Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
500 év humora Magyar szerzők vidám írásai. Szerk.: Keményfy János. Bp., é.n., Béta Irodalmi Rt. 420 p. Vászonkötésben. |
ABOUT, EDMUND A hegyek királya I-II. Ford.: R. I. (egybekötve). Bp., 1889, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. 145 p., 156 p., 2 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
ÁCS TIVADAR Magyarok Latin-Amerikában. Officina Képeskönyvek 58. Bp., 1944, Officina. 36 p., 2 sztl. lev., 16 old. képmell., 1 sztl. lev. Ill. félvászon kötésben. |
AMMERS-KÜLLER, JO VAN Madame X. Napóleon korának nagy kalandornője. Ford.: Sándor Imre. Bp., é.n., Béta Irodalmi Rt. 293 p., 7. t., vízfoltos lapokkal. Kiadói félvászon kötésben. |
Antológia Ady Endre verseiből Összeállította: Szabó Lőrinc. Bp., é.n., Athenaeum Irodalmi Intézet és Nyomdai Rt. 264 p. Kiadói gerincsérült, félvászon kötésben. |
APPIOTTI, ANGELO Málta felett. Ford.: Balogh Barna. A mai háború. Bp., 1942, Révai. 159 p. Kiadói félvászon kötésben, gerincsérült. |
ÁRKOSSY KÁROLY Állasaink előtt ezernyi halott fekszik... (Őszinte és világos feleletek a háború és a fegyveres béke összes kérdéseire). Bp., 1930, a szerző kiadása. 288 p., aláírt. Kiadói ill. papírborítóban. |
BABAY JÓZSEF A szeretet könyve. Bp., 1943, Singer és Wolfner. 223 p. Kiadói félvászon kötésben, ill., szakadozott, viseltes papír védőborítóban.
BABITS MIHÁLY Irodalmi problémák. I. kiadás. Bp., 1917, "Nyugat Folyóirat" kiadása. 285 p., 2 sztl. lev. Vászonkötésben, felkasírozott papírborítóval. |
BABITS MIHÁLY Sziget és tenger. versek. Bp., é.n., Athenaeum. 100 p. Kiadói viseltes papírborítóban. |
BADICS FERENCZ Fáy András életrajza. Bp., 1890, MTA. 671 p., 1 t. Kiadói vászonkötésben.
BAHR, HERMANN Expressionismus. mit 18 Tafeln in Kupferdruck. München, 1920, Delphin-Verlag. címkép, 151 p., 17 t. Félvászon kötésben. |
BALÁZS FERENC A rög alatt (1928-1935). I. kiadás. Turda, 1936, "Aranyosszéki Vidékfejlesztő" kiadása. 324 p., 2 sztl. lev. Papírborítóban. |
BALÁZS FERENC Bejárom a kerek világot (1923-1928). Bukarest, 1975, Kriterion Könyvkiadó. címkép, 305 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban.
BALBO, ITALO Repülőrajokkal az óceánon át. Ford.: Révay József. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,1931, Lampel R. 188 p., 2 sztl. lev., 64 old. képmell. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
BÁLDY - ANGHI - VALLÓ - DR. KETTER Kisebb gazdasági állattenyésztési ágak. A gazda aranykönyvei VI. Bp., 1943, k.n. 196 p., 4 t. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
BALOGH ANDRÁS Magyarország nevezetes fái. Bp., 1957, Mezőgazdasági Kiadó. 83 p., 550 pld. Kiadói félvászon kötésben, ill., hiányos papír védőborítóban.
BALOGH JENŐ - VÖLGYES ISTVÁN Termálvíz-hasznosítás. Bp., 1986, Építésügyi Tájékoztatási Központ. 164 p. Kiadói ill. papírborítóban.
BÁN MÁRTON Váci képeskönyv. Officina Képeskönyvek 50. Bp., 1943, Officina. 37 p., 1 sztl. lev., 32 old. képmell. Kiadói ill. (Peukert Károly), gerincsérült kartonkötésben. |
BÁRÁNYNÉ DR. OBERSCHALL MAGDA Magyarországi miseruhák. Officina Képeskönyvek. Bp., 1937, Officina. 24 p., 31 old. képmell. Kiadói ill. kartonkötésben. |
BÁRÁNYNÉ OBERSCHALL MAGDA Magyar bútorok. Officina Képeskönyvek. Bp., 1939, Officina. 30 p., 1 sztl. lev., 32 old. képmell. Kiadói ill. (Kolozsváry Sándor) kartonkötésben. |
BÁRÁNYNÉ OBERSCHALL MAGDA Régi magyar vasművesség. Officina Képeskönyvek. Bp., 1941, Officina. 43 p., 2 sztl. lev., 32 old. képmell. Kiadói ill. gerincsérült kartonkötésben. |
BARBUSSE, HENRI Sztalin. Ford.: Szenczei László. Kolozsvár, 1945, Athenaeum. 262 p., 1 sztl. lev. Kiadói viseltes papírborítóban. |
BARÓTI LAJOS A tűzszerszám. és egyéb mesék. Bp., é.n., Aczél Testvérek. 80 p. Félvászon kötésben. |
BARTA ISTVÁN Egyház és állam viszonya Magyarországon a középkor végén. A Pázmány Péter Tudományegyetem Történelmi Szemináriumának Kiadványai 4. sz. Bp., 1935, k.n. 96 p., 1 sztl. lev., vízfoltos, szakadozott lapokkal, ceruzás aláhúzásokkal. Kiadói viseltes papírborítóban. |
BAYER ZSOLT Kamaszkorunk legszebb nyara - Amerika. Bp., 2003, a szerző kiadása. számozatlan oldalakkal, dedikált. Kiadói ill. kartonkötésben.
BÉKEFI BENŐ Krisztus magyarok között. Képek az újabb magyar lelki ébredésből. Nyíregyháza, 1940, a szerző kiadása. 124 p., 2 sztl. lev., vízfoltos lapokkal. Kiadói papírborítóban. |
Béla király névtelen jegyzőjének könyve a magyarok tetteiről Ford.: Szabó Károly. Magyar Könyvtár 30. Bp., é.n., Lampel R. 65 p., 1 sztl. lev. Kiadói, szakadozott, viseltes, hiányos papírborítóban. |
BENCZE LÁSZLÓ Uralkodók, főrangúak, katonák. Hadtörténelmi Levéltári Kiadványok. Bp., 2001, Paktum Nyomdaipari Társaság. 216 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
BENEDEK ELEK A táltos asszony. Ill.: Feszt László. I. kiadás. Bukarest, 1968, Irodalmi Könyvkiadó. 286 p., 1 sztl. lev., 8 t. Hozzá: Benedek Elek: Kék mesekönyv. Ill.: Deák Ferenc. II. kiadás. Bukarest, 1990, Kriterion Könyvkiadó. 198 p., 1 sztl. lev., 8 t. Kiadói ill., viseltes félvászon kötésben. |
BENEDEK ELEK Ezüst mesekönyv. a világ legszebb meséi. Ill.: Deák Ferenc. Bukarest, 1975, Kriterion. 192 p., 12 t., 2 sztl. lev. Kiadói ill., viseltes félvászon kötésben. |
BENEDEK ELEK Kismama könyve. Bp., 1895, Singer és Wolfner. 214 p., 5 sztl. lev. Félvászon kötésben.
BENEDEK ELEK Nagy magyarok élete. Toldy Ferenc, Horváth Mihály, Eötvös József báró, Arany János. Bp., 1913, Athenaeum. 125 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
BENEDEK ELEK Piros mesekönyv. a világ legszebb meséi. Ill.: Deák Ferenc. Bukarest, 1972, Kriterion. 210 p., 12 t., 3 sztl. lev. Kiadói ill., viseltes félvászon kötésben. |
BENEDEK ELEK Testamentum. és Hat levél. Bp., 1896, Singer és Wolfner. 126 p., 1 sztl. lev. Félvászon kötésben. |
BENOIT, PIERRE A zöld sziget. Ford.: Hevesi András. Bp., é.n., Franklin-Társulat. 166 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
BEÖTH ZSOLT Mikszáth Kálmánné visszaemlékezései. Bp., 1922, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. címkép, 243 p., 2 t., kijáró lapokkal. Kiadói ill. (Végh G., Révész I.), viseltes papírborítóban.
BEREZNAI AURÉL - HARSÁNY GYÖRGY A magyar cserkész ezermester könyve. Magyar Cserkész Kis Könyvei. Bp., 1937, Magyar Cserkész. 128 p. Kiadói papírborítóban. |
BERGMAN, STEN Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Ford.: Dr. Cholnoky Béla. Bp., é.n., Franklin-Társulat. 272 p., 46 old. képmell. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
BERTÉNYI IVÁN Új magyar címertan. II. kiadás. Bp., 1998, Maecenas Könyvkiadó. 124 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
Bethlen Gábor krónikásai Krónikák, emlékiratok, naplók a nagy fejedelemről. Összeállította: Makkai László. Bp., 1980, Gondolat Kiadó. 301 p., 52 old. képmell., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. (ifj. Viasz György) papír védőborítóban. |
BOCCACCIO Dekameron. Forró Pál és Szini Gyula fordítása. F. Bayros rajzaival. Bp., 1943, Nova Irodalmi Intézet. 502 p., 5 t., 1 sztl. lev. Papírborítóban. |
BOGNÁR ELEK A szónoklás és előadás művészete. Ill.: Márton Lajos. V. kiadás. Bp., é.n., Fráter György Sajtószövetkezet. 192 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
BORSOS ISTVÁN A gályarabok története. A pozsonyi rendkívüli törvényszék és a gályarabok története (1674-1676). Szentgotthárd, 1911, Wellisch Béla. 79 p. Kiadói papírborítóban. |
BÖLSCHE Szerelem az élők világában I-II. Ford.: Kremmer Dezső, Merényi József, Sidó Zoltán dr., Wildner Ödön, dr. Bp., 1948, Bibliotheca. 575 p., 576 p. Kiadói félvászon kötésben, ill., javított, viseltes papír védőborítóban. |
BUCHINGER MANÓ I. A magyar munkásmozgalom hőskora. Küzdelem a szocializmusért. Emlékek és élmények. Bp., é.n., Népszava Könyvkiadó. 298 p., 2 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill., javított papír védőborítóban. |
BUCHINGER MANÓ II. Októberi forradalom - Emigráció. Küzdelem a szocializmusért. Emlékek és élmények. Bp., é.n., Népszava Könyvkiadó. 318 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill., javított papír védőborítóban. |
BUCSAY MIHÁLY A protestantizmus története Magyarországon 1521-1945. Ford.: Auer Kálmán, Ádámné Révész Gabriella. Bp., 1985, Gondolat. 293 p., 1 stl. lev., 12 old. képmelléklet. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
Budapest történetének bibliográfiája I-VI. Főszerk.: Dr. Zoltán József. Bp., 1963-69, Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár. 630 p., 1 sztl. lev., 616 p., 1 sztl. lev., 639 p., 598 p., 1 sztl. lev., 659 p., nedvességtől deformálódott könyvtest, 972 p., 1 sztl. lev., elváló könyvtesttel, 1000 pld. Kiadói vászonkötésben, ill., szakadozott, javított papír védőborítóban. |
BULWER Pompéji pusztulása. Átdolgozta Gaal Mózes. Góró Lajos rajzaival. Bp., é.n., Franklin Társulat. javított címlap, 340 p. Kiadói viseltes félvászon kötésben. |
BUZÁSI JÁNOS Az újvidéki "razzia". Bp., 1963, Kossuth Könyvkiadó. 125 p., 1sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban.
CZAKÓ ELEMÉR Népismertető Múzeumok. Különlenyomat az "Uránia" folyóirat 1918. évf. 2., 3. és 4-ik számából. Bp., 1918, Hornyánszky Viktor. 33 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
CSABA JENŐ, DR. A piaristák vezetése alatt álló szegedi városi főgimnázium kétszázados jubileumának emlékkönyve. Szeged, 1922, Juhász István. 184 p., 1 sztl. lev., felvágatlan. Kiadói viseltes papírborítóban.
CSÁNYI VILMOS Kis Etológia I-III. Gondolat Zsebkönyvek. Bp., 1980-85-86, Gondolat. 125 p., 1 sztl. lev., 124 p., 2 sztl. lev., 110 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
CSATHÓ KÁLMÁN Te csak pipálj, Ladányi. Egy úri penzió története. Csathó Kálmán munkái gyűjteményes kiadás IX. Bp., é.n., Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. 121 p., 1 sztl. lev. Hozzá: Csathó Kálmán: A kék táska. Bp. é.n., Singer és Wolfner. 164 p. Kiadói félbőr kötésben. |
CSÁVOSSY ELEMÉR
Egy sír a Duna fölött. Mária Margit nővér élete és naplója.
V. kiadás.
Bp., 1943, Korda Rt. 192 p., 3 t.
Kiadói ill. (Pál György) papírborítóban. |
CSEFKŐ JÓZSEF Vörösmarty fantasztikus művei. Kivonat a magyar szellemi élet revíziójából. Rákospalota, 1930, a szerző kiadása. 134 p., 1 sztl. lev. Kiadói viseltes papírborítóban. |
CSEHOV, ANTON PAVLOVICS Szahalin. Ford.: Makai Imre. Bp., 1956, "Művelt Nép". címkép, 318 p., 1 sztl. lev., 1 kihajtható térkép, 3000 pld. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
CSENGERY ANTAL Történeti tanulmányok I. Pest, 1857, Lauffer & Stolp. 297 p., 1 sztl. lev., felvágatlan. Kiadói viseltes papírborítóban.
CSERMELY GYULA Bakunin professzor könyve. h.n., 1923, "Brassói Lapok" Könyvosztályának kiadása. 353 p. Vászonkötésben.
CSÓK ISTVÁN Emlékezéseim. Officina Képeskönyvek 62/64. Bp., é.n., Officina. 176 p. Kiadói ill., gerincsérült kartonkötésben. |
CSÖRSZ ISTVÁN Elhagyott a közérzetem. Riportok 1982-83. Bp., 1986, Magvető Könyvkiadó. 232 p., 4 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
D. KENESE ERZSÉBET Vérbulcs. Bp., é.n., Stádium Sajtóvállalat Rt. 321 p. Kiadói ill. félvászon kötésben.
Daloljunk Magyar népdalgyűjtemény. Összeállították: Czilling Antal, Szabó Géza. Timisoara, 1944, "Victoria". 159 p. Hozzá: A mi dalaink. Ifjúsági daloskönyv. V. kiadás. Kolozsvár, 1940, Ifjú Erdély. 201 p., 3 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
DANCS JÓZSEF Múlt időben Bábolnáról 1268-1960. Állami gazdaságok krónikája I. h.n., é.n., k.n. 148 p., dedikált. Kiadói ill. kartonkötésben. |
DEÉDNÉ GARZULY MÁRIA Magyar asszonyok. Officina Képeskönyvek 49. Bp., 1943, Officina. 36 p., 2 sztl. lev., 16 old. képmell. Kiadói ill. kartonkötésben. |
DÉNES ISTVÁN, DR. Végzetes szanálás. Bp., é.n., Közlekedési Nyomda kiadása. 285 p., 1 sztl. lev. Vászonkötésben, felkasírozott papírborítóval.
DETRE LÁSZLÓ Üzenetek a világűrből. Kozmikus hatások a Földön. Bp., é.n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 279 p. Kiadói vászonkötésben. |
Dévajságok melyeket Peter Fendi császári piktor úr bájos aquarelljeihez szerzett Susie Feinschmecker kisasszony a szebbkeblű közönség mulatságára. Pest-Buda, 1989, Zrínyi Nyomda kiadása. számozatlan oldalakkal. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
Díszfák, díszcserjék termesztése és felhasználása. Kertészeti dendrológia. Szerk.: Dr. Nagy Béla. Ill.: Danyi Gábor, Horn Kálmán. Bp., 1980, Mezőgazdasági Kiadó. 455 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
DOBSA LAJOS Az 1848. évi francia forradalom. Reprint. Pest, 1848, Beimel, Reprint: h.n., 1948, Fehér Holló Könyvkiadó. I-VIII., 67 p., 1 t., felvágatlan. Kiadói papírborítóban. |
DONALD, ROBERT SIR The Tragedy of Trianon. Hungary s Appeal to Humanity. I. kiadás. London, 1928, Thorton Butterworth Limited. 348 p., 2 sztl. lev. Kiadói viseltes vászonkötésben. |
DONÁSZY FERENC Hősök és kalandorok. Ill.: Sebők Imre. Bp., é.n., Hungária Könyvkiadó. 119 p. Hozzá: Donászy Ferenc: A győri érckakas. Ill.: Sebők Imre. 119 p. Kiadói ill., gerinc javított, félvászon kötésben. |
DOYLE, CONAN DR. A dél-afrikai háború. Annak okai és vezetése. Ford.: Aliquis. Bp., 1902, Szilágyi Béla Bizománya. 164 p. Vászonkötésben. |
DRESCHER PÁL A szép magyar könyv 1473-1938. Officina Képeskönyvek. Bp., 1938, Officina. 39 p., 31 old. képmell. Kiadói ill. kartonkötésben. |
ÉBÉNYI GYULA A szőlő, gyümölcsös, konyha- és virágoskert trágyázása. Növényvédelem és kertészet könyvtára. Bp., 1937, Növényvédelem és Kertészet. 53 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
EGRY IRÉN Deák Ferencz. Bp., 1941, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet. 279 p. Vászonkötésben, felkasírozott, ill. papírborítóval.
Egy kirándulás a Lagunák szigeteire h.n., é.n., k.n. 41 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban.
Encyclopaedia Hungarica I. A-H. Főszerk.: Bagossy László. h.n., 1992, Hungarian Ethnic Lexicon Foundation. 778 p., 1 sztl. lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
Encyclopaedia Hungarica II. I-Ö. Főszerk.: Bagossy László. h.n., 1994, Hungarian Ethnic Lexicon Foundation. 785 p., 3 sztl. lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
ERDEI FERENC Kossuth Lajos azt üzente. A Magyarok Könyvtára 5. Bp., é.n., Mefhosz Könyvkiadó. 45 p., 1 sztl. lev., felvágatlan. Kiadói papírborítóban. |
Erdélyi egyházaink évszázadai Szerk.: Barabás Zoltán, Miklós László, Bodó Barna. RMSZ-Zsebkönyvek. Bukarest, 1992, Transil Rt. 310 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. viseltes papírborítóban. |
Erdélyi elbeszélők Bp., 1941, Révai. 267 p. Kiadói kissé kopott vászonkötésben.
ERDÉLYI JÓZSEF Örökség. Bp., é.n., Stádium. 143 p. Kiadói félvászon kötésben.
Erdők a közjóért A társadalom erdőtudatának innoválása az erdészek közjóléti, védelmi tevékenységeinek tükrében, különös tekintettel a folyamatos erdőkép biztosítására. Szerk.: Dobó István, Zétényi Zoltán. II., javított kiadás. Az Országos Erdészeti Egyesület Erdők a közjóért szakosztály 40 éves jubileumi kiadványa. Bp., 2009, Országos Erdészeti Egyesület. 311 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
ESMOND HARMSWORTH (Esmond) Harmsworth Magyarországon. Bp., 1928, Magyar Revíziós Liga. címkép, 63 p., 64 old. képmell. Félvászon kötésben.
Esztergom évlapjai 1988 Annales Strigonienses. Főszerk.: Dr. Bárdos István. Esztergom, 1988, Balassa Bálint Társaság. 420 p., 1000 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
ETHERTON, P. T. A Mount Everest átrepülése. Ford.: Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Franklin-Társulat. címkép, 262 p., 36 old. képmell., 1 sztl. lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
Az év fotói 1992 Pictures of the Year. Bp., 1993, Pelikán Könyvek. 320 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
ÉVKÖNYV A Budapesti Kir. Orvosegylet 1876-diki Évkönyve. Összeállította: Kétli Károly. Bp., 1876, Khór és Wein Könyvnyomdája. 143 p. Modern keménytáblás kötésben. |
ÉVKÖNYV Mária Terézia Leánygimnázium évkönyve az 1936-37. iskola évről. Bp., 1937, Bernolák Kálmán. 71 p., 2 t., 1 kihajtható mell. Kiadói papírborítóban.
ÉVKÖNYV Mária Terézia Leánygimnázium évkönyve az 1938-39. iskola évről. Közzétette: Bernolák Kálmán. Bp., 1939, Bernolák Kálmán. 70 p., 1 sztl. lev., 3 t. Kiadói papírborítóban. |
ÉVKÖNYV Textil- és Textilruházati Ipartörténeti Múzeum évkönyve (X) 2000. Bp., 2002, Textilmúzeum Alapítvány. 92 p. Kiadói ill. papírborítóban.
ÉVKÖNYV Új Magyarország évkönyve 1941. Szerk.: Radnay Endre és Dékány András. Ill.: Fáy Dezső és Toncz Tibor. Előfizetői tiszteletpéldány. Bp., 1941, Stádium Rt. 159 p. Kiadói ill. (Jeges) papírborítóban. |
FARKAS ZOLTÁN Munkácsy Mihály. Officina Képeskönyvek 51/52. Bp., 1943 Officina. címkép, 29 p., 1 sztl. lev., 32 old. képmell., 3 t. Kiadói ill. gerincsérült kartonkötésben. |
FEHÉR GÉZA - GÖLLNER ALADÁR Magyarok és bolgárok. Officina Képeskönyvek 43. Bp., 1942, Officina. 47 p., 24 old. képmell. Kiadói ill. viseltes kartonkötésben. |
FEHÉR TIBOR A végzetes találkozó. Érdekes regények. Röptében a világ körül. I. évf. 10. sz. Bp., é.n., Magyar Népművelők Társasága. 96 p., javított címlap. Kiadói ill. papírborítóban. |
FEJTŐ FERENC Rekviem egy hajdanvolt birodalomért. Ausztria-Magyarország szétrombolása. Bp., 1990, Minerva - Atlantisz Kiadó közös kiadása. 432 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
FELICZIÁN VILMOS Csodálatos természet. barangolás a természettudomány világában. Bp., é.n., Singer és Wolfner. 220 p., 2 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
FERDINÁNDY MIHÁLY - GOGOLÁK LAJOS Magyarok és délszlávok. Officina Képeskönyvek. Bp., 1940, Officina. 43 p., 1 sztl. lev., 32 old. képmell. Kiadói ill. gerincsérült kartonkötésben. |
FESTETICS RUDOLF, GRÓF Emberevők között. Nyolcévi csendes-óceáni hajózás a "Tolna" yachton. Ford.: Sárosi Bella. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. címkép, 278 p., 1 kihajtható térkép mell., 1 sztl. lev. Kiadói kissé kopott vászonkötésben. |
FIKKER JÁNOS Az Istenről való felfogás korunk tudományos gondolkozásában. Az Unitárius Irodalmi Társaság szakkönyvtára 3 sz. Cluj, 1936, "Orient" könyvnyomda. 92 p. Kiadói papírborítóban. |
FODOR NÁNDOR, DR. A dakotai kisértetírtó. és egyéb riporterkalandok Amerikában. Tolnai Regénytára. Bp., é.n., Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat Rt. 127 p. Hozzá: Lázár István: Sámson. Bp., é.n., Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat Rt. 127 p., Hamvas József: Az élet láza. Bp., é.n., Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat Rt. 127 p. Kiadói ill., viseltes papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Tolnai Világlapja 1901-1944. Negyvennégy évfolyam egy kötetben. Válogatta: Rapcsányi László. III. kiadás. Bp., é.n., Idegenforgalmi Propaganda és Kiadó Váll. 368 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Unitárius Egyház. Egyházi és iskolai lap. Szerk.: Ütő Lajos, Máthé Sándor. XXX. évf. 2-3. sz., XXXIII. évf. 1-7. sz. 16-34 old., 1-84 old.
FOLYÓIRAT Unitárius közlöny. A vallásos és erkölcsös élet ébresztésére kiadja a Dávid Ferenc Egylet. Szerk.: Dr. Boros György, Dr. Abrudbányai János. XXVI. évf. 1. sz., XXVII. évf. 12 sz., XXX. évf. 12. sz., LIV. évf. 6. sz. Kolozsvár, 1913, 1914, 1917, 1944, Dávid Ferenc Egylet. 16 p., 206-224 p., 2 sztl. lev., 178-192 p., 12 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
FOREL ÁGOSTON Az idegek és a szellem egészségtana ép és beteg állapotban. Az Egészségápolás Könyvtára IV. kötet. Bp., é.n., Légrády Testvérek. 302 p., 3 t., 1 sztl. lev. Kiadói ill. vászonkötésben. |
A fóti templom. Bp., 1931, "Élet". 60 p., 2 sztl. lev., 20 t. Kiadói ill., javított papírborítóban.
FÖLDI PÁL Harcosok az égen. Magyar hadirepülők a két világháborúban. h.n., 1999, Anno Kiadó. 503 p. Kiadói ill. (Frigya) papírborítóban. |
FÖRSTER AURÉL Anekdoták. Bp., 1925, Stádium Sajtóvállalat Rt. címkép, 228 p., 1 sztl. lev. Félvászon kötésben.
FRANCÉ, RAOUL H. Az állat a történelemben. Bp., 1943, Dante Könyvkiadó. 360 p., XXXII t., 2 sztl. lev., vízfoltos lapokkal. Kiadói vászonkötésben.
Frauenzimmer Almanach 1922 Wien, 1921, Rikola Verlag. 224 p., 5 sztl. lev. Kiadói ill., viseltes kartonkötésben.
Fülemile mind ezt fújja 99 székely népdal. Szerk.: Tiboldi József. Bp., é.n., Rózsavölgyi és Tsa. 4 sztl. lev., 56 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
GAMAUF ISTVÁN, DR. A Városliget gyöngye. Bp., 1916, "Élet". 8 p., ceruzás aláhúzásokkal. Kiadói papírborítóban.
GAUME, J. A társadalom testén rágódó féreg. Vagy a pogányság a nevelésben. Ford.: Gyurits Antal. Eger, 1852, Érseki Főtanoda. 268 p., 2 sztl. lev. Modern táblakötésben. |
GAUTIER, THÉOPHILE Zichy. Ford.: Rózsaffy Dezső. Magyar Művészeti Könyvtár 13-14. sz. Bp., 1927, Amicus. 39 p., 8 t., 50 számozott pld, ez számozatlan. Kiadói ill. papírborítóban. |
GENTHON ISTVÁN - LEPOLD ANTAL Az esztergomi főszékesegyházi kincstár. Officina Képeskönyvek. Bp., 1938, Officina. 17 p., 2 sztl. lev., 32 old. képmell. Kiadói ill. (Nemes György) kartonkötésben. |
GEŐCZE, CHARLOTTE DR - RITOÓK, EMMA DE The Problem of Hungary. Magyar women to the women of the civilized world. Bp., 1920, Fred. Pfeifer (Zeidler Bros). 24 p., 4 térképmell., kijáró lapokkal. Kiadói javított papírborítóban. |
GONDA BÉLA, IFJ. A fiatal lány otthon. II. kiadás. Bp., 1917, a szerző kiadása. 171p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. (Ács Klára), viseltes papírborítóban. |
GRABLER, JOSEPH Mit Bomben und MGs über Polen. Gütersloh, 1940, C. Bertelsmann. címkép, 294 p., 28 old. képmell., 1 sztl. lev. Kiadói viseltes vászonkötésben.
GYERTYÁN ERVIN Lidérc és ingovány 1938-1953. Kronosz Könyvek V. Bp., 1997, Littera Nova. 230 p., 1 sztl. lev., dedikált, 1000 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
GYÖRKEI JENŐ Tábornokok meghurcolása 1945-1948. Vae victis. Bp., 2002, Accordia Kiadó. 220 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
HAIMAN-KNER GYÖRGY A nyomtatott betű művészete. Officina Képeskönyvek 44. Bp., 1942, Officina. 32 p., 31 old. képmell. Kiadói ill. kartonkötésben. |
HALÁSZ FERENC Kárpitosipar. II., átdolgozott és bővített kiadás. Bp., 1962, Műszaki Könyvkiadó. 270 p., 12 t., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
HALÁSZ HENRIK Meglepő sikerű gyógyítás böjtkúra utján. Mikolc, é.n., a szerző kiadása. 150 p., 2 sztl. lev., kijáró lapokkal. Kiadói papírborítóban.
HALL, ALFRED Egy unitárius hitvilága. Ford.: Dr. Kiss Elek. Az "Unitárius Evangélium" Könyvsorozata 1. Kolozsvár, 1933, "Grafic Record". 84 p., 2 sztl. lev., helyenként tollas jelölésekkel. Kiadói ill., javított papírborítóban. |
HALLIBURTON, RICHARD Üres zsebbel a világ körül. Ford.: Fodor Erzsébet. A világ körül (útirajzok-útikalauzok). Bp., 1931, Dante Könyvkiadó. 285 p., 32 t., 1 sztl. lev. Kiadói viseltes vászonkötésben. |
HAMVAS BÉLA A láthatatlan történet. Bp., é.n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 185 p., 1 sztl. lev. Kiadói viseltes papírborítóban.
HARSÁNYI KÁLMÁN Színházi esték 1921-1927. Színművekről és színészek játékáról. Harsányi Kálmán munkái VI. Bp., 1927, Győző Andor. 338 p., 1 sztl. lev. Vászonkötésben, felkasírozott ill. papírborítóval. |
HARSÁNYI ZSOLT Lover of Life. Ford.: Paul Tabor. New York, 1942, G. P. Putnam s Sons. 678 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
HARSÁNYI ZSOLT The Star-Gazer. Ford.: Paul Tabor. New York, 1939, G. P. Putnam s Sons. 572 p. Kiadói vászonkötésben. |
Haus Kalender 1826 Gran-Esztergom, 1826, Joseph Beimel. számozatlan oldalakkal. Kiadói ill. viseltes papírborítóban.
2400 |
HAVAS BÉLA - KEMÉNY KATALIN Forradalom a művészetben. Absztrakció és szürrealizmus Magyarországon. Bp., é.n., Misztótfalusi. 112 p. Kiadói ill. (Lossonczy Tamás), viseltes papírborítóban. |
HEDENSTJERNA, ALFRED Jönsson úr emlékei. Ford.: Szalai Emil. Béta Olvasó. Bp., é.n., Béta Irodalmi Rt. 86 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. (Pálla J.) papírborítóban. |
HEGEDŰS GÉZA A magyar irodalom arcképcsarnoka. Irodalmi portrék száz magyar íróról. Bp., 1976, Móra Ferenc Könyvkiadó. 413 p., 5 sztl. lev. Kiadói ill. vászonkötésben, ill. (Lengyel Lajos) papír védőborítóban. |
HEGEDŰS LORÁNT Két Andrássy és két Tisza. II., átnézett kiadás. Bp., 1941, Athenaeum. 360 p., 13 t., 2 sztl. lev. Kiadói, viseltes vászonkötésben. |
A Helikon és az Erdélyi Szépmíves Céh levelesládája (1924-1944) I-II. Közzéteszi: Marosi Ildikó. Bukarest, 1979, Kriterion Könyvkiadó. 438 p., 1 sztl. lev., 490 p., 1 sztl. lev., 4700+90+75 pld. Kiadói vászonkötésben, ill., viseltes papír védőborítóban. |
HELTAI JENŐ Nyári rege. Universális Könyvtár. Bp., é.n., Singer és Wolfner. 155 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. vászonkötésben. |
HERCZEG FERENC Honthy háza. Színmű három felvonásban. Bp., 1904, Singer és Wolfner. 142 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill . vászonkötésben. |
HERNÁDI GYULA Frankenstein. Bp., 1984, Magvető Könyvkiadó. 628 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
HERNÁDI GYULA Vörös rekviem. Bp., 1975, Szépirodalmi Könyvkiadó. 189 p., 1 sztl. lev., plakátmelléklettel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
Hidak Szerk.: Dr. Palotás László. Bp., 1987, Műszaki Könyvkiadó. 130 p., 24 old. képmell., 3 sztl. lev. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
HOLUB, EMIL Tizenegy év Dél-Afrikában. Ford.: Halász Gyula. Világjárók Utazások és Kalandok. Bp., é.n., Franklin-Társulat. 140 p., 18 t., 2 sztl. lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
Horthy István repülőfőhadnagy és kora eltérő megközelítésben. 1942. augusztus 20. 5 óra 7 perc. Összeállította: dr. Bujtás László. Hogyan történt? 1. Bp., 1989, Média Kiadó. 470 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill., szakadt papírborítóban. |
ILLYÉS GYULA Csizma az asztalon. I. kiadás. Bp., é.n., Nyugat. 161 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. (Lengyel) félvászon kötésben. |
ISTRATI, PANAIT Más fény felé. I. Helytelen utakon. Ford.: Dr. Supka Géza. Bp., é.n., Genius. 204 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
JANKOVICS MARCELL Hangok a távolból. Bp., é.n., Franklin-Társulat. 249 p., 1 sztl. lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben.
JÁSZI OSZKÁR Művészet és erkölcs. Társadalomtudományi Könyvtár V. Bp., 1904, Politzer Zsigmond és Fia. I-XX., 379 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
JELCIN, BORISZ Éjszakai naplójegyzetek. Ford.: Komáromi Rudolf. Bp., 2001, Ulpius-ház Könyvkiadó Bt. 360 p., 8 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
A "Jelcin-dosszié" Szovjet dokumentumok 1956-ról. A Századvég Kiadó és az 1956-os Magyar Forradalom Története Dokumentációs és Kutatóintézetének sorozata. Bp., 1993, Századvég Kiadó - 56-os Intézet. 242 p., 1 sztl. lev. Kiadói fóliázott papírborítóban. |
JÓKAI MÓR Görög tűz. Elbeszélések mindenféle igazhívő népek történetéből. Jókai Mór összes művei LXIV. kötet. Bp., 1909, Révai Testvérek. 264 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
KACZÉR ILLÉS A király aludni akar. Bp., é.n., Bíró Miklós. 162 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. (Kónya Sándor) papírborítóban.
KÁDÁR LÁSZLÓ Székely fürdők, székely tájak. Officina Képeskönyvek 32. Bp., 1943, Officina. 28 p., 4 sztl. lev., 24 old. képmell. Kiadói ill. kartonkötésben. |
KALÁSZ BENEDEK Aranyos napok. Ill.: Horváth Andor. Bp., 1906, Lampel R. Könyvkereskedése. 145 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
KÁLDY GYULA Az 1821-1861 években keletkezett magyar történeti énekekről és indulókról. A Magyar Történelmi Társulat Felolvasásai I. Bp., 1895, Athenaeum. 24 p. Kiadói viseltes papírborítóban. |
Kálti Márk képes krónikája Szemelvények és képek. Összeállította és ford.: Kardos Tibor. Officina Képeskönyvek. Bp., 1938, Officina. 76 p., 2 kihajtható mell., 1 sztl. lev. Kiadói ill. (Nemes György) kartonkötésben. |
KAMPIS ANTAL Magyar faszobrok. Officina Képeskönyvek. Bp., 1939, Officina. 26 p., 3 sztl. lev., 32 old. képmell. Kiadói ill. (Muzsai-Kampis Margit) kartonkötésben. |
KARDOS SAMU, DR. Báró Wesselényi Miklós élete és munkái (1796-1850) I-II. Bp., 1905, Légrády Testvérek Könyvnyomdája. címkép, I-LXIV., 514 p., 4 t., 6 kihajtható mell., címkép, 641 p., 6 t., 6 kihajtható mell. Kiadói félbőrkötésben.
12000 |
KARINTHY FRIGYES Jelbeszéd. Bp., é.n., Dick Manó kiadása. 158 p., vízfoltos lapokkal. Vászonkötésben, felkasírozott ill. papírborítóval.
KARINTHY FRIGYES Krisztus és Barabbás. (Háború és béke). I. kiadás. Bp., 1918, Dick Manó Könyvkereskedése. 155 p., 2 sztl. lev., javított címlap. Félvászon kötésben. |
KÁROLYI IMRE, GRÓF Az örvény szélén. II. kiadás. Bp., 1932, a szerző kiadása. 200 p. Kiadói viseltes papírborítóban. |
KARSAY ENDRE Motoros repülés. Bp., é.n., Magyar Önkéntes Honvédelmi Szövetség. 560 p. Kiadói ill. félvászon kötésben.
KÁSZONI ZOLTÁN Sporthorgászat. Bukarest, 1973, "Ceres" Könyvkiadó. címkép, 309 p., 1 sztl. lev., 2300+100 pld. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
KATALÓGUS A Magyar Királyi Országos Levéltár állandó kiállításának katalógusa. Bp., 1930, M. Kir. Országos Levéltár. 61 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban.
KATZ, RICHARD Röptében a világ körül. Ford.: Dr. Szánthó Dénes. Bp., é.n., Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat Rt. 400 p., XVI. t. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
KAZINCZY FERENC Árnyék-rajzolatok 1784-1814. rajzolta Kazinczy Ferenc maga kezével. Kassa, 1928, Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. 156 p., 2 sztl. lev. Kiadói félbőr kötésben, javított előzéklappal. |
KENYERES IMRE Aurora. Hazai almanach 1822-1831. Officina Képeskönyvek. Bp., 1938, Officina. 80 p., 1 kihajtható mell. Kiadói ill. (Nemes György) kartonkötésben. |
KERESZTURY DEZSŐ Balaton. Officina Képeskönyvek. Bp., 1940, Officina. 71 p. Kiadói ill. viseltes kartonkötésben. |
KIBÉDI SÁNDOR Megjött a reggel. Kolozsvár, 1931, "Lapkiadó" Nyomdai Műintézet Rt. 89 p., 4 sztl. lev., aláírt, 700 pld. Kiadói ill., viseltes papírborítóban.
Kincses Kalendáriom 1931. Szerk.: Leidenfrost Gyula. XXXV. évf. Bp., 1931, Budapesti Hírlap Rt. 384 p. Kiadói viseltes ill. kartonkötésben. |
A Kis Akadémia negyvenkét esztendeje az ezredik előadásig 1899-1941. Szerk.: Bartha István, Förster Rezső. A Kis Akadémia Könyvtára XLII. kötet. Bp., 1941, Kis Akadémia kiadása. címkép, 647 p., dedikált (Förster Rezső ált.). Kiadói vászonkötésben. |
A Kis Kertész. A kertészsegédi vizsgálatra készülő kertésztanulók használatára. II. kiadás, A m. kir. földmívelésügyi ministerium kiadványai 12. sz. Bp., 1914, Pallas Rt. I-VIII., 464 p., XXII. t., javított címlap. Félvászon kötésben. |
KISFALUDI STROBL ZSIGMOND Emberek és szobrok. Bp., 1969, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalat. 237 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. (Rudas Klára) papír védőborítóban.
Kiszabadítottuk A Szabadság-szobor története. Szerk.: Szepessy László. II. bővített kiadás. Marosvásárhely, 2004, Romániai Magyar Demokrata Szövetség. 83 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
KOCSÁRDNÉ, BÁRÓ PROFF A svéd gimnasztika. Útmutatás a svéd torna tanítására és gyakorlására. Bp., 1913, Singer és Wolfner. 154 p., 3 sztl. lev., ceruzás széljegyzetekkel. Kiadói ill. papírborítóban. |
KOMÁROMI JÁNOS Harangoz a múlt. Bp., é.n., Genius. 218 p., 1 sztl. lev. dedikált. Kiadói ill. papírborítóban.
KOMÁROMI JÁNOS Régi ház az országútnál. Komáromi János munkái gyűjteményes kiadás I. Bp., 1930, Genius Könyvkiadó Rt. címkép, 344 p., aláírt. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
KOMORÓCZY GYÖRGY A kereskedelem és ipar szent István korában. Bp., 1938, Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara. 102 p.,1 kihajtható térképmell., 1 sztl. lev., helyenként ceruzás aláhúzásokkal. Kiadói javított papírborítóban.
KONCZ JÓZSEF Adatok a bözödi ev. ref. egyházközség történetéhez. Ezt megelőzi a hitújítás kezdete. Terjedése és a túlhajtott újítás következménye: A Szombatosság vázlata 1867-ig. Marosvásárhely, 1905, Benkő László. 56 p., helyenként ceruzás aláhúzásokkal. Kiadói papírborítóban. |
KOPP JENŐ Magyar biedermeier festészet. Officina Képeskönyvek 53/54. Bp., 1943, Officina. címkép, 31 p., 2 sztl. lev., 32 old. képmell., 3 t. Kiadói ill. gerincsérült kartonkötésben. |
KOSSUTH LAJOS Országgyűlési tudósítások I-II. Sajtó alá rendezte a Keleteurópai Tudományos Intézet Történettudományi Intézetének munkaközössége. Bp., 1948-49, Magyar Történelmi Társulat. 635 p., 754 p., 1 sztl. lev., felvágatlan. Kiadói viseltes papírborítóban. |
2400 |
KOSZTOLÁNYI DESZŐ Édes Anna. Bp., é.n., Genius. 264 p., 1 sztl. lev. Kiadói viseltes vászonkötésben.
KOSZTOLÁNYI DEZSŐ Alakok. Ill.: Molnár C. Pál. I. kiadás. Bp., é.n., Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. 144 p., 1 sztl. lev. Kiadói viseltes vászonkötésben. |
KOVÁCS IMRE Agrárpolitikai feladatok. h.n., é.n., Misztótfalusi. 64 p., 4 old. képmell. Kiadói papírborítóban.
A Kováts Mihály Általános Iskola történetE. Szerk.: Elek György. Karcag, 2012, Kováts Mihály Baráti Társaság Egyesület. 160 p., CD melléklettel. Kiadói ill. (Szabó Éva) papírborítóban. |
KOVRIG ILONA Pannonia. Officina Képeskönyvek. Bp., 1939, Officina. 29 p., 1 sztl. lev., 32 old. képmell. Kiadói ill. (Kolozsváry Sándor) kartonkötésben. |
KÖLCSEY FERENC Kölcsey Ferencz minden munkái I-X. III., bővített kiadás. Bp., 1886-87, Franklin-Társulat. 304 p., 227 p., 268 p., 2 sztl. lev., 270 p., 1 sztl. lev, 272 p., 279 p., 330 p., 3 sztl. lev., 453 p.1 sztl. lev., 479 p., 447 p. Kiadói félvászon kötésben. |
2600 |
Könyörgések Mellyekkel minden rendű ember naponként, mint az idők és állapotok változnak, minden botránkozás nélkül gyakorolhatja magát az Imádkozásban. Kolozsvár, 1826, k.n. 352 p., 4 sztl. lev. Vászonkötésben. |
Könyves műveltség Erdélyben Összeállította: Bányai Réka. Marosvásárhely, 2006, Mentor Kiadó. 265 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
KÖNYVES TÓTH KÁLMÁN A koporsónál. Közönséges és alkalmi halotti imák. Miskolc, 1876, Fraenkel B. 246 p., 1 sztl. lev. Dombornyomott táblakötésben. |
Közcsend és közbátorság Budán, Pesten és Óbudán 1848-49-ben. Budapest Történetének Forrásai. Bp., 1998, Budapest Főváros Levéltára. 295 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
KRÚDY GYULA Andráscsik örököse. (egybekötve: A pajzsos ember). Világkönyvtár I. évf. 28. sz. Bp., 1914, Magyar Kereskedelmi Hírlap és Könyvkiadóvállalat. 224 p. Kiadói ill., viseltes vászonkötésben. |
KRÚDY GYULA Boldogult úrfi koromban... I. kiadás. Bp., 1930, Athenaeum. 310 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
KRÚDY GYULA Őszi utazások a vörös postakocsin. I. kiadás. Krúdy Gyula összegyűjtött munkái. Bp., 1917, Singer és Wolfner. 205 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
KRÜZSELYI ERZSÉBET Örök csenddel ködön át. Bp., 1928, Fáklya Könyvtár. 46 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói viseltes papírborítóban.
KUNITZER ISTVÁN Utazásom bridzs-humor országban. Bp., é.n., Arany János Irodalmi és Nyomdai Műintézet Rt. 23 p. Kiadói ill., javított papírborítóban.
LAJOS IVÁN, DR. Németország háborús esélyei a német szakirodalom tükrében. VIII. kiadás. Pécs, 1939, Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó. 99 p. Kiadói papírborítóban. |
LAJTHA, EDGAR Japán tegnap, ma és holnap. A világjárás hősei. h.n., é.n., Utazási Könyvek Kiadóhivatala. 292 p., 34 old. képmell. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
LAKTYIONOV, A. F. Az Északi-sark meghódítása. Ford.: Radó György. Bratislava, 1960, Szlovákiai Szépirodalmi Könyvkiadó. 414 p., 1 sztl. lev., 32 old. képmell., 800 pld. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
Larousse Diákenciklopédia. Szerk.: A. Fodor Ágnes. Bp., 1992, Glória Kiadó. 376 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
LÁSZLÓ KÁROLY Tóparti nyaralás. Egy túlélő visszagondol. Ford.: Eszterházy Mátyás. h.n., é.n., k.n. 63 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
LÁZÁR BÉLA Irók és művészek között. száz vidám história képekkel. Bp., 1918, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. 163 p., 8 t. Kiadói viseletes papírborítóban. |
LEHMANN, ARTHUR-HEINZ Hengst Maestoso Austria. Liebesgeschichte zweier Menschen und eines edlen Pferdes. Berlin, 1939, Büchergilde Gutenberg. 251 p., 34 t. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
LELKES ISTVÁN Kőszeg. Officina Képeskönyvek 56. Bp., 1943, Officina. 29 p., 1 sztl. lev., 32 old. képmell. Kiadói ill. kartonkötésben. |
LONDON, JACK Snark. Kirándulás a Föld körül. Ford.: Vécsey Leó. Bp., 1924, Légrády Nyomda és Könyvkiadó Rt. 272 p. Kiadói vászonkötésben. |
LOVAG ZSUZSA A magyar koronázási jelvények. Bp., 1986, Magyar Nemzeti Múzeum. számozatlan oldalakkal. Kiadói ill. papírborítóban.
MACARTNEY, C. A. Hungary. A Short History. Chicago, 1962, Aldine Publishing Company. I-VIII., 2 sztl. lev., 262 p., 1 kihajtható térkép, 26 t, 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
MACHULKA, BEDRICH Vadcsapáson Afrikában. Ford.: Horváth Zoltán. h.n., 1963, Szlovákiai Szépirodalmi Könyvkiadó. 313 p., 64 old. képmell., 1 sztl. lev. Kiadói ill. vászonkötésben. |
Magyar Királyi Ferencz József Tudományegyetem Emlékfüzet 1926. Szeged, 1926, Szeged Városi Nyomda és Könyvkiadó Rt. 62 p., 1 sztl. lev. Kiadói viseltes papírborítóban.
A Magyar Királyi Ferencz József-Tudományegyetem almanachja az MCMXXXIII-XXXIV. tanévről. Szeged, 1935, Szeged Városi Nyomda és Könyvkiadó Rt. 180 p. Kiadói papírborítóban.
Magyar sakktörténet I-II. Szerk.: Barcza Gedeon. Bp., 1975-1977, Sport. 277 p., 1 sztl. lev.,, 340 p., 2 sztl. lev., 8 old. képmell. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
2200 |
Magyar-Brit titkos tárgyalások 1943-ban Összeállította: Juhász Gyula. Bp., 1978, Kossuth Könyvkiadó. 320 p., 6 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill., viseltes papír védőborítóban. |
MAJTHÉNYI GYÖRGY A kis verklis fiú. Az én újságom könyvei. Bp., é.n., Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. 48 p. Papírborítóban. |
MAKKAI LÁSZLÓ Erdélyi városok. Officina Képeskönyvek. Bp., 1940, Officina. 27 p., 32 old. képmell. Kiadói ill. kartonkötésben. |
MAKKAI-ILKEI ILDIKÓ A Bencédi Unitárius Egyházközség rövid története. Székelyudvarhely, 2009, Bencédi Unitárius Egyházközség. 121 p., 2 sztl. lev., + térkép, + belépő Molnár István Múzeum. Kiadói ill. (Szász Csaba) papírborítóban.
MÁRAI SÁNDOR Válás Budán. Magyar Regények. h.n., é.n., Délvidéki Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesületének kiadása. 229 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
MARJALAKI KISS LAJOS Történeti tanulmányok. Ill.: Kamarás Jenő. Miskolc Várostörténeti Közlemények 1. Miskolc, 1987, Herman Ottó Múzeum. 244 p., helyenként szövegkiemelő filces jelölés. Kiadói ill. papírborítóban. |
A marosvásárhelyi sorok. Közzéteszi: Farczady Elek és Szabó T. Attila. I. kiadás. Bukarest, 1957, Akadémiai Kiadó. 47 p., 4 t., 2 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill., javított papír védőborítóban. |
MEDRICZKY ANDOR Budapest régi fürdői. Officina Képeskönyvek 41. Bp., 1942, Officina. 47 p., 28 old. képmell. Kiadói ill. kartonkötésben. |
Mikszáth almanachja 1911. Szerk.: Herczeg Ferenc. Egyetemes Regénytár. Bp., 1911, Singer és Wolfner. 8 sztl. lev., 272 p. Kiadói ill., viseltes vászonkötésben. |
MIKSZÁTH KÁLMÁN A beszélő köntös / A lohinai fű. III. kiadás, díszkiadás. Bp., 1897, Révai Testvérek. 4 sztl. lev., 214 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill., aranyozott vászonkötésben (Gottermayer kötés). |
MIKSZÁTH KÁLMÁN Beszterce ostroma. Díszkiadás. Bp., é.n., Révai Testvérek. 291 p. Kiadói ill., aranyozott vászonkötésben (Gottermayer kötés). |
MILLS, DICK Akvarista kézikönyv. Az akvárium berendezése és az akváriumi halak tartása. Ford.: Forró László. Bp., 1992, Park Könyvkiadó. 287 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
MITTELHOLZER Repülőgépen az Északi-sark felé. Ford.: Dr. Prochaska Ferenc. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., 1926, Lampel R. 185 p., 1 sztl. lev., 16 old. képmell. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
MOLLINÁRY GIZELLA Az Isten hallgat. Bp., é.n., Grill Károly Könyvkiadó. 307 p. Kiadói félvászon kötésben.
Mosolygó múlt A szabadságharctól a világháborúig. A béke korszaka a humor görbe tükrében. Összegyűjtötte: Íródeák. Bp., é.n., Singer és Wolfner. 220 p. Kiadói viseltes vászonkötésben. |
MURAJDA F. NÁNDOR A magyar kritika fejlődése. Különös tekintettel Bajza József működésére. Eger, 1895, Érseki Lyceum Könyvnyomdája. 208 p., felvágatlan. Borító nélküli könyvtest. |
MÜLLER FERENC Égi sorompó. Ill.: Sebők Imre. Belügyminisztérium Kiskönyvtára 1962. 7. sz. h.n., 1962, Belügyminisztérium Tanulmányi és Módszertani Osztálya. 186 p., 1 sztl. lev. Hozzá: Dalekij, Nikolaj: Az aranyfogú I-II. Ill.: Sebők Imre. Belügyminisztérium Kiskönyvtára 1960. 2. sz. h.n., 1960, Belügyminisztérium Tanulmányi és Módszertani Osztálya. 128 p., 115 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
Művelt és udvarias ember a XX. században. Pesti Napló Könyvek. Bp., é.n., a Pesti Napló Rt., Az Est Lapkiadó Rt., és a Magyarország Napilap Rt. 294 p., 1 sztl. lev. Kiadói viseltes vászonkötésben. |
MYRIAM HARRY Kleopatra szerelmi élete. Ford.: Kállay Miklós. Bp., é.n., Genius Kiadás. 169 p., 1 sztl. lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
NANSEN, FRIDTOJOF Az eszkimók között. A szerző életrajzával. Ford.: Telekes Béla. A hat világrész, utazások és felfedezések III. Bp., é.n., Világirodalom Könyvkiadóvállalat. 187 p., 2 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
NAPTÁR Gazdák zsebnaptára 1937. Szerk.: Gr. Teleki Ádám, Török Bálint. 67. évf. h.n., 1937, k.n. 160 p., 2 kihajtható mell. Kiadói viseltes papírborítóban. |
NEL Útszéli keresztek. Kolozsvár, 1915, Egyesült Könyvnyomda Rt. 63 p., dedikált, + képeslap. Félvászon kötésben.
Nemzeti kalendárium 1944 Szerk.: dr. Mindszenti Béla. Bp., 1944, Nemzeti Könyvtár. 8 sztl. lev., 296 p. Kiadói ill. (Légrády Sándor) papírborítóban. |
NYOMAT Magyar írók arczképcsarnoka. Kőnyomat. Barabás rajzai és Tiedge photographiai képei után rajzolta Róhn A. Nyom.: Reiffenstein és Rösch műintézetében Bécsben. Kiadó - Tulajdonos Vahot Imre. 62X83 cm.
ORTUTAY GYULA Kis magyar néprajz. Könyvbarátok Kis Könyvei 5. kötet. I. kiadás. Bp., 1940, Magyar Könyvbarátok. 209 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
ORTUTAY GYULA Parasztságunk élete. Officina Képeskönyvek. Bp., 1937, Officina. 36 p., 32 old. képmell., 2 sztl. lev. Kiadói ill. (Nemes György), javított kartonkötésben. |
OSSENDOWSKI A sötét kelet árnyéka. Ford.: Balassa József. Bp., é.n., Franklin-Társulat. 143 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
P. ALCSUTI KATALIN Régi magyar ékszerek. Officina Képeskönyvek. Bp., 1940, Officina. 29 p., 1 sztl. lev., 28 old. képmell. Kiadói ill. gerincsérült kartonkötésben. |
PÁLINKÁS LÁSZLÓ A renaissance Magyarországon. Officina Képeskönyvek 42. Bp., 1942, Officina. 23 p., 2 sztl. lev., 32 old. képmell. Kiadói ill. kartonkötésben. |
PÁLÓCZI HOTVÁTH LAJOS Népünk dalai. Bp., 1943, Turul. 111 p. Kiadói viseltes papírborítóban.
PALOTAY GERTRUD Erdély magyar népművészete. Officina Képeskönyvek. Bp., 1940, Officina. 33 p., 1 sztl. lev., 32 old. képmell. Kiadói ill. kartonkötésben. |
PALUGYAY ZOLTÁN Tatárok. Kézdivásárhely, 1925, Turóczi István Könyvnyomda. 148 p. Kiadói ill., viseltes papírborítóban.
Parkerdők Magyarországon Szerk.: Mészöly Győző. Bp., 1981, Natura. 300 p., 28 lap táblával. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
A Pataki diákvilág anekdotakincse I. Szerk.: dr. Panka Károly. Bp., 1927, Sárospataki Diákok Országos Szövetsége. 270 p., 1 sztl. lev., felvágatlan. Kiadói viseltes papírborítóban. |
PÁTZAY PÁL Szinyei Merse Pál. Officina Képeskönyvek 33. Bp., 1941, Officina. címkép, 18 p., 2 sztl. lev., 24 old. képmell., 3 sztl. lev. Kiadói ill. gerincsérült kartonkötésben. |
PÉCZELY JÓZSEF Mégis révbe értek... Az Új Élet Regénytár VIII. évf. 45. sz. (333 füzet.). Bp., 1943, Központi Sajtóvállalat. 32 p. Hozzá: Galan, V. Em.: Eftime apó lova. h.n., 1950, "Scanteia". 23 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
PETHŐ SÁNDOR Világostól Trianonig. A mai Magyarország kialakulásának története. Bp., 1925, Enciklopédia Rt. I-VIII., 324 p., 2 sztl. lev. Kiadói kissé kopott vászonkötésben. |
PETRINY SÁNDOR A csiperke-gomba. (Champignon) tenyésztésének gyakorlati módszere. Bp., é.n., a szerző kiadása. 75 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill., javított, szakadozott papírborítóban. |
PETROVICS ELEK Élet és művészet. Bp., 1937, Athenaeum. 217 p., 1 sztl. lev. Kiadói viseltes vászonkötésben.
PEVSNER, NIKOLAUS Az európai építészet története. Nyugat-Európa a X. századtól a XX. századig. Ford.: Borbás Mária. Bp., 1972, Corvina Kiadó. 506 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
PFIZENMAYER, E. W. Kelet-Szibéria ősvilága és ősnépei. Tudományos utazás a mamut-tetemek és az erdőlakó népek tanulmányozása végett. Átdolgozta: Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. címkép, 206 p., 44 old. képmell., 1 térkép mell., 1 sztl. lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
A piarista diák kis kalauza. IV. kiadás. Bp., 1929, Stephaneum Nyomda és Könyvkiadó Rt. címkép, 83 p., 1 sztl. lev., 6 t. Kiadói ill. papírborítóban. |
PILCH JENŐ Ausztria és Magyarország hadserege. Magyar Könyvtár 752-753. Bp., é.n., Lampel R. 96 p. Kiadói, javított, szakadozott papírborítóban. |
PILO, MARIO Esztetika. Ford.: Yartin József. Athenaeum Kézikönyvtára. Irodalmi és Történelmi Sorozat XVII. Bp., 1898, Athenaeum. 195 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
PINTÉR ISTVÁN Ki volt Horthy Miklós? Bp., 1968, Zrínyi Katonai Kiadó. 350 p., 3 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben.
PLAKÁT 125 éve született Bartók Béla - jubileum 2006. 98x68 cm. 200 példányban készült.
PLAKÁT A gondos nevelés és tartás magas árat biztosít a szerződőnek! 47x66,5 cm. Gr.: Pál György.
10000 |
PLAKÁT A szerződéses hízlalás mindig biztos jó jövedelme a TSZ tagnak. Kössön szerződést az Állatforgalmi Vállalattal. Gr.: Pál György. (Marha fej). 68x49 cm. |
10000 |
PLAKÁT A TSZ állandó biztos pénzforrása a szerződéses hízlalás. Kössön szerződést az Állatforgalmi Vállalattal. Gr.: Pál György. (Disznó fej). 68,5x48,5 cm. Lyukas. |
10000 |
PLAKÁT Állami Biztosító. Gr.: Tarnóczy B. 74. Otthona nagy érték Biztosítsa! 81x57 cm. Kétszer hajtott. |
6000 |
PLAKÁT Állami Biztosító Autósok, motorosok esedékes a kötelező gépjármű szavatossági biztosítás díja! 81x56 cm. Gr.: Darvas Á. 67. Kétszer hajtott. |
PLAKÁT Állami Biztosító - Biztosítással is védje gazdaságát, termését, állatállományát! Lyukas, hiányos, sarokhiánnyal, beszakadásokkal. 83,5x47 cm.
10000 |
PLAKÁT Farsangi méteráru karnevál az Állami Áruházakban. Kétszer hajtott. 69x48 cm.
10000 |
PLAKÁT Gyors, Kényelmes, Szórakoztató Vásárolja Szövetkezeti boltból. Gr.: Sinkó. Berva motor, kerékpár. 57x82 cm. Szélein kis beszakadásokkal. |
10000 |
PLAKÁT Itt a MÁRKA! Itta már ma? (gyümölcsökkel). 82x56 cm. Szénsavas üdítőitalok. Kétszer hajtott. |
PLAKÁT Itt a MÁRKA! Itta már ma? (lila kézben). Gr.: Mayer Gy. Szénsavas üdítőital. 81x56 cm. Kétszer hajtott. |
PLAKÁT JAWA 250 cm3 350 cm3. 82x57cm. Gyors, kényelmes az utazás, öröm a túrázás JAWA motorkerékpáron Kiváló márka! 1000 pld. Kis beszakadással, szélein kicsit gyűrött. |
12000 |
PLAKÁT Kössünk dohánytermelési szerződést. Magas beváltási árak, kedvező feltételek, ingyenes cigaretta. (Pipázó bácsi dohánylevéllel.) Gr.: Pál György. 83x56 cm. Egyszer hajtott. |
10000 |
PLAKÁT Magyar Hirdető. 2000 pld. Gr.: Máté András 68. 81,5x56,5 cm. Sarok hiány, kicsi beszakadásokkal, egyszer hajtott. |
6000 |
PLAKÁT Magyar Hirdető. Reklámtervezés, grafika, propaganda-nyomtatványok, plakát, sajtó-hirdetés, film, rádió és egyéb hirdetések, sajtófigyelő. (MH hirdetőoszlop). Gr.: Káldor. 64x48 cm. Szélein kis szakadásokkal, lyukas. |
6500 |
PLAKÁT Plakátok az ötvenes évekből Kiállítás a Kossuth Múzeumban 2009-2010. 59x41,5 cm.
PLAKÁT Plakátok és röplapok ötvenhatról Kiállítás a Ceglédi Galériában 2006. 59,5x42 cm.
PLAKÁT SHJ sportszer, hangszer, játék a legszebb ajándék. Gr.: Szilas Gy. 1959. 68x49 cm. Lyukas. |
PLAKÁT Tiszántúli Nagycirkusz Csak 4 napig! Cegléden. Lyukakkal és szakadásokkal, szélein hiánnyal. 84x57 cm.
10000 |
PLAKÁT VI. Hajdúsági Farsang vendéglátó és kereskedelmi hetek. 69x48 cm. Utasellátó, VVH, VKV, RKV, Szövetkezeti bolt támogatásával.
PLAKÁT Virágkiállítás Budapest, 1960 június 3-12. 82x57 cm. Az Országos Mezőgazdasági Kiállítás területén. Lyukas. |
PLAKÁT XIII. Hortobágyi Nemzetközi Lovasnapok 1977. július 1-2-3. 69x49 cm. 3000 pld.
POHÁRNOK JENŐ Szent István ünneplése. Műsorkönyv a Szent István-ünnepélyekre. Bp., 1938, Szent István Társulat. 359 p. Kiadói viseltes papírborítóban. |
PORZÓ ÁGAI ADOLF Utazás Pestről-Budapestre 1843-1907. Rajzok és emlékek a magyar főváros utolsó 65 esztendejéből. III. kiadás. Bp., 1912, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. 446 p., 32 old. képmell., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
PÖLÖSKEI FERENC A magyar parlamentarizmus a századfordulón. Politikusok és intézmények. História Könyvtár Monográfiák 15. Bp., 2001, História, MTA Történettudományi Intézete. 245 p., 1 sztl. lev., 1500 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
RÁKOSI JENŐ Trianontól-Rothermereig. Bp., é.n., Horizont. címkép, 40 p.,3 t. 1 kihajtható mell. , 240p., 2 sztl. lev., 12 t. Kiadói ill. vászonkötésben.
2400 |
RÁKOSI VIKTOR A párisi gyujtógatók. (A kommün története). Bp., é.n., Franklin-Társulat. I-VI., 234 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
RÁPÓTI JENŐ - ROMVÁRY VILMOS Gyógyító növények. Ill.: Csapody Vera. VIII. kiadás. Bp., 1987, Medicina Könyvkiadó. 511 p. Kiadói ill. (Urai Erika) fóliázott kartonkötésben. |
Repülési lexikon 1-2. Főszerk.: Szabó József. Jubileumi kiadvány. Bp., 1991, Akadémiai Kiadó. 623 p., 40 old. képmell., 603 p., 56 old. képmell. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
RÉVAI JÓZSEF A költő és a császár. (Horatius és Augustus). Bp., é.n., Pantheon. 535 p., 2 sztl. lev., javított címlap, dedikált. Vászonkötésben. |
RÉVAY JÓZSEF Megtanulok latinul. Bp., é.n., Franklin-Társulat. 323 p. Kiadói ill., viseltes papírborítóban.
RÉVÉSZ MIHÁLY A magyarországi munkásmozgalom története (1867-1913). Bp., 1913, Népszava-Könyvkereskedés. 93 p., 1 sztl. lev. Kiadói javított papírborítóban.
REVICZKY ÁDÁM Vesztes háborúk - megnyert csaták. Emlékezés Reviczky Imre ezredesre. Tények és tanúk. Bp., 1985, Magvető Könyvkiadó. 776 p., 4 sztl. lev., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
RIHMER PÁL Városok a múltban és a jövőben. Városépítési tanulmányok. Bp., 1942, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 127 p., 16 old. képmell., 1 sztl. lev. Kiadói ill., javított, szakadozott papírborítóban. |
Romániai magyar írók antológiája Szerk.: Vita Zsigmond. Nagyenyed, 1943, Bethlen Könyvnyomda. 151 p., 1 sztl. lev. Vászonkötésben, felkasírozott papírborítóval. |
RÓNAY JÁCZINT A tűzimádó bölcs az ős-világok emlékeiről. Pest, 1860, Kilián György. 180 p., XIV. t., 1 sztl. lev., ceruzás aláhúzásokkal. Modern félvászon kötésben, felkasírozott eredeti papírborítóval.
3600 |
RUSSELL, BERTRAND Kína és a kínai probléma. Ford.: Geszti Lajos. Bp., é.n., Athenaeum. 261 p., lapszéli ceruzás jelölésekkel. Félvászon kötésben. |
SAVOYAI LAJOS AMADÉ A ruvenzori. A keletafrikai Nagy Tavak hegyóriásának kikutatása és csúcsainak első megmászása. Ford.: Dr. Cholnoky Jenőné. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., 1922, Lampel R. 271 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
SAY GÉZA A barokk Székesfehérvár. Officina Képeskönyvek. Bp., 1938, Officina. 31 p., 32 old. képmell., kijáró lapokkal. Kiadói ill. (Végh Gusztáv) viseltes kartonkötésben. |
SCHILL FÜLÖP A szegedi magy. kir. állami Árpádházi Szt. Erzsébet leányliceum harmincnyolcadik értesítője. Szeged, 1935, Szeged Városi Nyomda és Könyvkiadó Rt. 67 p. Kiadói viseltes papírborítóban.
SEBESTYÉN EDE Mozart és Magyarország. Officina Képeskönyvek 37. Bp., 1941, Officina. 39 p., 20 t. Kiadói ill. kartonkötésben. |
SHEARING, JOSEPH A bosszú angyala. Charlotte de Corday élete. Ford.: Christianus Mária. Bp., 1943, Szöllősy Könyvkiadó. 298 p., 1 sztl. lev. Viseltes papírborítóban. |
SISKOV, VJACSESZLAV A csavargó. Ford.: Gombos László. Bp., é.n., Magyar Téka. 149 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
SOMBART, WERNER Háború és kapitalizmus. Ford.: Vezsenyi Béla. Bp., é.n., Athenaeum. 258 p. Kiadói papírborítóban. |
SOMOGYI ANTAL Székesfehérvár. Művészet és város. Officina Képeskönyvek. Bp., 1939, Officina. 34 p., 1 sztl. lev., 32 old. képmell. Ill. (Kolozsváry Sándor) félvászon kötésben. |
SOMOGYI BÉLA A keresztény Szociális Néppárt programmja. Az igazság megvilágításában. Munkáskönyvtár 8. Bp., é.n., Népszava-Könyvkereskedés kiadása. 48 p., felvágatlan. Kiadói ill., viseltes papírborítóban. |
SÖTÉR ISTVÁN Francia szellem a régi Magyarországon. Officina Képeskönyvek 26. II. kiadás. Bp., 1943, Officina. 45 p., 1 sztl. lev., 32 old. képmell. Ill. (Kolozsváry Sándor) félvászon kötésben. |
STONE, IRVING Matróz lóháton. Jack London élete. Ford.: Radó György. Bp., 1965, Gondolat. címkép, 303 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
SUGÁR GUSZTÁV A magyar rádiózás története a felszabadulásig. Bp., 1985, Posta Rádió- és Televízióműszaki Igazgatóság. 283 p. Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
SUR, J. A szovjetüzemek hősei. Bp., 1945, Szikra. 57 p., 1 sztl. lev. Kiadói, javított papírborítóban.
SVEN, HEDIN Ázsia szívében I-II. Átdolgozta: Dr. Thirring Gusztáv. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lamper R. címkép, 189 p., 1 sztl. lev., 24 old. képmell., címkép, 240 p., 24 old. képmell., vízfoltos lapokkal. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
SVEN, HEDIN Transzhimalája. Ford.: Kondor Alfréd. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára XIII-XIV. kötet. Bp., 1910, Lampel R. címkép, I-VI., 330 p., 47 old. képmell., 2 kihajtható térkép, 1 sztl. lev., nevességtől összeragadt lapokkal. Kiadói aranyozott vászonkötésben (korai kötés). |
A szabad magyarok hangja a "Szabad Magyarország Hangjáról" Kritika a Szabad Európa Rádió müncheni magyar osztályának működéséről. h.n., 1953, k.n. 24 p. Kiadói papírborítóban. |
SZABÓ GYÖRGY Európai mítoszok és mondák. Mitológiai kislexikon. Kriterion Kézi Könyvek. Bukarest, 1977, Kriterion Könyvkiadó. 165 p., 4 old. képmell., 1 sztl. lev. Hozzá: Szabó György: Mediterrán mítoszok és mondák. Mitológiai kislexikon. Kriterion Kézi Könyvek. Bukarest, 1977, Kriterion Könyvkiadó. 349 p., 12 old. képmell., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
SZABÓ IMRE Toledo. Kolozsvár, 1934, a szerző kiadása. 194 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. (Demian Tassy) papírborítóban.
SZABÓ LÁSZLÓ, DR. A modern újságírás. Bp., é.n., Dick Manó. 221 p. Modern vászonkötésben, eredeti papírborító bekötve.
SZABÓ ZOLTÁN Cifra nyomorúság. A Cserhát, Mátra, Bükk földje és népe. Bp., é.n., Cserépfalvi. 282 p., 16 t., vízfoltos lapokkal. Félvászon kötésben, felkasírozott ill. papírborítóval. |
SZAKASITS ÁRPÁD Emlékkönyv. Bp., 1988, Kossuth Könyvkiadó. 309 p., 1 sztl. lev., 20 old. képmell. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben.
SZALATNAI REZSŐ Petőfi Pozsonyban. I. kiadás. Bratislava, 1954, Csehszlovákiai Magyar Könyvkiadó. címkép, 111 p., 3000 pld. Kiadói vászonkötésben, ill., viseltes papír védőborítóban. |
SZANA TAMÁS Egy amateur naplójából. Bp., 1899, Athenaeum. 183 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban.
Székely vértanúk 1854 Válogatta, bevezető tanulmánnyal és jegyzetekkel ellátta Károlyi Dénes. Bukarest, 1975, Kriterion Könyvkiadó. 241 p. Hozzá: A céhes élet Erdélyben. Válogatta, bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta Kovách Géza és Binder Pál. Bukarest, 1981, Kriterion Könyvkiadó. 316 p., 2 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben. |
SZÉLL SÁNDOR Nagyvárad. Szent László városa. Officina Képeskönyvek. Bp., 1940, Officina. 22 p., 5 sztl. lev., 32 old. képmell. Kiadói ill. gerincsérült kartonkötésben. |
Szellemi kincstár Szerk.: Ihász Gilbert. IV. kötet. Bp., é.n., Dvorzsák János. 799 p. Kiadói viseltes vászonkötésben. |
Szemelvények a Koránból Ford.: Dr. Endrei Gerzson. Modern Könyvtár 462-463 sz. Bp., é.n., Athenaeum. 49 p., 1 sztl. lev., kijáró lapokkal. Kiadói viseltes papírborítóban. |
SZIGETI JÁNOS Budapest a XIX. század első harmadában. (Buda, Óbuda és Pest). Bp., 1933, Csáthy Ferenc. 68 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
SZILÁGYI JÁNOS Aquincum. Officina Képeskönyvek. Bp., 1939, Officina. 29 p., 3 sztl. lev., 28 old. képmell. Kiadói ill. (Kolozsváry Sándor) kartonkötésben. |
SZITNYAI JENŐ Margitsziget. Bp., 1959, Fővárosi Idegenforgalmi Hivatal. 47 p., 16 t., 2 kihajtható térkép mell. Kiadói ill. (Szűcs Pál) papírborítóban.
SZLOVÁK IVÁN Szeged város árvédelmi helyzete és a várható árvíz. Különlenyomat a m. kir. földmívelésügyi minisztérium szerkesztésében és kiadásában megjelenő "Vízügyi Közlemények" 1937. évi 2. számából. Bp., 1937, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 11 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
Szombat és vasárnap III. kiadás. bp., 1921, Bethánia Könyvkereskedés. 16 p., ceruzás aláhúzásokkal. Kiadói papírborítóban. |
SZOMORY EMIL A függöny előtt és a függöny mögött. Modern Magyar Könyvtár. Bp., 1914, Singer és Wolfner. 190 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill., gerincsérült vászonkötésben. |
Szörnyetegek szigetvilága Átdolgozta: Zigány Árpád. Ill.: Wesely Norbert. Bp., é.n., Pallas. 201 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
TAMÁSI ÁRON Helytelen világ. Ill.: Kós Károly. Kolozsvár, 1931, Erdélyi Szépmíves Céh. 147 p., 2 sztl. lev. Kiadói viseltes papírborítóban. |
TÁPAY-SZABÓ GABRIELLA Magyar úri hímzés. Officina Képeskönyvek 36. Bp., 1941, Officina. 31 p., 28 old. képmell. Kiadói ill. kartonkötésben. |
TAYLOR, A. J. P. A második világháború okai. Ford.: Nagy Márta. II. kiadás. Bp., 1999, Scolar Kiadó. 345 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
A Teleki család iratai. Magyar Országos Levéltár. Összeállította: Bakács István. Levéltári Leltárak 49. Bp., 1970, Magyar Országos Levéltár. 207 p., 400 pld. Kiadói papírborítóban. |
A természet könyve. Ég és föld. Sajtó alá rendezte: Dr. Nevelős Gyula. Bp., é.n., Könyvbarátok Szövetsége. 238 p., 4 t., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
TERSÁNSZKY J. JENŐ Kakuk Marci a zendülők közt. Bp., é.n., Nyugat kiadás. 191 p. Kiadói viseltes vászonkötésben.
334 |
TERSÁNSZKY JÓZSI JENŐ Selyemfiú. Bp., é.n., "Jelen" Könyvkiadó. 160 p., vízfoltos lapokkal. Vászonkötésben, felkasírozott, ill. papírborítóval.
335 |
THOMAS, FRANK Az evangélium és a szocializmus. Tegnapi előítéletek - holnapi igazságok. Ford.: Dr. Kováts J. István. Házi Kincstár. Valláserkölcsi Építőkönyvek sorozata XI. kötet. Bp., 1910, Magyar Prot. Irodalmi Társaság. 253 p., 1 sztl. lev. Kiadói viseltes papírborítóban. |
336 |
Tibullus elégiái. Ford.: Csengeri János. Bp., 1886, Kisfaludy-Társaság. 191 p. Kiadói dombornyomásos, ill., aranyozott vászonkötésben. |
337 |
Tilinkó Írták: Kemény János, Komáromi János, Kosztolányi Dezső, Márai Sándor, Mécs László, Móra Ferenc, Nyirő József, Tamási Áron. Ebből a könyvből kizárólag bibliofil kiadású, sorszámmal ellátott példányok készültek. Bp., 1939, k.n. 139 p., 2 sztl. lev., 35 sz. pld. Kiadói ill. kartonkötésben. |
338 |
TIMKÓ GYÖRGY Vaskolléga. A szedőgépek másfél évszázados története. h.n., 2004, k.n. 384 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
339 |
TOBAK TIBOR Pumák és boszorkányok. Ill.: Punka György. Bp., 1995, Zrínyi Kiadó. 315 p., 4 sztl. lev., dedikált (?). Kiadói ill. papírborítóban. |
340 |
TOLDY FERENC A magyar nemzeti irodalom története I-II. A legrégebbi időktől a jelenkorig. III., javított kiadás. Pest, 1872, Athenaeum. 164 p., I-V., 194 p. Hozzá: Toldy Ferenc: Irodalomtörténeti olvasókönyv I-II. II., javított kiadás. Bp., 1876, Athenaeum. 391 p., I-X., 670 p. hasábszámozással. Kiadói bordázott félbőr kötésben. |
341 |
TOLNAI KÁLMÁN Vadászoknak, horgászoknak. Bp., 1985, Népszava Lap- és Könyvkiadó. 300 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban.
342 |
TOLNAI LAJOS A falu urai. Bp., 1886, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. 224 p. Félvászon kötésben.
343 |
TÓTH BÉLA Mendemondák. A világtörténet furcsaságai. II., javított és bővített kiadás. Bp., 1901, Athenaeum. I-XI., 418 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
2200 |
344 |
TÓTH J. Gyermekbarát. Alkalmi színművek, énekes bohóságok, szavalmányok, párbeszédek, dalos gyermekjátékok. Szatmár, 1907, Morvai János Könyvnyomdája. 291 p. Kiadói dombornyomásos vászonkötésben. |
345 |
TÓTH KRISZTINA Esztergom szabad királyi város jegyzőkönyveinek regesztái 1719-1722. Komárom-Esztergom Megyei Önkormányzat Levéltára Évkönyvei 13. Esztergom, 2005, Komárom-Esztergom Megyei Önkormányzat Levéltára. 164 p., 2 sztl. lev., 300 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
346 |
TÖRÖK SÁNDOR Tolvajok. I. kiadás. Bp., 1943, Nova Irodalmi Intézet. 351 p. Kiadói ill., viseltes papírborítóban. |
347 |
Történelmi helynevek és műkifejezések szótára. Összeállította: Bálint Károly. Iskolai Segédkönyvek 3. Szentgotthárd, é.n., Wellisch Béla. 84 p., 2 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
348 |
TÖVISI WALTER GYULA Kolozsvár kövei. Regényes rajzok. II. kiadás. Kolozsvár, 1937, Könyvbarátok Társasága. 185 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. (Szopos Sándor) papírborítóban. |
349 |
TRENCSÉNYI-WALDAPFEL IMRE A régi Pest-Buda. Egykorú képek és leírások. Officina Képeskönyvek. Bp., 1937, Officina. 63 p. Kiadói ill. viseltes kartonkötésben. |
350 |
TRENCSÉNYI-WALDAPFEL IMRE Pest-budai múzsa. Officina Képeskönyvek 40. Bp., 1942, Officina. 67 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
351 |
TRUSKOVSZKY DEZSŐ Pozsonyi séták. Officina Képeskönyvek. Bp., 1939, Officina. 29 p., 3 sztl. lev., 32 old. képmell. Kiadói ill. kartonkötésben. |
352 |
TÚRI BÉLA A háború belülről nézve. II. kiadás. Bp., 1916, "Élet" kiadása. 290 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill., viseltes papírborítóban. |
353 |
TURÓCZI-TROSTLER JÓZSEF Historiák és mesés fabulák. Gyoma, 1939, Kner Izidor. 98 p., 2 sztl. lev., 500 pld. Kiadói viseltes papírborítóban.
354 |
UJFALVI KOVÁCS GÁBOR Toldi éjszakája. Marosvásárhely, 1943, a szerző kiadása. 32 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói viseltes papírborítóban.
355 |
UJLAKY JÁNOS Ezüsthegyen. Arad, 1937, "Vasárnap" Könyvkiadó. 112 p., aláírt, vízfoltos lapokkal. Kiadói ill., viseltes papírborítóban.
356 |
ÜTŐ LAJOS "Az úr így akarta". Küküllődombó, 1914, k.n. 190 p., 1 sztl. lev. Papírborítóban.
357 |
VADNAY ANDOR A Tiszamellékről. Tanulmány az alföldi munkáskérdésről. Bp., 1900, Rákosi Jenő Budapesti Hírlap Újságvállalata. 156 p., 2 sztl. lev., vízfoltos lapokkal. Félvászon kötésben. |
358 |
VALLÓ ISTVÁN Győri képeskönyv. Csánky Dénes, Pfannl Egon és Weichinger Károly képeivel. Officina Képeskönyvek 39. Bp., 1942, Officina. címkép, 46 p., 1 sztl. lev., 24 old. képmell., 3 t. Kiadói ill. viseltes kartonkötésben. |
359 |
VÁRNAI SÁNDOR A franczia rémuralom története. A legujabb források felhasználásával. Bp., 1890, Franklin-Társulat. 286 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
360 |
VASZARY KOLOS A várnai csata. Pest, 1864, Szent István-Társulat. 83 p. Kiadói viseltes papírborítóban.
361 |
VELŐSY ELEK Miska. A diadalmas csekészgondolat regénye. Ill.: Márton Lajos. Könyvbarátok Kis Könyve. Bp., é.n., Könyvbarátok Szövetsége. 206 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
362 |
VERNE, JULES A begum ötszáz milliója. Ford.: Iván Ede. Ill.: Vedrődi J. Bp., é.n., Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat Rt. címkép, 198 p., 1 sztl. lev. Hozzá: Ox doktor ötlete. Ford.: Dr. Mikes Lajos. Ill.: Geiger Richard. (egybekötve). Kiadói ill. vászonkötésben. |
363 |
VERNE, JULES A Robinsonok iskolája. Ford.: Hazai Hugó. Bp., 1899, Sach és Pollák. 170 p., 1 sztl. lev. Félvászon kötésben, felkasírozott ill. papírborítóval. |
364 |
VÉRTES O. JÓZSEF Hisztériás gyermekek. A gyógyító nevelés kézikönyve III. kötete. Bp., 1930, Kókai Lajos. 144 p., helyenként ceruzás aláhízásokkal, vízfoltos lapokkal. Kiadói viseltes papírborítóban. |
365 |
VIGH ERNŐ Üres a nézőtér. "Sötét a rivalda". Satu-Mare, 1937, Balogh Nyomda. 112 p. Kiadói viseltes papírborítóban. |
366 |
VIKÁR BÉLA Nevető rímek. Bp., é.n., Kir. M. Egyetemi Nyomda. 206 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban.
367 |
Világ és földismeret népiskolák számára I. Sárospatak, 1861, k.n. 149 p., sérült, vízfoltos lapokkal. Kiadói félvászon, hiányos,rongyos, viseltes kötésben.
368 |
Világjáró anekdoták Összeállította: György Lajos. Bp., 1938, Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. 352 p. Félvászon kötésben. |
369 |
VÖRÖS MÁRTON Pécs. Officina Képeskönyvek 35. Bp., 1941, Officina. 35 p., 2 sztl. lev., 24 old. képmell. Kiadói ill. gerincsérült kartonkötésben. |
370 |
WALLERSEE MÁRIA BÁRÓNŐ Multam. Ford.: Horváth Lili. II. kiadás. Marosvásárhely, 1919, Márványi és Tsa. 234 p. Papírborítóval, félvászon kötésbe kötve. |
371 |
WALTER GYULA, DR. Overberg Bernárd. Bp., 1911, Stephaneum Nyomda Rt. címkép, 100 p., 8 t., 1 sztl. lev. Kiadói viseltes papírborítóban.
372 |
WETZEL, FERENCZ Képes világtörténelem. Jellemrajzokban egybekötve a történelem vázlatával. Ford.: Huszár Károly. II. kiadás. Székesfehérvár, 1894, "Székesfehérvár és vidéke Könyvnyomdája". I-XI., 396 p. Javított, viseltes kartonkötésben. |
373 |
WILLIAMS, ARCHIBALD A modern bányászat. Ford.: Réz Géza. Ismeretterjesztő Könyvtár. Bp., 1914, Franklin-Társulat. címkép, 396 p., 23 t., vízfoltos lapokkal. Kiadói ill. vászonkötésben. |
374 |
ZWIEG, STEFAN Mary. Queen of Scotland and the Isles. New York, 1937, Garden City Publishing Co., Inc. címkép, I-XVI., 366 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. vászonkötésben. |
375 |
ZSABROV, A. A. A repülés elmélete és technikája I-II. Ford.: Nagy Ernő. Bp., 1954, Magyar Repülő Szövetség. 263 p., 335 p. Kiadói félvászon kötésben. |
376 |
ZSEBKÖNYV Turisták és weekendezők zsebkönyve. A turista menedékházak, strandfürdők és csónakházak adataival. Összeállította: Dr. Stianssny József. Uránia Turistakönyvtár 1. sz. Bp., é.n., Uránia Könyvnyomda. 128 p., 2 old. térképmell. jelmagyarázattal. Kiadói papírborítóban. |
377 |
ZSEBNAPTÁR Erdészeti zsebnaptár 1943 I-II. Szerk.: Mihályi Zoltán. I. évf. h.n., 1943, Országos Erdészeti Egyesület. I-XL., 752 p., 8 sztl. lev., 1 kihajtható térkép, I-IV., 554 p., 4 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
2200 |