegények I-III. Bp. 1932, Singer és Wolfner. 221 p., 1 sztl. lev., 281 p., 1 sztl. lev., 236 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben.
GULÁCSY IRÉN Jezabel I-III. Történelmi regény. Bp., 1944, Singer és Wolfner. 232 p., 317 p., 1 sztl. lev., 378 p., 3 sztl. lev. Kiadói kopottas félvászon kötésben. |
GURY, P. JOANNE PETRO Casus conscientiae in praecipuas questiones theologiae moralis. Ratisbonae, 1865, Manz. XIII p., 1 sztl. lev., 719 p. Félbőr kötésben.
GUTHI SOMA, DR. (GUTIUS) Nevető vádlottak. Bp., 1908, Adorján Testvérek. 96 p. Hozzá: Guthi Soma, Dr. (Gutius): A törvény nevében. Bp., 1908, Adorján Testvérek. 96 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. Hozzá: Guthi Soma, Dr. (Gutius): Keresztkérdések. Bp., 1908, Adorján Testvérek. 96 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. Hozzá: Guthi Soma, Dr. (Gutius): Budapesti típusok. Bp., 1908, Adorján Testvérek. 95 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
1600 |
GYÖRKEI JENŐ Spanyol földön a szabadságért. Hadtörténelmi Intézet és Múzeum. Bp., 1963, Zrínyi Katonai Kiadó. 269 p., 1 sztl. lev., 1600 pld. Kiadói félvászon kötésben, szakadtas ill. papír védőborítóban. |
Gyula 1944-1974. Kiss György, Koszta Rozália és Székelyhidi Attila tusrajzai. Gyula, 1974, Városi Tanács-Erkel Ferenc Múzeum. 32 t., 342/1000 sorszámozott pld. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
A gyulai várszínház első évtizede. Szerk.: Havasi István. Gyula, 1973, Várszínház. 63 p., 3000 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
A hadiflottáról. Összeállította: Gonda Béla. Ritka! Bp., é. n., Lampel R. Kk. Rt. 87 p. Kartonkötésben. |
HAJDU TIBOR Tisztikar és középosztály 1850-1914. História Könyvtár, Monográfiák 10. Ferenc József magyar tisztjei. Bp., 1999, História-MTA Történettudományi Intézete. 306 p., 2 db térképmelléklettel, 3000 példányban. Kiadói ill. papírborítóban. |
HALÁCSY DEZSŐ A magyar városokért. Bp., 1940, Szerző. 259 p. Kiadói vászonkötésben.
HALÁSZ ZOLTÁN Romvárosok a sivatagban. Stein Aurél Belső-Ázsia utazásai. II. kiadás. Bp., 1986, Móra Ferenc Könyvkiadó. 305 p., 3 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
HANKÓ ILDIKÓ - KISZELY ISTVÁN A nádori kripta. Bp., 1990, Babits Kiadó. 174 p., 1 sztl. lev., 28 t. Kiadói ill. papírborítóban.
HARSÁNYI ZSOLT Ecce homo I-IV. Munkácsy Mihály életének regénye. III. kiadás. Bp., 1939, Singer és Wolfner. 264 p., 271 p., 250 p., 208 p. Kiadói viseltes félvászon kötésben. |
1600 |
HARSÁNYI ZSOLT És mégis mozog a Föld I-III. Galilei életének regénye. Bp. 1937, Singer és Wolfner. 300 p., 323 p., 314 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
HARSÁNYI ZSOLT Magyar rapszódia I-IV. Bp., 1936, Singer és Wolfner. 312 p., 303 p., 356 p., 273 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben.
1600 |
HARSÁNYI ZSOLT Mathias Rex I-III. Hunyadi Mátyás életének regénye. Bp., 1937, Singer és Wolfner. 312 p., 336 p., 285 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
HARSÁNYI ZSOLT Szegény János I-II. Korvin János életének regénye. Bp., 1940, Singer és Wolfner. 280 p., 271 p. Kiadói vászonkötésben. |
HARTINK, A. E. Antik lőfegyverek enciklopédiája. Ford.: Kiss Tamás. Bp., 2004, Gabo Könyvkiadó. 240 p. Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
Házi kincsek 1903. Hasznos ismeretek tára. A háztartás, az egészség- és szépségápolás, valamint a társadalmi érintkezés köréből. Összeállította: Szabóné Nogáll Janka. II. bővített kiadás. Bp., 1903, Hornyánszky Viktor Cs. és Kir. Udvari Könyvnyomdája. 264 p., 24 sztl. lev. Kiadói kopottas ill. vászonkötésben. |
HEGEDÜS LORÁNT Ady és Tisza. Ady Endre szülőházának képével és a költő kéziratának másolatával. Bp., é. n., Nyugat. 120 p., 1 t. Kiadói vászonkötésben. |
HEKLER ANTAL A magyarországi barokk szobrászat európai helyzete. Értekezések a történeti tudományok köréből. Bp., 1935, MTA. 24 p., 12 t. Kiadói papírborítóban. |
HERMANN, WOLFGANG Militaria. Battenberg Antiquitäten-Kataloge. München, 1978, Battenberg. 153 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
HERMANN, WOLFGANG-WAGNER, ERNST-LUDWIG Alte Waffen. Battenberg Antiquitäten-Kataloge. München, 1979, Battenberg. 179 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
Hét év a kannibálok földjén. Molnár Mária leveleiből feldolgozta, összeállította és bevezetéssel ellátta: Ivanyos Lajos. III. kiadás. Bp., 1935. Magyar Ref. Külmisszió Szöv. 183 p., 8 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
HEVESY IVÁN A film életrajza. A film őskora és hőskora. A filmjáték dramaturgiája. Bp., 1943, HaFa (Hatschek és Farkas). 320 p. Vászonkötésben. |
HOFFMANN-HARNISCH, WOLFGANG Brazília. Ismeretlen világok. Egy forróövi nagybirodalom. Ford.: Dr. Csordás Nóra. Bp., é. n., Athenaeum. 316 p. Kiadói vászonkötésben, viseltes, szakadtas ill. papír védőborítóban. |
HONNEF, KLAUS Andy Warhol 1928-1987. Tucatáruból műalkotás. Ford.: Hernádi Miklós. Köln-Bp., 1994, Benedikt Taschen/Kulturtrade Kft. 95 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
HONT FERENC Az eltűnt magyar színjáték. Hivatásos színjátszásunk a Honfoglalástól a Mohácsi vészig. Bp., 1940, Officina. 181 p., 1 sztl. lev. Kiadói foltos ill. kartonkötésben, viseltes, félig hiányzó gerinccel. |
HORVÁTH CYRILL, DR. Pomerius. Bp., 1894, Singer és Wolfner. 161 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, aranyozott lapszéllel.
HORVÁTH ILONA Háztartási tanácsadó szakácskönyv. Bp., 1955, MNDSZ. 128 p. Kiadói félvászon kötésben.
HOWARD, L. O., DR. A házi légy. Életmódja, fertőző betegségeket terjesztő szerepe és irtásának módja. Ford.: Jablonowski József. Bp., 1917, Kir. Magy. Természettud. Társulat. XV p., 1 t., 232 p., 14 t. Kiadói nyl-kötésben. |
Hungary between Wilson an Lenin: The hungarian revolution of 1918-1919 and the big three. Szerk.: Peter Pastor. New York, 1976, East European Quarterly. VI p., 1 sztl. lev., 191 p. Kiadói vászonkötésben. |
HUNGLER JÓZSEF A török kori Veszprém. A Veszprém Megyei Levéltár kiadványai 4. Veszprém, 1986, Veszprém Megyei Levéltár. 228 p., 10 sztl. lev., 1 térkép mell., dedikált. Kiadói ill. kartonkötésben. |
IGNÁCZ RÓZSA Családi mondakör. Karcolatok, anekdoták életemből. Bp., é. n., Dante. 196 p. Kiadói félvászon kötésben. |
IGNÁCZ RÓZSA Keleti magyarok nyomában. Regényes útirajz. Biczó András rajzaival. Bp., 1941, Dante. címkép, 198 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
IGNÁCZ RÓZSA Prospero szigetén. Bp., 1960, Magvető. 238 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói félvászon kötésben, szakadtas ill. papír védőborítóban.
IGNÁCZ RÓZSA Torockói gyász. Történelmi regény. Kass János rajzaival. Bp., 1959, Móra Ferenc Könyvkiadó. 294 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
1400 |
Így működik a harmadik évezred technikája. Scientific American Books. Érdekességek a világ legismertebb tudományos magazinjából/Scientific American. Szerk.: Michael Wright és Mukul Patel. Pécs, 2001, Alexandra. 288 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
II. világháborús propaganda kiadvány 1939-1945. h. n., 1945, Egyesült Államok Tudósító Hivatala. 64 p. Vászonkötésben, restaurált állapotban.
ILLYÉS GYULA Franciaországi változatok. Bp., 1947, Nyugat. 147 p. Kiadói ragasztott ill. papírborítóban.
INTZE MIHÁLY Halotti beszéd Báró Wesselényi István emlékére. Igaz, tökélletes, és végre mennyei békességet nyert úri férjfiú, néhai méltóságos liber báró Hadadi.ő nagysága, a Kolo svári nemes reform ekklésiának és kollegyiomnak nagy-kegyességű fö curatora: kinek meg-hidegedett teste felett az Istennek beszédéből. h. n., 1758, k. n. számozatlan oldalak. Borító nélküli füzet. |
Irodalmi tájékoztató. Válogatott magyar könyvek jegyzéke. 1937-1938. XI. évf. Bp., 1937, Révai Irodalmi Intézet. 1083 p. Kiadói papírborítóban. |
Jahrbuch des siebenbürgischen karpathenvereins. XXX. Jahrgang 1910. Hermannstadt, 1910, Selbstverlag des. 181 p., 8 sztl. lev., 5 kihajtható mell. Kiadói papírborítóban. |
JAJCZAY JÁNOS-SCHWARTZ ELEMÉR Karácsony a művészetben. Bp., é. n., Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. 255 p. Kiadói ill. félvászon kötésben.
JÁSZI OSZKÁR Áloktobrizmus és bolsevizmus, Károlyi Mihály új programja...és más írások (1922-1955). Magyar Füzetek könyvei 6. Szamizdat. Áttördelt utánnyomás. h. n., 1984, AB Független Kiadó. 12 p., 6 p. Papírborítóban. |
JÁSZI OSZKÁR Áloktobrizmus és bolsevizmus, Károlyi Mihály új programja...és más írások (1922-1955). Magyar Füzetek könyvei 6. Szamizdat. Áttördelt utánnyomás. h. n., 1983, AB Független Kiadó. Papírborítóban. |
Jelentés a M. Kir. Báró Eötvös Loránd Geofizikai Intézet működéséről az 1936-1938. években. Összeállította: Dr. Fekete Jenő. Bp., 1939, k. n. 62 p., 1 sztl. lev., 8 db kihajtható mell. Papírborítóban. |
JOBBÁGYI GÁBOR "Ártatlan vagyok". Ismeretlen dokumentumok, emlékképek Tóth Ilonáról. Bp., 2007, Magyar Ház. 113 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
JÓKAI MÓR Egy magyar nábob. Képes díszkiadás. Bp., 1894, Athenaeum. címkép, XII p., 500 p., 1 sztl. lev. Kiadói nagyon viseltes, kopottas, dombornyomásos vászonkötésben. |
JÓSIKA MIKLÓS Abafi. Bp., 1933, Aczél Testvérek. 216 p. Kiadói papírborítóban.
K. PAPP MIKLÓS Caraffa és az Eperjesi vér-törvényszék I-II. I-II. kötet egybekötve. Történeti korrajzok a XVII. századból. Pest, 1863, Demjén és Sebes Bizománya. 170 p., 2 sztl. lev., 134 p., 1 sztl. lev. Vászonkötésben, ráragasztott papírral. |
1400 |
KAESZ GYULA Ismerjük meg a bútorstílusokat. IV. kiadás. Bp., 1978, Gondolat. 271 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
KÁLLAI ERNŐ Picasso. Bp., 1948, Singer és Wolfner. 173 p. Kiadói félvászon kötésben.
KALMÁR GUSZTÁV, DR. A népek és fajok harca. Szent István Könyvek 127. szám. A megélhetésért és a hatalomért. Bp., é. n., Szent István Társulat. 202 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
Kamera und kunst. Szerk.: Thomas Kankowszky. Bp., 1946, Dr. Georg Vajna und Co. 6 sztl. lev., 96 p. Félvászon kötésben. |
KATALÓGUS Battenberg 1991-1993. Kunst auktionen prise. München, 1991-1993, Battenberg. 481 p. Félvászon kötésben, fénymásolt lapokkal! |
KATALÓGUS Battenberg. Kunst antiquitäten sammelobjekte. Preiskatalog 1993. München, 1993, Battenberg. 602 p., 7 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
KATALÓGUS Dorotheum. Historische Waffen, Uniformen, Militaria. Dienstag, 21. Februar 2006, Palais Dorotheum. Wien, 2006, Dorotheum. 124 p. Hozzá: Dorotheum. Jagd-, Sport- und Sammlerwaffen. Samstag, 6. März 2010, Palais Dorotheum. Wien, 2010, Dorotheum. 119 p. Kiadói papírborítóban. Kiadói papírborítóban. |
KATALÓGUS Henry s auktionen. Antiquitäten, Kunst, Tafelsilber, Schmuck, Armband- und Taschenuhren Orientteppiche. Auktionen: Mittwoch-Samstag, 25.06.-28.06.97. Mutterstadt, 1997, Henry s Auktionhaus. 271 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
KATALÓGUS The Lyle antiques and their values. Glass. Identification and Price Guide. Denmark, 1988, Lyle Publications. 255 p. Kiadói kopottas ill. kartonkötésben. |
KATONA JÓZSEF - DÖMÖTÖR JÓZSEF Magyar borok-borvidékek. Bp., 1963, Mezőgazdasági Kiadó. 205 p., 1 sztl. lev., I-XIX t., több helyen szövegközti aláhúzásokkal. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban.
KIRÁLY ILONA Árpádházi Szent Margit és a sziget. Bp., 1979, Szent István Társulat. 355 p., 24 sztl. lev. Kiadói nyl-kötésben.
A Királyi Magyar Természettudományi Társulat évkönyve 1928-ra. Bp., 1928, Kir. Magy. Természettud. Társulat. 128 p. Kiadói papírborítóban.
KISZELY ISTVÁN A Föld népei. Európa népei. Bp., 1979, Gondolat. 735 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
KÓBOR TAMÁS Szent Harpagon. Bp., 1932, Globus. 126 p., 1 sztl. lev. Kiadói foltos, viseltes papírborítóban.
Kókay Krisztina. Bp., 2003, Kókay Krisztina. számozatlan oldalak. Kiadói kartonkötésben.
KOZMA DEZSŐ Koltói ősz. Petőfi Júliája. Kolozsvár-Napoca, 1985, Dacia. 205 p., 17 sztl. lev.,. Kiadói ill. (Árkossy István) papírborítóban. |
KÖGL, J. SZEVERIN Mosonmegyei német kéziratos énekeskönyvek. Német néprajztanulmányok. Bp., 1941, Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó. 148 p., 2 t., felvágatlan, dedikált. Papírborítóban. |
KÖVES GÁBOR ZOLTÁN Angóra. Nyúltenyésztése, takarmányozása/Gyapjú fonása, feldolgozása. Bp., é. n., k. n. 111 p. Kiadói foltos papírborítóban. |
Középkori anekdoták. Válogatta, fordította, az előszót és a kereső szövegét írta: Szabó György. Bukarest, 1976, Kriterion. 205 p., 1 sztl. lev. Hozzá: A sajtó humora. Ötszázz vicc(féle). Olló, gereblye, élet: Bényei József. Debrecen, 1992, Csokonai Kiadó. 272 p. Kiadói ill. papírborítóban. Kiadói kartonkötésben. |
KRENN, PETER Schwert und Spiess=Swords and spears. Angol-német nyelvű! Ried im Innkreis, 1997, Kunstverlag Hofstetter. 66 p. Hozzá: Krenn, Peter, Dr.: Gewehr und pistole=Rifles and pistols. Angol-német nyelvű! Ried im Innkreis, 1990, Kunstverlag Hofstetter. 68 p. Kiadói ill. papírborítóban. Kiadói ill. papírborítóban. |
Kunsthistorisches Museum Bécs. A világ nagy múzeumai. Szerk.: Georg J. Kugler. Ford.: Havas Lujza. Bp., 1991, Corvina. 160 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
KUNT ERNŐ Temetők népművészete. Magyar Népművészet. Bp., 1983, Corvina. 64 p., 30 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
LÁSZLÓ GYULA-RÁCZ ISTVÁN A nagyszentmiklósi kincs. Bp., 1977, Corvina. 191 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
Lélekelemzési tanulmányok. Dolgozatok a pszichoanalízis főbb kérdéseiről. Bp., 1933, Somló Béla Könyvkiadó. 311 p. Vászonkötésben. |
LINTERNÉ FITTLER VILMA, DR. Jézuska pajtásai. Gyermeklegendák. Márton Lajos rajzaival. II. kiadás. Bp., é. n., Szent István Társulat. 40 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
LONDESZ ELEK A mennyei koldusasszony. Költemények. Bp., é. n., Athenaeum. 100 p. Kiadói vászonkötésben. |
LÖBL DEZSŐ A Löbl-nyomda hatvan éve. Dallos Hanna rajzaival. Bp., 1936, Löbl Dávid és Fia. 60 p., 1 sztl. lev. Kartonkötésben, viseltes gerinccel. |
LYKA KÁROLY Közönség és művészet a századvégén. 1867-1896. Bp., 1947, Új Idők Irodalmi Intézet Rt. 160 p. Kiadói félvászon kötésben. |
M. POGÁNY BÉLA Koldusok a Szajnaparton I-II. I-II. kötet egybekötve. Bp., 1932, Dante. 146 p., 225 p. Vászonkötésben. |
MACGREGOR, CYNTHIA 365 játék suli után. Játssz velünk! Ötletek gyakorló szülőknek. Pécs, 1999, Alexandra. 416 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
Magyar államélet. Nemzetnevelők Könyvtára 6. I. Nemzetismeret. Bp., 1942, Orsz. Közp. Tanács. 193 p., 1 kihajtható mell. Kiadói félvászon kötésben. |
Magyar anekdotakincs I. Gyűjtötte és magyarázza: Tóth Béla. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é. n., Singer és Wolfner Irodalmi Intézet. 399 p. Kiadói kopottas, aranyozott ill. vászonkötésben, viseltes gerinccel. |
Magyar anekdotakincs II. Gyűjtötte és magyarázza: Tóth Béla. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é. n., Singer és Wolfner Irodalmi Intézet. 381 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopottas, aranyozott ill. vászonkötésben. |
Magyar anekdotakincs III. Gyűjtötte és magyarázza: Tóth Béla. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é. n., Singer és Wolfner Irodalmi Intézet. 398 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopottas, aranyozott ill. vászonkötésben, viseltes gerinccel. |
Magyar anekdotakincs IV. Gyűjtötte és magyarázza: Tóth Béla. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é. n., Singer és Wolfner Irodalmi Intézet. 388 p. Kiadói kopottas, aranyozott ill. vászonkötésben. |
Magyar anekdotakincs V. Gyűjtötte és magyarázza: Tóth Béla. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é. n., Singer és Wolfner Irodalmi Intézet. 375 p. Kiadói kopottas, aranyozott ill. vászonkötésben, új gerinccel. |
Magyar anekdotakincs VI. Gyűjtötte és magyarázza: Tóth Béla. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é. n., Singer és Wolfner Irodalmi Intézet. 376 p., 2 sztl. lev. Kiadói kopottas, aranyozott ill. vászonkötésben. |
Magyar cserkészet-világcserkészet. Hungarian Scouting - World Scouting. Szerk.: Zombori István. Magyar-angol nyelvű! Szeged, 1989, k. n. 159 p. Kiadói papírborítóban. |
Magyar könyvészet 1936. Összeállította: Dr. Szollás Ella, Dr. Droszt Olga és Dr. Mokcsay Júlia. Bp., 1939, Orsz. Széchenyi Könyvtár. XIX p. , 2 sztl. lev., 512 p., 2 sztl. lev. Vászonkötésben. |
Magyar könyvészet 1937. Összeállította: Dr. Szollás Ella, Dr. Droszt Olga és Dr. Mokcsay Júlia. Bp., 1940, Orsz. Széchenyi Könyvtár. 608 p., 3 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
Magyar könyvészet 1938. Magyarország évi könyvészete 3. Összeállította: Dr. Szollás Ella, Dr. Droszt Olga és Dr. Mokcsay Júlia. Bp., 1941, Orsz. Széchenyi Könyvtár. 638 p., 1 sztl. lev. Vászonkötésben. |
Magyar könyvészet 1940. Magyarország évi könyvészete 5. Összeállította: Dr. Szollás Ella, Dr. Droszt Olga és Dr. Mokcsay Júlia. Bp., 1942, Orsz. Széchenyi Könyvtár. 670 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
Magyar művészet 1919-1945. II. Szerk.: Kontha Sándor. Bp., 1985, Akadémia. 573 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
Magyar remekművek. Budavári Palota 1969. szept.-1970. dec. Szerk.: Jakubik Anna. Bp., 1969, Magyar Nemzeti Galéria. 80 p., 1 sztl. lev., XLVIII t., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
Magyarország bélyegei 1850-től 1948-ig. XI. kiadás. Bp., 1948, Székely Sándor. 183 p. Kiadói foltos ill. papírborítóban. |
MAKKAI SÁNDOR-RÓNAI ANDRÁS-ASZTALOS MIKLÓS-GERGELY PÁL A mi Erdélyünk. 24-26. szám. Szerk.: Kovrig Béla. Bp., 1940, Nemzeti Könyvtár. 111 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
MÁLNÁSSY LÁSZLÓ Kis gombás könyv,. Ill.: Málnássy András. Kolozsvár, 1972, Dacia Könyvkiadó. 149 p., 1 sztl. lev., 6 t. Kiadói nyl-kötésben. |
MARKÓ BÉLA Kié itt a tér? Válogatott közéleti cikkek, előadások 1991-2009. Bp., 2010, Pallas-Akadémia Könyvkiadó. 228 p., 2 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben. |
MAROSI LÁSZLÓ Két évszázad katonazenéje Magyarországon. A magyarországi katonazene története. Katonamesterek 1741-1945. Bp., 1994, Zrínyi. 242 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
MAY KÁROLY A datolya honából. Keleti útirajzok. Átdolgozta: Dr. Szabó Károly. Bp., é. n., Athenaeum. 248 p., 2 sztl. lev., 4 t. Kiadói ill. festett vászonkötésben. |
MAY KÁROLY A szkipetárok földjén. Átdolgozta: Dr. Szabó Károly. Bp., 1916?, Athenaeum. 2 sztl. lev., 240 p. Kiadói viseltes ill. félvászon kötésben. |
MEGYERY ELLA Franco Spanyolországban. A világ körül. Bp., 1938, Dante. 204 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, széteső állapotban. |
MERÉNYI-METZGER GÁBOR A vitézvári báró Simonyi család története. Gyula, 1999, Békés Megyei Levéltár. 75 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban.
MESTERHÁZI LAJOS A négylábú kutya. III. kiadás. Bp., 1977, Szépirodalmi Könyvkiadó. 200 p., 2 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
MICHAELIS, SOPHUS A szép Giovanna. Regény a tornyok városából. Ford.: Fodor Gyula. Bp., é. n., Singer és Wolfner. 80 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
MILLER, JUDITH L art nouveau. Francia nyelvű! Párizs, 2012, Gründ. 239 p. Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
MISTRAL, FREDERI Miréio. A szerelem eposza 12 énekben. Provencal költemény. Ford.: Gábor Andor. Bp., 1916, Dick Manó. VIII p., 239 p. Kiadói ill. (Végh G.) papírborítóban. |
MODELLAUTÓ KATALÓGUS The yesteryear book 1956 to 1993 (Matchbox). Szerk.: Kevin McGimpsey and Stewart Orr. Chester, 1993, Major Productions Ltd. számozatlan oldalak. Spirálozva, fénymásolt! |
MOLDOVÁNYI ÁKOS Boldog lett-e ki kertre vágyott? Bp., é. n., Officina Nova. 119 p. Hozzá: Moldoványi Ákos: "Kertész legyen ki boldogságra vágyik!" Ill.: Dallos Jenő, Endrődi István és Fülöp György. Bp., 1986, Mezőgazdasági Kiadó. 177 p., 25 sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. kartonkötésben.
MOLY TAMÁS Álruhában és egyéb kis mesék. Tolnai kis könyvtára. Bp., é. n., Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat. 128 p. Kiadói viseltes, foltos ill. kartonkötésben. |
Morgenländische Teppiche. Bibliothek für Kunst-u. Antiquitätensammler Band 19. Ein Auskunftsbuch für Sammler und Liebhaber. Szerk.: H. Ropers. Berlin, 1920, Richard Carl Schmidt & Co. 144 p., 8 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben. |
MORÓ LAJOS Tőrök. Válogatás magyar magángyűjteményekből. Bp., 2006, Moró Antik. 258 p., 1 sztl. lev., 800 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
MŰEMLÉKEINK-VÁRAK Gerő László: A Budai vár. Műemlékeink. Bp., 1962, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. 42 p., 1 sztl. lev. Hozzá: Pataky Pál: A Bujáki vár. Műemlékeink. Bp., 1959, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. 39 p. Kiadói ill. kicsit viseltes papírborítóban. Hozzá: Éri István: Nagyvázsony. Műemlékeink. Bp., 1959, Képzőművészeti Alap. 68 p. Kiadói ill. papírborítóban. Hozzá: Ferenczy Károly-Gergelyffy András: A Diósgyőri vár. Műemlékeink. Bp., 1961, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Kiadói ill. papírborítóban. Hozzá: Gerő László: A Siklósi vár. Bp., 1958. Képzőművészeti Alap. 47 p. Kiadói ill. papírborítóban. Hozzá: Molnár József: Eger török műemlékei. Műemlékeink. Bp., 1961, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. 37 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. Kiadói ill. papírborítóban. |
NAGEL, GERT Möbel. Battenberg Antiquitäten-Kataloge. München, 1977, Battenberg. 222 p., 7 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
A nagy dekameron. II. szám. Szerk.: Hevesi Sándor. Bp., 1920, Genius. 66-128 p., felvágatlan. Kiadói ill. papírborítóban. |
NAGY IMRE A magyar nép védelmében. h. n., 1957, Forradalmi Tanács. 235 p. Papírborítóban.
NAPTÁR A Pesti Hírlap 1934. évi nagy naptára. A Pesti Hírlap Könyvtára 10. kötet. XL évf. Bp., 1934, Légrády Testvérek. 416 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
NAPTÁR Képes naptár 1946. II. kiadás. Szerk.: Környei Elek és Nagyrévi György. Bp., 1946, Független Kisgazda-, Földmunkás- és Polgári Párt Orsz. Propaganda Oszt. 183 p. Kiadói ill. papírborítóban, viseltes gerinccel. |
NÉMETH LAJOS Nagy Balogh János. Bp., 1960, Képzőművészeti Alap Kiadóváll. 153 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben.
A Nemzeti Páholy titkárának évi jelentése az 1910. évről. Szerk.: Dr. Dingha Béla. Bp., 1911, k. n. 12 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
NEUMANN, ALFRED Hatan voltak. Ford.: Kertész K. Róbert. Bp., é. n., Új Idők Irodalmi Intézet Rt. 301 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
Női divatipari szakrajzok és díszítőrajzok példatára. Ipari Szakkönyvtár 39-41. Iparosok és iskolák számára. Összeállították: vitéz Spolarich László, Kasenszky Margit, Király Etelka, Müllerné Konkoly Thege Ilona és Fries Erzsébet. Bp., é.n., Ipari Tanfolyamok Országos Vezetősége. 245 p. Kiadói félvászon kötésben. |
OBERFRANK FERENC Az aranyművesség története. Bp., 1986, Műszaki Könyvkiadó. 123 p. Kiadói ill. papírborítóban.
OETTINGEN, WALTER VON, PROF. DR. Leitfaden der praktischen kriegs-chirurgie. Anhang: Die heereskrankheiten und ihre bekämpfung. Dresden-Leipzig, 1915, Theodor Steinkopff. XVIII p., 400 p., 82 p., 2 sztl. lev. Kiadói foltos, viseltes vászonkötésben. |
Olvasókönyv. Az elemi népiskolák IV. osztálya számára. Szerk.: Havas István, Peres Sándor és Pósa Lajos. Mühlbeck Károly rajzaival. II. javított kiadás. Bp., 1911, Singer és Wolfner. 224 p. Kiadói kartonkötésben. |
O NEILL, EUGENE Drámák I-II. Ford.: Bányay Geyza, Ottlik Géza és Vajda Miklós. Bp., 1974, Európa. 468 p., 2 sztl. lev., 524 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
Országos Képzőművészeti kiállítás 84. A Budapesti Tavaszi Fesztivál keretében 1984. márc. 16.-május 13. Műcsarnok, Budapest. Szerk.: Frank János. Bp., 1984, Műcsarnok. 10 p., 90 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban, a fedlap középen megtörve. |
Ötszáz éves a kolozsvári Farkas utcai templom. A Ráday gyűjtemény füzetei 2. Szerk.: K. Fogarasi Zsuzsa. Bp., 1986,. 79 p., 1 sztl. lev., 5000 pld. Kiadói foltos ill. papírborítóban. |
P. BRESTYÁNSZKY ILONA Ismerjük meg a kerámiát. A kerámia és a porcelán története. II. átdolgozott és bővített kiadás. Bp., 1976, Gondolat. 422 p. 1 sztl. lev., 4 t. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
PACH ZSIGMOND PÁL Szürkeposztó, szűrposztó, szűr. Társadalom- és Művelődéstörténeti tanulmányok 31. Fejezetek a magyarországi szövőipar korai történetéből. Bp., 2003, MTA Történettudományi Intézete. címkép, I-XXI., 171 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
PALLAGI GYULA, DR. Rajzok a természet köréből. Bp., 1899, Lampel Róbert. 141 p., 1 sztl. lev. Kiadói nagyon viseltes ill. félvászon kötésben.
PÁLYI EDE Kommunista közmegegyezés. Bp., 1919, Dick Manó. 112 p., felvágatlan. Kiadói viseltes papírborítóban.
Párkány - Nemcsak fürdőzőknek. Térképek, természet, történelem, helyleírás, turisztika. h. n., é. n., Vadas Kft. 157 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
PÁZMÁNY DÉNES Növényhatározó. Kolozsvár-Napoca, 1983, Dacia Könyvkiadó. 295 p., 64 tábla képmelléklet. Kiadói ill. nylkötésben.
PÉNZES ANTAL Budapest élővilága. Kir. Magy. Természettudományi Társulat Könyvkiadóvállalata 125. kötet. Borbás Vince, Frivaldszky Imre és János emlékének. Bp., 1942, Kir. Magy. Természettudományi Társulat. XX p., 236 p., 40 t. Kiadói félvászon kötésben. |
A Pesti Hírlap kincsesháza 1928. A Pesti Hírlap Könyvtára 4. kötet. Bp., 1928, Légrády Testvérek. 480 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
PETŐFI SÁNDOR Az apostol. Magyar Olvasó. Kolozsvár, 1945, Méhkas Diákszövetkezet. LXVII p., 84 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
PETŐFI, ALEXANDER Gedichte. Insel-Bücherei Nr. 351. Leipzig, é. n., Auswahl und Nachwort von Rober Gragger. 77 p., 1 sztl. lev. Kartonkötésben. |
Petőfi-adattár I. A magyar irodalomtörténetírás forrásai. Petőfi az egykorú sajtóban és egyéb nyomtatott forrásokban. Szerk.: Kiss József. Bp., 1987, Akadémia. 440 p., 12 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
Philosophia morum. In usum Universitatis, et Academiarum per Regnum Ungariae, et provincias eidem adnexas. Budae, 1796, Tipis Ac Sumtibus Regiae Universitatis. 150 (140 valójában, mert elírták) p. Hiányos, viseltes papírborítóban. |
PLAKÁT 33. sz. katonai rendelet 1919 szeptember 1! Önműködő járművek bejelentési kötelezettsége és közlekedési korlátozása. Háromnyelvű (román, magyar, német). 72x62 cm. Többször hajtott, szélein beszakadásokkal, szakadt. |
PLAKÁT A csecsemőápolásról. Segítségért és tanácsért a szoptató anyák forduljanak a Budapesti Központi Segítő Bizottság anyavédő osztálya. Központi Városház IV. 2 Városház u. 9.5. 63x94 cm. június 10. 1916. Többször hajtott, szélein beszakadásokkal, lyukas. |
PLAKÁT A hadisegélyek újból való megállapítása. 1918 január 29. A Székesfőváros Tanácsa. 47x63 cm. Többször hajtott, szélein beszakadásokkal, lyukakkal, hiánnyal. |
PLAKÁT A magyar nemzethez! A magyar nemzet sorsdöntő órákat élt át... Horthy és gróf Bethlen István. 1921 október 24. 63x95 cm. Többször hajtott. |
7000 |
PLAKÁT A Magyar néphez! Összefogásra, támogatásra felhívás... József főherceg tábornagy. 59x84 cm. Egyszer hajtott, szélein beszakadásokkal, lyukakkal. |
PLAKÁT A nemzetgyűlési választások. A m. kir. minisztérium a választói jogi szabályozásai. Folkusházy h. polgármester. 1922. 62,5x94,5 cm. Többször hajtott, szélein beszakadásokkal, hiánnyal. |
PLAKÁT A Népköztársaság Elnöki Tanácsának Törvényerejű rendelete a rögtönbíráskodásról... 1956. december 9. Dobi István, Kristóf István. 41x59 cm. Szélein kis beszakadással. |
6000 |
PLAKÁT A vendéglői étkezés szabályozása. A Székesfőváros Tanácsa. 1916 október 24. 62,5x94 cm. Többször hajtott, szélein beszakadásokkal, hiánnyal. |
PLAKÁT Ajándékozz könyvet, Mikulás. 1956. Gr.: K. Bócz István. 57x84 cm. Többször hajtott. |
6000 |
PLAKÁT Antikvárium, Azonnal pénzhez jut! Hozza be kiolvasott könyveit, magas áron megvásároljuk! 1966. 56,5x82,5 cm. Többször hajtott, szélén kis beszakadással. |
PLAKÁT Az 1919 május 1., 8., 23., 28. sz. rendelet módosítása. Mardarescu tábornok (az erdélyi csapatok parancsnoka), Panaitescu tábornok (vezérkari főnök), Pirici ezredes (Budapest térparancsnoka). Kétnyelvű (román- magyar) 63x48 cm. Többször hajtott, szélein beszakadásokkal, lyukakkal. |
PLAKÁT Budapest Nagycirkusz, Az ördöngős taxi. Gr.: Vogel Eric. 56x84 cm. Többször hajtott, szélein beszakadásokkal. |
6000 |
PLAKÁT Cirkusz, Horváth állatparádéja. 1958. Gr.: K. Bócz István. 47,5x69 cm. Többször hajtott. |
6000 |
PLAKÁT Ébredő Magyarok! Szabadságharcunk vége felé jár. Impozánsan ünnepeljük meg március idusát! IV. kerület Sörház u. 3. Ébredő Magyarok Egyesülete. 58x84 cm. Többször hajtott, szélein beszakadásokkal, lyukas. |
PLAKÁT Éhezünk!... Tovább nem tűrhetünk! Mozduljon meg hát a keresztény Magyarság! Nagygyűlés a Székesfővárosi Vigadóban. Ébredő Magyarok Egyesülete. 63x95 cm. Többször hajtott, szélein beszakadásokkal, lyukas. |
6000 |
PLAKÁT Éljen április 4. Hazánk felszabadulásának évfordulója. (doboló úttörő). 1960. Gr.: Bánhegyi. 57,5x84 cm. Többször hajtott, szélein beszakadásokkal. |
PLAKÁT F.T.C. Sporttelepe (IX., Üllői út 129). Iskolai Sport és Tornaünnepélyt rendez. - felvonulás, himnusz, tornaszabadgyakorlatok, cserkészgyakorlatok... -F.T.C.-B.S.E. football mérkőzés. 63x95 cm. Többször hajtott, szélein beszakadásokkal, lyukas. |
PLAKÁT Felhívás. 1848-1948 1948 január 1.e az 1848-as szabadság-küzdelmelmek emlékévének első napja: A lakosság Lobogózza fel Budapest összes házait. Bognár József polgármester. 1947 december 31. 42x59 cm. Többször hajtott, szélein beszakadásokkal, szakadásokkal. |
PLAKÁT Felhívás a Magyarországon keresztül hazájukba igyekvő volt orosz hadifoglyokhoz! Jelentkezési kötelezettség a spanyol konzulátusnál, mielőbbi hazaszállítás miatt. Magyar Belügyminiszter. Háromnyelvű (orosz-német-magyar). 1919 március 5. 59x93 cm. Többször hajtott, szélein beszakadásokkal. |
6000 |
PLAKÁT Felhívás. Az önkéntes Hunyadi páncélgránátos hadosztályba való jelentkezésre. M. kir. Honvédelmi miniszter. 50x69 cm. Többször hajtott, szélein beszakadásokkal. |
PLAKÁT Fiedrich kezébe a kormányrúddal! Állami kezelésbe a szénbányákkal! Minden becsületes keresztény a betétjeit a zsidó bankokból utaltassa át a M. Kir. Postatakarékpénztárhoz! A zsidóknak pusztulnia kell innen, hogy meggyógyulhassunk... Antiszemita Párt. 29x84 cm. Többször hajtott.
PLAKÁT Film: Csibészek. Rendezte: Jean Dreville, Főszereplők: Noel Noel, Micheline Farncey. 1949, Mafilm. 18,5x84 cm. Többször hajtott, szélein beszakadásokkal, kis sarokhiány. |
12000 |
PLAKÁT Film: Dr. Kovács István. Szereplők: Páger Antal, Simor Erzsi, Tóth Júlia. MF3 Film, Gr.: Muskovszky. 18,5x84 cm. Többször hajtott. |
12000 |
PLAKÁT Film: Eladó birtok! Rendezte: Bánky Viktor, Főszereplők: Páger Antal, Szeleczky Zita. Kárpát film. 18x84 cm. Többször hajtott, szélein beszakadásokkal. |
12000 |
PLAKÁT Film: Ne fordulj vissza fiam! 1956, jugoszláv. Gr: Máté András. 48x69 cm. Kétszer hajtott, szélein beszakadásokkal. |
6000 |
PLAKÁT Film: Szerető fia Péter. Rendezte: Bánky Viktor, Főszereplők: Páger Antal, Bordy Betta, Somlay Antal. Erdélyi Kárpát film, Gr: Muskovszky. 31x98 cm. Többször hajtott, szélein beszakadásokkal. |
12000 |
PLAKÁT Gyülekezzetek a Szent Korona köré! Magyarország nem volt hanem lesz... Magyar Királyság Pártja. VIII. kerület Eszterházy u. 25. 63x95 cm. Többször hajtott, szélein beszakadásokkal, lyukas. |
PLAKÁT Hirdetmény. A m. kir. állami lótenyész intézetek részére szükséges polgári lóápoló személyzet biztosítása érdekében a lakosság önkéntes jelentkezésére felhivatik. 1922. Mayer János s.k. m.kir. földművelésügyi miniszter. 41x58 cm. Többször hajtott. |
PLAKÁT Hirdetmény. 1. Egyetlen magyar tisztnek vagy altisztnek sincs megengedve a fegyverviselés. 2. Este 23 után tilos Budapest utcáin a szabad közlekedés.... Pirici ezredes (Budapest térparancsnoka). Kétnyelvű (román-magyar). 1919 augusztus 27. 63x48 cm. Többször hajtott, szélein beszakadásokkal, szakadásokkal, lyukakkal. |
PLAKÁT Hirdetmény a rögtönbíráskodás (statárium) elrendeléséről. A magyar igazságügy miniszter 1912. évi rendelete értelmében. A Törvényszék elnöke. Budapest, 1919. november 14. 54x79,5 cm. Többször hajtott, szélein beszakadásokkal. |
PLAKÁT Ifjúsági Sporthét 1956 Augusztus 17-23. - Ifjúsági tornaünnepély a Népstadionban, - Nemzetközi úszó-, műugró-, vízilabdatorna, Margitsziget versenyuszoda, - Nemzetközi teniszverseny, Margitsziget Dózsa teniszstadion, - Nemzetközi gyorsasági motorkerékpár- autóverseny , Városliget. 59x84 cm. Többször hajtott, szélein beszakadásokkal, lyukakkal.
PLAKÁT Jelentkezés az Egyesületi Hadikonyhákra. 1917 november 24. 47,5x63 cm. Többször hajtott, szélein beszakadásokkal, szakadásokkal. |
PLAKÁT Kiáltvány az Ébredő Magyarokhoz! Levették állarcukat az álkeresztények, szolgahada élén támadásra indult a zsidóság! 1920. 63x96 cm. Többször hajtott, szélein szakadásokkal, közepén lyukkal. |
6500 |
PLAKÁT Magyar Szovjet Művelődési Társaság VIII. ker. csoportja Felszabadulási emlékünnepélyt rendez. Katona fegyverrel. 1949 április 9. 41,5x59 cm. Többször hajtott, szélein beszakadásokkal. |
PLAKÁT Magyarországi Antiszemita Szövetség a zsidókérdést paktálás nélkül, elszánt következetességgel, a legradikálisabban, teljes fertőtlenítéssel akarja megoldani. VIII. kerület Baross u. 34. 84x58 cm. Többször hajtott, szakadt gyűrött. |
PLAKÁT Minden politizálás kárba veszett, míg nem tudjuk: mekkora lesz Magyarország s békekötés után? Tömörüljünk Magyarország Területi Épségének Védelmi Ligájába! IV. kerület Gerlóczy u. 11. 63x95 cm. Többször hajtott, szélein beszakadásokkal. |
PLAKÁT Mű-kárpitosi és játékbaba készítő tanfolyam művelt nők részére. Az üteg utcai polgári leányiskola igazgatósága. 1916 június. 63x95 cm. Többször hajtott, gyűrődésekkel, beszakadással. |
PLAKÁT MŰREPÜLŐ MODELLEK ORSZÁGOS VERSENYE MÖHOSZ RENDEZÉSÉBEN, MARGITSZIGETI ÚTTÖRŐ STADION. 1956. Gr.: Szabó E. 47,5x69,5 cm. Többször hajtott, szélein beszakadásokkal. |
15000 |
PLAKÁT Otthonában a nagyvilág. 1966. Gr.: Sándor Margit. 57x83 cm. Kétszer hajtott. |
6000 |
PLAKÁT Parancs! Hadviseltek! Hadiözvegyek! Hadiárvák! Megalakult a Hadviseltek Országos Pártja. Sorakozó! A szeplőtlen zászló alá! VIII. Aggteleki u 11. 61x95 cm. Többször hajtott, szélein beszakadásokkal, lyukas. |
PLAKÁT Termékfeleslegeidet napi áron felvásárolja a földműves szövetkezet. Gr.:Gönczi. 59,5x48,5 cm. Többször hajtott. |
7000 |
PLAKÁT Tolsztoj Leó: Szellemesek (a felvilágosodás gyümölcsei, szatirikus vígjáték). Magyar Néphadsereg színháza. 1953. Gr.: K. Bócz István. 47,5x69 cm. Kétszer hajtott. |
6000 |
PLAKÁT Újra itt a fémgyűjtő hónap! 1957 (doboló úttörő). Gr.: Gaál Mátyás. 49x69,5 cm. Többször hajtott. |
PLAKÁT XXI. kerület Antiszemitái! Az Antiszemita Párt jelöltet állít a ti kerületetekben. Gyertek be hozzánk sürgősen keresztény testvéreink, az előttünk lévő kritikus napok megbeszélésére, hogy a nemzetgyűlésen felvághassuk a zsidókelevényt, mellyel megoldódik a boldogulásunk minden problémája
. A magyarországi Antiszemita Párt. 58x42 cm. Kétszer hajtott.
9000 |
PLAKÁT Zsidók szabadkőművesek ás áruló keresztények állottak a nemzet megújhodása elé és parlamentet szereztek maguknak.... Nagygyűlésre való felhívás. Ébredő Magyarok Egyesülete. Székesfővárosi Vigadó nagyterme. 63x94 cm. Többször hajtott, szélein beszakadásokkal, lyukas. |
PLOHN JÓZSEF Negyvennyolcas honvédportrék. Bp., 1992, Zrínyi Kiadó. 175 p., több helyen színes szövegkiemelővel jelölve. Kiadói műbőr kötésben.
PONGRÁCZ IRÉN GRÓFNŐ Klárika hercegnő kalandjai. Bp., é. n., Szent István Társulat. 74 p. Kiadói ill. vászonkötésben.
PREISWERK GUSZTÁV, DR. MED. ÉS PHIL. A stomatologia tankönyve és atlasz. A Magyar Orvosi Könyvkiadó-Társulat Könyvtára XCII. kötet. Ford.: Dr. Szabó József. Bp., 1904, Singer és Wolfner. XXIV p., 295 p., 1 sztl. lev., 44 t. Kiadói nagyon viseltes vászonkötésben. |
PRESSLER, RUDOLF-STRAUB, ROBIN Biedermeier-Möbel. Battenberg Antiquitäten-Kataloge. München, 1986, Ernst Battenberg. 204 p., 8 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
PROHÁSZKA FERENC Szőlő és bor. IV. átdolgozott kiadás. Bp., 1958, Mezőgazdasági Kiadó. 257 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban, karton tokban. |
PROKOP PÉTER Igaz ember módra. Bp., 2002, Jel Kiadó. 380 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban.
PROKOP PÉTER Innen s a mindeneken túl. Bp., 2001, Jel Kiadó. 360 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban.
PROKOP PÉTER Pukkanó buborék. Bp., 2008, Jel Kiadó. 356 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban.
PROKOP PÉTER Üdvösségünk. Jézus neve Litánia. Róma, 1984, k. n. 205 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
RACHMANOVA, ALEXANDRA Házasság a vörös viharban. Egy orosz diáklány naplója. Ford.: Benedek Marcell. Bp., 1990, Kelenföld. 314 p., 3 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
RÁCZ ISTVÁN A török világ hagyatéka Magyarországon. Debrecen, 1995, Kossuth Egyetemi Kiadó. 261 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban.
RADÓ ANTAL, IFJ. Amoroso. Hét éjszaka. (Nagyvárad), 1919, Bibliotheca Varadiensis. 4 sztl. lev., 131 p., 1 sztl. lev. Kiadói viseltes papírborítóban. |
RADVÁNSZKY BÉLA, BÁRÓ Magyar családélet és háztartás II. A XVI. és XVII. században. Bp., 1879, Knoll Károly. VIII p., 406 p., felvágatlan. Kiadói papírborítóban, viseltes gerinccel, széteső állapotban. |
3800 |
RAFFY ÁDÁM A bölcsek köve. Paracelsus regényes élete. Nagyvárad, é. n., Erdélyi Egyetemes Könyvtár. 72 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
RAITH TIVADAR Alkonyi szimfónia. Paris, 1914, Maxime Ferenczi. számozatlan oldalak. Kiadói ill. (Ráth Jenő) papírborítóban.
Rajzok Szolnokról. Grafikai mappa városunk felszabadulásának 40. évfordulója tiszteletére. 18 db grafikai képpel. Szerk.: Menyhért László. Szolnok, 1984, k. n. 200 pld. Foltos papírmappában. |
RÁTH-VÉGH ISTVÁN Magyar kuriózumok. Bp., é. n., Rózsavölgyi és Társa. 272 p., 7 t. Kiadói vászonkötésben.
RÉTHLY ANTAL Időjárás és éghajlat. Ethika-Könyvtár IV. Bp., 1921, Ethika Tudományterjesztő és Könyvkiadó Rt. 200 p. Amatőr félvászon kötésben. |
RÉVAI MÓR A magyarság ügye. A külföldön. Bp., 1917, Révai Testvérek. 224 p. Kiadói viseltes papírborítóban, hiányos gerinccel. |
334 |
RÉVAY ZOLTÁN, DR. A csonkamagyarországi gyárak keletkezésének és elhelyezkedésének gazdaságföldrajzi okai. Kassa, 1940, k. n. 113 p. Kiadói papírborítóban.
335 |
RÓHEIM GÉZA A csurunga népe. Párbeszéd könyvek. Reprint! A Leblang Könyvkiadóvállalat 1932-ben kiadott reprintje. Bp., 1992, k. n. 331 p., 21 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
336 |
RÓHEIM GÉZA A csurunga népe. Bp., 1932, Leblang. 331 p., 1 sztl. lev., 20 t. Amatőr félvászon kötésben, sérült eredeti ill. papírborító bekötve.
337 |
ROMÁNNÉ GOLDZIEHER KLÁRA Ki vagy? Megmondja az írás. A grafológia kézikönyve. Bp., 1943, Béta Irodalmi Rt. 356 p. Kiadói félvászon kötésben, viseltes, szakadt, hiányos ill. papír védőborítóban. |
338 |
RÓNAKY EDIT Kész röhej! A diáknyelv humora. Kolozsvár, 1999, Tinivár. 192 p., 4 sztl. lev. Hozzá: Márton Pál: Mosolygó Thália. Pillanatképek erdélyi színházakból. Kolozsvár, 1991, Szabadság Kiadó. 205 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. Kiadói papírborítóban. |
339 |
SCHOPENHAUER, ARTHUR A szenvedélyes szerelemről. Klasszikus írások. II. kiadás. Ford.: Rózsahegyi Zoltán. Bp., 1943, Phönix. 78 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
340 |
SCHRENZEL Abesszínia Afrika kánaánja. Ford.: Dr. Kőszegi Imre. Bp., é. n., Athenaeum. 254 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
341 |
SEBŐK IMRE, DR. A Szaharában. Bp., 1912, Szent István Társulat. 357 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. festett vászonkötésben.
342 |
SIMA FERENCZ Az obstructio. Mint Parlamentaris fegyver. Bp., 1897, Szentesi Első Könyvnyomda Rt. 87 p. Papírborítóban. |
343 |
SIMÁNDY JÓZSEF Bánk Bán elmondja... Krónikás: Dalos László. Bp., 1983, Zeneműkiadó. 303 p., 2 sztl. lev., Simándy József és Dalos László dedikálásával. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
344 |
SMITH, DAVE Disney A to Z. The updated official encyclopedia. New York, 1998, Hyperion. 633 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
345 |
SÓLYOM JÓZSEF-SZABÓ LÁSZLÓ A zuglói nyilas per. Budapest, 1967, Kossuth Könyvkiadó. 382 p., 16 t., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírkötésben.
346 |
SOMOGYI JÓZSEF Fajiság és magyar nemzet. Balassi Bálint Könyvtár. Bp., 1941, Kir. Magyar Egy. Nyomda. 103 p. Kiadói viseltes, szakadtas papírborítóban. |
347 |
SOMOGYVÁRY GYULA, VITÉZ Katonacsillag megfordul. I-II. Bp., 1944, Singer és Wolfner. 348 p., 316 p., 2 térkép mell. Kiadói viseltes ill. papírborítóban.
348 |
STEIN AURÉL Ázsia halott szívében. Válogatott írások. Bp., 1985, Helikon. 454 p., 15 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
349 |
STERNBERG ADOLF, DR.-SZIKLAY JÁNOS Délmagyarország. Budapesttől Orsováig és Belgrádig. Bp., é. n., Borostyáni Nádor és Scwimmer Pál. 68 p. Borító nélkül, viseltes állapotban. |
350 |
STRACHEY, LYTTON Elizabeth and Essex. The Phoenix Library. A tragic history. London, 1932, Chatto and Windus. 288 p., 15 p. Kiadói vászonkötésben. |
351 |
SUGÁR ISTVÁN Bornemissza Gergely Deák élete. Studia Agriensia 4. Eger, 1984, Dobó István Vármúzeum. 132 p., 14 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
352 |
SÜTŐ ANDRÁS Naplójegyzetek. Zsebkönyvek. 1989. április 30.-december 22. Bukarest, 1990, Romániai Magyar Szó. 151 p. Hozzá: Fehér könyv. Az 1990. március 19. és 20.-i események Marosvásárhelyen. Bp., 1991, Püski. 135 p., 6 t. Kiadói papírborítóban. Kiadói ill. papírborítóban, hiányos sarokkal. |
353 |
Synonymák. Gyógyszerek műszótára. Összeállította: Gajzágó Róbert. Cluj-Kolozsvár, 1924, Martin Katz. számozatlan oldalak. Papírborítóban. |
354 |
SZABÓ ZOLTÁN A tardi helyzet. Szolgálat és írás munkatársaságának könyvei. III. kiadás. Bp., 1937, Cserépfalvi. 238 p. Kiadói foltos, viseltes ill. papírborítóban. |
355 |
SZALAY LÁSZLÓ Barátunk és ellenségünk az állat. Bp., 1943, Kir. Magy. Egy. Nyomda. 251 p., 24 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben.
356 |
SZÁNTÓ GYÖRGY Elillant évek. h. n., 1940, Új Erdélyi Könyvek. 178 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben.
357 |
Századok legendái. 1913. július-december. Nem kollacionált! Bp., 1913, Országos Monografia Társaság. Nem kollacionált! Kiadói nagyon viseltes, foltos vászonkötésben. |
358 |
SZÉCHENYI ISTVÁN Napló. Bp., 1978, Gondolat. 1534 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
359 |
SZÉKELY ARTÚR Szedésszabályok. A könyvnyomdász segédkönyve 1. II. kiadás. Bp., 1943, Nyomdai Művészet Barátai. 40 p. Szakadtas papírborítóban. |
360 |
Székely oklevéltár I. Udvarhely széki törvénykezési jegyzőkönyvek 1569-1591. Közzéteszi: Demény Lajos és Pataki József. Bukarest, 1983, Kriterion. 395 p. Kiadói vászonkötésben, viseltes, szakadt, hiányos ill. papír védőborítóban. |
361 |
Székely vértanúk 1854. Válogatta, bevezető tanulmánnyal és jegyzetekkel ellátta: Károlyi Dénes. Bukarest, 1975, Kriterion Könyvkiadó. 238 p., 1 t., 1 sztl. lev. Hozzá: Aradi vértanúk naplói. Válogatta, bevezető tanulmánnyal és jegyzetekkel ellátta: Katona Tamás. Bukarest, 1991, Kriterion Könyvkiadó. 288 p., 2 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. Kiadói kartonkötésben. |
362 |
SZEKFŰ GYULA Mit vétettem én? Ki gyalázta Rákóczit? Bp., é. n., Dick Manó. 165 p. Kiadói foltos papírborítóban, viseltes, hiányos gerinccel. |
363 |
SZEMJONOV, JURI Szibéria meghódítása. Ismeretlen világok. Ford.: Nyireő Éva. Bp., é. n., Athenaeum. 341 p., 1 sztl. lev., 8 t. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
364 |
SZENGER EDE Mexico felvidéke. A Magyar Orvosi Könyvkiadó-Társulat Könyvtára. XXXII. kötet. Élet és kórtani tekintetben. Bp., 1877, Magyar Orvosi Könyvkiadó-Társulat. X p., 1 sztl. lev., 220 p. Kiadói viseltes, foltos vászonkötésben. |
365 |
Szigeti album 1860. Pest, 1860, Szilágyi István-P. Szathmáry Károly. 4 sztl. lev., 320 p., 1 t. (1 t. hiány!). Vízfoltos lapokkal. Kopottas amatőr félvászon kötésben. |
366 |
SZIGLIGETI EDE Fenn az ernyő. Nemzeti Színház. Nincsen kas. A Gróf Teleki-féle alapítványból száz arany pályadíjjal jutalmazott eredeti vígjáték három felvonásban. Kézirat helyett! Pest, 1863, Toldy István. 155 p. Vászonkötésben. |
367 |
SZINNYEI JÓZSEF, DR. Az ezer tó országa. Finnország. Bp., 1882, Franklin-Társulat. VI p., 496 p. Vászonkötésben. |
368 |
TÁBORI LÁSZLÓ Gilgamestől Jézusig. Válogatott írások a halhatatlanság-eszme történetéből. Bp., 1999, Melkizedek Könyvek. 173 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
369 |
Tanterv és utasítások. A népiskolák számára. Bp., Kir. Magy. Egy. Nyomda. 552 p. Kiadói viseltes papírborítóban, széteső állapotban. |
370 |
Tanulmányok Budapest múltjából. Budapest Várostörténeti Monográfiái XXVIII. Szerk.: Tarjányi Sándor. Bp., 1972, Bp.-i Történeti Múzeum. 479 p., 12 db kihajtható mell., 1000 pld. Aláhúzásokkal és néhány különálló lappal. Kiadói ill. papírborítóban. |
371 |
TELEKI PÁL, GRÓF Magyar nemzetiségi politika. Bp., 1940, Stádium Sajtóvállalat Rt. 30 p. Tűzve, kiadói papírborítóban.
372 |
Telekkönyvi rendtartás. Dr. Jancsó György egyetemi ny. tanár előadásai nyomán. Összeállította: Telegdy István. Kolozsvár, 1905, Lepage Lajos Könyvkereskedő. 108 p. Kiadói viseltes papírborítóban. |
373 |
Toldi Miklós vitézi históriája. Sikamlós történet három énekben. Arany János nyomán szabadon. Juhász Gyula Ottó rajzaival. h. n., é. n., Jopal Kft. számozatlan oldalak. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
374 |
TOLLAS TIBOR ...csak ennyi fény maradt. Versek 1945-1960. Brüsszel, 1960, Magyar Ház. 111 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
375 |
TOVAR, JUAN DE Azték krónika. Ford.: Paulinyi Zoltán. Bp., 1986, Helikon. 246 p., 3 sztl. lev., 6 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
376 |
TROST, GERHARD Kleine Eisenbahn TT. Leipzig/Jena/Berlin, 1966, Urania Verlag. 296 p., 18 t. Kiadói ill. félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban.
377 |
ÚJFALVI SÁNDOR Az erdélyi régibb és közelebbi vadászatok és vadak. Sajtó alá rendezte, bevezetővel és jegyzetekkel ellátta: Benkő Samu. Bukarest, 1990, Kriterion. 322 p., 1 sztl. lev. Hozzá: Tóth Kálmán: Vadászösvényen. Bukarest, é. n., Ifjúsági Könyvkiadó. 217 p., 5 sztl. lev., 3620 pld. Kiadói ill. (Deák Ferenc) papírborítóban. Kiadói papírborítóban. |
378 |
Unsere essbaren Pilze in natürlischer Grösse. Mit angabe ihrer Zubereitung von Dr. Julius Röll. Tübingen, 1908, H. Laupp schen Buchhandlung. 44 p., 14 t. Kiadói ill. papírborítóban. |
379 |
VÁCZY JÁNOS Berzsenyi Dániel életrajza. Bp., 1895, MTA. 4 sztl. lev., 432 p. Kiadói kopottas vászonkötésben.
380 |
VÁRKONYI HILDEBRAND A lelkiélet zavarai. Nemzetnevelők Könyvtára 3. IV. Gyermek- és Ifjúságtanulmány. Bp., 1943, Orsz. Közoktatási Tanács. 163 p. Kiadói félvászon kötésben. |
381 |
Vasárnapi könyv. Hasznos tudnivalók gyakorlati ismeretek 1917. második félév. Bp., é. n., Athenaeum. IV p., 412 p. Kiadói félvászon kötésben. |
382 |
VERES PÉTER "Bérharcos" munkásmozgalom vagy "államépítő" szocializmus? Bp., é. n., Magyar Élet. 16 p. Tűzve, kiadói papírborítóban.
383 |
VERESS MAGDA Gombáskönyv. Ill.: Grete Svoboda. Kriterion Kiskalauz. Bukarest, 1982, Kriterion. 273 p., 1 sztl. lev., 64 old. képmelléklet. Kiadói félvászon kötésben. |
384 |
VERMES JÚLIA Levélbontók. Válogatás Vermes Júlia magángyűjteményéből. Bp., 2008, Moró Antik. 296 p., 800 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
385 |
VERNE, JULES Húszezer mérföldnyire a tenger alatt. Ford.: Zempléni P. Gyula. II. kiadás. Bp., 1900, Eisler G. 145 p., 1 sztl. lev. Viseltes papírborítóban. |
386 |
VERNE, JULES Öt hét léghajón. Verne Gyula munkái. Ford.: Telkes Pál József. Nemes Mihály rajzaival. Bp., é. n., Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóváll. Rt. 208 p. Kiadói festett ill. vászonkötésben. |
387 |
VÉSZI JÓZSEF Hiénák Jókai sírján. Válasz egy pamfletre. Bp., 1904, k. n. 38 p. Papírborítóban. |
388 |
A világháború. M. Kir. Honv. Minisztérium Hadsegélyező Hivatalának hivatalos kiadása. Szekszárd, 1916, Molnár-féle Nyomdai Műintézet. Kiadói dombornyomásos vászonkötésben. |
389 |
VÖRÖS ESZTER Gazdasszonyok könyve. A háztartás, a gazdaság, a kertészet és a baromfitenyésztés. Bp., é. n., Franklin-Társulat. 96 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
390 |
WAJDITSCH ALAJOS, DR. Tanulmányok a szellemtan köréből. Spiritismus. Orvosok, természetvizsgálók és a művelt közönség figyelmébe. Bp., 1900, Dobrowsky és Franke. 237 p., 1 sztl. lev. Viseltes amatőr félvászon kötésben. |
391 |
WEIS ISTVÁN Hazánk társadalomrajza. Nemzetnevelők Könyvtára 7. I. Nemzetismeret. Bp., 1942, Orsz. Közoktatási Tanács. 171 p. Kiadói félvászon kötésben. |
392 |
WELLS, CARVETH A maláji dzsungelben. A világ körül. Útirajzok-útikalandok. Ford.: Halász Gyula. Bp., é. n., Dante. 202 p., 3 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
393 |
WELLS, H. G. A művészetek fejlődése. Az irodalom, zene s képzőművészetek történetének áttekintése a legrégibb időktől napjainkig. Ford.: Kiss Dezső. Bp., 1927, Genius. 279 p. Kiadói aranyozott félbőr kötésben, A könyv felső része aranyozott. |
394 |
WERNER, SOMBART Háború és kapitalizmus. Ford.: Vezsenyi Béla. Bp., 1912, Athenaeum. 260 p. Félvászon kötésben. |
395 |
WIELAND, CHRISTOPH MARTIN Musarion, Musarion oder die Philosophie der Grazien. Biel, 1770, Heilmann. XX p., 114 p. Viseltes félbőr kötésben.
396 |
WILLIAMS, TENNESSEE Drámák. Ford.: Bányay Geyza, Beney Zsuzsa, Czimer József, Keszthelyi Zoltán, Nagy Péter, Tellér Gyula, Ungvári Tamás és Vas István. Bp., 1964, Európa. 613 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
397 |
ZILAHY LAJOS Ararát. Bp., 1947?, Athenaeum. 503 p. Kiadói kopottas félvászon kötésben.
398 |
ZOVÁNYI JENŐ Szekfű és társai történetírása. Bp., 1938, k. n. 73 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban.
399 |
A zsidó világkongresszus programja. Bp., 1946, Zsidó Világkongresszus Mo.-i Képviselete. 29 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói foltos papírborítóban, hiányos lapszélekkel.
400 |
A zsinat. A II. vatikáni egyetemes zsinat története, tanítása és szelleme. Róma, 1966, Zsinati Bizottság. 99 p. Kiadói ill. papírborítóban. |