1073 Budapest, Erzsébet krt. 37. I/11.
Tel: +36/70/611-0133

22. - Kisgrafika Levelezési árverés

Időpontja: 2021-02-26 17:00:00
Tétel szám Kép Leírás Állapot Kikiáltási ár
1 Almásy Aladár (1946): "A mű címe: Ha a táska feljön hozzám, akkor elengedjük egymást" 1980, tollrajz, autográf címleírással, aláírással, 46x56 cm. passzpartúban, Paulinyi János hagyatékából. 24000
2 Almásy Aladár (1946): "A mű címe: Lefektetett szekérinkvizíció az elvárásunk lénye" 1980, tollrajz, autográf címleírással, aláírással, 46x56 cm. passzpartúban, Paulinyi János hagyatékából. 24000
3 Almásy Aladár (1946): "Fegyelmezés", toll, karton, 15x10,5 cm. Paulinyi János hagyatékából. 8000
4 Almásy Aladár (1950-): "Egy kis egérlelet elhelyezése a szakadékiskolában", 1978, számozott színes rézkarc, 2/10, autográf ceruzás számozás, aláírás és címleírás, 34x38 cm, paszpartuban. Paulinyi János hagyatékából. 18000
5 Almásy Aladár (1950-): "Elhalkult levél", 1977, számozott színezett rézkarc, 2/10, autográf ceruzás számozás, aláírás és címleírás, 23x36 cm, paszpartuban. Paulinyi János hagyatékából. 16000
6 Almásy Aladár (1950-): "Emancipált régészet találkozója", 1985, vegyes technika, autográf címleírással, aláírással és ajánlással, 48x74 cm. Paulinyi János hagyatékából. 80000
7 Almásy Aladár (1950-): "Fűrész ment a kalaphoz", 1976, számozott színes rézkarc, (3/5), autográf ceruzás számozás, aláírás és címleírás, 33x28 cm, paszpartuban. Paulinyi János hagyatékából. 18000
8 Almásy Aladár (1950-): "Kisebb fajta egér etikettet képviseltünk", 1978, számozott színes rézkarc, 1/10, autográf ceruzás számozás, aláírás és címleírás, 29x36 cm, paszpartuban. Paulinyi János hagyatékából. 18000
9 Almásy Aladár (1950-): "Ám a vak protestáns tegezni merte süllyedő kis kosát", jelzett színes rézkarc, próbanyomat, autográf ceruzás aláírás és címleírás, ajánlással,50x59 cm, Paulinyi János hagyatékából. 28000
10 Almásy Aladár (1950-): "Madrigálos kos kecske lebontás kacsa intarziával", jelzett színes rézkarc, próbanyomat, autográf ceruzás aláírás és címleírás, 34x44 cm, Paulinyi János hagyatékából. 18000
11 Almásy Aladár (1950-): "Vásárhelyi vak asszony", 1984, számozott rézkarc, (IV/5)., autográf ceruzás számozás, aláírás és címleírás, 29x25 cm, Paulinyi János hagyatékából. 16000
12 Andre, Henry (1857-1932) erotikus ex libris, Louis Pouyade, klisé, 13x10 cm. 2000
13 Anton von Werner (1843-1915): Abraham Lincoln präsident von Amerika, aláírással,ceruzarajz, 40x28 cm. 8000
14 Bajor (Bayer) Ágost (1892-1958) erotikus ex librise, Déry Ernőné könyve, rézkarc, autográf ceruzás aláírással, 9,5x17 cm. 3000
15 Balázsfy Rezső (1885-1973) ex librise, Bíró János könyve, klisé, 8x6 cm. 1000
16 Banga Ferenc (1947): ENGEDÉKENYSÉG, ceruzás autográf címleírás, sorszámozás, datálás és aláírás, 1992, fametszet, próba, 6,5x12,5 cm, keretezve. 2500
17 Banga Ferenc (1947): Érdemes, ceruzás autográf címleírás, sorszámozás, datálás és aláírás, 2011, vegyes technika, (próba D. P.), 19,5x9,5 cm, keretezve. 5000
18 Banga Ferenc (1947): ERŐMERŐ, ceruzás autográf címleírás, sorszámozás, datálás és aláírás, 1994, fametszet, E. A. XII/XV, 6,5x12,5 cm, keretezve. 2500
19 Banga Ferenc (1947): ESZMÉNYI, ceruzás autográf címleírás, sorszámozás, datálás és aláírás, 2008, fametszet, E. A. IX/XV, 6,5x12,5 cm, keretezve. 2500
20 Banga Ferenc (1947): TARJÁN TAMÁS 1/2 120 -ÉVES- SOK BOLDOGSÁGOT! Bp. 2009. VII. 24. Banga Ferenc, ceruzás autográf címleírás, sorszámozás, datálás és aláírás, 2009, vegyes technika, 14x20 cm, keretezve. 5000
21 Bató Géza (-) labdarúgás témájú humoros rajza, nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára, tus, papír, 15x17,5 cm. 3000
22 Bató Géza (-) labdarúgás témájú humoros rajza, nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára, tus, papír, 15x16,5 cm. 3000
23 Bató Géza (-) labdarúgás témájú humoros rajza, nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára, tus, papír, 15x16,5 cm. 3000
24 Bató Géza (-) labdarúgás témájú humoros rajza, nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára, tus, papír, 15x17 cm. 3000
25 Bató Géza (-) labdarúgás témájú humoros rajza, nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára, tus, papír, 16,5x15 cm. 3000
26 Bató Géza (-) labdarúgás témájú humoros rajza, nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára, tus, papír, 12x17,5 cm. 3000
27 Bató Géza (-) labdarúgás témájú humoros rajza, nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára, tus, papír, 15,5x17 cm. 3000
28 Bató Géza (-) labdarúgás témájú humoros rajza, nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára, tus, papír, 15x13,5 cm. 3000
29 Bató Géza (-) labdarúgás témájú humoros rajza, nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára, tus, papír, 15x13 cm. 3000
30 Bató Géza (-) labdarúgás témájú humoros rajza, nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára, tus, papír, 15x15 cm. 3000
31 Baumgartner, Kobi (1926-1993) erotikus ex librise, József Kovács, színes linómetszet, 13,5x9 cm. 1000
32 Beck Ö. Fülöp (1873-1945) ex librise, Telcs Ármin könyve, klisé, 7,5x6,5 cm. 1000
33 Beyer, Hans Ottó (1892-1979) újévi lapja, Kurt Luise und Doris Gelling, 1939, rézkarc, autográf ceruzás aláírással, 13x9,5 cm. 2000
34 Bordás Ferenc (1911-1982) ex librise, Györgyei József Dr., fametszet, autográf ceruzás aláírással, 10x9 cm. 1000
35 Bordás Ferenc (1911-1982) ex librise, Némedy Gyula balatoni könyveiből, fametszet, autográf ceruzás aláírással, 6x9 cm. 1000
36 Buday György (1907-1990) ex librise, Dr. Kozocsa Sándor könyve, fametszet, 9x7,5 cm. 1000
37 Buday György (1907-1990) ex librise, Dr. Lustig István könyve, fametszet, 5,5x4,5 cm. 1000
38 Buday György (1907-1990) ex librise, Kolozs Lajos, fametszet, 8x6,5 cm. 1000
39 Buday György (1907-1990) ex librise, R. Soó de Bere, fametszet, 7x6 cm. 1000
40 Buday György (1907-1990) ex librise, Radnóti Miklós, fametszet, 8x6,5 cm. 1000
41 Buday György (1907-1990) ex librise, Reisinger Jenő könyve, fametszet, 5,5x7 cm. 1000
42 Buday György (1907-1990) ex librise, Violáé, fametszet, 6,5x5,5 cm. 1000
43 Byssz Róbert ( 1893-1961) labdarúgó témájú humoros rajza, nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára,tus, papír, 16x17 cm 3000
44 Cinybulk, Vojtech (1915-1994) ex librise, ex musicis V. Bujarek, Beethoven, fametszet, autográf ceruzás aláírással, 11x9,5 cm. 1000
45 Cinybulk, Vojtech (1915-1994) ex librise, Josef Kylhof, fametszet, autográf ceruzás aláírással, 17x11,5. 1000
46 Czifferszky Béla (1935-) jégkorong témájú humoros rajza, nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára,tus, papír, 16x21 cm. 3000
47 Czifferszky Béla (1935-) labdarúgás témájú humoros rajza, nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára,tus, papír, 13,5x20,5 cm. 3000
48 Cserna Károly (1867-1944) ex libris, Petrik Albert könyve, klisé, 11x8 cm. 1000
49 Debreceni Szabó István (1905-1990) ex librise, Mária könyve, szitanyomat, 12,5x8,5 cm. 1000
50 Dluhopolszky László (1951-) karikatúrája, Mile labdarúgó (Rába ETO), ,tus, papír, 12x21 cm. 3000
51 Dobrovits Ferenc (1941-1988): "Emléklap a művész Képcsarnok-i kiállításáról",1977, szitanyomat, karton, ceruzás aláírásával 29,5x20,5 cm. 1500
52 Drahos István (1895-1968) 3 db fametszetes ex librise, Réthy István (KBK titkára 1959-1979). 1000
53 Dudás Jenő (1900-1991) eredeti rézkarca, Falu, rézkarc, 9,5x14,5 cm. 1000
54 Eduárd von Grützner (1846-1925), Wilhelm Freimerr von Tegethoff Österreichischer Admiral, autográf aláírással,ceruzarajz, 35,5x25,5 cm. 6000
55 Egmond, Jaap (1913-1997) 2 db. fametszetes ex librise, Réthy István (KBK titkára 1959-1979). 1000
56 Fábry jelzettel: Fejfák, Monor, 1964, ceruza, pauszpapír, 21,5x26 cm. 2000
57 Fábry jelzettel: Fejfák, Monor, 1964, ceruza, pauszpapír, 21,5x26 cm. 2000
58 Fábry jelzettel: Fejfák, Monor, 1964, ceruza, pauszpapír, 22x26 cm. 2000
59 Fábry jelzettel: Gombai öreg házak, 1966, ceruza, pauszpapír, 21,5x28 cm. 3000
60 Fábry jelzettel: Prés, Monor, 1964, ceruza, papír, 20,5x29,5 cm. 3000
61 Faggyas István, dr. (1912-2007) grafikus, illusztrátor, néprajzkutató. "Gulya", színes zsírkréta, karton, 17x24 cm. 8000
62 Faggyas István, dr. (1912-2007) grafikus, illusztrátor, néprajzkutató. "Vadászat", tus, színes zsírkréta, papír, 21x29,5 cm. 8000
63 Faggyas István, dr. (1912-2007) grafikus, illusztrátor, néprajzkutató. "Lovasok", toll, papír, 21x29,5 cm. 3000
64 Faggyas István, dr. (1912-2007) grafikus, illusztrátor, néprajzkutató. "Lovasszekér", tus, papír, 21x29,5 cm. 3000
65 Faggyas István, dr. (1912-2007) grafikus, illusztrátor, néprajzkutató. "Huszárok", tus, papír, 15x21 cm. 3000
66 Faggyas István, dr. (1912-2007) grafikus, illusztrátor, néprajzkutató. "Hintó lovasokkal", tus, papír, 29,5x20,5 cm. 3000
67 Faggyas István, dr. (1912-2007) grafikus, illusztrátor, néprajzkutató. "Ügető", tus, papír, 15x21 cm. 3000
68 Faggyas István, dr. (1912-2007) grafikus, illusztrátor, néprajzkutató. "Falu", tus, papír, 21x29,5 cm. 5000
69 Faggyas István, dr. (1912-2007) grafikus, illusztrátor, néprajzkutató. "Lovasok", ceruza papír, 21x29,5 cm. 3000
70 Faggyas István, dr. (1912-2007) grafikus, illusztrátor, néprajzkutató. "Csendélet", tus, színes zsírkréta, papír, 15 cm. 3000
71 Farnadi Richárd: Balaton horgászat a sziklák között sétahajóval, akvarell paszpartúban 13x21 cm. 12000
72 Frecskay Endre (1875-1919) ex librise, Szemlér Lőrinc könyve, 1905, klisé, 10x8 cm. 2000
73 Füzér József (1944-) labdarúgás témájú humoros rajza, nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára, tus, papír, 15x19 cm. 3000
74 Füzér József (1944-) labdarúgás témájú humoros rajza, nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára, tus, papír, 16x19 cm. 3000
75 Füzér József (1944-) labdarúgás témájú humoros rajza, nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára, tus, papír, 17x19 cm. 3000
76 Gebhardt Béla (1901-1990) exlibrise, Desiderh Temesváry, 1919, klisé, 12,5x9 cm. 1000
77 Gergely Sándor (1888-1932) ex libris, Kolozs Lajos,1919, linómetszet, 11x7 cm. 3000
78 Gergely Sándor (1888-1932) ex libris, Tabu,Dr. Fischer Marcell, 1919, linómetszet, 15x10 cm. 3000
79 Gy. Szabó Béla (1905-1985): Tájképes, fametszetes lapja, 10x12 cm. 1000
80 H.(Halászné) Miklódy Márta (1927-): Önarckép, rézkarc, autográf ceruzás aláírás, címleírás és ajánló sorok ( Komjáthy-Wanyerka Gyula lányának), 10x12 cm. 1500
81 Haranghy Jenő (1894-1951) ex librise, Dr. Kontsek Miklós könyve, klisé, 8,5x6 cm. 1000
82 Haranghy Jenő (1894-1951) ex librise, Francisci Sebes, klisé, autográf ceruzás aláírás, 9x11 cm. 2000
83 Haranghy Jenő (1894-1951) ex librise, Nagy József könyve, klisé, 9x8 cm. 1000
84 Haranghy Jenő (1894-1951) ex librise, Nagy Sándor könyve, klisé, 10x8 cm. 1000
85 Haranghy Jenő (1894-1951) ex librise, Pinterits Sándor könyve, klisé, 7x5 cm. 1000
86 Haranghy Jenő (1894-1951) ex librise, Professor Dr. Friderici Verzár, klisé, 10x7,5 cm. 1000
87 Hein József (1880-?), Stefánia hercegnő, autográf aláírással,ceruzarajz, 29x21 cm. 6000
88 Helbing Ferenc (1870-1958) erotikus ex librise, Szigeti István, klisé, 11,5x7,5 cm. 2000
89 Helbing Ferenc (1870-1958) ex libris terve, toll, karton, 25x18 cm. 5000
90 Hodek, Josef (1888-1973) erotikus ex librise, M. Jancakova, fametszet, autográf ceruzás aláírással, 8x7 cm. 1000
91 Houra, Miroslav (1933-) erotikus ex librise, Vlad. Tichy, színes linómetszet, autográf ceruzás aláírással, 13,5x8,5 cm. 2000
92 Ismeretlen: Pipázó férfiak olvasó férfival, rézkarc keret nélkül, 62x43 cm. 4000
93 Jankó János (1846-1896) Krieghammer Kriegminister von Österreich, autográf aláírással, tollrajz, 24x18 cm. 6000
94 Jász-Faragó Sándor (1888-1968) színes ex librise, Tibike tulajdona, klisé, 9,5x8cm. 1000
95 K. (Kurtapataki) Kovács P. (1889-?) ex librise, klisé, Z. Zolnay Vilmos, 1913, 12x7,5 cm. 1000
96 Kékesi László (1919-1993): Városszépítő Egyesületek Országos találkozója, Szarvas, 1985, linómetszet, autograf ceruzás aláírással, 10,5x15,5 cm. 1000
97 Kner Albert (1899-1976) ex librise, Albert Kner, klisé, 13,5x8 cm. 1000
98 Komjáthy-Wanyerka Gyula (1894-1958): Csónak Port..., toll, akvarell, papír, autográf tintás aláírással 28x22 cm. 5000
99 Komjáthy-Wanyerka Gyula (1894-1958): Illusztráció (Kemény Simon önfeláldozása),1942, toll- karton, autográf tintás aláírással 25x21 cm. 3000
100 Komjáthy-Wanyerka Gyula (1894-1958): Komjáthy a tanár, toll, papír, ceruzás szignóval, 30x22 cm. 4000
101 Komjáthy-Wanyerka Gyula (1894-1958): Ölelés, toll, akvarell, papír, autográf tintás aláírással 44x30cm. 6000
102 Komjáthy-Wanyerka Gyula (1894-1958): Pusztai idill, rézkarc, 1926, ceruzás aláírás és címleírás 13x16,5 cm. 2000
103 Komjáthy-Wanyerka Gyula (1894-1958): Tájkép, 1956 aug. 8., ceruza, papír, autográf aláírással és dátumozással, 23x32 cm. 3000
104 Komjáthy-Wanyerka Gyula (1894-1958): Tájkép, 1956 aug. 9., ceruza, papír, autográf aláírással és dátumozással, 23x32 cm. 3000
105 Komjáthy-Wanyerka Gyula (1894-1958): Tájkép, toll, akvarell papír, autográf tintás aláírással, szélén kis beszakadásokkal, 55x42. 5000
106 Komjáthy-Wanyerka Gyula (1894-1958): Tanya, tempera karton, 40x57cm. 5000
107 Komjáthy-Wanyerka Gyula (1894-1958): Vasárnap délután, 1938, rézkarc, 38,5x25 cm. 4000
108 Komjáthy-Wanyerka Gyula (1894-1958): Vázlat., 1948, akvarell, papír, autográf aláírással 30x21 cm. 3000
109 König Róbert (1951-2014) Mc Kelta tenger II., linómetszet, autográf ceruzás aláírással, 13x17 cm. 3000
110 Kunst, Adolf (1882-1937) ex librise, Otto Salamon, rézkarc, autográf ceruzás aláírással, 11,5x9,5 cm. 2000
111 Kunt Ernő (1920-1994): "Falu az erdő szélén", vázlat, tus-papír, jelzés nélküli, 66,5x99,5 cm. 8000
112 Kunt Ernő (1920-1994): "Fekvő akt", tus, papír,képben szignózva 61x86 cm. 9000
113 Kunt Ernő (1920-1994): "Keleti kép pálmákkal", vázlat, tus-papír, jelzés nélküli, 69,5x99 cm. 8000
114 Kunt Ernő (1920-1994): "Lovas és fenyő", autográf ceruzás címleírással, számozással (31/40) és aláírással, színes linómetszet, papír, 51x70 cm. 8000
115 Kunt Ernő (1920-1994): "Lovas és fenyő", autográf ceruzás címleírással, számozással (3/40) és aláírással, színes linómetszet, papír, 51x70 cm. 8000
116 Kunt Ernő (1920-1994): Asztali csendélet, 1976, színes linómetszet, autográf aláírással, 31x44 cm. 5000
117 Kunt Ernő (1920-1994): Bikán ülő kalapos férfi, színes linómetszet, aláírás nélkül 41,5x29,5 cm. 6000
118 Kunt Ernő (1920-1994): Kempingezés, színes linómetszet, aláírás nélkül 30x42 cm. 5000
119 Kunt Ernő (1920-1994): Kereszt az út szélén, színes linómetszet, aláírás nélkül 29x42 cm. 5000
120 Kunt Ernő (1920-1994): Kétalakos kompozíció, színes linómetszete, 39x50 cm jelzés nélkül. 6000
121 Kunt Ernő (1920-1994): Tóparton, színes linómetszet, autográf aláírással, 29,5x41,5 cm. 5000
122 Kunt Ernő (1920-1994): Tetőterasz, színes linómetszet, aláírás nélkül 29x42 cm. 6000
123 Mariman, Guido (1948-) erotikus ex librise, N. G. Lippoczy, fametszet, autográf ceruzás aláírással, 14x10cm. 1000
124 Márton Lajos (1891-1953) ex librise, Dr. Palócz Gyula, klisé, 9,5x7cm. 1000
125 Máté Ilona (1887-1909)! ex librise, Forró Oszkárék könyve, 1903, klisé, 7,5x5 cm. 3000
126 Máté Ilona (1887-1909)! ex librise, Forró Oszkárék könyve, 1903, klisé, 5x4,5 cm. 3000
127 Menyhárt József (1901-1976) 2 db fametszetes karácsonyi és újévi (1939) lapja, Réthy István (KBK titkára 1959-1979). 1500
128 Menyhárt József (1901-1976) 2 db fametszetes újévi lapja, 1940 és 1942, Réthy István (KBK titkára 1959-1979). 1500
129 Menyhárt József (1901-1976) 3 db fametszetes ex librise, Réthy István (KBK titkára 1959-1979). 1000
130 Menyhárt József (1901-1976) 3 db fametszetes ex librise, Réthy István (KBK titkára 1959-1979). 1000
131 Nemes Török János (1907-1982) alkalmi lapja, Tízéves házassági évfordulónk emlékére, Illyés doktorék, rézkarc, autográf ceruzás aláírással, 13x7 cm. 1000
132 Okas, Evald (1915-2007) erotikus ex librise, Johannes Parvitis, klisé , autográf ceruzás aláírással, 11x18,5 cm. 1000
133 Olvashatatlan jelzéssel: Lányok ablak előtt, rézkarc keret nélkül, 56x42 cm. 4000
134 Olvet, Heigi-Marat (1930-2020) erotikus ex librise, Jaan Vares, 1982, klisé, autográf ceruzás aláírással, 11x7,5 cm. 1000
135 Orlik, Emil (1870-1932): Graf Stürgh Österreichischer Ministerpräsidenten, autográf aláírással,ceruzarajz, 37x25,5 cm. 8000
136 Petry Béla (1902-1996) ex librise, Doctoris Polgárdy Géza, rovásírásos felirattal, fametszet, autográf ceruzás aláírással, 11x8 cm. 1000
137 Petry Béla (1902-1996) ex librise, Tóthpál István fegyvergyűjtő könyvtárából, fametszet, autográf ceruzás aláírással, 16x9 cm. 1000
138 Petry Béla (1902-1996): Az Országos Petőfi Sándor Társaság megalakulásának emlékére, Kiskörösön,1984, fametszet, autográf tintás aláírással, 14x10,5 cm. 1500
139 Petry Béla (1902-1996): Ex libris terve Szigeti Istvánné-Magyar Márta részére,1982, tusrajz, karton, autográf tintás aláírással és ajánló sorral. 3000
140 Pogány Emil szecessziós ex librise, Piroska könyve, klisé, 13x11 cm. 1000
141 Prihoda jelzés nélküli: Karneválozók, rézkarc keret nélkül, 70x58 cm 8000
142 Radványi Román Károly (1900-1957) ex librise, Dr. Arady Kálmán könyve, 1933, fametszet, autográf ceruzás aláírással, 15x11,5 cm. 1500
143 Radványi Román Károly (1900-1957) ex librise, Radványi-Román Károly könyve, fametszet, autográf ceruzás aláírással, 10x14 cm. 1500
144 Rékassy Csaba (1937-1989): Diadalosz és Ariadné, rézkarc, autográf ceruzás címleírás és aláírás, 38x29 cm. Paulinyi János hagyatékából. 22000
145 Réthy Istvánnak (KBK titkára 1959-1979) készült 2 db. erotikus ex libris, D. Acket és P. Wolbrandt fametszetei. 1000
146 Réthy Istvánnak (KBK titkára 1959-1979) készült 4 db. lap, a XIII. Nemzetközi Exlibris Kongresszus alkalmából, Budapest, 1970. A. I. Kalasnyikov (2), K. S. Kozlowsky és Stettner Béla grafikái. 1000
147 Réthy Istvánnak (KBK titkára 1959-1979) készült 4 db. lap, a XIII. Nemzetközi Exlibris Kongresszus alkalmából, Budapest, 1970. Fery Antal, K. S. Kozlowsky (2) és Stettner Béla grafikái. 1000
148 Révész Kornél (1885-1944) 2 db ex librise kartonra ragasztva, linómetszet, az egyik autográf ceruzás aláírással. 2000
149 Révész Kornél (1885-1944) ex librise, Milch László, klisé, 11x9 cm. 1000
150 Révész Kornél (1885-1944): Arató István Dr. zenekari estje, rézkarc, ceruzával aláírt, 11x17,5 cm. 2000
151 Sajdik Ferenc (1930-) ijjász témájú humoros rajza, nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára,tus, papír, 12x20 cm. 3000
152 Sajdik Ferenc (1930-) labdarúgás témájú humoros rajza (4 képes), nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára,tus, papír, 8x24 cm. 3000
153 Sajdik Ferenc (1930-) labdarúgás témájú humoros rajza, nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára,tus, papír, 15x19 cm. 3000
154 Sajdik Ferenc (1930-) labdarúgás témájú humoros rajza, nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára,tus, papír, 14x23 cm. 3000
155 Sajdik Ferenc (1930-) sakk témájú humoros rajza, nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára,tus, papír, 9x13 cm. 3000
156 Schmidt, Eugen (1910-1975) erotikus bélyeg formájú ex librise, Réthy István, rézkarc, autográf ceruzás aláírással, 5x5,5 cm. 1500
157 Schwalbach, Carl (1885-1983) erotikus ex librise, Arthur August, klisé, 12x11,5 cm. 1500
158 Somogyi József (1916-1993): "Akt", krétarajz, 70x50 cm, Paulinyi János hagyatékából. 32000
159 Sterbenz Károly (1901-1993) ex librise, Dr. Csatkai Endre, fametszet, autográf ceruzás aláírással, 11,5x11,5 cm. 1000
160 Sterbenz Károly (1901-1993) újévi lapja, Dr. Lustig István, 1937, fametszet, 14x9,5 cm. 2000
161 Sterbenz Károly (1901-1993) újévi lapja, Szigeti István, 1970, fametszet, 15x10,5 cm. 1000
162 Sterbenz Károly (1909-1993) ex librise, Dr. Varga József könyve, rézkarc, autográf ceruzás aláírással, 5,5x4,5 cm. 2000
163 Sterbenz Károly (1909-1993) ex librise, Holl Imre könyve, fametszet, autográf ceruzás aláírással, 11,5x6 cm. 1000
164 Sterbenz Károly (1909-1993) ex librise, Turny István kottája, fametszet, autográf ceruzás aláírással, 12x7,5 cm. 1000
165 Streller, Carl (1889-?): erotikus zenei ex librise, Paul Backmann, színes rézkarc, 17x15 cm. 3000
166 Szemethy Imre (1945-): "Barcsai" (ballada)1973, rézkarc, autográf ceruzás, aláírás és címleírás, 23x31 cm. Paulinyi János hagyatékából. 15000
167 Szemethy Imre (1945-): "Egysejtűek", vegyes technika, 42x51 cm. Paulinyi János hagyatékából, paszpartuban. 24000
168 Szemethy Imre (1945-): "II. Szilveszter második élete"III., 1976, számozott rézkarc, próbanyomat, (IV), autógráf ceruzás, számozás, aláírás és címleírás, 30x39,5 cm. Paulinyi János hagyatékából. 24000
169 Szemethy Imre (1945-): "Magyar haditerv", 1974, számozott rézkarc, (E.A.IV./15.), autográf ceruzás, számozás, aláírás és címleírás, 29x39 cm. Paulinyi János hagyatékából. 18000
170 Szemethy Imre (1945-): "Magyar kém", 1974, számozott rézkarc, (E.A.IV./15.), autográf ceruzás, számozás, aláírás és címleírás, 16x32 cm. Paulinyi János hagyatékából. 16000
171 Szemethy Imre (1945-): "Szigetvári tűzőrség", 1974, számozott rézkarc, (E.A.IV./15.), autográf ceruzás, számozás, aláírás és címleírás, 29x39 cm. Paulinyi János hagyatékából. 18000
172 Szemethy Imre (1945-): "Szulejmán és Zrínyi: Kettős arckép a Török Mauzoleumból", 1974, számozott rézkarc, (E.A.IV./15.), autográf ceruzás, számozás, aláírás és címleírás, 29x39 cm. Paulinyi János hagyatékából. 18000
173 Szemethy Imre (1945-): "Török Átium II ", 1971, számozott rézkarc, próbanyomat, (III), autográf ceruzás, számozás, aláírás és címleírás, 20x23 cm. Paulinyi János hagyatékából. 10000
174 Szemethy Imre (1945-): "Török-Magyar monarchia", 1974, számozott rézkarc, (E.A.IV./15.), autográf ceruzás, számozás, aláírás és címleírás, 27x44 cm. Paulinyi János hagyatékából. 18000
175 Szemethy Imre (1945-): "Vallomás és bábjáték", 1976, jelzett (ÉPREUVE D' Artiste) rézkarc, autográf ceruzás aláírás és címleírás, 18x34 cm. Paulinyi János hagyatékából. 22000
176 Szepes Béla (1903- 1986) karikatúrája, Dr. Czibulka Mihály (labdarúgó edző Pécsi D.) nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára,tus, papír, 26x15 cm. 3000
177 Szepes Béla (1903- 1986) karikatúrája, Vellai (Csepel csapatkapitány.) nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára,tus, papír, 22,5x14 cm. 3000
178 Tábor János (1890-?): Pacelli bíboros, később XII. Piusz pápa, autográf aláírással,ceruzarajz, 37x25 cm. 6000
179 Tamás Elemér (1929-): Zsiráf, tempera papír, 24x15 cm. 3000
180 Tedesco Anna (1903-1969) ex librise, Bakonyi Tekláé, szitanyomat, autográf ceruzás aláírással, 18x14 cm. 2000
181 Tuszkay Márton (1884-1940) reklám terve, Marocain cérna, tempera, karton,, autográf aláírással, formára vágva, 15x16,5 cm. 2000
182 Tuszkay Márton (1884-1940): Olasz front, 1917, színes ceruzarajz, autográf ceruzás címleírással és aláírással, 11x19 cm. 2000
183 Vadász Endre (1901-1944) ex librise, Angila térképe léggömbbel, színezett rézkarc, ceruzás aláírással, 14x12 cm 5000
184 Vadász Endre (1901-1944) ex librise, Déry Ernőné, Vadász 1936, ceruzás aláírással, rézkarc, 10,5x8,8 cm. 3000
185 Vadász Endre (1901-1944) ex librise, Dr. Arady Kálmán, rézkarc, 8x8 cm. 3000
186 Vadász Endre (1901-1944) ex librise, Dr. Lustig István, héber szöveggel, ceruzás aláírással, rézkarc, 7x10 cm. 5000
187 Vadász Endre (1901-1944) ex librise, Dr. Némedy Gyula, ceruzás aláírással, rézkarc, 9x10 cm. 3000
188 Vadász Endre (1901-1944) fametszete, Bözsikénk nem felejtünk el soha, 1941.IV.4., 10x11 cm. 2000
189 Vadász Endre (1901-1944) fametszete, ex libris, Kolozs Lajos, fatelep, 7,5x9 cm. 2000
190 Vadász Endre (1901-1944) fametszete, Temető, 9,5x8 cm. 2000
191 Vadász Endre (1901-1944) fametszete, Vadászat tankkal, 7,5x9,5 cm. 2000
192 Varga Mátyás (1910-2002) 2 db fametszetes ex librise, Réthy István (KBK titkára 1959-1979). 1000
193 Varga Nándor Lajos (1895-1978): "A garabonciás", Komjáthy-Wanyerka Gyula katonaruhában, ceruzarajz, karton, autográf ceruzás aláírással és címleírással, 16,5x24,5 cm. 3000
194 Várkonyi Károly (1913-2001) ex librise, Dr. R. Soó de Bere, klisé, 14,5x11,5 cm. 1000
195 Várkonyi Károly (1913-2001) 3 db fametszetes ex librise, Réthy István (KBK titkára 1959-1979). 1000
196 Vasarely, Viktor (1908-1997), Ház, autográf tintás aláírással, számozással 8/40, szita papír, 25x31 cm. 30000
197 Vasarely, Viktor (1908-1997), Zebrák, szitanyomat, 49x49 cm. 25000
198 Viszt György (1957-2018) úszás témájú humoros rajza, nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára, tus, papír, 21,5x30,5 cm. 3000
199 Vychodilova, Olga (1949-) kecskefejes ex librise, Josef Hruby, számozott rézkarc, 84/100, autográf ceruzás aláírással és számozással, 7x4,5 cm. 1000
200 Wedepohl, Gerhard (1893-1930) rézkarca, Bie beste Glückwunsche! Adolf Kuchenberg, autográf ceruzás aláírással, 20x15 cm. 2000