Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
1939. II. törvénycikk a honvédelemről. Bp. 1939. Stádium. 118 p. Fűzve, viseltes papírborítóban, címlapból kis hiánnyal.
Az 1944. év históriája Szerk.: Glatz Ferenc. Bp. 1984. História Könyvek. 174 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, gerince szakadt. |
800 |
1956 plakátjai és röplapjai. Október 22.-november 5. Szerk. Izsák Lajos, Szabó József, Szabó Róbert. Bp. 1991. Zrínyi. 585 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1600 |
ABAFI LAJOS A szabadkőművesség története Magyarországon. Bp. 1993. Akadémiai. 469 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. Reprint!
2400 |
" Akarom: tisztán lássatok" Tudományos ülésszak Ady Endre születésének 100. évfordulóján. Bp. 1980. Akadémiai. 261 p. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadt papír védőborítóban. |
AMADAUS, H. E. TH. Az ördög bájitala I-II. I. kiadás. Medardus testvér, kapucinus barát hátrahagyott írásai. Ford.: Fónagy Béla. Bp. 1920. " Kazinczy" kiadás. 156 p. 152 p. Kiadói vászonkötésben. |
AMUNDSEN, R. - ELLSWORTH, L. Az Északi Sark meghódítása. Sajtó alá rendezte: Dr. Cholnoky Jenő. Bp. 1926. Pantheon. 272 p. 1 térképpel. Kiadói aranyozott félvászon kötésben. |
2400 |
ANDRES, STEFAN Isten riportere. Hangjáték 10 fejezetben. Ford.: Pápay Klára. Bp. 1966. Ecclesia Kiadó. 163 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Fantasztikus mű! |
ANGELINI, I.M. A katolicizmus. Ford.: Goják János. Bp.-Szeged. 1991. Gondolat-Szent Gellért Kiadó. 97 p. Képekkel! Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
ANTALL JÓZSEF Országgyűlési beszédei 1990-1993. Bp. 1994. Athenaeum ny. Rt. 351 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben.
ANTOS ZOLTÁN Pontyhorgászat. Bp. 1962. Sport. 131 p. 32 ábrával! Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
Arany János népdalgyűjteménye. Közzéteszi: Kodály Zoltán és Gyulai Ágost. Bp. 1952. Akadémiai. 204 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
ARCHIBALD, W. Újkori híres utazók. Átdolgozta: Mikes Lajos dr. Bp. 1912. Franklin. 323 p. Képekkel! Kiadói ill. aranyozott vászonkötésben. |
Arion 16 Nemzetközi Költői Almanach. Szerk.: Somlyó György. Bp. 1988. Corvina. 293 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. /Kassák Lajos 1887-1967/. |
ÁRKUS ISTVÁN Pillantás az álarc mögé. Bp. 1982. Zrínyi. 127 p. Képekkel! Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Dedikált!
ASBÓTH JÁNOS Új Magyarország. Magyar jelenről, magyar jövőről. Bp. 1880. Athenaeum. 208 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Felvágatlan! |
ASCH, SCHALOM A Názáreti I-II-III. Regény. Bp. (1940) Tábor. 230 p. 214 p. 372 p. Kiadói félvászon kötésben. (3 db). |
BACON, FRANCIS Novum Organum I. és Új Atlantis. Ford.: Csatlós János és Sarkady János. Bp. 1954. Művelt Nép. 127 p. /Filozófiai Kiskönyvtár/. Fűzve, kiadói papírborítóban. Megjelent 1000 pld! |
BAJKAY ÉVA Uitz Béla. Bp. 1987. Képzőművészeti Kiadó. 230 p. 64 képpel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
BALASSA IVÁN Sárospatak történeti helyrajza. XVI-XX század. Miskolc-Sárospatak, 1994. Megyei Levéltár. 290 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
BALASSA IVÁN Szabó T. Attila. (1906-1987) Erdély nagy nyelvtudósa. Bp. 1996. Püski. 160 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
800 |
Balatoni Múzeum - Keszthely Értesítője Szerk.: dr. Dornyay Béla. 15 p. Tűzve, papírborítóban, borító szakadt! Ritka! |
800 |
BÁLINT SÁNDOR A hagyomány szolgálatában. Összegyűjtött dolgozatok. Bp. 1981. Magvető. 245 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
BÁLINT SÁNDOR A szegedi népélet 2. Szeged, 1958. Városi Tanács, 81 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
BALLA ÁRPÁD Palota a föld alatt. A visegrádi királyi palota ásatása 1934-1944. Visegrád, 1993. Mátyás király múzeum. 22 p. 12 ábrával. /Altum Castrum/. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
BALOGH ISTVÁN A civisek világa. (Debrecen néprajza). Bp. 1973. Gondolat. 306 p. Képekkel! Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
BÁNÁTI TIBOR Mesélő házak. Baja. Baja, 2001. Önkormányzat. 173 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
BÁNFFY MIKLÓS Huszonöt év (1945). Bp. 1993. Püski. 220 p. Képekkel! Fűzve, kiadói papírborítóban.
900 |
BÁNHIDI ANTAL A Gerle-13 útja. A Földközi-tenger körül. Bp. 1989. A Mezőgazdasági Repülés Különkiadványa. 164 p. Képekkel! Kiadói ill. aranyozott vászonkötésben. Készült 2000 pld-ban! |
BANNER JÁNOS A szegedi boszorkányok. Szeged, 1928. Szerző. 14 p. Hozzátartozik: Oltvai Ferenc: A szegedi boszorkányégetés. 1728. (Fénymásolat a Somogyi Könyvtári Műhely 1978. 1-4 sz.-ból.). Tűzve, kiadói papírborítóban. |
800 |
BARÁT ENDRE Dávid, a rebellis. Történet a 48-as időkből. Hevesi Simon előszavával. Bp. 1938. Magyar Zsidók Egyesülete. 39 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
Barcsa János emlékezete. Debrecen, 1971. dr. Dankó Imre. 147 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Készült: 1000 pld.-ban!
900 |
BARNA GÁBOR Búcsújáró és kegyhelyek Magyarországon. Bp. 1990. Medicina. 175 p. Képekkel! Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben.
A barokk Székefehérvárott. Kovács Péter - Szelényi Károly. Bp.-Veszprém, 1992-93. Szfehérvár Polgármesteri Hivatala. 28 p. Képekkel! Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
A barokk Szentendrén. Kiáll. Kat. Bp. 1993. Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága. 16 p. 34 t. (képek). Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
BAROSS JÁNOS DR. Magyarország földjének nemzetiségi és szociális megoszlása. Különlenyomat. Bp. 1923. " Pátria" . 24 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
BÁRSONY ISTVÁN Szól a puska. Természeti képek és vadásztréfák. Bp. é.n. Lampel R. 69 p. /Magyar Könyvtár/. Amatőr félvászon kötésben. |
BEDEKOVICH, FR. Ungaria semper liberia. Oblata dum sub gratiosissimus auspicius
J.N. Erdődy de Monyorókerék, in regia, et celeberrima Universitate Tyrnaviensi, positiones ex universo Jure Patrio Hungarico
. 1773. 12 sztl.lev. Hozzákötve.: Iosehus Benczur: Ungaria semper liberia, suique iuris
Vindobonae, 1764. sumpt. Emerici Felicis Baderi. 3 sztl.lev. 80 p. Korabeli, gerincén sérült kartonkötésben. |
Békés megye sajtóbibliogárfiája. 1855-1973. Összeállította: A megyei könyvtár munkaközössége. Békéscsaba, 1974. Megyei Tanács VB (Kner nyomda gyomai üzeme) 365 p. 24 p melléklet. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. Megjelent: 1000 pld! |
1400 |
Békéscsaba földrajza. Szerk.: dr. Tóth József. Békéscsaba, 1976. Városi Tanács. 541 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
Bélyeglexikon Szerk.: Surányi László. Bp. 1988. Gondolat. 668 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
2600 |
Bem József Bp. 1951. Honvéd Kiadó Intézet. 40 p. Képekkel! /Történelmi Kiskönyvtár - 4.szám/. Tűzve, kiadói papírborítóban.
BENDEFY LÁSZLÓ A magyarság kaukázusi őshazája. Gyertyán országa. Bp. 1942. Cserépfalvi. 509 p. XL t. Fűzve, kiadói ill. szakadt papírborítóban. |
BENEDEK ELEK Édes anyaföldem! Egy nép s egy ember története. Bp. 1979. Szépirodalmi. 261 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. Az eredeti mű első része! |
800 |
BENEDEK MARCELL Berend Iván házassága. I .kiadás! Regény. Bp. 1931. Nyíl Szépirodalmi Hetilap. 20 p. Rajzokkal! |
BENEDEK ZOLTÁN A Szilágyságtól Uj-Guineáig. Bíró Lajos term. tudós életútja. (1856-1931). Bukarest, 1979. Kriterion. 155 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
800 |
BÉRES ANDRÁS - MÓDY GYÖRGY A hajdúság történetének és néprajzának irodalma. Debrecen, 1956. Megyei Tanács VB. 51 p. /Alföldi Füzetek 3./. Fűzve, kiadói papírborítóban.
800 |
BERGMAN, STEN A viharok hazájában. 73 képpel. Ford.: Dr. Cholnoky Béla. Bp. é.n. Franklin. 221 p. /A Magy. Földr. Társ. Könyvtára/. Kiadói aranyozott, festett, kopottas vászonkötésben. |
BERGMAN, STEN Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Ford.: dr. Cholnoky Béla. 70 képpel és 1 térképpel. Bp. é.n. Franklin. 272 p. /A Magy. Földr. Társ. Könyvtára/. Kiadói aranyozott, festett vászonkötésben. |
BERNULA MIHÁLY Pitvaros rövid története. 1816-1969. Szeged, 1969. Lehoczki András. 255 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Ritka! |
BERTÉNYI IVÁN Új magyar címertan. Bp. 1993. Maecenas. 124 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben, régi pecsétekkel!
800 |
A Bétsi ember szokása testestől lelkestől. Ki-adatott Fársángi Tanításban. Pesten, 1784. Trattner betűivel. 28 p. 1 sztl.lev. Kiadói, gerincén sérült kartonkötésben. Számozott: 229/100 sz. Seress Rezső névbeírásával! |
6000 |
A Bétsi gavalléroknak és dámáknak rövéd le-írása. Versekben.
Bp. 1921. Aba Könyvkiadó. 12 p.
Fűzve, kiadói papírborítóban. Számozott: 229/76 sz. Az 1784-es kiadás reprintje! |
Betyárok tüzénél. Kelet-európai népek betyárballadái. Szerk.: Domokos Sámuel. Bp. 1959. Európa. 354 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban Ritka! |
1600 |
BIBLIOGRÁFIA! Nemere István. Összeállította: Csőryné Bezerédy Ágnes - Kovács Enikő. Miskolc, 1987. II. Rákóczi F. Megyei Könyvtár. 27 p. Gépelt! Tűzve, kiadói papírborítóban. Készült: 500 pld-ban! |
BIERBAUER VIRGIL A magyar építészet története. 54 képmelléklettel. Bp. 1937. Magyar Szemle Társaság. 301 p. Kiadói félvászon kötésben. |
BILICSI TIVADAR " Hol vagytok ti régi játszótársak?" . Emlékezések volt pályatársaimra Hauswirth Magda rajzaival. Bp. 1982. Gondolat. 409 p. Kiadói kartonkötésben. |
800 |
BILQUER, P.R.
Handbuch des Schachspiels. Zweite, verbesserte Anflage.
Berlin, 1852. Beit und Co. XII. 494 p.
Korabeli, kopottas, kissé viseltes félbőr kötésben. |
BLÉNESSY JÁNOS Jászberény természeti viszonyai és élete. Jászberény, é.n. Pesti nyomda. 215 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. A Jász Hírlapban megjelent cikkek különlenyomata.
BLOND, GEORGES - GERMAINE Évezredek asztalánál. Táplálkozásunk története. Bp. 1971. Gondolat. 363 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
BOGDÁN ISTVÁN Régi magyar históriák. Bp. 1980. Magvető. 206 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
BOKOR IMRE Wien-Bécs és Ausztria. Bp. 1934. Goethe Társaság. 329 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
BOKOR PÉTER Végjáték a Duna mentén. Interjúk egy filmsorozathoz. Bp. 1982. Rtv-Minerva. 358 p. Kiadói kartonkötésben, gazdag képanyaggal. |
BONHARDT - SÁRHIDAI - WINKLER
A Magyar Királyi Honvédség fegyverzete. Bp. 1992. Zrínyi. 475 p. Képekkel!
Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. Harántalakú!
Borok királya - Királyok bora Lázár István - Elek Lívia. Kis könyv a tokaji borról. Bp. 1987. Corvina. 106 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Harántalakú! |
800 |
Borsos Miklós gyűjteményes kiállítása. Bp. 1976. aug-szept. Számozatlan! Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
800 |
A Börzsöny-i hegység. Szerk.: Magaziner Pál. Bp. 1931. Turistaság és Alpinizmus. 1 térkép. 112 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
BUCSAY MIHÁLY A protestantizmus története Magyarországon 1521-1945. Bp. 1985. Gondolat. 293 p. Képekkel! Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban.
BUDAPEST SZÉKESFŐVÁROS ISKOLAI KIRÁNDULÓVONATAI 14.
A Balaton. Szerk.: Dr. Bodnár Gyula.
Bp. 1933. Bp. Székesfőváros Polgármesteri VII. ügyosztálya. 16 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
Budapest Útmutató. 1956. Összeállította: Király Elemér. Bp. 1956. Műszaki. 540 p. 1 melléklet. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
800 |
Budapesti Antológia. Költemények Budáról, Pestről, Budapestről. Szerk.: Rubunyi Mózes és Szoboszlay Ferenc. Bp. é.n. Irodalmi és Művészeti Intézet. 380 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
Buddha beszédei. Válogatta, fordította: Vekerdi József. Bp. 1989. Helikon. 212 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
BULLA BÉLA, DR. Magyarország természeti földrajza. Bp. 1964. Tankönyvkiadó. 423 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban.
BULWER, E.L. Leila. A félhold bukása. Ford.: Margittai György. Bp. é.n. Tolnai. 127 p. Kiadói kartonkötésben. |
BURA LÁSZLÓ Iskolavárosunk Szatmárnémeti. Csikszereda, 1999. Státus Könyvkiadó. 251 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
CASTIGLIONE LASZLÓ Az ókor nagyjai. Bp. 1978. Akadémiai. 441 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
800 |
CHOLNOKY JENŐ DR. A napsugár diadala. Bp. 1930. Singer és Wolfner. 314 p. Kiadói, kopott, viseltes, aranyozott vászonkötésben. Kötése meglazult!
CICERO, M.T. Orationes selectae, cum analysi rhetorica, commentario et adnotationibus. Tomus II. Wien und Triest, 1824. Geistingerschen. 235 p. Korabeli félbőr kötésben, német és latin nyelven. |
6000 |
CLAUSEWITZ, CARL VON A háborúról. I-II. kötet. Ford.: Dr. Réczey Ferenc. Bp. 1962. Zrínyi Katonai Kiadó. 348 p. 517 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, szép állapotban. |
COLEMS, EGMONT Az egyszeregytől az integrálig. Bp. é.n. Franklin. 331 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
CURTIUS ERNŐ A görögök története. Ford.: Fröhlich Róbert. Második kötet. Bp. 1876. MTA. 471 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
CSALOGOVITS JÓZSEF DR. Tolna vármegye múltjából 2. Tolna vármegye múzeumának újabb szerzeményei I. Pécs, 1936. Tolna vármegye közönsége. 41 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
Csikóink kényesek. magyarországi cigány népköltészet. Bp. 1977. Európa. 317 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
900 |
DANTE A Pokol - A Purgatórium - A Paradicsom. Második, teljes kiadás a költő arcképével. Prózába átírta és magyarázta: Cs. Papp József. Kolozsvár, 1910. Gámán János örököse. 216 p. 195 p. 201 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. A második és harmadik kötet I. kiadás. Ritka! |
6000 |
DARNAY - DORNYAI BÉLA DR. - NEMES LÁSZLÓ - TAKÁCS ANDRÁS - TAKÁCS KÁLMÁN Nagyvázsony és környékének utikalauza. Veszprém, 1963. Megyei Tanács Idegenforgalmi Hivatala. 186 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
DÁVID LÁSZLÓ A középkori Udvarhelyszék művészeti emlékei. Bukarest, 1981. Kriterion. 396 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
DE POURTALES, GUY Berlioz élete. Ford.: Lányi Viktor. Bp. é.n. Athenaeum. 335 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, újszerű állapotban. |
Der ungarische Wien H.n. é.n. Direktion für Weinumsatz. 63 p. 1 térkép. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
800 |
DERCSÉNYI BALÁZS Budapesti műemlékek. Bp. 1991. Corvina. 114 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben.
DERCSÉNYI DEZSŐ A pécsi kőtár. Pécs, 1962. J. P. Múzeum. 21 p. 39 képpel! /A Janus Pannonius Műzeum Füzetei 1./. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
800 |
DICKENS KÁROLY Karácsonyi ének prózában. vagyis karácsonyi-kísértethistória. Ford.: Benedek Marcell. Bp. é.n. Dante. 176 p. Képekkel! Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
DIEHL, G. Vasarely. Ford.: Havas Lujza. Bp. 1976. Corvina. 99 p. Képekkel! Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1400 |
DIÓSZEGI VILMOS Sámánizmus. Bp. 1962. Gondolat. 118 p. /Élet és Tudomány Kiskönyvtár/. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
800 |
DIÓSZEGI VILMOS Sámánok nyomában Szibéria földjén. I. kiadás! Egy néprajzi kutatóút története. Bp. 1960. Magvető, 251 p. 26 képpel. Kiadói, kissé kopott félvászon kötésben. |
DIVALD KORNÉL Budapest művészete a török hódoltság előtt. Bp. é.n. Lampel és Wodianer. 165 p. Kiadói (?) aranyozott vászonkötésben.
DIVALD KORNÉL Magyarország művészeti emlékei. Bp. 1927. Kir. Magy. Egy. Ny. 255 p. 267 képpel! Kiadói félvászon kötésben, zsinórfűzéssel, kartontokban.
DOBAI ANDRÁS Somogy megye az első katonai felvétel idejében (1782-1785). Kaposvár, 1983. Megyei Levéltár. 161 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. /Iskola és Levéltár 17. sz./.
DOKUMENTATION DAS III. REICH " Ein Volk, ein Reich, ein Führer" . I-II. Bearbeitet von Dr. Chrisitian Zentner. Hamburg, 1975. Sonderausgabe für den Mafred Pawlak Verlag. 354 p. 355 p. 574 p. 132 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
DOMIÁN ALAJOS Piskitelep története. Piski, 1894. Róm. Kath. hitközség. 79 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, gerince ragasztott!
800 |
DOSENBACH ISTVÁN Szűz Mária, az ifjúságnak mintaképe, vagy az ifjúságnak ártatlansága és buzgalmáról. Ford.: Dr. Lessenyei Ferenc. Szatmáron, 1894. Molnár Jánosnál. 276 p. 2 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben. |
DOYLE, CONAN Rejtelmes történetek (Második sorozat). Ford.: dr. Reich Milton Oszkár. A megrontó szemek - Az archangeli hajós - Az elhagyott vitorlás - Thoth Isten gyűrűje - Sannox lady esete - A 299. sz. árverési tétel - Szerelmesek. A Los Angeles-i felsülés - Jackmans Gulch lelkipásztora - John Huxford elveszett emlékezete. Bp. 1910. Eggenberger. 80 p. 80 p. 80 p. 78 p. (Kiadói kolligátum). Amatőr félvászon kötésben, eredeti borító a fedélre ragasztva! |
DÖMÖTÖR SÁNDOR Őrség. Szombathely, 1987. Őrségi Baráti Kör. 167 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban.
E. KOVÁCH ALADÁR Az első segély-nyujtás kézikönyve. Bp. 1892. Szerző. 119 p. Kiadói (?) vászonkötésben.
1600 |
ECKHARDT FERENC ÉS BÓNIS GYÖRGY Magyar állam és jogtörténet. Bp. 1953. Felsőoktatási Jegyzetellátó. 226 p. Gépelt! Fűzve, kiadói papírborítóban.
1600 |
ECKSTEIN ERNŐ A Claudiusok I-II. Átdolgozta: Gaál Mózes. Bp. 1903. Franklin. 193 p. 183 p. Amatőr, kopottas félvászon kötésben. |
EDVI ILLÉS GYULA Az esztergomi Főszékesegyház. Bp. 1928. Franklin. 31 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
EGRY IRÉN Deák Ferenc. Történeti arckép. Bp. 1941. Singer és Wolfner. 279 p. Amatőr félvászon kötésben, eredeti ill. borító a fedélre ragasztva! |
Emlék Budavárából. Gyűjtötte: Szügyi Elemér. Bp. é.n. Pfeifer Ferdinánd. 144 p. A címlapon jelzett térkép nélkül! Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
ENGELBRECHT KÁROLY
A szarvasmarha,. betegségei és gyógyításuk. II-ik javított kiadás.
Bp. 1874. Légrády testvérek. 371 p.
Kiadói vászonkötésben, márványozott lapszélekkel! Ritka! |
10000 |
EÖTTEVÉNYI, OLIVÉR DR. A császári ármádiától a nemzeti hadseregig. (Előadás). Bp. 1943. Országos Nemzeti Klub. 23 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
EPERJESSY KÁLMÁN Csanád megye az első katonai felvétel (1782-1785) idején. Makó, 1971. Városi Tanács VB. 33 p. /A Makói Múzeum Füzetei 7./. Fűzve, kiadói papírborítóban.
800 |
ERDEI FERENC Magyar tanyák. Bp. é.n. Athenaeum. 260 p. Képekkel! Fűzve, kiadói ill. sérült papírborítóban.
Erdély története I-II-III. Főszerkesztő: Köpeczi Béla. Bp. 1986. Akadémiai. 611 p. 1185 p. 1945 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban, megkímélt állapotban. |
ERDÉLYI ISTVÁN Sumér rokonság? Bp. 1989. Akadémiai. 206 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
ERDÉLYI JÁNOS DR. Balatoni bazalthegyek. Bp. 1954. Népműv. Min. 46 p. Képekkel! Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
ERDÉLYI ZSUZSANNA Hegyet hágnék, lőtőt lépék. Archaikus népi imádságok. Bp. 1978. Magvető. 771 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
Az esztergomi Keresztény Múzeum Képtára. 81 színes tábla, 152 fényképillusztráció. Bp. 1964. Akadémiai. 205 p. Kiadói, bronzplakettel díszített vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
Az expresszionizmus. III. bővített kiadás. Válogatta: Koczogh Ákos. Bp. 1981. Gondolat. 330 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
800 |
Ezer kérdés - Ezer felelet. I. kötet. Általános tanácsadó a falusi nép számára. Bp. 1936. Ált. Ny. 319 p. Fűzve, kiadói, kopottas, ill. papírborítóban. |
FABRICZKY IMRE - PAPP ANTAL Házi konzerválás. 2. kiadás. Bp. 1958. Műszaki Könyvkiadó. 266 p. Fűzve, kissé viseltes ill. papírborítóban. |
FARAGÓ JÓZSEF - NAGY JENŐ - VÁMSZER GÉZA Kalotaszegi magyar népviselet. (1949-1950). Bukarest, 1977. Kriterion. 390 p. Képekkel! Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
2200 |
FEHÉR DEZSŐ DR. Az angol telivér Magyarországon. Bp. 1990. Mezőgazdasági. 204 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben.
1400 |
FEHÉR GÁBOR Túl Napnyugat - innen Kelet. Pápa, 1943. Exodus. 47 p. Fűzve, kiadói ill. (Victor Gábor) papírborítóban.
800 |
FEKETE GYULA Tengercsepp. Aforizmák, írói noteszlapok, gondolatfutamok. Bp. 1985. Gondolat. 357 p. Kiadói kartonkötésben. |
800 |
FEKETE ZSIGMOND Magyarország vizei múltjának és vízépítésének történelme. Reprint kiadás! H.n. é.n. Barnaföldi Gábor. 191 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
A felsőlövői á.h.ev. nyilvános tanintézetek 1899/1900. évi értesítője. Felső-Eőrött, 1900. Schodisch Lajosnál. 96 p. 1 sztl.lev. 2 melléklettel (kihajtható). Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
Ferencz körúti gyalogos aluljáró és É-Déli Metro felszini kapcsolata. Összeállította: Dalmy Tibor, Károlyi Sándor. Bp. 1971. Főv. Mélyépítési Tervező Váll. 14 lev. 13 fényképpel. Zsinórfűzéssel, kiadói papírborítóban. |
FERENCZI SÁNDOR DR. Kolozsvári útmutató. Földtani, őslénytani, történelmi és természetrajzi vonatkozásokkal. Kolozsvár, 1941. " Erdély" Könyvnyomda. 158 p. 1 sztl.lev. 1 Kolozsvár-térkép a kötetbe helyezve! Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Ritka! |
Firenze. Ford.: Studio Comunicare / Firenze. Firenze, 1996. Bonechi Kiadó. 127 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
FLAMMARION, CAMILLE A világ vége. Hatodik kiadás - Képekkel! Ford.: Kenedi Géza. Bp. é.n. Légrády. 224 p. 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott, festett, díszes vászonkötésben. |
1600 |
FLAMMARION, CAMILLE Stella. Második kiadás. Regény. Ford.: Tóth Béla. Bp. é.n. Légrády Testvérek. 414 p. 1 sztl.lev. Kiadói festett, feliratos vászonkötésben. |
FLAUBERT, GUSTAVE Szent Antal megkísértése. Ford.: Dr. Lustig Géza. Békéscsaba, 1918. Tevan kiadás. XV. 285 p. Amatőr félvászon kötésben. |
FOLYÓIRAT! Bányászati és Kohászati Lapok. Bp. 1930. 1, 4, 9. számok. Felelős szerk.: Litschauer Lajos. Tűzve, kiadói papírborítóban. (3 db).
FOLYÓIRAT! Hadtörténelmi Közlemények. Szerk.: Csákvári Ferenc. XXXIII. évf. 2. sz. 1986. Bp. 1986. Hadtörténelmi Múzeum. 231 p-399 p-ig. Benne: Borosy András: Perdöntő párviadalok Magyarországon. Tűzve, kiadói papírborítóban. Dedikált! |
800 |
FOLYÓIRAT! Hadtörténelmi Közlemények. Szerk.: Csákvári Ferenc. XXXIV. évf. 2. sz. 1987. Bp. 1987. Hadtörténelmi Múzeum. 199 p-386 p-ig. Benne: Kiss József: Katonai rendtartás és ellátás a pesti Invalidus házban az 1720-1730-as években. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
800 |
FOLYÓIRAT! Turisták Lapja. Szerk.: Zsembery Gyula. 1923. 1-3. 4-8. 9-12 szám! Bp. 1923. Magyar Turista Egyesület. 80 p. 1 sztl.lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. (3 db). |
900 |
FOLYÓIRAT! Válasz. 1948. okt-nov. Felelős szerk.: Illyés Gyula. Bp. 1948. Sárközi Györgyné. 726 p.-892 p-ig! Benne: Bibó István: Zsidókérdés Magyarországon 1944 után. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
FORELL, FRITZ VON Mölders. Harmadik kiadás. Ford.: dr. Szentgyörgyi Ede. Bp. 1942. Danubia Könyvkiadó. 213 p. 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, lapokon vízfoltok nyomaival! |
FORRAY ZOLTÁN TAMÁS Putnok. Eredete és őstörténete. H.n. 1995. Huankara. 39 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
800 |
FORSTER GYULA BÁRÓ gróf Berchényi László Franciaország marsallja. Bp. 1925. Kir. Magy. Egy. Ny. 220 p. Kiadói, kissé kopott félvászon kötésben. Ritka!
Fotoművészeti Kiskönyvtár Pécsi József munkássága. Bp. 1976. Corvina. 16 p. 64 képpel. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
Fotoművészeti Kiskönyvtár André Kertész munkássága. Bp. 1972. Corvina. 15 p. 64 képpel. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
FOTOTÉKA Babits Mihály. Összeállította: W. Somogyi Ágnes. Bp. 1983. Népműv. Prop. Iroda. 435 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
FOTOTÉKA József Attila. Összeállította: Macht Ilona. Bp. 1980. Népműv. Prop. Iroda. 113 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
900 |
FRANCE, ANATOLE Szent Klára kutja. Ford.: Aranyossy Pál. Békéscsaba, 1917. Tevan-kiadás. 184 p. 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, megkímélt példány! |
FRANK JÁNOS Az eleven textil. Új magyar textilművészet-térbeliség tárgyak. Bp. 1980. Corvina. 136 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
GAÁL ERNŐ Sör az ókori Egyiptomban és Mezopotámiában. Bp. 1988. Gondolat. 127 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. /Gondolat zsebkönyvek/.
800 |
GAÁL MÓZES Csontos Szigfrid és a Nibelungok. A magyar népnek és ifjúságnak meséli G. M. 21 képpel. Bp. 1905. Franklin. 128 p. Amatőr félvászon kötésben. |
GARAI - GINK - TRAHMAN Ölelkezők. Moszkva és Budapest versekben és képekben. Bp. 1975. Kozmosz Könyvek. 156 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban, régi pecsétekkel. |
800 |
GARAY ALAJOS Betúlia hölgye. Hősköltemény hat énekben. Pest, 1860. Emich G. 88 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Felvágatlan! |
GÁRDONYI ALBERT DR. Buda és Pest a tatárjárás előtt. Bp. 1941. Rábaközi ny. 79 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Ritka!
GÁRDONYI GÉZA Magyarul így! Bp. 1938. Dante. 364 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
GÁRDONYI GÉZA (GÖRE GÁBOR) Göre Martsa lakodalma. Bp. é.n. Singer és Wolfner. 157 p. Kiadói ill. aranyozott vászonkötésben.
2600 |
GÁSPÁR FERENC DR. A Föld körül. Bp. 1906. Singer és Wolfner. 94 p. Kiadói, dombornyomású, ill. aranyozott, festett, kissé kopott vászonkötésben. Ügynöki pld!
2600 |
GAZDA JÓZSEF Nagy Imre. Bukarest, 1972. Kriterion. 141 p. XXVIII. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
800 |
GECSEI LAJOS - LIPTÁK ISTVÁN Postatörténeti emlékek Békés vármegyéből. Békéscsaba, 1970. MÁV Forgalom Bélyeggyűjtő Kör. 230 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
GELEJI DEZSŐ Tito és az uj Jugoszlávia. Bp. 1945. Dante. 63 p. /Dante Új Könyvtár/. Fűzve, kiadói papírborítóban.
GENTHAN ISTVÁN Budapest múltja és művészete. Bp. 192. Magyar Szemle. 80 p. /Kincsestár/. Kiadói vászonkötésben.
900 |
GERE ZSIGMOND A 76-os baka meg a nagy háború. Bp. 1917. Singer és Wolfner. 128 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Újrafűzésre szorul!
GERŐ LÁSZLÓ
A budai vár helyreállítása. Bp. 1951. Közoktatásügyi Kiadóvállalat. 223 p. Képekkel!
Kiadói ill. félvászon kötésben. Dedikált!
GODA GÁBOR Vallomások regénye. De Profundis. Bp. 1968. Szépirodalmi. 601 p. Kiadói vászonkötésben. Dedikált! |
800 |
GOETHE Faust. Magyarra fordította: Dóczi Lajos. Pest, 1873. Ráth Mór. 252 p. 2 t. Kiadói aranyozott, ill. dombornyomású díszes kötésben, körben aranyozott lapszélekkel. |
2600 |
GOMBOCZ ENDRE - HONÁT ADOLF OLIVÉR Tolna vármegye múltjából 6. Kitaibel Pál botanikus naplóbejegyzései Tolnamegyei útjairól. 1799-1808. Pécs, 1941. Tolna vármegye közönsége. 24 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
Göre Gábor (Gárdonyi Géza) Tapasztalatok. 116 p. Durbints sógor. 100 p. Veszödelmek. 110 p. Bojgás az világba. 112 p. A pesti úr. 124 p. Göre Gábor bíró úr könyve. 101 p. Göre Martsa lakodalma. 104 p. Bp. 1925. Globus. Kiadói, ill. festett vászonkötésben. (7 db). |
14000 |
GRANASZTÓI PÁL Az építészet igézetében. Bp. 1966. Magvető. 515 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban.
GROPIUS, WALTER Apolló a demokráciában. Ford.: Veress Anna. Bp. 1981. Corvina. 143 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
GÜNTHER, H. DR. Rassenkunde Europas. Mit 567 Abbildungen und 34 Karten. München, 1929. Lebmanns Verlag. 342 p. Kiadói félvászon kötésben. |
GYÓNI GÉZA Levelek a Kálváriáról és más költemények. (A fogságból) 1915. Bp. 1916. Athenaeum. 72 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Jászai Gizella névbeírással! |
GYŐRI (ÁCHIM) GÉZA Lengyel mezőkön, tábortűz mellett. Bp. 1915. Orsz. Hadsegélyző Bizottság. XIII. 64 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
GYULAI FERENC DR. Műfény foto. Bp. 1940. Fotoélet. 64 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
Hadsereg született. Válogatta: Havas Ervin. Szerk.: E. Fehér Pál. Illusztrációk: Pásztor Gábor. Bp. 1977. Zrínyi Katonai Kiadó. 402 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. Megjelent a Nagy Októberi Szocialista Forradalom 60. évfordulójára. |
HAGGARD, RIDER Ő. Regény. Ford.: Csepreghyné Rákosi Ida. Bp. é.n. Singer és Wolfner. 246 p. Fűzve, amatőr papírborítóban, eredeti címlap felhasználásával! |
HAGGARD, RIDER H. A sárga isten. Ford.: Dr. Turchányi Tihamér. Bp. 1921. Athenaeum. 310 p. 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben. |
HAJÓS ELEMÉR Széthulló családok, kallódó gyermekek. Bp. 1946. Korda Rt. 256 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
HALÁSZ PÉTER Holtbiztos tip. I. kiadás! Bp. 1941. Literária Kiadóváll. 32 p. /Világvárosi Regények 873./. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban, szép állapotban! |
HARAI DÉNES Katonadolog. Gondolatok a katona antropologiájáról a gépesített háborúk korában. Bp. 2003. Masszi Kiadó. 176 p. Képekkel! Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
800 |
HARANGOZÓ MÁRTA Varga Imre. Bp. 1989. A rézkarcoló művészek alkotóközösségének kiadása. 113 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
HARASZTHY ÁGOSTON Tizenöt hét indiánok közt. Bp. é.n. Pallas. 127 p. Kiadói ill. kartonkötésben, Jeges Ernő borítórajzával!
HARASZTI - PETHŐ Utikalauzok a régi Magyarországon. Bp. 1963. Táncsics. 324 p. /Utikalandorok 41./. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben.
800 |
HARSÁNYI ZSOLT És mégis mozog a Föld. Galilei életének regénye. Bp. 1937. Singer és Wolfner. 300 p. 323 p. 314 p. Kiadói aranyozott bőrkötésben, bibliopapíron! |
HATVANYI LAJOS Egy székely nemes aki felfedezte a demokráciát. Bp. 1934. Káldor. 175 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. /Munkák és napok/.
Házi praktikák, fortélyok. Jól bevált háziszerek, praktikus tippek. Bp. 1990. Közig. és Jogi. 190 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
800 |
HEDIN, SVEN A rejtelmes India felé. I. kötet. Ford.: Zigány Árpád. Bp. é.n. Magyar Kereskedelmi Közlöny. 568 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
2400 |
HEDIN, SVEN Belső-Ázsia küszöbén. 1890-1891. Ford.: Halász Gyula. 31 képpel, 1 térképpel. Bp. é.n. Franklin. 135 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
1600 |
HEDIN, SVEN Első utam Ázsiába. Ford.: Halász Gyula. 22 képpel, 1 térképpel. Bp. é.n. Franklin. 138 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
1600 |
HEDIN, SVEN Utazásai Perzsia sivatagjain keresztül. A rejtelmes India felé. Bp. é.n. Magyar Kereskedelmi Közlöny. 554 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
2400 |
HEGEDŰS GYULA A beszéd művészete. Bp. 1917. Singer és Wolfner. 125 p. Kiadói, kissé viseltes, ill. papírborítóban.
HEGYESI JÓZSEF Előétkek. Második javított és bővített kiadás. (Asietten). Bp. 1892. Szerző. 171 p. Képekkel! Kiadói, kopott, ill. vászonkötésben, körben festett lapszélekkel. |
HERCZEG FERENC Magdaléna két élete. gróf Batthány Gyula rajzaival. Bp. 1943. Új Idők. 125 p. Kiadói félbőr kötésben, gerincén aranyozott felirattal. A szerző és a rajzoló névbeírásával! Számozott: 1000/29 sz. Ritka! |
20000 |
HERING, ELISABETH Az írás regénye. Ford.: Vajda Endre. Bp. 1966. Gondolat. 187 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. Borítón fölül kisebb hiánnyal! |
900 |
HERNÁDY KÁROLY Nógrádi várak. Bp. 1967. Nógrád megyei Idegenforgalmi Hivatal. 108 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
900 |
Hevesi Iván és Kálmán Kata könyve Bp. 1999. Magyar Fotográfiai Múzeum. 231 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
HOCK JÁNOS Képes Biblia. 50 színes képpel. Bp. 1900. Szerző. Számozatlan! Harántalakú! Kiadói aranyozott vászonkötésben, kötése kissé laza! |
Hoffmann meséi. Fantasztikus opera három felvonásban elő és utójátékkel. Zenéjét szerzette: Offenbach Jakab. Szövegét írta: Barbier Gyula. Bp. 1911. Markovits és Garai. 80 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Libretto! |
HOFFMANN ÖDÖN Húszezeréves álom. Cluj, é.n. Szfinx Kiadó. (Literária Lapkiadó Rt.) 209 p. Fűzve, az eredeti ill. borító felhasználásával készült amatőr papírborítóban. Rendkívül ritka! Az általunk hozzáférhető könyvészetekben nem található!
30000 |
HOFFMANN, E.T. Martin mester - Kádár és legényei. Ford.: Rédey Tivadar. Bp. é.n. Világirodalom. 176 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
Hogyan készül? Szerk.: Apor Dezső és Nagy Béla. Bp. 1928. Athenaeum. 372 p. Kiadói félvászon kötésben. |
HOROVIC IGNÁC Francios Villon élete és költészete. A tanulmányban közölt versek Faludi György átköltése. Szabadka (Subotica) 1946. Minerva ny. 32 p. Fűzve, kiadói ill. (Kovács Sztriko Zoltán) papírborítóban. |
HORVÁTH ÁRPÁD Órák és órások. Bp. 1982. Gondolat. 127 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. /Gondolat Zsebkönyvek/.
800 |
HORVÁTH ISTVÁN Bűnhődés büntetlenül. Hadifogolynapló. Bp. 1992. Zrínyi. 208 p. 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
800 |
HORVÁTH ISTVÁN DR. Dömös és környéke. Vác, 1978. Pest megyei ny. 44 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
HORVÁTH JÓZSEF A nagykőrösi kaszinó százéves története. Nagykőrös, 1939. Kaszinó. 169 p. Fűzve, kiadói ill. viseltes, javított papírborítóban.
HORVÁTH MIKLÓS DR. 1956 katonai kronológia. Bp. 1993. MH Oktatási és Kulturális Anyagellátó Központ. 133 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
ILJIN, M. Az óra története. Bp. 1950. Szikra. 112 p. Fűzve, kiadói ill. (Csillag Vera) papírborítóban.
ILLÉS GYÖRGY Mesélő könyvtárak. Bp. 1984. Móra. 206 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
ILLÉS PÁL, EDVI
Első oktatásra szolgáló kézikönyv, vagyis a legszükségesebb tudományok öszvesége. Budán, 1837. A Magy. Kir. Egy. betűivel. XXXVI. 37-666 p. 1 melléklettel.
Amatőr kartonkötésben, a címlapon jelzett Magyar és Erdélyország földképe hiányzik! Ritka mű!
14000 |
ILLYÉS GYULA Petőfi élete. Bp. é.n. Athenaeum. 158 p. /Népkönyvtár 1./. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
Implom József összegyűjtött kisebb írásai és életművének bibliográfiája. Összeállította: Draskovich József. Gyula, 1991. Békés megyei Levéltár. 179 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
Iparosok Olvasótábora (Kolligátum) Szterényi Hugó dr.: Az iparban szereplő ásványok (A grafit, az azbeszt) 47 p. Csizik Gyula: A művészetek történetéből. 60 p. Csopey László: Elektromos elemek és akkumulátorok. 47 p. Hasznos olvasmányok. 98 p. Bp. 1899-90. Lampel R. Amatőr, kopottas félvászon kötésben. |
1600 |
István király emlékezete. Szerk.: Király László. Bp. 1987. Európa. 160 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
800 |
IV. Budapesti Nemzetközi Borverseny Katalógus (1964. aug. 10-20.) Szerk.: Prehoda József. Bp. 1964. Athenaeum ny. 200 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
JANKOVICS JÓZSEF Régi erdélyi viseltek. Viseletkódex a XVII. századból. Bp. 1990. Európa. 131 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
4800 |
JÁVORKA PÉTER Zsámbék és környéke. Bp. 1961. Pest Megyei Tanács. 116 p. /Pest megyei tájak/. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
" Jégszakadás és Duna Kiáradása" Pest-Buda 1838. Kiáll. Kat. Bp. 1988. márc. 11-okt. 30. Virgard Intézet. 149 p. XVI. (színes képek). Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1400 |
JÓKAI MÓR A leaotungi emberkék. Képekkel! Bp. é.n. Singer és Wolfner. 46 p. /Az Én Ujságom könyvei/. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Ritka kiadás! |
JÓKAI MÓR Álmodád - A múmia és a gólya. Bp. é.n. Révai. 58 p. 3 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben. Két fantasztikus történet, ritka!
JÓKAI MÓR Egész az Észak-i pólusig! A ki a szivét a homlokán hordja. Bp. 1896. Révai. 280 p. /J. M. Összes művei/ Nemzeti kiadás! Kiadói (piros) (Gottermayer!) vászonkötésben. |
JÓKAI MÓR Egy hirhedett Kalandor a tizenhetedik századból. Bp. 1908. Révai. 290 p. /J. M. Összes művei/ Nemzeti kiadás! Kiadói (barna) (Gottermayer!) vászonkötésben.
JOÓ TIBOR Mátyás és birodalma. Bp. é.n. Athenaeum. 166 p. 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben, újszerű állapotban. Képekkel!
JÓSIKA MIKLÓS Élet és Tündérhon. Második kiadás. Kisebb regények. Első és második rész. Pesten, 1843. Heckenast Gusztáv. 210 p. 247 p. Korabeli, gerincén aranyozott félbőr kötésben. (2 db) Az első kötet címlapja hiányzik! |
Józsefvárosi Lexikon. Bp. 1970. Az MASZMP VIII. ker. Bizottsága és a Fővárosi Tanács VIII. ker. Tanács. LXVI. 347 p. Képekkel! Kiadói aranyozott, festett, feliratos, Budapest címerével díszített vászonkötésben.
JUHÁSZ VILMOS Tibet. Bp. é.n. Athenaeum. 264 p. 1 sztl.lev. Kiadói kopottas vászonkötésben.
1600 |
JUNG, C. G. Gondolatok a jóról és a rosszról. Ford.: Bodrog Miklós. Bp. 1996. Kossuth. 139 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1100 |
JUNG, C. G. Gondolatok a vallásról és a kereszténységről. Ford.: Bodrog Miklós. Bp. 1996. Kossuth. 89 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1100 |
JUNG, C.G. Bevezetés a tudattalan pszichológiájába. Ford.: Dr. Nagy Péter. Bp. 1942. Bibliotheca. 177 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
KÁDÁR JÁNOS Végakarat. Bp. 1989. Hírlapkiadó Vállalat. 277 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
KARINTHY FRIGYES Utazás Faremidóba - Capillária. Bp. 1947. Uj idők. 70 p. 172 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban.
KÁROLYI LÁSZLÓ GRÓF A Nagy-Károlyi gróf Károlyi család összes jószágainak birtoklási története. I-II. Bp. 1911. Franklin. XXII. 345 p. 358 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, kifogástalan állapotban. Felvágatlan! |
15000 |
KARSA FERENC Szabadságharcos napló. " A körültem és velem 1848 és 1849 években történt események." . Bp. 1993. Zrínyi. 381 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
KASSÁK LAJOS Egy ember élete I-II-III. Első rész: Gyermekkor. 192 p. Második rész: Kamasz évek. 227 p. Harmadik rész: Csavargások. 202 p. Amatőr félvászon kötésben. (3 db).
2400 |
KATALÓGUS! Stölcze-féle Ultreform háztartási befőttesüvegek. Bp. 1910 k. Thália. 23 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. Harántalakú!
KELEMEN FERENC A makói városi tanácsház. Makó, 1971. Városi Tanács VB. 19 p. /A Makói Múzeum Füzetei 6./. Tűzve, kiadói papírborítóban.
800 |
KELEMEN LAJOS Művészettörténeti tanulmányok I-II. Bukarest, 1977. Kriterion. 292 p. 405 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
KEMÉLY GYÖRGY Szabolcs vármegye gazdaságföldrajzi monográfiája. Bp. 1913. Pesti Könyvnyomda Rt. 64 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Különlenyomat!
KEMÉNY JÁNOS Ünnepnapok. Imák, elmélkedések. Gyöngyös, 1929. Szerző. 491 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
KENEDI GÉZA Problémák. Bp. é.n. Légrády. 243 p. 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben.
Képes krónika. Kálti Márk Krónikája a magyarok tetteiről. Bp. 1959. Magyar Helikon. 254 p. /Monumenta Hungarica III./. Kiadói aranyozott félbőr kötésben, gerincén apróbb kopásokkal. |
2600 |
Képzőművészeti alkotások. Tankönyv, írta: Vinkler László. Bp. 1954. Tankönyvkiadó. 179 p. Amatőr félvászon kötésben. |
800 |
KERTÉSZ JÓZSEF Dalol a tenger és én hallgatom. II. kiadás. Elbeszélések. Bp. 1943. Magyar Tengerésztisztek Egyesülete. 111 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Lapok egy része foltos. |
KESZTHELYI SÁNDOR Magyarország napórái. A rögzített napórák katalógusa. Bp. 1998. Magyar Csillagászati Egyesület. 127 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
KIÁLLÍTÁSI KATALÓGUS Borsos Miklós. Tihany, 1965. Kossuth Ny. (Bp.) Számozatlan! Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
800 |
KISFALUDI LIPTHAY SÁNDOR Vasútépítéstan. Harmadik kötet. A vasúti alépítmény. II. füzet: A pályatast. Vízfolyásokkal való kereszteződések. 384 ábrával! Bp. 1902. Magyar Mérnök és Építész Egylet. VII. 282 p. 1 sztl.lev. Amatőr, kopott félvászon kötésben. |
2401 |
KISS GÁBOR Erdélyi várak, várkastélyok. Bp. 1990. Panoráma. 445 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1600 |
KISS JÁNOS DR. A szépről és a szépművészetekről. II. kiadás. 144 képpel. Bp. 1904. Stephaneum. 116 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, gerince sérült! |
1600 |
Kiss József költeményei Ötödik kiadás. 1868-1882. Bp. 1890. Révai. 249 p. Kiadói ill. aranyozott, festett (Gottermayer) kötésben. |
KISS MÁRIA HORTENSIA Kiszombor története. (Falutanulmány). Makó. (1940) Makói Könyvnyomda. 166 p. Képekkel! /Csanádvármegyei Könyvtár 35./. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
KISSEL RENATE Fűszerek és gyógyfüvek. Ford.: Zalai Edvin. Bp. 2001. Kossuth kiadó. 191 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
1300 |
KNOLL ISTVÁN Angliai és dániai utiemlékeim. A szerző fényképeivel. Bp. 1947. Krausz József. 79 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1400 |
Komárom - Komárno. Város a Duna két partján. Bp. 1994. Önkormányzat. 95 p. Kiadói ill. kartonborítóban. |
KOMLÓDI MAGDA DR. Amiről a lápok mesélnek. Bp. 1961. Móra. 164 p. /Búvár Könyvek 12./. Kiadói ill. félvászon kötésben.
800 |
A kommunizmus fekete könyve. Bűntény, terror, megtorlás. Ford.: Benyhe János. Bp. 2000. Nagyvilág Kiadó. 855 p. Kiadói fóliázott kartonkötésben. |
KOPPÁNY T. - KOZÁK K. - DR. ZÁKONYI F. A sümegi vár. Bp. 1958. Révai ny. (Veszprém megyei Tanács Idegenforgalmi Hivatala), 99 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
KORNISS PÉTER Betlehemes. Lázár Ervin bevezetőjével. Bp. 2006. Helikon Kft. 119 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
2200 |
KORNISS PÉTER Ki népei vagytok? A Honvéd Táncszínház. Bp. 2006. Helikon. 111 p. Képekkel! Kiadói fóliázott kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
KÓS K. - SZENTIMREI JUDIT - DR. NAGY JENŐ Moldvai csángó népművészet. Bukarest, 1981. Kriterion. 489 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban, rendkívül gazdag képanyaggal!
KÓS KÁROLY DR. A vargyasi festett bútor. Kolozsvár, 1972. Dacia. 62 p. A szerző rajzaival és fényképeivel! Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
KÓS KÁROLY DR. Tájak, falvak, hagyományok. Bukarest, 1978. Kriterion. 385 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1600 |
KÓSA LÁSZLÓ - FILEP ANTAL A magyar nép táji-történeti tagolódása. Bp. 1975. Akadémiai. 230 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
900 |
KOSZTER ATYA Lurkó. Márton L. rajzaival. A csiki hegyek kis embere. Zürich, 1960. II. Rákóczi Ferenc Cserkészcsapat. 203 p. 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Ritka kiadás! |
KOVÁCS ÁKOS Játék a tűzzel. Fejezetek a magyarországi tüzijátékok és díszkivilágítások XV-XX. századi történetéből. Bp. 2001. Helikon. 186 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
KOVÁCS GYULA Makó város építészete a XVIII-ik század közepétől a XIX-ik század közepéig. 58 képpel és 6 táblával. Makó, 1929. Gaál László. 40 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. A szerkesztő dedikációjával. |
KOVÁCS LÁSZLÓ DR. Férfikozmetika. Endrődi István (Füles) rajzaival. Bp. 1965. Medicina. 151 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Ritka! |
800 |
KOVÁCS MÁTÉ DR. A helytörténeti mozgalom Budapesten. Dr. Ságvári Ágnes: A fővárostörténet-kutatás helyzete és feladatai. Bp. 1971. Főv. Levéltár. 47 p. Tűzve, kiadói papírborítóban, gépelt. Készült 360 pld-ban. |
800 |
KŐVÁGÓ JÓZSEF Emlékezés a Náci-ellenes Magyar Katonai Ellenállásra. Bp. 1994. Püski. 95 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
800 |
Közhasznu Esmeretek Tára, a Conversations-Lexicon szerént Magyarországra alkalmaztatva. Harmadik kötet. Canopus-Delphi.
Pesten, 1832. Wigand Otto. 568 p.
Kiadói félbőr kötésben, szép állapotban. |
Közhasznu Esmeretek Tára, a Conversations-Lexicon szerént Magyarországra alkalmaztatva. Ötödik kötet. Fo-Gwayra. Pesten, 1833. Wigand Otto. 533 p. Kiadói félbőr kötésben, szép állapotban. |
Közhasznu Esmeretek Tára, a Conversations-Lexicon szerént Magyarországra alkalmaztatva. Tizenkettedik kötet. Thaamp-Zwingli. Pesten, 1834. Wigand Otto. 512 p. Kiadói félbőr kötésben, szép állapotban. |
Közhasznu Esmeretek Tára, a Conversations-Lexicon szerént Magyarországra alkalmaztatva. Hetedik kötet. K-Magyarország története. Pesten, 1833. Wigand Otto. 596 p. Kiadói félbőr kötésben, szép állapotban. |
KUNT ERNŐ Az utolsó átváltozás. A magyar parasztság halálképe. Bp. 1987. Gondolat. 300 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
L. KOVÁSZNAI VIKTÓRIA Reményi József éremművészete. Leíró katalógus 1903-1977. Bp. 1980. Akadémiai. 115 p. 52 képpel! Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
L. NAGY ZSUZSA Szabadkőművesek. Bp. 1988. Akadémiai. 129 p. 16 képpel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
LA ROCHEFONCAULD, FRANCOIS Maximák. Ford.: Szávai János. Bp. 1990. Helikon Kiadó (Kner Nyomda). 181 p. Kiadói kartonkötésben. |
800 |
LAGERLÖF, SELMA A halál kocsisa. Elbeszélés. Ford.: Leffler Béla. Gyoma, 1929. Kner Izidor. 158 p. Kiadói félvászon kötésben. |
LAKATOS ISTVÁN A soproni iparosság története. Dokumentumgyűjtemény. Bp. 1994. Xénia. 231 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
LAKNER ENDRE Szent Márton Tours-i püspök valódi születéshelyének földerítése. Szombathelyen, 1865. Bertalanffy Imre. 49 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
LÁSZLÓ GYULA Őseinkről. Tanulmányok. Bp. 1990. Gondolat. 277 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1400 |
" A legszebb élet, amit magamnak el tudtam képzelni" Benkő Samu beszélgetései Kós Károllyal. Bukarest, 1978. Kriterion. 144 p. Kiadói kartonkötésben, foltos papír védőborítóban. |
LESTYÁN SÁNDOR
gróf Sándor Móric az ördöglovas. II. kiadás. 38 képpel.
Bp. 1942. Dr. Vajna és Bokor. 46 p.
Kiadói ill. félvászon kötésben, borító elől elvált. |
LILIENCRON, DETLEV VON. Háborús novellák. Ford.: Váry Rezső. Bacsa András borítékrajzával. Bp. 1915. Athenaeum. 186 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Néhány lapon foltokkal! |
LINDNER M. Az atom és magfizika alapjai. Ford.: Bárdos Gusztáv. 243 ábrával. Bp. 1962. Műszaki Könyvkiadó. 274 p. Kiadói félvászon kötésben. |
800 |
LIPTÁK GÁBOR Zirc és Csesznek. Bp. 1964. Athenaeum. (Veszprém megyei Idegenforgalmi Hivatal) 152 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
800 |
LIPTÁK GÁBOR - ZÁKONYI FERENC Balatonfüred. Bp. 1956. Révai ny. (Veszprémmegyei Tanács). 186 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
LONDON, JACK A Vas-pata. I. kiadás. Utopikus regény. Ford.: Mészáros Zoltán. Bp. 1923. Népszava. 264 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
LOSONCI MIKLÓS Óvári László. Bp. 1988. Képzőművészeti Kiadó. 56 p. XVI t. /Mai Magyar Művészet/. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
LOSONCI MIKLÓS Vén Emil. Bp. 1984. Képzőművészeti. 62 p. XVI t. /Mai magyar művészet/. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
LUKÁCS GYÖRGY A történelmi regény. Bp. (1946) Hungária. 305 p. Kiadói félvászon kötésben, megkímélt állapotban.
LYKA KÁROLY Szobrászatunk a századfordulón. 1896-1914. Bp. 1954. Képzőművészeti Alap. 92 p. Képekkel! Kiadói félvászon kötésben. |
Macskafogó. Nepp József, Ternovszky Béla, Maros Zoltán rajzfilmje alapján írta Rigó Béla. Bánfalvy Ákos háttereinek felhasználásával tervezte Szórádi Csaba. Tűzve, kiadói ill. kartonborítóban.
MADELUNG, AAGE Hadinaplóm. Emlékek és jegyzetek a Kárpátokból és Galiciából. Ford.: dr. ifj. Bókay János. Bp. 1915. Athenaeum. 1 t. 222 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Megkímélt állapotban. |
2200 |
Magyar Családtörténeti Szemle. Genealogiai és heraldikai Szaklap. Szerk.: Baán Kálmán. Bp. 1941. augusztus. 169 p-192 p.-ig! Tűzve, kiadói papírborítóban. |
800 |
Magyar Családtörténeti Szemle. Genealogiai és heraldikai Szaklap. Szerk.: Baán Kálmán. Bp. 1943. szeptember. 195 p-214 p.-ig! Tűzve, kiadói papírborítóban. |
800 |
Magyar Családtörténeti Szemle. Genealogiai és heraldikai Szaklap. Szerk.: Baán Kálmán. Bp. 1943. augusztus. 171 p-194 p.-ig! Tűzve, kiadói papírborítóban. |
800 |
Magyar Családtörténeti Szemle. Genealogiai és heraldikai Szaklap. Szerk.: Baán Kálmán. Bp. 1942. november. 243 p-264 p.-ig! Tűzve, kiadói papírborítóban. |
800 |
Magyar Családtörténeti Szemle. Genealogiai és heraldikai Szaklap. Szerk.: Baán Kálmán. Bp. 1942. február. 25 p-48 p.-ig! Fűzve, kiadói papírborítóban. |
800 |
Magyar Családtörténeti Szemle. Genealogiai és heraldikai Szaklap. Szerk.: Baán Kálmán. Bp. 1942. augusztus. 169 p-192 p.-ig! Fűzve, kiadói papírborítóban. |
800 |
Magyar Családtörténeti Szemle. Genealogiai és heraldikai Szaklap. Szerk.: Baán Kálmán. Bp. 1942. október. 217 p-240 p.-ig! Tűzve, kiadói papírborítóban. |
800 |
A Magyar Ipar Almanachja. Főszerkesztő: Dr. Dálnoki-Kováts Jenő. Bp. 1929. A Magyar Ipar Almanachja Kiadóhivatala. 528 p. 2 sztl.lev. Kiadói aranyozott, dombornyomású vászonkötésben. |
Magyar jezsuiták Kínában. A Tamingi magyar misszió első tíz éve.
Bp. 1935. A Katolikus missziók Kiadása. 301 p. Képekkel!
MAGYAR LÁSZLÓ Ártéri Szarvasok. Bp. 1988. Nimród füzetek. 153 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
MAGYAR LÁSZLÓ Az órás. Bp. 1976. Műszaki. 347 p. /Ipari szakkönyvtár/. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben.
MAGYAR LÁSZLÓ Sziklasír I-II. Szeged, 1936. Magyar Téka. 164 p. 1 sztl.lev. 173 p. 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben. (2 db).
2400 |
A Magyar Nemzetpolitikai Társaság elős tíz esztendeje 1926-1936. Összeállította: Dr. vitéz Nagy Iván és Dr. Ferencz Gábor. Bp. 1937. Centrum Rt. 42 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
1400 |
A Magyar Nyelv I-XXV. évfolyamának mutatója. Szerk.: Juhász Jenő. Bp. 1931. Magyar Nyelvtudományi Társaság. 347 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Felvágatlan! |
Magyar Polgári Magánjog. Ökröss Bálint hason czímű 1864-ik évben megjelent munkája után. Vezérkönyv I. kötet. Második rész. H.n. é.n. k.n. 562 p. 233 p. 1 sztl.lev. Amatőr félbőr kötésben, címlapja hiányzik, néhány lap foltos. |
Magyar szó. Tavasz 1919-1920 Antológia. Összeállította: Kovács János. Bukarest, 1971. Kriterion. 438 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
900 |
Magyar szőlő és borgazdaság. Szerk.: Nádasdi János. Bp. é.n. Idegenforgalmi Prop. és Kiadó Vállalat. 196 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
MAGYAR TÖRTÉNELMI EMLÉKEK Baronyai Decsi János Magyar Históriája. 1592-1598. A szerző életével, közli Toldy Ferencz. Pest, 1866. Eggenberger. LXXI. 328 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, régi pecsétekkel. Felvágatlan! |
MAGYAR TÖRTÉNELMI EMLÉKEK Okmánytár I. Rákóczi György svéd és franczia szövetkezéseinek történetéhez. Szerk.: Szilágyi Sándor. Budapest, 1873. Eggenberger. IX. 491 p. Fűzve, kiadói szakadozott papírborítóban, régi pecsétekkel. Felvágatlan! |
MAGYAR TÖRTÉNELMI EMLÉKEK Verancsics Antal összes munkái. Tizedik kötet (Vegyes Levelek 1569-1571). Közli: Wenzel Gusztáv. Pest, 1871. Eggenberger. XV. 366 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, régi pecsétekkel. Felvágatlan! |
MAGYAR TÖRTÉNELMI EMLÉKEK Verancsics Antal összes munkái. Hatodik kötet (Vegyes levelek 1538-1549). Közli: Szalay László. Pest, 1860. Eggenberger. VI. 368 p. 3 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban, régi pecsétekkel. Felvágatlan! |
Magyarország gazdasági földrajza. Szerk. Dr. Radó Sándor. Bp. 1963. Gondolat. 366 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
Magyarország története I-II. I. Az Aranybullától 1795-ig. II. Ferencz császár korától 1910-ig. Főszerkesztő: Szász József.
Bp. 1913. Anonymous Történelmi Könyvkiadó Vállalat. 439 p. 470 p.
Kiadói aranyozott, ill. bőrkötésben, fölül aranyozott lapszélekkel. Borítón, egyes lapokon vízfoltok nyomaival. |
12000 |
A magyaros izlés. Összegyűjtötte: Czakó Elemér és Györgyi Kálmán. Bp. é.n. Könyvbarátok Szövetsége. 220 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. Ritka! Harántalakú! |
MAJOR MÁTÉ Építészettörténet. Tőkés és szocializmust építő társadalmak építészete. Bp. 1960. Műszaki. 589 p. Kiadói vászonkötésben, hátsó borító sérült. |
MAKAI ÁGNES - HÉRI VERA Kitüntetések. Bp. 1990. Zrínyi kiadó. 236 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
MÁRAI SÁNDOR Napló 1984-1989. Toronto, é.n. Vörösváry. 173 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
MARKOS GYÖRGY Az arany. Bp. 1945. Anonymus. 78 p. 1 sztl.lev. /Anonymus Könyvtár 3./. Fűzve, kiadói papírborítóban. Az aranyláz, az arany diadala és jövője! Ritka!
800 |
MARÓTI EGON Kalózkodás a római polgárháborúk korában. Bp. 1972. Akadémiai. 104 p. /Apollo Könyvtár 1./. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
MARSHALL TÁBORNAGY Így győztünk. Ford.: Éber Ernő. Bp. é.n. Franklin. 190 p. 1 sztl.lev. Kiadói, kopottas félvászon kötésben. |
MARTIALIS, MARCUS VALERIUS Költők, ringyók, pojácák. Válogatott epigrammák. Válogatta, fordította: Csehy Zoltán. Pozsony, 2003. Kalligram. 215 p. 4 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
MARX JÓZSEF Sorstalanság. Filmkönyv. Koltai Lajos filmje a Nobel-díjas Kertész Imre regénye alapján. Bp. 2005. Vince Kiadó. 239 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
MAUROIS, ANDRÉ A varázsló vagy Chateaubriand élete. Ford.: Jankovich Ferenc. Bp. é.n. Athenaeum. 367 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, újszerű állapotban. |
MAY KÁROLY A rabszolgakaraván. Átdolgozta: Vida Aladár. Bp. 1946. Athenaeum. 287 p. Képekkel! Kiadói kopott félvászon kötésben, gerince ragasztott, javított, helyenként ceruzás beírásokkal! |
1400 |
MAY KÁROLY A szkipetárok földjén. Bp. 1946. Athenaeum. 240 p. Képekkel! Kiadói, kopott félvászon kötésben, gerince ragasztott, javított!
1400 |
MEDNYÁNSZKY ALAJOS Regék és mondák. Bp. 1983. Európa. 148 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
MÉHES GYÖRGY Győzelmes Gábriel. Meseregény. Kovács Károly rajzaival! Bukarest, 1967. Ifjúsági. 247 p. Kiadói ill. (Vass Tamás) félvászon kötésben. |
MILNE, A.A. Micimackó. Ford.: Karinthy Frigyes. Ernest H. Shepard rajzaival. Bp. é.n. Athenaeum. 122 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
Mit felelünk az antiszemitáknak? Védelmi röpirat-sorozat. Szerk.: Dr. Szabolcsi Lajos, Dr. Eulenberg Salamon. IV. A magyar zsidóság és az integritás. Bp. 1922. Pesti Izr. Hitközség. 28 p. Tűzve, kiadói papírborítóban, néhány lap széle törött, sérült. |
Míves fegyverek a Gödöllői Királyi Kastélyban. Bp. é.n. MNM. 59 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
800 |
Míves vadászfegyverek a 15. századtól napjainkig. Kiállítási katalógus. A kiállítást rendezte: Kovács S. Tibor. Bp. 2006. MNM. 31 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
MÓCSY ANDRÁS Pannónia a késői császárkorban. Bp. 1975. Akadémiai. 211 p. /Apollo Könyvtár 4./. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
MÓCSY ANDRÁS Pannónia a korai császárság idején. Bp. 1975. Akadémiai. 201 p. /Apollo Könyvtár 3./. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
Moholy-Nagy László munkássága. Az életrajzot írta: Beke László. Bp. 1980. Corvina. 16 p. 64 képpel! /Fotoművészeti Kiskönyvtár/. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
334 |
MOLNÁR LÁSZLÓ Iparművészeti törekvések a reformkori Magyarországon. Bp. 1976. Akadémiai. 163 p. 154 képpel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
335 |
MTA ALMANACH. Csillagászati és közönséges naptárral 1888-ra. Bp. 1887. MTA. 356 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Felvágatlan!
336 |
MTA ALMANACH. Polgári és csillagászati naptárral 1891-re. Bp. 1891. MTA. 200 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Felvágatlan!
1400 |
337 |
MURÁDIN JENŐ Gy. Szabó Béla. Bukarest, 1980. Kriterion. 158 p. 54 képpel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
338 |
MŰEMLÉKEINK! Balaton! B. Thomas Edit: Rómaikori villák a Balatonvidéken. 44 p. Koppány T.-Sági K.: Csobánc. 31 p. Szalai Imre: Balatonfüred. 44 p. Péczely Piroska: A Keszthelyi Festetics-Kastély. 47 p. Kampis Antal: Tihany műemlékei. 48 p. Kozák Károly: Szigliget. 40 p. Vajkai Aurél: Balaton melléki présházak. 46 p. Bp. 1957-65. Képzőművészeti. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. (7 db). |
339 |
MŰEMLÉKEINK! Magyarországi várak! Molnár József: Szigetvár török műemlékei. 34 p. Koppány Tibor: Csesznek vára. 39 p. Gerő László: A siklósi vár. 47 p. Ferenczy Károly - Gergelyffy András: A diósgyőri vár. 40 p. Patay Pál: A bujáki vár. 39 p. Gergelyffy András - Szedlmayer János: A Kőszegi Jurisich-vár. 42 p.Galván Károly: Az egri vár. 46 p. Jenei Ferenc: A tatai vár. 41 p. H. Takács Marianna: A sárvári vár. 46 p. Dercsényi Dezső - Gerő László: A sárospataki Rákóczi-vár. 83 p. Bp. 1955-64. Képzőművészeti. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. (10 db). |
340 |
A műemlékvédelem Magyarországon. Összeállította: Dr. Császár László. Bp. 1983. Képzőművészeti. 334 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1400 |
341 |
Münzauktion Tkalec AG (Zürich) 1996. 1500 Jahre Münzprägekunst. Mantova, 1996. Publi-Padini. Számozatlan! Kiadói kartonkötésben. |
342 |
Művészeti Hetek. Kolozsvár, 1942. május-június. Bp. 1942. Dr. Gedényi Mihály. 162 p. Képekkel! Kiadói ill. félvászon kötésben. |
343 |
NAGY CZIROK LÁSZLÓ Pásztorélet a Kiskunságon. Bp. 1959. Gondolat. 383 p. Képekkel! Kiadói félvászon kötésben, lapok egy részén foltokkal! Ritka!
344 |
NAGY OLGA Egy botcsinálta riporter emlékei. Székelyudvarhely, 2001. Erdélyi Gondolat Könyvkiadó. 139 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
800 |
345 |
NAGY PÁL ISTVÁN Soltvadkert 1376-1976. Soltvadkert, 1975. Nagyközségi Tanács. 199 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Megjelent: 1500 pld! Dedikált! " Gregus Istvánnak, mint a helytörténetek lelkes gyűjtőjének, tisztelettel. N.P.I."
346 |
NAGYBÁKAY PÉTER A magyarországi céhes kézművesipar jelvényei. Bp. 1995. MNM. 212 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
347 |
NÉGYESY LÁSZLÓ Arany. Bp. 1917. Franklin. 56 p. Fűzve, kiadói, kissé viseltes papírborítóban.
800 |
348 |
NEMES MIHÁLY A magyar jelmez és fejlődése dióhéjban. Pozsony-Bp. 1903. Stampfel K. 103 p. /Tudományos Zsebkönyvtár/. Fűzve, kiadói papírborítóban.
349 |
Nick Carter az amerikai detektívkirály. Tamburin Jack. Hogyan lett Patsyből detektív. Dazaar halála és föltámadása. Dorian Gray házassága. Gyilkosság a Télikertben. A családirtó szörnyeteg. Quartz meghal és föltámad. Végső leszámolás Quartz doktorral. A dilettáns gonosztevő. A zöld talizmán. Chickering Carter a halál torkában. 11 db füzet, egybekötve, borítók nélkül, lapok egy része szakadoott. Amatőr félvászon kötésben, nem kollacionált! |
6000 |
350 |
NYÍRŐ JÓZSEF Isten igájában I-II. Regény. Bp.-Kolozsvár, é.n. Athenaeum-Erdélyi Szépmíves Céh. 185 p, 176 p. Kiadói ill. festett, feliratos vászonkötésben, szép állapotban. |
351 |
NYISZLI MIKLÓS DR. Mengele boncolóorvosa voltam az Auschwitz-i krematóriumban. Debrecen (?) 1947. Supka Géza dr. 165 p. Fűzve, kissé viseltes kiadói papírborítóban.
1600 |
352 |
Az ókori Egyiptom művészete. (P. Surinova) 158 képpel. Moszkva, 1972. Képzőművészeti Kiadó. 26 p. Orosz nyelven! Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban, magyar nyelvű képjegyzékkel! |
353 |
OLÁH GYÖRGY Három millió koldus. Miskolc, 1928. Magyar Jövő. 134 p. /Magyar Jövő Könyvei III./. Fűzve, kiadói papírborítóban.
354 |
ORCZY EMMA Megfizetek! Ford.: Dobosi Pécsi Mária. Bp. é.n. Singer és Wolfner. 200 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
355 |
ORTUTAY GYULA DR. A magyar népköltési gyűjtemények története. Karcag, 1939. Kertész József. 222 p-237 p. (Különlenyomat). Tűzve, kiadói papírborítóban.
800 |
356 |
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. Felső-Ausztria és Salzburg. Bp. 1889. M. Kir. Államnyomda. XIV. 604 p. 12 p. (Rudolf halála). Amatőr félvászon kötésben. |
3600 |
357 |
ÖRKÉNY ISTVÁN Meddig él egy fa? Bp. 1976. Magvető. 317 p. /Magvető Zsebkönyvtár/. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Dedikált!
358 |
PÁLFFY ERZSÉBET Szent Ferenc szentélyei. Bp. 1926. A " Ferences Közlöny" Kiadása. 75 p. Hozzátartozik: Érdekel a Ferencrend? Olvasd! Bp. 1942. Ferences Tartományfőnökség. 32 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
800 |
359 |
PALLAVICINI - ANDRÁSSY BORBÁLA kitelepítési és 1956-os naplója. Bp. 1990. Gondolat. 282 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
800 |
360 |
PAP JÁNOS Puskás Tivadar. (Egy nagy magyar feltaláló életregénye.). Bp. 1960. Terra. 269 p. Képekkel! Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. Ajándékozási bejegyzéssel! |
361 |
PASSUTH LÁSZLÓ Esőisten siratja Mexikót. I. kiadás! Bp. 1974. Szépirodalmi. 609 p. 1 sztl.lev. Az író utószavával. Kiadói aranyozott vászonkötésben, ill. papír védőborítóban, szép állapotban. |
362 |
PASTINSZKY MIKLÓS - TAPOLCAINÉ SÁRAY SZABÓ ÉVA Pesty Frigyes 1864. évi helynévgyűjtése - Komárom megye. Tatabánya, 1977. József Attila Megyei Könyvtár, 309 p. Kiadói félvászon kötésben. Gépelt! Készült: 520 pld-ban!
363 |
PÁSZTOR MIHÁLY Buda és Pest a törökuralom után. Bp. é.n. Statisztikai Hivatal. 408 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
6000 |
364 |
PATAKI VIKTOR DR. Az egri vár élete. Történelmi tanulmány. Különlenyomat! Eger, 1931. Érseki Líceum Könyvnyomda. 47 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
365 |
PATAY PÁL Régi harangok. Bp. 1977. Corvina. 55 p. 48 képpel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1300 |
366 |
PÁYLI EDE DR. Az uj ember erkölcstana. Időszerű államregény. Bp. 1916. Singer és Wolfner. 207 p. Fűzve, kiadói, kissé viseltes papírborítóban. |
367 |
PEISNER IGNÁCZ Budapest a XVIII. században. Bp. 1900. Singer és Wolfner. 219 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Ritka!
7000 |
368 |
PERVOMAJSZKI, LEONID Budapesti levél. Ford.: Radó György. Az előszórt írta: Illés Béla. Bp. 1945. Officina. 30 p. 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
369 |
PETŐ MARGIT Kedves vendég, tiszteltessél, nálunk megvendégeltessél. A matyó konyha. Bp. 1987. Gondolat. 205 p. Képekkel! Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
370 |
Petőfi Sándor összes költeményei. Hazai művészek rajzaival díszített képes népkiadás. Bp. 1879. Athenaeum. 1 t. 423 p. Kiadói aranyozott, kopott vászonkötésben. |
371 |
PETRI GYÖRGY Magyarázatok M. számára. Bp. 1971. Szépirodalmi. 131 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban.
800 |
372 |
PILCH JENŐ A magyar katona. Vitézségünk ezer éve. I-II. Bp. é.n. Franklin. 484 p. 506 p. Kiadói, kopottas, aranyozott vászonkötésben. (2 db). |
6000 |
373 |
PILINSZKY JÁNOS Beszélgetések Sheryl Suttonnal. Egy párbeszéd regénye. Bp. 1977. Szépirodalmi. 105 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
374 |
PILINSZKY JÁNOS Végkifejlet. Versek és színművek. Bp. 1974. Szépirodalmi. 123 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
375 |
Plattensee. (Balaton-Ungarn). Berlin, 1935. Grieben Verlag. 98 p. 4 p. /Grieben Reiseführer Band 157./. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
376 |
POCSAI JUDIT - TÓTH LÁSZLÓ Csöndes kertek. Néhány gondolat és a tény a temetőkről. Bp. 1990. Mezőgazdasági Kiadó Kft. 97 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
800 |
377 |
POE, EDGAR ALLAN Groteszk és arabeszk. Elbeszélések és fantáziák. Ford.: Babits Mihály. Bp. é.n. Athenaeum. 292 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
378 |
POGÁNY JÓZSEF A Munkapárt bűnei. Bp. 1917. Népszava. 86 p. Fűzve, kiadói, kissé viseltes papírborítóban. Felvágatlan!
379 |
POLGÁRDY GÉZA Cserhát hegység kalauza. Bp. 1944. Eggenberger. 80 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
380 |
POLGÁRDY GÉZA Vértes hegység kalauza. Bp. 1939. Eggenberger. 102 p. 1 térkép. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
381 |
PÓR ANTAL Nagy Lajos király szövetkezése IV. Károly császár ellen 1362-ben. Bp. 1900. Athenaeum. 35 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
1300 |
382 |
PREISICH GÁBOR Budapest városépítésének története. I. Buda visszavételétől a Kiegyezésig. II. A Kiegyezéstől a Tanácsköztársaságig. Bp. 1960-64. Műszaki. 179 p. 251 p. Kiadói vászonkötésben. (2 db). |
5800 |
383 |
PRISVIN Szarvaslesen. (Zsenyseny). Bp. 1963. Magyar Helikon. 124 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
384 |
PRISVIN, M. Ahol a madár se fél. Ford.: Görög Imre és G. Beke Margit. Vadásztörténetek, költői természetleírások, regényes elbeszélések. Bp. 1953. Uj Magyar Könyvkiadó. 198 p. 3 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben. A Pártbizottság ajándéka. |
385 |
PUJI Az utolsó kínai császár voltam. Ford.: Józsa Sándor. Bp. é.n. Láng Kiadó. 560 p. 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1300 |
386 |
PULSZKY FERENCZ Mese a csillagfiról és a királyfiról. Jellemrajzok. Bp. é.n. Aigner Lajos. 204 p. 132 p. /Nemzeti Könyvtár/. Kiadói ill. festett (Gottermayer) vászonkötésben. Ritka! |
387 |
PUSKELY MÁRIA Bibliai tájakon. Róma, 1981. Ugo Detti. 234 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
388 |
RÉVAY ZOLTÁN Titkosírások. Fejezetek a rejtjelezés történetéből. Bp. 1978. Zrínyi. 239 p. Képekkel! Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
900 |
389 |
Richard Bright utazásai a Dunántúlon 1815. Ford.: Szerecz Imre. Bp. 1970. Athenaeum ny. (Veszprém megyei Múzeumok Igazgatósága) 93 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
390 |
RIEDL FRIGYES Magyarok Rómában. Bp. 1930. Magyar Bibliophil Társaság. 103 p. (Kner ny. Gyomán). Kiadói félvászon kötésben. Számozott: 184 sz.
391 |
RÓNA TIBOR Több nyelven beszélünk. Kabarékönyv. Bp. 1966. Szépirodalmi. 481 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
900 |
392 |
SÁGI KÁROLY Szántódpuszta története a magyar államalapításig. Bp. 1983. Siotur. 128 p. /Szántódi Füzetek IV./. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
900 |
393 |
SÁGVÁRI ENDRE Az Árfalvi gyerekek. Kolozsvári Pál rajzaival. Bp. 1953. Ifjusági. 35 p. /Kispajtások Mesekönyve/. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. Ritka! |
800 |
394 |
SALGÓ ERNŐ Írók és szindarabok. Bp. 1916. Dick Manó. 202 p. Fűzve, kiadói, kissé viseltes papírborítóban.
395 |
SALLUSTIUS, C.C. Opera. Tomus II. Wien und Triest, 1815. Geistingerischen Buchhandlung. 352 p. Korabeli félbőr kötésben, német és latin nyelven. |
6000 |
396 |
SCHANDL JÓZSEF DR. Állattenyésztéstan IV. kötet. - A sertés tenyésztése. 46 képpel. Bp. 1928. Eggenberger. 142 p. Kiadói, kopottas, foltos vászonkötésben, elöl a szennylapon beírásokkal. |
397 |
SCHULEK JÁNOS Mátyás király visegrádi palotája. Bp. 19387. Szerző. 15 p. Tűzve, kiadói papírborítóban.
800 |
398 |
Séták a XVIII. kerületben. Szerk.: Fekete Ferencné. Bp. 19856. Tanács VB. 162 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
399 |
SIMON MIHÁLY Összehasonlító magyar fotótörténet. Bp. 2000. Magyar Fotográfiai Múzeum. 291 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
2600 |
400 |
SOPRONI SÁNDOR Rómaiak Visegrádon. Visegrád, 1957. Mátyás Király Múzeum Füzetei 1. 10 p. Rajzokkal! Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
800 |
401 |
SPIRA GYÖRGY A nemzetiségi kérdés a negyvennyolcas forradalom Magyarországán. Bp. 1980. Kossuth. 240 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
402 |
Stájerország. Nyaralóhelyeinek fürdő- és gyógyhelyeinek ismertetője. Grác, é.n. " Leykam" , 128 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
403 |
STENGL MARIANNE Győr műemlékei. Tizenkét képmelléklettel. Győr, 1932. Győregyházmegyei Alap. 41 p. (Különlenyomat). Fűzve, kiadói papírborítóban. |
404 |
SUETONIOUS, TR. Vitae XII. Imperatorum. Erlautert von Joh. Heinrich Breml. Zurich, 1800, bey Ziegler und Söhnen, 615 p. Korabeli félbőr kötésben, gerincén aranyozott felirattal. |
6000 |
405 |
SUGÁR GUSZTÁV A néprádótól a műholdas televízióig. A magyar rádiózás hőskora. Bp. 1993. Ajtósi Dürer Kiadó. 293 p. 16 sztl.lev. (Lakihegy 60. évében). Kiadói borító bársonykötésben, ill. papír védőborítóban. |
800 |
406 |
SUGÁR ISTVÁN Az egri vár és viadala. Bp. 1971. Zrínyi. 149 p. 60 p. (Képek). Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
407 |
SZABADI JUDIT A magyar szecesszió művészete. Festészet, grafika, szobrászat. Bp. 1979. Corvina. 141 p. 332 képpel! Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
408 |
SZABÓ ATTILA - PÉNTEK JÁNOS Ezerjófű. Etnobotanikai útmutató. Bukarest, 1976. Kriterion. 254 p. Kiadói vászonkötésben. |
409 |
SZABÓ LÁSZLÓ Jászság. Bp. 1982. Gondolat. 325 p. Képekkel! Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban.
410 |
SZABÓ LILLA Andrássy Kurta János szobrászművész. Pogány Ö. Gábor előszavával. Bp. Püski. 1996. 56 p. Képekkel! Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
411 |
SZABÓ PÁL Három hét a Szovjetúnióban. Bp. 1950. Művelt Nép. 196 p. Kiadói félvászon kötésben. " Rákosi Mátyásnak a magyar dolgozó nép vezérének. ajánlom e szerény kis művecskét" .
412 |
SZABÓ PÁL ZOLTÁN A török Pécs. 1543-1686. A város korrajza. Pécs, 1941. Szerző. 118 p. Képekkel! Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, borítón vízfolt nyomaival! Ritka mű! |
413 |
SZABÓ SÁNDOR Boldog idő. Versek (1955-1986). Bp. 1988. Magvető. 139 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. Dedikált! |
414 |
SZABÓ-JILEK JENŐ Nagy hírű boraink. A tokaji borok életútja. Bp. 1977. Mezőgazdasági Kiadó. 71 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. Dedikált! |
415 |
SZÁNTÓ TIBOR Tipográfia. II. átdolgozott kiadás. A nyomdaipari technikum II-III. osztálya számára. Bp. 1962. Műszaki Könyvkiadó. 327 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Rendkívül gazdagon illusztrált kötet! Készült 880 pld-ban. |
416 |
SZÁSZ KÁROLY Salamon. Történeti költemény. Bp. é.n. Révai. 346 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
417 |
SZATHMÁRY RÓBERT A detektív munkája. Bp. 1926. Szerző. 182 p. Fűzve, papírborítóban, borító és a lapok foltosak.
418 |
A szecesszió II. kiadás. Válogatta: Pók Lajos. Bp. 1977. Gondolat. 533 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
419 |
SZÉCHENYI ISTVÁN GRÓF Magyar Játékszínrűl. Bp. 1984. ÁKV Reprint. 94 p. 2 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben " A könyv tiszta nyereségét az Állami Könyvterjesztő felajánlotta az új Nemzeti Színház felépítéséhez" Az 1832-es kiadás hasonmása!
420 |
SZÉCHENYI ZSIGMOND Szarvasok nyomában és egyéb mások. Bp. 1979. Gondolat. 261 p. Kiadói vászonkötésben.
421 |
A Szegedi Nemzeti Emlékcsarnok. A szobrok magyar és német nyelvű ismertetésével. Szeged, 1930. október. A Szegedi Szemle Kiadása. Számozatlan! Reklámokkal! Kiadói ill. papírborítóban, zsinórfűzéssel. |
800 |
422 |
Székács emlékkönyv. Pozsony-Bp. (1912) Székány József Kör. 1 t. 588 p. Kiadói, kopottas vászonkötésben, körben festett lapszélekkel!
423 |
SZÉKELY AURÉL Harctéri tipusok. A sajtóhadiszállás jóváhagyásával. Bp. é.n. " Kultúra" . 75 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Újrafűzésre szorul! |
800 |
424 |
SZÉKELY JÚLIA Elindultam szép hazámból. Bartók Béla élete. Bp. 1980. Móra. 202 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
425 |
Széki népmesék. Gyűjtötte: Nagy Olga. Bukarest, 1976. Kriterion. 477 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
426 |
SZÉLL SÁNDOR Nagyvárad. Szent László városa. Bp. 1940. Officina. 22 p. 32 képpel! /Officina Képeskönyvek/. Kiadói ill. kartonkötésben, szép állapotban. |
427 |
SZEMERE LÁSZLÓ
Föld alatti gombavilág. Bp. 2005. Első Magyar Szarvasgombász Egyesület. 180 p. Képekkel!
Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben.
428 |
SZENDREI JÓZSEF Koldusok paradicsoma. A Helvéciai Állami Gazdaság megalakulása, szőlőtelepítés a Duna-Tisza közén. Ritka szociográfia. Bp. 1961. Kossuth. 307 p. Képekkel! Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
429 |
Szent István törvényei. XII. sz. kézirata az Admonti Kódexben (Hasonmás kiadás). Bp. 1988. Helikon Kiadó. (Kner-ny.) 92 p. Kiadói kartonkötésben. |
800 |
430 |
SZENTGYÖRGYI JÓZSEF Dámaiskola. Bakcsi Györgyné ábráival. Bp. 1987. Móra. 157 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
800 |
431 |
SZENTIMREI JENŐ Verses magyar históriája. Bp. 1937. Dante. 104 p. Kiadói ill., kopottas félvászon kötésben, elől az előzéklap hiányzik!
900 |
432 |
SZENTMIHÁLYINÉ SZABÓ MÁRIA A föld meg az asszony. I. kiadás! Regény. Bp. 1931. Nyíl Szépirodalmi Hetilap. 16 p. Rajzokkal! |
433 |
SZENTMIKLÓSI (KAJUCH) MÁRTON A római jog institutiói. Második, javított kiadás. Bp. 1900. Athenaeum. IX. 375 p. Amatőr félvászon kötésben, néhány lapon ceruzás bejegyzéssel. |
434 |
SZERELMEY MIKLÓS Balaton Albuma, emlék Füred s környékéről,. Bp. 1983. ÁKV Reprint. 32 p. 30 p. Képekkel! Kiadói aranyozott vászonkötésben.
435 |
SZÍJ BÉLA Gulácsy Lajos. Bp. 1979. Corvina. 342 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
436 |
SZÍJ REZSŐ Ex-Librisek és alkalmi grafikák. Bp. 1996. Szenci Molnár Társaság. 85 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
800 |
437 |
SZIJÁRTÓ MIKLÓS Tükrök és lencsék képfelületének meghatározása. Bp. 1886. Pesti Könyvnyomda. 48 p. 1 melléklet (kihajtható). Fűzve, kiadói papírborítóban.
438 |
SZILÁGYI GÁBOR A fotóművészet története. A fényrajztól a holográfiáig. Bp. 1982. Képzőművészeti Alap. 419 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1300 |
439 |
SZILÁGYI GÉZA Menny, pokol, háború. Korszerű legendák. Békéscsaba, 1917. Tevan-kiadás.122 p. 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Ritka! |
440 |
SZMETANA GYÖRGY " ...csak meghalni lehet..." . A Magyar Királyi " Görgey Athur" 13. Honvédgalogezred a keleti hadszintéren 1942-1943. H.n. é.n. Magánkiadás. 284 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
441 |
SZMRECSÁNYI MIKLÓS Eger és környékének részletes kalauza. Második kiadás. Bp. 1936. Tirustaság és Alpinizmus. 104 p. 1 térkép. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
442 |
SZOMAHÁRY ISTVÁN Légyott hármasban és egyéb történetek. Kármán József: Fanni hagyományai. Porzó: Violka Vera s egyéb elbeszélések. Deák Ferencz 1861-iki első felirati beszéde. Bársony István: Vadász-történetek. Béla király névtelen jegyzőjének könyve a magyarok tetteiről. Mikszáth K.: Két elbeszélés. Gracza György: 1848. Márczius 15. Bp. é.n. Lampel R. Colligatum! Amatőr, kopottas félvászon kötésben. A 8 mű egybekötve. |
443 |
A Szovjet költészet antológiája. Második, átdolgozott kiadás. I-II. Szerk.: Kardos László. A könyv díszítése Végh Gusztáv munkája. Bp. 1955. Új Magyar Könyvkiadó. 495 p. 414 p. Kiadói aranyozott, ill. félvászon kötésben. Ritka! |
444 |
SZŰCS ERNŐ Győzelem a halál felett. Bp. é.n. Bethlen G. Irodalmi és Nyomdai Rt. 192 p. Amatőr félvászon kötésben, lapok szélén vízfolt nyomaival!
445 |
SZÜDI GYÖRGY Tiszta hittel. Versek. Bp. 1954. Szépirodalmi. 76 p. 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
800 |
446 |
T. HÁMORI FERENC Simi. Az FTC labdarúgójának élete és tragikus halála! Bp. 2002 Pallas Antikvárium Kft. 146 p. 24 sztl.lev. (színes fényképek). Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
800 |
447 |
TABI LÁSZLÓ A lila bagoly. I. kiadás. Bp. (1939) Literaria Kiadóváll. 64 p. /Világvárosi Regények 423./. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban, szép állapotban! |
1600 |
448 |
TABI LÁSZLÓ Írásba adom! Sajdik Ferenc rajzaival. Bp. 1976. Szépirodalmi. 365 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
449 |
TABI LÁSZLÓ Késik a posta. I .kiadás. Bp. 1940. Literária Kiadóváll. 31 p. /Világvárosi Regények 714./. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban, szép állapotban! |
450 |
TABI LÁSZLÓ Rudi, a kisértet. I .kiadás. Bp. 1941. Literária Kiadóváll. 32 p. /Világvárosi Regények 814./. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban, szép állapotban! |
451 |
TABI LÁSZLÓ Te se nősülj! I. kiadás! Bp. 1941. Literária Kiadóváll. 32 p. /Világvárosi Regények 846./. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban, szép állapotban! |
452 |
TÁBORI RÓBERT Mesevilág a tenger mélyén. Fantasztikus regény. Bp. 1928. Singer és Wolfner. 70 p. /Százszorszép Könyvek/. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1600 |
453 |
TAMÁSI ÁRON Jégtörő Mátyás. Regény. Kolozsvár, é.n. Erd. Szépmíves Céh. 240 p. Hozzátartozik: 1 db posztó (Erdélyi Helikon 1940. szept. 5-15.) könyvjelző! Kiadói ill. posztó (halina) kötésben. |
454 |
TAMÁSI ÁRON Kakasok az Édenben. Két színpadi játék. Szántó Piroska rajzaival. Bp. 1956. Szépirodalmi. 224 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. A borító foltos, lapokon alul vízfoltok. |
455 |
TAMÁSI ÁRON Zöld ág. Bp. 1943. Révai. 201 p. Kiadói félvászon kötésben.
800 |
456 |
TANCHER GUSZTÁV Jurisich Miklós a kőszegi hős. Kőszeg, 1932. Rónai Frigyes, 32 p. Fűzve, kiadói kopottas papírborítóban, régi pecséttel! Nagyon ritka!
457 |
Tanulmányok a századforduló stilustörekvéseiről. Szerk.: Fábián Pál és Szathmári István. Bp. 1989. Tankönyvkiadó. 360 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
1400 |
458 |
TARICS PÉTER Magyarként a Felvidéken. 1918-1993. Bp. 1994. Püski. 359 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
800 |
459 |
TARR LÁSZLÓ A régi Váci utca regényes krónikája. Bp. 1984. Helikon. 133 p. Kiadói vászonkötésben.
460 |
TECHN. TÓTH JÁNOS DR. A magyar falu építőművészete. Szombathely, 1945. Szerző. 298 p. Fűzve, kiadói foltos papírborítóban.
2400 |
461 |
TENK BÉLA Tolna vármegye multjából 1. A vízszabályozások Tolna vármegyében a XVIII. században. Pécs, 1936. Tolna vármegye közönsége. 53 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
462 |
TÉRKÉP! Budapest székesfőváros kézi térképe. M: 1:25000. Tervezte és rajzolta: Kogutowicz Manó. Kiadja a Magyar Földrajzi Intézet R.T. Színes, hajtogatott térkép, utcajegyzékkel, szép állapotban. Borító kissé viseltes. |
463 |
TERSÁNSZKY J. JENŐ Az elnök úr inasévei. I. kiadás. Regény. Bp. 1943. Fa Júlia. 203 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
464 |
TERSÁNSZKY J. JENŐ Legenda a nyúlpaprikásról. Regény. Bp. 1955. Szépirodalmi. 199 p. /Olcsó Könyvtár/. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Dedikált! " Szántóéknak szeretettel: Tersánszky J. Jenő" . |
465 |
THIESLER GYÖRGY Goldman György. Bp. 1984. Corvina. 69 p. Képekkel! Kiadói ill. vászonkötésben.
1600 |
466 |
THIESS, FRANK Csuzima. Egy tengeri háború regénye. Ford.: Salgó Ernő. Bp. é.n. Athenaeum. 395 p. Kiadói vászonkötésben, ill. javított papír védőborítóban. |
467 |
A Tigrisember. Indonéz mesék. Ford.: Katona Tamás. Bp. 1972. Európa. 270 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
468 |
TOMPA MIHÁLY Népregék, népmondák. Második kiadás. Pesten, 1846. Emich Gusztáv. 4 sztl.lev. 200 p. Fűzve, kiadói, foltos, kissé viseltes papírborítóban. Ritka! |
6000 |
469 |
TÓTH SÁNDOR DR. Szél alatt - Hátszélben. Vadgazdálkodás és vadászat Magyarországon 1951-1957. Bp. 2008. Nimród Vadászújság. 330 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
470 |
TÖRÖK GÁBOR A Börzsöny-vidék nyelvjárástörténetének települési háttere. Bp. 1964. Akadémiai. 70 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Megjelent: 600 pld-ban!
800 |
471 |
Törvényczikkek 1902. XIV. T.cz. A gazdasági munkás és cselédpénztárról. 1900. XVI. T.cz. A gazdasági munkás és cseléd segélypénztárról. 1898. II. T.cz. A munkaadók és a mező gazdasági munkások közötti jogviszony szabályozásáról. Bp. 1902. Ráth Mór. Ujrakezdődő számozással. Amatőr félvászon kötésben. |
800 |
472 |
TRENCSÉNYI-WALDAPFEL IMRE Vallástörténeti tanulmányok. Bp. 1983. Akadémiai. 544 p. XXIX t. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban.
1400 |
473 |
TUGLAS, FRIEDEBERT Végzet. Három novella. Gyoma, 1933. Kner Izidor. 141 p. 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Megkímélt állapotban! |
474 |
A tuói főnök. Uj-Kaledóniai mesék és mítoszok. Bp. 1979. Európa. 242 p. /Népek meséi/. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
475 |
Turul Album Bélyeggyűjtő album, üresen! 159 p. Kiadói, kopottas, aranyozott félvászon kötésben. |
476 |
ÚJFALVI SÁNDOR Az erdélyi régibb és közelebbi vadászatok és vadak. Bp. 1982. Magvető. 352 p. Reprint! /Magyar Hírmondó/. Kiadói kartonkötésben.
477 |
UJJ GYULA A rádiumkirály. Regény. Mühlbeck K. rajzaival. Bp. 1924. Pallas. 327 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, gerince javított, lapok egy része foltos! |
3200 |
478 |
Ujjáépítő magyarok. Az országépítés két esztendeje. Bevezető tanulmányát írta: Tildy Zoltán. Sajtó alá rendezte: Gáspár László és Zsadányi Oszkár. Bp. é.n. Kossuth Irodalmi és Könyvkiadó Váll. 760 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
479 |
Vadászfegyverek a XVI-XIX. századból. Vezető a Magyar Nemzeti Múzeum vadászfegyverek c. kiállításához. Összeállította: dr. Temesváry Ferenc. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
480 |
Vadászlesen. Híres vadászok válogatott írásai. Válogatta: Véber Károly. Bp. 1966. Gondolat. 357 p. Képekkel! Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
481 |
VAJAI SZABOLCS A Johannita Rend lovagjai. 1854-1987. H.n. 1987. K.n. 725 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. Ritka! |
482 |
VAJDA ALBERT Meglestem Pestet. Bp. é.n. Légrády. 191 p. Fűzve, kiadói ill., viseltes, foltos papírborítóban.
483 |
VAJKAI AURÉL A Bakony néprajza. Bp. 1959. Gondolat. 176 p. 2 sztl.lev. 1 térkép. Kiadói ill. félvászon kötésben.
484 |
VAJKAI AURÉL Balatonmellék. Bp. 1964. Gondolat. 243 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban.
1400 |
485 |
" Valahol túl Meseországban." Az amerikás magyarok. 1895-1920. Szerk.: Albert Tezla. Bp. 1987. Európa, 457 p. 427 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1400 |
486 |
VATAI LÁSZLÓ Az egyéniség élete. Sárospatak-Bp. 1942. Szerző. 32 p. Tűzve, kiadói papírborítóban.
487 |
VERESS D. CSABA A győri vár. Bp. 1993. Zrínyi. 195 p. Képekkel! Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
488 |
VERESS D. CSABA Várak Baranyában. Bp. 1982. Zrínyi. 211 p. Képekkel! Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
489 |
VERESS ENDRE DR. A kolozsvári Szent Mihály templom céhzászlói és a céhek története. Cluj-Kolozsvár, é.n. Gloria ny. 31 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. Ritka!
490 |
VERNE GYULA Bombarnac Claudius. Egy riporter jegyzőkönyve. Ford.: dr. Bányai Elemér. Vedrődi István rajzaival. Bp. é.n. " Magy. Keresk. Közlöny" . 187 p. Amatőr, kopottas félvászon kötésben, lapok foltosak. |
800 |
491 |
VERNE GYULA Utazás a föld körül nyolczvan nap alatt. I-II. rész. Ford.: Telekes Béla. Bp. é.n. Lampel R. 144 p. 111 p. Amatőr, kopott félvászon kötésben. Az első rész címlapja másolt! |
492 |
VERNE GYULA Utazás a tenger alatt. Átdolgozta: Szász Károly. Kilencvenkilenc képpel. Bp. é.n. Franklin. 272 p. Kiadói, kopott (bordó) vászonkötésben, lapok egy része foltos, gerince fölül hibás! |
493 |
VERNE GYULA Várkastély a Kárpátokban. Regény. Ford.: Huszár Imre. Bp. é.n. Franklin. 224 p. /V.Gy. Összes munkái/. Kiadói (piros) félvászon kötésben. |
1600 |
494 |
VOLLY ISTVÁN Népi játékok. II. kötet: Betlehemes-Bölcsöske-Háromkirály. Bp. 1945. Egyetemi ny. 87 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
495 |
WELLS, H. G. A tengeri tündér. Ford.: Kiss Dezső. Bp. é.n. Genius. 181 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
496 |
WILDE, OSZKÁR A nevezetes rakéta. (The remarkable rocket) Ford.: Plechl Béla. /Kétnyelvű Klasszikus Könyvtár/. Bp. é.n. Aczél Testvérek. 31 p. Tűzve, kiadói papírborítóban, szennylapokon ceruzás beírással! |
497 |
WRIGHT, FOWLER S. Prága nincs többé. Hetedik kiadás. Az 1938-as háború regénye. Bp. 1937. Genius. 285 p. Kiadói vászonkötésben. |
498 |
ZÁNKAY PÉTER Bridzs. Bp. 1981. Medicina. 299 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
499 |
ZOLNAY LÁSZLÓ A középkori Esztergom. Bp. 1983. Gondolat. 264 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
500 |
ZOLNAY LÁSZLÓ Buda középkori zsidósága. Bp. 1968. TIT Budapesti Szervezete. 71 p. Gépelt! Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.