1073 Budapest, Erzsébet krt. 37. I/11.
Tel: +36/70/611-0133

21. - Kisgrafika Levelezési árverés

Időpontja: 2020-11-20 11:00:00
Tétel szám Kép Leírás Állapot Kikiáltási ár
1 Abonyi Tivadar (1887-1968): Akt, ceruza rajz, 31x23,5 cm. 3000
2 Almásy Aladár (1946): "Bazilika csókja", 1980, tollrajz, karton, autográf aláírással 46x56 cm. Paulinyi János hagyatékából. 12000
3 Almásy Aladár (1946): 2 db "Egy izzadt szív elnézése", "Mit tegyek a kezddel" 1979, színezett tollrajz, karton, autográf címleírással, aláírással és dedikálással Paulinyi Jánosnak, 38x31, 35x24 cm. kép pár passzpartúban, Paulinyi János hagyatékából. 28000
4 Almásy Aladár (1950-): "Venyige Istennő", 1985, négyszínű számozott rézkarc, E.A. II/6, autográf ceruzás számozás, aláírás és címleírás, 30x25 cm, paszpartúban. Paulinyi János hagyatékából. 22000
5 Almásy Aladár (1950-): "Ha majd az egész epizód elkallódik tőlled", 1978, számozott rézkarc, próbanyomat, II., autográf ceruzás számozás, aláírás és címleírás, 40x46 cm, paszpartuban. Paulinyi János hagyatékából. 16000
6 Almásy Aladár (1950-): "Elvárta az ősztől, hogy végig tegezze", 1979, négyszínű számozott rézkarc, 1/10, autográf ceruzás számozás, aláírás és címleírás, 35x30,5 cm, paszpartuban. Paulinyi János hagyatékából. 18000
7 Almásy Aladár (1950-): Cím nélkül, 1982, krétarajz, autográf aláírással, 35x50 cm. Paulinyi János hagyatékából. 22000
8 Almásy Aladár (1950-): "Fájdalmas hamar", héber felirattal 1985, vegyes technika, autográf címleírással ás aláírással, 70x50 cm. Paulinyi János hagyatékából. 160000
9 Almásy Aladár (1950-): "Könnyeket könnyekért küldött", 1982, számozott kőnyomat, próbanyomat I., autográf számozás, aláírás, címleírás és dedikálás Paulinyi Jánosnak, 47x65 cm. Paulinyi János hagyatékából. 22000
10 Almásy Aladár (1950-): "Babilon pusztulása lelki dráma", 1986, színezett ceruzarajz, autográf aláírás, címleírás és dedikálás a Paulinyi családnak, 48x57 cm. Paulinyi János hagyatékából. 28000
11 Arató Miklós: Rembrandt másolat, rézkarc, autográf ceruzás cím, név aláírás és hátoldalon dedikálás Komjáthy Wanyerka Gyula lányának, 1950, 8x7 cm. 2000
12 Aszódi Weil Erzsébet (1901-1976) kiállításának meghívója, 1971, rézkarc, ceruzás aláírással, 13x11cm. 2000
13 Ágotha Margit (1938-2015): A múzsa segítségül hívása, 1978, színes fametszet, próbanyomat 3/10 autográf ceruzás címleírás, számozás és aláírás, 30x21 cm. 8000
14 Badacsonyi Sándor (1949-2016): Három testőr, rézkarc, autográf ceruzás cím és aláírás, Átmérő: 28 cm. 6000
15 Bajor (Bayer) Ágost (1892-1958): Esztergom, rézkarc,12x8 cm. 2000
16 Bajor (Bayer) Ágost (1892-1958): Esztergom, rézkarc, 12x8 cm. 2000
17 Bajor (Bayer) Ágost (1892-1958) ex librise, Déry Ernőné, rézkarc, 1936, autográf ceruzás aláírással, 12x11,5 cm. 3000
18 Bató Géza (-) labdarúgás témájú humoros rajza, nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára (IX. évf. 14.sz.), tus, papír,15x13,5 cm. 3000
19 Bató Géza (-) labdarúgás témájú humoros rajza, nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára (IX. évf. 22.sz.), tus, papír, 16,5x15 cm. 3000
20 Bató Géza (-) labdarúgás (horgász, hal) témájú humoros rajza, nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára (VIII. évf. 28.sz.), tus, papír, 17x15 cm. 3000
21 Bató Géza (-) labdarúgás témájú humoros rajza, nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára (VIII. évf. 25.sz.), tus, papír,13,5x16 cm. 3000
22 Bató Géza (-) jégkorong témájú humoros rajza, nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára (IX. évf. 1.sz.), tus, papír, 22x14,5 cm. 3000
23 Bató Géza (-) mezei futás témájú humoros rajza, nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára (IX. évf. 14.sz.), tus, papír, 23x11,5 cm. 3000
24 Bráda Tibor (1941-): Halottat vívő, 1984, szénrajz, autográf aláírással, 68x45 cm. 16000
25 Bottka Miklós (1876-1941) ex librise, Gocsár János, színes rézkarc, ceruzával aláírt, 15x12 cm. 3000
26 Brossfeld, Karl (1892-1975) rézkarc ex librise, Else Mintrop. 118x90 mm. 3000
27 Buday György (1907-1990) 2 db ex librise, Dr. Lystig István könyve, Radnóti Miklós, fametszetek. 1500
28 Buday György (1907-1990) 2 db ex librise, Violae, Reitzer László, fametszetek. 1500
29 Buday György (1907-1990) 2 db ex librise, Berceli Károly, Déry Ilonka könyve, fametszetek. 1500
30 Buday György (1907-1990) 2 db ex librise, Berceli K. Tomori Viola, fametszetek. 1500
31 Buday György (1907-1990) alkalmi grafikája Nemzetközi Ex Libris kiállítás Szegedi Városi Múzeumban 1934.10.20, fametszet 10x9 cm. 1500
32 Buday György (1907-1990): Pogány király lánya, fametszet, autográf ceruzás címleírás és aláírás, 10,5x9 cm. 3000
33 Byssz Róbert ( 1893-1961) 2 db. ökölvívás témájú humoros rajza, nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára, tus, papír, 14x10 cm. 3000
34 Czifferszky Béla (1935-) karikatúrája, Csanádi Ferenc (Ferencváros), nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára,tus, papír, 27x20,5 cm. 3000
35 Czifferszky Béla (1935-) labdarúgás témájú humoros rajza, nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára, tus, papír, 20,5x30 cm. 3000
36 Csiby Mihály (1922-2016) 3 db. ex librise, Hegedüs Ibolya részére, Picasso, Medgyessy Ferenc és Kovács Margit emlékére, linómetszetek. 1500
37 Dániel Viktor (1926-) 3 db. alkalmi grafikája, rézkarc, autográf ceruzás aláírással. 2000
38 Deákfalvi Zsuzsanna (1974-) "Jánosnak sok szeretettel", rézkarc, ceruzás aláírással és ajánlással, 9,5x10,5 cm. 3000
39 Deim Pál (1932-2016): Karácsonyi képeslap montázs, 1986, autográf tintás aláírás és dátum, 9x14,5 cm. 5000
40 Deim Pál (1932-2016): Szentendrei anzix, képeslap montázs, 1986, autográf tintás aláírás és dátum, 9x14,5 cm. 5000
41 Dluhopolszky László (1951-) karikatúrája, Pölöskei Gábor (Rába ETO), nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára,tus, papír, 21x18 cm. 3000
42 Dobrovolsky, Jaroslav (1895-1942) cseh grafikus ex librise, Dr. Lustig István könyve, fametszet, autográf ceruzás aláírással, 9,5x7 cm. 2000
43 Fabro József (1897-?): Meghívó 1928. dec. 22.-én este 9 –órára, rézkarc 15,5x12,5 cm. 3000
44 Fabro József (1897-?): Meghívó Jelmezes Képzőművész Bálra, 1930, rézkarc, 16x13,5 cm. 3000
45 Fábry jelzettel: Fejfák, Monor, 1964, ceruza, pauszpapír, 22x27 cm. 2000
46 Fábry jelzettel: Fejfák, Monor, 1964, ceruza, pauszpapír, 22x27 cm. 2000
47 Fábry jelzettel: Gombai öreg házak, 1966, ceruza, pauszpapír, 21,5x27 cm. 3000
48 Fábry jelzettel: Fejfák, Alberti-Irsa, ceruza, karonpapír, 21,5x30 cm. 2000
49 Fáy Aladár (1898-1963): Szarvasmarhák, tus, papír, autográf ceruzás aláírással, 21x30 cm. 3000
50 Feiks Jenő ( 1878-1939) karikatúrája, Guthi Imre, ceruza, papír, autográf ceruzás aláírással, 14x9 cm. 2000
51 Feiks Jenő ( 1878-1939) karikatúrája, Kozma Nándor, ceruza, papír, autográf ceruzás aláírással, 11,5x7 cm. 2000
52 Feiks Jenő ( 1878-1939) karikatúrája, Kiss Gyula, ceruza, papír, autográf ceruzás aláírással, 12x8 cm. 2000
53 Feiks Jenő ( 1878-1939) karikatúrája, Farkas Béla, ceruza, papír, autográf ceruzás aláírással, 11,5x7 cm. 2000
54 Fery Antal (1908-1994) ex libris vázlata, Rákóczi Brigád, tus, papír kartonra ragasztva, hozzá az elkészült ex libris próbanyomata, 15x15,5 cm. 3000
55 Fery Antal (1908-1994) ex libris vázlata, Pálfi Róza, tus, papír kartonra ragasztva, hozzá az elkészült ex libris próbanyomata,11,5x8 cm. 3000
56 Fleissig, Vitezslav (1893-1956) cseh grafikus ex librise, Dr. Lustig István könyve, rézkarc, autográf ceruzás aláírással, 9,5x7 cm. 3000
57 Földes Imre (1881-1948) exlibrise, Radványi Román Károly, klisé, autográf ceruzás aláírással, kartonra ragasztva, 16x12 cm. 5000
58 Földes Imre (1881-1948) exlibrise, Béres Károly, klisé, kartonra ragasztva, 13,5x10,5 cm. 3000
59 Földes Imre (1881-1948) exlibrise, Radványi Román Károly, klisé, kartonra ragasztva, 8x13, 11,5x7,5 cm. 2000
60 Füzér József (1944-) karikatúrája, Váradi II., nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára,tus, papír, 16x10,5 cm. 3000
61 Füzér József (1944-) karikatúrája, Müller (NSZK), nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára,tus, papír, 17x8 cm. 3000
62 Füzér József (1944-) vívás témájú humoros rajza, nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára, tus, papír, 10x16,5 cm. 3000
63 Gál (Gerstenbrein) Ferenc (1913-?) Budapesti látképes újévi rézkarca, autográf ceruzás aláírással és tintás újévi jókívánsággal, 7x4 cm. 2000
64 Geiger, Willi (1878-1971) rézkarc ex librise, Stefan Kellner. 145x125 mm. 3000
65 Gönczi Gebhardt Tibor (1902-1994) : Önarckép (?), rézkarc, 9x 7,5 cm. 3000
66 GULYÁS [Gyula]: Paving blocks. [Utcakövek.] 12 db. szerigráfia (szitanyomat) mappában. Pesti Műhely. Papírmappában (részben színes) nyomatok. Készült 36 számozott, aláírt pld.-ban. Jelen mappa a 29/36 számú kézzel számozott, aláírt, datált példányokat tartalmazza! Dedikált! Paulinyi Jánosnak. 45000
67 Hidvéghy jelzettel: Fekvő kutya, rézkarc, autográf ceruzás aláírással, 12x17,5 cm. 2000
68 Horváth Endre (1896-1954): Krisztus, 1928, rézkarc, 17,5x12 cm. 2000
69 Kass János (1927-2010): Bogárvilág, 1976, számozott színes rézkarc 88/100, autográf ceruzás címleírás, számozás és aláírással. 9000
70 Kékesi László (1919-1993) erotikus ex librise, Paul Pfister, 1964, rézkarc, 8x6 cm. 1500
71 Kékesi László (1919-1993) 2 db. emléklapja, in memoriam Kapisztrán Szt. János (1386-1986) és Lenkey János (1810-1850), linómetszet, autograf ceruzás aláírással, 8x6 cm. 1500
72 Kékesi László (1919-1993) 2 db. madaras linómetszete, autograf ceruzás aláírással, 7x7 cm. 1500
73 Komjáthy-Wanyerka Gyula (1894-1958): Fonyódliget, akvarell, papír, autográf ceruzás címleírás és aláírással 28x40 cm. 9000
74 Komjáthy-Wanyerka Gyula (1894-1958): Zsákot hordó nő, 1934, akvarell, papír, autográf tintás aláírással 36x30 cm. 7000
75 Komjáthy-Wanyerka Gyula (1894-1958): Gyapjút sodró asszony, toll-akvarell papír, autográf ceruzás aláírással 30x44cm. 6000
76 Komjáthy-Wanyerka Gyula (1894-1958): Konyhasarok, toll-akvarell papír, autográf tintás aláírással 30x44 cm. 6000
77 Komjáthy-Wanyerka Gyula (1894-1958): Kezek, 1953, tus papír, autográf aláírással 29x39 cm. 6000
78 Kopasz Márta (1911-2011) 3 db. ex librise, fametszetek, autográf ceruzás aláírással, hátlapon művész bélyegzőjével. 2000
79 Kőnig Róbert (1951-2014) "Ügető" Apokrif (fametszet), 2/10, autográf ceruzás számozással,aláírással 24x26 cm, paszpartuban. Paulinyi János hagyatékából. 12000
80 König Róbert (1951-2014) Mc Magyarország, KBK 1996, linómetszet, autográf ceruzás aláírással, 16x12 cm. 2000
81 Kunt Ernő (1920-1994): Vízhordó, színes linómetszet, autográf aláírással, 29,5x42 cm. 5000
82 Kunt Ernő (1920-1994): Gyermekegészségügyi Központ, Miskolc, 1976, színes linómetszet, autográf aláírással, 34,5x48 cm. 5000
83 Kunt Ernő (1920-1994): Sárkányeregetés, 1984, színes linómetszet, autográf aláírással, 32x19,5 cm. 5000
84 Kunt Ernő (1920-1994): Nádvágás a Balatonon, színes linómetszet, aláírás nélkül 29x42 cm. 6000
85 Kunt Ernő (1920-1994): Patrona Renovationis Templi Tokajiensis, 1977, színes linómetszet, nyomaton aláírt, 25x19 cm. 5000
86 Kunt Ernő (1920-1994): "Lovas és fenyő", autográf ceruzás címleírással, számozással (22/40) és aláírással, színes linómetszet, papír, 51x70 cm. 8000
87 Kunt Ernő (1920-1994): "Lovas és fenyő", autográf ceruzás címleírással, számozással (7/40) és aláírással, színes linómetszet, papír, 51x70 cm. 8000
88 Kunt Ernő (1920-1994): "Lány szökőkút előtt", autográf ceruzás címleírással, számozással (2/35) és aláírással, színes linómetszet, papír, 54x70 cm. 10000
89 Kunt Ernő (1920-1994): "Ház az erdőszélén", 1971, tus, papír,képben szignózva 67,5x99 cm. 9000
90 Kunt Ernő (1920-1994): "Falurészlet", 1974, tus, papír, képben szignózva 68x99 cm. 9000
91 Leidenfrost Sándor (1888-?): Katonatiszt portré, 1916, ceruzarajz, papír, autógráf ceruzás aláírás, 25x17 cm. 2000
92 Lurja László (1884-?): Szepi aus Pudafok, karikatúra, akvarell, papír, autográf ceruzás címleírással és aláírással, 13,5x9,5 cm. 2000
93 Lurja László (1884-?): Kalapos nő, akvarell, papír, autográf ceruzás aláírással, 14x10 cm. 2000
94 Manno Miltiades (1879-1935): "Ruhe!", karikatúra, tollrajz, akvarell, karton, tintás aláírással, 21x31 cm. 5000
95 Manno Miltiades (1879-1935): "Samuel Braun (racsolva): ez a ló rugh és harap", karikatúra, tollrajz, akvarell, karton, tollal aláírt, 21x31 cm. 5000
96 Marc, Franc (1880-1916) szecessziós ex librise, Daniel Pest, klisé. 80x55 mm, kartonra kasírozva. 2000
97 Markó Lajos (1882-?) ex librise, Reuter Camillo dr. könyve, rézkarc, 11,5x9 cm 2000
98 Márton Lajos (1891-1953) ex librise, Dr. Palócz Gyula, klisé, 9,5x5,5 cm. 1000
99 Menyhárt József (1901-1976) ex librise, Déry Ilonka könyve , fametszet, autográf ceruzás aláírással, 13,5x7 cm. 3000
100 Menyhárt József (1901-1976) ex librise, Dr. Réthy Aladár könyve, rézkarc, 14,5x8,5 cm. 2000
101 Menyhárt József (1901-1976) ex librise, "Volt-nincs!" Réthy István könyve, rézkarc,10x11,5 cm. 2000
102 Menyhárt József (1901-1976) 3 db. ex librise, Réthy István (2) és Nagy Dezső részére, fametszetek. 1500
103 Menyhárt József (1901-1976) 5 db alkalmi fametszete Réthy István részére. 2000
104 Meskó Anna (1943-2010): Anya, linómetszet, autográf piros tintás címleírással és aláírással, 29x20 cm. 3000
105 Mock, Fritz (1867-1919) szecessziós erotikus színes ex librise, E. Schar, klisé. 90x57 mm. 2000
106 Moser, Koloman (1868-1918) ex librise, klisé. 80x50 mm. 8000
107 Mosonyi-Pfeiffer Helmann (1863-1905) szecessziós erotikus ex librise, Brázay Zoltán, klisé, 12x8 cm. 3000
108 Nagy Gábor (1949-): Emlékmű, 1989, rézkarc, próba jelzettel, autográf ceruzás címleírással és szignóval, 17x11 cm. 5000
109 Nagy Sándor (1869-1950) ex librise, A mi könyvünk, rézkarc 15x10 cm. 3000
110 Nagy Sándor (1869-1950) ex librise V. Olgyai, rézkarc 14,5x9,5 cm. 3000
111 Nagy Sándor (1869-1950) ex librise, Georgius Bernády, rézkarc 10,5x9 cm. 3000
112 Nagy Sándor (1869-1950) ex librise, A Szentgyörgy Czéh könyve, klisé 16x8 cm. 3000
113 Orlik, Emil (1870-1932) erotikus ex librise, Otto Elich Hartleben, 1898, klisé. 85x65 mm. 1500
114 Orlik, Emil (1870-1932): Dr. Fritz Adler erschoss den Ministerpräsidenten Graf Stürgh in Wien, autográf aláírással,ceruzarajz, 1912, 32x25 cm. 8000
115 Pénzjegynyomda 3 db. budapesti látképes rézkarcos üdvözlő kártyája. 2000
116 Pénzjegynyomda 2 db. budapesti látképes rézkarcos üdvözlő kártyája. 1500
117 Pénzjegynyomda 3 db. budapesti látképes rézkarcos üdvözlő kártyája. 2000
118 Póka György (1944): Őszi táj, linómetszet, 9x13 cm. 2000
119 Póka György (1944): Cubai várudvar, linómetszet, 17,5x27,5 cm. 2000
120 Póka György (1944): Motívumok, linómetszet, 18x13,5 cm. 2000
121 Prihoda István (1891-1956): Fürdő nő, színezett rézkarc, autográf aláírással, 29x21,5 cm. 5000
122 Püspöky István (1950-2018): Bocskay I., számozott színes rézkarc, E. A. VII., autógráf ceruzás, számozás, aláírás és címleírás, 10x9 cm. 5000
123 Rékassy Csaba (1937-1989): Ikarosz és Daidalosz, rézkarc, autográf ceruzás címleírás és aláírás, 39x30 cm. Paulinyi János hagyatékából. 22000
124 Rékassy Csaba (1937-1989): Ikarosz, rézkarc, próbanyomat, autográf ceruzás címleírás és aláírás, 39x30 cm. Paulinyi János hagyatékából. 22000
125 Riquel, Alexandre (1856-1920) rézkarc ex librise, Carreaga Monsalvatje. 125x90 mm. 2000
126 Riquel, Alexandre (1856-1920) rézkarc ex librise, Ex musicis F. Lliurat, zene. 215x142 mm. 2000
127 Rozsnyay Kálmán (1871-1948) szecessziós ex librise, Milton Oscar, klisé, autógráf ceruzás aláírással, 9x11,5 cm. 5000
128 Rozsnyay Kálmán (1871-1948) szecessziós ex librise, Milton Oscar, klisé, autógráf ceruzás aláírással, 11,5x8,5 cm. 5000
129 Sajdik Ferenc (1930-) labdarúgás témájú humoros rajza, nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára,tus, papír, 8x25,5 cm. 3000
130 Sajdik Ferenc (1930-) labdarúgás témájú humoros rajza, nyomdai méretjelekkel a Képes Sport ( VIII. évf. 29.sz.) számára, tus, papír, 11x17,5 cm. 3000
131 Sajdik Ferenc (1930-) ökölvívás témájú humoros rajza, nyomdai méretjelekkel a Képes Sport ( VIII. évf. 1.sz.) számára, tus, papír,14,5x22,5 cm. 3000
132 Sajdik Ferenc (1930-) Gépkorszak, labdarúgás témájú humoros rajzsorozat, 4 db., nyomdai méretjelekkel a Képes Sport ( IX. évf. 3.sz.),számára, tus, papír, 10,5x18 cm. 3000
133 Sajdik Ferenc (1930-) autóverseny témájú humoros rajza, nyomdai méretjelekkel a Képes Sport ( VII. évf. 52.sz.) számára,tus, papír, 17x 22 cm. 3000
134 Sassy Attila (Aiglon) (1880-1967) ex librise, Petrik Albert könyve, klisé, 9x11,5 cm. 3000
135 Sassy Attila (Aiglon) (1880-1967) ex librise, Dr. Holló Andor könyve, klisé, 10,5x9cm. 3000
136 Sassy Attila (Aiglon) (1880-1967) ex librise, Harsányi Kálmán könyve, klisé, 17x10,5 cm. 3000
137 Sassy Attila (Aiglon) (1880-1967) ex librise, Dr. Siklóssy, klisé, 15,5x10 cm. 3000
138 Sassy Attila (Aiglon) (1880-1967) ex librise, Dr. Gergö, 1913, klisé, 22x15,5 cm. 3000
139 Sepp, Frank (1889-1970) rézkarc ex librise, Mihail Manoilescu, ceruzával aláírt. 145x115 mm. 3000
140 Soder, Alfred (1880-1957) erotikus rézkarc ex librise, Reich Péter Cornél, 1913, ceruzás aláírással. 120x90 mm. 3000
141 Somogyi József (1916-1993): "Akt", krétarajz, 70x50 cm, Paulinyi Jánosnak dedikálva. 32000
142 Stettner Béla (1928-1984) 2 db színes ex librise Turóczy Rozália, Művészsirató, linómetszet. 1500
143 Stettner Béla (1928-1984) 2 db színes ex librise Sajnos most már Bornemissza Béla könyve, Vértes Miklós, linómetszet. 1500
144 Stettner Béla (1928-1984) 2 db színes ex librise, Kiss Tibor, Bakos Béláné, linómetszet. 1500
145 Stettner Béla (1928-1984) 2 db erotikus ex librise, Alma Petz, Szász Mara, linómetszet. 1500
146 Stettner Béla (1928-1984) 2 db erotikus ex librise, Anna Mária, Bodnár Sándor, linómetszet. 1500
147 Stettner Béla (1928-1984) 2 db erotikus ex librise, Ara Tóni(Arató Antal) könyve, Szász Mara linómetszet. 1500
148 Stettner Béla (1928-1984) erotikus ex librise, Pál Gábor könyve, rézkarc, 10x7 cm. 1000
149 Szepes Béla (1903-1986) karikatúrája, Kű Lajos (FTC), nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára,tus, papír,29x21 cm. 3000
150 Szepes Béla (1903-1986) karikatúrája, Dr. Lakat (Tatabánya), nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára, tus, papír, 29,5x21 cm. 3000
151 Szepes Béla (1903-1986) karikatúrája, Kovács Imre (Dózsa), nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára, tus, papír, 29,5x21 cm. 3000
152 Szemethy Imre (1945-): "Kompozicíó", 1980, tollrajz, autográf aláírás, 412x30 cm. Paulinyi János hagyatékából. 18000
153 Szemethy Imre (1945-): "Szentkuthy Miklós: II. Szilveszter második élete", 1976, számozott rézkarc (15/100), autográf ceruzás, számozás és aláírás és címleírás, 27,5x40 cm. Paulinyi János hagyatékából. 24000
154 Szemethy Imre (1945-): "II. Szilveszter harmadik élete", 1981, számozott rézkarc, próbanyomat, XV/XV, autográf ceruzás, számozás, aláírás és címleírás, 33x42 cm. Paulinyi János hagyatékából. 24000
155 Szemethy Imre (1945-): "Massage á Magyar Helikon", 1974, számozott rézkarc E.A.IV./XV. autográf ceruzás, számozás, aláírás és címleírás, 30x45 cm. Paulinyi János hagyatékából. 22000
156 Szemethy Imre (1945-): "Szigeti Veszedelem II", 1974, számozott rézkarc próbanyomat VI/XV, autográf ceruzás, számozás aláírás és címleírás, 30x39,5 cm. Paulinyi János hagyatékából. 18000
157 Szemethy Imre (1945-): "Szentkuthy: A Szigeti Veszedelem c. sorozatból: Török induló", 1974, számozott rézkarc (5/17), autográf ceruzás, számozás, aláírás és címleírás, 17x32,5 cm. Paulinyi János hagyatékából. 16000
158 Szemethy Imre (1945-): "Török légierő" (vázlat), 1974, számozott rézkarc , próbanyomat(I/II), autográf ceruzás, számozás, aláírás és címleírás, 25x31 cm. Paulinyi János hagyatékából. 20000
159 Szemethy Imre (1945-): "Szentkuthy: Török légierő", 1974, számozott rézkarc, próbanyomat (IV/V), autográf ceruzás, számozás, aláírás és címleírás, 28x47 cm. Paulinyi János hagyatékából. 20000
160 Szemethy Imre (1945-): "Szentkuthy: Török kém", 1974, számozott rézkarc (E.A.IV/XV), autográf ceruzás, számozás, aláírás és címleírás, 32x18 cm. Paulinyi János hagyatékából. 16000
161 Szemethy Imre (1945-): "Zrínyi Miklós apotheózisa", 1974, számozott rézkarc (E.A.IV/XV), autográf ceruzás, számozás, aláírás és címleírás, 34x31 cm. Paulinyi János hagyatékából. 18000
162 Szemethy Imre (1945-): "Zrínyi és Szulejmán: Kettős arckép a Magyar Mauzóleumból", 1974, számozott rézkarc (E.A. IV/XV), autográf ceruzás, számozás, aláírás és címleírás, 19x39 cm. Paulinyi János hagyatékából. 18000
163 Szemethy Imre (1945-): "II. Szilveszter második élete", 1980, számozott rézkarc (20/100), autográf ceruzás, számozás, aláírás és címleírás, 39x46 cm. Paulinyi János hagyatékából. 18000
164 Szoboszlai Mata János (1907-1944) ex librise, berei Soó R(ezső). könyve, fametszet,9,5x6,5 cm. 3000
165 Szoboszlai Mata János (1907-1944): Gratulálok! Tompos Ernő, fametszet, 13x11 cm. 3000
166 Szűts Miklós (1945): Norvég képek, No.6, sorszámozott színes szitanyomat (4/16), autográf aláírás, számozás és címleírás, 38x28 cm. Paulinyi János hagyatékából. 15000
167 Tandori Dezső (1938-2019): " Ez voltam én, veréb, megtettem amire futotta, ég veletek", Szentendre, 1980, frottázs, papír (A4), Paulinyi János hagyatékából. 16000
168 Tandori Dezső (1938-2019): "We are a nest of singing birds", 1993/2005, ceruza, papír (A4), Paulinyi János hagyatékából. 16000
169 Tandori Dezső (1938-2019): Verebek, frottázs, papír(A4), autográf ceruzás ajánlással "Jánosnak szeretettel", Paulinyi János hagyatékából. 16000
170 Tábor János (1890-?): Strauss Richard Opernkomponist, 1931, autográf aláírással,ceruzarajz, 26x19 cm. 8000
171 Tábor János (1890-?): Klemens Krauss Generalmusikdirektor Wien, autográf aláírással,ceruzarajz, 23,5x19 cm. 8000
172 Tábor János (1890-?): Baron Giesl Bevollmächtiger der Monarchie in Belgrad 1914, 1916, autográf aláírással,ceruzarajz, 28,5x21,5 cm. 8000
173 Tuszkay Márton (1884-1940): Hemala alezredes, olasz front 1916, színes ceruzarajz, autográf ceruzás aláírással, 17x10 cm. 3000
174 Tuszkay Márton (1884-1940): Ravatalozóban, színes ceruzarajz, autográf ceruzás aláírással, 13x19 cm. 3000
175 Tuszkay Márton (1884-1940): Olvasó gyermekek, színezett ceruzarajz, autográf ceruzás aláírással, 22x17 cm. 3000
176 Tuszkay Márton (1884-1940): Volksere, színes reklámterv, akvarell, 11,5x12 cm. 5000
177 Vadász Endre (1901-1944) alkalmi grafikája, Felkötöztünk Budapestre..., rézkarc, 18,5x11 cm. 3000
178 Vadász Endre (1901-1944) ex librise, George H Corey, rézkarc, autográf ceruzás aláírással, 11x8 cm. 3000
179 Vadász Endre (1901-1944) ex librise, Déry Pál sportkönyveiből, színezett rézkarc, autográf ceruzás aláírással, 11x9 cm. 3000
180 Vadász Endre (1901-1944) ex librise, Dr. Némedy Gyula, autográf ceruzás aláírással, rézkarc, 10,5x8 cm. 3000
181 Vadász Endre (1901-1944) ex librise, 1935, Déry Ernőné, rézkarc, autográf ceruzás aláírással, 7x11,5 cm. 3000
182 Vadász Endre (1901-1944) ex librise, Dr. Némedy Gyula, autográf ceruzás aláírással, rézkarc, 8,5x9 cm. 3000
183 Vadász Endre (1901-1944) ex librise, Wim van der Kuylen, rézkarc, autográf ceruzás aláírással, 10,5x8 cm. 3000
184 Vadász Endre (1901-1944) ex librise, GM van Wees, autográf ceruzás aláírással, rézkarc, 8x7 cm. 3000
185 Vadász Endre (1901-1944) ex librise, Szivessy Tibor 1942, rézkarc, autográf ceruzás aláírással, 9x7 cm. 3000
186 Vadász Endre (1901-1944) ex librise, familiae Tamás, rézkarc, autográf ceruzás aláírással, 9x6 cm. 3000
187 Vadász Endre (1901-1944) ex librise, Déry Ilonka könyveiből, színezett rézkarc, autográf ceruzás aláírással, 11x9 cm. 3000
188 Vadász Endre (1901-1944) ex librise, Dr. Némedy Gyula, rézkarc, autográf ceruzás aláírással, 11,5x8 cm. 3000
189 Vadász Endre (1901-1944) ex librise, Gigi Raimondo, rézkarc, 10,5x9,5 cm. 3000
190 Vadász Endre (1901-1944) ex librise, Máris en Phons Schellart, autográf ceruzás aláírással, rézkarc, 8x5,5 cm. 3000
191 Vagyóczky Károly (1941-) 5 db. kisméretű Budapestet ábrázoló rézkarca a Pénzjegynyomda jubileumi lapjain (A4), 4 lapon autográf ceruzás aláírással. 4000
192 Varga Nándor Lajos (1895-1978): Komjáthy Wanyerka Gyula, 1939, rézkarc, autográf ceruzás aláírással és ajánló soraival, 15x12 cm. 3000
193 Vasarely, Viktor (1908-1997), Körök kompozíció, autográf tintás aláírással, szita papír, 53x48 cm. 90000
194 Várkonyi Károly (1910-2001): "Der Urwalder Tanz", 1972 Helsingör, Nemzetközi Ex libris Kongresszus, színes fametszet, autográf tintás címleírás és aláirás, 21x15 cm. 3000
195 Vertel József (1922-1993) ex librise, KBK Réthy István, rézkarc, autográf ceruzás aláírással, 4x6 cm. 1500
196 Wildermann, Hans (1884-1954): In memoriam Wilhelm Maess, klisé, 20x14 cm. 2000
197 Winkler, Eduard (1884-1978) rézkarc ex librise, Hanns Heeren. 105x110 mm. 3000
198 Viszt György (1957-2018) kajakozás témájú humoros rajza, nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára, tus, papír, 21x30,5 cm. 3000
199 Viszt György (1957-2018) labdarúgás témájú humoros rajza, nyomdai méretjelekkel a Képes Sport számára, tus, papír, 21x31 cm. 3000
200 Zille, Heinrich Rudolf (1858-1929): San Giuliano italienischer Ausenminister, autográf aláírással, ceruzarajz, 31x22 cm. 8000