1027 Budapest, Szász Károly utca 6. fszt. 2. (36-os kapucsengõ)
Tel: +36/70/611-0133

23. - Kisgrafika Levelezési árverés

Idõpontja: 2021-05-21 17:00:00
Tétel szám Kép Leírás Állapot Kikiáltási ár
1 Abonyi Tivadar (1887-1968): Akt ceruza rajz, 29x23 cm. 3000
2 Ágoston Ernő (1889-1957): Dr. Lipner Pálék könyve klisé, 13x9 cm. 1000
3 Almásy Aladár (1946): "A harapófogóját elhagyó halál" 1984, ceruzarajz., autográf ceruzás címleírással, aláírással, 44,5x56,5 cm. , Paulinyi János hagyatékából. 28000
4 Almásy Aladár (1946): "A rózsaszínruhás lelkiismeret szélmalommániája" 1976, színezett rézkarc, próbanyomat (E.A. II/VII)., autográf címleírással, számozással, aláírással, 35,5 x40 cm., Paulinyi János hagyatékából. 18000
5 Almásy Aladár (1946): "A t..ka" 1976, színezett rézkarc, próbanyomat 2., autográf címleírással, aláírással, 29x35 cm. passzpartúban, Paulinyi János hagyatékából. 18000
6 Almásy Aladár (1946): "Ha kútba tennék sok kezet" 1981, színezett rézkarc, próbanyomat 2., autográf címleírással, aláírással, 33,5x38cm., Paulinyi János hagyatékából. 18000
7 Almásy Aladár (1946): "Hajszvitt" 1980, tollrajz, autográf aláírás és címleírás, 33x40 cm, paszpartuban. Paulinyi János hagyatékából. 28000
8 Almásy Aladár (1946): "Hiába is bírálsz a locsoló már nálam van" 1980, színezett rézkarc, próbanyomat I., autográf címleírással, aláírással, 35x40 cm. passzpartúban, Paulinyi János hagyatékából. 18000
9 Almásy Aladár (1946): "Jöjj hozzám nőgeszme" 1976, színezett rézkarc, próbanyomat., autográf címleírással, aláírással, 36,5x44,5 cm. , Paulinyi János hagyatékából. 18000
10 Almásy Aladár (1946): "Tengertalálmány" 1980, tollrajz, autográf aláírással, 41,5x56 cm. keretben, Paulinyi János hagyatékából. 28000
11 Almásy Aladár (1946): "Zarathusztra amplitudója ám Nitse cipője is lehetne" 1979, színezett rézkarc, próbanyomat III., autográf címleírással, aláírással, 38x45 cm. passzpartúban, Paulinyi János hagyatékából. 18000
12 Almásy Aladár (1950-): "Elintézte vágyát" tollrajz, autográf aláírással, 41,5x30,5 cm. Paulinyi János hagyatékából. 28000
13 Alpresa, Frank (1900-1970) ex librise, Maria Aurea Foix rézkarc, 14,5x5 cm. 2000
14 Balázsfy Rezső (1885-1973) ex librise, Bözsi könyve fametszet, 7,5x6,5 cm. 1000
15 Balla László (1906-): "Vissza-költöztem Boldokert-Gilányi u. 5. sz. házamba Debrecen 1939. Reisinger Jenő" linómetszet, 8x13 cm. 1000
16 Banga Ferenc (1947): "TENGERECKI" ceruzás autográf címleírás, sorszámozás, datálás és aláírás, 1995, fametszet, (próba), 7,5x14 cm, keretezve. Tarján Tamásnak dedikálva. 2500
17 Banga Ferenc (1947): "ÖSSZEMÉR" ceruzás autográf címleírás, sorszámozás, datálás és aláírás, 2009, fametszet, E. A. IV/XV, 6,5x12 cm, keretezve. 2500
18 Banga Ferenc (1947): RÓMAI TÜNEMÉNYEK IV. –"Valóságos szónok" A kapitoleum téren ceruzás autográf címleírás, sorszámozás, datálás és aláírás, 1988, toll, 6/35, 44x34 cm, keretezve. 5000
19 Banga Ferenc (1947): "Szerencse mágnes kártya" ceruzás autográf címleírás, sorszámozás, datálás és aláírás, 1988, fametszet, E. A. V/XV, 7x11 cm, keretezve. 2500
20 Banga Ferenc (1947): "TÖKÉLETES" ceruzás autográf címleírás, sorszámozás, datálás és aláírás, 2003, fametszet, E. A. XV/XV, 6,5x12 cm, keretezve. 2500
21 Bánszky Tamás (1892-1971): Ex libris Réthy István rézkarc, autográf ceruzás számozás (8/30) és aláírás, 17,5x12,5 cm. 3000
22 Bató Géza (-) labdarúgás és vízilabda témájú humoros rajza, "Az időjelzőm" nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára, tus, papír, 22x15 cm. 3000
23 Bató Géza (-) labdarúgás témájú humoros rajza, "Esti futballmeccsek idején" nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára, tus, papír, 22x15 cm. 3000
24 Bató Géza (-) labdarúgás témájú humoros rajza, "Három grácia" nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára, tus, papír, 22x15 cm. 3000
25 Bató Géza (-) labdarúgás témájú humoros rajza, "Honvéd" nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára, tus, papír, 15x22 cm. 3000
26 Bató Géza (-) labdarúgás témájú humoros rajza, "Lukra futott" nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára, tus, papír, 11x12 cm. 3000
27 Bató Géza (-) labdarúgás témájú humoros rajza, "Műfű a téli futótréninghez" nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára, tus, papír, 12x19 cm. 3000
28 Bató Géza (-) labdarúgás témájú humoros rajza, "Télapó dilemmája" nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára, tus, papír, 22x15 cm. 3000
29 Bató Géza (-) labdarúgás témájú humoros rajza, "Villamos" nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára, tus, papír, 17x15 cm. 3000
30 Bató Géza (-) labdarúgás témájú humoros rajza, "Espresso-bar" nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára, tus, papír, 14x10 cm. 3000
31 Bató Géza (-) labdarúgás témájú humoros rajza, "Pillanatkép a következő Szovjet-magyar mérkőzésről" nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára, tus, papír, 15x11,5 cm. 3000
32 Bató Géza (-) vízilabda témájú humoros rajza, "Birkózás" nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára, tus, papír, 17x15 cm. 3000
33 Bató Géza (-) vízilabda témájú humoros rajza nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára, tus, papír, 19x11 cm. 3000
34 Bató József (1888-1966) erotikus lapja klisé, 8x6 cm. 1000
35 Boehle, F.: Ex libris Fritz Kurz klisényomat, 15x11,5 cm. 1000
36 Buday György (1907-1990) ex librise, "Reitzer Vilmoséké" fametszet, 6x5 cm. 1000
37 Buday György (1907-1990) ex librise, Anonymus fametszet, 5,5x5 cm. 1000
38 Buday György (1907-1990) ex librise, Dr. Lustig István könyve fametszet, 10x6 cm 1000
39 Buday György (1907-1990) ex librise, Reitzer László fametszet, 12x6 cm 1000
40 Buday György (1907-1990) ex librise, Szirmai Andorné könyve fametszet, 9x6 cm. 1500
41 Buday György (1907-1990): "A kódexíró" fametszet, 8x6 cm 1000
42 Budzinski, Robert (1874-1955) ex librise rézkarc, 10,5x9 cm. 1000
43 Byssz Róbert ( 1893-1961) labdarúgó témájú humoros rajza nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára,tus, papír, 16x10,5 cm 3000
44 Czifferszky Béla (1935-) asztalitenisz témájú humoros rajza nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára,tus, papír, 13,5x10x cm. 3000
45 Czifferszky Béla (1935-) súlyemelés témájú humoros rajza nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára,tus, papír, 15,5x21 cm. 3000
46 Dammköhler, Philipp (1871-1924): Ex libris Dr. Robert Lang 1904, fametszet, 8,5x8,5 cm. 1000
47 Divéky József (1887-1951) karácsonyi üdvözlőlapja fametszet, 9,5 x 15 cm, autográf aláírásával. 5000
48 Drahos István (1895-1968) 2 db fametszetes ex librise, Réthy István (KBK titkára 1959-1979). 1000
49 Drahos István (1895-1968) ex librise , Dr. Nicholas Lippóczy fametszet, 9x5 cm. 1000
50 Fábry jelzettel: Fejfák, Monor, 1964 ceruza, pauszpapír, 21,5x26 cm. 2000
51 Fábry jelzettel: Fejfák, Monor, 1964 ceruza, pauszpapír, 21,5x26 cm. 2000
52 Fábry jelzettel: Fejfák, Monor, 1964 ceruza, pauszpapír, 22x26 cm. 2000
53 Fábry jelzettel: Fejfák, Monor, 1964 ceruza, pauszpapír, 22x26 cm. 2000
54 Fábry jelzettel: Gombai öreg házak, 1966 ceruza, pauszpapír, 21,5x28 cm. 3000
55 Fleissig, Vitezslav (1893-1956) cseh grafikus ex librise, Ilonka Déry könyve 1938, színezett rézkarc, autográf ceruzás aláírással, 10x8 cm. 3000
56 Fleissig, Vitezslav (1893-1956) cseh grafikus ex librise, Ilonka Déry könyve 1938, színes linómetszet, autográf ceruzás aláírással, 8,5x5,5 cm. 2000
57 Füle Mihály (1914-2005): Országház rézkarc, autográf ceruzás aláírás, 15,5x9,5 cm. 1500
58 Füle Mihály (1914-2005): "Dürer után" rézkarc, 13,5x9,5 cm. 1000
59 Füzér József (1944-) 2 db labdarúgás témájú humoros rajza nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára, tus, papír, 12x9 cm. 3000
60 Füzér József (1944-) labdarúgás témájú humoros rajza nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára, tus, papír, 18x13 cm. 3000
61 Gergely Sándor (1888-1932) ex librise, Berger Henrik könyveiből linómetszet, 6,5x5,5 cm. 3000
62 Gergely Sándor (1888-1932) ex librise, Boros Jenő linómetszet, 8,5x6,5 cm. 3000
63 Gömöri Imre (1902-1969): "Hinta palinta..." című politikai karikatúrája tus, papír, 17x13,5 cm. 3500
64 Grützner, Eduárd von (1846-1925): Kaiser und König Ferdinand von Österreich-Ungarn 1860 Prag, autográf aláírással, grafit rajz 35,5x26,5 cm. 6000
65 Grützner, Eduárd von (1846-1925): König Victor Emanuel II. von Italien autográf aláírással, grafit raj, 33,5x25 cm 6000
66 Hagenmeister, Heinrich (1893-191) ex librise, Paul Krehls Buch linómetszet, 8x10 cm. 1000
67 Haranghy Jenő (1894-1951) ex librise, Bauer klisé, 8x6 cm. 1000
68 Haranghy Jenő (1894-1951) ex librise, Dr.Sebestyén Antal könyve klisé, 8x6 cm. 1000
69 Haranghy Jenő (1894-1951) ex librise, Liptai Albert könyve klisé, 9,5x6,5 cm. 1000
70 Helbing Ferenc (1870-1958) erotikus ex librise, Szigeti István klisé, 11,5x7,5 cm. 2000
71 Horváth Endre (1896-1954) ex librise, Az én könyvem klisé, 12x8 cm. 1000
72 Horváth Endre (1896-1954): Puttók és bölcső ( születés alkalmából) rézkarc, autográf ceruzás aláírással, 13x10 cm. 2000
73 ifj. Imre István (1950-): "Családi levelek" vegyes technika, 42x26,5 cm. Paulinyi János hagyatékából. 4000
74 ifj. Imre István (1950-): "Dédapám emlékére" vegyes technika 42x26,5 cm. Paulinyi János hagyatékából. 4000
75 ifj. Imre István (1950-): "Természetbúvár" vegyes technika 42x26,5 cm. Paulinyi János hagyatékából. 4000
76 ifj. Imre István (1950-): "Üzenet a magasból" vegyes technika 42x26,5 cm. Paulinyi János hagyatékából. 4000
77 ifj. Richter Aladár (1898-1950) nagyméretű ex libris terve a pozsonyi egyetem orvosi fakultásának 1919, tus, papír, 22,5x12 cm, kartonra kasírozva. 5000
78 Ismeretlen művész ex librise, Aktot kőfaragó szobrász, Herm. Wolfram klisé 11,5x8 cm. 1000
79 Jirincova, Ludmila (1912-1994) erotikus ex librise rézkarc, ceruzás aláírással, 9x5,5 cm. 1500
80 Kaiser, Franz: Frohe Ostern 1933 wünscht Kaiser fametszet, 14x12 cm. 1000
81 Kaiser, Franz ex librise, Müller mein Buch fametszet, 11x13,5 cm. 1000
82 Kékesi László (1919-1993) ex librise, dr. Gombos László Mundial "82 Espana" fametszet, ceruzás aláírással, 14x8,5 cm. 1000
83 Kékesi László (1919-1993) ex librise, Illyés István fametszet, ceruzás aláírással, 11x7,5 cm. 1000
84 Kékesi László (1919-1993) erotikus ex librise, dr. Axel Leier rézkarc, ceruzás aláírással, 11x8,5 cm. 1500
85 Kislinger, Max (1895-1983) ex librise, Ilonka Déry színezett fametszet, 15x11 cm. 1000
86 Kislinger, Max (1895-1983) ex librise, Ilonka Déry színezett fametszet, 10,5x7 cm. 1000
87 Klics Károly (1841-1926): Madarász Viktor autográf aláírással, grafit rajz 27x19,5 cm 6000
88 Klics Károly (1841-1926): Simor János, hercegprímás autográf aláírással, grafit rajz, 28,5x20 cm. 6000
89 Kner Albert (1899-1976) ex librise, Reichard László klisé, 7x6 cm 1000
90 Kolozsváry Sándor (1896-1944) ex librise, Pinterits Tibor könyve színes klisé, 12x7,5 cm. 1000
91 Komjáthy-Wanyerka Gyula (1894-1958): "Pirkadás" 1950, akvarell, papír, 27x35 cm. 8000
92 Komjáthy-Wanyerka Gyula (1894-1958): Elejtett őz tus papír, autográf ceruzás aláírással 30x44 cm. 5000
93 Komjáthy-Wanyerka Gyula (1894-1958): Fiú vázlat, 1942, tus papír, autográf aláírással 30x43 cm. 6000
94 Komjáthy-Wanyerka Gyula (1894-1958): háborús vázlat (katonák) akvarell, papír, 21,5x29 cm. 5000
95 Komjáthy-Wanyerka Gyula (1894-1958): Krisztus beteget gyógyít rézkarc, 30x39 cm. 5000
96 Komjáthy-Wanyerka Gyula (1894-1958): Rőzsehordó nő színezett ceruzarajz, 39,5x29 cm., kis beszakadásokkal. 7000
97 Komjáthy-Wanyerka Gyula (1894-1958): Tájkép 1940 ceruza, papír, autográf aláírással és dátumozással, 40x29 cm. 5000
98 Komjáthy-Wanyerka Gyula (1894-1958): Virágzó fa naplementében akvarell, papír, 33x29 cm. 9000
99 Kopasz Márta (1911-2011) 3 db. ex librise fametszetek, autográf ceruzás aláírással. 2000
100 Kozma Lajos (1884-1948) ex librise, Ez a könyv Dr. Balassa józsefé klisé, 5,5x8,5 cm. 2000
101 Kozma Lajos (1884-1948) ex librise, Kozma Lajos könyve klisé, 8,5x5,5 cm. 2000
102 Kozma Lajos (1884-1948) ex librise, Szász János könyve klisé, 9,5x7,5 cm 2000
103 Kunst, Adolf (892-1937), "Déry Ernőné könyve" rézkarc, 10,5x9,5 cm. 2000
104 Kunt Ernő (1920-1994): "Emberek a faluban." vázlat, tus-papír, jelzés nélküli, 70x100 cm, kis beszakadással. 8000
105 Kunt Ernő (1920-1994): "Kapuban" vázlat, tus-papír, jelzés nélküli, 100x70 cm, kis beszakadással. 8000
106 Kunt Ernő (1920-1994): "Lovas és fenyő" autográf ceruzás címleírással, számozással (26/40) és aláírással, színes linómetszet, papír, 51x70 cm. 8000
107 Kunt Ernő (1920-1994): "Lovas és fenyő" autográf ceruzás címleírással, számozással (13/40) és aláírással, színes linómetszet, papír, 51x70 cm. 8000
108 Kunt Ernő (1920-1994): "Naplemente" autográf Kunt szignóval, színes linómetszet, papír, 27x38,5 cm. 6000
109 Kunt Ernő (1920-1994): "Zenészek" autográf Kunt 76 szignóval, színes linómetszet, papír, 66,5x85,5 cm. 6000
110 Kunt Ernő (1920-1994): "Falu széle" színes linómetszet, aláírás nélkül 30x41 cm. 5000
111 Kunt Ernő (1920-1994): "Fasor a falu mellett" színes linómetszet, aláírás nélkül 30x42 cm. 5000
112 Kunt Ernő (1920-1994): "Istambul" színes linómetszet, aláírás nélkül 30x42 cm. 5000
113 Kunt Ernő (1920-1994): "Nő gyümölcskosárral" színes linómetszet, aláírás nélkül 29x42 cm. 5000
114 Kunt Ernő (1920-1994): "Szántóföld2 színes linómetszet, aláírás nélkül 30x42 cm. 5000
115 Kunt Ernő (1920-1994): "Torreádor és a bika" színes linómetszet, aláírás nélkül 30x42 cm. 5000
116 Lóránth Miháy (1891-?): Karikatur von Selma Kurz autográf aláírással, ceruzarajz, 19,5x18,5 cm. 5000
117 Lóránth Miháy (1891-?): Ministerpräsident Laval, Frankreich autográf aláírással, ceruzarajz, 27,5x20,5 cm. 6000
118 Medgyes László (1892-) ex librise, Medgyes Böske 1913, rézkarc, 11x8,5 cm. 3000
119 Nagy Sándor (1869-1950) ex librise V. Olgyai rézkarc 14,5x9,5 cm. 3000
120 Nagy Sándor (1869-1950) ex librise, A mi könyvünk rézkarc 15x10 cm. 3000
121 Nechánszky József (1936-) ex librise, Dr. Illyés Sándor László rézkarc, autográf ceruzás szignóval, 9,5x7,5 cm. 1000
122 Nemec, Karel (1839-1901): fametszet 7,5x17 cm. 1000
123 Novák, Wien jelzettel, Miklas Bundespräsident von Österreich autográf aláírással, grafit rajz, 30x21,5 cm. 6000
124 Pásztor György (1914-?): "Bolygók" pasztell papír, 68x50 cm. 4000
125 Pásztor György (1914-?): "Csendélet" pasztell papír, 64,5x47,5 cm. 4000
126 Pásztor György (1914-?): "Tájkép viharban" pasztell papír, 63x49 cm. 4000
127 Petry Béla (1902-1996) ex librise, Doctoris Nicolaus Lippóczy, "A Pulaski légió és Kovács Mihály óbester emlékére" fametszet, autográf ceruzás aláírással, 13x8 cm. 1000
128 Petry Béla (1902-1996) ex librise, Prometeus Hungaricus Transsilvaniae fametszet, autográf ceruzás aláírással, 11x5 cm. 1000
129 Petry Béla (1902-1996) ex librise, Tóth Pál István és neje Szentpály Ida könyve, "Az Országos Petőfi Sándor Társaság megalakulásának emlékére Kiskőrösön 1984 december 31." fametszet, autográf ceruzás aláírással, 12x9 cm. 1000
130 Pieck, Anton (1895-1987) ex librise, Schulhof Andor klisé, 8,5x5 cm. 1000
131 Pogány Emil szecessziós ex librise, Piroska könyve klisé, 13x11 cm. 1000
132 Póka György (1944-): "Filodendra...." linómetszet, autográf aláírás és címleírás, 14,5x13 cm. 1500
133 Révész Kornél (1885-1944) ex librise, Gizi könyve klisé, 8x7 cm. 1000
134 Révész Kornél (1885-1944) ex librise, Pinterits Tibor, "A bűvészinas" klisé, autográf ceruzás aláírással, 8x5 cm. 1000
135 Révész Kornél (1885-1944) ex librise, Pirovszky Lajos könyve klisé, autográf ceruzás aláírással, 10x7 cm. 1000
136 Sajdik Ferenc (1930-) labdarúgás témájú humoros rajza nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára,tus, papír, 14x24 cm. 3000
137 Sajdik Ferenc (1930-) női csapat témájú humoros rajza nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára,tus, papír, 10x19 cm. 3000
138 Sajdik Ferenc (1930-) Rúdugrás témájú humoros rajza nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára,tus, papír, 12x20 cm. 3000
139 Salvatierra, Julio César (1924-) : "Libro de J.C. Salvateria pan vive nunca ha muerto" rézkarc, 9,5x6 cm. 2000
140 Sarkadi Emil (1881-1908): "Dr. Gescheit Arma Virumqve Cano" klisé, 7,5x11 cm. 3000
141 Sassy Attila (Aiglon) (1880-1967) ex librise, Undi Mariska könyve klisé, 13x6 cm. 3000
142 Sassy Attila (Aiglon) (1880-1967) ex librise, Ambrózy Ágoston könyve klisé, 11x8,5 cm. 3000
143 Sassy Attila (Aiglon) (1880-1967) ex librise, Dr. Engel Dániel klisé, 11x6 cm. 3000
144 Sassy Attila (Aiglon) (1880-1967) ex librise, Dr. Rajz Sándor klisé, 14x8 cm. 3000
145 Sassy Attila (Aiglon) (1880-1967) ex librise, Dr. Siklóssy klisé, 15x10 cm. 3000
146 Sassy Attila (Aiglon) (1880-1967) ex librise, Harsányi Kálmánné klisé, 13x5,5 cm. 3000
147 Schenk, Albert (1901-1983): "Gesengnete Ostern Dr. Richard Kurt Donin" fametszet, 14x8,5 cm. 1000
148 Schiestl, Rudolf (1878-1931) ex librise, Georg Mader 1906, fametszet, 10,5x8,5 cm. 1500
149 Schmidt-Rottluf, Karl (1884-1976) ex librise, Gunther Weiske 1905, fametszet, 10x5 cm. 2000
150 Schütte, Hamburg jelzettel: Molinari italienischer Dirigent autográf aláírással, grafit rajz25x17,5 cm. 5000
151 Seidl, Heinrich (1880-1949): "David ud Goliat" linómetszet, 9x14 cm. 1000
152 Szabó Károly 4 db. karikatúrája a katonaéletből lapok a "Hosszúpihenő" című mappájából, Szombathely, 1936. 1000
153 Szemethy Imre (1945-): "Átlépés" számozott rézkarc, 35/100, autográf ceruzás számozás, aláírás és címleírás, 20x14,5 cm. Paulinyi János hagyatékából. 18000
154 Szemethy Imre (1945-): "Diadal:566" 1974, számozott rézkarc, (E.A. IV/XV.) autográf ceruzás számozás, aláírás és címleírás, 29x38,5 cm. Paulinyi János hagyatékából. 18000
155 Szemethy Imre (1945-): "Galambposta" 1974, számozott rézkarc, próbanyomat, (II/V), autográf ceruzás számozás, aláírás és címleírás, 25x27 cm. Paulinyi János hagyatékából. 18000
156 Szemethy Imre (1945-): "Kompozíció" 1986, színezett tollrajz, autográf aláírás, keretben, 41,5x45,5 cm. Paulinyi János hagyatékából. 24000
157 Szemethy Imre (1945-): "Maszkabál" ballada., 1973, rézkarc, autográf ceruzás aláírás és címleírás, 23x30cm. Paulinyi János hagyatékából. 18000
158 Szemethy Imre (1945-): "Monológ" 1980, számozott rézkarc, próbanyomat, (V), autográf ceruzás számozás, aláírás és címleírás, 25x16,5 cm. Paulinyi János hagyatékából. 18000
159 Szemethy Imre (1945-): "Nyárutó" 1980, számozott rézkarc, próbanyomat, (IV), autográf ceruzás számozás, aláírás és címleírás, 16x22,5 cm. Paulinyi János hagyatékából. 18000
160 Szemethy Imre (1945-): "Szent Orpheus" 1976, számozott rézkarc, 7/25, autográf ceruzás számozás, aláírás és címleírás, 30x40 cm. Paulinyi János hagyatékából. 22000
161 Szemethy Imre (1945-): "Zsebkönyv illusztrációk" I-II 1977, számozott rézkarc, próbanyomat, (IV), autográf ceruzás számozás, aláírás és címleírás, 27x14 cm. Paulinyi János hagyatékából. 18000
162 Szepes Béla (1903- 1986) karikatúrája, Moór Ede (Salgótarján) nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára,tus, papír, 30x21 cm. 3800
163 Tábor János (1890-?): Arnold Rose hegedűművész autográf aláírással, ceruzarajz, 25x19 cm. 6000
164 Tandori Dezső (1938-2019): "A hasonlatok kezdete" 1982, ceruza , papír, (A4), ceruzás aláírás és címleírás. Paulinyi János hagyatékából. 16000
165 Tandori Dezső (1938-2019): "A jambus mint lélekvesztő" történetéből. Verslábába lépő láb 1983, frottázs , papír, (A4), ceruzás aláírás és címleírás. Paulinyi János hagyatékából. 16000
166 Tandori Dezső (1938-2019): "A levélzet jambusa" 1984, frottázs, papír, (A4), ceruzás aláírás és címleírás. Paulinyi János hagyatékából. 16000
167 Tandori Dezső (1938-2019): "Kivonás v. összeadás, régi sóhaj" 1980, ceruza , papír, (A4), ceruzás aláírás és címleírás. Paulinyi János hagyatékából. 16000
168 Tandori Dezső (1938-2019): "Névelőikre készülök" 1982, frottázs, papír, (A4), ceruzás aláírás és címleírás. Paulinyi János hagyatékából. 16000
169 Tempinszky István (1907-1979) ex librise, "II. Rákóczi Ferenc Pro libertate" 1968, rézkarc, ceruzás aláírással. 10x7 cm. 1000
170 Tordai Schilling Oszkár (1880-?) : "Szamaritánus" rézkarc, ceruzás autográf aláírással, 14,5x19,5 cm. 6000
171 Tuszkay Márton (1884-1940): Olasz front, Portoguaro 1917, ceruzarajz, autográf ceruzás címleírással és aláírással, 18,5x10,5 cm 2000
172 Tuszkay Márton (1884-1940): Román front 1917, ceruzarajz, autográf ceruzás címleírással és aláírással, 14,5x20 cm. 2000
173 Vadász Endre (1901-1944) ex librise, Déry Ernőné könyve rézkarc, autográf ceruzás aláírással, 12x8,5 cm. 3000
174 Vadász Endre (1901-1944) ex librise, Déry Ernőné rézkarc, autográf ceruzás aláírással, 11x7 cm. 3000
175 Vadász Endre (1901-1944) ex librise, Déry Ernőné rézkarc, autográf ceruzás aláírással, 13x10,5 cm. 3000
176 Vadász Endre (1901-1944) ex librise, En souvenir de votre séjour en Hongrie ans et wim von der kuylen rézkarc, autográf ceruzás aláírással, 8,5x11 cm. 3000
177 Vadász Endre (1901-1944) ex librise, Juvenilia Elizabeth rézkarc, autográf ceruzás aláírással, 8,5x8,5 cm. 3000
178 Vadász Endre (1901-1944) ex librise, Napraforgók a szélben rézkarc, autográf ceruzás aláírással, 12x9 cm. 3000
179 Vadász Endre (1901-1944) ex librise, Réthy István rézkarc, autográf ceruzás aláírással, 8,5x12 cm. 3000
180 Vadász Endre (1901-1944) ex librise, Bencze László világűrben, fametszet, 9x7 cm 2000
181 Vadász Endre (1901-1944) ex librise, Dr. Ludwig Bencze, angyal fametszet 6,5x7,5 cm 2000
182 Vadász Endre (1901-1944) ex librise, Dr. Markovits Lajos könyve, Pegazus fametszet, 8,5x10 cm. 2000
183 Vadász Endre (1901-1944) ex librise, Fazekas Lajos fametszet, 5x9,5 cm. 2000
184 Vadász Endre (1901-1944) ex librise, prof. de Soó 1935 Debrecen, fametszet, 9,5x12 cm. 3000
185 Vadász Endre (1901-1944) ex librise, Ans van der Kuylen, Op. 253 rézkarc, autográf ceruzás szignóval, 10x7,5 cm. 4000
186 Vadász Endre (1901-1944 ex librise, Toni und Fanni Hofer rézkarc, autográf ceruzás aláírással, 7x8 cm. 4000
187 Vannucini, Enrico (1900-1990) ex librise, Evaristo Navarra fametszet, ceruzás aláírással, 11x8 cm. 2000
188 Várkonyi Károly (1913-2001) ex librise, "A Debreceni Kossuth Gyak. Ált. Iskola II. Rákóczi Ferenc szakköre" fametszet, autográf ceruzás aláírással, 13x9 cm. 1000
189 Várkonyi Károly (1913-2001): Die Jugend, borító, Helsingör 1972, linómetszet, 25x18 cm, autográf aláírással, datálással. 1500
190 Vén Zoltán (1941-) ex librise, "25 év KBK/ Az Ex libris a képzőművészet epigrammája/ Ebergényi Tibor" rézkarc, ceruzás autográf számozással (2/60) és aláírással, 8x10 cm. 1000
191 Vén Zoltán (1941-) ex librise, Dr. Enzo Pellai Manzoniana rézkarc, ceruzás autográf aláírással, számozással, 9x11 cm. 1000
192 Vén Zoltán (1941-): "In memoriam Tompa László 1883-1983" rézkarc, ceruzás autográf aláírással, 11x13,5 cm. 1000
193 Vén Zoltán (1941-) ex librise, Jeanet Rasdolsky színezett rézkarc, ceruzás autográf számozással (28/34) és aláírással, 20x9,5 cm 1000
194 Vén Zoltán (1941-) ex librise, "LENKEY CZALÁD KÖNYV-JEGYE, VISOL" rézkarc, ceruzás autográf aláírással, 9x11 cm. 1000
195 Vén Zoltán (1941-) ex librise, Lenkey István könyve rézkarc, ceruzás autográf aláírással és számozással (48/90), 9x11 cm. 1000
196 Werth, Paul ex librise, Johanna Greeff litográfia, 13x10,5 cm. 1000
197 Wolbrandt Peter (1886-1972) ex librise, Sophie Salome Matter fametszet, ceruzás aláírással, 7,5x7 cm. 1000
198 Wolbrandt, Peter (1886-1972) erotikus ex librise 1927, fametszet, ceruzás aláírással, 7,5x8,5 cm. 1000
199 Wolbrandt, Peter (1886-1972) ex librise, Annie Wolbrandt 1931, fametszet, ceruzás aláírással 8x6,5 cm. 1000
200 Wolbrandt, Peter (1886-1972) ex librise, Emil Brächer ceruzás aláírással fametszet, 8x6,5 cm. 1000