Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
1 | 1848 MÁRCIUS 15. Egy nap története. Bp., 1948. Kiáll. Kat., 27 p., képekkel. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
2 | A 1943. ÉVI TÖRVÉNYEK GYŰJTEMÉNYE. Bp., 1944. M. Kir. Belügyminiszter, 151 p. Kiadói félvászon kötésben. |
3 | 25 ÉVES A MAGYAR ÁLLAMVASUTAK VASÚTÉPÍTÉSI SZERVEZETE. Összeállította: Simonyi Károly. 1950-1975. Bp., 1975. MÁV, 164 p., képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Harántalakú! |
4 | ABÁDI ERVIN A csodák 6 napja. Bp., 1991. Memocomplex Kft., 248 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
5 | ÁCS KATÓ Szervusztok Hajnalkák. Reich Károly rajzaival. Bp., 1960. Magvető, 134 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
6 | ACSÁDY IGNÁCZ A magyar jobbágyság története. II. kiadás. Bp., 1944. Faust Imre, 568 p. Kiadói félvászon kötésben, papír védőborítóban. |
7 | ÁDÁM SÁNDOR DR. Magyarságunk. Bp., 1997. Szerző, 232 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
8 | ADRIA MÁTYÁS A bölcselet forradalma. (Három világrejtély megoldása.). Bp., 1941. Kókai L., 119 p., felvágatlan! Fűzve, kiadói papírborítóban. Ritka! |
9 | AISZOPOSZ MESÉI. Ford.: Sarkady János. Bp., 1987. Európa, 193 p. /Az ókori irodalom kiskönyvtára/. Kiadói ill. kartonkötésben. |
10 | AKADÉMIAI ÉRTESÍTŐ ÉS A MAGYAR TUDOMÁNY INDEXE 1840/1970. A-L, M-R, S-Z. Bp., 1975. MTA Könyvtára, 473 p. - 846 p. - 1241 p. (folyamatos számozással). Fűzve, kiadói papírborítóban. (3 db). |
11 | AMBRÓCZY GYÖRGY A magyar csatakép. 70 képpel. Bp., 1940. Athenaeum, 191 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
12 | ANDRÁSSY KURTA JÁNOS A magyar nép szobrászata. I. kötet. Bp., 1944. ABC Könyvkiadó, 68 p., 2 sztl.lev., LXXVI t. (képek). Fűzve, kiadói (?) papírborítóban. Borító viseltes! |
13 | ANDRETZKY JÓZSEF Baranyavármegye nemesei. Pécs, 1909. Taizs József, 152 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
14 | ANGELUSZ ERZSÉBET Filozófia-Antropológia-Nevelés. Bp., 1984. Akadémiai, 103 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
15 | ANGYAL DÁVID Gróf Széchenyi István emlékezete. Különlenyomat a Budapesti Szemle 1940. májusi számából. Bp., 1940. MTA, 21 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
16 | ANTALFI - TÖLG Növényevő halak. II. átdolgozott kiadás. Bp., 1972. Mezőgazdasági, 202 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
17 | APOLLONIUS HISTÓRIÁJA. Kiadta: Berecz Sándor. Kolozsvár, 1591. Bp., 1912. Franklin, 88 p. /Régi Magyar Könyvtár 31./. Amatőr félvászon kötésben. |
18 | ARAD - OKTÓBER 6. Emléksorok az Aradi Gyásznap félszázados évfordulójára. Arad, 1899 (?) 76 p., 14 sztl.lev. (Hirdetések). Kiadói ezüstözött ill. félvászon kötésben. |
19 | AZ ÁRPÁD-HÁZI KIRÁLYOK OKLEVELEINEK KRITIKAI JEGYZÉKE. II. kötet (1255) 1270-1301-ig 1.2.3. füzet. I. kötet: 1000-1270-ig. 1. 2. 3. füzet. Bp., 1923-1961. MTA, 576 p., 194 p., 527 p. Fűzve, ill. vászonkötésben. (5 db) Ritka! |
25000 | ||
20 | AZ ASSZONY ÉS A SZERELEM. Ford.: Roboz Andor. Régi francia szerelmes történetek. Bp., 1987. Medicina, 319 p. Kiadói vászonkötésben. A könyv 4 történetet tartalmaz. |
21 | ASZTALOS MIKLÓS És seregek támadtak. Bp., 1944. Stádium, 62 p. /Nemzeti Könyvtár/. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
22 | ASZTALOS MIKLÓS A korszerű nemzeti eszme. Bp., 1933. Erdélyi Férfiak Egyesülete, 143 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
23 | AUGUET, ROLAND Kegyetlenség és civilizáció. Ford.: Balkay Bálint. A római játékok. Bp., 1978. Európa, 291 p. Kiadói vászonkötésben. |
24 | BAÁN FORRAY ZELMA A vándorló székely csillag. Illusztrálta: Sebők Imre. Bp., é.n. Palladis, 151 p. Kiadói ill. félvászon kötésben, gerince kopott. |
25 | BABITS MIHÁLY Az európai irodalom története. Bp., é.n. Nyugat, 728 p. Kiadói félvászon kötésben. |
26 | BALANYI GYÖRGY Szent István. Bp., 1938. Magyar Szemle Társaság, 80 p. /Kincsestár/. Kiadói vászonkötésben. |
27 | BALÁZS KÁROLY Régi Magas-Tátrai Képeslapok. Kiadók, nyomdák, illusztrátorok, fényképészek és témák. 1 térképpel és 50 illusztrációval. Bp., 1992. Tétényi ny., 79 p. /Képeslapgyűjtők Kiskönyvtára 1./. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Számozott: 500/1 sz. Dedikált! |
28 | BALOGH EDGÁR Hídverők Erdélyben. 1944-46. Bp., 1985. Kossuth, 145 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
29 | BALOGH ISTVÁN Debrecen. Bp., 1958. Képzőművészeti Alap, 99 p., 92 képpel. /Magyar Műemlékek/. Kiadói félvászon kötésben. |
30 | BÁNÁTI MIKLÓS Égő gyűlölet. Bp., 1943-44. Szerző, 82 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
31 | BÁNK ENDRE Homológ művi inseminatio a meddő házasságban. Bp., 1980. Akadémiai, 192 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
32 | A BÁNKI DONÁT GÉPIPARI TECHNIKUM EMLÉKKÖNYVE. 1879-1959. Közzétette: Szabó Albert. Bp., 1959. Technikum, 111 p., képekkel. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
33 | BÁNOS TIBOR Újabb regény a pesti színházakról. Újra kezdődik a játék. 1945-1949. Bp., 1983. Magvető, 520 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
34 | BARABÁS PÁL Száz év múlva mindegy. Regény. Bp., 1939. Nova, 272 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. szakadt $papír védőborítóban. Fantasztikus regény. |
35 | BÁRSONY ISTVÁN Erdőn, mezőn. Csergezán Pál rajzaival. Vadásztörténetek. Bp., 1962. Móra, 223 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
36 | BARTHA ANTAL A magyar honalapítás. Bp., 1987 Tankönyvkiadó, 140 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
37 | BAUDELAIRE, CHARLES Les fleurs du mal. A romlás virágai. Paris (1868) Calmann-Lévy, 1 t.(Szerző) LXXIII, 349 p. Kiadói(?) aranyozott, bordázott gerincű félbőr kötésben. |
38 | BAUMGARTEN NÁNDOR DR. A sztrájk jogi következményei. Jogelemző tanulmány. Bp., 1908. Franklin, 93 p. Amatőr félvászon kötésben, régi pecsétekkel. Ritka! |
39 | BAZSOV A titok. Ford.: G. Beke Margit. Ifjúsági történet. Bp., 1950. Magyar-Szovjet Társ. Kiadója, 55 p., rajzokkal. Kiadói ill. félvászon kötésben, megkímélt állapotban. Jutalom! |
40 | BENEDEK ISTVÁN GÁBOR - VÁMOS GYÖRGY Tépd le a sárga csillagot. Interjúk az 1944-es budapesti zsidó ellenállásról. Bp., 1990. Pallas, 240 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
41 | BENEDEK ZOLTÁN A Szilágyságtól Új-Guineáig. Bíró Lajos természettudós életútja (1856-1931). Bukarest, 1979. Kriterion, 151 p. Kiadói vászonkötésben. |
42 | BENYOVSZKY KÁROLY A pozsonyi magyar színészet története 1867-ig. Bratislava-Pozsony, 1928. Steiner Zsigmond, 287 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
43 | BEÖTHY ZSOLT A magyar irodalom kistükre. VI. bővített kiadás. Bp., 1920. Athenaeum, 254 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
44 | BEREZSKOV V. M. Teherántól Potsdamig. Bp., 1982. Kossuth, 318 p. /Népszerű történelem/. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
45 | BERKES IMRE Vérző falvakon át. Egy népfölkelő tiszt harctéri emlékeiből. Bp., é.n. Magyar Kereskedelmi Közlöny. Kiadói kopottas, aranyozott, foltos félvászon kötésben. |
46 | BERTALAN VILMOS A régi Pest. Pest a reformkor és a szabadságharc idején. Bp., é.n. Ónody Miklós, 26 p., 27 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. (2 db). |
47 | BERTÓTI ISTVÁN Vadgazdálkodás és vadászat. Bp., 1956. Mezőgazdasági, 299 p. Kiadói félvászon kötésben. |
48 | BETHLEN ISTVÁN ANGLIAI ELŐADÁSAI. Bp., é.n. Genius, 120 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
49 | BEZIMENSZKIJ, LEV A Harmadik Birodalom megoldott talányai. 1933-1941. Bp., 1987. Gondolat, 328 p. Kiadói kartonkötésben. |
50 | BIBLIOGRAPHIA BIBLIOTHECAE REGIS MATHIAE CORVINI. Összeállította: Zolnai Klára. Mátyás király könyvtárának irodalma Fitz József közreműködésével. Bp., 1942. OSZK, 159 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
51 | A BIBLIOPHIL TÁRSASÁG ÉVKÖNYVE. II. 1929-1930. Bp., 1931. Magy. Bibl. Társ., 40 p., 16 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. Számozott: 500/149 sz. |
52 | BIMBÓ DR. - FAKÓ - KÖNCZÖL A korszerű légvédelem. Bp., 1976. Zrínyi, 259 p., képekkel. Kiadói vászonkötésben. |
53 | BÍRÓ JÓZSEF Nagyvárad barokk és neoklasszikus művészeti emlékei. Doktori értekezés. Bp., 1932. Centrum, 1 t., 152 p., képekkel. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
54 | BÍRÓ LAJOS Hat év Új-Guineában. Válogatott írások. Bp., 1987. Gondolat, 355 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
55 | BISZTRAY GYULA Jókedvű magyar irodalom. Bp., (1968) Gondolat, 396 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. Dedikált! |
56 | BOCSÁK MIKLÓS A Grosics-villa titka. Bp., 1986. Sport, 141 p., képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
57 | BOCSOR ISTVÁN Magyarország történelme különös tekintettel a jogfejlésre. Ötödik füzet. Főtanodai és magánhasználatul. Pápán, 1865. Reform. Főiskola betűivel, 892 p.-1444 p.-ig. Korabeli félvászon kötésben. Nagyon ritka! |
58 | BODAK, SZ. I. Rádiószerelési Útmutató. Ford.: Nozdroviczky László. Bp., 1957. Műszaki, 156 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
59 | BODNÁR LÁSZLÓ A szülők spirituális iskolája. III. bővített kiadás. Bp., 1943. Szerző, 306 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
60 | BOGDÁN ISTVÁN Kézművesek mestersége. Bp., 1989. Gondolat, 128 p. /Gondolat Zsebkönyvek/. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
61 | BOKOR IMRE Napoleon fogsága és halála. Bp., é.n. La Fontaine Irodalmi Társ., 302 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
62 | BOLGÁR GYÖRGY Levéltitok. Bp., 1981. Szépirodalmi, 78 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
63 | BORBÁNDI GYULA A magyar emigráció életrajza. I-II. 1945-1985. Bp., 1989. Európa, 520 p., 328 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. (2 db). |
64 | BORBÉLY ANDOR ÉS DR. FALL ENDRE Román uralom Erdélyben. Bp., 1936. Magyar Revíziós Liga, 170 p., felvágatlan! Fűzve, kiadói kopottas papírborítóban. |
65 | BORBÍRÓ VIRGIL A magyar klasszicizmus építészete. Bp., 1948. Hungária, 120 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
66 | BOROVICKA, V. P. Maffia. Ford.: Dr. Lőrincz Irén. Bp., 1986. Zrínyi, 352 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
67 | BORY JENŐ. Szerk.: Péntek Imre. Székesfehérvár, 2001. Árgus, 279 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
68 | A BORZASZTÓ TORONY. Válogatta: Kerényi Ferenc. Képek a magyar vándorszínészet világából. Bp., 1979. Magvető, 412 p. /Magyar tallózó/. Kiadói ill. kartonkötésben. |
69 | BÖLÖNY JÓZSEF Magyarország Kormányai 1848-1987. III. bővített kiadás. Bp., 1987. Akadémiai, 469 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
70 | BÖZÖDI GYÖRGY Székely bánja. III. Kiadás. Bp., 1943. Magyar Élet, 316 p. Kiadói félvászon kötésben. |
71 | BUCHINGER MANÓ Küzdelem a szocializmusért. Emlékek és élmények. Bp., é.n. Népszava, 298 p. Kiadói félvászon kötésben, szakadozott, ill. papír védőborítóban. |
72 | BUDAPEST ÉS A MAGYAR FÖLD. " Az Ember" Nemzetközi Embervédelmi Kiállítás tájékoztatója 1926. május-augusztus. Bp., 1926. Globus, 349 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
73 | BUDAPEST SZÉKESFŐVÁROS UTCÁI ÉS TEREI. (Utcajegyzék). Bp., 1941. K.n. 221 p. Amatőr papírborítóban. |
74 | BUDAPEST SZÉKESFŐVÁROSI KÖZLEKEDÉSI RÉSZVÉNYTÁRSASÁG SZOLGÁLATI ÉS ILLETMÉNYSZABÁLYZATA. Bp., 1940. Házinyomda, 80 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. 1 000,- |
75 | BUDAPESTI KÖRSÉTA. Bp., 1933. Idegenforgalmi Hivatal, 47 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
76 | BUDAPESTI TÁJÉKOZTATÓ. Összeállították: Pap Miklós, Huba László, Pán Imre, Szitnyai Jenő. Fényképfelvételek: MTI Fotó. Utikalauz. Bp., 1956. Fővárosi Idegenforgalmi Hivatal, 128 p., 1 térkép. Kiadói ill. félvászon kötésben. Harántalakú! |
77 | CENNER MIHÁLY DR. Márkus Emilia. Bp., 1961. Színháztudományi Intézet, 131 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Dedikált! |
78 | CHASTEL, ANDRÉ Itália művészete. Ford.: Illyés Mária, Hap Béla. Bp., 1973. Corvina, 275 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
79 | CHOLNOKY JENŐ A Föld megismerésének története. 130 kép és 57 ábra a szövegben. Bp., 1932. Singer és Wolfner, 354 p., 1 sztl.lev. Kiadói kissé kopott vászonkötésben. |
80 | CHOLNOKY JENŐ DR. Földrajzi és Statisztikai Atlasz. III. javított kiadás. 78 fő és 155 melléktérkép. Világstatisztika. Bp., 1934. Győző Andor, 144 p. Térképek! 137 p. (Névmutató). Kiadói festett vászonkötésben. |
81 | CHOLNOKY JENŐ DR. A jég-világ. A sark-kutatások története. Bp., 1914. Orsz. Monográfia Társ., 271 p. Fűzve, kiadói ill. sérült papírborítóban. |
82 | CUKORRÉPA-TERMESZTÉS MAGYARORSZÁGON 1808-1938. Szerk.: Szemző Béla. Bp., 1979. Akadémiai, 286 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
83 | CZELLÁR KATALIN Sopron. Bp., 1982. Panoráma, 231 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
84 | CZIFFERSZKY ISTVÁN Ördöggyűrű. Vadászelbeszélések. Bp., 1981. Móra, 255 p., rajzokkal. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
85 | CZILLICH ANNA NAPLÓJA. Bp., 1925. Lantos Rt., 215 p., képekkel! Kiadói (?) félvászon kötésben. |
86 | CSÁNKI DEZSŐ DR. Magyarország történelmi földrajza a Hunyadiak korában. V. kötet. Bp., 1913. MTA, 971 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Ritka! |
87 | CSÁNYI KÁROLY A műemlékrestaurálás. Bp., 1943. Kir. Magy. Egy. Ny., 60 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
88 | CSEKEY ISTVÁN Liszt Ferenc származása és hazafisága. Értekezés. Bp., 1937. MTA, 36 p., 2 melléklettel. Fűzve, kiadói gerincén megerősített papírborítóban. |
89 | CSEMEGI JÓZSEF IFJ. Adatok a Budavári Főtemplom középkori építéstörténetéhez. Bp., 1941. Szerző, 52 p., képekkel. Fűzve, kiadói papírborítóban. Különlenyomat! |
90 | CSENGEY GUSZTÁV A mocsarak királya. Történeti elbeszélés. Eperjes, 1917. Széchenyi Kör, 172 p. Amatőr vászonkötésben. |
91 | CSEPEL TÖRTÉNETE. Bp., 1965. Vas és Fémművek, 500 p. Kiadói félvászon kötésben. |
92 | CSERNÁK BÉLA A Református Egyház Nagyváradon 1557-1660. Különlenyomat. Orodea-Nagyvárad, 1934. Kálvin Könyvnyomda, 274 p., 5 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
93 | CSIKI TAMÁS Városi zsidóság ÉK. és K. Magyarországon. Bp., 1999. Osiris, 433 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
94 | CSOKITS JÁNOS Pilinszky nyugaton. A költő 32 levelével. Bp., 1992. Századvég, 136 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
95 | CSONTVÁRY ALBUM. Képeket válogatta: Németh Lajos. Bp., 1994. Corvina, 35 p., 70 képpel! Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
96 | DÁN FRANCISKA A gondos háziasszony. Bukarest, 1956. Technikai Könyvkiadó, 371 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
97 | DARVAS JÓZSEF Egy parasztcsalád története. Bp., 1943. Magyar Élet, 195 p. Kiadói félvászon kötésben. |
98 | DARWIN, CHARLES Egy természettudós utazásai. II. kiadás. Bp., 1954. Művelt Nép, 476 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
99 | DÁVID - GESKÓ - SCHIFFER Forradalom, sortűz, megtorlás. Bp., 2000. Progresszió, 158 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. 1956-os események Salgótarjánban. |
100 | DE VELDE, DR. A tökéletes házasság élettana és megvalósítása. Ford.: Dr. Feldmann Sándor idegorvos. Bp., 1928. Rozsnyai Károly, 1 t., 358 p., VIII. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
101 | DEÁK FERENCZ ADOMÁK. Gyűjtő fenntartja magának a fordítás jogát. Pest, 1871. Rosenberg Testvérek, 157 p. Korabeli vászonkötésben. Nagyon ritka! |
102 | DÉNES ZSÓFIA Élet helyett órák. Egy fejezet Ady életéből. Bp., (1939) Pantheon, 269 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, gerince megerősítve. |
103 | DÉNES ZSÓFIA Gyalog a baloldalon. Bp., 1965. Magvető, 388 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
104 | DEZSÉNYI B. - NEMES GY. A Magyar Sajtó 250 éve. I. kötet. Bp., 1954. Művelt Nép, 287 p. Kiadói félvászon kötésben. |
105 | DÍJLOVAGLÁS. Összeállította: Az orsz. társ. lovas szöv. munkaközössége. Bp., 1954. Sport Lap- és Könyvkiadó, 80 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, régi pecsétekkel. |
106 | DOBOZY IMRE A tizedes meg a többiek. Két regény. Bp., 1969. Szépirodalmi, 262 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
107 | DOMBRÁDY LÓRÁND Hadsereg és politika Magyarországon. 1938-1944. Bp., 1986. Kossuth, 400 p. Kiadói vászonkötésben. |
108 | DORNER BÉLA Székelyföldi esetek. Erdélyi gazdasági emlékek. Bp., 1940. " Pátria" , 99 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
109 | DORNYAY BÉLA DR. Tata " ajándéka" Rákóczi Ferencnek. Tata, 1935. Engländer Ferencz, 14 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Dedikált példány! Ritka! |
110 | DÖMÖTÖR TEKLA Hungarian Folk Customs. (Magyar népszokások). Bp., 1988. Corvina, 73 p., képekkel. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
111 | DÖMÖTÖR TEKLA A magyar nép hiedelemvilága. Bp., 1981. Corvina, 261 p., 56 p. képmelléklet! Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
112 | DROZDY GYŐZŐ Aurora Borealis. Államregény - de nem utópia. Bp., 1937. Nova, 368 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
113 | DUSE, S. A. Dr. Smirno naplója. Ford.: Dr. Balogh Barna. Leo Carring a híres svéd detektív kalandjai. Bp., é.n. Pantheon, 248 p. Fűzve, kiadói viseltes, szakadt papírborítóban. |
114 | DÜMMERTH DEZSŐ Az Anjou-ház nyomában. Bp., 1982. Panoráma, 542 p., 1 mell. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
115 | EDRI ILLÉS GYULA Az Esztergomi Főszékesegyház. Bp., 1928. Franklin, 31 p., képekkel. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
116 | EGY KÖZKATONA. A rém. Fantasztikum. H.n. é.n. k.n. 47 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. Az 1911-es Kner -kiadás hasonmása. Készült 10 pld-ban. |
117 | EGYED ISTVÁN Apponyi, mint közjogász. Bp., 1941. Stephaneum, 54 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
118 | EISENSTEIN, SZ. M. A filmrendezés művészete. Válogatott tanulmányok. Bp., 1963. Gondolat, 337 p., képekkel. Kiadói vászonkötésben. |
119 | ÉLET ÉS TUDOMÁNY ÉVKÖNYVE. 1948. Bp., 1947. Athenaeum, 349 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, szép állapotban. Ritka! |
120 | AZ EMBERI TEST. I.-II. Szerk.: Kontra György dr. Bp., 1968. Gondolat, 618 p.-1274 p.-ig. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. (2 db). |
121 | EMLÉKKÖNYV A SZÉKELY NEMZETI MÚZEUM ÖTVENÉVES JUBILEUMÁRA I.-II. Szerk.: Csutak Vilmos. Bp., 1988. Petőfi ny., (Kecskemét), 350 p.-780 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Az 1929-es kiadás reprintje! (2 db). |
122 | ENTZ BÉLA Változó Balaton. Élet a vízben és a parton. Bp., 1983. Natura, 165 p., képekkel. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
123 | EÖTVÖS JÓZSEF Költemények. Bp., 1894. Ráth Mór, 68 p. Amatőr félvászon kötésben. |
124 | EÖTVÖS KÁROLY Utazás a Balaton körül. Első és harmadik rész. Bp., 1957. Szépirodalmi, 780 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
125 | EPERJESSY KÁLMÁN Városaink múltja és jelene. Bp., 1971. Műszaki, 308 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
126 | ERDEI FERENC Kossuth Lajos azt üzente. Bp., é.n. Mefhosz Kiadó, 45 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
127 | ERDÉLY ÉS AZ ÉSZAKKELETI HÁBORÚ. II. kötet. Levelek és okiratok. Közzétette: Szilágyi Sándor. Bp., 1891. MTA, 596 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
128 | ERDÉLY RÖVID TÖRTÉNETE. Főszerk.: Köpeczi Béla. Bp., 1989. Akadémiai, 672 p. képekkel, térképekkel. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
129 | AZ ERDÉLYI RÓM. KATH. STÁTUS BRASSÓI FŐGIMNÁZIUMÁNAK ÉRTESÍTŐJE. Közli Bándi Vazul igazgató. Az 1903-1904. tanévről. Brassó, 1904. " Brassói Lapok" , 118 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
130 | ERDMANN GYULA - PETŐ IVÁN A magyar szénbányászat a felszabadulástól a hároméves terv végéig. Bp., 1977. Akadémiai, 207 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban, régi pecsétekkel. |
131 | FALUDY GYÖRGY Villon balladái. Zürich, 1953. Világkönyvtár, 62 p. Kiadói (?) vászonkötésben. |
132 | FARKAS MÁRTON A császári sas lehull. Bp., 1982. Athenaeum, 197 p. /Népszerű történelem/. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
133 | FARKAS PÁL Egy magyar fiú Napoleon seregében. Laci Törökországban. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é.n. Singer és Wolfner, 160 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
134 | FAZEKAS ÁRPÁD DR. Az eszlári per orvosi vonatkozásai. Nyíregyháza, 1989. " Jósa András Kórház és Rendelőintézet" , 60 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
135 | FEHÉRI ARMAND Horthy rablásai és Panamái. Bp., é.n. Szerző, 32 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Ritka! |
136 | FÉJA GÉZA A felvilágosodástól a sötétedésig. A magyar irodalom története 1772-1867-ig. Bp., 1942. Magyar Élet, 287 p. |
137 | FÉJA GÉZA Nagy vállalkozások kora. A magyar irodalom története 1867-najainkig. Bp., 1943. Magyar Élet, 428 p. Kiadói félvászon kötésben. |
138 | FEJEZETEK A MAGYAR GAZDASÁGI KAMARA TÖRTÉNETÉBŐL. Szerk.: Kolnut Tibor. Bp., 1989. MTI Kiadó, 247 p. Kiadói műbőr kötésben. |
139 | FEKETE GYÖRGY Harmadik harang. Beszélgetések barátaimmal. Bp., 2002. Kairosz, 356 p. Kiadói kartonkötésben. |
140 | FEKETE ISTVÁN Bogáncs. Szántó Piroska rajzaival. Bp., 1965. Szépirodalmi, 477 p. /Kincses Könyvek/. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
141 | FERDINANDY MIHÁLY A történeti táj. Bp., 1938. Szerző, 38 p.-71p.-ig. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
142 | FERENCZY FERENC Vadászévek hordaléka. Bp., 1997. Közdok, 130 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
143 | FESZTY ÁRPÁDNÉ A tegnap. Bp., 1924. Légrády ny., 159 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
144 | FICZAY DÉNES Aradi séták. Arad, 2001. Kölcsey Egyesület, 187 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Számozott: 500/497 sz. Aláírt! |
145 | FLAVIUS JÓZSEF Ó-KORI HÉBER TÖRTÉNETÍRÓNAK A GALILAEAI ZSIDÓ HADAK FŐPARANCSNOKÁNAK A ZSIDÓ HÁBORÚRÓL . ÍRT HÉT KÖNYVE. Fordította és kiadta: Dr. Istczy Győző. Bp., 1900. Buschmann Ferenc könyvnyomdája, 503 p. Amatőr bordázott gerincű félbőr kötésben. |
146 | FLECHBARTH ERNŐ A területi revízió jogi alapjai. Bp., 1933. Erdélyi Férfiak Egyesülete, 46 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
147 | FLOROV - JUDKEVICS A jövő fémei. Ford.: Csehi Gyula. H.n. é.n. Az " Orosz Könyv" kiadása, 111 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
148 | FOLYÓIRAT! Borsszem Jankó. XL. évf. 1907. Főszerk.: Csicseri Bors. Amatőr kartonborítóban, gerince hiányzik, lapok egy része gyűrött, kijár. Hiányos! |
149 | FOLYÓIRAT! Das Album. (Berlin). VII. Jahrgang 1.-10. Heft. VI. Jahrgang 1.-3.-5.-6.-7.-8.-10. Heft. Amatőr vászonkötésben, nem kollacionált, hiányos! |
150 | FOLYÓIRAT! Élet és irodalom. 1963, 1965, 1969, 1970, 1973, 1974, 1976, 1977, 1978, 1979, 1980, 1981, 1982, 1983, 1984 évfolyamok (15 db). Irodalmi és politikai hetilap. Amatőr félvászon kötésben, régi pecsétekkel. |
22500 | ||
151 | FOLYÓIRAT! Magyar Sakkélet. Szerk.: Haár Ervin. A Magyar Sakkszövetség folyóirata. 1979-1980-1981. Bp., 1979, 1980, 1981. Ifjúsági Lapkiadó Vállalat, 296 p., 288 p., 288 p. Amatőr kartonkötésben. |
152 | FOLYÓIRAT! Természet és társadalom. Szerk.: Székely Sándor. A társadalom és Természettudományi Ismeretterjesztő Társulat havi folyóirata. Bp., 1954. 1-12. szám. Amatőr félvászon kötésben. |
153 | FORBÁTH LÁSZLÓ A megújhodott Mongólia. Bp., é.n. Franklin, 239 p. /A Magy. Földr. Társ. Könyvtára/. Kiadói aranyozott, festett vászonkötésben, megkímélt állapotban. Ritka! |
154 | FORRAI SÁNDOR A magyar rovásírás elsajátítása. Bp., 1996. Szerző, 109 p., gépelt. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
155 | FOX, JEREMY Párizsi Kaland. Mellhart J. L.: A beszélő óra. Újvidék, 1988. Fórum, 65 p., 99 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
156 | FÖLDBIRTOKOSOK ÉS FÖLDBÉRLŐK ELŐJEGYZÉSI NAPTÁRA, CÍMTÁR ÉS HELYSÉGNÉVTÁR. 1928. Bp., 1928. Szaklapkiadó Váll., 394 p. Kiadói félvászon kötésben. |
157 | FÖLDI KATALIN A reklám lélektana. Bp., 1977. Közgazdasági és Jogi, 303 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
158 | FŐVÁROSUNK 1800-1873 KÖZÖTT. Bp., 1948. dr. Katona Lajos, 50 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
159 | FREUD, SIGMUND Esszék. Ford.: Bart István, V. Binét Ágnes. Bp., 1982. Gondolat, 491 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
160 | FÜLEP LAJOS EMLÉKÖNYV. Cikkek, tanulmányok. Bp., 1983. Magvető, 390 p. Kiadói aranyozott kartonkötésben. |
161 | GAÁL ISTVÁN Szép magyar tájak. Bp., 1944. Kir. Magy. Term. Tud. Társ., 415 p. Kiadói félvászon kötésben. |
162 | GARAM ÉVA - KIS ATTILA Népvándorlás kori aranykincsek a Magyar Nemzeti Múzeumban. Bp., 1992. Electra-Helikon, 63 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
163 | GATTI, ATTILIO Musungu. A szerző eredeti felvételeivel. Ford.: Déry Tibor. Bp., é.n. Dante, 204 p. /A világ körül/. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
164 | GAYDA, VIRGINIO Az olasz-francia ellentét. Ford.: Marjay Frigyes. Bp., 1939. Stádium, 120 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. Ritka! |
165 | A GAZDÁLKODÓK ÚTMUTATÓJA. 140 ábrával. Bp., 1925. Földművelésügyi Minisztérium, 287 p. Kiadói félvászon kötésben. |
166 | GELLÉRT ENDRE A rádióvevőkészülék. Bp., 1957. Műszaki, 315 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
167 | GENTHAN ISTVÁN Rippl-Rónai József. Bp., 1977. Corvina, 26 p., 76 képpel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
168 | GENTHON ISTVÁN Budapest múltja és művészete. Bp., 1932. Magyar Szemle, 80 p. /Kincsestár/. Kiadói vászonkötésben. |
169 | GÉPEK ÉS GÉPÉSZETI BERENDEZÉSEK TERVEZÉSÉNEK KÉZIKÖNYVE. I.-II. kötet. Bp., 1956. Közg. és Jogi, 787 p.-1523 p. Kiadói kopott vászonkötésben. (2 db). |
170 | GERŐ LÁSZLÓ Az építészeti stílusok. IV. részben átdolgozott kiadás. Bp., 1972. Gondolat, 172 p. (Ismerjük meg .). Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
171 | GHEYSELINCK R. A nyughatatlan Föld. Ford.: Bogsch László. Bp., 1941. Kir. Magy. Term. Tud. Társ., 298 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papírborítóban. |
172 | GLAESER, ERNST Hazátlanok. Ford.: Horváth Zoltán. Bp., (1936) " Tábor" kiadása, 319 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
173 | GOETHE A Napló. Hermann Lipót 4 kőrajzával. Ford.: Kosztolányi Dezső. Bp., 1924. Genius, 32 p. Fűzve, belső címlap és hátsó borító hiányzik. (?). |
174 | GOLDZIHER IGNÁCZ A zsidóság lényege és fejlődése. I. rész. Bp., é.n. Népszerű Zsidó Könyvtár, 71 p. Kiadói kartonkötésben. |
175 | GOSZTONYI GYULA A Várostemplom építéstörténete. Pécs, é.n. Róm. kath. Egyházközösség, 54 p., 1 sztl.lev. képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
176 | GOSZTONYI GYULA DR. A mérnők szerepe a műemlékvédelemben. Doktori értekezés. Pécs, 1940. Szerző, 97 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Dedikált! |
177 | GÖRGEY ARTÚR ÉLETE ÉS MŰKÖDÉSE MAGYARORSZÁGON. Szerk.: Simon V. Péter. Katalógus. Bp., 1990. MNM, 200 p., képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
178 | GÖRGEY ISTVÁN 1848 Júniusától Novemberéig. Sajtó alá rendezte: Katona Tamás. Okmánytár. (1848. szept. 23. - 1848. okt. 16.). Bp., 1980. Magyar Helikon, 434 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
179 | GRACIÁN Az életbölcsesség kézikönyve. Ford.: Gáspár Endre. Bp., 1943. Phőnix, 152 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
180 | GRAVES - PATAI Héber mítoszok. A Genezis könyve. Bp., 1969. Gondolat, 295 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban, tulajdonosi névbeírással. |
181 | GRIGOROVICI TATJÁNA. Az osztályharc. Ford.: Brandstein Illés. Bp., 1919. Szocialista-Kommunista Munkások Magyarországi Pártja, 30 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
182 | GRŐSZ JÓZSEF ÉS TÁRSAI BŰNPERE. II. kiadás. Bp., 1951. Művelt Nép, 336 p. Fűzve, kiadói kissé viseltes papírborítóban. |
183 | GUNTHER, JOHN Európa igazi képe. I.-II. Pozsony, 1938. Eugen Prager, 315 p., 310 p. Kiadói vászonkötésben. Ritka! (2 db). |
184 | GUTTMANN - HUSIK - SCHEIBER Maimonidész. Zsidó és skolasztikus filozófusok a középkorban. Zsidó filozófia. Bp., 1995. Logos Kiadó, 207 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
185 | GUZE, JOANNA A művészet nyomában. Ford.: Fejér Irén. Bp., 1978. Móra, 353 p., képekkel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
186 | GYŐR-MOSON-SOPRON MEGYE KÉZIKÖNYVE. Szerk.: Dr. Rádly Béla. Győr, 1998. Ceba Kiadó, 1043 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
187 | GYÜMÖLCSFAJTÁK ZSEBKÖNYVE. Irta: Rayman János és dr. Tancsányi Pál. Bp., 1967. Mezőgazdasági Kiadó, 195 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
188 | GYÜRKI LÁSZLÓ A Biblia földjén. Képekkel. Bp., 1990. Szent Gellért Kiadó, 283 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
189 | HADROVICS LÁSZLÓ Magyar és déli szláv szellemi kapcsolatok. Bp., 1944. Magyar Szemle, 79 p. /Kincsestár 140./. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
190 | HAJDÚ ENDRE Bélyeggyűjtés. Tájékoztató. Bp., 1961. Minerva, 254 p. Kiadói félvászon kötésben. |
191 | HALÁSZ ZOLTÁN Gasztronómiai kalandozások Európában. Bp., 1980. Panoráma, 457 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
192 | HALMAY ELEMÉR DR. A revíziós gondolat a világpolitikában. III. bővített kiadás. Bp., 1929. A Revízió-Kelet Népe Kiadása, 230 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
193 | HANN FERENC Egy festő naplója. Bánovszky Miklós visszaemlékezése a szentendrei festészet kezdeteiről 1926-1947. Szentendre, 1996. Berta, 79 p., képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
194 | HASEK, JAROSLAV Svejk I.-II. Ford.: Réz Ádám. Josef Lada illusztrációival. Egy derék katona kalandjai a világháborúban. Bratislava-Bp., 1956. Szlovákiai Szépirodalmi Könyvkiadó - Új Magyar Könyvkiadó, 483 p., 324 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban, megkímélt állapotban. |
195 | HASZNOS ÉS KÁRTÉKONY ÁLLATAINKRÓL. Kézikönyv. I. rész: Emlősök, madarak, hüllők. Irta: Gr. Lázár Kálmán. II. rész: Halak. Irta: Kriesch János. Bp., 1988. ÁKV Reprint, 132 p., 149 p. Kiadói kartonkötésben. |
196 | HAUSNER, GIDEON Itélet Jeruzsálemben. Ford.: Balabán Péter. Az Eichmann-per története. Bp., 1984. Európa, 722 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
197 | HAVAS LÁSZLÓ A magyar sport aranykönyve. II. javított és bővített kiadás. Bp., 1969. Sport, 262 p., képekkel. Kiadói fóliázott kartonkötésben. |
198 | HEDIN, SVEN Első utam Ázsiába. 23 képpel, 1 térképpel. Ford.: Halász Gyula. Bp., é.n. Franklin, 138 p. /Világjárók/. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
199 | HEGEDŰS GÉZA Szatírák könyve. Bp., 1957. Szépirodalmi, 112 p. Kiadói félvászon kötésben. |
200 | HEGEDŰS LAJOS Népi beszélgetések az Ormánságból. Pécsett, 1946. Szabadság nyomda, 184 p. Fűzve, kiadói viseltes papírborítóban. |
201 | HELLMICH, WALTER Tiere der Alpen. Ein Wegweiser für Bergsteiger. München, 1936. F. Bruckmann, 125 p., képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
202 | HENSZLMANN IMRE A képzőművészetek fejlődése. Bp., 1906. Franklin, 144 p. /Olcsó könyvtár/. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
203 | HERMAN OTTÓ A madarak hasznáról és káráról. III. bővített és javított kiadás. Bp., 1911. M. Kir. Földművelésügyi Miniszter, 359 p. 360 p-től függelék. 384 p. után hiány! Utolsó két levél foltos! |
204 | A HIVATAL PACKÁZÁSAI. Összeállította: Kováts Miklós. Történetek a bürokráciáról. ÍBp., 1950. Révai, 287 p. Kiadói félvászon kötésben. |
205 | HOLCIK STEFAN - TATIANA STEFANOVICOVÁ Vár. Bratislava. Bratislava, 1982. Obzor, 75 p., képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
206 | HOLLÓS ERVIN - LAJTAI VERA Horthy Miklós a fehérek vezére. Bp., 1985. Kossuth, 296 p., képekkel. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban, címlapon bejegyzéssel. |
207 | HÓMAN BÁLINT Magyar sors - magyar hivatás. Múlt és jövő. Bp., 1942. Athenaeum, 307 p. Amatőr félvászon kötésben. |
208 | A HORGÁSZAT KÉZIKÖNYVE. Szerk.: Vigh József. Bp., 1963. Sport, 294 p. Kiadói, ill. félvászon kötésben, régi könyvtári pecsétekkel. |
209 | HORNER MIKLÓS A német nemzeti szocializmus útja. Bp., 1936. Studio, 47 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Ritka! |
210 | HORTHY MIKLÓS Bp., 1940. Dessewffy Gyula, 79 p. /Nemzeti Könyvtár/. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
211 | HORTOBÁGYI KÉNYSZERMUNKATÁBOROK 1950-1953 KÖZÖTT. Szimpózium 2006. szept. 6. Bp., 2006. Konrad Adenauer-Stiftung, 127 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
212 | HORVÁTH HILDA Iparművészeti kincsek Magyarországon. 61 képpel. Bp., 2000. Athenaeum, 111 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
213 | HORVÁTH JÁNOS A magyar irodalmi műveltség kezdetei. Szent Istvántól Mohácsig. Bp., 1931. Magyar Szemle, 311 p. Amatőr vászonkötésben. |
214 | HORY ANDRÁS Bukaresttől Varsóig. Sajtó alá rendezte: Pritz Pál. Bp., 1987. Gondolat, 492 p., képekkel. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
215 | HOSZONÖT ESZTENDŐ ACÉLSZÜRKÉBEN. Szerk.: Ács György. Képek a Munkásőrség életéből. Bp., 1982. Kossuth, 119 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
216 | HOUBEN A Déli-sark meghódítása. Ford.: Juhász Vilmos. Bp., é.n. Athenaeum, 302 p., képekkel. Kiadói vászonkötésben. |
217 | HOUBEN Az Északi-sark felfedezése. Ford.: Juhász Vilmos. Bp., é.n. Athenaeum, 271 p., képekkel. Kiadói vászonkötésben. |
218 | HOWIE, LTD. Urinals. For Hotels, Clubs, Railnay Stations, Public Conveniences, Schools, Factories e.t.c. (Gyártmánykatalógus). Kilmarnock, Scotland, 145 p., képekkel. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
219 | HŐSÖK-TERE. 1988. június 27. Bp., 1988. Eötvös kiadó, 28 p., képekkel. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
220 | HUFNÁGEL - PÁR - SUMOVSZKY Üzemi szakácskönyv. Bp., 1984. Mezőgazdasági, 353 p. Kiadói fóliázott kartonkötésben. |
221 | HUSZÁR KÁROLY Az égő Oroszország. Bp., 1926. Dante, 245 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, ill. védőborító hiányzik. |
222 | HUTTRAY LIPÓT DR. Mikes Kelemen Törökországi levelei. Eger, 1905. Érseki liceumi sajtó, 1 t, 63 p., 3 sztl.lev. (hasonmások). Fűzve, kissé viseltes papírborítóban. Dedikált! |
223 | I.-II. MAGYAR KÉPZŐMŰVÉSZETI KIÁLLÍTÁS Műcsarnok. Bp., 1950-51. Szikra-Athenaeum, 16 p., 14 p., képekkel. Tűzve ill. fűzve, kiadói papírborítóban. |
224 | AZ IDŐJÁRÁS ÉS AZ EMBER. Szerk.: Takács Lajos. Bp., 1951. Vörös Csillag nyomda, 196 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
225 | IPARI ÚJJÁÉPÍTÉSÜNK. Szerk.: Tonelli Sándor dr. Bp., 1948. Forum Hungaricum kiadás, 200 p., 143 p., 328 p. képekkel. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
226 | ISMERETLEN MOLDVAI NÓTAFÁK. Szegő Júlia gyűjtése. Bp., 1988. Európa, 228 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
227 | ISMERJÜK MEG BUDAPESTET. I.-II.-III. kiadás. (3 db füzet). Bp., 1931. ifj. Pataki Mihály, 24 p., 31 p., 46 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
228 | IVÁNYI BÉLA DR. Dominikánus levelek és oklevelek a körmendi levéltárban. Körmend, (1942) Körmendi Füzetek, 99 p. Fűzve, kiadói kopottas papírborítóban, lapok hullámosak. Dedikált! |
229 | JEANS, JAMES A Világegyetem. Ford.: Dr. Perczel György. 25 táblával és 24 szövegrajzzal. Bp., 1933. Kir. Magy. Term. Tud. Társ., 374 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
230 | JEHLICKA FERENC A revízió és a szlovákok. Bp., 1933. Erdélyi Férfiak Egyesülete, 33 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
231 | JÓKAI MÓR 1848. Nagy idők emlékei. Bp., é.n. Révai, 63 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
232 | JUHÁSZ GYULA Összes versei. 1905-1929. Szeged, 1940. Szukits-kiadás, 384 p. Kiadói vászonkötésben, vízfoltok nyomaival. |
233 | KÁDÁR MIHÁLY Hegesztés kézikönyve. Autogén és elektromos hegesztés. Bp., 1928. Világosság ny., 234 p., 3 sztl.lev. /Műszaki Könyvtár LXVIII./. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
234 | KAFKA MARGIT ÖSSZES VERSEI. Bp., 1961. Magyar Helikon, 253 p. Kiadói félvászon kötésben. |
235 | KAHN, A. D. Árulás. Bp., 1951. Szikra, 207 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
236 | KÁLMÁN JENŐ Sicc az iskolában. Tankó Béla rajzaival. Bp., 1965. Minerva, Számozatlan. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
237 | KALMÁR GUSZTÁV DR. Magyar geopolitika. Bp., é.n. Stádium, 191 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
238 | KAPRONCZAY KÁROLY Lengyel katonák magyar földön. Bp., 1994. Zrínyi, 129 p., képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
239 | KARDOS ÁRPÁD Ég és Föld között. Kalandos elbeszélés. H.n. é.n. k.n. 80 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Az 1886-os kiadás reprintje! |
240 | KARINTHY FERENC Budapesti ősz. Bp., 1982. Szépirodalmi, 205 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. Az első, a maga idejében sokat vitatott regény 1956-ról! |
241 | KARUNGA, A HOLTAK URA. Ford.: Radnóti Miklós. Néger legendák. Bp., 1957. Európa, 166 p. /Népek meséi/. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
242 | KASSÁK LAJOS Éljünk a mi időnkben. Írások a képzőművészetről. Bp., é.n. Magvető, 529 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
243 | KATALÓGUS! Lima. Elektrische Eisenbahnen. 12 sztl.levél. Tűzve, harántalakú! |
244 | KATONA IMRE Az első magyar porcelángyár. (Telkibánya.). Miskolc, 1986. Hermann Otto Múzeum, 87 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
245 | KATONA SZABÓ ISTVÁN A megtévesztettek. 2. Lélekharangok (1922-1932). Életem Erdélyben. Bp.-Ungvár, 1993. Céh-Intermix, 71 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Számozott: 2000/172 sz. Aláírt! |
246 | KATONAI SZÓGYŰJTEMÉNY. Szerk.: Dr. Bokor Imre mk. alezr. Bp., 1970. Szerk., 139 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Négynyelvű kiadás! |
247 | KAUTSKY KÁROLY Nemzeti állam, imperialista állam és államszövetség. Ford.: Weltner Jakab. Bp., 1915. Népszava, 111 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Ritka! |
248 | KEATING, REX Mentőakció Núbiában. Ford.: Tímár Györgyné. Bp., 1980. Gondolat, 334 p., képekkel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
249 | KELEMEN PÁL Istenek csatatere. Bp., é.n. Franklin, 168 p. /A Magy. Földr. Társ. Könyvtára/. Kiadói aranyozott, kissé kopott vászonkötésben. |
250 | A KÉMIA TANÍTÁSÁNAK MÓDSZERTANA. Átdolgozta: Dr. Garami Károly és Dr. Pais István. Bp., 1963. Tankönyvkiadó, 407 p. Kiadói félvászon kötésben. |
251 | KENEDI GÉZA Anekdoták a magyar közéletből. Bp., 1913. Athenaeum, 208 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
252 | KENEDI GÉZA Problémák. Bp., é.n. Légrády, 243 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
253 | KERBER ÁRON Az automobil vezetése, szerkezete és kezelése. III. bővített kiadás. Bp., é.n. Szerző, 478 p. Kiadói aranyozott, dombornyomású vászonkötésben. Ritka! |
254 | KERTÉSZ ERZSÉBET A szabadság angyala. Harriet Beecher - Stowe életének regénye. Biczó Andás rajzaival. Bp., 1940. Dante, 144 p. Kiadói félvászon kötésben, gerince kissé kopott. |
255 | KERTÉSZ JÁNOS Széchenyi faluja. Nagycenk. Bp., 1941. Vármegyei Szociográfiák Kiadóhivatala, 24 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
256 | KESZTHELYI SÁNDOR Magyarország napórái. A rögzített napórák katalógusa. Bp., 1998. Magyar Csillagászati Egyesület, 127 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
257 | KIÁLLÍTÁSI KATALÓGUS! Amerigo Tot kiállítása. Tihany 1969. 54 képpel. Bp., 1969. Kossuth nyomda, számozatlan. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
258 | KIÁLLÍTÁSI KATALÓGUS! Brocky Károly (1808-1855). Emlékkiállítás. Bp., 1955. Orsz. Szépművészeti Múzeum, 17 p., képekkel. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
259 | KING, H. Gumiarcú törvényt ül. Bp., é.n. Fény Könyvkiadó Vállalat, 31 p. Tűzve, kiadói javított ill. papírborítóban. Ritka ponyva! |
260 | KIR. JÓZSEF - MŰEGYETEM 1886/87IK TANÉVÉNEK MEGNYITÁSAKOR 1886. SZEPT. 12-ÉN TARTOTT BESZÉDEK. Bp., 1886. Pesti Lloyd T., 46 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, felvágatlan. |
261 | KIRÁLY ILONA Árpádházi Szent Margit és a sziget. Bp., 1979. Szent István Társ., 355 p., képekkel. Kiadói kartonkötésben. |
262 | KISS MENYHÉRT Tábortűz és talizmán. Versek 1914-1918. Bp., 1918. Légrády, 126 p. Amatőr félvászon kötésben, eredeti ill. (Végh G.) papírborító bekötve. Dedikált! |
263 | KMETY KÁROLY DR. A magyar közjog tankönyve. IV. javított kiadás. Bp., 1907. Politzer, XXXI, 503 p. Amatőr, viseltes, kopott félbőr kötésben, ceruzás aláhúzásokkal! |
264 | KOCH NÁNDOR DR. Növénytan. A középiskolák felső osztályai számára. Bp., é.n. Lampel R., 203 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
265 | KOCHBUCH Traditionen - Rezepte. Bp., 2004. Józsefvárosi Német Nemzetiségi Önkormányzat, 44 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
266 | KODOLÁNYI JÁNOS Csendes órák. Bp., é.n. Turul, 256 p. Kiadói félvászon kötésben, gerincén kis hibával. |
267 | KODOLÁNYI JÁNOS Zárt tárgyalás. Bp., 1943. Turul, 170 p. Kiadói félvászon kötésben. |
268 | KOMLÓS JÁNOS Miért kell az oroszlánt felfújni? Vasvári Anna rajzaival. Bp., 1966. Szépirodalmi, 262 p., 1 sztl.lev. Kiadói, festett, ill. vászonkötésben. |
269 | KÓNYA LAJOS Hej, búra termett idő. Bp., 1996. Gondolat, 1 t., 391 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
270 | KÓNYA LAJOS Ki játszik körbe? Összeállította: Igaz Mária. Zenei szerk.: Borsai Ilona. Újjáéledt népi gyermekjátékaink. Bp., 1955. Művelt Nép, 114 p. Fűzve, kiadó ill. papírborítóban. |
271 | KOPÁNYI GYÖRGY A tücskök tücske. Bp., 1958. Magvető, 95 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
272 | KOPÁTSY SÁNDOR Harmadszor Nyugat felé. Bp., 2001. Belvárosi Könyvkiadó, 379 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
273 | KORODA MIKLÓS Kossuth Breviárium. Bp., 1948. Légrády, 270 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
274 | KÓS KÁROLY Az országépítő. Történeti regény. Kolozsvár, é.n. Erdélyi Szépmíves Céh, 438 p. Kiadói, ill. festett vászonkötésben. |
275 | KÓS KÁROLY - SZENTIMREI JUDIT - DR. NAGY JENŐ Kis-Küküllő vidéki magyar népművészet. Bukarest, 1978. Kriterion, 288 p., képekkel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
276 | KŐBÁNYAI UTCÁK, UTAK, TEREK, PARKOK TÖRTÉNETE. Bp., 1985. X. ker. Tanács VB., 139 p., képekkel. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadt papír védőborítóban. |
277 | KÖLCSEY FERENC Országgyűlési és megyei beszédek. Pest, 1848. Heckenast, 124 p. (Kölcsey Ferenc minden munkái VI. kötet). Fűzve, kiadói papírborítóban. |
278 | KROPOTKIN PÉTER A francia forradalom I.-II. Ford.: Bánóczi László. 1789-1793. Bp., 1921. Genius, 354 p., 341 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. (2 db) Számozott: 1500/611 sz. |
279 | KRÚDY GYULA Az élet álom. I. kiadás. Válogatott novellák. Bp., 1931. Az író sajátja, 254 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, szép állapotban. Készült: 1 000 pld.! |
280 | KRÚDY GYULA Festett király. Bp., é.n. Franklin, 228 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Borító kissé viseltes, hátsó borítón kis hiánnyal! |
281 | KUCZKA PÉTER Hosszú sor közepén. Versek. Bp., 1949. Révai Könyvkiadó Nemzeti Vállalat, 64 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
282 | KUHNE LAJOS Az új gyógyító tudomány vagy betegségek egységéről szóló tan. II. változatlan kiadás. Ford.: Dr. Cserey Adolf. Szombathely, 1896. Mach Henrik, 1 t., 301 p., 134 p. Kiadói kopottas, aranyozott vászonkötésben. Ritka! |
283 | KUMOROVITZ L. BERNÁT A magyar pecséthasználat története a középkorban. Bp., 1993. MNM, 135 p., X t. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
284 | KÜRENBERG, JOACHIM VON Mire a falevelek lehullanak. II. Vilmos császár élete és kora. Bp., 1943. Pharos, 504 p. Kiadói kartonkötésben. |
285 | KVASSAY JENŐ A Műegyetem. Bp., 1874. Athenaeum, 88 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Ritka! |
286 | LAMBRECHT KÁLMÁN Herman Ottó élete. Bp., (1933) Egyetemi ny., 264 p. Kiadói félvászon kötésben, borítón fölül kis sérüléssel. |
287 | LÁSZLÓ GYULA Hunor és Magyar nyomában. Bp., 1967. Gondolat, 158 p., képekkel. Kiadói ill. kartonkötésben. |
288 | LÁZÁR BÉLA DR. Művészet. Kis művészettörténet a nagyközönség számára. Bp., 1938. Rózsavölgyi, 349 p., képekkel. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
289 | LÁZÁR ISTVÁN Omlik az udvarház. (Erdélyi emlékek). Bp., 1931. Omnia, 266 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, gerince papírragasztóval megerősített. Dedikált! Ritka! |
290 | LEÁNYFALUSI KÁROLY - NAGY ÁDÁM Magyarország fém- és papírpénzei. A Forint pénzrendszer. 1946-1986. Kecskemét, 1987. MÉE, 224 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
291 | LEÁNYFALUSI KÁROLY - NAGY ÁDÁM Magyarország fém- és papírpénzei. A Pengő pénzrendszer. 1926-1946. Kecskemét, 1986. MÉE, 175 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
292 | LECHNER JENŐ DR. A műemlékvédelem Magyarországon és jövő feladatai. Bp., 1921. Németh József, 42 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Dedikált! |
293 | LECHNER KÁROLY DR. Az emlékezésről. Különlenyomat az " Erdélyi Múzeum 1911. évf.-ból" . Kolozsvár, 1911. Stief Jenő és Társa, 7 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
294 | LEVÁRDY FERENC Pannonhalma. Bp., 1965. Pannónia, 74 p. /Műemlékeink/. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Dedikált! |
295 | LIDEGAARD, BO A legmagasabb ár. Ford.: Kertész Judit. Povl Bang-Jensen és az ENSZ (1955-1959). Bp., 2000. Magyar Könyvklub, 219 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
296 | LIPTÁK GÁBOR Délibáb. Alföldi regék, mondák, történetek. Bp., 1966. Móra, 363 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
297 | LONDON, JACK A mélység lakói. Ford.: Dr. Braun Soma. Bp., é.n. Athenaeum, 155 p. Kiadói félvászon kötésben. |
298 | LUKÁCS GYÖRGY Irodalom és demokrácia. Bp., 1947. Szikra, 190 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
299 | LUKODALMASH Gyűjtötte és szerkesztette: P. Rick. Ill.: Fazekas Attila 34 p. Népiesh limerickek. Tökösdomb, 1995. Kanlaktika 47. Kéj évfolyam. P. Rick: Marsbéli orgiák. Kanfasztikus limerickek. Ill.: Fazekas Attila, 25 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
300 | LUSTIGE GESCHICHTEN FÜRS KLEINE VOLK. Stuttgart, é.n. Levy und Müller, 60 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
301 | LÜTZELER, HEINRICH Absztrakt festészet. Ford.: dr. Szabadi Elemér. Jelentősége és határai. Bp., 1970. Corvina, 202 p. Kiadói vászonkötésben. |
302 | LYKA KÁROLY Vándorlásaim a művészet körül. Bp., 1970. Képzőművészeti Alap, 363 p. Kiadói vászonkötésben. |
303 | M. KIR. JÓZSEF - MŰEGYETEMI SEGÉLYEGYLET ÉVKÖNYVE. Szerk.: Pivnyi Aladár. Az 1910.- II. évi XLIX. egyesületi esztendőről. Pécs, 1911. Wessely és Horváth, 222 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
304 | M. KISS PÁL Művészetről mindenkinek. Bp., 1979. Corvina, 402 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
305 | MAGYAR BÉLYEGKÜLÖNLEGESSÉGEK KÉZIKÖNYVE. Szerk.: Madarász Gyula. Bp., 1956. Mabéosz, 168 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
306 | A MAGYAR EGYENES ADÓK. Dr. Kneppo Sándor - Dr. Pilisy Lajos. a külföldi államokkal megkötött összes adóügyi egyezmények és végrehajtási rendeletek szövegével. Bp., 1935. Eggenberger, 246 p., 1 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben. |
307 | MAGYAR ÉLETRAJZI LEXIKON A-Z. Főszerk.: Kenyeres Ágnes. (1978-1991). Bp., 1994. Akadémiai Kiadó, 993 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
308 | MAGYAR FOTÓMŰVÉSZET 1958. Bp., 1958. Képzőművészeti Alap, 120 p., képek jegyzékével! Kiadói félvászon kötésben, szakadt papír védőborítóban. |
309 | MAGYAR ÍRÓK A SZOVJET NÉPRŐL. Bp., 1947. Szikra, 288 p., képekkel. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
310 | MAGYAR KELEMEN Kormányzónk. vitéz nagybányai Horthy Miklós rövid életrajza. Bp., 1938. Kir. Magy. Egy. Ny., 63 p., képekkel. Kiadói aranyozott, dombornyomású vászonkötésben. |
311 | MAGYAR LAKODALOM. II. kiadás. (Vőfélykönyv) Összeállította: Csűry Bálint. Cluj-Kolozsvár, 1927. Minerva, 74 p. Amatőr félvászon kötésben. |
312 | A MAGYAR NÉP TÖRTÉNETE. Írták: Heckenast Gusztáv, Karácsonyi Béla, Lukács Lajos, Spira György. Rövid áttekintés. Bp., 1951. Művelt Nép, 538 p. Fényképekkel, mellékletekkel! Kiadói félvászon kötésben. |
313 | A MAGYAR POSTA MONOGRÁFIÁJA. I. Életrajzok. II. Dr. Hernyei Vilmos: " A magyar posta története." . Szerk.: Pap Lajos. Bp., 1939. Fráter és Társa, 229 p., 285 p. Kiadói aranyozott, díszes vászonkötésben. |
314 | MAGYAR POSTATAKARÉKPÉNZTÁR ÁRVERÉSI CSARNOKÁNAK 129. SZ. AUKCIÓJA. Katalógus! Bp., 1948. 90 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
315 | A MAGYAR SELYEMTENYÉSZTÉS 25 ÉVES MÚLTJÁBÓL. Összeállította: Fent István. Bp., 1930. " Pátria" , 255 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
316 | A MAGYAR SZENTKORONA ORSZÁGAI KÜLKERESKEDELMI FORGALMÁNAK HAVI EREDMÉNYEI. 1913. Jan.-Dec. Bp., 1913. Pátria, Újrakezdődő számozással. Amatőr félvászon kötésben, gerince fölül szakadt! |
317 | A MAGYAR TANÁCSKÖZTÁRSASÁG 40. ÉVFORDULÓJÁRA RENDEZETT EMLÉKKIÁLLÍTÁS ÚTMUTATÓJA. Bp., 1959. Legújabbkori Történeti Múzeum, számozatlan, 31 képpel. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
318 | A MAGYAR TANÁCSKÖZTÁRSASÁG. Szerk.: Réti László. 1919. Bp., 1949. Szikra, 351 p., képekkel. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
319 | MAGYAR TÖRTÉNELMI EMLÉKEK. VI. kötet. Verancsics Antal összes munkái. Közli: Szalay László. V. kötet. Második portai követség (1567-1568). Pest, 1860. Eggenberger, VIII., 392 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. Felvágatlan! |
320 | MAGYAR TÖRVÉNYTÁR. Ford.: dr. Csiky Kálmán. 1740-1835. évi Törvénycikkek. Bp., 1901. Franklin, XXXII., 511 p. Kiadói félvászon kötésben. |
321 | MAGYARORSZÁG VÁRMEGYÉINEK HÁZTARTÁSA ÉS GYÁMPÉNZTÁRAI. Az 1909. évben. Bp., 1914. Közp. Stat. Hivatal, 239 p. Kiadói vászonkötésben. |
322 | A MAGYARORSZÁGI KÁRPÁTEGYESÜLET ÉVKÖNYVE. Szerk.: Lővy Mór. XXV. évf. 1898. 3 melléklettel. Igló, 1898. Schmidt József, 215 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
1700 | ||
323 | MAGYARRÁ LETT KELETI NÉPEK. Szerk.: Szombathy Viktor és László Gyula. Bp., 1988. Panoráma, 279 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
324 | MAGYARY ZOLTÁN ÉS KISS ISTVÁN A közigazgatás és az emberek. Bp., 1939. Magyar Zoltán, 377 p. Kiadói kartonborítóban. |
325 | MAJDÁN JÁNOS A vasszekér diadala. A magyarországi vasútépítés 1914-ig. Bp., 1987. Kossuth, 201 p., képekkel. /Népszerű történelem/. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
326 | MAKOVICZKY GYULA Nagykanizsa város településföldrajza. (Geographia Pannonica III.). Nagykanizsa, 1934. Közgazd. Rt., 56 p., XI t., (4 t. fénymásolt). Amatőr papírborítóban. |
327 | MÁRAI SÁNDOR Füves könyv. Bp., 1943. Révai, 214 p. Kiadói félvászon kötésben. |
328 | MÁRAI SÁNDOR Napnyugati őrjárat. Bp., é.n. Révai, 226 p. Kiadói kopottas, foltos vászonkötésben. |
329 | MÁRAI SÁNDOR Röpirat a nemzetnevelés ügyében. Bp., 1942. Révai, 112 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
330 | MÁRAI SÁNDOR Vendégjáték Bolzanoban. Regény. Bp., é.n. Révai, 336 p. Kiadói vászonkötésben. |
331 | A MÁRIA-KONGREGÁCIÓ TÖRZSKÖNYVE. Bp., é.n. Apostol ny., számozatlan! Kiadói (?) vászonkötésben. |
332 | MÁRIÁS IMRE Napló. 1956. okt. 23. Bp., 2006. Magyar Ház Kft., számozatlan, 55 képpel. Gépelt! Reprint! Kiadói aranyozott vászonkötésben, zsinórfűzéssel! |
333 | MAROSVÁSÁRHELY THJ. SZ. KIR. VÁROS UTAINAK, UTCÁINAK ÉS TEREINEK BETŰSOROS NÉVJEGYZÉKE. Marosvásárhely, 1941. Házinyomda, 22 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. Ritka! |
334 | MARTIN GYÖRGY Hungarian Folk Dances. (A magyar nép táncai). Bp., 1988. Corvina, 74 p., képekkel. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. Angol nyelven! |
335 | MÁTÉKA BÉLA Filléres Budapesti Kalauz. Bp., 1933. Dr. Vajna és Bokor, 66 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
336 | MEDGYÁNSZKY ALAJOS Regék és mondák. Ford.: Soltész Gáspár. Bp., 1983. Európa, 148 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
337 | MERESKOVSZKIJ Napoleon élete I.-II. Ford.: Havas József. Bp., é.n. Dante, 358 p. Kiadói vászonkötésben, egybekötve! |
338 | MERESKOVSZKIJ Napoleon élete. Ford.: Havas József. Bp., 1993. Aqua, 358 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. A Dante kiadás reprintje! |
339 | MERJÜNK MAGYAROK LENNI! Összeállította: Dr. Máday Béla. Idézetek Teleki Pál gróf beszédeiből és írásaiból. Bp., 1943. Fiatal Magyarság Szövetség Kiadása, 62 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
340 | MESZLÉNYI ANTAL DR. A magyar hercegprímások arcképsorozata. Bp., 1970. Szent István Társ., 442 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
341 | METZKER KÁROLY Néhány jellemvonás Görgei Arthur és I. Ferencz József életéből. Bp., é.n. Szerző, 75 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
342 | MEZŐ FERENC Háromezeréves ifjúság. Bp., 1947. Egyetemi nyomda, 351 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
343 | MEZŐ FERENC DR. Képek a magyar sport múltjából. 25 képpel. Bp., 1926. Hornyánszky Viktor, 197 p. Fűzve, ill. kissé viseltes papírborítóban. |
344 | MEZŐ FERENC DR. Olimpiai Kalauz. Bp., 1936. Kir. Magy. Egy. Ny., 318 p., 1 sztl.lev., képekkel. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
345 | MIÉRT ÖLTE MEG KÁIN ÁBELT? Válogatta: Radványi B. Tibor. Zsidó viccek. Bp., 1988. Ifjúsági Lap- és Könyvkiadó Vállalat, 255 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
346 | MIKOLÓGIAI KÖZLEMÉNYEK. Clusiana. Az Orsz. Erd. Egy. Mikológiai Társaságának kiadása. 91/1-3. Bp., 1991. Mikológiai Társ., 213 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Gépelt! Készült: 300 pld.! |
347 | MIKSZÁTH KÁLMÁN Új Zrínyiász. Társadalmi és politikai szatírikus rajz. Bp., 1898. Légrády T., 260 p. Kiadói aranyozott, festett, díszes vászonkötésben, szép állapotban. |
348 | MÓCZÁR LÁSZLÓ Rovarkalauz. Bp., 1990. Gondolat, 260 p., képekkel. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
349 | MOHÁCSY MÁTYÁS CENTENÁRIUMI EMLÉKKÖTET. Szerk.: Araczki János. Békéscsaba, 1982. Emlékbizottság, 159 p., képekkel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. Számozott: 1000/191 sz. |
350 | MOLCSANOV De Gaulle tábornok. Ford.: Pirityi Sándor. Bp., 1974. Zrínyi, 563 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
351 | MONFREID, HENRY DE Rejtelmes Abesszinia. Ford.: Wiesner Juliska. Eredeti felvételekkel. Bp., é.n. Dante, 228 p. /A világ körül/. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
352 | MONUS FERENC DR. A miskolci posta keletkezésének története. Miskolc, 1935. Miskolci Könyvnyomda Rt. 46 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
353 | MUSSOLINI, BENITO Arnaldo Mussolini élete. Ford.: Waermer Erzsébet. Bp., é.n. Franklin, 91 p. Kiadói foltos vászonkötésben. |
354 | MÜLLER PÉTER Szomorú vasárnap. Bp., 1983. Népművelési Prop. Iroda, 125 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
355 | MŰVÉSZETTÖRTÉNETI ABC. Szerk.: Molnár Albert, Német Lajos, Voit Pál. Bp., 1961. Terra, 567 p. Kiadói vászonkötésben. |
356 | MŰVÉSZFOTÓK. Szerk.: Bencze Pál. Bp., 1957. Műszaki, 138 képpel. számozatlan. Kiadói félvászon kötésben. |
357 | NAGY ISTVÁN A szomszédság nevében. Bp., é.n. Magyar Élet, 315 p. Kiadói félvászon kötésben. |
358 | NAGY LAJOS Pincenapló. Toncz Tibor rajzaival. Bp., 1945. Hungária, 96 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
359 | NAGY LÁSZLÓ Erdélyi boszorkányperek. II. átdolgozott és bővített kiadás. Bp., 1988. Kossuth, 235 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
360 | NÉKÁM LÍVIA Meisseni porcelán. A budapesti Iparművészeti Múzeum gyűjteményében. Bp., 1980. Corvina, 38 p., képekkel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
361 | NEMES JENŐ GYÖRGY DR. Ivókúrák Budapest gyógyforrásainál. Balneológiai és idegenforgalmi ismertető. Bp., é.n. Athenaeum, 42 p., képekkel. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
362 | NEMESKÉRI-KISS SÁNDOR Röptében. Egy magyar diplomata emlékeiből. Bp., 1940. Dr. Vajna és Bokor, 358 p. Kiadói vászonkötésben. |
363 | NEMZETI KINCSESSZEKRÉNY. Összeválogatta: Környei János. Jelesb íróink gondolatgyöngyeivel. Pest, 1863. Lamel R., 319 p. Amatőr félvászon kötésben. |
364 | A NEMZETI MEGÚJHODÁS PROGRAMJA. A Köztársaság első három éve. Bp., 1990. Szept. Összeállította a Magyar Köztársaság Kormánya, 222 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
365 | A NEMZETI SZÍNHÁZ 150 ÉVE. Szerk.: Kerényi Ferenc. Bp., 1987. Gondolat, 371 p. Kiadói vászonkötésben. |
366 | A NEOAVANTGARDE. Szerk.: Krén Katalin, Marx József. Bp., 1981. Gondolat, 560 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
367 | A NÉPBÍRÓSÁGI RENDELET ÉS A NÉPBÍRÓSÁG JOGGYAKORLATA. Összeállították: Dr. Fenesi Ferenc és Dr. Káldi István. Bp., 1945. Békeffy, 58 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
368 | NEUBAUER PÁL A jóslat. Bp., 1944. Dr. Vajna és Bokor, 404 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
369 | NEUMANN, ALFRED Hatan voltak. Ford.: Kertész K. Róbert. Bp., é.n. Új Idők, 301 p. Kiadói félvászon kötésben. |
370 | NIKOLAJEV, A. I. A gyapjútermelés alapjai. Ford.: Kiss György. Bp., 1952. Könnyűipari Kiadó, 183 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Megjelent: 1050 pld.! |
371 | NYÍRŐ JÓZSEF Az én népem. Bp., 1936. Révai, 288 p. Kiadói festett, ill. halina kötésben, kötése kopottas, foltos. |
372 | NYÍRŐ JÓZSEF Havasok könyve. Bp., 1941. Révai, 276 p. Kiadói festett, ill. halina kötésben. Kötése kopottas, foltos. |
373 | NYÍRŐ JÓZSEF Jézusfaragó ember. Bp., 1937. Révai, 263 p. Kiadói festett, ill. halina kötésben, kötése kopottas, foltos. |
374 | NYÍRŐ JÓZSEF Madéfalvi veszedelem. Bp., 1939. Révai, 454 p. Kiadói festett, ill. halina kötésben, kötése kopottas, foltos. |
375 | NYÍRŐ JÓZSEF Uz Bence. Bp., 1936. Révai, 265 p. Kiadói festett, ill. halina kötésben, kötése kopottas, foltos. |
376 | NYOMDÁSZATI LEXIKON. Szerk.: Bíró Miklós, Kertész Árpád, Novák László. Bp., 1936. Bíró Miklós, 546 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
377 | NYUGAT-MAGYARORSZÁG GASZTRONÓMIAI ARANYKÖNYVE. Magyar-német-angol. Bp., 2000. Lignum Kiadó, 76 p. Kiadói aranyozott kartonkötésben. |
378 | OLASZ PÉTER S. J. A mai férfi életútja. Satu-Mare, 1926. Corvin, 149 p. Fűzve, kiadói viseltes papírborítóban. |
379 | ORBÁN DEZSŐ A fehér koráll. Bp., é.n. Szent István Társ., 171 p. Kiadói kopottas, gerincén sérült, ill. félvászon kötésben. Fantasztikus regény! |
380 | OZORAY (SCHENKER) ZOLTÁN A modern magyar kardvívás. Bp., 1958. Sport Lap és Könyvkiadó, 255 p., képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Megjelent: 1400 pld.! |
381 | ÖRKÉNY ISTVÁN Hiszek a szabadságban. (Chaplin élete). Bp., 1954. Országos Béketanács, 24 p., képekkel. /Békebizottságok Kiskönyvtára/. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. Ritka! |
382 | AZ ŐSI MAGYAR HITVILÁG. Szerk.: Diószegi Vilmos. Válogatás a magyar mitológiával foglalkozó XVIII.-XIX. századi művekből. Bp., 1971. Gondolat, 444 p. /A magyar néprajz klasszikusai/. Kiadói vászonkötésben, viseltes papír védőborítóban. |
383 | PAJTÁSNAPTÁR 1953-54. Mindentudó Pajtásnaptár 1955-56. Bp., 1953-56. Pajtás Kiadóhivatala, 91 p., 96 p. (2 db). Fűzve, kissé viseltes, ill. papírborítóban. |
384 | PALLAI SÁNDOR Nemesfémipari zsebkönyv. IV. átdolgozott kiadás. Bp., 1987. Műszaki, 395 p. Kiadói kartonkötésben. |
385 | PAPP JENŐ A mai Magyarország erkölcsrajza. Korunk kritikája 1918-1933. Bp., 1934. Káldor, 276 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
386 | PASSERON, RENÉ A szűrrealizmus enciklopédiája. Ford.: Balabán Péter. Bp., 1983. Corvina, 331 p., képekkel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
387 | PÁSZTOR ÁRPÁD Amerika Kanadától Panamáig. A szerző arcképével. Bp., 1924. Világirodalom, 251 p., 1 sztl.lev. /A Hat Világrész/. Amatőr vászonkötésben, gerincén aranyozott felirattal. |
388 | PATAKI JÓZSEF A Magyar színészet története. 1790-1890. Bp., 1922. Táltos, 222 p. Amatőr vászonkötésben, eredeti papírborító felragasztva. |
389 | PATAKY DÉNESNÉ DR. A Zsolnay kerámia. Pécs, 1962. Janus Pannonius Múzeum, 35 p., képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
390 | PAX Szerk.: Markó Lehel. A bencés diák kalauza. Pannonhalma, 1947. Szerk., 117 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
391 | PAXTON, JOHN Companion to Russian History. New York, 1983. Facts on File, 503 p. Kiadói félvászon kötésben, papír védőborítóban. |
392 | PÉCS. Szöveg: Dr. Horváth János. Pécs, é.n. Idegenforgalmi Iroda, 39 p. Városismertető! Tűzve, kiadói ill. (Pécsi Pilch Dezső) papírborítóban. (Klösz). |
393 | PEISNER IGNÁC Képek a régi Pest-Budáról. Bp., é.n. Lampel R., 64 p. /Magyar Könyvtár/. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
394 | PELSŐCZY FERENC DR. A vallási élet arculata Szent István korában. Törökbálint, 1994. Ametiszt Kiadó, 203 p. /Európa az első évezredfordulón, I. kötet/. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
395 | PÉNZES BETHEN - TÖLG ISTVÁN A halak ösztönei és szokásai. Bp., 1980. Natura, 192 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
396 | PESTI FRIGYES Borsod vármegye leírása 1864-ben. Sajtó alá rendezte: Tóth Péter. Miskolc, 1988. Herman Ottó Múzeum, 425 p., gépelt, 1 térképmelléklettel! Fűzve, kiadói papírborítóban. |
397 | PESTI MAGYAR KERESKEDELMI BANK. Száz esztendő emlékei. 1841-1941. Bp., 1941. Posner. Számozatlan. 1 térképpel és 2 melléklettel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
398 | PÉTERSZABÓ ILONA 56 után 57-en . A Temesvár-i perben. H.n. 2002. Publi Stirea Express, 310 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Megjelent: 1000 pld! |
399 | PFIZENMAYER, E. W. Kelet-Szibiria ősvilága és ősnépei. Bp., é.n. Lamel R., 206 p., 83 képpel és 1 térképpel. Átdolgozta: Cholnoky Béla. /A Magy. Földr. Társ. Könyvtára/. Kiadói aranyozott festett díszes vászonkötésben. |
400 | PHILIPP KÁLMÁN DR. Egy tüzértiszt harctéri élményei. Bp., (1935) Szerző, 165 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
401 | PILINSZKY JÁNOS Rekviem. Bp., 1964. Magvető, 117 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
402 | PINTÉR PÁLNÉ A csodakút tündére. Balatoni mesék. Bp., 1977. Móra, 97 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
403 | PLATONOV, S. F. Oroszország története. Ford.: Trócsányi Zoltán. Bp., é.n. Athenaeum, 415 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
404 | PODMANICZKY FRIGYES Egy régi gavallér emlékei. Válogatás a Naplótöredékekből 1824-1887. Bp., 1984. Helikon, 588 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
405 | POLGÁR IVÁN A székesfehérvári Bazilika múltja. Székesfehérvár, 1936. Csitáry G. Jenő, 96 p., 1 térkép. Fűzve, kiadói papírborítóban. Újrafűzésre szorul! |
406 | POLONYI FERENC Letünt világok romjain. Utirajz 42 képpel és 2 térképvázlattal. Pécsett, 1931. Pius-Gimnázium, 162 p. Amatőr félvászon kötésben. Ritka! |
407 | PONGRÁCZ ÁRPÁD Modern kozmetika. Bp., Magyar Helikon, 289 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
408 | PORTUGÁL IRÁNYTŰ. Szerk.: Turcsány Péter. Írások és krónikák a portugál hajózás hőskorából. Bp., 1995. Kráter műhely egyesület, 146 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Színes és fekete-fehér képekkel, térképpel. |
409 | PROHÁSZKA OSZKÁR Kultúra és terror. A társadalmi kérdés. Bp., 1927. Szent István Társ., 327 p. /P.O. Összegyűjtött munkái IX./. Kiadói aranyozott sorozatkötésben. |
410 | PROHÁSZKA OTTOKÁR A diadalmas világnézet. Székesfehérvár, 1925. Vörösmarty ny., 215 p. Amatőr félvászon kötésben. |
411 | PROKOPY IMRE A revízió és Délmagyarország. Bp., 1933. Erdélyi Férfiak Egyesülete, 40 p., részben felvágatlan! Fűzve, kiadói papírborítóban. |
412 | PRUSEK, JAROSLAV A kínai nép szabadságharca. Ford.: Úrhegyi Emília. Bp., 1950. Szikra, 172 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
413 | PSZICHOLÓGIAI TANULMÁNYOK. Szerk.: Gegesi Kiss Pál dr. Bp., 1958. Akadémiai, 388 p. Kiadói vászonkötésben. |
414 | PÜNKÖSDI ÁRPÁD Pofa be! Bp., 1988. Pallas, 219 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Dedikált! |
415 | RÁKOSI JENŐ MŰVEI. 12.jan Bp., é.n. Franklin, 194 p., 186 p., 170 p., 183 p., 178 p.,235 p., 199 p., 200 p., 242 p., 195 p., 181 p., 176 p. Kiadói, dúsan aranyozott díszes egészvászon sorozatkötésben. (12 db). |
7200 | ||
416 | RÁKOSI VIKTOR Kisbürgözdtől Vaterlóig. Regény az ifjúság számára. Bp., 1913. Lampel R., 228 p. Kiadói ill. félvászon kötésben, gerincén kis sérüléssel. |
417 | RAUSCHNING, H. Hitler bizalmasa voltam. Laczkó Géza fordítása. Bp., 1945. Körmendy, 372 p. Fűzve, kiadói ill. viseltes papírborítóban. |
418 | READ, H. A modern szobrászat. Ford.: Kodolányi Gyula. Bp., 1968. Corvina, 299 p., képekkel. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
419 | RÉGI BÁCSKAI ÉS BÁNÁTI UTAZÓK. Válogatta: Kalapis Zoltán. Novi Sad, é.n. Forum, 297 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
420 | REMETE Vérvád 1956. Bp., (?) 1956. (?), 6 sztl.lev. Tűzve, papírborítóban. Ismeretlen szerző egykorú verse. |
421 | RÉVAY JÓZSEF Százarcú ókor. Bp., 1962. Móra, 444 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
422 | RÉVÉSZ BÉLA Ady Endre tragédiája. A háború, a házasság, a forradalom évei. Két könyv. I. Bp., é.n. Athenaeum, 192 p. Kiadói (?) félvászon kötésben. |
423 | RÓMAI REGÉK ÉS MONDÁK. Feldolgozta: Boronkay Iván. Bp., 1974. Móra, 343 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
424 | RÓNASZEGI MIKLÓS A sánta bölény. Köpeczi Bócz István rajzaival. Bp., 1958. Móra, 55 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
425 | ROSTAND, EDMOND A sasfiók. Ford.: Ábrányi Emil. Romantikus dráma öt felvonásban. Bp., é.n. Lampel R., 282 p. Kiadói, gerincén javított félvászon kötésben. |
426 | ROZSNYÓI ÁGNES A Szálasi-puccs. Bp., 1962. Kossuth, 107 p., képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
427 | SACELLÁRY PÁL Pest-Budai mozaik. Bp., é.n. Rózsavölgyi, 82 p. Amatőr félvászon kötésben. Ritka! |
428 | SÁNDOR VILMOS Nagyipari fejlődés Magyarországon. 1867-1900. Bp., 1954. Szikra, 771 p. Kiadói félvászon kötésben. |
429 | SAVOYAI LAJOS AMADÉ A Ruvenzori. Ford.: dr. Cholnoky Jenőné. Bp., 1922. Lampel R., 271 p., 125 szövegképpel, 15 műmelléklettel. /A Magy. Földr. Társ. Könyvtára/. Kiadói ill. (színes, felragasztott képpel) félvászon kötésben. Kötése kissé kopott! |
430 | SAVOYAI LAJOS AMADÉ A Ruvenzori. Ford.: dr. Cholnoky Jenőné. Bp., é.n. Lampel R., 150 p., 1 sztl.lev. 139 képmelléklet. /A Magy. Földr. Társ. Könyvtára/. Kiadói aranyozott, festett díszes vászonkötésben, szép állapotban. |
431 | SCHEIBER SÁNDOR Zsidó sírkövek Budáról a török hódoltság korából. Különlenyomat! Bp., 1958. Akadémiai, 501p.-518 p.-ig. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
432 | SCHMIDT EGON Madárdal erdőn-mezőn. Bp., 1981. Natura, 159 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
433 | SCHRENZEL Abesszinia Afrika Kánaánja. Ford.: Dr. Kőszegi Imre. Függelék: Juhász Vilmos. Bp., é.n. Athenaeum, 254 p., 1 sztl.lev. Etiópia-Abesszinia térképe. 1:5 000 000. Bp., 1935. M. Kir. Térképészet. (Hajtogatott. A térkép a könyvbe helyezve). Kiadói vászonkötésben. |
434 | SEBESTYÉN KÁROLY Emlékek és tanulmányok. Bp., 1921. Pantheon, 159 p. Kiadói vászonkötésben. Számozott: 1500/337 sz. Aláírt! Haranghy Jenő eredeti rézkarcával (szerző arcképe). |
435 | SEBŐK ZSIGMOND A arany cipő. Moldován Béla rajzaival. Bp., 1922. Franklin, 88 p. Kiadói ill. (Jaschik) kartonkötésben, gerince javítva. |
436 | SEBŐK ZSIGMOND Dörmögő Dömötör utazása a cserkészfiúkkal. I. Dörmögő úr utazása a cserkészfiúkkal tutajon. II. Dörmögő Dömötör szerencséje. (Moldován Béla rajzaival). Bp., é.n. Franklin, 144 p. Kiadói ill. gerincén sérült félvászon kötésben. |
437 | SIGAL, P. A. Isten vándorai. Középkori zarándoklatok és zarándokok. Bp., 1989. Gondolat, 149 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
438 | SIMIONESCU MARCEL A rádióhibakeresés. Bukarest, 1956. Technikai Könyvkiadó, 206 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
439 | SIMON ANDOR Álomföld. Versek. Bp., 1927. Pandora kiadás, 61 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Dedikált! |
440 | SISA JÓZSEF Alois Pichl (1782-1856) építész Magyarországon. Bp., 1989. Akadémiai., 125 p., 114 képpel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
441 | SOMOS - ANGELI Korszerű csiperketermesztés. Bp., 1963. Mezőgazdasági, 183 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
442 | SPORT. Összeállította: Déván István. Kérdezz-felelek! Bp., 1940. Stádium, 255 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
443 | STEFAN, ANDREI A távolbalátás. Ford.: Tóth Éva. Bukarest, 1956. Ifjúsági Könyvkiadó, 131 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
444 | STEIN AURÉL Ősi ösvényeken Ázsiában. Ford.: Halász Gyula. Három kutató utam Ázsia szívében és Kína északnyugati tájain. Bp., 1934. MTA, 247 p., 148 képpel és 1 eredeti felvételek alapján rajzolt térképpel. Kiadói (?) félvászon kötésben. |
445 | STEINER SZILÁRD DR. A színes fotográfozás. 7 színes táblával és 59 képpel a szöveg között. Bp., 1913. Kir. Magy. Term. Tud. Társulat, 265 p. Kiadói kissé kopott vászonkötésben. |
446 | STIRLING JÁNOS Magyar reneszánsz kertművészet a XVI.-XVII. században. Művelődéstörténeti tanulmányok. Bp., 1996. Enciklopédia Kiadó, 303 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
447 | STOMM MARCEL ALTÁBORNAGY Emlékiratok. Sajtó alá rendezte: Gallyas Ferenc. Bp., 1990. Magyar Hírlap Könyvek, 204 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
448 | SURÁNYI ENDRE Az autó és én. Bp., 1972. Zrínyi, 276 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
449 | SURÁNYI ENDRE - RÓZSA GYÖRGY Motor - Moped - Robogó. III. kiadás. Motoros vizsgaismeretek. Bp., 1966. Táncsics, 398 p. Kiadói félvászon kötésben. |
450 | SÜTŐ ANDRÁS Istenek és falovacskák. Esszék, újabb úti tünődések. Bukarest, 1973. Kriterion, 220 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
451 | SÜTŐ ANDRÁS Rigó és apostol. Úti tünődések. Kolozsvár, 1973. Dacia, 130 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
452 | SZABÓ GYÖRGY Mediterrán mítoszok és mondák. Mitológiai kislexikon. Bukarest, 1973. Kriterion, 349 p. Kiadói kartonkötésben. |
453 | SZABÓ ILLÉS A tizedik hónap. Lélektani sci-fi. Bp., 1993. Harang Kiadó, 156 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
454 | SZABÓ MIKLÓS Kiev. II. kiadás. Német kivonattal. Bp., 1943. Szerző, 79 p., képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Nagyon ritka! |
455 | SZABÓ ZOLTÁN Szerelmes földrajz. Bp., 1942. Nyugat, 202 p. Kiadói félvászon kötésben. |
456 | SZAKONYI KLÁRA Ják településföldrajza. Pécs, 1938. Kultúra ny., 34 p., 1 térkép. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
457 | SZALAI GYÖRGY DR. Kőbánya története. Bp., 1970. Tanács VB, 381 p. Kiadói vászonkötésben, ill. kissé viseltes papír védőborítóban. |
458 | SZALAY HEDVIG A Magura alján. Regényes korrajz. Bp., é.n. Kir. Magy. Egy. Ny., 1 t. 210 p. Fűzve, kiadói ill. kissé viseltes papírborítóban. Élet Erdélyben, Trianon után! |
459 | SZALAY ISTVÁN Magasles a Kékes alatt. Bp., 1979. Mezőgazdasági, 125 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
460 | SZÁSZ IMRE Ez elment vadászni. Bp., 1984. Szépirodalmi, 278 p., képekkel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
461 | SZEFANTOR 1991. Vállogatta: Hunyadi Csaba. Ill: Nagy László. A szegedi Galaktika SF Klub Supernová fanzinjának tábori melléklete. Szeged, 1991. Supernova, 27 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. Három dedikációval. Ritka! |
462 | SZEGEDY MIKLÓS Magyar holnapunk. Bp., 1917. Stephaneum, 112 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
463 | A SZÉKELY MŰVELŐDÉS ÉVSZÁZADAI. Szerk.: Balázs Gábor. Bp., 1988. Panoráma. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
464 | SZÉLL LAJOS DR. Aradon éltem. (Önéletírás). Arad, 2000. Kölcsey Egyesület. Fűzve, kiadói papírborítóban. Megjelent: 300 pld.! |
465 | SZÉLL SÁNDOR DR. Városaink neve, címere és lobogója. Történeti és heraldikai tanulmány. Bp., 1941. A Vármegyei Szociográfiák Kiadóhivatala, 94 p., 1 melléklettel. Kiadói ill. félvászon kötésben, címlap hiányzik, melléklet másolt. Ritka! |
466 | SZENDE OTTÓ - NEMESSÚRI MIHÁLY A hegedűjáték élettani alapjai. Bp., 1965. Zeneműkiadó, 223 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papírborítóban. |
467 | SZENTENDRE. Tahin Gyula 101 színes felvételével, Vujicsics Sztoján szövegével. Bp., 1985. Corvina, 8 p., képekkel. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
468 | SZENTKUTHY MIKLÓS A megszabadított Jeruzsálem. Bp., 1965. Magvető, 568 p. Kiadói vászonkötésben, körben festett lapszélekkel. |
469 | SZERAFIMOVICS Város a sztyepen. Ford.: Brodszky Erzsébet. Bp., 1954. Új Magyar könyvkiadó, 195 p. Kiadói félvászon kötésben. |
470 | SZERETLEK! Összeállította: Képes Géza. Versek. Bp., 1947. M.K.H. Rt., 191 p. Kiadói kopott félvászon kötésben. |
471 | SZŐNYI PÁL Alaktan. Második folyamat. Magyar szülék, nevelők és tanítók számára hét-tíz éves gyermekek körül. Budán, 1847. Kir. Egy. Ny., 266 p. Amatőr félvászon kötésben. A 205 FA-S1 papíralakból álló gyűjtemény hiányzik. |
472 | SZŰCS JÓZSEF A motorcsónak. Bp., 1961. Műszaki, 191 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
473 | SZŰR-SZABÓ JÓZSEF KARIKATÚRÁI. Bp., 1964. Képzőművészeti Alap, számozatlan. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
474 | TAKÁCS BÉLA Parádi üveggyár története és termékei. Eger, 1979. Révai ny., 78 p., képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
475 | TAKÁCS BÉLA A Zempléni hegység üveghutái. Bp., 1966. Műszaki, 151 p., képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Egy múzeumi ismertető a kötetbe helyezve. |
476 | TAKÁTS SÁNDOR Kémvilág Magyarországon. Bp., 1980. Szépirodalmi, 243 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papírborítóban. |
477 | TAKÁTS SÁNDOR Régi magyar asszonyok. Bp., é.n. " Élet" , 341 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, gerincén alul és fölül kis hibával. |
478 | TÁNCOLÓ IFJÚSÁG. Összeállította: Dr. Lugossy Emma. A Világifjúsági Találkozó tánceseményei. Bp., 1950. Hungária N. V., 191 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
479 | TANULMÁNYOK RÁKOSPALOTA-PESTÚJHELY TÖRTÉNETÉBŐL. Szerk.: Dr. Czoma László. Bp., 1974. Ker. Tanács VB., 627 p. Kiadói kartonkötésben. |
480 | TANULMÁNYOK RÁKOSPALOTA-PESTÚJHELY TÖRTÉNETÉBŐL. Szerk.: Czoma László dr. Bp., 1974. Ker. Tanács VB., 628 p. Kiadói kartonkötésben. |
481 | TANULMÁNYOK VÍZRENDEZÉSI MUNKÁLATAINKRÓL. Szerk.: Pichler János. Bp., 1947. A Tisza-Dunavölgyi Társ. Központi Bizottságának Kiadványa, 192 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Fényképekkel! |
482 | TÁPAY-SZABÓ GABRIELLA Magyar úri hímzés. Bp., 1941. Officina, 31 p., 28 képpel. /Officina képeskönyvek/. Kiadói ill. kartonkötésben. |
483 | TARDY LAJOS Históriai ínyenc falatok. Bp., 1989. Laude Kiadó, 249 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
484 | TARDY LAJOS Régi hírünk a világban. Bp., 1979. Gondolat, 330 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
485 | TARICS PÉTER Magyarként a Felvidéken. 1918-1993. Bp., 1994. Püski, 359 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
486 | TAYLOR, M. M. A kannibálok földjén. Ford.: Halász Gyula. Barangolás Pápua szívében. Bp., é.n. Lampel R., 186 p., 1 sztl.lev., 67 képmelléklettel és térképpel. /A Magy. Földr. Társ. Könyvtára/. |
487 | TEREPTANI ISMERETEK. a polg. védelmi alegységparancsnokok és felderítő szervek részére. Bp., 1987. Polg. Védelem, 38 p., mellékletekkel. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
488 | THALY TIBOR A 200 éves Városliget. Bp., 1958. Gondolat, 137 p., képekkel. Kiadói félvászon kötésben. Dedikált! |
489 | TÍZ ÉVE SZABAD AZ ORSZÁG. 1944. aug. 23. 1954. aug. 23. Bukarest, 1954. Állami Politikai Könyvkiadó, 231 p., 89 sztl.lev. (fényképek). Kiadói aranyozott vászonkötésben, festett lapszélekkel, régi pecsétekkel. |
490 | A TÍZHÓNAPOS TRAGÉDIA. I.-II. 1944. márc. 19. - 1945. jan. 20. Bp., é.n. Gábor Áron, 56 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
491 | TÓBIÁS ÁRON In memoriam Nagy Imre. Emlékezés egy miniszterelnökre. Bp., 1989. Szabad Tér Kiadó, 559 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
492 | TÓGAZDASÁGI HALTENYÉSZTÉS Tógazdasági haltenyésztés a gyakorlatban. II. rész. Bp., 1954. Mezőgazdasági Kiadó, 358 p. Kiadói kissé kopott, ill. félvászon kötésben. |
493 | TOLNAI KÁLMÁN Erdő, mező ajándékai. Bp., 1988. Népszava, 234 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
494 | TOLSZTOJ, LEV Háború és béke I.-II. D. A. Smarinov Sztálin-díjas művész illusztrációival. Ford.: Makai Imre. Bp., 1955. Új Magyar Könyvkiadó, 604 p., 653 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban, szép állapotban. |
495 | TÓTH ÁRPÁD ÖSSZES VERSEI. Sajtó alá rendezte: Szabó Lőrinc. Bp., é.n. Athenaeum, 295 p. Amatőr félbőr kötésben, gerince fölül repedt! |
496 | TÓTH KÁLMÁN DR. A régészet és a Biblia. Bp., 1985. Református Zsinati Iroda, 183 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
497 | TOYOTA MR 2. AUTOMOTIVE REPAIR MANUAL. Models covered: All Toyota MR2 models 1985. through 1987. by Mike Stubblefield, Olaf Wolff and John H. Haynes. Haynes North America Inc. CA. 255 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
498 | TRÓFEA KATALÓGUS 1971. Vadászati Világkiállítás, Budapest. 1971. aug. 27. - szept. 30-ig. Bp., 1971. Globus ny., 527 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
499 | TUTSEK ANNA Katóka szakácskönyve. Bp., 1987. Közg. és Jogi, 191 p. Kiadói ill. kartonkötésben. A Singer és Wolfner kiadás reprintje! |
500 | TÜSKÉS TIBOR Pilinszky János. alkotásai és vallomásai tükrében. Bp., 1986. Szépirodalmi, 303 p., képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
800 |