Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
554 | KOSZTOLÁNYI DEZSŐ Nero a véres költő. II. kiadás. Bp., é.n. Genius, 257 p. Kiadói vászonkötésben. |
555 | KOVÁCH VINCE Egyház a demokráciában. Bp., 1948. Dr. Vajna és Bokor, 56 p. /Balassa Könyvtár 7./. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
556 | KOVÁCS ÁKOS Játék a tűzzel. Fejezetek a magyarországi tüzijátékok és díszkivilágítások XV-XX. Századi történetéből. Bp., 2001. Helikon, 186 p., képekkel. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
557 | KOVÁCS ANDRÁS A siklósi vár. Pécs, 1957. Megyei Tanács VB, 69 p. /Baranyai füzetek 1. sz./. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
558 | KOVÁCS ENDRE Magyarok és lengyelek a történelem sodrában. Bp., 1973. Gondolat, 341 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, régi pecsétekkel. |
559 | KOVÁCS ENDRE Szlovák nyelvkönyv. A gimnáziumok V. osztálya számára. Bp., 1941. Kir. Magy. Egy. Ny., 89 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
560 | KOVÁCS GYÖRGY - HELTAY ISTVÁN A mezei nyúl. Ökológia, gazdálkodás, vadászat. Bp., 1993. Hubertus Bt., 176 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
561 | KOVÁCS GYÖRGY DR. A szívbetegségek és azok gyógyítása. Bp., é.n. Tolnai, 123 p. Kiadói félvászon kötésben. |
562 | KOVÁCS KÁLMÁN A színpad erkölcse. Reiter László rajzaival. Bp., 1934 (?), Amicus kiadás, 57 p. Kiadói ill. kartonkötésben. Reiter László dedikációjával. Nagyon ritka! |
563 | KOVÁCS LÁSZLÓ DR. Férfikozmetika. Bp., 1965. Medicina, 151 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Endrődi István a Füles munkatársának rajzaival. Ritka! |
564 | KOVÁCS TIBOR A Bronzkor Magyarországon. Kónya Kálmán fényképeivel. Bp., 1977. Corvina, 99 p., 79 képpel. /Hereditas/. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
565 | KOVÁSZNA MEGYE. Szerk.: Bálint Gyula. Sepsiszentgyörgy, 1969. Poligrafica ny., 278 p., 6 térképmelléklettel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
566 | KOZÁK KÁROLY Szigliget. Bp., 1961. Képzőművészeti Alap, 40 p. /Műemlékeink/. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
567 | KÖRNYEI JÁNOS Tanító az iskolában. Miként lehet a Népiskolában jó fegyelmet tartani. Bp., 1887. Lampel R., 294 p. Amatőr viseltes félvászon kötésben. |
568 | KÖRNYEZET ÉS TEVÉKENYSÉG. Szerk.: dr. Lénárd Ferenc. Pszichológiai tanulmányok XIII. Bp., 1972. Akadémiai, 681 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
569 | KŐRY ÁRPÁD - RAKOLCAI SÁNDOR Hogyan oltsunk tüzet. I. kiadás. Rajzolta: Hollós Endre. Bp., 1944. Légoltalmi Liga, 98 p., 7 sztl. Lev. (Hirdetések). Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
570 | KÖVES ELEMÉR DR. A magyar aluminiumipar története életrajzokban. Székesfehérvár, 1999. Múzeum, 280 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
571 | KÖVI PÁL Erdélyi lakoma. Bukarest, 1980. Kriterion, 326 p. Kiadói kartonkötésben. |
572 | A KÖZELLÁTÁS SZABÁLYAI. Összeállította: Dr. Kovalóczy Rezső. Bp., 1941. Kiadóhivatal, 543 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
573 | KÖZÉPISKOLAI TANÁROK NÉVKÜÖNYVE. Szerk.: Barthos Indár, Csetri Károly, Luttor Ignác. 1926-1927. Bp., 1927. Szerkesztők kiadása, 240 p. Kiadói vászonkötésben, ceruzás beírásokkal. |
574 | KREJCSI REZSŐ Frankel Leo, a párizsi Commun magyar vezére. Bp., 1919. Közoktatásügyi Népbizottság, 80 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
575 | KRESZ KÁROLY A zene az éremművészetben. Különlenyomat. Bp., 1943. Magyar Zenei Szemle, 26 p.-34 p.-ig. Tűzve, kiadói papírborítóban. Dedikált! |
576 | KRIMINALISZTIKA. Szerk.: Dr. Garamvölgyi Vilmos. Bp., 1961. B.M., 724 p., képekkel. Kiadói félvászon kötésben. |
577 | KRIST, GUSTAV Dante pokla megvalósul. Ford.: Berend Miklósné. Bp., 1937. Grill Károly, 307 p. Kiadói bőr(?)kötésben, gerincén fölül hibás. |
578 | KRISTÓ GYULA Az Árpád-kor háborúi. Bp., 1986. Zrínyi, 326 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
579 | KRISTÓF GYÖRGY DR. Jókai napjai Erdélyben. Pásztortűz kiadása. Cluj-Kolozsvár, 1925. Minerva, 134 p. Amatőr félvászon kötésben. |
580 | KRÚDY GYULA Pest-Budai séták. Bp., 1958. Magyar Helikon, 255 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
581 | KUCZY KÁROLY A Kalocsa környéki földrajzi nevek vizsgálata. Kalocsa, 1989. Városi Tanács, 139 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Megjelent: 1000 pld.! |
582 | KUGLER G. A legújabb és legteljesebb Nagy Házi Cukrászat. Bp., 1983. ÁKV-Reptint, 424 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
583 | KUKLAY ANTAL A kráter peremén. Gondolatok és szemelvények Pilinszky János verseihez. Sárospatak, 1988. Róm. Kat. Egyházi Gyűjtemény, 327 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
584 | KULCSÁR ZSUZSANNA Rejtélyek és botrányok a középkorban. II. kiadás. Bp., 1984. Gondolat, 514 p., fényképekkel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
585 | KULIN GYÖRGY Az élet csillagászati feltételei. A csillagászat problémái. Bp., 1947. Szerző, 32 p., 58 p. /Csillagok világa könyvek I.-II./. Tűzve, ill. fűzve, kiadói papírborítóban. (2 db). |
586 | KUN BÉLA A II. Internacionálé bomlása. Moszkva-Leningrád, 1934. A Szovjetunióban élő külföldi munkások kiadóvállalata, 132 p. Fűzve, kiadói kopott papírborítóban. Megjelent: 1700 pld. |
587 | KUN MIKLÓS Buharin. Bp., 1988. Szabad Tér Kiadó, 492 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
588 | KUNSZABÓ FERENC Sárköz. Bp., 1988. Szépirodalmi, 261 p., képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
589 | KUNT ERNŐ Temetők népművészete. Bp., 1983. Corvina, 64 p., 40 képpel. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
590 | KUTHY SÁNDOR A pesti Egyetemi templom. Bp., 1960. Képzőművészeti Alap, 47 p. /Műemlékeink/. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
591 | KUTI GYÖRGY Páncélosok korunk háborúiban. Bp., 1987. Zrínyi, 210 p., 40 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
592 | KÜHN, BODO Gutenberg mester. Ford.: Terényi István. Bp., 1963. Gondolat, 458 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
593 | KÜKÜLLEI JÁNOS ÉS A NÉVTELEN MINORITA KRÓNIKÁJA. Ford.: Geréb László. Bp., 1960. Magyar Helikon, 125 p. /Monumenta Hungarica IV./. Kiadói aranyozott félbőr kötésben. |
594 | L. KOVÁSZNAI VIKTÓRIA Borsos Miklós. Bp., 1989. Képzőművészeti Kiadó, 313 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
595 | LACZKÓ GÉZA Német maszlag, török áfium. Regény. Bp., 1947. Dante, 290 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, az ill. védőborító hiányzik. |
596 | LAKÓHÁZAK LÉGOLTALMA. Összeállította: Dr. Kartal Imre. Teljesen átdolgozott III. kiadás. Légoltalmi őrségparancsnokok által a lakók részére tartott tanfolyam anyaga. Bp., 1943. Légoltalmi Liga, 328 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
597 | LANDOR, HENRY S. Utazás a rejtelmes Tibetben. Ford.: Tábori Kornél. Bp., é.n. Tolnai 315 p., képekkel. Kiadói ill. kissé kopott kartonkötésben. |
598 | LASSOVSZKY KÁROLY Világrendszerek. Bp., 1929. Magyar Szemle Társaság, 80 p. /Kincsestár 84. sz./. Fűzve, kiadói papírborítóban, borító elvált! |
599 | LÁSZLÓ - BENCSIK SÁNDOR Nagy magyarok idegenben. Bp., 1971. Móra, 174 p., képekkel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
600 | LÁSZLÓ ZSIGMOND A rím varázsa. Bp., 1972. Akadémiai, 517 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
601 | LAVRECKIJ, IOSZIF Che Guevara. Ford.: Kassai Ferenc. Bp., 1971. Kossuth, 289 p., képekkel. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
602 | LAWRENCE, LESLIE L. (LŐRINC L. LÁSZLÓ) A láp lidérce. Verebics János rajzaival. Bp., 1989. Népszava, 62 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
603 | LÁZÁR MIKLÓS A magyar háború. Bp., (1933) Reggel Lapkiadó Rt., 176 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Aláírt! |
604 | LELESZY BÉLA A lángfolyó. Regény. Bp., é.n. Tolnai, 128 p. Kiadói kartonkötésben. |
605 | LENGYEL JÓZSEF Általános munkakényszer és proletár fegyelem. Bp., 1919. Közoktatásügyi Népbiztosság, 14 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Ritka! |
606 | LENIN MAGYARORSZÁGRÓL. Szemelvények. Bp., 1954. Szikra, 176 p. képekkel. Kiadói vászonkötésben. |
607 | A LENINI KOMSZOMOL HARCOS ÚTJA. III. kiadás. Bp., é.n. Magyar Ifjúság Népi Szövetsége, 140 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. viseltes papír védőborítóba. |
608 | LEPOLD ANTAL DR. Az esztergomi Főszékesegyház kincstár katalógusa. Bp., 1942. Szent István Társ., 83 p., képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
609 | LESTYÁN SÁNDOR Jóskönyv - Álomfejtés. II. bővített kiadás. Régi magyar kalendáriomi furcsaságok. Bp., 1940. Officina, 166p végén hiányos nyomás! Fénymásolat! Fűzve, kiadói (?) papírborítóban. |
610 | " LESZ MAGYAR ÚJJÁSZÜLETÉS" " (" " )" Az új élet hétköznapjai 1944. szeptember 1 - 1945. május 1. Bp., 1975. Magvető, 725 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, régi pecsétekkel. |
611 | LEXIKON. Űrhajózási lexikon. Szerk.: Horváth András. Főszerk.: Almár Iván. Bp., 1984. Akadémiai - Zrínyi, 999 p., műmellékletekkel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
612 | LISZNYAI KÁLMÁN Uj Palócdalok. II. kiadás. Pest, 1859. Lamel R., 292 p. Fűzve, kiadói papírborítóban (?). Nyomatott Lipcsében! Felvágatlan! |
613 | LOMAX, BILL Magyarország 1956. Ford.: Krassó György. Bp., 1989. Aura, 288 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
614 | LONDON, JACK A mélység lakói. Ford.: dr. Braun Soma. Bp., é.n. Athenaeum, 155 p. Amatőr félvászon kötésben. |
615 | LŐRINCZY GYÖRGY (1935-1981). Bp., 1995. Magyar Fotográfiai Múzeum, 142 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
616 | LUDASSY MÁRIA " " " Valóra váltjuk a filozófia ígéreteit" " ." A francia felvilágosodástól a francia forradalomig. Bp., 1972. Magvető, 447 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. Dedikált! |
617 | LUKÁCS - NOVÁK - NAGY Mesterszakácsok receptkönyve. Bp., 1983. Közgazdasági és Jogi, 468 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
618 | LUKÁCS GYÖRGY A különösség. Bp., 1957. Akadémiai, 255 p. Kiadói lvászonkötésben. |
619 | LYKA KÁROLY A művészetek története. Bp., 1977. Képzőművészeti Alap, 333 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
620 | LYKA KÁROLY EMLÉKKÖNYV. Szerk.: Petrovics Elek. Művészettörténeti tanulmányok. Bp., 1944. Új Idők, 348 p. Negyvennyolc képtáblával. Kiadói félvászon kötésben. |
621 | A M. KIR. FÖLDMÍVELÉSÜGYI MINISTER FENNHATÓSÁGA ALATT ÁLLÓ VÍZÜGYI MŰSZAKI SZOLGÁLATRA VONATKOZÓ SZABÁLYZATOK ÉS RENDELETEK. Bp., 1913. Franklin, 397 p. Kiadói kissé kopott vászonkötésben. |
622 | M. KIR. FÖLDMIVELÉSÜGYI MINISZTÉRIUM KIÁLLÍTÁSA. A magyar mezőgazdaság jelentősége Európában. Bp., é.n. Centrum, 36 p., képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
623 | M. KIR. KÖZLEKEDÉSI MÚZEUM. Tárgymutató. Bp., 1935. Múzeum, 136 p., képekkel. Fűzve, kiadói ill. kissé viseltes papírborítóban. Ritka! |
624 | M. KISS PÁL Jankó János. (1833-1896). Gyula, 1961. Erkel Ferenc Múzeum, 27 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
625 | MABI TUDÓSÍTÓ. Szerk.: Dr. Keleti József. II. évf. 1943. 1.-12. szám. Egészségvédelmi Ismeretterjesztő Havi Folyóirat. Bp., 1943. Mabi, 332 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
626 | MACHIAVELLI ÉS NAGY FRIGYES A FEJEDELEMRŐL. Ford.: Juhász Vilmos. Bp., 1944. Officina, 127 p. Kiadói félvászon kötésben. |
627 | MADÁR IMRÉNÉ Filléres főzés és hústalan napok 150 ételreceptje. 100 Aranytanács. Szeged, é.n. Új Nemzedék, 48 p. Tűzve, kiadói viseltes papírborítóban. |
628 | MAGDICS GÁSPÁR A természettudomány útjai Istenhez. Bp., 1932. Szent István Társulat, 531 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
629 | MAGYAR BÁLINT A Vígszínház története. Alapításától az államosításig. 1896-1949. Bp., 1979. Szépirodalmi, 545 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
630 | MAGYAR BÉLYEGKÜLÖNLEGESSÉGEK KÉZIKÖNYVE. Bp., 1956. MABÉOSZ, 168 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
631 | MAGYAR CSALÁDTÖRTÉNETI SZEMLE. Szerk.: Baán Kálmán. Genealogiai és heraldikai szaklap. Bp., 1940. Október. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
632 | MAGYAR CSALÁDTÖRTÉNETI SZEMLE. Szerk.: Baán Kálmán. Genealogiai és heraldikai szaklap. Bp., 1943. Október. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
633 | MAGYAR CSALÁDTÖRTÉNETI SZEMLE. Szerk.: Baán Kálmán. Genealogiai és heraldikai szaklap. Bp., 1943. Szeptember. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
634 | MAGYAR CSALÁDTÖRTÉNETI SZEMLE. Szerk.: Baán Kálmán. Genealogiai és heraldikai szaklap. Bp., 1943. Július. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
635 | MAGYAR CSALÁDTÖRTÉNETI SZEMLE. Szerk.: Baán Kálmán. Genealogiai és heraldikai szaklap. Bp., 1943. Február. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
636 | MAGYAR CSALÁDTÖRTÉNETI SZEMLE. Szerk.: Baán Kálmán. Genealogiai és heraldikai szaklap. Bp., 1943. Január. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
637 | MAGYAR CSALÁDTÖRTÉNETI SZEMLE. Szerk.: Baán Kálmán. Genealogiai és heraldikai szaklap. Bp., 1942. November. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
638 | MAGYAR CSALÁDTÖRTÉNETI SZEMLE. Szerk.: Baán Kálmán. Genealogiai és heraldikai szaklap. Bp., 1942. Január. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
639 | MAGYAR CSALÁDTÖRTÉNETI SZEMLE. Szerk.: Baán Kálmán. Genealogiai és heraldikai szaklap. Bp., 1944. Február. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
640 | MAGYAR CSALÁDTÖRTÉNETI SZEMLE. Szerk.: Baán Kálmán. Genealogiai és heraldikai szaklap. Bp., 1944. Március. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
641 | MAGYAR CSALÁDTÖRTÉNETI SZEMLE. Szerk.: Baán Kálmán. Genealogiai és heraldikai szaklap. Bp., 1942. Február. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
642 | MAGYAR FÖLDRAJZI ÉVKÖNYV. 1928. Szerk.: gróf Teleki Pál, Karl János, Kéz Andor. Bp., 1928. Magyar Földrajzi Intézet R.T., 247 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
643 | MAGYAR HŐSÖK. Szerk.: Tábori Kornél. 1914-1916. Bp., 1916. Pesti Napló, 192 p. Kiadói félvászon kötésben, gerince javított, pótolt! |
644 | MAGYAR HUMORISTÁK. Szerk.: Heltai Jenő. Anthológia. Bp., 1920. Athenaeum, 176 p. Kiadói vászonkötésben. |
645 | A MAGYAR IRODALOM BIBLIOGRÁFIÁJA. Összeállította: Kozocsa Sándor. 1951-1952. Bp., 1954. Művelt Nép, 179 p. Kiadói félvászon kötésben. |
646 | MAGYAR KATOLIKUS ALMANACH. Szerk.: Dr. Turányi László. II. A Magyar Katolikus Egyház élete 1945-1985. Bp., 1988. Az Apostoli Szentszék Könyvkiadója, 758 p. Kiadói vászonkötésben. |
647 | MAGYAR KIRÁLYI ÁLLAMVASUTAK NAPTÁRA 1933. Szerk.: Dr. Koller Ferenc felügyelő. Bp., 1933. Stádium, számozatlan. Tűzve, kiadói kartontartóra erősítve, borítója hiányzik. Gazdag képanyaggal. |
648 | MAGYAR KONYHA. Szerk.: Barabara Ender. Inyencek Kézikönyve. Bp., 1986.(?) Kossuth Nyomda, 142 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
649 | A MAGYAR KŐOLAJ ÉS GÁZIPAR 25 ÉVE. Szerk.: Bese Vilmos. Bp., 1970. Orsz. Kőolaj ás Gázipari Tröszt, 107 p. Kiadói festett, műanyag borítóban, lefűzve! |
650 | MAGYAR LÓTENYÉSZTÉS 1945-1975. Lektor: Török Imre. Összeállította az Orsz. Lótenyésztési Felügyelőség Kollektívája. Bp., 1975. Orsz. Lótenyésztési Felügyelőség, számozatlan, képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
651 | MAGYAR MADÁRTANI BIBLIOGRÁFIA. Összegyűjtötte: Papp József. Szerk.: Réthy Zsigmond. Békéscsaba, 1980. Megyei Tanács VB, 657 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. Megjelent: 1500 pld! |
652 | MAGYAR MEGYÉK ÉS VÁROSOK. A Budapesti Hírlap 50 éves jubileumi számának melléklete. Bp., é.n. (..) Budapesti Hírlap, 88 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
653 | A MAGYAR MEZŐGAZDASÁGI MÚZEUM 90 ÉVE. Szerk.: Dr. Szabó Lóránd. Bp., 1996. Múzeum, 205 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Megjelent: 800 pld. |
654 | MAGYAR MIKLÓS Új világ nyomor nélkül. Bp., 1946. Egyetemi Nyomda, 322 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
655 | MAGYAR MŰVELŐDÉS. I. évf. 1-3. sz. 1922. jan.-márc. Szerk.: dr. Kisponti János. A Magyar Középiskolai Tanárok Nemzeti Szövetségének folyóirata. Bp., 1922. Kertész József, 76 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Ritka! |
656 | A MAGYAR NÉP. Szerk.: Bartucz Lajos. Bp., 1943. Singer és Wolfner, 349 p. /A Művelődés Könyvtára/. Kiadói félvászon kötésben. |
657 | A MAGYAR ÖNTUDAT KISTÜKRE. II. kiadás. Bp., 1941. A Felsőkereskedelmi Iskolai Tanárok Nemzeti Szövetségének kiadása, 175 p. Amatőr félvászon kötésben, gerincén aranyozott felirattal. Ritka! |
658 | MAGYAR POSTAI LEBETŰZÉSEK. Térfi Béla: Bélyegelőtti levelek és azok lebetűzései. Bp., 1943. Levélbélyeggyűjtők Első Hazai Egyesülete, 315 p., 1 melléklettel. Kiadói vászonkötésben. Ritka! |
659 | A MAGYAR SAJTÓ TÖRTÉNETE. II/1-II/2. 1848-1867. 1867-1892. Bp., 1985. Akadémiai, 676 p., 551 p. Kiadói vászonkötésben, (2 db) ill. papír védőborítóban. |
660 | A MAGYAR SZÍNÉSZET NAGY KÉPESKÖNYVE. Összeállították: Székely György, Cenner Mihály és Szilágyi István. Bp., 1985. Corvina, 235 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
661 | MAGYAR SZÓ. Tavasz 1919-1920 Antológia. Összeállította: Kovács János. Bukarest, 1971. Kriterion, 438 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
662 | A MAGYAR ÚRIASSZONY OTTHONA. Szerk.: Szegedy - Maszák Aladárné és Stumpf Károlyné. Az otthon kultúrája. Bp., é.n. Révai, 239 p. Amatőr félvászon kötésben. |
663 | MAGYARFÖLD ÉS NÉPEI EREDETI KÉPEKBEN. Szerk.: Vahot Imre. Bp., 1984. ÁKV Reprint, újrakezdődő számozással. Kiadói aranyozott kartonkötésben. Harántalakú! |
664 | MAGYAROK A KÁRPÁT-MEDENCÉBEN. Összeállította: Glatz Ferenc. Bp., 1988. Pallas, 335 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
665 | MAGYARORSZÁG A HÁBORÚ ELŐTT ÉS UTÁN GAZDASÁGSTATISZTIKAI TÉRKÉPEKBEN. Szerk.: Edri Illés Aladár, Halász Albert. Bp., 1926. A Magyar Statisztikai Társaság Államtudományi Intézete, 156 p. Hozzákötve: Budapest statisztikája. Bp., 1934. Statisztikai Hivatal, XII. 198 lev. (címlap hiányzik). Amatőr félvászon kötésben, a két mű egybekötve. Harántalakú! |
666 | MAGYARORSZÁG A MÁSODIK VILÁGHÁBORÚBAN. Főszerk.: Sipos Péter. Szerk.: Ravasz István. Lexikon A-Zs. Bp., 1996. Magyar Hadtudományi Társaság, 584 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
667 | MAGYARORSZÁG HADTÖRTÉNETE. Főszerk.: Liptai Ervin. Két kötetben. Bp., 1985. Zrínyi Katonai Kiadó, 670 p., 657 p. Kiadói aranyozott ill. vászonkötésben szakadt papírtokban. (2 db). |
668 | MAGYARORSZÁG HELYSÉGNÉVTÁRA. 1944. Bp., 1944. Magy. Kir. Közp. Stat. Hivatal, XII., 680 p., 114 p., (A Magyarországtól elcsatolt területek községeinek és városainak névjegyzéke.). Magyarország közigazgatási Térképével. (2 szelvényen). |
669 | MAGYARORSZÁG MADÁRVENDÉGEI. Szerk.: Haraszthy László. Bp., 1988. Mezőgazdasági, 171 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
670 | MAGYARORSZÁG TÁRSADALMA ÉS GAZDASÁGA. Szerk.: Juhász János. 1867-1967. Bp., 1967. Központi Statisztikai Hivatal, 149 lapon. Kiadói aranyozott vászonkötésben, fűzve, régi pecsétekkel. Harántalakú. |
671 | A MAGYARORSZÁGI KÁRPÁTEGYLET ÉVKÖNYVE. VII. évf. 1880. Késmárk, 1880. Kárpátegylet, 579 p. A jelzett 3 helyett 2 melléklettel. Fűzve, kiadói papírborítóban, felvágatlan. Borítón és néhány lapon fölül kis sérüléssel. |
672 | A MAGYARORSZÁGI SZOCIALISTA PÁRT ALAKULÁSA. Jegyzetek: Jászai Samu és Révész Mihály. Bp., 1916. Népszava, 101 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
673 | MAHÁBHÁRATA Rámájana. Ford.: Jánosy István, Kerényi Grácia, Lakatos István, Rab Zsuzsa, Szerdahelyi István, Vekerdi József. Bp., 1964. Magyar Helikon, 879 p. Kiadói aranyozott bőrkötésben, bibliapapíron. Számozott: 1200/761 sz. |
674 | MAJSZKÍJ, I. M. Utazás a múltba. Egy szovjet követ visszaemlékezései. Bp., 1967. Gondolat, 675 p., képekkel. Kiadói vászonkötésben, viseltes, szakadt papír védőborítóban. |
675 | MAKAI ÁGNES - HÉRI VERA Kereszt, érem, csillag. Kitüntetések a magyar történelemben. Bp., 2002. Helikon, 279 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
676 | MAKAI ÁGNES - HÉRI VERA Kitüntetések. Bp., 1990. Zrínyi Kiadó, 236 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
677 | MAKAI GYÖRGY Fajelmélet - fajüldözés. Bp., 1977. Kozmosz-könyvek, 336 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
678 | MAKAY BÉLA Szabadtűzön. Halász-vadász és pásztorételek. Receptek a Felső-Tisza vidékéről. Bp., 1984. Mezőgazdasági, 117 p. Kiadói kartonkötésben. |
679 | A MALOMIPARI TÖRTÉNETI KIÁLLÍTÁS TÁJÉKOZTATÓJA. Szerk.: dr. Kirsch János. Bp., 1981. Gamszov, 88 p., képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
680 | MÁNDY IVÁN Budapesti legendák. Felvidéki András rajzaival. Bp., 1994. Városháza, 165 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
681 | MANGA JÁNOS Pásztorművészet. Bp., 1963. Képzőművészeti, 41 p., 48 képpel. Kiadói ill. kartonkötésben. |
682 | MÁRAI SÁNDOR Füves könyv. Bp., é.n. Révai, 214 p. Kiadói félvászon kötésben. |
683 | MÁRKI SÁNDOR Magyar középkor. " Bp., 1914. " " Élet" " , 293 p." Kiadói kopott vászonkötésben, gerincén alul kis hibával. |
684 | MARX, KARL Forradalom és ellenforradalom vagy Németország 1848-ban. Ford.: Dr. Kunfi Zsigmond. Bp., 1919. Szocialista-Kommunista Munkások Magyarországi Pártja, 119 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
685 | MÁSHONNAN BESZÉLŐ 4. Szerk.: Kenedi János és Kis János. 1986. Tűzve, kiadói papírborítóban. 119 p. Gépelt! |
686 | MÁSHONNAN BESZÉLŐ 5. Szerk.: Kenedi János és Kis János. Fűzve, kiadói papírborítóban. 123 p. Gépelt! |
687 | MÁSHONNAN BESZÉLŐ 7. Szerk.: Kenedi János és Kis János. 1988. Tűzve, kiadói papírborítóban. 133 p. Gépelt! |
688 | A MÁSODIK VILÁGHÁBORÚ KÉPEI. Írta és a képeket válogatta: Dr. Ölvedi Ignác, Dr. Száva Péter. Bp., 1970. Európa, 683 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
689 | MÁTÉ GYÖRGY A béke nevében. Bp., 1950. Athenaeum, 238 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Dedikált! |
690 | MATEMATIKAI KISLEXIKON. Írták: Maurer I. Gyula, Orbán Béla, Radó Ferenc, Szilágyi Pál és Vincze Mária. Bukarest, 1983. Kriterion, 693 p. Kiadói félvászon kötésben. |
691 | MÁTRAI JÁNOS Védő és segítő szentjeink. Bp., 1941. Szent István Társ., 120 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
692 | MATTHAEIDESZ - KONDOR Elődeink fegyverei. Kondor Lajos rajzaival. Bp., 1985. Móra, 60 p. /Kolibri Könyvek/. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
693 | MATUSKA - KARDOS Halak A-tól Z-ig. Bp., 1972. Mezőgazdasági, 258 p. Kiadói vászonkötésben. |
694 | MATTYASOVSZKY ZSOLNAY MARGIT - HÁRS ÉVA A Zsolnay kerámia. Vezető a JPM állandó kiállításához. Pécs, 1966. Janus Pannonius Múzeum, 87 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
695 | MEDNYÁNSZKY Album. Bevezetőt írta: Aradi Nóra. Bp., 1983. Corvina, 12 p., 80 képpel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
696 | MEDVEGYEV, ROY A. Hruscsov. Ford.: Sipos András. (Politikai életrajz). Bp., 1989. Laude Kiadó, 350 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
697 | MEDVEGYEV, ZS. Gorbacsov. Ford.: Dandé Krisztián. Bp., 1989. Láng Kiadó, 323 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
698 | MEGYERI ELLA Budapesti notesz. Bp., (1937) Dante, 415 p. Fűzve, kiadói szakadt, hiányos papírborítóban. A címlapon jelzett térkép hiányzik. |
699 | MENANDROS Ítéletkérők. Ford.: Devecseri Gábor. Bp., 1971. Akadémiai, 119 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, papír védőborítóban. Megjelent: 1230 pld.! Kétnyelvű! |
700 | MENDÖL TIBOR A Felvidék. Bp., 1940. Magyar Szemle, 79 p. /Kincsestár/. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
701 | MÉRAY TIBOR Koreai jelentés. Bp., 1953. Szikra, 452 p., 1 térkép. Kiadói ill. félvászon kötésben, szép állapotban. |
702 | MÉRAY TIBOR Nagy Imre élete és halála. Bp., 1988. Magyar Október - Katalizátor Iroda, 388 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
703 | MERESKOVSZKI Örök útitársaink. Ford.: Sebestyén Károlyné. Bp., é.n. Athenaeum, 447 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
704 | " MERT EZT ISTEN HAGYTA
" " (" " )" Szerk.: Tüskés Gábor. Tanulmányok a népi vallásosság köréből. Bp., 1986. Magvető, 636 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
705 | MESZLÉNYI ANTAL DR. A magyar katolikus egyház és az állam 1848/49-ben. Bp., 1928. Szent István Társ., 258 p. /Szent István könyvek/. Kiadói papírborítóban. Ritka! |
706 | MÉSZÖLY MIKLÓS Az én Pannóniám. Bp., 1991. Babits Kiadó, 309 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
707 | METRÓ. V. 1. szolgálati szabályzat. Bp., 1985. Közdok, 126 p. Kiadói műanyag borítóban. |
708 | MEZŐ FERENC DR. Olympiai Kalauz. Bp., 1936. Kir. Magy. Egy. Ny., 318 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
709 | A MI SÜTEMÉNYESKÖNYVÜNK. Bp., 1936. Váncza és Tsa, 255 p. Kiadói aranyozott félvászon kötésben. |
710 | MIKLUHO - MAKLÁJ N. N. Pápuák világában. Ford.: Nagy Béla. Bp., 1948. Új Magyar Könyvkiadó, 265 p. Kiadói félvászon kötésben. |
711 | MIKÓ IMRE Huszonkét év. Az erdélyi magyarság politikai története 1918. dec. 1-től 1940. aug. 30-ig. Bp., 1988. Optimum, 326 p., VIII. Kiadói aranyozott vászonkötésben. Az 1941-es kiadás reprintje. |
712 | " MINDENKINEK KENYÉR ÉS RÓZSA." " (" " )" Kiállítási katalógus. Bp., 1999. Első Magyar Látványtár, 63 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
713 | MISZTÓTFALUSI KIS MIKLÓSNAK .. MENTSÉGE .. Bp., 1952. Szépirodalmi, 170 p. Kiadói félvászon kötésben, régi pecsétekkel. |
714 | MOHÁCSY FERENC Gyakorlati felépítménytan. népies modorban. Szeged, 1938. Új Nemzedék, 137 p. Kiadói félvászon kötésben. Dedikált? |
715 | MOHÁCSY M. - MALIGA P. - IFJ. MOHÁCSY M. Az őszibarack. Bp., 1959. Mezőgazdasági, 397 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
716 | MOHL ANTAL DR. Győr eleste és visszavétele. 1594-1598. Győr, 1913. Győregyházmegye Könyvsajtója, 135 p. Amatőr félvászon kötésben. |
717 | MOLNÁR GÁL PÉTER A Latabárok. Egy színészdinasztia a magyar színháztörténetben. Bp., 1982. Népművelési Propaganda Kiadó, 564 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
718 | MOLNÁR JÓZSEF A török világ emlékei Magyarországon. Bp., 1976. Corvina, 126 p., képekkel. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
719 | MOLNÁR LÁSZLÓ DR. Fogpotlástan. 888 ábrával és rajzzal. Bp., 1950. Egészségügyi Könyv és Lapkiadó, 608 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
720 | MOLTEN, JAN A Lavina leánya. Ford.: Csánk Endre. " 1-6 füzet. Kalandos regény. A " " Magyarország" " ajándéka." Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. (6 db). |
721 | MOLY TAMÁS Az igaz élet. Színmű. Gyoma, 1917. Kner Izidor, 111 p. Kiadói ill. (Divéky) félvászon kötésben. |
722 | MONTESQUIEU Perzsa levelek. Ford.: Rónay György. Bp., 1981. Európa, 374 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
723 | MÓRA FERENC SZAKÁCSKÖNYVE. Bp., 1987. Közg. És Jogi, 309 p. Kiadói vászonkötésben. Reprint! |
724 | MORIC RUDO A kincses vadásztarisznya. Ford.: Soós István. Bratislava, 1962. Szlovákiai Szépirodalmi Könyvkiadó, 221 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
725 | MÓROCZ ANTAL A lovászpatonai plébánia. Templomépítési emlékül. " Bp., 1885. " " Hunyadi Mátyás" " , 58 p." Fűzve, kiadói papírborítóban. |
726 | MOSZKVAI KREML. Képes Album (5 nyelven). Moszkva, 1975. Progressz, 226 p. Kiadói vászonkötésben, kiadói ill. papír védőborítóban. |
727 | MÓZES TERÉZ Váradi zsidók. Nagyvárad, 1995. Fábián-Mérai, 278 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
728 | MOZGÓPOSTAI UTASÍTÁS. Bp., 1983. KÖZDOK, 158 p. Kiadói műanyag kötésben. |
729 | A MÚLT EMLÉKEI SZABOLCS-SZATMÁR MEGYÉBŐL. Képes műemlékjegyzék. A Nagygéci templomért .. Debrecen, é.n. Mendele Ferenc, 351 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
730 | MUNKÁCSI MIKLÓS A késdobáló. Bp., 1974. Magvető, 353 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
731 | MUNKÁCSY MIHÁLY KIÁLLÍTÁS. Rendezte: Bényi László. Bp., 1952. Műcsarnok. Július-Augusztus. Bp., 1952. Athenaeum, 92 p. képekkel! Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
732 | MURÁDIN JENŐ Gy. Szabó Béla. Bukarest, 1980. Kriterion, 158 p., 54 képpel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
733 | MÜLLER VILMOS DR. Csodatevők. Bp., é.n. Singer és Wolfner, 179 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
734 | MŰVÉSZET I. LAJOS KIRÁLY KORÁBAN. Szerk.: Marosi Ernő. 1342-1382. Katalógus (István király múzeum, Székesfehérvár 1982. szept. 11 - 1983. márc.). Bp., 1982. MTA, 399 p., 80 t. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, régi könyvtári pecsétekkel. |
735 | MŰVÉSZET. XI. évf. Szerk.: Lyka Károly. Bp., 1912. Singer és Wolfner, 418 p. Amatőr kartonkötésben. Ritka! |
736 | MŰVÉSZETTÖRTÉNETI TANULMÁNYOK PEST MEGYÉBŐL. Szerk.: Lóska Lajos. Szentendre, 1990. Múzeumok, 327 p. /Studia Comitatensia 20./. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
737 | N. LÁSZLÓ ENDRE A dunai aranymosás. Aranymosó cigányok a Kárpát-medencében. Bp., 2002. Argumentum Kiadó, 385 p., képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Dedikált! |
738 | NAGY ENDRE Plőbus védencei. Bp., é.n. Légrády, 138 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
739 | NAGY ERNŐ Az űrkutatás eredményei. Bp., 1964. Gondolat, 321 p., 159 képpel ill. ábrával. Kiadói festett, feliratos kartonkötésben. Nagy E. gépészmérnök, asztronautikai szakértő volt. |
740 | NAGY FERENC MINISZTERELNÖK. Visszaemlékezések, tanulmányok, cikkek. Bp., 1995. Occidental Press, 161 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
741 | NAGY IMRE Agrárpolitikai tanulmányok. Bp., 1950. Szikra, 404 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
742 | NAGY IMRE Un Communisme qui noublie pas lhomme. Ford.: László Imre. Fejlő Ferenc előszavával. (Kommunizmus, amely nem feledkezik el az emberről.). Paris, 1957. Libraire Plon, 272 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Ritka! |
743 | NAGY ISTVÁN A Boldog-utcán túl. Elbeszélések. Bp., 1945. Magyar Élet, 328 p. Kiadói félvászon kötésben. |
744 | NAGY ISTVÁN GYÖRGY - LŐRINCZ ISTVÁN Rakétatechnika - Rakétafegyver. Bp., 1969. Zrínyi Katonai Kiadó, 218 p., képekkel. Kiadói kartonkötésben. |
745 | NAGY LÁSZLÓ A rossz hírű Báthoryak. Bp., 1984. Kossuth, 248 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
746 | NAGY LÁSZLÓ Hajdúvitézek. 1591-1699. Bp., 1986. Kossuth, 320 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
747 | A NAGY NOSTRADAMUS KÖNYV. Ford.: Vajda Gábor. Bp., 1993. Magyar Világ, 643 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
748 | NAGYBACZONI NAGY VILMOS Végzetes esztendők. II. átdolgozott kiadás. 1938-1945. Bp., 1986. Gondolat, 346 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
749 | NAGYBÁKAY PÉTER Magyarországi céhbehívó táblák. Bp., 1981. Corvina, 62 p., 48 képpel! Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
750 | NAGYBÁKAY PÉTER A magyarországi céhes kézművesipar jelvényei. Bp., 1995. MNM, 212 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
751 | NAGYKÁTAI FÜZETEK. Tűzve, gépelt, stencilezett! 1., 2., 3., 4. számok (4 db). |
752 | NÁNÁSSY LÁSZLÓ DEZSŐ DR. Az élet útvesztői. Az életuntság lélektana és terápiája. Bp., 1930. Szerző, 156 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Borító a gerincnél elvált, szakadt! |
753 | NEGYVEN ÉV. A Magyar Néphadsereg Művelődési Házának története szavakban-képekben. Bp., 1988. MN Műv. Ház, 161 p., képekkel! Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
754 | NÉKÁM LAJOSNÉ A kőszegi patika. Bp., 1965. Iparművészeti Múzeum, 15 p., képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Megjelent: 1000 pld.-ban! |
755 | NEMES ELEMÉR Hipnotismus. Bp., (1940) Rózsavölgyi, 113 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
756 | NEMES LAJOS A totális állam és az érdekképviseleti rendszer. Bp., 1935. Gyarmati Ferenc, 72 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
757 | NEMES MIHÁLY A magyar jelmez és fejlődése dióhéjban. Pozsony-Bp., 1903. Stampfel Károly, 103 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
758 | NEMESKÜRTY - SZÁNTÓ A magyar filmművészet képeskönyve. Bp., 1985. Helikon, 201 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
759 | NÉMET BIRODALMI AUTO- ÉS VIZIÚTKIÁLLÍTÁS. Katalógus. H.n. é.n. Hans Seelemann, 14 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
760 | NÉMETH GÁBOR Ónedények. Bp., 1983. Múzsák, 50 p., 32 t (képek). /Évezredek, évszázadok kincsei II./. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
761 | NÉMETH LÁSZLÓ ÉLETE KÉPEKBEN. Összeállította: Németh Lászlóné. Bp., 1985. Gondolat, 217 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
762 | NÉMETH LÁSZLÓ ÉLETE KÉPEKBEN. Összeállította: Németh Lászlóné. Bp., 1985. Gondolat, 217 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
763 | NOBEL-DÍJAS ÍRÓK ANTOLÓGIÁJA. Harmincnégy arcképpel. Bp., 1935. Káldor, 583 p. Kiadói vászonkötésben. |
764 | A NOBEL-DÍJASOK KISLEXIKONA. II. javított és bővített kiadás. Szerk.: Vészíts Ferencné. Bp., 1985. Gondolat, 879 p. Kiadói vászonkötésben, kissé viseltes ill. papír védőborítóban. |
765 | NŐIDIVATIPARI SZAKRAJZOK ÉS DÍSZÍTŐRAJZOK PÉLDATÁRA. Összeállította: Spolarich László. Bp., é.n. Népszava, 245 p. /Ipari szakkönyvtár 39-41./. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
766 | NYÁRI DIÁKÉLET. Irta: Béni Miklós, Kroó György . Bp., 1955. Ifjúsági Könyvkiadó, 208 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
767 | NYISZTOR ZOLTÁN Mandarinok, kulik és misszionáriusok. Bp., 1937. Stephaneum ny., 423 p., képekkel. Fűzve, kiadói kissé viseltes papírborítóban. |
768 | ÓCSAG IMRE DR. Kis magyar lovaskönyv. Bp., é.n. Libri, 180 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
769 | OFOTÉRT ÁRJEGYZÉK. Szerk.: Szilasi László. 1949-1979. Bp., 1979. Ofotért Vállalat, 132 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
770 | ÓMOLNÁR MIKLÓS R. B. kapitány avagy pengék és halak. Bp., 1986. IRI, 160 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
771 | ÓMOLNÁR MIKLÓS Tizenkét nap, amely.. 1956. október 23 - november 4. Események, emlékek, dokumentumok. Bp., 1989. Szabad Tér Kiadó, 562 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
772 | ORBÁN BALÁZS Torda város és környéke. Bp., 1984. Helikon, 479 p. Reprint! Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
773 | ORMAI LÁSZLÓ DR. Korszerű asztaliteniszezés. II. javított, bővített kiadás. Bp., 1987. Sport, 263 p., rajzokkal. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
774 | AZ OROSZ IRODALOM MAGYAR BIBLIOGRÁFIÁJA. Összeállította: Kozocsa Sándor. Bp., 1947. OSZK, 381 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
775 | A OROSZ MŰVÉSZET MESTEREI. Ford.: Dalos György. (Ötven rövid életrajz). Bp.-Moszkva, 1985. Gondolat-Roduga, Számozatlan! Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban, gazdag képanyaggal! |
776 | AZ ORSZ. M. KIR. KÉPZŐMŰVÉSZETI FŐISKOLA ÉVKÖNYVE. Szerk.: Dr. Ferenczy József főtitkár. 1937/38-1938/39. Bp., é.n. Attila ny., 188 p., képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
777 | AZ ORSZ. M. KIR. KÉPZŐMŰVÉSZETI FŐISKOLA ÉVKÖNYVE. Szerk.: Dr. Ferenczy József főtitkár. 1936-1937. Bp., é.n. Attila ny., 188 p., képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
778 | AZ ORSZ. M. KIR. KÉPZŐMŰVÉSZETI FŐISKOLA ÉVKÖNYVE. Szerk.: Dr. Ferenczy József főtitkár. 1934-1935. Bp., é.n. Attila ny., 96 p., képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
779 | AZ ORSZÁGOS MAGYAR KÉPZŐMŰVÉSZETI TÁRSULAT ÉVKÖNYVE AZ 1930. ÉVRE. Bp., 1930. Orsz. Magy. Képzőművészeti Társ., 158 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Ritka! |
780 | ORSZÁGOS MÉHÉSZNAPTÁR AZ 1932-IK ÉVRE. 14-ik (IV) évf. Szerk.: Héjjas Endre. Bp., 1931. Orsz. Magy. Méhészeti Egyesület, 72 p., képekkel. Fűzve, felső borító hiányzik. |
781 | ORVOSI ZSEBNAPTÁR 1920. XXIV. Évfolyam I. Január-Március. Bp., 1920. Pápai Ernő műintézete, számozatlan. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
782 | OSVÁTH GEDEON DR. Petőfi aszódi ifjúsága. Tanulmány. Bp., 1925. Orsz. Evang. Tanáregyesület, 24 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. Kissé viseltes állapotban. Ritka! |
783 | ÖRÖKZÖLDEK. Összeállította.: Simonyi Mária. Fehérben-feketében (Aforizmák a szerelemről.). Bp., 1994. Hunga-Print, 162 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
784 | P. BRESTYÁNSZKY ILONA A Pest-Budai ötvösség. Bp., 1977. Műszaki Könyvkiadó, 479 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
785 | PADOS PÁL Ezt nem írhattam meg Oroszországról. Bp., 1945. Gábor Áron, 124 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
786 | PAGET, JOHN Magyarország és Erdély. Ford.: Rakovszky Zsuzsa. Válogatás. Bp., 1987. Helikon, 347 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
787 | PALACKY FRANTISEK A Huszitizmus története. Ford.: Benedek Gábor, Farkas Géza, Halka László. Fejezetek a cseh nemzet történetéből. Bp., 1984. Európa, 726 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
788 | PALANTE, G. A szociológia vázlata. Ford.: Mikes Lajos. Bp., 1912. Franklin, 234 p. /Kultúra és Tudomány/. Kiadói vászonkötésben. |
789 | PÁLFY JÓZSEF Katonadolog. Regény. Debrecen, 1930. Tiszántúli Könyv és Lapkiadó, 159 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Dedikált! |
790 | PÁLFY MIKLÓS DR. Héber nyelv és gyakorlókönyv. Bp., 1963. Magyarországi Református Egyház, 334 p., 59 p. (szótár). Kiadói (?) kartonkötésben, gépelt! |
791 | PALLADIO, ANDREA Négy könyv az építészetről. Ford.: Hajnóczi Gábor. Bp., 1982. Képzőművészeti Alap, 410 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
792 | PALLAI SÁNDOR Fémdíszmű. II. kiadás. Lakásdíszek, divatékszerek. Bp., 1976. Műszaki, 211 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
793 | PALLAI SÁNDOR Nemesfémipari zsebkönyv. III. átdolgozott kiadás. Bp., 1975. Műszaki, 275 p. Kiadói vászonkötésben, régi könyvtári pecsétekkel. |
794 | PALOCSAY RUDOLF Zöldség és gyümölcsnemesítési kísérleteim. Bukarest, 1961. Mezőgazdasági, 344 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
795 | PANIGAY RÓBERT Muki. Egy medvebocs története. Bukarest, 1988. Ion Creanga Kiadó, 105 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
796 | PANNEKOEK, ANTON A munkások harca. Bp., 1919. Közoktatásügyi Népbiztosság, 29 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Ritka! |
797 | PANOV Ködkapitány. Ford.: Máthé Lydia. Regény. Bp., 1950. M. sz. T. Új Magyar Könyvkiadó N. V., 119 p. Amatőr félvászon kötésben. |
798 | PAP JÁNOS Puskás Tivadar. Bp., 1960. Terra, 269 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban, ajándékozási bejegyzéssel. |
799 | PÁPA MIKLÓS DR. Budai-hegység utikalauz. Bp., 1966. Sport, 319 p. 1 térképmelléklettel. Hozzátartozik: Páli Tivadar: Budai hegyvidék portyavezető. Bp., 1954. Sport- Lap és Könyvkiadó, 63 p. Fűzve, viseltes papírborítóban. Károly Erzsébet: Szarukövek a Budai-hegységben. Bp., 1936. Mérnökök nyomdája, 27 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. Kiadói műanyag borítóban. |
800 | PARRAGI GYÖRGY Élet-halálharc az olaj körül. Bp, 1940. Vietorisz, 75 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
801 | PÁSZTOR MIHÁLY Budapest zsebe. Bp., é.n. Athenaeum, 314 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
802 | PATAKY DÉNES A rajzművészet mesterei. XIX. és XX. század. A Szépművészeti Múzeum modern külföldi rajzgyűjteményének legszebb lapjai. Bp., 1958. Képzőművészeti Alap, 21 p., számozatlan. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
803 | PÁZMÁNY ZOLTÁN A római jog institutiói. III. kiadás. Karcag, 1930. Kertész József, 634 p., LV p. (Függelék). Amatőr félvászon kötésben, a függelék néhány lapja sérült! |
804 | PÉCZELY PIROSKA A Keszthelyi Festetics-kastély. Bp., 1964. Képzőművészeti Alap, 47 p. /Műemlékeink/. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
805 | A PÉCS - BARANYAMEGYEI MÚZEUM EGYESÜLET ÉRTESÍTŐJE. Szerk.: Dr. Fejes György. Pécs, 1928. Múzeum Egyesület kiadványa, 95 p. Hozzátartozik: Műemlékvédelem. Kultúrális örökségvédelmi folyóirat. XLVII. évf. 2003. 4. szám. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
806 | PEISNER IGNÁCZ Budapest a XVIII. Században. Bp., 1900. Singer és Wolfner, 219 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. Nagyon ritka! |
807 | PÉLDÁK KÖNYVE. Hasonmás és kritikai kiadás. Közzéteszi: Bognár András és Levárdy Ferenc. 1510. Bp., 1960. Akadémiai, 305 p. /Codices Hungarici IV./. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
808 | PÉNZ! Szerk.: Bélley Pál, dr. Kocsis Ferenc, Koroknay István. Érdekességek a pénzről. Pénznevek eredete - Híres pénzeink. Bp., 1958. Bibliotheca Kiadó, 111 p. /Hasznos mulatságok/. Fűzve, kiadói ill. (Csergezán Pál) papírborítóban. |
809 | PÉNZÜGYI KÖZLÖNY. 1902-ik évi folyam. A Magyar Királyi Pénzügyminisztérium alá rendelt hatóságok, hivatalok és közegek számára. Bp., 1902. M. Kir. Pénzügyminisztérium, CIV, 764 p. Amatőr félvászon kötésben. |
4200 | ||
810 | PEREHÁZY KÁROLY A Várnegyed. Élesdy István akvarelljei. Bp., 1979. Képzőművészeti Alap, 92 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
811 | PEST MEGYE KÉPZŐMŰVÉSZETE. Művészettörténeti tanulmányok. Szerk.: Lóska Lajos. Szentendre, 1990. Múzeumok Igazgatósága, 327 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Megjelent: 800 pld.! |
812 | PEST-BUDAI HÉTKÖZNAPOK. Válogatta: Vörös Károly. Egykorú naplók és emlékiratok tükrében 1805-1848-ig. Bp., 1966. Bp. Történeti Múzeum, 83 p., 23 p. (képek), 1 térkép. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
813 | A PESTI HÍRLAP KARÁCSONYI ALBUMA. 1933. Bp., 1933. P. H. 115 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
814 | A PESTI HÍRLAP KARÁCSONYI ALBUMA. 1931. Bp., 1931. P. H. 126 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
815 | PÉTER LÁSZLÓ Kálmány Lajos. Egy nagy magyar folklorista élete. Bp., 1952. Közoktatásügyi Kiadóváll., 72 p. Fűzve, kiadói ill. kissé viseltes papírborítóban. |
816 | PÉTERFALVI MOLNÁR DEZSŐ Limanova magyar győzelem. Bp., 1932. Pápai Ernő műintézete, 560 p. Amatőr vászonkötésben, a borítékolt mellékletek nélkül. |
817 | PÉTERFY EMILIA Csippenfütty. Soó Zöld Margit rajzaival. Bukarest, 1963. Ifjúsági, 161 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
818 | PETERSON - MOUNTFORT - HOLLOM Európa madarai. IV. átdolgozott kiadás. Bp., 1986. Gondolat, 456 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
819 | A PETŐFI-KÖR VITÁI I.-II. Szerk.: Hegedűs B. András, Rainer M. János. hiteles jegyzőkönyvek alapján. Bp., 1989. Kelenföld Kiadó-ELTE, 205 p., 127 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. (2 db). |
820 | PETUR LÁSZLÓ Ikárusz szárnyain. Bp., 1962. Móra, 239 p. Kiadói félvászon kötésben. |
821 | A PIARISTA DIÁK KIS KALAUZA. VI. kiadás. Bp., 1939. Stephaneum ny., 98 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
822 | A PILIS ÉS A VISEGRÁDI-HEGYSÉG. Szerk.: Miczek György. Bp., 1991. Sport, 286 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
823 | PINTÉR JENŐ A magyar irodalom története. I.-II. Bp., 1938. Franklin, 571 p., 654 p. Kiadói vászonkötésben. (2 db). |
824 | PINTÉR KÁROLY Magyarország halai. II. átdolgozott kiadás. Biológiájuk és hasznosításuk. Bp., 2002. Akadémiai, 222 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
825 | PIRENNE, HENRI A középkori gazdaság és társadalom története. Bp., 1983. Gondolat, 395 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
826 | PLATON A lakoma. Bp., 1961. Magyar Helikon, 206 p. Ford.: Telegdi Zsigmond. /Új Elzevír Könyvtár/. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
827 | POÉSIES HONGROISES Dr. Kálmán Miksa jegyzeteivel. Bp., é.n. Lampel R., VI., 111 p. /Francia Könyvtár/. Amatőr félvászon kötésben. |
828 | POGÁNY FRIGYES A szép emberi környezet. Bp., 1976. Gondolat, 475 p. Kiadói vászonkötésben, sérült ill. papír védőborítóban. |
829 | POGÁNY GÉZA Exorcismus (Ördögűzés). Bp., 1925. Apostol ny., 107 p. Fűzve, kiadói kopott ill. papírborítóban, gerince sérült. |
830 | POGÁNY JÓZSEF Emberek és korok. 20 tanulmány. Bp., 1919. Magyarországi Szocialista Párt, 156 p. Kiadói (?) félvászon kötésben. |
831 | POGÁNY Ö. GÁBOR Derkovits Gyula. Bp., 1961. Képzőművészeti Alap, 22 p., 14 t. Fűzve, kiadói ill. kissé viseltes papírborítóban. |
832 | POGÁNY Ö. GÁBOR Molnár - C. Pál. Bp., 1988. Corvina, 27 p., 88 képpel. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
833 | POLGÁRI ISKOLAI KÖZLÖNY. Felelős szerk.: Volenszky Gyula. Az Orsz. Polgári Iskolai Egyesület folyóirata. I. és II. évf. Bp., 1897-1898. Hornyánszky Viktor, 530 p., 516 p. Amatőr félvászon kötésben. |
834 | POLGÁRI TÖRVÉNYKÖNYV. Polgári Perrendtartás. Szerk.: Dr. Nizalowski Attila, Németh István. Családjogi törvény, Végrehajtási törvény. Bp., 2002. Unio, 851 p. Kiadói fóliázott kartonkötésben. |
835 | PONTYOK A WEHRMACHTNAK. Szerk.: Tabák András és Mohai I. Lajos. Válogatás a cseh irodalom katona-elbeszéléseiből. Bp., 1986. Zrínyi Katonai Kiadó, 497 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
836 | POPPER, W. Miniaturen. Novellen. Dresden, Leipzig, Wien, 1897. E. Pierson Verlag, 3 sztl.lev., 248 p. Kiadói aranyozott bőrkötésben, körben aranymetszéssel, Jászai Mari ex librisével. |
837 | PRIHODA, KÉCHAV DR. Bevezetés a pedagógiai pszichológiába. Ford.: Dr. Szilágyi Pál. Bp., 1960. Tankönyvkiadó, 389 p. Kiadói félvászon kötésben. |
838 | PROGRAMTÉZISEK A LELKIISMERETI ÉS VALLÁSSZABADSÁGRÓL. Bp., 1989. SzDSz., 30 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
839 | PROHÁSZKA LÁSZLÓ Szoborsorsok. Bp., 1994. Kornétás Kiadó, 183 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
840 | PROVATARIS, TH. Meteora. A kolostorok és szerzetességek története. Athén, 1986. Michalis Toubis, 111 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
841 | A PSZICHOANALÍZIS ÉS MODERN IRÁNYZATAI. Válogatta: dr. Buda Béla. Bp., 1971. Gondolat, 479 p. Kiadói vászonkötésben, szakadt papír védőborítóban. |
842 | PUKÁNSZKYNÉ KÁDÁR JOLÁN A Nemzeti Színház százéves története. I.-II. Bp., 1940. Magyar Történelmi Társulat, IX., 581 p., X. 878 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
843 | PULSZKY FERENCZ A magyar jakobinusok. Cserna Károly rajzaival. Történeti regény. Bp., 1909. Franklin, 326 p. Amatőr félvászon kötésben, régi pecsétekkel. |
844 | PUSKELY MÁRIA. Árpádházi Boldog Erzsébet és a 14. századi misztika. Róma, 1980. Dario e Ugo Detti, 114 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
845 | R. VÁRKONYI ÁGNES Buda visszavívása, 1686. Bp., 1984. Móra, 374 p., képekkel. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
846 | RAÁTZ JUDIT Gödöllő helynevei. Bp., 1981. ELTE, 77 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Gépelt! Megjelent: 300 pld! |
847 | RACHMANOVA, ALEXANDRA Házasság a vörös viharban. Ford.: Benedek Marcell. Egy orosz diáklány naplója. Bp., é.n. Dante, 416 p. Kiadói ill. félvászon kötésben, megkímélt állapotban. |
848 | RÁDAY MIHÁLY Városvédőbeszédek 1-2. Bp., 1988. Széchenyi Könyvkiadó, 425 p., 426 p.-502 p.-ig., fényképekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
849 | RÁDIÓ-COMPASS. Szerk.: Horváth István. Útmutató az 1941-42. évre. Bp., 1941. Szerkesztő, 200 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
850 | RADNÓTI MIKLÓS Bori notesz. 1944. Bp., 1971. Magyar Helikon, 33 p. /Hasonmás kiadás!/. Fűzve, kiadói papír, ill. vászonkötésben. (2 db). |
851 | RÁSKAI FERENC Áram a tengerben. Jászai Mari rajeci regénye. Bp., 1938. Kir. Magy. Egy. Ny., 189 p. " Fűzve, kiadói papírborítóban. " " Jászai Ferenc - Rábatamási" " bejegyzéssel." |
852 | RÁTKAY LÁSZLÓ KÖLTEMÉNYEI. Kiadja a Petőfi-társaság. Bp., 1936. Kir. Magy. Egy. Ny., 1 t., 541 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
853 | RÉGI MAGYAR KÖLTŐK TÁRA. Katolikus egyházi énekek. (1608-1651). XVII. Sz. 7. Bp., 1974. Akadémiai, 726 p., 19 képpel. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban, régi pecsétekkel. |
854 | RÉGI MAGYAR KÖLTŐK TÁRA. Szombatos énekek. XVII. Sz. 5. Bp., 1970. Akadémiai, 616 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban, régi pecsétekkel. |
855 | RÉGI MAGYAR KÖLTŐK TÁRA. XVII. Sz. 4. Bp., 1967. Akadémiai, 719 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban, régi pecsétekkel. |
856 | REGŐS JÁNOS A kabaré ma. Bp., 1978. Népművelési Propaganda, 144 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
857 | RENDŐRETIKA. Jegyzet. Bp., 1986. Rendőrtiszti Főiskola, 61 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
858 | RENDŐRLAKTANYA A MOSONYIBAN. (1886-1986). Írta: Szilvási ferenc. Bp., 1986. BM Könyvkiadó, 209 p., képekkel. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
859 | RÉVAY ZOLTÁN Titkosírások. Fejezetek a rejtjelezés történetéből. Bp., 1978. Zrínyi Katonai Kiadó, 239 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
860 | RÉVÉSZ MIHÁLY A Népszava története. II. kiadás. Bp., é.n. Légrády, 45 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, felvágatlan. |
861 | REZNYIK SZEMJON Oroszország fasizálódása. Ford.: Csontos Lea Szilvia. Antiszemitizmus a posztszovjet korszakban. Debrecen, 1998. Hajja és Fiai, 279 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
862 | ROMÁNIAI MAGYAR IRODALMI LEXIKON. I. A-F. Főszerk.: Balogh Edgár. Szépirodalom, közírás, tudományos irodalom, művelődés. Bukarest, 1981. Kriterion, 650 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
863 | ROMÁNNÉ GOLDZIERER KLÁRA A jobb és balkezesség szerepe az ikrek írásában. Különnyomat. Bp., 1943. Szerző, 28 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Ritka! |
864 | ROSENBERG LÁSZLÓ DR. - HETÉNYI GÉZA DR. A diétás beteg szakácskönyve I. 457 recepttel. Bp., é.n. Novák R., 144 p. Fűzve, kiadói kissé viseltes papírborítóban. |
865 | ROTHMAYER, R. Rakéta-szputnyik-űrhajó. Ford.: Nagy Ernő. 100 kérdés, 100 felelet. Bp., 1959. Kossuth, 175 p., 53 ábrával. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
866 | RÓZS ÁGNES Jövőlesők. Nürnbergi lágernapló 1944-45. Bukarest, 1971. Kriterion, 262 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. Ritka kordokumentum! |
867 | RÓZSA GYÖRGY Budapest régi látképei. (1493-1800). Bp., 1963. Akadémiai, 387 p., XCVI t. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. Megjelent: 1200 pld! |
868 | RUBINYI MÓZES Herczeg Ferenc. A magyar ifjúság számára. Bp., 1926. Singer és Wolfner, 31 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, felvágatlan! |
869 | RUISZ REZSŐ A Nagykörút. Bp., 1960. Képzőművészeti Alap, 40 p., 2 kihajtható melléklettel. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
870 | RUISZ REZSŐ A Nagykőrút. Bp., 1960. Képzőművészeti Alap, 40 p., 2 mell. /Műemlékeink/. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
871 | SADOUL, G. Charlie Chaplin filmjei és kora. II. kiadás. Bp., 1956. Művelt Nép, 185 p. képekkel. Kiadói félvászon kötésben. |
872 | SAIN MÁRTON Nincs királyi út! Matematikatörténet. Bp., 1986. Gondolat, 831 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
873 | SAINT-SIMON VÁLOGATOTT ÍRÁSAI. Ford.: Justus Pál. Bp., 1963. Gondolat, 405 p. Kiadói félvászon kötésben, papír védőborítóba. |
874 | SÁNDOR VILMOS Nagyipari fejlődés Magyarországon. 1867-1900. Bp., 1954. Szikra, 771 p. Kiadói félvászon kötésben, régi pecsétekkel. |
875 | SÁNDOR VILMOS Nagyipari fejlődés Magyarországon. 1867-1900. Bp., 1954. Szikra, 771 p. Kiadói félvászon kötésben. |
876 | SANTINI, A. Ezeréves az orosz egyház. Bp., 1988. Kossuth, 190 p. Beszélgetés Pimennel, minden oroszok pátriárkájával. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
877 | SÁRGA KÖNYV. 1941-1945. Összeállította: Vihar Béla. Adatok a magyar zsidóság háborús szenvedéseiből. Bp., é.n. Hechaluc kiadás, 216 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
878 | SCHEIBER HUGÓ (1873-1950). Kiállítási katalógus. Bp., 1991. Műgyűjtők Galériája, számozatlan. |
879 | SCHEIBER MÁRIA A régi Pest-Buda az egykorú újságok hirdetéseiben és kishíreiben. Tanulmány. Bp., 1957. Főv. Szabó Ervin Könyvtár, 16 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
880 | SCHMIDT EGON Kócsagok birodalma. A Velencei-tó állatvilága. Bp., 1980. Natura, 144 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
881 | SCHUMANN WALTER Drágakő biblia. Ford.: Dr. Oberfrank Ferenc. 1500 kő színes fényképével. Bp., é.n. Glória Kiadó és a Kőország, 255 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
882 | SEBESTYÉN KÁROLY Shakespeare kora, élete, művei. Bp., (1936) Rózsavölgyi és Tsa, 308 p. Kiadói kopott vászonkötésben, régi pecsétekkel. |
883 | SEIFERT GÉZA DR. Az Egyezmény 25. évfordulójára. Bp., 1974. Szerző, 37 p. Különlenyomat a MIOK 1974-es Évkönyvéből. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
884 | SÉRA LÁSZLÓ A nevetés és a humor pszichológiája. Bp., 1983. Akadémiai, 207 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. Ritka! |
885 | SHELLEY, P. B. VERSEI. Szerk.: Kardos László és Kéry László. Bp., 1963. Magyar Helikon, 726 p. Kiadói vászonkötésben, viseltes papír védőborítóban. Ritka! |
886 | A SIBÓI BÖLÉNY. Bp., 1943. Révai, 166 p., 124 p. Kiadói ill. festett halina-kötésben. |
887 | SIEMENS Villamosság a háztartásban. Összeállította: Willheim Gusztáv. Bp., 1942. Siemens, 76 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
888 | SIK CSABA Művészet és forradalom. Bp., 1988. Helikon, 42 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
889 | SIK ISTVÁN VERSEI. Kiáltás a viharban. 1943-1987. H.n. é.n. Szerző, 48 A4-es lapon. Gépelt! Amatőr aranyozott vászonkötésben. |
890 | SIK SÁNDOR Esztétika. Szeged, 1990. Universum, 460 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
891 | SIK SÁNDOR KÖLTEMÉNYEI. I. kiadás. Bp., 1916. Élet, 351 p. Kiadói festett vászonkötésben. |
892 | SIKLÓSSY LÁSZLÓ Szellemi kincsesház. Idézetek gyűjteménye. Bp., 1943. Franklin, 276 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
893 | SIKOTA GYŐZŐ Hollóházi kerámia. Bp., 1961. Műszaki, 154 p., képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Dedikált! |
894 | SINKA ISTVÁN Denevérek honfoglalása. I. kiadás. Fáy Dezső rajzaival. Bp., 1941. Bolyai Akadémia, 96 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Ritka! |
895 | SOLTH IMRE, VITÉZ Egy tüzértiszt naplója az 1914-18. évi Világháborúból. Bp., 1942. Orsz. Tiszti Tud. És Kaszinó Egyesület kiadványa, (II. kötet), képekkel, térképvázlatokkal. Kiadói vászonkötésben, gerincén kis sérüléssel. Ritka! |
896 | SOLYMOSSY PÉTER Tavaszi szél. 1848. A magyar sajtó tükrében. Bp., 1944. Nemzeti Könyvtár, 63 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
897 | SOMOGYI ANTAL DR. A modern katolikus művészet. Bp., 1933. DOM, 183 p., képekkel. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
898 | SOÓS IMRE - DR. SZŐKEFALVI - NAGY ZOLTÁN " Az első magyarországi " " timsógyár" " ." Eger, 1967. Tanárképző Főiskola Füzetei, 371 p.-403 p.-ig. különlenyomat. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
899 | SOPHOKLÉS DRÁMÁI. Ford.: Babits Mihály, Devecseri Gábor, Horváth István Károly, Jánosy István, Kardos László, Kerényi Grácia, Trencsényi-Waldapfel Imre. Bp., 1959. Helikon, 536 p. /Helikon klasszikusok/. Kiadói bőrkötésben, bibliopapíron, számozott: 550/348. sz. |
900 | SÓS ENDRE Az emberi jogok. Bp., 1945. Dante, 64 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
901 | SPINOZA Ifjúkori művek. Ford.: Szemere Samu. Bp., 1956. Akadémiai, 432 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. Megjelent: 1000 pld! |
902 | STEFANSSON, V. Amerika legészakibb tájain. 28 képpel, 1 térképpel. Ford.: Halász Gyula. Bp., é.n. Franklin Társulat, 147 p. Kiadói aranyozott kissé kopottas vászonkötésben. |
903 | STEFFEN, ALBERT Válogatott versei. Ford.: Devecseri Gábor. Bp., 1943. Officina, 44 p. Kiadói kartonkötésben. |
904 | STEIN AURÉL Nagy Sándor nyomában Indiában. 100 képpel és térképpel. Ford.: Halász Gyula. Bp., é.n. Franklin, 183 p. /A Magy. Földr. Társ. Könyvtára/. Kiadói festett, aranyozott vászonkötésben. |
905 | STUTTGART IM SCHILLETJAHR 1934. Turista-tájékoztató. Stuttgart, 1934. Verkehrsverein, számozatlan. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
906 | SUGÁR GUSZTÁV A magyar rádiózás története a felszabadulásig. Bp., 1985. Posta Rádió és Televízió Ig., 283 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
907 | SUGÁR GUSZTÁV A néprádiótól a műholdas televízióig. Bp., 1993. Ajtósi Dűrer Kiadó, 293 p. Kiadói bársonykötésben, ill. papír védőborítóban, gazdag képanyaggal. |
908 | SUGÁR ISTVÁN A budai vár és ostromai. Bp., 1979. Zrínyi Katonai Kiadó, 356 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
909 | SUGÁR ISTVÁN Lehanyatlik a török félhold. Bp., 1983. Zrínyi Katonai Kiadó, 494 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
910 | SURÁNYI MÁRIA DR. A beteg még megmenthető.. Miskolc, 1987. Borsodi Ny., 139 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
911 | SVIHRAN, LADISLAV Barátunk, Verne Gyula. Ford.: Fundávek Magda. Bratislava, 1986. Madách, 173 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban, ajándékozási bejegyzéssel. |
912 | A SZABADSÁGHARC KILENC NAGY CSATÁJA. Than Mór csataképei. Bp., 1978. Magyar Helikon, 139 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
913 | SZABÓ BÁLINT " Az " " ötvenes évek" " ." Bp., 1986. Kossuth, 432 p. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. |
914 | SZABÓ ERVIN Imperializmus és tartós béke. Bp., 1918. Népszava, 95 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
915 | SZABÓ LÁSZLÓ 13 bíró emlékezik. Bp., 1975. Minerva, 404 p. Kiadói fóliázott kartonkötésben. |
916 | SZABÓ LŐRINC Buddha tenyerén. A költő keleti témájú versei. Bp., 1991. Helikon, 67 p. Kiadói aranyozott kartonkötésben. |
917 | SZABÓ SZAKLAP. Szerk.: Faust Béla. szabászat-technikai folyóirat, 1943. Bp., 1943. Faust Béla, 12. szám. Újrakezdődő számozással, utolsó szám sarkán vízfoltos. Amatőr aranyozott félvászon kötésben. Ritka! |
918 | SZABOLCZAY LAJOS Erdélyi ősz. Bp., 2006. Cédrus Műv. Alapítvány, 577 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
919 | SZABOLCS-SZATMÁR-BEREG MEGYE KÉZIKÖNYVE. Főszerk.: Filepné Dr. Nagy Éva. Bp., 1998. Ceba Kiadó, 1010 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
920 | SZALAI IMRE Balatonfüred. Bp., 1964. Képzőművészeti Alap, 44 p. /Műemlékeink/. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
921 | SZALAI ZOLTÁN Balatoni képes krónika. Bp., 1969. Corvina, 34 p., 127 képpel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
922 | SZALAY - BARÓTI A Magyar Nemzet története. I., III. és IV. kötet. Bp., (1985) Lampel R., 434 p., 556 p., 560 p., XXII. Kiadói aranyozott kopottas félbőr kötésben, viseltes állapotban. Nem kollacionált! A második kötet hiányzik! |
7500 | ||
923 | SZALAY LÁSZLÓ Barátunk és ellenségünk az állat. Bp., 1943. Kir. Magy. Egy. Ny., 251 p. Kiadói félvászon kötésben. |
924 | SZALAY LÁSZLÓ Barátunk és ellenségünk az állat. Bp., 1943. Magy. Kir. Egy. Ny., 251 p. Kiadói félvászon kötésben. Képekkel! |
925 | SZÁLKA RÓBERT Kalandozások az ismeretlen Máramarosban. Dabas, 2005. Szálka Bt., 213 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Számozott: 219. sz. |
926 | SZÁNTÓ GYÖRGY Mata-Hari. Cluj-Kolozsvár, 1928. Erd. Szépmíves Céh, 124 p. Amatőr félvászon kötésben. |
927 | SZÁNTÓ PIROSKA Bibliai képek gyermekeknek. Bp., 1987. Szent István Társulat, 144 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
928 | A SZARVASI ARBORÉTUM. Bp., 1962. Mezőgazdasági, 73 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
929 | SZÁZADVÉG. A Bibó István Szakkollégium társadalomelméleti folyóirata. 1989. 1.-2. Bp., 1984. Hét Torony, 183 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
930 | SZAZÓNOV SZ. A. Végzetes évek. Ford.: Gellért Hugó. Emlékiratok. Bp., é.n. Genius, 456 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
931 | SZÉKELY GYÖRGY DR. Báró Eötvös József és a szocializmus. Beszéd (1908. febr. 2-án). Bp., 1908. Szerző, 24 p. Hozzákötve: b. Eötvös József: A zsidók emancipatioja. Bp., 1892. Ráth Mór, 77 p. Amatőr félvászon kötésben. |
932 | SZÉKELY NÉPBALLADÁK. Bp., 1979. Magyar Helikon, 310 p. Kiadói vászonkötésben. Az 1935. évi kiadás reprintje! |
933 | SZÉKELY SÁNDOR DR. Az orvostudomány története. Bp., 1960. Medicina, 272 p., képekkel. Kiadói vászonkötésben. |
934 | SZEKFŰ GYULA Forradalom után. Bp., é.n. Cserépfalvi, 207 p. Kiadói félvászon kötésben, papír védőborítóba. |
935 | SZEKFŰ GYULA Három nemzedék. Egy hanyatló kor története. " Bp., 1920. " " Élet" " , 332 p." Fűzve, kiadói viseltes, szakadt papírborítóban. |
936 | SZENTGOTTHÁRD. Szerk.: Kuntár Lajos, Szabó László. Helytörténeti, művelődéstörténeti, helyismereti tanulmányok. Szombathely, 1981. Tanács, 771 p., képekkel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
937 | SZÉP ERNŐ Emberszag. Bp., 1984. Szépirodalmi, 170 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
938 | SZERDAHELYI CSABA A titokzatos KGB. Bp., 1990. Laude Kiadó, 94 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
939 | SZERÉMI GYÖRGY Magyarország romlásáról. Erdélyi László fordítását átdolgozta Juhász László. Bp., 1961. Magyar Helikon, 318 p. /Monumenta Hungarica V./. Kiadói aranyozott félbőr kötésben. Számozott: 350/129 sz. |
940 | SZERGEJEV, VALERIJ Rubljov. Ford.: Soproni András. Bp., 1987. Gondolat, 298 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
941 | SZERVEZETI ÉS SZOLGÁLATI UTASÍTÁS A M. KIR. CSENDŐRSÉG SZÁMÁRA. I. Szervezet., II. Szolgálat. Bp., 1941. Stádium, 414 p. Kiadói kopottas félvászon kötésben. |
942 | A SZIGET ÉNEKEL. Képes géza műfordításai. Angol költők. Bp., 1947. Parnasszus, 151 p. Kiadói félvászon kötésben. Megjelent: 1000 pld.! |
943 | SZIGETI KILIÁN Régi magyar orgonák. Szombathely. Bp., 1978. Zeneműkiadó, 141 p., képekkel. Kiadói kartonkötésben. |
944 | SZIGETVÁRI IVÁN A komikum elmélete. Bp., 1911. MTA, 432 p. Amatőr félvászon kötésben, körben festett lapszélekkel! |
945 | SZILÁGYI FERENC Deákok tüköre. Magyar diákvilág a felvilágosodás korában. Bp., 1986. Móra, 288 p., képekkel! Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. Dedikált! |
946 | SZÍNHÁZI KALAUZ. II. bővített kiadás. Szerk.: Vajda György Mihály. Bp., 1962. Gondolat, 961 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
947 | SZOBOSZLAY PÉTER A rajzfilm. Bp., 1977. Corvina, 46 p., 12 melléklettel (képek). /Műhelytitkok/. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
948 | A SZOCIÁLDEMOKRATA PÁRT VÁDAT EMEL
(Két vádbeszéd egy rendszer ellen). Bp., 1946. Népszava, 45 p. Tűzve, kiadói papírborítóban, felvágatlan! |
949 | A SZOCIALISTA TANÁCSKÖZTÁRSASÁGOK SZÖVETSÉGE. A Budapesti Nemzetközi Árúmintavásáron 1941. Bp., 1941. vitéz Szénásy Gyula, 42 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
950 | A SZOCIALIZMUS ÚTJÁN. Szerk.: Szabó Bálint. A népi demokratikus átalakulás és a szocializmus építésének kronológiája, 1944. szept. - 1980. ápr. Bp., 1982. Akadémiai, 716 p. Kiadói vászonkötésben. |
951 | SZOLNOK MEGYE FÖLDRAJZI NEVEI. Közzéteszi: Farkas Ferenc. I. A Jászberényi járás. Jászberény, 1986. Tanítóképző Főiskola, 284 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
952 | SZOMAHÁZY ISTVÁN Előadások a feleségképző akadémián. Bp., 1915. Singer és Wolfner, 154 p. Kiadói vászonkötésben. |
953 | " SZOVJET TUDOMÁNY ÉS TECHNIKA 50 ÉVE." " (" " A)" Bp., 1967. szept. 1-24. Jubileumi kiállítás katalógusa. Bp., 1967. KGMTTI, 267 p., képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
954 | A SZOVJETUNIÓ TIZENHAT KÖZTÁRSASÁGA. Bp., 1950. Szikra, 158 p., képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
955 | SZPASZOV, PAVEL Zaharij ikonfestő bűnös szerelme. Ford.: Szenczei László. Bp., 1970. Magyar Helikon, 48 p., képekkel. Kiadói vászonkötésben, ill. kopottas papír védőborítóban. |
956 | SZTANISZLAVSZKI Egy színész felkészül.. Ford.: Hegedűs Tibor. Bp., 1946. Athenaeum, 307 p. Kiadói félvászon kötésben, régi pecsétekkel. |
957 | SZTERÉNYI HUGÓ DR. Az iparban szereplő ásványok. A grafit, az azbeszt. Bp., 1899-1900. Lampel R., 47 p., 60 p., 47 p., 98 p. Hozzákötve: Csizik Gyula: A művészetek történetéből. Csopey László: Elektromos elemek és akkumulátorok. Hasznos olvasmányok. /Iparosok Olvasótára/. Amatőr félvászon kötésben, gerince sérült! |
958 | SZTRÓKAY KÁLMÁN Barkácskönyv. Say Kornél rajzaival. Bp., é.n. Kir. Magy. Egy. Ny., 234 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóba. |
959 | SZUHAY - HAVAS ERVIN Amerika hőskora. Bp., 1969. Gondolat, 325 p., képekkel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
960 | SZŰCS JÓZSEF A levegő meghódítása. Bp., 1955. Társadalom és Természettudományi Ismeretterjesztő Társulat, 96 p. Fűzve, kiadói viseltes papírborítóban. |
961 | SZÜLLŐ GÉZA A T. Ház humora. Kivonat a Parlamenti Naplókból. Bp., 1943. Hattyasy István, 268 p. Tűzve, kiadói papírborítóban, a rajzos védőborító hiányzik! |
962 | TABI LÁSZLÓ A zsák meg a foltja. I. kiadás. Bp., 1941. Világvárosi Regények, 32 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. Szép állapotban. |
963 | TAKÁCS BÉLA Ötvösművek a debreceni Református Kollégium Múzeumában. Bp., 1988. Múzsák, 51 p., 32 t (képek). /Évezredek, évszázadok kincsei IV./. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
964 | TAKARÓ GÉZA Bibliai földeken. Utijegyzetek. Bp., 1910. Első Kőbányai Könyvnyomda, 148 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
965 | TAKÁTS GYULA A tündérhal és a háló. Bartha László illusztrációival. Balatoni halászrege. Bp., 1983. Móra, 35 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
966 | TAMÁS ALADÁR A partok elindulnak. Bp., 1925. A 365 kiadása, 103 p. Fűzve, kiadói ill. (Kassák L.) papírborítóban. Dedikált! |
967 | TAMÁSI ÁRON Szülőföldem. Kolozsvár, é.n. Erd. Szépmíves Céh, 211 p. Kiadói vászonkötésben. |
968 | TANÁCSKÖZTÁRSASÁG FEJÉR MEGYÉBEN. Bp., 1959. Megyei Tanács VB, 147 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
969 | TANGL HARALD A táplálkozás. Bp., é.n. Kir. Magy. Term. Tud. Társulat, 299 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
970 | TANULMÁNYOK BUDAPEST MÚLTJÁBÓL. XIV. Bp., 1961. Akadémiai, 714 p., képekkel. Kiadói vászonkötésben. |
971 | TANULMÁNYOK BUDAPEST MÚLTJÁBÓL. XI. Bp., 1956. Akadémiai, 450 p., képekkel, mellékletekkel. Kiadói vászonkötésben. |
972 | TANULMÁNYOK BUDAPEST MÚLTJÁBÓL. XII. Bp., 1957. Akadémiai, 571 p., képekkel. Kiadói vászonkötésben. |
973 | TANULMÁNYOK BUDAPEST MÚLTJÁBÓL. XIII. Bp., 1959. Akadémiai, 607 p. képekkel. Kiadói vászonkötésben. |
974 | TÁRGYIK SÁNDOR - NAGY LÁSZLÓ Hidegkonyhai szakácsművészet. Bp., 1983. Közg. És Jogi, 551 p., képekkel. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
975 | TARISZNYÁS MÁRTON Gyergyó történeti néprajza. Kós Károly előszavával. Tíz tanulmány. Bp., 1994. Akadémiai, 284 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. (Az 1982-es kiadás alapján.). |
976 | TARJÁN VILMOS Pesti éjszaka. Bp., 1940. Szerző, 110 p. Kiadói (?) vászonkötésben, borító elvált a könyvtesttől. |
977 | TÁRSADALMI LEXIKON. Tizenhat színes táblával, számos képpel és grafikával. Bp., 1928. Népszava, 703 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
978 | A TÁRSADALOM I.-II. Szerk.: Stein Lajos. Az emberiség művelődésének és gazdasági életének fejlődése. Bp., é.n. Athenaeum, 382 p.-707 p. /A Műveltség Könyvtára/. Kiadói aranyozott félvászon kötésben. |
979 | A TÁVKÖZLÉS TUDOMÁNYOS HELYZETKÉPE 88. Szerk.: Sallai Gyula. Bp., 1989. Magyar Posta, 94 p. Kiadói vászonkötésben. |
980 | TECHERT JÓZSEF DR. Kis magyar nyelvkönyv. Bp., 1941. Bibliotheca, 136 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
981 | TECHNICAL DICTIONARY IN 8 LANGUAGES. Illustrated. London, é.n. Disce Publications Ltd., 1088 p. Kiadói vászonkötésben, kötése meglazult, nem kollacionált! |
982 | TEMESVÁRY FERENC Kelet és Nyugat között. Vezető a történeti kiállítás fegyveranyagához. Bp., 1984. Muzsák Kiadó, 88 p., 40 p.,( képek). Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
983 | TÉRKÉP! Magyarország néprajzi térképe a népsűrűség alapján. (Az 1910-es népszámlálás alapján). Szerk.: gróf Teleki Pál. A Magyar Földr. Intézet Rt. kiadása. Vászonra kasírozva, hajtogatva! |
984 | TERMÉSZETTANI ÉS MENNYISÉGTANI MŰSZÓTÁR, SZÓELEMZŐ MAGYARÁZATOKKAL. Összeállította: Korányi Szevér. Kőszeg, 1934. Rónai Frigyes, 77 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
985 | TERMÉSZETTUDOMÁNYI KÖZLÖNY. Havonkint kétszer megjelenő folyóirat közérdekű ismeretek terjesztésére. Hatvanharmadik kötet. Bp., 1931 Kir. Magy. Term. Tud. Társ., 688 p. Amatőr félvászon kötésben. |
986 | TERMÉSZETTUDOMÁNYI KÖZLÖNY. Havonkint kétszer megjelenő folyóirat közérdekű ismeretek terjesztésére. Hatvanadik kötet. Bp., 19328 Kir. Magy. Term. Tud. Társ., XVIII., 806 p. Amatőr félvászon kötésben. |
987 | TERMÉSZETTUDOMÁNYI KÖZLÖNY. Dr. Ilosvay Lajos közreműködésével. Szerk.: Dr. Gombocz Endre és Dr. Szabó-Patay József. Havonkint kétszer megjelenő folyóirat közérdekű ismeretek terjesztésére. Hatvankettedik kötet. Bp., 1930. Kir. Magy. Term. Tud. Társ., XIV., 722 p. Amatőr félvászon kötésben. |
988 | TERSÁNSZKY J. JENŐ Az én fiam! Bp., é.n. Athenaeum, 238 p. Kiadói vászonkötésben, viseltes ill. papír védőborítóban. |
989 | TERSÁNSZKY J. JENŐ Illatos levélkék. Bp., 1958. Magvető, 136 p. Kiadói félvászon kötésben. |
990 | TEVAN ANDOR A könyv évezredes útja. III. kiadás. Bp., 1984. Gondolat, 315 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóba. |
991 | TEVELI MIHÁLY Az Ükey-fiúk. Bp., é.n. Franklin, 81 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
992 | THIERING OSZKÁR A technika szerepe az életben. Bp., 1946. Egyetemi ny., 63 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
993 | THIESS, FRANK Csuzima. Ford.: Salgó Ernő. Egy tengeri háború regénye. Bp., é.n. Athenaeum, 395 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
994 | THURÓCZI JÁNOS Magyar krónika. Ford.: Geréb László. Bp., 1957. Magyar Helikon, 213 p. /Monumenta Hungarica I./. Kiadói aranyozott félbőr kötésben. |
995 | TILDY ZOLTÁN Természetfényképezés. Bp., 1964. Gondolat, 146 p., képekkel. Kiadói vászonkötésben, kissé viseltes ill. papír védőborítóban. |
996 | TILDY ZOLTÁN DR. Kisbalaton. Bp., 1953. Művelt Nép, 92 p. Kiadói ill. kopottas félvászon kötésben. |
997 | TÍMÁR LÁSZLÓ Michelangelo Buonarotti. Összeállítás halálának 400. évfordulójára. Bp., 1964. Főv. Szabó Ervin Könyvtár, 104 p., XXXI t. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
998 | TIMON TIBOR " Követeljük az " " Igazságot Magyarországnak" " ." Szent István jubileumi évében 1938-ban. Pestszentlőrinc, 1938. Szerző, 47 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
999 | TISZTELET A SZÜLŐFÖLDNEK. 1982. dec. 17. - 1983. jan. 30. Külföldön élő magyar származású művészek II. kiállítása. Bp., 1982 Műcsarnok, 175 p., képekkel. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
1000 | TIZENKÉT NAP, AMELY .. Szerk.: Koltay Gábor. Események, emlékek, dokumentumok. Bp., 1989. Szabad Tér Kiadó, 562 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1001 | TOLDT KÁROLY DR. A tetembontás Atlasza. III. kötet: Az izomtan. Bp., 1912. Universitas, 260 p.-399 p. Kiadói, gerincén hibás vászonkötésben. |
1002 | TOLKIEN, J. R. R. Gyűrűk Ura I.-II.-III. I. kiadás. Ford.: Göncz Árpád, Réz Ádám és Tandori Dezső. Bp., 1981. Gondolat, 453 p., 359 p., 426 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. (3 db). |
1003 | TOLNAI KÁLMÁN Nagy szakácskönyve. Vadhús- és halételek, erdei gombák és gyümölcsök, fűszernövények. Bp., 1984. Skála-Coop, 557 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1004 | TOLNAI KÁLMÁN Vadhús és halételek. Bp., 1983. Népszava, 380 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
1005 | TOMASZ JENŐ A római földkérdés. Bp., 1943. Panthenon, 94 p. Kiadói vászonkötésben. Dedikált! |
1006 | TOMCSÁNYI LAJOS S. J. A tánc. Erkölcstani értekezés. Bp., 1914. Apostol ny.,. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
1007 | TONELLI SÁNDOR Szeged. Ismertető a város múltjáról és jelenéről. Szeged, 1936. Városi nyomda, 98 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1008 | TÓTH ENDRE A pápai református egyházmegye története. I. rész: Gyülekezetek és lelkészek. Pápa, 1927. Főiskolai ny., 103 p., XVI. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
1009 | TÓTH LAJOS DR. Tessedik Sámuel pedagógiai reformtevékenysége. Bp., 1980. Tankönyvkiadó, 342 p., képekkel. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1010 | TÓTH SÁNDOR Budapest felszabadítása 1944-45. Bp., 1975. Zrínyi, 288 p., képekkel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban, régi pecsétekkel. |
1011 | TOVÁBB, TOVÁBB, TOVÁBB .. Szerk.: Szilágyi Ákos. 1953-1988. Bp., 1988. Szabad Tér Kiadó, 480 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1012 | TÖLGYESI JÁNOS Konecsni György. Bp., 1971. Képzőművészeti Alap, 46 p. /Mai Magyar Művészet/. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
1013 | TÖRŐ IMRE Az ember fejlődése. Egyetemi tankönyv. Bp., 1953. Egészségügyi Kiadó, 232 p. Kiadói félvászon kötésben. |
1014 | TÖRÖK IMRE Indul nagy utána .. Élmények, .. (100 anekdota is!) .. Nagy Imre emlékezetének szentelem könyvemet. Bp., é. N. Szerző, 128 p. Fűzve, kiadói ill. kopottas papírborítóban. Ritka! |
1015 | TÖRTÉNELEMHAMISÍTÓK. (történelmi megállapítás). Moszkva, 1948. Idegennyelvű Kiadó, 65 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
1016 | TRIKÁL JÓZSEF DR. A lélek rejtett élete. Bp., 1931. Szent István Társulat, 192 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
1017 | TROCKIJ, LEV Életem. Ford.: Dandé Krisztián. Önéletrajzi vázlat. Bp., 1989 Kossuth, 523 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1018 | TÚLÉLŐ KÉPEK. Kántor László íróportréi. 34 erdélyi író vallomása. Szombathely, 1989. Héttorony Kiadó, 168 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1019 | TUNGSRAM RADIO. Rádiócsőkatalógus német nyelven. 1937-38. Bp., é.n. Tungsram, 108 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
1020 | TURGENYEV, IVAN Költemények prózában. Áprily Lajos fordítása. Bp., 1958. Európa, 239 p. /Janus Könyvek/. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. Kétnyelvű! |
1021 | TÜDŐS S. KINGA Erdélyi védőrendszerek a XV-XVIII. században. (Háromszéki templomvárak). Bp., 1995. Püski, 230 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1022 | ÚJ FOTÓLEXIKON. Főszerk.: Morvay György. Bp., 1984. Műszaki Könyvkiadó, 470 p. Kiadói festett kartonkötésben. |
1023 | AZ ÚJSÁG SZENT ISTVÁN HETI KALAUZA. Szerk.: Ágai Béla. Bp., é.n. Globus, 62 p. /Az Újság ingyen melléklete/. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1024 | UNGVÁRI TAMÁS Beatles biblia. Bp., 1982. Zeneműkiadó, 348 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1025 | UNGVÁRI TAMÁS Déry Tibor alkotásai és vallomásai tükrében. Bp., 1973. Szépirodalmi Könyvkiadó, 327 p. Fűzve, kiadói ill. kopottas papírborítóban. |
1026 | AZ UTAS KÖNYVE. Keletmagyarország, Északerdély. Szerk.: Kaffka Károly. 1941. Maros-Torda, Csík, Udvarhely és Háromszék vármegyék. Bp., 1941. Orsz. Magy. Vendégforgalmi Szövetség, 125-212 p.-ig. Fűzve, kiadói foltos papírborítóban. |
1027 | UTITERVEK. IBUSZ. Bp., é.n. M. Kir. Áll. Vasutak Hiv. Menetjegyirodája, 144 p. Fűzve, kiadói hiányos papírborítóban. |
1028 | V. EMBER MÁRIA Úrihimzés. A Magyar Nemzeti Múzeum gyűjteménye. Bp., 1981. Akadémiai, 126 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1029 | VADÁSZLESEN. Válogatta: Véber Károly. Híres vadászok válogatott írásai. Bp., 1966. Gondolat, 357 p. Kiadói félvászon kötésben. |
1030 | VADNAY TIBOR DR. A magyar jövő. II. kiadás. Közgazdaság - és szociálpolitikai tanulmány. Bp., 1918. Athenaeum, 271 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Ritka! |
1031 | VÁGÓ GÉZA Mózes. A bibliai Mózes rekonstruált életének regénye öt könyvben. Bp., é.n. Herkules ny., 190 p. Fűzve, kiadói viseltes papírborítóban. |
1032 | VALONEN, NIILO A finnugor népek népművészete. Fényképezte: Rácz István. Ford.: Ildikó Lehtinen. Bp., 1978. Corvina, 337 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóba. |
1033 | VARGA B. - PILHÁL GY. - TÖLGYES P. Harmincöt év piros-fehérben. Bp., 1984. Zrínyi Katonai Kiadó, 142 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
1034 | VARGA DOMOKOS Kies Kiskunság, szeretett Szentmiklós. Bp., 1994. Magyar Írókamara, 154 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
1035 | VARGA JENŐ Az imperialzmus gazdaságának és politikájának fő kérdései. (A második világháború után). Bp., 1954. Szikra, 648 p. Kiadói vászonkötésben. |
1036 | VARGA MARIANNA Magyar népviseletek régen és ma. Bp., 1982. Hazafias Népfront, 184 p., mellékletekkel. /Néprajz Mindenkinek 1./. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
1037 | VARGA SÁNDOR A magyar könyvkiadás és könyvkereskedelem 1945-1957. Bp., 1985. Gondolat, 425 p. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. |
1038 | VARGA SAROLTA Házi czukrászat. Sült és fött tészták, befőttek, fagylaltok stb. készítési módja. Bp., é.n. Pfeifer Manó, 32 p. /Közhasznú Könyvtár/. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
600 | ||
1039 | VARGA VERA Régi magyar üveg. Bp., 1989. Képzőművészeti Kiadó, 115 p., képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Ritka! |
1040 | VÁRHELYI ANDRÁS Ilyen a vadászat. H. n. 1995. Tevan, 189 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Dedikált! |
1041 | VÁRI REZSŐ Történeti intézetek Rómában. Bp., 1916. MTA., 84 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
1042 | VÁROSÉPÍTÉSI SZEMLE. Szerk.: Gyárfás Iván. I. (A Városterv Közleményei). Bp., 1954. aug., 58 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1043 | A VÁROSI TÖMEGKÖZLEKEDÉS FORGALOMÍRÁNYÍTÁSA. Összeállította: Aba Botond. Bp., 1989. Közdok, 134 p., gépelt. Fűzve, kiadói papírborítóban. Készült 500 pld-ban. |
1044 | VAS ÉS FÉMIPAR. II. bővített kiadás. Szerk.: Pávó Elemér. Bp., 1943. Stádium, 464 p. /A magyar munkás zsebkönyve/. Kiadói kopott félvászon kötésben. |
1045 | VAS ZOLTÁN Horthy. Bp., 1977. szépirodalmi, 714 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1046 | VASÁRNAPI UJSÁG. 1899. Felelős szerk.: Nagy Miklós. Negyvenhatodik évfolyam. Bp., 1899. Franklin Társulat, 896 p. Amatőr félvászon kötésben, néhány lap javított, pótolt! Nem kollacionált! |
1047 | VASÁRNAPI UJSÁG. 1900. Felelős szerk.: Nagy Miklós. Negyvenhetedik évfolyam. Bp., 1900. Franklin Társulat, 884 p. Amatőr félvászon kötésben, néhány lap javított, pótolt! Nem kollacionált! |
1048 | VASÁRNAPI UJSÁG. 1901. Felelős szerk.: Nagy Miklós. Negyvennyolczadik évfolyam. Bp., 1901. Franklin Társulat, 856 p. Amatőr félvászon kötésben, néhány lap javított, pótolt! Nem kollacionált! |
1049 | VASÁRNAPI UJSÁG. 1908. Felelős szerk.: Hoitsy Pál. Ötvenötödik évfolyam. Bp., 1908. Franklin Társulat, 1072 p. Amatőr félvászon kötésben, néhány lap javított, pótolt! Nem kollacionált! |
1050 | VASÚTHISTÓRIA ÉVKÖNYV. 1990. Szerk.: Mezei István. Bp., 1990. MÁV, 513 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1051 | A VASÚTI TISZTKÉPZÉS SZÁZ ÉVE. Szerk.: dr. Czére Béla. 1887-1987. Bp., 1987. Közdok, 326 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
1052 | VAYER LAJOS A rajzművészet mesterei. A Szépművészeti Múzeum régi külföldi rajzgyűjteményének legszebb lapjai. Bp., 1957. Képzőművészeti Alap, 41 p., számozatlan. |
1053 | VEGETÁRIÁNUS KÖNYV SCHIRILLA GYÖRGY RECEPTJEIVEL. Bp., 1990. Hungária Sport, 270 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
800 |