Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
1 | 1960. ÉVI NÉPSZÁMLÁLÁS. Személyi és családi adatok. Képviseleti minta alapján. Bp., 1960. KSH, 158 p. Kiadói félvászon kötésben. |
2 | ÁGAI ADOLF (PORZÓ) Utazás Pestről-Budapestre. 1843-1907. Bp., 1998. Fekete Sas Kiadó, 446 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
3 | AGG KOSSUTH LEVELEI EGY FIATAL LEÁNYHOZ. Kiadja: Orbán M. Elíz. Bevezetéssel elláta: Hatvany Lajos. Bp., 1919. Pallas, 208 p., képekkel. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
4 | AGRÁRTÖRTÉNETI ÉLETRAJZOK. Szerk.: Für Lajos és Pintér János. Bp., 1985. Magy. Mezőgazd. Múzeum, XVI., 711 p. Kiadói vászonkötésben. |
5 | AKADÉMIAI ÉRTESÍTŐ. Szerk.: Szily Kálmán. Bp., 1901. MTA, 133, 134, 135, 141, 142, 143, 144. sz. füzetek. (7 db). Fűzve, kiadói papírborítóban. |
6 | AKNAI TAMÁS Rippl-Rónai. Bp., 1971. Corvina, 32 p., 54 képpel. /A művészet kiskönyvtára 62/. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
7 | ALDANOV, M. A. Napoleon alkonya. Ford.: Gellért Hugó. Bp., 1942. Renaissance, 87 p. Kiadói kissé kopott félvászon kötésben. |
8 | ÁLDOR IMRE A nagy Napoleon császár története. II. kiadás. Bp., 1891. Franklin, 120 p. Amatőr kartonkötésben, eredeti ill. borító a fedélre ragasztva. |
9 | ALTAY MARGIT Cserkészfalu. Bp., é.n. Pallas, 87 p. /Tündérvásár könyvtára/. Kiadói ill. kartonkötésben, fordítva lett bekötve. |
10 | ALTAY MARGIT Jégországban. Bp., é.n. Pallas, 61 p. /Tündérvásár könyvtára/. Kiadói ill. kartonkötésben, gerince sérült. |
11 | ÁMOS IMRE MÚZEUM. Szerk.: Dávid Katalin. Anna Margit gyűjtemény. Katalógus! Bp., 1984. Pest megyei Múzeumok Igazg., számozatlan. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
12 | AZ ARANYOS, TARAJOS KISKAKAS. Rajzolta: A. Barszukov. Orosz népmese. Bp., 1988. Móra, 8 térpanoráma lap. Kiadói ill. kartonkötésben. |
13 | ARTNER EDGÁR A keresztény Ókor régiségei. Bp., 1958. Szent István Társulat, 255 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
14 | ASZLÁNYI KÁROLY Az Északi park felfedezése. Gugi Sándor rajzaival. Bp., 1957. Minerva, 89 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
15 | ASZTALOS MIKLÓS DR. A nemzetiségek története Magyarországon. - Betelepülésektől máig -. Bp., 1934. Lantos Könyvkiadó, 121 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
16 | AUBRY, OCTAVE Napoleon magánélete. Ford.: Déry Tibor. Bp., Cserépfalvi, 542 p., 1 sztl.lev. Kiadói kopottas aranyozott vászonkötésben. |
17 | BABITS MIHÁLY A gólyakalifa. Elza pilóta. Bp., é.n. Athenaeum, 365 p., 1 sztl.lev. /B.M. Összegyűjtött Munkái VII./. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
18 | BABITS MIHÁLY Erato. Az erotikus világköltészet remekei. Bp., 1947. Officina, 252 p., kétnyelű! Kiadói félvászon kötésben, kissé viseltes papír védőborítóban. Első magyarországi kiadás! |
19 | BACH MELITTA - LACZKÓ MIHÁLY Leskelődők. Bp., é.n. Corvina, számozatlan. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Klösz György városképei. |
20 | BALASSA - ORTUTAY Magyar néprajz. Bp., 1979. Corvina, 747 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
21 | A BALATON ÉS KÖRNYÉKE TURISTATÉRKÉPE. 1 : 150 000. Bp., é.n. Heisler és Kozol, Hajtogatott. Kiadói viseltes papírborítóban. |
22 | BALLA ANTAL Magyarország története. Bp., é.n. Általános Nyomda, 169 p. Kiadói félvászon kötésben. |
23 | BÁNFFY MIKLÓS Huszonöt év (1945). Bp., 1993. Püski, 220 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
24 | BARÁTH LAJOS Miért hullámzik a tenger. Bp., 1977. Magvető, 206 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. Dedikált! |
25 | BARÁTH LAJOS Örökség. Bp., 1978. Szépirodalmi, 369 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. Dedikált! |
26 | BARCZY ZOLTÁN - SOMOGYI GYŐZŐ Magyar huszárok. Bp., 1967. Móra, 93 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
27 | BÁRDOSINÉ DORNER MÁRIA Vasi céhtörténeti emlékek. Szombathely, 1985. Savaria Múzeum, számozatlan. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
28 | BARTOS MOLNÁR SÁNDOR Vak Bottyán. Bp., é.n. Stádium, 63 p. /Nemzeti Könyvtár 58 sz./. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
29 | BARTUCZ LAJOS Fajkérdés - Fajkutatás. Bp., 1935. Kir. Magy. Egy. Ny., 322 p., képekkel. Kiadói aranyozott vászonkötésben. Kissé viseltes papír védőborítóban. |
30 | BECK - DALEY Restaurálások kérdőjelekkel. Ford.: Hajnal Péter. Üzlet, kultúra, botrány. Bp., 2000. Helikon kiadó, 187 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
31 | BÉL MÁTYÁS ÉLETE ÉS MUNKÁSSÁGA. De piscatione Hungarica (A magyarországi halászatról) Fordítás! Bp., 1984. Vizdok, 76 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
32 | BEM JÓZSEF Bp., 1951. Honvéd Kiadó Intézet, 40 p. /Történelmi Kiskönyvtár 4. sz./. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. Ritka! |
33 | BENEDEK - BOHUS - ERNEI - HORVÁTH - KIRSCHNER - TÁRKÁNYI A robbantómester. Szerk.: Tárkányi László okl. bányamérnök. Bp., 1976. Műszaki, 323 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
34 | BENEDEK ELEK Édes anyaföldem! Bp., 1959. Szépirodalmi, 305 p. Kiadói félvászon kötésben. |
35 | BENEDEK ELEK Honszerző Árpád. Mühlbek Károly rajzaival. Elbeszélés a honfoglalás idejéből. Bp., 1915. Lampel R., 196 p. Kiadói kopottas ill. félvászon kötésben. |
36 | BERDA JÓZSEF Összegyűjtött versei. Bp., 2003. Helikon, 775 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
37 | BERG, BENGT Vándormadarakkal Afrikában. Ford.: Dr. Lambrecht Kálmán és Dr. Uray Mária. Bp., é.n. Franklin, 125 p., 32 képpel. /Világjárók/. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
38 | BERNARD SHAW AND MRS. PATRICK CAMPBELL: THEIR CORRESPONDENCE. Edited by Alan Dent. London, 1952. Victor Gollancz Ltd., 339 p. Kiadói vászonkötésben. |
39 | BERZSENYI DÁNIEL LEVELEI KAZINCZY FERENCHEZ. Kiadta, bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Dr. Merényi Oszkár. Nyíregyháza, 1942. Községi Kereskedelmi Ifjúsága, XXIV, 91 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Felvágatlan! |
40 | BIBLIA das ist Die ganza Heilige Schrift, alten und neuen Testamentes, nach der deutschen Uebersetzung D. Martin Luthers, . Basel, 1779. Bey Johann Rudolf, 7 sztl.lev., 909 p., 265 p., 2 sztl.lev. Korabeli bordázott gerincű bőrkötésben. 5 500,- |
0 | ||
41 | BIERBAUER VIRGIL A régi Buda-Pest építészete. Bp., 1920. Pfeifer Ferdinand, 16 p., 48 képpel. Kiadói ill. kartonkötésben. |
42 | BÍRÓ BÉLA DR. Sikó Miklós élete és művészete. 1818-1900. Kolozsvár, 1944. Minerva, 52 p., 1 t., 8 képpel. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
43 | BÍRÓ JÓZSEF Európa festészete. Bp., é.n. Officina, 110 p., 9 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. javított pótolt papír védőborítóba. |
44 | BLOS, WILHELM A francia forradalom. Ford.: Horovitz Jenő. A francia közállapotok és események népszerű ismertetése 1789-től 1804-ig. Bp., 1909. Népszava, XII., 628 p., képekkel. Kiadói (?) vászonkötésben, az első lap javítva. |
45 | BOECKLER, ALBERT Abendländische Miniaturen bis zum Ausgang der Romanischen Zeit. Berlin-Leipzig, 1930. Walter de Gruyter, VIII., 133 p., 106 p., képekkel. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
46 | BOGDÁN ISTVÁN Kézművesek mestersége. Bp., 1989. Gondolat, 128 p., képekkel. /Gondolat zsebkönyvek/. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
47 | BOGDÁNFI SÁNDOR Ember a Holdban. Humoreszkek, novellák, karcolatok. Novisad-Újvidék, 1969. Fórum, 228 p. Kiadói kartonkötésben. |
48 | A BOGLYA-KEMENCE MELLŐL . Válogatta, sajtó alá rendezte, a bevezetőt írta, a jegyzeteket készítette: Dankó Imre. Válogatás Móricz Pál rajzaiból, elbeszéléseiből. Debrecen, 1970. Dr. Dankó Imre, 119 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
49 | BOGYAY TAMÁS DR. A jáki Apátsági Templom és Szent Jakab-kápolna. Szombathely, 1943. Martineum, 106 p., 3 sztl.lev., képekkel. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
50 | BOKOR IMRE München és Bajorország. Bp., 1933. Magyar Goethe-Társaság, 309 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
51 | BOLANDEN KONRÁD Történeti beszélyek II. Frigyes koráról. Magyarítá: Sz. Nagy Sándor. A Küstrini fogoly. I.-II. Bp., é.n. Dvorzsák János, 246 p., 230 p. Amatőr félvászon kötésben, egybekötve. |
52 | BOLDIZSÁR IVÁN A gazdag parasztok országa. Bp., é.n. Franklin, 62 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
53 | BONAPARTE NAPOLEON EMLÉKIRATA. Sajtó alá bocsátja: Dr. Huttkay Lipót. A magyar Napoleon-irodalom legrégibb egykorú kéziratos lelete. 1815-1915. Bp., 1915. " Magyar Vállalkozás" , 238 p., 1 sztl.lev., 1 t. Kiadói félvászon kötésben, gerince javított. Ritka! |
54 | BORSOS BÉLA Magyar vadász lőportartók. Bp., 1982. Corvina, 90 p., 40 kép. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
55 | BORSOS MIKLÓS GYŰJTEMÉNYES KIÁLLÍTÁSA. Bp., 1976. Pogány Ö. Gábor, számozatlan. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
56 | BÖLÖNI FARKAS SÁNDOR NAPLÓJA. Bukarest, 1971. Kriterion, 109 p. Kiadói kartonkötésben. |
57 | BÖÖK, FREDRIK A gazdag és a szegény Svédország. Ford.: Halász Gyula. Bp., é.n. Athenaeum, 223 p. /Ismeretlen világok/. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
58 | BREHM, BRUNO Így kezdődött - Ez lett a vége - A kétfejű sas lehull. Ford.: Fenyő László. Bp., 1938. Grill Károly, 383 p., 406 p., 436 p. Kiadói kissé viseltes bőrkötésben, bibliapapíron. Számozott: 300/250 sz. |
59 | BROSOLETTE, L. Paris et sa région a travers l' histoire. Paris, 1933. Delagrave, 240 p. Kiadói ill. festett, aranyozott, kopottas vászonkötésben, gerince sérült. |
60 | BUDA-PEST A MAGYAROK FŐVÁROSA VAGYIS EZEN TESTVÉR-VÁROSBAN LÉTEZŐ MINDEN NEVEZETESSÉGEK ÉS LÁTNI MÉLTÓ DOLGOK LEÍRÁSA. Szerk.: Waldapfel József. Vidékiek és bennszülöttek számára. Bp., (1948) Franklin, 212 p. Kiadói kartonkötésben. |
61 | BUDAPEST. Szerk.: Dr. Vitéz András és Pap Miklós. Bp., 1961. Panoráma, 481 p., 1 térképpel. Kiadói vászonkötésben. |
62 | BUDAPESTI KIR. MAGY. PÁZMÁNY PÉTER TUDOMÁNYEGYETEM TANÁCSÁNAK 1934. OKT. 19-I ÜLÉSÉN MONDOTT BESZÉDEK. Bp., 1934. Kir. Magy. Egy. Ny., 83 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
63 | CAII VELLEII PATERCULI Historiae Romanae. Ad M. Viricium Cos. Libri duo. Halae, 1762. Impensis Orphanotrophei, 218 p., 1 sztl.lev. Hozzákötve: Sexti Aurelii Victoris: Libri de Romanae Gentis. Hallae, 1761. Sumptibus Orphanotrophei, 2 sztl.lev., 238 p. Egészpergamen kötésben. Ritka! |
64 | CANTU CAESAR Világtörténelem. Kiadja a Szent István Társulat. Hatodik kötet. VII. korszak. A VII. Turini olasz kiadás után. Egerben, 1866. Érseki Lyceum, IV. 611 p. Amatőr kopott félvászon kötésben. |
65 | CHATEAUBRIAND Napoleon élete. Bp., é.n. k.n. 248 p. Amatőr félvászon kötésben, régi pecsétekkel. Címlap hiányzik. |
66 | COURTHLON, PIERRE Paris de sa naissance a nos jours. Paris, 1966. Aiernery Somogy, 288 p., képekkel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
67 | CZAGA VIKTÓRIA Házmán Ferenc Buda utolsó polgármestere (1810-1894). Bp., 1997. Levéltár, 151 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
68 | CZÉKUS ZOLTÁN, VITÉZ Az 1914-18. évi Világháború összefoglaló történelme. Bp., 1930. Stádium, 551 p. Fűzve, szakadozott papírborítóban, újrafűzésre szorul. Vázlat mellékletek nélkül. |
69 | CZÉRE BÉLA Gőzmozdonyok a vaspályán. Bp., 1989. Gondolat, 126 p. /Gondolat Zsebkönyvek/. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
70 | CSAPÓ GYÖRGY Művészek, műhelyek. Harmincnégy beszélgetés képzőművészetről. Bp., é.n. Népművelési Prop. Iroda, 230 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
71 | CSERGŐ GYULA Maga nevetni fog! Tréfák, humoreszkek, adomák, vígjáték. Bp., é.n. Fehér Ferencz és Társa, 48 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
72 | CSIFFÁRY GERGELY Egri céhemlékek. Eger, 1982. Dobó István Vármúzeum, 189 p. /Studia Agriensis 1./. Fűzve, ill. papírborítóban. |
73 | A CSODÁLATOS MAG. Szovjet költők versei gyerekeknek. Szerk.: V. Rab Zsuzsa. Róna Emy rajzaival. Bp., é.n. Ifjúsági Könyvkiadó, 75 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
74 | CSUKA JÁNOS A délvidéki myagyarság története 1918-1941. Bp., 1995. Püski, 499 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
75 | DARNAY (DORNYAI) BÉLA - LIPTÁK GÁBOR Csesznek és Zirc. Veszprém, 1957. Megyei Tanács, 139 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
76 | DARNAY-DORNYAY BÉLA A Gyöngyösi csárda. IX. átdolgozott kiadás. A csárda közel 250 fennállásának emlékére. Keszthely, 1973. Járási Általános Fogyasztási és Értékesítő Szövetkezet, 128 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
77 | DEE BROWN A Vadnyugat története indián szemmel. Ford.: Tandori Dezső. Bp., 1976. Kossuth, 385 p., képekkel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
78 | DEIGHTON, LEN Vadászrepülők. Ford.: Félix Pál. Az angliai légi csata története. Bp., 1983. Európa-Zrínyi, 292 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
79 | DER AKT. Zwanzig photographische Aufnahmen weiblicher Körper nach der Natur. Dachau bei München, 1918. Einhorn-Verlag im fünften Kriegsjahre. 20 képpel. |
80 | DERCSÉNYI DEZSŐ - GRANASZTÓI PÁL Vác. Bp., 1960. Műszaki, 221 p. /Városképek-Műemlékek/. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
81 | DERZSI ANDRÁS - DR. VÁRSZEGI GYULA A Metró és a budapesti közlekedés. Bp., é.n. Idegenforgalmi Propaganda és kiadó Váll., 142 p., képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, lapok kissé hullámosak. |
82 | DETEKTÍV KRÓNIKA. Szerk.: Fröhlich János. Igaz történetek az életből. Bp., 1909. II. évf. 36. sz., 30 p. Tűzve, ill. papírborítóban. |
83 | DÉVÉNYI IVÁN Tihanyi. Bp., 1968. Corvina, 31 p., 52 képpel. /A művészet kiskönyvtára 29./. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
84 | DEVÓCIÓ ÉS DEKORÁCIÓ. 18. és 19. századi kolostormunkák Magyarországon. Eger, 1987. Dobó István Vármúzeum, 150 p., 110 képpel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
85 | DIE KUNST IM DEUTSCHEN REICH Folge 4/5. April-Mai 1943. 7. Jahrgang. München, 1943 Zentralverlag der NSDAP, 75 p.-112 p.-ig. Fűzve, kiadói ill. aranyozott papírborítóban. |
86 | DIVALD KORNÉL A régi Buda és Pest művészete a középkorban. Bp., 1901. Szent István Társulat, 103 p. Fűzve, papírborítóban. |
87 | DIVALD KORNÉL Budapest művészete a török hódoltság előtt. Bp., é.n. Lampel R., 165 p. Amatőr aranyozott vászonkötésben. |
88 | DOBOSI PÉCSI MÁRIA Második négyes. Regény. Bp., 1923. Rákosi Jenő Budapesti Hírlap Újságvállalata, 240 p. Amatőr félvászon kötésben. Dedikált! |
89 | DONÁSZY FERENC Harc a fenevadakkal. Haranghy Jenő rajzaival. Bp., 1943. Hungária, 167 p. Kiadói ill. kartonkötésben, gerince javított. |
90 | DOYLE, CONAN A. A nagyfejedelemség botránya. Ford.: dr. Kemény Aladár. A kék karbunkulus. Bp., 1905. Vass József, 95 p. Amatőr kopott, viseltes vászonkötésben. |
91 | DOYLE, CONAN A. A tánczoló emberkék. Ford.: Milton Oszkár. Dr. A czetvadász kalandjai. Bp., 1905. Vass József, 104 p. Amatőr félvászon kötésben. |
92 | DROZDY GYŐZŐ Aurora Borealis. Államregény - de nem utópia. Bp., 1937. Nova, 368 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. Babits Mihálynak dedikált példány! |
93 | DSIDA JENŐ Út a Kálváriára. Válogatott versek és prózai írások. Bp., 1985. Vigilia, 461 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
94 | DSIDA JENŐ Válogatott versek. Bp., 1944. Révai, 119 p. Kiadói kartonkötésben, címlap kijár. |
95 | EGY ASSZONY ÖT FÉRJE. Ford.: Székely Katalin. Eszkimó történetek. Bp., 1957. Európa, 106 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóba. |
96 | ELEFÁNT-HISTÓRIÁK. Angolból átdolgozta: Benedek Rózsi. Wien, é.n. Dnubia, 96 p. /Kisgyermekek könyvtára/. Kiadói ill. kartonkötésben, kötése sérült. |
97 | EMLÉKLAP. 1 db Bartók Béla rézkarccal. (Nagy ízoltán) 1 db lebélyegzett emléklappal. Dick György részére a " Belvárosi Bartók Hetek" (1971. II. 6 -- V. 29.) sikere érdekében kifejtett munkásságért. A hazafias Népfront V. ker. Bizottsága. Aranyozott feliratos vászon mappában. |
98 | ENTZ BÉLA Változó Balaton. Élet a vízben és a parton. Bp., 1983. Natura, 165 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
99 | ENTZ GÉZA A gyulafehérvári székesegyház. Bp., 1958. Akadémiai, 250 p. Kiadói vászonkötésben. Megjelent 1100 pld.! |
100 | EPERJESSY KÁLMÁN Várostörténet az utcanevekben. Bp., 1937. Kir. Magy. Egy. Ny., 23 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
101 | ERDÉLY KIS TURISTAKALAUZA. Összeállította: Dr. Tulogdy János. Bp., 1940. Magyar Turista Élet, 47 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
102 | ERDÉLYI HELIKON. Nagy Imre írói arcképcsarnokából. Bp., 1986. Múzsák, 20 tábla (kiadói mappában, kísérőfüzettel). |
103 | ERDÉLYI KONYHA. Szász Mártonné Bere Ilonka receptjeiből. Bp., 1991. A+A Kiadó, 197 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
104 | ERDÉLYI LAJOS Régi zsidó temetők művészete. Bukarest, 1980. Kriterion, 33 p., képekkel. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
105 | ÉRI ISTVÁN A nagyvázsonyi Kinizsi-vár. Veszprém, 1957. Megyei Tanács, 79 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
106 | ÉRTÉKEK AZ ÉLETBEN ÉS A RETORIKÁBAN. Szerk.: Váriné szilágyi Ibolya. Bp., 2003. Akadémiai, 367 p. Kiadói fóliázott kartonkötésben. |
107 | F. MIHÁLY IDA - LÓCZY ERZSÉBET - HOLL IMRE A középkori Buda és Pest. Bp., 1955. Népművelési Minisztérium, 85 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
108 | FARKAS ZOLTÁN Munkácsy Mihály. Az előszót írta: Csánky Dénes. Bp., 1941. Orsz. Magy. Szépművészeti Múzeum, 66 p., LXIV t., 2 sztl.lev. Kiadói aranyozott félvászon kötésben. |
109 | FEHÉR DEZSŐ DR. - TÖRÖK IMRE Százéves a magyar ügetőversenyzés (1883-1983). Bp., 1983. Mezőgazdasági, 157 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
110 | FEHÉR GÁBOR Obsidio Patakiana. Debrecen, 1940. Nagy Károly, 300 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, borító kissé viseltes. |
111 | FEKETE ISTVÁN Csí és más elbeszélések. Bp., 1974. Móra, 189 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
112 | FEKETE ISTVÁN Harangszó. Elbeszélések és versek. Toronto, (1975) Vörösváry Publishing Co. Limited, 240 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
113 | FEKETE ISTVÁN Köd. Bp., 1967. Móra, 269 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
114 | FEKETE ISTVÁN Tíz szál gyertya. Elbeszélések. Würtz Ádám rajzaival. Bp., 1972. Móra, 238 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
115 | FÉL EDIT DR. Bevezetés a magyar népi hímzések ismeretébe. Bp., 1964. Népművelési Intézet, 56 p. 32 ábrával. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Gépelt! |
116 | FELIRATOS FALVÉDŐK. Szerk.: Kovács Ákos. Bp., 1987. Corvina, 98 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
117 | FELSŐTISZAI NÉPMESÉK. Sajtó alá rendezte: Kovács Ágnes. Debrecen, 1956. Alföldi Magvető, 407 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
118 | FITZ JENŐ Gorsium-Herculia. Székesfehérvár, 1976. Szerző, 120 p., XLI. /Az István király Múzeum közleményei/. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
119 | FLAMMARION, CAMILLE Uránia. Bp., 1896. Légrády Testvérek, 308 p. Kiadói kopott, ill. vászonkötésben. |
120 | FODOR SÁNDOR Napoleon. Életkép. Bp., 1909. Singer és Wolfner, 250 p. Amatőr félvászon kötésben, gerince hiányzik. |
121 | FOLYÓIRAT! Aero Historia. A Hadtörténeti Múzeum és a közlekedési Múzeum kiadványa. Bp., 1988. június. 48 p., képekkel. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
122 | FOLYÓIRAT! Igazság. 1956. nov. 2. A forradalmi magyar honvédség és ifjúság lapja. |
123 | FOLYÓIRAT! Igazság. 1956. okt. 30. (I. évf. 5. sz.). A Forradalmi Magyar Honvédség és Ifjúság lapja. |
124 | FOLYÓIRAT! Irodalmi Újság. 1956. okt. 23. A Magyar Írók Lapja (Különkiadás). /A Magyar Írók Kiáltványa/. |
125 | FOLYÓIRAT! Irodalmi Újság. 1956. nov. 2. A magyar írók lapja. |
126 | FOLYÓIRAT! Magyar Függetlenség. 1956. okt. 31. A Magyar Nemzeti Forradalmi Bizottmány Lapja. |
127 | FOLYÓIRAT! Magyar Függetlenség. 1956. nov. 1. A Magyar Nemzeti Forradalmi Bizottmány Lapja. |
128 | FOLYÓIRAT! Magyar Függetlenség. 1956. okt. 31. (Déli kiadás). A Magyar Nemzeti Forradalmi Bizottmány Lapja. Kissé viseltes állapotban. |
129 | FOLYÓIRAT! Magyar Függetlenség. A Magyar Nemzeti Forradalmi Bizottmány Lapja. 1956. nov. 2. (Reggeli kiadás). |
130 | FOLYÓIRAT! Magyar Nemzet. 1956. nov. 1. Alapította: Pethő Sándor. Kissé viseltes állapotban. |
131 | FOLYÓIRAT! Magyar Népsport. 1956. nov. 2. |
132 | FOLYÓIRAT! Magyar Népsport. Kissé viseltes állapotban. 1956. nov. 1. |
133 | FOLYÓIRAT! Magyar Szemle. XXXVII. Kötet. 1939 szept.-dec. Szerk.: Eckhardt Sándor. Bp., 1939. Magyar Szemle Társaság, 272 p. Amatőr félvászon kötésben. |
134 | FOLYÓIRAT! Magyar Szemle. Szerk.: Eckhardt Sándor. 1941. Jan.-dec.-ig. (12 db). Bp., 1941. Athenaeum. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
135 | FOLYÓIRAT! Magyar Világ. 1956. nov. 1 (I. évf. 1 sz.). Független Politikai Napilap. |
136 | FOLYÓIRAT! Mai Nap. 1956. dec. 14., dec. 19. (2 db). |
137 | FOLYÓIRAT! Népakarat! 1956. nov. 1. (I. évf. 1. sz.). A Magyar Szabad Szakszervezetek Országos Szövetségének lapja. Kissé viseltes állapotban. |
138 | FOLYÓIRAT! Népakarat. 1956. nov. 23. A Magyar Szabad Szakszervezetek Országos Szövetségének Lapja. |
139 | FOLYÓIRAT! Népakarat. 1956. dec. 18. A Magyar Szabad Szakszervezetek Országos Szövetségének Lapja. |
140 | FOLYÓIRAT! Népszabadság. 1956. nov. 2. (I. évf. 1. sz.). A magyar Szocialista Munkáspárt lapja. |
141 | FOLYÓIRAT! Népszabadság. 1956. nov. 3. (I. évf. 2. sz.). A Magyar Szocialista Munkáspárt lapja. |
142 | FOLYÓIRAT! Népszabadság. 1956. nov. 17. nov. 20. nov. 22. nov. 30. (4 db). A Magyar Szocialista Munkáspárt lapja. |
143 | FOLYÓIRAT! Népszabadság. 1956. nov. 12. (I. évf. 7. sz.). A Magyar Szocialista Munkáspárt lapja. |
144 | FOLYÓIRAT! Népszabadság. 1956. nov. 14. (I. évf. 7. sz.). A Magyar Szocialista Munkáspárt lapja. |
145 | FOLYÓIRAT! Szabad Nép. 1956. okt. 28. A Magyar Dolgozók Pártjának Központi Lapja. Kissé viseltes állapotban! |
146 | FOLYÓIRAT! Szabad Nép. 1956. okt. 27. A Magyar Dolgozók Pártjának Központi Lapja. |
147 | FOLYÓIRAT! Szabad Nép. 1956. okt. 29. A Magyar Dolgozók Pártjának Központi Lapja. |
148 | FOLYÓIRAT! Szabad Szó. 1956. okt. 31. (24. évf. 1. sz.). A Nemzeti Parasztpárt Központi Lapja. |
149 | FOLYÓIRAT! Tolnavármegye 1898. június 5. Felelős szerk.: Dr. Leopold Kornél. Politikai és vegyes tartalmú hetilap. Szekszárd, é.n. Városvédő és Szépítő Egyesület, 12 p. (Reprint!). |
150 | A FORRADALOM HANGJA. Magyarországi rádióadások 1956. okt. 23. - nov. 9. Bp., 1989. Századvég, 507 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
151 | FÖLDY JÁNOS Világostól Josephstadtig. 1849-1856. Bp., 1939. Kir. Magy. Egy. Ny., 323 p. Kiadói vászonkötésben. |
152 | FRANK FRIGYES (1890-1976) KIÁLLÍTÁS. Bp., 1997. Magángyűjtők Galériája, 8 sztl.lev. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
153 | FRŐLICH IZIDOR báró Eötvös Lóránd emlékezete. Különlenyomat. Bp., 1929. MTA, 64 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
154 | FÜGGETLENSÉG ÉVKÖNYVE, 1935. Bp., 1935. Függetlenség, 264 p. Fűzve, kiadói ill. kopottas papírborítóban. |
155 | FÜLÖPP ANDOR, DR. BORDOSI A vas-vakondok. Bp., 1925. Szerző, 141 p. Kiadói viseltes vászonkötésben, megbarnult lapokkal. Ritka! |
156 | GAÁL MÓZES Napoleon. A hadvezér, az uralkodó és az ember. Bp., 1911. Athenaeum, 235 p., képekkel. Kiadói ill. festett, aranyozott vászonkötésben. |
157 | GALAMBOS KÁLMÁN Gombagyűjtők kiskátéja. Bp., 1970. Mezőgazdasági, 183 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
158 | GARDA JÓZSEF Halhatatlanok útja. Bp., é.n. Vörösmarty Ifjúsági Könyvkiadó, 159 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
159 | GÁSPÁR ERVIN Jancsi és Juliska. Kondor Lajos illusztrációival. Bp., 1956. Magvető, 357 p. Kiadói félvászon kötésben. Dobi Istvánnak dedikált példány. |
160 | GÁSPÁRNÉ DÁVID MARGIT A divat története. Erkölcsök, szokások, viseletek. 1765-1920. Bp., 1923. Pantheon, 254 p. Fűzve, kiadói aranyozott papírborítóban. |
161 | GÁT JÓZSEF A zongora története. Bp., 1964. Zeneműkiadó, 132 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. Dedikált! |
162 | GÉFIN GYULA DR. A szombathelyi székesegyház. Szombathely, 1943. Martineum Rt., 166 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
163 | GENTHON ISTVÁN Ferenczy Károly. Bp., 1978. Corvina, 78 p., 171 képpel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
164 | GEREVICH LÁSZLÓ A felvidéki szobrászat stílusfejlődése. 39 képpel. Bp., 1943. Kir. Magy. Egy. Ny., 23 p., 8 sztl.lev. képek. Fűzve, kiadói kissé viseltes papírborítóban. |
165 | GERGELYFFY ANDRÁS - SEDLMAYR JÁNOS A Kőszegi Jurisich-vár. Bp., 1964. Képzőművészeti Alap, 42 p. /Műemlékeink/. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
166 | GERŐ LÁSZLÓ A Budai Várnegyed. Dobos Lajos fotóival. Bp., 1979. Corvina, 40 p., 72 képpel. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
167 | GERŐ LÁSZLÓ Várépítészetünk. Bp., 1975. Műszaki, 381 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
168 | GIZYCKI, JERZY A sakkjáték világa. Ford.: Mészáros István. Bp.,-Varsó, 1962. Sport- Sport i Turystyka, 329 p., 1 sztl.lev., képekkel. Kiadói ill. festett vászonkötésben, régi pecsétekkel. Ritka! |
169 | GODÓ ÁGNES Magyarok a jugoszláv népfelszabadító háborúban. Bp., 1972. Zrínyi, 280 p. Kiadói kartonkötésben, régi pecsétekkel. |
170 | GÖNDÖR FERENC A szenvedések országútján. Háborús följegyzések. Bp., 1916. Athenaeum, 197 p., 1 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben, gerincén aranyozott felirat. |
171 | GUNDEL KÁROLY Kis magyar szakácskönyv. Átdolgozták fiai G. Ferenc és G. Imre. Bp., 1986. Corvina, 126 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
172 | GUTHEIL JENŐ Az Árpád-kori Veszprém. II. kiadás. Veszprém, 1979. Megyei Lapkiadó Vállalat, 390 p., 42 képpel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. Ritka! |
173 | A GYÖNGYÖSI CSÁRDA. Veszprém, 1956. Megyei Tanács, 47 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
174 | GYÖRGY ISTVÁN - NEMÉNYI FERENC Rubljov. Bp., 1973. Képzőművészeti, 149 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
175 | GYULAI FERENC DR. Tájkép fotó. Bp., 1940. Fotóélet, 64 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
176 | HABERMANN GUSZTÁV Személyi adattár a szegedi polgárcsaládok történetéhez. Szeged, 1992. Megyei Levéltár - Móra Ferenc Múzeum, 318 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Megjelent: 1000 pld.! |
177 | HAGGARD, RIDER H. Salamon király kincse. I.-II. kötet egybekötve. Ford.: Fái J. Béla. Bp., 1896. Singer és Wolfner, 156 p., 150 p. /Egyetemes Regénytár/. Kiadói vászonkötésben. |
178 | HALABUK JÓZSEF DR. Albertfalva története a kezdetektől a századfordulóig. Településtörténeti vázlat. Bp., 1997. Albertfalvai Szent Mihály Plébánia, 128 p., 54 képpel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
179 | HALÁSZ FERENC Kárpitosipar. Bp., 1963. Műszaki, 241 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
180 | HANKÓ BÉLA Balatoni kirándulás. Bp., 1956. Ifjúsági, 115 p. Rajzokkal és képekkel. Kiadói ill. félvászon kötésben. Haránt alakú! |
181 | HANSKARL ERZSÉBET Budapest irodalmi életének kialakulása 1686-1780. Bp., 1928. Dunántúl Egyetemi Nyomdája, 38 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
182 | HANZELKA J. - ZIKMUND M. Afrika az álmok világában és a valóságban. Ford.: Szőke Lőrinc. I.-II.-III. Bp., 1955. Művelt Nép, 258 p., 1 t., 286 p., 1 t., 255 p., 1 t. Kiadói vászonkötésben. (3 db). |
183 | HARMATH ISTVÁN - KÁTSÁNYI SÁNDOR Veszprém megye irodalmi hagyományai. Veszprém, 1984. Megyei Tanács VB., 357 p., képekkel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban, régi pecsétekkel. |
184 | HÁROM NEMZEDÉK EREKLYETÁRGYAI A MAGYAR NEMZETI MÚZEUMBAN. (1823-1875). Katalógus! Bp., 1988. Múzsák, 173 p., képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
185 | HÁRS ÉVA Martyn Ferenc. Bp., 1975. Képzőművészeti Alap,. Kiadói festett, feliratos vászonkötésben. |
186 | HÁRS ÉVA Vasarely. Bp., 1983. Corvina, 26 p., 54 képpel. /A művészet kiskönyvtára/. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
187 | HARSÁNYI ISTVÁN A sárospataki Rákóczi-könyvtár és katalógusa. Bp., 1917. Főiskolai Könyvtár (Sárospatak), 70 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
188 | HAUSER JÓZSEF Budaőrsi Krónika. Bp., 1985. Zrínyi, 203 p., képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
189 | A HAZA, AZ EGYHÁZ ÉS A TRÓN ÉRDEKÉBEN. Válogatta, szerk.: Elmer István. A magyar katolikus egyház 1848-1849-ben. Bp., 1999. Új Ember, 391 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
190 | HAZÁM. Összeállította: Tóth Gyula. A hon védelmének, a haza szeretetének könyve. Bp., 1988. Zrínyi, 287 p. Kiadói vászonkötésben. |
191 | HEDIN, SVEN Az orosz harctérről. Bp., 1916. Athenaeum, 208 p. Amatőr vászonkötésben, gerincén aranyozott felirat. Ritka! |
192 | HEGEDŰS GYULA Emlékezések. Bp., 1921. Légrády Testvérek, 105 p., képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
193 | HEINE, H. A bacherachi rabbi. El Liszickij 11 litográfiájának hasonmásával. Ford.: Tandori Dezső. Töredék. Bp., 1982. Európa, 103 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. Az első levélen fölül kis hiánnyal. |
194 | HEINE, HEINRICH Útirajzok. Ford.: Benedek Marcell. Bp., 1959. Magyar Helikon, 379 p. Kiadói félbőr kötésben, papír védőborítóban. Számozott: 1100/20 sz. |
195 | HERBST-KRAUSZ ZORICA Régi zsidó ételek. Bp., 1988. Corvina, 79 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
196 | HERMAN OTTO A madarak hasznáról és káráról. Bp., 1984. ÁKV Reprint, 414 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
197 | HERNÁDI MIKLÓS Válni veszélyes. Családbomlás Magyarországon. Bp., 1989. Háttér Lap- és Könyvkiadó, 293 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
198 | A HETVENÖTÉVES MAGYAR ÁLLAMI OPERAHÁZ. 1884-1959. Bp., 1959. Operaház, 251 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, régi pecsétekkel. |
199 | HIEBER, HERMANN DR. Die Miniaturen des Frühen Mittelalters. Mit 80 Abbildungen. München, 1912. R. Piper & Co. Verlag, 144 p., 3 sztl.lev. Kiadói ill. kissé kopott kartonkötésben. |
200 | HOLLÓS ISTVÁN Búcsú a sárga háztól. Bp., 1990. Cserépfalvi, 134 p. Kiadói fóliázott kartonkötésben, Dr. Veér András utószavával. A Génius 1927-es kiadása alapján. |
201 | HOPPE PÁL - SZABÓ FERENC Csillagok angyalbőrben. (Volt egyszer egy sportszázad). Bp., 1989. Laude kiadó, 103 p., képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
202 | HORVAI - STÁHL Nyomdai fotótechnika. Bp., 1971. Műszaki, 256 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
203 | HUSZTI PÉTER Aeneis. Bp., 1978. Nemes István, számozatlan. Fűzve, kiadói papírborítóban. 1582-es kiadás reprintje. |
204 | AZ IGAZSÁG A NAGY IMRE ÜGYBEN. Szerk.: Kenedi János. Bp., 1989. Századvég Kiadó,. /Századvég Füzetek 2./. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
205 | ÍGY ÉLT GOETHE. Szerk.: Walko György. Vallomások, művek, dokumentumok. Bp., 1964. Gondolat, 535 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott festett vászonkötésben. |
206 | II. VILMOS CSÁSZÁR Mozaik. A császár beszédeiből összeállította: ifj. Gonda Béla. Bp., 1915. " Élet" , 155 p. Fűzve, kiadói ill. kissé kopott papírborítóban. |
207 | IJJAS ANTAL Az óceánrepülő. Regény. Bp., 1938. Központi Sajtóvállalat Kiadása, 64 p. /Új Élet Regénytár 85 sz./. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
208 | ILLÉS ENDRE Homokóra. Bp., 1962. Szépirodalmi, 107 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, dedikált példány. |
209 | IMPLOM JÓZSEF Gyula város története. (1214-1964) Vázlat. Gyula, 1968. Városi Tanács, 53 p., képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
210 | IMRE LAJOS DR. A közművelődés mint társadalmi feladat. Kolozsvár, 1940. Minerva, 15 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
211 | INCZE GÁBOR Új " Kis Tükör" . II. sorozat. Tíz magyarországi kép. Debrecen, 1936. Városi ny., 52 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
212 | INDIÁN MESÉK. Bp., é.n. Pallas, 76 p. /Tündérvásár könyvtára/. Kiadói ill. kartonkötésben, címlap hiányos. |
213 | ISKOLAI SZEMLÉLTETŐ TÁBLA. 4 db (színes litográfia kartonra ragasztva). |
214 | ISTVÁN KIRÁLY EMLÉKEZETE. Szerk.: Katona Tamás. Bp., 1971. Magyar Helikon, 84 p., képekkel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
215 | ISZKUSZTVO KNYÍGI 1955. Összeállította: Sz. B. Telingater. (Könyvművészet). Moszkva, 1960. Állami Művészeti Kiadó, 85 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. Megjelent: 2000 pld! |
216 | IVAKI TOSIKO Ikebana. II. javított kiadás. Ford.: Ivaki Hadzsimo. Bp., 1980. Natura, 159 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
217 | IVÁNYI B. - SÁGI K. Csobánc. Veszprém, 1957. Megyei Tanács, 84 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
218 | JAKUCS PÁL Mátra. Bp., 1955. " Művelt Nép" , 59 p., 1 térképmelléklettel. (A Mátra túristaútjai). Kiadói félvászon kötésben. |
219 | JOBBÁGYLEVELEK. Összeállította: H. Balázs Éva. Bp., 1951. Közoktatásügyi Kiadóváll., 318 p. /Magyar Történelmi Társulat/. Fűzve, kiadói papírborítóban. Ritka! |
220 | JOHANN, A. E. Bolyongások New Yorktól Alaskáig. Ford.: Nyireő Éva. Bp., é.n. Athenaeum, 256 p. /Ismeretlen világok/. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
221 | JÓKAI MÓR Erdély aranykora. I.-II. Bp., 1911. Franklin, 206 p., 199 p. Kiadói aranyozott (szec.) vászonkötésben. (38. sz.). |
222 | JÓNÁS KÁROLYNÉ - KÁRPÁTI BÉLA A gépírás tankönyve. Kereskedelmi iskoláknak és magán használatra. Bp., 1920. Lampel R., 106 p., 3 sztl.lev. Régi írógépek képeivel. |
223 | JOUBERT, JOSEPH Gondolatok. Válogatta és ford.: Réz Pál. Bp., 1988. Helikon, 126 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
224 | JUHÁSZ FERENC Anyám. Bp., 1969. Szépirodalmi, 312 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
225 | JUHÁSZ GYULA Holmi. Bp., é.n. Genius, 160 p., 1 sztl.lev. Fűzve, papírborítóban, az ill. borító hiányzik. |
226 | JUNG KÁROLY Táltosok, ördögök, garabonciások. Újvidék, 1988. Forum, 161 p. Kiadói kartonkötésben. |
227 | KAÁN KÁROLY Decrett József élete és erdőgazdasági tevékenysége, 1774-1841. Bp., 1912. Pátria, 56 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
228 | KÁDÁR IMRE A fekete bárány. Kolozsvár, é.n. Erdélyi Szépmíves Céh, 271 p. Kiadói ill. festett vászonkötésben. |
229 | KAHLER FRIGYES Joghalál Magyarországon 1945-1989. Bp., 1993. Zrínyi, 291 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
230 | KAMPIS ANTAL Ilosvai Varga István. Bp., 1978. Corvina, 32 p., 52 képpel. /A művészet kiskönyvtára 120./. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
231 | KÁNTOR LAJOS DR. Az Erdélyi Múzeum Egyesület problémái. Lugos, 1930. Husvéth és Hoffer ny., 24 p. /Erdélyi Tudományos Füzetek/. |
232 | KAPITÁN MÁRIA A család élelmezésének könyve. Bp., é.n. Szerző, 78 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
233 | KARINTHY FRIGYES Lepketánc. I. kiadás. Fantasztikum egy felvonásban. Bp., é.n. Athenaeum, 56 p. Korabeli aranyozott félvászon kötésben. |
234 | KASSÁK LAJOS Khalabresz csodálatos pupja. Novellák. Bp., 1918. Táltos, 157 p. Amatőr félvászon kötésben. |
235 | KASSÁK LAJOS - MOHOLY NAGY LÁSZLÓ Új művészek könyve. Bp., 1977. Európa-Corvina, számozatlan. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. 1922-es Bécsben megjelent mű hasonmás kiadása. |
236 | KATONA IMRE Gorka Géza. Bp., 1972. Képzőművészeti Alap, 46 p. /Mai Magyar Művészet/. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben, gerince sérült! |
237 | KECSKEMÉTI ÁRMIN A zsidó irodalom története. I.-II. Bp., 1994. Bethlen Gábor, 334 p., 343 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
238 | KECSKEMÉTI ÁRMIN DR. A zsidó irodalom története. II. kötet. Bp., 1909. Izr. Magy. Irod. Társ., 343 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
239 | A KELETI KELTA MŰVÉSZET. Kiáll. Kat. Székesfehérvár, 1974. István király Múzeum, 82 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
240 | KENESSY BÉLA A Biblia női alakjai. 44 képpel. Bp., 1902. Hornyánszky, 230 p. Kiadói (?) vászonkötésben. Ritka! |
241 | KERÉKPÁROS UTIKALAUZ MAGYARORSZÁGI KERÉKPÁRUTAKKAL. Felelős szerk.: Moldován Tamás. Bp., é.n. Idegenforg. Prop. és Kiadó Váll., 92 p., 87 térképlappal. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
242 | KESERŰ KATALIN Kőrösfői-Kriesch Aladár. Bp., 1977. Corvina, 30 p., 52 képpel. /A művészet kiskönyvtára 116./. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
243 | KÉZIKÖNYV AZ ALEGYSÉGPARANCSNOKOK FELKÉSZÜLÉSÉHEZ. Bp., 1980. Munkásőrség Országos Parancsnoksága, 815 p. Kiadói vászonkötésben, számozott: 7500/1374 sz. |
244 | KIÁLLÍTÁSI KATALÓGUS! Japán fametszetek. Bp., 1976. dec. 2. - 1977. jan. 16. Szerk.: Néray Katalin. Bp., 1976. Statisztikai Kiadó Vállalat, 35 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
245 | KILIÁN ZOLTÁN Mátyás király ifjú hadserege. b. Farkas Imre rajzaival. Bp., (1936) Kir. Magy. Egy. Ny., 214 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban, borítón alul kis hiánnyal. |
246 | KÍNAI CSODÁK. Eredeti kínai mesék. Bp., é.n. Pallas, 96 p. /Tündérvásár könyvtára/. Kiadói ill. kartonkötésben, kötése kopott. |
247 | KINCSES KALENDÁRIUM 1956. Bp., 1955. Szabadság Lapkiadó Vállalat, 224 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. A jelzett térkép hiányzik. |
248 | KIRÁLY DEZSŐ Ifjúsági játékok vezérkönyve. I. kiadás! Bp., 1944. Szerző, 435 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
249 | KIS MAGYAR LEGENDÁRIUM ÉS SZENT ISTVÁN KIRÁLYNAK INTELMEI. Ford.: Tornay Cecilia. Bp., 1930. Kapisztrán nyomda (Vác), 174 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
250 | A KISFALUDY TÁRSASÁG ÉVLAPJAI. 1906-1907. Új Folyam. Bp., 1907. Franklin-Társulat, IV., 270 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
251 | KISS JÓZSEF HÁBORÚS VERSEI. Váradi Albert rajzaival. Bp., 1915. A Hét kiadása, 71 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Szép állapotban. Számozott: 200/180 sz. |
252 | KISS TIBOR DR. - LUX GÉZA 1939. évi építészeti tanulmányút a visszacsatolt Felvidéken. Különlenyomat. Bp., 1939. " Élet" 11 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
253 | KNER NYOMDA MÚZEUM. Írta: Elek László. Fényképezte: Beratin Ambrus. Gyoma. Gyoma, 1970. Kner ny., 40 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
254 | KODOLÁNYI JÁNOS - IFJ. KODOLÁNYI JÁNOS Baranyai utazás. Bp., 1963. Magvető, 331 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
255 | KOLOZSI TIBOR Szabadkai sajtó. (1919-1945). Újvidék, 1979. Fórum, 517 p. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadt papír védőborítóban. Ritka! |
256 | A KOMÁROMI MÚZEUM SZÁZ ÉVE. Összeállította: Fehérváry Magda, Ratimorsky Piroska, Trugly Sándor. Bratislava, 1986. Madách, 187 p. /Új Mindenes Gyűjtemény 5./. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
257 | KOMJÁTHY ISTVÁN Szürke Nyúl országa. Reich Károly rajzaival. Bp., 1954. Ifjúsági Könyvkiadó, 82 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
258 | KOMORÓCZY GYÖRGY Városigazgatás Debrecenben 1848-ig. Debrecen, 1969. Városi Tanács, 124 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Megjelent: 1000 pld. |
259 | KONYHAMŰVÉSZET. Szakácsművészeti és házicukrászati különlegességek. Bp., é.n. Kristóf Kft., 28 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. Készült Újváry Sándor hasonló jellegű kiadványa alapján. |
260 | KOROMPAY GYÖRGY Veszprém. Bp., 1956. Műszaki, 254 p., 1 sztl.lev. /Városképek - Műemlékek/. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban, borító sérült. |
261 | KÓS KÁROLY DR. - SZENTIMREI JUDIT - DR. NAGY JENŐ Moldvai csángó népművészet. Bukarest, 1981. Kriterion, 466 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
262 | KOSTYÁN ÁKOS A magyar bélyegek monográfiája. VI. A magyar postaigazgatás bélyegzői 1867-1967. Bp., 1973. Közdok, 831 p. Kiadói kartonkötésben. |
263 | KOSUTÁNY ISTVÁN DR. Kézvonalak - embersorsok. Bp., 1988. szépirodalmi, 299 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Reprint! |
264 | KRIZA JÁNOS Vadrózsák. Székely népköltési gyűjtemény. I.-II. Bp., 1911. Athenaeum, XXXIX., 478 p., 468 p. Amatőr félvászon kötésben. |
265 | KRÚDY GYULA Hét szilvafa. Elbeszélések. Bp., é.n. Lampel R., 62 p. Kiadói kartonkötésben, gerincén kis hibával. |
266 | KRÚDY GYULA Palotai álmok. Regény. Bp., 1914. Singer és Wolfner, 218 p. Kiadói ill. festett vászonkötésben, első 4 levélen alul kis folttal. |
267 | KRÚDY GYULA Pesti album. I. kiadás. Krúdy Gyula feljegyzései és elbeszélései. Bp., 1919. Franklin Társulat, 150 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
268 | KUGLER ALAJOS Vezető Sopronvármegye és Sopron sz. kir. Város egyesített múzeumában. Sopron, 1903. Régészeti Társulat, 55 p. kihajtható melléklettel. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
269 | LAJTOR LÁSZLÓ Az igazi Ady. Bp., 1934. História kiadás, 31 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
270 | LANDOR, HENRY S. Utazás a rejtelmes Tibetben. Átdolgozta: Tábori Kornél. Bp., é.n. Tolnai, 315 p., képekkel. Kiadói ill. kartonkötésben. |
271 | LAUKA GUSZTÁV Szellemi szikrák. Nevezetesb emberek köz és magán életben elmés rögtönzései és élczes mondatai. Pest, 1862. Heckenast Gusztáv, 304 p. Amatőr viseltes félvászon kötésben, gerince elvált! |
272 | LÁZÁR KÁLMÁN GR. Hasznos és kártékony állatainkról. I. rész: Emlősök, madarak, hüllők. II. rész: Halak. Kézikönyv mezei gazdák, erdőtulajdonosok és kertészek stb. használatára. Bp., 1988. ÁKV Reprint, 132 p., 149 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
273 | LEDERER EMMA DR Egyetemes művelődéstörténet. Bp., 1935. Káldor, 368 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, gerince sérült. |
274 | LÉDERER EMMA DR. Egyetemes művelődéstörténet. Bp., 1935. Káldor, 368 p. Kiadói aranyozott kissé kopott vászonkötésben. |
275 | " A LEGSZEBB ÉLET, AMIT MAGAMNAK EL TUDTAM KÉPZELNI." Benkő Samu beszélgetései Kós Károllyal. Bukarest, 1978. Kriterion, 144 p. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. |
276 | LEGÚJABB ÉS LEGTELJESEBB MAGYAR KÖSZÖNTŐ. A magyar ifjúság számára. Bp., é.n. Franklin-Társulat, 288 p. Kiadói kopott kartonkötésben, gerince új. |
277 | LÉKAI LAJOS A Ciszterciek. Eszmény és valóság. Bp., 1991. Szent István Társulat, 516 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
278 | LENGYEL GYÖRGYI Király Ilus és a kalocsai népművészet mesterei. Bp., 1977. Népi Iparművészeti Tanács, 77 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
279 | LENZ JÁNOS " Az egek hirdetik." Bp., 1936. Pázmány Péter Irodalmi Társaság, 210 p., 1 melléklettel. (Csillag térkép). Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
280 | LESTYÁN FERENC Megszentelt kövek. A középkori erdélyi püspökség templomai 593 ill. 606 templomképpel. I.-II. Kolozsvár, 2000. A gyulafehérvári Római Katolikus Érsekség kiadása, 525 p., 536 p. Kiadói kartonkötésben. (2 db). |
281 | LÉVAI JENŐ Raoul Wellenberg. II. kiadás. Regényes élete, hősi küzdelmei, rejtélyes eltűnésének titka. Bp., 1948. Magyar Téka, 311 p. Kiadói félvászon kötésben. |
282 | LIPTÁK G. - ZÁKONYI F. Balatonfüred. Veszprém, 1956. Megyei Tanács, 186 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
283 | LOMBROSO CESARE Lángész és őrültség. Bp., é.n. Magyar Kereskedelmi Közlöny, 112 p. Kiadói vászonkötésben. |
284 | LONDON, JACK Az istenek kacagnak. Bp., é.n. Singer és Wolfner, 21 p. /Milliók könyve/. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
285 | LOVAG ZSUZSA A középkori bronzművesség emlékei Magyarországon. Bp., 1979 Corvina, 54 p., 46 képpel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
286 | LŐWY ÁRPÁD Disznólkodni szabad. Horváth Gita illusztrációival. Bp., 1989. Orient Könyvek, 94 p. Kiadói festett feliratos vászonkötésben. Ritka! |
287 | LUBY MARGIT Bábalelte babona. Az előszót Dömötör Tekla írta. Bp., 1983. Helikon, 131 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
288 | LUBY MARGIT, BENEDEKFALVI A parasztélet rendje. Népi szokások, illendő magatartás, babonák Szatmár vármegyében (Szamoshát, Tiszahát, Nyírség). Bp., 1935. Centrum Kiadóvállalat Rt., 232 p., képekkel. Fűzve, kiadóikissé viseltes papírborítóban. Nagyon ritka! |
289 | LUKINICH FRIGYES DR. A lív föld és népe. vitéz Galánthay - Glock Tivadar rajzaival. Bp., 1935. Kir. Magy. Egy. Ny., 96 p. Fűzve, kiadói kissé viseltes papírborítóban. Ritka! |
290 | LUX GYULA A modern nyelvek tanulása és tanítása. Miskolc, 1925. Klein, Ludvig és Szelényi Rt., 199 p. Amatőr félvászon kötésben. |
291 | LUX KÁLMÁN DR. A Budapesti Belvárosi Plébánia-templom. Különlenyomat. Bp., 1934. Házinyomda, 31 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
292 | MADÁCH IMRE Az ember tragédiája. Bálint Endre rajzaival. Bp., 1972. Szépirodalmi Könyvkiadó, 321 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
293 | MADARÁSZ ANDOR A Balaton világa. Bp., 1953. Művelt Nép, 166 p., XX t. Kiadói ill. félvászon kötésben, régi könyvtári pecsétekkel. |
294 | MADELUNG, AAGE Hadinaplóm. Ford.: Dr. ifj. Bókay János. Emlékek és jegyzetek a Kárpátokból és Galíciából. Bp., 1915. Athenaeum, 1 t. (szerző), 222 p. Amatőr kopottas vászonkötésben. |
295 | MAFFII, MAFFIO Cicero élete és kora. Ford.: Bíró Sándor. 16 képtáblával. Kiadói félvászon kötésben. |
296 | MAGDU, NIC. - HAVAS ELEMÉR Tanuljon románul. Gyakorlati módszer kezdők részére a román nyelv elsajátítására. Arad, 1936. Friss Újság, 128 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
297 | MAGYAR BIZTOSÍTÁSI ÉVKÖNYV. Szerk.: Török Jenő Endre. XXI. Évfolyam 1928-29. Bp., 1929. Biztosítási és Közgazdasági Lapok, 447 p., XXXI. Kiadói kopottas aranyozott vászonkötésben. |
298 | MAGYAR BIZTOSÍTÁSI ÉVKÖNYV. Szerk.: Török Jenő Endre. VII. Évfolyam 1905. Bp., 1905. Biztosítási és Közgazdasági Lapok, 322 p. Kiadói vászonkötésben, márványozott lapszélekkel. |
299 | MAGYAR BIZTOSÍTÁSI ÉVKÖNYV. Szerk.: Török Jenő Endre. V. Évfolyam 1903. Bp., 1903. Biztosítási és Közgazdasági Lapok, 248 p., 87 p. Kiadói vászonkötésben, márványozott lapszélekkel. |
300 | MAGYAR BIZTOSÍTÁSI ÉVKÖNYV. Szerk.: Török Jenő Endre. VI. Évfolyam 1904. Bp., 1904. Biztosítási és Közgazdasági Lapok, 235 p., 138 p. Kiadói vászonkötésben, márványozott lapszélekkel. |
301 | MAGYAR BIZTOSÍTÁSI ÉVKÖNYV. Szerk.: Török Jenő Endre. IV. Évfolyam 1902. Bp., 1902. Biztosítási és Közgazdasági Lapok, 72 p., 204 p. III. Kiadói vászonkötésben, márványozott lapszélekkel. |
302 | A MAGYAR CUKRÁSZAT REMEKEI. Szerk.: Rudnay János. Bp., 1973. Közgazdasági és Jogi,. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
303 | MAGYAR HAJÓZÁSI STATISZTIKAI KÉZIKÖNYV 1945-1968. Bp., 1971. Közg. és jogi, 768 p. Kiadói műanyag kötésben. |
304 | MAGYAR IPARMŰVÉSZETI FŐISKOLA. Szerk.: Tanári Kollektíva. Bp., 1971. Kossuth ny., 110 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
305 | A MAGYAR KATOLIKUSOK SZENVEDÉSEI. Havasy Gyula dokumentumgyűjteménye. 1944-1989. Bp., 1990. Szerző, 443 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
306 | A MAGYAR KEGYESTANÍTÓREND NÉVTÁRA. Az 1940/41. tanévre. Bp., 1940. Buschmann F. utódai, 78 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
307 | MAGYAR PÉNZÜGYI COMPASS. Szerk.: Kormos Gyula. I. kötet: Budapest. 1923-1924. 30. évf. Bp., 1924. Apollo Irodalmi Irodalmi és Nyomdai Rt., XLVI., 1095 p. Kiadói vásonkötésben. |
308 | MAGYAR REMEKMŰVEK. Kiáll. Kat. Bp., 1969. MNG - Szépművészeti Múzeum, 80 p., XLVIII képek. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
309 | A MAGYAR SZENT KORONA ORSZÁGAINAK 1901-1905. ÉVI GÜMŐKORHALÁLOZÁSA. Bp., 1925. Közp. Statisztikai Hivatal, XIII., 148 p., 322 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
310 | A MAGYAR TUDOMÁNYOS AKADÉMIA ÜNNEPI KÖZÜLÉSE. 1930. május 11-én. Bp., 1930. MTA, 29 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
311 | A MAGYAR VASÚTI ÉS HAJÓZÁSI KLUB KIRÁNDULÁSAI. Dán, svéd és norvég kirándulása (1927.) Német, Rajna-menti, Belga és Londoni kirándulása (1928.) Párisi kirándulása (1930) Dalmáciai és Boszniai kirándulása (1933). 4 db füzet, tűzve, kiadói papírborítóban. |
312 | A MAGYAROK BEJÖVETELE. Szerk.: Esztergályos Jenő. Celldömölk, 2004. Apáczai Kiadó, 63 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
313 | A MAGYAROK TÖRTÉNETE. Ford.: Blaskovics József. Tarih-i Üngürüsz. Madzsar Tarihi. Bp., 1982. Magvető, 521 p. /Magyar Hírmondó/. Kiadói kartonkötésben. |
314 | MAGYARORSZÁG TÖRTÉNETE KÉPEKBEN. Szerk.: Kosáry Domokos. Bp., 1977. Gondolat, 749 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
315 | A MAGYARORSZÁGI FORRADALMAK KRÓNIKÁJA. 1918-1919. Közreadja: Hetés Tibor. Bp., 1969. Kossuth, 376 p. Kiadói vászonkötésben. |
316 | MAKKAI LÁSZLÓ Tündérország. Erdély története, földje, népe. Bp., é.n. Franklin, 59 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
317 | MAKOVECZ IMRE Frank János bevezető tanulmányával. Bp., 1980. Corvina, 82 p. /Corvina műterem/. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
318 | MAKRA SÁNDOR Csodaágis. Gáborjáni Szabó Kálmán fametszeteivel. Ősmagyar mesejáték, eredetünk története. Szeged, 1942. Ablaka György, 77 p. Fűzve, kiadói ill. kopottas papírborítóban. |
319 | MÁRAI SÁNDOR Judit . és az utóhang. Regény. München, (1980) Újirány " Griff" Verlag, 173 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
320 | MARCZELL MIHÁLY DR. A bontakozó élet I.-II. Bp., 1931. " Élet" , 287 p., 300 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. (2 db). |
321 | MARJAY FRIGYES Sedántól Prágáig . A magyar tragédia története. Bp., 1938. Danubia Rt., 430 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
322 | A MARSLAKÓK MÁSODIK INVÁZIÓJA. Ford.: Apostol András, R. Török Piroska, Vámosi Pál. Fantasztikus elbeszélések. Bp., 1974. Táncsics, 217 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
323 | MAUROIS, ANDRE Franklin. Ford.: Várady Mária. Egy optimista élete. Bp., é.n. Franklin, 75 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, az ill. borító hiányzik. |
324 | MAUTHNER MAGÁRJEGYZÉK 1939. Bp., 1939. Globus, 127 p. Fűzve, kiadói kopottas, ill. papírborítóban. |
325 | MEINCK, WILLI Marco Polo kalandos utazásai. Bp., 1962. Móra, 438 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóba. |
326 | MELSCHIN, L. Szibériai rabszolgák. Ford.: Sas Ignác. Bp., 1905. Vass József, 79 p. /Modern Írók Könyvtára, XIX./. Amatőr félvászon kötésben. |
327 | MESTERSZAKÁCSOK MESTERMŰVEI. Szerk.: Berek János. Bp., 1986. Révai ny., 215 p. /130 éves a Fővárosi Gázművek/. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
328 | MÉSZÁROS GYULA DR. Szekszárd és környéke törökös díszítésű kerámiai emlékei. Szekszárd, 1968. Megyei Tanács VB., 98 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
329 | MEZEI ANDRÁS Adorno. Zsidó versek. Bp., 1994. Belvárosi Könyvkiadó, 234 p. Kiadói kartonkötésben. |
330 | A MI SÜTEMÉNYES KÖNYVÜNK. Bp., 1990. Minerva, 255 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. A Váncza és Társa által kiadott mű reprintje! |
331 | MISKOLCI NEMZETI SZÍNHÁZ. Szerk.: Katona Ferenc. 1823-1973. Bp., 1973. Magyar Színházi Intézet, 215 p., képekkel. Kiadói aranyozott feliratos kartonkötésben. |
332 | MISKOLCZY ISTVÁN Emlékbeszéd Áldásy Antalról. Bp., 1935. Stephaneum, 1 t., 16 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
333 | MITROVICS GYULA Kazinczy Ferenc esztétikai törekvései. Kazinczy arcképével. Debrecen-Bp., 1929. Csáthy Ferenc Egyetemi Könyvkereskedés, 1 t., 53 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, hátsó borító alul javított, pótolt! |
334 | MÓD ALADÁR 400 év küzdelem az önálló Magyarországért. V. bővített kiadás. Bp., 1948. Szikra, 211 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
335 | MODERN MAGYAR KÉPTÁR. Szerk.: Romváry Ferenc. Pécs. Kiáll. Kat. Pécs, 1973. Hárs Éva, számozatlan. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
336 | MONTELL, GÖSTA Mongol pusztákon keresztül. Sven Hedin előszavával. Ford.: Halász Gyula. Bp., é.n. Athenaeum, 140 p., 1sztl.lev., 19 képpel. /Ismeretlen Világok/. Kiadói aranyozott vászonkötésben. Ritka! |
337 | MÓRA FERENC Dióbél királykisasszony. Bp., 1935. Révai, 117 p., 1 sztl.lev. Kiadói festett, ill. vászonkötésben, a címlapon jelzett képek hiányoznak. |
338 | MÓRA FERENC Ének a búzamezőkről. Regény. Bp., 1937. Révai, 177 p., 246 p. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadt papír védőborítóban. |
339 | MÓRA FERENC EMLÉKKÖNYV. 30 éves írói jubileumára. Bp., 1932. Emlékkönyv szerkesztőségének kiadása, 84 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
340 | MOSOLYTÓL A NEVETÉSIG. Szerk.: Ráth-Végh István. Bp., 1957. Bibliotheca, 112 p. /Hasznos Mulatságok/. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
341 | MUNK ARTUR A nagy káder. Egy pleni feljegyzései a forradalmi Oroszországból. Bp., é.n. Pantheon, 440 p. Amatőr vászonkötésben. Ritka. |
342 | MUNKÁCSI ERNŐ Könyvek és kövek. Történeti és művészeti írások. Bp., 1944. A Libanon kiadása, 137 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Borító elvált a könyvtesttől. |
343 | MÜLLER VILMOS DR. Minden az arcunkra van írva. 203 illusztrációval. Bp., é.n. Fővárosi Nyomda Váll., 203 p. Fűzve, kiadói ill. kopottas papírborítóban, gerincén alul és fölül kis hiánnyal. |
344 | MŰVELT ÉS UDVARIAS EMBER A XX. SZÁZADBAN. Szerk.: Laczkó Géza. Bp., é.n. Pesti Napló, 294 p. Kiadói vászonkötésben. |
345 | NADLER HERBERT Cserkészeten és lesen Nagymagyarországon. Vadászati elbeszélések. Bp., 1990. Népszava, 205 p., képekkel., Reprint! Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
346 | NAGY ENDRE A kabaré regénye. I. kiadás. Illusztrálta: Nagy Endre. Bp., é.n. Nyugat-kiadás, 221 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. kissé viseltes papírborítóban. Ritka! |
347 | A NAGY HÁBORÚ KIS LEXIKONA. Mindent tudok az Újság évkönyve. 1942. Bp., 1942. Forrás, 159 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
348 | NAGY IMRE KIÁLLÍTÁSA. Bp., 1976. MNG., 27 p. színes és fekete-fehér képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
349 | NAGY LAJOS Kiskunhalom. Bp., 1949. Révai, 148 p. Kiadói félvászon kötésben. |
350 | NAGY MAGYAR COMPASS. Főszerk: Dr. Berényi Sándor. 1933-1934. II. rész: Biztosító- ipar- és közlekedési Vállalatok. Bp., 1934. Stephaneum, X., 553 p. Kiadói vászonkötésben. |
351 | NAGY MAGYAR COMPASS. Főszerk.: delha Vedella Mihály. 1932-1933. LVI. évf. I. rész: Pénzintézetek. Bp., 1933. Stephaneaum, XVI., 554 p. Kiadói vászonkötésben, hátsó borítón vízfoltok nyomaival. |
352 | NÉKÁM LAJOSNÉ Régi magyar patikák. Bp., é.n. Corvina, 61 p., XL képpel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
353 | NÉKÁM LÍVIA Meisseni porcelán. A budapesti Iparművészeti Múzeum gyűjteményében. Bp., 1980. Corvina, 38 p., képekkel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
354 | NÉMETH LÁSZLÓ Bűn. I.-II. Bp., é.n. Franklin, 224 p., 220 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. (2 db). |
355 | A NEMZETI SZÍNHÁZ 1945-1978. Szerk.: Peterdi Nagy László. Képszerk.: Keleti Éva. Bp., 1978. Magyar Színházi Intézet, 72 p., 205 képpel. Kiadói vászonkötésben. Harántalakú! |
356 | NÓGRÁD MEGYE TÖRTÉNETE. Főszerk.: Balogh Sándor. 04.jan Salgótarján, 1969-73. Megyei Tanács VB., 396 p., 304 p., 284 p., 460 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
5200 | ||
357 | NOVOTNY TIHAMÉR Első világháborús katonaemlékek antropológiai és művészetszociológiai vizsgálata. Bp., 1987. Múzsák, 228 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
358 | NYISZLI MIKLÓS DR. Orvos voltam Auschwitzban. Bukarest, 1964. Irodalmi Könyvkiadó, 224 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
359 | NYISZLI MIKLÓS DR. Orvos voltam Auschwitzban. III. kiadás. Bukarest, 1963. Irodalmi Könyvkiadó, 212 p. Fűzve, kiadói kopottas papírborítóban. |
360 | OERTWIG, SIEGFRIED Elsüllyedt városok. Ford.: Borzsák István. Kirándulás a régészet birodalmába. Bp., 1966. Gondolat, 163 p., képekkel. Kiadói félvászon kötésben. |
361 | OHNET GYÖRGY Az élet harczai I.-II. Ford.: Fái S. Béla. Bp., 1882. Révai, 152 p., 169 p. Amatőr félbőr kötésben, aranyozott lapszélekkel. |
362 | OKTATÓKÖNYV VILLAMOS JÁRMŰVEZETŐK RÉSZÉRE. Bp., 1968. Közúti Villamosvasutak, 245 p. Kiadói félvászon kötésben. |
363 | OPPENHEIMER Az állam. Ford.: Sebestyén Ede. Bp., 1918. Révai, 312 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
364 | OROSZ NÉPMESÉK. Ford.: G. Beke Margit és Görög Imre. Bp., 1954. Új Magyar Könyvkiadó, 294 p. Kiadói félvászon kötésben. |
365 | OSTOROS LACZI Holdas éjjel, fényes nappal. Rímekbe szedte: O. L. Pikantériák. Bp., 1900. Wesselényi Géza, 60 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Erotikus versek! |
366 | OSVÁTH TIBOR Tizen nyugat felé. I.-II. kötet (egybekötve). Hadifogoly-regény. Bp., é.n. Pantheon, 266 p., 181 p. Amatőr vászonkötésben. Ritka! |
367 | AZ OSZTRÁK-MAGYAR MONARCHIA ÍRÁSBAN ÉS KÉPBEN. Karinthia és Krajna. Bp., 1891. Magyar Királyi Államnyomda, XII., 512 p. Kiadói festett, aranyozott vászonkötésben, borítón vízfoltok nyomaival. Nem kollacionált! |
368 | AZ OSZTRÁK-MAGYAR MONARCHIA ÍRÁSBAN ÉS KÉPBEN. Stiria. Bp., 1890. Magyar Királyi Államnyomda, IX., 412 p. Kiadói festett, aranyozott vászonkötésben, borítón vízfoltok nyomaival. Nem kollacionált! |
369 | ÖRKÉNY ISTVÁN Budai böjt. Bp., 1948. Budapest Székesfőváros Irodalmi Intézete, 250 p. Fűzve, kissé viseltes papírborítóban, régi pecsétekkel. |
370 | ÖTSZÁZ ÉVES A MAGYAR KÖNYVNYOMTATÁS. Kiállítási kalauz. Bp., 1973. OSZK, 56 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
371 | PAÁL JÓB Ötven riport. Szabadka, 1942. Szerző, 240 p. Fűzve, kiadói ill. viseltes papírborítóban, gerince cellux-szal javított. Dedikált! |
372 | PÁLOS KÁROLY DR. Szegénység, szegénygondozás. Szombathely, 1934. Martineum, 160 p. Fűzve, kissé viseltes kiadói papírborítóban. |
373 | PAPP DEZSŐ Élet a csillagokon. Fordította: Kecskeméti György. Was lebt auf den Sternen. Bp., 1945. Gondolat Könyvkiadó, 221 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben. |
374 | PAPP OSZKÁR Rajzaimból. Bp., 2005. Papp O., 111 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
375 | PASS LÁSZLÓ Nimród népe. Bp., 1941. Stádium Rt., 64 p. /Nemzeti Könyvtár 53 sz./. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
376 | PATAY PÁL Régi harangok. Bp., 1977. Corvina, 55 p., 48 képpel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
377 | PELLE JÓZSEFNÉ Nem boszorkányság! Háztartás takarékon. Bp., 1988. Gondolat, 326 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
378 | PÉNTEK GYULA Beszélő kövek. Budapest munkásmozgalmi emlékeiből A Magyar Kommunista Ifjúsági Szövetség I. Kongresszusa tiszteletére. Bp., 1960. KISZ Budapesti Bizottsága és a Fővárosi Tanács, 163 p., képekkel. Kiadói félvászon kötésben. Az MSZMP megbízásából ellenőrizte: Práger Miklós. |
379 | PEREHÁZY KÁROLY A régi Belváros. Bp., 1982. Képzőművészeti Alap, 69 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
380 | PEREHÁZY KÁROLY A Várnegyed. Élesdy István akvarelljeivel. Bp., 1979. Képzőművészeti, 92 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
381 | PEREHÁZY KÁROLY A Városliget. Diósy Antal akvarelljeivel. Bp., 1978. Képzőművészeti, 62 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
382 | PERLROTT CSABA VILMOS (1880-1955) KIÁLLÍTÁS. Bp., 1998. Magángyűjtők Galériája, 10 sztl.lev. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
383 | PEST - PILIS - SOLT - KISKUN VÁRMEGYE ÁLTALÁNOS ISMERTETŐJE ÉS CÍMTÁRA. Negyedik körzet. Főszerk.: F. Szabó Géza. Bp., 1931. Vármegyei Tisztviselők Orsz. Egy., VII., 341 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
384 | PEST MEGYE MŰEMLÉKEI I.-II. Szerk.: Dercsényi Dezső. Bp., 1958. Akadémiai, 688 p., 602 p. Kiadói vászonkötésben. (2 db). |
385 | PESTI HÍRLAP ÉVKÖNYVE. 1943. (Az öt világrész harca). Bp., 1943. P. H. Rt., 79 p., képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Fölül a gerincénél vízfolt nyomaival. |
386 | PILCH JENŐ A világháború története. Számos képmelléklettel és térképvázlattal. Bp., é.n. Franklin, 418 p. Kiadói kopottas aranyozott vászonkötésben, gerince hátul elvált. |
387 | PILINSZKY JÁNOS Szög és olaj. Próza. Bp., 1982. Vigilia, 513 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
388 | PINTÉR ISTVÁN Magyarok amerikai koszton. Bp., 1972. Táncsics, 335 p., képekkel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
389 | PLATON ÖSSZES MŰVEI I.-II.-III. Ford.: Devecseri Gábor és mások. Bp., 1984. Európa, 1155 p., 1253 p., 1176 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. (3 db). |
390 | PÓCS ÉVA Tündérek, démonok, boszorkányok. Bp., 1989. Akadémiai, 189 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
391 | PRÁGA. Prága, é.n. Orbis, számozatlan. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
392 | PRINZ GYULA Utazásaim Belső-Ázsiában. Nagy-Turán földrajzi ábrázata. Bp., 1945. Renaissance, 311 p. Kiadói kopottas félvászon kötésben. |
393 | RADISICS E. VON KUTAS Illustrirter Führer durch die Sammlungen. Bp., 1885. Landes-Kunstgewerbe Museum, XIII., 79 p., rajzokkal. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
394 | RADNAI REZSŐ Aesthetikai törekvések Magyarországon, 1772 - 1817. Bp., 1889. Franklin Társulat, 327 p. /Olcsó könyvtár/. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
395 | RADÓ RICHÁRD Pest-budai emlékek a XIX. Századból. Bp., 1941. Rózsavölgyi és Társa, 264 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. Ritka! |
396 | RADOS JENŐ Magyar oltárok. Bp., 1938. Kir. Magy. Egy. Ny., CLXXI. Kiadói félvászon kötésben. |
397 | RÁTKAI KÁROLY A két torony. Magyar politikusok Mauthausenben. Bp., 1945. Genius, 244 p. Fűzve, kiadói ill. viseltes, szakadt papírborítóban. |
398 | RÉGI ERDÉLYI VISELETEK. Jankovics József előszavával. Viseletkódex a XVII. századból. Bp., 1990. Európa, 131 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
399 | RÉGI MAGYAR VÍGJÁTÉKOK. Sajtó alá rendezte: Dömötör Tekla. Bp., 1954. Szépirodalmi, 398 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
400 | RÉGI TÜRKMÉN SZŐNYEGEK. Kiáll. Kat. Bp., 1975. Iparművészeti Múzeum, 107 p., képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
401 | REMÉNYIK SÁNDOR Erdélyi március. Álmodsz-e róla? Kiadatlan versek és levél szemelvények. Válogatott versek. Bp., 1990. Orpheusz Kiadó Kft., 568 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
402 | RENDHAGYÓ SZAKÁCSKÖNYV. Politikusok receptjei. Bp., 2005. Galenus Kiadó, 143 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
403 | RÉVAY JÓZSEF Séták a római Magyarországon. 115 képpel és 2 térképpel. Bp., 1943. Franklin Társulat, 347 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
404 | RÉVAY JÓZSEF DR. Árpádok virága. A könyvdíszeket és a könyv kötését Jaschik Álmos festőművész-tanár tervezte és rajzolta. Szent Imre herceg. Bp., 1929. Franklin, 391 p. Kiadói ill. aranyozott díszes vászonkötésben. |
405 | RIDEG SÁNDOR Sámson. Bp., 1951. Szépirodalmi, 247 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. Dobi István miniszterelnöknek dedikált példány. |
406 | RILKE, R. M. Ének Rilke Kristóf zászlós szerelméről és haláláról. Franyó Zoltán fordítása. Marosvásárhely, 1917. Márványi Arthur, 33 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
407 | RÓNAI MIHÁLY ANDRÁS VERSEI Első ének. Fametszetekkel díszítette: Reiter László. Bp., 1931. Amicus, 68 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
408 | RÓNASZEGI MIKLÓS A rovarok lázadása. Hegedűs István rajzaival. Fantasztikus regény. Bp.,1969. Móra, 289 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. Gross Péternek dedikált példány! |
409 | ROOSEVELT, ELLIOT Apám így látta. Ford.: Kardos László. Bp., 1947. Dante, 211 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. kissé viseltes papír védőborítóba. |
410 | ROVÓ ALADÁR A betű. Hogyan készül a könyv? Bp., é.n. Fővárosi Könyvkiadó, 108 p. Fűzve, kiadói viseltes papírborítóban, utolsó levél elvált. |
411 | ROZSNYÓI ÁGNES A Szálasi puccs. II. átdolgozott kiadás. Bp., 1977. Kossuth, 104 p., 2 sztl.lev. fényképekkel. /Népszerű történelem/. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
412 | ROZSONDAI KÁROLY - SÜMEGHY JÓZSEF Sopronbánfalva. Falutanulmányok és községrajz. Sopron, 1937. Falukutató Intézet, 180 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, hátsó borító pótolt! |
413 | RUVA FARKAS PÁL Gipsy Passio. A Roma törvény és etika. Gangesztől a Dunáig. Taksony, 2006. Rom Rama Magyar Polgárjogi Mozgalom, 311 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
414 | S. NAGY KATALIN Deim Pál. Bp., 1977. Képzőművészeti Alap, 48 p., XVI t. /Mai magyar művészet/. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. Deim Pál aláírásával. |
415 | SALAMON BÉLA Hej, színművész! . Bp., 1939. Szerző kiadása, 1 t., 240 p. Kiadói ill. festett vászonkötésben, megkímélt állapotban. |
416 | A SALGÓTARJÁNI IPARVIDÉK. Szerk.: Dr. Gajzágó Aladár. Salgótarján, 1962. Nógrád megyei Munkásmozgalmi Múzeum, 286 p., 3 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben. |
417 | SÁNDOR IMRE Marketing kommunikáció. Bp., 1987. Közg. és jogi, 342 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
418 | SÁRGA KÖNYV. Összeállította: Vihar Béla. Adatok a magyar zsidóság háborús azenvedéseiből 1941-1945. Bp., 1945. Hechaluc kiadás, 216 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Újrafűzésre szorul. |
419 | A SÁRKÖZ NÉPMŰVÉSZETE. Szerk.: Andrásfalvy Bertalan, Vadóc Kálmán. Szekszárd, 1967. Megyei Tanács VB., 52 p., XVIII. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
420 | SCHLAMMADINGER JÓZSEF DR. A gyakorló orvos bőrgyógyászata. Bp., 1961. Medicina, 199 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
421 | SCHOEN ARNOLD Budapest székesfőváros kórházainak és emberbaráti intézményeinek kápolnái. Bp., 1940. Házinyomda, 32 p., 16 képpel. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
422 | SCHOTTENLOHER, KARL DR. Das alte Buch. Zweite, vermehrte Auflage. Mit 106 Abbildungen. Berlin, 1921. Rich Carl Schmidt, 432 p., XXXI. P. /Bibliothek für Kunst und Antiquitätensammler/. Kiadói félvászon kötésben. |
423 | SCHWANBERGER JÓZSEF - DR. YU FUNIAN. A Taijiguan művészete - Elmélet és gyakorlat. Bp., 1997. Lunarimpex, 232 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
424 | SCOTT UTOLSÓ ÚTJA. Átdolgozta: Halász Gyula. R. F. Scott kapitány naplója Déli-sarki expediciójából. Bp., 1958. Móra, 228 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóba. |
425 | SELMECZBÁNYAI GYÓGYÁSZATI ÉS TERMÉSZETTUDOMÁNYI EGYLET ÉVKÖNYVE. 1903. Összeállította: Vitális István. Selmeczbánya, 1904. Joergest Ágost özvegye és fia, 144 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
426 | SEMMELWEIS ÖSSZEGYŰJTÖTT MUNKÁI. Összegyűjtötte: Győry Tibor dr. Bp., 1906. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, 727 p. Kiadói vászonkötésben, gerince szakadt. |
427 | SÉRULLAZ, MAURICE Az impresszionizmus enciklopédiája. Ford.: Berényi Gábor. Bp., 1978. Corvina, 292 p., 1 sztl.lev., képekkel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
428 | SIK SÁNDOR KÖLTEMÉNYEI. Bp., 1916. " Élet" , 351 p. Kiadói vászonkötésben. |
429 | SOLTÉSZ BÉLA - MELÓ LÁSZLÓ Vadász-írások-receptek. Bp., 1987. Sportpropaganda, 206 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
430 | SOLYMOSI JÁNOS Mi se . Egy frontkatona visszaemlékezései, 1942. Bp., 2000. Szerző, 194 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
431 | SOMOGYI ANTAL DR. Vallás és modern művészet. Bp., 1927. Szent István Társ., 116 p. /Szent István könyvek/. Kiadói papírborítóban, gerince fölül sérült. |
432 | SOÓKY MARGIT Katyi. Regény. Bp., é.n. Sík Könyvkiadó, 172 p. Fűzve, kiadói ill. viseltes, javított papírborítóban. |
433 | SORSDÖNTŐ CSATÁK. Marathontól a második világháborúig. Szerk.: Dr. Lukinich Imre és Markó Árpád. I.-II. kötet. Bp., é.n. Franklin Társulat, 523 p., 527 p. Kiadói félvászon kötésben. Az első kötet végén fölül néhány lapon barna folttal. |
434 | SPANYOLOK AZ ÚJVILÁGBAN. A madridi Amerika Múzeum aranykincsei és műtárgyai. Bp., 1987. Artunion, 51 p., 64p színes melléklettel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
435 | STÁCIÓK. Erdély-Európa-Latin-Amerika. Összeállította: Anderle Ádám. Szeged, 1999. Hispánia Kiadó, 139 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
436 | SZABÓ GYÖRGY Mediterrán mítoszok és mondák. Mitológiai kislexikon. Bukarest, 1973. Kriterion, 349 p. Kiadói festett, feliratos kartonkötésben. |
437 | SZABÓ GYÖRGY Sötétben tündöklőbb a fény. Római szállóigék és aforizmák. Kolozsvár-Napoca, 1975. Dacia, 200 p. Kiadói kartonkötésben. |
438 | SZABÓ T. ATTILA DR. Níres - Szásznyíres település-, népiség-, népesedés- és helynévtörténeti viszonyai a XIII.-XX. Században. Cluj, 1937. Minerva, 74 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
439 | SZALAI VERONKA BALLADÁJA. Útmutató néphagyomány-gyűjtők részére. Összeállította: Dömötör Sándor. Büki népmesék. Szombathely, 1954. Megyei Tanács, 56 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
440 | SZARVAS. Szerk.: Dr. Kutas Ferenc. Békéscsaba, 2003. Takács Miklós, 173 p., képekkel. Kiadói ill. kartonkötésben, megjelent: 1000 pld. Melis György operaénekes és a szerzők aláírásával. Ritka! |
441 | SZÁZHÚSZ HORGÁSZVÍZ. Szerk.: Vígh József. Tavak, tározók, holtágak, csatornák. Bp., 1985. Mezőgazdasági-MOHOSZ, 260 p., 1 térképpel. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
442 | SZEGÉNY ASSZONY SZAKÁCS-KÖNYVE. Szerk.: Zsenka néni. Bp., 1992. Váltó Reprint-sorozat, 100 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
443 | A SZEGHALMI REFORMÁTUS EGYHÁZ TÖRTÉNETE. Összeállította: Papp Lajos. Szeghalom, 1925. Presbytérium, 38 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
444 | SZÉKELY OKLEVÉLTÁR I.-II. Közzéteszi Démény Lajos és Pataki József. Új Sorozat. Bukarest, 1983. Kriterion, 395 p., 438 p. Kiadói vászonkötésben, szakadt papír védőborítóban. |
445 | SZENDREY ÁKOS A magyar néphit boszorkánya. Bp., 1986. Magvető, 401 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
446 | SZENTI TIBOR A tanya. Hagyományos és átalakuló paraszti élet a Hódmezővásárhely - Kopáncsi tanyavilágban. Bp., 1979. Gondolat, 273 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
447 | SZENTLÉLEKY TIHAMÉR Aquincumi mécskészítő műhelyek. Különlenyomat. Bp., 1959. Akadémiai, 167 p. - 203 p.-ig. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
448 | SZERB ANTAL A királyné nyaklánca. I. kiadás. Igaz történet. Bp., 1943. Bibliotheca, 287 p. Kiadói félvászon kötésben. |
449 | SZILÁGYI-WINDT LÁSZLÓ DR. Az újpesti zsidóság története. Tel-Aviv, 1975. " Lahav" ny., 325 p. Kiadói aranyozott kartonkötésben. Ritka! |
450 | SZILAS OSZKÁR DR. Elektromos berendezések szerelése és biztonsága. Bp., 1920. Műszaki Könyvkiadó és Sokszorosító Intézet, 299 p. Címtárral és hírdetésekkel. Amatőr félvászon kötésben. |
451 | SZIRA BÉLA Bécsi tinta, magyar toll. Byssz Róbert rajzaival. Bp., (1938) Kir. Magy. Egy. Ny., 230 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóba. |
452 | SZOKOLAY ZOLTÁN Kovácsházi keresztút. Bp., 1994(?) Irmag Lap és Könyvkiadó Bt., 138 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
453 | SZUHÁCS JÁNOS Mezőgazdasági és ipari ismeretek. (A polg. Fiúiskolák IV. oszt. számára). IV. kötet: Szőlőmívelés, erdőkezelés és kisebb háziállatok tenyésztése. Bp., é.n. Lampel R., 94 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
454 | SZUHAY - HAVAS ERVIN Kék-szürke tragédia. Az amerikai polgárháború története. Bp., 1966. Gondolat, 263 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
455 | SZŰCS JÓZSEF A repülés ábécéje. Bp., 1954. Ifjúsági, 167 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
456 | TABI LÁSZLÓ Oroszlán Berci. Bp., 1941. Világvárosi Regények, 32 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
457 | TABI LÁSZLÓ Semmi baj, kihalunk! Bp., 1941. Világvárosi Regények, 32 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
458 | TAINE, HIPPOLIT ADOLF Bonaparte Napoleon. Ford.: Baglyasi Béla. Bp., 1919. Athenaeum, 95 p. Fűzve, kiadói foltos papírborítóban. |
459 | TAMÁS ISTVÁN Szabadkai diákok. Szénásy György rajzaival. Bp., é.n. Könyvbarátok Szövetsége, 328 p. Kiadói félvászon kötésben. |
460 | TAMÁSI ÁRON Bölcső és Bagoly. Regényes életrajz. Bp., 1954. Szépirodalmi Könyvkiadó, 208 p. Kiadói ill. (Csillag Vera) félvászon kötésben. |
461 | TANULMÁNYOK ÓBUDA TÖRTÉNETÉBŐL. Főszerk.: Dr. Rádi Károly. III. rész. Bp., 1990. Statisztikai Kiadó Vállalat, 157 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
462 | TEÁZÓKNAK VALÓ. Szerk.: Dr. Horváth Iván. Bp., 1985. Mezőgazdasági, 174 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
463 | A TEGNAP VÁROSA. A nagyváradi zsidóság emlékkönyve. Tel-Aviv, 1981. Láháv nyomda, 446 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
464 | TELEKI JÓZSEF A magyar nyelvnek tökéletesítése új szavak és új szólásmódok által. Bp., 1988. Szépirodalmi, 397 p. Kiadói kartonkötésben. |
465 | TELEPY KATALIN Iványi Grünwald. Bp., 1976. Corvina, 32 p., 53 képpel. /A művészet kiskönyvtára 106./. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
466 | TEMESVÁRY EDE Világválság a magyar mezőgazdasági és pénzügyi helyzet megoldása. H.n. é.n. Szentesi Hírlap ny., 64 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Dedikált! |
467 | A TERÉZVÁROS MUNKÁSMOZGALMA. Kádár János bevezetőjével. Szerk.: Szinai Miklós. 1867-1945. Bp., 1969. MSZMP VI. ker. Bizottsága, 239 p. Kiadói kartonkötésben. |
468 | TÉTÉNY - PROMONTOR Budapest XXII. kerületének története. Szerk.: Joó Ernő, Dr. Tóth Gábor, Tóth Sándor. Bp., 1970. Tanács VB., 365 p. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. Dedikált! |
469 | THIESS, FRANK Csuzima. Ford.: Salgó Ernő. III. kiadás. Egy tengeri háború regénye. Bp., é.n. Athenaeum, 395 p. Kiadói kopott félvászon kötésben. |
470 | THIRRING GUSZTÁV DR. Magyarország népessége II. József korában. 8 térképpel. Bp., 1938. MTA, VIII., 192 p. Fűzve, kissé viseltes kiadói papírborítóban. |
471 | THRÁK KULTÚRA ÉS MŰVÉSZET. Kiáll. Kat. Bp., 1978. Szépművészeti Múzeum, 76 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
472 | TITKOK ÉS TALÁNYOK. Szerk.: Ráth-Végh István. Bp., 1958. Bibliotheca, 111 p. /Hasznos mulatságok/. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
473 | TÍZ ÍRÁS A NYOMDÁSZATRÓL. Bp., 1943. Kilencedik Hungária Könyv, 217 p. Kiadói félvászon kötésben, gerince hibás. |
474 | A TÍZHÓNAPOS TRAGÉDIA. 1944. március 19 - 1945. január 20. I.-II. rész. Bp., 1945. Gábor Áron, 56 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
475 | TOLNAI KÁLMÁN Inyencek üstje. Bp., 1986. Népszava Lap és Könyvkiadó, 221 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
476 | TOLNAY KÁLMÁN Vadászok szakácskönyve. Bp., 1960. Minerva, 231 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
477 | TÓTFALUSI ISTVÁN Vademecum. Szokatlan szavak szótára. Bp., 1983. Móra, 349 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
478 | TÓTH TIHAMÉR A tiszta férfiúság. Márton L. rajzaival. Bp., é.n. " Élet" , 295 p., 3 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
479 | TÖRÖK SÁNDOR Kököjszi és Bobojsza újabb kalandozásai. Máday Gréte rajzaival. Bp., 1948. Révai, 96 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. Ritka. |
480 | TRÓCSÁNYI ZOLTÁN Merezskovszkij - Breviárium. Élete és művei. I-II. kötet (egybekötve). Bp., 1924. Blau-testvérek, 301 p., 351 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
481 | UTAZÁSOK A RÉGI EURÓPÁBAN. Válogatta: Binder Pál. Bukarest, 1976. Kriterion, 218 p. Kiadói kartonkötésben. |
482 | VAJDA ISTVÁN Dániel könyvének négy világbirodalma a zsidó hagyományos irodalomban. Bölcsészdoktori értekezés. Bp., 1938. Szerző, 50 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, néhány lap javítva. |
483 | VÁKÁR TIBOR Székelyföld építészszemmel. Bp., 1988. Műszaki, 180 p. Kiadói ill. vászonkötésben. Harántalakú! |
484 | VARGA JÓZSEF Bűnös nemzet vagy kényszerű csatlós? Adalékok Magyarország és a Duna-medence kortörténetéhez. I.-II. Bp., 1991. Szerző, 243 p., 368 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
485 | VARGA ZOLTÁN DR. Állatismeret. Bevezető a hazai állatfajok meghatározásához. Bp., 1996. Nemzeti Tankönyvkiadó, 145 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
486 | VÁRNAI ZSENI Ím itt az írás! Bp., é.n. Szerző, 110 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. Számozott: 200/63. sz. Aláírt! Rudnay Gyula portrérajzaival. |
487 | VÁRNAI ZSENI Örömök kertje. Kondor Lajos színes rajzaival. Bp., 1959. Magvető Könyvkiadó, 140 p., 2 sztl. Lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. Ritka! |
488 | A VENDÉGLÁTÁS ARANYKÖNYVE. Szerk.: Kárpáti Tamás. Bp., 1995. Eastin West Kft., 85 p. Kiadói aranyozott bársonykötésben. |
489 | VICZMÁNDY TAMÁS Az én őseim. Bp., 1931. Kir. Magy Egy. Ny., 132 p., 2 kihajtható leszármazási táblával. Fűzve, kiadói címerrel díszített papírborítóban. Felvágatlan. |
490 | VÍZVÁRI MARISKA Szakácskönyve. Bp., 1957. Minerva, 399 p. Kiadói ill. kopottas félvászon kötésben. |
491 | VOLTAIRE Én, az üldözöttek Don Quijotéja. Válogatott levelek. Válogatta, fordította: Rózsa Ágnes. Bukarest, 1978. Kriterion, 257 p. Kiadói kartonkötésben. |
492 | WASS ALBERT Farkasverem. Regény. Kolozsvár, 1935. Erdélyi Szépmíves Céh, 227 p. Kiadói vászonkötésben. |
493 | WASS ALBERT Vérben és viharban. Bp., 1943. Stádium, 128 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Címlap hiányzik. |
494 | WASS SAMU GRÓF UTAZÁSA NYUGAT-INDIÁBAN. Bp., é.n. Pallas, 173 p. /Ifjúsági Könyvtár 4. sz./. Kiadói ill. (Jeges Ernő) kartonkötésben. |
495 | WATHAY FERENC Énekes könyve. Bp., 1976. Magyar Helikon, 197 p., 133 p. Kiadói kartonkötésben. (2 db). |
496 | WAUGH, EVELYN Egy sötét tévedés. Ford.: Tempefői. Szatírikus regény. Bp., 1942. Griff, 152 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
497 | WHITE ÉS ADAMS. A Rádiumvulkán titka. Bp., é.n. Légrády, 211 p. Amatőr kopott félvászon kötésben. Ritka! |
498 | WIESENTHAL SIMON A gyilkosok közöttünk járnak. Ford.: Békési Ágnes. Bukarest, 1970. Politikai Könyvkiadó, 410 p. Kiadói ill. kissé viseltes papírborítóban. Ritka! |
499 | WODEHOUSE, P. G. Forduljon Psmithez. Ford.: D. Guthi Erzsi. Regény. Bp., é.n. Tolnai, 284 p. Kiadói aranyozott félvászon kötésben. |
500 | WOOLLEY, LEONHARD SIR Úr városa és a vízözön. Bp., 1943. Officina, 122 p. Amatőr félvászon kötésben. |