Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
1 | 1930. évi Katona-emléklap. Katona József új síremlékének felavatási ünnepélye halála évszázados fordulóján 1930. április 26-27.-én. Kecskemét, 1931, Kecskeméti Közlöny Nyomda és Lapkiadó Vállalat. 55 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
2 | II. Rákóczi Ferenc emlékiratai. Ford.: Vas István. Bp., 1948, Révai. 237 p., 1 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben. |
3 | ÁBRAI KÁROLY Történeti beszélyek. I.-II. Pest, 1859, Pfeifer Ferdinánd. 189 p., 1 sztl. lev., 164 p., 4 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
4 | AGÁRDI FERENC A nagyvilág magyar vándorai. Régi Magyar világjárók II. Illusztrálta Szecskó Tamás. Bp., 1955, "Művelt Nép" Könyvkiadó. 472 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
5 | Alkalmiak. Köszöntők, mondókák alkalmakra. 47 p. Borító nélkül, 2 darabra osztva. |
6 | ALMANACH A Budapesti Kir. Magyar Egyetemi Közgazdaságtudományi Kar almanachja. 1920/21 - 1930/31. Bp., 1931, Athenaeum. 165 p., XXXII p. képmelléklet. Fűzve, néhol sérült kiadói ill. papírborítóban. |
7 | ALMANACH Képzőművészeti almanach 1. Szerk.: Szabadi Judit. Bp., 1969, Corvina. 149 p. + képmelléklet. Kiadói papírborítóban. |
8 | Amatőr fényképezők tankönyve és lexikona. Hasznos utasítás kezdőknek és haladóknak, Szerkesztette Fehér Rezső. Bp., é.n., Fehér Dezső kiadása. 144 p., 8 sztl.lev. Kiadói papírborítóban. |
9 | ANDOR MÁRIA Bébike memoárjai. Egy kis kutya önéletrajza. Bp., 1918, Révai. 222 p., 1 sztl.lev. Fűzve, enyhén viseltes kiadói ill. papírborítóban. |
10 | ANDRÁSI GÁBOR - PATAKI GÁBOR - SZÜCS GYÖRGY - ZWICKL ANDRÁS The history of hungarian art in the twentieth century. Bp., 1999, Corvina. 290 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
11 | ANDRÉ, MARIUS Kolumbusz Kristóf igaz kalandja. Emberek - életek - szerelmek. Ford.: Sándor Imre. Bp., é.n., Genius. 229 p., 1 sztl.lev. Fűzve, enyhén viseltes kiadói papírborítóban. |
12 | ANGEBAUER, KARL Ovambo. A világ körül - Útirajzok - Útikalandok. 15 év Délnyugat-Afrikában. Ford.: Szirmay Józsefné. Bp., 1931, Dante. 252 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
13 | Anglicizmusok-Amerikanizmusok 5000 szólás és kifejezés. Szerkesztette Magay Tamás és Lukácsné Láng Ilona. Bp., 1966, Terra. 320 p. Kiadói vászonkötésben, szakadozott ill. papír védőborítóban. |
14 | Angol és skót népballadák. Bp., 1955, Magvető Könyvkiadó. Fordította Gombos Imre. 327 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
15 | ANTAL GÉZÁNÉ Túl a palotákon. Pesti riportok. Bp., 1913, Dick Manó kiadás. 157 p., 1 sztl. lev. Amatőr vászonkötésben. |
16 | Antik anekdoták. Téka. Válogatta: Szabó György. Bukarest, 1970, Kriterion. 165 p., 1 sztl.lev. Hozzá: Középkori anekdoták. Válogatta: Szabó György. Téka. Bukarest, 1976, Kriterion. 205 p., 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben (2 db). |
17 | APOLLINAIRE, GUILLAUME Tizenegyezer vessző. Fordította Vargyas Zoltán. Kizárólag erős idegzetű, felnőtt olvasónak. Bp., 1990, Unió Könyvkiadó. 157 p.,1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
18 | AZ arany teknősbéka. Népek Meséi. Vietnami népmesék. Ford.: Nguyen Hun Thut. Bp., 1956. Uj Magyar Könyvkiadó. 93 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
19 | ARCHIBALD, WILLIAMS A modern bányászat. Ismeretterjesztő könyvtár. Fordította Réz Géza. Bp., 1914, Franklin-Társulat. 396 p., 23 t. képmellékletből 2 hiányzik. Kiadói aranyozott, ill. kartonkötésben. |
20 | ÁRJEGYZÉK Hatschek és Farkas-Fotó optika rádió 1933 április. 71. számú árjegyzék. Bp., 1933, HAFA kiadás. 94 p., 1 sztl.lev. Hozzá: Előnyös alkalmi vételek jegyzéke. A 71. számú árjegyzék 1. melléklete. Bp., 1933, HAFA. 20 p. Kiadói ill. (Bortnyik!) papírborítóban. |
21 | ÁRJEGYZÉK Ulrich B. J.- Cső-árjegyzék. Bp., 1913, Ulrich B. J. 271 p. Kiadói vászonkötésben. |
22 | ÁRJEGYZÉK Weiss Manfréd-Acélcső gyártmányok. Bp., 1939, Weiss Manfréd. 213 p. Kiadói vászonkötésben. |
23 | ÁRVERÉSI KATALÓGUS Alte Reklame. Eppard & Waune Auktionen. Florinheim, 1993, Eppard & Waune. 63 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
24 | ÁRVERÉSI KATALÓGUS Alte Reklame. Kunsthaus Zacke 4. Sonderauktion. Bécs, 1997, Kunsthaus Zacke. 243 p., 4 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
25 | ÁRVERÉSI KATALÓGUS Email-Reklameschilder 1900-1960. Auktion Aril Drouven. Hannover, 1989, Aril Drouven. 78 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
26 | ÁRVERÉSI KATALÓGUS Plakate. Jörg Weigelt Auktionen 40. Hannover, 1997, Jörg Weigelt. 131 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
27 | ÁRVERÉSI KATALÓGUS Plakate. Dorotheum Sonderauktion. Bécs, 1999, Dorotheum. 42 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
28 | ÁRVERÉSI KATALÓGUS Plakate. Dorotheum Sonderauktion. Bécs, 1996, Dorotheum. 46 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
29 | ÁRVERÉSI KATALÓGUS Plakate. Jörg Weigelt Auktionen 12. Hannover, 1989, Jörg Weigelt. 64 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
30 | ÁRVERÉSI KATALÓGUS Plakate. Dorotheum Auktion. Bécs, 1997, Dorotheum. 32 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
31 | ÁRVERÉSI KATALÓGUS Reklame Objekte. Eppard & Waune Auktionen. Florinheim, 1992, Eppard & Waune. 72 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
32 | ÁRVERÉSI KATALÓGUS Alte Reklame. Dorotheum 11. Sonderauktion. Bécs, 1996, Dorotheum. I.-VI. p., 61 p., 1 sztl. lev., 16 t. Kiadói ill. papírborítóban. |
33 | ASCH, SCHALOM Moszkva. Ford.: Gergely Janka. Bp., 1932, Káldor Könyvkiadóvállalat. 361 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, gerince kopottas. |
34 | ASCH, SCHALOM Pétervár. Ford.: Gergely Janka. Bp., 1938, Dénes Könyvkiadó. 327 p. Kiadói kopottas félvászon kötésben. |
35 | B. NAGY MARGIT Reneszánsz és barokk Erdélyben. Művészettörténeti tanulmányok. Bukarest, 1970, Kriterion. 356 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, viseltes, sérült ill. papír védőborítóban. |
36 | B. NAGY MARGIT Várak, kastélyok, udvarházak, ahogy a régiek látták. XVII-XVIII. századi erdélyi összeírások és leltárak. Bukarest, 1973, Kriterion. 406 p. + képmelléklet. Kiadói vászonkötésben, viseltes ill. papír védőborítóban. |
37 | BALÁS GÁBOR A székelyek nyomában. Utazások a múltban és a jelenben. Bp., 1984, Panoráma. 373 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
38 | BALÁZS BÉLA Mesék a szerelemről. Ill.: Kass János. Bp., 1958, Magyar Helikon. 182 p., 2 sztl.lev. Kiadói viseltes, foltos vászonkötésben, gerince megerősített. |
39 | BALÁZS DEZSŐ Társasjátékok kézikönyve. Családi körben és társas összejöveteleken való szórakozás céljaira. Bp., é.n., Lingua Kiadó. 91 p., 2 sztl.lev. Tűzve, kiadói ill. Papírborítóban. |
40 | BALOGH ENDRE Hajótöröttek. Kis regények. Cluj-Kolozsvár, 1922, Minerva. 139 p. Amatőr viseltes félvászon kötésben. |
41 | BALOGH SÁNDOR Abony történeti és művészeti emlékei (1450-1741). Ceglédi füzetek 21. sz. Abony, 1975, Kossuth Múzeum. 122 p. + képmelléklet. Kiadói ill. papírborítóban. |
42 | BÁNHIDI ANTAL Pilóta lettem. Harc a levegőért. Bp., é.n., Révai. 261 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. vászonkötésben. |
43 | BARÁT ENDRE A Gellérthegytől a piramisokig. Közel-Keleti útinapló. Bp., 1955, "Művelt Nép" Kiadó. 179 p.,2 sztl. lev., 1 térképmelléklet. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
44 | BARÁTH BÉLA - ÉBER LÁSZLÓ - FELVINCZI TAKÁCS ZOLTÁN A művészet története. Bp., 1926, Világirodalom Könyvkiadó Vállalat. Reprint: Debrecen, é.n., Tóth Könyvkereskedés és Kiadó Kft. 471 p. Kiadói bársonykötésben. |
45 | BARÁTH TIBOR Magyar történet. Kolozsvár, 1941, Ferenc József Tudományegyetem Történeti Intézete. 235 p. 1 sztl. lev. Amatőr kartonkötésben. |
46 | BÁRSONY ISTVÁN Délibáb. Magyar írómesterek. Bp., 1927, Singer és Wolfner. XXVI p., 238 p., 1 sztl.lev. Kiadói kopottas félbőr kötésben. |
47 | BÁRSONY ISTVÁN Erdőn, mezőn. Vadásztörténetek. Ill.: Csergezán Pál. Bp., 1962, Móra. 223 p., 2 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben. |
48 | BAYER JÓZSEF A Nemzeti Játékszín története I.-II. Bp., 1887, Hornyánszky Viktor. 642 p., 1 sztl. lev., 495 p. Félvászon kötésben. |
49 | BEHYNA MIKLÓS Az akvárium élővilága, berendezése és gondozása. Második bővített és átdolgozott kiadás. Bp., 1938, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. 211 p., LIV tábla képmelléklet. Kiadói vászonkötésben. |
50 | BENCE VERA Világkonyha. Minerva Családi Könyvek. Bp., 1979, Minerva. 77 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
51 | BENEDEK ELEK Az én első könyvem. Ill.: Fiora Margit. Bp., é.n., Pantheon. 88 p. Kiadói viseltes ill. félvászon kötésben. |
52 | BERKÓ ISTVÁN, BÁTI Az 1848/49. évi magyar szabadságharc olasz légiója. Bp., 1929. A Korvin Mátyás Magyar-Olasz Egyesület kiadása. 64 p., I.-XII. tábla. Félvászon kötésben, felkasírozott eredeti borítóval, Békés István könyvjegyével (Menyhárt József fametszete). |
53 | Beszámoló a IV. Világjamboreeról. Budapest-Gödöllő 1933. Budapest, 1933, A IV. Világjamboree Táborparancsnokság. 47 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
54 | Bevezetés a művészettörténelembe. Középiskolai segédkönyv. Összeállította: Dr. Stimakovits László. Bp., 1925, A szerző kiadása. 142 p., 1 sztl.lev. Kiadói kopottas vászonkötésben, előzéklap kijár. |
55 | BEY, ESSAD Mohamed. Ford.: Gergely Janka. Bp., 1935, Kosmos. 414 p., 1 sztl.lev. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
56 | BIGGERS, EARL DER Különös biztosítás. Ford.: Tábori Pál. Bp., 1935, Nova. 220 p., 2 sztl.lev. Fűzve, viseltes kiadói ill. papírborítóban. |
57 | BOLDISZÁR IVÁN Nagy ídők kis lexikonja. Bp., 1940, Franklin Társulat. 96 p., aláírt! Kiadói ill. papírborítóban. |
58 | BOZSIK VALÉRIA Különleges zöldségételek. Kertünk, házunk, otthonunk. Bp., 1981, Mezőgazdasági. 276 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
59 | BÖZÖDI GYÖRGY Székely bánja. II. kiadás. Bp., é.n., Mefhosz. 323 p. Kiadói félvászon kötésben, gerince kopott. |
60 | BR. KRAFFT-EBING RIKHÁRD A törvényszéki elmekórtan tankönyve. Ford.: Babarczi Schwartzer Ottó. Bp., 1891, Hornyánszky Viktor könyvnyomdája. XXXVI p., 485 p., 1 sztl.lev. Korabeli viseltes félvászon kötésben. |
61 | BREHM, ALFRED Az állatok világa. Magyar vonatkozásokkal kiegészített új kiadás. 1-18. kötet. Bp., [1929-1933], Gutenberg. (Athenaeum ny.). Mintegy 2000 egész oldalas és szövegközti képpel, köztük közel 100 színes táblával. [Részletes leírását lásd: Magyar könyvészet 1921-1944. IV. kötet 189. p.]. Kiadói aranyozott ill. (Kozma Lajos) vászonkötésben. Gyűjtői szép példányok, néhány kötet gerincének felső részén kis sérüléssel. |
60000 | ||
62 | Budapesti kirándulóhelyek. Második kiadás. Bp., é.n., Panoráma. 269 p., 1 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben. |
63 | BUKOVSKY IGOR DR. A természetgyógyászat minienciklopédiája. Gyógynövényes kezelési módszerek - Kérdések és válaszok. Bucuresti, 2003, Casa de Editura Viata si Sanatate. 139 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
64 | BURIÁN JÁNOS Latin-magyar szótár. Második, javított kiadás. A középiskolák számára. Bp. 1908. Franklin. 847 p. Kiadói vászonkötésben. |
65 | CATO, OTTO Patiencen. Gesammelt von Otto Cato. Leipzig, 1921, Reclam. 88 p. Kiadói papírborítóban. |
66 | CRONSTEDT, NILS FREDRIK Gripp. Egy kutya kalandjai Afrikában. Ford.: Gaal Mózes. Bp., 1924, Légrády. 139 p. Kiadói viseltes, kopott ill. félvászon kötésben. |
67 | CS. LÁZÁR LÁSZLÓ Egy természettörvény és az emberiség jövője. Második bővített kiadás. Cluj-Kolozsvár, 1926, Minerva. 145 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
68 | CSAPÓ GYÖRGY - CSAPÓ ZOLTÁN A Tagyosi Csapó család története. Családtörténeti Adattár 1. sz. Megjelent 1000 pld.-ban. Bp., 1985, Eötvös Lóránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Történelem Segédtudományi Tanszék. 77 p., 1 sztl.lev. Kiadói papírborítóban. |
69 | CSATKAI ENDRE Cégérek. Bp., 1971, Corvina. 64 p. + képmelléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
70 | CSONKARÉTI KÁROLY DR. - BENCZÚR LÁSZLÓ Haditengerészek és folyamőrök a Dunán. A Császári (és) Királyi Haditengerészet Dunaflottillájától a Magyar Királyi Honvéd Folyamerőkig (1870-1945). Bp., é.n., Zrínyi. 291 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
71 | DALMADY GYŐZŐ Nyáry Pál emlékezete. Elmondatott Nyáregyházán, Nyáry Pál síremlékének felállításakor 1876. Aug. 19. Bp., 1876, Nyáry-Emlékbizottság. 37 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
72 | DÁVID LÁSZLÓ A középkori udvarhelyszék művészeti emlékei. Bukarest, 1981, Kriterion. 396 p., 2 sztl.lev. + képmelléklet. Kiadói kartonkötésben, viseltes ill. papír védőborítóban. |
73 | DAVIS, BRIAN L. Egyenruhák és rendfokozatok a NATO-ban. Történet és szervezeti felépítés. Ford.: Dr. Barabás Miklós és Seres Antal. Bp., 1999, Zrínyi. 211 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
74 | Der Bordesholmer Altar Meister Brüggemanns. Insel-Bücherei Nr. 495. Herausgegeben von Freerk Haye Hamkens. Leipzig,1958, Insel Verlag. 55 p. Kiadói kartonkötésben. |
75 | DÉR PÁL A letűnt riport nyomában. Bp., 1942, A szerző kiadása. 111 p. Fűzve, amatőr papírborítóban. |
76 | DICKENS KÁROLY Copperfield Dávid élete és viszontagságai, amiképpen ő maga feljegyezte. Második kiadás. Ford.: Mikes Lajos. Bp., 1915, Franklin-Társulat. 343 p. Kiadói kopottas ill. félvászon kötésben. |
77 | Die Miniaturen der Berliner Baisonqur-Handschrift. Herausgegeben von Volkmar Enderlein. Leipzig, 1976, Insel Verlag. 49 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
78 | DÓKA KLÁRA A pest-budai céhesipar válsága 1840-1872. Bp., 1979, Akadémiai Kiadó. 237 p. Kiadói vászonkötésben. |
79 | DONÁSZY FERENC A titokzatos vár. Ill.: Sebők Imre. Bp., é.n., Hungária. 119 p. Kiadói viseltes ill. félvászon kötésben, gerince javított. |
80 | DONÁSZY FERENC Hómezők hősei. Ill.: Sebők Imre. Bp., é.n., Hungária. 114 p., 1 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben. |
81 | DÖMÖTÖR TEKLA A magyar nép hiedelemvilága. Második kiadás. Bp., 1982, Corvina. 261 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
82 | DUBY, GEORGES - MANDROU, ROBERT A francia civilizáció ezer éve. Bp., 1975, Gondolat. 574 p. Kiadói néhol foltos vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
83 | DUMAS, ALEXANDRE A három testőr I.-II. Fordította Csatlós János. Bp., 1961, Szépirodalmi Könyvkiadó. 387 p., 374 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. (Sylvester Katalin) papír védőborítóban. |
84 | Dunaszerdahely-Dunajska Streda-Niedermarkt 1898-1998 Száz év, száz képeslap 2. Képeket válogatta és meghatározta Dr. Zsigmond Tibor. Dunajska Streda-Dunaszerdahely, 1997, Lilium Aurum. 155 p., 4 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
85 | DUSA, TRAIAN A Tirgu Mures-I kultúrpalota. Bucuresti, 1970, Editura Meridiane. 50 p. + képmelléklet. Fűzve, viseltes kiadói ill. papírborítóban. |
86 | DVORZSÁK JÁNOS Adomák és veszemék. hazudozások és igazmondások, képes élcek és illusztrált képtelenségek, mulattató versek és nevettető elbeszélések, mű- és kifordítások, ötletek, uj szók és talányok lexikona. XVII.-XXII. Füzet. Bp., é.n., Szent Missiók Gondnokságának tulajdona. 80 p. Hozzá: Johann Bapt. Mich. V. Dvorzsák: Anekdoten-Lexicon. Havi füzetek XXI.-XXIV. 415 p., 1 sztl. lev., Johann Bapt. Mich. V. Dvorzsák: Lexicon Sententiarum et Anecdotum. Havi füzetek XXV. 122 p., 3 sztl. lev. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
87 | ECSEDI ISTVÁN DR. Poros országutakon. Útirajzok. Debrecen, 1925, "A Debreceni Ujság" nyomdája. 174 p., 1 sztl. lev. Félvászon kötésben, felkasírozott eredeti borítóval, Békés István könyvjegyével (Menyhárt József fametszete). |
88 | EHRENBURG, ILJA Moszkvai sikátor. A Kiválasztottak második sorozata 4. Oroszból fordította Görög Imre. Bp., é.n., Pantheon Irodalmi Intézet. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, kijáró lapokkal. |
89 | EHRLICH ANTAL Három- és négyszólamú dalok iskolai ünnepélyekre és egyéb alkalmakra. Nyíregyháza, 1931, A szerző kiadása. 45 p., 1 sztl.lev. Tűzve, foltos kiadói papírborítóban. |
90 | El Greco - Velázquez - Goya Öt évszázad spanyol festészetének remekművei. Bp., 2006, Szépművészeti Múzeum. 323 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
91 | Emlékkönyv Hornyik János halálának félszázados évfordulója alkalmából. Szerkesztette Dr. Garzó József. Kecskemét, 1935, Katona József Társaság kiadása. 129 p., 1 sztl.lev. Kiadói papírborítóban. |
92 | EÖTVÖS KÁROLY A nagy per I-III. Mely ezer éve folyik, s még sincs vége. Bp., 1904, Révai Testvérek kiadása. I. 333 p., 1 sztl. lev., II. 332 p., III. 323 p. Kiadói aranyozott szecessziós díszítésű vászonkötésben. |
93 | EÖTVÖS KÁROLY Százhetvenöt huszár. Hazáért és szabadságért. Bp., 1951, Ifjúsági. 91 p. Fűzve, kiadói ill. (Zádor István) papírborítóban. |
94 | ERASMUS (VON ROTTERDAM) Gespräche (1519). Ausgewählt, übersetzt und eingeleitet von Hans Trog. Basel, 1936, Schwabe Verlag. 159 p., Zolnay Vilmos könyvjegyével ( K.(ovácspataki) Kovács Pál szecessziós grafikája) és autográf aláírásával az utolsó lapon. Kiadói vászonkötésben. |
95 | ERDEI FERENC Magyar falu. Bp., é.n., Athenaeum. 238 p. Fűzve, viseltes kiadói ill. papírborítóban. |
96 | ÉRDY LÁSZLÓ Magasfrekvenciás sugarak a gyógyászatban. H.n., é.n., A szerző kiadása. 232 p. Kiadói félvászon kötésben. |
97 | ERŐSS ATTILA Gondolatok a sajtóról. 200 éves az erdélyi magyar újságírás. Marosvásárhely, 1996, Custos Kiadó. 160 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
98 | Etnikumok enciklopédiája Ford.: Dr. Deme Péter, Recski Ágnes, Tarnóczy Mariann. Bp., 1993, Kossuth. 415 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
99 | Fabula - Keleti mesék Válogatta: Honti János. Bp., 1943, Bibliotheca. 310 p., 1 sztl.lev. Kiadói viseltes, sérült ill. (Mészáros Tamás) kartonkötésben. |
100 | FALUDY GYÖRGY Őszi harmat után. I. kiadás. Bp., 1947, Officina Kiadó. 146 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
101 | FARKAS GYULA A "fiatal Magyarország" kora. Bp., 1932, Magyar Szemle Társaság. 318 p., 1 sztl.lev. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
102 | FATU, MIHAI DR. - SPALATELU, ION DR. A vasgárda. Fasiszta típusú terrorszervezet. Ford.: Barabás Sándor, Bántó István, Lőrincz Kálmán, Rácz Miklós, Zsigmond Kálmán. Bucuresti, 1971, Politikai Könyvkiadó. 415 p. Kiadói viseltes papírborítóban. |
103 | FEHÉR GYULA A filmjátszás művészetének kézikönyve. A színművészet könyvei. Gyakorlati zsebkönyv színinövendékek és műkedvelők számára. Bp., 1942, Stúdió Könyvkiadó. 31 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
104 | FEKETE ISTVÁN Köd. I. kiadás! Györy Miklós rajzaival. Bp., 1960, Magvető Könyvkiadó. 321 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
105 | FÉNYES ISTVÁN, NAGY KÁLLÓI Debrecen várossának, ez keresztyén res-publicának az 1664-ik esztendőben esett dolgairól való verses krónika. mellyet meg írt Nagy Kállói Fényes István. Elöl járó beszéddel, némely hasznos jegyzésekkel jobbította és 12 fametszettel csinosította Mata. Bp. 1943. Exodus. (Gyoma, Kner ny.). 63 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
106 | A Ferencváros története. Szerk.: Xantus Zoltán. Bp., 1959, Magyar Szocialista Munkás Párt IX. ker. bizottsága. 195 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
107 | FEUCHTWANGER, LION A zsidó háború I.-II. Fordította Dormándi László. Bp., é.n., Pantheon-kiadás. 303 p., 240 p. Kiadói vászonkötésben. |
108 | FODOR SÁNDOR (S.) - BALÁS ÁRPÁD Marosvásárhelyi útikalauz. Marosvásárhely, 1996, Impress Kiadó. 139 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
109 | FOERSTER, F. W. Az élet művészete. VI. javított kiadás. Bp., 1933, Szociális Missziótársulat kiadása. 384 p. Kiadói kopott vászonkötésben. |
110 | FOLYÓIRAT Keletkutatás 1995 tavasz. A Kőrösi Csoma Társaság folyóirata. Bp., 1995, Mundus Magyar Egyetemi Kiadó. 154 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
111 | FOLYÓIRAT Magyar Magazin. II. évf. 13. sz. Főszerk.: Farkas Imre. Bp., 1929, Magyar Magazin. 80 p. Fűzve, viseltes kiadói ill. papírborítóban. |
112 | FOLYÓIRAT Magyar Nőorvosok Lapja. IV. évf. 1-12. sz. Szerk.: Probstner Arthur dr. és Szarka Sándor dr. Bp., 1941, M. Kir. Ferenc József Tudományegyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika. IV p., 220 p. Hozzákötve: Közlemények a Budapesti Királyi Magyar Pázmány Péter Tudományegyetem I. sz. Női Klinikájáról. 179 p. Amatőr félvászon kötésben. |
113 | FOLYÓIRAT Természettudományi Közlöny. Havi folyóirat közérdekű ismeretek terjesztésére. XXXVII. kötet, 425-436. füzet és LXXVII-LXXX. pótfüzet. 1905. Bp., 1905, Kir. Magy. Természettudományi Társulat. XVI p., 784 p., 192 p. Kiadói aranyozott kopottas vászonkötésben. |
114 | FOLYÓIRAT Természettudományi Közlöny. Havi folyóirat közérdekű ismeretek terjesztésére. XL. kötet, 461-472. füzet és LXXXIX-LCII. pótfüzet. 1908. Bp., 1908, Kir. Magy. Természettudományi Társulat. XIV p., 712 p., 160 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
115 | FOLYÓIRAT Természettudományi Közlöny. Havi folyóirat közérdekű ismeretek terjesztésére. XXXVIII. kötet, 437-448. füzet és LXXXI-LXXXIV. pótfüzet. 1906. Bp., 1906, Kir. Magy. Természettudományi Társulat. XVI p., 784 p., 192 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
116 | FOLYÓIRAT Természettudományi Közlöny. Havi folyóirat közérdekű ismeretek terjesztésére. XXXIX. kötet, 449-460. füzet és LXXXV-LXXXVIII. pótfüzet. 1907. Bp., 1907, Kir. Magy. Természettudományi Társulat. XVI p., 720 p., 160 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
117 | FOLYÓIRAT Válasz. 1934-1938. Válogatta és szerk.: Széchenyi Ágnes. Bp., 1986, Magvető. 671 p. Kiadói vászonkötésben. |
118 | FOLYÓIRAT Válasz. VII. évf. I. kötet. 1947. 1-6. szám. Szerk.: Illyés Gyula. 572 p. Amatőr félvászon kötésben. |
119 | Fouché emlékiratai Ford.: Salgó Ernő. Bp., é.n., Anonymus. 340 p., 2 sztl.lev. Kiadói foltos félvászon kötésben. |
120 | FÖLDESSY JÁNOS DR. Olimpiai kis lexikon. A fejléceket és a zárórajzokat Szepes Béla rajzolta. Bp., 1956, Ifjúsági Lapkiadó. 158 p. 25 sztl. lev. Kiadói ill. (Vincze Dénes) félvászon kötésben. |
121 | FÖLDI MIHÁLY A lázadó szűz. Bp., é.n., Athenaeum. 370 p., 1 sztl.lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben. |
122 | Főzőkanállal hazán kívül. A Magyar Konyha ünnepi kiadványa. Összeállította: Lénárt Vera, Pákozdi Judit. Bp., 1985, IPV. 170 p., 3 sztl.lev. Hozzá: Régi és új ízek. Változatlan utánnyomás. Összeállította: F. Nagy Angéla. Ill.: Réber László. Bp., 1984, Magyar Nők Országos Tanácsa - Kossuth. 239 p., 4 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban (2 db). |
123 | FRANCÉ, RAUL- FRANCÉ-HARRAR, ANNIE A kék tenger csodái. Bp., é.n., Franklin Társulat. 194 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
124 | FRANK JÚLIA Szárnyasparádé. 460 étel házi- és vadszárnyasból. Bp., 1986, Mezőgazdasági. 180 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
125 | FRANKA TIBOR Most jöttem Erdélyből... H.n., é.n., Láng Kiadó. 133 p. + képmelléklet. Kiadói papírborítóban. |
126 | Friedrich Schiller balladái Ford.: Jékely Zoltán, Molnár Imre, Rónay György, Szabó Lőrinc. Ill.: Max Schwimmer. Bp., 1962, Magyar Helikon. 105 p., 3 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
127 | FRISS ENDRE Faggató magány. Bp., 1935, A szerző kiadása. 55 p., dedikált. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
128 | FRÖHLICH JÁNOS Detektívhősők. Igaz történetek az életből. Bp., é.n., magyar Kereskedelmi Közlöny Könyvkiadó. 240 p. Kiadói szec. dísz. vászonkötésben, szec. ill. előzékpapírral. |
129 | GÁLL IMRE DR. A budapesti Duna-hidak. Bp., 1984, Műszaki. 145 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
130 | GÁLL IMRE DR. A budapesti Duna-hidak. Bp., 1984, Műszaki Könyvkiadó. 145 p.,1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
131 | GÁSPÁR GYULA A visszatért Erdély útikönyve. Bp., é.n., Franklin-Társulat. 67 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
132 | GEDÉNYI MIHÁLY Hatvan forint. A gyufa regénye. Bp., 1940, Széchenyi Irodalmi és Művészeti Rt. 263 p. Kiadói vászonkötésben. |
133 | GERŐ LÁSZLÓ Eger. Bp., 1957, Képzőművészeti Alap. 157 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, szakadtas ill. (Csillag Vera) papír védőborítóban. |
134 | GERŐ LÁSZLÓ Régi orosz építészet. Bp., 1977, Műszaki. 140 p., 143 p. képmelléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
135 | GESZTHELYI NAGY LÁSZLÓ DR. Csókás József. A Kecskeméti Homok Mívesei I. homoki gyümölcs- és szőlőtermesztő kisgazda élete és munkássága. Kecskemét, é.n., Kecskemét th. város kiadása. 79 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
136 | GIDE, ANDRÉ A nők iskolája. Ford.: Zigány Miklós. Bp., é.n., Vigilia. 211 p. Fűzve, enyhén viseltes kiadói ill. papírborítóban. |
137 | GRACIÁN, BALTASAR Az életbölcsesség kézikönyve. Klasszikus írások. Ford.: Gáspár Endre. Bp., 1943, Phőnix. 152 p. Fűzve, viseltes kiadói papírborítóban, gerince javított. |
138 | Gróf Széchenyi István intelmei fiához, Bélához. Széchenyi zsebkönyvtár 2-3. sz. Ford.: Váradi József. Bp., 1942, Studium. 72 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
139 | GYERGYAI ALBERT Egy Árgírus nevű királyfiról és egy tündér szűzleányról való széphistória. Monumenta Literarum I. sor. V. sz. Ill.: Kozma Lajos. Gyoma, 1921, Kner Izidor. 38 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
140 | GYURKÓ ISTVÁN A halak világa. Kriterion kiskalauz. Bukarest, 1983, Kriterion. 295 p. Kiadói félvászon kötésben. |
141 | GYURKOVICS TIBOR Kiskutya- nagykutya. Balogh Péter rajzaival. Bp., 1976, Móra Ferenc Könyvkiadó. 156 p., 3 sztl. lev., dedikált! Kiadói ill. papírborítóban. |
142 | GYURKOVICS TIBOR Kutyakomédia. A magyar dráma fóruma. Sok zenével, egy szünettel. Bp., é.n., Neoprológus Bt. Kiadó. 94 p., 1 sztl. lev., dedikált! Kiadói ill. (Eigel István) papírborítóban. |
143 | GYURKOVICS TIBOR Leveleskönyv. Bp., 1980, Szépirodalmi Könyvkiadó. 173 p., dedikált! Kiadói ill. (Huszárik Zoltán) vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
144 | GYURKOVICS TIBOR Ölni ölelni. Drámák. Bp., 1985, Magvető Könyvkiadó. 361 p., 1 sztl.lev., dedikált! Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
145 | GYURKOVICS TIBOR Szeretlek, akárki vagy. Bp., 1975, Szépirodalmi Könyvkiadó. 181 p., 1 sztl. lev., dedikált! Kiadói vászonkötésben, ill. (Jakab Eszter) papír védőborítóban. |
146 | Hadi kenyér. Kolozsvár, 1915, Erdélyi Ref. Egyházkerület. 124 p., 2 sztl.lev. Fűzve, vízfoltos kiadói papírborítóban. |
147 | HANLEY, JAMES A tenger rabjai. Fordította dr. Gáspár István. Budapest, é.n., Stílus Könyvkiadó. 204 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
148 | HANUY FERENC DR. A Vegyes Házasságok Jogtörténete. különös tekintettel Magyarországra. Pécsett, 1904, Püsp. Lyc. Nyomda. 234 p., 1 sztl.lev. Félvászon kötésben. |
149 | Hárun Arrasíd gyűrűje. Marokkói népmesék. Bp., 1960, Európai Könyvkiadó. 204 p. Kiadói félvászon kötésben. |
150 | HEINIGER, E. A. Puszta-Pferde. Berlin, 1937, Atlantis-Verlag. Számozatlan. Kiadói foltos vászonkötésben. |
151 | HEYE, ARTUR Nyugat peremén. Ismeretlen világok. Ford.: Dr. Vass Péter. Bp., 1940, Athenaeum. 239 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
152 | HITLER, ADOLF Harcom. Fordították Kolbay Pál, Lintner Antal dr. és Szakáts István dr. Bp., 1935, Centrum Kiadóvállalat. 504 p. Vászonkötésben, belekötött eredeti borítóval és pótolt (gépelt) címoldallal. |
20000 | ||
153 | HOFFMANN, WALTER Donauraum Völkerschicksal. Leipzig, 1939, Felix Meiner Verlag. 178 p., 1 sztl.lev. Kiadói foltos vászonkötésben. |
154 | HÓMAN BÁLINT Szent István. Bp., 1938, Magyar Könyvbarátok. Címlapkép, 326 p., 2 sztl.lev. Kiadói vízfoltos vászonkötésben. |
155 | Honegyesítő Árpád nagyfejedelem, a brilliáns államférfi és zseniális hadvezér 896. évi honfoglalása valósághű bemutatása Összeállította: Katona Sándor. Nokomis (USA), 1994, Somogyi Zoltán kiadása. 140 p., sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
156 | Honismereti Közlemények 3. Bács-Kiskun Megyei Honismereti Közlemények. Kecskemét, 1985, Hazafias Népfront Bács-Kiskun Megyei Bizottsága és a Katona József Megyei Könyvtár. 64 p., 800 pld. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
157 | Honismereti Közlemények 4. Bács-Kiskun Megyei Honismereti Közlemények. Kecskemét, 1985, Hazafias Népfront Bács-Kiskun Megyei Bizottsága és a Katona József Megyei Könyvtár. 76 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
158 | HONNEF, KLAUS Andy Warhol 1928-1987. Tucatáruból műalkotás. Ford.: Hernádi Miklós. Köln, 1994, Benedikt Taschen Verlag GmbH. 95 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
159 | HORVÁTH VERA Görög istenek Indiában. Körösi Csoma Könyvtár. Gandhára művészete. Bp., 1977, Akadémiai Kiadó. 167 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
160 | HOUBEN, HEINRICH HUBERT A Déli Sark meghódítása. Fordította Juhász Vilmos. Bp., é.n., Athenaeum Kiadó. 302 p. Kiadói vászonkötésben. |
161 | HOUBEN, HEINRICH HUBERT Az Északi Sark felfedezése. Fordította Juhász Vilmos. Bp., é.n., Athenaeum Kiadó. 271 p. Kiadói vászonkötésben. |
162 | HRUBY, K. O. Brno. Ein photographisches Bilderbuch. Háromnyelvű. Prague, 1961, Artia. 205 p., 3 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
163 | Az idő sodrában. Az Iparművészeti Múzeum gyűjteményeinek története. Bp., 2006, Iparművészeti Múzeum. 194 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
164 | Igazságügyi orvostan Szerkesztette Dr. Somogyi Endre. Bp., 1964, Medicina Könyvkiadó. 523 p. Kiadói vászonkötésben. |
165 | IGNÁCZ RÓZSA Keleti magyarok nyomában. Ill.: Biczó András. Bp., 1941, Dante. Címlapkép, 198 p., 1 sztl.lev. Kiadói foltos félvászon kötésben. |
166 | ILLÉS ENDRE Árnyékrajzok. Bp., 1972, Magvető. 521 p., 1 sztl.lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben. |
167 | Imádságok Erkölcsi szabályok. Református tanulók és szülők számára. Kecskemét, 1921, Burián Lajos könyvkereskedő. 18 p., 2 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
168 | IMRE LAJOS Anyag és kultúra. Tudomány és haladás 1. A bölcsek kövétől az atombombáig. Kolozsvár, é.n., Józsa Béla Athenaeum. 166 p., 1 sztl.lev. Fűzve, foltos kiadói papírborítóban. |
169 | Ítéljetek! Néhány kiragadott lap a magyar-zsidó életközösség könyvéből. Szerk.: dr. Vida Márton. Bp., 1939, A szerkesztő kiadása. 62 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
170 | J. LŐRINCZI RÉKA A magyar rokonsági elnevezések rendszerének változásai. Bukarest, 1980, Kriterion. 258 p., 1 sztl.lev. Kiadói papírborítóban. |
171 | JAKÓ ZSIGMOND Írás, könyv, értelmiség. Tanulmányok Erdély történelméhez. Bukarest, 1977, Kriterion. 373 p., 1 sztl.lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
172 | JANKOVITS MIKLÓS DR. A 6-10 éves gyermek nevelése. Szülők könyvtára 19-20. sz. (A népiskolai növendék otthoni foglalkoztatása). Bp., 1940, Studium. 104 p. Fűzve, foltos kiadói papírborítóban. |
173 | JENEI KÁROLY - GÁSPÁR FERENC - SIPOS PÉTER A pamutnyomóipari vállalat Goldberger Textilnyomógyárának története 1784-től. Készült 1000 pld.-ban. Bp., 1970, Magyar Történelmi Társulat Üzemtörténeti Szakosztály. 4 sztl.lev., 224 p. + képmelléklet. Fűzve, viseltes kiadói ill. papírborítóban. |
174 | Jogi és gazdasági kézikönyv I-II. Második, lényegesen bővített, átdolgozott kiadás. Uránia jogi és gazdasági könyvtár 4. sz. Összeállította: Dr. Stiassny József. Bp., é.n., Uránia. 397 p., 1 sztl.lev., 352 p. Kiadói enyhén viseltes vászonkötésben (2 db). |
175 | JOHANN, A. E. Bolyongások New Yorktól Alaskáig. Ismeretlen világok. Ford.: Nyireő Éva. Bp., é.n., Athenaeum. 256 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, gerince kopott. |
176 | JÓKAI MÓR Elbeszélő költeményei és satyrái. Bp., 1875, Athenaeum. 332 p. Amatőr vászonkötésben. |
177 | JUHÁSZ FERENC A virágok hatalma. Számozott: 500/160. sz. pld. Bp., 1955, Magvető. 149 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, viseltes papír védőborítóban. |
178 | JUNG, C. G. Álom és lelkiismeret. Ford.: Bodrog Miklós. Bp., 1996, Európa. 169 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
179 | Kahn, Albert E. Árulás. Bp., é.n., Athenaeum Kiadó. 75 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
180 | KÁLDÍ-NAGY GYULA Harács-szedők és rája. Körösi Csoma Könyvtár. Török világ a XVI. Századi Magyarországon. Bp., 1970, Akadémiai Kiadó. 198 p., 4 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
181 | KALMÁR LAJOS Budapesttől Nizzáig. Útleírások, táj- és néprajzok. Bp., é.n., Országos Irodalmi Rt. XII p., 215 p. Kiadói vászonkötésben. |
182 | Kapujanincs átjáró. Kínai csan-buddhista példázatok. Bp., 1994, Helikon Kiadó. 234 p., 5 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
183 | KARÁCSONY BENŐ Utazás a szürke folyón. Erdélyi Szépmíves Céh jubileumi díszkiadása. Kolozsvár, é.n., Erdélyi Szépmíves Céh. 400 p. Kiadói jubileumi vászonkötésben. |
184 | KARINTHY FRIGYES Utazás a koponyám körül. I. kiadás. Bp., é.n., Athenaeum. 239 p. Kiadói vászonkötésben, gerince javított. |
185 | KARL JÁNOS DR. - VARGHA GYÖRGY DR. A mi hazánk I. Az új tanterv szerint átdolgozott kiadás. Földrajz középiskolák számára. Bp., 1925, Franklin-Társulat. 130 p., 1 sztl.lev. Fűzve, viseltes kiadói ill. (Vezényi) papírborítóban. |
186 | KATONA IMRE Az első magyar porcelángyár (Telkibánya). Borsodi kismonográfiák 24. Miskolc, 1986, Herman Ottó Múzeum. 87 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
187 | KATONA SZABÓ ISTVÁN A megtévesztettek I-II. Életem Erdélyben. Bp. - Ungvár, 1992-93, Céh - Intermix. 76 p., 72 p., 4 sztl.lev., második kötet számozott (2000/153. sz.) és aláírt. Kiadói ill. papírborítóban (2 db). |
188 | A Kecskeméti Óvónőképző Intézet évkönyve 1792-1982. Szerkesztette Dr. Krajcsovszki József igazgató. Kecskemét, 1982, Intézet kiadása. 167 p., 600 pld. Kiadói sérült papírborítóban. |
189 | Kecskeméti Református Gróf Tisza István reálgimnázium értesítője az 1933-34. iskolai évről. Összeállította dr. Garzó Béla igazgató. Kecskemét, 1934, Első Kecskeméti Hírlapkiadó. 78 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
190 | Kecskeméti Református Tiszakollégium főgimnáziumának értesítője az 1922-23. iskolai évről. Összeállította dr. Garzó Béla igazgató. Kecskemét, 1923, Első Kecskeméti Hírlapkiadó. 44 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
191 | KELEMEN ATTILA Kutyáskönyv. Bukarest, 1986, Kriterion. 257 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopottas félvászon kötésben. |
192 | KELEMEN ATTILA Madaraskönyv. Bukarest, 1978, Kriterion Könyvkiadó. 310 p., 1 sztl. lev. Kiadói kötésben. |
193 | KERÉK MIHÁLY A földreform útja. Bp., 1942, Magyar Élet. 158 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben. |
194 | KERESZTES GYULA Marosvásárhely szecessziós épületei. Marosvásárhely, 2000, Difprescar Kiadó. 191 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
195 | KÉZDI-KOVÁCS LÁSZLÓ Isteni művészet. Bp., 1938, Grill Károly. 163 p. Kiadói vászonkötésben. |
196 | KIÁLLÍTÁSI VEZETŐ Ady Emlékmúzeum. Bp., é.n., Petőfi Irodalmi Múzeum. 16 képtábla. Ill. kartonmappában. |
197 | KIÁLLÍTÁSI VEZETŐ Postkutschen. Grafikausstellung in Bundespostmuseum. Frankfurt, 1983, Bundespostmuseum. 44 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
198 | KILIÁN ZOLTÁN Mátyás király ifjú hadserege. Könyvbarátok kis könyvei VIII. évf. 4. sz. Ill.: B. Farkas Imre. Bp., é.n., Magyar Könyvbarátok. 214 p. Amatőr foltos, viseltes vászonkötésben. |
199 | Kis magyar legendárium és Szent István királynak intelmei. Ford.: Tormay Cecilia. Bp., 1930, K.n. 174 p., 1 sztl.lev. Fűzve, viseltes, foltos kiadói papírborítóban. |
200 | KISS BARNABÁS DR., BALÁZSFALVI Fuga servi. Különnyomat a Egyetemes Református Jogakadémia1939-1940. évkönyvéből. Kecskemét, 1940, Egyetemes Református Jogakadémia. 20 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
201 | KISZELY ISTVÁN Mégis Petőfi? A szibériai Petőfi-kutatás irodalma időrendi sorrendben. H.n., 1993, Extra. 335 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
202 | KNITTEL, JOHN Via mala. Kilencedik kiadás. Ford.: Andai Ernő. Bp., é.n., Bárd Ferenc és Fia kiadása. 607 p. Amatőr félvászon kötésben. |
203 | Kolumbus Kristóf - Amerika felfedezése. Negyedik kiadás. Szerk.: Dr. Brózik Károly. Bp., é.n., Lampel R. 240 p. Kiadói kopott ill. félvászon kötésben. |
204 | KOMÁROMI JÁNOS Vidróczki s még nehány ágrulszakadt. Második kiadás. Bp., é.n., Stádium. 226 p., 1 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben. |
205 | KOÓS JUDITH Modern otthon. Bp., 1960, Képzőművészeti Alap. 127 p. + képmelléklet. Kiadói vászonkötésben. |
206 | Korszerű gyógynövényhasználat. Korunk füzetek 1. Kolozsvár-Napoca, 1982, Korunk. 78 p., 1 sztl.lev. Tűzve, kiadói ill. (Nagy Ilona) papírborítóban. |
207 | KÓS KÁROLY Varjú nemzetség. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh. 304 p. Kiadói jubileumi vászonkötésben. |
208 | KOVALOVSZKI JÚLIA Gótikus és reneszánsz bútorok. Bp., 1980, Magyar Helikon - Corvina. 32 p. + képmelléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
209 | KOZMA ANDOR Víg elbeszélések. Levente Könyvtár. Bp., é.n., Lampel R. Könyvkereskedés. 64 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
210 | KŐ ANDRÁS Melbourne 1956. Bp., 2006, Nemzet Lap- és Könyvkiadó Kft. 229 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
211 | KŐHALMI KATALIN A steppék nomádja lóháton, fegyverben. Körösi Csoma Könyvtár. Bp., 1972, Akadémiai Kiadó. 219 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
212 | KÖNIGSEGG LAJOS Egy afrikai magyar gyarmat története. Magyar írások. Ill.: Mühlbeck Károly. Bp., 1926, Pantheon. 232 p. Kiadói kopottas ill. vászonkötésben. |
213 | KRÚDY GYULA Mákvirágok Kertje. Fehér Könyvek. Bp., 1914, Franklin Társulat. 240 p.,1 sztl. lev. Szigeti L. Könyvkötészet szecessziós díszítésű vászonkötésében. |
214 | KUNCZ ALADÁR Felleg a város felett. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh. 252 p. Kiadói jubileumi vászonkötésben. |
215 | KÜRENBERG, JOACHIM VON Fritz von Holstein, a szürke eminenciás. Második kiadás. Ford.: Ákos Miklós. Bp., é.n., Stílus. 254 p., 1 sztl.lev. Kiadói viseltes félvászon kötésben, fűzése meglazult. |
216 | Lakásbérleti szabályok. Magyar Törvények, a Franklin Társulat zsebkiadásai. Összegyűjtötte és magyarázta Dr. Pongrácz Jenő. Bp., 1913, Franklin Társulat. 254 p., 1 lap hiány. Kiadói vászonkötésben. |
217 | LAVATER-SLOMAN, MARY Nagy Katalin. Ford.: Tempefői. Bp., 1944, Griff Könyvkiadó. Címlapkép, 348 p. Kiadói félvászon kötésben, szakadtas, kopott ill. papír védőborítóban. |
218 | LEHEL FERENC Cézanne. A Keresők, 4 élettörténet I. (Bp.), 1923. Amicus. 1 t. (Cézanne önarcképe) 80 p. 10 t. képanyag (ebből 9 kétoldalas, 1 kihajtható). Kézzel számozott (56.) példány. Kiadói ill. vászonkötésben. |
219 | LESTYÁN SÁNDOR Pest-Budai regélő. Bp., 1940, Officina. 245 p., 1 sztl. lev., facsimile metszet melléklettel. Félvászon kötésben, felkasírozott eredeti borítóval, Békés István könyvjegyével (Menyhárt József fametszete). |
220 | LINDBERGH, ANNE M. Zúg a szél. Harc a levegőért. Bp., é.n., Révai. 206 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
221 | LIPPAY LAJOS Krisztus szülőföldjén. Magyar Katolikus Írók könyvei. Bp., é.n., k.n. 200 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
222 | LOCKHART, R. H. BRUCE Egy brit diplomata emlékei. Ford.: Juhász Andor. Bp., é.n., Révai. 398 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
223 | LOMBROSO, CESARE Lángész és őrültség. Bp., é.n., Magyar Kereskedelmi Közlöny Hírlapkiadó. 112 p. Kiadói vászonkötésben. |
224 | LUKÁCS GYÖRGY Írástudók felelőssége. Bp., 1945, Szikra kiadás. 144 p., felvágatlan. Kiadói papírborítóban. |
225 | LÜTZELER, HEINRICH Absztrakt festészet. Jelentősége és határai. Ford.: Dr. Szabadi Elemér. Bp., 1970, Corvina. 202 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
226 | MACÉ JÁNOS Egy falat kenyér története, levelek az ember életéről. Negyedik kiadás. Ford.: Zigány Árpád. Bp., 1912, Franklin-Társulat. 173 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
227 | MADZSAR JÓZSEF Az ember származása és a származástan vázlata. Természet és társadalom 2. sz. Bp., 1918, Új Magyarország Rt. 95 p. Kiadói félvászon kötésben. |
228 | Magyar cserkészvezetők könyve. Szerk.: Sík Sándor. Bp., 1925, Magyar Cserkészszövetség. 364 p. Amatőr kopottas félvászon kötésben. |
229 | A magyar horgászat kézikönyvE. Harmadik, javított kiadás. Szerk.: Berényi János, Farkasházy Tibor és Vigh József. Bp., 1955, Művelt Nép. 511 p. Kiadói kopottas félvászon kötésben. |
230 | A magyar nép története. Második, javított kiadás. Magyar Történelmi Társulat. Rövid áttekintés. Írták: Heckenast Gusztáv, Incze Miklós, Karácsonyi Béla, Lukács Lajos, Spira György. Bp., 1953, Művelt Nép. 738 p. Kiadói viseltes ill. félvászon kötésben. |
231 | Magyarország Fotó: Szelényi Károly. Lázár István és Székely András szövegével. Bp., 1986, Kossuth - Képzőművészeti. Számozatlan. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
232 | MAJTHÉNYI GYÖRGY A kéz beszél. A gyakorlati chiromantia kézikönyve. Bp., é.n., Stádium Sajtóvállalat. 244 p. Kiadói vászonkötésben. |
233 | MAKAI GYÖRGY "Itt a Szabad Európa rádió". Bp., 1957, Kossuth Könyvkiadó. 47 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
234 | MAKKAI SÁNDOR Számadás. Kolozsvár, 1912, Stief Jenő és Társa Könyvsajtója. 76 p., 2 sztl.lev., dedikált. Fűzve, viseltes kiadói papírborítóban. |
235 | MAKKAI SÁNDOR, RÓNAI ANDRÁS, ASZTALOS MIKLÓS, GERGELY PÁL A mi Erdélyünk. Nemzeti Könyvtár 24-26. sz. Szerk.: Kovrig Béla. Bp., 1940, Stádium. 111 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
236 | MANFRED, A. Z. Napóleon. Ford.: Nyilas Vera. Bp., 1981, Kossuth és Gondolat Könyvkiadó. 508 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
237 | MÁRAI SÁNDOR Válás Budán. DEFHE Könyvek. Bp., é.n., DEFHE kiadás. 229 p. Kiadói vászonkötésben. |
238 | MARJAI IMRE Nagy hajóskönyv. 2. kiadás. Bp., 1988, Móra Ferenc Könyvkiadó. 258 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
239 | MARJAI IMRE- KŐ TAMÁS Történelmi hajók modellezése. Bp., 1966, Táncsics Könyvkiadó. 251 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
240 | MARKI SÁNDOR DR. Dósa György és forradalma. Második kiadás. Bp., 1886, Ráth Mór. VIII p., 216 p. Amatőr vászonkötésben. |
241 | MATEI, HORIA Évezredek kalózkrónikája I-II. Az Előre Kiskönyvtára 31-32. Ford.: D. Mátray Erzsébet. Bukarest, 1974, Előre. 477 p., 5 sztl.lev. Kiadói viseltes papírborítóban. |
242 | MÉCS LÁSZLÓ Üveglegenda. Versek. Bp., é.n., Athenaeum. 133 p., 1 sztl.lev. Kiadói kopottas vászonkötésben, borító kissé vetemedett. |
243 | MEGYERY ELLA Egy tavasz Marokkóban. A világ körül. Bp., 1935, Dante. 223 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
244 | MÉNARD RENÉ Az ókori művészet története. Történeti kézikönyvek XI. Bp., 1885, Athenaeum. 164 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
245 | MIKÓ IMRE Akik előttem jártak. Bukarest, 1976, Kriterion. 351 p., dedikált. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
246 | MIKÓ IMRE Az utolsó erdélyi polihisztor. Száz dokumentum és történet Brassai Sámuelről. Bukarest, 1971, Kriterion. 373 p., 1 sztl.lev., aláírt. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
247 | MIKÓ ISTVÁN Vadászkönyv. Kriterion kiskalauz. Bukarest, 1984, Kriterion. 300 p., 2 sztl.lev. Kiadói viseltes félvászon kötésben. |
248 | Mitológiai enciklopédia I-II. Főszerk.: Sz. A. Tokarev. A magyar kiadás szerkesztője: Hoppál Mihály. Bp., 1988, Gondolat. 786 p., 3 sztl. lev., 48 oldal képmelléklet, 712 p., 80 oldal képmelléklet. Kiadói vászonkötésben. |
249 | Mohácsi emlékkönyv 1526 Szerk.: Lukinich Imre. Bp., 1926, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 367 p. Kiadói félbőr kötésben, gerince kopottas, előzéklap kitépve. |
250 | MOLLINÁRY GIZELLA Betelt a föld hamissággal I-II. Bp., é.n., Grill Károly. 316 p., 288 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. (Fenyves) papír védőborítóban (2 db). |
251 | MOLLINÁRY GIZELLA Betévedt Európába I-II. Bp., 1942, Grill Károly. 336 p., 328 p. Kiadói vászonkötésben, viseltes, szakadtas ill. papír védőborítóban (2 db). |
252 | MOLLINÁRY GIZELLA Meddő szüret után... I-II. Bp., é.n., Grill Károly. 307 p., 302 p. Kiadói vászonkötésben, ill. (Gábor Pál) papír védőborítóban (2 db). |
253 | MOLNÁR JÓZSEF Nagyréde története a feudalizmus korában. Bp., 1966, Gondolat. 171 p. + képmelléklet. Kiadói félvászon kötésben, viseltes ill. papír védőborítóban. |
254 | MÓRICZ ZSIGMOND Kerek Ferkó. 1. kiadás. Bp., 1913, Athenaeum kiadás. 377 p., 3 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
255 | MÓRICZ ZSIGMOND Vidéki hírek és más elbeszélések. Haranghy Jenő rajzaival. Bp., 1917, Táltos kiadás. 203 p., 2 sztl.lev. Félvászon kötésben, belekötve a "Bor szerelem bánat" című művének (Athenaeum kiadás) ill. (Jeges Ernő) borítója. |
256 | MULOCK, DINAH M. Garland lelkész leánya. Fordította Végh Arthur. Bp., 1903, Kisfaludy Társaság. 256 p. Kiadói vászonkötésben. |
257 | MURÁDIN JENŐ A Ferenczy művészcsalád Erdélyben. Bukarest, 1981, Kriterion. 139 p., 38 p. képmelléklet, 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, szakadtas ill. papír védőborítóban. |
258 | MÜLLER J. P. Az én módszerem. Szenteljünk naponként 15 perczet egészségünknek. Bp., 1907, Kostyál Jenő kiadása. 94 p. Fűzve, viseltes kiadói ill. papírborítóban, gerince megerősített. |
259 | NÁDAI PÁL Jelenkori szépség-törekvések. Bp., é.n., Dante Könyvkiadó. 143 p. Kiadói vászonkötésben. |
260 | NAGY BENŐ, KULINI - SÁRVÁRY ELEK Magyar hölgyek életrajza. Debreczen, 1861, Csáthy és Társa. 304 p., I.-XVI. Tábla, 1 címkép metszet. Félvászon kötésben, Békés István könyvjegyével (Menyhárt József fametszete). |
261 | NAGY ELEMÉR Faludi Ferenc omniáriumának latin költeményei és jegyzetei. Értekezések a magyarországi latinság köréből 8. Ipolyság, 1943, Budapesti Kir. Magy. Pázmány P. Tud. Egyetem Latin Filológiai Intézete. 69 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
262 | NAGY LÁSZLÓ Vezérkönyv a beszéd- és értelemgyakorlatok tanításában a népiskolák első és második osztálya számára. Bp., 1904, K.n. 2 sztl.lev., 207 p. Korabeli viseltes, kopott félvászon kötésben. |
263 | Nagy Magyar Compass 1928-1929. LII. évf. I. rész: Pénzintézetek. Főszerk.: Della Vedella Mihály. Bp., 1928, dr. Galánthai Nagy Sándor örökösei. XVI p., 623 p. Kiadói viseltes vászonkötésben, gerince sérült. |
264 | Nagy Magyar Compass 1933-1934. LVII. évf. I. rész: Pénzintézetek. Főszerk.: Dr. Berényi Sándor. Bp., 1934, dr. Galánthai Nagy Sándor örököse. X p., 534 p. Kiadói foltos, sérült vászonkötésben. |
265 | Nagy Magyar Compass 1933-1934. 1933-1934. II. rész: Biztosító- ipar- és közlekedési Vállalatok. Főszerk: Dr. Berényi Sándor. Bp., 1934, dr. Galánthai Nagy Sándor örököse. X p., 553 p. Kiadói vászonkötésben. |
266 | Nagy Magyar Compass 1942-1943. 66. évf. I. rész: Pénzintézetek. Szerk.: Dr. Galánthai Nagy Sándor. Bp., 1942, Dr. Galánthai Nagy Sándor. XVI p., 514 p. Kiadói viseltes, foltos vászonkötésben. |
267 | Nagyatád. Szerkesztette Jávori Béla. Nagyatád, 1971, Nagyatádi Városi Tanács. 40 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
268 | Napoleon Szent Ilonai emlékiratai. Officina Könyvtár 29. sz. Válogatta és franciából fordította Tímár László. Bp., 1943, Officina Nyomda és Kiadóvállalat. 62 p.,1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben. |
269 | NAPTÁR Múlt, jelen, jövő. Keresztény névnaptár az 1931-ik és 1933-ik esztendőre. Negyvenedik és negyvenkettedik évf. Bp., 1931-33, Baptista Könyvkereskedés. Számozatlan. Viseltes kiadói ill. papírborítóban egybekötve. |
270 | NAPTÁR Pesti Hírlap naptára 1916. Huszonhatodik évf. Szerk.: Schmittely József. Bp., 1916, Légrády Testvérek. 272 p. Kiadói viseltes, foltos vászonkötésben. |
271 | NAPTÁR Szenvedő lelkek naptára 1936. Szegvár, 1936, A Lélek Szava. 36 p. Fűzve, viseltes, foltos kiadói ill. papírborítóban, gerince megerősített. |
272 | NEMES DEZSŐ A biatorbágyi merénylet és ami mögötte van... Bp., 1981, Kossuth. 303 p., 2 sztl.lev. Hozzá: Viadukt. Egy film dokumentumai. Premier plan. Bp., 1983, Népművelési Propaganda Iroda - Mafilm. 95 p. Kiadói ill. papírborítóban. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
273 | Nemes ösvényeken. Szerk.: Raffay Sándor. Bp., 1917, Magyar Protestáns Irodalmi Társaság. 254 p., 1 sztl.lev. Kiadói viseltes, foltos ill. félvászon kötésben. |
274 | A neoavantgarde. Szerk.: Krén Katalin és Marx József. Bp., 1981, Gondolat. 560 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
275 | NESSMANN, JEAN-DANIEL A szép bonsai. Gyakorlati tanácsok. Ford.: Balla Katalin. Bp., 1994, Delta 2000 Kiadó. 155 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
276 | NÉVY LÁSZLÓ Jókai Mór ötvenéves írói jubileumára. Bp., 1894, Petőfi-Társaság - Athenaeum. Címlapkép, 48 p. Amatőr vászonkötésben, eredeti papírborító felkasírozva. |
277 | NIETLISPACH, F. Gerichte mit Eiern. Zweite, durchgesehene Auflage. 100 Abendplatten. Berlin, é.n., Deutsches Verlagshaus Bong & Co. 32 p. Tűzve, viseltes kiadói ill. papírborítóban. |
278 | NITTI, FRANCESCO Nincs béke Európában. Bp., 1922, Pallas. Címlapkép, 199 p. Amatőr vászonkötésben, borító fedlap kissé vetemedett, néhány lap vízfoltos. |
279 | Nové Zámky-Érsekújvár-Neuhäusel 1897-1997. Száz év, száz képeslap 1. Képeket válogatta és meghatározta Strba Sándor. Dunajska Streda-Dunaszerdahely, 1997, Lilium Aurum. 136 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
280 | OPRIS, TUDOR Csodálatos növényritkaságaink. Ford.: Szabados András. Bukarest, 1976, Albatrosz. 202 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
281 | PALLAI SÁNDOR Fémdíszmű. 2. kiadás. Lakásdíszek, divatékszerek. Bp., 1976, Műszaki. 211 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
282 | PÁLYI MÁRTON DR. A dolgozó nő testápolása. A női testápolás kézikönyvei 1. szám. Bp., é.n., Helikon Könyv-Zeneműkiadó. 188 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
283 | A pápai vár felszabadításának négyszáz éves emlékezete 1597-1997. A bevezető tanulmányt írta és az okmánytárat összeállította Pálffy Géza. Szerkesztette Hermann István. Pápa, 1997, Jókai Mór Városi Könyvtár. 176 p., 6 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
284 | PÉCZELY JÓSEF A magyarok történetei. Ásiából kijövetelöktől fogva a mai időkig. Debreczenben, 1837, Nyomtattatott Tóth Lajos által. 215 p. Korabeli viseltes félvászon kötésben. |
285 | PERNYE ANDRÁS A jazz. Bp., 1964, Gondolat Könyvkiadó. 339 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
286 | PIRCHAN, EMIL Művészek műhelytitkai. Két évezred festőinek, szobrászainak és építészeinek életéről, munkájáról, szerelméről és haláláról. Ford.: Szalai Sándor. Bp., 1945, Dante. 287 p. Kiadói félvászon kötésben. |
287 | POLGÁR GÉZA Örök fiatalok. Akik látták a múltat. Bp., 1942 Dr. Vajna és Bokor. 159 p. Fűzve, kiadói ill. (Gábor Pál) papírborítóban. |
288 | Pomócsi kalandjai Vidám Színpad könyvtára 1. Békeffi István és Kellér Dezső tréfái, kupléi, sanzonjai. Ill.: Vogel Eric. Bp., é.n., Vidám Színpad - Táncsics Könyvkiadó. 148 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
289 | POTTER, G. J. A kártyajáték művészete I. Kontrakt bridge. Plafondbridge kártyajáték szabályai. Fordította Ujlaky Tibor. Bp., é.n., Lingua kiadás. 32 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
290 | POTTER, G. J. A kártyajáték művészete II. Kontrakt bridge játszma példák. Auction bridge, Rummy, Bridgerummy kártyajátékok szabályai. Fordította Ujlaky Tibor. Bp., é.n., Lingua kiadás. 40 p. Tűzve, ill. kiadói papírborítóban. |
291 | POTTER, G. J. A kártyajáték művészete III. Tarokk, Kaszinó, Écarté. A kártya-játék művészete. Fordította Ujlaky Tibor. Bp., é.n., Lingua kiadás. 32 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
292 | POTTER, G. J. A kártyajáték művészete IV. Alsós és Lórum kártyajátékok szabályai. Fordította Ujlaky Tibor. Bp., é.n., Lingua kiadás. 32 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
293 | POTTER, G. J. A kártyajáték művészete V. A Piquet, a Preferansz, a Tartli, a Snapszer és egyéb kártyajátékok szabályai. Fordította Ujlaky Tibor. Bp., é.n., Lingua kiadás. 32 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
294 | PRISVIN Szarvaslesen. Ford.: Görög Imre és G. Beke Margit. Ill.: Vlagyimir Favorszkij. Bp., 1963, Magyar Helikon. 124 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
295 | PROHÁSZKA FERENC Szőlő és bor. Tizenegyedik, átdolgozott kiadás. Bp., 1977, Mezőgazdasági. 353 p., 3 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
296 | PROHÁSZKA LAJOS A mai élet erkölcse. Bp., é.n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 240 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
297 | Rab századok (Börtönnaplók, börtönlevelek). Összegyűjtötte: Pintér József. Bp., 1956, Szépirodalmi. 562 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, viseltes, sérült ill. papír védőborítóban. |
298 | RÁKOSI VIKTOR A bécsi diákok. Bp., é.n., Lampel R. 131 p. Kiadói ill. (Csillag) félvászon kötésben, viseltes kartontokban. |
299 | RAUSCHNING, HERMANN Hitler bizalmasa voltam. Laczkó Géza fordítása. Bp., é.n., Körmendy Könyvkiadó. 372 p. Kiadói félvászon kötésben. |
300 | READ, HERBERT A modern szobrászat. Ford.: Kodolányi Gyula. Bp., 1968, Corvina. 299 p. Kiadói nylkötésben, néhol szakadtas ill. papír védőborítóban. |
301 | RECLUS, ÉLISÉE A patak élete. K. M. Természettudományi Társulat VIII. cziklus 4. kötete LIII. Ford.: Hentaller Elma. Bp., 1894, K. M. Természettudományi Társulat. 4 sztl.lev., 173 p., 1 sztl.lev. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
302 | RÉCZEY FERENC DR. - PEKÁRY DAGMAR - GONDI FERENC Etikett - Társasélet - Protokoll. Második kiadás. A hazai és a nemzetközi érintkezés szabályai egykor és ma. Ill.: Győry Miklós. Bp., 1961, Minerva. 405 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, papír védőborítóban. |
303 | Regék a magyar elő-időből Budán, 1818, A Királyi Magyar Universitás betűivel. XIII p., 3 sztl.lev., 264 p. Korabeli viseltes, kopottas félbőr kötésben. |
304 | Régi magyar népmesék. Berze Nagy János hagyatékából. Szerkesztette Bánó István és Dömötör Sándor. Pécs, 1960, TIT kiadás. 271 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
305 | REMÉNYI EDE DR. A görög epigramma s a görög anthologia eredete. Bp., 1887, Révai Testvérek. 63 p. Amatőr vászonkötésben, eredeti papírborító felkasírozva. |
306 | RÉVAY JÓZSEF Megtanulok latinul. Bp., é.n., Franklin-Társulat. 323 p. Fűzve, viseltes kiadói papírborítóban. |
307 | RÉVÉSZ BÉLA Ady Endre életéről, verseiről, jelleméről. Bp., 1924, Béta Irodalmi Rt. 160 p. Fűzve, viseltes kiadói papírborítóban. |
308 | ROBERTS, KENNETH Marvin kapitány. Ford.: Kőszegi Imre. Bp., é.n., Dante. 212 p. Kiadói félvászon kötésben. |
309 | ROHMER, SAX Fo-Hi. Keleti mysterium. Ford.: Zombory István. Bp., é.n., Rózsavölgyi és Társa kiadása. 228 p. Korabeli viseltes, kopott félbőr kötésben. |
310 | ROLLER KÁLMÁN "... Mi is voltunk egyszer az akadémián". Soprontól Vancouverig 1956-2000. Bp., 2001, Tarsoly Kiadó. 255 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
311 | Római katolikus világi papság és a férfi-női szerzetesrendek címtára 1947-48. évre. Összeállította Tóth Imre. Bp., 1948, k.n. 185 p., 1 sztl. lev. Kiadói viseltes papírborítóban. |
312 | RUBINYI MÓZES DR. Mikszáth Kálmán élete és művei. Bp., é.n., Révai Testvérek. 129 p., 1 sztl. lev. Félvászon kötésben, Békés István könyvjegyével (Menyhárt József fametszete). |
313 | RUSSEL, BERTRAND Kína és a kínai probléma. Fordította Geszti Lajos. Bp., é.n., Athenaeum Kiadó. 261 p. Amatőr kötésben. |
314 | S. BALOG ILONA- STEMLER GYULA Hetven év. Budapest, 1988, Reflektor Kiadó. 307 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
315 | A sakkozás versenyszabályai. Verseny és játékszabályok. Bp., 1954, Sport Lap- és Könyvkiadó. 160 p., felvágatlan példány. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
316 | SANDERS, DANIEL Moment-Lexikon und Fremdwörterbuch. Minikönyv! Berlin, é.n., Hugo Steinitz Verlag. 424 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, kopottas díszítésű, beépített nagyítós, zárható fémtokban. |
317 | SBARCEA, GEORGE Szép város Kolozsvár... Bukarest, 1980, Kriterion. 237 p., 1 sztl.lev., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
318 | SCHENK, RALF Das zweite Leben der Filmstadt Babelsberg. DEFA-Spielfilme 1946-1992. Potsdam, 1994, Filmmuseum. 559 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
319 | SCHENKE, WOLFF A sárgák háborúja. A mai háború. Ford.: Székely Tibor. Bp., 1942, Révai. 319 p. Kiadói viseltes, kopottas félvászon kötésben. |
320 | SCHILLING LAJOS DR. A Római Királyság eltörlése és a köztársaság megalapítása. Különlenyomat az Erdélyi Múzeum VI. évfolyamából. Kolozsvárt, 1879, Nyomatott Stein János m. kir. egyet. nyomdász betűivel. 78 p. Korabeli kopott vászonkötésben. |
321 | SCHOPENHAUER, ARTHUR A szenvedélyes szerelemről. II. kiadás. Ford.: Rózsahegyi Zoltán. Bp., 1943, Phönix. 78 p., 1 sztl.lev. Fűzve, foltos kiadói papírborítóban. |
322 | Schönes Glas Aus der Staatlichen Galerie Moritzburg in Halle/Saale. Halle/Saale, 1962, Im Prizma Verlag. 43 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
323 | SEBESTYÉN MIHÁLY Erdélyi fejedelmek. Harmadik kiadás. Marosvásárhely, 1994, Mentor. 66 p. + képmelléklet. Kiadói ill. papírborítóban. |
324 | SERESS LÁSZLÓ Dózsa György és a parasztforradalmak. Bp., 1945, Athenaeum Kiadó. 283 p. Vászon kötésben, Békés István könyvjegyével (Menyhárt József fametszete). |
325 | SHERIDAN, WILFRED Az öt koponya. 1 pengős regények. Ford.: Zigány Árpád. Bp., é.n., Palladis Rt. 238 p., 1 sztl.lev. Fűzve, viseltes kiadói ill. papírborítóban. |
326 | Shvoy Kálmán titkos naplója és emlékirata 1918-1945. Sajtó alá rendezte: Perneki Mihály. Bp., 1983, Kossuth. 362 p., 3 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
327 | SIMÁNDI BÉLA A mai puszta. Bp., 1943, Dr. Pintér Jenőné Vállalata. 79 p. Fűzve, kiadói ill. (Péczely Antal) papírborítóban. |
328 | SIMENON, GEORGES A sárga kutya. Bukarest, 1966, Ifjúsági Könyvkiadó. 158 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
329 | SIPOS IMRE DR. Csendőrkalaptól a harangokig. Életsorsok a XX. században. id. Galbavy Jenő életének története. Miklósi, 1998, Szent János Apostolról és Remete Szent Pálról Nevezett Szerzetesek kiadása. 96 p. + képmelléklet. Kiadói ill. papírborítóban. |
330 | A sísport. 3. bővített kiadás. A turistaság és alpinizmus szakkönyvei 1. Szerk.: Dr. Serényi Jenő. Bp., 1930, Turistaság és Alpinizmus Lap-, Könyv- és Térképkiadó Rt. 128 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
331 | SNEJERSZON, GRIGORIJ MIHAJLOVICS Kína zenekultúrája. Bp., 1954, Művelt Nép Könyvkiadó. 194 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
332 | SOÓS LÁSZLÓ Tengerek kalandorai. Bp., 1942, Athenaeum. 215 p. Kiadói viseltes, kopottas félvászon kötésben. |
333 | STEFANESCU, OLIMPIA Főzzünk gyorsan és jól. Kaleidoszkóp 12. Ford.: Schweiger Ágnes. Bukarest, 1970, Ceres. 215 p. Fűzve, enyhén viseltes kiadói ill. papírborítóban. |
334 | STEINER SIMON DR. Népszerű csillagászati értekezések. Bp., 1893, Lampel R. 209 p., 1 sztl.lev. Fűzve, viseltes kiadói papírborítóban, gerince megerősített. |
335 | STEMBRIDGE, JASPER H. A Brit Birodalom atlasza. Oxfordi füzetek 65 sz. H.n., 1944, k.n. 20 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
336 | STERN SAMU Zsidókérdés Magyarországon. Bp., 1938, Pesti Izr. Hitközség. 31 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
337 | SVEN, HEDIN Első utam Ázsiába. Ford.: Halász Gyula. Bp., é.n., Franklin-Társulat. Címlapkép, 138 p., 3 sztl.lev. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
338 | SZABÉDI LÁSZLÓ Veér Anna alszik. Bolyai könyvek. Bp., 1941, Bolyai Akadémia. 160 p., dedikált. Kiadói kopottas, viseltes vászonkötésben. |
339 | SZABÓ ERVIN A szocializmus. Szindikalizmus és szociáldemokrácia. Jászi Oszkár és Kunfi Zsigmond Szabó Ervinről. Bp., 1919, Az Uj Magyarország Rt. Kiadása. 111 p. Fűzve, kiadói ill. (Kozma Lajos) papírborítóban. |
340 | SZABÓ GYÖRGY Mediterrán mítoszok és mondák. Kriterion kézikönyvek. Mitológiai kislexikon. Bukarest, 1973, Kriterion. 349 p., 1 sztl.lev. Kiadói nylkötésben. |
341 | SZABÓ ZOLTÁN Szerelmes földrajz. Bp., é.n., Nyugat. 202 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, gerince kopottas. |
342 | SZABOLCSI LAJOS A csillag fia. Egy nép tragédiája. Bp., 1918, Dick Manó. 206 p. Fűzve, amatőr papírborítóban, eredeti papírborító felkasírozva. |
343 | SZALAI GYÖRGY DR. Kőbánya története. Bp., 1970, Budapest Főváros X. kerületi Tanács Végrehajtó Bizottsága. 381 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
344 | SZÁNTÓ GYÖRGY Fekete éveim. I.-II. Kolozsvár, 1935, Erdélyi Szépmíves Céh. 205 p., 213 p., 1 sztl. lev. Első kiadás. Félvászon kötésben. |
345 | SZÉCHENYI ZSIGMOND Csui ! Afrikai vadásznapló. 1928. október-1929. április. Bp., 1966, Szépirodalmi Könyvkiadó. 142 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
346 | SZÉCHENYI ZSIGMOND Denaturált Afrika. I. kiadás! Feleségemmel a fekete földrészen. Bp., 1968. Szépirodalmi. 370 p. Kiadói félvászon kötésben. |
347 | SZÉCHENYI ZSIGMOND Hengergő homok. Sivatagi vadásznapló 1935. Bp., 1964, Szépirodalmi Könyvkiadó. 161 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
348 | SZÉCHENYI ZSIGMOND Ünnepnapok. Egy magyar vadász hitvallása. Második rész. Bp., 1964, Szépirodalmi Könyvkiadó. 579 p., 18 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
349 | SZÉCHENYI ZSIGMOND GRÓF Alaszkában vadásztam. Bp., 1937, Dr. Vajna és Bokor kiadása. 432 p. Kiadói vászonkötésben. |
350 | SZÉCHENYI ZSIGMOND GRÓF Nahar ! Indiai vadásznapló. Bp., 1941, Dr. Vajna és Bokor kiadása. 380 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
351 | SZEDERJEI ÁKOS - SZEDERJEI ÁKOSNÉ Erdőn, mezőn, vadvizeken. Bp., 1965, Gondolat. 181 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, viseltes, szakadtas ill. papír védőborítóban. |
352 | SZÉKELY JÓZSEF DR. Dísznövények védelme. Bukarest, 1983, Ceres. 235 p. Kiadói kartonkötésben. |
353 | SZÉKELY SÁNDOR Mit akar tudni a filmről? Bp., 1945, Athenaeum Kiadó. 216 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
354 | SZEMERE IMRE A sakkjáték kézi könyve. Bp., é.n., Lampel R. Könyvkereskedés. 118 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
355 | Szeszadó-törvény és szabályok hivatalos összeállítása. Bp., 1908, M. Kir. Pénzügyminisztérium. 128 p. Amatőr viseltes félvászon kötésben. |
356 | SZILÁGYI FERENC Sokféle neveknek magyarázatja. Névnapi szófejtő az év (majd) minden napjára. Bp., 1987, RTV - Minerva. 323 p., 2 sztl.lev., dedikált. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
357 | A Szobi Casino alapszabályai. Szob., 1928, Szobi Casino kiadása. 15 p. Kiadói papírborítóban. |
358 | Szombathely Szerk.: Ambrus Lajos és Lőrincz Ottó. Szombathely, 1991, Savaria Tourist. 133 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
359 | A Szőlészeti Kutató Intézet évkönyve 1958-1962. Szerkesztette Katona József. Bp., 1963, Mezőgazdasági Kiadó. 339 p., 1050 példány! Kiadói vászonkötésben. |
360 | SZÚDY ELEMÉR Trianon után Páris felé. Bp., é.n., Genius. 195 p. Kiadói viseltes, sérült félvászon kötésben. |
361 | TÁBORI PIROSKA, Z. Aranyszív. Bp., é.n., Singer és Wolfner Irodalmi Intézet. 221 p., 1 sztl. lev., aláírt. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
362 | TAKÁTS SÁNDOR Régi magyar kapitányok és generálisok. Bp., 2010, Magyar Ház Könyvek. 391 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
363 | TÁLAS GÉZA Magyarország rendjelei és kitüntetései 1922-1944. Bp., 1975, Magyar Éremgyűjtők Egyesülete. 25 p., 4 sztl.lev., készült: 400 pld.-ban. Kiadói papírborítóban. |
364 | Talpra magyar Magyar nemzeti lant. 1941. Könyvnapi második kiadás. Összeállította: Bóka László. Babits Mihály előszavával. Bp., 1941, Officina. 179 p., 5 sztl. lev. Kiadói ill. (Gábor Pál) papírkötésben. |
365 | TAMÁS ERNŐ Idegen istenek. Tamás Ernő versei. Bp., 1925, Pax Kiadó. 31 p., felvágatlan. Tűzve, kiadói ill. (Goebel Jenő) papírborítóban. |
366 | TAMÁSI ÁRON Emlékkönyv. Bp., 1997, Trezor Kiadó. VIII p., 142 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
367 | TÁPAY-SZABÓ LÁSZLÓ Az emberiség története. Pesti Napló könyvek. Bp., Est Lapkiadó Rt. 403 p. Kiadói foltos vászonkötésben. |
368 | TARACZKÖZI ISTVÁN DR. Adzsna. A bioenergetika nagykönyve. Kecskemét, 2003, T. Orion Bt. 440 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
369 | TARLÉ, JEVGENIJ 1812. Napoleon Oroszországban. Bp., 1944, Renaissance Könyvkiadóvállalat. 396 p., 2 sztl. lev. Kiadói kopottas félvászon kötésben. |
370 | TELEKI PÁL GRÓF Az igazi tisztviselő. Bp., 1941, Nemzetpolitikai Szolgálat. 30 p., hozzá a Magyar Kir. Belügyminiszter ajánló levele. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
371 | Tessedik Sámuel élete Ruzicskay György rajzműve. Számozott: 1000/401. sz. Kétnyelvű (magyar - angol). Gyomaendrőd, 1992, Tessedik Sámuel Alapítvány. 143 p. Kiadói nylkötésben, ill. papír védőborítóban. |
372 | THIRRING, GUSTAV DR. I. Budapest és környéke. Részletes Magyar Útikalauzok. Bp., 1921, Turistaság és Alpinizmus kiadása. 210 p., hozzá 1:20000 Budapest térkép. Félvászon kötésben. |
373 | TILDY ZOLTÁN DR. Pro natura. Bp., 1975, Gondolat. 23 p. + képmelléklet. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
374 | TOLNAI KÁLMÁN Egytálételek. Bp., 1986, Népszava. 187 p., 1 sztl.lev. Hozzá: Dworschák Ernő - Frank Júlia - Gundel Imre: A négy alapíz szakácskönyve: sós. Bp., 1986, Mezőgazdasági. 191 p. Mindkettő kiadói ill. papírborítóban. |
375 | TOMORI VIOLA Hollókő. Egy palóc falu lélekrajza. Ill.: Barcsik Géza. Bp., 1992, Akadémiai. 70 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
376 | TÖRÖK IMRE - FEHÉR DEZSŐ - TOLDY FERENC Lovagoljunk - de hogyan? Ill.: Seeger Ferenc. Bp., 1973, Natura. 139 p. Kiadói viseltes ill. félvászon kötésben. |
377 | Történelmi arcképcsarnok. Az ifjúság és a nép számára 300 képpel. Bp., 1909, Dolinay Gyula Hírlap- és Könyvkiadó Vállalat. 95 p. Korabeli kopott, viseltes, sérült, díszes félvászon kötésben. |
378 | Utcák, terek, névadók. Sümegi írások 4. Szerk.: Egerszegi Ferenc. Sümeg, 1992, Városvédő és -szépítő Egyesület. 124 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
379 | Úttörőzsebkönyv 1968-1969. Bp., 1968, Ifjusági Lapkiadó Vállalat. 158 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. (Vadász) papírborítóban. |
380 | Üdvözlet Rákospalotáról és Pestújhelyről. Régi rákospalotai és pestújhelyi képeslapok, 1899-1945. Válogatta és magyarázatokkal ellátta Mojzes Ildikó. Bp., 2005, Rákospalotai Múzeum. 80 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
381 | VARGA OTTÓ Politikai földrajz. A gymnáziumok VII. osztálya számára. Bp., 1897, Athenaeum Kiadó. 150 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
382 | VÁRHEGYI ÉVA Bankvilág Magyarországon. Bp., 2002, Helikon. 255 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
383 | VÉGH OLIVÉR A kalotaszegi fazekasság. Bukarest, 1977, Kriterion. 93 p., 1 sztl.lev. + képmelléklet. Kiadói kartonkötésben, sérült, viseltes ill. papír védőborítóban. |
384 | VEKERDI JÓZSEF A cigány népmese. Körösi Csoma Könyvtár. Bp., 1974, Akadémiai Kiadó. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
385 | VENESZ JÓZSEF A magyaros konyha. Ill.: Witz Éva. Bp., 1958, Minerva. 243 p. Kiadói foltos ill. (Győry Miklós) vászonkötésben. |
386 | VERES PÉTER Parasztsors - Magyar sors. Bp., 1944. Magyar Élet. 95 p. Kiadói félvászon kötésben. Borító foltos. |
387 | VERNE GYULA A Begum ötszáz milliója - Ox doktor ötlete. Ford.: Iván Ede - Dr. Mikes Lajos. Ill.: Vedrődi J. - Geiger Richard. Bp., é.n., Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat Rt. 198 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. vászonkötésben, gerince sérült. |
388 | VÉRTES O. JÓZSEF Hisztériás gyermekek. Bp., 1930, Kókai Lajos kiadása. 144 p. Fűzve, viseltes kiadói papírborítóban, lapok alja vízfoltos. |
389 | VERTSE ALBERT DR. Madárvédelem. Negyedik, átdolgozott kiadás. Mesterséges madártelepítés. Bp., 1975, Natura. 88 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
390 | VIGH KÁROLY Marosvásárhelyi helynevek és földrajzi közszavak. Csíkszereda, 1996, Pallas - Akadémia. 277 p. + képmelléklet. Hozzá: Térképmelléklet. Kiadói ill. papírborítóban. |
391 | VOGL FISCHER PETER Das Sebaldusgrab. Insel Bücherei Nr. 330. Leipzig, é.n., Insel Verlag. 59 p. Kiadói kartonkötésben. |
392 | VOLLY ISTVÁN Népi játékszín. Színpadra alkalmas eredeti népszokások fényképekkel és dallamokkal. Bp., 1935, Népművelési Titkárok Nemzeti Szövetsége. 50 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
393 | VÖRÖSMARTHY DÁNIEL DR. A látszerészek könyve. Bp., 1981, Ofotért. 216 p., 4 sztl.lev. képmelléklet. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
394 | WEHL FEDOR Sötét lapok Olaszország történetéből. Ford.: Drucker János. Bp., 1929 (?), A fordító kiadása. 156 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
395 | WERMUSCH, GÜNTER A gyémánt története. fordította Zalai Edvin. Bp., 1987, Kossuth Könyvkiadó. 298 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
396 | WILDENSTEIN A búrok magyar vitéze. Egy magyar fiú kalandos története. Ford.: Földes Géza. Bp., é.n., Lampel R. Címlapkép, 183 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
397 | ZAJKÁS GÁBOR DR. - GAÁLNÉ PÓDA BERNADETTE Diétáskönyv. Második átdolgozott kiadás. Bp., 1986, Medicina. 523 p. Kiadói vászonkötésben. |
398 | ZENETUDOMÁNYI TANULMÁNYOK V. Mozart emlékére. Szerk.: Szabolcsi Bence és Bartha Dénes. Bp., 1957, Akadémiai Kiadó. Címlapkép, 544 p. + képmelléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. (Kondor) néhol viseltes papír védőborítóban. |
399 | ZICHY TIVADAR GRÓF Orgia R.T. Egy képzelt város erkölcsrajza. Második javított kiadás. Bp., 1936, Új Magazin kiadása. 189 p., 1 sztl.lev. Fűzve, viseltes kiadói ill. papírborítóban. |
400 | Zsidókérdés, asszimiláció, antiszemitizmus. Tanulmányok a zsidókérdésről a huszadik századi Magyarországon. Sajtó alá rendezte: Hanák Péter. Bp., 1984, Gondolat. 378 p., 3 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben. |