Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
1 | 1940. évi országos törvénytár. Bp., 1940, M. Kir. Belügyminisztérium. XVI p., 309 p. Félvászon kötésben. |
2 | A 2. magyar hadsereg megsemmisülése a Donnál. Összeállította Dr. Horváth Miklós. Bp., 1959, Zrínyi Kiadó. 387 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
3 | ABONYI ÁRPÁD A század gyermekei. Tizenöt elbeszélés. Bp., 1900, Franklin-Társulat. 220 p., 3 sztl. lev. |
4 | ADORJÁN SÁNDOR Gólyafészek. Bihari Sándor rajzaival. Bp., 1894, Országos Irodalmi Rt. kiadása. 95 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. vászonkötésben. |
5 | ADY ENDRE Válogatott versei. Bp., 1921, Pallas Lap- és Könyvkiadó Vállalat. 234 p. Kopottas félvászon kötésben. |
6 | Aktalbum. Bp., 1984, Corvina Kiadó. 177 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
7 | Albiász vagy a nagy diákháború. Homérosz ujabb kéziratából összeállította: Szalay Mátyás. Spanyár Pál rajzaival. Kolozsvár, 1927, A Jó Barát kiadása. 129 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
8 | ÁLDÁSY ANTAL Címertan. Máriabesnyő-Gödöllő, 2004, Attraktor. 199 p., 4 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
9 | Az állami és társadalmi rend védelme és a büntető jogszolgáltatás. A budapesti királyi büntetőtörvényszéken az 1937. év tavaszán tartott előadások. H.n., 1937, M. Kir. Igazságügyminisztérium. 106 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
10 | ALLERAM GYULA Seneca erkölcsbölcselete. Bp., 1907, k.n. 159 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
11 | Almanach 1889. évre. Szerkeszti: Mikszáth Kálmán. Bp., 1889, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet. 242 p., 15 sztl. lev. Kiadói arany- és dombornyomásos vászonkötésben. |
12 | Almanach az 1922. évre. Gyoma, 1921, Kner Izidor Könyvnyomtató kiadása. 96 p. Hozzátartozik: Kner Izidor könyvnyomtató kiadásban megjelent könyvek jegyzéke. Gyoma 1921 Karácsony. 23 p. Fűzve, kiadói ill. (Kozma) papírborítóban. |
13 | ALTAY MARGIT Gézengúz. Bp., é.n., Pallas Rt. kiadása. 112 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
14 | ANGHEL, GHEORGHE Középkori várak Erdélyben. Bukarest, 1973, Meridiane Könyvkiadó. 137 p., 65 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
15 | ANONYMUS Gesta Hungarorum. Hasonmás kiadás. Béla király jegyzőjének könyve a magyarok cselekedeteiről. Pais Dezső fordítása. Bp., 1975, Magyar Helikon. 172 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
16 | ARANY JÁNOS A fülemile. A bábokat Girardi Kornél, a könyvet Benkő András tervezte. Bp., 1957, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalat. 42 p., 1 sztl. lev. Spirálozott kiadói ill. kartonkötésben. |
17 | ARANY JÁNOS Toldi. Tóth Ferenc grafikáival. Bp., é.n., Bíró Family kiadása. 62 p., 1 sztl. lev., Tóth Ferenc dedikálásával. Kiadói ill. papírborítóban. |
18 | ÁRJEGYZÉK Foto 1935-1936. Chmura foto-szaküzlet. Bp., 1935, Chmura foto-szaküzlet. 63 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
19 | ÁRJEGYZÉK Sternberg híradó-vonóshangszer árjegyzék. II. évfolyam 12. szám. Szerkeszti Sternberg Ferenc. Bp., é.n., Sternberg Hangszerkereskedés kiadása. 25 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
20 | ASZALÓS ENDRE Fóth Ernő. Mai magyar művészet. Bp., 1985, Képzőművészeti Kiadó. 58 p., 17 sztl. lev., Fóth Ernő dedikálásával. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
21 | ASZTALOS ZOLTÁN-HORVÁTH ÉVA-DIÓSI IMRE Sopron-Kőszeg-Szombathely. Bevezető szöveg Környei Attila. Bp., 1989, Magyar Távirati Iroda. Számozatlan oldalak 125 színes fotóval. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
22 | B. NAGY MARGIT Várak, kastélyok, udvarházak. Ahogy a régiek látták. Bukarest, 1973, Kriterion Könyvkiadó. 409 p., 33 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
23 | BACHMANN KÁROLY Az olajfestészet. Gyakorlati útmutató kezdő festők és műkedvelők számára. Bp., 1904, Kreutle Ferencz festék-kereskedése. 90 p., 6 sztl. lev. Kiadói ill. vászonkötésben. |
24 | BAEDEKER, KARL La Suisse. Les parties limitrophes de la Savoie et de L Italie. Leipzig, 1898, Karl Baedeker. 504 p. Kiadói vászonkötésben. |
25 | BAJOR ANDOR Ima az üldözőkért. Erdély kövei 2. Bp., 1992, Erdélyi Könyv Egylet. 143 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
26 | BALATON BALÁZS A Tánczos-dosszié. Az ártatlanokat elítélik, ugye? Bp., é.n., Alexandra kiadás. 220 p., 2 sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
27 | Balatonfelvidék. Útikalauz. Bp., 1955, Sport Lap- és Könyvkiadó. 181 p.,1 sztl. lev., XVI p.,1 térképmelléklet. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
28 | Balatoni mindentudó. Szerk.: Koós Tamás. Grafika: Vágó Rezső. Bp., 1958, Közlekedési Dokumentációs Vállalat. 126 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
29 | BALÁZS GYÖRGY Magyarok. Egy európai nemzet születése. Szelényi Károly fotóival. H.n., 1990, Novotrade Rt. 82 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
30 | BALKÁNYI KÁLMÁN Arcok, harcok, kudarcok. Hegedüs Lóránt előszavával. Bp., 1934, Pesti Lloyd Társulat. 319 p. Kiadói viseltes vászonkötésben. |
31 | BALLA ANDRÁS Esztergom. Esztergom, 1991, Esztergom Város Önkormányzata. 24 p., 44 sztl. lev. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
32 | BALLA IGNÁC Két kis Ludas Matyi. Tolnai Világlapja karácsonyi számának díjtalan melléklete. Bp., é.n., Tolnai Világlapja kiadása. 153 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. (K. Sávely D.) papírborítóban. |
33 | BALLA IGNÁC Ötven mese. Tolnai Világlapja karácsonyi számának díjtalan melléklete. Bp., é.n., Tolnai Világlapja kiadása. 160 p. Tűzve, kiadói ill. (K. Sávely D.) papírborítóban. |
34 | BALOGH JOLÁN Mátyás király és a művészet. Bp., 1985, Magvető Könyvkiadó. 475 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
35 | BÁN S. ISTVÁN, DR. Első segély. Bp., 1947, Budapesti Önkéntes Mentőegyesület. 64 p. Tűzve, kiadói papírborítóban, hátlap nélkül. |
36 | BANDHOLTZ, HARRY HILL Román megszállás Magyarországon. Napló nem diplomata módra. Fordította: Baktai Erik. H.n., 1993, Magyar Világ Kiadó. 347 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
37 | BÁNHIDI ANTAL Pilóta lettem. Harc a levegőért. Bp., é.n., Révai Irodalmi Intézet. 261 p., 9 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
38 | BANNER ZOLTÁN Erdélyi magyar művészet a XX. században. Bp., 1990, Képzőművészeti Kiadó. 201 p., 17 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
39 | Barcsa János emlékezete. Debrecen, 1971, k.n. 147 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
40 | BARKÓCZY LÁSZLÓ ÉS DR. VITÉZ CSATÓ BÉLA A rendőri bűntető eljárási és ügyviteli szabályok. Magyar törvények Grill-féle kiadása. Bp., 1937, Grill Károly Könyvkiadóvállalat. 603 p. Kiadói vászonkötésben. |
41 | BARNA JAKAB A játékok könyve. Bp., é.n., Magyar Kereskedelmi Közlöny Hírlap- és Könyvkiadó. 114 p. Kiadói vászonkötésben. |
42 | BÁRSONY ISTVÁN Erdőn, mezőn. Vadásztörténetek. Csergezán Pál rajzaival. Bp., 1962, Móra Ferenc Könyvkiadó. 223 p., 2 sztl. lev., 2 melléklet. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
43 | BARTHA BÉLA ÉS SZAKÁCS JÓZSEF Vitorlázó- és sárkányrepülés. Bukarest, 1981, Kriterion Könyvkiadó. 250 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
44 | BEKE MANÓ DR. Számtan. Népiskolák II. osztályának. Bp., 1898, Magyar Királyi Tudomány Egyetemi Könyvnyomda. 64 p. Korabeli félvászon kötésben. |
45 | BÉKÉS ISTVÁN Pest megyei barangolások. Bp., 1975, Kossuth Könyvkiadó. 386 p., 3 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben. |
46 | BÉLDI MIKLÓS Egy esztendő a madarak világában. Kolozsvár, 1995, Stúdium Könyvkiadó. 249 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
47 | BENDAZZI, GIANNALBERTO Woody Allen. A művész - a botrányhős. Bp., é.n., Alexandra Kiadó. 223 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
48 | BERKES PÉTER Országházi nézelődő. Bp., é.n., Lapkiadó Vállalat. 78 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
49 | BERMANN, MORIZ Sagen und Geschichten aus der Kaiserstadt Wien. Carl Fahringer illusztrációival. Stuttgart, é.n., Loewe Verlag. 184 p. Kiadói kopottas ill. félvászon kötésben. |
50 | BERNHARD, MARIANNE Kolostorok. Az európai kolostorépítészet száz remekműve. 271 illusztrációval. Ford.: Abai Ágnes, Kovács Zoltán. Bp., 1994, Dunakönyv Kiadó. 192 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
51 | BESSENYEI ZOLTÁN A csiperkegomba termesztése. Bp., 1967, Mezőgazdasági Kiadó. 150 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. szakadozott kartonkötésben. |
52 | Beszélő házak. Szerk.: Hatvany Lajos. Fényképezte: Gink Károly. Bp., 1957, Bibliotheca Kiadó. 323 p. Kiadói félvászon kötésben. |
53 | BETTAUER, HUGO A világ leggazdagabb embere. Fordította: Balla Mihály. Bp., 1927, Nova Irodalmi Intézet. 192 p. Fűzve, kiadói sérült ill. papírborítóban. |
54 | Bevezetés a magyar őstörténet kutatásának forrásaiba III. Szerk.: Hajdú P. - Kristó Gy. - Róna-Tas A. Kézirat. Bp., 1980, Tankönyvkiadó. 300 p., 1 kihajtható melléklet. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
55 | BILLROTH, THEODOR DR. A betegápolás otthon és a kórházban. Kézikönyv családok és betegápolónők számára. Fordította Dr. Rákosi Béla. Bp., 1882, Magyar Szent Korona Országainak Vörös Kereszt Egylete. 248 p. Kiadói vászonkötésben. |
56 | BIRÓ JÓZSEF Erdély művészete. 149 fényképpel és 6 szövegközti rajzzal. Bp., 1941, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet. Hasonmás kiadás: Bp., 1989, Dovin Művészeti Kft. 3 sztl. lev., 304 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
57 | BÍRÓ JÓZSEF A modern grafológia. Bp., é.n., Pantheon Irodalmi Intézet. 264 p. Kiadói vászonkötésben. |
58 | BODNÁR ZSIGMOND A Csokonai vita. Bp., 1904, Eggenberger-féle Könyvkereskedés. 98 p. Arany- és dombornyomásos vászonkötésben. |
59 | BODÓ SÁNDOR Céhbehívótáblák a miskolci Herman Ottó Múzeum. Miskolc, 1968, Herman Ottó Múzeum. 211 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
60 | BODOR MIKLÓS Szólalj meg, Tisza-táj! Bp., 1993, Tinódi Klub. 87 p., dedikált. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
61 | BOGNÁR CECIL Mi és mások. A mindennapi élet lélektana. Bp., é.n., Magyar Könyvbarátok. 349 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
62 | BOLDIZSÁR IVÁN A másik Magyarország. A magyar ellenállási mozgalom története. II. kiadás. Bp., 1946, Az Uj Magyarország Röpiratai. 94 p. Fűzve, amatőr papírborítóban. |
63 | BORSY KÁROLY A pécsi nyomdászat kezdetei. Pécs, 1973. TIT. 143 p., 3 melléklet. Kiadói vászonkötésben. |
64 | BÖZÖDI GYÖRGY Székely bánja. Kolozsvár, 1938, Tizenhét Erdélyi Fiatal Író kiadása. 259 p. Amatőr félvászon kötésben, felkasírozott borítóval. |
65 | BRECHT, BERT Háromgaras regény. Fordította: Erdődy János. Bp., é.n., Népszava kiadása. 334 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. (Toncz Tibor) papírborítóban. |
66 | BRÓDY SÁNDOR A szerelem lélektana. Studiumok. Bp., 1922, Pegazus kiadás. 187 p., 1 sztl. lev. Amatőr kartonkötésben, felkasírozott borítóval. |
67 | Budai hegyek. Útikalauz. Bp., 1956, Sport Lap- és Könyvkiadó. 143 p.,1 sztl. lev., VIII p.,1 térképmelléklet. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
68 | Budai hegyek - Pilis - A Börzsönyi hegység. Szerk.: Vigyázó János Dr. - Strömpl Gábor Dr. - Thirring Gusztáv Dr. - Magaziner Pál. Dr. Thirring - Dr. Vigyázó: Részletes magyar utikalauzok 1-3. Bp., 1929-1934, A Turistaság és Alpinizmus Lap-, Könyv- és Térképkiadó Rt. 135 p., 1 sztl. lev., 1 térképmelléklet (1.), 176 p., 2 térképmelléklet (2.), 112 p., 1 térképmelléklet (3.). Amatőr félvászon kötésben. |
69 | Budapest Enciklopédia. Főszerk.: Tóth Endréné. Harmadik átdolgozott, bővített kiadás. Bp., 1981, Corvina Kiadó. 553 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
70 | Budapesti tanulmányi séták. Összeállította: Tóth Lajos. Bp., é.n., Ganz Ábrahám Tanonciskola. 123 p., 10 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
71 | CEBRIÁN ISTVÁNNÉ, ÖZV. GRÓFNÉ Gloria victis. Bp., 1921, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. 224 p. Kiadói vászonkötésben. |
72 | CHRISTIE, AGATHE A négyek társasága. Pesti Hírlap könyvek. Fordította Balogh Barna. Bp., é.n., Pesti Hírlap kiadása. 222 p. Fűzve, javított, ragasztott kiadói ill. papírborítóban, pótolt hátoldallal. |
73 | CLARK, KENNETH Nézeteim a civilizációról. Bp., 1985, Gondolat Kiadó. 386 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
74 | CONRADI, L. R. Időnk jelei. A világ jelenlegi helyzetének bemutatása. Bp., é.n., Vallásos Iratok Nemzetközi Kiadóhivatala. 111 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
75 | CRONSTEDT, NILS FREDERIK Gripp. Egy kutya kalandjai Afrikában. Bp., 1924, Légrády Nyomda és Könyvkiadó. 139 p. Javított kiadói ill. kartonkötésben. |
76 | CZAGÁNY LAJOS Bútorasztalos és díszítő munkák. Ipari szakkönyvtár. 3. kiadás. Bp., 1982, Műszaki Könyvkiadó. 443 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
77 | CZÉTÉNYI PIROSKA - SZVOBODA D. GABRIELLA - BÉRCZI LÓRÁNT - BÉRCZI GÁBOR Az Operaház. Bp., 1987, Képzőművészeti Kiadó. 41 p., 41 sztl. lev. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
78 | CZETZ, JOHANN Bem s Feldzug in Siebenbürgen in den Jahren 1848 und 1849. Mit einem facsimile Bem s. Hamburg, 1850. Hoffmann und Campe. IV p., 387 p., 1 facsimile. Amatőr, bordázott gerincű félbőr kötésben, lapok foltosak. |
79 | CZÓGLER ALAJOS A fizika története életrajzokban. 1-2. kötet. Természettudományi Könyvkiadó Vállalat XX-XXI. kötet. Bp., 1882, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. XVI p., 590 p., 2 sztl. lev., 12 t., IX p., 592 p., 11 t. Kiadói vászonkötésben. |
9500 | ||
80 | CS. SZABÓ LÁSZLÓ Fegyveres Európa. Útinaplók. Bp., 1939, Nyugat. 138 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
81 | CSÁKY MIHÁLY Emberi hang. Szlovákiai Magyarok Kincsestára. Bratislava-Pozsony, 1940, Toldy kör kiadása. 16 p. Tűzve, kiadói ill. (Nemesszeghy Jenő) papírborítóban. |
82 | Csepel-sziget és vonzáskörzete. Antológia. Válogatás... Tíz év dióhéjban 1994-2004. Szerkesztette: N. Pető Ilona. Bp.-Szigethalom, 2004, N. Pető Ilona kiadása. 400 p., a szerkesztő dedikálásával. Kiadói ill. papírborítóban. |
83 | CSEREY FARKAS Loretói Litánia. Bécs, 1772, nemes Trattner János Tamás betűivel. Reprint: Bp., é.n., Szent István Társulat. 4 sztl. lev., 148 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
84 | CSÓKA LAJOS DR. Állam és egyház. A fejedelmi abszolutizmus és a felvilágosodás korában. Bp., 1941, Szent István Társulat. 347 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
85 | CSÖNDES GÉZA A mentőangyal. Világvárosi regények. Bp., 1939, Literária Kiadóvállalat Kft. 63 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
86 | CSUTAK VILMOS Emlékkönyv a Székely Nemzeti Múzeum ötvenéves jubileumára I-II. Sepsiszentgyörgy, 1929, Székely Nemzeti Múzeum. Reprint: Bp., é.n., Castor és Pollux Kiadó. 780 p., 2 sztl. lev., két kötetben. Hozzá: Kísérő sorok. Bp., é.n., Castor és Pollux Kiadó. 22 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban ill. tűzött füzet. |
87 | CSŰRÖS ZOLTÁN Magyar tavasz. Győry Miklós rajzaival. Bp., 1943, Új Idők Irodalmi Intézet (Singer és Wolfner) kiadása. 262 p.,1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
88 | D. BIÁS ISTVÁN Búcsú az ősi vármegyeháztól. Különnyomat a "Székely Szó" 1942. évfolyamából. Marosvásárhely, 1942, Maros-Torda Vármegye. 12 p., kötésbe ragasztott cikkekkel és a szerző autográf jegyzeteivel. Fűzve, kiadói papírborító, vászonkötésben. |
89 | DARNAY-DORNYAY BÉLA DR. - DR. ZÁKONYI FERENC Balaton. Útikalauz. Bp., 1957, Sport Lap- és Könyvkiadó. |
90 | DAVIDOV, R. Hogyan nyerhetünk jobb tejet. Bp., 1952, Élelmiszeripari és Begyűjtési Könyv- és Lapkiadó. 119 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
91 | Debreceni M. Kir. Gazdasági Akadémia évkönyve 1927-1928. Szerk.: Dr. Ruffy Varga Kálmán. Debrecen, 1928, Magyar Nemzeti Könyv- és Lapkiadóvállalat Rt. Címlapkép, 157 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
92 | DEDEK CRESCENS LAJOS Kolostorból kolostorba. Úti rajzok. Bp., 1897, Franklin-Társulat kiadása. 155 p. Vászonkötésben. |
93 | DEFOE, DANIEL Robinson Crusoe. Yorki tengerész élete és meglepő kalandjai. Fordította: Fülöp Zsigmond. Híres könyvek 8. Bp., 1922, Athenaeum Kiadó. 384 p. Fűzve, kiadói ill. (Leidenfrost) papírborítóban. |
94 | Der schmerzhafte Kreuz-Weg. Welcher in vierzehn Stationen oder .etorte bis zu dem heiligen Grabe wie zu Jerusalem abgetheilt ist für die Pester Pfarrkirchen zu St. Theresia und St. Joseph. Pesth, 1864, Verlag von Aloys Bucsánszky. 52 p. Félvászon kötésben, kijáró könyvtesttel. |
95 | DÓCZI LAJOS Csók. Vígjáték négy felvonásban. Bp., é.n., Wodianer F. és Fiai (Lampel Róbert). 167 p. Kiadói aranynyomásos szecessziós vászonkötésben. |
96 | DOMANOVSZKI GYÖRGY Népi fazekasság. Bp., 1942, Officina Nyomda és Könyvkiadóvállalat. 32 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
97 | DOMONKOS LÁSZLÓ Magyarok a Délvidéken. Bp., 1992, Zrínyi Kiadó. 245 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
98 | DOYLE, A. C. A nábob kincse. Fordította Fái J. Béla. Bp., é.n., Singer és Wolfner Irodalmi Intézet. 160 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
99 | "...édes Hazámnak akartam szolgálni..." Kájoni János: Cantionale Catholicum, Petrás Incze János: Tudósítások. Összeállította: Domokos Pál Péter. Bp., 1979, Szent István Társulat. 1519 p. Kiadói nylkötésben, papír védőborítóban. |
100 | EGY ÁZSIAI (TOLDY GÉZA) Varázsbontó. Kalandozás a vendégszavaink bűvös báját árasztó rejtelmek világában. Bp., 1909, Kilián Frigyes Utóda. 707 p. Félvászon kötésben. |
101 | Az elválások és az öngyilkosságok okai és leküzdésüknek eszközei. Sajtó alá rendezte: Laky Dezső Dr. A Magyar Statisztikai Társaság kiadványai 3. szám. Debrecen, 1927, Magyar Statisztikai Társaság. 97 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
102 | EMBER ERNŐ A magyar népszínmű története. Tóth Ede fellépésétől a XIX. század végéig. Debrecen, 1934, Csáthy Ferenc R.T. Egyetemi Könyvkereskedés. 88 p. Vászonkötésben, felkasírozott boríróval. |
103 | EÖRSI BÉLA A magyar földmíves-szegénység kialakulása. Gazdaságtörténelmi tanulmány. Bp., 1938, Fővárosi Könyvkiadó. 100 p. Félvászon kötésben. |
104 | EÖTVÖS JÓZSEF BÁRÓ Kelet Népe és Pesti Hírlap - Reform. Bp., 1902, Révai Testvérek. 2 sztl. lev., 335 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
105 | EÖTVÖS JÓZSEF BÁRÓ Naplójegyzetek-gondolatok 1864-1868. Közzéteszi Lukinich Imre. Bp., 1941, Magyar Tudományos Akadémia. 335 p. Vászonkötésben. |
106 | EÖTVÖS KÁROLY A nagy év. Eötvös Károly Munkái XVI. Bp., é.n., Révai Testvérek. 311 p. Kiadói szecessziós díszítésű vászonkötésben, Bardócz Árpád exlibrisével. |
107 | EÖTVÖS KÁROLY Aki örökké bujdosott. és egyéb elbeszélések. Eötvös Károly Munkái III. Bp., é.n., Révai Testvérek. 319 p. Kiadói szecessziós díszítésű vászonkötésben, Bardócz Árpád exlibrisével. |
108 | ERDÉLYI JÓZSEF Toldy-kéz. Magvető könyvtár 2. sz. Bp., 1943, Turul Szövetség kiadása. 63 p. Tűzve, kiadói ill. (Mester) papírborítóban. |
109 | Erdélyi történelmi adatok. IV. kötet (Uj folyam I. kötet). Szerk.: Szabó Károly. Kolozsvárott, 1862. Ev. Ref. Főtanoda. XIV p., 373 p. 3 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben. |
110 | Erdélyi zene- és színművészeti kiállítás. 1941. nov. 9-30. Kolozsvár, 1941, Kolozsvár Thj. Szab. Kir. Város. 47 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
111 | ERDŐS RENÉE Nyírfaerdő. Szanatóriumi jegyzetek. Bp., é.n., Révai Irodalmi Intézet. 160 p., 2 sztl. lev., a szerző által aláírt. Kiadói vászonkötésben. |
112 | ERDŐS TIBOR-BARTA DEZSŐ A kisfilmes fényképezés. Bp., é.n., A szerzők kiadása. 62 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
113 | ERNYEY JÓZSEF ÉS LUX KÁLMÁN DR. A visegrádi vár. Bp., 1923, Műemlékek Országos Bizottsága kiadása. 64 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
114 | ESCHER KÁROLY Riportfényképezés. Fotokönyvtár 5. Bp., 1959, Műszaki Könyvkiadó. 132 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
115 | ESCHER KÁROLY-VAJDA MIKLÓS Bajor Gizi. Bp., 1958, Magvető Könyvkiadó. 217 p. Kiadói vászonkötésben. |
116 | ESTERHÁZY JÁNOS A szlovákiai magyar család élete a második sorsforduló óta. Szlovákiai Magyarok Könyvtára. H.n., 1940, Toldy Kör. 16 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
117 | Az esztergomi Keresztény Múzeum Képtára. 81 színes tábla, 152 fényképillusztráció. Bp., 1964, Akadémiai Kiadó. 205 p., XV t. Kiadói tábla-plakettel díszített vászonkötésben, ill. papír sérült védőborítóban. |
118 | Ezer jó tanács. Mühlbeck Károly 150 rajzával. Bp., é.n., Singer és Wolfner Irodalmi Intézet. 396 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
119 | Ezeregyéjszaka meséi. Tizenkét eredeti rajzzal. Bp., é.n., Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat. 124 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
120 | FABRE, J. H. Bogaras könyv. Fordította: Róbert Márta. Bukarest, 1958, Ifjusági Könyvkiadó. 217 p.,1 sztl. lev. |
121 | FARAGÓ LÁSZLÓ Kossuth-zarándokok útja Amerikába. 1928. Békés, 1928, Békési Hírlap Kiadóhivatala. 165 p., 1 sztl. lev. + képmellékletek. Fűzve, kiadói ill., szétesett papírkötésben. |
122 | FARAGÓ ÖDÖN A magyar színészet országútján. Korrajzok 1946. Bp., 1946, A szerző kiadása. 94 p., 1 sztl. lev., dedikált. Amatőr vászonkötésben, felkasírozott borítóval. |
123 | FARKAS PÁL A francia forradalom I-II. Bp., 1913, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet. 202 p., 1 sztl. lev., 210 p., 1 sztl. lev. Félvászon kötésben. |
124 | FÁTU, MIHAI DR.- SPÁLÁTELU, ION DR. A vasgárda. Fasiszta típusú terrorszervezet. Bukarest, 1971, Editura politicá. 415 p. Kiadói papírborítóban, foltos lapokkal. |
125 | FEHÉR GÉZA Török miniatúrák. A magyarországi hódoltság korából. Magyar Helikon. Bp., 1978, Corvina Kiadó. 30 p., 57 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
126 | FEHÉR LAJOS Harcunk Budapestért. Fejezet a magyar fegyveres ellenállási mozgalom történetéből. Bp., 1946, Szikra Könyvkiadó. 108 p., 6 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
127 | FEHÉR TIBOR A végzetes találkozó. Bp., 1941, A Magyar Népművelők Társasága kiadása. 96 p. Fűzve, kiadói ill. (Sebők) papírborítóban. |
128 | FEJES SÁNDOR Pápa város katonatörténete 1400-1867. Pápa, 2002, Pápai Huszáregyesület. 65 p. Hozzá: Fejes Sándor- A magyar királyi 7. honvéd huszárezred története a dokumentumok tükrében 1874-1920. Pápa, 2000, Pápai Huszáregyesület. 170 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
129 | FÉL EDIT - HOFER TAMÁS - K. CSILLÉRY KLÁRA Ungarische Bauernkunst. Bp., 1958. Corvina Kiadó. 85 p., 241 képpel. Kiadói ill. vászonkötésben. |
130 | FÉNYES LÁSZLÓ A társadalom és a nemi kérdés. Bp., é.n., k.n. 112 p. Vászonkötésben, felkasírozott ill. borítóval. |
131 | FISCHER KÁROLY ANTAL Hun-magyar írás és annak fennmaradt emlékei. Bp., 1889, Heisler J. könyvnyomdája. Reprint: Bp., 1992, Hatágú Síp Alapítvány. 105 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
132 | FOLYÓIRAT Alpine Majestäten und ihr Gefolge 1901. Heft I-X, XII. München, 1901, Verlag der Vereinigten Kunstanstalten. Viseltes ill. vászonkötésű borító az évfolyamhoz. |
133 | FOLYÓIRAT Budapest. A székesfőváros történeti, művészeti és társadalmi képes folyóirata. II. évfolyam 8. szám. Főszerk.: Némethy Károly. Benne: Büky József: A pengőtől a forintig. Bp., 1946 augusztus, K.n. 4 sztl. lev., 271-310 p., 4 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
134 | FOLYÓIRAT Búvár. VI. évf. 1940 11-12., VII. évf. 1941 1-3., VIII. évf. 1942 1. Felelős szerkesztő: Dr. Cavallier József. Bp., 1940-1942, Franklin Társulat. Laponkénti számozás. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
135 | FOLYÓIRAT Erdélyi Tudósító. 1932, XV. évfolyam 18-21., 23-24. szám. Szerkeszti: Veress Ernő. Cluj-Kolozsvár, 1932, Erdélyi Tudósító Szerkesztősége. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
136 | FOLYÓIRAT Képes hét. 1946-47. I. évf. 1. szám - II. évf. 9. szám. Nem kollacionált. Bp., 1946-47, Képes Hét Lapkiadó. Számozatlan. Amatőr félvászon kötésben. |
137 | FOLYÓIRAT Magyarosan. Nyelvművelő folyóirat. Szerk.: Zsirai Miklós. V. évf. 1-10. szám, VI. évf. 1-10. szám. Bp., 1936-37, Magyar Tudományos Akadémia kiadása. IV p., 160 p., IV p., 176 p. Amatőr félvászon kötésben, két kötetbe kötve. |
138 | FOLYÓIRAT Szabadgondolat. I. évf. 7. sz. Főszerk.: Vámos Henrik. A címlap rajzát Kernstok Károly készítette. Bp., 1911. november, Szabadgondolkozás Magyarországi Egyesületének kiadása. 225-264 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
139 | FOLYÓIRAT Turán. Magyar eredetkutatással foglalkozó tudományok lapja. IV. évfolyam, 2001-2002. 2. 3. 4. 5. 6. számok. Szerkeszti: Esztergály Előd. Bp., 2001-2002, Turán Szerkesztősége. Kiadói ill. papírborítóban. |
140 | FOLYÓIRAT Turisták Lapja 1910. XXII. évfolyam 1-6. szám. Folyóirat a turistaság és honismeret terjesztésére. Szerkeszti Déry József Árpád. Bp., 1910, Magyar Turista Egyesület. 160 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
141 | FOLYÓIRAT Városi Szemle. Közlemények a városi közigazgatás és statisztika köréből. Bp., 1932, Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala. 967 p., két kötetben. Kiadói félvászon kötésben, kopott és elválló gerinccel. |
142 | FÓNAGY JÓZSEF A fácán és fogoly. Vadászata, tenyésztése, hálóval való fogása. Bp., 1900, Athenaeum Kiadó. 191 p., 4 sztl. lev. Kiadói aranynyomásos vászonkötésben. |
143 | Földrajzi zsebkönyv 1940. Szerkeszti: vitéz Temesy Győző dr. főtitkár. Bp., 1940, Magyar Földrajzi Társaság. 248 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
144 | FRANCE, ANATOLE Szent Klára kútja. Fordította: Aranyossy Pál. Békéscsaba, 1917, Tevan-kiadás. 184 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. (Divéky) viseltes papírborítóban. |
145 | FRANCÉ, RAOUL H. A növények élete. 2. bővített kiadás. Bp., 1943, Dante Könyvkiadó. 332 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírkötésben. |
146 | Franklin kézi lexikona I-III. Bp., 1911-1912, Franklin-Társulat kiadása. I. 1019 p., 1 sztl. lev., II. 955 p., 1 sztl. lev., III. 975 p., 1 sztl. lev. Kiadói szakadt gerincű szecessziós félvászon kötésben. |
147 | FRIEDREICH ENDRE DR. A budapesti piarista telek története. Bp., 1914, A szerző kiadása. 77 p., 1 sztl. lev., dedikált. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
148 | FRIEDRICHS, ELSBETH A szem nevelése. Új módszer a beteg és rövid- vagy messzelátó szem magjavítására. Dr. med. W. H. Bates new yorki szemorvos rendszerének és műveinek ismertetése. Fordították: Krajner Margit és Votisky Antal dr. Bp., 1928, A fordítók kiadása. 146 p. Kiadói vászonkötésben. |
149 | FRÖHLICH JÁNOS Detektivhősök. Igaz történetek az életből. Bp., é.n., Magy. Keresk. Közl. Hírlap- és Könyvkiadó-Vállalat. 240 p. Kiadói vászonkötésben. |
150 | FÜLEI SZ. LAJOS Otthon. Olvasmányok az ifjuság számára. H.n., é.n., k.n. 124 p., 2 sztl. lev. Tiszteletpéldány a szerzőtől bélyegzéssel. Sérült szecessziós ill. vászonkötésben. |
151 | GAÁL MÓZES, IFJ. Fata Morgana. Modern Könyvtár 526-529. szám. Bp., é.n., Athenaeum kiadása. 103 p. Viseltes amatőr kartonkötésben, az eredeti borító felhasználásával. |
152 | GARAI ANTAL DR. Nemi Betegségek. Népszerű útmutató nemi betegségek és ezek ésszerű gyógykezeléséhez. Bp., 1885, Szigeti M. Könyvnyomdája. 189 p., 1 sztl. lev. Félvászon kötésben. |
153 | GARAI ISTVÁN Elszánt szívvel. Siófok, 1980, a szerző kiadása. 182 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
154 | GÁSPÁRNÉ DÁVID MARGIT A divat története I-II. Erkölcsök, szokások, viseletek. Bp., 1923, Pantheon Irodalmi Intézet. 254 p., 1 sztl. lev., 254 p., 1 sztl. lev. Kiadói aranynyomásos foltos vászonkötésben. |
10500 | ||
155 | Gebete am Vorabende des Versöhnungstages. Mit deutscher Übersetzung und erläuternden Anmerkungen. (Héber és német nyelven). Prag, 1856, Verlag M. I. Landau. 151 p. Amatőr kötésben. |
156 | GEORGE, HENRY Haladás és szegénység. A termelési válságok és a növekvő vagyonnal együtt növő szegénység okának kutatása, ezek gyógyszere. Bp., 1914, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. kiadása. 572 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
157 | GERÉZDI RABÁN Janus Pannoniustól Balassi Bálintig. Tanulmányok. Bp., 1968, Akadémiai Kiadó. 534 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
158 | GIDÓFALVY ISTVÁN DR. Hogy lettem én szocziálistává? Bp., 1906, A Magyar Gazdaszövetség Kiadványa. 20 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
159 | GILL, SZ. Hat esztendő Lenin mellett. Kolozsvár, 1945, Józsa Béla Athenaeum kiadása. 54 p.,1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
160 | GINK KÁROLY - KISS IVOR SÁNDOR Magyar tájak művészete. Bp., 1968, Corvina Kiadó. 108 p., 16 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
161 | GOGOLÁK LAJOS Pánszlávizmus. Kék könyvek. Bp., 1940, Cserépfalvi Könyvkiadó. 135 p. Kiadói kartonkötésben. |
162 | GOLDSMITH, MARGARET Krisztina svéd királynő. Ford.: Fischer Annie. Bp., é.n., Athenaeum Kiadó. 303 p. Kiadói vászonkötésben. |
163 | GÖRE GÁBOR (GÁRDONYI GÉZA) Göre Gábor Bíró úr könyvei. Hasonmás kiadás. Tapasztalatok. A Kátsa. Veszödelmek. Durbints sógor. Göre Gábor bíró úr könyve. Göre Martsa lakodalma. A Pesti úr. Bojgás a világba. Vakarts. No még öggyet. H.n., é.n., Közlekedési Dokumentációs Vállalat. 160 p., 156 p., 135 p., 158 p., 152 p., 152 p., 159 p., 126 p., 1 sztl. lev., 112 p., 112 p. Kiadói papírborítóban. |
164 | GRUBB, EDWARD A quakerek vallása. Fordította: Molnár Nándor. Szabad Iskola X. Bp., é.n., Genius Könyvkiadó. 165 p.,1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
165 | GULÁCSY IRÉN Nagy Lajos király. Regény három kötetben. Bp., 1937, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet. 361 p., VI p. Egészbőr kötésben. |
166 | GYALLAY DOMOKOS Genovéva. Kolozsvár, 1930, Minerva Irodalmi és Nyomdai Műintézet. 106 p. Amatőr félvászon kötésben. |
167 | GYÓNI GÉZA Élet szeretője. Versek 1909-1914. Bp., 1918, Athenaeum Kiadó. 127 p. Fűzve, kiadói ill. (Proner Arnold) papírborítóban. |
168 | Győr. Foto: Fekete György. Szöveg: Winkler Gábor. Bp., 1990, Interpress. 112 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
169 | GYŐRFFY ISTVÁN Nagykunsági krónika. Bp., 1941, Turul Szövetség Könyv- és Lapterjesztő Kft. 180 p. Kiadói ill. papírkötésben. |
170 | H. TAKÁCS MÁRIA Magyarországi udvarházak és kastélyok. (XVI-XVII. század). Bp., 1970, Akadémiai Kiadó. 285 p., 61 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
171 | Habsburg lexikon. Szerk.: Brigitte Hamann. A magyar kiadást szerkesztette: Szmodits Anikó. Bp., 1990, Új Géniusz Könyvkiadó. 415 p. Kiadói nylkötésben, ill. papír védőborítóban. |
172 | HAIMAN GYÖRGY Tótfalusi Kis Miklós. A betűművész és a tipográfus. Élete műve betűinek és nyomtatványainak tükrében. Bp., 1972, Magyar Helikon. 317 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
173 | HAIRIE BEN-AIAD, PRINZESSIN Die türkische Frau. Ihr sozialen Leben der Harem. Wien, 1904, K. K. Universitäts-Buchhandlung Georg Szelinski. 64 p. Félvászon kötésben. |
174 | HALÁSZ KATALIN - RÉDEI ÉVA Sütés-főzés mikrohullámon. H.n., 1989, Talentum Kft. 127 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
175 | HANTOS GYULA Magyar tájak-magyar kiválóságok. Bp., 1936, A szerző kiadása. 22 p., 1 sztl. lev., 1 térképmelléklettel. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
176 | Hargita megyei népviselet Kétnyelvű (magyar - román). Szerk.: Kardalus János. Csíkszereda, 1979, Népi Alkotások és Művészeti Tömegmozgalom Hargita Megyei Irányító Központja. 167 p., 10 sztl. lev. Kiadói papírborítóban, ill. védőborítóban. |
177 | HÁRS ÉVA Martyn Ferenc. Bp., 1975. Képzőművészeti Alap kiadóvállalat. 293 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
178 | HEGEDÜS GÉZA A magyar irodalom arcképcsarnoka I. 3. kiadás. Bp., 1995, Trezor Kiadó. 439 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
179 | HEGEDÜS GÉZA A Szovjetunió és a vallás. Bp., 1945, Dante Könyvkiadó. 61 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
180 | Helvetica Confessio. az-az a keresztyén hitről való vallás-tétel a szerént a mint azt Helvetziában, . ki-botsátották 1566-dik esztendőben. Deákból magyarra fordítva. Debreczenben, 1791. Huszthy Riskó Sám. 7 sztl. lev., 201 p., 2 sztl. lev. Kopottas korabeli félbőr kötésben. |
181 | HERCZEGH KÁROLY DR. Autóbuszállomások, vasútállomások. Bp., 1981, Műszaki Könyvkiadó. 331 p. Készült: 1200 pld. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
182 | A hetvenötéves Magyar Állami Operaház 1884-1959. Bp., 1959, Magyar Állami Operaház. 251 p. Kiadói vászonkötésben. |
183 | HEVESY IVÁN A magyar fotoművészet története. Bp., 1958, Bibliotheca Kiadó. 244 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
184 | Híres asszonyok. Vázlatok a világtörténet nevezetes nőalakjairól. Bp., 1900, Franklin-Társulat. 348 p., 2 sztl. lev. Korabeli kopottas vászonkötésben, aranyozott lapszélekkel. |
185 | HITETLEN TAMÁS (ALBERT PÉTER) Testi betegségek lelki okai. Bp., 1931, Albert Péter kiadása. 170 p., 1 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben. |
186 | HOEK, HENRY Der Schi und seine sportliche Benutzung. 8. kiadás. München, 1925, Bergverlag. 238 p., 8 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
187 | HOFFMANN, WALTER Donauraum Völkerschicksal. Mit 7 Karten. Leipzig, 1939, Felix Meiner. 178 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
188 | HÓMAN BÁLINT Tájékoztatás az ugynevezett paraszt-gazdaságok rendezése körül. A Magyar Gazdasági Egyesület által kinyomtatásra érdemesnek ítélt pályamunka. Pest, 1859, nyomtatott Beimel J. és Kozma Vazulnál. 85 p.,1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
189 | HORVÁTH ILONA Szakácskönyv. Háztartási tanácsadó. Bp., 1957, Kossuth Könyvkiadó. 296 p., 4 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
190 | Ifjúsági testnevelés vezérkönyve. Gimnasztika, szertorna, atlétika és játék. Összeállította Király Dezső. Bp., 1944, Király Dezső kiadása. 647 p. Kiadói félvászon kötésben. |
191 | IGNÁCZ RÓZSA Keleti Magyarok nyomában. Regényes útirajz Biczó András rajzaival. II. kiadás. Bp., 1941, Dante Könyvkiadó. 198 p., 1 sztl. lev., aláírt és számozott példányok közül a 1809. számú. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
192 | II. Rákoczi Ferenc emlékiratai. Fordította Vas István. Bp., 1948, Révai Irodalmi Intézet. 237 p., 1 sztl. lev. Félvászon kötésben. |
193 | Im Kampf um Süd-Afrika I-III. Hrsg. Schowalter, A. I. Lebenserinnerungen des Präsidenten Krüger. II. Päsident Steijn und die Freistaater. III. Die Transvaaler im Krieg mit England. München, 1902, é.n., é.n., Lehmann s Verlag. 509 p., 1 sztl. lev. ,404 p., 1 mellélklet, 2 sztl. lev. ,380 p., 2 mellélklet, 2 sztl. lev. Kiadói dombornyomásos ill. vászonkötésben. |
194 | Insel Almanach auf das Jahr 1914. Kalendarium für 1914. Leipzig, 1914, Insel Verlag. 229 p. Fűzve, viseltes kiadói ill. papírborítóban. |
195 | IRVING, DAVID Felkelés! Egy nemzet küzdelme: Magyarország 1956. Ford.: Tudós-Takács János. Bp., 2003, Gede Testvérek Bt. 661 p., 8 sztl. lev., 5 sztl. lev., aláírt. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
196 | ISSEKUTZ BÉLA, ID. DR. Gyógyszertan, méregtan és gyógyszerrendelés. Egyetemi tankönyv orvostanhallgatóknak és orvosok részére. Bp., 1951, Tankönyvkiadó. 560 p. Kiadói félvászon kötésben. |
197 | Izsépfalvi és Kevelházi Lavotta János halálának századik évfordulójára. 1920. augusztus 10. Összeállította: Markó Miklós. Bp., 1920, K.n. 38 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
198 | JAEGER HENRIK PROF. DR. A ruházkodás egészségtana. Az Egészségápolás könyvtára XXIV. kötet. Bp., é. n., Légrády Nyomda és Könyvkiadó. 172 p., 20 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
199 | Jahrbuch des Siebenbürgischen Karpathenvereins. XXX. Jahrgang 1910. Hermannstadt, 1910, Siebenbürgischen Karpathenverein kiadása. 4 sztl. lev., 181 p., 3 tábla melléklet. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
200 | JALSOVICZKY LAJOS Gőzturbinák. Bp., 1922, Athenaeum Kiadó. 192 p., 1 melléklet. Amatőr papírborítóban. |
201 | JALSOVICZKY LAJOS Vízturbinák. Bp., 1922, Athenaeum Kiadó. 184 p. Amatőr papírborítóban. |
202 | JÁNOSI FERENC A sárospataki református főiskola irodalmi élete 1800-tól 1868-ig. A Debreceni Református Kollégium Tanárképző-Intézetének dolgozatai. Különlenyomat a 22. számból. Debrecen, 1941, A Debreceni Református Kollégium Tanárképző-Intézetének kiadása. 62 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
203 | JÁSZAI JOLI Verseim. H.n., 1992, k.n. 96 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
204 | JÁVOR PIRI Tanuljunk játszva. Okos fiuk - leányok számára 10-16 éves korig. Nagyvárad, 1943, Dr. Adonyi Béla kiadása. 1 sztl. lev., 79 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
205 | JÉCSAI LÁSZLÓ Hogyan készitsük el virágos kertünket. A M. Kir. Földmivelésügyi Minisztérium Gazdasági Szakkönyvtársorozata 6. sz. Bp., é.n., Növényvédelem és Kertészet kiadása. 61 p., 1 sztl. lev. Spirálozott kartonkötésben. |
206 | JENSEN, F. Kína győz. Ford.: Gergely Janka. Bp., 1950, Franklin Könyvkiadó. 264 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
207 | Jézus élete. A négy evangelista előadásában. Az evangéliumok harmóniája. Szerkesztette: Czeglédy Sándor. Márton Lajos illusztrációival. Bp., é.n., Sylvester Irodalmi és Nyomdai Intézet. 269 p. Kiadói vászonkötésben. |
208 | Jogi műszótár. I. Magyar-német rész. Szerkesztette: Dr. Révész Vilmos. Bp., 1926, Tisza Testvérek kiadása. 243 p., a szerkesztő dedikálásával. Félvászon kötésben. |
209 | JÓKAI MÓR Népvilág. Elbeszélések. 1-2. köt. (egybekötve). Első kiadás. Pest, 1857. Heckenast Gusztáv kiadása. 188 p., 216 p. Egészbőr kötésben. |
210 | JÓSIKA MIKLÓS A hat Uderszki leány I-IV. 4. kiadás. Bp., 1894, Franklin-Társulat. I. 236 p., 1 sztl. lev. II. 226 p., 1 sztl. lev. III. 223 p. IV. 227 p. Korabeli félvászon kötésben, kettőbe kötve. |
211 | JUHÁSZ GYULA Orbán lelke. Borsos Miklós rézkarcaival. Bp., 1963, Szépirodalmi Könyvkiadó. 140 p., 1 sztl. lev. Félvászon kötésben. |
212 | KAÁN KÁROLY Természetvédelem és természeti emlékek. A Magyar Tudományos Akadémia Vitéz József díjával jutalmazott munka. Bp., 1932, Ki. Magyar Természettudományi Társulat. 312 p., 1 sztl. lev. Hozzá: A szerző autográf felajánlásával. Kiadói vászonkötésben. |
213 | KACZIÁNY GÉZA DR. A női szépség a festőművészetben. A Pesti Napló előfizetői számára készült kiadás. 128 tónusnyomású és 12 többszínnyomású képpel. Bp., é.n., Pesti Napló. 32 p., 128 p. fekete-fehér és 12 lap színes képmelléklet. Kiadói dombornyomásos vászonkötésben. |
214 | KADISEV, A. B. Caricin védelme 1918-ban. Bp., 1949, HM Honvéd Vezérkari Főnökség kiadása. 62 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
215 | KÁLLAY MIKLÓS Magyarország miniszterelnöke voltam 1942-1944. Egy nemzet küzdelme a második világháborúban. Bp., 1991, Európa-História. 315 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
216 | Kallimachos himnuszai. Görögül és magyarul Devecseri Gábor fordításában. Bp., 1943, Officina Nyomda és Kiadóvállalat. 127 p. Kiadói félvászon kötésben, papír védőborítóban. |
217 | KARDALUS JÁNOS A festett bútor. Kétnyelvű (magyar - román). Csíkszereda, 1982, Népi Alkotások és Művészeti Tömegmozgalom Hargita Megyei Irányító Központja. 140 p., 2 sztl. lev., 8 sztl. lev. képmelléklet. Kiadói ill. papírborítóban. |
218 | KASSÁK LAJOS Egy kosár gyümölcs. Első kiadás. Bp., 1939, Dante Könyvkiadó. 223 p. Kiadói vászonkötésben. |
219 | KAUTSKY, CARL A szociális forradalom. I. Szociális reform és szociális forradalom. II. A szociális forradalom után. Fordította: Garami Ernő. Bp., 1914, Népszava Könyvkereskedés. 94 p., 72 p., egybekötve. Kopottas kiadói vászonkötésben. |
220 | Kedvenc dalaink szövegei. Legnépszerűbb tánc-, operett-, filmdalok és sanzonok szövegei. Töreky Ferenc rajzaival. Bp., 1958, Zeneműkiadó Vállalat. 219 p., 2 sztl. lev. Kiadói gerincjavított kartonkötésben. |
221 | Keleti tanulmányok. Goldziher Ignácz születésének hatvanadik évfordulójára írták tanítványai. Keleti Könyvtár. II. sorozat, I. rész. Bp., 1910, Hornyánszky Viktor kiadása. 253 p.,1 sztl. lev., felvágatlan. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
222 | Képek az elhurcoltakról. Auschwitz. Bergen-Belsen. Buchenwald. Dachau. Bp., 1945. A fasiszták által elhurcoltakat segítő bizottság. 8 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
223 | KEREKESHÁZY JÓZSEF Messze országok-kalandos magyarok. Csiky Gyula rajzaival. Nemzeti Könyvtár 69. Bp., é.n., Stádium Sajtóvállalat. 52 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
224 | KERESZTY PÉTER Kocsikisiklások okai. Mérnöki Továbbképző Intézet előadás sorozatából: G. 44. Kézirat gyanánt. Bp., 1952, Mérnöki Továbbképző Intézet. 70 p. Kiadói papírborítóban. |
225 | KIÁLLÍTÁSI KATALÓGUS 20. századi magyar festészet és szobrászat. Főszerk.: Csorba Géza. Bp., 1986, Képzőművészeti Kiadó. 422 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
226 | KIÁLLÍTÁSI KATALÓGUS Az üveg művészete. Bp., 1961, Iparművészeti Múzeum. 20 p., 18 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
227 | KIÁLLÍTÁSI KATALÓGUS Borsos Miklós. Gyűjteményes kiállítása a Magyar Nemzeti Galériában, 1976. augusztus-szeptember. Bp., 1976, Magyar Nemzeti Galéria. 60 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
228 | KIÁLLÍTÁSI KATALÓGUS Ember a fotóművészetben. Nemzetközi fotókiállítás 1959 XII. 29 - 1960. I. 20. Bp., 1959, Fény-Szöv. 18 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
229 | KIÁLLÍTÁSI KATALÓGUS Herendi porcelán 1839-1954. Iparművészeti Múzeum 1954. Bp., 1954, Iparművészeti Múzeum. 23 p., 18 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
230 | KIÁLLÍTÁSI KATALÓGUS Kína művészete. Bp., 1956, Iparművészeti Múzeum. 32 p., 12 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
231 | KIÁLLÍTÁSI KATALÓGUS Magyar népviseletek története. Vezető a néprajzi Múzeum kiállításához. Írta: Fél Edit. Bp., 1955, Magyar Nemzeti Múzeum - Néprajzi Múzeum. 32 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
232 | KIÁLLÍTÁSI KATALÓGUS Szőnyi István emlékkiállítása. Bp., 1963, Magyar Nemzeti Galéria. 31 p., 32 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
233 | KILIÁN ZOLTÁN Mátyás király ifjú hadserege. B. Farkas rajzaival. Bp., é.n., Magyar Könyvbarátok. 214 p. Kopottas kiadói vászonkötésben. |
234 | A kínai forradalom diadalmas útja. Mao Ce-Tung válogatott beszédei és írásai (1939-1949). Részben ford.: Makai György. Bp., 1950, Szikra. 280 p. Amatőr vászonkötésben. |
235 | Kínai költők antológiája. Fordította: Papp Tibor. Műfordítás és illusztráció: D. Kovács Éva. Bp., 2000, k.n. 140 p., a fordító dedikálásával. Kiadói ill. papírborítóban. |
236 | Királyi Magyar Természettudományi Társulat évkönyve 1929-re. Bp., 1929, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. 112 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
237 | KISS GÉZA Ormányság. Bp., 1937. Sylvester Rt. 425 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill., javított papír védőborítóban. |
238 | KISS SÁNDOR Hagyományos halászati eszközök. Bp., 2004, Agroinform. 142 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
239 | KLEINER ENDRE DR. A fácán gazdasági jelentősége az 1937/38. évi országos vizsgálat eredményei alapján. Különlenyomat az Aquila XLII-XLV. 1935-38. kötetéből. Bp., 1940, K.n. 627-656 p. Hozzá: Kotlán Sándor Dr.: Adatok a hazai fácánok élősködő faunájának ismeretéhez. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
240 | KMETY KÁROLY DR. Magyar közigazgatási és pénzügyi jog I-II. Hetedik kiadás. Bp., 1926-27, Grill Károly Könyvkiadó Vállalata. 700 p., 416 p., három kötetbe kötve. Vászonkötésben. |
241 | KOCZOGH ÁKOS Expresszionizmus. Minerva Könyvtár 120. Bp., 1938, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 102 p., 1 sztl. lev., dedikált. Felvágatlan. Fűzve, kiadói szakadt papírborítóban. |
242 | Kókay Krisztina. Bp., 2003, A művész kiadása. Számozatlan oldalakkal. Kiadói ill. kartonkötésben. |
243 | KOL JEHUDA Héber A. B. C. és olvasókönyv. Tel-Aviv, é.n., Sinai kiadás. 96 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
244 | KOLLÁNYI BÉLA Az újjáépített Budavári Palota. Bp., 1990, Műszaki Könyvkiadó. 251 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
245 | KOLTAYNÉ ZOLDER KLÁRA Hass, alkoss... Budapest XVI. kerületi művészek. Bp., 1996, Bíró Family kiadás. 103 p., dedikált. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
246 | Komáromi János naplója. Magyarországi s Erdélyi bujdosó fejedelem késmárki Thököly Imre secretariusának, Komáromi Jánosnak törökországi diariumja s experientiaja. Közli: Nagy Iván. Magyar Történelmi Naplók a XVI-XVIII. századból. I. füzet. Pest, 1861, Ráth Mór kiadása. 90 p. Félvászon kötésben. |
247 | KOMORÓCZY GÉZA A sumer irodalmi hagyomány. Elvek és utak. Bp., 1979, Magvető Könyvkiadó. 731 p.,1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
248 | Konfár. Szerkesztette Legéndy Péter. Bp., 2000, Magyar Művészeti Fórum kiadása. 159 p., megjelent 1000 példányban. Kiadói ill. kartonkötésben. |
249 | KÓS KÁROLY Kalotaszeg. Kós Károly illusztrációival. Kolozsvár, é. n., Erdélyi Szépmíves Céh. 278 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
250 | KÓSA ZOLTÁN A világítás művészete. Bp., 1967, Műszaki Könyvkiadó. 183 p. Kiadói nylkötésben, ill., szakadt papír védőborítóban. |
251 | KOVÁCS DEZSŐ Apostolok és csavargók. Elbeszélések. Cluj-Kolozsvár, 1924, Minerva Irodalmi és Nyomdai Műintézet. 126 p., 1 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben. |
252 | KOVRIG BÉLA Hogy életünk emberibb legyen. Nemzeti könyvtár 28-29. szám. Bp., 1940, Stádium Sajtóvállalat. 128 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
253 | KÖRMENDI FERENC Tóparti muzsika. Elbeszélések. Bp., 1935, Athenaeum Kiadó. 166 p.,1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
254 | KÖRMENDI JÁNOS Nyakig a színházban. Szatirikus színháztörténet I. Bp., é.n., LSI Oktatóközpont. 189 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
255 | KÖSZEGHI, STANISLAUS Institutiones theologicae. Agriae, 1761, C.J. Bauer. 23 sztl. lev., 496 p. Kopottas bordázott gerincű bőrkötésben. |
256 | KŐSZEGI BARTA KÁLMÁN A sepsiszentgyörgyi Nagy-nemzetség története. Háromszéktől Békéscsabáig. Egy lófő székely család fél évezrede. Békéscsaba, 2000, Tevan - Typografika. 182 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
257 | A közszolgálat könyvei. Szerkesztik a belügyminisztérium megbízásából: Dr. Beér János és Dr. Karcsay Sándor. Bp., 1947, Budapest Székesfővárosi Irodalmi és Művészeti Intézet. 141 p. Fűzve, elválló foltos kiadói papírborítóban. |
258 | KRMANN DÁNIEL Küldetésem története. Fordította: Szabó Zsuzsanna. Bp., 1984. Európa Könyvkiadó. 178 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
259 | KROLL, GERHARD Jézus nyomában. 2. kiadás. Bp., 1985, Szent István Társulat. 595 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
260 | KRUDY GYULA Pogány magyarok s egyéb elbeszélések. Kis Könyvtár. Szerkeszti Benedek Elek. Bp., 1903, Lampel Róbert kiadása. 54 p. Hozzákötve: Sziklay János- Hany Istók története. Bp., 1903, Lampel Róbert kiadása. 31 p. Kiadói sérült, kopottas vászonkötésben. |
261 | KULCSÁR ZSUZSA Inkvizíció és boszorkányperek. Bp., 1960, Kossuth Könyvkiadó. 139 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
262 | KÜRTHI JENŐ Karikatúrák. II. kiadás. Humorisztikus elbeszélések és genrék. Eger, 1882, Szolcsányi Gyula kiadása. 1 sztl. lev., 187 p. Amatőr papírborítóban. |
263 | L. KOVÁSZNAI VIKTORIA Borsos Miklós. Bp., 1989, Képzőművészeti Kiadó. 313 p., 4 sztl. lev. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
264 | LAKY DEZSŐ DR. Buday László élete és munkássága. A Magyar Statisztikai Társaság kiadványai 1. szám. Bp., 1925, Magyar Statisztikai Társaság. 64 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
265 | LAMBRECHT KÁLMÁN Az ősember. Ősvilágok élete. Harmadik kiadás. Szövegképekkel és műmellékletekkel. Bp., 1931, Dante Könyvkiadó. XIV p., 1 sztl. lev., 380 p., sztl. képmelléklet. Kiadói aranyozott vászonkötésben, gerince sérült. |
266 | LAMPÉRTH GÉZA Hunyadiak. Helbing Ferenc illusztrációival. Bp., é.n., Magyar Lap- és Könyvkiadó Rt. 47 p. Tűzve, kiadói ill. (Helbing Ferenc) papírborítóban. |
267 | LANCIANI, RODOLFO A régi Róma. A legújabb ásatások világításában. Fordította Lubóczi Zs. Bp., 1894, Magyar Tudományos Akadémia. 368 p. Kiadói vászonkötésben. |
268 | LAUNAY, JACQUES DE A fasizmus végnapjai Európában. Ford.: Bibó István. Bp., 1975, Európa Könyvkiadó. 344 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
269 | Lebendige Leinwand. 60 Jahre Film. Berlin, 1958, Henschelverlag. 315 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
270 | LERNET-HOLENIA, ALEXANDER Greta Garbo. Ideal des Jahrhunderts. Wiesbaden, 1956, Limes Verlag. 80 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
271 | LÓRÁNT MIHÁLY Az óceán hőse. Lindbergh kapitány regénye. Bp., 1927, Károlyi Sándor kiadása. 92 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. (Tábor) papírborítóban. |
272 | LORANT, STEFAN Wir vom Film. Das Leben, Lieben, Leiden der Filmstars. Berlin, 1928, Theater- und Film Verlagsgesellschaft. 124 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
273 | A lovas. Új Káviár temesvári erotikus lap kiadása. Szerkesztette Dinnyés Árpád. Timisoara-Temesvár, é.n., Új Káviár kiadása. 96 p. Tűzve, másolt kiadói papírborítóban. |
274 | LOVÁSZ PÁL Vándorút. Versek. Havas László metszeteivel. Pécs, é.n., Janus Pannonius Társaság. 66 p., 3 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
275 | LUKÁCS LÁSZLÓ - SZEPESI GYÖRGY 100+1. A magyar olimpiai aranyérmek története 1896-1972. Bp., 1976, Sport. 196 p., 2 sztl. lev., 36 p. képmelléklet. Kiadói nylkötésben, ill. papír védőborítóban. |
276 | MADÁCH IMRE Az ember tragédiája. Bálint Endre rajzaival. Bp., 1972. Szépirodalmi Könyvkiadó. 321 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
277 | A Magas-Tátra. A Tátrai Nemzeti Park. Bratislava, 1964, Osveta Kiadóvállalat. 203 p., 4 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
278 | MAGAZINER PÁL A Börzsöny-hegység síkalauza. Bp., 1930, M. Kir. Állami Térképészet. 76 p., 1 sztl. lev., térképmelléklet nélkül. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
279 | Magyar golgota. Regénysorozat. Fóthy János: Horthyliget-a magyar Ördögsziget, Gyenes István: Élet a föld alatt, Izsáky Margit: Ország a keresztfán, Lévai Jenő: Endre László, a magyar háborús bűnösök listavezetője, Lévai Jenő: A margitkörúti vészbírák, Palásti László: A bori halálút regénye, Petyke Mihály: A Gestapo foglya voltam, Vajda Zoltán József: A lapátos hadsereg. Bp., é.n., Müller Károly (Gábor Áron) kiadás. Kiadói félvászon kötésben, eredeti borítókkal egybekötve. |
280 | Magyar Katolikus Almanach 1930-1931. Szerkeszti: Gerevich Tibor, Lepold Antal és Zsembery István. Bp., 1930, Országos Katolikus Szövetség. 786 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
281 | Magyar Katolikus Almanach 2000. Bp., 2000, Magyar Katolikus Püspöki Konferencia. 735 p., 8 sztl. lev. Kiadói nylkötésben. |
282 | A magyar könyvgyűjtő új kézikönyve I. 1969-1988. Összeállította: Szinainé László Zsuzsa. 1. kötet A-K, 2-3. kötet L-Zs, index. Bp, 1990, Országos Széchényi Könyvtár. 1851 p. Kiadói vászonkötésben. |
283 | A magyar könyvgyűjtő új kézikönyve II. 1989-1991. Összeállította: Szinainé László Zsuzsa. 1. kötet A-K, 2-3. kötet L-Zs, index. Bp, 1994, Országos Széchényi Könyvtár. 1251 p. Kiadói vászonkötésben. |
284 | Magyar Közgazdasági Kompasz 1947-1948. Fodor Oszkár-féle. XXIX. évfolyam II. kötet. Bp., 1948, Magyar Közgazdasági Kompasz Szerkesztősége. 640 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
285 | A Magyar Lótenyésztő Részvéntársaság dióspusztai ménese. Bp., 1922, Magyar Lótenyésztő Részvénytársaság. 30 p. Átkötött, kiadói ill. viseltes papírborítóban. |
286 | Magyar Pészách Hágádá. London, 1996, "Jerusalem The Golden". 63 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
287 | Magyar Társadalomtudományi Egyesület 1908-ban. Pécs, 1908, Taizs József. 41 p. Hozzákötve: Magyar Társadalomtudományi Egyesület alakulása. Bp., 1907, Pesti Hírlap nyomdája. 63 p. A szabadoktatás. Bp., 1907, Magyar Társadalom Tudományi Egyesület. 134 p., 1 sztl. lev., 12 melléklet., 1 sztl. lev. Amatőr félbőr kötésben. |
288 | Magyarország földbirtokosai 1893. Bp., 1893, Bellusi Baross Gábor. 885 p., 2 sztl. lev., pótlások és rövidítések, 155 p., névjegyzék, XXIV p., hirdetések. Címoldal hiányzik. Kiadói hiányos, töredezett és javított vászonkötésben, töredezett lapokkal. |
289 | Magyarország földbirtokosai és földbérlői. Gazdacímtár. A 100 kat. holdas és ennél nagyobb földbirtokok és földbérletek az 1935. évi adatok alapján. Bp., 1937, Magyar Kir. Központi Statisztikai Hivatal. 598 p., XVI p. Kiadói vászonkötésben. |
290 | Magyarország földbirtokosai és földbérlői. Gazdacímtár. A 100 kat. holdas és ennél nagyobb földbirtokok és földbérletek az 1925. évi adatok alapján. Bp., 1925, Magyar Kir. Központi Statisztikai Hivatal. 628 p., 13 sztl. lev. Fűzve, kiadói gerincsérült papírborítóban. |
291 | Mai Magyar Múzsa. Szerkeszti: Vajthó László. Bp., é. n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói félvászon kötésben. |
292 | MAJTHÉNYI GYÖRGY A kis verklis fiú. Bp., é.n., Singer és Wolfner Irodalmi Intézet. 48 p. Amatőr kartonkötésben, felkasírozott borítóval. |
293 | MAKKAI SÁNDOR Harc a szobor ellen. Négy tanulmány. Kolozsvár, 1933, Erdélyi Szépmíves Céh. 119 p., 3 sztl. lev., 289. számú példány. Kiadói félvászon kötésben. |
294 | MAKOVICZKY GYULA DR. Göcseji helynevek. Tanulmányok Zalamegye település történetéhez. Bp., 1938, A Történetírás kiadása. 44 p., 2 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
295 | MÁLYUSZNÉ CSÁSZÁR EDIT Egy színészházaspár élete. Szerdahelyi Kálmán és Prielle Kornélia. A címlapot és a védőborítót Szász Endre készítette. Bp., 1956, Művelt Nép Könyvkiadó. 301 p., 1 sztl. lev., 12 oldal képmelléklet. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
296 | MÁNÉ LÓSÓN. Imák az elhunytak sírjaikon magyar fordítással. Bp.-Wien, 1902, Schlesinger József könyvkereskedés kiadása. 191 p. Javított félvászon kötésben. |
297 | MARJAI IMRE Nagy hajóskönyv. Bp., 1981, Móra Ferenc Könyvkiadó. 258 p., 3 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
298 | MARKOS GYÖRGY Az orosz ipar fejlődése Nagy Pétertől - Sztálinig. Kék könyvek. Bp., 1940, Cserépfalvi Könyvkiadó. 189 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
299 | MÁRTON ISTVÁN Üvegcsiszolás. Bp., 1960, Műszaki Könyvkiadó. 199 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
300 | Mátra. Részletes Magyar Utikalauzok 10. szám. Szerkesztették: Barcza Imre és Dr. Vigyázó János. Bp., 1930, A Turizmus és Alpinizmus Lap-, Könyv- és Térképkiadó. 196 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
301 | A Mátyás-Graduale. Bp., 1980, Magyar Helikon/Corvina. 146 p., 1 sztl. lev., számozott példány (5200-ből a 4750.). Kiadói nyl-kötésben, ill. papír védőborítóban. |
302 | MAY, CARL A Rio de la Plata mentén. Délamerikai útirajzok. Átdolgozta Dr. Szabó Károly. Bp., é.n., Athenaeum Kiadó. 219 p., 1 sztl. lev. Javított kiadói ill. vászonkötésben. |
303 | Megyekönyv. Szemelvények és képek Fejér megyéről. Szerk.: Fülöp Gyula és Csurgai Horváth József. Székesfehérvár, é.n., Fal Galéria Művészeti Kiadó. 142 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
304 | MERESKOVSZKIJ Első Sándor I-II. Történelmi regény. Ford.: Csima Jenő. Mereskovszkij munkái. Bp., é.n., Dante Könyvkiadó. 2 sztl. lev., 260 p. Kiadói vászonkötésben. |
305 | MERESKOVSZKIJ Nagy Péter I-IV. Történelmi regény. Ford.: Benedek Marcell. Mereskovszkij munkái. Bp., é.n., Dante Könyvkiadó. 2 sztl. lev., 288 p. (I-II.), 2 sztl. lev., 283 p., 2 sztl. lev. (III-IV.). Kiadói vászonkötésben (2 db). |
306 | MERESKOVSZKIJ Napoleon az ember I-II. Ford.: Havas József. Mereskovszkij munkái. Bp., é.n., Dante Könyvkiadó. 2 sztl. lev., 259 p. Kiadói vászonkötésben. |
307 | MERESKOVSZKIJ Napoleon élete I-II. Ford.: Havas József. Mereskovszkij munkái. Bp., é.n., Dante Könyvkiadó. 2 sztl. lev., 358 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
308 | MERESKOVSZKIJ Örök útitársak I-IV. Ford.: Benedek Marcell. Mereskovszkij munkái. Bp., é.n., Dante Könyvkiadó. 2 sztl. lev., 315 p., 2 sztl. lev. (I-II.), 2 sztl. lev., 304 p. (III-IV.). Kiadói vászonkötésben (2 db). |
309 | MIKSZÁTH KÁLMÁN A két koldusdiák. Zádor István (I. állami illusztráció-díjas) rajzaival. Bp., é.n., Révai Irodalmi Intézet. 135 p. Kiadói kopottas ill. vászonkötésben. |
310 | MOHÁCSY MÁTYÁS, ID. - MALIGA PÁL - IFJ. MOHÁCSY MÁTYÁS Az őszibarack. 3. átdogozott kiadás. Bp., 1967, Mezőgazdasági Kiadó. 471 p. Kiadói vászonkötésben. |
311 | MOLNÁR HARRY DR.-MÁRKI BENEDEK Brids-iskola. Bp., 1933, Dr. Molnár Harry kiadása. 207 p. Fűzve, kiadói ill. javított papírborítóban. |
312 | Molnár József. Ismertetőt írta Borbély László. Bp., 2005, Molnár József kiadása. 56 p., Molnár József dedikálásával. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
313 | MUCS SÁNDOR Politika és a hadsereg Magyarországon 1944-1948. (Tanulmányok). Bp., 1985. Zrínyi Katonai Kiadó - Kossuth Könyvkiadó. 226 p., 15 sztl. lev., dedikált. Kiadói fóliázott kartonkötésben. |
314 | MURÁDIN JENŐ A Barabás Miklós Céh. Bukarest, 1978, Kriterion Könyvkiadó. 124 p., 36 oldal melléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
315 | MUSSOLINI, BENITO A fascismus doktrinája. Firenze, 1935, Vallechi. 67 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
316 | MUSSOLINI, BENITO Négy beszéd a korporatív államról. Roma, 1935, Laboremus. 124 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
317 | MÜHLBACH, L. Novellák. Fordította: Hang Ferenc. Pest, 1864, Lauffer Vilmos. 169 p. Fűzve, kiadói papírborító, amatőr félvászon kötésben. |
318 | NÁDAI PÁL A lakásberendezés művészete. Bp., é.n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 303 p., LXXX tábla, 1 melléklet. Kiadói félbőr kötésben. |
319 | NAGY ERNŐ A forradalom sajtója 1956. 3. bővített kiadás. Giromagny, 1986, A szerző kiadása. Számozás nélkül. Kiadói papírborítóban. |
320 | NAGY LAJOS A titokzatos idegen. Százezrek Könyve. Bp., 1943, Dr. Áchim András Könyvkiadó. 31 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
321 | Nagy Magyar Compass 1932-1933. II. rész: Biztosító-, ipar- és közlekedési vállalatok. Főszerkesztő: Vedella Mihály. Bp., 1933, Nagy Magyar Compass Szerkesztősége. VIII. p., 563 p. Kiadói vászonkötésben. |
322 | Nagy Magyar Compass 1939-1940. II. Iparvállalatok. Szerkesztő: Galánthai Nagy Sándor. Bp., 1940, Nagy Magyar Compass Szerkesztősége. 551 p. Kiadói vászonkötésben. |
323 | Nagy Magyar Compass 1940-1941. II. Iparvállalatok. Szerkesztő: Galánthai Nagy Sándor. Bp., 1940, Nagy Magyar Compass Szerkesztősége. 571 p. Kiadói vászonkötésben. |
324 | NAPTÁR A Szabadszáj vidám naptára az 1947. rendetlen esztendőre. Szerk.: Király Dezső (Rex). Bp., 1946, Szabadszáj. 56 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
325 | NAPTÁR A Szabadszáj vidám naptára az 1948. szökőévre. Szerk.: Király Dezső (Rex). Bp., 1947, Szabadszáj. 56 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
326 | NAPTÁR Gondűző Kalendárium 1957. Bp., 1956, Hírlapkiadó Vállalat. 63 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
327 | NAPTÁR Hölgyek naptára 1928. Szerkeszti: S. Bokor Malvin. Bp., 1928, Légrády Nyomda és Könyvkiadó. 259 p., 6 sztl. lev. Vászonkötésben. |
328 | NAPTÁR Kincses Kalendárium 1946. Bp., 1946, Szabad Nép és Szabad Föld. 159 p. Tűzve, kiadói ill. (Gönczi) gerincsérült papírborítóban. |
329 | NAPTÁR Ludas Matyi Kalendáriuma az 1947-es jaj de közönséges évre. Bp., 1946, Szikra kiadás. 64 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
330 | NAPTÁR Magyar dalos naptár 1929. Szerk.: Tárcza Bertalan. Kolozsvár, 1928, Minerva Irodalmi és Nyomdai Műintézet. 176 p. Fűzve, kiadói foltos, ill. papírborítóban. |
331 | NAPTÁR Magyar Nemzet naptára 1946. Bp., 1945, Magyar Nemzet. 127 p. Fűzve, kiadói ill., leváló papírborítóban. |
332 | NAPTÁR Pesti Izé naptár 1948. Szerk.: Gál György. Bp., 1947, Pesti Izé. 95 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
333 | NAPTÁR Pesti kalendárium 1947. Bp., 1946, Budapest Székesfővárosi Irodalmi és Művészeti Intézet. 184 p., 10 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
334 | NAPTÁR Szabad Szó naptára 1948. Bp., 1948, Nemzeti Parasztpárt kiadása. 95 p. Fűzve, kiadói ill. viseltes papírborítóban. |
335 | NAPTÁR Világ naptár 1946. Bp., 1945, Világ. 128 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
336 | NASZÁLYI EMIL, P. DR. O. CIST. Isten titka az emberben. A monasztikus hivatás. Bp., 1993, Márton Áron. 61 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
337 | Néhány jó tanács a rádióhallgatónak. Bp., é.n., Rádió és Villamostömegcikk Nagykereskedelmi Vállalat. 32 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
338 | NÉMETH GÁBOR Nagyszombati testamentumok a XVI-XVII. századból. A Magyar Nemzeti Múzeum Művelődéstörténeti kiadványai. Bp., 1995, Magyar Nemzeti Múzeum. 171 p. Kiadói papírborítóban. |
339 | Népismereti dolgozatok. Szerkesztette Dr. Kós Károly. Bukarest, 1976, Kriterion Könyvkiadó. 162 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
340 | NIRSCHY EMILIA A művészi tánc. Sajtó alá rendezte: Somogyi Gyula. Bp., 1918, k.n. 162 p. Amatőr félvászon kötésben, felkasírozott borítóval. |
341 | NOSZLOPI LÁSZLÓ A titkos erők és tanítások lélektana. Varázslat, álomfejtés, médiumizmus. Bp., 1943, Pantheon kiadás. 136 p. Kiadói félvászon kötésben. |
342 | OCSKAY ZOLTÁN A motorkerékpár története. 1870-1945. Bp., 1993. Varga és Társa. 164 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
343 | Okmányok és adatok a második világháború előzményeiről I-II. Bp., é.n., Révai Könyvkiadó Nemzeti Vállalat. 268 p., 238 p. Kiadói vászonkötésben. |
344 | OLÁH GYULA A gyermekápolás. A magyar nép használatára. Bp., 1903, Athenaeum kiadása. 111 p. Amatőr kartonkötésben, az eredeti borító felhasználásával. |
345 | AZ OLYMPOS. Görög-római mythológia. Függelékül: A germán népek istentana. Petiscus nyomán átdolgozta Dr. Geréb József. Bp., 1893, Athenaeum kiadása. 344 p. Kiadói aranynyomásos vászonkötésben, vízfoltos lapokkal. |
346 | OPATOSUH, JOSEF Mordecháj az erdei zsidó. A zsidó irodalom barátai. Bp., é.n., "Tábor" kiadása. 317 p. Kiadói vászonkötésben. |
347 | OPRIS, TUDOR Csodálatos növényritkaságaink. Fordította: Szabados András. Bukarest, 1976, Albatrosz Könyvkiadó. 202 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
348 | ORBÁN BALÁZS Székelyföld képekben. Bukarest, 1971, Kriterion Könyvkiadó. 60 p., 2 sztl. lev., képmelléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
349 | ORMAY IMRE Beethoven budai utazása. Bp., 1967, Zeneműkiadó Vállalat. 285 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
350 | OWEN, JOHN Epigrammatum Ioom Oweni Cambro Britanni Oxoniensis. Editio postrema correctissima et posthumis quibusdam adaucta. Bibliop, 1705. Satae Fellgibeli. 235 p. Korabeli pergamenkötésben, utolsó levél hiányos. |
351 | Ötödfélszáz énekek. Pálóczi Horváth Ádám dalgyűjteménye az 1813. évből. Kritikai kiadás jegyzetekkel. Sajtó alá rendezte Bartha Dénes és Kiss József. Bp., 1953, Akadémiai Kiadó. 925 p. Kiadói félvászon kötésben. |
352 | PALÉOLOGUE, MAURICE A cár országa a nagy háborúban I-III. Fordította: Fóti J. Lajos és Révay József. Harmadik kiadás. Bp., é.n., Genius kiadás. 311 p., 287 p., 288 p. Vászonkötésben. |
353 | PÁLÓCZI-HORVÁTH GYÖRGY Ezermillió bennszülött a kapuk előtt. Bp., 1948, Szikra Könyvkiadó. 191 p. Fűzve, kiadói ill. sérült papírborítóban. |
354 | PANDULA ATTILA DR. A Szent Korona története. Bp., 1990, Magyar Honvédség Módszertani Központ. 44 p. Hozzá: Dr. Petri Edit: A koronázási jelvények. Bp., 1991, MH Oktatási és Kulturális Anyagellátó Központ. 40 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
355 | PATAKI VIDOR O.CIST. DR. Magyar történelem. H.n., é.n., k.n. 187 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
356 | PÁTER BÉLA DR. A gyógynövénytermesztés rövid foglalatja. Erdélyi Gazdasági Egylet Könyvkiadó Vállalat 61. füzete. Cluj-Kolozsvár, 1924, Erdélyi Gazdasági Egylet Könyvkiadó Vállalat. 43 p., 1 sztl. lev. Tűzve, vízfoltos kiadói papírborítóban. |
357 | PATKÓ IMRE Tibet. Bp., 1957, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. 209 p., 1 sztl. lev., 1 térképmelléklet. Kiadói kopottas félvászon kötésben. |
358 | PÉCHY-HORVÁTH REZSŐ Tengerész-pályák. Magyar Adria Könyvtár 12. Bp., 1916, Magyar Adria Egyesület. 58 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill., szétesett papírborítóban. |
359 | PESTY FRIGYES Az eltűnt régi vármegyék. 2. kötet. Bp., 1880, M. T. Akadémiai Könyvkiadó. Reprint: Bp., 1988, Állami Könyvterjesztő Vállalat. 548 p., 1 sztl. lev. |
360 | PÉTERFY TAMÁS Kertészkedés. Házhelyparcellákon. Bp., 1934, Lapárusító Rt. 48 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
361 | PEVSNER, NIKOLAUS Az európai építészet története. Nyugat-Európa a X. századtól a XX. századig. Ford.: Borbás Mária. Harmadik kiadás. Bp., 1983, Corvina Kiadó. 509 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
362 | PIERRE VAGO Egy mozgalmas élet. Építészet mesterei. Bp., 2002, Holnap Kiadó. 316 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
363 | A "Plasticon" utmutatója. Budapest, Andrássy út 69., a régi Műcsarnok palotájában. Bp., 1896, A "Plasticon" Társaság kiadása. 42 p., 3 sztl. lev. Tűzve, kiadói kőnyomatos, szecessziós díszítésű papírborítóban. |
364 | PLAUTUS, T. MACCIUS Captivi. A foglyok. Vígjáték. Fordította: Dr. Benkő István. Szeged, 1928, Nemzeti Sajtóvállalat. 78 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
365 | PLICKA, KAREL Prag. Fotok. Prague, 1961, Artia. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
366 | PLOSS, HEINRICH UND MAX BARTELS Das Weib in der Natur- und Völkerkunde. I-II. Anthropologische Studien. Leipzig, 1905, Th. Grieben s Verlag. XXXII p, 939 p., VIII p., 880 p., 11 t. kőnyomatos képekkel. Kiadói félbőr kötésben. |
367 | A pórul járt víziszellem. Zürjén népmesék. Válogatta Vászolyi Erik. Bp., 1964, Európa Könyvkiadó. 229 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. (Lóránt Péterné) papír védőborítóban. |
368 | PÓSA LAJOS Haza és szabadság. Hazafias költemények és szavalatok. Filléres Könyvtár 6. kötet. Bp., é.n., Singer és Wolfner kiadása. 45 p., 2 sztl. lev. Kopottas kiadói félvászon kötésben. |
369 | PROKOP PÉTER Fügefám alól. Bp., 1989, Budapesti Művészetbarátok Egyesülete. 485 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
370 | PRUZSINSZKY ZOLTÁN A régi húron. Versek. Szatmár, 1931, A szerző kiadása. 241 p., 1 sztl. lev., dedikált. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
371 | PUSKÁS TÓFEJI VALI Gyöngyparázs. Grafika: Kiss László. Pápa, 1992, Axis Kft. 136 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. (Nemes Istvánné) papírborítóban. |
372 | RÁTH-VÉGH ISTVÁN A könyv komédiája. Első kiadás. Bp., 1937, Cserépfalvi Könyvkiadó. 211 p., 3 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. (Madaras) papírborítóban. |
373 | REHÁK RUDOLF DR. Az orthodontia alapvonalai I-II. Bp., 1934-1939, Pfeifer Ferdinánd Nemzeti Könyvkereskedés. 209 p., 7 sztl. lev., 136 p., 4 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
374 | REINACH, SALOMON A művészet kis tükre. Bp., 1943, Bibliotheca kiadás. 158 p., 40 sztl. lev. Kiadói sérült félvászon kötésben. |
375 | RÉVAY JÓZSEF Ókori író-mai olvasó. Parthenon-tanulmányok 2. Bp., 1942, Parthenon kiadás. 95 p. Kiadói vászonkötésben. |
376 | A Rimamurány - Salgótarján Vasmű Rt. hengerelt vasgyártmányainak szelvény gyűjteménye 1915. Bp., 1915. Posner Gy. 214 p., XVI p. Kiadói vászonkötésben. |
377 | ROHRACHER, HUBERT DR. Karakterológia. Fordította Dr. Szőllősy Győző. 3. javított kiadás. Bp., 1942, Novák Rudolf és Társa. 160 p. Fűzve, kiadói ill. szakadozott papírborítóban. |
378 | ROMMEL, ERVIN Háború gyűlölet nélkül. Fordította Rátkai Ferenc. Bp., é.n., CO-NEXUS Kft. 325 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
379 | RÓNASZEGI MIKLÓS Hínáros tenger. Kolumbus első útjának regénye. Kass János rajzaival. Bp., 1959, Móra Ferenc Könyvkiadó. 407 p., dedikált. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
380 | ROSENHAYN, PAUL A láthatatlan gyilkos. Fordította: Máthé György. Kék regények 13. Bp., é.n., Pesti Napló kiadása. 192 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
381 | Rudolf trónörökös emlékezete. A "Képes Folyóirat" 1889. évi 4-ik füzetének külön kiadása. Szerkeszti Nagy Miklós. 31 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói sérült papírborítóban. |
382 | SALTEN, FELIX A szőnyeg. Egy és más a szőnyegekről e nélkülözhetetlen iparcikk minden barátjának ajánlva. Fordította: Herczeg Géza. Wien, 1930, Fischer Emanuel kiadása. 55 p., 4 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
383 | SCHLEMMER, OSKAR - MOHOLY-NAGY LÁSZLÓ - MOLNÁR FARKAS A Bauhaus színháza. Ford.: Kemény István. Bp., 1978, Corvina Kiadó. 100 p., 2 sztl. lev., 1 kihajtható melléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
384 | SCHULZE, PROF. PAUL Alte Stoffe. Bibliothek für Kunst- und Antiquitätensammler, Band 10. Berlin, 1920, Richard Carl Schmidt & Co. 217 p., XIV p. Kiadói vászonkötésben. |
385 | SCHWEINFURTH, GEORG Afrika szívében. Fordította Halász Gyula. Világjárók. Utazások és kalandok. Bp., é.n., Franklin-Társulat kiadása. 163 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
386 | SCOVILLE, SAM A kék gyöngy. Fordította: Pünkösti Erzsébet. Ifjusági Könyvtár 9. szám. Bp., é.n., Pallas Lap- és Könyvkiadó Vállalat. 207 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
387 | A sebészet tankönyve I-III. Szerkesztették: Dr. Wullstein és Dr. Wilms. Fordította: Dr. Lobmayer Géza. Bp., 1923, Franklin Társulat. I.: 672 p., II-III.: 885 p. Kiadói vászonkötésben. |
388 | SEBŐK ZSIGMOND Mackó úr utazásai. Mühlbeck Károly rajzaival. 7. kiadás. Bp., é.n., Singer és Wolfner Irodalmi Intézet. 151 p. |
389 | SELLEI JÓZSEF DR. Venereás betegségek. Orvosi Compendiumok Gyűjteménye. Bp., 1923, Universitas Könyvkiadó. 200 p. Kiadói vászonkötésben. |
390 | SIKLÓSSY LÁSZLÓ DR. Kuny Domokos. Egy budai keramikus a XVIII. sz.-ban. Ipartörténeti tanulmány. Bp., 1917. A Szent György-Céh magyar amatőrök és gyűjtők egyesülete. 172 p. Amatőr vászonkötésben, utolsó levél javítva, pótolva. |
391 | SIKOTA GYŐZŐ Hollóházi kerámia. Bp., 1961, Műszaki Könyvkiadó. 154 p., 1sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
392 | SIKOTA GYŐZŐ DR. Herend porcelánművészete. Bp., 1981, Műszaki Könyvkiadó. 338 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
393 | SIMON MAGDA Váradi harangok. Vallomások, életképek, dokumentumok. Bukarest, 1976, Kriterion Könyvkiadó. 347 p. Kiadói sérült papírkötésben. |
394 | SINKÓ ISTVÁN Hontalanok útján. Bp., 1943, Magyar Élet. 148 p. Kiadói félvászon kötésben. |
395 | Siófok. Várostörténeti tanulmányok. Szerk.: Kanyar József. Siófok, 1989, Siófok város tanácsa. 985 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
396 | A sísport. A Turistaság és Alpinizmus Szakkönyvei 1. számú. 3. bővített kiadás. Szerkesztette: Dr. Serényi Jenő. Bp., 1930, A Turistaság és Alpinizmus kiadása. 128 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
397 | SMILES, S. Élet és munka. Munkás, művelt és tudós férfiak jellemrajza. Bp., é.n., Lévai Mór Könyvkiadóhivatala. 455 p. Félbőr kötésben, foltos lapokkal. |
398 | SOMOGYVÁRY GYULA, VITÉZ Kalendárium. Bp., 1943, Singer és Wolfner Kiadása. 222 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
399 | SÓS JÓZSEF Háborús táplálkozás. A Természettudományok elemei 14. szám. Bp., 1943, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. 44 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
400 | A sport. Pesti Napló könyvek. Bp., é.n., Pesti Napló kiadása. 336 p. Kiadói vászonkötésben. |
401 | SUE, EUGEN Matild I-II. Egy fiatal nő emlékiratai. Fordították Récsi Emil és Bodor Lajos. Kolozsvárott, 1843, özv. Barráné és Stein. 314 p., 249 p. Amatőr félbőr kötésben, egybekötve. |
402 | SULYOK MÁRIA-TÍMÁR ZSUZSA Képes virágábécé. Bp., 1976, Mezőgazdasági Kiadó. 211 p., 4 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. sérült papír védőborítóban. |
403 | SWIFT, JONATHAN Gulliver utazásai. Bp., é.n., Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat. 154 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. (Sávely D.) papírkötésben. |
404 | Szabó Dezső. Szabó Dezső ujabb művei 71. szám. Bp., 1941, Ludas Mátyás kiadás. 64 p., felvágatlan. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
405 | SZABÓ DEZSŐ Nincs menekvés. Bp., é.n., Genius kiadás. 141 p.,1 sztl. lev. Hozzá: Mesék a kacagó emberről. Bp., é.n., Genius kiadás.128 p.,1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
406 | SZABÓ DEZSŐ Panasz. Bp., é.n., Genius kiadás. 250 p.,1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
407 | SZABÓ LÁSZLÓ, BÁRTFAI GHYMESI FORGÁCH FERENCZ 1535-1577. Közli: Majer Fidél. Bevezette: Toldy Ferencz. Magyar Történeti Életrajzok XX. évf. 1-2. füzet. Pest, 1866, A Magyar Tudományos Akadémia Történelmi Bizottsága. 555 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, gerince javított! |
408 | SZABOLCSI LAJOS A csillagfia. Egy nép tragédiája. Bo., 1918, Dick Manó kiadása. 206 p. Amatőr papírkötésben, felkasírozott ill. (Kozma Lajos) papírborítóval. |
409 | SZABOLCSI LAJOS Az áruló. Zsidó tragédia. 2. kiadás. Bp., é.n., A szerző kiadása. 47 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
410 | SZALAI GYÖRGY DR. Kőbánya története. Bp., 1970, Budapest Főváros X. kerületi Tanács Végrehajtó Bizottsága. 381 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
411 | SZANA TAMÁS Magyar Művészek. Műtörténelmi vázlatok képekkel. Bp., 1887, Révai Testvérek. 5 sztl. lev., 251 p., 2 sztl. lev. + képmellékletek. Kiadói ill., gerincjavított kötésben. |
412 | SZATHMÁRY LÁSZLÓ DR. Magyar alkémisták. Bp., 1928, K. M. Természettudományi Társulat. 452 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
413 | SZÉCHENYI ISTVÁN Napló. Ford.: Jékely Zoltán, Győrffy Miklós. Bp., 1978, Gondolat. 1534 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
414 | SZECSŐDY KÁLMÁN Az elitélt sorsa. Marosvásárhely, 1905, A szerző kiadása. 126 p. Félvászon kötésben. |
415 | SZEGEDY ILA Rádi Jóska és egyéb történetek. Sebők Imre rajzaival. Tolnai Világlapja karácsonyi számának díjtalan melléklete. Bp., é.n., Tolnai Világlapja kiadása. 159 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
416 | SZÉKELY JÓZSEF DR. Dísznövények védelme. Bukarest, 1983, Ceres Könyvkiadó. 235 p. Kiadói vászonkötésben. |
417 | A székelyföldi gazdasági actio 1905. évi működésének ismertetése. A m. kir. földmivelésügyi minister kiadványa 7. szám. Bp., 1906, M. Kir. Földmivelésügyi Minister kiadása. 62 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
418 | Székelykapuk. Fényképezte és összeállította Olasz Ferenc. Bp., 1989, Hunnia Filmstúdió. Számozatlan oldalakkal, Olasz Ferenc dedikálásával. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
419 | SZÉKY PÁL DR. A halak élete. Bp., 1967, Mezőgazdasági Kiadó. 111 p., IV tábla. Fűzve, kiadói papírborítóban, ill. papír védőborítóban. |
420 | SZENES ERZSI Szerelmet és halált énekelek. Bp., é.n., Franklin Társulat kiadása. 62 p., 1 sztl. lev., felvágatlan. Fűzve, kiadói viseltes papírborítóban. |
421 | Szent Margit és szigete Bp., 1944, Vörösváry Kiadóvállalat. 247 p., 1 térképmelléklet, XXXII p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
422 | Szentföld I-II. Szerkesztette: Zadravecz István. Márton Lajos illusztrációival. Bp., 1931, Szentföld Magyarországi Biztosi Hivatala. 319 p., 1 melléklet, 331 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
423 | SZENTKUTHY ISTVÁN DR. ÉS DR. TÉRFY BÉLA Polgárijogi és bűntetőjogi határozatok tára. Magyar törvények Grill-féle kiadása. Bp., 1942, Grill Károly Könyvkiadóvállalat. 595 p. Kiadói vászonkötésben. |
424 | SZILÁGYI ISTVÁN Három fekete évtized. Bp., 1946, Magyar Téka. 192 p. Amatőr papír álcaborítóval, átragasztott címoldallal. |
425 | SZILÁGYI SÁNDOR Lavotta János. A kor és az ember. Bp., é.n., Könyvbarátok Szövetsége kiadása. 150 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
426 | SZITNYAI ZOLTÁN Az 5-ös őrház. Fahrwangen-Svájc, 1975, Duna Könyvkiadó. 82 p., dedikált. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
427 | SZITNYAI ZOLTÁN Küzdelem. Misztériumdráma egy felvonásban. München, 1966, Druck und Verlag Dr. J. Herp. 40 p., dedikált. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
428 | SZITNYAI ZOLTÁN Szellemi tájakon. Chicago, 1971, Transworldtaste Books. 279 p., dedikált. Kiadói nylkötésben, ill. papír védőborítóban. |
429 | SZONDY GYÖRGY Virágország - bogárország. Mesék a nagy természetből. Róna Emy rajzaival. Bp., 1940, Singer és Wolfner Rt. Címlapkép, 96 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
430 | SZONG, MAYLING (MADAME CSIANGKAJSEK) Csiangkájsek. (A tábornagy naplójával). Ford.: Gáspár István Dr. H.n., 1944, Magyar Írás. 189 p., 1 sztl. lev., 4 képmelléklet. Kiadói félvászon kötésben. |
431 | SZŰCS SÁNDOR A régi Sárrét világa. Bp., é.n. Bolyai Akadémia (Turul Szövetség). 160 p. Bolyai könyvek. Viseltes kiadói vászonkötésben. |
432 | TACITUS, C. CORN. Germania. Helyzete, erkölcsei és népeiről. Fordította Czuczor Gergely. Pest, 1851, Emich Gusztáv. 67 p., 1 sztl. lev. Vászonkötésben, felkasírozott boríróval és vízfoltos lapokkal. |
433 | Tanárunknak tisztelettel. Irodalmi emlékkönyv. Szerkesztette: Bőhm Edit. Bp., 1991, Móra Ferenc Ifjusági Könyvkiadó. 219 p., 2 sztl. lev. Kiadói velúrkötésben. |
434 | TARCAI GYÖRGY Németvilág Budán. Rajzok és elbeszélések, Ferenczi József rajzaival. Bp., 1898, Pesti Könyvnyomda. 219 p. Kiadói ill. viseltes vászonkötésben. |
435 | TÁRGYIK SÁNDOR ÉS NAGY LÁSZLÓ Hidegkonyha receptkönyv és technológia. A Belkereskedelmi Min. Vendéglátói Főigazgatóságának kiadványa. Rajzokat készítette Gróf Nándor. Bp., 1963, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. 456 p., 19 sztl. lev., 100 fotoval. Kiadói vászonkötésben. |
436 | A térképolvasás gyakorlati kézikönyve. A katonai térképek tartalma és használata. Szerkesztette: Hajts Lajos. Bp., 1921, Turistaság és Alpinizmus kiadása. 32 p., 1 térképmelléklet. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
437 | Termesztett növényeink kártevői és betegségei. Színes képsorozat I. Szerk.: Homonnay Ferenc, Csák Zoltán és Szöllősi Dezső. A színes képeket Koch Ernőné készítette. H.n., 1959, FM. Növényvédelmi Szolgálata. 24 tábla. Kiadói ill. mappában. |
438 | TERSÁNSZKY J. JENŐ Kakuk Marci a zendülők között. Bp., é.n., Nyugat kiadása. 191 p. Kiadói javított kartonkötésben, ill. (Fáy) papír védőborítóban. |
439 | THIERING OSZKÁR A textilipar. A szövés-fonás anyagai és technikája. Bp., é.n., Kultúra Könyvkiadó és Nyomda rt. kiadása. 112 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
440 | THIRRING GUSZTÁV DR. Felső Dunántúl. Dr. Thirring - Dr. Vigyázó: Részletes magyar utikalauzok 6. 11 térképmelléklettel, 117 képpel és 24 alaprajzzal. Bp., 1933, A Turistaság és Alpinizmus Lap-, Könyv- és Térképkiadó Rt. kiadása. 295 p. + mellékletek. Amatőr félvászon kötésben. |
441 | TOBAK TIBOR Pumák földön-égen. Egy vadászrepülő kalandjai. Bp., 1989, Lap- és Könyvkiadó. 285 p., 9 sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
442 | TOLNAI GÁBOR Régi magyar főurak. Életforma és műveltség az újkorban. Bp., 1939, Magyar Történelmi Társulat kiadása. 176 p. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadozott, hiányos papír védőborítóban. |
443 | TOLNAI KÁLMÁN Vadhús- és halételek. Bp., 1983, Népszava. 380 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
444 | TÓTH ERVIN Európai grafika. Belső címlapon Szabó Vladimir tollrajza, zárógrafika Gy. Szabó Dénes tusrajza. Bp., 1943, Dr. Vajna és Bokor kiadás. 188 p. Kiadói sérült ill. (Mata János) félvászon kötésben, sérült ill. (Molnár C. Pál) papír védőborítóban. |
445 | TÓTH FERENTZ A helvétziai vallástételt tartó tul a dunai főtiszteletű superintendentziában élt superindensek vagy református püspökök élete. Győrben, 1808. özv. Streibig Józsefné. XVI p., 206 p. 1 sztl. lev. Korabeli kartonkötésben. |
446 | Történelmi arcképcsarnok I-II. Az ifjuság és a nép számára 300-300 képpel. Bp., 1909-1910, Dolinay Gyula Hírlap- és Könyvkiadóvállalat. 95 p., 94 p., 1 sztl. lev. Kiadói arany- és dombornyomásos vászonkötésben. |
447 | Tulipánkert. 48 nemzeti dal és gondolat. Összegyűjtötte Endrei Zalán. Bp., 1906, Globus Műintézet és Kiadóvállalat. 125 p. Kiadói dombornyomásos ill. vászonkötésben. |
448 | Túravezetők kézikönyve. I. rész. Bp., é. n., Sport Lap- és Könyvkiadó. 201 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. (Szigethy) papírborítóban. |
449 | TURCSÁNYI JOSEPHI Selecta exempla exercitationum scholasticarum. Kassa, 1831, Typis Caroli Werfer. 190 p., 1 sztl. lev. Korabeli kopottas kötésben. |
450 | Turisták Lapja. 49. évf. 2.,3.,11., 53. évf. 1-8. számok. Szerkeszti Dr. Peitler Gyula. Bp., 1937-1941, Magyar Turista Egyesület. Hozzá: Turistaság és alpinizmus. XIX. évf. (1929) 2-3. szám. Szerkesztő: Dr. Vigyázó János. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
451 | TWAIN, MARK Huckleberry Finn kalandjai. Tolnai Világlapja karácsonyi számának díjtalan melléklete. Fordította: Szegedy Ila. Bp., é.n., Tolnai Világlapja kiadása. 156 p., 2 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. (K. Sávely D.) papírborítóban. |
452 | Új Anthológia. Fiatal költők 100 legszebb verse. Összeállította Babits Mihály. Bp., 1932, Nyugat-kiadás. 157 p. Vászonkötésben, felkasírozott ill. borítóval. |
453 | UJFALUSSY ADAMIL Küzdelem a dícsőségért. Bp., é.n., Magyar kereskedelmi Közlöny. 96 p. Kopottas kiadói félvászon kötésben. |
454 | ÚJFALVI SÁNDOR Az erdélyi régibb és közelebbi vadászatok és vadak. Újfalvi Sándor öreg vadásztól Kolozsvárt 1854-ik évében. Cseh Gusztáv rézkarcaival. Magyar Hírmondó. Bp., 1982, Magvető Könyvkiadó. 352 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
455 | UJVÁRY SÁNDOR A háziasszony könyve. Hasznos tanácsadó a háztartás minden ágában. Az Ujság ingyenes melléklete. Bp., é.n., Az Ujsag kiadása. 95 p. Tűzve, kiadói sérült papírborítóban, foltos lapokkal. |
456 | Úriasszony otthona. Az otthon kultúrája. Szerkesztették: Szegedy-Maszák Aladárné és Stumpf Károlyné. Bp., 1934, Asszonyok Könyvtára Kiadóhivatala. 239 p. Kiadói vászonkötésben. |
457 | Az utas könyve. Magyar utazási kézikönyv és utmutató. Városok, gyógyfürdők, üdülő- és nyaralóhelyek, egészségügyi, sport- és turisztikai intézmények részletes ismertetője. Szerkeszti Kaffka Károly. Bp., 1938, Orsz. Magyar Vendégforgalmi Szövetség. 658 p., 1 térképmelléklet (ragasztott). Kiadói viseltes vászonkötésben. |
458 | Vác-Visegrád. Budapest Székesfőváros iskolai kiránduló vonatai 9. Szerkeszti: Dr. Bodnár Gyula. Bp., 1935, Budapest Székesfőváros Polgármesteri VII. Ügyosztálya. 16 p., 2 térképmelléklet. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
459 | VÁCZY JÓZSEF Pusztai harangszó. A Kisfaludy-Társaság és a Kassai Kazinczy-Társaság által jutalmazott történelmi regény. Berlin, 1927, Ludwig Voggenreiter Verlag, Magyar Osztály. 247 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
460 | Vádirat a nácizmus ellen I-II. Dokumentumok a magyarországi zsidóüldözés történetéhez. Szerk.: Benoschofsky Ilona - Karsai Elek. Bp., 1958-60, A Magyar Izraeliták Országos Képviselete kiadása. 379 p., 1 sztl. lev., 401 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban, ill. védőborítóban, a második kötet borítója részben leválik. |
461 | VADNAI KÁROLY A kis tündér. Nagy Sándor rajzaival. Magyar Regényírók képes kiadása 38. Bp., 1904, Franklin-Társulat. 294 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. vászonkötésben. |
462 | VÁGHIDI FERENC Nostradamus élete és jövendölései a XX. századra. Bp., 1940, Cserépfalvi Könyvkiadó. 63 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
463 | VÁMBÉRY ÁRMIN Utazásai Ázsiában. Az ifjuság számára átdolgozta: Radó Vilmos. Negyedik kiadás. Bp., 1909, Athenaeum Kiadó. 235 p. Kiadói javított, kopottas, ill. vászonkötésben. |
464 | Várépítészetünk. Főszerkesztő Gerő László. Bp., 1975, Műszaki Könyvkiadó. 381 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
465 | VARGA GÉZA A székely rovásírás eredete. -az özönvíz káoszából kiemelkedő istenek hagyatéka-. Bp., 1998, Írástörténeti Kutató Intézet. 92 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
466 | VARGA GYULA Az érmelléki szőlőkultúra. Bihari Dolgozatok. A Bihari Múzeum Közleményei 3. Berettyóújfalu, 1976, Bihari Múzeum. 106 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
467 | VARGHA BALÁZS Társasjátékok könyve. Illés Árpád rajzaival. Bp., é.n., Ifjusági Könyvkiadó. 218 p., 1 sztl. lev. Viseltes kiadói félvászon kötésben. |
468 | A vasúti tisztképzés száz éve 1887-1987. Szerkesztette Dr Czére Béla. Bp., 1987, Máv Tisztképző és Továbbképző Intézet. 326 p.,1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
469 | VÁTSZJÁJANA Káma-Szútra. Régi hindu ars amatoria. Bp., é.n., "Barka" Kiadóvállalat kiadása. 331 p., 2 sztl. lev., 1000 névre szóló, megrendelt példányból a 3. számú. Kiadói vászonkötésben. |
470 | VAYER LAJOS Raffaello freskói a Vatikánban. Bp., 1987, Képzőművészeti Kiadó. 62 p., 1 sztl. lev., sztl. képmelléklet. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
471 | A VENDÉGLÁTÁS ARANYKÖNYVE. Főszerkesztő: Kárpáti Tamás. Bp., 1995. Eastin West Kft. 103 p., 1 sztl. lev. Velúrkötésben. |
472 | VERES PÉTER Ember és írás. Bolyai Könyvek, szerkesztő Kovách Aladár. Bp., 1941, Bolyai Akadémia. 176 p., aláírt (?). Kiadói vászonkötésben. |
473 | VERESS MAGDA Gombáskönyv. Bukarest, 1982, Kriterion Könyvkiadó. 273 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben. |
474 | VERLAINE, PAUL Válogatott versei. Pierre Bonnard illusztrációival. Bp., é.n., Magyar Helikon. 449 p., 1 sztl. lev., 1100 számozott példányból a 306 számú. Kiadói egészbőr kötésben. |
475 | VERNE GYULA (VERNE, JULES) A Begum ötszáz milliója - Ox doktor ötlete. Fordította Iván Ede. Vedrődi J. rajzaival.-Fordította Dr. Mikes Lajos. Hegedüs Richárd rajzaival. Verne Gyula munkái. Bp., é.n., Tolnai Nyomdai Műintézet. 198 p.,1 sztl. lev. Kiadói ill. vászonkötésben. |
476 | VERNE GYULA (VERNE, JULES) Clovis Dardentor. Fordította Dr. Sávoly X. Ferencz. Hegedüs Richárd rajzaival. Verne Gyula munkái. Bp., é.n., Tolnai Nyomdai Műintézet. 188 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
477 | VERTSE ALBERT DR. Madárvédelem. Mesterséges madártelepítés. Bp., 1975, Natura kiadás. 88 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
478 | Viccözön. Az olvasókra zúdítja Nagy Alexandra. Szeged, 1991, Szent Gellért Egyházi Kiadó. 240 p., dedikált. Kiadói ill. papírkötésben. |
479 | VIKÁR BÉLA Nevető rímek. II. kötet. Bp., é.n., Kir. M. Egyetemi Nyomda. 207 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, elválló könyvtest. |
480 | Villon balladái. Faludy György átköltésében, Kolozsváry György és Pál metszeteivel. Bp., 1947, Officina kiadás. 91 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
481 | VIRTER FERENCZ Atlanti történetek. Tizennégy elbeszélés. Bp., 1901, Vass József kiadása. 166 p. Kiadói arany- és dombornyomásos ill. vászonkötésben. |
482 | VOLLMER, W. Vollständiges Wörterbuch der Mythologie aller Völker. eine gedrängte Zusammenstellung des Wissenswürdigsten aus der Fabel- und Götterlehre der Völker der alten und neuen Welt. Stuttgart, 1859, Krais & Hoffmann. 1091 p., 120 t, 1 acélmetszetes címlapkép. Kiadói arany- és dombornyomásos vászonkötésben. |
483 | VÖŐ GABRIELLA A medve, a farkas és a róka komasága. Székelyudvarhely, 2001, Erdélyi Gondolat Könyvkiadó. 116 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. (Márton Zoltán) papírborítóban. |
484 | WAGNER, COSIMA Napló 1869-1883. Válogatás. Bp., 1983, Gondolat Könyvkiadó. 504 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
485 | WEISSE, S. DR. A titkos prostitució és a fél világ. Dr. Áldor Viktor és Dr. Kurt Moreck közreműködésével. Vita sexualis V. Bp., é.n., Sándor József és Társa. 190 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
486 | WESTERMANN, F. PERCY Li Fan bosszúja. A magyar ifjúság könyvtára 8. számú. Cluj-Kolozsvár, é.n., Minerva Irodalmi és Nyomdai Műintézet Rt. 89 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
487 | WHITE, T. H. - JACOBY, A. Kínában reng a föld. Ford.: Fraknói Júlia. Bp., 1949, Magyar Könyvbarátok. 378 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói, kissé viseltes papírborítóban. |
488 | WINKLER LÁSZLÓ Repülő-modellezés. Haladók számára. Általános iskolai szakköri füzetek. Bp., 1950, Tankönyvkiadó. 63 p., melléklet a Pajtás vitorlázó-modell műszaki rajza. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
489 | WIRTH PÉTER Itt van elrejtve. Tokaj-Hegyaljai zsidó temetők. Bp., 1984, Európa Könyvkiadó. 156 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
490 | WULFFEN, ERICH DR. Szekszuális abnormitások és bűntettek. Vita sexuális III. Bp., é.n., Sándor József és Társa. 256 p. Kopottas kiadói vászonkötésben. |
491 | WUSTMANN, ERICH A vörös hegyek indiánjai. Ford.: Elek István. A szerző 116, eredeti fényképfelvételével. Bp., 1960, Táncsics Könyvkiadó. 95 p., 92 oldal kép. Kiadói vászonkötésben. |
492 | YBL ERVIN A gotikus szobrászat. Az olasz szobrászat három százada. Első kötet. Bp., 1923, Lampel R. Könyvkereskedés. 160 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
493 | ZAKAR ANDRÁS DR. A sumér nyelvről. Fahrwangen - Svájc, 1975, Duna Könyvkiadó Vállalat. 57 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
494 | ZAKARIÁS G. SÁNDOR Budapest. Magyarország Művészeti Emlékei 3. Bp., 1961, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalat. 237 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
495 | ZARÁNDY A. GÁSPÁR Árpád vére-Hohenlohe. Bp., 1904, Hornyánszky Viktor Könyvnyomdája. 136 p. Aranynyomásos bőrkötésben. |
9500 | ||
496 | ZEMPLÉNYI IMRE DR. A divat kritikája. Boldog élet könyvtára 31 sz. Bp., é.n., Élet és Egészség kiadás. 48 p. Tűzve, kiadói ill. (Gyulai) papírborítóban. |
497 | ZILINSZKY ALADÁR Petőfi és a zseni-elmélet. Értekezések a Nyelv- és Széptudományi Osztály köréből XXVI. kötet - 1. szám. (Székfoglaló értekezés). Bp., 1941, Magyar Tudományos Akadémia. 104 p. Fűzve, kiadói levált papírborítóban. |
498 | Zrínyi Miklós könyvjegyzetei. Az Olasz Intézet füzetei 7. sz. H.n., 1934, Drasenovich Mária kiadása. 78 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
499 | A zsidók egyetemes története I-VI. kötet. Graetz nagy műve alapján és különös tekintettel a magyar zsidók történetére. Szerkesztette Szabolcsi Miksa. Budapest, 1907-1908. Phőnix Irodalmi Rt. kiadás. XXX, [2] 599 p., XVII, [2] 632 p., XIII, [3] 616 [1] p., XX, 608 p., XVIII, [4] 622 [1] p., XX, 644 p. Arany- és dombornyomásos vászonkötésben. |
40000 | ||
500 | ZSOMBOR JÁNOS Így történt. Bp., 1955, Ifjúsági Könyvkiadó. 127 p., sztl. képmellékletek, dedikált. Amatőr papírkötésben. |