Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
1 | 1939-1944. H.n., é.n., Egyesült Államok Tudósító Hivatala. 64 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
2 | 7. Budapesti Nemzetközi Zenei Verseny 1963. Műsorfüzet. Bp., 1963, Budapesti Zenei Versenyek Irodája. 167 p. 2 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
3 | ACZÉL TAMÁS-MÉRAY TIBOR Tisztító vihar. 3. Kiadás. München, 1982, Griff kiadás. 386 p. 3 sztl. lev. Kiadói ill. papírkötésben. |
4 | ADY LAJOSNÉ Az ismeretlen Ady. Bp., [1942], Béta Irodalmi Részvénytársaság. 412 p. Kiadói vászonkötésben. |
5 | Agrártörténeti életrajzok. Szerkesztette: Für Lajos és Pintér János. Bp., 1985, Magyar Mezőgazdasági Múzeum. 711 p. Kiadói vászonkötésben. |
6 | Akcióban az SS. Fordította: Szegő István. Bp., 1960, Zrínyi Katonai Kiadó. 615 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
7 | Almanach 1898. Egyetemes Regénytár, Szerkeszti: Mikszáth Kálmán. Bp., 1898, Singer és Wolfner kiadása. 274 p., 25 sztl. lev. Kiadói arany- és dombornyomásos vászonkötésben. |
8 | ALSZEGHY ZSOLT A tizenhetedik század. A magyar irodalom története III. kötet. Bp., 1935, Szent István Társulat. 292 p. Dedikált. Kiadói vászonkötésben. |
9 | ARCHIBALD, WILLIAMS A modern technika nagy alkotásai. 2. Kiadás. Fordította: Péter Jenő. Bp., 1907, Franklin Társulat. 355 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
10 | ÁRJEGYZÉK Perzsa szőnyegek. Ismertető és árjegyzék. Bp., é.n., Stein Vilmos és Fia. 32 p. Kiadói papírkötésben. |
11 | ASHTON, JOHN ÉS WHYTE, TOM Az éden keresése. Bp., 2006, Kossuth Kiadó. 160 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
12 | AZ Atyák dícsérete. A 60 éves Vanyó László köszöntése. Szerkesztette Kránitz Mihály. Bp., 2002, Szent István Társulat. 338 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
13 | BAKTAY ERVIN A boldog völgy országa. Bp., é.n., Franklin Társulat. 220 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. vászonkötésben. |
14 | BAKTAY ERVIN India Művészete. Bp., 1958, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalat. 470 p., 1 sztl.lev. Kiadói kopottas vászonkötésben, papírborító nélkül. |
15 | BALASSA IVÁN Szabó T. Attila (1906-1987). Erdély nagy nyelvtudósa. Bp., 1996, Püski. 160 p. Kiadói papírborítóban. |
16 | BALÁZS GYŐZŐ Kelet ős filozófia és a plátói szerelem. Miskolc, 1928, Magyar Jővő Rt. Kiadása. 24 p. Tűzve, kiadói hiányos papírborítóban. |
17 | BALÁZS GYŐZŐ Kelet ős filozófiájának hatása szépirodalmunkban. Miskolc, 1928, Magyar Jővő Rt. Kiadása. 35 p., vágatlan példány. Tűzve, kiadói hiányos papírborítóban. |
18 | BALÁZS GYŐZŐ Vissza Platon esztétikájához. Miskolc, 1929, Ifj. Ludvig István könyvnyomdájának kiadása. 20 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
19 | BÁLINT SÁNDOR Szeged. Borító és kötésterv: Rudas Klára. Bp., 1959, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalat. 172 p., 1 szakadt térképmelléklet. Kiadói félvászon kötésben, ill. szakadt papír védőborítóban. |
20 | BANNER ZOLTÁN Csillagfaragók. Népi alkotók, naív művészek. Bukarest, 1972, Kriterion Kiadó. 104 p., 22 sztl. lev., 20 színes és 97 ff. Képpel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
21 | BARÁT-ÉBER-TAKÁCS A Művészet története. 4. Kiadás. Bp., 1941, Dante Kiadó. 792 p. Kiadói vászonkötésben. |
22 | BÁRÓ DOBLHOFF LILY Horthy Miklós. 2. Kiadás. Bp., 1938, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. kiadása. 321 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
23 | BÁRSONY ISTVÁN Magyar élet. Bp., é.n., Pallas kiadása. 187 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírkötésben. |
24 | BARTHA BÉLA ÉS SZAKÁCS JÓZSEF Vitorlázó- és sárkányrepülés. Bukarest, 1981, Kriterion Könyvkiadó. 250 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
25 | BARTÓK BÉLA Önéletrajz. Írások a zenéről. Bp., 1946, Egyetemi Nyomda. 32 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
26 | BARTOS MOLNÁR SÁNDOR Vak Bottyán. Nemzeti Könyvtár 58. sz. Bp., [1942], Nemzeti Könyvtár. 63 p. Tűzve, kiadói ill. ( Ijjász ) papírborítóban. |
27 | A Beduinok birodalmában. A halál völgye. Hellas regénytár. I. évf. 8 sz. Átdolgozta: Bárány Ferenc. Bp., 1925, "Hellas" Irodalmi Rt. Kiadása. 29 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
28 | BEKE IMRE Magyar szivárvány. Bp., 1992, Amerikai Magyar Szövetség. 233 p., 1 sztl. lev. Vászonkötésben. |
29 | BELEZE, G. Aranykönyv az ifjúság számára. Ford.: Aschenbrenner József. Bp., 1905, Szent István Társulat. 256 p. Kiadói félvászon kötésben. |
30 | BENEDEK ELEK Elek apó meséi III. gyűjtemény. Filléres Könyvtár 219. kötet. Bp., 1915, Singer és Wolfner kiadása. 47 p.,1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
31 | BENEDEK ELEK Hazánk története. 3. Kiadás. Az ifjuság számára. Bp., é.n., Athenaeum kiadása. 278 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
32 | BENKŐ SAMU Bolyai János vallomásai. Bukarest, 1968, Irodalmi Könyvkiadó. 275 p., 2 sztl. lev., dedikált. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
33 | Benvenuto Cellini mester élete. amiképpen ő maga megírta Firenzében. Ford.: Füsi József. Bp., 1961, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalat. 356 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
34 | BERGMAN, STEN A viharok hazájában. Ford.: Dr. Cholnoky Béla. Bp., [1932], Franklin Társulat. 221 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopottas ill. vászonkötésben. |
35 | BERKESI ANDRÁS Pisztrángok és nagyhalak. Bp., 1967, Magvető Könyvkiadó. 517 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír szakadozott védőborítóban. |
36 | BOÉR ELEK Magyar közigazgatási és pénzügyi jog. I. kötet. Általános rész. Bp., 1912, Grill Károly Könyvkiadóvállalata. 502 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
37 | BOGYAY KATALIN In memoriam Pilinszky. Bp., é.n., Officina Nova. 136 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
38 | BONA GÁBOR Tábornokok és törzstisztek a szabadságharcban 1848-49. 2. bővített és javított kiadás. Bp., 1987, Zrínyi Katonai Kiadó. 426 p., 3 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
39 | BONATTI, WALTER Berge- meine Berge. Rüschlikon-Zürich, 1964, Albert Müller Verlag. 226 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadozott papír védőborítóban. |
40 | BONITZ FERENC Gróf Zichy Nándor. Bp. 1912, Szent István Társulat. 595 p., felvágatlan. Kiadói papírkötésben. |
41 | BORBÁNDI GYULA Nyugati magyar irodalmi lexikon és bibliográfia. Bp., 1992, Hitel. 826 p., 3 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
42 | BOSE, SUBHAS CHANDRA Égő India. Ford.: Dr. Balogh Barna. Bp., é.n., Stádium Sajtóvállalat. 257 p. Kiadói ill. viseltes félvászon kötésben. |
43 | BOUGAUD, EMILE A kereszténység és korunk I.-V. Pécs, 1912, Négy Pécsegyházmegyei pap. 528 p., 621 p., 536 p., 554 p., 440 p. Kiadói vászonkötésben. |
44 | BOZSÓKY PÁL GERGŐ A jeruzsálemi latin királyság. Szeged, 2004, Agapé Ferences Nyomda és Könyvkiadó. 294 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
45 | BRAUN RÓBERT Régi és új milliomosok Amerikában. Politika és társadalom 2. Bp., é.n., Révai kiadás. 261 p., 5 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
46 | BRION, MARCEL Attila élete. Ford.: Salgó Ernő. Bp., é.n., Athenaeum. 279 p. Kiadói vászonkötésben. |
47 | A budai vár a XV-XIX. Században. A Budapesti Történeti Múzeum grafikai kiállításai I. Bp., 1968, Budapesti Történeti Múzeum. 24 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
48 | Budapest. Szerk.: D. Vitéz András és Pap Miklós. Budapest belterülete térképmellékletet Kiss László és Biczó Tamás rajzolta. Bp., 1961, Műszaki Könyvkiadó. 481 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
49 | Budapesti Közlöny 1944 április-junius. A zsidó törvények végrehajtási rendeleteivel. Félvászon kötésben. |
50 | A budapesti közúti vasút 100 éve. Szerkesztette Csuhay Dénes. Illusztrálta Simon Károly. Bp., 1966, Közlekedési Dokumentációs Vállalat. 231 p., 8 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
51 | Budapesti Távbeszélő Névsor 1958. Bp., 1958, Magyar Posta. I.-XVI.,432 p., 41 p., 2 sztl. lev., 1 színes (dísztáviratok) tábla. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
52 | Budapesti Távbeszélő Névsor 1963. Bp., 1963, Magyar Posta. I.-XVI., 535 p., 53 p., 1 sztl. lev., 1 színes (dísztáviratok) tábla. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
53 | BUZÁDY TIBOR Magyar kutyafajták. München, 1975, Vagyunk Kiadó. 127 p. Kiadói papírkötésben. |
54 | CARELL, ALEXIS Orvosok, kuruzslók, eretnekek. Ford.: Dr. Révay József. Bp., 1947, Révai. 331 p. Kiadói vászonkötésben. |
55 | CASANOVA, GIACOMO Emlékiratai. Ford.: Takács Mária. Bp., é.n., Világirodalom. 587 p., 2 sztl. lev. Félbőr kötésben. |
56 | CHOLNOKY JENŐ A csillagoktól a tengerfenékig I-IV. I. A Csillagok világa, II. Meteorológia., III. Hegyek-völgyek, IV. Szárazföldek és tengerek. Bp., é.n., Franklin-Társulat kiadása. 431 p. 1 sztl. lev., 431 p. 1 sztl. lev., 496 p. 1 sztl. lev., 465 p. 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
57 | CHOLNOKY JENŐ A jégvilág. 2. kiegészített és átdolgozott kiadás. A sarkkutatás története. Bp., 1930, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet kiadása. 231 p. Kiadói vászonkötésben. |
58 | CHOLNOKY JENŐ Amerika. A Föld és élete IV. Bp., é.n., Franklin Társulat. 612 p., térkép nélkül. Kiadói vászonkötésben. |
59 | CHOLNOKY JENŐ Ausztrália, Oceánia és a Sarkvidékek. Függelék : Irodalom az öt kötethez. A föld és élete V. Bp., é.n., Franklin Társulat. 548 p., térkép nélkül. Kiadói vászonkötésben. |
60 | CHOLNOKY JENŐ Europa. A Föld és élete I. Bp., é.n., Franklin Társulat. 738 p., térkép nélkül. Kiadói vászonkötésben. |
61 | CHOLNOKY JENŐ Magyarország földrajza. A föld és élete VI. Bp., é.n., Franklin Társulat. 529 p., térkép nélkül. Kiadói vászonkötésben. |
62 | Christomannos Gedenkbuch. Meran (Tirol), 1912, F. W. Ellmenreichs Verlag. 71 p. Kiadói vászonkötésben textilszalaggal díszítve. |
63 | CZAKÓ GÁBOR-BANGA FERENC 77 magyar rémmese. Bp., 1988, Szépirodalmi Könyvkiadó. 158 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
64 | CZILLEI GÉZA Riadó Afrika felett. Bp., é.n., Grill Károly Könyvkiadóvállalat. 254 p. Kiadói javított gerincű vászonkötésben. |
65 | CSAPÓ GYÖRGY-CSAPÓ ZOLTÁN A tagyosi Csapó család története. Bp., 1985, ELTE Bölcsészettudományi Kar kiadása. 77 p., 1 sztl. lev., 1 származási táblázat. Kiadói papírkötésben. |
66 | CSAPODY ISTVÁN Védett növényeink. Bp., 1982, Gondolat. 346 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
67 | Cselgáncs (Jiu-Jitsu). Testnevelési utasítás, II. 6-C. füzet, támadó és védősportok. Bp., 1926, Stádium Sajtóvállalat kiadása. 198 p. Tűzve, kiadói hiányos gerincragasztott papírborítóban. |
68 | CSENGERY ANTAL Hátrahagyott iratai és feljegyzései. Magyarország újabbkori történetének forrásai. Bp., 1928, Magyar Történelmi Társulat. 578 p. Fűzve, kiadói papírborító, amatőr félvászonba kötve. |
69 | CSERES TIBOR Zöld levél árnyéka. Bp., 1942, Bolyai Akadémia. 47 p. Kiadói papírkötésben. |
70 | CSERESNYÉS SÁNDOR "...nem csak a spanyol nép ügye". Bp., [1948], Dante Könyvkiadó. 248 p. Fűzve, kiadói ill. hiányos papírborítóban. |
71 | CSERHÁTI LAJOS ÉS GÖNDÖR JÓZSEF Gyöngyvirágos huszárcsákó. 2. kiadás. 3 felvonásos operett. Bp., é.n., Kókai Lajos. 64 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
72 | Csokonai Vitéz Mihály összes művei I.-II. Életrajzzal ellátta: Dr. Horváth Cyrill. Bp., é.n., Magyar Könyvkiadó Intézet. I.-II. 943 p. Kiadói ill. aranynyomásos vászonkötésben. |
73 | Csontváry emlékkönyv Művészet és elmélet. Válogatta és emlékezéseivel kiegészítette: Gerlóczy Gedeon. Szerkesztette: Németh Lajos. Bp., 1976, Corvina. 296 p. Kiadói ill. papírkötésben. |
74 | CSUPOR TIBOR Kis-Balaton. Bp., 1983, Gondolat. 199 p. Kiadói ill. vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
75 | DANCS JÓZSEF Múlt időben Bábolnáról. Bp., [1985], Magyar Média. 148 p., dedikált. Kiadói kartonkötésben. |
76 | Das kleine Baumbuch. Die deutschen Waldbäume. Insel - Bücherei Nr. 316. Leipzig, é.n., Insel Verlag. 67 p.,. Kiadói ill. kartonkötésben. |
77 | Das kleine Buch der Meereswunder. Insel - Bücherei Nr. 158. Leipzig, é.n., Insel Verlag. 44 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben, vízfoltos lapokkal. |
78 | Das kleine Buch der Tropenwunder. Insel Bücherei Nr. 351. Leipzig, 1954, Insel Verlag. 55 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
79 | Das kleine Buch der Vögel und Nester. Insel - Bücherei Nr. 100. Leipzig, 1955, Insel Verlag. 46 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
80 | Das kleine Pilzbuch. Insel - Bücherei Nr. 503. Leipzig, é.n., Insel Verlag. 53 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
81 | Das kleine Schmetterlingsbuch. Insel - Bücherei Nr. 213. Leipzig, é.n., Insel Verlag. 46 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
82 | DAUDET, ALPHONSE Tartarin sur les Alpes. Nouveaux exploits du heros Tarasconnais. Illustre d aquarelles par Aranda, De Baumont, Montenard, De Myrbach, Rossi. Paris, 1883, Calmann-Levy. 334 p., 4 sztl. lev. Révai testvérek kopottas félbőrkötésében. |
83 | A debreceni Déri Múzeum Évkönyve 1943-1947. Menyhárt József rajzaival. Debrecen, 1948, A múzeum kiadása. 67 p. Fűzve, kiadói ill. (Menyhárt) papírborítóban. |
84 | DEDIJER, VLADIMIR Joszip Broz Tito. Adalékok egy életrajzhoz. Noviszád, 1953, Magyar Szó kiadása. 502 p. 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
85 | DÉNES ZSÓFIA
Akkor a hársak épp szerettek... 2. Kiegészített, javított kiadás. Legendaoszlató emlékezések és dokumentumok Ady Endre életéről. Bp. 1983, Gondolat. 418 p., 3 sztl. lev. Dedikált. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
86 | DÉNES ZSÓFIA
Úgy, ahogy volt és... Újrarendezett, bővített és javított kiadás a Szivárvány és az Úgy, ahogy volt című kötetek anyagából. Bp., 1981, Gondolat. 447 p., 2 sztl. lev. Dedikált. Kiadói vászonkötésben, szakadt papír védőborítóban. |
87 | DENT, C.T. Hochtouren. Ein Handbuch für Bergsteiger. Leipzig, 1893, Duncker & Humblot. 532 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
88 | DÉRY TIBOR Pesti felhőjáték. Pesti könyvtár. Háy Károly Lászlóval rajzaival. Bp., é.n., Budapest Székesfővárosi Irodalmi és Művészeti Intézet. 159 p. Fűzve, kiadói ill. ( Bánó Endre ) papírborítóban. |
89 | DEZSÉRY LÁSZLÓ Gyermekeink érdekében. Bp., 1957, Kossuth Könyvkiadó. 188 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
90 | DICKENS, CARL Karácsonyi ének prózában. Fordította: Benedek Marcell. Bp., é.n., Dante Könyvkiadó. 176 p. Kiadói ill. (Végh) vászonkötésben. |
91 | Die Schweiz. nebst den angrenzenden Teilen von Oberitalien, Savoyen und Tirol. Leipzig, 1907, Karl Baedeker. 363 p. Kiadói vászonkötésben. |
92 | DONÁSZY FERENC Villámsugár. Bp., é.n., Hungária Könyvkiadó. 271 p. Illusztrált kartonkötésben. |
93 | DR KÚNOS IGNÁCZ Anatóliai képek. Bp., 1891, A "Szépirodalmi Könyvtár" Kiadóhivatala. 139 p. Ruzitska Ármin arany- és dombornyomásos ill. vászonkötésében, kijáró és vízfoltos lapokkal. |
94 | DR, WOLFNER PÁL A szociálizmus története és tanításai. 2. Kiadás. Bp., 1906, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. kiadása. 161 p., 1 sztl. lev. Félvászon kötésben. |
95 | DR. BLOCH IVÁN Korunk nemi élete. Bp., [1909], Dante Könyvkiadó. 684 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, elválló gerinccel. |
96 | DR. CZAKÓ ISTVÁN A trianoni "békekötés" felelőssége. Bp., [1933], Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. 53 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban, restaurálva. |
97 | DR. CSEREY ADOLF Rovargyűjtő. Stampfel-féle tudományos zsebkönyvtár 76. Pozsony, 1901, Stampfel Károly kiadása. 57 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
98 | DR. EGYED ISTVÁN Iparjog. Bp., 1925, Franklin Társulat. 285 p. Vászonkötésben. |
99 | DR. EGYED ISTVÁN Vármegyei önkormányzat. Bp., 1929, Eggenberger-féle Könyvkereskedés. 468 p. Kiadói félvászon kötésben. |
100 | DR. FEHÉR DEZSŐ- TÖRÖK IMRE A magyar lóversenyzés története ( 1827-1977 ). Bp., 1977, Natura-Magyar Lóverseny Vállalat. 155 p. Kiadói vászonkötésben. |
101 | DR. FÖLDVÁRI ANTAL A büntetés tana. Bp., 1970, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. 575 p. Kiadói vászonkötésben, szakadozott papír védőborítóban. |
102 | DR. GÁBOS DÉNES A szarvasmarha tenyésztése és hasznosítása. A Magyar Királyi Földmívelésügyi Minisztérium Gazdasági szakkönyvsorozata 41. sz. A rádió gazdatanfolyam előadásainak bővített és átdolgozott kiadása. Bp., 1942, "Pátria" Irodalmi Vállalat. 127 p. Kiadói spirálozott kartonborítóban. |
103 | DR. GARTNER PÁL "Bűn" és büntetés. Bp., é.n., Novák Rudolf és Társa kiadása. 48 p., dedikált. Kiadói papírkötésben. |
104 | DR. GÉFIN GYULA A Szombathelyi Székesegyház. Szombathely, 1943, Martineum Rt. Kiadása. 166 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
105 | DR. HERZ SÁNDOR Embertenyésztés. Bp., 1918, Bródy József kiadása. 97 p. Tűzve, pótolt papírborítóban, felvágatlan példány töredezett papírszéllel. |
106 | DR. HORVÁTH JÓZSEF Az 1905/6.évi vármegyei ellenállás története. Bp., 1907, "A Vármegye" hetilap kiadása. 478 p., 1 sztl. lev. címlapból kivágva. Kiadói vászonkötésben. |
107 | DR. IRMÉDI-MOLNÁR LÁSZLÓ A térképolvasás és a tereptan elemei. Bp., 1941, Kókai Lajos bizománya. 159 p. Tűzve, kiadói viseltes ill. (Gerritsen) papírborítóban. |
108 | DR. KERTÉSZ JÁNOS Magyar Szociográfia. Bp., 1943, Tömörkény Irodalmi Kör kiadása. 77 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói papírkötésben. |
109 | DR. KMETY KÁROLY Magyar közjog. 6. kiadás. Bp., 1926, Grill Károly Könyvkiadó Vállalat. 488 p. Kiadói vászonkötésben. |
110 | DR. KOSUTÁNY ISTVÁN Titokzatos erők-csodás esetek. Bp., é.n., Székely Nyomda és Könyvkiadó Vállalat. 356 p. Kiadói félvászon kötésben. |
111 | DR. LADIK GUSZTÁV Tételes közigazgatási jogunk alaptanai. 3. teljesen átdolgozott kiadás. Bp., 1941, Attila Nyomda. 464 p. Kiadói vászonkötésben. |
112 | DR. MÁRRFY EDE Magyar közigazgatási és pénzügyi jog. Bp., 1925, Athenaeum. 748 p. Amatőr vászonkötésben. |
113 | DR. NÉMETH ALAJOS Sóhajok palotája (1886-1945). Sopron, 1994, Lakitelek Alapítvány. 304 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírkötésben. |
114 | DR. NÉMETH KÁLMÁN Százezer szív sikolt. Bácsjózseffalva, 1943, "Zenélő Kút" Könyvműhely kiadása. 520 p. Kiadói félvászon kötésben. |
115 | DR. SCHEIBER SÁNDOR A soproni középkori zsinagóga. Sopron, 1963, Győr-Sopron Megyei Tanács Idegenforgalmi Hivatala. 32 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
116 | DR. SEBESTYÉN ERNŐ 107. §. Bp., 1930, Blobus Nyomdai Műintézet. 75 p., vágatlan példány a szerző dedikálásával. Fűzve, kiadói töredezett papírborítóban. |
117 | DR. SZALAI GYÖRGY Kőbánya története. Bp., 1970, Bp. Főv. X. ker. Tanács Végrehajtó Bizottsága. 381 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
118 | DR. TH. H. VAN DE VELDE A tökéletes házasság. Ford.: Dr. Feldmann Sándor. Bp., 1928, Rozsnyai Károly. 358 p., I.-VIII. ábra, 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
119 | DR. TOMCSÁNYI MÓRIC Magyar közigazgatási és pénzügyi jog. Bp., 1933, A szerző kiadása. 480 p. Fűzve, kiadói papírborító, vászonkötésben. |
120 | DR. VÖLGYESI FERENC Minden a lélek. 2. bővített és javított kiadás. Bp., 1941, Dante Könyvkiadó. 452 p. Dr. Lukács Józsefnek dedikált. Amatőr félvászon kötésben. |
121 | DR. ZAKAR ANDRÁS A sumér nyelvről. Fahrwangen-Schweiz, 1975, Duna Könyvkiadó. . Tűzve, kiadói papírborítóban. |
122 | DROZDY GYŐZŐ Aurora Borealis. Bp., 1937, Nova Irodalmi Intézet. 368 p. Kiadói arany- és dombornyomásos vászonkötésben. |
123 | ÉGER GYÖRGY A burgenlandi magyarság rövid története. 2. bővített kiadás. Bp., 1994, Anonymus. 172 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírkötésben. |
124 | EGO (FRIED MARGIT) Pest és pestiek. Bp., é.n., Magyar Kereskedelmi Közlöny kiadása. 187 p., 2 sztl. lev. Amatőr vászonkötésben a kiadói papírborító részletével. |
125 | EGYED ÁKOS Falu, város, civilizáció. Bukarest, 1981, Kriterion Könyvkiadó. 359 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
126 | Egység a különbözőségben. A 60 éves Bolberitz Pál köszöntése. Szerkesztette: Rokay Zoltán. Bp., 2002, Szent István Társulat. 318 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
127 | ENDRŐDI SÁNDOR Kurucz nóták. 2. Kiadás. 1700-1720. Bp., 1898, Athenaeum kiadása. 285 p. Kiadói félbőr kötésben. |
128 | EÖTVÖS KÁROLY Gróf Károlyi Gábor följegyzései I-II. 5. Kiadás. Bp. 1909, Révai Testvérek. I. 320 p., 2 sztl. lev.., II. 317 p., 1 sztl. lev. Kiadói aranynyomásos vászonkötésben. |
129 | Eötvös Loránd a tudós és művelődéspolitikus írásaiból. Nemzeti Könyvtár, Művelődéstörténet. Sajtó alá rendezte: Környei Elek. Bp., 1964, Gondolat Kiadó. 424 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
130 | ERCSEI DÁNIEL Statistica. Első darab. Közönséges statistica és Magyar ország statisticája. Debrecen, 1814, Csáthy György kiadása. 192 p. Kiadói kartonkötésben. |
131 | Érdekes válóperek története. Összeállította: Petrók Gyula és Villax Gyula. Bp., [1900], Révai és Salamon Könyvnyomdája. 248 p. Kiadói vászonkötésben. |
132 | Erdélyi jiddis népköltészet. Válogatta és fordította: Kányádi Sándor. Illusztrálta: Szántó Piroska. Bp., 1989, Európa Könyvkiadó. 213 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
133 | ERDÉLYI JÓZSEF Emlék. Bp., 1940, Magyar Élet kiadása. 591 p. Aláírt. Kiadói vászonkötésben. |
134 | ÉRI-HALÁSZ IMRE Ki ne mondja! Sár Ági rajzaival. Bp., é.n., Stílus Könyvkiadó. . Kiadói ill. (Sár Ági) kartonkötésben. |
135 | Értesítvény a kőszegi kath. Kisgimnáziumról 1879-80. Szerkeszti: Dr. Steiner Pál. Szombathely, 1880, Bertalanffy Könyvnyomda. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
136 | AZ ezeréves Magyarország és a milleniumi kiállítás. Bp., 1896, Az ezredéves milleniumi kiállítás igazgatósága. ( Bp., [1996], TÉKA Könyvértékesítő-Hungexpo. Reprint. ). 270 p., 1 sztl. levél. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
137 | FARKAS PÁL Egy magyar fiú Napoleon seregében. Laci Törökországban. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é.n., Singer és Wolfner. 160 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
138 | FEDOR ÁGNES Sárga nárcisz. Bp., [1945], Magyar Téka kiadása. 39 p. Tűzve, kiadói ill. (Gágor Éva) papírborítóban. |
139 | FEHÉR FERENC-HELLER ÁGNES-MÁRKUS GYÖRGY Diktatúra a szükségletek felett. Bp., 1991, Cserépfalvi kiadása. 434 p., 1 sztl. lev. Fehér Ferenc és Heller Ágnes dedikálásával. Kiadói kartonkötésben. |
140 | "Fehér könyvek" sorozat. I.-IV. Ellenforradalmi erők a magyar októberi eseményekben, 1957. V.: Nagy Imre és bűntársai ellenforradalmi összeesküvése, 1958. Bp., 1957-1958, Magyar Népköztársaság Minisztertanácsa Tájékoztatási Hivatala. 63 p.., 157 p., 1 sztl. lev.., 144 p.., 131 p., 8 sztl. lev.., 159 p., 12 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
141 | FEKETE ISTVÁN 121 nap. Illusztrálta Würtz Ádám. Bp., 1975, Magvető Kiadó. 310 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. vászonkötésben. |
142 | FEKETE ISTVÁN Barangolások. 2. kiadás. Csergezán Pál rajzaival. Bp., 1969, Móra Könyvkiadó. 230 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
143 | FEKETE ISTVÁN Búcsú. Bp., 1982, Szt. István Társulat. 335 p. Kiadói ill. (Dévényi Antal) kartonkötésben. |
144 | FEKETE ISTVÁN Csí és más elbeszélések. Illusztrálta: Würtz Ádám. Bp., 1974, Móra Ferenc Könyvkiadó. 189 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
145 | FEKETE ISTVÁN Őszi vásár. Bp., 1962, Magvető Könyvkiadó. 407 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. (Bartha László) védőborító töredékkel. |
146 | FEKETE ISTVÁN Rózsakunyhó. Illusztrálta: Würtz Ádám. Bp., 1973, Móra Ferenc Könyvkiadó. 463 p., 4 sztl. lev. Kiadói ill. vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
147 | FEKETE ISTVÁN Téli berek. 3. kiadás. Reich Károly. Bp., 1966, Móra Könyvkiadó. 385 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
148 | FEKETE ISTVÁN Tüskevár. 7. kiadás. Szecskó Tamás rajzaival. Bp., 1969, Móra Könyvkiadó. 335 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
149 | FEKETE ISTVÁN Vadászatok erdőn, mezőn. Bp., 1987, Mezőgazdasági Kiadó. 279 p. Kiadói vászonkötésben. |
150 | FELEKY GÉZA Könyvek, képek, évek. Bp., 1912, Nyugat kiadása. 239 p. Kiadói vászonkötésben. |
151 | FENYŐ MIKSA Az elsodort ország. Bp., 1946, Révai. 637 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
152 | FEUCHTWANGER, LION A zsidó háború I.-II. Ford.: Dormándi László. Bp., é.n., Pantheon kiadás. 303 p.., 240 p. Kiadói vászonkötésben. |
153 | A finnugor őshaza nyomában. A magyar néprajz klasszikus. Válogatta és szerkesztette: ifj. Kodolányi János. Bp., 1973, Gondolat Kiadó. 448 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. ragasztott papír védőborítóban. |
154 | FOGARASI ERNŐ
Humor a hó alatt... A szibériai hadifogság derűs órái-madártávlatból. Laurencsik Béla 5 illusztrációjával. Bp., 1937, Rózsavölgyi és Társa. 240 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban, gerinc nélkül. |
155 | FOLYÓIRAT Akvárium és Terrárium 1956-57. Komplett bekötött I. és II. évfolyam (7 szám). Amatőr félvászon kötésben. |
156 | FOLYÓIRAT Akvárium és Terrárium 1958-59. Komplett bekötött III. és IV. évfolyam (8 szám). Amatőr félvászon kötésben. |
157 | FOLYÓIRAT Demokrata (4 db). Független folyóirat. 1988. 7.-9. és 1956-os különszám. Bp., 1988, ABC Kiadó. 48 oldalas számok. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
158 | FOLYÓIRAT Erdélyi Helikon 1940/8. Főszerkesztő: Kisbán Miklós. Szerkesztő: Kós Károly. Szerkeszti: Kovács László. Kolozsvár, 1940, Erdélyi Szépmíves Céh. 517-606 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
159 | FOLYÓIRAT Erdélyi Helikon 1943/1. Főszerkesztő: Kisbán Miklós. Szerkesztő: Kós Károly. Szerkeszti: Kovács László. Kolozsvár, 1943, Erdélyi Szépmíves Céh. 1-64 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
160 | FOLYÓIRAT Erdélyi Helikon 1943/3. Főszerkesztő: Kisbán Miklós. Szerkesztő: Kós Károly. Szerkeszti: Kovács László. Kolozsvár, 1943, Erdélyi Szépmíves Céh. 129-184 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
161 | FOLYÓIRAT Erdélyi Helikon 1943/4. Főszerkesztő: Kisbán Miklós. Szerkesztő: Kós Károly. Szerkeszti: Kovács László. Kolozsvár, 1943, Erdélyi Szépmíves Céh. 185-244 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
162 | FOLYÓIRAT Erdélyi Helikon 1943/5. Főszerkesztő: Kisbán Miklós. Szerkesztő: Kós Károly. Szerkeszti: Kovács László. Kolozsvár, 1943, Erdélyi Szépmíves Céh. 245-308 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
163 | FOLYÓIRAT Erdélyi Helikon 1943/6. Főszerkesztő: Kisbán Miklós. Szerkesztő: Kós Károly. Szerkeszti: Kovács László. Kolozsvár, 1943, Erdélyi Szépmíves Céh. 309-372 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
164 | FOLYÓIRAT Erdélyi Helikon 1943/7. Főszerkesztő: Kisbán Miklós. Szerkesztő: Kós Károly. Szerkeszti: Kovács László. Kolozsvár, 1943, Erdélyi Szépmíves Céh. 373-428 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
165 | FOLYÓIRAT Füles VIII. évfolyam. Főszerkesztő: Gelléri András. Bp., 1964, Ifjúsági Lapkiadó Vállalat. Számonkénti lapszámozás. Félvászon kötésben, két kötetben. |
166 | FOLYÓIRAT Helikon 1938. 2. szám. Szerkeszti: Kós Károly. Kolozsvár, 1938, Erdélyi Szépmíves Céh. 81.-152. p. Kiadói papírkötésben. |
167 | FOLYÓIRAT Helikon 1938. 3. szám. Szerkeszti: Kós Károly. Kolozsvár, 1938, Erdélyi Szépmíves Céh. 155.-231. p. Kiadói papírkötésben. |
168 | FOLYÓIRAT Helikon 1938. 4. szám. Szerkeszti: Kós Károly. Kolozsvár, 1938, Erdélyi Szépmíves Céh. 233.-312. p. Kiadói papírkötésben. |
169 | FOLYÓIRAT Ludas Matyi XXVIII. évfolyam. Szatirikus hetilap. Főszerkesztő: Tabi László. Bp., 1972, Hírlapkiadó Vállalat. Számonkénti lapszámozás. Félvászon kötésben. |
170 | FOLYÓIRAT Mária-Kongregáció 1. évf. 1.-4. sz. 1907-1908. Szerk.: Bús Jakab S. J. Amatőr vászonkötésben. |
171 | FORD, HENRY Életem és működésem. Átdolgozta és bevezető tanulmánnyal ellátta: Balla Antal. Bp., 1926, Légrády Nyomda és Könyvkiadó. 294 p. Amatőr vászonkötésben és másolt címoldallal. |
172 | FÖLDESSY GYULA Ady minden titkai. Bp., 1962, Magvető Könyvkiadó. 373 p. Dr. Orbán Lászlónak dedikálva, autográf korrektúrajelzésekkel. Kiadói vászonkötésben. |
173 | Földrajzi zsebkönyv 1943. Szerk.: Temesy Győző Dr. Bp., 1943, Magyar Földrajzi Társaság. 240 p. + 1 térképmelléklet. Kiadói papírkötésben. |
174 | FRAKNÓI VILMOS Werbőczi István életrajza. Magyar Történeti Életrajzok. Bp., 1899, Magyar Történelmi Társulat. 380 p. Félvászon kötésben, tintás satírozással eltüntetett tulajdonosi jelölés. |
175 | FRANCO DE BATTAGLIA Enciclopedia delle Dolomiti. Bologna, 2000, Zanichelli. 520 p. Kiadói papírkötésben. |
176 | FRICK, MECHTHILD Lovis Corinth. "Welt der Kunst" német nyelvű sorozatából. Berlin, 1981, Henschelverlag Kunst und Gesellschaft. 15 p., 29 sztl.lev., 16 színes és 43 ff. Képpel. Kiadói ill. sérült kartonkötésben. |
177 | Führer durch die Mont- Blanc Gruppe. im Auftrage des österreichischen Alpenklubs Verfasst von Dr. Wilhelm Martin, P. Reuschel Richard Weitzenböck Mappe mit Buch 1 Wegbeschreibungen Buch 2 Litteraturheft dazu Pauskarte. Wien, 1913, Verlag des österreichischen Alpenklubs. I. 252 p., 2 sztl. lev. II. 71 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. vászonkötésekben, ill. vászonborítású tokban, néhány oldalon ex libris bélyegzéssel. |
178 | FÜRY LAJOS Delet harangoznak Budán. München, 1979, Ledermüller Kiadó. 893 p. Kiadói saroktöréses ill. vászonkötésben. |
179 | GAAL MÓZES A kard és lant hőse. Széchy Gyula rajzaival. Bp., 1898, Franklin Társulat. 191 p. Kiadói ill. kopottas vászonkötésben, címoldalon bejegyzésekkel. |
180 | GÁL GYÖRGY SÁNDOR Ismerkedés a zenetörténettel. Ábrákat Varga Imre készítette. Bp., 1963, Móra Ferenc Könyvkiadó. 372 p., 2 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. (Kondor Lajos) szakadozott papír védőborítóban. |
181 | GALÁNTAI CSABA Mi újság, Terror Háza? Bp., 2003, Masszi Kiadó. 288 p., 12 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
182 | GÁRDONYI GÉZA Isten rabjai. 2. Kiadás. Bp., 1920, Singer és Wolfner kiadása. 349 p. Kiadói félvászon kötésben. |
183 | GELLÉR KATALIN XIX. századi francia festészet. Bp., 1985, Corvina Kiadó. 50 p., 49 sztl. lev., 48 színes reprodukcióval. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
184 | GELSEI BÍRÓ ZOLTÁN A Habsburg-Ház bűnei. Bp., 1919, Kiadja a mű Szerkesztő-Bizottsága. 96 p. Tűzve, kiadói ill. (Jeney) viseltes papírborítóban. |
185 | GERGELYFFY GÁBOR Bodor Péter a székely ezermester. Nemzeti Könyvtár 51. Bp., 1941, Nemzeti Könyvtár. 64 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
186 | GHYMESI FORGÁCH FERENCZ Magyar Historiája 1540-1572. Magyar Történelmi Emlékek XVI. kötet. Közli: Majer Fidél. Bevezette: Toldy Ferencz. Pest, 1866, A Magyar Tudományos Akadémia Történelmi Bizottsága. 555 p. Félvászon kötésben. |
4200 | ||
187 | GOMBRICH Bild und Auge. Neue Studien zur Psychologie der bildlichen Darstellungen. Stuttgart, 1984, Klett-Cotta. 316 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
188 | GOMEZ, T.H. Bengázi végórái. Háborús regények 2. Bp., é.n., A szerző kiadása. 62 p., 1 sztl. lev. Tűzve, ill. sarokhiányos papírborítóban, foltos lapokkal. |
6500 | ||
189 | GONDA IRÉN Baromfi a ház körül. Bp., 1967, Mezőgazdasági Kiadó. 151 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
190 | GOYAU, GEORGES A pápaság egyetemes története. Ford.: Kubínyi Viktor. Bp., 1900, A fordító tulajdona. 232 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
191 | Göndör Bertalan grafikai művei. Bevezetőt írta: Pogány Ö. Gábor. Bp., é.n., Hungária Rt. Kiadása. 45 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. (Göndör) félvászon kötésben. |
192 | GÖRGEY GÁBOR Nők szigete. Kecskeméti Kálmán fotóival. Bp., 1990, Új Idők Kft. 44 p., 2 sztl. lev. Könyvheti dedikálással. Kiadói ill. kartonkötésben. |
193 | GR. SZÉCHÉNYI ZSIGMOND Hengergő homok. Vadászexpedíció a lybiai sivatagba. Bp., é.n., A szerző kiadása. 135 p., 1 sztl. lev. Könyvtári félvászon kötésben, régi könyvtári jelzetekkel. |
194 | A grafika magyar mesterei. Lyka Károly és Conrad Gyula bevezetőjével. Bp., é.n., Rozsnyai Károly kiadása. 44 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. (Kozma) hiányos papírborítóban. |
195 | GRATZ GUSZTÁV A forradalmak kora. Magyarország története 1918-1920. Bp., 1935, Magyar Szemle Társaság. 354 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
196 | GRAVES, ROBERT- PATAI, RAPHAEL Héber mítoszok. A genezis könyve. Bp., 1969, Gondolat. 295 p. Kiadói vászonkötésben. |
197 | GRÓF TELEKI PÁL Magyar politikai gondolatok. Nemzeti Könyvtár 42.-43. Bp., 1941, Nemzeti Könyvtár. 137 p., 2 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
198 | GRUBE, A.W. Alpenwanderungen. I.-II. 1 címlap- és 16 színezett metszettel. Oberhausen u. Leipzig, 1873, Spaarmann. I. 280 p., II. 217 p., 1 sztl. lev. Néhány lap vízfoltos. Kiadói félvászon kötésben, egybekötve. |
199 | GUDENUS JÁNOS JÓZSEF A magyarországi főnemesség XX. Századi genealógiája. I. kötet, A-J. A címereket Tompos Lilla festette. Bp., 1990, Natura. 622 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
200 | GUTIUS (GUTHI SOMA DR.) Jeles firmák. Guthi Soma dr. humoros törvényszéki karczolatai. Bp., 1908, Adorján Testvérek kiadása. 96 p. Félvászon kötésben. |
201 | GYEBORIN A második világháború. Fordította: Dr. Auer Kálmán. Tisztek könyvtára 9. Bp., 1961, Zrínyi Katonai Kiadó. 583 p. Kiadói félvászon kötésben. |
202 | GYÓNI (ÁCHIM) GÉZA Lengyel mezőkön, tábortűz mellett. 2. itthoni (újból megbővült) kiadása. Bp., 1915, Országos Hadsegélyező Bizottság. I.-XIII., 71 p. Kiadói papírkötésben. |
203 | GYÖKÖSSY ENDRE
Hallgatózz csak, énekelget... Lázár Pál fametszeteivel. Bp., 1940, Országos Bethlen Gábor Szövetség kiadása. 66 p. Fűzve, kiadói ill. (Lázár) szakadozott papírborítóban. |
204 | GYÖMREI SÁNDOR Az utazási kedv története. Bp., é.n., Gergely R. kiadása. 192 p., dedikált. Fűzve, papírborító nélkül vízfoltos lapokkal. |
205 | GYŐRFFY ISTVÁN A néphagyomány és a nemzeti művelődés. A magyar táj és népismeret könyvtára 1. Bp., 1939, Egyetemi Néprajzi Intézet. 91 p. Kiadói papírborítóban. |
206 | GYURKÓ ISTVÁN A halak világa. Bukarest, 1983, Kriterion Könyvkiadó. 295 p. Kiadói félvászon kötésben. |
207 | HABSBURG OTTÓ Jalta és ami utána következett. München, 1979, Griff Kiadó. 200 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
208 | HAJÓS ELEMÉR Széthulló családok, kallódó gyerekek. Bp., 1946, Korda R. T. kiadása. 256 p. Kiadói papírkötésben. |
209 | HALÁCSY DEZSŐ A magyar városokért. V. bővített kiadás. Bp., 1941, A szerző kiadása. 247 p., 2 melléklet (Margitsziget ismertető és térkép, könyvajánló). Kiadói vászonkötésben. |
210 | HÁMORI LÁSZLÓ Károlyi Mihály, a földosztó. Bp., 1946, Népszava Könyvkiadó. 32 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
211 | HARKÁNYI EDE Babonák ellen. Társadalomtudományi Könyvtár. Bp., 1907, Grill Károly Könyvkiadóvállalat. 305 p. Kiadói vászonkötésben. |
212 | HARMATH ISTVÁN-KATSÁNYI SÁNDOR Veszprém megye irodalmi hagyományai. 4. bővített kiadás. Veszprém, 1984, Veszprém megyei Tanács V.B. 357 p., 53 sztl. lev. Kiadói ill. papírkötésben. |
213 | HEARN, LAFCADIO Hindu legendák és talmud mesék. Ford.: Pongrácz Árpád. Bp., 1919, Herzka Árpád kiadása. 123 p. 2 sztl. lev. Átkötött, ragasztott papírborítóban. |
214 | HEDIN, SVEN Az orosz harctérről. Bp., 1916, Athenaeum. 208 p. Kiadói ill. (Vendrei) papírkötésben. |
215 | HEGEDŰS GÉZA Polgár Szilárd. Tanúvallomás a tegnap alkonyáról. Győry Miklós rajzaival. Bp., 1946, Anonymus kiadás. 258 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
216 | HEGEDÜS GYULA Komédia. Bp., 1914, A szerző saját kiadása. 238 p., 1 sztl. lev. Bőrkötésben. |
217 | HEINE, HEINRICH A bacherachi rabbi. El Liciszkij 11 litográfiájának hasonmásával. Ford.: Tandori Dezső. Bp., 1982, Európa Könyvkiadó. 103 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban, szélén kivágott szennycímoldallal. |
218 | HEKLER ANTAL A magyar művészet története. Bp., 1934, M. Könyvbarátok kiadása. 239 p. Kiadói vászonkötésben. |
219 | HETEY ZOLTÁN Ady Bandi-Ady Endre. Bp., [1942], Stádium Sajtóvállalat. 184 p. Kiadói félvászon kötésben. |
220 | HEYMANN, ROBERT Rasputin. Ford.: Holló Márton. Bp., 1918, Kultúra Könyvkiadó. 155 p. Kiadói félvászon kötésben. |
221 | HIEBELER, TONI Eigerwand. Von der Erstbesteigung bis heute. München, 1976, Bertelsmann Lexikon Verlag. 255 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
222 | HIEBELER, TONI Lexikon der Alpen. Gütersloh, 1977, Bertelsmann-Lexikon Verlag. 432 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
223 | HIEBELER, TONI Matterhorn. Von der Erstbesteigung bis heute. Berlin, 1976, Bertelsmann Lexikon Verlag. 255 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
224 | HIEBELER, TONI Zugspitze. Von der Erstbesteigung bis heute. München, 1979, Mosaik Verlag. 255 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
225 | HILTON, JAMES Messze Oroszországban. Fordította: Tábori Kornél. Bp., é.n., Nova Irodalmi Intézet. 352 p. Kiadói félvászon kötésben. |
226 | Hitler. 2. Kiadás. Szerkesztette: Walther, Herbert. Fordította: dr. Horváth Gábor. Pécs, é.n., Alexandra- Pécsi Direkt Kft. 255 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
227 | HOCK JÁNOS Az ember könyve. Bp., 1937, Urbányi István kiadása. 336 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírkötésben. |
228 | HOFFMANN, E.T.A. A vampir-Der Vampir. Kétnyelvű Klassikus Könyvtár 2. sz., ford.: Dr. Trócsányi Zoltán. Bp., é.n., Uránia kiadás. 43 p., 2 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. (Kozma 1919) papírborítóban. |
229 | Honegyesítő Árpád nagyfejedelem. a brilliáns államférfi és zseniális hadvezér 896. évi honfoglalása valósághű bemutatása. Összeállította: Katona Sándor (München). Nokomis/USA, 1994, Somogyi Zoltán kiadása. 140 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
230 | Horthy Miklós titkos iratai. Magyar Országos Levéltárban lévő iratokat sajtó alá rendezte: Szinai Miklós és Szűcs László. Bp., 1962, Kossuth Könyvkiadó. 533 p. 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
231 | HORVÁTH JÁNOS Méhészkedjünk! Bp., 1911, Stephaneum Nyomda Rt. kiadása. 84 p. 2 sztl. lev. Kiadói javított vászonkötésben, könyvtári bélyegzésekkel. |
232 | HORVÁTH JÁNOS Petőfi Sándor. 2 kiadás. Bp., 1926, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadás. 597 p. Fűzve, kiadói ill. (Jeges) papírborító amatőr vászonkötésben. |
233 | HUBAY MIKLÓS Aranykor. Bp., 1972, Szépirodalmi Könyvkiadó. 452 p., 1 sztl. lev. (Boldizsár) Ivánnak dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
234 | HUNT, DAVE- MCMAHON, T. A. A kereszténység félrevezetése. Bp., 1996, Evangéliumi Kiadó. 229 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. töredezett papírborítóban. |
235 | HUSZÁR KÁROLY A magyar nép hősei. Nemes Mihály rajzaival. Bp., 1915, Szent István Társulat. 158 p. Kiadói szakadozott, hiányos ill. papírkötésben. |
236 | HUSZÁR KÁROLY Az égő Oroszország. Bp., 1926, Dante Könyvkiadó. 333 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
237 | Húzótüske 1956. Egyetemi időszaki kiadvány. [Miskolc, 1956, Rákosi Mátyás Nehézipari Műszaki Egyetem]. 96 p. 800 példány. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
238 | AZ idő élén jártak. Szerk.: Kovács K. Zoltán és Rosdy Pál. Bp., 1996, Brankovics István Alapítvány. 220 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
239 | AZ igazság a Nagy Imre ügyben. Századvég füzetek 2., főszerkesztő: Gyurgyák János. Bp., 1989, Századvég Kiadó. 204 p., 2 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
240 | Igazságot-szeretettel. Glattfelder Gyula élete és munkássága. Szerkesztette: Zombori István. Bp.-Szeged, 1995, Magyar Egyháztörténeti Enciklopédia Munkaközössége és Keresztény Értelmiségiek Szövetsége. 203 p., 2 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
241 | IGNÁCZ RÓZSA Anyanyelve magyar. 5. Kiadás. Bp., 1940, Dante Könyvkiadó. 323 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
242 | IGNÁCZ RÓZSA Torockói gyász. Kass János rajzaival. Bp., 1959, Móra Ferenc Könyvkiadó. 294 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói félvászon kötésben. |
243 | IGNOTUS (VEIGELSBERG HUGÓ) Egy év halál. Jegyzetek 1914 tavaszától 1915 nyaráig. Bp., 1916, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. kiadása. 174 p. 1 sztl. lev. Kassai könyvtárbélyegzésekkel. Amatőr félvászon kötésben. |
244 | II-IK KÁKAI ARANYOS (IFJ. ÁBRÁNYI KORNÉL) Gróf Andrássy Gyula. Bp., 178, Athenaeum kiadása. 223 p. Félvászon kötésben. |
245 | ILLÉS SÁNDOR Hajnali madárfütty. Bp., 2000, Estrade-City Kft. 186 p., 1 sztl. lev. Dedikált. Kiadói papírkötésben. |
246 | ILLYÉS GYULA Egy év. Bp., 1945, Sarló kiadás. 77 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. hiányos papírborítóban, néhány vízfoltos lappal. |
247 | INCZE KÁLMÁN Háborúk a nagy háború után I.-II. Hozzátartozik: Világpolitikai és háborús események 1938 szeptemberétől-1939 júliusig. (Függelék a fenti kétkötetes műhöz.). Bp., 1938-1939, Franklin Társulat. 424 p.., 405 p.., 32 p. Kiadói félbőr kötésben, a függelék tűzve, kiadói papírkötésben. |
248 | AZ Iparművészeti Múzeum gyűjteményei. Szerkesztette és a bevezetőt írta Miklós Pál. Bp., 1979, Corvina Kiadó. 358 p., 9 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
249 | IRÁNYI DEZSŐ Gyökerek és hajtások. Békéscsaba, 1988, Tevan Andor Nyomdaipari Szakközépiskola kiadása. 110 p., 10 sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. (Kállai Júlia) papírkötésben. |
250 | AZ iskolák államosítása. Bp., 1948, Magyar Vallás- és Közoktatásügyi Minisztérium. 128 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
251 | JAKÓ ZSIGMOND Írás, könyv, értelmiség. Tanulmányok Erdély történelméhez. Bukarest, 1976, Kriterion Könyvkiadó. 373 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
252 | JANKÓ BÉLA
A gőzhajózás kezdete a Dunán, "Carolina", az első gőzhajó. A Közlekedési Múzeum füzetei 2. Bp., 1967, Közlekedési Múzeum. 24 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
253 | JÁNOSY ISTVÁN A repülés ABC-je. Kis repülőenciklopédia. Bp., 1944, Magyar Repülő Sajtóvállalat. 480 p. Amatőr kötésben. |
254 | JÉCSAI LÁSZLÓ Melegágy és üvegház a házikertben. A Magyar Királyi Földmívelésügyi Minisztérium Gazdasági szakkönyvsorozata 12. sz. Bp., 1941, A növényvédelem és kertészet kiadása. 64 p. Kiadói spirálozott kartonborítóban. |
255 | JÓKAI MÓR Török mozgalmak 1730-ban. Első kiadás. Pest, 1854, Számvald Gyula. 362 p. Széteső gerinc nélküli vászonkötésben. |
256 | JOUTY, SILVAIN & ODIER, HUBERT Dictionnaire de la Montagne. Paris, 1999, Arthaud. 719 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
257 | JÓZSEF ATTILA forradalmi versei. Könyvnapi kiadás. Bp., 1945, Cserépfalvi. 56 p. Kiadói ill. (Kádár György) papírkötésben. |
258 | JUHÁSZ ANDOR ÉS JUHÁSZ SÁRI Ez történt Ausztriában. Bp., 1938, Cserépfalvi kiadása. 168 p. Kiadói vászonkötésben. |
259 | JURÁN VIDOR Vadászkrónika. Bp., 1961, Szlovákiai Szépirodalmi Könyvkiadó. 174 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
260 | KÁLDOR MÁRTON A kaolitváros. Bp., [1942], Árkádia. 145 p. Dedikált. Kiadói félvászon kötésben. |
261 | KALENDÁRIUM Népakarat 1957. Szerk.: Baktai Ferenc. Bp., 1957, Népakarat Lapkiadó Vállalat. 192 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
262 | KALMÁR ERNŐ Vergődés. 3. Kiadás. Bp., é.n., Emericanum. 219 p. Kiadói papírkötésben, ill. (Jankovits István) papír védőborítóban. |
263 | KARDOS TIBOR Az Árgirus-széphistória. Bp., 1967, Akadémia Kiadó. 415 p., I.-XXXII. tábla, 7 táblázat. 1100 példány. Boldizsár Ivánnak dedikálva. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
264 | KARINTHY FERENC Víz fölött, víz alatt. Bartha László rajzaival. Bp., 1966, Szépirodalmi Könyvkiadó. 593 p., 1 sztl. lev. Dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. (Bartha László) papír védőborítóban. |
265 | KARINTHY FRIGYES Amiről a vászon mesél. Szép könyvek 10. Bp., é.n., Singer és Wolfner. 78 p. Kiadói hiányos kartonkötésben. |
266 | KARINTHY FRIGYES Notesze. Bp., é.n., Singer és Wolfner Irodalmi Intézet kiadása. 110 p. 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. (Byssz) papírborító amatőr kopottas félvászon kötésben, Fővárosi Könyvtárbélyegzővel és tul. beírásokkal. |
267 | KARSAI ELEK A berchtesgadeni sasfészektől a berlini bunkerig. Bp., 1961, Táncsics Könyvkiadó. 628 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. (Czeglédi, Bánó) papír védőborítóban. |
268 | KARSAI ELEK A budai vártól a gyepűig. Bp., 1965, Táncsics Könyvkiadó. 759 p. Kiadói vászonkötésben, ill. (Varga Győző) papír védőborítóban. |
269 | KARSAI ELEK Iratok a Gömbös-Hitler találkozó (1933. Június 17.-18.) történetéhez. Bp., 1962, Akadémia Kiadó. 55 p., 2 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
270 | KÁSZONYI DÁNIEL Magyarhon négy korszaka. Bp., 1977, Szépirodalmi Könyvkiadó. 597 p., 9 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
271 | KATALÓGUS Antik Enteriőr 2004. XI. Magyarországi Régiségkiállítás és Vásár, Műcsarnok. Bp. 2004, Partner s 2000 Kft. 111 p., 12 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
272 | KATALÓGUS Ámos Imre (1907-1944) emlékkiállítás. Bp., 1958, Magyar Nemzeti Galéria. 28 p., 14 sztl. lev. Tűzve, ill. kiadói papírborítóban. |
273 | KATALÓGUS Camera Obscura 2000. XII. Esztergomi Fotográfiai Biennálé. Esztergom, 2000, Esztergomi Szabadidő Központ. 63 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
274 | KATALÓGUS Luthertől a Bauhausig. Nemzeti kincsek Németországból. Bp., 2006, Magyar Nemzeti Galéria. 142 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
275 | KATALÓGUS Natinalschätze aus Deutschland. von Luther zum Bauhaus. München, 2005, Prestel. 406 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
276 | KATALÓGUS Picasso. Kat. Nr. 411. Stedelijk Múzeum, Amszterdam, 1967.03.04.-04.30. Amszterdam, 1967, Stedeljik Múzeum. 62 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
277 | KATALÓGUS Plakátművészet Thália szolgálatában. Magyar Nemzeti Galéria 1978. október-november. Bp., 1978, Magyar Nemzeti Galéria. 23 p., 1 színes és 9 ff. Reprodukció. Tűzve, kiadói papírborítóban, ill. papírmappában. |
278 | KATALÓGUS Téli kiállítás 1903-1904. Bp., 1903, Orsz. Magyar Képzőművészeti Társulat. 63 p., 34 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
279 | KEENLYSIDE, FRANCIS Berge und Pioniere. Eine Geschichte des Alpinismus. Vorwort von Lord Hunt. Zürich, 1976, Orell Füssli. 248 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
280 | KERESZTURY DEZSŐ "S mi vagyok én.". Arany János 1817-1856. Bp., 1967, Szépirodalmi Könyvkiadó. 362 p., 4 sztl. lev. Kiadói egészbőr kötésben. |
281 | KESERÜ KATALIN Körösfői-Kriesch Aladár. A művészet kiskönyvtára 116. Bp., 1977, Corvina Könyvkiadó. 30 p., 27 sztl. lev. Kiadói ill. papírkötésben. |
282 | Késmárki diáktalálkozó emlékkönyve Szerk.: Krisch Jenő. Bp., 1928, Késmárki Diákszövetség kiadása. 168 p. Kiadói papírborítóban. |
283 | Kincseskönyv. Szerk.: Dr. Gombocz Endre. Bp., 1932, Kir. Magy. Természettudományi Társulat. 868 p., I.-XII. p. Kiadói vászonkötésben. |
284 | KINIZSI ANDOR Egyszer mindenki megnősül. Bp., é.n., Szent István Társulat. 229 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
285 | Kisfaludy Károly összes művei 1-4. Életrajzzal ellátta: Dr. Horváth Cyrill. Bp., é.n., Magyar Könyvkiadó Intézet. Két kötetben. I. (1-2.) 668 p. I.-IV., II. (3-4.) 674 p., I.-II. Kiadói ill. aranynyomásos vászonkötésben. |
286 | KISFALUDY SÁNDOR Himfy szerelmei. Egy kötetben. A költő arczképével (Eredetije Döbrenteinél). Pest, é.n., Heckenast Gusztáv. 358 p. Amatőr félvászon kötésben. |
287 | KISS BITAY ÉVA Tájékozódás és hírközlés az állatvilágban. Bukarest, 1974, Tudományos Könyvkiadó. 121 p. Tűzve, kiadói papírborítóban, foltos lapokkal. |
288 | KNER IZIDOR
Félévszázad mesgyéjén 1882-1932. Belehelyezve "Tekintetes Szerkesztőség!" megszólítással ajánlólevél. Gyoma, 1931, Kner Nyomda. 176 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. (Kner Albert) félvászon kötésben. |
289 | KÓBOR TAMÁS Aranyhaju Rózsika. Bp., é.n., Béta kiadás. 273 p., dedikált. Kiadói vászonkötésben. |
290 | KOESTLER ARTHUR Sötétség délben. München, 1981, Griff kiadás. 144 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
291 | Kolozsvári Szervátiusz Tibor. Szerkesztette: Babiczky Klára. Bp., 1994, Püski Kiadói Kft. 72 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
292 | KOPP JENŐ Ismeretlen magyar festők a XIX. Század első felében. Szépművészet-füzetek 3. Bp., 1941, Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. 36 p., I.-LVI. Tábla. Kiadói papírkötésben. |
293 | KORNIS GYULA A pszichológia és logika elemei. 9. Kiadás. Középiskolák számára a VKM. 884-05-60-1931 rendelet alapján. Bp., é.n., Franklin Társulat. 190 p. Fűzve, kiadói töredezett papírborítóban. |
294 | KOSÁRY DOMOKOS Magyarország története. Nemzetnevelők könyvtára I. Nemzetismeret 4. Bp., 1943, Országos Közoktatási Tanács. 411 p. Kiadói félvászon kötésben. |
295 | Kossuth a magyar igazságért. Nemzeti Könyvtár 122.-123. Válogatta, és magyarázatokkal ellátta: Bodor György. Bp., 1944, Nemzeti Könyvtár. 110 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. (Fáy Dezső) papírborítóban. |
296 | Koszoru. A Petőfi Társaság közlönye 1939-40. Bp., 1940, A Petőfi Társaság kiadása. 256 p. Félvászon kötésben. |
297 | Kosztolányi Dezső az élő költő. Bp., 1936, A Kosztolányi Dezső Emlékbizottság kiadása. 45 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírkötésben. |
298 | KOVÁCS LYDIA Két esztendő. Bp., 1916, Pallas Irodalmi Rt. kiadása. 133 p. Kiadói ill. (Kacziány Aladár) papírkötésben. |
299 | Kovászna megye. Sepsiszentgyörgy, 1969. 278 p., 1 sztl. Levél. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
300 | KÖTELES PÁL Az ötlábú isten. Novellák. Bp., 1989, Szépirodalmi Könyvkiadó. 249 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói kartonkötésben, ill. (Pap Klára) papír védőborítóban. |
301 | KÖVI PÁL Erdélyi lakoma. Rajzokat Vass tamás készítette. Bukarest, 1980, Kriterion Könyvkiadó. 326 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. (Cseh Gusztáv) papír védőborítóban. |
302 | Középkori templomaink. Dobos Lajos képeivel és Kriszt György szövegével. Bp., 1991, Magyar Távirati Iroda. . Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
303 | A közmondás nyelvtani alkalmazásban a latin nyelv elemi oktatásában. 1168 latin közmondás és közmondási szólásmód gyűjteménye. Szerkeszti Wiegand Károly után Czanyuga József. Pest, 1864, Lampel Róbert kiadása. 217 p. Ceruzás bejelölésekkel. Amatőr kötésben. |
304 | KRISTÓFFY JÓZSEF A királyságtól a kommunizmusig. Bp., 1920, Kultúra Könyvkiadó és Nyomda Rt. 146 p., 1 sztl. lev. Amatőr kötésben. |
305 | KRÚDY GYULA A betyár álma, Kleofásné kakasa és más elbeszélések. Bp., 1920, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadása. 194 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
306 | KUSZÁLIK MÁRIA ÉS KUSZÁLIK PÉTER Fák és cserjék. Bukarest, 1984, Kriterion Könyvkiadó. 335 p. Kiadói félvászon kötésben. |
307 | KÜLLŐS IMOLA Betyárok könyve. Ill.: Kardos Katalin. Bp., 1988, Mezőgazdasági Kiadó. 221 p., 9 sztl. lev., 18 képpel. Kiadói ill. (Maczó Péter) papírkötésben. |
308 | L. NAGY ZSUZSANNA Szabadkőművesség a XX. Században. Bp., 1977, Kossuth Könyvkiadó. 177 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
309 | LAJOS FERENC-HOLBEIN Haláltánc. Bp., é.n., Szépmíves Műhely kiadása. 86 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
310 | LÁSZLÓ GYULA Arckép és kézírás. Új Horizont II.-III. Bp., 1994, 1996, Új Horizont Könyvkiadó Alapítvány. 135 p., 133 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
311 | LÁZÁR BÉLA Írók és művészek között. Bp., 1918, Pallas Irodalmi Rt. kiadása. 163 p. Kiadói papírkötésben. |
312 | LÁZÁR ISTVÁN Koppány. Bp., é.n., Légrády Testvérek kiadása. 213 p. 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
313 | LENIN, V. I. Marx, Engels, Marxizmus. Moszkva, 1947, Idegennyelvű Irodalmi Kiadó. 483 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
314 | LESTYÁN SÁNDOR Cigánymuzsika. Bp., 1940, Dr. Vajna és Bokor kiadása. 272 p. 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. (Sinkó Károly) papír védőborítóban. |
315 | LESTYÁN SÁNDOR Medve anyó születésnapja. Kispajtások mesekönyve. Görög Júlia rajzaival. Bp., 1959, Móra Ferenc Könyvkiadó. 33 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
316 | LÉVAI JENŐ Endre László a magyar háborús bűnösök listavezetője. Bp., 1945, Müller Károly Könyvkiadóvállalat (ezelőtt: Gábor Áron). 112 p. Tűzve, kiadói ill. (Szigethy) viseltes papírborítóban, vízfoltos lapokkal. |
317 | LHOTZKY, HEINRICH Az emberiség jövője. Kultúra és tudomány sorozat. Ford.: Schöpflin Aladár. Bp., 1912 Franklin Társulat. 125 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
318 | LIPPAI LÁSZLÓ Három világrész partjain. Bp., 1940, Magyar Katolikus Írók Könyvei. 276 p. Kiadói vászonkötésben. |
319 | LOFTING, HUGH Doktor Dolittle utazásai. Ford.: Honti Rezső. Reiter László rajzaival. Bp., 1934, Káldor Könyvkiadóvállalat kiadása. 248 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
320 | A Louvre képtára. Írta és a képeket válogatta: Karl Heinz Clasen. Bp., 1962, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalat. 151 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
321 | Lőwy Árpád versei. Kanada, é.n., H&H Graphics Ltd. 80 p. Kiadói papírborítóban. |
322 | LUKCSICS JÓZSEF DR. A Galilei kérdés. Bp., 1910, Szent István Társulat. 103 p. Félvászon kötésben. |
323 | MABERLY, ASTLEY Animals of Rhodesia. Cap Town, 1959, Howard Timmins. 211 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
324 | Macedonian wood-carving. 2. Kiadás. Skopje, 1994, MISLA. I.-XXIX, 68 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
325 | MADARÁSZ ANDOR A Balaton világa. Bp., 1953, Művelt Nép Könyvkiadó. 166 p., 1 sztl. lev., I.-XX. Képpel. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
326 | MAESTRI, CESARE Kletter-Schule. Rüschlikon-Zürich, 1967, Albert Müller Verlag. 126 p., 29 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
327 | MAGIDOVICS, I. P. A földrajzi felfedezések története. Bp., 1961, Gondolat. 876 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
328 | MAGYAR NÉPKÖLTÉSZET. Magyar néprajz V. Főszerk.: Vargyas Lajos. Bp., 1988, Akadémiai Kiadó. 876 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
329 | Magyar bábakönyv. 3. Átdolgozott hivatalos kiadás. A bábai hivatás gyakorlásáról. Bp., 1939, Magyar Királyi Állami Nyomda. 355 p., 12 p. Amatőr kötésben. |
330 | Magyar Biedermeier-művészet. Az Ernst-Múzeum kiállításai X. Bp., 1913, Az Ernst-Múzeum kiadása. 51 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
331 | Magyar bohémvilág. Budapesti Újságírók Almanachja 1908-ra Bér, Honti, Pogány és Sarkadi rajzaival, Szerdahelyi Sándor szerkesztésében. Bp., 1908, Budapesti Újságírók Egyesülete. 483 p., 35 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben, címoldalon javítással. |
332 | Magyar Földrajzi Évkönyv 1928. Szerk.: Gróf Teleki Pál. Bp., 1928, Magyar Földrajzi Intézet. 247 p., 2 sztl. lev. Vászonkötésben. |
333 | Magyar irodalmi almanach az 1941. Évre. Janovits István rajzaival. Bp., 1941, Stephaneum Nyomda. 208 p. Sőtér István dedikálásával. Kiadói papírkötésben. |
334 | A Magyar Kegyesrend budapesti Gimnáziumának Értesitője. Az 1935-36. Iskolai évről. Közzétette: Balanyi György Dr. igazgató. Bp., 1936, Az iskola igazgatósága. 120 p. Kiadói, hiányos gerincű papírkötésben. |
335 | A Magyar Királyi Földmívelésügyi Minisztérium Rádióelőadásainak sorozata 1929. II: évf. B sorozat január-június. Bp., 1929, "Pátria" Irodalmi Vállalat. 25 egyenként 8 oldalas füzet. Kiadói félvászon kötésben. |
336 | A magyar magánjog alapintézményei. Dr. Szászy István egy. prof. előadásai. Bp., 1949, MEFESZ Jogász Kör kiadása. 272 p. Ceruzás bejegyzésekkel és aláhúzásokkal. Kiadói félvászon kötésben. |
337 | Magyar Millennium. Összeállította Gelléri Mór. Bp., 1896, Posner hivatalos kiadás. 180 p., 7 sztl. lev., 6 db. színes kőnyomatos táblával. Fűzve, kiadói ill. széteső papírborítóban, vízfoltos lapokkal. |
338 | A Magyar Nemzet története I-X. Szerkeszti: Szilágyi Sándor. Bp., 1895-1898, Athenaeum kiadása. I-CCCLII., 335 p., 706 p., 667 p., 694 p. 1 sztl. lev., 680 p., 600 p., 715 p., 625 p. 1 sztl. lev., 724 p., 865 p. 1 sztl. lev. Kiadói egészbőr kötésben, kopottas gerincszélekkel. |
75000 | ||
339 | A Magyar Országos Központi Takarékpénztár Tisztviselőinek Sporttársasága 25 éves jubileumi jelentése. Bp., 1937, Stádium Sajtóvállalat kiadása. 55 p. Tűzve, kiadói arany dombornyomásos papírborítóban. |
340 | Magyar Orvosi Archivum. Orvostudományi értekezések gyűjteménye. Bp., 1910, Magyar Orvosi Könyvkiadó-Társulat. 419 p., 1 sztl. lev. Belekötve: Eddig megjelent I.-VIII. régi és I.-X. új évfolyamának lapmutatója. Eger, 1910, Magyar Orvosi Könyvkiadó-Társulat. 26 p. ., A magyar orvosi irodalom 1909. Összeállította: Győry Tibor. V. évfolyam. Eger, 1909. 104 p. Kiadói félvászon kötésben. |
341 | A magyar öntudat kistükre. Szerk.: Dr. Baránszky-Jób László. Bp., 1943, A Felső Kereskedelmi Iskolai Tanárok Nemzeti Szövetsége. 231 p. Kiadói papírkötésben. |
342 | A Magyar Sí Szövetség évkönyve 1947-48. Összeállította: Dr. Serák Mihály. Bp., 1948, A Szövetség kiadása. 79 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
343 | Magyar Simplicissimus. Aurora IV., szerk.: Turóczi-Trostler József. Bp., 1956, Művelt Nép Könyvkiadó. 267 p. Kiadói félvászon kötésben. |
344 | Magyar Tudományos Akadémiai almanach 1874. Csillagászati és közönséges naptárral. Bp., 1874, Eggenberger Ferdinánd kiadása. 192 p. Könyvtári félvászon kötésben, régi szlovák könyvtári jelzetekkel. |
345 | Magyarország helységnévtára 1952. Bp., 1952, Központi Statisztikai Hivatal. 428 p. Kiadói félvászon kötésben. |
346 | A magyarság őstörténete. Szerk.: Ligeti Lajos. Bp., 1943, Franklin Társulat. 289 p. Félvászon kötésben. |
347 | A "Magyarság" évkönyve 1926. Bp., 1926, Magyarság Lapkiadó. 303 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
348 | MAGYARY ZOLTÁN Magyar közigazgatás. Bp., 1942, Magy. Kir. Egyetemi Nyomda. 675 p. + mell. táblázat. Amatőr vászonkötésben. |
349 | Mai dekameron. Az uj írók. Szerk.: Móricz Zsigmond. Bp., 1932, Nyugat kiadása. 201 p., 1 sztl. lev., Móricz aláírásával. Kiadói vászonkötésben. |
350 | MAJAKOVSZKIJ, V. V. Neki a tollal! Szatirikus versek. Fordította: Radó György. Toncz Tibor illusztrációival. Bp., 1954, Új Magyar Könyvkiadó. 69 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. (Toncz) papírborítóban. |
351 | MAKARENKO, A. SZ. Válogatott pedagógiai tanulmányok. Ford.: Szöllősy Klára. Bp., 1948, Új Magyar Könyvkiadó. 322 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
352 | MALONYAY DEZSŐ A magyar nép művészete I. kötet. A kalotaszegi magyar nép művészete. Bp., 1907, Franklin Társulat. (Bp., 1984, Helikon Kiadó. Reprint.). 286 p., 1 sztl. lev. Hozzátartozik: Kósa László: Malonyay Dezső és "A magyar nép művészete". Bp., 1984, Helikon Kiadó. 16 p., 2 sztl. levél. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. Kiadói ill. vászonkötésben, ill. papírtokban. |
353 | MANGA JÁNOS Magyar katolikus népélet képekben. [Bp., 1948], Misztótfalusi. 81 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
354 | MÁRAI SÁNDOR Napnyugati őrjárat. Bp., é.n., Révai kiadás. 226 p. Kiadói félvászon kötésben. |
355 | MÁRTONFFY KÁROLY A magyar közigazgatás megújulása. 2. kiadás. Bp., 1940, Magy. Kir. Egyetemi Nyomda. 337 p. Vászonkötésben. |
356 | A második világháború I.-II. Fordította: Dr. Auer Kálmán. Tisztek könyvtára 16. Bp., 1963, Zrínyi Katonai Kiadó. 476 p., 1 sztl. lev. ., 640 p. 1 sztl. lev., 32 térképmelléklet félvászon kötésű könyvtokban. Kiadói félvászon kötésben. |
357 | A második világháború történetének meghamisítói ellen. Tanulmányok, fordította: Nyírő József. Tisztek könyvtára 8. Bp., 1961, Zrínyi Katonai Kiadó. 321 p. Kiadói félvászon kötésben. |
358 | MATEI, HORIA Évezredek kalózkrónikája. Az Előre Kiskönyvtára 31 sz. Bukarest, 1974, lőre Kiskönyvtára. 476 p., 6 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
359 | MAY KÁROLY A kordillérákban. Átdolgozta: Dr. Szabó Károly. Bp., é.n., Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadása. 274 p. Kiadói arany- és dombornyomásos ill. vászonkötésben. |
360 | A mayerlingi tragédia. Okmányok, levelek és jegyzőkönyvek Rudolf trónörökös szerelmi regényéről és haláláról. Bp., 1923, "Az Újság" kiadása. 112 p. Félvászon kötésben. |
361 | MÉCS LÁSZLÓ Üzenet. Bp., 1982, Szent István Társulat. 331 p. Kiadói egészbőr kötésben. |
362 | Mediterrán mítoszok és mondák. Mitológiai kislexikon. Bukarest, 1973, Kriterion Könyvkiadó. 349 p. Kiadói vászonkötésben. |
363 | mesemondó Jakab István. A meséket gyűjtötte és lejegyezte : Nagy Olga és Vöő Gabriella. Bukarest, 1974, Akadémiai Kiadó. 411 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
364 | MÉSZÁROS VINCE Széchényi István és a vízgazdálkodás. Bp., 1974, Vízügyi Dokumentációs és Tájékoztató Iroda. 125 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
365 | MÉSZÖLY MIKLÓS Saurus. Bp., 1968, Magvető. 156 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
366 | Mezőhegyes lótenyésztésének története 1785-től 1985-ig. 2. Kiadás. Szerkesztette: Sz. Bozsik Nóra. Mezőhegyes, 1985, Mezőhegyesi Mezőgazdasági Kombinát. 83 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
367 | A mi süteményes könyvünk. 16. háromszorosára bővített kiadás. Bp., 1940, Váncza és Társa kiadása. 255 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
368 | MIKLÓSSY ISTVÁN Nemzetnevelés. Bp., 1919, Szt. István Társulat. 82 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírkötésben. |
369 | MILOTAY ISTVÁN A függetlenség árnyékában. Bp., [1930], Stádium Sajtóvállalat kiadása. 398 p. 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
370 | Mindörökké. Fényképezte és összeállította Olasz Ferenc. Bp., 1978, Magyar Helikon. 181 p., 4 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
371 | MITTELSTäDT, KUNO Matthias Grünewald. "Welt der Kunst" német nyelvű sorozatából. Berlin, 1987, Henschelverlag Kunst und Gesellschaft. 15 p., 28 sztl. lev., 22 színes és 54 ff. képekkel. Kiadói ill. kartonkötésben. |
372 | Mohács emlékezete. Kötetet Kiss Károly válogatta. Bp., 1976, Magyar Helikon. 275 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
373 | MOLNÁR FERENC Egy haditudósító emlékei. Bp., 1916, Franklin Társulat. 560 p. Kiadói aranynyomásos vászonkötésben. |
374 | MOLNÁR FERENC Ismerősök. 1. Kiadás. Bp., 1917, Franklin Társulat. 217 p. Félvászon kötésben. |
375 | MÓRA FERENC Nádihegedű. Bp., 1927, Lantos Rt. Kiadása. 206 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
376 | MÓRICZ ZSIGMOND A vadkan. 1. Kiadás. Bp., [1924], Athenaeum R.-T. kiadása. 118 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírkötésben. |
377 | MURÁDIN JENŐ Gy. Szabó Béla. Bukarest, 1980, Kriterion Könyvkiadó. 54 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
378 | MURÁNYI-KOVÁCS ENDRE Akik engem szeretnek. Bp., 1933, Katz G. könyvkereskedés kiadása. 130 p. 2 sztl. lev., vágatlan oldalakkal. Vajda Imrének dedikálva. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
379 | A művészet története, Amerika, Afrika, Óceánia. Sorozatszerk.: Petz György. Bp., 2001, Magyar Könyvklub. 200 p., 6 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
380 | Művészettörténeti tanulmányok Pest megyéből. Studia Comitatensia 20. Szerkesztette Lóska Lajos. Szentendre, 1983, Pest megyei Múzeumok Igazgatósága. 327 p. Kiadói papírkötésben. |
381 | NÁDAI PÁL Ízlésfejlődés és stíluskorszakok. Műveltség II. kötete Kozma Lajos iniciáléival és borítórajzával. Bp., é.n., Dante Könyvkiadó. 150 p., 6 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. (Kozma Lajos) papír védőborítóban. |
382 | NÁDAS SÁNDOR Krisztina sorsa. 3. Kiadás. Wien, 1919, "Elbemühl". Kiadói ill. papírkötésben. |
383 | NAGY ENDRE A kabaré regénye. Ill.: Nagy Endre. Bp., [1935], Nyugat kiadása. 221 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. (G.T.) papír védőborítóban. |
384 | NAGY LAJOS Pincenapló. Bp., 1945, Hungária Könyvkiadó. 96 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
385 | NAGY MARI-VIDÁK ISTVÁN Nemezkészítés. Bp., 1997, Planétás Kiadó. 102 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
386 | Nagyanyáink receptjei. Válogatta: Györki Mária. Illusztrálta: Pompola Zsuzsanna. Bp., 1983, Minerva. 151 p. 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. (Pompola) papírborítóban. |
387 | NEUFELD GÉZA Hideg (kazein) enyvek kézi könyve. Orosháza, é.n., A szerző kiadása. 68 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
388 | NEUHAUS, G.G. A zongorajáték művészete. Bp., 1961, zeneműkiadó Vállalat. 175 p. 2 sztl. lev. 2700 példány. Kiadói ill. kartonkötésben. |
389 | A Nibelung-ének. Ford.: Szász Károly. Bp., 1892, Athenaeum Rt. kiadása. I.-XXXI., 524 p., 1 sztl. lev. Kiadói arany- és dombornyomásos ill. sérült vászonkötésben, kijáró címoldalakkal. |
390 | NYIRŐ JÓZSEF Néma küzdelem. Bp., 1944, Révai. 576 p. Kiadói vászonkötésben, ill. (Belatini Braun Olga) szakadt papír védőborítóban. |
391 | Ohne Mode. 20 weibliche Aktstudien nach der Natur von W. Hümmer in Heliogravure vervielfältigt von der Kunstanstalt Obernetter, München. Stuttgart, [1902], Klemm & Beckmann. 1 ill. szöveges lap, 20 akt képes lap, 27 x 39 cm. Tartó mappa nélkül. |
392 | OPPENHEIM, ROY Die Entdeckung der Alpen. Frauenfeld und Stuttgart, 1974, Verlag Huber. 296 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
393 | ORBÁN DEZSŐ Fehér koráll. Bp., é.n., Szent István Társulat. 171 p. Kiadói ill. (Márton L.) félvászon kötésben. |
394 | ORBÁN DEZSŐ Gutenberg. Bp., 1940, Kir. Magy, Egyetemi Nyomda. 218 p. Kiadói papírkötésben. |
395 | ORWELL, GEORGE Esszék. Bp., 1988, AB Független Kiadó. 184 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
396 | OSSENDOWSKI, FERDINAND Lenin. Ford.: Torday Géza. Bp., é.n., Franklin Társulat kiadása. 286 p.., 293 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
397 | Óvodások verseskönyve. Demjén Zsuzsa rajzaival. Bp., 1955, Ifjúsági Könyvkiadó. 239 p. Kiadói ill. (Demjén) kartonkötésben. |
398 | P. SZŐKE JÁNOS Márton Áron. Thaur-Tirol, 1988, A szerző kiadása. 519 p. Kiadói papírkötésben. |
399 | PALÁSTI LÁSZLÓ A bori halálút regénye. Bp., 1945, Gábor Áron Könyvkiadó. 94 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. (Bánó Endre) papírborítóban. |
400 | PALÁSTI LÁSZLÓ A Bori halálút regénye. Bp., 1945, Gábor Áron kiadás. 94 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. viseltes papírborítóban, vízfoltos lapokkal. |
401 | PALATINUS JÓZSEF Szabadkőművesek bűnei. Bp., 1938, Lőcsey kiadás. 131 p. Fűzve, kiadói ill. szakadozott elválló papírborítóban. |
402 | PALÉOLOGUE, MAURICE Három diplomata. Talleyrand, Metternich, Chateaubriand. Ford.: Lakatos László. Bp., é.n., Athenaeum kiadása. 148 p. Kiadói vászonkötésben. |
403 | PÁSZTOR ÁRPÁD Budapesttől a föld körül Budapestig. Bp., 1911, Nyugat kiadása. 313 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. (Falus Elek) vászonkötésben. |
404 | PÁSZTOR ÁRPÁD Találkozásom Poe A. Edgarral. Bp., 1916, Dick Manó kiadása. 121 p., 3 sztl. lev. Kiadói papírkötésben. |
405 | PEREHÁZY KÁROLY A városliget. Diósy Antal akvarelljeivel. Bp., 1978, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalat. 62 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
406 | A Petőfi Kör vitái. II. Filozófusvita., IV. Partizántalálkozó-Sajtóvita. II.: Bp., 1989, Kelenföld Kiadó-ELTE., IV.: Bp., 1991, Múzsák- 1956-os Intézet. 127 p.., 480 p. Kiadói papírkötésben. |
407 | Petőfi Sándor összes művei I-III. Életrajzi bevezetéssel ellátta Jókai Mór, rendezte és jegyzetekkel kísérte Havas Adolf. A teljes kiadás 6 kötetes. Bp., 1892-1893, Athenaeum kiadása. 423 p.., 576 p.., 719 p., I-XVIII. Kiadói kopottas félbőr kötésben. |
7500 | ||
408 | PETYKE MIHÁLY A Gestapo foglya voltam. Politikai riportregény. Bp., 1945, Gábor Áron könyvkiadóvállalat. 118 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. (Bánó Endre) papírborítóban. |
409 | PEVSNER, NIKOLAUS Az európai építészet története. Ford.: Borbás Mária. Bp., 1972, Corvina Kiadó. 506 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
410 | PILINSZKY JÁNOS Végkifejlet. Bp., 1974, Szépirodalmi Könyvkiadó. 118 p., 4 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. (Pintér László) papír védőborítóban. |
411 | PINTÉR JENŐ A magyar irodalom története I.-II. 2. Kiadás. Bp. 1942, Bibliotheca. 571 p., 654 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
412 | PLATZ BONIFÁC DR. Tudományos kalandozások. Bp., 1911, Szent István Társulat. 195 p. Kiadói félvászon kötésben. |
413 | POGÁNY Ö. GÁBOR Magyar festészet a XX. században. Bp., 1959, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalat. 79 p., 42 sztl. lev., 40 színes kép. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadt papír védőborítóban. |
414 | POMOGÁTS BÉLA Napló a történelemről 1892-1992. Publicisztikai írások. Bp., 1992, Pesti Szalon Kiadó. 175 p. Dedikált. Kiadói papírkötésben. |
415 | PREYER HUGÓ Galaktikai játékok. Bp., 1988, Vega Magyar Sci-Fi Egyesület. 158 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
416 | PURTSCHELLER, LUDVIG Über Fels und Firn. Bergwanderungen von Ludwig Purtscheller. München, 1901, Bruckmann. 362 p. Kiadói vászonkötésben. |
417 | QUILLER-COUCH, SIR ARTHUR The Sleeping Beauty and Other Fairy Tales. Illusztrálta: Dulac, Edmund. London, [1910], Hodder and Stoughten . 128 p., 1 sztl. lev., 30 beragasztott színes illusztrációból 3 hiányzik. Kiadói aranynyomásos viseltes egészbőr kötésben. |
418 | RÁBEL LÁSZLÓ Hivatalos nyelvünk. Történeti és nyelvészeti tanulmány. Sopron, 1914, A szerző kiadása. 237 p. Kiadói viseltes félvászon kötésben. |
419 | RACHMANOVA, ALEXANDRA Házasság a vörös viharban. Egy orosz diáklány naplója. Bp., 1933, Dante kiadás. 416 p. Kiadói javított egészbőr kötésben. |
420 | RAFFY ÁDÁM A léleklátó. Bp., é.n., Rózsavölgyi és Társa kiadása. 313 p. Téthi József professzornak dedikált. Amatőr vászonkötésben. |
421 | Reise Album der k. k. österreichischen Staatsbahnen 1908/9. 4. Jahrgang. Wien, 1908, Redaktion des "Reise Album" der k. k. österr. Staatsbahnen. 228 p. Kiadói aranynyomásos vászonkötésben. |
422 | REY, GUIDO Le Mont Cervin. Paris, 1906, Librairie Hachette. 409 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon (elváló gerincű) kötésben. |
423 | Rodin beszélgetései a művészetről. Összegyűjtötte: Gsell Paul. Kultúra és tudomány sorozat. Ford.: Farkas Zoltán. Bp., 1914, Franklin Társulat. 138 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
424 | RODOLFO (GÁCS REZSŐ) Vigyázat! Csalok! Illusztrálta: Sebes János. Bp., 1957, Bibliotheca Kiadó. 244 p. Kiadói ill. (Sebes) félvászon kötésben. |
425 | ROLLAND, ROMAIN Mahatma Gandhi. 2 kiadás. Bp., é.n., Dante kiadás. 154 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
426 | RÓNAI ANDRÁS Térképezett történelem. 2. bővített kiadás. Bp., 1993, Püski Kiadó. 261 p. Kiadói papírkötésben. |
427 | ROSTY KÁLMÁN S. J. Magyar Szentek legendái. 2. Kiadás. Bp., 1906, Szent István Társulat. 206 p., 1 sztl. lev. Kiadói aranynyomásos vászonkötésben. |
428 | RUSSEL, BERTRAND Házasság és erkölcs. Ford.: Benedek Marcell. Bp., 1934, Káldor Könyvkiadó Vállalat. 244 p. 2 sztl. lev. Félvászon kötésben, javított címoldallal. |
429 | S. ZACHÁR ILONA Bellini. Bp., é.n., Rózsavölgyi és Társa. 184 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
430 | SAROLEA, CH. Szovjet Oroszország. Bp., 1925, Stádium Sajtóvállalat. 232 p. Kiadói félvászon kötésben. |
431 | SCHERZ EDE A rádió humora. Bp., 1931, A szerző kiadása. 110 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
432 | SCHMID, WALTER Menschen am Matterhorn. 5. Kiadás. Bern, 1964, Hallwag AG. 208 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
433 | SCHMIDT MÁTYÁS Építem a hidat. Beilleszkedés és megbékélés. Budaörs, 2002, Riedl Ferenc Helytörténeti Gyűjtemény. 284 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírkötésben. |
434 | SCHÖN DEZSŐ A jeruzsálemi per. Tel Aviv, 1963, Uj Kelet kiadás. 416 p. 14 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
435 | SCHWARZ, BERNHARD Die Erschliekung der Gebirge. von den aftesten Beiten bis auf Saussure (1787). Leipzig, 1885, Verlag von Paul Frohberg. 475 p. Kiadói félvászon kötésben. |
436 | SCOVILLE, SAM A kék gyöngy. Ford.: Pünkösti Erzsébet. Bp., é.n., Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. 207 p. Ifjusági könyvtár 9. Kiadói ill. (Jeges) viseltes kartonkötésben. |
437 | SOLYMOSSY PÉTER Magyar revízió svéd szemmel. Budapest-Stockholm, 2002, Buda Records. 220 p. Kiadói ill. papírkötésben. |
438 | SOMOGYI FERENC DR. Küldetés. 2. Bővített kiadás. A magyarság története. Németh Nándor rajzaival. Cleveland-Ohio, 1973, Kárpát Publishing Company. 656 p. Kiadói vászonkötésben. |
4200 | ||
439 | SOMOGYI JÓZSEF Fajiság és Magyar Nemzet. Bp., 1941, Kir. M. Egyetemi Nyomda. 103 p. Kiadói papírkötésben. |
440 | SOMOGYVÁRY GYULA A pirossapkás kislány. Bp., 1942, Singer és Wolfner kiadása. 197 p. 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban, papírtokban. |
441 | SOMOGYVÁRY GYULA, VITÉZ Katonacsillag megfordul I.-II. Bp., 1944, Új Idők Irodalmi Intézet (Singer és Wolfner). 348 p.., 316 p., 2 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
442 | A "Soós István" Borászati Középiskola Jubileumi évkönyve 1901-2001. Budafok, 2001, Az iskola kiadása. 176 p. Kiadói ill. papírkötésben. |
443 | SÓS ENDRE A demokrácia öngyilkossága. Bp., 1947, Magyar Téka. 232 p. Kiadói papírkötésben. |
444 | STADLER FRIEDA Funchaltól Brüsszelig. Lequeitio Királyi Családunk életében. Bp., é.n., Pallas Rt. Ny. 85 p. Kiadói aranyozott félvászon kötésben. |
445 | STEFF TIBOR Játék az éggel. Bp., é.n., Révai. 236 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
446 | STOLCZ ALBÁN Magyarországi Szent Erzsébet élete. Bp., 1913, Szent István Társulat. 304 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
447 | STRAUSZ ADOLF A római ghettó. Bp., 1929, Genius. 286 p. 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben. |
448 | STUDER, G. Über Eis und Schnee. III. Abteilung: Bernina. Bern, 1871, J. Dalp. 302 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
449 | STUDER, GOTTLIEB Über Eis und Schnee. 2. Kiadás. Die höchsten Gipfel der Schweiz und die Geschichte ihrer Besteigung. Bern, 1898, Schmid & Francke Verlag. 580 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
450 | SZABÓ LÁSZLÓ Munkaszervezet és termelékenység a magyar parasztságnál a XIX-XX. században. Damjanich János Múzeum közleményei. Szolnok, 1966, Damjanich János Múzeum. 167 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
451 | SZALAY JEROMOS Igazságok Magyarország körül. A magyar pör. II. kötet: Magyarország megcsonkítása. Trianon-Párizs 1956. Párizs, 1960, A szerző kiadása. 237 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
452 | SZALAY LÁSZLÓ DR. A zsidónők története. 2. Kiadás. Bp., 1924, Globus Nyomdai Műintézet. 337 p. Kiadói papírkötésben, ill. (Szathmáry) papír védőborítóban. |
453 | SZÁNTÓ TIBOR Könyvnyomtatás, tipográfia. Bp., 1963, Műszaki Könyvkiadó. 327 p. Fűzve, kiadói ill. ( Szántó ) papírborítóban. |
454 | SZATMÁRI IMRE-GERELYES IBOLYA Tanulmányok a gyulai vár és uradalma történetéhez. Gyulai Füzetek 8. Gyula, 1996, Békés Megyei Levéltár. 131 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírkötésben. |
455 | Százesztendős Pest-Budai képeskönyvetske. Tizenkét szép színes képpel Rexa Dezső által. Bp., 1940, Officina. 26 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
456 | SZEGFŰ GYULA Három nemzedék. Egy hanyatló kor története. Bp., 1920, "Élet" Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadása. 332 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborító, amatőr vászonkötésben. |
457 | SZENES ERZSI Szerelmet és halált énekelek. Bp., é.n., Franklin Társulat. 52 p., 1 sztl. lev., vágatlan példány a szerző 1943-as dedikálásával. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
458 | Szép Ernő (1884-1953). Verseghy Ferenc Megyei Könyvtár bibliográfiái. Szolnok, 1974, Verseghy Ferenc Megyei Könyvtár. 51 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
459 | SZEPESI GYÖRGY-LUKÁCS LÁSZLÓ Négyszemközt négy olimpiával. Londontól Rómáig. Bp., 1959, Sport Lap- és Könyvkiadó. 112 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
460 | SZERÉMY ZOLTÁN Emlékeim a rési jó időkből. Előkép Zádor István ceruzarajza, a képeket Hermann Ádám rajzolta. Bp., 1929, A Budapesti Színészek Szövetsége. 287 p. Kiadói ill. aranynyomásos vászonkötésben, elválló előzéklappal. |
461 | A szlovákiai magyarság élete 1938-1942. Tanulmányok. Bp., 1942, Athenaeum. 216 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
462 | SZOFOKLESZ Színművei I. Ajasz, II. Filoktetesz. Ford.: Finkei József. Sárospatak, 1858, Sárospataki Főiskola Nyomda. I. 74 p., II. 82 p., 1 sztl. lev. Duplum bélyegzővel. Félvászon kötésben. |
463 | SZTRÓKAY KÁLMÁN Barkácskönyv. Ill.: Say Kornél. Bp., 1943, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 234 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
464 | TAKÁTS GYULA Az emberekhez. Bp., 1955, Szépirodalmi Könyvkiadó. 210 p., 1 sztl. lev. Dedikált. Kiadói vászonkötésben. |
465 | TAKÁTS GYULA Se ég se föld. Bp., 1947, Egyetemi Nyomda. 111 p. Könyvnapi dedikálással, ex librissel. Kiadói ill. papírkötésben. |
466 | TAKÁTS GYULA Sós forrás. Würtz Ádám rajzaival. Bp., 1973, Szépirodalmi Könyvkiadó. 134 p., 1 sztl. lev. Dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. (Würtz Ádám) papír védőborítóban. |
467 | TAKÁTS GYULA Villámok mértana. Szántó Piroska rajzaival. Bp., 1968, Szépirodalmi Könyvkiadó. 197 p., 1 sztl. lev. Dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. (Szántó Piroska) papír védőborítóban. |
468 | TÁRGYIK SÁNDOR ÉS NAGY LÁSZLÓ Hidegkonyha receptkönyv és technológia. A Belkereskedelmi Min. Vendéglátói Főigazgatóságának kiadványa. Rajzokat készítette Gróf Nándor. Bp., 1963, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. 456 p., 19 sztl. lev., 100 fotóval. Kiadói vászonkötésben. |
469 | TARJÁN VILMOS Riporteri titkaimat nem viszem a sírba. Bp., é.n., A szerző kiadása. 161 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. (Vértes Marcell) papírborítóban. |
470 | Tarokkakadémia. Írták: Dr. Fazekas Béla, Dr. Kovács Endre és Dr. Szigetvári Zoltán. Bp., [1948], Centrum. 268 p. Dr. Kovács Endre dedikálásával. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
471 | TEGHZE GYULA Nemzetközi jog. Debrecen, 1930, Városi Nyomda. 739 p. Kiadói vászonkötésben. |
472 | TEMESVÁRY FERENC A sárvári Nádasdy Ferenc Múzeum fegyvergyűjteménye. Bp., 1980, Akadémia Kiadó. 135 p. Kiadói vászonkötésben. |
473 | TERRAY, LIONEL Vor den Toren des Himmels. München, 1965, Nymphenburger Verlagshandlung. 296 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
474 | TERSÁNSZKY J. JENŐ A margarétás dal. Bp., 1959, Magvető Könyvkiadó. 365 p. Dedikált. Kiadói vászonkötésben. |
475 | Testnevelési és sportágak. Testnevelési utasítás II. rész, 10. Füzet. Benne az evezés, a turistáskodás. Bp., 1926, Az Orsz. Testnevelési Tanács kiadványa. 146 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
476 | The Times Atlasz, Régészet. 3. átdolgozott kiadás magyar nyelvű változata. Bp., 1994, Akadémia Kiadó. 319 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
477 | This Fabulous Century 1900-1910. Sixty Years of American Life, volume 1. New York, 1969, Time-Life Books. 288 p. Kiadói kötésben, papírborító nélkül. |
478 | THURZÓ GÁBOR A tintahal. Balassi Bálint Könyvtár 5. Bp., 1941, Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. 93 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírkötésben. |
479 | TILDY ZOLTÁN Természetfényképezés. Bp., 1964, Gondolat. 146 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
480 | TOLDALAGI PÁL A visszahívott tenger. Bp., 1973, Szépirodalmi Könyvkiadó. 82 p., 1 sztl. lev., 1 melléklet. Dedikált. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
481 | TOLNAY KÁLMÁN Vadászételek. Színe-Java sorozat. Gábor Éva rajzaival. Bp., 1970, Minerva. 30 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. (Gábor Éva) papírborítóban. |
482 | TOMCSÁNYI MÓRIC Magyarország közjoga. 4. kiegészített kiadás. Bp., 1942, Magy. Kir. Egyetemi Nyomda. 574 p. Amatőr vászonkötésben. |
483 | TÓTH ERVIN Európai grafika. Bp., 1943, Dr. Vajna és Bokor. 188 p. Kiadói ill. (Mata János) félvászon kötésben, ill. (Molnár C. Pál) papír védőborítóban, leváló gerinccel és szakadozott borítóval. |
484 | TÓTH SÁNDOR A kuruc király. Pataky László 12 rajzával. Bp., 1898, Athenaeum. 182 p., 2 sztl. lev. Kiadói félbőr kötésben. |
485 | TÖRÖK JÓZSEF Szerzetes- és lovagrendek Magyarországon. Bp., 1990, Panoráma Kiadó. 202 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
486 | TWAIN, MARK Koldus és királyfi. Magyarra átdolgozta: Sándor Kálmán. Sebők Imre rajzaival. Bp., é.n., Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat. 159 p. Tűzve, kiadói ill. (Sebők) töredezett papírborítóban. |
487 | TYEPLOV Pszichológia. Bp., 1950, Tankönyvkiadó. 161 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
488 | TYNDALL, JOHN Die Gletscher der Alpen. Braunschweig, 1898, Verlag von Friedrich Vieweg und Sohn. 550 p,, 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
489 | UDVARDY IGNÁCZ A protestantismus. köztörténeti fejlődése, különös figyelemmel, Magyar- és Erdélyországra. Veszprém, 1847. 355 p. Fűzve, kiadói gerincragasztott papírborítóban. |
490 | AZ Új Ídők nótáskönyve. Bp., 1933, Az Új Ídők kiadása. 216 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
491 | Ünnepi imádságok I.-III. A templomban használatos sorrendben, Magyar és héber nyelven. Bp., é.n., Schlesinger Jos. Könyvkereskedés. 256 p.., 263 p..,96 p. Kiadói arany- és dombornyomásos vászonkötésben. |
492 | VADNAY LÁSZLÓ Hacsek és Sajó. összegyűjtött legjobb mókái. Bp., 1933, A Színházi Élet kiadása. 127 p. Kiadói papírkötésben. |
493 | VAJDA EMIL A diadalmas penge. Bp., 1951, Sport Lap- és Könyvkiadó Vállalat. 41 p. 1 sztl. lev. Tűzve, ill. kiadói papírborítóban. |
494 | VANKÓNÉ DUDÁS JULI Falum, Galgamácsa. 2. bővitett kiadás. Szentendre, 1983, Pest megyei Múzeumok Igazgatósága. 531 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
495 | VARÉ, DANIELE Egy mosolygó diplomata emlékiratai. Bp., é.n., Stádium Sajtóvállalat kiadása. 199 p. Kiadói vászonkötésben. |
496 | VARGA IMRE Kisebbségből kisebbségbe. Beszélgetések áttelepült írókkal. Bp., 1995, Életünk könyvek. 285 p. Kiadói papírborítóban. |
497 | VARGHA BALÁZS Társasjátékok könyve. Illés Árpád rajzaival. Bp., 1955, Ifjúsági Könyvkiadó. 218 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
498 | VÁRNAI ZSENI ÉS PETERDI MÁRIA Mint viharban a falevél. Bp., 1943, Várnai Zseni kiadása. 328 p., dedikált. Fűzve, papírborító nélkül. |
499 | Vasutasok és hajósok címtára 1926. Szerkeszti: Heeger Árpád. Bp., 1926, Palladis Rt. Kiadása. 463 p. Kiadói vászonkötésben. |
500 | VÉCSEINÉ JANKOVICH LUJZA Felhős ég alatt. Bp., é.n., Az Élet Irodalmi és Nyomda Rt. kiadása. 212 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. (Horváth Jenő) papírkötésben. |