Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
1 | 3 éves terv. A Magyar Kommunista Párt javaslata. Bp., 1947, Szikra kiadás. 118 p., 7 p. melléklet. Hozzátartozik: Ötéves Tervünk: Béketerv. Bp., 1951, népművelési Minisztérium kiadása. 224 p., Ötéves tervünk: Béketerv 2. módosított kiadás. Bp., 1953, Népművelési Minisztérium kiadása. 216 p. Kiadói kötésben. |
2 | 55 pasziánsz. Szerkesztette: Ladányi Lóránt. [Bp.], é. n., Lingua Kiadó és Könyvkereskedelmi Rt. 116 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
3 | ACZÉL TAMÁS A szabadság árnyékában. [Bp.], 1952, Szépirodalmi Könyvkiadó. 283 p. Kiadói kopottas félvászon kötésben. |
4 | ÁCS TIVADAR Akik elvándoroltak. Bp., 1940, Ács Tivadar. 291 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
5 | ADY ENDRE Ifjú szívekben élek. Nemzeti Könyvtár 113. szám. Szövegrajzokat Szalmás Béla készítette. [Bp., 1944, Stádium Sajtóvállalat Rt.]. 64 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
6 | Agyagtáblák üzenete [Bp.], 1963, Magyar Helikon. 212 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
7 | ÁLDÁSY ANTAL Címertan. Bp., 1923, Magyar Történelmi Társulat. 64 p., 6 tábla., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban, címoldal másolt. |
8 | ALFRÉD BARDON Spanyolországi építészet. Bp., 1975, Műszaki Könyvkiadó. 214 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
9 | Általános légoltalmi ismeretek [Bp.], 1961, Belügyminisztérium Légoltalom Országos Törzsparancsnoksága. 379 p., 2 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
10 | Alvás és altatószeres gyógykezelés Leverkusen, é. n., Dr. Balla Béla. 55 p. Kiadói félvászon kötésben. |
11 | Amit a detektívnek tudnia kell. Szerkesztette: Kepes Ferenc. [Bp.], 1945, Magyar Rendőrség Budapesti Főkapitányságának Detektívszaktanfolyama. 209 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
12 | Amit bevallottak és amit nem. A milliomosok és pesti gazdagok. [Bp., 1937], A mi könyvünk kiadása. 31 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
13 | ANGHI CSABA DR. Nyúltenyésztés. Bp., 1965, Mezőgazdasági Kiadó. 264 p., 1 kihajtható melléklet. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
14 | Angol és skót népballadák Ford.: Gombos Imre. Bp., 1955, Magvető Könyvkiadó. 327 p. Kiadói félvászon kötésben. |
15 | ANGYAL PÁL Fajvédelem és büntetőjog. Bp., é. n., Attila-nyomda Rt. 14 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. A címoldal hiányos. |
16 | ANTALFFY GYULA A honi utazás históriája. [Bp.], é. n., Athenaeum kiadása. 268 p., 2 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
17 | APOLLODÓROSZ Mitológia. Ford.: Horváth Judit. Bp., 1977, Európa Könyvkiadó. 250 p., 3 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben. |
18 | ARANY JÁNOS Keveháza, Szent László füve, Daliás idők. Bp., 1894, Ráth Mór. 73 p. Kiadói vászonkötésben. |
19 | ARCHIBALD, WILLIAMS A modern technika nagy alkotásai. Ford.: Péter Jenő. Bp., 1916, Franklin-Társulat. 355 p. Kiadói félvászon kötésben. |
20 | Árvízkönyv 1970. május 13. - junius 10. Bukarest, 1970, Kriterion Könyvkiadó. 69 p. 1 sztl. lev., 24 kép melléklet. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
21 | ASIMOV, ISAAC Én, a robot. 1. magyar nyelvű kiadás. [Bp.], 1966, Kossuth Könyvkiadó. 267 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
22 | ASZTALOS ISTVÁN Miért kerek az alma. Bukarest, é. n., Ifjúsági Könyvkiadó. 48 p., 2 sztl. lev. Tűzve, kiadói félvászon kötésben. |
23 | AVAR GYULA Utazás a Szepességben. Bp., 1912, Lampel R. Könyvkiadóvállalat. 98 p., 1 sztl. lev. Korabeli viseltes kötésben. |
24 | BAIER-FABER-HOLLMANN Műemlékkalauz NDK. Művészeti és történelmi emlékek a román kortól napjainkig. [Bp., 1982], Corvina kiadó. 374 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
25 | BAKÓ SÁNDOR Üzen az őszi szél. Az északkeleti felkelés története. [Bp., 1939, Felsőszeli Bakó Sándor. 143 p. Kiadói vászonkötésben. |
26 | BALAJTI JÓZSEF-CSABAI DÁNIEL-HARGITAI JÁNOS Magnósok kiskönyve. [Bp.], 1972, Műszaki Könyvkiadó. 273 p., 1 sztl. lev., 1 kihajtható melléklet. Kiadói kötésben. |
27 | BALÁZS DÉNES A sivatagok világa. [Bp., 1982], Móra Ferenc Könyvkiadó. 251 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
28 | BALASSA IVÁN Szabó T. Attila. (1906-1987) Erdély nagy nyelvtudósa. Bp., 1996, Püski kiadó. 160 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
29 | BALDWIN, STANLEY Mi angolok. Ford.: Csécsy Imre. Bp., é. n., Századunk Kiadása. 106 p., 3 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
30 | BALLA ANTAL A legújabb kor világtörténete. Az utolsó hatvan esztendő világpolitikai eseményei. Bp., 1932, Magyar Királyi Egyetemi Nyomda. 363 p. Kiadói félvászon kötésben. |
31 | BALLA ANTAL Magyarország története. Bp., é.n., Singer és Wolfner Irodalmi Intézet kiadása. 341 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
32 | BALOGH BARNA Két világ vándora. [Bp.], é. n., Stádium Sajtóvállalat Rt. kiadása. 216 p. Kiadói félvászon kötésben. |
33 | BALOGH ELEMÉR-KERÉNYI IMRE Csíksomlyói Passió. [Bp.], 1982, Helikon kiadó. 76 p., 2 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
34 | BANGHA BÉLA ÉS ARTNER EDGÁR Római útikalauz. A magyar közönség számára számos képpel, tervrajzzal és Róma színes térképével. Bp., 1934, Pázmány Péter Irodalmi Társaság kiadása. 336 p. Kiadói vászonkötésben. |
35 | BANGHA BÉLA S. J. Róma lelke. Utak és élmények. Bp., 1939, Pázmány Péter Irodalmi Társaság kiadása. 216 p., 2 sztl. lev. Fűzve, viseltes kiadói papírborítóban. |
36 | BANNER ZOLTÁN Mattis-Teutsch János. Bukarest, 1972, Kriterion Könyvkiadó. 72 p., 2 sztl. lev., 57 kép melléklet. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
37 | BÁRSONY ISTVÁN Igaz mesék. Bp., é. n., Singer és Wolfner kiadása. 158 p. Kiadói vászonkötésben. |
38 | BÁRSONY ISTVÁN Szelek útján. Bp., 1905, Singer és Wolfner kiadása. 175 p. Kiadói vászonkötésben. |
39 | BARTELSKI KONRAD ÉS NEILLANDS ROBIN Hétvégi síiskola. [Bp., 1992], Corvina kiadó. 95 p. Kiadói kötésben. |
40 | BEKE GYÖRGY Atlantisz harangoz. A magyarság sorsa Erdélyben 1918-1992. Bp., 1993, Szenci Molnár Társaság. 203 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
41 | BEKE GYÖRGY Feketeügy. Riportok. Bukarest, 1974, Eminescu Könyvkiadó. 213 p., 1 sztl. lev. Dedikált. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
42 | Békés megye Pesty Frigyes helynévgyűjteményében Bevezette, jegyzetekkel ellátta és közzéteszi Jankovich B.Dénes. A mutatókat összeállította: Hévvizi Sándor. Békéscsaba, 1983, [Békés Megyei Tanács.]. 230 p., sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
43 | BENCZÉDI SÁNDOR Kisszobrok. Marosvásárhely, 1959, Állami Irodalmi és Művészeti Kiadó. 115 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
44 | BENDA, JULIEN Az írástudók árulása. Bp., 1945, Anonymus Irodalmi és Művészeti Kiadó Rt. 370 p., 1 sztl. lev. Amatőr kötésben. |
45 | BENEDEK ELEK Hazánk története. Bp., é. n., Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. kiadása. 278 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
46 | BENEDEK ELEK Nagy magyarok élete. Csokonai Vitéz Mihály, Kisfaludy Sándor, Kőrösi Csoma Sándor. Bp., 1907, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. kiadása. 135 p. Kiadói vászonkötésben. |
47 | BENEDEK ISTVÁN Az ösztönök világa. Öröklés-ösztön-sors. Bp., [1948], Új Idők Irodalmi Intézet Rt. kiadása. 286 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
48 | BENNET, ARNOLD A kiséret. Ford.: Kosáryné Réz Lola. Bp., é. n., Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. kiadása. 126 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
49 | BERTÉNYI IVÁN Új magyar címertan. [Bp., 1998], Maecenas kiadó. 124 p., 2 sztl. lev. Kiadói kötésben. |
50 | BETNÁR BÉLA Az elveszett menyasszony. Bp., 1936, Szivárvány. 128 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
51 | BEZIENSZIJ, L. A titkos Barbarossa-dosszié. [Bp.], 1977, Kossuth Könyvkiadó. 308 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
52 | BLAVATSKY, H. P. A titkos tanítás I. A Kozmosz fejlődéstana. Ford.: Dr. Hennyey Vilmos és Szlemenics Mária. [Bp., 1927], Kiadja M. M. 350 p., 1 sztl. lev. Fűzve, viseltes kiadói papírborítóban. Romos állapotban. |
53 | BLOCH IVÁN D. Korunk nemi élete. Tekintettel korunk műveltségére. Bp., é. n., Dante kiadás. 684 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, szakadt gerinccel. |
54 | BOBROV Cskalov. Bp., 1951, Új Magyar Könyvkiadó. 412 p. Kiadói félvászon kötésben. |
55 | BOÉR JENŐ Olaszországi utam. Bp., 1928, Életiskola kiadása. 125 p., 1 sztl. lev. Korabeli félvászon kötésben. |
56 | BOKOR PÉTER Végjáték a Duna mentén. Interjúk egy filmsorozathoz. Bp., 1982, RTV-Minerva-Kossuth. 358 p., 1 sztl. lev. Kiadói kötésben. |
57 | BOLDIZSÁR IVÁN Nagy idők kis lexikonja. [Bp.], é. n., Franklin-Társulat. 96 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
58 | BORBÍRÓ VIRGIL-VALLÓ ISTVÁN Győr. Városépítéstörténte. Bp., 1956, Akadémiai Kiadó. 324 p. Kiadói vászonkötésben. |
59 | Borkereskedelem ábécéje. (Kézikönyv gyakorlati tanácsokkal). [Balatonfüred], 1993, Pelsovin Trade Bt. 175 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
60 | BORSOS MIKLÓS Visszanéztem félutamból. [Bp., 1989], Széchenyi Kiadó Kft. 175 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
61 | BOZSÓKY PÁL GERŐ A jeruzsálemi latin királyság. Szeged, 2004, Agapé kiadó. 294 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
62 | BOZSÓKY PÁL GERŐ Keresztes hadjáratok. [Bp., 1995, Agepé kiadó]. 343 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
63 | Bölcseleti közlemények Bp., 1941, Stephaneum nyomda. 138 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
64 | BÖLÖNY JÓZSEF Magyarország kormányai 1848-1987. Bp., 1987, Akadémiai Kiadó. 469 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
65 | BRANDENSTEIN BÉLA Nietzsche. Bp., [1942], Szent István Társulat kiadása. 503 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
66 | BRÓD MIKSA DR. A szépségápolás művészete. Bp., é. n., Singer és Wolfner. 174 p., 1 sztl. lev. Új vászonkötésben, papírborítók felragasztva. |
67 | Buda és Pest fürdőinek és gyógyforrásainak irodalma [Bp., 1933, Budapest Székesfőváros Házinyomdája.]. 83 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
68 | Buda ostroma, 1686 Bp., [1986], Szépirodalmi Könyvkiadó. 264 p., 2 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
69 | Budapest a gyógyfürdők városa Bp., é. n., [Hungária Rt.]. 64 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
70 | Budapest gyógyfürdői Szerkesztő: Dr. Vitéz András. Bp., 1980, Panoráma. 207 p., 4 sztl. lev. Kiadói kötésben. |
71 | Budapesti Építőmesterek Ipartestületének III. évkönyve 1930/31 Szerkesztik: Bloch Leó és Friedrich F. Géza. Bp., 1930, Ipartestület kiadása. 363 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
72 | BULLA BÉLA Az Alföld. Bp., 1940, Magyar Szemle Társaság. 80 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
73 | BUNTA MAGDOLNA Kolozsvári ötvösök a XVI-XVIII. században. Bp., 2001, [Magyar Nemzeti Múzeum.]. 249 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
74 | BÜCHELE, HERWIG Keresztény hit és politikai ész. A katolikus társadalmi tanítás új megközelítés. Bp., 1991, Egyházfórum. 298 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
75 | Cassells history of the Russo-Japanese War III. London, Paris, New York, Melbourne, 1905, Cassel and Company. 264 p. Kiadói vászonkötésben. |
76 | Catalogus incunabuorum bibliothecae Teleki-Bolyai Tirgu-Mures, 1971, k. n. 84 p., 1 sztl. lev., 10 kép., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
77 | CHOLNKY JENŐ DR. Utazásom, élményeim, kalandjaim. [Bp, 1942], Pantheon Kiadás. 396 p. Kiadói viseltes félvászon kötésben. |
78 | COCKERELL, OCTAVE Brandessen tanár műtétje. [Bp.], é. n., Dr. Fekete Oszkár kiadása,. 63 p. Tűzve, kiadói papírborítóban, címoldal hiányzik. |
79 | COOPER A nagy indiánus könyv I-II. Az összes bőrharisnya történetek. Ford.: Honti Rezső. Haranghy Jenő rajzaival. Bp., é. n., Hungária Könyvkiadó. I. 125 p., 1 sztl. lev., 125 p., 1 sztl. lev.,126 p., 1 sztl. lev., II. 123 p., 2 sztl. lev., 126 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopottas félvászon kötésben. |
80 | CORLATENU Erdei gyümölcsök értékesítése. Bukarest, 1955, Mezőgazdasági és Erdészeti Állami Könyvkiadó. 115 p., 2 szt. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
81 | CROKER, B. M. Gven. Bp., é. n., Singer és Wolfner kiadása. 144 p. Kiadói vászonkötésben. |
82 | CS. SZABÓ LÁSZLÓ Közel s távol. Összegyűjtött elbeszélések 1948-1981. Bp., [1983], Magvető Könyvkiadó. 595 p., 2 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
83 | Csak néztem és gyönyörködtem Népművészet a gödöllői művésztelepen. Gödöllő, 2004, Gödöllői Városi Múzeum. 98 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
84 | CSÁSZÁR ELEMÉR Az irodalmi kritika. Bp., 1923, Pallas kiadás. 111 p. Fűzve, rossz állapotú kötésben, kiadói papírborítóban. |
85 | CSERHALMI IMRE Ki fog repülni? Események, beszélgetések, tűnődések a földön és felette. [Bp.], 1986, Kossuth Könyvkiadó. 349 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
86 | CSOKONAI VITÉZ MIHÁLY Dorottya. Lipcse, 1844, Köhler Károly Ferenc. 356 p., 1 sztl. lev. Korabeli kopottas félbőr kötésben. |
87 | CSOÓRI SÁNDOR A félig bevallott élet. Bp., [1982], Magvető Könyvkiadó. 434 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
88 | CSUKA JÁNOS A délvidéki magyarság története 1918-1941. Bp., 1995, Püski kiadó. 499 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
89 | CSURKA PÉTER Csegő Gazsi hadifogsága. Bp., é. n., Magyar Népművelők Társasága kiadása. 96p. Új papírborítóban. |
90 | D. KENESE ERZSÉBET Vezérek. [Bp.], é. n., Stádium Sajtóvállalat Rt. kiadása. 287 p. Kiadói félvászon kötésben. |
91 | DALOS LÁSZLÓ Színházi Élet. [Bp., 1990, Népszava Kiadó Vállalat. 160 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
92 | Das Zeichenbuch Leipzig, 1936, Im Infel-Verlag. 109 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
93 | DEIGHTON, LEN Vadászrepülők. Az angliai légi csata története. Bp., 1995, Európa Könyvkiadó. 322 p., 5 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
94 | DERCSÉNYI DEZSŐ A mozaik. Bp., [1943], Officina kiadó. 33p., 1 sztl. lev., 20 kép melléklet. Kiadói félvászon kötésben. |
95 | DEVECSERI GÁBOR Állatkerti útmutató. Borsos Miklós rajzaival. [Bp., 1977], Móra Ferenc Könyvkiadó. 37 p., 1 sztl. lev. Kiadói kötésben. |
96 | DIVÉKY ISTVÁN A végrendelet. Bp., 1926, Új Barázda Lapkiadó Rt. 96 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
97 | DOMOKOS PÁL PÉTER A moldvai magyarság. Bp., [1987], Magvető kiadó. 605 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
98 | DONÁTH REGINA A Tisza István elleni 1912-i merénylet. A hírlapirodalom tükrében. Kútfőkritikai tanulmány. Bp., 1935, Róna Ferenc Nyomdai műintézete. 129 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
99 | DOROS GYÖRGY A versenysport etikai és lélektani problémái. Bp., 1931, Légrády nyomda és könyvkiadó Rt. kiadása. 220 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban, fedlap hiányzik. |
100 | DREYFUS ALFRÉD Öt év életemből. Ford.: Zigány Árpád. Bp., 1901, Országos Központi Községi Nyomda Rt. nyomása. 318 p., 1 sztl. lev. Modern félvászon kötésen. |
101 | DUFOUR, PIERRE Szerelmi erkölcsök az ókortól napjainkig. Ford.: Dr. Gáspár István. [Bp.], é. n., Magyar Téka. 198 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, szakadozott ill. papír védőborítóban. |
102 | DUNLEAVY, STEVE Mi történt, Elvis? Bp., 1982, Kozmosz Könyvek. 350 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
103 | EBERS, GEORG UND GUTHEHERMANN Palästina I-II. Stuttgart und Leipzig, é. n. Deutsche Verlags-anstalt. 520 p., 474 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
25000 | ||
104 | Édes Hazámnak akartam szolgálni Összeállította: Domokos Pál Péter. Bp., 1979, Szent István Társulat. 1519 p. Kiadói műbőrkötésben, ill. papír védőborítóban. |
105 | Egészség-naptár 1904 Szerkesztik: Marton Sándor Dr.-Tanay József. Bp., 1904, Pesti Könyvnyomda Rt. 216 p., 4 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
106 | El nem égetett dokumentumok I. Szerkesztette: Koltay Gábor és Bródy Péter. [Bp.], 1990, Szabad Tér kiadó. 110 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
107 | Élelmiszeripari technológia Bp., 1987, Mezőgazdasági Kiadó. 332 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
108 | Az ember és a hegy Szerkesztette: Dr. Peitler Gyula. H. n., é. n., k. n. 374 p., 54 p., 1 sztl. lev. Újabb félvászon kötésben. |
109 | Emlékkönyv a Székely Nemzeti Múzeum Ötvenéves jubileumára Szerkesztette: Csutak Vilmos. Sepsiszentgyörgy, 1929, Székely Nemzeti Múzeum kiadása. 780 p., 3 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
110 | ENDRŐDI SÁNDOR Falusi álmok. Bp., 1875, Zilahy Sámuel. 245 p., 1 sztl. lev. Korabeli kopottas vászonkötésben. |
111 | EŐSZE LÁSZLÓ Kodály Zoltán. Élete képekben és dokumentumokban. Bp., 1976, Zeneműkiadó. 163 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
112 | EÖTTEVÉNYI OLIVÉR Ferenc Ferdinánd. [Bp., 1942], Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 391 p. Kiadói sérült gerincű félvászon kötésben. |
113 | Eötvös József Gimnázium emlékönyv Szerkesztették: Dr. Donászy Ferenc és Kollár József. [Bp., é. n., Vörös Csillag Nyomda.]. 223 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
114 | EÖTVÖS KÁROLY A Jókay-nemzetiség. Bp., 1906, Révai Testvérek kiadása. 311 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, bordó lapszélekkel. |
115 | EÖTVÖS KÁROLY A nagy per I-III. Mely ezer éve folyik, s még sincs vége. Bp., 1904, Révai Testvérek kiadása. I. 333 p., 1 sztl. lev., II. 332 p., III. 323 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, bordó lapszélekkel. |
116 | Erdély kis turistakaluza Összeállította: Tulogdy János. Bp., 1940, Eggenberger féle könyvkereskedés. 47 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
117 | ERDÉLYI JÓZSEF-SINKA ISTVÁN-SÉRTŐ KÁLMÁN Három csillag. Válogatott verseik. Szövegrajzok és a borítólap Fáy Dezső munkája. Bp, 1941, [Stádium Rt.]. 79 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
118 | ERDEŐS LÁSZLÓ Finnország szabadságharca. Az 1939/40. évi hadjárat. [Bp.], é. n., Magyar-Finn Társaság kiadása. 58 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
119 | Erdő mélyén, esti csendben Kánongyűjtemény. Összeállította: László Bakk Anikó. Bukarest, 1974, Kriterion Könyvkiadó. 126 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
120 | ERŐSS ANDRÁS Őfensége a szélhámos. Bp., 1936, Szivárvány. 64 p. Új papírborítóban. |
121 | Érseki Gimnázium évkönyve 1941-42. Bp., 1942, Gimnázium igazgatósága. 79 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
122 | ESZENYI MIKLÓS-BÁRÁNYNÉ SZÉKELY TÜNDE A szex bibliográfiája. Miskolc, 1994, könyvtáros Képzésért Alapítvány. 233 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
123 | ETON, ROBERT Nem a mi világunk! [Bp.], é. n., Hajnal Könyvkiadó. 256 p. Kiadói félvászon kötésben. |
124 | EWERS, HANNS HEINZ India és én. Ford.: P. Elek Elemér. Bp., 1920, Világirodalom kiadása. 184 p., 4 sztl. lev. Korabeli félvászon kötésben. |
125 | AZ Ezeregy Éjszaka Könyve I-VII. Teljes és irodalmi magyar fordítás. Bp., é. n., Genius Könyvkiadó Rt. kiadása. I. 366 p., 1 sztl. lev., II. 407 p., III. 373 p., 1 sztl. lev., IV. 350 p., 1 sztl. lev., V. 395 p., VI. 484 p., VII. 576 p. 600számozott példányban készült. A kötetek eltérő számozásúak. Kiadói viseltes félvászon kötésben. A hetedik kötet gerince leszakadva. |
126 | FALK GÉZA Mindentudó zenei zsebkönyv. A zenében továbbfejlődni kívánó művelt nagyközönség és a zene tanulói részére. Bp., é. n. Rózsavölgyi és Társa kiadása. 246 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
127 | FALU TAMÁS Majális. Címlap gr.: Gyöngyössy. Bp., 1913, Singer és Wolfner kiadása. 172 p., 2sztl. lev. Korabeli vászonkötésben. |
128 | FALUDY GYÖRGY Börtönversek 1949-52. (Az ávó pincéjében és Recsken). H. n., 1983, Recski-Szövetség. 1000/454. számú. Aláírt. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
129 | FALUS LILLA A világháború a magyar regény és mémoire irodalomban. Bp., 1938, [Admirál Nyomdai Műintézet.]. 75 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
130 | FÁRI LÁSZLÓ-DR VERMES MIKLÓS Korszerű fényképezés. Bp., 1941, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 340 p., 2 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
131 | FARRÉRE, CLAUDE Ópium. Ford.: Szatmári Jenő. Békéscsaba, é. n., Tevan kiadás. 74 p., 1 sztl. lev. Korabeli félvászon kopottas kötésben. |
132 | FasiszTa Szovjetellenes antidemokratikus sajtótermékek jegyzéke I-IV. [Bp.], 1945-1946, Magyar Miniszterelnökség Sajtóosztálya. I. 72p., II. 70 p., 1 sztl. lev., III. 29 p., 1 sztl. lev., IV. 30 p., 1 sztl. lev. Korabeli vászonkötésben. |
133 | FEISZT GYÖRGY Rövid magyar címertan és pecséttan. Bp., 1986, Tankkönyvkiadó. 98 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
134 | FÉJA GÉZA Dózsa György. Történelmi tanulmány. Bp., 1939, MEFHOSZ Könyvkiadó. 243 p., 6 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
135 | FÉJA GÉZA Viharsarok. Az Alsó Tiszavidék földje és népe. [Bp.], é. n., Athenaeum kiadása. 275 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
136 | FEJES ENDRE Rozsdatemető. Bp., 1962, Magvető Kiadó. 332 p., 2 sztl. lev. Hozzátartozik: Golding: A torony, A legyek ura, Salinger: Zabhegyező, Konrád György: A városlapító, Skovercky: Egy detektív-regény-olvasó ötletei, Hesse: Narzissés Goldmund. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
137 | Fejezetek Miskolc történetéből Szerkesztette: Bekes Dezső és Veres László. Miskolc, 1984, [Borsodi nyomda.]. 131 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
138 | FEKETE ÁRPÁD-JÓZSA ANDRÁS-SZŐKE ANDRÁS-ZEPECZANER JENŐ Szováta 1578-1989. Székelyudvarhely, 1998, Haáz Rezső Kulturális Egyesület. 334 p., 1 sztl. lev. Dedikált. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
139 | FEKETE GYULA Meditáció Amerikáról. Bp., [1987], Magvető Könyvkiadó. 247 p., 4 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
140 | FEKETE ISTVÁN Ballagó idő. Életrajzi regény. Bp., 1970, Móra Ferenc Könyvkiadó. 452 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
141 | FEKETE ISTVÁN Búcsú. Bp., 1982, Szent István Társulat. 335 p. Kiadói kartonkötésben. |
142 | FEKETE ISTVÁN Csend. [Bp.], 1965, Kozmosz Könyvek. 118 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
143 | FEKETE ISTVÁN Csí. Bp., 1974, Móra Ferenc Könyvkiadó. 189 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
144 | FEKETE ISTVÁN Hu. Állatregény. Bp., 1966, Móra Könyvkiadó. 343 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
145 | FEKETE ISTVÁN Köd. Bp., 1967, Móra Ferenc Könyvkiadó. 269 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
146 | FEKETE ISTVÁN Lutra. Egy vidra regénye. Bp., 1965, Móra Ferenc Könyvkiadó. 336 p., 2 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
147 | Fény és árnyak A francia festészet négy évszázada. Bp., 2004, Műcsarnok-kunsthalle. 311 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
148 | FERENCZY L. TAMÁS Hangyaállam és felhőkarcoló. [Bp., 1937], Dante kiadás. 88 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
149 | FERENCZY MÁRIA-KINCSES KÁROLY Mandarin öszvérháton. [Bp., 1999], Magyar Fotográfiai Múzeum és Hopp Ferenc-Ázsia Művészeti Múzeum. 156 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
150 | FINOT, JEAN A fajok problémája. Ford.: Dr. Zalai Béla. Bp., 1909, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. kiadása. 232 p. Kiadói vászonkötésben. |
151 | FITZ JÓZSEF A könyv története. Bp., 1930, Magyar Szemle Társaság. 79 p. Kiadói vászonkötésben. |
152 | FOLYÓIRAT Füles 1964 I-II. Főszerkesztő: Gelléri András. [Bp., 1964, Ifjusági Lapkiadó.] Korabeli félvászon kötésben. |
153 | FOLYÓIRAT [Erdélyi] Helikon 1937/2. Főszerkesztő: Kisbán Miklós. Szerkeszti: Kós Károly. Kolozsvár, 1937, Szépmíves Céh. 81-160 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
154 | FOLYÓIRAT Belügyi Közlöny 1904. Bp., 1904, Pesti Könyvnyomda Rt. 626 p. Korabeli félvászon kötésben. |
155 | FOLYÓIRAT Belügyi Közlöny 1937. Bp., 1937, Fővárosi Nyomda Rt. 708 p. Korabeli félvászon kötésben. |
156 | FOLYÓIRAT Boldog Ifjúság. [Bp., é. n., Globus nyomda.]. Tűzve, kiadói papírborítóban. 2 db. |
157 | FOLYÓIRAT Diárium 1940-1944. [Bp., 1940-1944, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Nincs bekötve (58 db). |
158 | FOLYÓIRAT Erdélyi Helikon 1941/3. Főszerkesztő: Kisbán Miklós. Szerkesztő: Kós Károly. Kolozsvár, 1941, Erdélyi Szépmíves Céh. 149-214 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
159 | FOLYÓIRAT Erdélyi Helikon 1942/1. Főszerkesztő: Kisbán Miklós. Szerkeszti: Kós Károly. Kolozsvár, 1942, Erdélyi Szépmíves Céh. 64 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
160 | FOLYÓIRAT Erdélyi Helikon 1942/4. Főszerkesztő: Kisbán Miklós. Szerkesztő: Kós Károly. Szerkeszti: Kovács László. Kolozsvár, 1942, Erdélyi Szépmíves Céh. 193-250 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
161 | FOLYÓIRAT Erdélyi Helikon 1941/7. Főszerkesztő: Kisbán Miklós. Szerkeszti: Kós Károly. Kolozsvár, 1941, Erdélyi Szépmíves Céh. 427-485 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
162 | FOLYÓIRAT FIDESZ hírek 1989/2-3. [Bp., 1989, FIDESZ]. 76 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
163 | FOLYÓIRAT Forrás 1943/2. Felelős szerkesztő: Hankiss János. [Bp., 143, Forrás nyomda. 129-255 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
164 | FOLYÓIRAT Foto 1970. Szerkesztő: Bence Pál. [Bp., 1970, Lapkiadó Vállalat]. 576 p., 1 sztl. lev. Korabeli vászonkötésben. |
165 | FOLYÓIRAT Fotóművészet 1971. Szerkesztő: Rozgonyi Iván. [Bp., 1971, Lapkiadó Vállalat.]. Fűzve, kiadói papírborítóban.(4 db). |
166 | FOLYÓIRAT Igazságügyi Közlöny 1956. Bp., 1957, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. 184 p. Amatőr félvászon kötésben. |
167 | FOLYÓIRAT Irodalom Tudomány 1946/2. Főszerkesztő: Zilahy Lajos. Szerkesztő: Illés Endre. [Bp., 1946, Forrás Nyomdai Műintézet]. 143 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
168 | FOLYÓIRAT Jog Hírlap. Szerkesztő: Dr. Boda Gyula. Bp., 1932, [Centrum Kiadóvállalat Rt.]. 408 p., 15 p. Korabeli félvászon kötésben. |
169 | FOLYÓIRAT Karcagi Híradó 1956. Forradalmi kiadvány. Karcag, 1956, Karcagi Nyomda. Kötetlenül (9 db). |
170 | FOLYÓIRAT Képes Vasárnap 1940/43. A magyar honvéd Erdélyben I. [Bp., 1940, Légrády Testvérek Rt. nyomása]. 16 p. Kötés nélkül. |
171 | FOLYÓIRAT Ludas Matyi 1972. Főszerkesztő: Tabi László. [Bp., 1972, Hírlapkiadó Vállalat]. Korabeli félvászon kötésben. |
172 | FOLYÓIRAT Magyar Művészeti Fórum 1998/1. Első évfolyam. [Bp., 1998, Kossuth Nyomda Rt. Pallas Stúdiója]. 80 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
173 | FOLYÓIRAT Magyar Szemle. 1939. szeptember-december. Szerkeszti. Eckhardt Sándor. Bp., 1939, Magyar Szemle Társaság kiadása. 16 p., 272p. Korabeli félvászon kötésben. |
174 | FOLYÓIRAT Simplicissimus. XII. évfolyam. I. félév 1907. április-szeptember. Simplicissimus Verlag Gmbh. München. Eredeti kiadói kötésben. |
175 | FOLYÓIRAT Simplicissimus. XII. évfolyam. II. félév 1907. október - 1908. március. Simplicissimus Verlag Gmbh. München. Eredeti kiadói kötésben. |
176 | FOLYÓIRAT Simplicissimus. XIII. évfolyam. I. félév 1908. április-szeptember. Simplicissimus Verlag Gmbh. München. Eredeti kiadói kötésben. |
177 | FOLYÓIRAT Simplicissimus. XIII. évfolyam. II. félév 1908. október - 1909. március. Simplicissimus Verlag Gmbh. München. Eredeti kiadói kötésben. |
178 | FOLYÓIRAT Tudósítások 1956-ból. H. n., 1989, k. n. Kötetlen. (10 db). |
179 | FOLYÓIRAT Túristák Lapja 1900-1907. Bp., 1900-1907, Pesti Lloyd-Társulat Könyvnyomdája, Hornyánszky Viktor Cs. és Kir Udvari Könyvnyomdája. Korabeli félvászon, és félbőr kötésekben. |
18000 | ||
180 | FOLYÓIRT Budapest negyed 2003. A Farkasréti temető I-III. [Bp., 2003, Budapest Főváros Levéltára.]. 704 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
181 | FORESTER, C. S. A tábornok. Ford.: Neményi Imre. [Bp.], é. n., Béta Irodalmi Rt. kiadása. 217 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
182 | FOUCHÉ Emlékiratai. Ford.: Salgó Ernő. [Bp.], é. n., Anonymus kiadás. 340 p., 2 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
183 | FOURNIER ÁGOSTON I. Napóleon életrajza. Ford.: Supka Géza. Bp., 1918, 1920, Magyar Tudományos Akadémia kiadása. I. 406 p., 1 sztl. lev., II. 431 p., III. 507 p. Korabeli kopottas félvászon kötésben. |
184 | Francia sárga könyv Diplomáciai okmányok 1938-1939. Németország, Lengyelország, Nagybritannia, Franciaország közötti háború kitörését megelőző események és tárgyalások okmányai. [Bp., 1939, Pápai Ernő Műintézete]. 270 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
185 | FRIEDMANN, S. DR Die Ostasiatische Inselwelt I. Leipzig, 1868, Verlag von Otto Spamer. 266 p., 1 sztl. lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
186 | FRIEDMANN, S. DR Die Ostasiatische Inselwelt II. Leipzig, 1868, Verlag von Otto Spamer. 252 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
187 | FÜLEI SZ. LAJOS Otthon. Olvasmányok a serdülő ifjak számár. [Bp.], é. n., Krammer Lipót könyvnyomdája. 124 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
188 | Fülep Lajos emlékkönyv Cikkek, tanulmányok Fülep Lajos életéről és munkásságáról. Bp., [1985], Magvető Könyvkiadó. 390 p., 1 sztl. lev. Kiadói kötésben. |
189 | GAÁL MÓZES Diák figurák. Bp., [1897], Lampel Róbert. 98 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
190 | GAÁL MÓZES Nagy Lajos magyar király története. Bp., é. n., Franklin-Társulat. 111 p. Amatőr félvászon kötésben. |
191 | GAÁL MÓZES Német világ Magyarországon. Bp., é. n., Stampfel-féle Könyvkiadóhivatal. 212 p. Kiadói viseltes félvászon kötésben. |
192 | GARA ERNŐ Vihar. Nagyvárad, 1940, k.n. 103 p. Kiadói kötésben. |
193 | GÁRDONYI ALBERT A történelmi segédtudományok története. Bp., 1926, Magyar Történelmi Társulat. 36 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
194 | GÁRDONYI LAJOS Véletlenül történt. Bp., 1942, [May János Nyomdai Műintézet Rt.]. 143 p. Aláírt. Kiadói viseltes félvászon kötésben. |
195 | GÁSPÁR DOROTTYA Eskü a rómaiaknál és a sacramentum militiae. Bp., 1982, Akadémiai Kiadó. 90 p., 3 kép melléklet. Kiadói kartonkötésben. |
196 | GEDÉNYI ZSUZSANNA Csillagom, révészem. Török Erzsi tükre. Bp., 1997, Püski kiadó. 143 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
197 | GELLÉRT GÁBOR-GELLÉRT ZSUZSA Az ígéretek földje. [Bp.], 1958, Kossuth Könyvkiadó. 147 p., 2 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
198 | GEŐCZE ANNA Viola első táborozása. M. Geőcze Erzsébet rajzaival. [Bp.], é. n., Athenaeum kiadása. 126 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
199 | GHERASIM EMIL Zsebfilozófia, avagy 1001 igaznak vélt mondás. Temesvár, 1984, Facla Könyvkiadó. 159 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
200 | GILBERT, G. M. Nürnbergi napló. Ford.: Halász Zoltán. Bp., 1967, Magvető kiadó. 626 p., 1 sztl. lev. Hozzátartozik: Poltorak, A. : Nürnbergi epilógus. Ford.: Nyírő József. Bp., 1967, Magvető kiadó. 603 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
201 | GOEBBELS JÓZSEF DR. Naplóm. 2. kiadás. A Kaiserhoftól a birodalmi kancelláriáig. Bp., 1942, Könyv- és Lapkiadó Rt. kiadása. 292 . Kiadói vászonkötésben. |
202 | GOETHE Ős-faust. Ford.: Jékely Zoltán. Kolozsvár, é. n., Szentgericei Jakab Jenő kiadása. 77 p., 1 sztl. lev. Kiadói, javított gerincű kartonkötésben. |
203 | Gorka Lívia Urbán Nagy Rozália előszavával. [Bp., 1979, Corvina Kiadó]. 60 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
204 | GOSZTONYI PÉTER Háború van, háború! Újabb szemelvények Magyarország második világháborús történetéből (1941-1945). [Bp., 1989], Népszava. 179 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
205 | GOSZTONYI PÉTER Vihar Kelet-Európa felett. A második világháború utolsó évének magyar vonatkozású eseményei. [Bp.], 1990, Népszava. 209 p., 3 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
206 | GÓTH ENDRE DR. Vitaminok és hormonok. Bp., 1943, Novák Rudolf és Társa. 368 p. Kiadói vászonkötésben. |
207 | GÖNCZI FERENC A somogyi bettyárvilág. Kaposvár, 1944, Új-Somogy Nyomda- és Lapkiadó Rt. 467 p. Újabb penészes félvászon kötésben. |
208 | GÖRE GÁBOR (GÁRDONYI GÉZA) Göre Martsa lakodalma. [Bp.], é. n., Singer és Wolfner. 157 p., 1 sztl. lev. Új karton kötésben eredeti papírborító felhasználásával. |
209 | GÖRÖG FERENC DR. A magyar nemzet története. [Bp.], é. n., Horizont Kiadó. 416 p. Kiadói kötésben. |
210 | GRANASZTÓI PÁL Ember és látvány. Városépítészetünkben. Bp., 1972, Akadémia Kiadó. 271 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
211 | GROSICS GYULA Így láttam a kapuból. Bp., 1963, Sport kiadó. 223 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
212 | GULYÁS PÁL DR. Balzac és a heraldika. Bp., 1911, [Franklin-Társulat nyomdája. 36 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
213 | GUTIUS (GUTHI SOMA DR.) Jeles firmák IV. Humoros törvényszéki karcolatok. Bp., 1908, Adorján Testvérek kiadása. 96 p. Hozzátartozik: Gutius (Guthi Soma dr.): Nevető vádlottak VII. Bp., 1908, Adorján Testvérek kiadása. 96 p., Gutius (Guthi Soma dr.): Mákvirágok Humoros törvényszéki karcolatok. Bp., 1908, Adorján Testvérek kiadása. 96 p. Kiadói viseltes, foltos vászonkötésben, szakadozott előzéklapokkal.(3 db). |
214 | GYALUI FARKAS Gróf Teleki Sándor regényes élete. [Bp.], é. n., Franklin-Társulat. 111 p. Kiadói félvászon kötésben. |
215 | Gyermekmesék Jó fiúk és leányok számára. Bp., é. n., Afra Könyvforgalmi Rt. 68 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopottas félvászon kötésben. |
216 | Gyógy-szer, de nem gyógyszer Könyv a gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítményekről. [Bp.], 1994, Kultrade Kiadó. 233 p., 11 sztl. lev. Kiadói kötésben. |
217 | GYÖRGY LÁSZLÓ A vén garabonciás. Nemzeti Könyvtár 99. szám. Szövegrajzok Jeges Ernő munkája. [Bp., 1943, Stádium Sajtóvállalat Rt.]. 64 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
218 | GYÜRKI LÁSZLÓ A biblia földjén. (Szentföldi útikalauz). [Bp.], 1990, Szent Gellért Egyház Kiadó. 283 p., 6 sztl. lev., 14 kép. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
219 | HACKER, ERVIN DR. Kriminalpolitik. Miskolc, 1941, Buchdruckerei Stephan Ludvig. 159 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
220 | HADROVICS LÁSZLÓ Magyar és déli szláv szellemi kapcsolatok. Bp., 1944, Magyar Szemle Társaság. 80 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
221 | Hadtörténelem III. A hadművészet fejlődése 1919-től napjainkig, különös tekintettel a szocialista hadművészet fejlődésére a nagy honvédő háborúban. Bp., 1955, Hadtörténelmi Intézet. 544 p. Kiadói félvászon kötésben, mellékletek hiányoznak. |
222 | Hadtörténeti Múzeum értesítője Szerkesztette: Hausner Gábor. Bp., 2004, Hadtörténeti Múzeum. 271 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
223 | HAECKEL, ERNST Wanderbilder, Ceylon und Insulinde. Gera-Untermhaus, é. n., F. E. W. Koehler. 6 darab mappa. Kiadói ill. vászonkötésben és sérült karton tokban. |
224 | HALÁSZ FERENC Kis könyvkötő. [Bp., 1960], Táncsics Könyvkiadó. 119 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
225 | HALÁSZ GYULA Petőfi Sándor élete és halála. Brassó, 1922, Brassó Lapok Könyvkiadóvállalata. 97 p. Hozzátartozik: Petőfi 48-as napló. [Kolozsvár, 1945], Móricz Zsigmond Kollégium. 21 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. Korabeli vászonkötésben. |
226 | HALÁSZ PÉTER Detektív a Vadnyugaton. [Bp., é. n., A szerző kiadása. 63 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
227 | HALÁSZ ZOLTÁN Gasztronómiai kalandozások Európában. [Bp., 1980], Panoráma kiadó. 437 p., 1sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
228 | HALÁSZ ZOLTÁN DR. A szemérem elleni bűncselekményről. Bp., 1908, [Franklin-Társulat. 52 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
229 | Halotti énekes könyv Összeszedte: Horkai Antal. Bp., 1890, Nyomatja és kiadja Rózsa K. és neje. 171 p., 1 sztl. lev. Kiadói viseltes vászonkötésben. |
230 | HAMANN, BRIGITTA Rudolf a trónörökös és a lázadó. Ford.: R Szilágyi Éva. Bp., 1990, Európa Könyvkiadó. 551 p., 4 sztl. lev., 12 kép melléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
231 | HARASZTI EMIL A tánc Története. Bp., 1937, Magyar Szemle Társaság. 78 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
232 | HARMATH JENŐ Az elsüllyesztett hajó vagy az eltemetett titok. Bp., 1897, Löbl Dávid kiadása. 32 p. Hozzátartozik: Várkonyi Jenő: Uránia agy a hegyi tündér. Bp., é. n., Méhner Vilmos. 64 p. Új papírborítóban. |
233 | HARRINGTON, G. TH. Izenet a hindu tőrrel. [Bp., é. n., Centrum Kiadóvállalat Rt.] 64 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
234 | HARRY, MYRIAM Kleopátra szerelmi élete. Ford.: Kállay Miklós. [Bp.], é. n., Genius kiadás. 173 p.1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
235 | HARSÁNYI KÁLMÁN Utolsó fölgyúlás. Bp., 1924, Stádium Rt. kiadása. 135 p. Aláírt. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
236 | HARSÁNYI LAJOS A boldog költő. [Bp.], 1926, Pallas Irodalmi s nyomdai Rt. 96 p. Kiadói vászonkötésben. |
237 | HÁZI JENŐ Pozsony vármegye középkori földrajza. Pozsony, [2000], Kalligram Könyvkiadó. 614 p., 5 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
238 | HEGEDÜS ANDRÁS Az állami rend megóvása. Bp., 1938, Grill Károly Könyvkiadóvállalata. 40 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
239 | HEGEDŰS JÁNOS Kerámia- és kőburkolatok. Bp., 1983, Műszaki Könyvkiadó. 124 p., 2 sztl. lev., 24 tábla. Kiadói kötésben. |
240 | HEINBERG, ERNA Csitri közbelép. Rónay Emy rajzaival. Bp., [1947], Dante Kiadás. 109 p., 2 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
241 | HELLMUTH, MÜCKE Ayesha. Német sorhajóhadnagy. Bp., [1916], Kiadja Rózsavölgyi és Társa könyvkiadó. 112 p. Új papírborítóban. |
242 | HELTAI JENŐ A gyilkos is ember. 1. kiadás. [Bp.], é. n., Athenaeum kiadása. 152 p. Korabeli viseltes félvászon kötésben. |
243 | HELTAI JENŐ A hét sovány esztendő. Bp., é. n., Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. kiadása. 159 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
244 | HERNÁDI GYULA Logikai kapuk. Bp., [1974], Szépirodalmi Könyvkiadó. 340 p., 2 sztl. lev. Dedikált. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
245 | A hírközlés krónikájából. Adalékok a posta történetéhez. Bp., 1965, Közlekedési Dokumentációs Vállalat. 173 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
246 | HIRSCHLER JÓZSEF DR. A szent keresztút. Brassó, 1927, Erdélyi Tudósító kiadása. 121 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
247 | HOFFMANN EDIT Barabás Miklós. [Bp.], 1950, Művelt Nép Könyvkiadó. 64 p., 64 kép melléklet. Kiadói félvászon kötésben. |
248 | HOLDAS SÁNDOR DR.-SUSCHKA ALFRÉD- IFJ. PACS ISTVÁN Gazdaságos házinyúltenyésztés. Bp., 1976, Mezőgazdasági Könyvkiadó Vállalat. 95 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
249 | HOPPE PÁL - SZABÓ FERENC A Nyíl. [Bp.], 1984, [Lapkiadó Vállalat.]. 124 p., 2 sztl. lev., 24 kép melléklet. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
250 | HORLER MIKLÓS Szentendre. Bp., 1960, Műszaki Könyvkiadó. 199 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
251 | HORVÁTH JÁNOS Méhészkedjünk! Bp., 1899, Szent István Társulat. 83 p. Kiadói vászonkötésben. |
252 | HORVÁTH JENŐ DR. Ájtatossági kalauz a máriaradnai kálváriára. Máriaradna, é. n., Szent Ferenc rendi Zárda kiadása. 119 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
253 | HORVÁTH SÁNDOR Címersisak. Művelődéstörténeti és címertani tanulmány. Bp., 1923, A szerző kiadása. 7 p. Dedikált. Hozzátartozik: Szentpétery Imre: Bolgárország IV. Béla királyi címerében. h. n., 1925, k. n. 226-240 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
254 | HŐGYE MIHÁLY Utolsó csatlós? Magyarország sorsa a második világháború végén. Bp., 1989, Püski kiadó. 94 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
255 | HRABAL, BOHUMIL Sörgyári Capriccio. 1. magyar kiadás. [Bp., 1979], Európa Könyvkiadó. 162 p., 3 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
256 | HUSZÁR JÁNOS Honvéd ejtőernyősök Pápán 1939-1945. "A Magyar Királyi ""vitéz Bertalan Árpád"" Honvéd Ejtőernyős Ezred története." Pápa, 1993, Jókai Kör kiadványa. 236 p., 31 kép melléklet. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
257 | Húzótüske 1956 [Bp., 1956, Nehézipari Műszaki Egyetem. 96 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
258 | IGNÁCZ RÓZSA Hivatalnok Berta. Nemzeti Könyvtár 147. szám. Szövegrajzok és a borítólap Fáy Dezső munkája. [Bp., 1944, Stádium Sajtóvállalat Rt.]. 62 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
259 | IGNÁCZ RÓZSA Levelek Erdélyből. [Bp., 1942], Dante Könyvkiadó. 160 p. |
260 | IGNÁCZ RÓZSA Született Moldovában. Bp., [1942], Dante Könyvkiadó. 601 p., 1 sztl. lev., 1 térkép. Kiadói félvászon kötésben. |
261 | Így végződött Képek a második világháború befejezéséről. Bp., 1970, Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár. 70 p. Hiányos papír mappában. |
262 | IHRIG KÁROLY A szövetkezetek. Bp., 1929, Magyar Szemle Társaság. 78 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
263 | II. RákÓczi Ferenc és nevezetesebb kortársainak némely kiadatlan eredeti leveleik. Pest, 1861, Ráth Mór. 135 p. Fűzve, sérült gerincű szakadozott kiadói papírborítóban. |
264 | IJJAS ANTAL Az egyház és az uralkodói abszolutizmus. Bp., 1941, Pázmány Péter Irodalmi Társaság. 239 p. Kiadói vászonkötésben. |
265 | ILLÉS BÉLA Kárpáti rabszódia. Regény három részben. Új bor. Erdei emberek. Zsatkovics Gergely királysága. Bp., [1949], Új Idők Irodalmi Rt. 255 p., 240 p., 300 p. Fűzve, viseltes kiadói papírborítóban. |
266 | ILLYÉS GYULA Ki a magyar. [Bp.], é. n., Mefhosz Könyvkiadó. 48 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
267 | Imák és énekek keresztény katólikus tanuló ifjak számára Szerkesztő: Kádas Rudolf. Nagyvárad, 1860, Tichy Alajs nyomtatása. 206 p., 4 sztl. lev. Új egészbőr kötésben. |
268 | INCEFI LAJOS Ízek, zamatok, illatok. Kolozsvár, 1975, Dacia Könyvkiadó. 282 p., 1 sztl. lev., 6 kép melléklet. Kiadói kötésben. |
269 | IRMÉDI-MOLNÁR LÁSZLÓ DR. A térképolvasás és a tereptan elemei. Bp., 1941, Kókai Lajos Bizománya. 159 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
270 | Itt a sok mese Bp., [1943], Dante Könyvkiadó. 96 p. Kiadói javított gerincű kartonkötésben. |
271 | IZSÁK JÓZSEF Tamási Áron. Bukarest, é. n., Ifjúsági Könyvkiadó. 167 p., 1 sztl. lev., 8 kép melléklet., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
272 | JAKUCS LÁSZLÓ Aggtelek. [Bp.], 1959, Egyetemi Nyomda. 110 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
273 | JANKOVITS MIKLÓS DR. A 6-10 éves gyermek nevelése. Bp., é. n., Studium kiadása. 104 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
274 | Japán ország A felkelő nap birodalma. Eredeti Japán képekkel, színes térképpel angol, francia és német munkák után. Bevezetéssel ellátta: Bródy Sándor. Bp., 1904, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. 155 p., 2 sztl. lev., 1 térkép. Kiadói viseltes kötésben. |
275 | JÉKELY ZOLTÁN Az idősárkányhoz. Kondor Béla festményeivel. Bp., [1975], Szépirodalmi Könyvkiadó. 660 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
276 | Jelcin-dosszié Szovjet dokumentumok 1956-ról. Bp., 1993, Századvég kiadó és 56-os Intézet. 242 p., 1 sztl. lev. Hozzátartozik: Beszélő 1956-os emlékszám. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
277 | JÓCSIK LAJOS Magyar szabadság, világszabadság. [Kolozsvár], 1945, Móricz Zsigmond Kollégium. 143 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
278 | Jogi műszótár Magyar-német rész. Szerkesztették: Schwartz Izidor Dr. és Hojtás Ödön Dr. Bp., 1908, Grill Károly Könyvkiadóvállalata. 162 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
279 | JÓKAI MÓR Kis dekameron. Pest, 1873, Heckenast Gusztáv. 370 p., 1 sztl. lev. Kiadói nagyon rossz állapotban lévő vászonkötésben. |
280 | JÓSIKA MIKLÓS A rom titkai I-II. Pest, 1868, Heckenast Gusztáv. I. 226 p., 1 sztl. lev., 190 p., 1 sztl. lev. Amatőr kötésben. |
281 | JÓSIKA MIKLÓS Klára és Klári I-II. Pest, 1863, Hartleben Konrád Adolf sajátja. I. 194 p., 183 p. Amatőr vászonkötésben. |
282 | JOYCE, JAMES Ulysses I-II. Ford.: Gáspár Endre. [Bp., 1947], Nova Irodalmi Intézet. I. 310 p., 1 sztl. lev., 294 p., 1 sztl. lev. 1000/604. számú. Kiadói félvászon kötésben. |
283 | JUDIK JÓZSEF A pénz. Bp., 1932, Magyar Szemle Társaság. 79 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
284 | JUHÁSZ ÁRPÁD Évmilliók emlékei. Magyarország földtörténete és ásványi kincsei. Bp., 1983, Gondolat. kiadó. 511 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
285 | KAFFT-EBING R. DR. Psychopathia sexualis. Különös tekintettel a rendellenes nemi érzésre. Bp., 1908, Kostyál Jenő kiadása. 387 p. Korabeli vászonkötésben. |
286 | KAISER GÉZA A korszerű szőlőtermesztés alapjai. Bp., 1975, Mezőgazdasági Kiadó. 329 p., 3 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
287 | KÁLLAI GYULA A magyar függetlenségi mozgalom 1936-1945. Bp., 1948, Szikra Kiadás. 279 p., 2 sztl. lev. Dedikált. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
288 | KALLIMACHOS Himnuszai. Ford.: Devecseri Gábor. Bp., 1943, Officina Kiadó. 127 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
289 | KAMANYIN, NY. P. Repülők és űrhajósok. [Bp.], 1973, Kossuth Könyvkiadó és Zrínyi Katonai Kiadó. 452 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
290 | KÁNYÁDI SÁNDOR Szürkület. Bukarest, 1978, Kriterion Könyvkiadó. 132 p., 2 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben. |
291 | Kapostól a Donig Összeállította: Papp Árpád és Szili Ferenc. Bp., 1990, Kráter Kiadó. 135 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
292 | Karancs-medves útikalauz Szerkesztő: Dely Károly. Bp., 1964, Sport. 159 p., 1 térkép. Kiadói félvászon kötésben. |
293 | KARINTHY FRIGYES Így írtok ti. 1. kiadás. Irodalmi karikatúrák. Dezső Alajos és Major Henrik karikatúráival. Bp., é. n., Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. kiadása. 191 p. Modern félvászon kötésben, eredeti papírborító belekötve. |
294 | KÁROL GÁSPÁR A vizsolyi biblia elöljáró beszéde. Bp., 1940, Országos Bethlen Gábor Szövetség. 46 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
295 | KASSÁK LAJOS Egy álom megvalósul. Bp., [1943], Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. 306 p., 1 sztl. lev. Kiadói viseltes félvászon kötésben. |
296 | KASSÁK LAJOS Mesterek köszöntése. Bp., 1965, Magvető Könyvkiadó. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
297 | KatOlikus Gimnáium értesítője 1890-91 Szerkesztette: Dr. Vajda Gyula. Kolozsvár, 1891, Ajtai K. Albert Könyvnyomdájában. 219 p. Fűzve, viseltes kiadói papírborítóban. |
298 | KATONA IMRE A magyar kerámia és porcelán. Bp., [1978], Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. 266 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
299 | KATONA JÓZSEF-DÖMÖTÖR JÓZSEF Magyar borok-borvidékek. Bp., 1963, Mezőgazdasági Kiadó. 205 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
300 | KAZAKEVICS Tavasz az Oderán. Ford.: Dudás Kálmán. Bp., 1951, Új Magyar Könyvkiadó. 446 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
301 | KAZINCZY FERENC Összes költeményei I-II. Bp., é. n., Aigner Lajos. I. 289 p., 6 sztl. lev., II. 307 p. Kiadói eltérő vászonkötésben. |
302 | KAZINCZY FERENC Pályám emlékezete. Bp., 1879, Aigner Lajos. 371 p. Korabeli félvászon kötésben. |
303 | Kéchlekalássan 600 Arisztíd, Tasziló és Jean vicc a javából. [Bp., 1990], Új Nap Könyv- és Lapkiadó. 170 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
304 | KELEMEN ATTILA Madaraskönyv. Bukarest, 1978, Kriterion Könyvkiadó. 310 p., 1 sztl. lev. Kiadói kötésben. |
305 | KEMÉNY DEZSŐ A legrövidebb út. [Bp., 1958], Móra Ferenc Könyvkiadó. 269 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
306 | KEMÉNY ZSIGMOND Báró Kemény Zsigmond munkáiból. Sajtó alá rendezte és bevezetéssel ellátta: Gyulai Pál. Bp., 1905, Franklin-Társulat. 301 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
307 | A keményfa és a keményfakereskedelem [Bp.], 1942, Magyar Fapiac Kiadóvállalat. 76 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
308 | Képek a Jézustársaság történetéből A Jezsuita rend 400 éves jubileuma alkalmából összeállította: Bangha Béla. Bp., 1940, Pázmány Péter Irodalmi Társaság. 306 p. Kiadói vászonkötésben. |
309 | Képviselőházi Könyvtár 1912. évi szaporulatának katalogusa Bp., 1913, Pesti Könyvnyomda Rt. 141 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
310 | KEREKESHÁZY JÓZSEF Az utolsó szultán. (A negyedik császárság). Bp., [1940], Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. kiadása. 402 p., 1 sztl. lev. Dedikált. Fűzve, papírborítóban. |
311 | Kertészek új kézikönyve Szerkesztette: Katona József. Bp., 1974, Mezőgazdasági Kiadó. 599 p., 8 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
312 | KESSEL, JOSEPH A repülőtiszt. Ford.: Déry Tibor. [Bp.], é. n., Pantheon kiadás. 218 p., 3 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
313 | KESZTHELYI ERNŐ Alacsony Tátra. Turistakalauz. Bp., 1987, Sport kiadó. 399 p., 9 térkép. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
314 | KÉTHELY SÁNDOR DR. Az öngyilkosság és az euthanasia. Kriminalpolitikai tanulmány. Pécs, 1924, Dunántúl könyvkiadó és nyomda Rt. 29 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
315 | KILIÁN ZOLTÁN Rádiós népművelés. Bp., 1944, Magyar Királyi Országos Iskolánkívüli Népművelési Intézet. 131 p. Kiadói félvászon kötésben. |
316 | KIPLING, RUDYARD A birmai leányzó. Budapest - Bécs, 1904, Freund Frigyes kiadása. 110 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
317 | Kis enciklopédia Tudományok és művészetek összefoglalása. Szerkeszti: Dormándi László. [Bp.], é. n., Pantheon kiadás. 706 p. Kiadói félvászon kötésben. |
318 | KISS MENYHÉRT Tábortűz és talizmán. Bp., 1918, Légrády Testvérek kiadása. 126 p, 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
319 | KISZELY GÁBOR Állambiztonság (1956-1990). Bp., 2001, Korona Kiadó. 430 p., 1 sztl. lev. Kiadói kötésben. |
320 | KITTENBERGER KÁLMÁN Kelet-afrikai vadonjaiban. [Bp., 1955], Ifjusági Könyvkiadó. 230 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
321 | KITTENBERGER KÁLMÁN Utolsó afrikai vadászatom. 2. változatlan kiadás. Bp., 1971, Gondolat kiadó. 393 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
322 | KLIMECKI, Z.-ZEMBOWICZ, J. Polski FIAT 126p. Bp., 1990, Műszaki Könyvkiadó. 272 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
323 | KNER IZIDOR Félévszázad mesgyéjén 1882- 1932. Bp., 1931, Kner Izidor kiadása. 176 p., 2 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
324 | KOCH FERENC Atommagsugárzások. Bukarest, 1963, Technikai könyvkiadó. 207 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
325 | Kolozsvár [Bp., 1989], Polygon Könyvkiadó. 158 p., 1sztl. lev. Kiadói kötésben. |
326 | KOLTAY-KASTNER JENŐ Olasz-magyar művelődési kapcsolatok. Bp., 1941, Magyar Szemle Társaság. 80 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
327 | KOMÁROMI JÁNOS Az idegen leány. Egy magános ember följegyzései. Bp., 1926, Stádium Sajtóvállalat Rt. 207 p. Kiadói vászonkötésben. |
328 | KOMÁROMI JÁNOS Mit búsulsz, kenyeres? Bp., 1928, Stádium Sajtóvállalat Rt. 206 p., 1 sztl. lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
329 | KOMÁROMI JÁNOS Reménytelen szerelem. Bp., 1928, Stádium Sajtóvállalat Rt. 236 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
330 | KORNIS PÉTER Múlt idő. [Bp., 1979, Corvina Kiadó.]. Kiadói kötésben. |
331 | A korona elrablása. Kottanner Jánosné emlékirata 1439/1440. Ford.: Mollay Károly. [Bp.], 1978, Magyar Helikon. 105 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
332 | KÓS KÁROLY A vargyasi festett bútor. Kolozsvár, 1972, Dacia Könyvkiadó. 62 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
333 | KOSÁRYNÉ RÉZ LOLA Az elvarázsolt kastély. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é. n., Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. kiadása. 62 p. Hozzátartozik: Meyer Konrad Ferdinánd: A király és az apród. Ford.: Dánielné Lengyel Laura. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é. n., Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. kiadása. 62 p. Kiadói félvászon kötésben. |
334 | Koszorú A magyar költészet tavaszi virágaiból. Összeállította: Király György. Gyoma, 1921, Kner Izidor. 126 p., 1 sztl. lev. Fűzve, sérült kiadói papírborítóban. |
335 | KOSZTOLÁNYI DEZSŐ Zsivajgó természet. [Bp.], é. n., Genius kiadás. 101 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
336 | KOVÁCS ENDRE Bem József és a magyar szabadságharc. Bp., 1951, Magyar Történelmi Társulat. 38 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
337 | KOVÁCS MIHÁLY Negyvenezer magyar levente kálváriája. A második világháború végén. [Bp., 1992], Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum. 106 p., 3 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
338 | KOVÁCS NEMERE Táborozók könyve. Bukarest, 1974, Kriterion Könyvkiadó. 273 p., 1 sztl. lev. Kiadói kötésben. |
339 | KŐ ANDRÁS Papp Laci. Bp., 1973, Sport kiadás. 174 p., 1 sztl. lev., 10 kép melléklet. Kiadói kötésben. |
340 | KŐSZEGI-HARASZTI A barlangfestéstől a szórógépig. Technológiai ismeretek 101 recepttel. Szolnok, é. n., Rényi Könyvesbolt kiadása. 246 p., 3 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
341 | Középkori magyar verseink. Szerkesztette: Horváth Cyrill. Bp., 1921, Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadóhivatala. 531 p. Új félvászon kötésben. |
342 | Kriminalisztika Általános rész. Szerkesztette: Dr. Garamvölgyi Vilmos- Dr. Viski László. Bp., 1961, Belügyminisztérium Tanulmányi és Módszertani Osztály. 724 p., 2 sztl. lev., 6 kép melléklet. Kiadói félvászon kötésben. |
343 | KRÚDY GYULA A vörös postakocsi. 1. kiadás. Bp., 1913, Singer és Wolfner kiadása. 238 p., 1 sztl. lev. Papírkötésben az eredeti címlap felhasználásával. |
344 | KTRAFFT-EBING RIKÁRD A törvényszéki elmekórtan tankönyve. Ford.: Babarczi Schwartzer Ottó. Bp., 1891, Hornyánszky Viktor könyvnyomdája. 485 p., 1 sztl. lev. Korabeli félvászon kopottas kötésben, kiesve a táblájából. |
345 | KUNITZER ISTVÁN Utazásom bridzs-humor országban. [Bp., é. n. Arany János irodalmi és nyomdai Rt. 23 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
346 | KUPRIN Szulamit. Ford.: Gellért György. Bp., 1957, Európa Könyvkiadó. 113 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
347 | KÚTHY ZOLTÁN Mikes. Bp., 1941, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 82 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
348 | LADÁNYI ANDRÁS-HÁMORI ISTVÁN PÉTER Harc a bányászokért 1989-1996. Bp., 1996, Bányaipari Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége. 405 p., 3 sztl. lev. Kiadói kötésben. |
349 | LAKATOS ERNŐ Kitépett lapok egy naplóból. [Bp.], é. n., Leopárd Kiadó. 318 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
350 | LAKY DEZSŐ DR. Buday László élete és munkássága. Bp., 1925, Pallas Rt. 64 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
351 | LÁSZLÓ EMŐKE Flamand és francia kárpitok Magyarországon. [Bp., 1980], Corvina Kiadó. 87 p., 52 kép melléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
352 | LÁSZLÓ GYULA Forradalmak az újkori művészetben. Kolozsvár, 1945, Józsa Béla Athenaeum kiadása. 102 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
353 | LASZLOVSZKY JÓZSEF A magyar címer története. Bp., 1989, [Egyetemi Nyomda.]. 40 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
354 | LÁZÁR MIKLÓS Magyarok dalolnak. Bp., é. n., Dick Manó kiadása. 187 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
355 | LEBLANC, MAURICE Jerikó hercege. Kalandos regény. Ford.: Bornemisza Gézáné. Bp., [1931], Dante Könyvkiadó. 230 p. Amatőr kötésben. |
356 | LELESZY BÉLA A hajó szobalánya. Bp., 1940, ny. n. 16 p. Füzetlen. |
357 | LELESZY BÉLA Az opálsziget. Fantasztikus regény. Bp., é. n., Forrás Nyomdai Műintézet. 190 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
358 | LENGYEL GYÖRGYI Kiskunhalas - a csipke városa. Kiskunhalas, 1982, Halasi Csipkeház kiadása. 71 p., 34 kép melléklet. Kiadói kötésben. |
359 | LENGYEL MENYHÉRT Sancho Panza királysága. Bp., 1919, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. kiadása. 168 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
360 | LEOPOLD LAJOS IFJ. A presztizs. Bp., 1912, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. kiadása. 243 p. Kiadói vászonkötésben. |
361 | LESTYÁN SÁNDOR Cigánymuzsika. Rigó Jancsi és Chamay Hercegné regényes szerelme. [Bp., 1940], Dr. Vajna és Bokor kiadása. 272 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
362 | LESTYÁN SÁNDOR Jóskönyv álomfejtés. 2. bővített kiadás. Régi magyar kalendáriumi furcsaságok. Bp., é. n., Officina. 168 p., 4 sztl. lev. Újabb kötésben pár ív kijár. |
363 | LÉVAI JENŐ Raoul Wallenberg. Regényes élete, hői küzdelmei, rejtélyes eltűnésének titka. [Bp., 1948], Magyar Téka. 311 p. Kiadói félvászon kötésben. |
364 | LIGETI LAJOS Az ismeretlen Belső-Ázsia. [Bp.], é. n., Athenaeum kiadása. 359 p. Kiadói félvászon kötésben. |
365 | LIPP MÓNIKA Művészet a XVIII. századi Óbudán. Szent Ivó oltárképének tükrében. [Bp., 2002, Lombos Nyomda.]. 92 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
366 | LIPPAY LAJOS Három világrész partjain. Utirajz. [Bp.], é. n., Magyar Katolikus Írók Könyvei. 276 p. Kiadói vászonkötésben. |
367 | LOHR FERENC A filmszalag útja. Bp., 1941, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 344 p., 2 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
368 | LONDON, JACK A magas északon. Ford.: Bartos Zoltán. [Bp.], é. n., Nova kiadó. 143 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
369 | LONDON, JACK A méhek dala. Ford.: Bartos Zoltán. Bp., é. n., Népszava- könyvkereskedés kiadása. 120 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
370 | LONDON, JACK A vadon szava. Ford.: Bartos Zoltán. Bp., é. n, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt kiadása. 168 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
371 | LOSONCZY KÁLMÁN A Borzalom háza. Toronto, é. n., Apollo Press Limited. 48 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
372 | LOVAG DR. V. EBERLEIN A rajnai kémnő. [Bp.], é. n., Temesvári Hírlap Könyvek. 149 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. Ritka! |
5200 | ||
373 | LŐRINCZ ISTVÁN-POÓR ISTVÁN Páncélosok reneszánsza. Bp., 1968, Zrínyi Katona kiadó. 235 p., 2 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben. |
1700 | ||
374 | LUTTER FERENC DR. Aestheticai tanulmányok. Veszprém, 1911, Egyházmegyei Könyvnyomda. 97 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
375 | LYESZKOV, NIKOLÁJ A rém. Ford.: Moly Tamás. Bp., é. n., Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat Rt. 128 p., 1 sztl. lev. Fűzve, papírborítóban. |
376 | MACHULKA, BÉDRICH Vadcsapáson Afrikában. Bp., 1963, Gondolat Kiadó. 313 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
377 | Magasépítéssel kapcsolatos ipari munkákra vonatkozó ajánlati költségvetések új kiirási módja és értelmezése Bp., 1937, Centrum kiadóvállalat Rt. 203 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
378 | Magyar Épitészeti Múzeumok kiállítás katalógusa 2 db Foerk Ernő (1868-1934) építész emlékkiállítása. Reissmann K. Miksa dekorációs terveiből. [Bp., é. n., Mendele Ferenc. 55 p., 23 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
379 | MAGYAR LÁSZLÓ Sziklasír I-II. Szeged, 1936, Magyar Téka kiadása. I. 164 p., 2 sztl. lev., II. 173 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
380 | MAGYAR LÁSZLÓ DR. Játszva latinul. Bp., 1941, A szerző kiadása. 110 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
381 | Magyar leány verses könyve serdülő leányok számára Összeválogatta: Benedek Elek. Bp., é. n., Lampel R. könyvkereskedés. 96 p. Korabeli félvászon kötésben. |
382 | Magyar statisztikai zsebkönyv III. évfolyam. 1935. Bp., 1935, Pátria Irodalmi Vállalat és nyomda Rt. 210 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
383 | Magyar statisztikai zsebkönyv 1941 Szerkesztő: Mike Gyula Dr. Bp., 1941, Pátria Irodalmi Vállalat és Nyomdai Rt. 260 p. Amatőr vászonkötésben. |
384 | Magyar Tudományos Akadémia Almanachja 1875 Bp., 1875, Eggenberger Ferdinánd. 397 p., 1 sztl. lev. Korabeli félvászon kötésben. |
385 | Magyar turista egyesület 25 éves multja 1888-1913 Szerkesztik: Déry József és Dr. Thirring Gusztáv. Bp., 1914, Hornyánszky Viktor Császári és Királyi Udvari Könyvnyomdája. 261 p., 1 sztl. lev. Új félvászon kötésben. |
386 | MAGYARORSZÁG ÉS A MAGYAR NEMZET VILÁGTÖRTÉNETI FONTOSSÁGA Magyarország és a magyar nemzet világtörténeti fontossága. H. n., é. n., k. n. 79 p. Új vászonkötésben. |
387 | Magyarország helységnévtára 1933 Bp., é. n., Hornyánszky Viktor Rt. Magyar Királyi Udvari Könyvnyomda. 839 p., 7 térkép. Kiadói vászonkötésben. |
388 | Magyarország tiszti cím- és névtára 1941 Bp., 1941, Magyar Királyi Állami Nyomda. 868 p. Kiadói vászonkötésben. |
389 | Magyarországi madárijesztők [Bp., 1981, k. n. 122 p., 1 sztl. le. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
390 | Magyarországi Német Népviseletek Pécs, 1994, k. n. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
391 | MAJAKOVSZKIJ Csudajó. Versgyűjtemény, Összeállította: Békés István. [Bp., 1950], Magyar-Szovjet Társaság kiadása. 183 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
392 | MAJOR MÁTÉ Vágó Péter. Bp., 1982, Akadémiai Kiadó. 26 p., 1 sztl. lev., 26 kép melléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
393 | MAKKAI SÁNDOR Magyar nevelés magyar műveltség. [Bp., 1937], Révai kiadás. 250 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
394 | MÁLYUSZ ELEMÉR Zsigmond király uralma Magyarországon 1387-1437. [Bp.], 1984, Gondolat kiadó. 338 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
395 | MANDELSTAMM, VALENIN Hollywood. Ford.: Bús Fekete László. Bp., 1927, Pantheon Irodalmi Intézet Rt. kiadása. 251 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
396 | MANFRED, KOCH-KOSTERSITZ 400 tanács kutyakedvelőknek. Bp., [1969], Natura. 106 p., 3 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
397 | MANNIX, DAIEL P. Fekete elefántcsont. Atlanti rabszolga kereskedelem története 1518-1865. [Bp.], 1973, Kossuth Könyvkiadó. 356 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
398 | MAO TUN A selyemhernyó. Bp., 1958, Európa Könyvkiadó. 62 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
399 | Márciusi ifjuság a márciusi gondolatról Összeállította: Jordáky Lajos. Kolozsvár, 1945, Józsa Béla Athenaeum kiadása. 92 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
400 | MARÓTHY JENŐ Felvidéki falevelek. Húsz küzdelmes esztendő életéből. Bp., 1939, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 251 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
401 | MARÓTI EGON A Delphoi pythia sportversenyeinek győztesei. Bp., [2000], Argumentum Kiadó. 187 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
402 | MARTIN DU GARD, ROGER Vén Európa. Ford.: Illés Endre. [Bp.], é. n., Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt. kiadása. 180 p., 2 sztl. lev. Korabeli kopottas félvászon kötésben. |
403 | MASPERO, GASTON A Ókori egyiptom története. Reprint. Átdolgozta: Fogarassy Albert. Bp., é. n., Franklin-Társulat-Révai Testvérek. [Bp., é., Anno Kiadó.]. 275 p., 7 kép melléklet. Kiadói kötésben. |
404 | MATOLCSY MÁTYÁS DR. Az életszínvonal alakulása Magyarországon 1924-1944. Bp., 1944, Magyar Ipari Munkatudományi Intézet kiadása. 68 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
405 | MAUROIS, ANDRÉ Disraeli élete. Ford.: Színi Gyula. [Bp.], é. n., Genius kiadás. 316 p., 2 sztl. lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
406 | Megfigyelés alatt Dokumentumok a Horthysta titkosrendőrség működéséből 1920-1944. Szerkesztette: Beránné Nemes Éva és Hollós Ervin. Bp., 1977, Akadémiai Kiadó. 487 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
407 | MEGYERY ELLA Istenek, fáraók emberek. [Bp.], é. n., Utazási Könyvek Kiadóhivatala. 215 p. Kiadói vászonkötésben. |
408 | MELEG PÉTER Fémek színezése. Bp., é. n., Népszava- Könyvkereskedés kiadása. 128 p. Korabeli félvászon kötésben. |
409 | MÉNÁRD RENÉ Az ókori művészet története. Bp., 1885, Athenaeum Rt. kiadása. 164 p. Kiadói vászonkötésben. |
410 | MIKSZÁTH KÁLMÁN Katánghy Menyhért. Képviselő úr viszontagságos élete, kalandjai, szerencsétlensége, szerencséje és művei. Bp., 1903, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. 288 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
411 | MIKSZÁTH KÁLMÁN-SIKLÓSSY PÁL Akli Miklós. [Bp.], é.n., Globus nyomda. 31 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
412 | MISSURAY-KRÚG LAJOS A nyugatmagyarországi felkelés. Sopron, 1935, Röttig-Romwalter nyomda bérlői kiadás. 300 p., 2 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
413 | Mit akar a Wesselényi reform klub? A Wesselényi Reform Klub 1929. november 7-én alakult. 1930. május 8-án a rendőrség további működését betiltotta. Bp., 1930, [Hornyánszky Miklós Rt. 39 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
414 | Modern bűnözés I-II. Szerkesztette: Turcsányi Gyula. [Bp.], é. n., Rozsnyai Károly kiadása. I. 414 p., 1 sztl. lev., II. 416 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. Az első kötet gerince leszakadva. |
415 | MOLNÁR FERENC Égi és földi szerelem. Bp., 1923, Franklin-Társulat. 176 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
416 | MOLNÁR FERENC Liliom. Bp., é. n., Franklin-Társulat. 146 p., 1 sztl. lev. Új félvászon kötésben. |
417 | MOÓR GYULA A szabad akarat problémája. Bp., 1943, Magyar Tudományos Akadémia kiadása. 149 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
418 | MOÓR GYULA Az alkotmány. Szeged, 1935, Szeged Városi és Könyvkiadó Rt. 47 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
419 | MÓRA FERENC A dorozsmai varjú. Reich Károly rajzaival. [Bp., 1956], Ifjúsági Könyvkiadó. 244 p. Kiadói vászonkötésben. |
420 | MÓRA FERENC A honti igricek. Reich Károly rajzaival. [Bp., 1958], Móra Ferenc Könyvkiadó. 207 p. Kiadói vászonkötésben. |
421 | MÓRA FERENC Beszélgetés a ferdetoronnyal. Bp., 198, Lanos Rt. kiadása. 246 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
422 | MORIN (RADVÁNYI VILMOS LÁSZLÓ) A tisztelt szovjet 6 füzet. [Bp., é. n., Légrády Testvérek nyomása.]. Korabeli félvászon kötésben. |
423 | MORVAY ZOLTÁN Darázs-zümmögés. Marosvásárhely, 1935, Révész Béla Rt. könyvkereskedés. 377 p., 2 sztl. lev. Dedikált. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
424 | MUHAMMAD ALI, MAULVI Az iszlám. Ford.: Germanus Gyula. Bp., 1928, [Petőfi Könyvnyomda]. 24 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
425 | Műegyetem évkönyve 1941/42. Bp., 1942, [Pátria nyomda.]. 482 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
426 | MÜLLER VILMOS DR. Bacillusháború. Udvary Pál rajzaival és korabeli illusztrációkkal. Bp., 1940, Széchenyi Irodalmi és Művészeti Rt. kiadása. 255 p. Korabeli félvászon kötésben. |
427 | MÜLLER, KARL DR. Vasco de Gama. Braslau, é. n., Verlag von Eduard Trevendt. 193 p., 3 sztl. lev. Kiadói kopottas aranyozott vászonkötésben. |
428 | Művelődéstörténeti Tanulmányok. Szerkesztette: Csetri Elek, Jakó Zsigmond, Tonk Sándor. Bukarest, 1979, Kriterion Könyvkiadó. 260 p., 4 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
429 | NÁDAS SÁNDOR Úri és női vádlottak. [B.], é. n., Kultúra Rt. kiadása. 135 p. Kiadói vászonkötésben. |
430 | NÁDOR JENŐ DR. Szarvas 1848-ban. Szarvas, 1962, Békés Megyei Nyomdaipari Vállalat Gyomai Telepe. 80 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
431 | NAGY BANDÓ ANDRÁS Bevezetés I-II. Győr, é. n., [Széchenyi nyomda.]. I. 278 p., 1 sztl. lev., II. 287 p. Dedikált. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
432 | Nagy Imre és bűntársai ellenforradalmi összeesküvése [Bp.], é. n., Magyar Népköztársaság Minisztertanácsa Tájékoztatási Hivatala. 159 p., 12 kép melléklet. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
433 | NAGY IVÁN Rettenetes Iván. [Bp.], é. n., Cserépfalvi kiadó. 497 p., 3 sztl. lev. Kiadói viseltes vászonkötésben. |
434 | NAGY LÁSZLÓ Vezérkönyv a beszéd- és értelemgyakorlatok tanításában. Bp., 1899, Magyar Királyi Állam tulajdona. 207 p. Korabeli kopottas félvászon kötésben. |
435 | NAGY MÉDA Szerelmes művészek. Nemzeti Könyvtár 126. szám. Szövegrajzok és a borítólap Szalmás Béla munkája. [Bp., 1944, Stádium Sajtóvállalt Rt.]. 59 p., 2 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
436 | NAGYBÁKAY PÉTER Magyarországi céhbehívótáblák. [Bp., 1981], Corvina Kiadó. 62 p., 1 sztl. ev., 24 kép melléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
437 | NAGYVÁRADI SÁNDOR-M. SZABÓ MIKLS-WINKLER LÁSZLÓ Fejezetek a magyar katonai repülés történetéből. Bp., 1986, Műszaki Könyvkiadó. 305 p., 1 sztl. lev., 8 melléklet. Kiadói kötésben. |
438 | Négy évtized a magyar hegyek között A Magyar Turista Egyesület negyvenéves múltja 1888-1928. Szerkesztette: Déry József. Bp., 1929, Magyar Turista Egyesület. 305 p. Korabeli félvászon kötésben. |
439 | NÉKÁM LAJOSNÉ Régi magyar patikák. [Bp., 1971], Corvina Kiadó. 61 p., 1 sztl. lev., 20 kép melléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
440 | NEMESKÜRTY ISTVÁN Elfelejtett évtized. 1542-1552 : Magyar Krónikája. Bp., [1974], Magvető Könyvkiadó. 271 p. Dedikált. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
441 | Német vidám olvasmányok és tréfák. Szerkesztette: Dr. Hajnal Dávid. H. n., é. n., k. n. 127 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
442 | NÉMETH JÓZSEF Leica felvételek. Bp., 1944, [Athenaeum kiadása.]. 128 p., 9 p., 3 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, szakadozott ill. papír védőborítóban. |
443 | Népművészet a 19-20. százd fordulójának művészetében és a gödöllői művésztelepen. Szerkesztette: Őriné Nagy Cecília. Gödöllő, 2006, Gödöllő város Önkormányzata. 227 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
444 | NEUFELD GÉZA Csont, bőr és kazein enyv házi, kisüzemi és gyári gyakorlati előállítása. [Bp., 1942, Csillag nyomda.]. 160 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
445 | NIETZSCHE, FRIEDRICH Im-igyen szóla Zarathustra. Ford.: Wildner Ödön. Bp., 1908, Grill Károly Könyvkiadóvállalata. 440 p. Korabeli vászonkötésben. |
446 | NÓGRÁDI BÉLA A motor hőse. [Bp.], é. n., Literária Kiadóvállalat Kft. 64 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
447 | Nosztalgia szakácskönyv [Bp.], 1993, Budapesti Elektromos Művek Rt kiadása. 210 p., 1 sztl. lev. |
448 | Nyeregtakarók Kiállítás katalógus. Bp., 2002, Néprajzi Múzeum. 32 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
449 | Nyikita Szergejevics Hruscsov beszéde a XX. Pártkongresszus titkos ülésén 1956. február 24. Sopron, é. n., Sopron Városi KISZ Bizottság kiadványa. 68 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
450 | OBERLäNDER, RICHARD Australien. 1 db térkép melléklet. Leipzig, 1880, Verlag von Otto Spamer. 508 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
451 | OLASZ FERENC Dicsértessék. [Bp., 1989, Optimum Kiadó,]. Kiadói kötésben. |
452 | OPPENHEIMER Az állam. Ford.: Sebestyén Ede. Bp., 1912, Révai kiadás. 312 p., 4 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
453 | ORBÁN DEZSŐ Szent István barbárjai. Horváth Jenő rajzaival. [Bp.], é. n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 277 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
454 | OROSZLÁN ZOLTÁN ÉS DOBROVITS ALADÁR Az Egyiptomi gyűjtemény. Bp., 1939, [Királyi Magyar Egyetemi Nyomda]. 128 p., 1 sztl. lev., 12 kép melléklet, 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
455 | Oroszország Márai Sándor szemével Márai Sándor és Dormándi László 1932-es összeállítása alapján. Bp., 2003, XX. Század Intézet. 326 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
456 | Országos Magyar Képzőművészeti Társulat Téli kiállítás 1903/4. Bp., 1903, Singer és Wolfner kiadása. 63 p., 24 kép melléklet., 8 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
457 | Országos Nemzeti Klub évkönyve 1936 Tagnévsor. Bp., 1936, Légrády Testvérek Nyomdai Műintézete. 46 p., 1 sztl. lev. |
458 | ORTEGA, JOE Y GASSET Don Quijote nyomában, Atlantisz. [Bp., 1943], Bibliotheca kiadó. 146 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
459 | OSSENDOWSKI Lenin I-II. Ford.: Torday Géza. Bp., é. n., Franklin-Társulat. 286 p., 1 sztl. lev., II. 293 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
460 | OTTLIK LÁSZLÓ Felelősség a politikában. Kolozsvár, 1944, [Nagy Jenő könyvnyomdája.]. 16 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
461 | Öltözködés és divat Bp., é. n., Pesti Napló Rt. 338 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
462 | ÖRDÖG MARGIT-MUHORAYGYÖRGY-VELKINÉ PÓCZ ILONA Muhoray Mihály (1898-1969). Bp., 1995, Püski kiadó. 80 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
463 | ÖVEGES JÓZSEF A legújabb kor fizikája. [Bp.], 1951, Művelt Nép Könyvkiadó. 250 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
464 | P. SZATHMÁRY KÁROLY Balkezű Demeter. Jó könyvek a magyar nép számára-. Igaz története. Bp., é. n., Révai Testvérek Könyvkereskedése. 16 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
465 | PAÁL ANDRÁS Ősi földön. Brassó, 1926, [Brassói Lapok Könyvnyomdája.]. 101 p., 1 sztl. lev. Dedikált. Kiadói vászonkötésben. |
466 | PÁLFALVI NÁNDOR Esküszöm, hogy hű leszek. Bp., 1990, Hálózat Kft. 158 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
467 | PÁLFFY ISTVÁN Paraszt világ. Székesfehérvár, 1909, Számmer Imre Könyvnyomtató Intézetében. 127 p. Kiadói vászonkötésben. |
468 | PÁLÓCZI-HORVÁTH GYÖRGY Freud. vagy egy illúzió eredete. [Bp.], 1948, Hungária kiadó. 108 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
469 | PALOTÁS ZOLTÁN DR. A trianoni határok. Bp., 1990, Interedition. 93 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
470 | PÁNCZÉL LAJOS Az ötvenéves mozi. Bp., é. n., Irodalmi. Művészeti és Tudományos Intézet. 45 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
471 | PAP JÓZSEF Első könyv. Kolozsvár, 1924, Haladás Lap- és Könyvkiadó Bt. 115 p. Fűzve, javított gerincű kiadói papírborítóban. |
472 | Paraszti konyha Táplálkozási kultúránk hagyományai. [Bp., 1980, Nyomdaipari Fényszedő Üzem.] Fűzve, kiadói papírborítóban. |
473 | Párizsi magyar békeszerződés és magyarázata Bp., 1947, Gergely R. Rt. kiadása. 82 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
474 | PÁRNICZKY MIHÁLY ÉS BÁTYK JÁNOS A magyar corpus juris. Bp., 1936, [Általános Nyomd, Könyv- és Lapkiadó Rt. 115 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
475 | PASSERON, RENÉ A szürrealizmus enciklopédiája. [Bp., 1983], Corvina kiadó. 331 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
476 | PÁSZTOR LAJOS ÉS TABÁK ENDRE A labdarúgás zsebkönyve 1962-63. Bp., 1963, Sport kiadó. 215 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
477 | PÁSZTOR PÁL Veresegyház és Szada. Pest megyei községek története. Szada, 1994, Pszicholinga Kiadó. 139 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
478 | PATAI JÓZSEF Az Új palesztína útjain. [Bp.], é. n., Múlt és Jövő Jubileumi Kiadás. 289 p., 1 sztl. lev. Kiadói viseltes vászonkötésben. |
479 | PAULINA ÉVA Zenészballada. Bp., [1986], Magvető Könyvkiadó. 241 p., 6 kép melléklet., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
480 | Pázmány Péter Tudományegyetem tanácsának 1931. szeptember 21. Ülésén mondott beszédek. Dr. Nékám Lajos. Dr. Petz Gedeon. Dr. Heinlein István. Bp., 1931, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 75 p. Korabeli félvászon kötésben. |
481 | PEHM JÓZSEF Az édesanya. Bp., 1916, Stephaneum nyomda Rt. 230 p., 1 sztl. lev. Fűzve, javított gerincű kiadói papírborítóban. |
482 | Pekár Mihály emlékezete 1871-1942 Bp., 1944, Kis Akadémia Kiadása. 213 p., 1sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
483 | Pest-Budai nemzetőrök 1848-1849 Dokumentumok a Fővárosi Nemzetőrség történetéhez. Válogatta és szerkesztette: Czaga Viktória és Jancsó Éva. Bp., 2001, [Budapest Fővárosi Levéltár.]. 487 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
484 | Pesti Hírlap nyelvőre Szerkesztette: Kosztolányi Dezső. [Bp., é. n., Légrády Testvérek kiadása]. 224 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
485 | PÉTERI PÁL DR. Róma templomai. Kaposvár, 1992, Megyei Városi Könyvár. 188 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
486 | PETERS, RALPH Háború 2020-ban. [Bp., 1995], Magyar Könyvklub. 457 p., 1 sztl. lev. Kiadói kötésben. |
487 | Piarista diákszövetség évkönyve 1938, 1941 Bp., 1938, 1941, Budapest Székesfőváros házinyomdája. 75 p., 87 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
488 | PITAVAL Világhírű bűnesetek tára I-II. Pest, 1869, Athenaeum tulajdona. I. 297 p., II. 318 p., 1 sztl. lev. Korabeli szakadozott, viseltes félvászon kötésben, az első kötet címoldalának fele hiányzik és egy ív kijár belőle. |
489 | PLATONOV, S. F. Oroszország története. Ford.: Trócsányi Zoltán. [Bp.], é n., Athenaeum kiadása. 415 p. Kiadói vászonkötésben. |
490 | POGÁNY SÁNDOR 23.okt Karikatúrasorozat. [Bp.], 1958, Kossuth Könyvkiadó. 88 p. Kiadói félvászon kötésben. |
491 | PÓLYA JAKAB A pesti polgári kereskedelmi testület és a budapesti nagykereskedők és nagyiparosok társulata. Bp., 1896, [Franklin-Társulat nyomdája.]. 526 p., 1 sztl. lev., 7 kép melléklet., 1 sztl. lev. Kiadói aranyozott kartonkötésben. |
492 | PÓSA LAJOS Haza és szabadság. Bp., 1898, Singer és Wolfner könyvkereskedése. 45 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
493 | PÓSA LAJOS Kacor király. Bp., 1913, Singer és Wolfner kiadása. 40 p. Kiadói vászonkötésben. |
494 | POZSGAI LAJOS DR. Nádfedelek, nádtetők. Bp., 1996, k. n. 26 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
495 | PRESZLY LORÁND A magyar királyi csendőrség története 1881-1918. Bp., 1920, Honvédelmi Sajtóvállalat Rt. kiadása. 142 p., 1 sztl. lev., 8 melléklet. Korabeli kopottas félvászon kötésben. |
496 | PROHÁSZKA JÁNOS Esztergályosok és marósok zsebkönyve. Különös tekintettel a menetszámításra. Bp., é. n., Népszava- könyvkereskedés kiadása. 164 p. Korabeli félvászon kötésben. |
497 | Prohászka Ottokár emlékalbum Szerkesztette: Ifj. Dr. Toldy László. Bp., é. n., Mercedes Irodalmi és Nyomdai Műintézet. 212 p., 55 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
498 | R. L. Árgilus királyfi vagy a tündér szűz leánya. Bp., é. n., Bálint Lajos kiadása. 31 p. Hozzátartozik: Képek a pogányvilágból. H. n., é. n., k. n., 18 p. Új papírborítóban. |
499 | Rábapatona hagyományaiból 1973 Szerkesztette: Dr. Barsi Ernő. [Győr-Sopron, 1973, Győr-Sopron Megyei Nyomdavállalat.] 264 p., 2 sztl. lev. Dedikált. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
500 | RABELAIS Pantagruel I-II. Ford.: Faludy György. Szeged-Budapest, 1989-1993, Jate Kiadó - Magyar Világ Kiadó. I. 458 p., 3 sztl. lev., II.326 p., 1 sztl. lev. Hozzátartozik: Rabelais: Gargantua. Ford.: Kemény Katalin. Bp., 1936, Merkantil nyomda. Fűzve kiadói viseltes, (első ív kijár) papírborítóban. Fűzve, kiadói papírborítóban. |