Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
1 | 1848-1948 Száz év a szabadságért. Szerkesztette: Szendrő Ferenc. Bp., 1948, Dolgozók Kultúrszövetsége. 328 p. Kiadói aranynyomásos félvászon kötésben. |
2 | 25 Jahre R. Piper & Co. 1904-1929. München, 1929, R. Piper & Co. 215 p. Kiadói vászonkötésben. |
3 | 501 filmsztár. A legnagyobb moziszínészek átfogó kalauza. Bp., 2008, GABO Kiadó. 640 p. Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
4 | ABONYI ÁRPÁD Bosnyák képek. Az Athenaeum olvasótára. Bp., 1893, Athenaeum kiadása. 162 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. Gottermayer vászonkötésben. |
5 | ABONYI ÁRPÁD Bosnyák novellái. Jeles elbeszélők kincsestára. Bp., 1896, Athenaeum R. Társulat kiadása. 176 p. Kiadói vászonkötésben. |
6 | ACKERMANN KÁLMÁN DR. Szalézi Szent Ferenc élete. Bp., 1923, Szalézi Intézet. 195 p., 2 sztl. lev. Félvászon kötésben. |
7 | ADORJÁN ANDOR Nagy katonák. Karriérek. Bp., 1912, Singer és Wolfner kiadása. 237 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
8 | ADY (ENDRE) Sápadt emberek és történetek. Korunk mesterei. Bp., é.n., Athenaeum Rt. kiadása. 194 p. Kiadói vászonkötésben. |
9 | ADY ENDRE Így is történhetik. 2. kiadás. Novellák. Bp., 1919, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. kiadása. 161 p. Amatőr vászonkötésben. |
10 | AISZKHÜLOSZ Oreszteia. Fordította: Devecseri Gábor. Bp., é.n., A fordító ajándéka. 275 p., dedikált. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
11 | ALFÖLDY JENŐ Kálnoky László öregkori költészete. Békéscsaba, 1987, Megyei Könyvtár. 47 p., 250-ből az 55. sorszámozott és aláírt példány. |
12 | Almanach des Verlages R. Piper & Co. 1904-1914. München, 1914, R. Piper & Co. 279 p. Kiadói ill. papírkötésben. |
13 | ALMÁSY LÁSZLÓ Rommel seregénél Libyában. Gönci Gebhardt Tibor rajzaival. Budapest, [1943.], Stádium. 207 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. sérült papír védőborítóban. |
14 | ALPÁR ÁGNES A fővárosi kabarék műsora 1945-1980. Bp., 1981, Magyar Színházi Intézet. 434 p.,1 sztl. lev. Kiadói ill. (Vogel Eric) papírkötésben. |
15 | AMMERS-KÜLLER, JO VAN Madame X. Napoleon korának nagy kalandornője. Fordította: Sándor Imre. Bp., é.n., Béta Irodalmi Rt. kiadása. 293 p. 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. (Hámori) papír védőborítóban. |
16 | ANTAL GÉZA DR. A húgyszervi bántalmak. A Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat Könyvtára LVI. kötet. Sebészi kór- és gyógytana. Bp., 1888, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. 358 p., 9 sztl. lev., 6 színes és 1 ff. kőnyomatos tábla. Kiadói vászonkötésben. |
17 | ARANYOSSI PÁL Nyugati hadjárat. 1939-40. Bp., 1948, Szikra kiadás. 59 p., dedikált. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
18 | ARIADNE Mit mond a kéz? Jóslás a tenyérből. Bp., é.n., Magyar Könyvkiadó. 61 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
19 | ÁROA KÁROLY Sportjátékok könyve. Bukarest, 1980, Kriterion Könyvkiadó. 398 p. Kiadói vászonkötésben. |
20 | Ausztráliai magyar évkönyv 1968. Szerkesztette: Galló Géza. Melbourne, 1968, Victoriai Magyar Szövetség. 192 p.8 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. (Saághy Dezső) papírborítóban. |
21 | Az Országos Kaszinó évkönyve 1935. Évről. Ötvenharmadik év. Bp., 1936, Országos Kaszinó. 156 p. Fűzve, kiadói szétvállt papírborítóban. |
22 | BAÁN FORRAY ZELMA A vándorló székely csillag. Sebők Imre rajzaival. Bp., é.n., Palladis Rt. kiadása. 151 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
23 | BABITS MIHÁLY Jónás könyve. Leírta és rajzolta: Borsos Miklós. Bp., 1974, Szépirodalmi Könyvkiadó. 46 p., 4 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben. |
24 | BÁCSALMÁSI PÉTER, DR.-KOLTAI JENŐ Az atlétika oktatása. Bp., 1962, Sport. 258 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, könyvtári és törölt jelzetekkel. |
25 | BAGGER, EUGENE Franz Joseph. Eine Persönlichkeits-Studie. Zürich, [1927], Amalthea-Verlag. 575 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
26 | BALASSA IMRE A magyar királytragédia- IV. Károly. Bp., 1925, "Világirodalom" kiadása. 256 p. Kiadói vászonkötésben. |
27 | A Balaton-felvidék népi építészete. A Balatonfüreden 1997. május 21-23-án megrendezett konferencia anyaga. Szerkesztette: Cseri Miklós-S. Lackovits Emőke. Szentendre-Veszprém, 1997, A Szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum és a Veszprémi Laczkó Dezső Múzeum kiadása. 418 p.,3 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
28 | Balázs Béla (1884-1949). Filmtudományi Szemle 27. Születésének kilencvenötödik, halálának harmincadik évfordulójára tanulmányok, cikkek, kiadatlan írásai. Bp., 1979, Magyar Filmtudományi Intézet és Filmarchívum. 214 p.,1 sztl. lev., 500 példány. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
29 | BÁLINT SÁNDOR Szeged-Alsóváros. Bp., 1983, Szent Istán Társulat. 201 p. 5 sztl. lev. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
30 | BALLA ANTAL A legújabb kor gazdaságtörténete. Bp., [1935], Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. 315 p. Kiadói vászonkötésben. |
31 | BALOGH ELEMÉR, ALMÁSI Emlékeim. A negyvenéves "Hangya" és a Közgazdasági Egyetem története. Bp., 1938, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 408 p., 1 sztl. lev. Amatőr vászonkötésben, felkasírozott borítólappal. |
32 | BALOGH GYÖNGYI-KIRÁLY JENŐ "Csak egy nap a világ...". A magyar film műfaj- és stílustörténete 1929-1936. Bp., 2000, Magyar Filmintézet. 712 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
33 | BALOGH LÁSZLÓ Rendszerváltások és diktatúrák. Politikai-hatalmi viszonyok Kelet-Közép-Európában, 1944-1985. Bp., 2004, Századvég Kiadó. 176 p., 2 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben. |
34 | BALOGH SÁNDOR Magyarország külpolitikája 1945-1950. 2. bővített átdolgozott kiadás. Bp., 1988, Kossuth Könyvkiadó. 391 p.,2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
35 | BÁNFFY MIKLÓS GRÓF Reggeltől estig. Kós Károly illusztrációival. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh. 237 p. Kiadói jubileumi vászonkötésben. |
36 | BANGHA BÉLA Világnézeti válaszok. Korszerű vallási kérdések és ellenvetések megvilágítása. Bp., 1940, Pázmány Péter Irodalmi Társaság. 246 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
37 | BANGHA BÉLA S. J. Dél keresztje alatt. Bp., 1934, Pázmány Péter Irodalmi Társaság kiadása. 243 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, felkasírozott szakadozott védőborítóval. |
38 | BARÁT ENDRE Halálos tánc. Bp., 1938. április 7, VI. évfolyam, 132. szám. Friss Újság színes regénytára. Bp., 1938, Könyv- és Lapkiadó Rt. kiadása. 77 p., 2 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. viseltes papírborítóban. |
39 | BARÁTH ENDRE Menekülés a pokolból. Bp., 1935. szeptember 12, III. évfolyam, 62. szám. Friss Újság színes regénytára. Bp., 1935, Könyv- és Lapkiadó Rt. kiadása. 93 p.,1 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. viseltes papírborítóban. |
40 | BARÁTHOSI-BALOGH BENEDEK Szuomi-Eszti. Baráthosi turáni könyvei IV. Finn-Eszt testvérföldön. Bp., 1927, A szerző kiadása. 158 p.,1 sztl. lev. Félvászon kötésben. |
41 | BARDON ALFRÉD Spanyolországi építészet. Bp., 1975, Műszaki Könyvkiadó. 214 p. 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
42 | BARI KÁROLY Az üvegtemplom. Folklór és etnográfia 77. Cigány népmesék. Debrecen, 1994, Kossuth Lajos Tudományegyetem. 340 p., 2 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
43 | BARÓTI LAJOS, DR. Ezer év. 4. kiadás. Képek a magyar nemzet történetéből. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) kiadása. 152 p. Kiadói aranynyomásos ill. vászonkötésben. |
44 | BÁRSONY ISTVÁN A szerelem könyve. Bp., 1899, Franklin-Társulat. 266 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
45 | BÁRSONY ISTVÁN Ecce homo. 2. kiadás. Egyetemes Regénytár XII. 9. Bp., 1907, Singer és Wolfner kiadása. 159 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. vászonkötésben. |
46 | BÁRSONY ISTVÁN Élőképek. Bp., é.n., Athenaeum kiadása. 163 p., vízfoltos lapokkal. Kiadói vászonkötésben. |
47 | BARTHAS, C. Élt egyszer Fatimában három kisgyerek. Fordították: Gaál Ottó és Virág Gyula. Bp., 1944, A Jézus Szíve Népleányai Társaság. 219 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
48 | BEBEAU, RENÉ Középkori magyar várak és várromok. Magyarországi várak útikönyve. Bp., 2001, Glória Kiadó. 262 p.,1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
49 | BÉKEFFI ISTVÁN-KELLÉR DEZSŐ Pomócsi kalandjai. Vidám Színpad könyvtára. Illusztrálta: Vogel Eric. Budapest, 1957, Táncsics Könyvkiadó. 148 p.,2 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. (Vogel) papírborítóban. |
50 | BÉLY MIKLÓS Hogyan tanuljunk sízni. Bp., é.n., A szerző kiadása. Lapszámozás nélküli 16 oldal. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
51 | BENEDEK ELEK A jégpáncélos vitéz. 2. kiadás. Bp., é.n., Kairosz Kiadó. 128 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
52 | BERCZELLER ISTVÁN DR. A gyógyító masszázs irányelvei. Bp., [1935], Rózsavölgyi és Társa. 56 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
53 | BERDE MÁRIA Seherezádé himnusza. Berde Mária versei, Gróf Bánffy Miklós illusztrációival. Bp., é.n., Athenaeum Rt.-Erdélyi Szépmíves Céh kiadása. 88 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
54 | BERDJAJEV, NIKOLAJ Az új középkor. Szemlélődések Oroszország és Európa sorsán. Fordították: Lotz János és Sebestyén Géza. Bp., 1935, Pro Christo Diákszövetség Szövétnek kiadóhivatala. 122 p., 3 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, fóliázva. |
55 | BERKES KÁLMÁN A tolvaj élet ismertetése. Bp., 1888, M. Kir. Egyetemi Nyomda. 182 p., 1 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben, amatőr restaurálással. |
56 | BERKÓ ISTVÁN-FÖLD JENŐ Készül a háború. Bp., 1937, Cserépfalvi. 255 p. Vászonkötésben. |
57 | Berlinből jelentik... Összeállította: Kun Andor. A bevezetőt írta: Parragi György. Bp., 1945, Keresztes kiadás. 251 p. Fűzve, kiadói ill. (Csemiczky) papírborítóban, elválló könyvtesttel. |
58 | A berlini csata. Bp., 1944, Centrum Kiadóvállalat. 47 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
59 | BERTHA BULCSU Willendorfi Vénusz. Bp., 1988, Magvető Könyvkiadó. 338 p.,3 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
60 | BERZEVICZKY ALBERT A tájképfestés a XVII. Században. Bp., 1910, Magyar Tudományos Akadémia. 220 p., 2 sztl. lev. Kiadói javított vászonkötésben. |
61 | Berzsenyi Dániel munkái I-II. A magyar nemzet classicus írói. Negyedik folyam. Pest, 1864, Heckenast Gusztáv kiadása. 192 p., 239 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
62 | BETTAUER, H Elszabadult erkölcsök. 2. kiadás. Fordította: Péntek György. Bp., é.n., "Világirodalom" kiadása. 138 p., 3 sztl. lev. Vászonkötésben. |
63 | BETTAUER, H Nagyváros zsidók nélkül. 2. kiadás. Fordították: Ifj. Halmay Elemér és Péntek György. Bp., é.n., "Világirodalom" kiadása. 128 p. Vászonkötésben. |
64 | Betűország harmadik virágos kertje. A Kir. Magy. Egyetemi Nyomda olvasókönyve a fővárosi elemi iskolák harmadik oszt. számára. Bp., é.n., Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. 200 p. Vászonkötésben, felkasírozott papírborítóval, tanulói ceruzás beírásokkal és színezéssel. |
65 | BEY, ESSAD Stalin. Berlin, 1931, Gustav Kiepenheuer Verlag. 439 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
66 | Bibliográfiai lexikon. Szerkesztette: Szolnoki Ernő. Bp., 1943, Vörösváry Kiadóvállalat. 127 p. Kiadói vászonkötésben. |
67 | BIBÓ ISTVÁN Zsidókérdés Magyarországon 1944 után. Holocaust könyvek. Néhány kiegészítő megjegyzés a zsidókérdésről. Bp., 1994, Katalizátor Iroda. 172 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
68 | BIERBAUER VIRGIL A magyar építészet története. Bp., 1937, Magyar Szemle Társaság. 301 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
69 | BIERBAUER VIRGIL A régi Buda-Pest építészete. Bp., 1920, Pfeifer Ferdinánd (Zeidler Testvérek) kiadása. 48 p. Kartonkötésben, felkasírozott papírborítóval. |
70 | BIERBAUM, OTTO JULIUS Kakuk herceg I-III. Egy kéjenc élete, viselt dolgai, nézetei és pokolba jutása. Bp., 1920, Kultúra Könyvkiadó. 367 p.,2 sztl. lev., 286 p.,1 sztl. lev., 325 p.,1 sztl. lev. Egészvászon kötésben. |
71 | BOGNÁR CECIL Mi és mások. A mindennapi élet lélektana. Bp., [1944], Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 349 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
72 | BOGNÁR ELEK A szónoklás és előadás művészete. Márton Lajos rajzaival. Bp., é.n., A szerző kiadása. 198 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, foltos hátlappal. |
73 | BOKOR GUSZTÁV A magyar hivatalos statisztika fejlődése és szervezete. Bp., 1896, Orsz. M. Kir. Statisztikai Hivatal. 247 p. Kiadói vászonkötésben. |
74 | BOLANDEN, KONRAD Feketék és vörösök I-II. Magyaríta: Róka József. Bp., é.n., Dvorzsák János. 248 p., 242 p., 1 sztl. lev. Egybekötve kiadói ill. vászonkötésben. |
75 | BOROS FORTUNÁT DOMOKOS Csíksomlyó, a kegyhely. Csíkszereda, 1994, Pallas-Akadémia. 178 p., 7 sztl. lev. Kiadói aranynyomásos nylkötésben. |
76 | BOROS ZSUZSANNA-SZABÓ DÁNIEL Parlamentarizmus Magyarországon (1867-1944). Bp., 1999, Korona Kiadó. 354 p.,1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
77 | BOUTET, FRÉDÉRIC A vadember és Julius Pingouin. Két kis fantasztikus regény. Fordította: ifj. Bókay János. Bp., é.n., Athenaeum. 195 p. Kiadói vászonkötésben. |
78 | BRÜDER GRIMM Kinder- und Hausmärchen. 130 fametszet Ludwig Richtertől. München, é.n., Bardtenschlager Verlag. 639 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
79 | BRYCE, J. A római szent birodalom. MTA LIV. kötet, 1902-1904 cyclus. Fordította: Balogh Ármin. Bp., 1903, Magyar Tudományos Akadémia kiadása. 501 p. Kiadói vászonkötésben. |
80 | BUCHINGER MANÓ Gestapo-banditák bűnhalmazata. Bp., [1945], A szerző kiadása. 89 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
81 | Budapest küzdelme az új életért. Közrebocsátotta Kővágó József polgármester. Bp., 1946, Budapest Székesfőváros Irodalmi és Művészeti Intézet. 184 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
82 | Budapest Székesfőváros községi és kereskedelmi oktatási intézetei. Bp., 1913, Budapest Székesfőváros. 77 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, javított hátlappal és lapszélekkel. |
83 | Budapest történetének bibliográfiája I. kötet. Általános rész-A legrégibb időktől 1686-ig. Főszerkesztő: Dr. Zoltán József. Bp., 1967, Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár. 630 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
84 | BULVER-LYTTON, SIR EDWARD A diktátor. Bp., é.n., Anonymus Könyvkiadó. 446 p.,1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
85 | BURÁNY BÉLA A juhászok így élnek, úgy élnek I. Bp., [2004], Forum Könyvkiadó. 303 p., 400 példány. Kiadói ill. papírkötésben. |
86 | BURIÁN JÁNOS Magyar-Latin szótár. 2. javított kiadás. Bp., é.n., Franklin Társulat kiadása. 524 p.,2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
87 | BUZÁSI JÁNOS
Az újvidéki "razzia". Bp., 1963, Kossuth Könyvkiadó. 125 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. (Darvas Sándor) papírborítóban. |
88 | CAESAR, EGON CONTE CORTI
Elisabeth. "Die seltsame Frau". Salzburg, 1934, Verlag Anton Pustet. 542 p., 5 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
89 | CAPUAI BOLDOG RAJMUND Sziénai Szent Katalin élete. Fordította: Dr. Diós István. Bp., 1983, Szent István Társulat. 251 p.,32 sztl. lev., 1 térképmelléklet. Kiadói ill. kartonkötésben. |
90 | CARTER, DYSON Oroszország titkos fegyvere. Toronto, é.n., Kanadai Magyar Könyvkiadó. 95 p. Tűzve, kiadói ill. (Gutkin, H. L.) papírborítóban. |
91 | CASANOVA, GIACOMO GIROLAMO Seingalti Casanova Jakab emlékiratai. Fordította: Szász Károly. Bp., 1907, Rozsnyai Károly kiadása. 215 p., 4 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben, restaurált lapokkal. |
92 | CAYLUS GRÓFJA Vilmos kocsis históriája. Régiségek-ritkaságok III. Fordította: Angyal Géza. Reiter László könyvdíszeivel. Bp., 1920, Amicus kiadás. 80 p., 671-es sorszámozással. Kiadói ill. gerinchiányos papírkötésben. |
93 | CAZOTTE, JACQUES A szerelmes ördög. Régiségek-ritkaságok VIII. Fordította: Angyal Géza. Fáy Dezső rajzaival. Bp., 1924, Amicus kiadás. 132 p. 2 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben, gerinc nélkül. |
94 | Charlie Chaplin der Vagabund der Welt. Ein Chaplin-Buch. Wien, 1931, Mein-Film Verlag. 96 p. Kiadói ill. papírkötés amatőr félvászon kötésben. |
95 | CHERBULIEZ, VICTOR Művészet és természet. Fordította : Geőcze Sarolta. Bp., 1924, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. kiadása. 248 p. Kiadói vászonkötésben. |
96 | CIOLKOVSZKIJ, K. E. Séta a holdon. Fordította: Szirmay Marianne. Darvas Sándor rajzaival. Bp., 1958, Móra Ferenc Könyvkiadó. 87 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
97 | COMMAGER, H. S. A második világháború története. Fordította: Máthé Elek. Bp., é.n., Új Idők Irodalmi Intézet (Singer és Wolfner). 514 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. (Szász) papír védőborítóban. |
98 | CONWAY, HUGH Csudás erő. Egy orvos naplójából. Bp., 1905, A Magyar Hírlap kiadása. 118 p. Amatőr félvászon kötésben, elszíneződött lapokkal. |
99 | COOPER, DUFF Talleyrand. Bp., é.n., Singer és Wolfner kiadása. 396 p.,2 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. (Fenyves) papír védőborítóban és tokban. |
100 | Csillagászati és Meteorológia Lexikon. A Búvár könyvei XXI. Szerkesztették: Lassovszky Károly és Réthly Antal. Bp., é.n., Franklin Társulat. 236 p. Kiadói félvászon kötésben. |
101 | CSONKA EMIL A forradalom oknyomozó története 1945-1956. München, 1981. Veritas. 560 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
102 | CSORBA LÁSZLÓ Széchenyi István. Bp., 1991, Officina Nova. 195 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
103 | CSUKA ZOLTÁN Egy égbolt alatt. Érd, 2001, Csuka Zoltán Városi Könyvtár. 219 p. Kiadói papírkötésben. |
104 | CSURKA PÉTER Rab Mátyás szerelme. Bp., 1934. november 29, II. évfolyam 46. szám. Friss Újság színes regénytára. Bp., 1934, Könyv- és Lapkiadó Rt. kiadása. 94 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. viseltes papírborítóban. |
105 | CSURKA PÉTER A vízitündér. Bp., 1936 január 30., IV. évfolyam, 73. szám. Friss Újság színes regénytára. Bp., 1936, Könyv- és Lapkiadó Rt. kiadása. 92 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. viseltes ragasztott papírborítóban. |
106 | DÁNIELISZ ENDRE " Szülőhelyem, Szalonta...". Az Arany János Múzeum kismonográfiái 9. Tanulmányok, esszék Arany János köréből. Nagykőrös, 1992, Arany János Múzeum. 263 p., 8 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
107 | DE GERANDO, A. [ÁGOST] La Transylvanie et ses habitants. I. kötet. Paris, 1845, (Guiraudet et Jouaust.). 427 p., 9 t. (kőnyomat, 2 duplum, 12 t. helyett). Viseltes vászonkötésben. |
108 | DE KRUIF, PAUL Mikroben Jäger. 3. kiadás. Zürich, 1927, Orell Füssli. 350 p., 3 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
109 | DÉRI IMRE Az Angol birodalom igazi arca. Tárgyilagos és izgalmas riport a világtörténelem legnagyobb birodalmának keletkezéséről, átalakulásáról és jelentőségéről. Bp., 1940, Vietorisz Könyvkiadó. 62 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
110 | DÉSI HUBER ISTVÁN Levelek a szülőföldre. Sajtó alá rendezte, az előszót írta és a jegyzeteket összeállította Huber András. Bukarest, 1982, Kriterion. 169 p., 1 lev., 20 t. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
111 | DEZSÉNYI BÉLA-NEMES GYÖRGY A magyar sajtó 250 éve. I. kötet. Bp., 1954, Művelt Nép Könyvkiadó. 287 p. Kiadói félvászon kötésben. |
112 | DISRAELI (LORD BEACONSFIELD) Coningsby vagy az új nemzedék I-II. Bp., 1890, Révai Testvérek kiadása. 329 p., 321 p. Egybekötve félvászon kötésben. |
113 | DONÁSZY FERENC Életünket és vérünket! Regényes történet Mária Terézia korából. Bp., é.n., Hungária Könyvkiadó. 257 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. vászonkötésben. |
114 | DÖRY FERENC DR. Gróf Buttler János házassága. Pécs, 1931, Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó. 148 p. Amatőr vászonkötésben. |
115 | DR. GULYÁS MIHÁLY Gyökereink, képek Kondoros múltjából. 2. bővített kiadás. Kondoros, 2002, Kondoros nagyközség önkormányzata. 191 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
116 | DUNCKER, DORA Ein Liebesidyll Ludwigs XIV. Berlin W., [1913], Verlag von Rich. Bong. 335 p. Kiadói vászonkötésben. |
117 | ECKHARDT SÁNDOR Az ismeretlen Balassi Bálint. Bp., 1943, A Magyar Szemle kiadása. 313 p., 3 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
118 | ECKHART FERENC Bevezetés a magyar történelembe. Tudományos gyűjtemény 6. Pécs, 1921, Danubia kiadása. 169 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
119 | ECKHART FERENC Magyarország története. 9. kiadás. Bp., 1946, Káldor György Könyvkiadóvállalat. 305 p., aláírt. Kiadói félvászon kötésben, ill. (Szász) szakadoztt papír védőborítóban. |
120 | Egri Dalnok. V. füzet, 2. kiadás. Válogatott komoly és víg dalok gyűjteménye. Átírták és kiadták: Zsasskovszky Ferencz és Endre. Egerben, 1889, Szolcsányi Gyula bizománya. 72 p. Félvászon kötésben. |
121 | AZ élet útmutatója. 1200 oldal, 606 mélynyomású képpel, 4 térképpel, 66 szövegközi rajzzal és számos színes műmelléklettel. Bp., 1937, A Pesti Hírlap kiadása. 1187 p. Kiadói vászonkötésben. |
122 | ERCSEY SÁNDOR Arany János életéből. Gyulai Pál előszavával és Arany János hatvan levelével. Bp., 1883, Ráth Mór kiadása. 210 p. a 211-ből. Amatőr félvászon kötésben. |
123 | ERDEI FERENC Magyar város. Bp., é.n., Athenaeum Rt. kiadása. 246 p. Fűzve, kiadói ill. szakadozott, hiányos papírborítóban. |
124 | Erdély története I-III. I. A kezdetektől 1606.-ig, II. 1606-tól 1830-ig, III. 1830-tól napjainkig. Főszerkesztő: Köpeczi Béla. Bp., 1988, Akadémiai Kiadó. 1945 p.+1 térképmelléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
125 | AZ Erdélyi Helikon íróinak anthologiája 1924-1934. Szerkesztette: Kovács László. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh. 396 p. Kiadói jubileumi vászonkötésben. |
126 | AZ erdélyi magyar irodalom bibliográfiája 1929. és 1931. év. Erdélyi tudományos füzetek 31. és 52. szám. Kolozsvár, 1931-1932, Az Erdélyi Múzeum-Egyesület kiadása. 22 p., 19 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. (2 db) |
127 | ERDŐSI KÁROLY Napsütéses Indiában. Újabb, bővített (IV.) kiadás. Úti emlékek. Bp., 1929, Szent István Kiadó. 365 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. gerincsérült vászonkötésben. |
128 | ERHARD, CASPARO Christliches Hausbuch, oder das große Leben Christi, durch ausführliche, kräftige, und andächtige Betrachtungen, Erzählungen, und Gebethe, von dem bitteren Leiden Jesu Christi. Augsburg, 1780, Matthäus Riegers sel. Söhnen. I-XVI., 549 p., 1 sztl. lev., 765 p., 7 sztl. lev., 261p., 1sztl. lev., 7 tábla fametszetes képpel. 1. Nützlicher Zusatz zu dem Leben Christi (549 Seiten), 2. Der andere Theil, Von dem bitteren Leyden unsers Erlösers Jesu Christi (765 Seiten), 3. Grosses Leben Christi, Der erste Theil, Von Christi Leben und Thaten, Lehr, und Wunderzeichen auf Erde (256 Seiten). Korabeli kopottas egészbőr kötésben, a hiányos fametszetes címlapkép amatőr restaurálással. |
129 | ERNST, OTTO DR. Zwölf Monarchen im Exil. Wien, 1932, Phaidon-Verlag. 357 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
130 | ESTERHÁZY PÉTER Bevezetés a szépirodalomba. Bp., 1986, Magvető Kiadó. 473 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
131 | ESTERHÁZY PÉTER Termelési-regény. Bp., 1979, Magvető Kiadó. 473 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
132 | FÁBIÁN BÉLA 6 ló-40 ember. Hadifogoly-feljegyzések. Bp., é.n., Athenaeum kiadása. 329 p., 2 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben. |
133 | FALUDY GYÖRGY Összegyűjtött versei. New York, 1980, Püski. 635 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
134 | FAWCETT, L ESTRANGE Die Welt des Films. Zürich, é.n., Amalthea-Verlag. 230 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
135 | FÁY ANDRÁS Szépirodalmi összes munkái I-II. Pest, 1847, Geibel Károly sajátja. 256 p., 1 t. metszetes címkép, 265 p. Könyvtári félvászon kötésben, régi könyvtári jelzetekkel. |
136 | FAZEKAS ERZSÉBET, GERŐ ERNŐNÉ A felszabadulás útján. Riportkönyv Illés Béla előszavával. Bp., 1945, Faust Imre kiadása. 151 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
137 | FEDDERSEN, JAKOB FRIEDRICH Lehrreiche Erzählungen aus der biblischen Geschichte für Kinder. 4. kiadás. H.n., 1787, k.n. 1 t. (rézm. címkép), 2 sztl. lev., 215 p., 1 sztl. lev. Kopottas egészbőr kötésben. |
138 | FÉJA GÉZA Dózsa György. Bp., 1939, MEFHOSZ Könyvkiadó. 243 p., 5 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
139 | FEJTŐ FERENC A népi demokráciák története. Bp., 1991, Magvető Kiadó. 379 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírkötésben. |
140 | FEKETE GYULA Egy korty tenger. Bp., 1974, Magvető Könyvkiadó. 671 p., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
141 | FEKETE ISTVÁN Barangolások. Csergezán Pál rajzaival. Bp., 1968, Móra Könyvkiadó. 231 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
142 | FEKETE ISTVÁN Bogáncs. Bp., 1961, Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó. 350 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. (Szász Endre) papír védőborítóban. |
143 | FEKETE ISTVÁN Csi. Történetek állatokról és emberekről. Győry Miklós rajzaival. Bp., 1944, Új Idők Irodalmi Intézet Rt. (Singer és Wolfner) kiadása. 251 p., 2 sztl. lev. Félvászon kötésben. |
144 | FEKETE ISTVÁN Tarka rét. Bp., 1973, Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó. 328 p. Kiadói vászonkötésben, ill. (Würtz Ádám) papír védőborítóban. |
145 | Felhők fölött- felhők alatt. Szerkesztette: Kakas József. Bp., 1952, Országos Meteorológiai Intézet kiadása. 318 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. (Gábor Elek) félvászon kötésben. |
146 | Fényesszemű mókus kalandjai. Tündérvásár Könyvtára II. sorozat. Bp., é.n., Pallas Rt. kiadása. 96 p. Fűzve, kiadói ill. (Jeges) papírborítóban. |
147 | FENYŐ MIKSA Az elsodort ország. Naplójegyzetek 1944-1945-ből. Bp., 1946, Révai. 637 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, elválló könyvtesttel. |
148 | FERENCZI SÁNDOR A pszichoanalizis haladása. Értekezések. Bp., 1919, Dick Manó kiadása. 213 p., 1 sztl. lev. Könyvtári félvászon kötésben. |
149 | Filmszínészek. A MAFILM színésztársulata. Bp., 1980, MAFILM kiadása. 124 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
150 | FIRENZUOLA, ANGOLO Szerelmi széphistóriák. Régiségek-ritkaságok V. Fordította: Honti Rezső. Bp., 1922, Amicus kiadás. 136 p. Kiadói ill. (Gróf József) szakadozott papírkötésben. |
151 | FISCHER JENŐ Egy évtized krónikája. Magyar Szó 1944-1994-2004. Újvidék, 2004, Magyar Szó Lapkiadó Kft. 173 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírkötésben. |
152 | FLAMMARION, CAMILLE Stella. Fordította: Tóth Béla. Bp., é.n., Légrády Testvérek. VII p., 414 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
153 | FLAMMARION, CAMILLE Urania. Fordította: Zempléni P. Gyula. Bp., 1896, Minta-antiquarium és Könyvkereskedés. 181 p., 1 sztl. lev. Félvászon kötésben. |
154 | FOGARASI BÉLA Logika. 3. átnézett és bővített kiadás. Bp., 1955, Akadémiai Kiadó. 472 p. Kiadói félvászon kötésben. |
155 | FOGARASI LÁSZLÓ DR. Legérdekesebb kis tavaink. Bp., 1981, Natura. 244 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
156 | FOLYÓIRAT A földgömb I. évf. 2. füzet. Bp.,1929, Magyar Földrajzi Társaság. 41-80 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
157 | FOLYÓIRAT Erdélyi Helikon I. évf. 4. szám. Főszerkesztő: Kisbán Miklós. Kolozsvár, 1928, Erdélyi Szépmíves Céh. 245-324 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
158 | FOLYÓIRAT Fotóművészet 71/1-4. Bp., 1971, A Magyar Fotóművészek Szövetsége. Laponkénti számozás. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
159 | FOLYÓIRAT Magyar Építőművészet 1944. december. Felelős szerkesztő: vitéz Irsy László. Bp., 1944, Magyar Építőművészet kiadóhivatala. 254-274 p.+ melléklet. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
160 | FOLYÓIRAT Magyar Építőművészet VIII. évf. 3. szám. Szerkeszti: Führer Miklós. Bp., 1910, Magyar Építőművészet kiadóhivatala. 32 p., 14 p. hirdetések. Tűzve, kiadói ill. szétesett papírborítóban. |
161 | FOLYÓIRAT Magyar Iparművészet XII. évf. 9. szám. Bp., 1909, Magyar Iparművészeti Társulat. I-VIII. p., 12 sztl. lev., 321-334 p., IX.-XXIV. p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
162 | FOLYÓIRAT Magyar Iparművészet XXIV. évf. 4-6. szám. Szerkeszti: Györgyi Kálmán. Bp., 1921, O. M. Iparművészeti Társulat. 33-76 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
163 | FOLYÓIRAT Magyar Iparművészet XXXVI. évf. 5-6. szám. Szerkeszti: Szablya-Frischauf Ferenc. Bp., 1933, O. M. Iparművészeti Társulat. 81-124 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
164 | FOLYÓIRAT Műemlékvédelem. I. évf. 1 sz., II. évf. 2. sz., III. évf. 1-3. sz. Bp., 1957-1959, Gondolat Könyvkiadó. Laponkénti számozás. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
165 | FOLYÓIRAT Szép szó 32-33. Szerkeszti: Gáspár Zoltán. VIII. kötet 2. füzet, 1939. március-április. Bp., 1939, Pantheon. 81-176 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
166 | FOLYÓIRAT Szép szó 35-36. VIII. kötet 4. füzet, 1939. július-augusztus. Szerkeszti: Gáspár Zoltán. Bp., 1939, Pantheon. 257-352 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
167 | FOLYÓIRAT Tér és forma 1947 1. Szám. Főszerkesztő: Fischer József. Bp., 1947, A Fővárosi Közmunkák Tanácsa. 24 p., 4 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
168 | FOLYÓIRAT Válasz 1947 II. félév. Szerkesztő: Illyés Gyula. VII: évf. 7-12. szám. Bp., 1947, Válasz szerkesztősége. 1-576 p. Egybekötve félvászon kötésben. |
169 | FOLYÓIRAT Válasz VI. évf. 1-3. szám. 1946 október-december. Szerkesztő: Illyés Gyula. Bp., 1946, Válasz szerkesztősége. 1-287 p. Egybekötve félvászon kötésben. |
170 | FÖLDESSY JÁNOS Olimpiai kis lexikon. A fejléceket és a zárórajzokat Szepes Béla rajzolta. Bp., 1956, Ifjúsági Lapkiadó. 158 p. 25 sztl. lev. Kiadói ill. (Vincze Dénes) félvászon kötésben. |
171 | FRAENKEL, HEINRICH Unsterblicher Film. Die grosse Chronik. München, 1956, Kindler Verlag. 471 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír szakadozott védőborítóban. |
172 | FREUD, SIGMUND Az ősvalami és az én. Fordították: Dr. Hollós István és Dr. Dukes Géza. Bp., é.n., Pantheon kiadás. 78 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
173 | FRIEDRICHS, ELSBETH A szem nevelése. Fordították: Hernádfai Krajner Margit és Votyski Antal Dr. Bp., 1929, A fordítok kiadása. 146 p. Kiadói fotóval ill. vászonkötésben. |
174 | FUKÁRI VALÉRIA Egy régi alma mater. A pozsonyi evangélikus líceum és teológiai akadémia utolsó negyven éve (1882-1923). Pozsony, 2003, Kalligram. 139 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
175 | FÜLÖP-MILLER, RENÉ Führer/Schwärmer und Rebellen. München, 1934, F. Bruckmann. 458 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
176 | GÁLL IMRE DR. A budapesti Duna-hidak. Bp., 1984, Műszaki Könyvkiadó. 145 p.,1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
177 | GÁRDONYI GÉZA Pöhölyék. és másféle falusi történetek. 3. kiadás. Bp., é.n., Singer és Wolfner kiadás. 158 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. vászonkötésben, tul. bélyegzőkkel. |
178 | GÁSPÁR MARGIT A fekete császár. Bp., 1983, Szépirodalmi Könyvkiadó. 123 p., 2 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
179 | GÁSPÁR ZOLTÁN Húsz év története. 1918-1938. Bp., 1939, Pantheon kiadás. 354 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
180 | GELEJI DEZSŐ Magyarország 1944-ben. Bp., 1945, Gergely R. Rt. kiadása. 62 p. Fűzve, kiadói ill. (Janovits) papírborítóban. |
181 | GERGELY ÁDÁM Itt végződik Európa - A szovjet. Bp., 1942, Renaissance kiadás. 199 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. (Chy-Dér azaz Rohonyi Károly és Dér Alice) papír védőborítóban. |
182 | GERGELY ENDRE A titokzatos harmadik. Bp., 1936. október 22., IV. évfolyam 92. szám. Friss Újság színes regénytára. Bp., 1936, Könyv- és Lapkiadó Rt. kiadása. 93 p., 2 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. viseltes papírborítóban. |
183 | GERŐ SÁNDOR A törvény nevében. Nagy riport a börtönök világából. Cluj, é.n., Cultura kiadás. 62 p., 1 sztl. lev., dedikált. Könyvtári vászonkötésben, felkasírozott eredeti ill. papírborítóval. |
184 | GINK KÁROLY-CS. TOMPOS ERZSÉBET Grúzia. Kincsek, várak, kolostorok. Bp., 1973, Corvina Kiadó. 89 p., 66 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
185 | GOSZTONYI PÉTER Vlaszov tábornok. Hős, vagy népének árulója? Bp., 1997, Zrínyi Kiadó. 239 p. 12 sztl. lev. Kiadói ill. papírkötésben. |
186 | GÖMÖRI JENŐ TAMÁS Babona, babona, tizenhárom babona. Mindenki Könyvtára 1. sz. Bp., 1948, Mindenki Könyvtára. 66 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
187 | GRANASZTÓI PÁL Ember és látvány városépítészetünkben. Bp., 1972, Akadémiai Kiadó. 271 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
188 | GRATZ GUSZTÁV A forradalmak kora. Magyarország története 1918-1920. Bp., 1935, Magyar Szemle Társaság. 354 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
189 | Grősz József és társai bűnpere. 2. kiadás. Bp., 1951, Művelt Nép Könyvkiadó. 336 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
190 | GUDENUS JÁNOS-SZENTIRMAY LÁSZLÓ Összetört címerek. Bp., 1989, Piremon Kisvállalat Mozaik Kiadói Iroda. 511 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. (Szűcs Édua) papírborítóban. |
191 | GULÁCSY IRÉN Erdély jogán. és más dolgok. Cikkek, karcolatok. Magyart a magyarnak. Magyar regények. XI. évfolyam 1. sz. Bp., [1938], Singer és Wolfner kiadása. 171 p., 21 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
192 | GULYÁS PÁL Az Alföld csendjében. Bp., 1942, Magyar Élet kiadása. 303 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. (Gáborjáni Szabó Kálmán) papír védőborítóban. |
193 | GUNTHER, JOHN Európa igazi képe I.-II. Fordította: Barkóczy István. Pozsony, 1938, Eugen Prager könyvkiadó-vállalat. 315 p.+ 1 térképmelléklet, 310 p. Kiadói vászonkötésekben. |
194 | Gyakorlati szabályzat. A m. kir. honvéd lovasság számára. II. rész. Bp., 1900, Pallas kiadás. 158 p. Kiadói félvászon kötésben. |
195 | GYALUI FARKAS Gróf Teleki Sándor élete. Bp., é.n., Franklin-Társulat. 111 p. Amatőr vászonkötésben, felkasírozott borítóval. |
196 | GYARMATHY LÁSZLÓ Török földön. Bp., 1983, Képzőművészeti Kiadó. 185 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
197 | GYENES ISTVÁN Gestapo. Hitler vérebei. Bp., é.n., Magyar Téka. 80 p. Tűzve, kiadói ill. (Szász) papírborítóban. |
198 | Gyermekjátékok. Szerkesztették: Bartók Béla és Kodály Zoltán. Bp., 1951, Magyar Tudományos Akadémia. 934 p., 17 sztl. lev., 68 fotóval. Kiadói viseltes vászonkötésben. |
199 | HAJDÚ ERNŐNÉ Főzzünk okosan. 2. kiadás. Szöts Jenő rajzaival. Bp., 1940, Officina. Amatőr papírkötésben. |
200 | HAJDU JÁNOS-C. TÓTH BÉLA Der Volksbund in Ungarn. Bp., 1962, Pannonia Verlag. 66 p. 9 sztl. lev. Kiadói ill. papírkötésben. |
201 | HALÁSZ ZOLTÁN Gasztronómiai kalandozások Európában. 2. bővített kiadás. Bp., 1980, Panoráma. 437 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
202 | HANÁK TIBOR Az elmaradt reneszánsz. A marxista filozófia Magyarországon. München, 1979, Európai Protestáns Magyar Szabadegyetem (Bern) kiadása. 423 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
203 | HANS SACHS Farsangi komédiái. Régiségek-ritkaságok VI. Fordította: Angyal Géza. Bp., 1923, Amicus kiadás. 103 p., vágatlan példány. Kiadói ill. papírkötésben. |
204 | Hargita Emlékkönyv 1. Szerkesztette: Ferencz Imre. Csíkszereda, 2008, Hargita Népe. 224 p., 8 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
205 | HARKÁNYI EDE Babonák ellen. Kísérlet az erkölcsi világ gazdasági alapjainak meghatározására. Bp., 1907, Grill Károly Könyvkiadóvállalat. 305 p. Kiadói vászonkötésben, tintás ajándékozási bejegyzéssel. |
206 | Hasznos és kártékony állatainkról I-II. I. rész: Emlősök, madarak, hüllők. Írta: Gr. Lázár Kálmán. II. rész: Halak. Írta: Kriesch János. Budapest, 1874-1876, Szent István Társulat. Reprint: Bp., 1988, Állami Könyvterjesztő Vállalat. 132 p., 149 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
207 | A határban a Halál kaszál. Fejezetek Prónay Pál naplójából. Bp., 1963, Kossuth Könyvkiadó. 384 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. (Gáll Gyula) kartonkötésben. |
208 | HEGEDÜS GYULA Emlékezések. Bp., 1923, Légrády Testvérek kiadása. 105 p. Félvászon kötésben Markaly Gábor könyvjegyével. |
209 | HEINEKEN, PH. Lawn Tennis. 6. kiadás. Stuttgart, é.n., Gustav Weise Verlag. 115 p. Hozzá: Simon, von Dr. Hans - Tennis als Sport und Spiel. Leipzig, 1932, Hachmeister & Thal. 47 p., 8 sztl. levél. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Kiadói félvászon kötésben. |
210 | HÉJJNÉ DÉTÁRI ANGÉLA Régi magyar ékszerek. Bp., 1965, Corvina Kiadó. 53 p., 3 sztl. lev., 24 kép melléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadozott papír védőborítóban. |
211 | HENNYEY GUSZTÁV Magyar erőfeszítések a második világháború befejezésére. Széchenyi Könyvtár 9. Köln, 1965, Széchenyi Kör. 52 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
212 | HERCEGH GÉZA Das Buch von Ungarn und Budapest. Was nicht im "Baedeker" steht. Feiks Jenő rajzaival. München, 1928, R. Pipper & Co. 239 p. Kiadói félvászon kötésben. |
213 | HERMANN IMRE DR. Az ember ősi ösztönei. Összehasonlító vizsgálatok a pszichoanalizis és a főemlősök biológiája alapján. Bp., 1943, Pantheon kiadás. 291 p., 6 sztl. lev., XVI. Kiadói félvászon kötésben. |
214 | HESSE, HERMANN Sziddhártha. Fordította: Turóczi József. Bp., é.n., Genius kiadás. 136 p. Sérült kiadói vászonkötésben. |
215 | HEVESI IVÁN A magyar fotóművészet története. Bp., 1958, Bibliotheca Kiadó. 244 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
216 | HILAIRE, BARTHÉLEMY-SAINT A philosophia viszonya. MTA új folyam I. kötet. A természettudományhoz és a valláshoz. Bp., 1890, Magyar Tudományos Akadémia. 196 p., az utolsó (könyvjegyzék) lap javított. Kiadói vászonkötésben. |
217 | HINO, ASHIHEI Jelentenivalónk nincs. Egy japán katona feljegyzései. Fordította: Ruzicska Mária. Bp., é.n., Singer és Wolfner kiadása. 383 p. Kiadói félvászon kötésben. |
218 | HOFFMANN, E.T.A. Az ördög bájitala. Fordította: Kolozsvári Grandpierre Emil. Bp., é.n., Franklin Társulat. 256 p. Kiadói félvászon kötésben. |
219 | HOLBACH, P. H. A leleplezett kereszténység. vagy a keresztény vallás alapelveinek és hatásainak vizsgálata. Fordította: Gáspár Endre. Bp., 1949, Hungária Könyvkiadó. 117 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
220 | HOLLÓ SZILVIA ANDREA Budapest régi térképeken 1686-1896. Bp., 1994, Officina Nova. 85 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. beszakadt papír védőborítóban. |
221 | Homerosi világ. A reáliák összefoglalása, segédkönyv az Ilias és Odysseia olvasásához. Összeállította: Csengeri János Dr. Bp., 1903, Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). 226 p., 1 sztl. lev. Könyvtári. félvászon kötésben. |
222 | HORABBIN, J. F. Európa történetének térképe. A II. századtól a XX. Századig. Bp., 1936, Faust Imre Könyvkiadó. 159 p. Fűzve, kiadói ill. (Sebes) papírborítóban. |
223 | HORVÁTH VERA Az indiai művészet évezredei. Bp., 1980, Corvina Kiadó. 57 p., 73 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
224 | HOUBEN, H. H. A déli sark meghódítása. Fordította: Juhász Vilmos. Bp., é.n., Athenaeum kiadása. 302 p.,1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
225 | HOUBEN, H. H. Az északi sark felfedezése. Fordította: Juhász Vilmos. Bp., é.n., Athenaeum kiadása. 271 p. Kiadói vászonkötésben. |
226 | HUTTKAY LIPÓT, DR. Mikes Kelemen törökországi levelei. Az Egri Érsekmegyei Könyvtár eredeti kézirati kincseiből. Eger, 1905, Egri Érsekmegyei Könyvtár. 63 p., 5 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben. |
227 | ILLÉS ENDRE Homokóra. Komédia és erkölcsrajz. Három felvonás. Bp., 1962, Szépirodalmi Könyvkiadó. 107 p.,1 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben. |
228 | ILLYÉS GYULA-REISMANN JÁNOS Balaton. Bp., 1962, Corvina Könyvkiadó. 177 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
229 | Imrédy Béla a vádlottak padján. Párhuzamos archívum. Szerkesztette: Sipos Péter. Bp., 1999, Osiris-Budapest Főváros Levéltára. 616 p., 4 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
230 | István király emlékezete. Szerkesztette: Katona Tamás. Bp., 1973, Magyar Helikon. 84 p., 18 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
231 | JAJCZAYNÉ KANYÓ ERZSÉBET A keleti szőnyeg. Bp., é.n., Szent István Társulat kiadása. 100 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
232 | JALMARI, JAAKKOLA A finnek története. Bp., é.n., A Magyar Történelmi Társulat kiadása. 144 p. + térképmelléklet. Kiadói félvászon kötésben. |
233 | JANKOVICH JÚLIA Ferenczy Noémi. Bp., 1983, Corvina Kiadó. 66 p., 53 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
234 | JERUSALEM, ELSE A szent skarabäus. Fordította: Kunfi Zsigmond. Bp., 1911, Népszava könyvkereskedés kiadása. 494 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
235 | A jó társaság modora. Írta: egy nagyvilági hölgy (Wohl Janka). Bp., 1894, Athenaeum R. Társulat kiadása. 312 p., 9 sztl. lev. Kiadói dombornyomásos viseltes vászonkötésben. |
236 | Jóga-torna. Összeállította: Király Dezső. Bp., 1944, A szerző kiadása. 136 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
237 | JÓKAI MÓR Petőfi Sándorról. Bp., 1902, Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai) kiadása. 64 p. Hozzákötve: Dóczi Lajos - Csokonai. Bp., 1902, Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai) kiadása. 53 p.,1 sztl. lev. Félvászon kötésben. |
238 | JÓSIKA MIKLÓS Regény és regény-itészet. 1. kiadás. Írta Eszther sat. szerzője. Regényei 1850-től álnéven jelentek meg. A honi kritika erősen bírálta műveit - válaszul írta a Regény és regényitészet c. kötetben kiadott vitairatait. Pest, 1859, Pfeifer Ferdinánd (Emich Gusztáv tulajdona). 172 p. Kiadói papírkötés amatőr félvászon kötésben, címoldalakon tintás beírással és javítással. |
239 | JÓSIKA MIKLÓS, BÁRÓ Az aranykönyv titka. Százezrek könyve. Bp., é.n., Hungária Nyomda Rt. 32 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
240 | JÓZSEF KARDINAL MINDSZENTHY Erinnerungen. Frankfurt, 1974, Verlag Ullstein. 438 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
241 | JUSTH ZSIGMOND A pénz legendája. Gányó Julcsa. Magyar regényírók képes kiadása, 53. kötet. Tull Ödön rajzaival. Bp., 1905, Franklin-Társulat. 246 p., 1 sztl. lev. Kiadói aranynyomásos vászonkötésben. |
242 | K(ÖNYVES). TÓTH KÁLMÁN A munka bajnokai. Bp., 1887, Révai Testvérek kiadása. 295 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
243 | KÁDÁR ZSOMBOR Erdővédelem. Bukarest, 1956, Mezőgazdasági és Erdészeti Állami Könyvkiadó. 255 p. Kiadói ill. papírkötésben. |
244 | KäFER ISTVÁN Az Egyetemi Nyomda négyszáz éve [1577-1977]. Bp., 1977, Magyar Helikon. 247 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
245 | KAHN, ARTHUR D. Árulás. Fordította: Gábor Jozefa. Bp., 1951, Szikra. 207 p. Kiadói félvászon kötésben. |
246 | Kalevala. Fordította: Vikár Béla. Bp., 1962, Európa Könyvkiadó. 621 p. 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
247 | KÁLMÁN JENŐ Sicc a cirkuszban. Tankó Béla rajzai. Bp., é.n., Minerva. Lapszámozás nélkül, 48 oldal. Kiadói ill. kartonkötésben. |
248 | KÁLMÁN JENŐ Sicc meseországban. Tankó Béla rajzai. Bp., 1966, Minerva. Lapszámozás nélkül. (44 oldal). Kiadói ill. kartonkötésben. |
249 | KALMÁR ZOLTÁN DR. Jó gombák és felhasználásuk. Bp., 1960, Mezőgazdasági Kiadó. 168 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
250 | KÁNYÁDI SÁNDOR Szürkület. Versek 1970-1977. Bukarest., 1978, Kriterion Könyvkiadó. 132 p., 2 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben. |
251 | KÁPLÁR LÁSZLÓ Ismerjük meg a numizmatikát. Pénzek-érmek-gyűjtők. Bp., 1984, Gondolat. 338 p., 3 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
252 | KARÁCSONY BENŐ Napos oldal. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh. 193 p., 1 sztl. lev. Kiadói jubileumi vászonkötésben. |
253 | KARÁCSONY SÁNDOR A magyar észjárás. Magyar Hírmondó. Bp., 1985, Magvető Könyvkiadó. 561 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben. |
254 | KARGER-DECKER, BERNT Der Film-Spiegel der Welt. h.n., é.n., Jugendbuch Verlag Ernst Wunderlich. 116 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
255 | KARSAI ELEK "Országgyarapítás"-országvesztés I.-II. Bp., 1961, Kossuth Könyvkiadó. 167 p., 6 sztl. lev., 263 p., 6 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. (Nagy Béla) papírborítókkal egybekötve, félvászon kötésben. |
256 | KARSAI ELEK- PINTÉR ISTVÁN Darutollasok. Szegedtől a Királyi Várig. Bp., 1960, Zrínyi Kiadó. 255 p., 8 sztl. lev. Könyvtári félvászon kötésben, felkasírozott papír borítóval. |
257 | KASSÁK LAJOS Egy kosár gyümölcs. 1. kiadás. Bp., 1939, Dante Könyvkiadó. 223 p. Kiadói vászonkötésben. |
258 | KELEMEN LAJOS Művészettörténeti tanulmányok I-II. Bukarest, 1984, Kriterion Könyvkiadó. 405 p., 1 sztl. lev., 292 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
259 | KELEMEN VIKTOR Halálmadár. Bp., 1937. május 6, V. évfolyam, 108. szám. Friss Újság színes regénytára. Bp., 1937, Könyv- és Lapkiadó Rt. kiadása. 92 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. viseltes papírborítóban. |
260 | KEREKESHÁZY JÓZSEF Apponyi. Bp., 1943, Singer és Wolfner. 292 p. Kiadói félvászon kötésben. |
261 | KEREKESHÁZY JÓZSEF Az igazi Kemál. Egy köztársaság születése. Bp., [1943.], Pantheon. 304 p. Kiadói ill. szakadozott papírkötésben. |
262 | A keresztény művészet lexikonA. Szerkesztette: Jutta Seibert. Bp., 1980, Corvina. 328 p., 2 sztl. lev. Kiadói nyl-kötésben, ill. papír védőborítóban. |
263 | KERESZTURY DEZSŐ Féktelen idő. Bp.-Ungvár, 1994, Örökségünk Alapítvány. 215 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
264 | KERESZTURY DEZSŐ Híres magyar könyvtárak. Bp., 1982, RTV-Minerva. 138 p. 3 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
265 | KIRCHNER GYULA Hét hónap szovjet-szolgálatban. Bp., 1932, Dante Könyvkiadó. 164 p. Kiadói ill. papírkötésben. |
266 | KISS BALÁZS-BODA ZSOLT Politika az interneten. Bp., 2005, Századvég Kiadó. 251 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírkötésben. |
267 | KISS GÁBOR Várak, várkastélyok, várhelyek Magyarországon. Utazások a múltban és a jelenben. Bp., 1984, Panoráma. 591 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
268 | KISS JÓZSEF Legendák a nagyapámról. Első teljes kiadás. Bp., 1926, kiadják Kiss József gyermekei. 94 p. Papírkötésben. |
269 | Klasszikus Arany Biblia. I. kötet. Az üdvnek ó- és új-szövetségi történelme rendszeres előadásban. Irta (összeáll.) Dedek Crescens Lajos és Hock János. Előszóval ell. Vaszary Kolos és Császka György. Lipcse - Bp. - Bécs, [1897], Herzig Miksa. 2 sztl. lev. 3 t. (ebből 1 díszcímlap), 3 sztl. lev., 268 l. 61 t. (chromolith., színes, feliratozott hártyapapírral, néhány szakadozott és hiányos.). Keretdíszes oldalakkal. Kiadói, aranyozott, dombornyomással díszített egészbőr-díszkötésben, a kötéstáblán festett címképpel, sarkain veretes talpdíszen csiszolt üvegdísszel, sárgaréz csattal, körül aranymetszéssel. |
270 | KLENGEL-BRANDT, EVELYN Utazás az ókori Babilonba. Fordította: Tarnói Judit. Bp., 1972, Corvina Kiadó. 255 p. Kiadói vászonkötésben. |
271 | Knaurs Buch vom Film. von Rune Waldekranz und Verner Arpe. 600 Bilder, 350 Biographien der Weltstars. München, 1956, Droemersche Verlagsanstalt. 143 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
272 | KODOLÁNYI JÁNOS A csend országa. Nemzeti Könyvtár 83.-84. szám. Finnországi élmények. Bp., é.n.,Stádium Sajtóvállalat. 127 p. Fűzve, kiadói ill. (Fáy Dezső) papírborítóban. |
273 | KODOLÁNYI JÁNOS Jajgatunk és kacagunk. Bp., é.n., Athenaeum kiadása. 242 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírkötésben. |
274 | KOLB JENŐ Régi játékkártyák. Magyar és külföldi kártyafestés XV.-XIX. század. Bp., 1939, Hungária könyvek 6. , Reprint: Bp., 1984. Állami Könyvterjesztő Vállalat. 78 p., 5 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
275 | KONEK SÁNDOR DR. Egyházjogtan kézikönyve. 8. kiadás. Bp., 1900, Franklin Társulat. 630 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
276 | KOROM MIHÁLY A fasizmus bukása Magyarországon. Bp., 1961, Kossuth Könyvkiadó. 266 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. (Nagy Béla) papír védőborítóban. |
277 | A korona kilenc évszázada. Történelmi források a magyar koronáról. Szerkesztette: Katona Tamás. Bp.,1979, Magyar Helikon. 454 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, javított ill. papír védőborítóban. |
278 | KÓS KÁROLY Az országépítő. Bp., 1934, Erdélyi Szépmíves Céh. 438 p. Kiadói jubileumi halinakötésben. |
279 | KÓS KÁROLY Erdély. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh. 88 p., 56 sztl. lev. Kiadói jubileumi vászonkötésben. |
280 | KOVÁCS JÁNOS Kuruczok és labanczok. Bp., 1906, Magyar Kereskedelmi Közlöny Hírlap- és Könyvkiadó Vállalat. 141 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
281 | KOZOCSA SÁNDOR Bevezetés a bibliográfiába. Bp., 1939, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 115 p. Fűzve, kiadói fóliázott papírborítóban. |
282 | KÖSZEGHI, STANISLAUS Institutiones theologicae. Agriae, 1761, C.J. Bauer. 23 sztl. lev., 496 p. Kopottas egészbőr kötésben. |
283 | KÖSZEGI IMRE Budavár ostroma 1945. Bp., 1945, Müller Károly Könyvkiadóvállalat (ezelőtt: Gábor Áron Könyvkiadó.). 95 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. (Bánó Endre) papírborítóban. |
284 | KŐSZEGI IMRE Budavár ostroma 1945. Bp., 1945, Müller Károly (ezelőtt: Gábor Áron) Könyvkiadóvállalat. 94 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. (Bánó Endre) papírborítóban. |
285 | KŐVÁGÓ LÁSZLÓ "Szíveskedjék bizalmasan kezelni!". Munkások a Horthy-rendszerben. Bp., 1961, Kossuth Könyvkiadó. 93 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. (Komádi István) papírborítóban. |
286 | KRIVELJOV, I. Könyv a bibliáról. Fordította: Hetényi Pál. Bp., 1960, Kossuth Könyvkiadó. 410 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. (Görög Lajos) papír védőborítóban. |
287 | KRÚDY GYULA Aranykéz utcai szép napok. Major Henrik fametszeteivel. Békéscsaba, 1916, Tevan Adolf könyvnyomdája. 208 p., 2 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
288 | KUN ANDOR Enyhítő körülmények Magyarország bűnperében. Bp., é.n., A szerző kiadása. 79 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
289 | KÚNOS IGNÁC Nippon ország naposkertje. Japán népmesék. Bp., [1923], Athenaeum kiadása. 244 p. Kiadói ill. (Fáy Dezső) javított kartonkötésben, krétázott vízfoltos lapokkal. |
290 | KUNT ERNŐ Az utolsó átváltozás. A magyar parasztság halálképe. Budapest, 1987, Gondolat. 300 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
291 | KURUCZ GYULA Étienne Hajdu. Bp., 1989, Corvina Kiadó. 79 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
292 | Kutyák, ebek + egyebek. Sajdik Ferenc rajzai. Szerkesztette: Láng Róbert. Bp.-Székesfehérvár, 1990, Tudor Könyv és Lapkiadó Kft. 132 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírkötésben. |
293 | KÜRENBERG, JOACHIM VON Fritz von Holstein a szürke eminenciás. Fordította: Ákos Miklós. Bp., é.n., Stílus Könyvkiadó. 254 p. Kiadói vászonkötésben, ill. (Kemény) beszakadt papír védőborítóban. |
294 | KÜRENBERG, JOACHIM VON Háború a Földközi tengeren. Bp., 1939, Dante Könyvkiadó. 318 p., 1 sztl. lev., 1 térképmelléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
295 | KÜRENBERG, JOACHIM VON Mire a falevelek lehullanak. II. Vilmos császár élete és kora. Bp., 1943, Pharos Könyvkiadó. 504 p. Kiadói gerincsérült kartonkötésben, ill. szakadt papír védőborítóban. |
296 | LÁCZER DÉNES, DR. Szináji tűzvarázs. Hitszónoklatok. Dr. Láczer Dénes beszédei. Bp., é.n., A szerző kiadása. 144 p., dedikált. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, régi könyvtári jelzetekkel. |
297 | LACZKÓ MIKLÓS Nyilasok, nemzetiszocialisták 1935-1944. Bp., 1966, Kossuth Könyvkiadó. 347 p. 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
298 | LAJTA EDIT Korai francia festészet. Bp., 1973, Corvina Kiadó. 27 p., 50 sztl. lev., 48 színes képmelléklettel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
299 | LAKATOS ÉVA A magyar színházi folyóiratok bibliográfiája 1778-1948. Bp., 1993, Orsz. Színháztörténeti Múzeum és Intézet. 483 p.,1 sztl. lev. Kiadói papírkötésben. |
300 | LAKATOS LÁSZLÓ Panoptikum. Bp., é.n., A Nagyharang kiadóhivatala. 126 p., 1 sztl. lev. Amatőr vászonkötésben. |
301 | LAKATOS VINCE Árva népem. Bp., [1942], Stádium. 224 p. 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. (Szűcs Pál) papír védőborító előlappal. |
302 | LÁZÁR BÉLA DR. A magyar művészet jövője. Bp., 1916, Dick Manó kiadása. 176 p. Fűzve, kiadói ill. (Aczél Henrik) papírborítóban. |
303 | LÉVAI JENŐ A hősök hőse. . . ! Bajcsy-Zsilinszky Endre a demokrácia vértanúja. Bp., 1945, Müller Károly kiadása. 108 p. Fűzve, kiadói, szakadt ill. papírborítóban. |
304 | LÉVAI JENŐ Horogkereszt, kaszáskereszt, nyilaskereszt. Bp., 1945, Müller Károly kiadása. 124 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. (Bánó Endre) papírborítóban. |
305 | A lipcsei per. Dimitrov okiratai, levelei és feljegyzései. Bp., 1950, Szikra Könyvkiadó. 224 p. Félvászon kötésben. |
306 | LLADA, JOSE PARDO Castro táborában. Bp., 1961, Kossuth Könyvkiadó. 167 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
307 | LOMBROSO, CESARE Lángész és őrület. Genio e follia. Fordította: Dr. Szabó Károly. Bp., 1906, Vass József Könyvkiadóhivatala. 199 p. Félvászon kötésben. |
308 | LORÁND IMRE Budapest 1944. március 19. (Sztójai), 1944. október 15. (Szálasi), 1945. január 18. (Malinovszki). Antifasiszta könyvsorozat 1. Száma. Bp., é.n., International kiadás. 29 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
309 | LOVÁSZY KÁROLY Gyenge Szovjet. Egy csendes ellenforradalmár megfigyelései. Bp., [1919], "Bristol" könyvnyomda kiadása. 95 p. Fűzve, kiadói papírborító félvászon kötésben. |
310 | LŐRINC ZSUZSA A náci csizma nyomában. Bp., 1961, Kossuth Könyvkiadó. 123 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. (Nagy Béla) papírborítóban. |
311 | LŐRINCZY GYÖRGY Magyar csodák. Nemzeti irodalmunk mesterei. Bp., 1935, Singer és Wolfner kiadása. 198 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
312 | LUKÁCS LÁSZLÓ-SZEPESI GYÖRGY Népstadion. Bp., 1973, Sportpropaganda Vállalat. 48 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
313 | LUKIANOS Szép lányok egymásközt. Régiségek-ritkaságok I. Fordította: dr. Révay József. Leidenfrost Sándor könyvdíszeivel. Bp., 1920, Amicus kiadás. 84 p., sorszámozatlan példány. Kiadói ill. foltos papírkötésben. |
314 | LYKA KÁROLY Magyar művészélet Münchenben 1867-1896. Bp., 1951, Művelt Nép Könyvkiadó. 86 p., 1 sztl. lev., XVI p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
315 | MACÉ JÁNOS Egy falat kenyér története. 4. kiadás. Levelek az ember életéről. Bp., 1912, Franklin-Társulat. 173 p. 1 sztl. lev. Könyvtári vászonkötésben. |
316 | MACHRAY, ROBERT Kártyázás közben. Londoni detektívtörténet. Bp., é.n., Magyar Kereskedelmi Közlöny Hírlap- és Könyvkiadó Vállalat kiadása. 205 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, gerincsérüléssel. |
317 | MADERSPACH VIKTOR A románok nyomában. Budapest, [1940.] Stádium. 270 p. + 1 kihajtható térképvázlat. Kiadói félvászon kötésben, ill. (gebhardt azaz Gönczi-Gebhardt Tibor) szakadt papír védőborítóban. |
318 | A Magyar Athlétikai Szövetség 1938 évi évkönyve. Bp., 1938, A Magyar Athlétikai Szövetség. 137 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
319 | MAGYAR BÁLINT A Vígszínház története. Bp., 1979, Szépirodalmi Könyvkiadó. 545 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
320 | A magyar békeföltételeK. A békejegyzék alapján feldolgozta: Balassa József. Bp., 1920, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. kiadása. 86 p.+ 1 térképmelléklet. Félvászon kötésben. |
321 | A magyar filmszakirodalom bibliográfiája (1895-1970). 1. könyvek. Összeállította: Szathmáry Gézáné. Bp., 1973, Magyar Filmtudományi Intézet és Filmarchívum. 99 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
322 | Magyar fotoművészet 1962. Szerkesztette: D. Fehér Zsuzsa dr. Bp., 1961, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalat. 15 p., 66 sztl. lev., 128 fotóval. Kiadói félvászon kötésben. |
323 | MAGYAR IMRE- GYŐRFFY-VILLÁM ANDRÁS Iskolalovaglás. Spanyol lovasiskola Magyarországon. Bp., 1988, Mezőgazdasági Kiadó. 167 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
324 | Magyar Színházművészeti Lexikon. Főszerkesztő: Székely György. Bp., 1994, Akadémiai Kiadó. 882 p., 3 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
325 | MAGYAR ZOLTÁN A liliomos herceg. Szent Imre a magyar kultúrtörténetben. Bp., 2000, Európa Könyvkiadó. 169 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
326 | A mai magyar nyelv rendszere. Leíró nyelvtan. II. kötet : Mondattan. Szerkesztette: Tompa József. Bp., 1962, Akadémiai Kiadó. 579 p., Deme László, Farkas Vilmos, Imre Samu, Károly Sándor, Bokor Éva, H. Molnár Ilona és Tompa József szerzők dedikálásával. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
327 | MAJOR MÁTÉ Vágó Péter. Architektúra könyvsorozat. Bp., 1982, Akadémia Kiadó. 26 p., 27 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
328 | MAKKAI JÁNOS Szép közélet. Bp., é.n., Singer és Wolfner Irodalmi Intézet kiadása. 194 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
329 | MALONYAY DEZSŐ A magyar nép művészete. 3. kötet. A balatonvidéki magyar pásztornép művészete. Bp., 1911, Franklin Társulat. Reprint (Bp., 1985, Helikon Kiadó). 304 p.,2 sztl. lev. Kiadói ill. vászonkötésben, ill. papírtokban. |
330 | MANN, THOMAS Wälsungvér. Fordította: Fenyő László. Bp., 1937, Renaissance kiadás. 98 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
331 | MÁRAI SÁNDOR Ami a Naplóból kimaradt. 1945-1946, 1947, 1948, 1949, 1951-1952, 1953-1955. Toronto-Canada, 1991-2003, Vörösváry Publishing Co. kiadása. 335 p., 285 p., 248 p., 280 p., 340 p., 302 p. Kiadói papírkötésben. |
332 | Mária Terézia leánygimnázium értesítője. Az 1932-1933. iskolai évről. Bp., 1933, Az iskola igazgatósága. 67 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
333 | MARKÓ ÁRPÁD Elfelejtett magyar hadvezérek. Nemzeti Könyvtár 143-144. Szám. Bp., 1944, Stádium Sajtóvállalat. 128 p. Tűzve, kiadói ill. (Jeges) papírborítóban. |
334 | Márton Áron emlékkönyv. születésének 100. Évfordulóján. Szerkesztette: Dr. Marton József. Kolozsvár, 1996, Gloria Kiadó. 248 p., 8 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
335 | Mattioni Eszter. Szekszárd, 1990, Wosinszky Mór Megyei Múzeum. 25 p., 29 sztl. lev., 14 ff. és 54 színes képmelléklettel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
336 | A Mátyás-Graduale. Bp., 1980, Magyar Helikon/Corvina. 146 p., 1 sztl. lev., számozott példány (5200-ből a 4750.). Kiadói nyl-kötésben, ill. papír védőborítóban, melléklet nélkül. |
337 | A mauthauseni hóhér vallomása. A hiteles vallomási jegyzőkönyvek magyar fordítása. Bp., é.n., Loránd Lajos kiadása. 20 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
338 | MÉCS LÁSZLÓ Rabszolgák énekelnek. Versek. 2. kiadás. Berlin, 1925, Ludwig Voggenreiter Verlag. 144 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. (Tichy) viseltes gerincsérült papírkötésben. |
339 | Mecsek. Útikalauz. Szerkesztette: Oppe Sándor Dr. Bp., 1959, Sport Lap- és Könyvkiadó. 340 p. + 2 térképmelléklet. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
340 | Megfeszíttetve, de meg nem törve. A dabas-sári katolikus iskola kálváriája. Sári, 1996, Szent János Alapítvány. 244 p., 10 sztl. lev. Kiadói ill. papírkötésben. |
341 | MENGER, ANTAL (ANTON) A jövő állama. Szociológiai könyvtár. Fordította: Dr. Ormos Ede. Bp., 1908, Athenaeum kiadása. 209 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
342 | MEZŐ FERENC, DR. Az újkori olimpia. Bp., 1956, Sport Lap- és Könyvkiadó. 407 p. Kiadói ill. papírkötésben. |
343 | MEZŐ FERENC, DR. Olimpiai kalauz. Bp., 1936, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. 317 p. 1 sztl. lev. Kertész Ferencnek dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. (Horváth Jenő) szakadozott papír védőborítóban. |
344 | MIKES IMRE (GALLICUS) Reflektor. München, 1977, "Griff" Verlag kiadása. 247 p. Kiadói papírborítóban. |
345 | MILLS, C. WRIGHT Az uralkodó elit. Fordította: Kaposi Tamás. Bp., 1962, Gondolat. 451 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. (Sebők Lajos) papír védőborítóban. |
346 | MILOTAY ISVÁN Az ismeretlen Magyarország. Bp., é.n., Genius kiadása. 222 p., 1 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben. |
347 | Mindszenthy József a Népbíróság előtt. Bp., 1949, Állami Lapkiadó kiadása. 186 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
348 | MISKOLCZY GYULA A kamarilla a reformkorszakban. Bp., é.n., Franklin Társulat. 228 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
349 | Mítoszok nyomában... Mítoszképzés és történetírás a Duna-tájon. Bp., 2004, ELTE Román Filológiai Tanszék. 357 p.,1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
350 | Mohács emlékezete. 3. bővített kiadás. Szerkesztette: Katona Tamás. Budapest, 1987, Európa Könyvkiadó. 283 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
351 | MOJZER MIKLÓS M S mester passióképei. Az Esztergomi Keresztény Múzeumban. Bp., 1976, Magyar Helikon. 38 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
352 | MOLNÁR ÁKOS A császár dajkája. Budapest, [1935], Dante kiadás. 592 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
353 | MOLNÁR FERENC Az aruvimi erdő titka. és egyéb szatírák. Bp., é.n., Légrády Testvérek kiadása. 226 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. javított papírborítóban. |
354 | MOLNÁR FERENC Kis hármaskönyv I.-III. Bp., 1914, Franklin Társulat. 132 p., 130 p., 124 p. Kiadói félbőr kötésben, vászonborítású papírtokban. |
355 | MOLNÁR ISTVÁN A szőlőművelés és borászat kézikönyve. Bp., 1883, Athenaeum R. Társulat kiadása. 384 p., 10 oldal hiányzik a 394-ből. Félvászon kötésben. |
356 | MOLNÁR JÓZSEF A betű szolgálatában. Negyven év az Új Látóhatár és a nyugati magyar irodalomért. Bp., 2002, Argumentum. 385 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
357 | MOÓR GYULA Bevezetés a jogfilozófiába. Filozófiai Könyvtár III. Bp., 1923, Pfeifer Ferdinánd (Zeidler Testvérek) kiadása. 356 p., "Klebersberg Kunó gróf vallás- és közoktatásügyi miniszter úrnak" dedikálva. Kiadói vászonkötésben. |
358 | MOÓR GYULA Tegnap és holnap között. Bp., 1947, Révai. 172 p., dedikált. Kiadói félvászon kötésben, papír védőborítóban. |
359 | MÖSSMER PÁL, DR. A német tudományos szociálizmus. Bp., 1908, Grill Károly Könyvkiadóvállalat. 310 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
360 | MUNK KÁROLY DR. A fegyverszüneti szerződéstől a szocialista hadseregig. Bp., 1964, Zrínyi Katonai Kiadó. 252 p., 2 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
361 | Munkácsy Mihály képei. Ez a könyv Munkácsy Mihály ama festményeinek másait foglalja magában, amelyeknek regényét Harsányi Zsolt írta meg Ecce Homo című művében. Bp., é.n., Singer és Wolfner kiadása. 158 p. Egészbőr kiadásban. |
362 | Műemlékeink (várak). H. Takács Marianna - A sárvári vár, Dercsényi Dezső és Gerő László - A sárospataki Rákóczi-vár, Galván Károly - Az egri vár, Gerő László - A siklósi vár, Molnár József - Szigetvár török emlékei, Patay Pál - A bujáki vár, Ferenczy Károly és Gergelyffy András - A diósgyőri vár, Gerő László - A budai vár. Bp., 1957-1962, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalat. 46 p., 1 sztl. lev., 83 p., 46 p., 1 sztl. lev., 47 p., 34 p., 1 sztl. lev., 39 p., 40 p., 42 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. (8 db) |
363 | MÜLLER-FREIENFELS, RICHARD Menschenkenntnis und Menschenbehandlung. Berlin, 1940, Deutscher Verlag. 423 p., 4 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. hiányos papír védőborítóban. |
364 | NAGY [PÁL], PAULUS Historia pragmatica regni Hungariae. diplomatibus, et scriptorum testimoniis illustrata, auxiliaribusque scientiis aucta. Editio secunda. Tomus I-II. Pesthini, 1823, J. T. Trattner. 1 t. (rézm. címkép), 4 sztl. lev., VI, 7-427 p., 1 t. (rézm. címkép), IV, 5-404 p. Egybekötve, hiányos kartonkötésben. |
365 | Nagy Imre és bűntársai ellenforadalmi összeesküvése. "Fehér könyv" V. kötet. Bp.,1958, Magyar Népköztársaság Minisztertanácsa Tájékoztatási Hivatala. 159 p. 12 sztl. lev. Kiadói papírkötésben. |
366 | Nagy magyar színészek. Szerkeszők: Gyárfás Miklós és Hont Ferenc. Budapest, 1957, Bibliotheca. 498 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
367 | NAGYBÁKAY PÉTER A magyarországi céhes kézművesipar jelvényei. Bibliotheca Humanitatis Historica. Bp., 1995, Magyar Nemzeti Múzeum. 212 p., megjelent 1000 példányban. Kiadói papírkötésben. |
368 | NAGYBÁKAY PÉTER Magyarországi céhbehívó-táblák. Bp., 1981, Corvina Kiadó. 62 p., 1 sztl. lev., 24 kép melléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
369 | NÁNÁSSY LÁSZLÓ DEZSŐ Az élet útvesztői. Az életuntság lélektana és terápiája. Bp., 1930, A szerző kiadása. 156 p. Fűzve, kiadói ill. (Vesztróczy Manó) papírborítóban. |
370 | NATTER-NÁD MIKSA Virágos könyv. Bp., 1939, Pallas Irodalmi és Nyomdai. 511 p. Kiadói vászonkötésben. |
371 | Nehézsorsúak. Gulag-túlélők vallomásai. Veszprém, 2006, Új Horizont. 256 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
372 | NÉKÁM LAJOSNÉ Régi magyar patikák. 2. kiadás. Bp., é.n., Corvina Kiadó. 61 p., 1 sztl. lev., 20 kép melléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
373 | NERVETTO, R. LUIGI A Palazzo Veneziától a Gran Sassóig. A Duce fogságának és kiszabadításának regényes története. Bp., é.n., Stádium Sajtóvállalat kiadása. 190 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborító amatőr félvászon kötésben. |
374 | A Newyorktól a Hungáriáig. Szerkesztette: Konrádyné Gálos Magda. Bp., 1965, Minerva. 282 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
375 | NIETZSCHE FRIGYES A tragédia eredete. vagy görögség és pesszimizmus. Fordította: Fülep Lajos. Bp., 1910, Franklin Társulat. 261 p.,1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban, szétesett könyvtest. |
376 | NOSZLOPI LÁSZLÓ Emberismeret és emberekkel való bánás. Bp., 1942, Pantheon kiadás. 247 p. Kiadói félvászon kötésben. |
377 | Nóti Károly tréfái. Tolnai regénytár. Bp., 1928, Tolnai Kiadóvállalat. 125 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. (Sebők) kartonkötésben. |
378 | A nürnbergi per vádbeszédei. Bp., 1955, Szikra Könyvkiadó. 195 p. Fűzve, kiadói ill. (Varsányi Pál) papírborítóban. |
379 | NYÁRÁDY GÁBOR-SZILÁGYI ISTVÁN-VÁRHELYI TAMÁS A világ műszaki múzeumai. Bp., 1961, Műszaki Könyvkiadó. 224 p. Kiadói ill. félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
380 | NYÁRY LÁSZLÓ Kegyelmes urak között a gyűjtőfogházban. A politikai túszok élete és sorsa az 1919. évi magyar kommünben. Bp., 1936, Turul Kiadóvállalat. 103 p. Hozzákötve: Turul Szemle. III. évf. 1. száma. 13 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
381 | NYÍRŐ JÓZSEF Uz Bence. 2. kiadás. Kolozsvár, 1936, Erdélyi Szépmíves Céh. 265 p. Kiadói jubileumi vászonkötésben. |
382 | NYIRY LÁSZLÓ, SZÉKELYI Partizánháború. Bp., [1942], Stádium Könyvkiadó. 247 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. (Toncz Tibor) papír védőborítóban. |
383 | NYISZTOR ZOLTÁN Felhőkarcolók, őserdők, hazátlanok. Dél amerikai útiképek. Bp., 1935, Palladis Rt. kiadása. 254 p. Fűzve, kiadói ill. (Konecsni-Kling) papírborítóban. |
384 | OERTEL, RUDOLF Macht und Magie des Films. Wien, 1959, Europa-Verlag. 592 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
385 | OLÁH LÁSZLÓ Kelet az ezerarcú óriás. Bp., 1990, Pátria Könyvek. 511 p. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadt papír védőborítóban. |
386 | OLEXA, LADISLAV- VIPLER, VLADIMIR A nyilaskereszt árnyékában. Bratislava, 1959, Szlovákiai Politikai Könyvkiadó. 138 p., 13 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
387 | ORTEGA Y GASSET, JOSÉ A szerelemről. A nő hatása a történelemre. Fordította: Szentkuty Pál. Bp., 1942, Bibliotheca. 229 p., 1 sztl. lev. Félvászon kötésben. |
388 | OSZTRÓVSZKYNÉ DR. E. NÉMETH ÁGNES Gyümölcs, zöldség házi feldolgozása. Növényvédelem és kertészet könyvtára. Bp., 1938, Növényvédelem és kertészet kiadása. 59 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
389 | Otto von Habsburg im Bild. Innsbruck, é.n., Tirolia Verlag. 80 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
390 | OVIDIUS NASO, PUBLIUS Szerelmei. Kétnyelvű Klasszikusok IX., Karinthy Gábor fordításában, Szilágyi János György bevezető tanulmányával, latinul és magyarul. Bp., 1943, Officina Kiadóvállalat. 201 p. 1 sztl. lev. Kiadói papírkötésben. |
391 | Ötven év- Bayer gyógyszerek. Leverkusen, 1938, Bayer Ag. 88 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói dombornyomásos papírborítóban. |
392 | PADOS PÁL Ezt nem írhattam meg Oroszországból. Bp., 1945, Gábor Áron kiadása. 124 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. (Bánó Endre) papírborítóban. |
393 | PAJEKEN, F. J. Bob a hódvadász. Rónay Mária fordítása, Galambos Margit rajzaival. Bp., 1924, Nova Irodalmi Intézet. 143 p. Kiadói javított ill. kartonkötésben. |
394 | PALÁSTI LÁSZLÓ ÉS STELLA ADORJÁN Nevessünk Hitleréken. Szigethy István rajzaival. Bp., é.n., Müller Károly kiadása. 43 p. Tűzve, kiadói ill. (Szigethy) papírborítóban. |
395 | PALKÓ VILMA, SZ. A német halálgyárak. Bp., 1945, Gábor Áron Könyvkiadó vállalat. 93 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. (Bánó Endre) papírborítóban. |
396 | PALOTAI ERZSI Arcok fényben és homályban. Bp., 1986, Szépirodalmi Könyvkiadó. 391 p.,1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
397 | PAPP JENŐ A mai Magyarország erkölcsrajza. Korunk kritikája 1918-1933. Bp., 1934, Káldor Könyvkiadó vállalat. 276 p. Kiadói vászonkötésben. |
398 | PAPP JENŐ Rádió krónikák. Bp., 1931, A szerző kiadása. 294 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. (Manno Miltiádész) papírkötésben. |
399 | PARRAGI GYÖRGY Fasizmus frakkban és mundérban. Bp., 1960, Kossuth Könyvkiadó. 206 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. (Pap Klára) papírborítóban. |
400 | PARRAGI GYÖRGY Mauthausen. Bp., 1945, Keresztes kiadás. 91 p. Félvászon kötésben. |
401 | PÁSZTOR ÁRPÁD Amerika Kanadától Panamáig. A hat világrész, utazások és felfedezések XXI. Bp., 1924, Világirodalom kiadás. 251 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
402 | PATAI JÓZSEF Zsidó írások. Második könyv. Remény könyvek. Bp., 1920, A Múlt és Jövő kiadása. 128 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
403 | PAULINI BÉLA Emlékirataim. Bp., 1914, Könyvkereskedő Rt. kiadása. 94 p.,1 sztl. lev., aláírt. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
404 | PAYOT, JULES Az akarat nevelése. MTA új folyam, LXIII., 1905-1907. cyclus. Fordította: Weszely Ödön. Bp., 1905, Magyar Tudományos Akadémia kiadása. 288 p. Kiadói vászonkötésben. |
405 | PEKÁR GYULA Hatalom. 2. kiadás. A magyar irodalom jelesei. Bp., é.n., Singer és Wolfner kiadása. 158 p.,1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
406 | PÉTER KÁROLY 1956 Baranyában. Pécs, 1997, Alexandra Kiadó. 415 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. kartonkötésben. |
407 | PETRONIUS ARBITER Trimalchio lakomája. Régiségek-ritkaságok II. Fordította: dr. Révay József. Leidenfrost Sándor könyvdíszeivel. Bp., 1920, Amicus kiadás. 100 p. 1 sztl. lev. Kiadói ill. saroktörött papírkötésben. |
408 | PETUR LÁSZLÓ Egy ország eladó. Gáspár Antal karikatúráival. Bp., 1961, Minerva Könyvkiadó. 390 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. (Kondor Lajos) papírborító félvászon kötésben. |
409 | PINTÉR ISTVÁN ÉS SZABÓ LÁSZLÓ A hóhérok nyilatkoznak. Bp., 1962, Kossuth Könyvkiadó. 383 p., 16 sztl. lev. Félvászon kötésben, ill. (Pap Klára) felkasírozott borítólappal. |
410 | PÓCZY KLÁRA DR. Közművek a római kori Magyarországon. Bp., 1980, Műszaki Könyvkiadó. 154 p.,1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
411 | PÓKA-PIVNY BÉLA DR. Csonka Franciaország két integritási harca és Szent Jeanne D Arc. Pál György illusztrációival. Pécs, 1930, Magyar Külügyi Társaság. 207 p. Fűzve, kiadói ill. (Pál) papírborítóban. |
412 | POKOLY JÓZSEF Bocskay István és a bécsi béke. A bécsi béke 300-ik évfordulója emlékére. Bp., 1906 A Magyarországi Ev. Ref. Egyház Egyetemes Konventje. 32 p., 1 sztl. lev., + 1 képmelléklet. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
413 | POPPER JÓZSEF A mai szovjetoroszország. Bp., 1926, Világirodalom Könyvkiadó vállalat. 325 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
414 | PRESZLY ELEMÉR A hiteltől a nagy magyar szatíráig. Harminc év Széchenyi István életéből. Bp., é.n., Szent István Társulat. 178 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
415 | PUDER SÁNDOR DR. Szépirodalom és orvostudomány. Bp., 1933, Novák Rudolf és Társa kiadása. 138 p. Fűzve, kiadói ill. (Végh Gusztáv) fóliázott papírborítóban. |
416 | PUDOVKIN A film technikája. Fordították : Dr. Székely György és Jenei Imre. Bp., 1944, Bolyai Akadémia. 144 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
417 | RABINDRANATH TAGORE Áldozati ének - A Kertész. Fordította: Dr. Szentirmai Gizella - Bartos Zoltán. Bp., 1924, Pantheon Irodalmi Intézet. 128 p. Kiadói vászonkötésben. |
418 | RADOS JENŐ Magyar építészettörténet. 3. bővitett kiadás. Bp., 1975, Műszaki Könyvkiadó. 318 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. kopottas papír védőborítóban. |
419 | RÁKOSNÉ ÁCS KLÁRA Vallanak a betűk. Személyiségek és életutak pszichografológiai megközelítése. Bp., 1985, Magvető Könyvkiadó. 483 p. 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
420 | RÁNKI GYÖRGY Emlékiratok és valóság Magyarország második világháborús szerepéről. Horthysta politika a második világháborúban. Bp., 1964, Kossuth Könyvkiadó. 302 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
421 | Reclams deutsches Filmlexikon. Filmkünstler aus Deutschland, österreich und der Schweiz. Stuttgart, 1984, Philipp Reclam jun. 461 p. Kiadói ill. papírkötésben. |
422 | REINACH, SALOMON A művészet kis tükre. Fordította: Lázár Béla. Bp., 1906, Athenaeum kiadása. 348 p. Kiadói ill. vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
423 | REISMANN JÁNOS Savaria földjén. Bp., é.n., Corvina Kiadó. 189 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
424 | REMETE ETA A mai női divat erotikája. Mester Sándor rajzaival. Bp., 1938, Anonymus kiadás. 182 p., 5 sztl. lev. Kiadói ill. (Mester Sándor) papírkötésben. |
425 | RÉVAI SÁMUEL A társadalmi jólét föltételei. Bp., 1901, Révai Testvérek kiadása. 639 p. Kiadói vászonkötésben. |
426 | REVES, EMERY Demokratikus kiáltvány. Fordította: Máthé Elek. Bp., 1947, Káldor György Könyvkiadó vállalat. 173 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. (Író) papír védőborítóban. |
427 | RÉVÉSZ BÉLA Miniatűrök. Bp., 1919, Athenaeum Rt. kiadása. 176 p. Fűzve, kiadói ill. (Kozma Lajos) papírborítóban. |
428 | REZESSY ZOLTÁN A Harmadik Birodalom politikai és társadalmi rajza. Bp., é.n., Fővárosi Könyvkiadó. 176 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
429 | RICHTER, WERNER Rudolf trónörökös élete és tragikus halála. Fordította: Halász Ernő. Bp., é.n., Béta Irodalmi Rt. kiadása. 234 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
430 | RÓHEIM GÉZA A Csurunga népe. Bp., 1932, Leblang Könyvkiadó vállalat. 331 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. hiányos papírborító félvászon kötésben. |
431 | Romániai magyar irodalmi lexikon I-IV. Szerk.: Balogh Edgár. Bukarest, 1981, Kriterion Könyvkiadó. 650 p., 1 sztl. lev., 743 p., 1 sztl. lev., 712 p., 2 sztl. lev., 787 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
432 | ROOSEVELT, F.D. Harc a máért. Fordította: Ottlik Géza. Bp., é.n., Studio. 123 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
433 | ROSSI, VITTORIO Óceán. Bp., é.n., Franklin Társulat. 198 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
434 | RÓZSA ÁGNES Jövőlesők. Nürnbergi lágernapló 1944-45. Bukarest, 1971, Kriterion Könyvkiadó. 261 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
435 | ROZSNYÓI ÁGNES A Szálasi-puccs. Bp., 1962, Kossuth könyvkiadó. 107 p., 6 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. (Komádi István) papírborítóban. |
436 | RÖLVAAG, OLE EDWARD Hallgat a prairie. Halhatatlan könyvek. Fordította: Benedek Marcell. Bp., 1930, Dante kiadás. 531 p. Kiadói félvászon kötésben. |
437 | RUFFY PÉTER Harminchárom élet. Illusztrálta: Bozóky Mária. Bp., 1957, Magvető Könyvkiadó. 151 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. (Bozóky) papír védőborítóban. |
438 | RUSSEL, BERTRAND A filozófia alapproblémái. Természet és társadalom. Bp., 1919, Az Új Magyarország Rt. kiadása. 96 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
439 | RUSSEL, BERTRAND Házasság és erkölcs. Fordította: Benedek Marcell. Bp., 1934, Káldor Könyvkiadó vállalat. 244 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborító félvászon kötésben. |
440 | SAJÓ ALADÁR ÉS RÓNA LAJOS Az Újság. Újságírás-újságkiadás. Bp., 1902, k.n. 175 p., 2 sztl. lev. Könyvtári vászonkötésben, könyvtári jelzetekkel. |
441 | SÁMSON FRIGYES "Mektub". Történet a francia idegenlégióról. Bp., 1937, Singer és Wolfner kiadása. 332 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
442 | SÁROSY GYULA Arany trombitája s egyéb hazafias költeményei. Bp., é.n., Aigner Lajos kiadása. 304 p., 2 sztl. lev. Félvászon kötésben. |
443 | SAYERS, MICHAEL-KAHN, E. ALBERT A nagy összeesküvés. Fordította : Házi Endre. Bp., 1948, Szikra kiadás. 432 p. Kiadói félvászon kötésben. |
444 | SCHALLE, ALBERT DR. A vízgyógyászat ABC-je. Kneipp Sebestyén természetes és eredményes gyógymódja. Bp., 1990, Arkánum Kiadó. 408 p., 4 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
445 | SCHMIDT-PAULI, EDGAR V. Nikolaus von Horthy. Admiral, Volksheld und Reichsverweser. Hamburg, 1942, I. P. Toth-Verlag. 344 p. Kiadói vászonkötésben. |
446 | SCHMITZ, HERMANN Bild-Teppiche. 3. kiadás. Geschichte der Gobelinwirkerei. Berlin, 1922, Verlag für Kunstwissenschaft. 352 p. Kiadói félvászon kötésben. |
447 | SCHOLTZ KORNÉL DR. Magyarország kórházai és más gyógyintézetei az 1940. évben. Bp., 1942, Magyarország Klinikáinak és Kórházainak Szövetsége. 78 p., 3 sztl. lev., dedikált. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
448 | SCHOPENHAUER, ARTHUR A szenvedélyes szerelemről. 2. kiadás. Fordította és előszóval ellátta: Rózsahegyi Zoltán. Bp., 1943, Phönix kiadás. 78 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. fóliázott papírborítóban. |
449 | SCHRÖDER BÉLA A hazugságok városa. Társadalmi és politikai erkölcsrajz. Bp., 1906, Thúry Mária kiadása. 406 p. Félvászon kötésben. |
450 | SEBŐK ZSIGMOND Erzsébet királyné. Filléres Könyvtár 53. kötet. Bp., é.n., Singer és Wolfner kiadása. 48 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
451 | SEGESDY LÁSZLÓ A sárga ellenség. Bp., 1937 július 1., V. évfolyam, 112. szám. Friss Újság színes regénytára. Bp., 1937, Könyv- és Lapkiadó Rt. kiadása. 78 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. viseltes papírborítóban. |
452 | SEGESDY LÁSZLÓ Kincses sziget. Bp., 1938 december 1., VI. évfolyam, 149. szám. Friss Újság színes regénytára. Bp., 1938, Könyv- és Lapkiadó Rt. kiadása. 78 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. viseltes hiányos papírborítóban. |
453 | Sej, a mi lobogónkat fényes szelek fújják... Népi kollégiumok 1939-1949. Főszerkesztő: Kardos László. Bp., 1977, Akadémia Kiadó. 507 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
454 | SERESS IMRE Hári János Odyszeája. Budapest, 1886, Pfeifer Ferdinánd kiadása. 133 p.,1 sztl. lev. Vászonkötésben, felkasírozott papírborítóval. |
455 | SÉRULLAZ, MAURICE Az impresszionizmus enciklopédiája. Bp., 1978, Corvina Kiadó. 292 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
456 | SHEPHERD, J. A. The three jovial puppies. London, é.n., Blackie and Son Ltd. Lapszámozás nélkül. Kiadói ill. félvászon kötésben, vízfoltos lapokkal. |
457 | SIKOTA GYŐZŐ Hollóházi kerámia. Bp., 1961, Műszaki Könyvkiadó. 154 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
458 | SINKA ISTVÁN Harmincnyolc vadalma. Bp., 1941, Magyar Élet kiadása. 224 p. Kiadói félvászon kötésben. |
459 | SINKA ISTVÁN Vád. Versek. 2. kiadás. Bp., 1940, Magyar Élet Irodalmi Kiadóvállalat. 262 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
460 | SIPOS ISTVÁN, DR. A katholikus házasságjog rendszere. 2. bővített kiadás. A Codex Juris Canonici szerint. Pécs, 1928, Haladás Nyomdarészvénytársaság. 447 p. Félvászon kötésben. |
461 | SKORPIÓ (CSÁVOLSZKY LAJOS) Röpirat a választókhoz. 2. kiadás. Pest, 1869, Aigner és Rautmann bizománya. 24 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
462 | SOMOGYVÁRY GYULA, VITÉZ A hadtest hű marad. Bp., 1943, Singer és Wolfner kiadása. 578 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
463 | SÓS ENDRE Cion bölcsei a horogkereszt árnyékában. Egy antiszemita hamisítvány rémregénye. Bp., 1937, Viktória Könyvkiadó vállalat kiadása. 62 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. (Bán) papírborítóban. |
464 | Sportzsebkönyv. Sporteredményeink statisztikája 1945-1955. Bp., 1956, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. 103 p. Kiadói ill. (Török Mihály) papírkötésben. |
465 | STROMFELD AURÉL Készül az új háború! Bp., 1928, Világosság Könyvnyomda Rt. 54 p. Fűzve, kiadói hiányos papírborító kartonra kasírozva. |
466 | SURÁNYI MIKLÓS Bethlen. Történetpolitikai tanulmányok. Bp., [1927], Singer és Wolfner Irodalmi Intézet kiadása. 238 p., 1 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben. |
467 | SURÉN, HANS Mensch und Sonne. Arisch Olimpischer Geist. Berlin, 1936, Scherl Verlag. 258 p., 3 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
468 | SÜTŐ ANDRÁS Engedjétek hozzám jönni a szavakat. Bukarest, 1977, Kriterion Könyvkiadó. 174 p.,1 sztl. lev., dedikált. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
469 | SZABÓ ERNŐ Bor, ecset és fakanál. Szekszárd, 2002, Tolna Megyei Ínyenc Klub. 240 p., dedikált. Kiadói ill. papírkötésben. |
470 | SZABÓ IMRE Az emberi jogok mai értelme. Bp., 1948, Hungária. 240 p., dedikált. Vászonkötésben. |
471 | SZABÓ IMRE DR. A nürnbergi per és a nemzetközi büntetőjog. Bp., 1946, Officina. 49 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
472 | SZABÓ ZOLTÁN Cifra nyomorúság. A Cserhát, Mátra, Bükk földje és népe. Bp., é.n., Cserépfalvi kiadása. 282 p. Amatőr félvászon kötésben, felkasírozott ill. borítóval. |
473 | SZABÓ ZOLTÁN Összeomlás. Francia utinapló. Bp., [1940], Nyugat kiadása. 211 p. Kiadói félvászon kötésben. |
474 | SZABÓ ZOLTÁN Szerelmes földrajz. Bp., é.n., Nyugat Kiadó. 202 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
475 | SZAKÁCS KÁLMÁN Kaszáskeresztesek. Bp., 1963, Kossuth Könyvkiadó. 126 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. (Nagy Béla) papírborítóban. |
476 | SZAKÁLY FERENC Buda visszafoglalásának emlékezete 1686. Bp., 1986, Európa Könyvkiadó. 607 p., 50 sztl. lev., 80 ff., 20 színes képmelléklettel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
477 | SZALAI SÁNDOR Bevezetés a társadalomtudományba. Nevelők Könyvtára 4. Bp., 1948, Egyetemi Nyomda. 185 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
478 | SZALAI SÁNDOR Társadalmi valóság és társadalomtudomány. Bp., 1946, Új Idők Irodalmi Intézet (Singer és Wolfner). 214 p., 1 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben. |
479 | SZALAI SÁNDOR DR. Itél a magyar nép. Bp., 1946, Athenaeum. 31 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
480 | SZALAY LÁSZLÓ Barátunk és ellenségünk az állat. Bp., 1944, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 251 p. Kiadói vászonkötésben. |
481 | SZÉCHENYI ZSIGMOND Afrikai tábortüzek. Bp., 1966, Szépirodalmi Könyvkiadó. 280 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
482 | SZÉCHENYI ZSIGMOND Ahogy elkezdődött. Egy magyar vadász hitvallása. Schell József illusztrációival. Bp., 1961, Szépirodalmi Könyvkiadó. 345 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
483 | SZÉCHENYI ZSIGMOND Csui! Afrikai vadásznapló 1928 október-1929 április. Bp., 1962, Szépirodalmi Könyvkiadó. 342 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
484 | SZÉCHENYI ZSIGMOND Denaturált Afrika. Feleségemmel a fekete földrészen. Bp., 1968, Szépirodalmi Könyvkiadó. 370 p., 4 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
485 | SZÉCHENYI ZSIGMOND Nahar. Indiai útinapló. Bp., 1967, Szépirodalmi Könyvkiadó. 465 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
486 | SZEGFŰ GYULA A száműzött Rákóczi. MTA új folyam 1911.-1913.cyclus. 1715-35. Bp., 1913, Magyar Tudományos Akadémia kiadása. 418 p. Kiadói vászonkötésben. |
487 | SZEGFŰ GYULA Mit vétettem én? Ki gyalázta Rákóczit? Bp., é.n., Dick Manó kiadása. 165 p. Amatőr félvászon kötésben és restaurálással. |
488 | SZÉKELY TIBOR Mátyás tér-Rózsadomb. Bp., 1932, Singer és Wolfner kiadása. 240 p., dedikált. Kiadói vászonkötésben. |
489 | SZÉKELY VLADIMIR Házi rendőr. Közhasznú rendőri tanácsadó. Bp., 1929, Omnia Irodalmi Vállalat. 167 p., 4 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
490 | Székelykapuk. Fényképezte és összeállította Olasz Ferenc, a bevezetőt Sütő András, a tanulmányt Sarudi Sebestyén József írta. Bp., 1989, Hunnia Filmstúdió Vállalat. Lapszámozás nélkül 23 (A5) ív terjedelemben. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
491 | SZENTI TIBOR A tanya. Hagyományos és átalakuló paraszti élet a Hódmezővásárhely-kopáncsi tanyavilágban. Bp., 1979, Gondolat. 273 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
492 | SZERB ANTAL A királyné nyaklánca. Első kiadás. Bp., 1943, Bibliotheca. 287 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. (Fenyves Sándor) szakadozott papír védőborítóban. |
493 | Szerelmem és tragédiám. II. Miklós cár és Feodorovna Anna cárné bizalmas levelei. Bp., 1932, Athenaeum kiadása. 294 p. Amatőr vászonkötésben, felkasírozott papírborítóval. |
494 | Sziget. Kétnyelvű klasszikusok. B. tanulmányok III. Bp., 1939, Kerényi Károly kiadása. 128 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
495 | SZILI ISTVÁN- VÉSSEY EDE A csiperke és más gombák háztáji termesztése. Bp., 1980, Mezőgazdasági Kiadó. 227 p. 2 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
496 | SZIRMAI REZSŐ Fasiszta lelkek. Bp., 1946, Faust Könyvkiadó. 299 p. Kiadói vászonkötésben. |
497 | SZMIRNOV, C. Harcban Budapestért. Fordította: Rozvány Szidónia. Bp., 1952, Új Magyar Könyvkiadó. 119 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
498 | SZONTAGH EMIL, IGLÓI Az áruló írás. Hogyan látta az írásszakértő? Bp., 1942, Rózsavölgyi és Társa kiadása. 151 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
499 | SZŰCS LAJOS Kaktuszok, pozsgás növények. Rajzokat Dr. Csapody Vera készítette. 2. kiadás. Bp., 1965, Gondolat. 149 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
500 | TÁBORI PÁL Szökésben. Bp., é.n., Gutenberg Könyvkiadó. 258 p., 2 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |