1027 Budapest, Szász Károly utca 6. fszt. 2. (36-os kapucsengõ)
Tel: +36/70/611-0133

20. - Kisgrafika Levelezési árverés

Idõpontja: 2019-12-12 17:00:00
Tétel szám Kép Leírás Állapot Kikiáltási ár
1 2 db erotikus ex libris, rézkarcok. 1000
2 3 db orosz erotikus ex libris, fametszetek. 1500
3 Abonyi Tivadar (1887-1968): Akt, ceruza rajz, 31x23,5 cm 6000
4 Almásy Aladár (1946-): "Zsidó éjjeli, 1985, Paulinyi családnak szeretettel", ceruza kréta, ceruzás aláírás és címleírás, ovális paszpartuban, 30x24 cm. Paulinyi János hagyatékából. 28000
5 Almásy Aladár (1946): "Kubikus", tollrajz, karton, 10,5x14,5 cm. Paulinyi János hagyatékából. 8000
6 Almásy Aladár (1950-): "A névtelen visszanéző", 1986, kréta és ceruzarajz, ceruzás aláírás és címleírás, 39x52,5 cm. Paulinyi János hagyatékából. 26000
7 Almásy Aladár (1950-): Cím nélkül, 1982, krétarajz, 35x50 cm. Paulinyi János hagyatékából. 22000
8 Almásy Aladár (1950-): "Hajóleégési nyilatkozat", kréta és ceruzarajz, 1222, ceruzás aláírás és címleírás, 43x35 cm. Paulinyi János hagyatékából. 26000
9 Almásy Aladár (1950-): "Rőzsehordó", 1971, rézkarc, ceruzás aláírás és címleírás, 19,523 cm, paszpartuban. Paulinyi János hagyatékából. 12000
10 Almásy Aladár (1950-): "Száműzött villamegértés", 1980, tollrajz, 39x52 cm, paszpartuban. Paulinyi János hagyatékából. 18000
11 Almásy Aladár (1950-): "Szélmalomgyötrelmeket elintéző mozgalom", 1979, számozott rézkarc (4/10), ceruzás aláírás, számozás , címleírás és ajánlás: "Paulinyi Jánosnak és tisztelt családjának", 54,5x40 cm, paszpartuban. Paulinyi János hagyatékából. 22000
12 Almásy Aladár (1950-): "A fáig érő kezesek", 1979, számozott rézkarc (4/5), akvatinta, ceruzás aláírás, számozás , címleírás és ajánlás: : ""Paulinyi Jánosnak és tisztelt családjának", 40x30 cm, paszpartuban. Paulinyi János hagyatékából. 22000
13 Almásy Aladár (1950-): "Gyengeértelmű szélmalomőrzés", számozott rézkarc (6/15), 1978, ceruzás aláírás és címleírás, 28x40 cm, paszpartuban. Paulinyi János hagyatékából. 18000
14 Barta Ernő (1878-1956): Jeremiás siralmai, 67. Nyitsd meg napjainkat..., 1928, rézkarc, ceruzás aláírás és címleírás, 24x28 cm. 5000
15 Bató József (1888-1966) erotikus lapja, klisé, 5,5x7,5 cm. 1000
16 Benes, Karel erotikus ex librise, kőnyomat (litho), ceruzával aláírt és számozott (150/200), 9,5x15 cm. 1500
17 Benes, Karel erotikus ex librise, kőnyomat (litho), ceruzával aláírt és számozott (26/200), 9,5x15 cm. 1500
18 Brossek Ottó szecessziós erotikus ex librise, klisé, 8x13,5 cm, kartonra ragasztva, ragasztó nyomokkal. 1000
19 Buday György (1907-1990) 2 db ex librise, fametszet. 1000
20 Buday György (1907-1990) 2 db ex librise, fametszet. 1000
21 Cinybulk, Vojtech ceruzával aláírt erotikus ex librise, fametszet, 8,5x13 cm. 1000
22 Cinybulk, Vojtech ceruzával aláírt erotikus ex librise, kőnyomat (litho), 9,5x21 cm. 1500
23 Cinybulk, Vojtech ceruzával aláírt erotikus ex librise, kőnyomat (litho), 9,5x21 cm. 1500
24 Csányi Károly (1873-1955) ex librise, Petrik Albert, klisé, 8x10 cm. 1000
25 Dániel Viktor (1926-) 4 db alkalmi, ceruzával aláírt rézkarca. 1000
26 Dániel Viktor (1926-) 4 db ex librise, ceruzával aláírt rézkarcok. 1000
27 Deák László (1926-1970): 2 db vázlat, 1969, tollrajz. papír (A4). 5000
28 Decsi Ilona (1950-): "Táj", számozott színes rézkarc (41/50), 27x22 cm. Paulinyi János hagyatékából. 8000
29 Divéky József (1887-1951) ceruzával aláírt ex librise, Nováki Gyula, fametszet, 5,5x9 cm. 3000
30 Dobrovits Ferenc (1941-1988): "Szivárvány", akvarell, papír, tollal szignált, 42x62 cm, paszpartuban. Paulinyi János hagyatékából. 20000
31 Tevan 1915 jelzettel, ex libris, Kolozs Lajos, klisé, 8,5x12 cm. 1000
32 Erős Ágost Koppány (1973-): "Formák", tus, 26x38 cm, paszpartuban, Paulinyi mesternek 2002 diploma alkalmából tisztelettel". Paulinyi János hagyatékából. 8000
33 Erős Ágost Koppány (1973-): Cím nélkül, tus, E 2002, 35x25 cm, paszpartuban, Paulinyi János hagyatékából. 8000
34 Fiora-Fischer Margit (1898-1984): Könyvillusztráció, pasztell papír, 25x32 cm. 6000
35 Földes Imre (1881-1948): Horvay János a Kossuth szobor alkotójának portréja, ceruzarajz, autográf szignóval, 22x30 cm. 8000
36 Füle Mihály (1914-2005): "Csata", rézkarc, 12x11 cm. 1000
37 Gál Ferenc (1913-?) 2 db antik fejet ábrázoló rézkarca. 1000
38 Gál Ferenc (1913-?) 2 db férfi portréja (önarckép?), rézkarcok. 1000
39 Gál Ferenc (1913-?) 2 db újévi, ceruzával aláírt rézkarca. 1000
40 Gál Ferenc (1913-?) 3 db alkalmi rézkarca. 1000
41 Gál Ferenc (1913-?) 3 db budapesti rézkarca. 1000
42 Gál Ferenc (1913-?) 3 db budapesti rézkarca. 1000
43 Gál Ferenc (1913-?) 3 db budapesti rézkarca. 1000
44 Gál Ferenc (1913-?) 3 db budapesti rézkarca. 1000
45 Gál Ferenc (1913-?) 3 db mini rézkarca. 1000
46 Gál Ferenc (1913-?): "In memoriam Bartók Béla", ceruzával aláírt rézkarc, 11x6cm. 1000
47 Gál Ferenc (1913-?): "Kosárlabda", rézkarc, 9,5x14,5 cm. 1000
48 Gál Ferenc (1913-?): "Liszt Ferenc", exl ibris, Dr. Kormos József, ceruzával aláírt rézkarc, 7x9,5 cm. 1000
49 Gál Ferenc (1913-?): "Pest-Buda 1686-ban", rézkarc, 15x9 cm. 1000
50 Gecse Árpád (1900-1999): "Golgota", 1927, rézkarc, ceruzás címleírással és aláírással, 13x17,5 cm. 3000
51 Grmelova, Anna ceruzával aláírt erotikus ex librise, fametszet, 13,5x9,5 cm. 1000
52 Haranghy Jenő (1894-1951) 3 db egyházi témájú ex librise, klisék. 1000
53 Horváth Endre (1896-1954): "Boldog Újévet", 2 db.rézkarc. 1000
54 Horváth Endre (1896-1954) 2 db Budapest rézkarca. 1000
55 Horváth Endre (1896-1954): "Gyermek babával", rézkarc, 11x11 cm. 1000
56 Horváth Endre (1896-1954): "Adjon Isten bort, búzát, barackot...", rézkarc, 12,5x17 cm. 1000
57 ifj. Imre István (1950-): "Beszélő székek", vegyes technika, 26,5x41,5 cm. Paulinyi János hagyatékából. 10000
58 ifj. Imre István (1950-): "Felfedezések kora", vegyes technika, 26,5x41,5 cm. Paulinyi János hagyatékából. 10000
59 ifj. Imre István (1950-): "Nagymama misére megy", vegyes technika, 26,5x41,5 cm. Paulinyi János hagyatékából. 10000
60 Istókovits Kálmán (1898-1890): "Lúdvár", rézkarc, próba, ceruzás aláírás és címleírás, 16x11 cm, keretben. 5000
61 Kaiser, Jaroslav ceruzával aláírt erotikus ex librise, színes kőnyomat (litho), 9,5x13 cm. 1500
62 Kaljo, Richard (1914-1978) ceruzával aláírt erotikus ex librise, fametszet, 7,5x10 cm. 1000
63 Kékesi László (1919-1993) erotikus ex librise, rézkarc C3, 10,5x15 cm. 1500
64 Kékesi László (1919-1993) ceruzával aláírt erotikus ex librise, rézkarc C3, 10,5x15,5 cm. 1500
65 Komjáthy-Wanyerka Gyula (1894-1958): "Sipote, rom. fogs.", rézkarc. ceruzás aláírással és címleírással, 8x12 cm. 3000
66 Komjáthy-Wanyerka Gyula (1894-1958): "Sipote, román fogságban", tollrajz, 10,5x17 cm. 3000
67 Komjáthy-Wanyerka Gyula (1894-1958): "Beethoven", illusztráció, 1920, tus, papír, 20x11 cm. 4000
68 Komjáthy-Wanyerka Gyula (1894-1958): II. világháborús vázlat (katonák), 1945, akvarell, papír, 41x29,5 cm. 5000
69 Komjáthy-Wanyerka Gyula (1894-1958): "Megkezdődött a versengés", illusztráció, 1942, tus, papír, 14x16 cm. 4000
70 Komjáthy-Wanyerka Gyula (1894-1958): Önarckép, 1928. feb. 28. London, ceruzarajz, 11x17,5 cm. 5000
71 Komjáthy-Wanyerka Gyula (1894-1958): Tájkép, akvarell, papír, 50x35 cm. 12000
72 Komjáthy-Wanyerka Gyula (1894-1958): "Tihany", akvarell, papír, 27x20 cm. 12000
73 Komjáthy-Wanyerka Gyula (1894-1958): Zsennye 1955, aratás, ceruzarajz, autográf aláírással és címmel, 43x31 cm. 6000
74 Komjáthy-Wanyerka Gyula (1894-1958): Zsennye 1955, traktor, ceruzarajz, autográf aláírással és címmel, 43x31 cm. 6000
75 Kotroba, Emil (1912-1983) ceruzával aláírt erotikus ex librise, kőnyomat (litho), 10,5x14,5 cm. 1500
76 Kozma Lajos (1884-1948) ex librise, László Jenő, klisé, 3,5x11,5 cm. 1500
77 Kőnig Róbert (1951-2014): "Eqidius Okht und Kaspar Waismeller" Apokrif (fametszet) pr. II., 18x26 cm, paszpartuban. Paulinyi János hagyatékából. 12000
78 Kőnig Róbert (1951-2014): "Johann Nep. Sanger", Apokrif (fametszet) pr. II. 18x26 cm, paszpartuban. Paulinyi János hagyatékából. 12000
79 Kunt Ernő (1920-1994): "Soproni udvar", linómetszet, autográf ceruzás címleírással 50x65 cm. 6000
80 Kunt Ernő (1920-1994): "100 éves a Miskolci légszeszgyár 1822-1922", színes linómetszet, 50x67 cm. 5000
81 Kunt Ernő (1920-1994): "Karácsonyra 1977", autográf ceruzás címleírással, számozással (5/50) és aláírással, színes linómetszet, papír, 35x49 cm. 10000
82 Kunt Ernő (1920-1994): "Keleti kép", vázlat, tus-papír, képben jelzett 100x70 cm. 8000
83 Kunt Ernő (1920-1994): "Keleti kép", vázlat, tus-papír, jelzés nélküli, 100x70 cm. 8000
84 Kunt Ernő (1920-1994): Kétalakos kompozíció, színes linómetszete, 50x39 cm jelzés nélkül. 5000
85 Kunt Ernő (1920-1994): "Lovas és fenyő", 1970, autográf ceruzás címleírással, számozással (24/40) és aláírással, színes linómetszet, papír, 68,5x51 cm. 8000
86 Kunt Ernő (1920-1994): "Leány a szökőkút előtt", 1971, autográf ceruzás címleírással, számozással (4/35) és aláírással, színes linómetszet, papír, 70x53,5 cm. 10000
87 Kunt Ernő (1920-1994): Kunt 78: "ülő férfi", vázlat, tus, papír, képben jelzett, 50x64 cm. 5000
88 Kunt Ernő (1920-1994): Kunt 80: "Női fej", vázlat, tus, papír, képben jelzett 61x71 cm. 6000
89 Kunt Ernő (1920-1994): "Máriazell", 1982, autográf aláírással, linómetszet, papír, próba, 30x,47 cm. 6000
90 Kunt Ernő (1920-1994): "Tájkép kereszttel" vázlat, tus, papír, képben jelzett 100x68 cm. 8000
91 Kunt Ernő (1920-1994): "Tájkép", színes linómetszete, 50x35 cm jelzés nélkül. 5000
92 Kühn, Fritz (1910-1967) ceruzával aláírt erotikus ex librise, rézkarc, C2, 9x12,5 cm. 1500
93 Kühn, Fritz (1910-1967) ceruzával aláírt erotikus ex librise, rézkarc, C2, 9,5x12 cm. 1500
94 Kühn, Fritz (1910-1967) ceruzával aláírt erotikus ex librise, rézkarc, C2, 10,5x15 cm. 1500
95 Kühn, Fritz (1910-1967) ceruzával aláírt erotikus ex librise, rézkarc, C2, 10,5x15 cm. 1500
96 Kühn, Fritz (1910-1967) ceruzával aláírt erotikus ex librise, rézkarc, C2, 10,5x15 cm. 1500
97 Kühn, Fritz (1910-1967) ceruzával aláírt erotikus ex librise, rézkarc, C2, 10,5x15 cm. 1500
98 Kühn, Fritz (1910-1967) ceruzával aláírt erotikus ex librise, rézkarc, C2, 15,5x21 cm. 2500
99 Kühn, Fritz (1910-1967) ceruzával aláírt erotikus ex librise, rézkarc, C2, 11x20 cm. 2500
100 Lurja László (1884-?): "Isten hozott 1915", karikatúra, akvarell, papír, 36x34 cm. 8000
101 Lurja László (1884-?): "Szén pedig nincsen!", I. világháborús karikatúra, akvarell, papír, 40x52 cm. 10000
102 Makoldy József (1890-1957): "Dr. Raffai Sándor evangélikus püspök", 1923, ceruzarajz, 25,5x36 cm. 8000
103 Manno Miltiades (1879-1935): "Monasteri Ottó úrat keresem", karikatúra, tollrajz, akvarell, karton, tollal aláírt, 21x31 cm. 5000
104 Manno Miltiades (1879-1935): "Banda Apel!", karikatúra, tollrajz, akvarell, karton, tollal aláírt, 21x31 cm. 5000
105 Márton Lajos (1891-1953): "Családi idill", 1922, illusztráció, tus, papír, 20x14.5 cm. 3000
106 Márton Lajos (1891-1953): "Délutáni szieszta", illusztráció, tus, papír, 20x16 cm. 3000
107 Márton Lajos (1891-1953): "Favágás", 1933, illusztráció, tus, papír, 19,5x15,5 cm. 3000
108 Márton Lajos (1891-1953): "Konyhában",, illusztráció, tus, papír, 17,5x6,5 cm. 3000
109 Márton Lajos (1891-1953): "Lány a sírnál" 1947, illusztráció, tus, papír, 15,5x15 cm. 3000
110 Márton Lajos (1891-1953): "Tihanyi visszhang" 1926, illusztráció, tus, papír, 21,5x18 cm. 3000
111 Márton Lajos (1891-1953): "Veszekedés", 1929, illusztráció, tus, papír, 18x14,5 cm. 3000
112 Márton Lajos (1891-1953): "A Leydeni hajóácsok", illusztráció, tus, papír, 25x13 cm. 3000
113 Márton Lajos (1891-1953): "A sisakrostély", illusztráció, tus, papír, 25,5x10 cm. 3000
114 Márton Lajos (1891-1953): Cserkész képes levelezőlap terv, színes tempera, papír, 19x23 cm. 3000
115 Márton Lajos (1891-1953): Cserkész képes levelezőlap terv, 1929, színes tempera, papír, 19,5x22,5 cm. 3000
116 Márton Lajos (1891-1953): Cserkész képes levelezőlap terv, 1933, színes tempera, papír, 19,5x33 cm. 3000
117 Márton Lajos (1891-1953): "Csónakázás", illusztráció, tus, papír, 17x14 cm. 3000
118 Márton Lajos (1891-1953): "Hét fiú", 1931, illusztráció, tus, papír, 25,5x14,5 cm. 3000
119 Márton Lajos (1891-1953): "Ketter étterem menülapjának fejléce", terv, tus, papír, 28x12,5 cm. 3000
120 Márton Lajos (1891-1953): "Kreuger koporsója", illusztráció, tus, papír, 22x15 cm. 3000
121 Márton Lajos (1891-1953): Meseillusztráció, 1933, illusztráció, tus, papír, 21x17 cm. 3000
122 Márton Lajos (1891-1953): Meseillusztráció, illusztráció, tus, papír, 15,5x15 cm. 3000
123 Matous, Miroslav ceruzával aláírt és számozott (42/200) színes erotikus lapja, kőnyomat (litho) 16x11,5 cm. 1500
124 Menyhárt József (1901-1996) ceruzával aláírt ex librise, prof. Dr. R. De. Soó, fametszet, 13x19,5 cm. 1000
125 Menyhárt József (1901-1996) ceruzával aláírt erotikus ex librise, rézkarc, 13x18,5 cm. 1500
126 Meskó Anna (1943-2010) - Póka György (1944-) 5 db ex librise, ceruzával aláírt. 1500
127 Meskó Anna (1943-2010) - Póka György (1944-) 6 db ex librise, ceruzával aláírt. 1500
128 Meskó Anna (1943-2010) - Póka György (1944-) 7 db ex librise, ceruzával aláírt. 1500
129 Meskó Anna (1943-2010) - Póka György (1944-) 7 db ex librise, ceruzával aláírt. 1500
130 Mistettski, Abram, ceruzával aláírt erotikus ex libris, linómetszet, 8x13,5 cm. 1000
131 Mohácsi András (1963-): "My favorite things", 1998, tus papír, 29,5x20cm, paszpartuban, hátulján műleírás, aláírás és ajánlás: Paulinyi Jánosnak szeretettel 1999. április 15. Paulinyi János hagyatékából. 8000
132 Muzsnai Ákos (1945-): "Vonsani emlék" számozott rézkarc 15/15 (színes) 235x15,5 cm. Paulinyi János hagyatékából. 10000
133 Mühlbeck Károly (1869-1943): "Cserészfiú", illusztráció, tollrajz, 7,5x17 cm. 3000
134 Mühlbeck Károly (1869-1943): "Cserésztáborban", illusztráció, tollrajz, 16x10,5 cm. 3000
135 Mühlbeck Károly (1869-1943): "Cserésztáborban", illusztráció, tollrajz, 17x10,5 cm. 3000
136 Mühlbeck Károly (1869-1943): "Cserkészfiú", illusztráció, tollrajz, 9,5x12,5 cm. 3000
137 Nagy Zoltán (1916-1987): "Parlament", ceruzával aláírt rézkarc, 7,5x7,5 cm. 1000
138 Nemetz, Jürgen ceruzával aláírt erotikus ex librise, 8x10 cm. 1000
139 Nemetz, Jürgen ceruzával aláírt erotikus ex librise, 8x11,5 cm. 1000
140 Ott, Herbert (1915-1987) ceruzával aláírt erotikus ex librise, fametszet, 7,5x13 cm. 1000
141 Ott, Herbert (1915-1987) ceruzával aláírt erotikus ex librise, fametszet, 7x9,5 cm. 1000
142 Ott, Herbert (1915-1987) ceruzával aláírt erotikus ex librise, fametszet, 8,5x11 cm. 1000
143 Ott, Herbert (1915-1987) ceruzával aláírt erotikus ex librise, színes fametszet, 9x8 cm. 1000
144 Pásztor György (1914-?): "Csendélet", pasztell papír, 19,5x24 cm. 3000
145 Pásztor György (1914-?): "Hal", pasztell papír, 24x32 cm. 4000
146 Pólya Tibor (1886-1937): "Ernst Lajos mikor 200-at veszít a dominón", karikatúra, hozzá 1 db portré és karikatúra rajzok. 1800
147 Pólya Tibor (1886-1937): "Leányfej", szén, papír, 24x32 cm. 5000
148 Radványi Román Károly (1900-1957) 2 db ex librise, fametszet. 1000
149 RékassyCsaba (1937-1989): 1997-es kiállítására készült bélyegíve, rézkarc, 11,5x25 cm. Paulinyi János hagyatékából. 15000
150 Rozanits Tibor (1931-): "Kréta", rézkarc, próbanyomat IV., ceruzás aláírás és címleírás, 24x26 cm. Paulinyi János hagyatékából. 8000
151 Sassy Attila (Aiglon) (1880-1967) Ex libris, Dr. Gyöngyösy Nándor, klisé 11,5x13 cm. 1000
152 Sassy Attila (Aiglon) (1880-1967) ex librise, G. László, klisé, 13x10 cm. 1000
153 Sassy Attila (Aiglon) (1880-1967) ex librise, Petrik Albert, klisé, 9x11,5 cm. 1000
154 Schmidt, Eugen ceruzával aláírt erotikus Ex libris, rézkarca, C2, 10,5x15,5 cm. 1500
155 Schult, Horst ceruzával aláírt erotikus ex librise, színes klisé, 10x12 cm. 1000
156 Somogyi József (1916-1993): "Akt", krétarajz, 70x50 cm. 28000
157 Sterbenz Károly (1901-1993) ceruzával aláírt ex librise, Sterbenz Ferenc, fametszet, 5,5x9,5 cm. 1000
158 Sterbenz Károly (1901-1993) ceruzával aláírt ex librise, Turny István kottája, fametszet, 7,5x12 cm. 1000
159 Stettner Béla (1928-1984) ceruzával aláírt újévi erotikus színes lapja, vegyes technika, 10,5x14,5 cm. 1000
160 Stschetnew, Leonid ceruzával aláírt erotikus ex librise, x6, 7x13,5 cm. 1000
161 Szabó Károly A.: Cserkész karikatúra, illusztráció ,1934, színes akvarell, illusztráció, 11x19 cm. 3000
162 Szabó Károly A.: Cserkész karikatúra, illusztráció, 1934, ceruzarajz,, 10x17 cm. 3000
163 Szabó Károly A.: Cserkész karikatúra, illusztráció, 1934, színes akvarell, illusztráció, 11x19 cm. 3000
164 Szemethy Imre (1945-): "Alku", számozott rézkarc (18/100), ceruzás aláírás és címleírás, 19,5x11,5 cm. Paulinyi János hagyatékából. 16000
165 Szemethy Imre (1945-): "Arkhimédesz", 1978, tollrajz, aláírás és címleírás, 32x23 cm, paszpartuban. Paulinyi János hagyatékából. 18000
166 Szemethy Imre (1945-): "Balladák dombja"1973, rézkarc, ceruzás aláírás és címleírás, 31x23 cm. Paulinyi János hagyatékából. 16000
167 Szemethy Imre (1945-): "Bingó és a Kométa"számozott rézkarc (30/100), ceruzás aláírás és címleírás, 26,5x19,5 cm. Paulinyi János hagyatékából. 18000
168 Szemethy Imre (1945-): "Migrén", 1970, számozott rézkarc (32/100), ceruzás aláírás és címleírás, 10,5x19,5 cm. Paulinyi János hagyatékából. 14000
169 Szemethy Imre (1945-): "Mintaopera",1977, rézkarc, próba, ceruzás aláírás és címleírás, 34,5x23 cm, paszpartuban. Paulinyi János hagyatékából. 20000
170 Szemethy Imre (1945-): "Mutatvány", számozott metszet (146/150), 1992, ceruzás aláírás és címleírás, 14x20,5 cm. Paulinyi János hagyatékából. 8000
171 Szemethy Imre (1945-): "Szabad ég", számozott rézkarc (12/100), ceruzás aláírás és címleírás, 14x18,5 cm. Paulinyi János hagyatékából. 16000
172 Szemethy Imre (1945-): "Szentkuthy Miklós világa", Paulinyi Jánosnak tisztelettel és barátsággal 1977. április 16.-án, 1975, számozott rézkarc (8/25), ceruzás aláírás és címleírás, 49x39,5 cm, paszpartuban. Paulinyi János hagyatékából. 24000
173 Szemethy Imre (1945-): "Szigetvár látképe egy mai török krónikában",1974, számozott rézkarc, E.A.IX/XI, ceruzás aláírás és címleírás, 45x33 cm, paszpartuban. Paulinyi János hagyatékából. 24000
174 Szűts Miklós (1945): Norvég képek, No.5, sorszámozott szitanyomat (3/36), ceruzás aláírás, számozás és címleírás, 28x39 cm. Paulinyi János hagyatékából. 28000
175 Tábor János (1890-?): Bem lengyel gróf portréja, "Tábor, Hamburg"autográf szignós ceruzarajz, papír, 22x31 cm. 8000
176 Tábor János (1890-?): Ernst Krenek, karmester portréja, "Tábor" autográf szignós ceruzarajz, papír, 13x19 cm. 5000
177 Tábor János (1890-?): Moro Giafferri francia ügyvéd portréja, "Tábor, Párizs 1929" autográf szignós ceruzarajz, papír, 25x35 cm. 8000
178 Tandori Dezső (1938-2019): A kezesség iskolája -3. ("kézírás"), ceruzarajz, papír (A4), ceruzás aláírás és címleírás. Paulinyi János hagyatékából. 26000
179 Tandori Dezső (1938-2019): Borzalmas levelezések védőszentje, 1980, frottázs , papír (A4), ceruzás aláírás és címleírás. Paulinyi János hagyatékából. 26000
180 Tandori Dezső (1938-2019): Táj (levelező tagozat), 1982, frottázs , papír, (A4), ceruzás aláírás és címleírás. Paulinyi János hagyatékából. 26000
181 Tandori Dezső (1938-2019): Táj / XX (levlező), 1984, frottázs , papír (A4), ceruzás aláírás és címleírás. Paulinyi János hagyatékából. 26000
182 Tempinszky István (1907-1979) ceruzával aláírt erotikus ex librise, rézkarc, C2. 10,5x13 cm. 1500
183 Tuszkay Márton (1884-1940): Katona szanitéc kutyával a fronton 1916, ceruzarajz, ceruzás címleírással és aláírással, 20x13 cm. 6000
184 Udvary Géza (1872-1932) ex librise, Domokos László, fametszet, 5,5x11,5 cm. 1000
185 Varga Mátyás (1910-2002) erotikus ex librise, fametszet, 13x17,5 cm. 1000
186 Varga Nándor Lajos (1895-1978): "Szántás", rézkarc, ceruzás aláírás, 16x12 cm, paszpartuban. 5000
187 Winkler Jenő (1884-1978) ex librise, Gál László, klisé, 6x11,5 cm. 1000
188 Winkler Jenő (1884-1978) ex librise, Palócz Sándor, klisé, 9x11 cm. 1000
189 Zierold, Erhard (1920-2005) ceruzával aláírt erotikus ex librise, X6, 7,5x13,5 cm. 1000
190 Kopasz Márta (1911-2011) 8 db. ex librise, ceruzával aláírt metszetek (X2, X3). 1200
191 Vegyes 8 db. ex libris (X2, X3), 4 ceruzával aláírt: Bordás F., Fery A., Stettner B., Nechánszky J... 1200
192 Bedő Sándor (1947-) 14 db. ex librise (X2, X3, C3), hozzá 2 levél Arató Tóninak. 1800
193 Perei Zoltán (1913-1992) 12 db. metszete és ex librise (X1). 1500
194 Arató Antal számára készült 10 db. ex libris, X3, C2, művészek: Csiby M., Vincze L., Stettner B., Hegedűs L., König R. Józsa J.,Kazinczy G. ... 1500
195 Vegyes 5 db. alkalmi metszet (X2, X3). ceruzával aláírtak: Fery A., Stettner B., Kazinczy G., Nagy L. 1000
196 Vegyes 7 db. ex libris (X2, X3), 4 ceruzával aláírtak: Csiby M., Diskay L., Kékesi L., Kopasz M. 1200
197 Vegyes 7 db. ex libris (X2, X3), művészek: Józsa J., Sterbenz K., Várkonyi K., Bordás F., 2 ceruzával aláírt: Nagy L. L., Kopasz M. 1000
198 Vegyes 8 db. ex libris (X2, X3, C3), művészek: Sterbenz K., Fery A.,Drahos I., Varga M., Várkonyi K., 1 ceruzával aláírt: László A. 1000
199 Nagy László Lázár (1935-2019) 4 db. ex librise, Krajcsi Tiborné, ceruzával aláírt és számozott rézkarcok. 1500
200 Nagy László Lázár (1935-2019) 5 db. ex librise, 2 db aláírt és számozott rézkarc, 3 db aláírt fametszet. 1500
201 Krajcsi Tibornénak készült 4 db. ex libris, ceruzával aláírt és számozott rézkarc: Bagarus Z., Xantus G., Baranyai F. 1800
202 König Róbert (1951-2014) 2 db. ex librise, Krajcsi Tiborné, ceruzával aláírt és számozott kőnyomat (litho). 1500
203 Vegyes 3 db. ex libris, 2 db. klisé Drahos I., 1 db. rézkarc Kapolcsi Kovács Cs. ,ceruzával aláírt és számozott. 1200
204 Andruskó Károly (1915-) 12 db. ex librise (X2, X3), 7 db. ceruzával aláírt. 1500
205 Andruskó Károly (1915-) 12 db. ex librise (X2, X3), 7 db. ceruzával aláírt. 1500
206 Andruskó Károly (1915-) 13 db. ex librise (X2, X3), 9 db. ceruzával aláírt. 1500
207 Vegyes 6 db. alkalmi grafika és ex libris, ceruzával aláírt: Csiby M., Várkonyi K., Nagy L. L., Horváth H., König R. 1500
208 Vegyes 3 db.ex libris (C6, C7), ceruzával aláírt és számozott: Deák F., Oleksza J. 1200
209 Vegyes 10 db. ex libris (X2, X3, P1). 1000
210 Petry Béla (1902-1996) 9 db. fametszetes ex librise, ceruzával aláírtak. 1500
211 Kerékgyártó László (1950-) Épületek-stílusok mappája, 16 db. ceruzával aláírt nyomatával. 1500
212 Vegyes 11 db. ex libris és alkalmi grafika (X2, X3, C2), ceruzával aláírtak: Kőhegyi Gy., Vincze L., Nagy L L., Fery A. 1800
213 Vegyes 11 db. ex libris és alkalmi grafika (X2, X3, C2, C5), művészek: Petry B., Fery A., Kőhegyi Gy., Kiskun J... 1000
214 3 db. képeslap (Tavaszi N., Moskál T., Kazinczy G. ) és 4 db. kiállítási meghívó (közte König R.) 1000
215 Vegyes 8 db. ex libris (X1, X2, X3), ceruzával aláírtak: Imets L., Vincze L., Andruskó K., Stettner B. 1200
216 Vegyes 8 db. ex libris (X1, X2, X3), ceruzával aláírtak: Horváth H., König R., Vecserka Zs., Vincze L. 1200
217 Vegyes 4 db. Ex libris (X3, szita), ceruzával aláírtak: Rákóczy I, Feszt L., Kerékgyártó L., Keresztes D. 1500
218 Vegyes 4 db. ex libris, ceruzával aláírt, és számozott rézkarc, művészek: Piller A., Siklódy F., Oleksza J., Hlavaty P. 1800
219 Vegyes 12 db. ex libris (X2, X3), művészek: Petry B., Imets L., Fery A., Drahos I... 1000
220 Fery Antal (1908-1994) 8 db. ex librise, aláírt fametszetek. 1000
221 Petz, Alma 9 db. ex librise (P6, P7,) ceruzával aláírtak. 1000
222 Vegyes 13 db. ex libris (X2, X3), művészek: Keresi F., Nagy L. L., Stettner B., Kékesi L. 1000
223 Vegyes 12 db. ex libris (X2, X3), ceruzával aláírtak: Stettner B., Keresi F., Diskay L., Fery A... 1000
224 Vegyes 12 db. ex libris (X2, X3), ceruzával aláírtak: Stettner B., Kékesi F., Diskay L., Fery A... 1000
225 Gombos László, Dr. számára készült 15 db. ex libris és alkalmi grafika (X1, X2, X3), művészek: Perei Z., Moskál T., Fery A., Kékesi L., Meskó A- Póka Gy... 1000
226 Vegyes 5 db. ex libris (X2, P6), ceruzával aláírt: Horváth H., Kerékgyártó L (3), Radványi Román K... 1000
227 Vegyes 6 db. ex librise (X2, X3, P1), ceruzával aláírtak: Vincze L., Petry B., Imets L... 1000
228 Moskál Tibor (1930-) 13 db. ex librise (X2), ceruzával aláírtak. 1000
229 Moskál Tibor (1930-) 12 db. ex librise (X2), ceruzával aláírtak. 1000
230 Fery Antal (1908-1994) 11 db. ex librise és alkalmi grafikája (X2), ceruzával aláírtak. 1000
231 Nagy László Lázár (1935-2019) 12 db. ex librise (X2), ceruzával aláírtak. 1500
232 Vegyes 6 db. ex libris és alkalmi grafika (X2, X3), ceruzával aláírtak: König R., Fery A., Vincze L., Moskál T... 1000
233 Vegyes 6 db. ex libris és alkalmi grafika (X2, X3), ceruzával aláírtak: König R., Fery A., Vincze L., Moskál T... 1000
234 Vegyes 6 db. ex libris és alkalmi grafika (X2, X3), ceruzával aláírtak: König R., Petz A., Csibi M., Moskál T... 1000
235 Vegyes 6 db. ex libris és alkalmi grafika (X2, X3), ceruzával aláírtak: König R., Fery A., Vincze L., Moskál T... 1000
236 Vegyes 6 db. ex libris és alkalmi grafika (X2, X3), ceruzával aláírtak: König R., Csibi M, Imets L., Moskál T. ... 1000
237 Vegyes 6 db. ex libris és alkalmi grafika (X2, X3), ceruzával aláírtak: König R., Csibi M, Petz A., Moskál T. ... 1000
238 Vegyes 6 db. ex libris és alkalmi grafika (X2, X3), ceruzával aláírtak: König R., Csibi M, PetryB., Moskál T. ... 1000
239 Vegyes 9 db. ex libris és alkalmi grafika (X2, X3), művészek: Stettner B., Fery A., Várkonyi K., Nagy L. L. ... 1000
240 Vegyes 11 db. ex libris és alkalmi grafika (X2, X3), művészek: Kékesi L., Fery A., Bálványos H., Stettner B. ... 1000
241 Vén Zoltán (1941-) 15 db. aláírt rézkarca, számozott (46/150) K.B.K. mappában (1991). 1500
242 Ton de Brouwer: Vincent van Gogh in de Ex-Libriskunst (2003) hozzá 3 db "Vincent van Gogh in Nuenen" című ismertető. 1500
243 Egri 2004 jelzettel: Női fej, linómetszet, 16x13 cm, ceruzával aláírt. 1000
244 Palásti Erzsébet (1957-) 3 db. fametszete, próba, ceruzával aláírtak, címleírással, paszpartuban. 1500
245 Palásti Erzsébet (1957-): 3 db. fametszete, próba, ceruzával aláírt, címleírással, hozzá kiállítás meghívó, paszpartuban. 1500
246 Kékesi László (1919-1993) 7 db. ex librise, (X3), ceruzával aláírt (6), hozzá 70 éves jubielumára készült, kiállítás vezetője. 1200
247 4 db. ex librissel kapcsolatos kiadvány. 1000
248 Magyar Ex libris 1968. számozott ajándékmappa (86/400) a XII. Comói Világkongresszusra. 1000
249 A Kisgrafika Barátok Köre jubileumi évkönyve 1959-1969. 1000
250 Diskay Lenke 21 ex libris, a KBK számozott mappája 185/250. 1000
251 Magyar Kisgrafika 1974. A KBK számozott ajándékmappája (326/600), a XV. Kongresszusra. 1000
252 Zsögödi Nagy Imre grafikái, Erdélyi Helikon mappája. 1000
253 A Kisgrafika Barátok Köre Grafikagyűjtő és Művelődési Egyesület jubileumi évkönyve 1959-2009. 1000
254 Bordás Ferenc: 30 fametszet, a KBK számozott mappája (399/500), alkotásjegyzékkel. 1000
255 Ex libris Nemzetközi Kiállítás 2011 kiállítás vezetője, benne Palásthy Lajos köszönő levele és ex librise (Csiby M.). 1000