Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
1 | 1000 éves a magyar iskola. " Az erdélyi magyar felsőoktatás évszázadai" . Kiállítás és konferencia. Emlékkönyv. Bp., 1996. Bolyai Egyetemért Alapítvány. 203 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
2 | 1914-18 a korabeli napilapok tükrében. Összeállította: Kun Andor. Bp., 1944. Officina 375 p. Amatőr vászonkötésben. |
3 | 500 év oszmán-török szőnyegművészete. Kiáll. kat. 100 képpel! Iparművészeti Múzeum, 1986. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
4 | 99 Bartók-levél. Válogatta: László Ferenc. /Téka/. Bukarest, 1974. Kriterion. 226 p. Kiadói kartonkötésben. |
5 | ABASÁRI RUDOLF Magyarország külföldi kölcsönei. Bp., 1946. Gergely R. Rt. 54 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
6 | ACSÁDY IGNÁCZ DR. Magyarország Budavár visszafoglalása korában. Bp., 1886. Méhner Vilmos. 334 p. Amatőr, gerincén pótolt, javított félbőr kötésben. |
7 | Adler Frigyes pöre. A főtárgyalás gyorsírói följegyzései alapján. Ford.: Pogány József. Bp., 1917. Népszava. 110 p. Amatőr félvászon kötésben, régi pecsétekkel. |
8 | Adósságlevél viaszpecsétekkel az 1700-as évekből! 2 sztl. levélen! |
9 | Adriai szolgálat. Téli idény 1909/10. (Menetrend). Magyar-horvát tengeri gőzhajózás rt. Fiume. Számozatlan! |
10 | ÁGH ISTVÁN Üres bölcsőnk járása. /Ezerszínű Magyarország/. Bp., 1979. Móra. 269 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
11 | ÁLDÁSY ANTAL Csoma József levelezőtag emlékezete. Arczképpel. Bp., 1918. MTA. 27 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
12 | Általános és különleges növénytermelés. Első kötet. Kiadta: Cserháti Sándor. Magyar-óvár, 1900. Czéh Sándor. VIII., 584 p. Amatőr félvászon kötésben. |
13 | AMBRÓZY GYULA GRÓF A magyar Szent Korona története. Bp., é.n. Held. 26 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
14 | ANDOR MÁRIA Bébike memoárjai. I. kiadás! Egy kis kutya önéletrajza. Bp., 1918. Révai. 222 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. (Végh Gy.) papírborítóban. |
15 | ANTALFFY GYULA Reformkori magyar városrajzok. Bp., 1982. Panoráma. 438 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
16 | Apáczai Csere János. 1625-1659. Szerk.: Király László. Bp., 1975. Ref. Egyház. 153 p. Kiadói vászonkötésben, papír vésőborítóban. |
17 | APOR ÉVA Perszepolisz. Képekkel! Bp., 1974. Corvina. 43 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
18 | Autólexikon. Szerk.: Dr. Csécsy József. Bp., 1928. Frommer József Kiadása. VIII-9-500 p., 18 sztl.lev. Kiadói kopott vászonkötésben, borító sérült. |
19 | B. FORSTER GYULA Schulek Frigyes T. tag emlékezete. Bp., 1925. MTA. 41 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
20 | Babits Mihály összegyűjtött versei. Bp., 1968. Szépirodalmi. 611 p. Kiadói vászonkötésben. |
21 | BABITS MIHÁLY Herceg, hátha megjön a tél is! Harmadik kiadás. Bp., é.n. Athenaeum. 104 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
22 | BÁCSKAI-HUSZTI-SIMON A pénz. Bp., 1974. Kossuth. 306 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
23 | BAKTAY ERVIN Magyar utazó Indiában. (Milliók Könyve). Bp., 1933. Sugát és Wolfer. 107 p., 11 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
24 | BALÁZS BÉLA A fekete korsó. I. kiadás! Árnyjáték Ó-Egyiptomi szilhuetekre. Gyoma, 1919. Kner Izidor. 95 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
4200 | ||
25 | BALÁZS KÁROLY DR. A népesedés. (Közgazdasági tanulmány). Bp., 1905. Politzer. 541 p. Amatőr félvászon kötésben, régi pecsétekkel! |
26 | BALOGH BARNA Két világ vándora. Északi odysseia. Bp., é.n. Stádium. 216 p. Kiadói kopottas félvászon kötésben. |
27 | BALZAC H. Grandet Eugénia. Ford.: Toldy László (Olcsó Könyvtár). Bp., 1883. Franklin. 297 p. Kiadói aranyozott, dombornyomású vászonkötésben. |
28 | BARANYAI DECSI JÁNOS Adagiorum. Reprint! Megjelent 400 pld. Bp., 1978. ELTE. 424 p. (kétoszlopos számozás). Fűzve, kiadói papírborítóban. |
29 | Baranyai Magyar Néphagyományok I-II-III. Gyűjtötte, szerk., jegyzetekkel ellátta: Berza Nagy János dr. Pécs, 1940. Kultúra Könyvnyomdai Műintézet. XXVIII., 802 p., 623 p., 415 p. Fűzve, kiadói papírborítóban (3 db). |
6500 | ||
30 | Barcsay gyűjtemény (Szentendre). Kiállítási katalógus. Összeállította: Petényi Katalin. Bp., 1978. Pest megyei múzeumok. Számozatlan! Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
31 | BARI KÁROLY A varázsló sétálni indul. Válogatott és új versek. A szerző rajzaival. Bp., 1985. Szépirodalmi. 167 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
32 | BÁRSONY ISTVÁN Délibáb. Elbeszélések. Bp., 1927- Singer és Wolfner. XXVI., 238 p., 1 sztl.lev. Kiadói félbőr kötésben, gerince sérült! |
33 | BARTONIEK EMMA A középkor. /Kincsestár/. Bp., 1933. Magyar Szemle. 78 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
34 | BARTUCZ LAJOS Fajkérdés, fajkutatás. 43 képpel! Bp., é.n. Kir. Magy. Egy. Ny. 322 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
35 | BAUMGARTNER ALAJOS Magister Aloysius MDXXV. évi nürnbergi útja. I. Úti levelei. Bp., 1928. Budai Könyvnyomda. 103 p. Fűzve, kiadói viseltes, szakadt papír borítóban. |
36 | BEECHER-STOWE H. Tamás bátya kunyhója. Regény. Ford.: Réz Ádám. Würtz Ádám rajzaival. Bukarest, 1955. Ifjúsági. 504 p. Kiadói ill. félvászon kötésben, megkímélt állapotban. |
37 | BEILAGNA BORSODY BÉLA DR. Magyar történelem anekdotákban. Bp., 1943. Dante. 351 p. Kiadói kopottas félvászon kötésben. |
38 | BÉL MÁTYÁS Magyarország népének élete 1730 táján. Válogatta: Wellmann Imre. /Történetírók Tára/. Bp., 1984. Gondolat. 517 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
39 | BENDÁSZ ISTVÁN Öt év a szögesdrót mögött. Egy kárpátaljai pap a Gulág munkatáboraiban. Abaliget, 2000. Lámpás Kiadó. 230 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
40 | BENEDEK ELEK Nagy magyarok éneke. Széchenyi István. Bp., 1914. Athenaeum. 180 p. Kiadói ill. foltos félvászon kötésben. |
41 | BENEDEK ISTVÁN A tudás útja. Bp., 1972. Gondolat. 308 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
42 | BENEDEK ZOLTÁN A Szilágyságtól Új- Guineáig. Bíró Lajos természettudós életútja (1856-1931) . 78 képpel. Bukarest, 1979. Kriterion. 151 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
43 | BÉRES JÁNOS Házunk, kertünk madarairól. 88 színes oldal. Bp., 1983. Mezőgazdasági. 88 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
44 | Bérli-bári, a macska. Török népmesék. Válogatta és fordította: Bartócz Ilona. /Népek meséi/. Bp., 1959. Európa. 161 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
45 | BERZE NAGY JÁNOS DR. Égigérő fa. Magyar mitológiai tanulmányok. Szerk.: Dr. Dömötör Sándor. Megjelent: 1600 pld! Pécs, 1958. TIT Baranya megyei szervezete. 389 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
46 | BERZEVICZY ALBERT Fraknói Vilmos emlékezete. Felvágatlan! Bp., 1927. MTA. 45 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
47 | BETHLEN KATA Önéletírása. /Magyar Századok/. Bp., 1963. Szépirodalmi. 397 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
48 | BICSÓ TAMÁS Budapest egykor és ma. Bp., 1978. Panoráma. 167 p. Kiadói vászonkötésben, ill. védőborítóban. |
49 | BITSKEY ISTVÁN Humanista erudíció és barokk világkép. Pázmány Péter prédikációi. Bp., 1979. Akadémiai. 206 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
50 | BOCATIUS JÁNOS Öt év börtönben. (1606-1610). Ford.: Csonka Ferenc. Bp., 1985. Európa. 261 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
51 | BOCHKOR KÁROLY A gazdasági számtartás rendszere. Hatodik, egészen átdolgozott kiadás. (Államszámviteltan). Bp., 1906. ifj. Nagel Ottó. XV., 596 p. Amatőr kissé viseltes félvászon kötésben. |
52 | BOGDÁN ISTVÁN Régi magyar históriák. Bp., 1980. Magvető. 206 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
53 | BOGDÁN ISTVÁN Régi magyar mulatságok. Bp., 1978. Magvető. 223 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
54 | BOLANDEN KONRÁD Az iskola ördöge. Első kiadás. Népies elbeszélés. B. K. után Huszár Károly. Székesfehérvár, 1892. Székesfehérvár és Vidéke. 206 p. Amatőr félvászon kötésben. |
55 | BONHARDT ATTILA-SÁRHIDAI GYULA-WINKLER LÁSZLÓ A magyar királyi honvédség fegyverzete. Bp., 1992. Zrínyi. 475 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
56 | BORNEMISSZA PÉTER Ördögi kísértetek. Jegyzetekkel ellátta: Eckhardt Sándor. Megjelent: 700 pld! Bp., 1955. Akadémia. 293 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
57 | BOTTYÁN JÁNOS A magyar Biblia évszázadai. Bp., 1982. Ref. Zsinati Iroda. 206 p., LXVII t. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
58 | Bourdaloue Lajosnak prédikatziói, mellyeket most pedig T. P. Szentgály Ágoston magyar nyelve fordított. Pesten, 1814. Trattner J. Tamás. I. könyv 550 p., 5 sztl.lev., IV. könyv 454 p. Korabeli kartonkötésben (2 db). |
59 | BRACHFELD OLIVÉR Magyar vonatkozások a régi katalán irodalomban és a katalán népballadában. Ritka! Bp., 1930. Sárkány ny,. 100 p. , 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói kissé viseltes papírborítóban. |
60 | Buda ostroma. 1686. Válogatta: Péter Katalin. /Magyar levelestár/. Bp., 1986. Szépirodalmi. 264 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
61 | Buda visszafoglalása 250-ik évfordulójának emlékkiállítása. Leíró-lajstrom. Képekkel! Bp. 1936. Pátria. 109 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
62 | Budapest gyógyfürdői és fürdői. Szerk.: dr. Vitéz András. Bp., 1980. Panoráma. 207 p., 3 sztl.lev. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
63 | Budapest székesfővárosi állatkert útmutatója. Képes díszkiadás. Bp., 1912. Magy. Földr. Intézet Részv. Társ. 39 p., 11 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban, térkép hiányzik! |
64 | A budapesti Nemzeti Színház tervpályázata. Az 1965-ben megtartott tervpályázat anyagának és eredményeinek ismertetése. Bp., é.n. Műszaki. 246 p. Kiadói vászonkötésben. |
65 | BUNYITAI VINCE A váradi püspökök a száműzetés s az újraalapítás korában. (1566-1780). 4. befejező kötet. Debrecen, 1935. Kapisztrán ny. 489 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
66 | BURIÁN JÁNOS Magyar-latin szótár. Harmadik, javított és lényegesen bővített kiadás. Bp., 1943. Franklin. 975 p. Kiadói kopottas félvászon kötésben. |
67 | BUZÁS VIKTOR A magyar föld meséje. Második kiadás. Ifj. Kovács János rajzaival. Bp., é.n. Kir. Magy. Egy. Ny. 158 p. Kiadói félvászon kötésben. |
68 | CASTIGLIONE LÁSZLÓ Pompeji-Herculaneum. Sugár Lajos felvételeivel. Bp., 1979. Gondolat-Magyar Lexikon. 282 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
69 | COLERIDGE, S. T. Rege a vén tengerészről. Hét részben (1798). Ford: Szabó Lőrinc. Ill.: Gustav Dore. Bp., 1957. Magvető. 33 p., XXXVIII t. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
70 | CONQUEST, ROBERT A nagy terror. Elsőként Kirov elvtárs halt meg Gépelt! Szamizdat! Bp., 1989. AB Független Kiadó. 189 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
71 | Czigány Dezső és Czóbel Béla festőművészek emlékkiállítása. László Galéria, 2002. máj. 31- június 28. Bp., 2002. László Galéria. Számozatlan! Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
72 | CSÁK GYULA A szikföld sóhaja. Képekkel. /Magyarország felfedezése/. Bp., 1977. Szépirodalmi. 189 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
73 | CSÁKY KÁROLY Hallottátok-e már hírét? Naptári ünnepek eredete. Ritka! Bratislava, 1987. Madách. 247 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
74 | CSÁSZÁR EDIT A Hajdúság kialakulása és fejlődése. Debrecen, 1932. Kertész József. 67 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
75 | CSEHOV A kutyás hölgy. Ford.: Devecseriné Guthi Erzsébet. Bp., 1960. Magyar Helikon. 49 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
76 | CSEKE LÁSZLÓ Észak-Magyarország gyógyfürdői és fürdői. Bp., 1982. Panoráma. 235 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
77 | CSEMER GÉZA Szögény Dankó Pista. Álomregény. Képekkel! Bp., 2001. Polgart Kiadó. 590 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
78 | CSENKI SÁNDOR A cigány meg a sárkány. Püspökladányi cigány mesék. Ford.: Mészáros György és Vekerdi József. /Népek meséi/. Bp., 1974. Európa. 329 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
79 | CSIKÓS GYÖRGY Események a pokolból. Szibériai hadifogoly történet. H.n., é.n. Hálózat. 72 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
80 | Csokonai Vitéz Mihály válogatott munkái. Bp., 1900. Athenaeum. 180 p. Kiadói festett vászonkötésben. |
81 | CSORBA SÁNDOR-NYAKAS MIKLÓS A Kölcsey-család genealógiája és-címere. Fehérgyarmat, 1993. Kölcsey Társaság. 117 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
82 | DAMIELIK JÁNOS A történet szelleme. Történet-bölcselmi értekezés. Pesten, 1857. Herz János. 138 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban, kissé viseltes állapotban. Lapok egy része foltos! |
83 | DÁVID KATALIN Bernáth Aurél két falképe. Munkásállam - Történelem (Műelemzés). Képekkel! Bp., 1973. Képzőművészeti Alap. 14 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papírborítóban. |
84 | Debreczeni Képes Kalendárium az 1911-ik közönséges esztendőre. Debrecen, é.n. Debrecen sz. kir. Város Könyvnyomda-vállalata. 4 sztl.lev, 213 p., 23 sztl.lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
85 | DERCSÉNYI DEZSŐ-GRANASZTÓI PÁL Vác. Bp., 1960. Műszaki. 221 p. Könyvtári félvászon kötésben. |
86 | DÉTSHY MIHÁLY Sárospatak vára és urai 1526-1616. Sárospatak, 1989. Rákóczi Múzeum Baráti Köre. 96 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
87 | DICKENS KÁROLY Az elátkozott ember és az alku, melyet a Szellemmel kötött. Ford.: Balla Mihály, Komjáti Wanyerka illusztrációival. Bp., é.n. Az Ifjúság Könyvkiadó. 216 p. Kiadói kartonkötésben. |
88 | DIENES LÁSZLÓ Sejtelme egy földindulásnak. Kritikai írások (1921-1931). Bukarest, 1977. Kriterion. 394 p. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. |
89 | DIVALD KORNÉL A régi Buda és Pest művészete a középkorban. Bp., 1901. Szent István Társulat. 103 p. Fűzve, amatőr papírborítóban. |
90 | DIVALD KORNÉL Felvidéki séták. Miskolc, 1999. Felsőmagyarországi Kiadó. 220 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
91 | DÓCZI SÁMUEL DR. Kézművesiparunk háborús gazdasági újjászervezése. Bp., é.n. Wodianer. 64 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
92 | Dolgozók hangversenykalauza. Szerk.: Szabolcsi Bence. Bp., (1949) Népszava. 227 p. Kiadói félvászon kötésben. |
93 | DONÁSZY MAGDA - DLAUCHY FERENC Csóri, Makkos, Hosszúláb. Harántalakú mesekönyv. Bp., 1969. Minerva. Számozatlan! Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
94 | DOYLE, CONAN Napoleon. Egy francia nemes följegyzései. Ford.: Rózsa Géza. /Egyetemes Regénytár/. Bp., 1911. Singer és Wolfner. 157 p. Kiadói vászonkötésben. |
95 | Egészségügyi berendezési cikkek. 1940. Andrényi Károly és Fia. Képes katalógus. Ritka! Arad-Bukarest-Nagyvárad. 208 p. Kiadói félvászon kötésben. |
96 | Egy asszony öt férje. Eszkimó történetek. Ford.: Székely Katalin. /Népek meséi/. Bp., 1957. Európa. 106 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
97 | EGY NAGYVILÁGI HÖLGY A jó társaság modora és illemszabályai. Bp., 1894. Athenaeum. 313 p., 8 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
98 | EGYED JOÁKIM A keresztény tudományról oktató beszédek . Negyedik rész. Vátzon, é.n. Marmarossi Gottlieb A. 5 sztl.lev., 340 p., 144. (toldalék). Korabeli félbőr kötésben. |
99 | Emlékkönyv Komáromi János huszonötéves írói jubileumára. Bp., 1933. Jubileumi Bizottság. 63 p. Fűzve, kiadói ill. papírborításban. |
100 | Én a komédiát lejátsztam, mulattattam, de nem mulattam. Színészportrék. Bp., 1981. Magyar Színházi Intézet. 201 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
101 | EÖTVÖS KÁROLY A Nazarénusok. Harmadik kiadás. Bp., 1905. Révai. 310 p. Kiadói festett, feliratos vászonkötésben. |
102 | EÖTVÖS KÁROLY Emlékezések. Harmadik kiadás. Bp., 1908. Révai. 340 p. Kiadói festett, feliratos vászonkötésben. |
103 | EÖTVÖS KÁROLY Utazás a Balaton körül. I-II. Bp., 1909. Révai. 301 p., 1 sztl.lev., 299 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, körben festett lapszélekkel (2 db). |
104 | ERDEI FERENC Futóhomok. Háború utáni első kiadás! A Duna-Tisza köze. /Magyar Világ/. Bp., 1957. Gondolat. 279 p. Kiadói félvászon kötésben, gazdag, dokumentumértékű képanyaggal. |
105 | ERDEI FERENC Néprajzi ínyesmesterség. Szerk: " Magyar konyha" . Bp., é.n. Magyar konyha. 90 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
106 | Erdélyi jiddis népköltészet. Válogatta, fordította: Kányádi Sándor. Bp., 1994. Európa. 211 p. Kiadói ill. vászonkötésben, Szántó Piroska rajzaival! |
107 | ERDÉLYI LAJOS Teleki Samu Afrikában. Az Afrika-kutató eredeti fényképfelvételeivel. Bukarest, 1977. Kriterion. 82 p. 77 t. (képek). Kiadói vászonkötésben, ill. viseltes papír védőborítóban. |
108 | ÉVKÖNYV! A Dunántúl évkönyve. 1939. Pécs, 1939. " Dunántúl" . 100 p. Fűzve, kiadói kopott, foltos papírborítóban. |
109 | FÁBIÁN GYULA Hej Rákóczi, Bercsényi, Bezerédj! Horváth Jenő rajzaival. Bp., é.n. Magyar Könyvbarátok Kiadói ill. festett egészvászon kötésben. |
110 | FARAGÓ LÁSZLÓ Szerbia összeomlása 1915-ben. Népének, hadseregének, hadifoglyainak halálmarsa. Dedikált! Bp., 1935. Pátria. 118 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
111 | FARKAS JÓZSEF Elbeszélések a magyarországi protestáns egyház hitbajnokainak és vértanúinak életéből. Négy arczképpel. Bp., 1884. Hornyánszky. V., 171 p. Kiadói vászonkötésben. |
112 | FARKAS LÁSZLÓ Melyik autót? 100 tipus. Bp., 1989. Novotrade. Számozatlan! Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, gazdag képanyaggal! |
113 | FASHING ANTAL DR. A földméréstan kézikönyve. I. kötete. 137 szövegábrával. Bp., 1912. M. Kir. Pénzügyminisztérium. 234 p., 45 melléklettel. Amatőr félvászon kötésben. |
114 | FEKETE ISTVÁN Ballagó idő. I. kiadás! Életrajzi regény. Bp., 1970. Móra. 452 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban, szép állapotban. |
115 | FEKETE ISTVÁN Csi és más elbeszélések. Bp., 1974. Móra. 189 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
116 | FENYVESI, CHARLES Mikor az angyalok túljártak a világ eszén. Akik zsidókat mentettek a háborús Magyarországon. Bp., 2001. Európa. 346 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
117 | A Ferenczy család kiállítása Szentendrén. Katalógus (Szerk.: Mazányi Judit). Győr, 1990. Széchenyi nyomda. Számozatlan! Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
118 | Férfiszülte leány. Finn népmesék. Ford.: N. Sebestyén Irén. /Népek meséi/. Bp., 1969. Európa. 291 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
119 | FIGLÁR GÉZA A magyar nemzeti pénztőke megteremtésének feltételei. Szolnok, 1934. Roth Dezső. 51 p. Amatőr vászonkötésben, régi könyvtári pecsétekkel. |
120 | FITZGERALD F. S. A nagy Gatsby. Ford.: Máthé Elek. Bp., 1994. Velo-Press. 190 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
121 | Fiú és apa. Bolyai János és Bolyai Farkas életéből fába metszette M. Makkai Tibor. A kísérőszöveget írta: Weszely Tibor. Bp., é.n. Heti Válasz. 98 p. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. |
122 | A foltoshátú sirály. Giljak népmesék. Ford.: Arvay János. /Népek meséi/. Bp., 1961. Európa. 153 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
123 | FOLYÓIRAT! Erdészeti kísérletek. Szerk.: Vadas Jenő. I. évf. 18999., II. évf. 1900 .,, III. évf. 1901., IV. évf. 1902.4 táblával. Selmecbánya, 1899-1902. Joerges Ágost. 117 p., 107 p., 128 p., 108 p. Amatőr félvászon kötésben, egybekötve. |
124 | FOLYÓIRAT! Erdészeti kísérletek. Szerk.: Vadas Jenő. XII. évf. 1910. Selmecbánya, 1910. Joerges Ágost. 147 p. Amatőr félvászon kötésben. |
125 | FOLYÓIRAT! Erdészeti kísérletek. Szerk.: Vadas Jenő. XIII. évf. 1911. Selmecbánya, 1911. Joerges Ágost. 142 p. Amatőr félvászon kötésben. |
126 | FOLYÓIRAT! Erdészeti kísérletek. Szerk.: Vadas Jenő. XIX. Évf. 1917. Selmecbánya, 1917. Joerges Ágost. 216 p. Amatőr félvászon kötésben. |
127 | FOLYÓIRAT! Erdészeti kísérletek. Szerk.: Vadas Jenő. XV. Évf. 1913. Selmecbánya, 1913. Joerges Ágost. 173 p. Amatőr félvászon kötésben. |
128 | FOLYÓIRAT! Erdészeti kísérletek. Szerk.: Vadas Jenő. XVIII. Évf. 1916. Selmecbánya, 1916. Joerges Ágost. 178 p. Amatőr félvászon kötésben. |
129 | FOLYÓIRAT! Jó szerencsét. Társadalmi, műszaki, bányászati és kohászati heti szaklapSzerk.: Litschaner Lajos. Bp., 1908. június 7. Fűzve, kiadói viseltes papírborítóban. Felvágatlan! |
130 | FOLYÓIRAT! Magyar fürdőélet. Szerk.: ifj. Votisky Antal dr.II. évf. 3. szám. Bp., 1932. Fűzve, kiadói ill. (Sebes F.) papírborítóban, szép állapotban. |
131 | FOLYÓIRAT! Népszabadság. 1953 II. negyedév. Amatőr félvászon kötésben. |
132 | Forma Hungarica. Mai magyar iparművészet. Számozatlan! 162 képpel. Bp., 1974. Magyar Helikon Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
133 | FOTÓMŰVÉSZETI KISKÖNYVTÁR André Kertész. Bp., 1972. Corvina. 64 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
134 | FOTÓMŰVÉSZETI KISKÖNYVTÁR Dr. Vajda Ernő. Bp., 1971. Corvina. 63 p. Kiadói ill. Fóliázott kartonkötésben. |
135 | FOTÓMŰVÉSZETI KISKÖNYVTÁR Escher Károly. Bp., 1966. Corvina. 62 p. 1 sztl.lev. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
136 | FOTÓMŰVÉSZETI KISKÖNYVTÁR Koffán Károly. Bp., 1974. Corvina. 64 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
137 | FOTÓMŰVÉSZETI KISKÖNYVTÁR Reismann János. Bp., 1970. Corvina. 63 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
138 | FOTÓMŰVÉSZETI KISKÖNYVTÁR Székely Aladár. Bp., 1968. Corvina. 80 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
139 | FÖLDESSY JÁNOS DR. - HAFFER JÓZSEF - PÁNCZÉL LAJOS A labdarúgó világbajnokságok. Bp., 1962. Sport. 263 p. Kiadói ill. (Szepes Béla) félvászon kötésben, gazdag képanyaggal. |
140 | Földrajzi Zsebkönyv 1939-re. Szerk.: vitéz Temesy Győző 1 térkép (kihajtható). Bp., 1939. Magyar Földrajzi Társaság. 192 p. Amatőr vászonkötésben, gerincen aranyozott felirattal. |
141 | Földrajzi Zsebkönyv. 1941., Számos színes térképpel, vázlattal és ábrával. Szerk.: vitéz Temesy Győző. 1 térképfüzet! Bp., 1941. Magyar Földrajzi Társulat. 208 p. Amatőr vászonkötésben, gerincén aranyozott felirattal. |
142 | Földrajzi Zsebkönyv. Szerk.: vitéz Temesy Győző dr. 1 térképmelléklettel (foltos). Bp., 1942. Magyar Földrajzi Társaság. 228 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
143 | FRANCÉ R. - FRANCÉ-HARRAR ANNIE A kék tenger csodái. 21 képpel. Ford.: Örley István. Bp., é.n. Franklin. 194 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. viseltes papír védőborítóban. |
144 | A francia Sárga Könyv. Diplomáciai okmányok 1938-1939. Bp., (1939) k.n. 270 p. Amatőr félvászon kötésben, az eredeti borító a fedélre ragasztva! |
145 | FRANKLIN BANJÁMIN Számadása életéről. Ford.: Bartos Tibor. A fordító dedikációjával. Bp., 1961. Európa. 225 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
146 | FROMM, ERICH Pszichoanalízis és vallás. Ford.: Szigeti Miklós. Bp., 1995. Akadémiai Kiadó. 92 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
147 | FUTÓ MIHÁLY Gyáripari termelésünk irányítása a két világháborúban. Bp., 1943. Szeged városi nyomda. 65 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
148 | FÜST MILÁN Látomás és indulat a művészetben. Bp., 1963. Akadémiai. 518 p. Kiadói vászonkötésben. |
149 | G. J. POTTER A kártyajáték művészete. V. komerszjátékok magyar kártyával. Ford.: Ujlaky Tibor. Bp., 1930. Lingva. 82 p. Fűzve, ill. papírborítóban. |
150 | GÁL MÓZES Az Alföld gyógyfürdői és fürdői. Bp., 1981. Panoráma. 368 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
151 | GALAMB ÖDÖN Makói ének. József Attila élete nyomában I. Függelék J. A. válogatott, kiadatlan versei. Bp., 1941. Cserépfalvi. 173 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
152 | GÁSPÁR GYULA A visszatért Erdély utikönyve. Bp., é.n. Franklin. 67 p. Fűzve, kiadói kissé viseltes papírborítóban! |
153 | GÁSPÁR SÁNDOR Márévári rege-Bányásznapi dalok-Magamnak mondom értse más is. Aláírt! Hozzá tartozik: Gáspár Sándor: Szonettek. Kézzel írott 10 sztl.lev! H.n. (1983) Siklósi nyomda. 51 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
154 | GAZDA JÓZSEF Mindennek mestere. A falusi tudás könyve. Bp., 1993. Püski. 379 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
155 | GEDEON PÁL Mindez megtörtént. Dedikált! Bp., 1985. Népszava. 167 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
156 | GEDEON PÁL Történelmi kaleidoszkóp. Dedikált! Bp., 1983. Népszava. 189 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
157 | A gépterem. Egyetemes Kézikönyv. A budapesti gépmesterek és nyomók köre megbízásából szerkesztette: Fuchs Zsigmond. Bp., 1910. Világosság ny. 543 p. Kiadói ill. festett kopott vászonkötésben. |
158 | GERGELY ANDRÁS Jeles magyar zsidó oroszok lexikona. Bp., 2001. Makkabi. 117 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
159 | GERGELY ÉVA Erdélyi ízek. 2200 bevált recept. Csíkszereda, 2003. Pro-Print. 574 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
160 | GERŐ LÁSZLÓ Pápa. /Városképek-Műemlékek/. Bp., 1959. Műszaki. 215 p. Kiadói vászonkötésben, régi könyvtári pecsétekkel! |
161 | GONDA JÁNOS Mi a jazz? Bp., 1982. Zeneműkiadó. 181 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
162 | GOSZTONYI GYULA A Várostemplom építéstörténete. Pécs, é.n. Szerző. 54 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
163 | GRATZ GUSZTÁV Európai külpolitika. /Kincsestár/. Bp., 1929. Magyar Szemle. 80 p. Kiadói vászonkötésben. |
164 | GRAVES-PATAI Héber mítoszok. A Genezis könyve. Bp., 1969. Gondolat. 295 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
165 | GREXA GYULA DR. A Csaba-monda és a székely hunhagyomány. Bp., 2003. Koronás Könyvklub. 105 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
166 | GRÜNWALD BÉLA Az új Magyarország. Gróf Széchenyi Béla. Bp., 1890. Franklin. 529 p. Amatőr, kopottas félvászon kötésben. |
167 | GVADÁNYI JÓZSEF GRÓF Egy falusi nótáriusnak budai utazása. Sajtó alá rendezte: Sebestyén János. Bp., é.n. Kir. Magy. Egy. Ny. 64 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, gerincén kis hibával. |
168 | GYARMATHY ZSIGÁNÉ Három leány története. Fiatal lányok számára. Bp.,é.n. Athenaeum. 223 p. Kiadói ill. festett vászonkötésben. |
169 | GYULAI RUDOLF Az Alsó-csallóközi és Csilizközi Egyesület Ármentesítő és Alsó-Csallóközi Belvízelvezető Társulat története. Pozsony, 2003. Kalligram. 585 p. Kiadói fóliázott kartonkötésben, papír védőborítóban. |
170 | HäCKL J. VILMOS Arab konyha. /Minerva Kis Szakácskönyvek/. Bp., 1985. Minerva. 214 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
171 | Hadbavonult olasz művészek kiállítása. Útmutató. Bp., 1943. Az olasz kir. hads. Vezérkara Kiadói festett, feliratos vászonkötésben, vízfolt nyomaival! |
172 | HAGEMANN-BOESE, HEDVIG Über Körper und Seele der Frau. Mit 81 Abbildungen. Ritka! Leipzig und Zürich, 1927. Grethlein und Co. 63 p. Fűzve, kiadói kartonkötésben, ill. papírborító nélkül! |
173 | HALÁSZ IVÁN Okavango. Vadászkalandok Alaszkától Afrikáig. Bp., 1992. Szelker Bt. 167 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
174 | HALÁSZ ZOLTÁN Budapest felfedezése. /Élet és Tudomány Kiskönyvtára 13. /. Nosztalgikus leírása a háború utáni 40-es, 50-es évek Budapestjének! Bp., 1959. Gondolat. 217 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
175 | HALÁSZ ZOLTÁN Képeslapok Amerikából. Útikönyv. Bp., 1974. Móra. 207 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
176 | HAMPEL JÓZSEF Emlékbeszéd Paúr Iván felett. Bp., 1890. MTA. 27 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
177 | HAMVAY ÖDÖN Damjanich János. Élete története és szemelvények nejéhez intézett leveleiből. Bp., 1904. Rákosi Jenő. 191 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, borítón fölül kis hiánnyal! |
178 | HANGEL FLÓRA A szekszárdi céhek története. Pécs, 1940. Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Nyomda. 46 p. Amatőr, könyvtári félvászon kötésben, régi pecsétekkel. |
179 | Hároméves tervünk eredménye. " Az élet nálunk vidámabb és boldogabb lett" . Képekkel! Bp., é.n. SZOT,. Számozatlan! Fűzve, ill. papírborítóban. |
180 | HASEKJAROSLAV A Balaton partján. Bratislava, 1954. Csehszlovákiai Magyar Könyvkiadó. 148 p. Címlap hiányzik! Kiadói ill. félvászon kötésben. |
181 | Hasznosítható műemlék-kastélyok és kúriák Nógrád megyében. Szerk.: Frics Gyula. Salgótarján, 1994. Nógrád megye Közgyűlése. 48 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
182 | HAULISCH LENKE Vaszary. Bp., 1978. Képzőművészeti Alap. 294 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
183 | HAVASI ANDRÁS A nagy Tai Chi Chuan könyv. Yang-stílus. Bp., 1996. Lunarimpex Kiadó. 358 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
184 | HAWTHOME, NATHANIEL Peter Goldthwaile kincse. A szépség megszállottja. Bukarest, é.n. Stiinta si Technicá. Ford.: Bácski Anna. /Tudományos Fantasztikus Elbeszélések 64. szám/. 31 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
185 | Ház tetején nyeles edény. Török népek találós kérdései. Ford.: Mándoki László. Bp., 1985. Móra. 92 p., 2 sztl.lev. kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
186 | HÉDERVÁRI PÉTER A görög Pompeji. Egy vulkán régészete. Bp., 1972. Gondolat. 331 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
187 | HEGEDŰS LÓRÁNT A magyarság jövője a háború után. Második kiadás. Politikai tanulmány. Bp., 1916. Athenaeum. 109 p. Amatőr félvászon kötésben, régi könyvtári pecsétekkel. |
188 | Hegesztők Kézikönyve. Összeállították: Kurovszky István és Csurgay Árpád. Bp., 1937. Weiss Manfred Acél és Fémművei R.T. 135 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
189 | HEGYI BÉLA Latinovits. Legenda, valóság, emlékezet. Képekkel! Bp., 1983. Gondolat. 373 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
190 | Henoch apokalipsise. Ford.: Hamvas Béla. A borítólapot Csillag Vene tervezte. Az 1945-ös kiadás reprintje! Bp., 1989. Holmep Kiadó. 126 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
191 | HERMAN OTTÓ A madarak hasznáról és káráról. Harmadik bővített kiadás. Bp., 1908. M. Kir. Földművelésügyi miniszt. 398 p. Amatőr modern bőrkötésben. |
192 | HERMAN OTTÓ Halászélet, pásztorkodás. Válogatott néprajzi tanulmányok. Válogatta: Kósa László. (A magyar néprajz klasszikusai). Bp., 1980. Gondolat. 454 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
193 | HEVESI SÁNDOR Az apja fia. Családi komédia 4 felvonásban. Gyoma, 1912. Kner Izidor. 171 p. Kiadói kopottas, foltos félvászon kötésben. Kötése meglazult! |
194 | HÓDOS MÁTYÁS (ANATOL HONGRIE) Az angyalok második lázadása. Számozott: 305 sz. Aláírt! Anatol France műveinek folytatása! Mogyoród, 1998. Romi-Suli Könyvkiadó. 351 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
195 | Holdangyal. Tadzsik népmesék. Ford.: Jeremiás Éva./Népek meséi/. Bp., 1970. Európa. 169 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
196 | Horthy István repülőfőhadnagy és kora eltérő megközelítésben. Összeállította: Dr. Bujtás László (Hogyan történt?). Bp., 1989. Média Kiadó. 470 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
197 | HORVÁTH ÁRPÁD A gépkocsi regénye. Bp., 1968. Zrínyi. 406 p., 4 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
198 | HORVÁTH HILDA Iparművészeti Kincsek Magyarországon. 61 képpel. Bp., 2000. Athenaeum. 111 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
199 | HORVÁTH JENŐ A Dunamedence közgazdasága és politikája, különös tekintettel Magyarországra. Bp., é.n. Magyar Külügyi Társaság. 107 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. Borítófedelén fölül kis hiánnyal! |
200 | HORVÁTH JENŐ A gyarmati mandátumokról. Különlenyomat a Külügyi Szemle 1920-21. évfolyamából. Hozzá tartozik: A nemzetiségi kérdés bibliográfiája. Első rész., A nemzetiségi kérdés 1918 előtt. Fűzve, papírborítóban. Bp., 1921. Magyar Külügyi Társaság. 20 p. Fűzve, papírborítóban. |
201 | HORVÁTH JENŐ A modern Kelet. Bevezetés az ázsiai és ausztráliai alakulások történetéhez 1498-1920. Bp., 1923. Bethlen G. Irodalmi és Nyomdai B.T. 66 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
202 | HORVÁTH JENŐ A Szent Szövetségtől a Népszövetségig. A modern világ története 1815-1920. Bp., 1935. Sárkány ny. 160 p. Könyvtári félvászon kötésben, pecsétekkel, ceruzás aláhúzásokkal. |
203 | HORVÁTH JENŐ Hellas. Bp., 1921. Magy. Külügyi Társaság. 26 p. Hozzá tartozik: Horváth Jenő - Bevezetés a Balkán-Történet tanulmányozásához 395-1920. Bp. 1922. Magy. Külügyi Társaság., 48 p., Kiadói papírborítóban, fölül vízfoltokkal. Amatőr papírborítóban. |
204 | HORVÁTH JENŐ Modern Afrika. Bevezetés az afrikai alakulások és az afrikai kérdés történetéhez 1415-1920. Bp., 1922. Magyar Külügyi Társaság. 112 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
205 | HORVÁTH JENŐ Váradi freskó. Nagyvárad története. Bp., é.n. Cserépfalvi. 183 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
206 | HORVÁTH MIHÁLY Utyeszenich Fráter György (Martinuzzi bíbornok) élete. Pest, 19872. Ráth Mór. 385 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, borítón és címlapon hiánnyal! Felvágatlan! |
207 | HORVÁTH TERÉZ Kokas Ignác. Képekkel! /Mai magyar művészet/,. Bp. 1982. Képzőművészeti Alap. 46 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
208 | HORVÁTH ZOLTÁN Hogy vizsgázott a magyarság. /Szocialista Könyvtár/. A második világháború vége, Szálasi nyilas kormánya, a Szovjetunió felszabadító hadjárata. Bp. é.n. Népszava. 62 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
209 | HUSZKA JÓZSEF A turáni ornamentikatörténete. Bp., 1996. Nyers Csaba magánkiadása. 178 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
210 | HUTTER ÉS LEVER RT. Kézikönyve. 1940. Bp., 1940. H. és Lever Rt. 211 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
211 | IBM Ismét Ballagó Magazin. 1979. BME Gépészmérnöki kar. 86 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
212 | ILLÉS ENDRE Történet a szerelemről és a halálról. Csillag Vera rajzaival. Ritka! Bp., 1957. Móra. 65 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
213 | ILOSVAY FERENC Tizenkét ösvény. Egy vadászév regénye. Pozsony, 1995. Sodalitas. 258 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
214 | ILLYÉS BÁLINT Költemények. Bp., é.n. Franklin. VIII., 236 p. Kiadói kopottas, aranyozott vászonkötésben. |
215 | IMRE SAMU Felsőőri tájszótár. Bp., 1973. Akadémiai. 173 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
216 | ISTENES JÓZSEF " Szent a küszöb " . Petőfi szülőházának története. Gyula, é.n. Múzeumok Ismeretterjesztő Központ. 70 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
217 | Az istenfiú városa. Kambodzsai mondák és mesék. Ford.: Üveges Ferenc. /Népek meséi/. Bp., 1975. Európa. 126 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
218 | JASIENICA PAWEL Elmélkedés a polgárháborúról. Ford.: Gimes Romana. Bp. , 1989. Európa. 184 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
219 | JEFREMOV I. A világ peremén. Ifjúsági regény. Ford.: Soós István. Ritka! H.n. 1955. Csehszlovákiai Magyar Könyvkiadó. 284 p., 1 sztl.lev. Kiadói kopott ill. félvászon kötésben. |
220 | JÉGH GYULA DR. Az élő mítosz. A mai életre vonatkoztatott szállóigeszerű oktató és erkölcsnemesítő görög-klasszikai történetek és hitregék. Dedikált! Miskolc, 1934. Ludvig. 171 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
221 | JEREB GÁBOR Repülési alapismeretek. Bp., 1980. Műszaki. 174 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
222 | JOANNES, FERNANDO A zsidó vallás. Ford.: Bánki Veronika. Bp., 1990. Gondolat. 98 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
223 | JÓSIKA MIKLÓS Akarat és hajlam I-II. Második kiadás. Bp., 1878. Franklin. 189 p., 198 p. Korabeli félvászon kötésben. |
224 | JÓSIKA MIKLÓS Zólyomi. Egy részben. Pesten, 1868. Heckenast. 208 p. Hozzákötve: Az élet útjai. Egy kötetben. Pest, 1858. Heckenast, 232 p. Jósika Miklós: A két Barcsai. Dráma IV. szakaszban. Pesten, 1845. Enrich G., 142 p., I. kiadás!. Amatőr, félvászon kötésben. |
225 | JÓSIKA MIKLÓS Zólyomi. Negyedik kiadás (Egy részben). Pesten, 1855. Heckenast G. 208 p. Korabeli félbőr kötésben. |
226 | JUNG C. G. Gondolatok a szexualitásról és a szerelemről. Ford.: S. Nyírő József. Bp., 1995. Kossuth. 133 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
227 | JUNG, C. G. Válasz Jób könyvére. Ford.: Tandori Dezső. Bp., 1992. Akadémiai. 137 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
228 | JURISTOWSKI MIKLÓS Tavaszi reggel. Dedikált! Bp., 1938. Klem S. 126 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
229 | Kábelgyártásunk 75 éve. 1891-1966. Szerk.: dr. Hoffmann Pál. Bp., 1966. Közg. És jogi. 232 p. Kiadói aranyozott, feliratos vászonkötésben. |
600 | ||
230 | KäFER ISTVÁN Az Egyetemi Nyomda négyszáz éve. (1577-1977). Bp., 1977. Magyar Helikon. 224 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
231 | KALENDÁRIUM! A Magyar Nemzet kalendáriuma. 1848-1948. Bp., 1947. Magyar Nemzet. 128 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
232 | KALENDÁRIUM! A Vasvármegye napilap kalendáriuma az 1930. évre. Tartalmazza: Szendy L. dr. Szombathely története c. munkáját. Szombathely, 1929. Kiadóhivatal. számozatlan. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
233 | KALENDÁRIUM! Kármelita Kalendárium az 1943 közönséges évre. Győr, 1942.A Rend Magyar Tartományfőnöksége. 96 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
234 | KALENDÁRIUM! Szabad Szó Kalendáriuma az 1948. szökő esztendőre. A borítón naptár! Bp., 1947. Nemzeti Parasztpárt. 86 p. Fűzve, kiadói ill. (Sebők Imre) papírborítóban. |
235 | KALENDÁRIUM! Szatmár-Beregi Kalendárium az 1948-as szökőévre. Debrecen, 1947. Móricz Zsigmond Munkaközösség. 137 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
236 | KALMÁR ZOLTÁN DR. Gombagyűjtési útmutató. Színes képekkel! Bp. ,1987. Népszava. 63 p. Fűzve, kiadói kissé viseltes, ill. papírborítóban. |
237 | KANT A tiszta ész kritikája. Ford.: Alexander Bernát és Báróczi József. Bp., 1913. Franklin. XVI., 731 p. Amatőr félvászon kötésben. |
238 | KANT, IMMANUEL A vallás - A puszta ész határain belül és más írások. Ford.: Vidrányi Katalin. Bp., 1974. Gondolat. 436 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
239 | Kapudöngetők. Szépirodalmi válogatás a forradalmak kora és a magyar szocialista avantgarde dokumentumaiból. Válogatta: Kővágó Sarolta. Színes képekkel! Kassák Lajos, Bíró Mihály, Botnyik Sándor, Derkovits Gyula munkái. Bp. 1989. Népszava. 244 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
240 | KARÁCSONYI JÁNOS DR. A magyar nemzetségek a XIV. század közepéig. Reprint! Hozzákötve: Csoma József: Magyar nemzetségi címerek. Bp., 1995. Nap Kiadó Bt. 142 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
241 | Karácsonyi János írásai Gyula történetéből. Összeállította: Kereskényiné Cseh Edit. (Gyulai füzetek 1.). Gyula, 1990. Békés megyei Levéltár. 195 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
242 | KARINTHY GÁBOR Bánat. Ritka! Bp., 1973. Magvető. 197 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
243 | Karunga a holtak ura. Néger legendák. Ford.: Radnóti Miklós. /Népek meséi/. Bp., 1957. Európa. 166 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
244 | KASSÁK LAJOS Tisztaság könyve 1926. Május. Képekkel! Hasonmás kiadás kísérőfüzettel: Sik Csaba: Kassák két évtizede 28p. Bp., 1987. Helikon. 115 p. Kiadói mappában. |
245 | Katalógus iparvállalatok számára. 1940 Ulrich B. J. Bp., 1940. Hungária ny. 346 p., 2 sztl.lev. Kiadói aranyozott vászonborításban, spirálfűzéssel. |
246 | KATALÓGUS! Strebelművek. Mosonmagyaróvár.Kazánok-radiátorok. Bp., é.n. Közlekedési nyomda. 80 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
247 | KATONA BÉLA Magyarország közgazdasága. Közgazdasági Évkönyv 1941 évről. Bp.,é.n. Gergely R,. 496 p. Kiadói feliratos vászonkötésben. |
248 | KELEMEN JÁNOS A budapesti Metro története. Bp., 1970. Műszaki. 194 p. Fűzve, kiadói ill. papírborításban. |
249 | KELLÉR ANDOR Zöld gyep, zöld asztal. Szemere Miklós életregénye. Dedikált! Bp., é.n. Szerző. 127 p. Amatőr félvászon kötésben, az eredeti borító felragasztva. |
250 | KEMÉNY JÁNOS Vásárhelytől Lazacországig. Útirajz. Képekkel! Kolozsvár, 1972. Dacia. 150 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
251 | KEPES LAJOS A zsidók helyzete a megszállott területeken. Bp., 1936. Szerző. 30 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
252 | KEREKESHÁZY JÓZSEF Az utolsó szultán. (A negyedik császárság). 54 képpel, 32 táblán. Bp., 1940. Singer és Wolfner. 402 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
253 | KEREKESHÁZY JÓZSEF Enver pasa. Bp., 1946. Egyetem Nyomda. 251 p., 1 t. Kiadói (?) vászonkötésben. |
254 | Kereskedelmünk és iparunk az 1935. évben. Bp., 1936. Kereskedelmi és Iparkamara. 252 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
255 | KERESZTÚRY DEZSŐ Istenek Játékában. K.D. írói működésének hatvanadik évfordulójára. Keresztúry Dezső hosszú dedikációjával! Készült 250 pld! Számozott: 76 sz. Könyvárusi forgalomba nem került! Bp., é.n. 54. sz. Ságvári Endre Nyomdaipari Szakközépiskola. 30 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
256 | KIRÁLYFI GÉZA DR. A belső betegségek therápiája. Orvostanhallgatók és orvosok részére. Bp., 1922. Franklin. XVI., 472 p. Amatőr, bordázott gerincű félbőr kötésben, ceruzás aláhúzással, bejegyzéssel! |
257 | A Kis Akadémia negyvenkét esztendeje az ezredik előadásig. 1899.1941. Szerk.: Förster Rezső. Bp., 1941. A Kis Akadémia Kiadása. 1 t., 647 p. Kiadói kissé kopott vászonkötésben. |
258 | Kisalföldi ízek. Receptek, házi sütemények Összeállította: Szenftner József. Győr, 1991. Kisalföld Kiadó. 283 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
259 | Kispest megyei város polgármesterének 1939. évi működési jelentése. Függelék: 1939. évi főügyészi és magy. kir. tisztiorvosi jelentés. Kispest, 1940. Molnár József polgármester. 91 p., XVI. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
260 | KISS JÓZSEF Pécs és a Mecsek részletes kalauza. Bp., 1926. Turistaság és Alpinizmus. 88 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
261 | KISS LAJOS Emlékezések. A hódmezővásárhelyi múzeum alapításáról. Képekkel! Hódmezővásárhely, é.n. Solymár István. 96 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
262 | KLENGEL, HORST Az ókori Szíria története és kultúrája. Ford.: Tarnói Judit. Bp., 1977. Gondolat. 151 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
263 | KOCH SÁNDOR Könyv a kövekről. Képekkel! Bp., 1957. Biblioteca. 124 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
264 | KOCH, SIGRID A szép delfinlány. Mítoszok és mesék a Gilbert és Ellice-szigetekről. Ford.: Bodrogi Tibor. /Népek meséi/. Bp., 1976. Európa. 155 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
265 | KOFFER-BESCHLäGE Katalógus. H.n. é.n. Albert Ackermann. 81 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
266 | KOMJATHY MIKLÓS Két ismeretlen " közös" minisztertanácsi jegyzőkönyv. (Az osztrák-magyar államközösség történetéhez) Dedikált! Bp., 1976. Különlenyomat a Levéltári Közlemények XLIV-XLV. évfolyamából. 274 p- 295 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
267 | KONTRASZTY DEZSŐ Történelmi és földrajzi összefoglalások 1925-ig. Érettségi segédkönyv. Bp., 1926. Győző Andor. 276 p. Amatőr félvászon kötésben. |
268 | Korrajzok. Szerk.: Kőrösi László dr. Ötödik, hatodik és hetedik füzet. Jókai Mór. Bp., 1894. " Hazánk" . 307 p. Amatőr félvászon kötésben. |
269 | KÓS KÁROLY Erdély. Hasonmás kiadás! Bp., 1988. Szépirodalmi. 88 p., 60 t. Kiadói festett vászonkötésben. |
270 | KOSSUTH LAJOS Irataim az emigrációból. Első kötet. Az 1859-ki Olasz háború korszaka. Bp., 1880. Athenaeum. 1 t. (Kossuth L.)., XXX., 526 p. Amatőr korabeli félbőr kötésben, gerincen aranyozott felirattal. |
271 | KOSZTOLÁNYI DEZSŐ Esti Kornél. I. kiadás! Bp., é.n. Genius. 255 p. Kiadói, kissé kopottas, aranyozott vászonkötésben. |
272 | KOZMA ANDOR Báró Eötvös József a költő emlékezete. Arczképpel. Bp., 1913. MTA. 18 p. Fűzve kiadói papírborítóban. |
273 | KÖNCZÖL ANTAL Apróságok. Bp., 1905. Stephaneum. 180 p., 1 sztl.lev. Kiadói (?) félbőr kötésben, borítón vízfolt nyomával. |
274 | KŐSZEGHY ELEMÉR Kassa műemlékei. (Officina Képeskönyvek). Bp., 1939. Officina. 22 p., 28 képpel, 8 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
275 | KRLEZA, MIROSLAV A fekete sas árnyékában. Ford.: Csuka Zoltán. Bp., 1965. Európa. 636 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
276 | KROGULSKI, ZBIGNIEW Csang Kai-sek fogságában. Lengyel tengerészek Tajvan szigetén. Sebők Imre rajzaival. /Békebizottságok Kiskönyvtára/. Ritka! Bp. 1955. Országos Béketanács. 55 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
277 | KRÚDY GYULA Ady Endre éjszakái. A mű első fejezete Krúdy eddig kiadatlan kézirata! Ritka! Bp., é.n. Fehér Holló Könyvkiadó. 113 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
278 | KRÚDY GYULA Álmoskönyv. Tenyérjóslások könyve. Bp., 1985. Szépirodalmi Könyvkiadó. 591 p. Kiadói vászonkötésben. |
279 | KUBICKA, KUCSERA KLÁRA Képünk. Szlovákiai Magyar Képzőművészek Társasága. Komárom, 1999. AB-ART. 111 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
280 | Kuruc énekek. Az ifjúság számára. Összeválogatta: Lengyel Mikós dr. /Benedek Elek Kiskönyvtára/. Bp., 1907. Lampel. 144 p., 1 t. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
281 | Külpolitika és külügyi képzés. Szerk.: vitéz Técsői Móricz Kálmán. Bp., é.n. Magyar Külügyi Társaság Ifjúsági csoportja. 150 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
282 | Lakodalmash. Népies limerickek. 34 p. Marsbéli orgiák. 25 p. Komfasztikus limerickek. Szerk.: P. Rick. F. A.(Fazekas Attila rajzaival). Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
283 | LÁNYI ERNŐ Kisfaludy Károly. Bp., 1941. Kir. Magy. Egy. Ny. 73 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
284 | LEÁNYFALUSI K.- NAGY Á. Magyarország fém és papírpénzei. 1926-1998. Bp., 1999. MÉE. 311 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
285 | LEÁNYFALUSI KÁROLY - NAGY ÁDÁM Magyarország fém és papírpénzei. 1926-1976. Bp., 1977. MÉE. 196 p. Fűzve, kiadói kopottas, ill. papírborítóban. |
286 | LECHNER JENŐ DR. A Magyar Nemzeti Múzeumépülete. 1836-1926. Ritka! Bp., 1927. MNM. 68 p., 8p., 1 t. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
287 | Lesznai Anna kiállítása. Bp., 1976. Junius-július. 20 p., 8 t. Tűzve, kiadói mappában. |
288 | LEVER, MAURICE Korona és csörgősipka. Az udvari bolondok története. Ford.: Kamocsay Ildikó. Bp., 1989. Európa. 287 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
289 | LIENER GYÖRGY Autótípusok. Bp., 1977. Műszaki. 370 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
290 | LISZNYAI KÁLMÁN Új palócdalok. Második kiadás. Pest, 1859. Lampel Róbert. XV. 292 p. Fűzve, borító nélkül, felvágatlan! |
291 | LOVAG SÁNDOR Az élet lírája. Költemények. Dedikált! Kaposvár, 1933. Új-Somogy nyomda és lapkiadó. 91 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
292 | LUKÁCSI KRISTÓF Emlékezetek az erdélyi örmények múlt életéből. Bécsban, 1859. Mechitanisták ny. 32 p. Hozzákötve: Merza Gyula: Örnény püspökség. Kolozsvárt, 1896. Gombos Ferencznél. Amatőr vászonkötésben, lapokon vízfolt nyomaival. |
293 | LUKIRICH IMRE Márki Sándor emlékezete. Bp., 1941. MTA. 15 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
294 | MAETERLINCK, MAURICE A méhek élete. Ford.: Binder Jenő. Bp., 1912. Franklin. 286 p. Amatőr vászonkötésben. |
295 | A Magy. Kir. Orsz. Levéltár állandó kiállításának katalógusa. Bp. 1930. M. Kir. Levéltár. 61 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
296 | A magyar bélyegek kézikönyve. Szerk.: Surányi László és Visnyovszki Gábor. Bp., 1986. Gondolat. 551 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
297 | A magyar és az orosz iparművészet történeti kapcsolatairól. Szerk.: Pogány Ö. Gábor. Ritka! Bp., 1954. Magyar Szovjet Társaság. 187 p. Kiadói félvászon kötésben. |
298 | A Magyar Földrajzi Társaság Zsebkönyve 1947. Színes térképmelléklettel, Szerk.: Kéz Andor dr. és Pécsi Albert dr. Bp., 1947. Magyar Földrajzi Intézet Rt. 159 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
299 | A magyar gyáripar két világháború között 1919-1939. Bp., 1942. Magyar Gyáriparosok Orsz. Szöv. 198 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
300 | A Magyar Korona országainak gyáripara az 1906.évben Vasipar. 21 szövegábrával. Szerk.: Edvi Illés Aladár. Bp., 1911. Athenaeum. 728 p. Kiadói (?) félvászon kötésben. |
301 | A magyar népi iparművészet harminc éve. Szerk.: Fekete Aladárné. Bp., 1983. Iparművészeti Tanács. 92 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
302 | Magyar pénzügyi és tőzsdei almanach. 1992-1993. III. évf. 1. kötet. 2. kötet. Szerk.: Kerekes György. Bp., 1992. TAS Kft. 684 p. - 1396 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. (2 db). |
303 | Magyar Protestáns Almanach. 1933. éve. Szerk.: Gegus Dániel. Bp., é.n. Szerkesztő. 415 p. Kiadói viseltes vászonkötésben. |
304 | A Magyar Tudományos Akadémia és a művészetek a XIX. Században. Szerk.: Szabó Júlia - Majoros Valéria. Képekkel! Bp., 1992. MTA. 336 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
305 | A magyar városok címerei. Összeállította: Castiglione Endre. Bp., 1975. Közg. És Jogi. 451 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
306 | Magyarország helységnévtára. 1956. Bp., 1956. Közgazdasági és Jogi. VIII., 755 p. Kiadói aranyozott félvászon kötésben. |
307 | Magyarország helységnévtára. 1962. Térképmelléklettel! Bp., 1962. Közp. Stat. Hiv. 1044 p. Kiadói aranyozott félvászon kötésben. |
308 | Magyarország tiszti cím- és névtára. 51. évfolyam. 1944. (Pótfüzettel). Bp., 1944. Magyar Királyi Állami Nyomda. 96 p., 1062 p. Kiadói félvászon kötésben, gerince pótolt, javított! |
309 | A magyarországi főnemesség XX. Századi genealógiája. I. kötet. A-J. Összeállította: Gudemus János József. Bp., 1990. Natura. 622 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
310 | A magyarországi gályarab prédikátorok emlékezete. Szerk.: Makkai László. Bp., 1976. Magyar Helikon. 164 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
311 | Magyarrá lett keleti népek. Szerk.: Szombathy Viktor és László Gyula. Bp., 1988. Panoráma. 279 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
312 | MAKAI GYÖRGY Izrael három háborúja. Bp., 1968. Kossuth. 206 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
313 | MAKRA ZOLTÁN Honvédelmi miniszterek szolgálatában. 1940-1944 - Végzetes döntések korszaka. (Képek). München, 1986. Danubia. 135 p., 7 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
314 | Mao-ce Tung 21 verse. A nyersfordítás és a jegyzetrész Józsa Sándor munkája. Bp., 1959. Magvető. 42 p. Kiadói vászonkötésben, viseltes papír védőborítóban. |
315 | MARES, JAROSLAW Itt a jeti! Rajzokkal! Bp., 1993. ERI Kiadó. 249 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
316 | MARKÓ IMRE LEHEL Kiskanizsai szótár. Dedikált! Bp., 1981. Akadémiai. 277 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
317 | MARÓTH MIKLÓS A görög logika keleten. Apolló Könyvtár 11. Bp., 1980. Akadémia. 174 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
318 | MÁTÉKA BÉLA DR. Filléres budapesti kalauz. Bp., é.n. Idegenforgalmi Hivatal. 57 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
319 | MAUTHNER KLÁRA Vadat és halat, s mi jó falat. Bukarest, 1977. Technika. 490 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
320 | MAY KÁROLY Karácsony. Utazási elbeszélés. Ford.: Szekrényi Lajos. Bp., 1902. Stephaneum. 606 p., 1 sztl.lev. Kiadói kopott, gerincén hibás vászonkötésben. |
321 | MÉCS LÁSZLÓ Magyarok misekönyve. Bp., 1991. Új ember. 87 p. Kiadói festett plüss bársony kötésben, cellon védőborítóban. |
322 | MEDNYÁNSZKY ALAJOS Festői utazás a Vág folyón Magyarországon (1825). Ford.: Soltész Gáspár. Bp., 1981. Európa. 121 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
323 | Megtartó másság (Tuenda Alteritas). Marosvásárhely, 2002. Dr. Bernády György Közművelődési Alapítvány. Számozatlan! Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
324 | MELHY JÓZSEF DR. Nagy -Budapest közegészségügyi vonatkozásban. (Statisztikai Közlemények). Bp., é.n. Statisztikai Hivatal. 158 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, régi könyvtári pecsétekkel. |
325 | MELZER, FRITHJOF Malaria Gold und Opium. Mit Stötzners Heilung Kiang-Expedition in die unerforschte Mandschurei. Képekkel! Leipzig, 1929. Verlag Haberland. XI., 222 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
326 | MENDÖL TIBOR A Felvidék. /Kincsetár/. Bp., 1940. Magyar Szemle. 79 p. Kiadói vászonkötésben. |
327 | Mese a tölgyfa tetején. Csuvas mesék. Ford.: Agyagási Klára. /Népek meséi/. Bp., 1977. Európa. 275 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
328 | MEZEI ANDRÁS Adorno. III. javított, bővített kiadás. Zsidó versek. Sam Herciger illusztrációival. Bp., é.n. Belvárosi Kiadó. 234 p., 4 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben. |
329 | MIKUSCH, DAGOBERT VON Kamál Atatürk. (Gazi Musztafa Kemál). Fél évszázad Törökország történelméből. Ford.: Dr vitéz Horváth Béla. Bp., 1937. Fordító. 199 p. Amatőr félvászon kötésben, eredeti címlap bekötve. |
330 | MILLER D.- RIDEFORT G. Korszerű elit-alakulatok. Fegyverzet, egyenruházat és harcászat. Ford.: Soó Zöld Balázs. /Arzenál Könyvek/. Bp. 1993. Kossuth. 158 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
331 | MISKOLCZY ISTVÁN Magyarország az Anjouk korában. Bp., 1923. Szent István Társ. 175p. Fűzve, kopottas kartonborítóban. |
332 | MOLNÁR GÉZA DR. Bevezető a zenetudományba. Bp., 1901. Athenaeum. 207 p. Kiadói kissé kopott vászonkötésben. |
333 | MOÓR ELEMÉR A nyelvtudomány mint az ős- és néptörténet forrástudománya. Megjelent 1000pld! Bp., 1963. Akadémiai. 182 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
334 | MÓRICZ MIKLÓS DR. Az erdélyi föld sorsa. Az 1921. évi román földreform. 2 térkép. Bp., 1932. Erdélyi Férfiak Egyesülete. 216 p. Kiadói aranyozott, kopottas vászon kötésben. |
335 | MÓRICZ ZSIGMOND A kárpáti vihar. 1915. Bp., é.n. Légrády (Érdekes Újság). 64 p. Amatőr félvászon kötésben. |
336 | A műgyűjtésről. Válogatott cikkgyűjtemény. Szerk.: Szíj Rezső. Bp., 1980. A budapesti műgyűjtők és műbarátok egyesülete. 68 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
337 | Művészet és mesterség - Fémművesség. (Kiáll. kat.) írta: Ács Piroskaés Szilágyi András. Bp., 1989. Múzsák. Számozatlan! Fűzve, kiadói papírborítóban. |
338 | Művészet és mesterség - Textil. (kiáll. kat) Írta: László Emőke. Bp., 1989. Múzsák. Számozatlan! Fűzve, kiadói papírborítóban. |
339 | A művésznő a Marsban. Fantasztikus filmregény. Az isteni Greta Poker filmstar izgalmas kalandjai. 6 sztl.lev. Tűzve! Gépelt! Ill. papírborítóban. |
340 | N. LÁSZLÓ ENDRE A Duna aranya. Aranymosás a Csallóközben. Bratislava, 1988. Madách. 96 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
341 | NAGY LÁSZLÓ A török világ végnapjai Magyarországon. Bp., 1986. Zrínyi. 412 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
342 | NAGY LÁSZLÓ-TÜRK PÉTER Könyvkötés. 234 ábrával. Bp., 1957. Műszaki. 448 p. Kiadói félvászon kötésben, papír védőborítóban. |
343 | NAPTÁR! A Hírlap Naptára. 1947. Bp., 1946. Légrády. 224 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
344 | NAPTÁR! A Hírlap Naptára. 1948. Bp., 1947. Légrády. 192 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
345 | NAPTÁR! A katholikus Népszövetség naptára. 1918-ra. Bp., 1917. Stephaneum ny. 87 p., 4 sztl.lev., 16 p., 8 sztl.lev. (hirdetések). Fűzve, kiadói kopottas papírborítóban. |
346 | NAPTÁR! A magyar Nemzet naptára. 1941. Bp., 1940. Magyar Nemzet. 160 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
347 | NAPTÁR! A magyar Nemzet naptára. 1942. Bp., 1941. Magyar Nemzet. 156 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
348 | NAPTÁR! A Magyar Nemzet naptára. 1947. Bp., 1946. Magyar Nemzet. 159 p. |
349 | NAPTÁR! A Szent István Társulat naptára az 1914. évre. Szerk: Németh Gyula. Bp., 1913. Szent István Társulat. 133 p., 13 sztl.lev. (reklámok), 16 p., 8 sztl.lev. (reklámok). Fűzve, kiadói ill., kissé viseltes papírborítóban. |
350 | NAPTÁR! Népszava naptár. 1946. Hozzá tartozik: Népszava jubileumi naptára 1947 Bp. 1946. Népszava 170 p. Bp.,1945. Népszava Könyvkiadó. 80 p. Mindkét kötet fűzve, kiadói ill. papírborítóban (2db). |
351 | NAPTÁR! Páduai Szent Antal missziós naptára 1941.évre. Vác, 1940. Kapisztrán ny. 120 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
352 | NAPTÁR! Páduai Szent Antal missziós naptára. 1933. Vác, 1932. Kapisztrán Nyomda. 118 p. Fűzve, kiadói ill., kissé kopott papírborítóban. |
353 | NAPTÁR! Páduai Szent Antal missziós naptára. 1940. Vác, 1940. Kapisztrán Nyomda. 112 p. Fűzve, kiadói ill. kopott papírborítóban. |
354 | NAPTÁR! Pesti Hírlap Naptára. 1941 Erdély hazatérése. Bp., 1940. Pesti Hírlap. 160 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
355 | NAPTÁR! Világ naptár. 1946. Bp., 1945. Világ. 128 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
356 | NÉMETH ANDOR Mária Terézia. Bp., 1938. Grill Károly. 296 p. Kiadói aranyozott félvászon kötésben. |
357 | NÉMETH IMRE A Bíbor-tenger partján. Xántus János életregénye Rogán Miklós rajzaival. Xántus János (1825-1894) etnológus, utazó, aki az 1848-as szabadságharc után Amerikába ment. Róla mintázta May Károly Old Shatterhand figuráját. Bp., 1959. Móra. 566 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott ill. félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
358 | NÉMETH IMRE Őserdők mélyén. Magyar László regényes életrajza Szecskó Tamás rajzaival. Bp., 1953. Ifjúsági. 294 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
359 | NÉMETH KÁROLY DR. Városközi diplomácia. és Budapest székesfőváros a külfölddel való érintkezésben. Dedikált! Bp., 1947. Lóránth László. XIII., 167 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
360 | NÉMETH LÁSZLÓ Emberi színjáték. I-II. Bp., 1966. Szépirodalmi. 479 p., 358 p. Kiadói vászonkötésben, papír borítóban. |
361 | NEPOS, CORNELIUS Híres férfiak. Ford.: Havas László. /Az ókori irodalom kiskönyvtára/. Bp., 1984. Európa. 254 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
362 | NIEDNER MÁRIA Filet-munkák. Ford.: Mérő Emilió. 2 melléklettel (kézimunkák). Leipzig-Bp., é.n. Beyer Könyvkiadóvállalat. 35 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
363 | NOSZIK, BORISZ Schweitzer. Ford.: Auer Kálmán. Bp., 1975. Kossuth. 441 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
364 | NOVÁK LÁSZLÓ A három város. Bp., 1986. Gondolat. 399 p. Kiadói kartonkötésben, papír borítóban. |
365 | NYÁRÁDY GÁBOR A láng fellobban. Regény. Csanády András rajzaival. Irinyi János, a gyufa feltalálójának élete, részvétele az 1848-as szabadságharcban, Ritka ifjúsági regény! Bp., 1954.Ifjúsági. 223 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
366 | NYERGES JÁNOS Zöld posztós csatatér. 2. kiadás. A nemzetközi tárgyalások anatómiája. Bp., 1986. Gondolat. 299 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
367 | NYÍRŐ JÓZSEF Havasok könyve. Bp., é.n. Révai. 276 p., 1 sztl.lev. Kiadói festett. Ill. halina (posztó) kötésben. |
368 | NYÍRŐ JÓZSEF Úz Bence. Bp., 1936. Révai. 265 p. Kiadói halina (posztó) kötésben. Kötése kopott! |
369 | NYÍRŐ JÓZSEF Uz Bence. Bp., 1936. Révai. 265 p. Kiadói, festett, ill. halina (posztó) kötésben. |
370 | Nyomda és rokonipari évkönyv. 1943. Bp., 1942. Székely ny. 288 p. Kiadói vászonkötésben. |
371 | Nyomdaipar (Műszaki értelmező szótár). Szerk.: Lovász Kálmán. Bp., 1961. Terra. 232 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
372 | OGNYEV SZ. I. Élet az erdőben. Bp., 1952. Művelt Nép. 128 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
373 | OHLE, FRITZ Az ismeretlen Szaharában. Ford.: Z. Tábori Piroska. A Aschenbom rajzaival. /A világ körül/. Bp., 1931. Dante. 207 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
374 | OLÁH ANDOR DR. " Az idő a gazda mindenütt " . Népi természetismeret, időjósló megfigyelések és hiedelmek. Bp., 1986. Mezőgazdasági. 141 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
375 | Oly sok viszály után. A forradalom 33. évfordulóján. Szerk.: Benke László. Amszterdam-Szentendre, 1989. Fórum Kiadó. 440 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
376 | ORTEGA Y GASSET, JOSÉ A tömegek lázadása. Harmadik kiadás. Ford.: Puskás Lajos. Bp., é.n. Írás. 169 p. Fűzve, kiadói ill. (Byssz R.) foltos papírborítóban. |
377 | Ovidius római naptára. Latinul és magyarul. Ford.: Gaál László. Megjelent: 500 pld! Bp., 1954. Akadémiai. 340 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
378 | OVIDIUS, P. N. Publii Ovidii Nasonis epistolae sen elegial de ponto. Libri quantuor cum Jacobi Pontani S. J. Commentario in compendium redacto. Af usum Schol. Soc. Jesu. Tyrnaviae, 1731. Typ. Acad. per Frid. Gall. 290 p., 18 sztl.lev. (Index). Félbőr kötésben, szúrágás nyomaival, néhány lap szélén foltokkal. |
379 | ÖRÖSI PÁL ZOLTÁN Méhek között. Ötödik, javított kiadás. Bp., 1957. Mezőgazdasági. 706 p. Kiadói félvászon kötésben. |
380 | Az ősi forrás sorozat. 1. Naftali Krams: Mózes öt könyve - A heti szidrák. Bp., 2001. Ulpiu ház. 331 p. 2. Naftali Krams: A próféták népe - A háftárák könyve. Bp. 1992. Chábád Lubovics Egyesület. 230 p. 3. Naftali Krams: A Talmud bölcsei. Bp., 2000. Ulpius-ház. 303 p. 4. Naftali Krams: Zsidó ünnepek. A hasid legenda tükrében. Bp. 1994. Zsidó Nevelési és Oktatási egyesület kiadása 165 p. 5. Naftali Krams: Mózes öt könyvea Hasid folklór tükrében. Bp., 1995. Akadémia. 369 p. 6. Naftali Krams: Az öt tekercs Éneke éneke-Rút könyve-Jeremiás siralmai-A prédikátorok könyve-Eszter könyve Bp. 1998. Göncöl Kiadó 264 p. 7. Naftali Krams: Zsidó morál és etika - AíDerech Erec traktátusai. Bp., 1998. Suliker-Film Kiadó. 364 p. 8. Naftali Krams: Dávid zsoltárai I. kötet Bp. 1999. Göncöl Kiadó 408 p. 9. Naftali Krams: Dávid zsoltárai II. kötet. Bp., 2000. Göncöl. 491 p. 10. Naftali Krams: Salamon példabeszédei /szent iratok (Misle Slomo) Bp. 2001. Ulpius-ház, 273 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
381 | Az ősi magyar hitvilág. Válogatás XVIII-XIX. századi művekből. Szerk.: Diószegi Vilmos. /A magyar néprajz klasszikusai/. Bp., 1971. Gondolat. 444 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
382 | PALLAI S.- RÉKAI JENŐ Ipari gyémántok- Drágakövek. Képekkel! Bp., 1968. Műszaki. 171 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
383 | Pallas Debrecina sen carmina metrica latina et Hungarica . Accedunt antiquiora quedam Pauli Némethi et Samuelis Szilágyi superintendentis juvenilia. Curante Josepho Péczely. Debrecini, 1828. Franc. Tóth typ. 176 p. Fűzve, kiadói kissé viseltes papírborítóban. |
384 | PANYIK ISTVÁN - SELLEI SAROLTA Kréta, Mükéné, Trója. Képekkel! Számozatlan! Bp., 1980. Képzőművészeti Alap. 163 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
385 | PÁSZTOR ÁRPÁD A színésznő férje. regény. Aláírt! Bp., é.n. Dick Manó. 127 p. Kiadói kopottas, aranyozott vászonkötésben. |
386 | PÁSZTOR MIHÁLY Az eladósodott Budapest. Bp., é.n. Márkus Samu. 207 p. Amatőr félvászon kötésben. |
387 | PAUSZTOVSZKIJ, KONSZTANTYIN Vallomás festőkről. Ford.: Mándy Stefánia. Bp., 1969. Magyar Helikon. 120 p. Kiadói kartonkötésben. |
388 | A Pesti Magyar Kereskedelmi Bank százéves története. 1841-1941. Bp., 1941. Posner. 253 p., 57 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, régi pecsétekkel! |
389 | Pest-Pilis-Solt vármagye a Rákóczi korban I-II. Közreadja: Bánkúti Imre. Bp., 1996. Pest megye monográfiaalapítvány. 439-928 p. Fűzve, kiadói papírborítóban (2 db). |
390 | PETHŐ SÁNDOR Világostól Trianonig. A mai Magyarország kialakulásának története. A földrajzi részt írta: Fodor Ferenc. Bp., 1925. Enciklopédia Rt. 324 p., 2 sztl.lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
391 | PETŐFI SÁNDOR Befordultam a konyhára . Reich Károly rajzaival.R.K. dedikációjával! Bp., 1972. Képzőművészeti Alap. Számozatlan! Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
392 | Petrarca összes szerelmi szonettjei. Ford.: Radó Antal(Olcsó Könyvtár). Bp., 1887. Franklin. 370 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott, dombornyomású vászonkötésben. |
393 | PICCARD A. A tenger mélyén. Ford.: Dr. Gáspár Ervin. Fényképekkel! A híres franca kutató páratlan élménybeszámolója. Bp., 1961, Gondolat. 290 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
394 | Pirkadása a magyar égnek. Írók emlékezései a magyar Tanácsköztársaságról. Szerk.: Halasi Andor. Megjelent 2000 pld.! Bp., 1959. Szépirodalmi. 261 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
395 | POLGÁRDY GÉZA Cserhát. Hegység kalauza. (Magyarországi útikalauzok). Bp., é.n. Eggenberger. 80 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
396 | POLGÁRDY GÉZA Zsámbék és környéke kalauza. (Magyarországi útikalauzok 6.). Bp., é.n. Eggenberger. 20 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
397 | Polgári lakáskultúra a századfordulón. Összeállította: Hanák Péter. Bp., 1992. MTA Történettudományi Intézete. 226 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
398 | Przemysl 1925. március 21-iki emlékünnepén tartott előadások. Bp., 1928. Przemysl Emlékmű Bizottság. 48 p. Fűzve, kiadói kopott papírborítóban, régi pecsétekkel. |
399 | PUKÁNSZKYNÉ KÁDÁR JOLÁN A Nemzeti Színház százéves története. I-II. Bp., 1940. Magyar Történelmi Társulat. IX p., 581 p., X. p., 878 p. Fűzve, kiadói papírborítóban (2 db). |
400 | RADÓ OSZKÁR - SIVÓ RÓBERT Kincsem, Aranyos, Imperiál és a többiek . A lovassport krónikája. Bp., 1966. Sport. 298 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
401 | RÁDÓCZY GYULA A legújabb kori magyar pénzek. (1892-1981). Bp., 1984. Corvina. 215 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. A vászonkötés penészfoltos! |
402 | RÁKÓCZI FERENC Életterünk a légkör. Bp., 1998. Mundus. 302 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
403 | RÁKOSI MÁTYÁS Pártunk feladatai. Bp., (1949) Szikra. 46 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
404 | RANSCHBURG PÁL DR. A gyermeki elme ép és rendellenes működése, egészségtana és védelme. Második, lényegesen bővített és átdolgozott kiadás. Pedagógusok, orvosok, jogászok és a művelt közönség számára. Bp., 1908. Athenaeum. VIII., 247 p. A jelzett két melléklet hiányzik (?). Amatőr vászonkötésben. |
405 | RÁTH-VÉGH ISTVÁN A varázsvessző. Bp., 1966. Gondolat. 484 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
406 | RAVASZ KÁROLY - KAMINSKI GYÖRGY A reklám kézikönyve. Bp., 1973. Közgazdasági és Jogi. 397 p. Hátsó szennylapot kitépték! Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
407 | RAVASZ LÁSZLÓ Cukrászipari technológia. Bp., 1955. Közg. és Jogi. 341 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
408 | A régi Pest-Buda. Egykorú képek és leírások. Összeállította: Trencsényi-Waldapfel Imre. Bp., 1944. Officina. 62 p. Kiadói félvászon kötésben. |
409 | RIMÓCZI IMRE DR. A leggyakoribb gombákról. 88 színes oldal. Bp., 1984. Mezőgazdasági. 88 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
410 | ROBERTSON, ARCHIBALD A kereszténység eredete. Ford.: Gödény Endre. Bp., 1972. Gondolat. 333 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
411 | Róma istenei. Összeállította: Hahn István. /Európai Antológia/. Bp., 1975. Gondolat. 250 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
412 | ROMSAUER LAJOS DR. Ábrázoló geometria. I-II. Bp., 1929. Franklin. 238 p., 284 p. Amatőr kopott, foltos félvászon kötésben (2 db). |
413 | RÓNAY ERNŐ Krasznojárszk. Második kiadás. Oradea, 1939. " Grafica" . 299 p. Kiadói ill. papírborítóban, fűzött! |
414 | ROTHMAYER, R. Rakéta - szputnyik - űrhajó. 100 kérdés és 100 felelet. Ford.: Nagy Ernő. 53 ábrával. Az űrhajózás hőskora, izgalmas kordokumentum! Bp., 1959. Kossuth. 175 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
415 | RÓZSA GYÖRGY Magyar történetábrázolás a 17 . Században. 226 képpel. Bp., 1973. Akadémia. 188 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
416 | RÓZSA GYÖRGY Régi várképek. Megjelent 1000 pld! Bp., 1959. MNM-Történeti Múzeum. 20 p., XXII tábla. Kiadói ill. félvászon kötésben. Harántalakú! |
417 | RÜSTOW V. Az 1870-71-ki porosz-franczia háború. Hadi térképekkel és tervekkel. Pest, 1871. Ráth Mór. 495 p. Amatőr félbőr kötésben, lapokon vízfoltokkal, viseltes állapotban! |
418 | A sárkánykirály lánya. Tang-kori történetek. Ford.: Viktor János. /Népek meséi/. Bp., 1956. Új Magyar Könyvkiadó. 129 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. szakadt papírborítóban. |
419 | SAUERWEIN, JULES Így láttam. A XX. század történelme egy újságíró emlékeiben. Ford.: Csánk Endre. Bp. é.n. Athenaeum. 249 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
420 | SCHEIBER SÁNDOR Folklór és tárgytörténet I-II. Második bővített kiadás. Bp., 1977. Magy. Izr. Orsz. Képv. 463 p., 599 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban (2 db). |
4400 | ||
421 | SCHILLER LIVIA - SCHILLER GYÖRGY Mindenki szakácskönyve. Bratislava, 1982. Madách. 340 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
422 | SCHMIDT MÁRTON DR. Görög régiségek. 14 ábrával. (Stampfel-féle tudományos zsebkönyvtár 116. sz. ). Pozsony-Bp., 1903. Stampfel K. 87 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
423 | SCHŐN, GÜNTER Weltmünzkatalog. 20 jahrhundert 1982. I-II. München, 1982. Battenberg. 650-1345 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban (2 db). |
424 | SCHULER DEZSŐ DR. Hatósági és társadalmi embervédelem Budapesten. Első kötet (Statisztikai közlemények). Bp., (1936) Székesfőváros házinyomdája. 344 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, régi könyvtári pecsétekkel. |
425 | SCHÜTZ ANTAL A bölcselet elemei. Bp., 1948. Szent István Társulat. VIII., 583 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
426 | SEBES GUSZTÁV Örömök és csalódások. Egy sportvezető emlékei. Képekkel! Bp., 1981. Gondolat. 396 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
427 | SEBESTYÉN ÁDÁM Népdalcsokor. Bukovinai, andrásfalvi népdalok. Szekszárd, 1976 Tolna megyei Tanács VB,. 290 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, papír védőborítóban. |
428 | SEIGNOBOS, CHARLES Az európai élet fejlődése. Ford.: Dejszen Otmár. Bp., 1940. Athenaeum. 210 p. Kiadói vászonkötésben. |
429 | SERESS IMRE Az ifjúság és a Világháború. 1914-1915. A Világháború története az ifjúság számára. I. kötet. Bp., é.n. Magyar Kereskedemi Közlöny. 412 p. Kiadói festett, aranyozott dombornyomású díszkötésben, gerince kopott, szakadt! |
430 | SERMO DUM R. UNIVERSITAS HUNGARICA BISSECULAREN MEMORIAM NATALIAM SUORUM A PETRO PÁZMÁN
HABITUS JOANNE NEP. DERTSIK. Budae, 1836. Typ. Typographiae Scient. Univ. 116 p. Kiadói kartonkötésben, gerince sérült! |
431 | SIMON PÉTER Király és korona. Pillantás a múltra és jelenre I. Ferencz József és Erzsébet Ő Felségük megkoronáztatása negyedszázados évfordulójának alkalmából. Első és második rész. Bp., 1892. Kosmos. XIII., 333 p., 222p. Korabeli félvászon kötésben, gerince hiányzik, újrakötésre szorul! |
432 | SOBÓ JENŐ Út-vasút és Hídépítéstan. Az erdészeti építéstan második része 1083 ábrával. Selmecbányán, 1899. Joerges Ágost özv. XV., 971 p. Amatőr félbőr kötésben, gerince hibás. |
433 | SOMBORI JÓZSEF Tizenkét keresztényi elmélkedések, mellyeket készített és elmondott S. J. Sz. Kir. Vár. Maros-Vásárhelyi káplány 1810. Kolosvárt, 1811. 12. Lyceum betűivel. 8 sztl.lev., 247 p., 1 sztl.lev. Korabeli kissé viseltes kartonkötésben. |
9000 | ||
434 | Somogy megye múltjából. Szerk.: Kanyar József. /Levéltári Évkönyv 3./. Benedekrendi gazdálkodás Tihanyban. Törökkoppány 1556. évi első török adóösszeírása, stb. Kaposvár, 1972. Szerkesztő. 284 p., 3 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
435 | SŐTÉR ISTVÁN Francia szellem a régi Magyarországon. (Officina Képeskönyvek). Bp., 1943. Officina. 45 p., 32 képpel. Kiadói ill. kartonkötésben. |
436 | SPICK M.- RIPLEY T. Korszerű harci repülőgépek. Csapásmérő repülőgépek, repülési, műszaki adatok, fegyverzet, technika. Ford.: Dr. Gömbös János. /Arzenál Könyvek/. Bp. 1993. Kossuth. 155 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
437 | STAR-GLASS DAVID Izrael, illem és hagyománykalauz. Ford.: Polgár Anita. Hozzá tartozik: Ungár Róbert: Hét nap Tel.avivban. Bp., 1989. IKVA., 80 p., 12 színes képpel, egy kihajtható térképpel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban Bp., 1999. Gulliver Könyvkiadó. 64 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
438 | STERN SAMU A zsidókérdés Magyarországon. Bp., 1938. Pesti Izr. Hitközség. 31 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
439 | SÜTŐ ANDRÁS Három dráma. Aláírt! Bukarest, 1978. Kriterion. 219 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
440 | Szabadon szolgál a szellem. Tanulmányok és dokumentumok a száz esztendeje alapított Eötvös József Collegium történetéből (1895-1995). Szerk.: Kósa László. Bp., 1995. Gift Kft. 288 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
441 | A szabadságharc kilenc nagy csatája. Válogatta: Katona Tamás. Than Mór csataképei. Bp., 1978. Magyar Helikon. 139 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
442 | A szabadságharc csatái. 1848-1849. Gracza György munkájából válogatta: Pollák Dénes. Bp., 1954. Ifjúsági. 292 p. Kiadói félvászon kötésben, mellékletekkel! |
443 | SZABÓ ANDRÁS A császármetszés története és ikonográfiája. Képekkel! Ritka! Bp. é.n.Fólium. 185 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
444 | Szabó László, szentjóbi költői munkái. Összeszedte: Toldy Ferenc. Pest, 1865. Heckenast G. IV., 214 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, felvágatlan! |
445 | SZABÓ LŐRINC - SZALAY LAJOS Tizenkét vers - tizenkét rajz. Megjelent: 1000 pld! Aláírt példány! Bp., 1943. Singer és Wolfner. 64 p. Kiadói kopott félvászon kötésben, borító alul kávéfolttal. |
446 | SZABÓ ZOLTÁN Származás és öröklődés. Bp., 1942. Magyar Szemle. 80 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
447 | SZABOLCSI LAJOS Az áruló. Zsidó tragédia (színmű). Bp., é.n. Fémes ny. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
448 | Széchenyi emlékek, emlékhelyek. Összeállították: Szentkuti Károly, Vértes László. Bp.- Nagycenk, 1990. Tájak-Korok-Múzeumok Egyesület. 127 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
449 | SZÉCHENYI ISTVÁN GRÓF Válogatott munkái. I-II. Számos képpel. Bp., 1903. Lampel Róbert. 367 p., 412 p. Amatőr félbőr kötésben, egybekötve! |
450 | Széchenyi István naplói. Válogatta: Bóka László. Bp., é.n. Ardói Könyvkiadó. 362 p. Kiadói kissé kopottas félvászon kötésben. |
451 | SZÉCHENYI LÁSZLÓ Mégis kisüt a Nap. Bp., 1992. Gondolat. 195 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
452 | Széchenyi napjai. Gróf Széchenyi István élete és életműve időrendben. Szerk.: Csery -Clanser Mihály. Bp., é.n. Rózsavölgyi és Társa. 190 p. Kiadói félvászon kötésben. |
453 | SZÉCHENYI ZSIGMOND Denaturált Afrika. Feleségemmel a fekete földrészen. Bp., 1968. Szépirodalmi. 370 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
454 | SZÉKELY LÁSZLÓ Süt a Nap Szumátrán. Második kiadás. Tíz év Szumatra őserdőiben. Bp., 1942. Dante. 292 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. kissé viseltes papír védőborítóban. |
455 | SZÉL TIVADAR DR. A gyermekágyi lázas halandóság alakulása Budapesten. (Statisztikai Közlemények). Bp., é.n. Székesfőváros Házinyomdája. 199 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
456 | SZÉL TIVADAR DR. Városképződés és népmozgalom. Dedikált! Bp., é.n. Székesfőváros Házinyomdája. 37 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
4200 | ||
457 | SZENDE PÁL A magyar ügyvédség válsága. Bp., 1912. Politzer Zs. 29 p. Amatőr félvászon kötésben, régi pecsétekkel. |
458 | A szentimentalizmus. Válogatás., Válogatta: Wéber Antal. Bp., 1971. Gondolat. 232 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
459 | SZÉP ERNŐ Hetedikbe jártam. Regény. Bp., 1957. Szépirodalmi. 201 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
460 | SZERENCSÉS KÁROLY " Az ítélet: halál" . Magyar miniszterelnökök a bíróság előtt. Dedikált! Bp., 2002. Kairosz Kiadó. 423 p. Kiadói kartonkötésben. |
461 | SZÍJ REZSŐ Várpalota. Fejezetek a város történetéből. Bp., 1960. Gondolat. 643 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. szakadt papír védőborítóban. |
462 | SZMRECSÁNYI MIKLÓS Eger és környéke részletes kalauza. Bp., 1925. Turistaság és Alpinizmus. 68 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
463 | Szociáldemokraták a Parlamentben. A Szociáldemokrata Párt választási küzdelmeinek dokumentumai. Szerk.: Szakasits Árpád. Bp., 1922. Népszava. 112 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
464 | SZONGOTT KRISTÓF Szamosújvár szab. kir. város monográfiája. Negyedik kötet. Az 1903. Szamosújvárt kiadott mű reprintje! |
465 | SZÓTÁR! Magyar-latin zsebszótár iskolai használatra. Szerk.: Soltész Ferenc. Sárospatak, 1868. Steinfeld B. 1536 kétoszlopos számozás! Amatőr viseltes félvászon kötésben, a szennylapon ceruzás bejegyzésekkel! |
466 | TAMASKÓ ÖDÖN Zempléni hegység. 1 térkép (Magyar tájak). Bp., 1958. Bibliotheca. 113 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. ragasztott papír védőborítóban. |
467 | Tanulmányok Erdély történetéről. Szakmai konferencia Debrecenben 1987. okt. 9-10. Szerk.: Rácz István. Debrecen, 1988. Csokonai Kiadó. 312 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
468 | TARDY LAJOS Históriai ínyenc falatok. Bp., 1989. Laude Kiadó. 249 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
469 | TARDY LAJOS Régi feljegyzések Magyarországról. Képekkel! Bp., 1982. Tardy L. (Móra). 203 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
470 | TÁTRALLYAY (WEIM) ZOLTÁN DR. VITÉZ Fül-, orr-, torok- és gége gyógyászat. Második kiadás. Gyakorló orvosoknak. 121 szövegközi ábrával. Bp., 1941. Novák Rudolf. XVI., 418 p., 1 sztl.lev. Kiadói festett, feliratos vászonkötésben. |
471 | TELEKI PÁL GRÓF Merjünk magyarok lenni! Idézetek. Összeállította: Dr. Máday Béla. Hozzá tartozik: Witz Béla: Teleki vallásossága. Bp., 1943. Középponti Katolikus Kör. 18 p. Bp., 1943. Fiatal Magyarság Szövetség. 62 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
472 | TELEKI PÁL A földrajzi gondolat története. Bp., 1996. Kossuth. 193 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
473 | TÉRKÉP! Mátra hegység. 1:50 000. Kirándulók térképe 6/a. Tervezte és kiadja: A M. Kir. Állami Térképészet. Hajtogatva! |
474 | THANHOFFER LAJOS DR. A mikroszkóp és alkalmazása. Az általános szövettani technika vezérfonala. Bp., 1894. Magy. Orv. Könyvkiadó Társulat. XVI., 370 p. Kiadói egészvászon (Gottermayer) kötésben. |
475 | THIRRING GUSZTÁV DR. Kőszeg és környékének részletes kalauza. Bp., 1928. Turistaság és Alpinizmus. 80 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
476 | THIRRING LAJOS DR. A tanyák, puszták és egyéb külterületi lakott helyek népessége 1930-ban. Dedikált! Bp., 1933. Hornyánszky V. 21 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
477 | TILDY ZOLTÁN, IFJ. Ágról szakadt jóbarátok. Bp., 1960. Gondolat. 112 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
478 | TIMAFFY LÁSZLÓ Szigetköz. Bp., 1980. Gondolat. 253 p. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. |
479 | TIMKÓ IMRE DR. Keleti kereszténység, keleti egyházak. Bp., 1971. Szent István Társulat. 543 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
480 | Tisztelet a mesternek. Születésnapi levelek Barcsay Jenőhöz. Ritka! Szentendre, 1987. Pest megyei múzeumok igazgatósága. 154 p. Kiadói aranyozott plüss bársony kötésben. Számozott: 456 sz. |
481 | Tórem-isten népe. Osztják népmesék. Ford.: Gulya János. /Népek meséi/. Bp., 1960. Európa. 165 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
482 | TÓTH BÉLA A köszörűs Kádi. Szegedi török mesék. Nagyon ritka! Hozzá tartozik: Szeged legrégibb látképe. Szeged, é.n. A szegedi alföldkutató bizottság könyvtára., 3p., 1 látkép (kihajtható). Szeged, 1959. Tiszatáj írói munkaközösség. 64 p. Kiadói félvászon kötésben. |
483 | TÓTH KÁLMÁN DR. A régészet és a Biblia. Bp., 1978. Ref. Zsinati Iroda. 183 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
484 | TÓTH ZOLTÁN Marweli Henrik emlékezete. Bp., 1947. MTA. 30 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
485 | TÓTH-MÁTÉ MIKLÓS A szabadság nótáriusa. Regény. Bp., 1987. Magy. Ref. Egyház. 216 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
486 | TOWEL VILMOS Amit Napoleon életrajzai elhallgatnak. Második bővített kiadás. Rákospalota, 1937. Szalézi Művek. 184 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
487 | TÖRÖK ZSOLT Salaam Almásy. Almásy László életregénye. Bp., 1988. ELTE Eötvös Kiadó. 161 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
488 | Történelmünk a jogalkotás tükrében. Sarkalatos honi törvényeinkből 1001-1949. Közreadja: Beér János és Csizmadia Andor. A melléklet! /Nemzeti Könyvtár/. Bp., 1966. Gondolat. 744 p. Kiadói vászonkötésben, régi könyvtári pecsétekkel. |
489 | Történetek a hat asszonyról, akik felmentek a Holdba. Mesék Pápua Új-Guineából. Ford.: Bori Clark. /Népek meséi/. Bp., 1980. Európa. 162 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
490 | Tréfás és csúfolódó. Erdélyi népköltészet. Szentimrei Jenő előszavával. Kolozsvár, 1942. Lepage Lajos. 175 p. Kiadói vászonkötésben. |
491 | TRENKA CSABA GÁBOR Egyenlítői Magyar Afrika. Mi lett volna a hitleri Harmadik Birodalom kerül hatalomra a második világháború után! Bp., 1991. Polygar Kiadó. 203 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
492 | TRÓCSÁNYI ZOLTÁN Régi világ, furcsa világ. Emlékek, életképek, kuriózumok a magyar múltból. Győry Miklós rajzaival. Bp., 1958. Bibliotheca. 492 p. Kiadói félvászon kötésben. |
493 | Tűzpiros kígyócska. Cigány népköltészet. Válogatta: Bari Károly. Bp., 1985. Gondolat. 269 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
494 | TVERDOVSZKIJ, VLAGYIMIR Az úrrepülőtér. Ford.: Meruk József. A legendás kilövőállomások, Bajkonur, Cape canaveral története dokumentum értékű fényképfelvételekkel. Bp., 1979. Kozmosz Könyvek. 177 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
495 | Unokáink is látni fogják. A televízió építészeti sorozata. Bp., 1979. RTV-Minerva. 233 p. Kiadói ill. Fóliázott kartonkötésben. |
496 | Üveg, kerámia és porcelán. 1966-1967 Ankét a Magyar Iparművészeti Főiskolán. Bp., 1967. ápr. 24-25. 171 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
497 | V. EMBER MÁRIA Régi textíliák. 79 képpel. Bp., 1980. Magyar Helikon. 55 p. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadt papír védőborítóban. |
498 | A vadászat kézikönyve. Szerk.: Dr. Sárkány Pál - Vallus Pál. Bp., 1971. Mezőgazdasági Kiadó. 650 p. Kiadói ill. festett vászonkötésben. |
499 | Vadászat Magyarországon. Főszerkesztő: Moldován Tamás. Képekkel! Bp., 1980. Idegenforgalmi Propaganda Kiadó. 242 p. Kiadói vászonkötésben. |
500 | Vadrózsák. Székely népköltési gyűjtemény I-II. Szerk.: Kriza János. Bp., 1911. Athenaeum. XXXIX., 478 p., 468 p. Amatőr félvászon kötésben. |