Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
1956 plakátjai és rölapjai. Október 22. - november 5. [Bp., 1991], Zrínyi kiadó. 585 p., 3 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban, kötése meglazult. |
A 2. magyar hadsereg megsemmisülése a Donnál. A Hadtörténeti Intézet levéltárának anyagából összeállította és a bevezető tanulmányt írta: Horváth Miklós dr. Bp., 1959, Zrínyi kiadó. 387 p. Kiadói félvászon kötésben. |
ABONYI LAJOS Az utolsó kuruczvilág. Illusztrálta: Garay Ákos. Bp., 1907, Révai Testvérek. 318 p., 1 sztl. lev. 312 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. vászonkötésben. |
ABONYI LAJOS Emlékek. Illusztrálta: Sarkadi Emil. Bp., 1907, Révai Testvérek. 384 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. vászonkötésben. |
ÁCHÁD HÁÁM Válaszúton. Ál Párását Deráchim. Bp., é. n., Magyar Zsidók Pro Palesztina Szövetsége. 162 p., 1 sztl. lev. Kiadói kötésben. |
ÁDÁM JENŐ Vadászszívvel - vadászszemmel. Bp., 1996, KÖZDOK. 173 p., 3 sztl. lev. Dedikált. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1400 |
ADY ENDRE Válogatott versei. Illusztrálta: Jaschik Álmos. Bp., 1921, Pallas Irodalmi és nyomdai Rt. 234 p. Kiadói vászonkötésben. |
ADY LAJOS Ady Endre. [Bp., 1923], Amicus kiadó. 245 p., 1 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben.
ALEKSZANDRA, TOLSZTÁJA Tolsztoj futása és halála. Ford.: Bonkáló Sándor. [Bp.], é. n., Révai. 251 p. Amatőr kopottas félvászon kötésben. |
1100 |
ALPÁR ÁGNES A fővárosi kabarék műsora 1945-1980. Bp., 1981, Magyar Színházi Intézet. 434 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
ALPÁR ÁGNES Régi idők színjátszói. A Kisfaludy Színház Ó-Budán. Bp., 1997, [Pro arte 94. 78 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
AMBRÓZY GYULA A magyar szent korona története. [Bp.], é. n., Held Könyvnyomdája. 26 p. Tűzve, kiadói papírborítóban.
ANGYAL DÁVID Történeti tanulmányok. Bp., 1937, Magyar Tudományos Akadémia. 555 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
ANTALFFY GYULA A reformkor Balatonja. [Bp., 1984], Panoráma. 142 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1100 |
ARANY JÁNOS Balladái. Zichy Mihály rajzaival. Budapest, 1896, Ráth Mór. 25 sztl. lev. amiből 3 egész lapos rajz. Kiadói aranyozott vászonkötésben, és kartontokban. |
22000 |
ARANY JÁNOS Drámafordításai. Bp., 1961, Akadémiai kiadó. 382 p., 1 sztl. lev. 471 p. 351 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban.
ARANYAS-RÁKOSI SZÉKELY SÁNDOR A székelyek Erdélyben. Bp., é. n., Lampel R. 38 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban, körbevágatlan.
ARATÓ ENDRE A magyarországi nemzetiségek nemzeti ideológiája. Bp., 1983, Akadémiai kiadó. 292 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
ÁRKOSSY KÁROLY Állásaink előtt ezernyi halott fekszik. Őszinte és világos feleletek a háború és a fegyveres béke összes kérdéseire. Bp., 1930, Szerző kiadása. 288 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
Árpád-kori magyar történet bizánci forrásai. Összegyűjtötte, fordította bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Moravcsik Gyula. Bp., 1988, Akadémiai kiadó. 363 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
ASBÓTH JÁNOS Párizsból. Pest, 1867, Szerző sajátja. 145 p., 1 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben.
ASZLÁNYI KÁROLY Szilveszter. [Bp.], é. n., Révai. 223 p.
ASZLÁNYI KÁROLY Vigyáz ha jön a vonat. [Bp., 1939], Literária kiadóvállalat. 63 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
1600 |
AZ asszony és a szerelem. Régi francia szerelmes történetek. Ford.: Roboz Andor. Bp., é. n., Rózsavölgyi és Társa. 216., 2 sztl. lev. 1000 példány. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
1400 |
Attila és hunjai. Szerk.: Németh Gyula. Bp., 1940, Magyar Szemle Társaság. 348 p., 2 sztl. lev., 10 kép melléklet., 1 térkép. Reprint. Kiadói kötésben. |
AUGUET, ROLAND Kegyetlenség és civilizáció a római játékok. Bp., 1978, Európa könyvkiadó. 291 p., 2 sztl. lev. Kiadói kötésben.
B. KÉSMÁRKY RÓZA Kis idők hősnői. [Bp., 1941, B. Késmárky Róza. 226 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban.
1400 |
BABITS MIHÁLY Az európai irodalom története. [Bp.] é. n., Nyugat kiadó. 728 p. Kiadói félvászon kötésben.
BABITS MIHÁLY Írók két háború közt. 2. kiadás. [Bp.], é. n., Nyugat. 287 p. Amatőr félvászon kötésben. |
BACHER BÉLA Verescsagin. Bp., 1954, Művelt Nép könyvkiadó. 136 p., 25 kép melléklet. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban.
Bács-Kiskun megye gazdasági földrajza. Főszerk.: Krajkó Gyula dr. Szerk.: Mészáros Rezső dr. Kecskemét, 1984, Major Imre dr. 455 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
BAK JÓZSEF DR.-CSONKARÉTI KÁROLY DR.-LÉVAY GÁBOR-SÁRHIDAI GYULA Hadihajók. Tipuskönyv. Bp., 1984, Zrínyi Katonai kiadó. 536 p. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadozott papír védőborítóban. |
BALANYI GYÖRGY Assisi Szent Ferenc a demokrácia hőse. [Vác, 1947], Magyar Barát. 106 p. 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban.
BALÁZS SÁNDOR A kivándorló fiú. Bp., 1922, Franklin-Társulat. 95 p. Amatőr kötésben, eredeti címlap ráragasztva.
BÁLINT SÁNDOR Szeged városa. Bp., 1959, Képzőművészeti Alap kiadóvállalata. 171 p., 2 db térkép. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban.
BALOGH ANDRÁS Magyarország nevezetes fái. Bp., 1968, Mezőgazdasági kiadó. 111 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
BALOGH GYÖRGY Eger története. Eger, 1954, Eger Városi Tanács Végrehajtó Bizottsága. 64 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
BÁNFFY MIKLÓS Emlékeimből. [Bp., 1943], Révai. 262 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben.
BÁRÁNY FERENC Hare John kalandjai. Györgyfi György rajzaival. Bp., é. n., Szent István Társulat. 151 p. Kiadói félvászon kötésben. |
BARANYAI DECSI JÁNOS Az Caius Crispus Sallustiusnak két históriája. Hasonmás. Bp., 1979, Akadémiai kiadó. . Kiadói egészbőr kötésben, tokban. |
1600 |
BARÁTH JENŐ Hypertoniák és érbetegségek. Bp., 1937, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. 207 p., 3 kép melléklet. Kiadói vászonkötésben.
BARÁTHOSI-BALOGH BENEDEK Khina lelke. Bp., 1930, Held János Irodalmi és nyomdavállalata. 159 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
BARCZA GEDEON-TÓTH LÁSZLÓ Tanulj sakkozni. 3. kiadás. [Bp.], 1954, Sport Lap- és Könyvkiadó Vállalat. 70 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban, felvágatlan. |
BARDON ALFRÉD DR. Az alkalmazott képzőművészetek technológija. I. rész. Falfestés, sgraffito, mozaik. Bp., 1954, Felsőoktatási Jegyzetellátó Vállalat. 69 p. 55 példány. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
BARÓTI DEZSŐ-SZÁNTÓ TIBOR Költők barátja. Tevan Andor emléke. [Bp.], 1979, Magyar Helikon. 162 p., 3 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
BÁRSONY ISTVÁN Tarka mesék. Bp., 1908, Grill Károly Könyvkiadóvállalat. 240 p., 1 sztl. lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben.
BARTUCZ LAJOS A magyar ember IV. A magyarság antropólogiája. Bp., é. n., Királyi Magyar Egyetemi nyomda. 509 p. Kiadói félbőr kötésben. |
BASKAI ERNŐ DR. A művészettörténet temperái. Bp., 1942, Élet Irodalmi és nyomdai Rt. 40 p. Hozzátartozik: Baskai Ernő dr.: A művészi falfestmények értékelése. Bp., 1943, Stádium Sajtóvállalat Rt. Tűzve, kiadói papírborítóban(2 db). |
BELBENOIT, RENÉ Száraz guillotine. 15 év az élőhalottak közt. Bp., é. n., Bárd Ferenc. 362 p., 2 sztl. lev. Amatőr kötésben. |
BENEDEK ELEK Bolondos Gyurka és egyéb víg mesék. Bp., 1921, Lampel R. 64 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
BENEDEK MARCELL Az olvasás művészete. Bp., 1957, Bibliotheca. 390 p., 1 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben.
BENJAMIN, WALTER Angelus Novus. [Bp.], 1980, Magyar Helikon. 1143 p., 4 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban.
BENYOVSZKY MÓRIC Emlékiratai Ázsián át Madagaszkárig. Ford.: Jókai Mór. Bp, 1956, Magvető. 316 p., 1 sztl. lev., 1 térkép. Kiadói félvászon kötésben. |
BEREND T. IVÁN Válságos évtizedek. A 20. század első fele közép- és kelet-európai történetének interpretációja. Bp., [1987], Magvető kiadó. 530 p., 3 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
Berettyóújfalu története. Berettyóújfalu, 1981, Berettyóújfalui Városi Tanács kiadványa. 684 p., 2 sztl. lev. Hozzátartozik: Berettyóújfalu. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
BERGER, RENÉ A festészet felfedezése I-II. A látás művészete, A megítélés művészete. [Bp., 1973], Gondolat. 399 p., 369 p., 1 sztl. lev. Kiadói kötésben. |
BERGMAN, STEN A viharok hazájában. Természettudományos kutatóutazás a Kurili-szigeteken. Bp., é. n., Franklin-Társulat. 221 p. Kiadói kopottas vászonkötésben, festetlen, vékony arany. |
BERTÉNYI IVÁN-GYAPAY GÁBOR Magyarország rövid története. Bp., [1999], Maecenas Könyvek-Talentum Kft. 661 p., 1 sztl. lev. Kiadói kötésben.
1400 |
BESSNYEI ZOLTÁN Csiperkegomba termelése. Bp., 1954, Mezőgazdasági kiadó. 123 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
Beveridge-terv. Feldolgozta és kísérőszöveggel ellátta: Mihelics Vid. [Bp.], é. n., Keresztes kiadás. 198 p., 1 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben. |
BEVILAQUA BÉLA DR. Dürer. Magyar emlékezésül. Bp., é. n., Jövőnk kiadása. 32 p. Dedikált. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
BÍRÓ JÓZSEF Európa festészete. [Bp.], é. n., Officina. 110 p., 9 sztl. lev., 57 kép melléklet. Kiadói félvászon kötésben.
1300 |
Bizánci művészet. Szovjet múzeumokban. Bp., [1978], Corvina kiadó. 336 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
BOGDÁN ISTVÁN Régi magyar mesterségek. Bp., [1973], Magvető. 407 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
BOGNÁR ELEK A szónoklás és előadás művészete. Márton Lajos festőművész rajzaival. [Bp.], é. n., A szerző kiadása. 198 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
Bojtor Károly. 1933-1999. Veszprém-Budapest, é. n., Bojtor Károly Alapítvány-Magyar Képek kiadó. 103 p. Kiadói kötésben. |
BOROSS VILMOS A fejedelem titka. Mutatvány szám. Ujpest, é. n., Braun H. kiadóvállalat. 5 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
Borsos Miklós rajzai. [Bp., 1985], Szépirodalmi kiadó. 241 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
Borzastó torony. Képek a magyar vándorszínészet világából, Válogatta, szerkesztette és a jegyzeteket írta: Kerényi Ferenc. Bp., [1987], Magvető kiadó. 412 p., 2 sztl. lev. Kiadói kötésben. |
BOYD, E. B. Texasi Jack a preri lovagja. Bp, 1939, [Stádium Rt. 96 p. Tűzve, kiadói papírborítóban.
BOZSÓKY PÁL GERŐ Keresztes hadjáratok. [Szeged], 1995, Agapé. 343 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
1600 |
BÖLÉNYFIA HOSSZÚ LÁNDZSA Hosszú Lándzsa emlékezései. Egy indián főnök önéletrajza. [Bp.], é. n., Aquincum kiadás. 215 p. Kiadói félvászon kötésben, képpel az elején. |
BÖLÖNI FARKAS SÁNDOR Napnyugati utazás, Napló. [Bp., 1984], Helikon kiadó. 632 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
BRAND, CHARLY (LORD LISTER) Detektív és kalandor regények. Ékszerhamisító a csapdában. [Bp., é. n., Pallas könyv és lapterjesztő Vállalat. 32 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
BROWNING, OSCAR A nevelés elméletének története. Bp., 1907, Eggenberger-féle könyvkereskedés. 240 p. Amatőr félvászon kötésben.
BRSTYÁNSZKY ILONA A Pest-budai ötvösség. Bp., 1977, Műszaki könyvkiadó. 479 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban.
Budapest gyógyfürdők városa. [Bp., 1942, Budapesti Központi Gyógy- és Üdülőhelyi Bizottság. 61 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban.
Budapest társadalmának és gazdaságának száz éve 1872-1972. Szerk.: Bernát Tivadar, Viszkei Mihály. Bp., 1972, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. 278 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
Budapesti Egyetemi Jegyzetek. Bp., é. n., belvárosi Jogi Előkészítő. 40 p. 44 p. 33 p. 34 p., 1 sztl. lev. 7 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben.
Budapesti Üdvözlet. Képeket válogatta és a kísérő szöveget írta: Kolin Ferenc. [Bp., 1983], Helikon kiadó. 218 p., 3 sztl. lev., 1 térkép. Kiadói vászonkötésben, papírtokban. |
1300 |
BYRON, LORD Vízözön. Ford.: Dubovszky Inka. [Bp., é. n., Sárkány Nyomda Rt.]. 74 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
CAPEK, KAREL Harc a szalamandrákkal. Ford.: Szekeres László. Bp., 1956, Új Magyar könyvkiadó. 307 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
CHAPPON SAMU A vívás művészetének elmélete. Pécs, 1892, Engel Lajos. 112 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban, gerincén javított.
4200 |
CHARISIUS, ALBRECHT Bundeswehr reváns, háború. Bp., 1970, Zrínyi Katonai kiadó. 316 p., 2 sztl. lev. Kiadói kötésben.
CHOLNOKY JENŐ A Kárpátokról az Adriáig. Nagy-Magyarország írásban és képben. 355 képpel. Bp., Somló Béla könyvkiadó. 275 p., 1 térkép. Amatőr félvászon kötésben, eredeti borító benne. |
CHRISTINE, LUCIE A XX. század nagy misztikusának naplója. Ford.: Trugly Józsefné. [Bp.], é. n., Szalézi művek. 197 p., 2 sztl. lev. Amatőr vászonkötésben. |
CORBETT, JIM Emberevő tigrisek. [Bp.], 1966, Kozmosz könyvek. 332 p., 2 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben.
CSABA MARGIT DR. Amit a fiatalasszonynak tudnia kell. Bp., 1937, Szent István Társulat. 141 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban.
CSABA MARGIT DR. Amit az édesanyának tudnia kell. Bp., 1940, Szent István Társulat. 176 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
Családiház. Hogy építsem, hasznosítsam házam, kertem, otthonom?, Szerk.: Irsy László. Bp., é. n., Palladis Rt. 287 p. Kiadói vászonkötésben. |
Csataképek. A magyar hadtörténelem a festészet és a grafika tükrében. Szerk.: Hajdu István-Kajetán Endre. [Bp., 1980, Zrínyi Katonai kiadó]. 179 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
CSERES TIBOR Vérbosszú Bácskában. Bp., [1991], Magvető. 275 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban.
1100 |
CSOKONAI VITÉZ MIHÁLY Békaegérhartz. Debrecen, 1957, Déri Múzeum Barátainak köre. 82 p., 1 sztl. lev. 373/2000. Kiadói félvászon kötésben. |
CSOÓRI SÁNDOR A látogató emlékei. Bp., [1977], Magvető könyvkiadó. 122 p., 1 sztl. lev. Dedikált. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban.
CSOÓRI SÁNDOR Készülődés a számadásra. Bp., [1987], Magvető könyvkiadó. 460 p., 1 sztl. lev. Dedikált. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban.
CSORBA CSABA Vég-Gyula várának históriája. Bp., 1985, Zrínyi Katonai Kiadó. 196 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1100 |
CSORBA CSABA-MAROSI ENDRE-FIRON ANDRÁS Vártúrák kalauza III. Vártúra Csehszlovákiában és Romániában. Bp., 1983, Sport kiadó. 631 p., 1 sztl. lev., 19 kép melléklet. Kiadói kötésben. |
CSORBA FERENC A királyi kegyúri jog és a mai helyzet. Bp., 1929, May János Nyomdai Műintézet Rt. 73 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban.
CSURKA ISTVÁN Az elfogadhatatlan realitás. New York, 1986, Püski. 88 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
CSURKA ISTVÁN Megmaradni. Békéscsaba, 1988, [Megyei Könyvtár Békéscsaba. 62 p., 1 sztl. lev. Aláírt, 250/98. Fűzve, kiadói papírborítóban.
CSURKA ISTVÁN Vasárnapi jegyzetek. Bp., 1991, Püski-Magyar Fórum. 108 p. Dedikált. Fűzve, kiadói papírborítóban.
CSŰRÖS EMILIA Eltünt egy kislány!. Biczó András rajzaival. [Bp, 1942, Dante könyvkiadó. 128 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
1100 |
DALLOS SÁNDOR Mezei mirákulum. [Bp., 1940], Révai kiadó. 368 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben.
DALOS GYÖRGY 1985 történelmi jelentés. [Bp.], 1990, Új Géniusz kiadó. 155 p., 2 sztl. lev. Rajk László aláírásával. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
D AMBRA, LUCIO Szárnyas katonák. Ford.: Lányi Viktor. Bp., é. n., Révai. 274 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
1300 |
DANKÓ IMRE-KOREK JÓZSEF Kötegyán. Gyula, 1960, Hódmezővásárhelyi Nyomdaipari Vállalat. 43 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
DARNAY-DORNAY BÉLA DR.-ZÁKONYI FERENC DR. Balaton. Útikalauz. [Bp.], 1957, Sport Lap- és Könyvkiadó. 288 p., 1 térkép. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
DARVAS JÓZSEF Végig a magyar szaharában. Rajzok, cikkek, tanulmányok 1940-1944. [Bp.], 1961, Szépirodalmi könyvkiadó. 444 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
DELARUE, JACQUES A Gestapo története. Bp., 1972, Kossuth könyvkiadó. 433 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban.
1100 |
DERCSÉNYI DEZSŐ-ZÁDOR ANNA Kis magyar művészettörténet. A honfoglalás korától a XIX. század végéig. Bp., [1980], Képzőművészeti Alap Kiadóvállalat. 395 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
1100 |
DÉTSHY-HORVÁTH-KOPPÁNY-T. PAPP-PEREHÁZY Vendégváró régi házak. Bp., 1979, Műszaki Könyvkiadó. 191 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban.
DEVECSERI GÁBOR Három hét egy esztendő. Verses utinapló a Szovjetunióból 1954. november 27.-december 21. [Bp.], 1955, Katonai kiadó. 45 p., 1 sztl. lev. Dedikált. Fűzve, kiadói papírborítóban, az első ív kijár. |
DEZSÉNYI BÉLA - NEMES GYÖRGY A magyar sajtó 250 éve I. Bp., 1954, Művelt Nép könyvkiadó. 287 p. Unicus! Kiadói félvászon kötésben.
DEZSŐ L. A magyar csillagászat története. Kolozsvár, 1944, [Minerva Rt.]. 43 p. Dedikált. Fűzve, kiadói papírborítóban.
3200 |
DILLMONT, THÉRÉSE Enciklopédia a női kézimunkák ismerettára. Dornach, é. n., TH, de Dillmont kiadása. 598 p., 7 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben.
DOKTOR KUBB A VILÁGJÁRÓ ÉRDEKFESZITŐ KALANDJAI Az égő kereszt I-III. [Bp.], é. n., k. n. 24 p. 22 p., 1 sztl. lev. 24 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
36000 |
DOYLE, CONAN Egy veszélyes kirándulás, A koroskó tragédiája. Ford.: Kövér Ilma. Bp., 1903, Révai és Salamon könyvnyomdája. 163 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
DOYLE, CONAN Öt narancsmag, A pettyes szalag. Ford.: Kemény Aladár dr. Bp., 1905, Vass József könyvkiadóhivatala. 96 p. Hozzákötve: Doyle, Conan: A táncoló emberkék, A cetvadász kalandjai, Ford.: Milton Oszkár dr. Bp., 1905, Vass József könyvkiadóhivatala. 104 p., 4 sztl. lev. Amatőr kopottas félvászon kötésben. |
2200 |
DSIDA JENŐ Légy már legenda. 2. javított kiadás. Összes verse és műfordítása. Bp., 1999, Püski. 472 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
EGYEDI PÉTER A vegetáriánus főzés örömei. 200 indiai recept. Eger, é. n., Révai nyomda egri gyáregysége. 176 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
EGYHÁZI TÖRVÉNYKÖNYV. 2. kiadás. Szerk.: Erdő Péter. Bp., 1986, szent István Társulat. 1228 p., 2 sztl. lev. Kiadói kötésben. |
1300 |
Első hazai érckoporsó gyár. Katalógus kőnyomatos képekkel. Debrecen, é. n., Gebauer Károly. 40 sztl. lev. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
Énekek éneke. A világirodalom szerelmes verseiből. [Bp.], 1966, Európa könyvkiadó. 721 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1300 |
ENTZ GÉZA Erdély építészete a 11-13. században. Kolozsvár, 1994, Erdélyi Múzeum-Egyesület kiadása. 260 p., 16 kép melléklet, 2 térkép. Kiadói vászonkötésben.
1600 |
EÖTVÖS LORÁND A tudós és művelődéspolitikus írásaiból. Bp., 1964, Gondolat. 424 p., 2 sztl. lev. 1850 példány. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
ERDEI FERENC Néprajzi ínyesmesterség. Bp., 1971, Minerva. 109 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban.
ERDEI FERENC Néprajzi ínyesmesterség. Szerk.: a magyar konyha szerkesztősége. [Bp.], é. n., k. n. 90 p., 3 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
Erdélyi csillagok. Arcok Erdély szellemi múltjából. Kolozsvár, é. n., Erdélyi Szépmíves Céh. 225 p., 1 sztl. lev. Amatőr egészbőr kötésben. |
ERDÉLYI LAJOS Régi zsidó temetők művészete. Bukarest, 1980, Kriterion. 33 p., 1 sztl. lev. 34 kép melléklet. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
Ergonómiai kislexikon. Főszerk.: Dulin Jenő, Szerk.: Markó László. [Bp., 1987], Népszava. 207 p. Kiadói kötésben. |
ERNSZT LAJOS A magyar történeti festészet. Bp., 1910, Athenaeum. 95 p. Amatőr vászonkötésben.
ERPEL, FRITZ A megfestetett világ. Bp., 1962, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalat. 272 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
ERWIN KISCH, EGON Der fall des generalstabschfs Redl. Berlin, [1924], Verlag die Schmiede. 90 p., 1 sztl. lev. Kiadói, sérült gerincű kötésben.
ESZES MÁTÉ Híres bajvívások hírhedt párbajok. [Bp., 1988], Népszava. 140 p., 2 sztl. lev., 16 kép melléklet. Fűzve, kiadói papírborítóban.
Ezeregy legnépszerübb, legszebb magyar népdal. 2. javított és bővített kiadás. (1300 dal) Összegyűjtötte: Rudnyánszky Gyula. Bp., é. n., Franklin-Társulat. 587 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
FALK ZSIGMOND DR. Paula gondjai. Bp., é. n., Magyar Kereskedelmi Közlöny Hírlap- és könyvkiadóvállalat. 240 p. Amatőr félvászon kötésben.
FALUDY ANIKÓ Bizánc festészete és mozaikművészete. [Bp., 1982], Corvina kiadó. 62 p., 48 kép melléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
FALUDY GYÖRGY Dobos az éjszakában. [Bp., 1992], Magyar Világ kiadó. 319 p. Kiadói kötésben.
1100 |
FARKAS KATA Hazai ízek, falusi ünnepek. [Bp., 1986], Népszava. 158 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban.
FARKAS ZOLTÁN Csók István. Bp., 1957, Képzőművészeti Alap kiadóvállalata. 63 p., 1 sztl. lev., 31 kép melléklet, 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben.
1300 |
FEDOR, DIETL Világjáró művészek. [Bp.], é. n., Arany János irodalmi és nyomdai Rt. 115 p. Amatőr félvászon kötésben.
1100 |
FEHÉR FERENC - HELLER ÁGNES 1956 Egy tiszta politikai forradalom. Az égtájak között különkiadása. Bp., 1989, Égtájak között. Szamizdat. 19 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
FEHÉR GÉZA Török miniatúriák. A magyarországi hódoltság korától. Bp., 1975, Magyar Helikon-Corvina. 30 p., 51 tábla. Kiadói bőrkötésben, ill. papír védőborítóban. |
FEIST, PETER Paul Cézanne. Bp., 1964, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalat. 70 p., 1 sztl. lev., 84 kép melléklet., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1100 |
FEKETE ISTVÁN Halászat. Bp., é. n., Nesztor. 231 p., 4 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban.
FEKETE SÁNDOR-GONDOS ERNŐ HORVÁTH LÁSZLÓ-TATÁR IMRE Mi az igazság Jugoszláviáról? [Bp., 1956], Hazafias Népfront Külpolitikai Füzetei. 55 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
1100 |
FEKETEKÚTY BÉLA VITÉZ, DR. Jugoszlávia magyar szemmel. [Bp., 1940], Cserépfalvi. 190 p., 1 sztl. lev. Fűzve, szakadozott kiadói papírborítóban.
Feliratos falvédők. Szerk.: Kovács Ákos. [Bp., 1987], Corvina. 98 p., 3 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
FENYŐ LÁSZLÓ. Szavak, sebek. Bp., é. n., Hungária Hírlapnyomda Rt. 55 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
FEUCHTWANGER, LION A zsidó háború I-II. Ford.: Dormándi László. [Bp.], é. n., Pantheon kiadás. 303 p. 240 p. Fűzve, kiadói szakadozott papírborítóban. |
FLAMMARION, CAMILLE A világ vége. Ford.: Kenedi Géza. Bp., é. n., Légrády Testvérek kiadása. 224 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, kötése sérült. |
Foglalkozási betegségek. Szerk.: Tímár Miklós dr. Bp., 1971, Medicina könyvkiadó. 523 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
1100 |
FOLYÓIRAT A földgömb. A Magyar Földrajzi Társaság folyóirata 1930. I/3. [Debrecen, 1930, Tiszántuli Könyv- és Lapkiadó Rt. 82-120 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Az Érdekes Ujság rendkivüli száma. Eltemettük a királyt (Ferenc József), Szerk.: Kabos Ede. [Bp.], 1916, Légrády Testvérek. 24 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
1600 |
FOLYÓIRAT Budapesti Negyed. Farkasréti temető I-III. Írta és összeállította: Tóth Vilmos és Zsigmond János. Bp., 2003, Budapesti Negyed szerkesztősége. 704 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Chrr Bullein. 1983, I. évfolyam, 1. szám. New York, 1983, k. n. 16 p. Fűzetlen. |
FOLYÓIRAT Építészet 1942/4. Főszerk.: Feyér Gyula. [Bp., 1942, Királyi Magyar Egyetemi nyomda]. 101 - 131 p. 3 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Ludas Matyi 1957. [Bp., 1957, Hírlapkiadó vállalat]. 45 szám. Fűzős mappában, a 7., 15., 32., szám hiányzik.
5500 |
FOLYÓIRAT Ludas Matyi Kalendárium 1948. [Bp., 1948, Elek László]. 64 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
FOLYÓIRAT Magyar építő művészet 1910/1. [Bp., 1910, Pátria Rt. nyomda]. 32 p., 14 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
FOLYÓIRAT Magyar építőművészet 1944/12. Felelős szerk.: Irsy László vitéz. [Bp., 1944, Athenaeum]. 254 - 274 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar holnap. 1976, I. évfolyam, 1. szám. H. n., 1976, k. n. 16 p. Fűzetlen. |
FOLYÓIRAT Magyar iparművészet 1921/4-6. Szerk.: György Kálmán. [Bp., 1921, Budapest Székesfőváros házinyomdája]. 33 - 76 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar iparművészet 1928/10. Szerk.: Györgyi Kálmán. [Bp., 1928, Athenaeum nyomda]. VIII p., 225 - 263 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar iparművészet 1935/9-10. Főszerk.: Szablya Frischauf Ferenc. [Bp., 1935, Királyi Magyar Egyetemi nyomda]. 229 - 267 p., 121 - 143 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar nemzeti művészet 1938/2. Szerk.: Szász Károly István. [Bp., 1938, Szalay Sándor Könyvnyomdája]. 21 - 36 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Párduc. 1977, I. évfolyam, 1. szám. Szerk.: Nagy Péter dr. Buenos Aires, 1977, Editoriál ABC. 8 p. Fűzetlen. |
FOLYÓIRAT Szabad művészet 1956/1-2., 4., 8. [Bp., 1956, Révai nyomda]. 108 p. 159 - 203 p. 351 - 394 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban (3 db).
FOLYÓIRAT Tér és forma 1929/1. Szerk.: Bierbauer Virgil dr.-Komor János. [Bp., 1929, Bíró Miklós nyomda]. 48 p., VIII melléklet. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
FORBÁTH FERENC Szibéria poklában. [Bp., 1941], Magyar Népművelők Társasága. 96 p. Tűzve, kiadói papírborítóban.
1600 |
FORESTER C. S. Földi paradicsom. Ford.: Juhász Vilmos. [Bp.], é. n., Béta Irodalmi Rt. 273 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
Forradalom előtt. Buda-pesti tollrajzok és életképek Petőfi korából, Szerk.: Waldapfel József. [Bp.], é. n., Franklin-Társulat. 212 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1400 |
Fotolexikon. Szerk.: Barabás János-Berty Imre-Király Zoltán. Bp., 1963, Akadémiai kiadó. 640 p., 52 kép melléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
FOUCHÉ Emlékiratai. Ford.: Salgó Ernő. [Bp.], é. n., Anonymus kiadás. 340 p., 2 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
FOUQUE, MOTTE Andine. Ford.: Ábrányi Emil és Ábrányi Kornél. Bp., é. n., Grill Károly. 31 sztl. lev., 9 kőnyomatos kép. Kiadói aranyozott vászonkötésben, ragasztott képpel, helyenként vízfoltos. |
Főiskolai világbajnokság X. Budapest, 1949. augusztus 14-21-ig. [Bp., 1949, Egyetemi nyomda. 30 p., 17 sztl. lev. Főiskolai külföldi világbajnokok aláírásaival (16). Kiadói vászonkötésben. |
Föl kéne szabadulni már! 1945. április 4. , Összeállította és bevezette: Somlyai Magda. [Bp., 1985, Corvina kiadó]. 43 p., 12 dokumentum hasonmás kiadása. Karton borítékban. |
1100 |
FÖLDES BÉLA DR. A társadalmi gazdaságtan alkalmazott és gyakorlati tanai II. Bp., 1899, Athenaeum kiadó. 516 p., 1 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben.
1300 |
Fővárosi Képtár kiállításai XXXV. A magyar valóság. Bp., 1948, [Székesfőváros Házinyomdája]. 18 p., 2 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
FRANK IGNÁC A közigazság törvénye magyarhonban I-II. Buda, 1845-1846, Magyar Királyi Egyetem betűivel. 753 p., 1 sztl. lev. 372 p., 2 sztl. lev. Amatőr félbőr kötésben.
FRIEDENTHAL, RICHARD Luther élete és kora. [Bp.], 1983, Gondolat. 658 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
Fürdők kezelése. Tanfolyami jegyzet. Bp., 1976, OVH Vízgazdálkodási Tröszt. 309 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
FÜST MILÁN Szellemek utcája. Bp., é. n., Dante könyvkiadó. 172 p. Kiadói félvászon kötésben.
G. AGGHÁZY MÁRIA Leonardo lovasszobra. Bp., [1972], Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. 99 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
GAZDA JÓZSEF Gazdáné Olosz Ella. Bp., 1994, Kriterion-Püski. 80 p., 1 sztl. lev., 14 kép melléklet. Fűzve, kiadói papírborítóban.
Gazdasági, pénzügyi és tőzsdei kompasz 1929-1930. Szerk.: Kallós János. Bp., 1929, Pesti Tőzsde kiadása. 83 p., 1297 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
Gazdasági, pénzügyi és tőzsdei kompasz 1931-1932. Szerk.: Kallós János. Bp., 1931, Pesti Tőzsde kiadása. 54 p., 1160 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
Gazdasági, pénzügyi és tőzsdei kompasz 1931-1932. Szerk.: Kallós János. Bp., 1931, Pesti Tőzsde kiadása. 19 p., 683 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
GENTHON ISTVÁN-NÉMETH LAJOS-VÉGVÁRI LAJOS-ZÁDOR ANNA Magyar Művészet 1800-1945. 2. javított kiadás. Szerk.: Zádor Anna. Bp., 1962, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalat. 507 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1100 |
GERŐ LÁSZLÓ Történelmi városrészek. Bp., 1971, Műszaki könyvkiadó. 237 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban.
GHIMESSY LÁSZLÓ DR. A tájpotenciál. Táj, víz, ember, energia. Bp., 1984, Mezőgazdasági kiadó. 347 p., 2 térkép. Kiadói kötésben. |
GOLD, MICHAEL Zsidók ha nincs pénzük. Bp., [1935], Kosmos könyvkiadóvállalat. 272 p. Kiadói kopottas vászonkötésben.
GÖNCZY PÁL Tanulmányok. Bp., 1888, Méhner Vilmos kiadása. 346 p., 1 sztl. lev. Kiadói aranyozott félbőr kötésben, festett lapszélekkel.
GÖRÖG LÁSZLÓ Bridzs szalon. [Bp., 1938], Literária kiadóvállalat. 63 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
1600 |
Görög történetek. [Bp.], 1988, Európa könyvkiadó. 697 p., 7 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben.
Grafikai osztály LXIV. Kiállítása. Németalföldi rajzok XV-XIX. század. [Bp., 1930, Hornyászky Viktor]. 67 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
GRANASZTÓI PÁL Ember és látvány városépítészetünkben. Bp., 1972, Akadémiai kiadó. 271 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban.
GREY, ZANE A Texasi lovas. Ford.: Fekete Oszkár dr. Bp., é. n., Palladis Rt. kiadása. 318 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
GROSS-GRYZEWSKI A bélyegek világa. [Bp., 1984], Móra Ferenc könyvkiadó. 358 p., 5 sztl. lev. Kiadói kötésben.
GYÓNI GÉZA Versek. Béke, háború, fogság. Bp., é. n., Athenaeum. 196 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
Győr-Moson-Sopron megye kézikönyve. [Győr.] 1998, Ceba kiadó. 1043 p., 6 sztl. lev. 53 számú példány. Kiadói kötésben. |
2200 |
Hadászat. Szerk.: Szokolovszkij a Szovjetunió marsalja. Bp., 1964, Zrínyi Katonai kiadó. 576 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
1300 |
Haditechnikai kislexikon. 2. átdolgozott és bővített kiadás. Bp., 1976, Zrínyi Katonai Kiadó. 417 p., 3 sztl. lev., 1 melléklet. Kiadói kötésben. |
HAGGARD, RIDER A tudás leánya. Az " Ő" életének története, Ford.: Ifj. Kenedi Finály István. Bp., é. n., Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. 323 p. Amatőr félvászon kötésben. |
Hagyomány kötelékében. Tanulmányok a magyarországi zsidó folklór köréből, Szerk.: Kríza Ildikó. Bp., 1990, Akadémiai kiadó. 260 p., 2 sztl. lev. Kiadói kötésben. |
1600 |
HAINES, BRIAN Bevezetés a kvantitatív közgazdaságtanba. Bp., 1980, Közgazdasági és Jogi könyvkiadó. 185 p., 1 sztl. lev. Kiadói kötésben.
HAJDU ENDRE Bélyeggyűjtés. Bp. 1971, Medicina. 374 p., 5 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
HALÁSZ IVÁN Okavango. Vadászkalandok Alaszkától Afrikáig. H. n., 1992, Szelker Bt. nyomdája. 167 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1100 |
HALÁSZ ZOLTÁN Gasztronómiai kalandozások Európában. 2. bővített kiadás. [Bp., 1980], Panoráma. 437 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
HARASZTI EDE DR. Mérgező növények, növényi mérgek. Bp., 1985, Mezőgazdasági kiadó. 234 p., 1 stl. lev. Kiadói kötésben.
HARKSEN, SIBYLLE A nő a középkorban. [Bp., 1976], Corvina. 64 p., 2 sztl. lev., 58 kép melléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1300 |
Hatvanhat csúfos gajd. XVI-XVIII. századi magyar csúfolók és gúnyversek, Szerk.: Hargittay Emil. Bp., [1983], Magvető kiadó. 333 p., 1 sztl. lev. Kiadói kötésben. |
HEGEDÜS LORÁNT Ady és Tisza. [Bp.], é. n., Nyugat. 120 p. Kiadói kopottas vászonkötésben.
HEIDEGGR, MARTIN Lét és idő. Bp., 1989, Gondolat. 755 p. Filozófia tanárok 21 aláírásával. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
HELTAI GÁSPÁR ÉS BORNEMISA PÉTER Művei. Bp., [1980], Szépirodalmi könyvkiadó. 1318 p., 3 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben.
1100 |
HERCZEG FERENC Breviárium. Bp., [1932], Singer és Wolfner. 206 p., sztl. lev. Aláírt. Kiadói bőrkötésben gerince felragasztva.
HERCZEG FERENC Gondok és gondolatok. Bp., é. n., Singer és Wolfner. 308 p. Kiadói félvászon kötésben.
Hidegkonyha receptköyv és technológia. A belkereskedelmi minisztérium vendéglátó főigazgatóságának kiadványa. Bp., 1963, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. 455 p., 1 sztl. lev., 18 kép melléklet, 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
2400 |
HOLUB, EMIL Tizenegy év Dél-Amerikában. Ford.: Halász Gyula. Bp., é. n., Franklin-Társulat. 140 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
Honvéd album. Szerk.: Szokoly Viktor. Pest, 1868, Emich Gusztáv, Magyar Akadémiai nyomda. 79 p., 9 fametszet. Kiadói szakadozott vászonkötésben. |
10000 |
HOPPÁL MIHÁLY-JANKOVICS MARCELL-NAGY ANDRÁS-SZEMADÁM GYÖRGY Jelképtár. [Bp., 1990, Helikon kiadó. 256 p., 4 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
Horthy Miklós titkos iratai. Az iratokat sajtó alá rendezte, magyarázó szövegekkel és jegyzetekkel ellátta: Szinai Miklós és Szűcs László. [Bp.], 1962, Kossuth könyvkiadó. 533 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
HORVÁTH ELEMÉR-HORVÁTH MÁRIA Írások Budapestről. Képekkel. Bp., 1940, Királyi Magyar Egyetemi nyomda. 132 p., 10 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
HORVÁTH ILONA Szakácskönyv. 2. bővített kiadás. Háztartási tanácsadó. [Bp.], 1956, MNDSZ. 296 p., 4 sztl. lev. Fűzve, kopottas kiadói papírborítóban. |
Humanista történetírók. Válogatás, a szöveggondozás és a jegyzetek. Kulcsár Péter munkája Kulcsár Margit közreadásával. Bp., [1977], Szépirodalmi könyvkiadó. 1195 p. 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
1100 |
IBÁNEZ, V. BLASCO A nőgyűlölők. Ford.: Tóth András. Bp., 1923, Athenaeum. 245 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
Idézetek a Szentírásból I. Szerk.: Dvorzsák János. Bp., é. n., Havi Füzetek kiadóvállalat. 552 p., 5 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
1600 |
Így látták. Indián és spanyol krónikák. Bp., 1977, Európa könyvkiadó. 354 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
ILLYÉS GYULA Magyarok I-II. Naplójegyzetek. [Bp.], é. n., Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt. 468 p., 2 sztl. lev. Aláirt. Kiadói vászonkötésben. |
ILLYÉS GYULA Mint a darvak. [Bp.], é. n., Nyugat kiadó és Irodalmi Rt. 94 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban, felvágatlan.
Im Fluge durch die Welt. Szerk.: Stoddard, John L. Chicago, é. n., The Werner Company. 130 sztl. lev. A magyar nyelvű kiadástól eltérő képek találhatók benne. Kiadói vászonkötésben. |
Im Lande der Mitternachtssonne I-II. Leipzig, 1882, Ferdinand Hirt & Sohn. 464 p. 472 p. Térkép melléklet. Kiadói aranyozott vászonkötésben.
IMRE ERNŐ Bibliaiskola mindenkinek. Jézus élete és munkája Máté, Márk, Lukács és János evangéliuma alapján. Bp., 1990, Református Zsinati Iroda Sajtóosztálya. 452 p., 2 sztl. lev. Dedikált. Kiadói kötésben. |
IMRE SÁNDOR Neveléstan. Bevezetés az iskolai nevelés munkájába. Bp., é. n., Studium kiadás. 336 p. Kiadói vászonkötésben. |
1100 |
Itéljetek! Néhány kiragadott lap a magyar-zsidó életközösség könyvéből. Bp., 1939, Vida Márton. 62 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
ITO NOBUO-MAEDA TAIJI-MIYAGAWA TORAO-YOSHIZAWA CHU Japán művészet. Bp., [1980], Corvina kiadó. 265 p., 1 sztl. lev. Kiadói kötésben.
1300 |
Itt van elrejtve Tokaj-hegyaljai zsidó temetők fényképezte és összeállította Wirth Péter az utószót Scheiber Sándor írta a szövegrészleteket Jólesz László válogatta. Bp., 1985, Európa könyvkiadó. 156 p., 2 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
IVÁNFI EDE Magyarország címerei. Pest, 1869, Lauffer Vilmos. 158 p., 1 sztl. lev., 8 kép melléklet., 1 kihajtható melléklet. Reprint. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
JANKOVICS MARCELL Kikötők. Bp., é. n., Franklin-Társulat. 225 p., 1 sztl. le. Kiadói vászonkötésben.
JÁNOSSY LAJOS Kozmikus sugárzás. Bp., 1954, Művelt Nép. 137 p. Kiadói félvászon kötésben.
JÁVORKA SÁNDOR Erdő-mező virágai. A magyar flóra színes kis atlasza. Bp., 1950, Tudományos Könyvkiadó. 139 p., 100 tábla. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
JÓKAI MÓR Észak honából. Muszka rajzok. Bp., [1878], Aigner Lajos. 178 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
JÓKAI MÓR Névtelen vár I-II. 1. kiadás. Bp., 1877, Athenaeum. 810 p. Amatőr félvászon kötésben. |
JUHÁSZ ÁRPÁD Hamlet, dán királyfi. Kassa, 1929, Kazinczy kiadóvállalat. 157 p., 1sztl. lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben.
KABOS EDE Két halott regénye. Elbeszéli az egyik. Bp., 1905, Pallas Irodalmi és nyomdai Rt. 282 p., 1 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben. |
KADA ELEK A darázs mérge. Pataky László eredeti rajzaival. Bp., é. n, Könyves Kálmán Magy. Irod. és Könyvkeresk. Rt. 157 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. vászonkötésben. |
KAESZ GYULA A bútorstílusok. Bp., 1962, Gondolat. 286 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, papír védőborítóban.
KALMÁR ZOLTÁN A gombák világa. Bp., 1982, Gondolat. 220 p., 2 sztl. lev. Kiadói kötésben.
KALMÁR ZOLTÁN DR. Gombagyűjtési útmutató. [Bp.], 1987, Népszava. 63 p., 4 kép melléklet. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1100 |
KALMÁR ZOLTÁN DR. Jó gombák és felhasználásuk. Bp., 1960, Mezőgazdasági kiadó. 168 p.
KARÁTSON GÁBOR Miért fest az ember. [Bp., 1970], Corvina. 47 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
1100 |
KARDOS TIBOR Az emberség műhelyei. Bp., [1973], Szépirodalmi könyvkiadó. 516 p., 2 sztl. lev. Dedikált. Kiadói félvászon kötésben, papír védőborítóban.
KARINTHY FERENC Ez-az avagy a bicikliző tigris. Illusztrálta: Szántó Piroska. Bp., 1965, Szépirodalmi Könyvkiadó. 256 p. 2 sztl. lev. Dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
2600 |
KÁROLYI MIHÁLY Egy egész világ ellen I. Harcom a békéért. Bécs, 1923, Bécsi Magyar kiadó. 498 p., IX. Unicus! Fűzve, kiadói papírborítóban, felvágatlan. |
KÁRPÁTI TAMÁS Partik, perek, pofonok. (Polgár-dosszié: 1974-1989). Bp., 1989, Magyar Eszperentó Szövetség. 152 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
KATZ, RICHARD Vidám napok barna emberek között. Ford.: Görög Imre. Bp., é. n., Tolnai Nyomdai Műintézet kiadóvállalat Rt. 288 p., 1 térkép. Amatőr vászonkötésben. |
KAZIMIR KÁROLY A népművelő színház. Bp., [1972], Magvető kiadó. 419 p. Dedikált. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban.
KELÉNYI GYÖRGY Kastélyok, kúriák, villák. [B p., 1980], Corvina. 131 p. Kiadói kötésben.
KELLEY, M. DOUGLAS DR. 22 männer um Hitler. Erinnerungen des amerikanischen und Psychiaters am Nürnberger Gefängnis. [Zürich, 1947], Delphi Verlag-Olten Bern. 262 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
KENEDI GÉZA A magyar szerzői jog. Bp., 1908, Athenaeum. 250 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben.
KÉRY GYULA Friss nyomon. Petőfi Könyvtár. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., 1908, Kunossy, Szilágyi és Társa. 171 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
KESZI IMRE Pest - Buda. Bp., 1973, Zeneműkiadó. 112 p. Dedikált. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban.
KILLER, W. K. Építőipar képes szótár. Angol - német - magyar. Bp., 1987, Műszaki könyvkiadó. 258 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
1300 |
KIRÁLY JENŐ Karády mítosza és mágiája. Bp., 1989, Háttér Lap- és Könyvkiadó. 45 p., 1 sztl. lev., 48 kép melléklet. Kiadói kötésben.
KISS GÁBOR Erdélyi várak, várkastélyok. [Bp., 1990], Panoráma. 445 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
KISS ISTVÁN DR. Simontornya krónikája. Simontornya, 1938, Szerző sajátja. 335 p., 10 kép melléklet. Dedikált. Fűzve, kiadói papírborítóban.
KISS LAJOS Vásárhelyi hétköznapok. Bp., 1958, Magvető könyvkiadó. 311 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban.
KISS LAJOS Vásárhelyi művészélet. Bp., [1957], Képzőművészeti Alap Kiadóvállalat. 291 p., 1 sztl. lev., 32 kép melléklet., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben.
KISZELY GÁBOR ÁVH egy terrorszervezet története. Bp., 2000, Korona kiadó. 378 p., 1 sztl. lev. Kiadói kötésben.
Klasszikus Kínai költők I-II. Előszót és jegyzeteket írta: Csongor Barnabás. Bp., 1967, Európa könyvkiadó. 713 p., 1 sztl. lev. 660 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
KNER IMRE A könyv művészete. Egy megírandó, de talán soha meg nem íródó könyv. Bp., [1972], Szépirodalmi könyvkiadó. 249 p., 3 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
KÓKA ROZÁLIA Egy asszony két vétkecskéje. Harminchárom bukovinai székely, gyimesi- és moldvai csángó népi szerelmes történet. Eredeti gyűjtések alapján. H. n., 1989, Ötlet kiadó. 156 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
1100 |
KOMÁROMI JÁNOS Harangoz a múlt, Különös utazás. Bp., é. n., Genius könyvkiadó. 104 p. Kiadói vászonkötésben.
2200 |
KOMÁROMI JÁNOS Szép vagy, Magyarország!. Bp., é. n., Genius könyvkiadó. 192 p. Dedikált. Kiadói vászonkötésben.
2200 |
KONDOR BÉLA Angyal a város felett. Összegyűjtött versek Kondor-képekkel. Bp., [1987], Szépirodalmi könyvkiadó. 284 p., 2 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
KONKOLY KÁLMÁN Magyar alkotók. Hírneves magyar tudósok, művészek, szakemberek műhelyéből. Bp., [1942], Singer és Wolfner. 227 p. Kiadói félvászon kötésben. |
KOPÁTSY SÁNDOR Harmadszor Nyugat felé. Bp., 2001, Belvárosi könyvkiadó. 379 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
KORDOS LÁSZLÓ Magyarország barlangjai. Bp., 1984, Gondolat. 326 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1100 |
KOSÁRY DOMOKOS Magyarország Európa újabb kori nemzetközi rendszerében. Bp., [1982], Akadémiai kiadó. 66 p., 1 sztl. lev. Domonkos Mátyásnak dedikált. Fűzve, kiadói papírborítóban.
KOSZTOLÁNYI DEZSŐ Elsüllyedt európa. Kosztolányi Dezső Hátrahagyott Művei VII. [Bp.], é. n., Nyugat kiadó és Irodalmi Rt. 302 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
KOSZTOLÁNYI DEZSŐ Kinai és Japán versek. [Bp.], é. n., Genius-Lantos kiadás. 104 p. Kiadói " Japán kötésben" .
KOSZTOLÁNYI DEZSŐ Mécs. Békéscsaba, 1913, Tevan-kiadás. 72 p. Hozzákötve: Kosztolányi Dezső: Öcsém, Békéscsaba, 1915, Tevan-kiadás, 59 p., 2 sztl. lev. Kosztolányi Dezső: A szegény kisgyermek panaszai 2. kiadás. Bp., 1910, Politzer Zsigmond és Fia könyvkereskedés, 28 p., 1 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben. |
3600 |
KOVÁCS ENDRE DR. Ultikódex. Bp., 1981, Egyetemi Nyomda. 223 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
1100 |
KOVALOVSZKI JÚLIA Gótikus és reneszánsz bútorok. [Bp., 1980], Magyar Helikon-Corvina. 32 p., 26 kép melléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
Költészet. Tavasz 1940. Bp., é. n., Officina. 20 p. Devecseri Gábor dedikációjával. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
1300 |
KŐRY ÁRPÁD-RAKOLCAI SÁNDOR Hogyan oltsunk tüzet. Az önvédelem (lakóházak légoltalmának) tudnivalói a tűzoltásról. Bp., 1944, Légoltalmi Liga Folyóirata. 98 p., 7 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
KRÉBECZ JENŐ Gombaatlasz. Kétszáz középeurópai nagygomba. Bp., 1988, Pallas Lap- és Könyvkiadó Vállalat. 199 p. Kiadói kötésben. |
KRESZ MÁRIA Népi szűcsmunka. [Bp., 1979, Corvina kiadó]. 72 sztl. lev., 20 kép melléklet. Kiadói kötésben.
KRIST, GUSTAV Dante pokla megvalósul. Bp., 1937, Grill Károly könyvkiadóvállalat. 305 p., 1 térkép. Kiadói viseltes vászonkötésben.
KRÚDY GYULA Szinbád. Ifjusága és megtérése. Bp., é. n., Franklin-Társulat. 333 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
KUBINYI ÁGOSTON Magyarországi mérges növények. Alsóbb osztályú, kivált népiskolák számára. Buda, 1842, Magyar Királyi Egyetem betűivel. 84 p., 1 sztl. lev., 30 kép melléklet. Állami Könyvterjesztő Vállalat Reprint sorozata. Kiadói kötésben. |
KUNCZ ALADÁR Fekete kolostorok I-II. Feljegyzések a francia Internáltságból. Bp., é. n., Athenaeum. 284 p. 256 p., 1 sztl. lev. Kiadói viseltes vászonkötésben. |
1300 |
KURT, KEMPLER A gyógyszerek története. Bp., 1984, Gondolat. 443 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
KUSTAA VILKUNA Apáink munkája. Ősi Finn mesterségek. Bp., 1984, Gondolat. 226 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1100 |
LAKATOS LÁSZLÓ Az ember, az asszony és a tolvaj. [Bp., 1927], Kultúra Rt. 191 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
LAKY JÓZSEF DR. A lámpa históriája. Bp., 1988, Műszaki könyvkiadó. 200 p., 2 sztl. lev. Kiadói kötésben.
LATINOVITS JÓZSEF Hozzászólás a földreform-kérdéshez. [Pécs], 1939, Haladás nyomda Rt. 20 p. Tűzve, kiadói papírborítóban.
LELESZY BÉLA A hajó szobalánya. H. n., 1940, k. n. 16 p. Fűzetlen.
LEVEY, MICHAEL A festészet rövid története. [Bp., 1972], Corvina. 324 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1100 |
LEVINZON-LESSZING Ermitázs. Holland és Flamand festészet. Prága, [1962], Artia könyvkiadó. 19 p., 2 sztl. lev., 91 kép melléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
LONDON, JACK A mélység lakói. [Bp.], é. n., Athenaeum. 155 p. Kiadói félvászon kötésben.
LONDONNÉ, JACK Jack Londn élete. Ford.: Harsányi Zsolt. Bp., é. n., Athenaeum. 386 p., 1 sztl. lev.
LORAND A. DR. A nők korai vénülése. Bp., 1919, Athenaeum. 48 p. Tűzve, kiadói papírborítóban.
LŐRINCZY JOLÁN A modern háziasszony. Bukarest, 1965, Meriiane könyvkiadó. 429 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban.
LUKÁCS KÁROLY A Balaton. 2. átdolgozott kiadás. Bp., 1941, Magyar Szemle Társaság. 80 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
LUKOVSZKY ILONA Bőrmívesség. Bp., [1986], Múzsák Közművelődési kiadó. 108 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
LUSTIG, OLIVER Lágerszótár. Az egykori 112398-as számú Häftling. Kolozsvár-Napoca, 1984, Dacia könyvkiadó. 238 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
LUTHER MÁRTON Végrendelete. A reformer testamentumának tartalmát és történetét ismerteti Fabiny Tibor. [Bp., 1982], Corvina. 63 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
LYKA KÁROLY Közönség és művészet a századvégén. [Bp., 1982], Corvina. 107 p., 52 kép melléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1100 |
LYKA KÁROLY Magyar művészet. 1800-1850. [Bp.], 1942, Singer és Wolfner. 640 p., 2 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
M. DEÉSY GÉZA Krisztusba öltözötten. Bp., [1938], Korda Rt. 190 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
MADÁCH EMERIC La tragédia de l homme. Ford.: Fóti Louis. Bp., é. n., Librairie Francaise. 249 p., 1 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben. |
MADÁCH IMRE Az ember tragédiája. A költő arcképmetszetével és Zichy Mihály öt fénynyomatú képével. Bp., 1895, Athenaeum. 229 p., 1 sztl. lev. Kiadói aranyozott sarkain kopottas vászonkötésben. |
Magyar Anjou legendárium. [Bp.], 1975, Magyar Helikon-Corvina. 338 p., 3 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
Magyar bábakönyv. A bábai hivatás gyakorlásáról. Bp., 1929, Magyar Királyi Állami nyomda. 355 p. Kiadói viseltes vászonkötésben. |
MAGYAR BÁLINT A Nemzeti Színház története a két világháború között. (1917-1944). Bp., [1977], Szépirodalmi Könyvkiadó. 434 p., 3 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
Magyar gondolkodók 17. Század. Válogatás, a szöveggondozás és a jegyzetek Tarnóc Márton. Bp., [1979], Szépirodalmi könyvkiadó. 1275 p. Kiadói vászonkötésben. |
1100 |
Magyar költők a szabadságért. Három évszázad szabadságverseiből Összeállította: Benedek Marcell. Bp., 1939, Századunk kiadása. 128 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
1100 |
Magyar műszaki parancsnokságok, csapatok és alakulatok a világháborúban. Szerk.: Jacobi Ágost. Bp., 1938, Közlekedési nyomda Kft. kiadása. 759 p. Kiadói félbőr kötésben. |
Magyar Népzene tára. Gyermekjátékok I. Szerk.: Bartók Béla és Kodály Zoltán. Bp., 1951, Zeneműkiadó vállalat. 38 p., 934 p., 1 sztl. lev., 16 p. Kiadói vászonkötésben. |
Magyar neveléstörténeti irodalom 1800-1944. Márkus Gábor gyűjtését kiegészítette: Mészáros István és Gazda István. Bp., 1985, Könyvértékesítő Vállalat. 138 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
1100 |
Magyar őstörténeti tanulmányok. Szerk.: Bartha Antal, Czeglédy Károly, Róna-Tas András. Bp., 1977, Akadémiai kiadó. 341 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1100 |
Magyar régészet regénye. Szerk.: Szombathy Viktor. Bp., 1968, [Panoráma]. 319 p., 2 sztl .ev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
Magyar Tanácsköztatársaság 40. évfordulójára rendezet emlékkiállítás úmutatója. [Bp], 1959, Legújabbkori Történelmi Múzeum. 16 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban.
Magyar Tudományos Akadémia Almanachja. Bp., 1980, Akadémiai kiadó. 974 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben.
Magyar városok címerei. Bp., 1975, Közgazdasági é Jogi Könyvkiadó. 451 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben.
Magyarország helységnévtára 1952. Bp., 1952, Statisztikai kiadóvállalat. 428 p. Amatőr félvászon kötésben.
Magyarországi gályarab prédikátorok emlékezete. [Bp.], 1976, Magyar Helikon. 164 p., 6 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1300 |
Magyarországi vas- és fémmunkások központi szövetségének története. Bp., 1990, [Baranyi Géza]. 668 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
MALTHUS T. RÓBERT Tanulmány a népesedés törvényéről. Ford.: György Endre. Bp., 1902, Politzer Zsigmond és Fia. 623 p. Amatőr félvászon kötésben, lapszéli márványozással. |
MARKOS MIKLÓS - SIMÓ SÁNDOR Száz ember élete. Technikai forgatókönyv. Bp., 1970, TV-BB Studió. 88 p., 10 sztl. lev. Az elkészült résztől eltérő cím. Kiadói vászonkötésben. |
Második szabad nemzeti kiállítása. A Fővárosi Képtárban (Károlyi Palota). [Bp., 1947, Fővárosi nyomda]. 20 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
MATUSKA, POMNEN Italok A-tól Z-ig. Fordította, átdolgozta és kiegészítette: Kardos Ernő. Bp., 1970, Mezőgazdasági kiadó. 259 p., 3 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
334 |
MAUCLAIR, CAMILLE Claude Monet. Ford.: Wildner Ödön. Bp., é. n., Révai Testvérek Irodalmi Intézet kiadása. 77 p., 1 sztl. lev., 40 kép melléklet. Kiadói vászonkötésben. |
335 |
MENDE JENŐ A kezdő fizikus. Bp., é. n., Athenaeum. 247 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban.
336 |
MENGER ANTAL A jövő állama. Ford.: Ormos Ede dr. Bp., 1908, Athenaeum Irodalmi és nyomdai Rt. 209 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
1300 |
337 |
Mérges gombák Gombamérgezések. Szerk.: László Nándor dr. [Bp.], 1980, Medicina. 190 p., 1 sztl. lev., 24 kép melléklet. Kiadói kötésben. |
338 |
MEYRINK A golem. Ford.: Kelen Ferenc dr. Bp., 1917, Athenaeum. 352 p. Kiadói kopottas kötésben, gerince pótolva. |
339 |
MIKSZÁTH KÁLMÁN A Tót atyafiak. 3. kiadás. Bp., é. n. Légrády Testvérek kiadása. 163 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
340 |
MIKSZÁTH KÁLMÁN Az én ismerősöm. [Bp.], é. n., Révai. 272 p. Amatőr félvászon kötésben.
341 |
MITUSUI SEN A japánkert titkai. Bp., 1987, Mezőgazdasági kiadó. 134 ., 1 sztl. lev. Kiadói kötésben.
342 |
MOLDOVA GYÖRGY A Szent Imre-induló. Bp., [1975], Magvető kiadó. 214 p., 1 sztl. lev. Aláírt. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban.
343 |
MOLNÁR DÉNES Váraink-Kastélyaink. [Bp.], 1997, Impress. 3 sztl. lev., 8 fametszet, 1 térkép. 81/400 aláírt. Papírtokban.
344 |
MÓNUS ÁRON Összeesküvés: A Nietzschei Birodalom. Történelmi tanulmány. H. n., [1991], Interseas Editions. 216 p., 1 sztl. lev., 19 melléklet. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
345 |
MOODY, R. A. Élet az élet után. Gondolatok a halál utáni életről. Ford.: Kisnemes János dr. Bp., 1988, Ecclesia. 338 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
346 |
MÓRA FERENC Aranykoporsó I-II. Bp., é. n., Genius kiadás. 278 p., 1 sztl. lev. 345 p. Kiadói bőrkötésben.
347 |
MÓRICZ ZSIGMOND A nagy fejedelem. [Bp., 1939], Athenaeum. 466 p., 1 sztl. lev. Aláírt. Kiadói vászonkötésben.
6000 |
348 |
MÓRICZ ZSIGMOND Karak Szultán. 1. kiadás. [Bp.], é. n., Nyugat kiadás. 83 p. Amatőr félvászon kötésben. |
349 |
MUNSON, KENNETH A II. világháború repülőgépei. 2. kiadás. A hadviselő felek valamennyi repülőgépe. Bp., 1995, Műszaki könyvkiadó. 405 p., 1 sztl. lev. Kiadói kötésben. |
350 |
Művészeti lexikon I-II. Szerk.: Éber László. Bp., 1935, Győző Andor kiadása. 608 p. 635 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
6000 |
351 |
NAGY IMRE Indiánok. Bp., é. n., Múzsák Közművelődési Kiadó. 122 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban.
352 |
NAGY LAJOS Bábel vizeinél. Bp., é. n., Bíró Miklós Nyomdai Műintézete. 80 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
353 |
NAGY LÁSZLÓ A vasárnap gyönyöre. Bp., 1956, Magvető könyvkiadó. 107 p. Kiadói félvászon kötésben, papír védőborítóban.
354 |
NAGY LÁSZLÓ Bocskai István a hadak élén. Bp., 1981, Zrínyi Katonai kiadó. 253 p., 3 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
355 |
Nagy Magyar Compass 1917-1918. Szerk.: Galánthai Nagy Sándor. Bp., 1917, [Stephaneum nyomda]. 46 p., 1881 p., 27 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
356 |
Nagy Magyar Compass 1942-1943. Szerk.: Galánthai Nagy Sándor. Bp., [1942, Pátria Rt]. 16 p., 514 p. Kiadói vászonkötésben. |
357 |
NAGYBÁKAY PÉTER Magyarországi céhbehívótáblák. [Bp., 1981], Corvina kiadó. 62 p., 1 sztl. lev. 24 kép melléklet. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban.
358 |
Nagybányai boszorkányperek. Szerk.: Balogh Béla. Bp., [2003], Balassi kiadó. 373 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
359 |
NAGYIVÁNYI ZOLTÁN Idegenlégiótól a Szovjetunióig. [Bp., 1942], Révai. 388 p., 2 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben.
360 |
NAGYNÉ ZÁMBOROVSZKY LUDMILLA A szeretet elmélete. Debrecen, 1905, Debreceni Ujság nyomdája. 128 p., 1 sztl. lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben, arany lapszélekkel.
1100 |
361 |
Nagyváradi főgimnázium értesítője 1895-96-iki iskolai évről. Nagyvárad, 1896, Láng József. 229 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban.
362 |
Napoleon album. I. Napoleon élete és kora írók tanulmányaiban festőművészek festményeiben és rajzaiban megvilágítva. [Bp.], é. n., Pesti Napló. 160 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
1600 |
363 |
NATTER-NÁD MIKSA Új virágos könyv. Kerti és szobai növényeink származása, története és ápolása. Bp., 1942, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. 297 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
364 |
NEMES ISTVÁN Az alvilág bosszút áll. [Bp., é. n., k. n. 63 p. Tűzve, kiadói papírborítóban.
365 |
NEMES LAJOS DR.-SZABÓ DEZSŐ Kaktuszok. Bp., [1981], Mezőgazdasági kiadó. 293 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
366 |
NÉMETH JÓZSEF Leica felvételek. A szerző 130 felvételével. Bp., 1944, Athenaeum. 128 p., 9 p. 3 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
1100 |
367 |
Nemzetközi szerződések gyűjteménye. Bp., 1958, Közgazdasági és Jogi könyvkiadó. 324 p. Kiadói vászonkötésben.
368 |
NETURA, RICHARD Építészet és természet. [Bp., 1985, Corvina kiadó. 192 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
369 |
NEUWIRTH IMRE A próféta. Győr, 1939, Kisfaludy nyomda kiadása. 243 p. Amatőr félvászon kötésben.
370 |
NIEMAYER, STEFAN Rommel a hadvezér. Bp., é. n., Merényi Könyvkiadó. 349 p., 1 sztl. lev. Kiadói kötésben.
371 |
NOTTER ANTAL A Szent István társulat története. Ötvenedik rendes közgyűlése alkalmából. Bp., 1904, Szent István Társulat. 266 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
372 |
Növénytan alapvonalai. Szerk.: Seemann Gábor. Bp. 1885, Lauffer Vilmos. 140 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
373 |
Nyelművelő levelek. Az Akadémia nyelvtudományi intézetének levelesládájából. Lőrincze Lajos irányításával. Bp., 1964, Gondolat. 407 p., 1 sztl. lev. Lőrincze Lajos dedikációjával. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
374 |
NYILAS MÁRTA Pest-Buda a 18. század költészetében. Bp., 1961, Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár. 99 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
1100 |
375 |
Nyomdászatunk 500 esztendeje. Emlékkönyv a könyvnyomatás feltalálásának félezeréves jubileumára, Szerk.: Novák László. [Bp., 1940], Magyarországi Könyvnyomdai munkások Egyesülete. 160 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
376 |
OESER, GUSTAV-ADOLF Anyanevelés a méhészetben. Eszközök és módszerek. Bp., 1979, Mezőgazdasági kiadó. 107 p., 2 sztl. lev. Kiadói kötésben. |
377 |
Offiziere Gegen Hitler. Szerk.: Schlabrendorff, Fabian-Gaevernitz, S. Gero. Zürich, [1946], Europa Verlag. 208 p. Kiadói vászonkötésben. |
378 |
Okmányok és adatok II. A második világháború előzményeiről 1938-1939. [Bp.], é. n., Révai Könyvkiadó Nemzeti Vállalat. 238 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
379 |
ORBÁN BALÁZS Székelyföld képekben. Sütő András előszavával. Bukarest, 1971, Kriterion könyvkiadó. 60 p., 2 sztl. lev., 34 kép melléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
380 |
ORCY EMMA BÁRONŐ A vörös Pimpernel I-II. Ford.: Gineverné György Ilona. Bp., é. n., Singer és Wolfner. 121 p., 3 sztl. lev. 121 p., 3 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
381 |
ORCZY EMMA BÁRÓNŐ Ferenc József gyertyatartói. Bp., 1926, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. 96 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
382 |
ORMOS MÁRIA Mussolini. Politikai életrajz. [Bp.], 1987, Kossuth könyvkiadó. 461 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
383 |
Országos Szépművészeti Múzeum és a nyomda- és papíripari dolgozók szakszervezetének közös kiállítása a lotográfia feltalálásának 150. évfordulója alkalmából. Budapest, 1949 december. H. n., 1949, k. n. 36 p., 16 kép melléklet. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
384 |
Országunk titkos ereje. Bp., 2007, Molnár-C. Pál Baráti Kör. 132 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
385 |
OSZVALD ARISZTID Hunyadi ifjusága. Bp., 1916, Franklin-Társulat. 73 p., 1 sztl. lev. Dedikált. Amatőr vászon kötésben, címlapok a borítóra ragasztva.
386 |
Örök betük I-X. Uj magyar szépirodalom tíz kötetben. Összeállította: Relle Pál, Gehl Zoltán grafikái. Kötetek szerzői: Heltai Jenő, Illyés Gyula, Kassák Lajos, Nadányi Zoltán, Raffay Ádám, Relle Pál, Ligeti Ernő, Tersánszky J. Jenő, Korcsmáros Nándor, Berkes Imre, stb. [Nagyvárad], é. n., Grafika nyomdai műintézet. 96 p. 140 p. 144 p. 93 p. 102 p., 1 sztl. lev. 118 p., 1 sztl. lev. 144 p. 134 p., 1 sztl. lev., 96 p. 103 p. Kiadói kötésben I. VIII. IX. X. kötetek gerince sérült. |
387 |
Ősi erény. Nemzeti dicsőségünk Fényes korszakok a magyar nemzet történelméből. Bp., é. n., Kosmos Irodalmi Intézet. 2 sztl. lev., 50 tábla. Kiadói dombornyomású egészvászon mappában felragasztott képe, egyik fül leszakadva. |
15000 |
388 |
PAINLEVÉ, PAUL-BOREL, ÉMILE-MAURIN,CHARLES Az aviatika. Ford.: Erős Lajos. Bp., é. n., Athenaeum kiadó. 276 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
389 |
PALLAI SÁNDOR Ötvösművészet. Bp., 1972, Műszaki könyvkiadó. 247 p., 2 sztl. lev. Kiadói kötésben.
390 |
PAPP VIKTOR Beethoven élete és művei. Bp., 1927, Pantheon Irodalmi Intézet. 191 p. Aláírt. Amatőr félvászon kötésben, eredeti címlap bekötve.
1100 |
391 |
PASSUTH LÁSZLÓ Hétszer vágott mező I-II. Bp., [1970], Szépirodalmi könyvkiadó. 393 p., 1 sztl. lev. 383 p., 2 sztl. lev. Passuth László feleségének dedikálta. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
392 |
PATAKI FERENC Ceglédi emlékhelyek. Cegléd, 1988, Városi Tanács VB. Művelődési és Sport Osztálya. 133 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban.
393 |
PAULER GYULA A magyar nemzet története I-II. Bp., 1899, Athenaeum kiadás. 519 p. 695 p. Reprint. Kiadói kötésben.
394 |
Pennaháborúk. Nyelvi és irodalmi viták 1781-1826. Bp., [1980], Szépirodalmi könyvkiadó. 656 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
395 |
PEREHÁZY KÁROLY A régi belváros. Bp., [1982], Képzőművészeti Alap kiadó. 69 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban.
396 |
PEREHÁZY KÁROLY A várnegyed. Élesdy István akvareljeivel. Bp., [1979], Képzőművészeti Alap Kiadóvállalat. 92 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1100 |
397 |
PERLAKY LAJOS Korunk sportőrülete. (A sportkultúra veszélyei). Bp., 1929, [Pallas Rt. nyomdája. 49 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
398 |
Pesti Hírlap Lexikona. A mindennapi élet és az összes ismeretek kézikönyve egy kötetben. Bp., 1937, Pesti Hírlap kiadása. 1171 p., 2 sztl. lev.
399 |
PÉTER RÓZSA Játék a végtelennel. Matematika kívülállóknak. Bp., 1957, Biblioteca. 317 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
400 |
Petőfi és a szabadságharc. Összeállította: Mód Aladár. Bp., 1945, Szikra kiadás. 64 p. Amatőr félvászon kötésben. |
401 |
Petőfi napjai a magyar irodalomban 1842-1849. Fakszimile kiadás. Bp., 1972, Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár. 543 p., 11 műmelléklet, 47 függelék. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
1300 |
402 |
PETŐFI SÁNDOR Összes költeményei. Képes kiadás. Bp., é. n., Tolnai nyomdai műintézet. 411 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. vászonkötésben. |
403 |
Photo Habsburg. Frederick Habsburg and his family. [Bp., 1989, Révai Printig House]. 168 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
404 |
PIRANDELLO, LUIGI Novelle per un anno. Firenze, [1922], R. Bemporad & Figlio - Editori. 217 p. 1 sztl. lev. Amatőr vászonkötésben.
405 |
PLATÓN Válogatott művei. Válogatta és utószót írta: Falus Róbert. [Bp.], 1983, Európa könyvkiadó. 667 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
406 |
POGÁNY PÉTER A magyar ponyva tükre. [Bp., 1978, Magyar Helikon]. 411 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
407 |
POHL ARTÚR Évszámnélküli magyar denárok és obulusok 1308-1502. Bp., 1972, Magyar Éremgyűjtők Egyesülete. 111 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
408 |
POLNER ZOLTÁN Mint az aranymosó. Szeged, é. n., Officina Kft. 55 p. Dedikált. Fűzve, kiadói papírborítóban.
409 |
PORZSOLT KÁLMÁN Szerelmes lányok. Bp., é. n., Légrády Testvérek. 152 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban.
410 |
PROHÁSZKA OTTOKÁR A diadalmas világnézet. Esztergom, 1911, Buzárovits Gusztáv kiadása. 307 p., 2 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben.
1400 |
411 |
PÜSKI SÁNDOR Könyves sors-magyar sors. Bp., 2002, Püski. 576 p., 17 kép melléklet. Dedikált. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban.
412 |
Rabok, követek, kalmárok az oszmán birodalomról. Válogatta és a bevezetést írta: Tardy Lajos. [Bp.], 1977, Gondolat. 452 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
413 |
RÁKOS SÁNDOR Kiáltásnyi csönd. Bp., 1969, Magvető. 94 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
414 |
RÁKOSI VIKTOR Sipulusz humoreszkjei. [Bp.], é. n., Révai. 319 p. Amatőr félvászon kötésben.
415 |
Régi görög hétköznapok. Szemelvények a görög művelődés forrásaiból. Bp., 1960, Gondolat. 254 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
416 |
Reisen in österreich. Wien, é. n., Steyrermühl. 154 p. Kiadói kötésben.
417 |
REJTŐ JENŐ (P. HOWARD) Piszkos Fred közbelép. Fülig Jimmy őszinte sajnálatára. [Bp., 1941], Aurora. 223 p. Utolsó oldalon látható a lekötő szalag egy darabkája. Amatőr félvászon kötésben, első, hátsó címlap a borítóra ragasztva, címoldal hiányzik. |
418 |
REMARQUE, ERICH MARIA Nyugaton a helyzet változatlan. Ford.: Benedek Marcell. Bp., é. n., Dante kiadó. 247 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
419 |
Rendőr almanach 1906. Szerkesztik: Gábor Béla dr.-Nagy Károly dr. Bp., 1906, Országos Központi Községi nyomda Rt. 164 p., 14 sztl. lev. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
420 |
RÉTI ISTVÁN A nagybányai művésztelep. [Bp.], 1954, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. 355 p., 1 sztl. lev., 40 kép melléklet. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban.
1100 |
421 |
RÉVAY JÓZSEF Séták a római Magyarországon. 115 képpel. [Bp.], é. n., Franklin-Társulat. 347 p. Kiadói kopottas félvászon kötésben. |
422 |
Révész Imre élete 1826-1881. Születésének századik évfordulóján egyedül Isten dicsőségére közrebocsátja a debreceni Református egyház Presbyteriuma. Debrecen, 1926, Tiszántuli Református Egyházkerület könyvnyomda-vállalat. 251 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
423 |
REVICZKY GYULA Összes költeményei. Bp., 1900, Athenaeum. 376 p. Kiadói ill. vászonkötésben.
424 |
RICHTER, BENJAMIN NIKOLAUS Felejthetetlen Szahara. Nikolausz Benjamin Richter festő és tudományos kutató az ismeretlen sivatagon át. Bp., 1957, Gondolat kiadó. 173 p., 1 sztl. lev., 9 kép melléklet. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
1100 |
425 |
RIMBAUD, ARTHUR Összes költői művei. Bp., 1965, Európa Könyvkiadó. 315 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1300 |
426 |
RIMÓCZI IMRE DR. 88 színes oldal a leggyakoribb gombákról. Bp., 1984, Mezőgazdasági kiadó. 88 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
427 |
RIPPL-RÓNAI JÓZSEF, BECK Ö. FÜLÖP Emlékezései. [Bp.], 1957, Szépirodalmi könyvkiadó. 455 p., 26 kép melléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1100 |
428 |
ROBERTS, A. W. Kaland az óceánon. Bp., é. n., Franklin-Társulat. 158 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
429 |
ROLLAND, ROMAIN Colas Breugnon. Ford.: Komor Zoltán. Bp., 1920, Kazinczy kiadás. 252 p., 2 sztl. ev. Amatőr félvászon kötésben. |
430 |
Római költők antológiája. Bp., 1964, Európa könyvkiadó. 561 p. 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban.
1100 |
431 |
Római regék és mondák. Feldolgozta Boroknay Iván- Trencsényi-Waldapfel Imre előszavával. [Bp., 1960], Móra Ferenc könyvkiadó. 266 p., 3 sztl. lev.
432 |
Római történetírók. [Bp.], Európa könyvkiadó. 797 p.1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben.
433 |
RÓNAY ERNŐ Krasznojárszk. [Nagyvárad], 1939, Grafica. 300 p. Fűzve, kiadói kopottas papírborítóban.
434 |
ROSNY, J. H. Fekete ország. Ford.: Lakatos Lászlóné. Bp., é. n., Singer és Wolfner. 63 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
435 |
ROUSSEAU, JEAN-JACQUES Értekezések és filozófiai levelek. Ford.: Kis János. [Bp.], 1978, Magyar Helikon. 858 p., 3 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
436 |
SADOUL, GEORGES Charlie Chaplin filmjei és kora. 2. kiadás. Bp., 1956, Művelt Nép Tudományos és Ismeretterjesztő kiadó. 185 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
437 |
SALGÓ SÁNDOR DR. Önismeret emberismeret. Új gyakorlati jellem,- és képességtan. [Bp.], 1944, Pannonia kiadó. 412 p., 1 sztl. lev. Amatőr kötésben. |
438 |
SÁNTA FERENC Húsz óra. Bp., 1964, Magvető. 250 p., 1 sztl. lev. Dedikált. Kiadói félvászon kötésben, papír védőborítóban.
439 |
SÁRKÁNY JÓZSEF Gróf Széchenyi István élete és eszméi. [Bp.], 1941, Széchenyi Munkaközösség. 63 p. Tűzve, kiadói papírborítóban.
440 |
SCHENKE, WOLFF A sárgák háborúja. [Bp., 1942], Révai. 319 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban.
441 |
SCHNEIDER, WOLF Városok Urtól Utópiáig. Bp., 1973, Gondolat. 323 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
442 |
SEBESTA OTTÓ Sokan vannak a hivatottak kevesen a választottak. Új élet alapgondolatai. Bp., 1933, Hellas Irodalmi és Nyomdai Rt. 322 p. Kiadói vászonkötésben. |
443 |
SELYE JÁNOS Álomtól a felfedezésig. Egy tudós vallomásai. Bp., 1967, akadémiai kiadó. 523 p. Aláírt. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
444 |
SEPSI ÁRPÁD-KOHL ISTVÁN A kárpáti barnamedvéről. Kolozsvár, 1997, Erdélyi Múzeum-Egyesület kiadása. 99 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
445 |
SÍK SÁNDOR Maradék magyarok. Bp., 1919, Szent István-Társulat. 60 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
446 |
SOLYMOSI LÁSZLÓ Nagybajom története. A korközépkortól napjainkig. Kaposvár, 1979, Nagybajom Nagyközösségi Közös Tanács Végrehajtó Bizottsága. 324 p., 2 sztl. lev. 100 példány. Kiadói rongálódott bőrkötésben papírvédő borítóban. |
447 |
SOLYMOSSY PÉTER Magyar revízió Svéd szemmel. Budapest-Stockholm, 2002, Buda Records. 227 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
448 |
SÓLYOM JÓZSEF-SZABÓ LÁSZLÓ A zuglói nyilasper. [Bp.], 1967, Kossuth Könyvkiadó. 382 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban.
449 |
SOMLYÓ GYÖRGY Tó fölött, ég alatt. Bp., 1965, Szépirodalmi könyvkiadó. 498 p., 1 sztl. lev. Dedikált. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban.
450 |
SOMOGYI ANTAL DR. A modern katolikus művészet. [Bp., 1933], Dom kiadás. 183 p., 17 kép melléklet. Kiadói vászonkötésben.
451 |
SOUVESTRE, PIERRE-ALAIN, MAREL Fantomas Londonban. Egy geniális kalandor a XX. században. Ford.: Gesztesi Ödön. Bp., 1916, Magyar József és Fia Könyvkereskedése. 222 p., 1 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben. |
452 |
SUGÁRNÉ KONCSEK ARANKA A szegénygondozás, az orvoslás és a közegészségügy története Jászberényben. Jászberény, 2000, Jász Múzeumért Kulturális Alapítvány kiadványa. 126 p., 3 térkép. Fűzve, kiadói papírborítóban.
453 |
SÜTŐ ANDRÁS Advent a Hargitán. Bp., [1987], Szépirodalmi könyvkiadó. 304 p., 4 sztl. lev. Varga Lászlónak dedikált. Fűzve, kiadói papírborítóban.
454 |
SVARC, V. V. Képes műszaki kisszótár. Magyar - angol - német - orosz. Bp., 1989, Műszaki könyvkiadó. 446 p., 1 sztl. lev. Kiadói kötésben. |
1300 |
455 |
SZABÓ JÚLIA A magyar aktivizmus művészete 1915-1927. [Bp., 1981], Corvina. 247 p. Kiadói vászonkötésben.
456 |
SZABÓ LÁSZLÓ Magyarország földrajza. Bp., 1954, Művelt Nép könyvkiadó. 226 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben.
457 |
SZABÓ LILLA Andrássy Kurta János. Szobrászművész. Bp., 1996, Püski. 56 p., 22 kép melléklet., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
458 |
SZALAI GYÖRGY DR. Kőbánya története. Bp., 1970, Budapest Főváros, X. Kerületi Tanács Végrehajtó Bizottsága. 381 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
459 |
SZALAY LÁSZLÓ Halálos tánc. Betyár regény. [Bp., 1941], Magyar Népművelők Társasága. 96 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
1600 |
460 |
SZAPU MAGDA Halotti szokások és hiedelmek kaposszentjakabi oláh cigányoknál. Bp., 1984, MTA Néprajzi Kutató csoport. 71 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban.
461 |
SZÁSZ JÁNOS-SZIGETVÁRI JÁNOS Népi építészetünk nyomában. Bp., 1976, Műszak könyvkiadó. 275 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
462 |
SZÁSZ KÁROLY ISTVÁN Mese az emberről. Bp., 1937, Írók-Művészek Egyesületének kiadása. 84 p., 1 sztl. lev. Számozatlan. Kiadói vászonkötésben.
1600 |
463 |
SZATHMÁRY LÁSZLÓ Magyar alkémisták. Bp., 1986, Könyvértékesítő vállalat. 545 p. 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
464 |
SZATMÁRI IMRE-GERELES IBOLYA Tanulmányok a gyulai vár és uradalma történetéhez. Gyula, 1996, [Békés Megyei Levéltár Gyula város támogatásával. 131 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban.
465 |
Száz vers. Válogatott idegen versek eredeti szövege és magyar fordítások, Összeállította. Kardos László. Bp., 1956, Magvető. 458 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
466 |
SZÉCHÉNYI ÁGOST Imre király. Svájc, é. n., Duna könyvkiadó vállalat. 133 p.1 sztl. lev. Dedikált. Fűzve, kiadói papírborítóban.
467 |
SZÉCHENYI ZSIGMOND Csui! I-II. 3. javított és bővített kiadás. Afrikai vadásznapló 1928. okt.-1929. ápr. Bp., 1944, Szerző kiadása. 259 p. 225 p., 1 sztl. lev. Kiadói ragasztott gerincű félvászon kötésben. |
468 |
SZÉKELY ANDRÁS Spanyol festészet. [Bp., 1972], Corvina. 41 p., 2 sztl. lev., 48 kép melléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
469 |
SZÉKELYI NYIRY LÁSZLÓ Hogyan dolgoznak a kémek? [Bp.], é. n., Pantheon kiadás. 216 p., 4 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben.
1600 |
470 |
Szent halmok. Szerk.: Nogáll János. Pest, 1863, Első magyar egyesületi könyvnyomda. 282 p., 3 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben. |
471 |
Szentek élete I-II. Szerk.: Meszlényi Gyula. Szatmárnémeti, 1905, Pázmány sajtó püspöki nyomdában. 565 p., 2 sztl. lev., 3 színnyomat. 553 p., 4 sztl. lev., 5 színnyomat. Fűzve, kiadói papírborítóban, az első kötet gerince szakadozott. |
3600 |
472 |
SZENTIMREI JENŐ Ferenc tekintetes úr. Kölcsey Ferenc életregénye. [Bp.], é. n., Athenaeum kiadó. 336 p. Kiadói vászonkötésben. |
473 |
SZENT-IVÁNYI DOMONKOS A Propaganda Vázlata. Diplomáciai Előkészítő Tanfolyam az 1941/42. tanévben. Bp., 1942, Kézirat. 53 p. Amatőr félvászon kötésben. |
474 |
SZENTKIRÁLYI ZOLTÁN-DÉTSHY MIHÁLY Az építészet rövid története I-II. Bp., 1986, Műszaki könyvkiadó. 249 p., 1 sztl. lev. 455 p. Kiadói kötésben.
475 |
Szép versek 1965. Bp., 1966, Magvető könyvkiadó. 400 p., 2 sztl. lev., 28 kép melléklet. Öt költő dedikációjával.(Váci, Garai, Bihari, Csoóri, Somlyó). Kiadói kötésben, papír védőborítóban. |
476 |
SZEPESI GYÖRGY-TABÁK ENDRE Chiléből jelentjük. Beszámoló a VII. labdarúgó-világbajnokságról. Bp., 1962, Sport. 282 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
477 |
SZERB ANTAL Gondolatok a könyvtárban. Bp., [1981], Magvető. 777 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban.
478 |
SZILVÁSI FERENC Határőr hősök nyomában. Bp., 1987, BM Határőrség Politikai Csoportfőnökség. 363 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
479 |
SZOMORY DEZSŐ Takáts Alice. Bp., é. n., Athenaeum kiadó. 83 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
480 |
SZTANISZLAVSZKIJ, K. SZ. Egy színész felkészül. [Bp., é. n., Athenaeum. 307 p. Kiadói félvászon kötésben, könyvtári pecsétekkel.
481 |
SZUHAY BALÁZS Kiadom magam. Bp., 1987, Szerző kiadása. 396 p., 2 sztl. lev. Dedikált. Fűzve, kiadói papírborítóban.
482 |
SZŰCS LAJOS Kedvelt kaktuszok, pozsgások. Bp., 1984, Gondolat. 334 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
483 |
SZŰCS SÁNDOR A régi sárrét világa. Bp., [1992], Fekete Sas kiadó. 202 p., 3 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban.
484 |
SZŰR SZABÓ JÓZSEF Karikatúrái. Bp., 1964, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. 8 p., 66 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban.
485 |
SZVIEZSÉNYI ZOLTÁN Budapest a kétezer éves fürdőváros. [Bp.], 1963, Minerva. 71 p. Kiadói kötésben.
1400 |
486 |
SZVORÉNYI JÓZSEF Ékesszólástan. 2. javított kiadás. Vezérletül a remekírók fejtegetése s a szép-írásművek kidolgozásában. Egerben, 1853, k. n. 189 p. Amatőr félvászon kötésben. |
487 |
TABÁK ENDRE A zöld gyepen. Játékvezetők és labdarúgók könyve. [Bp.], 1959, Sport Lap- és Könyvkiadó. 368 p. Kiadói félvászon kötésben. |
488 |
TABARANT A. Pissaro. Ford.: Wildner Ödön. Bp., é. n., Révai Testvérek Irodalmi Intézet. 79 p., 40 kép melléklet. Kiadói vászonkötésben. |
489 |
TABÉRY GÉZA A Frimont palota. Bp., [1941], Singer és Wolfner. 349 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban.
490 |
TABI LÁSZLÓ A pandur, meg a rabló. [Bp., é. n.], Literária Kiadóvállalat Kft. 64 p. Tűzve, kiadói papírborítóban.
1600 |
491 |
TABI LÁSZLÓ Rudi a kísértet. [Bp., 1941, Literária kiadóvállalat. 32 p. Tűzve, kiadói papírborítóban.
1600 |
492 |
TABI LÁSZLÓ Semmibaj, kihalunk! Bp., 1939, Hungária Rt. 31 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
1600 |
493 |
TÁBORI KORNÉL Bűn és szerelem. Budapesti erkölcsrajz egy nyugalmazott detektív följegyzései után. Bp., 1910, [Haladás könyvnyomda]. 262 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
494 |
TAGORE, RABINDRANATH Sadhana. Der weg zur vollendung. München, [1921], Kurt Wolff Verlag. 221 p., 1 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben. |
495 |
TANNER JÓZSEF Egerszalók. A szolgaságtól a szabadságig. [Bp.], 1961, Gondolat kiadó. 362 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
496 |
TÁPAY-SZABÓ LÁSZLÓ Az emberiség története. [Bp.], é. n., Pesti Napló Rt. 403 p. Kiadói kopottas vászonkötésben.
497 |
TARJÁN RÓBERT DR. Diétás szakácskönyv. [Bp], 1957, Kossuth könyvkiadó. 335 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
498 |
TARJÁN TAMÁS Bessenyei Ferenc. [Bp.], é. n., Magyar Filmtudományi Intézet és Filmarchívum és Népművelődési Propaganda Iroda. 99 p. Dedikált. Fűzve, kiadói papírborítóban.
499 |
Te vagy a tanú! Ukrajnától Auschwitzig, Szerk.: Pór Dezső és Zsadányi Oszkár. [Bp.], é. n., Kossuth Irodalmi és Könyvkiadóvállalat. 482 p. 2 sztl. lev. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
500 |
TELEPY KATALIN Tájképek a Magyar Nemzeti Galériában. Bp., 1973, Corvina. 28 p., 2 sztl. lev., 36 kép melléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.