Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
1 | Acte Balneologica et Rheumatologica. Szerk.: Gaál András dr. Bp., 1944. Szerkesztő. 590 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
2 | ADY ENDRE A fekete lobogó. Ady harca a klerikális reakció ellen. Bp., 1950. Franklin Könyvkiadó Nemzeti Vállalat. 242 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
3 | AJTAY JÓZSEF DR. A magyarság fejlődése az utolsó kétszáz év alatt. Bp., 1905. Singer és Wolfner. 72 p., 1 sztl.lev. Hozzákötve: Ajtay József dr.: Harc a hegemóniáért. A Magyar - Osztrák Monarchia válsága történeti, fajnépességi és gazdasági szempontból. Bp., 1906. Márkus Samu. 99 p. Mindkét mű dedikált! Ritka! Amatőr félvászon kötésben. |
4 | ALDINGTON, ROBERT Európa a Cseka árnyékában. Detektívregény. Ford.: Palóczy Horváth György. /Milliók könyve 230. szám/. Bp., 1932. Singer és Wolfner. 123 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
5 | ALEXANDER BERNÁT Tanulmányok - Filozófia. Bp., 1924. Pantheon. 239 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. A jelzett arckép hiányzik. |
6 | Amit a képesített iparosnak tudni kell Közigazgatási Ismeretek köréből. Összeállította: Moór Jenő. /Ipari Szakkönyvtár 1./. Bp., é. n. Ipari tanfolyamok országos vezetősége. 119 p. Kiadói félvászon kötésben. |
7 | ANAND, M. R. Egy maharadzsa magánélete. Ford.: Tempefői. Bp., 1957. Európa. 355 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
8 | Anthologia Humana. Negyedik, változatlan kiadás. Ötezer év bölcsessége. Szerk.: Hamvas Béla. Bp., 1948. Egyetemi Ny. 323 p. Kiadói félvászon kötésben. |
9 | APULEIUS A mágiáról - Virágoskert. Ford.: Détshy Mihály. Bp., 1974. Magyar Helikon. 209 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
10 | Arab költők. A pogánykortól napjainkig. Ford.: Germanus Gyula. Bp., 1961. Magyar Helikon. 443 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
11 | ARAGON Henri Matisse. Roman II. Paris, 1971. Gallimard. 365 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
12 | Arany János összes költeményei. Bp., 1966. Magyar Helikon. 1907 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban, bibliapapíron. |
13 | ARISTOTELES Nikomachosi ethika. I-II. Ford.: Szabó Miklós. /Kétnyelvű Klasszikusok/. Számozott: 1000/493 sz. Ritka! Bp., 1942. Parthenon. XX p., 273 p., 266 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
14 | ASBÓTH JÁNOS Magyar conservativ politika. Harmadik kiadás. Bp., 1875. Légrády. 196 p. Amatőr félvászon kötésben. |
15 | " Austria" . Münzkatalog 1790-1983. Wien, 1983. Verlag Rita Rosner. 85 p. Kiadói vászonkötésben, viseltes papír védőborítóban. |
16 | Autósok, motorosok túrakönyve. Szerk.: Feledy Béla. Bp., 1956. Műszaki. 256 p., 1 térkép. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
17 | Ábrányi Emil költeményei. Bp., é. n. Singer és Wolfner. 317 p., 1 sztl.lev. Kiadói kopott vászonkötésben. |
18 | ÁCS ZOLTÁN Nemzetiségek a történelmi Magyarországon. Bp., 1986. Kossuth. 329 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban, ajándékozási bejegyzéssel! |
19 | Az Árpádkori magyar történet bizánci forrásai. Összegyűjtötte: Moravcsik Gyula. Bp., 1988. Akadémiai. 363 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
20 | BABITS MIHÁLY Wilde Oszkár verseiből. Második kiadás. Bp., 1922. Athenaeum. 52 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Felvágatlan! |
21 | BAIN, F. W. Szürkület. Ford.: Baktay Ervin. M: 110x80 mm. Bp., 1920. Rózsavölgyi. 190 p. Kiadói vászonkötésben. |
22 | BALASSA IMRE - GÁL GYÖRGY SÁNDOR Operák könyve. Bp., 1954. Zeneműkiadó. 552 p. Kiadói félvászon kötésben. |
23 | BALLA IGNÁC Edison. Nyolc képpel. /Karrierek/. Bp., 1912. Karrierek Kiadóhivatala. 221 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
24 | BALOGH EDGÁR Hármas kis tükör. Felvidéki, erdélyi és magyarhoni tanulságok. Bp., 1945. Magyar Élet. 316 p., 1 sztl.lev. Fűzve, amatőr papírborítóban, ill. védőborítóban. |
25 | BALZAC, HONORE DE Gobseck. Ford.: Aranyossy Pál. /Tevan Könyvtár 6-7./. Békéscsaba, 1912. Tevan. 87 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
26 | BARÁT - ÉBER - TAKÁCS A művészet története. Lényegesen bővített és javított kiadás. 176 egyszínű és 16 színes táblával. Bp., é. n. Dante. 802 p., 1 sztl.lev. Kiadói kopottas vászonkötésben. Kötése meglazult, néhány lap kijár! |
27 | Baross Gábor. Album. Szerk.: Frisnyák Zsuzsa. Bp., 1997. Dinasztia Kiadó. 131 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
28 | BARRABÁS TIBOR Hét novella. Dedikált! Bp., 1940. Vörösmarty nyomda. 58 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
29 | BARS SÁRI - NAGY ERNŐ - CS. SZABÓ BÉLA - SZEBERÉNYI LEHEL A mi hazánk. Gazdag képanyaggal! Bp., 1951. Művelt Nép Könyvkiadó. 219 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, szakadt, ill. papírborítóban. |
30 | BARTHA BÉLA - SZAKÁCS JÓZSEF Vitorlázó és sárkányrepülés. /Kriterion Kiskalauz/. Bukarest, 1981. Kriterion. 250 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben. |
31 | BAUMGARTEN NÁNDOR DR. Nemzetközi vasúti fuvarozási jog. Bp., 1900. Singer és Wolfner. 363 p. Kiadói (?) vászonkötésben. |
32 | Bálint Sándor emlékkönyv. " ... szolgálatra ítéltél..." . Szeged, 2005. Lazi Bt. 404 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
33 | BÁLINT SÁNDOR Szeged - Alsóváros. Templom és társadalom. Bp., 1983. Szent István Társulat. 201 p., 4 sztl.lev. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
34 | BÁRSONY ISTVÁN Víg világ. Mulattató történetek, kalandok, adomák a vadász, erdész és gazdaéletből. Huszonöt műmelléklettel. Ill.: Garai Ákos és Neogrády Antal. Bp., é. n. Athenaeum. 149 p. Kiadói, kissé kopott, aranyozott vászonkötésben, gerincén apróbb hibákkal. |
35 | BELITZKY JÁNOS A magyar nagybirtok. Történelmi áttekintés. /Anonymus Könyvtár/. Bp., 1946. Anonymus. 95 p. Kiadói kartonkötésben. |
36 | BELLON TIBOR Nagykunság. Képekkel! Bp., 1979. Gondolat. 255 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. Hátul a könyvtest elvált a borítótól. |
37 | BENDEFY LÁSZLÓ DR. Kummagyaria. A kaukázusi magyarság története. Bp., 1941. Cserépfalvi. 124 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. viseltes, szakadt papírborítóban. |
38 | BENEDEK ISTVÁN DR. Ösztön és bűnözés. A gyermekkori bűnözés lélektana orvosok, jogászok, nevelők és a művelt nagyközönség számára. Bp., 1943. Eggenberger. 247 p. Fűzve, kiadói, kissé viseltes papírborítóban, gerincén kisebb hiánnyal. |
39 | BENKŐ SAMU Sorsformáló értelem. Művelődéstörténeti dolgozatok. Bukarest, 1971. Kriterion. 342 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
40 | BERTALAN VILMOS Az Óbuda - Kiscelli trinitárius kolostor és templom. 21 képpel. Bp., 1942. Szerző. 88 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
41 | BEVILAQUA BORSODY BÉLA Német maszlag I. Othotól Adolf Hitlerig. 972-1945. Bp., 1945. Magyar Téka. 168 p. Fűzve, kiadói (?) papírborítóban. |
42 | Békeffi László konferanszainak gyűjteménye. I. könyv. Bp., 1939. szerző. 79 p. Fűzve, kiadói viseltes, ill. papírborítóban. |
43 | BICZÓ TAMÁS Budapest egykor és ma. Bp., 1979. Panoráma. 167 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
44 | BÍRÓ S. - TÓTH E. - BUCSAY M. - VARGA Z. A magyar református egyház története. Révész Imre előszavával. Bp., 1949. Kossuth Könyvkiadó. 512 p. Kiadói aranyozott félvászon kötésben. |
45 | BODNÁR ZSIGMOND A Csokonai vita. A Cseh - Német egyezkedés alkalmából. Mi a nemzeti érzés? Mi a bölcsészet? A házasság társ. védelme. A nemi perversitás. Ritka! Bp., 1904. Eggenberger. 98 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, márványozott lapszélekkel. |
46 | BOGENFÜRST FERENC DR. Keltetés. Tyúkfélék, viziszárnyasok, szárnyas apróvadak és futómadarak. Bp., 1994. Gazda Könyvkiadó. 179 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
47 | BOGNÁR LÁSZLÓ Ásványhatározó. Bp., é. n. Elte Eötvös kiadó. 411 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
48 | BOHUS GÁBOR DR. - KALMÁR ZOLTÁN DR. Erdő-mező gombái. Második, átdolgozott, javított kiadás. Bp., 1961. Mezőgazdasági. 223 p. Kiadói vászonkötésben. |
49 | BOKOR LÁSZLÓ Eltűnt Dél-Amerikában. Dokumentumregény. A szerző másfél hónapos kutatóútja a Dél-Amerikába szökött náci bűnösök nyomában. Bp., 1987. A BM Határőrség Politikai Csoportfőnöksége. 451 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
50 | BÓNA ISTVÁN A középkor hajnala. A gepidák és a longobárdok a Kárpát-medencében. 80 képpel. /Hereditas/. Bp., 1974. Corvina. 104 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
51 | BONFINIS, ANTONIUS DE Rerum Ungaricarum decades. In IV. Tomis. Tomus I. - Tomus III. - Tomus IV. Szeged, 1936. Árpád ny. LIX p., 250 p., XIV p., 268 p., XII p., 300 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Felvágatlan! (3 db). |
52 | BONFINIS, ANTONIUS Symposion de virginitate et pudicitia coniugali. Bp., 1943. K. M. Egyetemi Nyomda. XXVI p., 256 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Felvágatlan! |
53 | BOROS BÉLA Vasuti kocsi jellegrajzalbum. Képekkel! Bp., 1967. Közdok. 287 p. Kiadói félvászon kötésben. Harántalakú! |
54 | BOROS ISTVÁN A kalocsai Főszékesegyházi Könyvtár. Bp., 1994. Balassi Kiadó. 76 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
55 | Borsod-Abaúj-Zemplén Megyekönyv. Szerk.: Viga Gyula. Miskolc, 1994. BAZ-megyei Közgyűlés. 267 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
56 | BÖLÖNI FARKAS SÁNDOR Utazás Észak Amerikában. Reprint! Cluj, 1935. Orient. 165 p. Fűzve, kiadói szakadt, hiányos papírborítóban. |
57 | BÖLÖNI GYÖRGY Az igazi Ady. I. kiadás! A párizsi felvételeket A. Kertész készítette. Bp., 1947. Szikra. 403 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban (Pór Bertalan). |
58 | BÖLÖNY JÓZSEF Magyarország kormányai. Harmadik, bővített kiadás. 1848-1987. Bp., 1987. Akadémiai. 469 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
59 | BRAHAM R. A magyar Holocaust. I-II. Bp., 1988. Gondolat. 470 p., 566 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. (2 db). |
60 | BRENCSÁN JÁNOS Orvosi szótár. Hetedik kiadás. Idegen orvosi kifejezések magyarázata. Bp., 1978. Terra. 464 p. Kiadói vászonkötésben. |
61 | Budapest köztéri szobrai. 1692-1945. A Budapest Galéria Kiállítóháza katalógusa. Bp., 1987. Mahir. 186 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
62 | BUDAPEST SZÉKESFŐVÁROS ISKOLAI KIRÁNDULÓVONATAI 3. Szeged. II. kiadás. Bp., 1938. Székesfőváros házinyomdája. 16 p., 2 térképpel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
63 | Budapest telefonon hívható orvosainak körzeti útmutatója. 1934. Bp., 1934. Bp.-i Orvosok Szövetsége. 84 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
64 | Budapest története. I-II-III. Szerk.: Gerevich László. A mű öt kötetben teljes! Bp., 1975. Akadémiai. 429 p., 469 p., 585 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban, mellékletekkel! |
7500 | ||
65 | Budapesti Hivatali Útmutató. Harmadik, átdolgozott kiadás. Szendy Károly polg. mester előszavával. Szerk.: Radó Richárd és Gárdonyi Jenő. Bp., 1937. Athenaeum. 441 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói, kissé viseltes papírborítóban. |
66 | A budapesti közúti vasút 100 éve. Szerk.: Csuhay Dénes. Képekkel! Bp., 1966. Főv. Villamosvasút. 231 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, szép állapotban! |
67 | Budapesti Útmutató. 1956. Összeállította: Király Elemér. Bp., 1956. Műszaki Könyvkiadó. 540 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
68 | Caracteres de Théophaste et pensées morales de Ménandre. Traduits par M. Levesque. /Collection des Moralistes Anciens/. Ritka! A Paris, 1782. Didot L' Aine et De Bure L' Aine. 153 p. Amatőr kartonkötésben. |
69 | A cár birodalma. /A háborús nagyhatalmak/. Bp., 1915. Népszava. 62 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Felvágatlan! |
70 | CERAM, C. W. A hettiták regénye. Ford.: M. Hegyi Márton. Bp., 1964. Gondolat. 200 p., 1 térkép. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
71 | CERAM, C. W. A régészet regénye. II. kiadás. Ford.: Gottschlig Ferenc. Bp., 1965. Gondolat. 336 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
72 | CHAGALL, MARC (INGO F. WALTHER/RAINER METZGER) 1887-1985. Le peintre-poete. Köln, 1988. Benedikt Taschen Verlag. 95 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
73 | CHOLNOKY JENŐ A sárkányok országából. Életképek és utirajzok Khinából. /A Magy. Földr. Társ. Könyvtára/. Bp., é. n. Lampel R. XV p., 407 p., 1 térkép. Kiadói aranyozott, festett, kissé kopott vászonkötésben. Több lap kijár! Régi pecsétekkel. |
74 | CHOLNOKY JENŐ A sárkányok országából. Életképek és utirajzok Khinából. Egy térképmelléklettel, 180 ábrával és 17 bekezdő képpel. /A Magy. Földr. Társ. Könyvtára/. Bp., é. n. Lampel R. XV p., 407 p., 1 térképmelléklet. Kiadói festett, aranyozott vászonkötésben. |
75 | Collectione actorum diaetalium inclyti regni Hungariae. Officiosissime, enixissimeque commendat Martinus Georgius Kovachich Senquiciensis. Budae in Archivo Excelsae Camerae R. Hung. Aulicae d. 28. Sept. 1790. 4 oldalas nyomat. |
76 | COMENIUS, JOHANNES AMOS A látható világ. Az 1669-es háromnyelvű kiadás magyar szövege alapján az eredeti kiadás fametszeteivel közzétette Dr. Geréb György. Ritka! Bp., 1959. Magyar Helikon. 343 p. Kiadói félbőr kötésben, ill. papír védőborítóban. |
77 | COOPER, FENIMORE Az utolsó mohikán. Átdolgozta: Mikes Lajos. Rajzokkal! Bp., é. n. " Afra" Könyvforgalmi Rt. 142 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. (K. Sávely Dezső) kartonkötésben. Gerince javított! |
78 | CORTESIUS, ALEXANDER De laudibus bellicis Matthiae Corvini Hungariae Regis. Szeged, 1934. Árpád ny. 34 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Felvágatlan! |
79 | CORVINUS, ELIAS Ioannis Hunniadae res bellicae contra Turcas. Carmen Epicum. Szeged, 1937. Uj Nemzedék. 36 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Felvágatlan! |
80 | CZAGA VIKTÓRIA Házmán Ferenc Buda utolsó polgármestere. (1810-1894). Bp., 1997. Bp. Főváros Levéltára. 151 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
81 | CZETZ, JOHANN Bem' s Feldzug in Siebenbürgen in den Jahren 1848 und 1849. Mit einem facsimile Bem' s. Hamburg, 1850. Hoffmann und Campe. IV p., 387 p., 1 facsimile. Amatőr félvászon kötésben. |
82 | CSAPÓ KÁLMÁN Székes-fehérvár története. Ritka mű! Székes-Fehérvárott, 1861. Ráder Antal. 156 p., 2 sztl.lev., 2 melléklet (egyik hiányos, szakadt!). Kiadói kopott, szakadt, viseltes vászonkötésben. Lapok foltosak. |
83 | CSATHÓ KÁLMÁN Ibolyka. Egy pesti kis leány kalandjai. Bp., 1917. Singer és Wolfner. 141 p. Amatőr félvászon kötésben. |
84 | CSÁNYI KÁROLY A magyar kerámia és porcelán története és jegyei. Ritka! Bp., 1954. Képzőművészeti Alap. 153 p. Kiadói kopottas félvászon kötésben. |
85 | CSERES TIBOR Hideg napok. Bp., 1966. Magvető. 327 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
86 | CSILLIK B. - KUBIK I. - TÖMBÖL T. Tájanatómia. Bp., 1987. Medicina. 254 p. Kiadói vászonkötésben, sérült, ill. papír védőborítóban. |
87 | Csokonai V. Mihály összes művei. Két kötetben. Bp., é. n. Magyar Könyvkiadó Intézet. 478 p., -943 p. Kiadói aranyozott, festett, ill., kissé kopottas vászonkötésben. (2 db). |
88 | CSÖRGEY TITUS Útmutató a mesterséges fészekodvak alkalmazásához és egyéb madárvédelmi intézkedésekhez. 26 fekete és 20 színes ábrával. A kolozsvári ref. kollégium ajándékkönyve! Bp., 1913. Hornyánszky Viktor. 52 p., 12 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben. |
89 | CSÖRSZ ISTVÁN Ördögűzés. Bp., 1977. Magvető. 190 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
90 | D. SABBATAI Egy az út. A zsidó nacionalizmus könyve. Ritka! Bp., 1939. A zsidó nemzet kiadása. 58 p. Amatőr félvászon kötésben, az eredeti borítófedél a kötet elejére kötve. |
91 | DÁLOKY JÁNOS Így készül a magyar film. Képekkel! Bp., 1942. Forrás. 191 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, utolsó oldalon tintás bejegyzéssel! |
92 | DÁNIELNÉ LENGYEL LAURA A gyermek Rákóczi. Ifjúsági regény. Bp., (1935.) Singer és Wolfner. 86 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
93 | DE AGOSTINI, ALBERTO Tíz esztendő a Tűzföldön. Ford.: Cholnoky Béla. 100 képpel és 3 térképpel. /A Magy. Földr. Társ. Könyvtára/. Bp., é. n. Lampel. 209 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott, festett vászonkötésben. |
94 | DEÁK FERENCZ Adalék a magyar közjoghoz. Reprint! (Kovács István: Deák " adalék" és a magyar közjog). Bp., 1987. Közg. és Jogi. 188 p. Kiadói kartonkötésben. |
95 | DERCSÉNYI BALÁZS Árkay Aladár. Képekkel! Bp., 1967. Akadémiai. 63 p. Kiadói vászonkötésben, javított ill. papír védőborítóban. |
96 | DERCSÉNYI DEZSŐ A mozaik. /Ars Mundi VIII./. 32 képpel. Bp., 1943. Officina. 33 p. Kiadói félvászon kötésben. |
97 | DEZSÉNYI BÉLA Az időszaki sajtó története a Dunatáj országaiban. /Documenta Danubiana 2./. Ritka! Bp., 1947. Gergely R. Rt. 71 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
98 | DEZSŐ L. Magyar hazám. Három cserkész barangolása Magyarországon. A. Szabó Károly rajzaival. Képekkel! Bp., é. n. Globus Rt. 84 p. |
99 | DÉRY ATTILA Budapest eklektikus épületszobrászata. 88 képpel. Bp., 1991. Orsz. Műemléki Felügyelőség. 215 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
100 | Diárium az 1930-ik esztendőre. Bp., 1930. Kir. Magy. Egy. Ny. 112 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
101 | DIENES ISTVÁN A honfoglaló magyarok. 73 képpel. /Hereditas/. Bp., 1972. Corvina. 85 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
102 | DIÓSZEGI VILMOS A pogány magyarok hitvilága. 41 képpel. /Kőrösi Csoma Kiskönyvtár/. Bp., 1978. Akadémiai. 142 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
103 | DIVALD KORNÉL A régi Buda és Pest művészete a középkorban. Felolvastatott a Szent István Társ. Tud. és Irod. Osztályának 1901. márc. 12-én tartott ülésén. Bp., 1901. Szent István Társ. 103 p. Fűzve, amatőr papírborítóban. |
104 | DOBI ISTVÁN Vallomás és történelem. I-II. Dedikált! Bp., 1962. Kossuth. 474 p., 448 p. Kiadói vászonkötésben. (2 db). |
105 | DOBRAY ENDRÉNÉ DR. A befőzéstől a fogyasztásig. (Kerti termények házi eltartása). Bp., 1988. Mezőgazdasági. 308 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
106 | DOBROKLONSZKAJA O. Festett Limoges-i emailok a XV és XVI. századból. Az Ermitázs gyűjteményében. Moszkva, 1969. Művészeti Kiadó. 58 p. |
107 | DOLINAY GYULA Történelmi arczképcsarnok. I-ső rész. Ritka! Bp., é. n. K. n. 184 p. Kopottas amatőr félvászon kötésben. |
108 | DOLLINGER GYULA A massage. Gyakorló orvosok és orvostanhallgatók számára. Hat ábrával. Bp., 1887. Franklin. 127 p. Amatőr félvászon kötésben. |
109 | DOMÁNY IMRE Semmelweis küzdelmes élete. Képekkel! Bp., 1958. Medicina. 170 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
110 | DORNER BÉLA, ENESEI A kereskedelmi trágyák történelme, gyártása és használata. Harmadik teljesen átdolgozott és bővített kiadás. 177 szövegképpel. Dedikált! Bp., 1924. Athenaeum. 336 p. Amatőr félvászon kötésben, eredeti borító a fedélre ragasztva. |
111 | DÖMÉNY LÁSZLÓ A műugrás oktatása. 161 képpel és 47 rajzzal. Bp., 1954. Sport Lap és Könyvkiadó. 145 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
112 | DŐRY FERENC DR. Gróf Buttler János házassága. Pécs, 1931. Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Nyomda Rt. 1 tábla, 148 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, gerince megerősített. |
113 | DRUMÁR JÁNOS Sir Adamanth titka. Fantasztikus regény. Geiger Richárd rajzaival. Gyoma, 1914. Kner Izidor. 187 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. vászonkötésben, hátsó borító alján vízfolt nyomával. |
114 | ECSEDY ILDIKÓ A kínai állam kezdetei. Bp., 1987. Akadémiai. 408 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
115 | EDVI ILLÉS SÁNDOR A Magyar Kir. Államvasutak és az üzemükben levő Helyi Érdekű Vasutak árúforgalmi viszonyai. I-II. kötet. Bp., 1896. Pallas. LXIX p., 413 p., XI p., 601 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. (2 db). |
116 | Egry József bibliográfia. Szerk.: Varga Béla. Veszprém, 1982. Megyei Tanács VB. 273 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
117 | Emlékkönyv a Székely Nemzeti Múzeum ötvenéves jubileumára I-II. Szerk.: Csutak Vilmos. Reprint kiadás! Bp., 1988. Castor és Pollux. 350 p. - 780 p.-ig. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
118 | Emlékkönyv. Az Erzsébet királyné sanatórium fennállásának negyedszázados évfordulójára. Írták: A budapesti szegénysorsú tüdőbetegek Sanatorium-Egyesülete Intézményeinek volt és jelenlegi orvosai. Ritka! Budakeszi, 1927. Franklin. 367 p. Amatőr félvászon kötésben. |
119 | ENTZ GÉZA ÉS SEBESTYÉN OLGA A Balaton élete. 44 táblával és 67 szövegképpel. Bp., 1942. Kir. Magy. Term. Tud. Társ. VIII p., 366 p. Kiadói félvászon kötésben. |
120 | EÖRDÖGH TIBOR Vadászok nyelvén. Bp., 1976. Mezőgazdasági. 193 p. Kiadói festett kartonkötésben. |
121 | EÖTVÖS JÓZSEF, BÁRÓ A XIX. század uralkodó eszméinek befolyása az álladalomra. Bécsben, 1851. Jasper, Hügel és Manz. IV p., 471 p., 1 sztl.lev. Korabeli kopott, gerincén aranyozott félbőr kötésben. |
122 | EÖTVÖS KÁROLY A Jókay-nemzetség. Bp., 1906. Révai. 311 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, körben festett lapszélekkel, Gottermayer kötés. |
123 | ERDÉLYI BÉLA Magyar Királyi Államvasuti Rendeletek Tára. I-IV. kötet. Szeged, 1909. Schulhof Károly. 567 p., 542 p., 758 p., 755 p. Kiadói festett, dombornyomásos vászonkötésben, körben festett lapszélekkel. (4 db). |
124 | Erotika a kortárs magyar grafikában 1991. Kiállítási katalógus. Árkád Galéria. Bp., 1991. Magyar Képző és Iparművészek Szövetsége. Számozatlan! Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
125 | ERŐS LÁSZLÓ Képeslapok könyve. /Kriterion Kis Kalauz/. Bukarest, 1985. Kriterion. 103 p. Kiadói félvászon kötésben. |
126 | ESSLEMONT J. E. Baháúlláh és az uj korszak. Ford.: Steiner György. Bp., 1933. Gergely R. XXIII p., 263 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
127 | ÉRDY LÁSZLÓ Magasfrekvenciás sugarak a gyógyászatban. Bp., é. n. Szerző. 232 p. Kiadói ill., aranyozott vászonkötésben. |
128 | F. MIHÁLY IDA - LÓCSY ERZSÉBET - HOLL IMRE A középkori Buda és Pest. Bp., 1955. Népművelési Min. 87 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
129 | FAGGYAS ISTVÁN Lakosság és templomi ülésrend. II. /Gömör néprajza XXXI./. Debrecen, 1991. Kossuth Lajos Tud. Egy. 163 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
130 | FARAGÓ ERZSÉBET Cholnoky Viktor. Dedikált! Bp., 1936. Szerző. 50 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
131 | FARAGÓ GYÖRGY - MARÓTI GYÖRGY Világítástechnika. 520 ábrával és fényképpel. Fényforrások, lámpatestek, külső és belső világítások, reklámvilágítás, autó és motorkerékpár lámpák, vetítő izzók stb. Ritka! Bp., 1962. Műszaki. 499 p. Kiadói festett, feliratos vászonkötésben, szép állapotban. |
132 | FARKAS ZOLTÁN Csók István. 59 képpel. Bp., 1957. Képzőművészeti Alap. 63 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
133 | FAZEKAS MIKLÓS Az Észak-Balatoni vasút története. (1909-1999). Megjelent 500 pld.! Képekkel. B.füred, 2005. Városért Közalapítvány. 244 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1700 | ||
134 | FÁBIÁN ERNŐ Apáczai Csere János. Kismonográfia (képekkel). Kolozsvár - Napoca, 1975. Dácia. 197 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
135 | FEHÉR GÉZA Török miniatúrák. A magyarországi hódoltság koráról. Bp., 1975. Magyar Helikon - Corvina. 30 p., LI táblával. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
136 | Fehér volt a világ. Tordától Rómáig, Pesttől Kolozsvárig. Levelek, vallomások, cikkek, tanulmányok Nagy Alberttől és Nagy Albertről. Válogatta: Kántor Lajos. Kolozsvár, Bukarest, 1997. Kriterion. 371 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
137 | FEJÉRVÁRY GÉZA GYULA BÁRÓ DR. Élet, szerelem és halál. Biologia. 12 táblával. Bp., é. n. Révai. 256 p., XII tábla. Amatőr vászonkötésben. |
138 | FEKETE ISTVÁN Lutra. I. kiadás! Egy vidra regénye. Szilvásy Nándor rajzaival. Bp., 1955. Ijfúsági Könyvkiadó. 351 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
139 | FEKETE ISTVÁN Vuk. I. kiadás! Állatregény. Csergezán Pál rajzaival. Bp., 1965. Móra. 87 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
140 | FELEKI LÁSZLÓ Le az olvasókkal! Bp., 1960. Magvető. 307 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papírborítóban. |
141 | FELEKI LÁSZLÓ A sakál hálája. Réber László rajzaival. Mesék kis és nagykorú gyermekek számára. Bp., 1957. Magvető. 206 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
142 | Feliratos falvédők. Szerk.: Kovács Ákos. Bp., 1987. Corvina. 98 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
143 | FESSLER, J. A. DR. Die Geschichten der Ungern und ihrer Landsassen. I-II. Theil: Die Ungern unter Herzogen und Königen aus Arpad' s Stamme. XXVIII p., 726 p., 3 mell., 3 térkép (1 hiány), XX p., 1076 p. III-IV. Theil: Die Ungern unter Königin aus verschiedenen Häusern. XXIV p., 1083 p., (1 kötet 173 p.-ig hiány), XXVI p., 1272 p., 1 térkép. A mű X részben teljes! (10 db). Leipzig, 1815-16. Bey Joh. Friedrich Gleditsch. Korabeli aranyozott félbőr kötésben, körben festett lapszélekkel. |
144 | FÉJA GÉZA Örök magyar március. Bp., (1942.) Stádium. 64 p. Hozzákötve: Kerekesházy József: Messze országok - kalandos magyarok. Bp. (1942.) Stádium. 64 p. Mindszenti Béla: Szkander bég álma. Bp., (1942.) Stádium. 64 p. Móra Ferenc: A fajtám. Elbeszélések. Bp., (1942.) Stádium. 54 p. Bartoss Károly: Szent István birodalmának legendás korszaka. 54 p. - 64 p.-ig. Tömörkény I.: Öreg regruták. Elbeszélések. Lenkei Lehel: Mit érünk mi magyarok? Bp., (1942.) Stádium. 64 p. (Kolligátum). Amatőr kopott, viseltes félvászon kötésben. |
145 | FLAMMARION, CAMILLE Uránia. Második kiadás. Bieler, Gambard és Myrbach eredeti rajzaival. Bp., 1890. Révai. 308 p. Kiadói aranyozott, festett, ill. vászonkötésben. Régi pecsétekkel, festett lapszélekkel. |
146 | FOLYÓIRAT! A Magyar Királyi Államvasutak Hivatalos Lapja. 1922. évfolyam. 1-75. szám. Szerk.: dr. Bogsch Aladár felügyelő. Kiadja a M. Kir. Áll. Vas. Igazgatósága saját közegei számára kézirat gyanánt. Bp., 1922-23. Hornyánszky. XVIII p., 748 p. Korabeli félvászon kötésben. |
147 | FOLYÓIRAT! Aller Képes Családi Lapja. 1924. I. évfolyam 1-18. szám. Nem kollacionált! Amatőr vászonkötésben, lapok fölül sérültek, vízfoltosak, néhány lap hiányzik! |
148 | FOLYÓIRAT! Élet és Tudomány. Munkások a tudományért - Tudósok a munkásokért. Főszerk.: dr. Csűrös Zoltán. I. évf. 1946. 1., 2. szám. 32 p., 32 p. (teljes). II. évf. 1947. 1-12. számig. 384 p. (első félév). Ritka! Kiadói (?) feliratos félvászon kötésben, szép állapotban. |
149 | FOLYÓIRAT! Illustrirte Zeitung. Leipzig, Berlin, Wien, Budapest, New York. Erscheint wöchentlich. 1915. I. negyedév. A világháború képeivel! Leipzig, 1915. J. J. Weber. 364 p. Amatőr félvászon kötésben, régi pecsétekkel. |
150 | FOLYÓIRAT! Illustrirte Zeitung. Leipzig, Berlin, Wien, Budapest, New York. Erscheint wöchentlich. 1915. II. negyedév. A világháború képeivel! Leipzig, 1915. J. J. Weber. 365 p. - 784 p. Amatőr félvászon kötésben, régi pecsétekkel. |
151 | FOLYÓIRAT! Illustrirte Zeitung. Leipzig, Berlin, Wien, Budapest, New York. Erscheint wöchentlich. 1915. III. negyedév. A világháború képeivel! Leipzig, 1915. J. J. Weber. 456 p. Amatőr félvászon kötésben, régi pecsétekkel. |
152 | FOLYÓIRAT! Illustrirte Zeitung. Leipzig, Berlin, Wien, Budapest, New York. Erscheint wöchentlich. 1915. IV. negyedév. A világháború képeivel! Leipzig, 1915. J. J. Weber. 457 p. - 908 p. Amatőr félvászon kötésben, régi pecsétekkel. |
153 | FOLYÓIRAT! Illustrirte Zeitung. Leipzig, Berlin, Wien, Budapest. Erscheint wöchentlich. 1918. I. negyedév. A világháború képeivel! 356 p. Amatőr félvászon kötésben, régi pecsétekkel. |
154 | FOLYÓIRAT! Illustrirte Zeitung. Leipzig, Berlin, Wien, Budapest. Erscheint wöchentlich. 1918. II. negyedév. A világháború képeivel! Leipzig, 1918. J. J. Weber. 357 p. - 820 p. Amatőr félvászon kötésben, régi pecsétekkel. |
155 | FOLYÓIRAT! Illustrirte Zeitung. Leipzig, Berlin, Wien, Budapest. Erscheint wöchentlich. 1918. III. negyedév. A világháború képeivel! Leipzig, 1918. J. J. Weber. 342 p. Amatőr félvászon kötésben, régi pecsétekkel. |
156 | FOLYÓIRAT! Illustrirte Zeitung. Leipzig, Berlin, Wien, Budapest. Erscheint wöchentlich. 1918. IV. negyedév. A világháború képeivel! Leipzig, 1918. J. J. Weber. 343 p. - 748 p.-ig. Amatőr félvászon kötésben, régi pecsétekkel. |
157 | FOLYÓIRAT! Képes Folyóirat. A Vasárnapi Ujság füzetekben. Szerk.: Nagy Miklós. Tizennegyedik kötet. Képekkel, ábrákkal! Nem kollacionált! Bp., 1893. Franklin-Társulat. VIII p., 728 p. Amatőr félvászon kötésben. Kötése kicsit meglazult. |
158 | FOLYÓIRAT! Magyar Szalon. Képes havi folyóirat. Kiadja Gróf Keglevich István. Szerk.: Fekete József. 1893. ápr. - 1893. szept. Nem kollacionált! Bp., 1893. Magyar Szalon Kiadóhivatala. 916 p. (kétoszlopos számozás). Kiadói festett, aranyozott, ill. félvászon kötésben. |
159 | FOLYÓIRAT! Somogy vármegye Hivatalos Lapja. LXII. évfolyam. Szerk.: Dr. Brokes Pál. 1943. Ritka! Kaposvár, 1943. Farkas Kálmán. XX p., 262 p. Amatőr félvászon kötésben. |
160 | FOLYÓIRAT! The National Geographic Magazine. 1936.01.12 Amatőr vászonkötésben, három kötetbe kötve. |
161 | FOLYÓIRAT! Vasárnapi Könyv. 1937. I-II. félév. Bp., 1937. Orsz. Közm. Tanács. IV p., 412 p., IV p., 412 p. Amatőr kopottas félvászon kötésben. |
162 | FORESTER C. S. Földi paradicsom. Ford.: Juhász Vilmos. Bp., é. n. Béta. 273 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, ill. (másolt) papír védőborítóban. |
163 | A forgalomban levő magyar játékfilmek ajánlójegyzéke. (1948-1978). Szerk.: Ábel Péter. Bp., 1978. Mokép. 281 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
164 | A forradalmi Ady. Szakasits Árpád előszavával. Bp., 1945. Népszava. 227 p. Fűzve, kiadói ill. (Berény Róbert), viseltes papírborítóban. |
165 | A főváros tömegközlekedésének másfél évszázada. I. kötet. A Reformkortól 1919-ig. 281 képpel! Bp., 1987. BKV. 504 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
166 | FRANCE, ANATOLE Nyársforgató Jakab meséi. Ford.: Keleti Arthur. Bp., 1918. Tevan. 138 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. (Gara Arnold) papírborítóban. |
167 | FRANCÉ, RAOUL H. Az állatok a történelemben. 32 egészoldalas képtáblával és számos szövegközti képpel. Bp., 1943. Dante. 360 p., 1 sztl.lev. Kiadói kopott, kissé viseltes félvászon kötésben. |
168 | FRICS GYULA Hasznosítható műemlék kastélyok és kúriák Nógrád megyében. Szerk.: Frics Gyula. Salgótarján, 1994. Nógrád megye Közgyűlése. 48 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
169 | FÜLÖP MARGIT Mindenki szakácskönyve. Második kiadás. Bp., 1956. Közgazdasági és Jogi. 228 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
170 | FÜRST ALADÁR DR. Nagymagyarország zsidó középiskolái. Iskolatörténeti tanulmány. Különlenyomat az Izr. Magy. Irodalmi Társulat 1931. Évkönyvéből. Dedikált! Bp., 1931. Franklin. 30 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
171 | FÜSSY TAMÁS Mezőlaky Ferencz zalavári apát s ennek végrendelete folytán indított nagy fiskusi per. Bp., 1900. Szent István Társ. 72 p. Hozzákötve: Wenzel Gusztáv: Visszapillantás az előbbi Magyar Királyi Curiának 1724-1769-iki működésére. Bp., 1875. MTA. 132 p. Amatőr viseltes, gerincén szakadt félvászon kötésben. |
172 | FÜST MILÁN Amine emlékezete. Két novella. Bp., 1940. Almanach Kiadó. 131 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, utolsó 4 levél alul hibás! |
173 | FÜST MILÁN Emlékezések és tanulmányok. Bp., 1967. Magvető. 728 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
174 | GAÁL MÓZES Ezeréves multunkból. III. és V. füzet (egybekötve). Juszkó Béla képeivel. Bp., 1933. Stampfel. 43 p., 48 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
175 | GÁBOR GYÖRGY Gondolatok könyve. Az aforizma francia mesterei. Ford.: G. Gy. Bp., 1964. Magvető. 749 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben, papír védőborítóban. |
176 | GELLÉR KATALIN XIX. századi francia festészet. 48 képpel. Bp., 1985. Corvina. 50 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
177 | GLASER, HUGO DR. A gyógyítás diadalútja. Ford.: Dr. Karsai Gyula. Bp., 1960. Gondolat. 314 p. Kiadói aranyozott, feliratos vászonkötésben. |
178 | GOSZTONYI GYULA A várostemplom építéstörténete. 33 rajzzal. Pécs, é. n. Belvárosi Róm. Kath. Egyházközség. 54 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
179 | GRABER VITUS Az állatok mechanikai műszerei. Ford.: Thanhoffer Lajos. 315 rajzzal. Bp., 1895. K. M. Term. Tud. Társ. 413 p. Kiadói festett vászonkötésben. |
180 | GUBÁNYI KÁROLY Öt év Mandzsuországban. Nyolcvannyolc képpel. /A Magy. Földr. Társ. Könyvtára/. Bp., é. n. Lampel R. VII p., 327 p. Kiadói aranyozott, festett, kissé kopott vászonkötésben, régi pecsétekkel. |
181 | GUDENUS JÁNOS - SZENTIRMAY LÁSZLÓ Összetört címerek. A magyar arisztokrácia sorsa és az 1945 utáni megpróbáltatások. Bp., 1989. Mozaik. 511 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
182 | GULÁCSY LAJOS A virágünnep vége. Összegyűjtött írások Gulácsy-képekkel. Bp., 1989. Szépirodalmi. 221 p. Kiadói selyemvászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
183 | GYÖNGYÖSHALÁSZI TAKÁCH GYULA Vadászösvényeken. A Duna medencéjétől a Kárpátokig. Fényképekkel! Bp., 1930. Hornyánszky V. 218 p., 1 sztl.lev. Kiadói festett, ill. vászonkötésben. |
184 | GYÖNGYÖSSY JÁNOS Székelyföldi vártemplomok. Képekkel! Bp., 1995. Magyar Könyv Alapítvány. 240 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
185 | GYÖRFFY ISTVÁN Magyar falu magyar ház. Reprint! Bp., 1987. Akadémiai. 231 p. Kiadói kartonkötésben. |
186 | GYULAI ZOLTÁN Hangulatok a fogságból. Szibéria 1915-1922. (Orenburg, Barnaul, Novonikolajevszk). A szerző versikéje a kötetbe helyezve! Dedikált! Debrecen - Bp., 1938. Csáthy Ferenc. 104 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
187 | HAJDU GYULA Magyar népi játékok gyűjteménye. Szerk.: H. Gy. Ritka! 25 képpel. Bp., 1971. Sport. 216 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
188 | HAJKOVA, MARIA Édeskönyv. 745 jól sikerült recept. Praha, 1959. Artia. 263 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
189 | HAJÓS JÓZSEF Az ősember. A modern tudomány világításában. Ritka! Bp., é. n. Rényi Károly. 427 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
190 | Hajtogatós. Hajtogatta, rajzolta, fotózta: Varga Péter. Bp., 1984. Móra. 14 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
191 | HALÁSZ GÁBOR Az értelem keresése. Irodalmi tanulmányok. A kötet tartalmazza a Nyugat-ban megjelent " A fiatal Széchenyi" c. tanulmányt is! Bp., é. n. Franklin. 209 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben. |
192 | HANASIEWICZ-HAJNÁDY OSZKÁR Korszerű hadisebészet. A legújabb harcmodor és a légiháború tapasztalatainak alapján. Bp., 1938. A Honvédorvosok Tudományos Egyesülete. 182 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
193 | HAREL, ISZER A Garibaldi utcai ház. Adolf Eichmann elfogása. Ford.: Barzilay István. Dán Ofry tanulmányával. Tel-Aviv, é. n. Zohar Publishing House Co. Ltd. 326 p. Fűzve, ill., kissé viseltes papírborítóban. Egy ív fordítva lett bekötve. |
194 | HARTVVISS, B. Theatrum Concionum Sacr. Topicum. In quo topica sacra ecclesiastica theoretico-practica. Basileae, 1670. J. J. Birrii. 14 sztl.lev., 5 p. - 646 p.-ig, 65 sztl.lev. (index). Korabeli viseltes, hibás, kopott bőrkötésben, lapok egy része foltos. |
16000 | ||
195 | HASEK, JAROSLAV A Balaton partján. I. kiadás! Történetek a régi Magyarországból. Ford.: Tóth Tibor. Ritka! Bratislava, 1954. Csehszlovákiai Magyar Könyvkiadó. 148 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
196 | HAUPTMANN PÁL - HAL PÁL Szigetvári kalauz. Bp., 1925. Zrínyi Miklós Múzeum Egyesület. 61 p., 8 sztl.lev. (Hirdetések). Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
197 | Hebezeuge Levator (Katalógus). Die in der Hebezeug-Union zusammengeschlossenen Werke. Berlin, é. n. Levatorheber. 230 p. Kiadói festett vászonkötésben. |
198 | HEDIN, SVEN Ázsia szívében. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Átdolgozta: Dr. Thirring Gusztáv. I-II. kötet. /A Magyar Földr. Társ. Könyvtára/. Bp., é. n. Lampel R. 214 p., 1 sztl.lev., (1 térkép hiánnyal), 270 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott, festett vászonkötésben. |
199 | HEGEDŰS GYULA Emlékezések. Bp., 1921. Légrády Testvérek. 105 p. Amatőr félvászon kötésben. |
200 | HEGEDŰS LORÁNT Kossuth Lajos, legendák hőse. Bp., é. n. Athenaeum. 356 p. Kiadói foltos, aranyozott vászonkötésben. |
201 | HEGYI ERNŐ Ez az élet. Versek. Dedikált! Bp., 1920. Révai. 79 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
202 | HELTAI GÁSPÁR A bölcs Esopusnak és másoknak fabulái. Reprint! Gyoma - Bp., 1978. Kner Ny. - Magvető. 233 p. Kiadói kartonkötésben. |
203 | HELTAY ISTVÁN A róka ökológiája és vadászata. Bp., 1989. Mezőgazdasági. 175 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
204 | HETEY ZOLTÁN Ady Bandi - Ady Endre. Képekkel! Ady gyermekkora, nagykárolyi évei, majd felnőtt kora, viszonya a zsidósághoz! A művet 1945-ben betiltották! Bp., 1942. Stádium. 184 p. Kiadói félvászon kötésben. |
205 | HÉRODOTOSZ A görög-perzsa háború. Ford.: Muraközy Gyula. Bp., 1989. Európa. 807 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. Szép állapotban. |
206 | HILLEBRAND JENŐ DR. A diadalmas spiritizmus. Bp., 1941. Kertész J. 69 p., 5 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
207 | A hirközlés krónikájából. Adalékok a Posta történetéhez. Bp., 1965. Közdok. 173 p. Kiadói félvászon kötésben. |
208 | A hites könyvvizsgálat jogszabályai és a hites könyvvizsgálói intézmény Magyarországon. Szerk.: Dr. vitéz Rajty Tivadar. Bp., 1941. Magyar Hites Könyvvizsgálók Egyesülete. 174 p. Kiadói félvászon kötésben. |
209 | HOLDAS SÁNDOR DR. Prémek, szőrmék, prémes állatok. Bp., 1978. Mezőgazdasági. 255 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
210 | HÓMAN BÁLINT Történetírás és forráskritika. Ritka! Bp., 1938. Magyar Történelmi Társulat. 791 p. Kiadói aranyozott félbőr kötésben. |
5400 | ||
211 | HORVÁTH ÁRPÁD A dinamó regénye. Jedlik Ányos életútja. Bp., é. n. Kir. Magy. Egy. Ny. 275 p. Kiadói félvászon kötésben. |
212 | HORVÁTH ÁRPÁD Utak, hidak, vasutak. Képekkel! Bp., 1970. Zrínyi Katonai Kiadó. 242 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
213 | HORVÁTH JENŐ Felelősség a Világháborúért és a Békeszerződésért. /A magyar kérdés a XX. században/. Bp., 1939. MTA. 453 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
214 | HORVÁTH LAJOS Gödöllő történetének írott forrásai. 1325-1711. Megjelent 500 pld.! Gödöllő, 1987. Városi helytörténeti gyűjtemény. 293 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
215 | HORVÁTH LAJOS Veresegyház. Helytörténet és községrajz. Dedikált! Veresegyház, 1977. Nagyközségi Tanács. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
216 | HORVÁTH ZOLTÁN Hogy vizsgázott a magyarság. Bp., é. n. Légrády. 62 p. (Népszava). Fűzve, kiadói papírborítóban. |
217 | HUNFALVY PÁL Tanulmányok. Második kiadás. Bp., 1881. Ráth Mór. IX p., 368 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
218 | HUSZÁR KÁROLY A mi királyi családunk. Képekkel! Bp., 1918. Ujságüzem Kiadó és Nyomda Rt. 190 p., 1 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben, kötése meglazult, néhány lap kijár. |
219 | Az illem. Második, bővített kiadás. Írta: Egy nagyvilági hölgy. Útmutató a művelt társaséletben. Bp., 1880. Athenaeum. 256 p. Kiadói kopott, viseltes vászonkötésben. |
220 | JAJCZAY JÁNOS A megszentelt Pest-Buda. Ritka! 87 képpel. Bp., é. n. Szent István Társulat. 82 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
221 | Jancsó Benedek Emlékkönyv. Szerk.: Asztalos Miklós. Bp., 1931. Kir. Magy. Egy. Ny. 413 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott félbőr kötésben. |
222 | JARVIS, D. C. A méz és más természetes készítmények. Egy orvos életműve - Kísérletek és tanulmányok. Bukarest, 1981. Apimondia. 120 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
223 | János bácsi utazásai a bérkocsival Maglavitban, a Regátban, Bucurestiben, Olaszországban és az abesszín harctéren. Tollbamondta: Pásztor Miklósnak. Oradea, é. n. Pásztor Ede. 93 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, kissé viseltes állapotban. |
224 | JESZENSZKY SÁNDOR Szép Budapest. Bp., 1928. Athenaeum. 223 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
225 | JOBBÁGY KÁROLY Hajnali viadal. I. kiadás! Megjelent 1150 pld.! Bp., 1956. Magvető. 1 tábla, 139 p. Kiadói félvászon kötésben, papír védőborítóban. |
226 | JOHNSON, MARTIN Elefántok. A szerző 64 eredeti fényképfelvételével. Ford.: Ruzitska Mária. Bp., é. n. Singer és Wolfner. 280 p. Kiadói aranyozott, kissé viseltes vászonkötésben. |
227 | JÓKAI MÓR Óceánia. I. kiadás! Egy elsüllyedt világrész története. Nagyon ritka! Pest, 1856. Heckenast Gusztáv. 177 p., 1 sztl.lev. Korabeli félvászon kötésben, gerincén aranyozott felirattal. |
228 | JÓSIKA MIKLÓS A csehek Magyarországban. Harmadik kiadás. Korrajz I. Mátyás király idejéből. Első és második rész. A mű négy részben teljes! Pesten, 1857. Heckenast Gusztáv. 196 p., 204 p. Korabeli félvászon kötésben. |
229 | (JÓSIKA MIKLÓS) Eszther 1-2-3. I. kiadás! (Két kötetbe kötve). Regény. Pest, 1853. Heckenast Gusztáv. 231 p., 203 p., 197 p., 198 p. - 200 p.-ig (Uj és ritkább szavak jegyzéke). Korabeli, kissé viseltes, gerincén szakadt félvászon kötésben. |
230 | (JÓSIKA MIKLÓS) Jő a tatár 1-2., 3-4. I. kiadás! Regény az " Eszther" szerzőjétől. Pest, 1856. Heckenast Gusztáv. 191 p., 169 p., 192 p., 183 p. Korabeli, kissé viseltes, gerincén szakadt félvászon kötésben. |
231 | JUHÁSZ FERENC Írás egy jövendő őskoponyán. Dedikált! Bp., 1974. Szépirodalmi. 278 p., 1 sztl.lev., 1 tábla (szerző arcképe). Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
232 | K. Távbeszélő névsor. Szolgálati használatra. Bp., 1986. Magyar Posta. 155 p. Kiadói festett műanyagkötésben. |
233 | KALMÁR GUSZTÁV DR. A népek és fajok harca. A megélhetésért és a hatalomért. Bp., 1936. Szent István Társulat. 202 p., 3 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
234 | KAPITÁN MÁRIA A család élelmezésének könyve. Bp., 1941. Európa. 78 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
235 | KAPITÁN MÁRIA A sertés házi feldolgozása. Bp., 1941. Szerző. 32 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
236 | KAPITÁN MÁRIA Zöldség és gyümölcs házi konzerválása. V. kiadás. Bp., 1942. Szerző. 62 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
237 | KAPOSY K. ÖDÖN Fedélzeten. Rajzokkal! Bp., (1940.) Uránia. 159 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
238 | KARÁCSONYI JÁNOS DR. A magyar nemzetségek a XIV. század közepéig. I-II. Bp., 1900-01. MTA. X p., 464 p., 500 p. Amatőr viseltes, szakadt félbőr kötésben. Újrakötésre szorul. |
239 | KARDOS ÁRPÁD Gombatermesztés otthon. /Kis Könyvek/. Bp., 1926. Singer és Wolfner. 63 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
240 | KARINTHY FERENC Víz fölött, víz alatt. Összegyűjtött elbeszélések. Dedikált! Bp., 1966. Szépirodalmi. 593 p. Kiadói vászonkötésben, ill., javított papír védőborítóban. |
241 | KARINTHY FRIEDRICH Bitte Herr Professor! (Szenen aus der Mittelschule). Berlin - Leipzig, (1925.) Karl Voegels Verlag. 180 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
242 | Karunga a holtak ura. Néger legendák. Ford.: Radnóti Miklós. Bp., 1957. Európa. 166 p. Kiadói félvászon kötésben. |
243 | KASZA JÓZSEF A homok atyja. Epizódok Almásy László Ede életéből és műveiből. Bp., 1995. Magyar Repüléstörténeti Társaság. 139 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
244 | KATONA JÓZSEF - DÖMÖTÖR JÓZSEF Magyar borok - borvidékek. Bp., 1963. Mezőgazdasági. 205 p. Kiadói vászonkötésben. |
245 | Katonadíjszabás. Személyek, utipoggyászok, kutyák, expresszáruk, áruk és élőállatok vasúti fuvarozására. Érvényes 1966. július 1.-től. Csak hivatalos használatra! Bp., 1966. Máv jegynyomda. 94 p. Kiadói félvászon kötésben. |
246 | KAUL, F. K. Az Eichmann ügy. Ford.: dr. Tímár István. Bp., 1965. Kossuth. 305 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
247 | KÁDÁR JÁNOS Végakarat. Szerk.: Veres Mária. Bp., 1989. Hírlapkiadó Vállalat. 277 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
248 | KÁRPÁTI AURÉL Budai képeskönyv. Muhits Sándor rajzaival. Bp., 1914. " Élet" . 308 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill., festett vászonkötésben, gerince hibás! |
249 | KÁRPÁTI JÁNOS ÉS KADA ELEK Vasútak keletkezése, fejlődése és üzeme. I-II. kötet. Bp., 1891. K. n. 515 p., 288 p., 1 lap hiányzik! Amatőr félvászon kötésben, régi pecsétekkel. Néhány lap töredezett, kijár! |
250 | Kártyások könyve. Szerk.: Dr. Berend Mihály. Bp., 1984. Sport. 415 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
251 | KELLER ERVIN - ELEK PÉTER Gépjárművek szerkezete és javítása. A gépjárművezető és karbantartó szakma részére. Bp., 1974. Közdok. 340 p., 24 tábla (mellékletek). Fűzve, kiadói papírborítóban. |
252 | KEMPELEN BÉLA Magyar nemesi családkönyv I. Bp., 1927. Hornyánszky. 88 p. Fűzve, amatőr papírborítóban. |
253 | KENEDI GÉZA Anekdoták a magyar közéletből. Bp., 1913. Athenaeum. 208 p. Amatőr vászonkötésben. |
254 | KENNSBERT KÁROLY Misztika mint világnézet. A misztikus életművészet elmélete és gyakorlata. Bp., 1941. Kókai Lajos. 210 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
255 | KERÉKGYÁRTÓ ÁRPÁD Magyarország mívelődésének története különös tekintettel az anyaország, úgy szinte Erdély, Horvát és Tótország államélete kifejlésére. I-II. kötet. Ritka! Pest, 1859-65. Krupinszky János. VIII p., 501 p., 192 p. Amatőr aranyozott félvászon kötésben. |
4400 | ||
256 | KERÉNYI EDE DR. Magyarország történetének időrendi átnézete a legrégibb időktől a jelenkorig. Bp., 1876. Klein Alfréd. 39 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
257 | A keresztyéni gyülekezetben való isteni dícséretek. Várad 1566. /Bibliotheca Hungarica Antiqua/. Bp., 1975. Akadémiai. 186 p., 1 sztl.lev. Kiadói bőrkötésben. |
258 | KERTÉSZ JÓZSEF Dalol a tenger és én hallgatom. Elbeszélések. Cluj - Kolozsvár, 1930. Az Erdélyi Magyar Könyvtár kiadása. 111 p. Fűzve, kiadói, kissé viseltes papírborítóban. |
259 | KESSEL, JOSEPH A repülőtiszt. Ford.: Déry Tibor. Bp., é. n. Pantheon. 218 p., 2 sztl.lev. Kiadói, kissé kopott, aranyozott vászonkötésben. |
260 | Képes Krónika. Ford.: Geréb László. Bp., 1971. Magyar Helikon. 197 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
261 | A két Bolond Istók. Petőfi és Arany költeménye. Bp., 1922. Franklin. 148 p., 1 sztl.lev. Kiadói kopott kartonkötésben, előzéklap hiányzik, címlap fölül pótolt, javított! |
262 | KIÁLLÍTÁSI KATALÓGUS Rudnay Gyula (1878-1957). Bp., 2003. Ernst Múzeum. 36 p., 17 sztl.lev. (képek). Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
263 | KIRÁLY ILONA Árpádházi Szent Margit és a sziget. Képekkel! Bp., 1979. Szent István Társ. 355 p. Kiadói feliratos kartonkötésben. |
264 | KISCH, EGON ERWIN Íme Ausztrália! Bp., 1948. Szikra. 263 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
265 | KISS JÓZSEF Pécs és a Mecsek részletes kalauza. Bp., 1926. A Turistaság és Alpinizmus Lap-, Könyv és Térképkiadó Rt. 88 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
266 | KISS LAJOS Vásárhelyi híres vásárok. Szeged, 1956. Tiszatáji Magvető. 115 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
267 | KNAUER, FRIEDRICH Die Tierwelt unserer Süsswasser-Aquarien. Mit 30 Illustrationen. Regensburg, 1905. G. J. Manz. 160 p. Kiadói vászonkötésben. |
268 | KODOLÁNYI JÁNOS IFJ. Ormánság. Bp., 1960. Gondolat. 132 p., 2 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
269 | KOL ERZSÉBET DR. Tiszaparttól Alaszkáig. Egy műmelléklettel, 48 táblával és 6 szövegképpel. Bp., 1940. Kir. Magy. Term. Tud. Társ. 327 p. Kiadói félvászon kötésben. |
270 | Kolozsvár. Album. H. n., é. n. K. n. 7 p. - 156 p.-ig. Címlap és a Horthy beszéd az elejéről, a végéről pedig 5 lap hiányzik. Kiadói viseltes vászonkötésben. |
271 | KOMÁRY ERZSÉBET A polgári háztartás szakácskönyve. Tetemesen bővített, javított második kiadás. Takarékos magyar konyha. 365 ebédételsor. Ritka! Bp., é. n. Szerző. 227 p. Kiadói kopott, viseltes vászonkötésben, gerince szakadt. |
272 | KONECSNI GYÖRGY A magyar nyelv története. Rajzok a magyar költészet klasszikus alkotásaihoz. Megjelent: 1900 pld.! Bp., 1972. Magyar Helikon. Számozatlan! Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
273 | KOÓS HUTÁS GERGELY Majthényi Kálmán. I-II. Dedikált! Bp., 1940. Koós H. G. 174 p., 191 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
274 | KORDA ISTVÁN A nagy út. Kőrösi Csoma Sándor életregénye. Kolozsvár - Napoca, 1984. Dacia. 288 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
275 | KOSINSZKY VIKTOR DR. A szőlőtermesztés kiskönyve. Bp., 1948. Szerző. 65 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
276 | KOTRC - GERSCHENKRON Eröffnungen in der Modernen Schachpartie. Wien, 1934. Hermann. IV p., 120 p. Fűzve, kiadói kopott, helyenként vízfoltos papírborítóban. |
277 | KOVÁCH GÉZA DR. Márki Sándor emlékezete és hagyatéka. Arad, 2000. Emke-füzetek V. 74 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
278 | KOVÁCS ÁGNES - NÉMETH ISTVÁN Inyencfalatok mikrohullámmal. Bp., 1990. LSI Oktatóközpont. 199 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
279 | KOVÁCS ÁKOS - SZTRÉS ERZSÉBET Tetovált Sztálin. Szovjet elítéltek tetoválásai és karikatúrái. Szeged, 1989. Sprint GMK. 244 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
280 | KOVÁCS ALBERT Műfajok, műformák, motivumok. Bukarest, 1989. Kriterion. 256 p. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. |
281 | KOVÁCS IMRE Magyar feudalizmus - magyar parasztság. " Megjelent az első Szabad Magyar Könyvnapra" . Bp., 1945. Cserépfalvi. 144 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
282 | KOVÁCS JÁNOS LÁSZLÓ - LOSONCI MIKLÓS Ráckevei műemlékek. Ráckeve, 1968. Járási Pártbizottság Propaganda és Művelődési Osztálya. 79 p. |
283 | KOVÁCS SÁNDOR A magyarság történelmi helye a világháborúban. Dedikált! Pozsony, 1915. Hornyánszky. 18 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
284 | KOZÁKY ISTVÁN A régi magyar " Úri Muzsika" ősi elemei. Bp., 1943. Cantate Zeneműkiadó. 56 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
285 | Kölcsei Kölcsey Ferencz minden munkái. Második, bővített kiadás. Első - második kötet. Pesten, 1859. Heckenast G. 200 p., 214 p., 1 sztl.lev., 1 tábla (szerző, acélmetszet). Amatőr kopottas félvászon kötésben. |
286 | KÖPECZI BÉLA - R. VÁRKONYI ÁGNES II. Rákóczi Ferenc. /Magyar Történelmi Társulat 1./. Ritka! Bp., 1955. Művelt Nép. 407 p., kihajtható térképekkel, képekkel. Kiadói félvászon kötésben. |
287 | KRAFFSZKY JÓZSEF A kisdedóvás és Frőbel kisdednevelési rendszere. Ritka! Bp., 1892. Rózsa Kálmán és neje. XVI p., 501 p., 1 sztl.lev. Kiadói kopottas vászonkötésben, márványozott lapszélekkel. |
288 | KRELL, E. Laboratóriumi lepárlás. Bp., 1966. Műszaki. 309 p. (melléklettel). Kiadói festett, feliratos kartonkötésben. |
289 | KREPUSKA JÁNOS Sportszerek és sportszergyártás. Ritka! /Ipari Szakkönyvtár/. Bp., 1965. Műszaki. 255 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
290 | Kriminológiai és kriminalisztikai tanulmányok XV. Bp., 1978. Közg. és Jogi. 392 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
291 | KRIZA JÁNOS Erdélyi tájszótár. Ritka! Bp., é. n. Révai. 135 p. Kiadói ill., festett posztó (halina) kötésben. |
292 | KRIZAN E. Illik? Nem illik! Ford.: Dr. Fodor Zoltán. Ritka illemtankönyv! Bratislava, 1959. Práca-Roh Könyvkiadó. 293 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
293 | KUGLER G. A legújabb és legteljesebb nagy házi cukrászat. Bp., 1983. ÁKV Reprint. 424 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
294 | KUNZE O. R. A szépség iskolája. Bp., 1973. Medicina. 298 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
295 | LÁSZLÓ GYULA A honfoglaló magyar nép élete. Reprint! Bp., 1988. Múzsák. VIII p., 509 p., XLV tábla, 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
296 | LÁSZLÓFFY ALADÁR Szabó Lőrinc költői helyzetei. Vázlat egy monográfiához. Képekkel! Kolozsvár, 1973. Dacia. 140 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
297 | LEIDENFROST GYULA Keserű tenger. 56 képpel. /A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára/. Bp., é. n. Franklin. 223 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, kis kopással. |
298 | LENGYEL GYÖRGYI Hevesi szőttesek és hímzések. Heves, 1987. MTI. 93 p., 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
299 | LESENYI FERENC A selmecbányai erdészeti tanintézet története. (1808-1846). Megjelent 800 pld.! Sopron, 1958. Erdőmérnöki Főiskola. 118 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
300 | LESTYÁN SÁNDOR Az ismeretlen Táncsics. Bp., 1945. " Budapest" Irodalmi Művészeti és Tudományos Intézet kiadása. 83 p., képek, mellékletek. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Újrafűzésre szorul! |
301 | LIENER GYÖRGY Autótipusok. 1961. Rendkívül gazdag képanyaggal. A népszerű sorozat második darabja! Bp., 1961. Műszaki. 320 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
302 | LIENER GYÖRGY Autótipusok. 1961. Bp., 1961. Műszaki. 320 p. Kiadói félvászon kötésben. |
303 | LIPTAY GYÖRGY Zsoltárkulcs. Bp., 1961. Szent István Társ. 602 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
304 | LITTROW, J. J. VON Die Wunder des Himmels oder gemeinfassliche Darstellung des Weltsystems. Mit dem Portrait des Verfassers und 117 Figuren. Stuttgart, 1837. Hoffmann' sche Verlags Buchhandlung. X p., 814 p., 23 Taf. Kissé viseltes korabeli kartonkötésben. Lapokon papírrozsda foltokkal. |
16000 | ||
305 | LONDON, JACK A vadon szava. Negyedik kiadás. Ford.: Bartos Zoltán. Bp., é. n. Athenaeum. 168 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
306 | LOVÁSZY MÁRTON IFJ. Irisz. Regény. Bp., é. n. Pantheon. 236 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
307 | LUKÁCS KÁROLY A Balaton. /Kincsestár 114. sz./. Bp., 1931. Magyar Szemle Társaság. 79 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
308 | LUKOVSZKY ILONA Bőrmívesség. Bp., 1986. Múzsák. 108 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
309 | LUX GYULA A modern nyelvek tanulása és tanítása. Miskolc, 1925. Klein, Ludvig és Szelényi Rt. 199 p. Amatőr félvászon kötésben. |
310 | LYKA KÁROLY A képírás újabb irányai. Képekkel! Bp., 1906. Singer és Wolfner. 165 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, néhány lapon papír " rozsda" foltokkal. |
311 | A M. Kir. Államvasutak Személydíjszabási kilométermutatója. 1943. július hó 1-től. Bp., 1943. M. Kir. Áll. Vas. IV p., 390 p. Kiadói vászonkötésben. |
312 | MAGYAR ELEK Az ínyesmester éléskamrája. (Befőzés, házi konzerválás). Bp., 1978. Mezőgazdasági. 299 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
313 | A Magyar Földrajzi Intézet Rt. alapszabályai. Bp., 1916. Franklin. 18 p., 1 sztl.lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
314 | Magyar Fürdőkalauz. 13. évf. 1937. május. Reprint! Bp., 1997. Magyar Fürdőszövetség. 80 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
315 | A Magyar Királyi Államvasutak 1873. évi üzleti jelentése. Bp., 1874. Pesti Könyvnyomda Rt. 67 p., 24 melléklettel (számozatlanok). Korabeli viseltes félvászon kötésben. |
316 | A Magyar Királyi Államvasutak és a gépgyárnak 1874. évi üzleti jelentése. Bp., 1875. Pesti Könyvnyomda Rt. 60 p., 35 melléklettel (számozatlan). Korabeli viseltes félvászon kötésben. |
317 | A Magyar Közalkalmazottak Almanachja. Előszót írta: Fejér Otto. Bp., 1938. Merkantil ny. 613 p., 47 p. (képek). Kiadói aranyozott, festett vászonkötésben. |
318 | A Magyar Népköztársaság kitüntetései. Szerk.: Dr. Besnyő Károly. Színes fényképekkel, rajzokkal. Bp., 1979. Közg. és Jogi. 325 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
319 | Magyar Néprajzi Lexikon. I. kötet A-E. Főszerk.: Ortutay Gyula. Képekkel! A mű négy kötetben teljes! Bp., 1977. Akadémiai. 752 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
320 | Magyar Országgyűlési Almanach. Ötszáz magyar élet. 1931-1936. Szerk.: Lengyel László dr. és Vidor Gyula dr. Bp., (1936.) Globus. 575 p. Kiadói aranyozott, feliratos vászonkötésben. |
321 | Magyar Vasuti Szaknaptár, Közlekedési Almanach és Sematizmus 1916. Szerk.: Wodiáner Béla Antal. Bp., 1916. Wodianer. 1036 p. Kiadói vászonkötésben, gerince szakadt. |
322 | Magyarország balneologiai értékei. Szerk.: Dr. Dalmady Zoltán. Bp., 1929. Kir. Magy. Egy. Ny. 145 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Újrafűzésre szorul! |
323 | Magyarország bélyegei. 12. kiadás. 1850-től 1949-ig. Bp., 1949. Székely Sándor bélyegkereskedő. 183 p., pótfüzettel. Fűzve, kiadói kopott, viseltes, ill. papírborítóban. |
324 | Magyarország helységnévtára. 1944. Bp., 1944. M. Kir. Közp. Statisztikai Hiv. XII p., 680 p., 114 p. (A Magyarországtól elcsatolt területek községeinek és városainak névjegyzéke). Kiadói kopottas félvászon kötésben. Gerince szakadt, melléklet nélkül. |
325 | Magyarország madarainak határozója. Szerk.: Haraszthy László. Bp., 1990. Natura. 242 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
326 | Magyarország Útügyi Évkönyve. 1934. Szerk.: A M. Kir. Kereskedelemügyi Minisztérium Közúti Műszaki Szakosztálya. Bp., 1935. " Élet" . 296 p., 4 sztl.lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
327 | Magyarország vasúti térképe, állomás és megállóhely névjegyzéke. Bp., 1947. Magyar Államvasutak. 56 p. A jelzett térkép hiányzik! Tűzve, kiadói papírborítóban. |
328 | Magyarország vasúti térképe, állomás és megállóhely névjegyzéke. Bp., 1958. Magyar Államvasutak. 16 p., 1 térkép (hajtogatott). Tűzve, kiadói papírborítóban. |
329 | Magyarországi madárijesztők. Kiállítási ismertető. Békéscsaba, 1981. Kner ny. 122 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
330 | MAJDÁN JÁNOS A " vasszekér" diadala. A magyarországi vasútépítés 1914-ig. /Népszerű történelem/. Bp., 1987. Kossuth. 201 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
331 | MALONYAI DEZSŐ Munkácsy Mihály élete és munkái. Nem kollacionált! Bp., 1898. Singer és Wolfner. 235 p. Kiadói viseltes, aranyozott vászonkötésben, a bronzplakett hiányzik. |
332 | MALONYAY DEZSŐ Munkácsy Mihály élete és munkái. 24 műmelléklettel és 110 képpel, vázlattal. Bp., 1898. Singer és Wolfner. 1 tábla, 3 sztl.lev., 235 p., 4 sztl.lev. Kiadói, kissé kopott, festett, aranyozott, dombornyomásos díszes kötésben, bronzplakettel. (Gottermayer kötés). |
16000 | ||
333 | MARKÓ ÁRPÁD Gróf Zrínyi Miklós. /Kincsestár 146. sz./. Bp., 1942. Magyar Szemle Társaság. 79 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
334 | MARKÓ MARCELL Szibérián át a kolostorig. Hadifogoly életregény. Pápa, 1936. Keresztény Nemzeti Nyomdavállalat Rt. 195 p. Fűzve, kiadói ill., kissé viseltes papírborítóban. |
335 | MAROS ANDOR A cenzúra. A haladó eszmék üldözésének története. Történelmi áttekintés az Ókortól a XIX. századig. Bp., é. n. Világosság ny. 118 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, címlap alján hiánnyal. Kötése elvált! |
336 | MARTIN JÓZSEF A Volkswagen sztori. Bp., 1978. Kossuth. 181 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
337 | MARTINOVICH ERNŐ Élet, halál és reinkarnáció. Bp., 1932. Forum. 29 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
338 | MATICS PÁL Adatok Szalkszentmárton történetéhez. Megjelent: 1200 pld.! Szalkszentmárton, 1970. Község Tanácsa. 177 p., XXV tábla (képek), 1 sztl.lev. Kiadói egészvászon kötésben, ill. (a város címere) papír védőborítóban. |
339 | MAYER, M. F. DR. Geschichte Österreichs mit besonderer Rücksicht auf das Culturleben. I-II. Wien - Leipzig, 1900. Wilh. Braunműller. X p., 639 p., VIII p., 797 p. Kiadói aranyozott félbőr kötésben. |
340 | MÁRAI SÁNDOR A nővér. Bp., é. n. Révai. 301 p. Kiadói félvászon kötésben. |
341 | A Mária Valéria hid története. Összeállította: Hodossy Gyula. Dunaszerdahely, 1999. Lilium Aurum. 103 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
342 | MÁRKUS ISTVÁN Kertek és tanyák Nagykőrösön a XVII-XVIII. században. Adalék a kertes város és a tanya kérdéséhez. /Történeti néprajzi tanulmány/. Ritka! Kecskemét, 1943. Első Kecskeméti Hírlapkiadó és Nyomda Rt. 141 p., 2 térkép. Fűzve, kiadói viseltes papírborítóban, néhány lapon vízfoltokkal. |
343 | Mednyánszky László naplója. (Szemelvények). Bp., 1960. Képzőművészeti Alap. 199 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
344 | Mécs László válogatott költeményei. Összeállította: Just Béla. A költő verses dedikációjával! Bp., 1934. Athenaeum. 232 p. Kiadói feliratos egészvászon kötésben. |
345 | MÉHELY PÁL Vasúti Kereskedelmi Szolgálat. Mellékletekkel! /A vasúti tisztképző tanfolyam kiadványa/. Bp., 1893. Szerző. 792 p. Kiadói festett vászonkötésben. |
346 | Mi a stílus? Építészeti és bútorstílusok. Az " Aller Képes Családi Lapja" 1925. 46. szám melléklete. Kiadói ill. papírborítóban. |
347 | MIHALOVICS ZSIGMOND A budapesti Mamertini feszület. Bp., 1942. Stephaneum. 44 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
348 | MIKÓ IMRE Az utolsó erdélyi polihisztor. Száz dokumentum és történet. Brassai Sámuelről. Bukarest, 1971. Kriterion. 373 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
349 | MIKSZÁTH KÁLMÁN Akli Miklós cs. k. mulattató története. Jubileumi kiadás. Bp., 1910. Révai. 228 p. Kiadói aranyozott, festett vászonkötésben. Gottermayer kötés! |
350 | MIKSZÁTH KÁLMÁN Az én kortársaim. I-II. Jubileumi kiadás. Bp., 1910. Révai. 243 p., 246 p. Kiadói aranyozott, festett vászonkötésben. |
351 | MIKSZÁTH KÁLMÁN A gyerekek. Jubileumi kiadás. Bp., 1910. Révai. 213 p. Kiadói aranyozott, festett vászonkötésben. |
352 | MIKSZÁTH KÁLMÁN A két koldus diák. A mi a lelket megmérgezi. /Mikszáth K. Munkái/. Bp., 1892. Révai. 214 p. Kiadói aranyozott, festett, díszes vászonkötésben, körben festett lapszélekkel. |
353 | MIKSZÁTH KÁLMÁN A két koldusdiák. Jubileumi kiadás. Bp., 1910. Révai. 141 p., 68 p. (A Mikszáth jubileum története). Kiadói aranyozott, festett vászonkötésben. |
354 | MIKSZÁTH KÁLMÁN Két választás Magyarországon. Jubileumi kiadás. Bp., 1910. Révai. 305 p. Kiadói aranyozott, festett vászonkötésben. |
355 | MIKSZÁTH KÁLMÁN A lohinai fű. Elbeszélés. Egy éjszakára bezárul (Welten Oszkár). Fordítás. /Egyetemes Regénytár/. Bp., 1885. Singer és Wolfner. 158 p. Kiadói vászonkötésben. |
356 | MIKSZÁTH KÁLMÁN A lohinai fű. Kisregények, elbeszélések. Bp., 1952. Szépirodalmi. 515 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
357 | MIKSZÁTH KÁLMÁN Szent Péter esernyője. Jubileumi kiadás. Bp., 1910. Révai. 250 p. Kiadói aranyozott, festett vászonkötésben. Gottermayer kötés! |
358 | MIKSZÁTH KÁLMÁN A tót atyafiak - A jó palóczok. Jubileumi kiadás. Bp., 1910. Révai. 223 p. Kiadói aranyozott, festett vászonkötésben. |
359 | Mindszenty: Emlékirataim. Bp., 1989. Apostoli Szentszék Könyvkiadója. 497 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
360 | MINIKÖNYV! ADY ENDRE Ki látott engem? M: 70x45 mm. Bp., 1976. Szépirodalmi. 147 p. Kiadói ill., festett vászonkötésben. |
361 | MINIKÖNYV! ADY ENDRE A magunk szerelme. M: 60x42 mm. Bp., 1977. Szépirodalmi. 90 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
362 | MINIKÖNYV! BABITS MIHÁLY Recitatív. M: 57x42 mm. Bp., 1977. Egyetemi Ny. 131 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
363 | MITCHELL, MARGARET Elfújta a szél. Ford.: Kosáryné Réz Lola. Bp., é. n. Singer és Wolfner. 920 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, eredeti viseltes kartontokban. |
364 | MOCSÁRY SÁNDOR Emlékbeszéd Xántus János levelező tagról. Bp., 1899. MTA. 28 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
365 | MODERSOHN ERNŐ Aranydeszkák. Ford.: Wallrabenstein Jakab. Nyíregyháza, 1927. Jóba Elek. 38 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
366 | MOHY SÁNDOR Műhelynapló. Válogatta Banner Zoltán. Kolozsvár - Napoca, 1981. Dacia. 239 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
367 | MOLISCH, HANS DR. A felkelő Nap országában. Ford.: dr. Rapaics Rajmund. 195 szövegközti képpel. Bp., 1930. Kir. Magy. Term. Tud. Társ. XI p., 464 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
368 | MOLNÁR ALBERT Egyházi beszédek, orációk, imák. Bp., 1907. Kókai Lajos. XV p., 166 p. Amatőr félvászon kötésben. |
369 | MOLNÁR FERENC Szülőfalum, Pest. Bp., 1962. Szépirodalmi. 599 p. Kiadói félvászon kötésben. |
370 | MOLNÁR JÁNOS - JOVITZA GYÖRGY Rádiósok könyve. 467 ábrával. Bp., 1946. Győző Andor. 477 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
371 | Móra Ferenc ifjúkori versei. Mezősi Károly tanulmányával. Megjelent 1000 pld.! Kiskunfélegyháza, 1976. Városi Tanács. 270 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
372 | MOSOLYGÓ JÓZSEF Tokaj és vidéke. /Magyar városok monográfiája VII. kötet/. Bp., 1930. Magyar Városok Monográfiája Kiadóhivatala. 191 p. Kiadói aranyozott, dombornyomásos, kissé viseltes vászonkötésben. |
373 | Munkácsy Mihály (Album). (1844-1900). Bp., é. n. Kulturális Intézet. 24 tábla (színes). Kiadói félvászon mappában! |
374 | MŰEMLÉKEINK A péceli Ráday-kastély. Bp., 1959. Képzőművészeti Alap. 33 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
375 | MŰEMLÉKEINK. BALOGH ISTVÁN A debreceni Nagytemplom. Bp., 1962. Képzőművészeti Alap. 36 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
376 | MŰEMLÉKEINK. ÉRI ISTVÁN Kisvárda. Bp., 1965. Pannónia. 56 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
377 | MŰEMLÉKEINK. ÉRI ISTVÁN Nagyvázsony. Bp., 1959. Képzőművészeti Alap. 68 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
378 | MŰEMLÉKEINK. FEUERNÉ TÓTH RÓZSA Margitsziget. Bp., 1955. Képzőművészeti Alap. 33 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
379 | MŰEMLÉKEINK. GALVÁN KÁROLY Az egri vár. Bp., 1958. Képzőművészeti Alap. 46 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
380 | MŰEMLÉKEINK. GERGELYFFY ANDRÁS Bélapátfalva. Bp., 1960. Képzőművészeti Alap. 40 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
381 | MŰEMLÉKEINK. HÉJJ MIKLÓS Visegrád. Bp., 1957. Képzőművészeti Alap. 79 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
382 | MŰEMLÉKEINK. IFJ. HORVÁTH BÉLA A miskolci Avas műemlékei. Bp., 1964. Képzőművészeti Alap. 38 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
383 | MŰEMLÉKEINK. JENEI FERENC Régi győri házak. Bp., 1959. Képzőművészeti Alap. 48 p. Fűzve, kiadói kopottas, ill. papírborítóban. |
384 | MŰEMLÉKEINK. KABA MELINDA Aquincum emlékei. Bp., 1963. Képzőművészeti Alap. 71 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
385 | MŰEMLÉKEINK. KÁDÁR ZOLTÁN - BALLA LAJOS Savaria. Bp., 1958. Képzőművészeti Alap. 46 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
386 | MŰEMLÉKEINK. KOPPÁNY TIBOR - SÁGI KÁROLY Csobánc. Bp., 1965. Pannónia. 31 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
387 | MŰEMLÉKEINK. LÓCSY ERZSÉBET A budavári Hess András tér. Bp., 1961. Képzőművészeti Alap. 40 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
388 | MŰEMLÉKEINK. PATAY PÁL Szécsény műemlékei. Bp., 1965. Pannónia. 64 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
389 | MŰEMLÉKEINK. ROMÁN JÁNOS A sárospataki kollégium. Bp., 1958. Képzőművészeti Alap. 46 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
390 | MŰEMLÉKEINK. SALLAY MARIANNA A fertődi Eszterházy-kastély. Bp., 1959. Képzőművészeti Alap. 42 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, meghullámosodott lapokkal. |
391 | MŰEMLÉKEINK. STORNO PÁL A soproni Storno-ház. Bp., 1960. Képzőművészeti Alap. 36 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
392 | MŰEMLÉKEINK. SZILÁGYI JÁNOS Az Aquincum-i amfiteátrumok. Bp., 1956. Képzőművészeti Alap. 29 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
393 | MŰEMLÉKEINK. TOMBOR ILONA Zsámbék. Bp., 1955. Képzőművészeti Alap. 34 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
394 | MŰEMLÉKEINK. VÉGVÁRI LAJOS A sümegi Maulbertsch freskók. Bp., 1958. Képzőművészeti Alap. 48 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
395 | MŰEMLÉKEINK. YBL ERVIN A Magyar Nemzeti Galéria palotája. Bp., 1960. Képzőművészeti Alap. 32 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
396 | MŰEMLÉKEINK. YBL ERVIN Az Operaház. Bp., 1962. Képzőművészeti Alap. 31 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
397 | MŰEMLÉKEINK. ZAKARIÁS G. SÁNDOR A budai Batthyány tér. Bp., 1958. Képzőművészeti Alap. 39 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
398 | MÜLLER VILMOS DR. Az asthma gyógyítása. Bp., é. n. Novák R. 64 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
399 | MÜLLER, HEINRICH Fegyverek és hadviselés a VI-XVIII. században. A berlini német történeti múzeum vendégkiállítása a MNM-ban. Bp., 1972. Népművelési Propaganda Kiadó. 28 p. |
400 | MŰVÉSZETTÖRTÉNET. MOLNÁR J. - D. EGYED E. Az Iszlám művészete. /Műv. Tört. 17./. Bp., 1959. Gondolat - Képzőművészeti Alap. 56 p. Hozzátartozik: Angyal Endre: Kelet-Európa művészete a XVIII-XIX. sz.-ban. /Műv. Tört. 50./. Bp., 1961. Gondolat - Képzőművészeti Alap. 51 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. (2 db). |
401 | MŰVÉSZETTÖRTÉNETI ABC. Szerk.: Molnár Albert, Németh Lajos, Voigt Pál. Képekkel! Bp., 1961. Terra. 567 p. Kiadói vászonkötésben, ill., szakadt papír védőborítóban. |
402 | NAGY ENDRE Erdély fia. Drámai költemény. Bp., é. n. Légrády. 213 p. Kiadói félvászon kötésben. |
403 | NAGY IMRE A magyar nép védelmében. Új, bővített és javított kiadás. Vitairatok és beszédek 1955-1956. Párizs, 1984. Magyar Füzetek. 265 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
404 | NAGY LÁSZLÓ - TÜRK PÉTER Könyvkötés. I. kiadás! 234 ábrával. Bp., 1957. Műszaki Könyvkiadó. 448 p. Kiadói aranyozott félvászon kötésben. |
405 | Nagy magyar színészek. Szerk.: Gyárfás M. - Hont Ferenc. Bp., 1957. Bibliotheca. 489 p. Kiadói félvászon kötésben. |
406 | Nagy tudósok. Összeállította: Cholnoky Jenő dr. /Karrierek/. Bp., 1912. Karrierek Kiadóhivatala. 233 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
407 | NAGY ZOLTÁN A magyar litográfia története a XIX. században. Reprint! Bp., 2001. Balassi Kiadó. 135 p., VII p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
408 | NÁNÁSSY LÁSZLÓ DEZSŐ Az élet útvesztői. Az életuntság lélektana és terápiája. Bp., (1930.) Szerző. 136 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
409 | NEMES NAGY ÁGNES Az aranyecset. Keleti mese. Bp., 1979. Móra. 120 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
410 | Nemzetközi katonai almanach. Második, átdolgozott kiadás. Összeállította: Dr. Szántó Imre és Vári Sándor. Bp., 1975. Zrínyi. 324 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
411 | NÉMETH LAJOS Modern Art in Hungary. Translated by Lili Halápy. 142 képpel! Bp., 1969. Corvina. 187 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
412 | NÉPEK MESÉI A csodálatos fa. Erdélyi szász népmesék. Ford.: Üveges Ferenc. Josef Haltrich gyűjtése. Bp., 1979. Európa. 260 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
413 | NÉPEK MESÉI Hadmenet, nászmenet. Irtisi osztják mesék és mondák. Ford.: Vértes Edit. Bp., 1975. Európa. 202 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
414 | NÉPEK MESÉI A király meg a pacsirta. Grúz népmesék. Ford.: Istvánovits Márton. Bp., 1958. Európa. 167 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
415 | NÉPEK MESÉI Mese a tölgyfa tetején. Csuvas mesék. Ford.: Agyagási Klára, stb. Bp., 1977. Európa. 275 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
416 | NÉPEK MESÉI Obi a gőgös kókuszdió. Kubai Joruba mítoszok és mesék. Ford.: Dornbach Mária. Bp., 1977. Európa. 183 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
417 | NÉPEK MESÉI Tundraföldi öreg. Szamojéd mesék. Ford.: Pusztay János, Simoncsics Péter. Bp., 1975. Európa. 344 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
418 | NÉPEK MESÉI A tuói főnök. Uj Kaledóniai mesék és mítoszok. Ford.: Vargyas Gábor. Bp., 1979. Európa. 242 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
419 | NÉPEK MESÉI Vatka meg Kalmez. Votják mondák és mesék. Ford.: Domokos Péter. Bp., 1974. Európa. 338 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
420 | NÉPEK MESÉI Zöldmezőszárnya. Marosszentkirályi cigány népmesék. Nagy Olga gyűjtése. Bp., 1978. Európa. 287 p. Kiadói félvászon kötésben. |
421 | NIELSEN, A. K. A trópusokon át a déli jeges tengerre. (Cetvadászok útja). Ford.: Baktay Ervin. A szerző arcképével és képekkel. /A hat világrész/. Bp., é. n. Világirodalom. 143 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
422 | Női divatipari szakrajzok és díszítőrajzok példatára. Összeállították: vitéz Spolarich László, Kasenszky Etelka stb. /Ipari Szakkönyvtár 39-41./. Bp., é. n. Az ipari tanfolyamok orsz. vez. 245 p. Kiadói félvászon kötésben. |
423 | Nyomozástan tankönyve. /Rendőri Tanosztályok Tankönyve 3./. Bp., 1948. BM. 363 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
424 | OLÁH GÁBOR Patkánybűvölő. Új versek. Bp., 1925. Athenaeum. 127 p. Fűzve, kiadói hiányos papírborítóban, gerince hibás! |
425 | OLAHUS, NICOLAUS (OLÁH MIKLÓS) Hungaria - Athila. Bp., 1938. K. M. Egyetemi Nyomda. VIII p., 108 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Felvágatlan! |
426 | Az olasz uralkodóház története és magyaroszági vonatkozásai. Összeállították: Türr Lambert, dr. Türr Ervin, Hunt Béla. Bp., 1937. Pallas. 66 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
427 | Az orosz hadifogság képekben. Szerk.: Dr. Fejes István és Fejes Gyula. 354 képpel (16 műmelléklettel). Rákospalota, 1931. Bíró M. ny. 335 p., 1 térkép (kihajtható). Kiadói kopottas, ill., festett, aranyozott egészvászon kötésben (Gottermayer). Gerincén kisebb hibával. |
428 | ORTUTAY GYULA Írók, népek, századok. Bp., 1960. Magvető. 475 p., 14 sztl.lev. (képek). Kiadói vászonkötésben. |
429 | ORTVAY TIVADAR DR. Pozsony város utcái és terei. Reprint! Bp., 1991. Püski - Regio. 668 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
430 | ORTVAY TIVADAR Temes vármegye és Temesvár város története a legrégibb időktől a jelenkorig. Első kötet, második könyv: Régibb középkor. Bp., 1914. Athenaeum. 248 p. Modern kartonkötésben, eredeti borító a fedélre ragasztva. |
431 | Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben I. Bevezető kötet. Bp., 1887. Magyar Királyi Államnyomda. VIII p., 594 p. Kiadói aranyozott, festett (zöld) vászonkötésben, régi pecsétekkel. |
432 | Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben II. Bécs és Alsó-Ausztria. Bp., 1888. Magyar Királyi Államnyomda. XVI p., 688 p. Kiadói aranyozott, festett (zöld) vászonkötésben, régi pecsétekkel. |
433 | Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben IV. Felső-Ausztria és Salzburg. Bp., 1889. Magyar Királyi Államnyomda. XIV p., 604 p. Kiadói aranyozott, festett (zöld) vászonkötésben, régi pecsétekkel. |
434 | Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben V. Stiria. Bp., 1890. Magyar Királyi Államnyomda. XI p., 412 p. Kiadói aranyozott, festett (zöld) vászonkötésben, régi pecsétekkel. |
435 | Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben VIII. Az Osztrák Tengermellék és Dalmáczia. Bp., 1892. Magyar Királyi Államnyomda. XVI p., 732 p. Kiadói aranyozott, festett (zöld) vászonkötésben, régi pecsétekkel. Az ívek tévesen vannak bekötve. |
436 | Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben IX. Magyarország III. Bp., 1893. Magyar Királyi Államnyomda. XII p., 604 p. Kiadói aranyozott, festett (barna) vászonkötésben, régi pecsétekkel. |
437 | Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben X. Tirol és Vorarlberg. Bp., 1893. Magyar Királyi Államnyomda. XII p., 594 p. Kiadói aranyozott, festett (zöld) vászonkötésben, régi pecsétekkel. |
438 | Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben XI. Csehország I. Bp., 1894. Magyar Királyi Államnyomda. XII p., 612 p. Kiadói aranyozott, festett (szürke) vászonkötésben, régi pecsétekkel. |
439 | Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben XII. Csehország II. Bp., 1896. Magyar Királyi Államnyomda. XII p., 680 p. Kiadói aranyozott, festett (szürke) vászonkötésben, régi pecsétekkel. |
440 | Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben XIII. Magyarország IV. Bp., 1896. Magyar Királyi Államnyomda. XII p., 600 p. Kiadói aranyozott, festett (barna) vászonkötésben, régi pecsétekkel. |
441 | Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben XIV. Morvaország és Szilézia. Bp., 1897. Magyar Királyi Államnyomda. XVI p., 728 p. Kiadói aranyozott, festett (zöld) vászonkötésben, régi pecsétekkel. |
442 | Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben XVII. Bukovina. Bp., 1899. Magyar Királyi Államnyomda. XI p., 528 p. Kiadói aranyozott, festett (zöld) vászonkötésben, régi pecsétekkel. |
443 | Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben XIX. Bosznia és Herczegovina. Bp., 1901. Magyar Királyi Államnyomda. XII p., 512 p. Kiadói aranyozott, festett (zöld) vászonkötésben, régi pecsétekkel. |
444 | ÖRKÉNY ISTVÁN Egyperces novellák. Bp., 1977. Magvető zsebkönyvtár. 373 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
445 | ÖRKÉNY ISTVÁN Hóviharban. I. kiadás! (?). Válogatott novellák. Bp., 1954. Szépirodalmi. 253 p., 1 sztl.lev. Kiadói kopottas félvászon kötésben. |
446 | ÖRKÉNY ISTVÁN Időrendben. Arcképek, korképek. Aláírt példány! Bp., 1973. Magvető. 337 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
447 | PALOTAY GERTRÚD Erdély magyar népművészete. /Officina Képeskönyvek 25./. Ritka! 32 fekete-fehér képpel. Bp., 1944. Officina. 35 p., 1 sztl.lev., IV tábla (színes). Kiadói félvászon kötésben, gerincén aranyozott felirattal. |
448 | A pannonhalmi Főapátsági Főiskola Évkönyve az 1911-1912-iki tanévre. Közzéteszi: Dr. Zoltvány Irén. Pannonhalma, 1912. Stephaneum ny. 313 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
449 | PASSERON RENÉ Magritte René. Paris, 1970. Odege. 93 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
450 | PATAY PÁL, DR. Végvezekényi Baldácsy Antal báró élete és Baldácsy-alapítvány félszázados története 1876-1926. Bp., 1926. A Baldácsy alapítvány kiadása. 123 p., 1 tábla. Fűzve, kiadói papírborítóban, gerince megerősített. |
451 | PAUER IMRE DR. A lélektan alaptanai. Bp., 1912. Franklin. 208 p. Fűzve, kiadói viseltes papírborítóban. Újrafűzésre szorul! |
452 | PÁL IMRE Térláttatós ábrázoló mértan. Harmadik, módosított kiadás. Bp., 1964. Műszaki. 196 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
453 | Pálinkafőzés. Kézikönyv kisüzemek számára. Szerk.: dr. Sólyom Lajos. Bp., 1986. Mezőgazdasági. 309 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
454 | PÁLÓCZI HORVÁTH LAJOS Népünk dalai. Bp., 1943. Turul. 111 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
455 | PELLE JÓZSEFNÉ Befőzés, házi tartósítás. Bp., 1981. Minerva. 73 p., 3 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
456 | Pest-Budai Művészeti Almanach az 1919 esztendőre. (Ötven képpel). Szerk.: Schoen Arnold. Bp., 1918. Uránia Könyvnyomda. 130 p., 3 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill., kissé viseltes papírborítóban. |
457 | A Pesti Hírlap kincsesháza. 1927. Bp., 1927. Légrády. 480 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
458 | A Pesti Hírlap nagy naptára 1935. Negyvenötödik évfolyam. Bp., 1935. Légrády. 416 p. Fűzve, kiadói aranyozott, kissé kopott vászonkötésben. |
459 | A Pesti Hírlap naptára 1938. Negyvennyolcadik évfolyam. Bp., 1938. Légrády. 352 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
460 | Photos Licencieuses de la belle Epoque. Válogatta: Philippe Sollers. Paris, 1987. Les Editions. 123 p. Kiadói festett, feliratos vászonkötésben. |
461 | PINTÉR ISTVÁN Így lett végre rend! Bp., 1974. Táncsics. 360 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
462 | Plugor Sándor. (1940-1999). Egy rajzoló az írók között. Ritka! Sepsiszentgyörgy, 2000. Medium Kiadó. 179 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
463 | POLGÁRDY GÉZA Cserhát hegység kalauza. Bp., é. n. Eggenberger. 80 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
464 | POLGÁRDY GÉZA Zsámbék és környéke kalauza. /Magyarországi utikalauzok 6./. Bp., 1940. Eggenberger. 20 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
465 | POLGÁRDY GÉZA Zsámbék és környékének kalauza. Bp., é. n. Eggenberger. 20 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
466 | POPOV V. A. A repülőgép. Bp., 1956. Katonai Kiadó. 103 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
467 | PREUSCH, E. Így gondozd a Trabant-odat. Második, átdolgozott és bővített kiadás. Bp., 1967. Táncsics. 181 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
468 | PRINZ GYULA Európa városai. 14 ábrával. /Tudományos gyűjtemény 1./. Pécs - Bp., 1923. Danubia. 95 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
469 | PROHÁSZKA OTTOKÁR Föld és ég. Harmadik kiadás. Kutatások a geologia és theológia érintkező pontjai körül. Esztergom, 1906. Buzárovits G. 522 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott félvászon kötésben. |
470 | PRÓNAI LAJOS A puszták börtönében. Magyar hadifoglyok kalandozása Orosz-Turkesztánban. Bp., é. n. Szent-István Társulat. 77 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
471 | RACHMANOVA, ALEXANDRA A bécsi tejesasszony. Egy orosz diáklány naplója. Ford.: Benedek Marcell. Bp., é. n. Dante. 320 p. Kiadói kopottas, ill. félvászon kötésben. |
472 | RACHMANOVA, ALEXANDRA Gyermekkorom. Ford.: Benedek Marcell. Bp., é. n. Dante. 167 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. Címlap hiányzik! |
473 | RACHMANOVA, ALEXANDRA Halhatatlan szerelmes. Második kiadás. Tolsztoj házasságának regénye. Ford.: Wiesner Juliska. Képekkel! Bp., é. n. Dante. 581 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott, kissé kopott bőrkötésben. |
474 | RACHMANOVA, ALEXANDRA Házasság a vörös viharban. Egy orosz diáklány naplója. Ford.: Benedek Marcell. Bp., é. n. Dante. 416 p. Kiadói kopottas, ill. félvászon kötésben. |
475 | RACHMANOVA, ALEXANDRA Szerelem, cseka, halál. Egy orosz diáklány naplója. Ford.: Benedek Marcell. Bp., é. n. Dante. 470 p. Kiadói kopottas, ill. félvászon kötésben. |
476 | Radnóti Miklós versei. Gyoma, 1948. Kner. 230 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
477 | RADNÓTI MIKLÓS Orpheus nyomában. Műfordítások kétezer év költőiből. Bp., 1943. Pharos. 191 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
478 | RADNÓTI MIKLÓS Tajtékos ég. Versek. Bp., 1946. Révai. 114 p., 3 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben. |
479 | RAPCSÁNYI LÁSZLÓ Jeruzsálem. Bp., 1984. Gondolat. 351 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
480 | RÁKOSI VIKTOR Elnémult harangok. /R. V. Munkái/. Bp., é. n. Révai. 349 p., 1 sztl.lev. Kiadói festett vászonkötésben. |
481 | RÁTH VÉGH ISTVÁN Kalandorok és titokzatos történetek. Ritka! Bp., é. n. Fővárosi Könyvkiadó. 280 p. Kiadói félvászon kötésben. |
482 | Repertórium Dacia régiség és felirattani irodalmához. Összeállította: Torma Károly. Bp., 1880. MTA. XXIX p., 190 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, felvágatlan. |
483 | Retorika. A középiskolák V. osztálya számára. Szerk.: Riedl Frigyes. Átdolgozta: Pintér Jenő. Bp., 1929. Franklin. 274 p. Amatőr félvászon kötésben. |
484 | A régi Pest-Buda. Egykorú képek és leírások. Összeállította: Trencsényi-Waldapfel Imre. Bp., 1944. Officina. 62 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben. |
485 | RÉVAY JÓZSEF Megtanulok latinul. Bp., (1943.) Franklin. 323 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
486 | Richter Gedeon Vegyészeti Gyár Rt. 1901-1927. Bp., 1927. Posner Grafikai Műintézet Rt. XVI p., 327 p. Kiadói aranyozott félvászon kötésben. |
487 | RICHTER, B. N. Felejthetetlen Szahara. N. B. Richter festő és tudományos kutató az ismeretlen sivatagon át. Ford.: Neményi Ödön. Bp., 1957. Gondolat. 173 p., 1 térkép. Kiadói (?) ill., félvászon kötésben, régi könyvtári pecsétekkel. |
488 | RIEDEL, W. - STEINER CHR. MZ. (Hogyan tovább?). Ford.: Takács Lajos. Az MZ-motorok leírása. Képekkel! Bp., 1983. Műszaki. 190 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
489 | ROBOZ ANDOR Gyémánt versek. Kis fiúk és leányok számára. Bp., é. n. A Magyar Kereskedelmi Közlöny kiadása. 108 p., 2 sztl.lev., 5 színes képtáblával. Kiadói ill. félvászon kötésben. Kötése meglazult, egy tábla kijár. |
490 | RÓNAY ERNŐ Krasznojárszk. Második kiadás. Oradea, 1939. " Grafica" . 300 p. Fűzve, viseltes ill. papírborítóban. Újrafűzésre szorul! |
491 | ROTH SAMU DR. Az ásvány-kőzet és földtan alapvonalai. A gymnasiumok IV. osztálya számára. 164 ábrával és Nagy-Magyarország színes földtani térképével. Ritka! Bp., 1890. Franklin. VIII p., 184 p., 1 térképmelléklet (kihajtható). Amatőr félvászon kötésben. |
492 | ROTHMAYER R. Rakéta - Szputnyik - Űrhajó. 100 kérdés és 100 felelet. Ford.: Nagy Ernő. Ritka! Bp., 1959. Kossuth. 175 p., 53 ábrával. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
493 | RÓZSA MIKLÓS Művészet és szépség. Ritka! Bp., 1943. Anonymus kiadás. 209 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
494 | Saecula Hungariae. Ausgewählte Schriften von der Zeit der Landnahme bis zur Gegenwart. Bp., 1988. Artunion. 12 füzet. Fűzve, kiadói tokban. |
495 | SALAMON FERENCZ Magyarország a török hódítás korában. I. kiadás! Pest, 1864. Heckenast G. XVI p., 431 p. Amatőr félvászon kötésben, foltos előzéklappal, gerincén alul kisebb hibával. |
496 | SAMBUCUS, JOANNES (ZSÁMBOKI JÁNOS 1531-1584) Emblemata. Antverpiae 1564. /Bibliotheca Hungarica Antiqua XI./. Hasonmás kiadás! Ritka! Bp., 1982. Akadémiai. 240 p. Kiadói aranyozott bőrkötésben, kísérő füzettel, kiadói kartontokban. |
497 | A sasvári háromszázados nagy bucsu-járat. Az 1864. szeptember 8-iki sasvári nagy bucsu-ünnepélyre vonatkozó történeti jegyzetek (2 táblával). Nagyszombatban, (1865.) Winter Zsigmond. 1 tábla, 5 sztl.lev., 222 p., 1 sztl.lev., 1 tábla. Fűzve, kiadói szakadozott papírborítóban. |
498 | SÁLYI GYULA Háziállatok részletes kórbonctana. Bp., 1954. Mezőgazdasági. 568 p. Kiadói félvászon kötésben, régi könyvtári pecsétekkel. |
499 | SÁRA SÁNDOR Pergőtűz. Bp., 1988. Tinódi. 230 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
500 | SÁRAY TAMÁS A házi élelmiszer-tárolás ábécéje. Bp., 1974. Mezőgazdasági. 170 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, régi pecsétekkel. |