Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
1 | ADY ENDRE A menekülő élet. Második kiadás. Bp., 1919. Pallas. 141 p., 1 sztl.lev. Amatőr vászonkötésben. |
2 | AGOSTINI, ALBERTO Tíz esztendő a Tűzföldön. /A Magy. Földr. Társ. Könyvtára/. Bp., é. n. Lampel R. 250 p., 3 térképpel. Kiadói aranyozott, kissé kopott vászonkötésben. |
3 | ALBARRAN P. - DE NEXON Notre methode de Bridge. Edition revue et corrigée. Paris, 1945. Bernard Grasset. 229 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
4 | ALCSUTI KATALIN Régi magyar ékszerek. Bp., 1940. Officina. 29 p., 28 tábla. Kiadói ill. kartonkötésben. |
5 | ALFÖLDI ANDRÁS Magyarország népei és a római birodalom. /Kincsestár 42./. Bp., 1934. Magyar Szemle. 76 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
6 | ALMÁSI TIBOR - KÁROLYI S. MIHÁLY Gyárfás Jenő. 1857-1925. 20 képpel. Bukarest, 1979. Victoria Ungureanu. 97 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
7 | American Heritage 1965 The Magazine of History. Régi autók rajzaival 14 oldalon! New York, 1965. A. H. Publishing Co. 111 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
8 | ANDRÁSSY GYULA, GRÓF A magyarság és németség érdekszolidaritása. Bp., 1916. Franklin. 82 p. Kiadói (?) félvászon kötésben. |
9 | ANDRÁSSY GYULA, GRÓF A világháború problémái. Bp., 1916. " Élet" . 332 p. Kiadói vászonkötésben. |
10 | APOR PÉTER Metamorphosis Transylvaniae. Azaz Erdélynek változása (1736). Bp., 1972. Magyar Helikon. 115 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
11 | ÁPRILY LAJOS A láthatatlan írás. Kolozsvár, é. n. Erd. Szépmíves Céh. 270 p., 2 sztl.lev. Kiadói festett vászonkötésben. |
12 | Aquincum Az ásatások és a múzeum rövid vezetője. Bp., 1943. Aquincumi Múzeum. Hajtogatott. Papírborítóban. |
13 | ARISTOPHANES Lysistrate. Ford.: Arany János. Bp., 1943. Officina. 92 p. Hozzátartozik: Schuman: Pillangók és karnevál. zenei írásaiból. Bp., 1943. Officina. 108 p. Mindkettő kiadói kartonkötésben. |
14 | Árnyékrajzolatok Rajzolta: Kazinczy Ferenc maga kezével. 1784-1814. Kassa-Regmetz-Szinma-Brünn-Széphalom. Bp., 1928. Kir. Magy. Egy. Ny. 156 p. Amatőr félvászon kötésben, gerincén aranyozott felirattal. |
15 | Árpád-kori magyar történet bizánci forrásai /Az/ Összegyűjtötte, fordította: Moravcsik Gyula. Bp., 1988. Akadémiai. 363 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
16 | ASZTALOS ISTVÁN Író a hadakútján. Krónika. Ritka! Kolozsvár, (1945.) Minerva. 134 p. Fűzve, kiadói viseltes papírborítóban, fedélen fölül kis hiánnyal. |
17 | Az Est hármaskönyve 1932. Bp., 1932. Est Lapkiadó. 494 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
18 | Az Iparművészeti Múzeum és a Hopp Ferenc Keletázsiai Művészeti Múzeum évkönyve VIII. 1965. Megjelent: 1020 pld.! Bp., 1965. Múzeumi Ismeretterjesztő Központ. 178 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
19 | B. SUPKA MAGDOLNA Aba-Novák Vilmos. 84 képpel. Bp., 1970. Corvina. 108 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
20 | BALASSA ZOLTÁN Pilóta a viharban. Gróf Esterházy János és kora. Képekkel. Bp., 1994. Magyar Honvédség. 126 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
21 | BÁLINT SÁNDOR Szeged városa. Bp., 1959. Képzőművészeti. 171 p., 1 térkép (szakadt). Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
22 | BALLA ANTAL A legújabb kor gazdaságtörténete. Szép példány! Bp., é. n. Kir. Magy. Egy. Ny. 315 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban, eredeti kartondobozában. |
23 | BALUGYÁNSZKY ANDRÁS Egyházi történetirat. Eperjesen, 1846. Redlitz Mihály. 464 p. Gerincén javított, pótolt korabeli vászonkötésben. |
24 | BÁNFFY MIKLÓS GRÓF Reggeltől estig. Regény. Kolozsvár, é. n. Erd. Szépmíves Céh. 237 p. Kiadói vászonkötésben. |
25 | BARABÁS ÁBEL Harci szonettek és egyéb háborús költemények. Bp., 1915. Franklin. 93 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
26 | BÁRÁNY GERŐ Útközben. (Gondolat töredékek). Bp., é. n. Kir. Magy. Egy. Ny. 71 p. Amatőr kopottas félvászon kötésben, eredeti borítófedelek bekötve. |
27 | BARÁTOSI JÓZSEF Szeretem a természetet. Bp., 1943. Betlen Gábor. 92 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
28 | BÁRSONY ISTVÁN Lármás vizek. Válogatta és az életrajzot írta Szepesi Attila. Bp., 1986. Móra. 123 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
29 | BÁRTFAI SZABÓ LÁSZLÓ Az utolsó emberig. Egy csapatparancsnok visszaemlékezései a Don menti harcokra. Bp., 1988. Szerző. 350 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
30 | BARTÓK LAJOS Kárpáti emlékek. Költemények. Spányi Béla eredeti rajzaival. Bp., 1885. Franklin. 95 p., 1 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben. |
31 | BECK KÁROLY Jadviga. Költemény tizenegy énekben. Ford.: Bálinth Gyula. (Varsó eleste után egy évvel). Ritka! Pest, 1863. Hartleben és társai. 66 p. Amatőr kartonkötésben, eredeti borító bekötve. |
32 | BECSEK GÁBOR Tájak, ízek, örömök. Ritka! Sibin, 1985. Transilvania. 216 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
33 | Békaegérharcz. Írta: Homér. Általöltöztette a Blumauer módja szerént: Csokonai Vitéz Mihály. (1791) /Olcsó Könyvtár 300. sz./. Bp., 1913. Franklin Társulat. 47 p. Fűzve, papírborítóban. |
34 | BEKE IMRE (SZERK.) Magyar szivárvány. Híres költőink, gondolkodóink magyarságtudatot erősítő antológiája. Szekszárd, 1992. Amerikai Magyar Szövetség. 233 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
35 | BENCZÉDI SÁNDOR Kisszobrok. Marosvásárhely, 1959. Áll. Irod. és Műv. Kiadó. 115 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
36 | BENCZÉS TIBOR Üzen a múlt. Mesék, legendák. Bp, 1942. Szerző. 206 p. Kiadói félvászon kötésben. |
37 | BENCZÚR BÉLA A művészi ipar és decoratív művészetek stíltana. Képzőművészek, rajztanárok, műiparosok részére, technikai, ipariskolai, valamint magánhasználatra. Bp., 1897. Eggenberger. 343 p. Amatőr félvászon kötésben. |
38 | BENEDEK ISTVÁN GÁBOR - VÁMOS GYÖRGY Tépd le a sárga csillagot. Interjúk az 1944-es budapesti zsidó ellenállásról. Bp., 1990. Pallas Lap és Könyvkiadó. 240 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
39 | BENKŐ ELEK Az aradi vár története. Bp., 1998. Zrínyi. 173 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
40 | BERGHOLT, ERNEST Auction bridge. Laws and principles art and practice. London, 1929. George Routledge and Sons. 360 p. Kiadói festett, feliratos vászonkötésben. |
41 | BERTÉNYI IVÁN Kis magyar címertan. /Gondolat Zsebkönyvek/. Bp., 1983. Gondolat. 128 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
42 | BETHLEN MIKLÓS Önéletírása. (Szemelvények). Válogatta: Kenyeres Imre. Bp., 1942. Officina. 71 p., 1 sztl.lev. Hozzátartozik: Arany Legenda (Legenda Aurea). Válogatta: W. Petrolay Margit. Bp., 1942. Officina. 61 p. Mindkettő kiadói kartonkötésben. |
43 | Betyárlegendák. Az alföldi rablóvilág történetei. Első könyv. Reprint. Megjelent: 1000 pld.-ban! H. n., 1988. Somogyi Könyvtár. 168 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
44 | BEZERÉDY AMÁLIA Flóri könyve. Bp., 1986. Lovas Henrik. 107 p., 16 p., 7 sztl.lev. (reprint). Kiadói félvászon kötésben. |
45 | BIRÓ JÓZSEF A modern grafológia. Második, bővített és átdolgozott kiadás. 266 ábrával. Bp., (1935.) Pantheon. 264 p. Amatőr vászonkötésben. |
46 | BÍRÓ JÓZSEF A modern grafológia. Dedikált! Bp., é. n. Pantheon. 279 p. Amatőr félvászon kötésben. |
47 | BÍRÓ LAJOS Hat év Új-Guineában. Válogatott írások. /A magyar néprajz klasszikusai/. Bp., 1987. Gondolat. 355 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
48 | BOGDÁN ISTVÁN Régi magyar históriák. Bp., 1980. Magvető. 206 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
49 | BOGNÁR ANTAL Álmok a halálban. Történelmi álregény. Dedikált! Noviszad, 1986. Fórum. 338 p. Fűzve, ill. papírborítóban. |
50 | BOGNÁR ELEK A szónoklás és előadás művészete. Márton Lajos rajzaival. Bp., 1940. Szerző. 198 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
51 | BOKOR IMRE Vörös vírus. Bp., 1996. v. Bánkuty E. Géza. 184 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
52 | BOLDIRJEV B. G. Pénzügyek az európai népi demokráciákban. Szerk.: Bácskai Tamás. A szerk. dedikációjával! Bp., 1952. Pénzügyminisztériumi Könyv és Lapkiadó Vállalat. 175 p. Kiadói félvászon kötésben. |
53 | BONFINI Mátyás király. Ford.: Geréb László. Bp., 1943. Officina. 111 p. Kiadói kartonkötésben. |
54 | BONTEMPELLI, M. Az ezüst kakas " 522" . Ford.: Révay József. Bp., é. n. Franklin. 208 p. Kiadói félvászon kötésben. |
55 | BOTOS JÁNOS A Bizományi Kereskedőház és Záloghitel Rt. és jogelődei története. (1773-1993). Számozott: 2000/328. sz. Bp., 1993. BÁV. 174 p. Kiadói aranyozott bársonykötésben. |
56 | BOZSÓKY PÁL GERŐ Keresztes hadjáratok. Szeged, 1996. Agapé. 343 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
57 | BOZSÓKY PÁL JENŐ A jeruzsálemi latin királyság. Rövid tündöklése és hosszú haldoklása. Szeged, 2004. Agapé. 294 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
58 | BÖLÖNY JÓZSEF Magyarország kormányai. 1848-1975. Bp., 1978. Akadémiai. 328 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
59 | BRANKOVICS GYÖRGY Az 1848/49-iki szabadságharcz története. Bp., 1906. Franklin. 416 p. Amatőr félbőr kötésben, lapok egy része javított, foltos. |
60 | BRIBER JÓZSEF Sopronhorpács krónikája. Sopronhorpács, 1994. Szerző. 285 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
61 | Bridge scorer. With Sketches by H. M. Bateman. Made in Great Britain. Kiadói ill. papírborítóban. |
62 | BRILOT, JOSEPH Harc a repülőért. Ford.: Csontos Gyula és Pintér Sándor. Bp., 1942. Korda. 104 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. (Pál György) papírborítóban. |
63 | BRÓDY SÁNDOR A szerelem élettana. Studiumok. Ritka! Wien, 1922. Pegazus. 187 p. Kiadói (?) vászonkötésben. |
64 | BUCHER KATALIN Az igazi cigánykártya. Bp., 2002. Bioenergetic Kft. 155 p., 4 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
65 | Budai hegyek. Szerk.: Dr. Vigyázó János és Dr. Strömpl Gábor. Bp., 1934. Turistaság és Alpinizmus. 1 térkép, 135 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
66 | Budapest épületeit, tereit ábrázoló kártya-sorozat az 50-es évek végéről. Retro. 40 db. |
67 | A budapesti közúti vasút 100 éve. Képekkel. Bp., 1966. Közdok. 231 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
68 | BUZA LÁSZLÓ A Szocialista Szovjet Köztársaságok Uniója mint összetett állam. Különlenyomat. Kolozsvár, 1944. Erdélyi Múzeum Egyesület. 18 p. Tűzve, kötés nélkül. |
69 | BUZÁDY TIBOR Magyar kutyák. Bp., 2001. Nóra. 167 p., 3 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
70 | CHAMISSO, ADALBERT VON Schlemihl Péter csodálatos története. Ford.: Bálint Lajos. Zádor István nyolc eredeti kőrajzával. Megjelent: 1000 pld.-ban. Bp., 1921. Genius. 123 p. Kiadói aranyozott félvászon kötésben (Gottermayer Műintézet). |
71 | CHANCE, PETER Tom Winslow bűne. Bűnügyi regény. Ford.: Tábori Pál. /Milliók Könyve 221. sz./. Bp., é. n. Singer és Wolfner. 127 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
72 | CHERBULIEZ VIKTOR Művészet és természet. Ford.: Geőcze Sarolta. Bp., 1893. MTA. 243 p. Kiadói vászonkötésben. |
73 | CHICK CARTER Az iszapvölgyek kincse. Bp., é. n. Turul. 24 p. Tűzve, fénymásolt papírborítóval, hátsó borító hiányzik. |
74 | CHOLNOKY JENŐ Erdőn, mezőn, sivatagon át. /Milliók Könyve 5. sz./. Bp., 1933. Singer és Wolfner. 107 p., 9 sztl.lev. (Diákélet). Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
75 | CHOVÁN KÁLMÁN A zongorajáték módszertana (methodika) mint nevelési eszköz. Függelékül: Zene-műszótárral. Bp., 1905. Rozsnyai Károly. VIII p., 211 p. Amatőr vászonkötésben, gerince javított. |
76 | Columbus útinaplója. Ford.: Szerb Antal. Bp., 1941. Officina. 62 p. Kiadói kartonkötésben. |
77 | COOLEN, ANTON A jó gyilkos. Ford.: Madelon Lulops. Bp., (1942.) Athenaeum. 219 p. Kiadói félvászon kötésben. |
78 | CORVINA-MŰTEREM. EGRI MÁRIA Sváby Lajos. Bp., 1987. Corvina. 56 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
79 | CORVINA-MŰTEREM. FRANK JÁNOS Román György. Bp., 1982. Corvina. 67 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
80 | CORVINA-MŰTEREM. RÓZSA GYULA Kokas Ignác. Bp., 1978. Corvina. 71 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
81 | COURTHS-MAHLER Csitt szívem, csitt! I-II. kötet. Ford.: Pintér Mária. /Milliók Könyve 328-329./. Bp., 1934. Singer és Wolfner. 122 p., 120 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, megkímélt állapotban. (2 db). |
82 | CULBERTSONS How to lead and play. Ely Culbertsons own self-instructor. London, é. n. Faber and Faber Ltd. 64 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
83 | CZUCZOR GERGELY Paprikás versek. A magyar nép épülésére. Bp., 1896. Szent István Társulat. 32 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
84 | Czuczor költeményei. Lyrai költemények (1887). Népies költeményei (1877). Hőskölteményei és meséi (1886.). Bp., 1877-1887. Franklin. 180 p., 111 p., 179 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
85 | CSAPÓ GYÖRGY " Naplemente előtt" . Hogyan gondoskodott a szocialista társadalom a nyugdíjasokról. Riportkönyv. Bp., 1961. Kossuth. 143 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
86 | CSÁSZÁR ELEMÉR A magyar hím-mondák kérdésének mai állása. Bp., 1925. Pallas. 31 p. Tűzve, kiadói papírborítóban, címlapon alul kis hiánnyal. |
87 | CSÁSZÁR GÉZA Az idegen. Fantasztikus regény. Az 1937-es pécsi kiadása hasonmása, készült 10 pld.-ban. H. n., é. n. K. n. 133 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
88 | Csehszlovákia története. Feldolgozta: Nosz Gyula. Bp., 1932. Globus. 156 p. Fűzve, kiadói, kissé viseltes papírborítóban. |
89 | CSENKI IMRE ÉS SÁNDOR Cigány népballadák és keservesek. Bp., 1980. Európa. 136 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
90 | CSENKI SÁNDOR A cigány meg a sárkány. Püspökladányi cigány mesék. /Népek meséi/. Bp., 1974. Európa. 329 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
91 | CSENKI SÁNDOR Cigány népmesék. Püspökladány, 1972. Tanács VB. 171 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
92 | CSERHÁT JÓZSEF A balsai föld. A mű a szabadságharc 100.-ik évfordulójára készült és a földosztás nehézségeit és szépségeit írja le. József Attila díjjal ismerték el, majd betiltották! Ritka! Bp., 1948. Ráth nyomda. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
93 | CSER-PALKOVITS ISTVÁN A bécsi Szent István-dóm és magyar emlékei. Bécs, 1984. Szent István Egyesület. 80 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
94 | CSONKA JÁNOS IFJ. - CSONKA BÉLA A Csonka Gépgyár önéletrajza. Bp., 1996. Szentimrevárosi Egyesület. 110 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
95 | CSONKARÉTI KÁROLY DR. - BENCZÚR LÁSZLÓ Haditengerészek és folyamőrök a Dunán. Ritka! Bp., é. n. Zrínyi Kiadó. 291 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
96 | CSOÓRI SÁNDOR A látogató emlékei. Dedikált! Bp., 1977. Magvető. 122 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. Borító alul és néhány lap vízfoltok nyomával. |
97 | DÁVID LÁSZLÓ A középkori Udvarhelyszék művészeti emlékei. Bukarest, 1981. Kriterion. 396 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
98 | DETRE LÁSZLÓ Üzenetek a világűrből. Kozmikus halászok a Földön. Bp., 1939. Kir. Magy. Egy. Ny. 279 p. Kiadói vászonkötésben, kissé viseltes, ill. papír védőborítóban, kartontokban. |
99 | DÉVÉNYI IVÁN Tihanyi. /A művészet kiskönyvtára 29./. 52 képpel. Bp., 1968. Corvina. 31 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
100 | DEZSÉNYI B. - NEMES GY. A Magyar Sajtó 250 éve. I. kötet. Bp., 1954. Művelt Nép. 287 p. Kiadói félvászon kötésben. |
101 | DOBLHOFER, ERNST Jelek és csodák. Letűnt írások és nyelvek megfejtése. Ford.: Borzsák István. Bp., 1962. Gondolat. 371 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
102 | DOBOS ILONA Paraszti szájhagyomány, városi szóbeliség. Bp., 1986. Gondolat. 292 p. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. |
103 | DOMBRÁDY-TÓTH SÁNDOR A magyar királyi honvédség. 1919-1945. Bp., 1987. Zrínyi Katonai Kiadó. 461 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
104 | DOMOKOS PÁL PÉTER A moldvai magyarság. Bp., 1987. Magvető. 605 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
105 | DORNING - VARGA A büntetőjog tankönyve. Bp., 1942. M. Kir. Rendőrség. 361 p. Amatőr félvászon kötésben. |
106 | DOSTOJEVSKI A Főinquizitor. Ford.: Sima Elemér. Ritka ponyvakiadás! Wien, 1922. Verlag Julius Fischer. 49 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
107 | DROZDY GYŐZŐ Aurora Boreális. Államregény - de nem utópia. A szerző hosszú dedikációjával! Bp., 1937. Nova. 368 p. Kiadói aranyozott, festett vászonkötésben. |
108 | Egészségi ismeretek. Szerk.: Dr. Scholtz Kornél. Bp., 1928. Pest-Pilis-Solt-Kiskun vmegye közönsége. 240 p. Kiadói festett vászonkötésben. |
109 | ELEK GYULA Tanító és tanítvány. Képek az iskolai nevelés köréből. Kolozsvár, 1914. Szerző. 195 p. Amatőr félvászon kötésben. |
110 | Eminescu válogatott versei. Kétnyelvű kiadás. Bp., 1950. Révai Könyvkiadó Nemzeti Vállalat. 249 p., 1 tábla. Kiadói félvászon kötésben, javított papír védőborítóban. |
111 | ENDRŐDI SÁNDOR A kivándorlók. Vagy Burján Pál tanulságos története. 2 szép képpel. /Jó könyvek a magyar nép számára/. Bp., é. n. Révai Testvérek. 23 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
112 | ENTZ GÉZA A Farkas-utcai templom. Képekkel. Különlenyomat. Kolozsvár, 1948. Református Egyház. 50 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
113 | Epiktétos kézikönyvecskéje vagyis a sztoikus bölcs breviáriuma. Második kiadás. Ford.: Sárosi Gyula. /Kétnyelvű Klasszikusok/. Bp., 1943. Officina. 70 p., 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
114 | ERDÉLYI ISTVÁN Avar művészet. Készült: 1150 pld.-ban! 60 képpel. Bp., 1966. Corvina. 61 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
115 | ERDÉLYI ISTVÁN Az avarság és kelet, a régészeti források tükrében. 98 képpel. Bp., 1982. Akadémiai. 253 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
116 | AZ Erdélyi Múzeum Egyesület kiadványai I-II. Füzet. I. Füzet: Felolvasások és előadások. II. Füzet: Hammurabi törvényei. Szerk.: Bochkor Mihály. Kolozsvár, 1911. Ajtai K. Albert. 173 p., 88 p. Amatőr kartonkötésben. |
117 | ERNYEI FRIGYES A rádió ábécéje. (Detektoros készülékek építése). Bp., 1929. Tolnai. 128 p. Kiadói kopottas félvászon kötésben. |
118 | AZ Est hármaskönyve. 1930. III. A gyermek könyve. A Hóember Karácsonyi Ajándéka. Bortnyik Sándor rajzaival. Bp., 1930. Az Est. 191 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
119 | Fagyöngy. 1937 karácsony. Számozott: 9877. sz. Bp., 1937. Révai ny. 132 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. posztó (halina) kötésben. |
120 | Farcády Jenő levelei Szabó Dezsőhöz. Intimitások Szabó Dezső életéből, az " Elsodort falu" kritikája. 10 irodalmi levél. Írta: Szabó Jenő. Kézdivásárhely, 1925-26. Kolozsvár, 1944. Dávid Iván. 116 p. Fűzve, kiadói, kissé viseltes papírborítóban. |
121 | FARKAS-WOLFNER PÁL DR. A szocializmus története és tanításai. Bp., 1906. Athenaeum. 172 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
122 | Fehér Könyv. II. kiadás. A magyar köztársaság és demokrácia elleni összeesküvés okmányai. Bp., 1947. július Szikra. 128 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
123 | FÉJA GÉZA Dózsa György. Történelmi tanulmány. Bp., 1939. Mefhosz Könyvkiadó. 243 p., 5 sztl.lev. Kiadói aranyozott, feliratos vászonkötésben, megkímélt állapotban. |
124 | Fejezetek Szentes forradalmi múltjából. Szerk.: Dr. Gaál Endre. Képekkel. Szentes, 1984. Városi Tanács VB. 279 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
125 | FEKETE ISTVÁN Ballagó Idő. Életrajzi regény. Bp., 1970. Móra. 452 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
126 | Felhőlovagok. A magyar repülőtisztképzés félévszázados története 1949-1999. Képekkel. Bp., 1999. Honvéd. 79 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
127 | FELLNER FRIGYES Csonka-Magyarország nemzeti jövedelme. Ritka! Mellékletekkel. Bp., 1930. MTA. 107 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Felvágatlan! |
128 | FÉNYES LÁSZLÓ A társadalom és a nemi kérdés. Bp., 1907. " Molnárok Lapja" . 112 p. Amatőr félvászon kötésben. |
129 | FÉNYES SAMU Jüdels erste Wandlung. Aus dem Ungarischen: J. Krauss. (A szerző névbeírásával). Wien, (1926.) Halm und Goldmann. 142 p. Kiadói festett, feliratos vászonkötésben. |
130 | Fenyves világatlasz. Bp., é. n. Fenyves Áruház. 31 p. Tűzve, kiadói kopottas, ill. papírborítóban. |
131 | A Ferencváros története. Szerk.: Xántus Zoltán. Bp., 1959. MSzMP IX. ker. Bizottsága. 195 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
132 | FLÓRIÁN TIBOR A legjobb magyar támadó játszmák. Sakk-könyv! Bp., 1970. Sport. 132 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
133 | FOLYÓIRAT! A Cél. Fajvédelmi folyóirat. Felelős szerk.: Méhely Lajos. 1926-30-31. 7 db különböző szám. Bp., 1926-30-31. Szemere Céllövő Társaság. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
134 | FOLYÓIRAT! Erdélyi Helikon. Szerk.: Kós Károly. 1936. Január IX. évf. 1. szám. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
135 | FOLYÓIRAT! Füles. I. évf. 11. sz. (József A.), I. évf. 43. sz. (Ady E.). Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. (2 db). |
136 | FOLYÓIRAT! Híd. Főszerkesztő: Csanády György. Bp., 1928. 2. és 3-4. szám (2 db). Fűzve, kiadói papírborítóban. |
137 | FOLYÓIRAT! Kath Iskolai Lap. 1849. 3., 9., 16., 18., 19., 20., 21., 22., 23., 24. sz. Fűzve, papírborítóban. (10 db). |
138 | FOLYÓIRAT! Katholikus Néplap. Szerk.: Zalka János. Bp., 1849. 8., 11., 15., 17., 18., 19., 20., 21., 22. sz. Fűzve, papírborítóban. (9 db). |
139 | FOLYÓIRAT! Katholikus Néplap. Felelős szerk.: Szabó Imre. Bp., 1848. 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20. sz. Fűzve, papírborítóban. (9 db). |
140 | FOLYÓIRAT! Kisebbségvédelem. A Kir. Magy. Pázmány Péter Tudományegyetem Kisebbségjogi Intézetének folyóirata. Szerk.: Elekes Dezső dr. Bp., 1940. 5-6. szám, 1942. 3-4. szám, 1944. 1-3. szám. Fűzve, kiadói papírborítóban. (3 db). |
141 | FOLYÓIRAT! Mabi Tudósító. Egészségvédelmi Ismeretterjesztő Havi Folyóirat. Felelős szerk.: Dr. Keleti József. Bp., 1942. 3., 4., 5., 7., 8., 9., 10. számok. 1943. 1., 2., 3., 4., 5. számok. Tűzve, kiadói papírborítóban. (12 db). |
142 | FOLYÓIRAT! Magyar Csillag. Szerk.: Illyés Gyula. 1943. III. évf. 6. és 8. szám. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
143 | FOLYÓIRAT! Magyar Szó. 1969. július 21. Hétfő (Lábnyomok a Holdon). Novi-Sad - Fórum nyomda. 4 p. |
144 | FOLYÓIRAT! Művészet. Szerk.: Lyka Károly. 1916. Tavaszi és Téli szám. 1918. Tavaszi és Téli szám. Fűzve, kiadói papírborítóban. (4 db). |
145 | FOLYÓIRAT! Népszabadság. A Magyar Szocialista Munkáspárt Központi lapja. 1958. augusztus 1. - augusztus 31. Amatőr félvászon kötésben. |
146 | FOLYÓIRAT! Népszabadság. A Magyar Szocialista Munkáspárt Központi lapja. 1958. szeptember 2. - szeptember 30. Amatőr félvászon kötésben. |
147 | FOLYÓIRAT! Szép Szó. Szerk.: Fejtő Ferenc, Gáspár Zoltán, Ignotus Pál, Remenyik Zsigmond. József Attila kiadatlan versei-vel! 1938. május. 321 p. - 416 p.-ig. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
148 | FOLYÓIRAT! Színházi Élet. Illusztrált színházi, művészeti és mozi hetilap. Felelős szerk.: Incze Sándor. Bp., 1920/5. sz., 1917/50. sz., 1918/9., 14., 34., 35. számok, 1919/8., 11., 20., 23., 46., 49. sz. Fűzve, kiadói papírborítóban. (12 db). |
149 | FOLYÓIRAT! Színházi Élet. 1919/I. Nem kollacionált! . Amatőr vászonkötésben, közepes állapotban. |
150 | FOLYÓIRAT! Szövétnek. Ifjúsági Lap. Szerkesztette és kiadja: Rácz Kálmán. Negyedik évfolyam 1909-1910. Pápa, 1910. Főiskolai Könyvnyomda. IV p., 248 p. Korabeli kopottas félvászon kötésben. |
151 | FOLYÓIRAT! Természettudományi Közlöny. Szerk.: Szily Kálmán, Fodor József és Paszlovszky József. Tizennyolcadik kötet. Bp., 1886. Pesti Lloyd-Társulat. XII p., 536 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
152 | FOLYÓIRAT! Újhold. A fiatal írónemzedék Irodalmi és Kritikai folyóirata. Felelős szerkesztő: Lengyel Balázs. Bp., 1947. december II. évf. 4. szám. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
153 | FORELL, FRITZ VON Mölders und seine Männer. Rendkívül gazdag képanyaggal. A híres német vadász pilóta története. Berlin, 1941. Adler - Bücherei. 127 p. Fűzve, kiadói, kissé kopottas, ill. papírborítóban. |
154 | FOTOTÉKA József Attila. Négyszemközt az utókorral. József Attila fényképeinek ikonográfiája. Összeállította: Macht Ilona. Bp., 1980. Népművelési Prop. Iroda. 113 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
155 | FRAKNÓI VILMOS Egyháznagyok a magyar középkorból. Bp., 1915. " Élet" . 336 p. Amatőr félvászon kötésben. |
156 | FRANK ARNOLD DR. Izráel bizonyságtevői. Ford.: Csia Lajos. Bp., 1920. Magvető Könyvüzem. 35 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
157 | FRÖHLICH JÁNOS A négylaki ember. Magyar-amerikai detektív-regény. Bp., 1923. Kisfaludy ny. 160 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
158 | GAÁL ISTVÁN Ismerkedés a természettel. Maderspach Viola rajzaival. Bp., 1941. Kir. Magy. Egy. Ny. 93 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
159 | GAÁL MÓZES Egy magyar testőr ifjú. A kereszténység hőse. Bem hadsegéde. Bp., é. n. Stampfel. 43 p., 43 p., 33 p. Kiadói (?) kopottas vászonkötésben. |
160 | GÁL GYÖRGY SÁNDOR Hazám, hazám, te mindenem. Erkel Ferenc életregénye, Szőnyi Gyula rajzaival. Bp., 1957. Móra Ferenc Könyvkiadó. 402 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. (Balló Ede festménye) félvászon kötésben, szép állapotban. |
161 | Galaktika. Tudományos-fantasztikus antológia. Szerk.: Kuczka Péter. Bp., 1972. I. évfolyam 1. szám. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
162 | GÁRDOS MIKLÓS Nemzetvesztők. Magyar háborús bűnösök a Népbíróság előtt. Képekkel. Bp., 1971. Táncsics. 251 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
163 | GÁSPÁR SIMON ANTAL Az én szülőföldem, a bukovinai Istensegíts. Facsimile kiadás. Bp., 1986. Akadémiai Kiadó. 164 p. Kiadói vászonkötésben. |
164 | GÉFIN GYULA DR. A szombathelyi székesegyház. Szombathely, 1943. Martineum Rt. 166 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
165 | GENTHON ISTVÁN Ferenczy Károly. 171 képpel. Bp., 1978. Corvina. 78 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
166 | GENTHON ISTVÁN Magyarország művészeti emlékei. 2. átdolgozott kiadás. Gazdag képanyaggal! Bp., 1980. Corvina. 474 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
167 | GEOFFRE, FRANCOIS DE Hongrie, terre dechirée. (Je reviens de Budapest). A szerzőt a " Normandie-Nyemen" egykori pilótáját Budapesten érte az 1956-os forradalom, segített a politikai foglyok kiszabadításában, a szemtanú hiteles tudósítása ez a könyv. Dokumentumértékű fényképekkel! Paris, 1956. November Ed. Fleuve Noir. 222 p. Fűzve, kiadói ill., kissé viseltes papírborítóban. |
168 | GERŐ LÁSZLÓ A siklósi vár. Bp., 1958. Képzőművészeti Alap. 47 p. Hozzátartozik: Dercsényi - Gerő: A sárospataki Rákóczi-vár. /Műemlékeink/. Bp., 1963. Képzőművészeti Alap. 97 p. Mindkettő fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
169 | GERŐ LÁSZLÓ Történelmi városrészek. Bp., 1971. Műszaki. 237 p. Kiadói vászonkötésben, ill. viseltes papírborítóban. |
170 | GLASENAPP, HELMUTH VON Az öt világvallás. Bráhmanizmus, Buddhizmus, Kínai univerzizmus, Kereszténység, Iszlám. Bp., 1987. Gondolat. 523 p. Kiadói vászonkötésben, kissé viseltes papír védőborítóban. |
171 | GONDA BÉLA IFJ. Jó modor - jó társaság. II. kiadás. Az úri elegáns élet művészete. Bp., 1920. Szerző. 232 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
172 | GOZSDU ELEK Nemes rozsda. Válogatott elbeszélések. Bp., 1955. Szépirodalmi. 253 p. Kiadói félvászon kötésben, megkímélt állapotban. |
173 | GÖRGEY GUIDO Két Görgey. Bp., 2004. Helikon Kiadó Kft. 347 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
174 | GRAF ZOLTÁN Állatkedvencek tartása és gyógyítása. Bp., 1991. Mezőgazdasági Kiadó Kft. 173 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
175 | GRANASZTÓI PÁL Ember és látvány városépítészetünkben. Bp., 1972. Akadémiai Kiadó. 271 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
176 | GREGUSS GYULA Természettan. Középtanodák alsó osztályai számára. Fametszetekkel. Ritka! Pest, 1867. Osterlamm K. X p., 192 p. Címlap másolatban. Amatőr vászonkötésben, néhány lapon foltokkal, a végén néhány lap másolt. |
177 | GRIGULEVICS I. R. Az inkvizíció története. Ford.: Gerő Ernő. Képekkel. Bp., 1972. Kossuth. 310 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
178 | GROSICS GYULA Így láttam a kapuból. Képekkel. Dedikált! Bp., 1963. Sport. 223 p. Hozzátartozik: Szepesi György: Gól! Góóól! 2000 Gól! Képekkel. Dedikált! Bp., 1963. Sport. 236 p. Mindkét kötet kissé kopott, kiadói félvászon kötésben. (2 db). |
179 | GUOTH GY. ENDRE, DR. Sebészet. Állatorvosok és állatorvostanhallgatók számára. I. kötet: Sebészeti betegvizsgálat és általános sebészet. 86 képpel. Dedikált! Bp., 1944. Pátria. 295 p. Az eredeti borító felhasználásával készült amatőr félvászon kötésben. |
180 | A gyöngyösi csárda. Tizedik, átdolgozott kiadás. Szerk.: Dr. Zákonyi Ferenc. Keszthely, 1976. Ált. Fogyasztási Szöv. 138 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
181 | GYŐRFFY ISTVÁN Magyar falu - magyar ház. Ritka! Bp., 1943. Turul. 231 p. Amatőr vászonkötésben. |
182 | Gyulai Zoltán káderminősítési lapjai (1952-1954) 7 lapon. |
183 | Háborús nevelés. Beszédek és előadások. Közli: v. Dr. Boga Alajos. Kolozsvár, 1943. Lengyel Albert ny. 102 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
184 | Haditechnikai Kislexikon. Második, átdolgozott és bővített kiadás. Bp., 1976. Zrínyi Katonai Kiadó. 417 p. Kiadói festett, műanyag kötésben. |
185 | HALÁSZ ZOLTÁN Mesélő szakácskönyv. Bp., 1985. Minerva. 231 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
186 | Halhatatlan szerelem. Nagy költők és nagy festők művészetének tükrében. Szerk.: Dr. Mikes Lajos. Bp., 1930. Pesti Napló. 143 p. Kiadói festett, aranyozott, ill. (Falus Elek) vászonkötésben. |
187 | Halotti Beszédek. Néhai udvari cancellárius gróf Széki Teleki Sámuel ur ő excellentiája emlékezetének tiszteletére. tartott halotti beszédek. Kolozsváron, 1825. Ref. Koll. 295 p. A címlap és a két levél másolt. Amatőr vászonkötésben. |
188 | HEGYI ZOLTÁN Hangosfilm a Marson. (Lélekcsere egy marslakóval). Az 1937-es debreceni kiadás hasonmása, készült 10 pld.-ben! H. n., é. n. K. n. 96 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
189 | HEINZE, HANS-JOACHIM Moszkvics. Ford.: Kaczvinszky Péter. /Hogyan tovább?/. Bp., 1984. Műszaki. 180 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
190 | HÉJJA JULIANNA ERIKA Könyv és olvasója Gyulán a XVIII. sz. első felétől 1848-ig. Bp., 2003. OSzK. 112 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
191 | HELD KÁROLY A rabszolgakereskedő. /Hellas Regénytár/. Bp., é. n. Hellas ny. 29 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
192 | HERCZEG FERENC Petőfi. Bp., 1944. Új Idők. 188 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, részben felvágatlan. |
193 | HEVESY IVÁN A magyar fotóművészet története. Bp., 1958. Bibliotheca. 244 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
194 | HEYE, ARTUR Nyugat peremén. Ford.: Vass Péter dr. 23 képpel. /Ismeretlen Világok/. Bp., é. n. Athenaeum. 239 p. Kiadói aranyozott, feliratos vászonkötésben. |
195 | HIDEGKUTI MIHÁLY A nyírbátori Minorita templom. Nyírbátor, 1941. Szegedi Új Nemzedék Lapvállalat Nyomása. 72 p., 7 tábla. Fűzve, kiadói, kissé viseltes, foltos papírborítóban. |
196 | HILTON, JAMES A Kék Hold völgye. I. kiadás! Ford.: Déry Tibor. Bp., é. n. Athenaeum. 263 p. Hozzátartozik: Tovatűnt Horizont (A Kék Holdvölgye). Képregény. Írta: Kiss Ferenc. Rajzolta: Gergely László. 24 p. Papírborítóban. Kiadói vászonkötésben. |
197 | HIRSCHFELD, ROBERT Hilfsbuch für den Unterricht in der nachbiblischen jüdischen Geschichte. Zweite verbesserte Auflage. Berlin, 1927. M. Poppelauer. 126 p. |
198 | HOFFMANN TAMÁS Néprajz és feudalizmus. Tanulmányok. Bp., 1975. Gondolat. 394 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
199 | HOFFMANNSTHAL, HUGO VON Balga és a halál. Somlyó Zoltán fordítása. /Modern Könyvtár 181. sz./. Bp., (1913.) Athenaeum. 32 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
200 | HORVÁTH ÁRPÁDNÉ Violaszín alkony. Versek. Dedikált! Nagyvárad, 1933. A Szigligeti Társaság kiadása. 75 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
201 | HORVÁTH BÉLA Kernstok Károly. Tatabánya, 1993. Megyei Önkormányzat. 48 p., XXIII tábla. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
202 | HORVÁTH KÁROLY A Zalavölgy település-földrajza. Különlenyomat. 4 ábrával. Bp., 1908. Fritz Ármin. 23 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
203 | HORVÁTH MÁRTON Lobogónk: Petőfi. - Irodalmi cikkek és tanulmányok -. Bp., 1950. Szikra. 259 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
204 | HORVÁTH ZOLTÁN Sopron város címerei. A történelmi események hátterében. Bp., 1991. Ikva. 106 p., VIII tábla. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
205 | HOWARD, L. O. A házi légy. Életmódja, fertőző betegségeket terjesztő szerepe és irtásának módja. Bp., 1917. Kir. Magy. Term. Tud. Társ. 232 p. Kiadói ill. (Gottermayer N.) vászonkötésben. |
206 | HRABAL, BOHUMIL Skizofrén evangélium. Pozsony, 1996. Kalligram. 437 p. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. |
207 | Hungarian Export Directory 1947. Under the Supervision of A. Molnár. Bp., 1947. Magyar Külkereskedelmi Útmutató. 472 p. Kiadói aranyozott félvászon kötésben. |
208 | HUNYADY SÁNDOR A fattyú. Bp., é. n. Athenaeum. 202 p. Kiadói vászonkötésben. |
209 | HUSZÁR JÁNOS Honvéd ejtőernyősök Pápán. 1935-1945. Képekkel gazdagon illusztrált mű. Pápa, 1999. Jókai Kör. 190 p. Hozzátartozik: Melléklet 16 oldalon. Fűzve, ill. tűzve, kiadói papírborítóban. |
210 | IGNÁCZ RÓZSA Anyanyelve magyar. Az ifjúság számára átdolgozott kiadás. Kolozsvári Sándor rajzaival. Bp., 1943. Dante. 190 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
211 | ILOSVAI HUGÓ Gyermekanekdoták. Kicsinyekről nagyoknak. Bp., 1903. Révai és Salamon. 124 p., 2 sztl.lev. Amatőr vászonkötésben, eredeti borító felhasználásával. |
212 | ILLYÉS BÁLINT Kossuth apánk és kora. 1802-1902. Költői dalokban. Bp., 1902. Szilágyi Béla. 84 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
213 | ILLYÉS GYULA A csodafurulyás juhász. Verses mesék és műfordítások. Ferenczy Béni rajzaival. Bp., 1954. Ifjúsági. 38 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
214 | IMRÉDI-MOLNÁR LÁSZLÓ DR. A térképolvasás és a tereptan elemei. Bp., 1941. Hornyánszky V. 159 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
215 | Iparosok Olvasótára X. I-X. füzet. Szerk.: Mártonfy Márton. Bp., (1904.) Lampel. Újrakezdődő számozással. Kiadói festett, ill. vászonkötésben. |
216 | Ismerd meg a világot! Összeállították: Bogsch László, Hahn Géza, Vermes Miklós, Vécsey Zoltán. /Tudósok a dolgozóknak/. Bp., é. n. Népszava, a Szakszervezeti Tanács Könyvkiadóvállalata. 237 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
217 | JACOBY, O. How to win at Canasta. New York, 1949. Doubleday and Company. 64 p. Kiadói ill. kartonkötésben, spirálfűzéssel. |
218 | JAKAB FERENC DR. Kutyapszichológia. Szekszárd, 2000. Szerző. 152 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
219 | JANKAI Szabadság és szerelem vadrózsái. Száz költemény. Arad, 1861. Szerző. 220 p. Korabeli kopott vászonkötésben. |
220 | JANKOVICH FERENC Elégia. Dedikált! Bp., é. n. Bolyai Akadémia. 100 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. (Szabó Vladimir) papírborítóban. |
221 | JANTSKY BÉLA Geológus kalapáccsal az ércek nyomában. Képekkel. Bp., 1960. Gondolat. 181 p. Kiadói félvászon kötésben, papír védőborítóban. |
222 | JÁVORKA - CSAPODY Kerti virágaink. Közép-európai dísznövények színes atlasza. Bp., 1962. Mezőgazdasági. 154 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
223 | JENEY LÁSZLÓ - KÁRPÁTI GYÖRGY Melbourne, Miami, Margitsziget. (Két olimpiai bajnok élményei). Képekkel. Bp., 1957. Sport Lap és Könyvkiadó Vállalat. 127 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
224 | Jézus Krisztus a történelemben. Lacordaire nyomán Zádori. Esztergomban, 1868. Horák Egyed. 44 p. Fűzve, kötés nélkül. |
225 | JORDÁKY LAJOS Werbőczy és Martinuzzi. Tanulmány. Kolozsvár, 1945. Móricz Zsigmond Kollégium. 24 p. Tűzve, kiadói ill. (László Gyula) papírborítóban. |
226 | JÓSIKA MIKLÓS A mi késik, nem múlik. Második kiadás. Bp., 1897. Franklin Társulat. 299 p. Amatőr félvászon kötésben. |
227 | Józsefvárosi Lexikon. Főszerk.: Rév Miklós. Bp., 1970. MSzMP VIII. ker. Bizottsága. 347 p. Kiadói festett, feliratos vászonkötésben. |
228 | Jugoszlávia története. Hiteles adatok alapján feldolgozta Vaska Géza. Bp., 1932. március hó. 104 p. Fűzve, kissé viseltes papírborítóban. |
229 | K. CSILLÉRY KLÁRA A magyar nép bútorai. 37 képpel. Bp., 1974. Corvina. 74 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
230 | KÁLDOR JÁNOS DR. A magyar zenetörténet kistükre. Bp., 1938. Rózsavölgyi és társa. 282 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
231 | KÁLLAY FERENCZ A pogány magyarok vallása. Pest, 1861. Lauffer és Stolp. 331 p. Amatőr félvászon kötésben. (a 288 p.-től fénymásolt). |
232 | KALOVITS ALAJOS Karcolatok az iskolai életből. Eger, é. n. " Népiskolai tanügy" . Kiadói kopott, gerincén hibás vászonkötésben. |
233 | Kapujanics átjáró. Kínai Csan-Buddhista példázatok. Jen-csao és Cun-csiang. Feljegyzések Lin-Csi-ről. (Lin-csi Lu). 1120. Ford.: Miklós Pál. /Prométheusz Könyvek/. Bp., 1987. Helikon Kiadó. 236 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
234 | KARDOS LAJOS Az állati emlékezet. Bp., 1988. Akadémia. 246 p. Kiadói fóliázott kartonkötésben. |
235 | KARINTHY FERENC Budapesti ősz. Az 1956-os események első irodalmi feldolgozása. Bp., 1982. Szépirodalmi Kiadó. 1 tábla (szerző), 205 p., 2 sztl.lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben, papír védőborítóban. |
236 | KÁROLYI MIHÁLY Egy egész világ ellen. Első kötet: Harcom a békéért. München, 1923. Verlag für Kulturpolitik. 498 p., IX p. Amatőr, viseltes félvászon kötésben, gerince javított. |
237 | KATONA FERENC DR. Az agy felfedezése. Bp., 1969. Gondolat. 412 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
238 | KAZINCZY FERENC - SZIRMAY ANTAL Az első magyar köztársasági forradalom. A magyar jacobinusok története. Bp., 1918. Herczka Árpád. 95 p. Fűzve, kiadói, kissé viseltes papírborítóban. |
239 | KECSKÉS PÁL A bölcselet története. Bp., 1981. Szent István Társulat. 549 p. Kiadói kartonkötésben. |
240 | KELEMEN PÁL Istenek csatatere. Ford.: F. Rétay Margit. Képekkel. /A Magy. Földr. Társ. Könyvtára/. Bp., é. n. Franklin. 168 p. Kiadói kopott félvászon kötésben. |
241 | KENDE SÁNDOR Egymásra ítélve. Regény. Bp., é. n. Magyar Téka. 204 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
242 | Képes Családi Kalendárium az 1928. évre. IX. évf. Dicsőszentmárton, 1927. Erzsébet Könyvnyomda Rt. 151 p., 12 sztl.lev. (hirdetések). Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
243 | KESZTHELYI SÁNDOR Magyarország napórái. A rögzített napórák katalógusa. Képekkel. Bp., 1998. Magyar Csillagászati Egyesület. 128 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
244 | KIRÁLY DEZSŐ Ez van. Kassovitz Félix rajzaival (Kasso). K. D. (Rex) (1896-1966) író, humorista, sportújságíró. 1945 - a Szabad Száj felelős szerkesztője volt, majd a Népszava " ez van" c. rovatát írta, szerkesztette. Bp., 1965. Athenaeum ny. (Kossuth k.). 252 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
245 | KISS LÁSZLÓ - P. MIKLÓS TAMÁS A Révfülöpi Fürdőegyesület 100 éve. Gazdag képanyaggal! Révfülöp, 1999. Polgármesteri Hivatal. 81 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
246 | KISS SÁNDOR Emlékeim Kiss János altábornagyról. Fényképekkel. Bp., 1979. Zrínyi Katonai Kiadó. 217 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
247 | A KISZ KB és a Magyar Úttörők Szövetsége Országos Tanácsa távbeszélő névsora. 1988. Március. Bizalmas! Bp., 1988. Üzemeltetési és Fenntartási Osztály. 18 p. Tűzve, papírborítóban. |
248 | A KISZ KB és a Magyar Úttörők Szövetsége Országos Tanácsa távbeszélő névsora. 1989. Április. Bizalmas! Bp., 1989. Üzemeltetési és Fenntartási Osztály. 15 p. Tűzve, papírborítóban. |
249 | KLEIN, EMIL Így kell bridzsezni. A felvevőjáték és ellenjáték iskolája. Ford.: Weisz Miklós. Bp., 1934. Légrády Testvérek. 69 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
250 | " Knebel Fényirda" Vasi fotográfusok emlékei. Kiáll. kat. Szombathely, 1989. Savaria Múzeum. Számozatlan. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
251 | KNER IZIDOR Eszmék. Gyoma, 1907. Kner Izidor. 95 p. Amatőr félvászon kötésben. |
252 | KNER IZIDOR Félévszázad mesgyéjén. 1882-1932. Gyoma, 1931. Kner Izidor. 1 tábla, 176 p. Kiadói kopottas félvászon kötésben. |
253 | KODOLÁNYI JÁNOS Baranyai utazás. II. kiadás. Bp., 1942. Magyar Élet. 110 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
254 | Komárom megye műemlékjegyzéke Bp., 1990. Orsz. Műemléki Felügyelőség. Számozatlan. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
255 | KOMÁROMY LÁSZLÓ DR. Az agyvelő boncolása. Második kiadás. Tájbonctani és technikai útmutató. Bp., 1969. Medicina. 124 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
256 | KOÓS JUDITH Horti Pál élete és művészete. 1865-1907. 58 képpel. Bp., 1982. Akadémiai. 79 p. Kiadói kartonkötésben. |
257 | KORODA PÁL A pörös jószág. Igaz történet. 2 szép képpel. /Jó könyvek a magyar nép számára/. Bp., é. n. Révai Testvérek Könyvkereskedése. 21 p. Tűzve, ill. papírborítóban. |
258 | KÓS KÁROLY Erdély. Kulturtörténeti vázlat. (Hasonmás kiadás). Bp., 1988. Szépirodalmi. 88 p., 60 tábla. Kiadói vászonkötésben. |
2100 | ||
259 | Kossuth Lajos életének képei. Szabad György tanulmányával. Szerk.: E. Csorba Csilla. 67 képpel. Bp., 1994. HG és Társa Kiadó. 27 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Nagyméretű képes album. |
260 | KOVÁCS GYÖRGY A Vörös szamár. Regény. Dedikált! Oradea, 1940. " Uj Erdélyi Könyvek" . 178 p. Kiadói ill. félvászon kötésben, gerince javított. |
261 | KOVÁCS ISTVÁN Etruria pénzrendszere. Nagyon ritka! Kolozsvár, 1909. Stief Jenő és társa. 45 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, a hátsó borító pótolt. |
262 | KOVÁCS TERÉZ Házi czukrászda. Nélkülözhetetlen kézikönyv a háztartásban. Reprint! Bp., é. n. K. n. 104 p. Kiadói vászonkötésben. |
263 | KŐNIG GYULA Az algebrai mennyiségek általános elméletének alapvonalai. Bp., 1903. MTA. XII p., 599 p. Amatőr félvászon kötésben. |
264 | KÖRMÖCZI LÁSZLÓ A bábjátékos kiskönyve. Kolozsvár, 1942. Exodus. 31 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
265 | Kőrös népe. Történelmi és néprajzi antológia. Szerk.: Maday Pál és Tábori György. Tábori Gy. dedikációjával! Békéscsaba, 1956. Munkácsy M. Múzeum. 204 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
266 | Községfejlesztés zsebkönyve az 1936 évre. Szerk.: Dr. Ráth Sándor. Bp. - Cegléd, 1935. Sárik Gy. ny. 526 p. 1 lev. (reklám) hiányzik. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
267 | KRAUSE, OTTO Rabbi Jesua. Historisches Trauerspiel. Leipzig - Bp., 1895. Wagner - Kókai. VIII p., 205 p. Aranyozott gerincű amatőr félvászon kötésben, címlapon fölül kis hiánnyal. |
268 | KRESZ MÁRIA Népi szűcsmunka. 35 képpel. Bp., 1979. Corvina. 72 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
269 | Kriminalisztika. Általános rész. Képekkel. Bp., 1961. Belügyminisztérium. 724 p. Kiadói félvászon kötésben. |
270 | KUBASTA PANORÁMA MESEKÖNYVE Csipkerózsika. 6 képpel. Prague, 1980. Artia. Félvászon kötésben. |
271 | KUBASTA PANORÁMA MESEKÖNYVE Hófehérke. 6 képpel. Prague, 1983. Artia. Félvászon kötésben. |
272 | KUNSZERY GYULA Vegyétek és igyátok. Versek. Dedikált! Bp., é. n. Singer és Wolfner. 80 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
273 | LAJTA ANDOR A tízéves magyar hangosfilm. 1931-1941. Bp., 1942. Szerző. 168 p. Fűzve, kiadói ill., kissé viseltes papírborítóban. |
274 | LÁSZLÓ DEZSŐ A siető ember. Tanulmányok a magyar múltból. Cluj-Kolozsvár, 1935. Az Erdélyi Fiatalok kiadása. 89 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
275 | LÁSZLÓ GYULA Forradalmak az újkori művészetben. 23 képpel. Kolozsvár, 1945. Józsa Béla Athenaeum. 102 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
276 | LÁZÁR BÉLA DR. A magyar művészet jövője. Száznál több képpel. Bp., 1916. Dick Manó. 176 p. Kiadói (?) selyemvászon kötésben. |
277 | LE CORBUSIER A jövő nagyvárosai. Bp., 1968. Gondolat. 162 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
278 | Leírása azon rabló-eseménynek, mely Erdélyországban, Fehérvár városa közelében most történt. Bp., 1874. Bucsánszky A. 8 p. Kötés nélkül. |
279 | LÉVAI LAJOS Parabolák. Székelyudvarhely, 1943. Dr. Jodál Gábor. 62 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
280 | LIPTÁK GÁBOR Aranyhíd. Balatoni mesék, mondák, történetek. Szántó Piroska rajzaival. Bp., 1961. Móra. 493 p. Kiadói félvászon kötésben. |
281 | LONDON, JACK A vas-pata. (The iron heel). Utopikus regény. Ford.: Mészáros Zoltán. Bp., 1923. Népszava. 264 p., 2 sztl.lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
282 | LUDWIG, EMIL A Nílus Egyiptomban. Ford.: Csánk Endre. Képekkel. Bp., é. n. Athenaeum. 255 p. Kiadói aranyozott, feliratos vászonkötésben. |
283 | LUDWIG, EMIL Colloqui con Mussolini. Milano, 2000. Arnoldo Mondadori. XLVI p., 181 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
284 | LUDWIG, G. A borostyánkő története. Ford.: Nagy Imre. Bp., 1988. Kossuth. 183 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
285 | LUKCSICS PÁL, DR. Szent László király ismeretlen legendája. Bp., 1930. MTA. 35 p., X tábla. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
286 | LYKA KÁROLY Vándorlásaim a művészet körül. Képekkel. Bp., 1970. Képzőművészeti Alap. 363 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
287 | MAETERLINCK, MAURICE A termeszek élete. Ford.: Szolchányi Károly. Bp., é. n. Dick Manó. 175 p. Kiadói vászonkötésben. |
288 | Magyar Bibliafordítások. Hunyadi János korától Pázmány Péter századáig. Összeállította: Nemeskürty István. Bp., 1990. Szépirodalmi. 334 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
289 | A magyar öntudat kistükre. Második kiadás. Bp., 1941. Jablonkay Géza dr. 175 p. Amatőr félvászon kötésben. |
290 | MAGYAR RITKASÁGOK. PÉCSVÁRADI GÁBOR Jeruzsálemi utazás. Ford.: Holl Gábor. /Magyar Ritkaságok/. Bp., 1983. Szépirodalmi. 271 p. Ungnád Dávid Konstantinápolyi utazásai. Ford.: Kovács J. László. /Magyar Ritkaságok/. Bp., 1986. Szépirodalmi. 354 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
291 | A Magyar Szocialista Munkáspárt Országos Értekezletének jegyzőkönyve. 1957. június 27-29. Bp., 1957. Kossuth. 302 p. Kiadói félvászon kötésben. |
292 | Magyar táncművészet. Szerk.: Kaposi Edit és Pesovár Ernő. Bp., 1983. Corvina. 245 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
293 | Magyar ünnepek. Irodalmi műsoranyag ünnepi alkalmakra. Szerk.: Szendrő Ferenc, Tiszay Andor. /Irodalmi Színpad/. Bp., 1961. Táncsics. 459 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
294 | Magyarország hadtörténete. I-II. Főszerk.: Liptai Ervin. Bp., 1985. Zrínyi Katonai Kiadó. 670 p., 657 p. Kiadói vászonkötésben, sérült papírtokban. (2 db). |
295 | Magyarország műemlékjegyzéke. Bp., 1990. Orsz. Műemléki Felügyelőség. Számozatlan. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
296 | A magyarországi cigánykérdés dokumentumokban 1422-1985. Szerk.: Mezey Barna. Bp., 1986. Kossuth. 317 p., 3 sztl.lev. Kiadói fóliázott kartonkötésben. |
297 | A Magyarországi Tanítók Eötvös alapjának alapszabályai. Bp., é. n. Eötvös Alap Elnöksége. 39 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
298 | MAJTÉNYI ZOLTÁN Istennő szépséges fia! (Aineiász története). Reich Károly rajzaival. Bp., 1987. Móra. 274 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
299 | Mányokitól Aba NovákiG. Magyar képzőművészet a Szovjetúnió múzeumaiban. Szerk.: G. Osztrovszkíj és D. Seleszt. Rendkívül gazdag képanyaggal! Bp., 1988. Képzőművészeti. 341 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
300 | MÁRAI SÁNDOR Napnyugati őrjárat. Bp., é. n. A Délvidéki Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesületének kiadása. 226 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
301 | MARCU, VALERIN Machiavelli. A hatalom iskolája. Bp., 1937. Rekord Könyvkiadó. 349 p., 2 sztl.lev. Kiadói kopottas, foltos vászonkötésben. |
302 | MARJAY FRIGYES Sedantól Prágáig. A magyar tragédia története. Pécs - Bp., 1938. Danubia Könyvkiadó. 430 p. Kiadói festett, feliratos vászonkötésben. |
303 | MÁRKI SÁNDOR Magyar középkor. Bp., 1914. " Élet" . 293 p. Kiadói vászonkötésben. |
304 | Markusovszky-féle egyetemi jubiláris előadások. I. Than Károly: " Az elméleti chemia ujabb haladásáról" . II. Klug Nándor dr.: " Az anyagforgalom élettanának újabb haladásáról" . Bp., 1904. Orvostanár Testület. XI p., 206 p., 209 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, gerince sérült. |
305 | MAROSI ERNŐ Magyar falusi templomok. Építészeti hagyományok. Bp., 1975. Corvina. 151 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
306 | A Marosvásárhelyi Casino alapszabályai. M-Vásárhely, 1892. Grünn. 12 p. Amatőr félvászon kötésben. |
307 | Márton Áron emlékkönyv. Születésének 100. évfordulóján. Képekkel. Kolozsvár, 1996. Gloria Kiadó. 248 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
308 | MATUSKA - KARDOS Italok A-tól Z-ig. Bp., 1979. Mezőgazdasági. 258 p. Kiadói vászonkötésben. |
309 | MAUTHNER KLÁRA Könnyű étrend, korszerű táplálkozás. Bucuresti, 1973. Ed. Tehnica. 230 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
310 | MENDÖL TIBOR Táj és ember. /Kincsestár 46. sz./. Bp., 1932. Magyar Szemle. 79 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
311 | MÉRAY TIBOR Hotel de l écu. I. kiadás! És egyéb történetek. Réber László rajzaival. Svájci játékbarlangok, fasiszta magyar emigránsok. Bp., 1954. Szikra. 151 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
312 | MÉREI GYULA Magyar iparfejlődés. 1790-1848. Bp., 1951. Közoktatásügyi Kiadóvállalat. 428 p. Kiadói félvászon kötésben. |
313 | " Merre? Hogyan?" Tanulmányok Pilinszky Jánosról. Szerk.: Tasi József. Bp., 1997. PIM. 333 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
314 | Mi az igazság Jugoszláviáról? Írták: Fekete Sándor, Gondos Ernő, Horváth László, Tatár Imre. Képekkel. Bp., (1956.) Hazafias Népfront Országos tanácsa. 55 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
315 | Micimackó mesterkukta és Barátai legjobb receptjei. A. A. Milne mottóival és Ernest H. Shepard rajzaival. Ford.: Papp Gábor Zsigmond. Kétnyelvű! Bp., 1994. Írás Kiadó. 231 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
316 | MIHALIK BÉLA Textiliák kézi festése. Bp., 1958. Műszaki. 132 p., 16 tábla. Fűzve, kiadói (?) papírborítóban. |
317 | MIKLÓSI-SIKES CSABA Kőbe vésett történelem. A sümegi városi temetők története és sírjelei 1950-ig. Sümeg, 2002. A Sümegi Fórum Alapítvány kiadása. 255 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
318 | MILNE, A. A. Micimackó kuckója. Ford.: Karinthy Frigyes. Ernest H. Shepard képeivel. Bp., é. n. Athenaeum ny. 127 p. Kiadói, kissé kopottas, ill. félvászon kötésben. |
319 | MINDSZENTY JÓZSEF Hirdettem az igét. Bp., 1989. Athenaeum. 302 p. Hozzátartozik: Magyar Papi Egység. A külföldi magyar katolikus papság lapja. 1962. Husvétján. (19. sz.) 84 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
320 | MISZTER HERKULES Izgalmas derby-futam. Bp., é. n. K. n. 24 p. Tűzve, kiadói, fénymásolt ill. papírborítóban, hátsó borító hiányzik. |
321 | MÓCZÁR LÁSZLÓ Rovarok közelről. Gazdag képanyaggal! Bp., 1957. Bibliotheca. 237 p. Kiadói félvászon kötésben, kissé viseltes, ill. papír védőborítóban. |
322 | Mohácsi Emlékkönyv. 1526. Bp., 1926. Kir. Magy. Egy. Ny. 367 p. Kiadói aranyozott bőrkötésben. |
323 | MOJZER MIKLÓS Torony, kupola, kolonnád. /Művészettörténeti Füzetek 1./. 41 képpel. Bp., 1971. Akadémiai. 78 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
324 | MOLNÁR AURÉL Moldvaparti emlékkönyv. Csehországi utikönyv, Prága, Várak és börtönök, Acél és sör, Cseh-völgyek - szlovák hegyek, stb. Ritka! Bp., 1955. Népszava. 227 p., 16 sztl.lev. (Fényképek). Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
325 | MOLNÁR FERENC Hétágú síp. I. kiadás! (Tréfák, karcolatok, tárcák). Bp., 1911. Franklin. 248 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
326 | MOLNÁR M. ESZTER Áchim L. András emlékezete. Áchim L. András az irodalomban. Bp., 1997. Mezőgazda Kiadó. 182 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
327 | MOUNTENEY, JEPHSON A legsötétebb Afrikában. Emin pasa és a zendülés Equatoriában. Stanley H. M. Közreműködésével írta: M. J. Negyvennégy fametszettel. Bp., 1891. Ráth Mór. XVI p., 634 p. Kiadói kopott, ill. vászonkötésben, gerince ragasztott. |
328 | MÖLLER Az aranycsináló regénye. /Milliók Könyve/. Bp., 1916. Singer és Wolfner. 31 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
329 | A munkásőrség pártirányítása. Belső használatra! Bp., 1986. Munkásőrség Országos Parancsnoksága prop. és sajtó osztálya. 62 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
330 | MUSSOLINI, BENITO Arnaldo Mussolini élete. Ford.: Waermer Erzsébet. Bp., é. n. Franklin. 91 p. Kiadói, kissé kopott vászonkötésben. |
331 | MÜHLE ÁRPÁD A legszebb levél és dísznövények. Ezek művelése és ápolása. Temesvár, 1908. Szerző. 73 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
332 | MÜLLER OTTÓ A kis kémikus. 60 ábrával. Bp., 1944. Rózsavölgyi és társa. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
333 | Mű-Terem Galéria - Virág Judit. Tavaszi Aukció (katalógus). Bp., 2006. Galéria. 217 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
334 | NÁDAI PÁL Ízlésfejlődés és stíluskorszakok. Képekkel! Bp., é. n. Dante. 150 p. Kiadói kopottas félvászon kötésben. |
335 | NAGY KÁROLY Ükapám a rablólovag. Ükapám bevonul. Ez a kiadás az általunk elérhető bibliográfiákban nem található. Pestszentlőrinc, é. n. Mátyás Ferenc Könyvkiadó és Lapterjesztő Vállalat. 31 p., 32 p. Tűzve, ill. javított papírborítóban, az első füzet végén kis hiánnyal. (2 db). |
20000 | ||
336 | NAGYSOLYMOSI Égő sebeink! Hévizgyörk, 1934. Kausz József. 171 p. Fűzve, gerincén celluxszal megerősített papírborítóban. |
337 | NEUMANN ALBERT Száll a mese szájról szájra. Válogatott történetek, mesék, példázatok a Talmudból, a Midrásból és a zsidó népköltészet Kincsesházából. Ritka! Nyíregyháza, 1935. Klafter szedőgépes könyvnyomdája. 92 p. Kiadói (?) félvászon kötésben. |
338 | Névsor a budapesti, megyei. intézményi pártbizottságokról. Bp., 1987. MSzMP Központi Bizottság Párt és Tömegszervezetek Osztálya. 10 p., 1 sztl.lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
339 | NORDAU, MAX Doktor Kohn. Dráma 4 felvonásban. Bp., 1920. A Zsidó Szemle Kiadása. 111 p. Fűzve, kiadói kopott, foltos, kissé viseltes papírborítóban. |
340 | NÓTI KÁROLY Lepsénynél még megvolt. Bp., 1958. Táncsics. 211 p. Fűzve, kiadói ill. (Toncz Tibor), kissé viseltes papírborítóban. Fűzése meglazult. |
341 | Nucleus selectissimarum epistolarum electi deofidi. Hodiemi Usus. Vienna, 1722. Georgii Lehmanni. 7 sztl.lev., 379 p., 5 sztl.lev. Későbbi amatőr bőrkötésben. |
342 | NYÁRÁDY GÁBOR Az első magyar iparműkiállítás. Megjelent a kiállítás 120. évfordulójára. Gazdag képanyaggal. Megjelent: 1100 pld.-ban! Bp., 1962. Közgazdasági és Jogi Kiadó. 187 p. Kiadói aranyozott, festett vászonkötésben. |
343 | OBRAZCOV Hivatásom. Ford.: Radó György. Gazdag képanyaggal. A világhírű orosz-szovjet bábművész és rendező élete, alkotásai. Ritka! Bp., 1954. Művelt Nép. 257 p. Kiadói félvászon kötésben. |
344 | Óraművek. Időutazás korok, szerkezetek, stílusok és márkák világában. Szerk.: Babucs Éva. Bp., 1997. Geopen Könyvkiadó. 207 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
345 | Az orosz irodalom története. Puskin halálától Gorkíj fellépéséig. Szerk.: prof. N. L. Brodszkij. Ford.: Mihók Béla. Bp., 1951. Közoktatásügyi Kiadóvállalat. 566 p. Kiadói félvászon kötésben. |
346 | ORTUTAY GYULA Művelődés és politika. Tanulmányok, beszédek, jegyzetek. Bp., 1949. Hungária. 400 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, régi pecsétekkel. |
347 | Orvosi Napló. Bp., 1931. Richter Gedeon Vegyészeti Gyár Rt. 84 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, egy bejegyzéssel. |
348 | ÖREGES JÓZSEF A legújabb kor fizikája. II. kiadás. Bp., 1952. Művelt Nép. 252 p. Kiadói félvászon kötésben. |
349 | ÖRKÉNY ISTVÁN Hiszek a szabadságban. (Chaplin élete). Képekkel. Bp., 1954. Békebizottságok Kiskönyvtára. 24 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
350 | Ötszáz éves a kolozsvári Farkas utcai templom. Szerk.: K. Fogarasi Zsuzsa. Bp., 1986. Ráday gyűjtemény. 79 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
351 | P. SZATHMÁRY KÁROLY Balkezű Demeter. Igaz történet. 3 szép képpel. /Jó könyvek a magyar nép számára/. Bp., é. n. Révai Testvérek. 16 p. Fűzve, kötés nélkül. |
352 | PÁLFFY JÁNOS Magyarországi és erdélyi urak. Kolozsvár, é. n. Erd. Szépmíves Céh. 328 p. Kiadói ill., festett vászonkötésben. |
353 | PAPP OSZKÁR Rajzaimból. Bp., 2005. Papp Oszkár. 111 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
354 | PATAKY DÉNESNÉ DR. A Zsolnay kerámia. Képekkel! Pécs, 1959. Janus Pannonius Múzeum. 35 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
355 | PATAY PÁL Régi harangok. Bp., 1977. Corvina. 55 p., 48 p. (képek). Hozzátartozik: Patay Pál: Évszázados harangok. Bp., 1963. MNM - Történeti Múzeum. 35 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
356 | PÁTZAY PÁL Szinyei Merse Pál. Bp., 1943. Officina. 20 p., 24 tábla. Kiadói ill. kartonkötésben. |
357 | PAUER IMRE A logika alaptanai. Bp., 1907. Franklin. 250 p., 1 sztl.lev. Amatőr vászonkötésben, gerincén aranyozott felirattal. |
358 | PÉCHY-HORVÁTH REZSŐ A Zürichi titok. Novellák. /Magyar Vidék Könyvei/. Nagyon ritka! Szarvas, 1936. Szarvasi Közlöny. 114 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, megkímélt állapotban. |
16000 | ||
359 | PÉCSI GÉZA Kulcs a muzsikához. Pécs, 2002. Kulcs a muzsikához kiadó. 391 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
360 | PEÉRY REZSŐ Perem-magyarok az idő sodrában. Pozsony, 1940. Concordia. 16 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
361 | Pénz! Érdekességek a pénzről. Szerk. biz.: Bélley Pál, dr. Kocsis Ferenc, Koroknay István. /Hasznos Mulatságok 6./. Bp., 1958. Bibliotheca. 111 p. Fűzve, kiadói ill. (Csergezán Pál) papírborítóban, gerincén kis hibával. |
362 | A Pesti Hírlap lexikona. A-Z. Bp., 1937. Pesti Hírlap kiadása. 1171 p. A Magyarország térképmelléklet hiányzik. Kiadói, gerincén aranyozott vászonkötésben. |
363 | PETŐFI (ALEXANDER) Gedichte. Aus dem ungarischen von Mor Farkas. /Meyers Volksbücher/. Leipzig, é. n. Bibliographisches Institut. 199 p. Amatőr félvászon kötésben, lapok egy része foltos. |
364 | Petőfi-emléksorok. 1823-1923. Szerk.: Csergő Tamás. Marosvásárhely, (1923.) Révész Béla. 88 p. Amatőr félvászon kötésben. |
365 | PETRIK ALBERT A régi Buda-Pest építőművészete. A szerző eredeti fölvételeivel. IV. rész. Bp., 1913. ifj. Nagel Otto. 104 p. Kiadói vászonkötésben. |
366 | POHL S. DR. Felhőkarcolók közt - magyar portákon. Vác, 1936. Szerző. 128 p. Fűzve, kissé viseltes, ill. papírborítóban. |
367 | POINCARÉ, HENRI Természettudomány és materializmus. Ford.: Garai Károly. Wien, 1922. Európa. 51 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
368 | PONGRATZ JÚLIA, BÁRÓ A női erények legszebb virágai. A világba lépő leánykáknak nyújtja b. P. J. Bp., 1896. Szerző. 198 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott, festett, kopottas vászonkötésben. (Gottermayer). |
369 | PORZÓ ÁGAI ADOLF Por és hamu. Barátaim s jó embereim emlékezete. Bp., 1892. Athenaeum. 366 p., 1 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben. |
370 | POTAPOVA, NINA Az orosz nyelv kézikönyve. I. kötet. Bp., 1950. Uj Magyar Könyvkiadó. 280 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
371 | POZNER, VLADIMIR A gyilkos amerikai életforma. Ford.: Aranyossi Pál. Bp., 1953. Szikra. 187 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
372 | POZZI, HENRI A háború visszatér. Ford.: Felkai Ferenc és Marjay Frigyes. Bp., 1935. Dr. Marjay Frigyes kiadása. 243 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, szép állapotban. |
373 | POZZI, HENRY Századunk bűnösei. Ford.: Dr. Marjay Frigyes. Bp., 1936. Dr. Marjay Frigyes kiadása. 332 p. Amatőr félvászon kötésben, eredeti borító a fedélre ragasztva. |
374 | PROHÁSZKA LÁSZLÓ A Millenniumi emlékmű. Bp., 1988. Ifjúsági Lap- és Könyvkiadó. 43 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
375 | PULSZKY FERENCZ Ábránd és valóság. Mese a csillagfiról és a királyfiról. /Nemzeti Könyvtár/. Bp., é. n. Aigner Lajos. 204 p., 132 p., 239 p. Hozzákötve: Jellemrajzok. Eötvös, Széchenyi, Deák, Dessewffy Aurél. Uti-vázlatok. Visszaemlékezések. Amatőr félvászon kötésben. (3 mű). |
376 | PULSZKY FERENCZ Eszmék Magyarország története philosophiájához. Buda-Pest, 1880. Franklin. 111 p. Fűzve, papírborítóban. |
377 | PÜSPÖKI NAGY PÉTER Dunaszerdahely város címere. Dunaszerdahely, 1970. Városi Nemzeti Bizottság. 61 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
378 | RADÓ GYÖRGY Petőfi Sándor és a Szovjetúnió népei. Bp., 1973. Magyar Szovjet Baráti Társaság. 109 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
379 | RAFFAY LÁSZLÓ Faipari kézikönyv. Bp., é. n. Saly E. 164 p. Fűzve, kiadói viseltes papírborítóban. |
380 | Rákóczi Album. II. Rákóczi Ferenc és kurucai. Képekkel. Bp., é. n. Hornyánszky ny. 149 p. Kiadói kopott, festett, aranyozott díszes kötésben. |
381 | Rákóczi Könyve. A magyar nép számára. Szerk.: Hegedűs Pál. Bp., 1906. Gönczi József. 119 p. Kiadói aranyozott, velúr kötésben. |
382 | RÁKOSI MÁTYÁS Honvédelem és hazafiság. Szemelvények Rákosi elvtárs műveiből. Bp., 1952. Szikra. 202 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
383 | Rákosi Mátyás élete képekben. Bp., 1952. Szikra. 136 p. Kiadói félvászon kötésben. |
384 | RAPAICS RAYMUND A kenyér története. Bp., 1934. Kir. Magy. Term. Tud. Társ. 192 p. Fűzve, kiadói kopottas, kissé viseltes papírborítóban. |
385 | Régészeti barangolások Magyarországon. Szerk.: Szombathy Viktor. Bp., 1983. Panoráma. 395 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
386 | REISMANN JÁNOS Savaria földjén. (Fotoalbum). Bp., é. n. Corvina. Számozatlan. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
387 | REMÉNYIK SÁNDOR Egy eszme indul. I. kiadás! Versek. Kolozsvár, 1925. Minerva. 234 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
388 | REMENYIK ZSIGMOND Pernambucói éjszaka. Regény. Bp., 1944. Új Idők. 222 p. Kiadói aranyozott félvászon kötésben. |
389 | RÉVÉSZ IMRE " Akikre nem volt méltó a világ" . Képek a kereszténység történetéből. Cluj-Kolozsvár, 1921. Minerva. 143 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Felvágatlan. |
390 | RÉVÉSZ IMRE Fegyverek közt, énekelve. Versek. Dedikált! Oradea, 1935. Vidor Mano Rt. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
391 | Richter Gedeon Vegyészeti Gyár Rt. 1901-1941. 23 képpel. Bp., 1942. R. G. Rt. 350 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
392 | ROBOTOS IMRE A nevetés vonzásában. Értelmezések a szatíra és a humor köréből. Bukarest, 1973. Kriterion. 263 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
393 | RODOLFO (GÁCS REZSŐ) Bűvészkönyv. Szitás György rajzaival. Bp., 1965. Móra. 219 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
394 | Rogériusz mester siralmas éneke a tatárjárásról. Ford.: Mészöly Gedeon. Bp., 1939. Kir. Magy. Egy. Ny. 54 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
395 | RUPP JAKAB Magyarország helyrajzi története. Második kötet. Bp., 1872. Eggenberger. XIV p., 473 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Felvágatlan. |
396 | SAJÓHEGYI FRIGYES Geológia. I. Általános Rész. Pozsony - Bp., 1903. Stampfel Károly. 149 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
397 | A sakkjáték legújabb nagy kézikönyve. Kezdőknek és sakkozóknak. Legteljesebb útmutató. Szerzették: Akantisz Viktor és Rozsnyai Károly. Bp., 1898. Rozsnyai Károly. VIII p., 352 p. Amatőr, kopottas félvászon kötésben, lapok megbarnultak, helyenként foltosak. |
398 | SÁRKÁNY BÉLA Űrhajósok. Fantasztikus csillagászati regény. Reprint! A másolat az OSzK-ban található kötet alapján készült 10 pld-ban, gyűjtők részére. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
399 | SCHENK JAKAB A madarak világának tanulmányozása. /Kincsestár 48. sz./. Bp., 1931. Magyar Szemle. 79 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
400 | SCHMITZ, A. H. Hasis. Elbeszélések. Ford.: Bálint Lajos. Alfred Kubin tizenkét rajzával. Számozott: 1000/167. sz. Bp., 1918. Kultúra. 115 p. Kiadói kartonkötésben, gerince megerősítve. |
401 | SCHRENZEL Abessinia, Afrika Kánaánja. Ford.: dr. Kőszegi Imre. Képekkel. Bp., é. n. Athenaeum. 254 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott, feliratos vászonkötésben. |
402 | SCHULLERNS, ADOLF DR. Siebenbürgisch-sächsische Volkskunde im Umrisz. Képekkel. Leipzig, 1926. Quelle und Meyer. X p., 179 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
403 | SELONSZKÍJ N. N. A jövő világából. Fantasztikus regény. Ford.: Ambrozovics Dezső. /Szépirodalmi Könyvtár/. Bp., 1902. Franklin. 262 p. Kiadói vászonkötésben. |
404 | Siralmas panasz. /Zrínyi Miklós ismeretlen munkája?) Sajtó alá rendezte: dr. Ollé István. /Magyar Irodalmi Ritkaságok XII. szám/. Bp., é. n. Kir. Magy. Egy. Ny. 97 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
405 | SÓLYOM - SZABÓ A zuglói nyilasper. (A tárgyalás fényképeivel). Ritka kordokumentum. Bp., 1967. Kossuth. 382 p., 14 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
406 | SÓLYOM - ZELE Harcban az ellenforradalommal. Bp., 1957. Móra Ferenc Könyvkiadó. 159 p., 8 sztl.lev. (képek). Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
407 | SONKOLY ISTVÁN DR. Kodály, az ember, a művész, a nevelő. Nyíregyháza, 1948. Tanügyi Könyvesbolt, Bálint Mihály. 119 p., 1 tábla. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
408 | SOÓS LAJOS Tépett felhők. Költemények. Bp., 1889. Pallas. 215 p. Kiadói aranyozott, festett, kissé kopott, díszes kötésben. |
409 | Sosemvolt cigányország. Szegkovács cigány történetek. Gyűjtötte és írta: Bartos Tibor. /Népek meséi/. Bp., 1958. Európa. 85 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
410 | SŐREGI JÁNOS DR. A debreceni Déri Múzeum Évkönyve. 1943-1947. Képekkel. Debrecen, 1948. Városi nyomda. 67 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, ill. védőborítóban. |
411 | SPIRA GYÖRGY A nemzetiségi kérdés a negyvennyolcas forradalom Magyarországán. Bp., 1980. Kossuth. 240 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
412 | STEIN, GERTRUDE Picasso. Ford.: Acsay Judit. Album színes képekkel. Bp., 2001. Glória. 71 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
413 | SURÁNYI MIKLÓS Egyedül vagyunk. I. kiadás! I-II-III. Bp., 1936. Singer és Wolfner. 367 p., 338 p., 351 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
414 | SVRCEK - VANCURA Das grosse Pilzbuch. Amit a gombákról tudni érdemes, színes illusztrációkkal. Praha, 1983. Artia. 313 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
415 | SWIFT, JONATHAN Gulliver utazása Lilliputban. Ford.: Karinthy Frigyes. Bp., 1954. Ifjúsági Könyvkiadó. 83 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
416 | SZ. BOZSIK NÓRA - DR. VÁRADY JENŐ Lovasélet Magyarországon. Fényképezte: Alapffy Attila és Alapfy Attiláné. A lektor dedikációjával! Bp., 1976. IPV. 189 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
417 | SZABÓ ATTILA - PÉNTEK JÁNOS Ezerjófű. Etnobotanikai útmutató. Bukarest, 1979. Kriterion. 254 p. Kiadói kartonkötésben. |
418 | SZABÓ ISTVÁN A magyar parasztság története. /Kincsestár 8. sz./. Bp., 1940. Magyar Szemle. 80 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
419 | SZABOLCSI BENCE A művész és közönsége. Hangjegypéldákkal, képes kottafüggelékkel. Bp., 1952. Zeneműkiadó. 76 p. Kiadói ill., félvászon kötésben. |
420 | SZALATNAI REZSŐ Utazás a Szepességben. Pozsony, 1940. Concordia. 15 p. Hozzátartozik: Aixinger László: Szülőföldem szép határa. Pozsony, 1940. Concordia. 16 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. (2 db). |
421 | SZAPU MAGDA Halotti szokások és hiedelmek a Kaposszentjakabi oláh cigányoknál. /Ciganisztikai tanulmányok 1./. Bp., 1984. MTA Néprajzi Kutató Csoport. 71 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
422 | SZÁSZ KÁROLY Zrínyi, a költő. Történeti költői beszély. Lorántfi Zsuzsánna szőnyege. Pest, 1865. Emich Gusztáv. 178 p. Amatőr félvászon kötésben. |
423 | SZÉCHENYI ZSIGMOND Ahogy elkezdődött. Egy magyar vadász hitvallása. Első rész. Képekkel. Bp., 1994. Amicus. 234 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
424 | SZÉCSI FERENC 2000 kérdés és felelet. Bp., é. n. Universum. 173 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, gerince ragasztott. |
425 | SZEGEDY ILA Kislányok, kisfiúk igaz történetei. Sebők Imre tizenkét eredeti rajzával. Bp., é. n. Tolnai ny. 124 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill., kopottas kartonkötésben. |
426 | SZÉLL SÁNDOR Nagyvárad Szent László városa. Bp., 1940. Officina. 22 p., 32 tábla. Kiadói ill. kartonkötésben. |
427 | Szem meglátott, szív megvert. Magyar ráolvasások. /Prometheusz Könyvek/. Bp., 1986. Helikon. 285 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
428 | SZEMERE LÁSZLÓ Föld alatti gombavilág. Képekkel. Bp., 1970. Mezőgazdasági. 175 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
429 | SZEMJONOV, J. A Stirlitz-dosszié. Ford.: Dalos György. Utószóval. A fordító később ellenzékbe vonult, megírta Orwell 1984-nek folytatását. Bukarest, 1975. Az Előre Kiskönyvtára 36. 319 p. Fűzve, kiadói kopottas papírborítóban. |
430 | SZENTIMREI JENŐ Mikroszkóp. Cluj - Kolozsvár, 1922. Lapkiadó és Nyomdai Műintézet Rt. 95 p. Amatőr papírborítóban. |
431 | A Szent-István Társulat Évkönyve. 1872. /Házi Könyvtár VII./. Pest, 1872. Szent István Társulat. 115 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
432 | SZENTMIHÁLYI JÁNOS - TORDAYNÉ PÁTER ERZSÉBET Bibliográfiai alapismeretek. /A Könyvtárosképzés Füzetei/. Bp., 1960. OSZK. 161 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
433 | SZIMONIDESZ LAJOS Napjaink vallási forradalmai. Bp., 1936. Viktória. 95 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
434 | Szlovenszkói magyar elbeszélőK. Második kiadás. Bp., é. n. Franklin. 256 p., 1 sztl.lev. Kiadói, kissé kopott vászonkötésben. |
435 | SZOMBATI-SZABÓ ISTVÁN Életem. Versek. Dedikált! Kolozsvár, 1922. A Kaláka kiadása. 83 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Felvágatlan. |
436 | SZŐKE JÁNOS Márton Áron. Nyíregyháza, 1990. Görög Katolikus Püspöki Hivatal. 519 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
437 | SZTRÓKAY KÁLMÁN A természet titkai nyomában. Második, bővített kiadás. Say Kornél rajzaival és 4 műmelléklettel. Bp., é. n. Kir. Magy. Egy. Ny. 302 p. Kiadói vászonkötésben. |
438 | TÁBORI PÁL Szökésben. Bp., é. n. Gutenberg. 258 p. Kiadói félvászon kötésben. |
439 | TÁBORI RÓBERT Az élet folytatásokban. Regény. Bp., 1904. Lampel R. 126 p., 1 sztl.lev. Amatőr vászonkötésben. |
440 | Tacitus összes művei. I-II. Bp., 1980. Európa. 441 p., 644 p. Kiadói vászonkötésben, ill., kissé viseltes papír védőborítóban. |
441 | TAKÁCS JÓZSEF Új agrárpolitika a magyar demokráciában. /Szocialista Könyvtár/. Bp., 1945. Népszava. 69 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
442 | TAKÁTS GYULA Családfa helyett. Bp., 1941. Bolyai Akadémia. 80 p. Fűzve, kiadói ill. (Szabó Vladimir) papírborítóban. |
443 | Tanítók Évkönyve. Az 1911/21. iskolaévre. Szerk.: Wohlmuth Ernő. Bp., 1911. Szent István Társulat. IV p., 376 p. Kiadói kopott vászonkötésben. |
444 | Tanulmányok Óbuda történetéből. III. Főszerk.: dr. Rádi Károly. Bp., 1990. Önkormányzat. 157 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
445 | TÁPAY-SZABÓ GABRIELLA Magyar úri hímzés. /Officina Képeskönyvek/. Bp., 1941. Officina. 31 p., 28 tábla. Kiadói ill. kartonkötésben, gerincén javított. |
446 | TARICS PÉTER Magyarként a Felvidéken. 1918-1993. Bp., 1994. Püski. 359 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
447 | TARNÓCZY TIVADAR A világtörténet dióhéjban. III. kiadás. Bp., 1895. Lauffer Vilmos. 165 p. Amatőr félvászon kötésben, ceruzás bejegyzésekkel. |
448 | TAUSCH JENŐ Hadihajón. Utirajzok s jegyzetek a tengerészéletből. Sajtó alá rendezte: Darányi Jánosné. Arad, 1906. Aradi Nyomda Rt. 158 p. 95. oldalon szöveghiány, 135. oldaltól a 138-ig és a 145-146 oldal hiányzik. Amatőr félvászon kötésben. |
449 | Távbeszélő Névsor. 1987 július. Számozott: 389. sz. Bizalmas! Elzárandó! Bp., 1987. MSzMP Központi Bizottsága. 23 p. Tűzve, papírborítóban. |
450 | TAYLOR, MICHAEL A modern katonai légierő enciklopédiája. Ford.: dr. Horváth Gábor. Pécs, é. n. Alexandra. 221 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
451 | TÉRKÉP! A Balaton és környékének turistatérképe. M:1:150 000. Heisler és Kozol. Hajtogatott, javított. |
452 | TERSÁNSZKY J. JENŐ Kaland a villában. I. kiadás! Bp., 1942. Aesopus. 96 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
453 | TERSÁNSZKY J. JENŐ Pimpi a csíz és egyéb elbeszélések. I. kiadás! Bp., 1942. Kir. Magy. Egy. Ny. 76 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói, kissé viseltes, ill. papírborítóban. |
454 | THALY KÁLMÁN A Nagy-Szombati harcz. Hadtörténeti epizód a kuruczvilágból. Toldalékul: A Győrvári harcz. Pesten, 1869. Lauffer Vilmos. 135 p. A címlapon jelzett csoda-térkép hiányzik. Fűzve, kopottas papírborítóban. |
455 | TISSIER, ALAIN A nemi vágyat serkentő növények. Bp., 1994. Top Trading Hungaria Kft. 322 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
456 | A tisza-eszlári rituális gyilkosság végtárgyalása. Ritka! Bp., 1883. Bartalis Imre. 8 p. Fűzve, kiadói kopott papírborítóban. |
457 | TOLNAI KÁLMÁN Nagy szakácskönyve. Vadhús és halételek. Erdei gombák és gyümölcsök. Fűszernövények. Bp., 1984. Skála-Coop. 557 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
458 | Tolnai Világlapja 191-1944. Negyvennégy évfolyam egy kötetben. Válogatta: Rapcsányi László. Bp., 1989. Idegenforgalmi Propaganda és Kiadó. 368 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
459 | TORMAY CECILE Virágok városa - Szirének hazája. Jaschik Álmos rajzaival. Bp., 1935. Genius. 189 p., 1 sztl.lev. Zsinórfűzéssel, kiadói ill. hiányos papírborítóban. |
460 | TÓTH KÁLMÁN DR. A régészet és a biblia. Bp., 1978. Ref. Zsinati Iroda. 183 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
461 | TÓTH KÁLMÁNNÉ Képek a Déli Vasút nagykanizsai történetéből. Képekkel. Nagykanizsa, 1986. Városi Tanács. 67 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
462 | TÖMÖRKÉNY ISTVÁN Egyszerű emberek. Bp., 1914. " Élet" . 300 p. Kiadói vászonkötésben, hátul a szennylap hiányzik. |
463 | TÖRÖK PÉTER Bogár-határozó. A hazai bogár-nemek felismerésére vezető segédkönyv. H. - Böszörmény, 1889. Szabó Ferencz. IV p., 234 p., 2 sztl.lev. Fűzve, amatőr kartonborítóban. |
464 | Történelmi Atlasz. I. rész: Magyarország. Tervezték: Németh József és Kooh István dr. (32 p.). II. rész: Világtörténelem. Szerk.: Kogutowicz Károly. Bp., 1913. Magyar Földrajzi Intézet. (58 p.). Tűzve, papírborítóban, ill. kiadói vászonkötésben. (2 db). |
465 | Történelmi életrajzok. Wenzel Gusztáv: Stibor vajda. Életrajzi tanulmány. Bp., 1874. Eggenberger. 215 p. Hozzákötve: Sárváry Béla: Történelmi visszhangok élet, jellem és korrajzokban. Arczképmetszetekkel. Pest, 1857. Pfeifer Ferdinand. 350 p., 1 sztl.lev.. Botka Tivadar: Trentsini Chák Máté és kortársai. Bp., 1873. Eggenberger. 71 p. Kissé kopottas, aranyozott gerincű félvászon kötésben, néhány lapon vízfolt nyomaival. (Kolligátum). |
466 | Tűzoltó Múzeum Évkönyve IX. Szerk.: Réti Rezső. Képekkel. Bp., 2008. Tűzoltó Múzeum. 200 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
467 | UHRIN BENEDEK Elnézést kérek ez KABARÉ. Bővített II. kiadás. Dedikált! Győr, (1987.) Szerző. 225 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
468 | Az Uj Idők egészségügyi kódexe. Bp., 1932. Singer és Wolfner. 255 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
469 | UJKÉRY CSABA Szigeth pajzsai. A mű Szigetvár négy ostromát írja le történelmi hűséggel. Szigetvár, 1987. Városi Tanács. 371 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
470 | Úttörőkrónika. A magyar úttörőmozgalom harminc éve. Szerk.: Gaál Ferenc. Képekkel. Bp., 1976. Móra. 330 p., 3 sztl.lev. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
471 | Üldözöttek. Összeállította: Széchenyi György. Első rész. München, 1965. Danubia. 36 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
472 | VAJDA ALBERT Tanuljunk könnyen, gyorsan nevetni! Humortanfolyam kezdők és haladók részére. Toncz Tibor rajzaival. Bp., 1956. Szépirodalmi. 327 p. Kiadói félvászon kötésben. |
473 | VAJDA PÁL R. Magyar feltalálók. Négy évszázad magyar technikusa. Bp., 1943. Orsz. Közműv. Tanács. 304 p., XXXI tábla. Amatőr vászonkötésben, eredeti borítók bekötve. |
474 | VALLÓ ISTVÁN Győri képeskönyv. Bp., 1942. Officina. 46 p., 24 tábla. Kiadói, gerincén sérült, ill. kartonkötésben. |
475 | VANDRÁK ANDRÁS Lélektan, mint gymnasiumi kézikönyv. Harmadik, újonnan szerkesztett és javított kiadás. Eperjesen, 1863. Rosenberg S. 128 p., 1 sztl.lev. Amatőr kartonkötésben, gerince vászonnal megerősített. Néhány lap foltos. |
476 | VARGA VERA Régi magyar üveg. Bp., 1989. Képzőművészeti Kiadó. 115 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
477 | VÁRKONYI NÁNDOR Dunántúl. Bp., 1975. Magvető. 213 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
478 | VÁSÁRHELYI Z. EMIL Erdélyi művészek. Kolozsvár, é. n. Erd. Szépmíves Céh. 227 p. Kiadói vászonkötésben. |
479 | VERESS D. CSABA Várak a Bakonyban. A veszprémi, pápai és palotai vár hadtörténete. Bp., 1983. Zrínyi Katonai Kiadó. 266 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
480 | VERNE GYULA A dunai hajós. Ford.: Zoltán Vilmos. /A Tolnai Világlapja ajándéka/. Bp., é. n. Magyar Kereskedelmi Közlöny. 160 p. Kiadói vászonkötésben. |
481 | Verses Emlékkönyv. Minden napra egy vers. Magyar költők műveiből összeválogatta Veressné Méhely Mici. Kolozsvár, 1906. Stief Jenő és társa. 358 p., 7 sztl.lev. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
482 | VIGH BÉLA DR. A jóga és az idegrendszer. Bp., 1980. Gondolat. 469 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
483 | VIGH KÁROLY Ugrás a sötétbe. 1944. október 15. /Sorsdöntő Történelmi Napok/. Bp., 1979. Akadémiai. 166 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
484 | A Világháború Képes Krónikája. 1914-15-16 (Pallas ny.). 20 füzet közepes állapotban, néhány borító nélkül. |
485 | VILHELM KÁROLY Festett famennyezetek. Alakos ábrázolások a XV-XVIII. századi erdélyi templomokban. Bukarest, 1975. Kriterion. 39 p., 39 p. (képek). Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
486 | VINCZE TIBOR Cselgáncs. (Judo). Bp., 1957. Sport Lap és Könyvkiadó. 159 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
487 | VIOLET GYULA Boldogság útja. Kassai egyházi hatóság engedélyével. Sátoraljaújhely, 1900. A " Zemplén" Könyvnyomtató intézetéből. 127 p. Kiadói aranyozott, festett, ill., díszes vászonkötésben (Leszik K.), körben festett lapszélekkel. |
488 | VIRÁGH SÁNDOR Bibliai fogalmi szókönyv. Bp., 1963. Ref. Egyetemes Konvent. 440 p. Kiadói félvászon kötésben. |
489 | VOLLY ISTVÁN Népi játékok. Köszöntők - Regős - Balázs - Gergely - Húsvét - Pünkösdjárás. Bp., 1938. Egyetemi Nyomda. 68 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
490 | VÖRÖS KÁROLY Egy világváros születése. /Népszerű történelem/. Bp., 1973. Kossuth. 231 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
491 | WÁGNER LÁSZLÓ A természettan elvei alkalmazásukban a gazdászatra. Pest, 1868. Heckenast. VIII p., 340 p. Korabeli amatőr félvászon kötésben, lapok helyenként foltosak. |
492 | WALLACE, EDGAR Csontos mindent elintéz. Ford.: Erdélyi György. Bp., é. n. Kaland Könyvkiadó. 189 p. Amatőr vászonkötésben, eredeti borító bekötve. |
493 | WASHBURN, B. Vakáció az Alpesekben. A szerző rajzaival. Bp., é. n. Singer és Wolfner. 159 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
494 | WEIS ISTVÁN A magyar falu. /Kincsestár 10. sz./. Bp., 1931. Magyar Szemle. 79 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
495 | WELLS, H. G. 2100. Mese az eljövendő időkről. Ford.: Eszty Jánosné. Ritka! Bp., 1921. Singer és Wolfner. 110 p., 1 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben. |
496 | WELLS, H. G. A fölszabadult világ. Bp., 1922. Népszava. 195 p. Amatőr félvászon kötésben. |
497 | ZENEI KI MIT FŐZ? Muzsikus szakácskönyv. Bp., 1983. Zeneműkiadó. 285 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
498 | ZICHY TIVADAR, GRÓF Orgia Rt. Egy képzelt város erkölcsrajza. Bp., é. n. Az Uj Magazin. 189 p. Kiadói ill., gerincén javított kartonkötésben. |
499 | ZIGÁNY MIKLÓS - FÉNYI ANDRÁS XII. Pius élete és válogatott beszédei. Képekkel. Ritka! Bp., é. n. Magyar Jövő. 478 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
500 | ZOLNAY - MAROSI A budavári szoborlelet. Bp., 1989. Corvina. 175 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |