Árverés 90 Bt.
1073 Budapest, Erzsébet krt. 37. I/11.
Tel/Fax: 201-66-94

18. - Kisgrafika Levelezési árverés

Időpontja: 2018-04-20 17:00:00
Tétel szám Kép Leírás Állapot Kikiáltási ár
1 2 db fametszetes alkalmi grafika "B" jelzettel, az egyik ceruzás Balla aláírással, 1939, 1942. 1000
2 Az Ajtósi Dürer Céh fametszetes kitöltetlen tagsági jegye az 1938. évre, Debrecen, BT jelzettel (Bánszky Tamás (1892-1971)). 122x100 mm. 500
3 Bordás Ferenc (1911-1982) 2 db fametszetes ex librise (Réthy I., Varga I.), egyik ceruzás aláírással. 1000
4 Buday György (1907-1990) 2 db fametszetes ex librise (Radnóti Miklós, Violae). 600
5 Buday György (1907-1990) 2 db fametszetes ex librise (Lustig István, Reitzer László). 600
6 Buday György (1907-1990) 2 db fametszetes alkalmi lapja 1934-ből. 1000
7 Buday György (1907-1990) ceruzával aláírt fametszetes ex librise, Dr. Péchy Kálmán, 1937. 90x60 mm. 1000
8 Buday György (1907-1990) fametszetes alkalmi lapja, "Pogány király lánya", ceruzás címzéssel és aláírással. 115x100 mm. 1000
9 Drahos István (1895-1968) 3 db fametszete, 2 alkalmi lap (karácsony 1940, 1941) és 1 ex libris (Solymos Aurel). 1000
10 Drahos István (1895-1968) fametszetes illusztrációja, "Egyszer volt Budán kutyavásár", ceruzás címzéssel és aláírással. 110x130 mm. 1000
11 Erdős János 4 db vegyes technikájú lapja, 3 ex libris és 1 illusztráció. 600
12 Erdős János 3 db újévi fametszetes lapja (1938, 1939, 1940). 1000
13 Erdős János 2 db aláírt újévi fametszetes lapja (1972, 1973). 500
14 Fery Antal (1908-1994) 10 db fametszetes lapja: 5 ex libris, 3 alkalmi és 2 illusztráció. 500
15 Gáborjáni Szabó Kálmán (1897-1955) 5 db fametszetes ex librise. 1000
16 Gara Arnold fametszetes ex librise, Szeben Erzsi könyve, 1922. 120x88 mm. 1000
17 Haranghy Jenő (1894-1951) 5 db vegyes technikájú ex librise. 1000
18 Haranghy Jenő (1894-1951) 5 db vegyes technikájú ex librise. 1000
19 Havas László 3 db fametszetes ex librise. 600
20 Kozma Lajos (1884-1948) 1915 - Zalainé M. Olga könyve ex librise, klisé. 75x68 mm. 1000
21 Kozma Lajos (1884-1948) Thorockai Vigand Edéék könyvtárából ex librise, klisé, tintás aláírással. 90x70 mm. 2000
22 Kozma Lajos (1884-1948) Mohácsi Jenő könyve ex librise, klisé, tintás aláírással. 145x65 mm. 2000
23 Kozma Lajos (1884-1948) Kentzler Hugóé ez a könyv ex librise, klisé, tintás aláírással. 140x50 mm. 2000
24 Menyhárt József (1901-1976) 3 db fametszetes ex librise. 600
25 Menyhárt József (1901-1976) 3 db fametszetes ex librise. 600
26 Menyhárt József (1901-1976) ceruzával aláírt fametszetes ex librise. 150x85 mm. 1000
27 Menyhárt József (1901-1976) 2 db fametszetes alkalmi lapja. 600
28 Nikelszky Géza (1877-1966) 2 db ceruzával aláírt fametszetes ex librise. 800
29 Petry Béla (1902-1996) 3 db vegyes technikájú ex librise. 600
30 Petry Béla (1902-1996) 3 db vegyes technikájú ex librise. 600
31 Sassy Attila (Aiglon) (1880-1967) ex librise, G. László 1911, klisé. 100x130 mm. 800
32 Sassy Attila (Aiglon) (1880-1967) ex librise, Ambrózy Ágostonné, klisé. 107x90 mm. 800
33 Sassy Attila (Aiglon) (1880-1967) ex librise, Ambrózy Ágoston, klisé. 110x85 mm. 800
34 Sterbenz Károly (1909-1993) 5 db fametszetes ex librise (Hoffmann, Mouillard, Csuppay, Behofsits, Vörös). 1000
35 Sterbenz Károly (1909-1993) 4 db ceruzával aláírt fametszetes ex librise. 1000
36 Sterbenz Károly (1909-1993) 5 db ceruzával aláírt fametszetes ex librise. 1000
37 Sterbenz Károly (1909-1993) ceruzával aláírt rézkarcos ex librise, Menyhárd Istvánné könyve. 95x70 mm. 500
38 Tompos Ernő ceruzával aláírt fametszetes ex librise, Klárié ez a könyv. 105x85 mm. 500
39 Vadász Endre (1901-1944) 5 db fametszetes ex librise. 1000
40 Vadász Endre (1901-1944) 2 db ceruzával aláírt fametszetes ex librise. 1000
41 Várkonyi Károly (1913-2001) az Ajtósi Dürer Céh fametszetes kitöltetlen tagsági jegye, 1940. 130x82 mm. 500
42 Várkonyi Károly (1913-2001) 3 db fametszetes ex librise. 1000
43 Várkonyi Károly (1913-2001) 3 db fametszetes alkalmi grafikája. 600
44 Illés Árpád (1908-1980) ceruzával aláírt újévi linómetszete, 1979. 160x115 mm. 800
45 Illés Árpád (1908-1980) ceruzával aláírt újévi linómetszete, 1980. 152x105 mm. 800
46 Illés Árpád (1908-1980) linómetszete számozva (3/100) és aláírva. 150x120 mm. 1000
47 Domján József (1907-1992) 2 db fametszete: egy hamis (60) és egy eredeti (53) ceruzás aláírással. 1000
48 3 db fametszetes erotikus ex libris Réthy Istvánnak készítve. 1000
49 5 db fametszetes ex libris Réthy Istvánnak készítve. 600
50 5 db különböző ex libris magyar művészektől, fametszetek és klisék. 1000
51 5 db különböző ex libris magyar művészektől, fametszetek és klisék. 1000
52 5 db különböző ex libris magyar művészektől, fametszetek és klisék. 1000
53 5 db különböző ex libris magyar művészektől, fametszetek és klisék. 1000
54 5 db különböző ex libris magyar művészektől, fametszetek és klisék. 1000
55 5 db különböző ex libris magyar művészektől, fametszetek és klisék. 1000
56 5 db különböző ex libris magyar művészektől, fametszetek és klisék. 1000
57 5 db különböző ex libris magyar művészektől, fametszetek és klisék. 1000
58 7 db fametszetes újévi és karácsonyi lap magyar és külföldi művészektől (Menyhárt, Nemes Török...). 1000
59 Storno Pál soproni tollrajza képes levelezőlapon. 800
60 Sterbenz Károly 2 db fametszete képes levelezőlapon, Kőszeg és Pannonhalma. 600
61 4 db fametszetes ex libris a XII. Nemz. Ex. Kong. 1968 Como alkalmából. 1000
62 1961 Kisgrafika Kiáll. hajt. kiadványa és 1983 Ex libris Kiáll. hajt. villamosplakátja. 800
63 Galambos Ferenc: Drahos István exlibrisművész (1895-1968). Bp., 1971. 36 p. 500
64 Nemzetközi Exlibris és Kisgrafika Kiállítás. Bp., 1970, KBK. 43 p. 500
65 Gál (olykor Gáll ill. Gerstenbrein) Ferenc (1913-?) hagyatékából - Az én könyvem. 102x67 mm. 500
66 Gál (olykor Gáll ill. Gerstenbrein) Ferenc (1913-?) hagyatékából - Budapesti látkép, ceruzás aláírással. 80x50 mm. 500
67 Gál (olykor Gáll ill. Gerstenbrein) Ferenc (1913-?) hagyatékából - Boldog Új Esztendőt 1966. 50x82 mm. 500
68 Gál (olykor Gáll ill. Gerstenbrein) Ferenc (1913-?) hagyatékából - Sikeres Boldog Új Esztendőt 1968, ceruzás aláírással. 77x59 mm. 500
69 Gál (olykor Gáll ill. Gerstenbrein) Ferenc (1913-?) hagyatékából - Szüreti ex libris. 87x61 mm. 500
70 Gál (olykor Gáll ill. Gerstenbrein) Ferenc (1913-?) hagyatékából - Építkezés. 95x153 mm. 500
71 Gál (olykor Gáll ill. Gerstenbrein) Ferenc (1913-?) hagyatékából - Ex libris Galambos Ferenc. 72x49 mm. 500
72 Gál (olykor Gáll ill. Gerstenbrein) Ferenc (1913-?) hagyatékából - Beethoven - Ex libris Boek van Jan Rhebergen, ceruzás aláírással. 55x84 mm. 500
73 Gál (olykor Gáll ill. Gerstenbrein) Ferenc (1913-?) hagyatékából - Budapesti látkép (Mátyás templom, Lánchíd), 4 oldalas. 88x136 mm. 500
74 Gál (olykor Gáll ill. Gerstenbrein) Ferenc (1913-?) hagyatékából - Párizsi Udvar, paszpartus. 105x54 mm. 500
75 Gál (olykor Gáll ill. Gerstenbrein) Ferenc (1913-?) hagyatékából - Városliget, Vajdahunyad vára. 106x52 mm. 500
76 Gál (olykor Gáll ill. Gerstenbrein) Ferenc (1913-?) hagyatékából - Önarckép. 130x92 mm. 500
77 Gál (olykor Gáll ill. Gerstenbrein) Ferenc (1913-?) hagyatékából - Bartók - Ex libris Klaus Rödel, ceruzás aláírással. 70x115 mm. 500
78 Gál (olykor Gáll ill. Gerstenbrein) Ferenc (1913-?) hagyatékából - Antik fej. 89x89 mm. 500
79 Gál (olykor Gáll ill. Gerstenbrein) Ferenc (1913-?) hagyatékából - Táncsics portré. 82x68 mm. 500
80 Gál (olykor Gáll ill. Gerstenbrein) Ferenc (1913-?) hagyatékából - Budapesti látkép (Halászbástya, Mátyás templom). 106x53 mm. 500
81 Gál (olykor Gáll ill. Gerstenbrein) Ferenc (1913-?) hagyatékából - Budapesti Mezőgazdasági Múzeum. 80x65 mm. 500
82 Gál (olykor Gáll ill. Gerstenbrein) Ferenc (1913-?) hagyatékából - Budapesti vízivárosi látkép (Dunapart). 65x112 mm. 500
83 Gál (olykor Gáll ill. Gerstenbrein) Ferenc (1913-?) hagyatékából - Eredményes Boldog Új Esztendőt 1971, ceruzás aláírással. 85x110 mm. 500
84 Gál (olykor Gáll ill. Gerstenbrein) Ferenc (1913-?) hagyatékából - Ex libris Réthy István, ceruzás aláírással. 70x67 mm. 500
85 Gál Ferenc tervei, vázlatai - Képeslap terv: Lánchíd. Tollrajz (hátulján eng. sz. 3058). 139x89 mm. 2500
86 Gál Ferenc tervei, vázlatai - Busófej 1963. Ceruzarajz. 90x45 mm. 2500
87 Gál Ferenc tervei, vázlatai - Képeslap terv: Budapest, Bécsikapu tér. Tollrajz. 91x140 mm. 2500
88 Gál Ferenc tervei, vázlatai - Képeslap terv: Budapest, Szépművészeti Múzeum. Tollrajz. 91x140 mm. 2500
89 Gál Ferenc tervei, vázlatai - Képeslap terv: Budapest, Szarvas tér. Tollrajz. 90x140 mm. 2500
90 Gál Ferenc tervei, vázlatai - Képeslap terv: Budapest, Magyar Nemzeti Múzeum. Vázlat tollrajz. 60x150 mm. 2500
91 Gál Ferenc tervei, vázlatai - Képeslap terv: Balaton, Tihanyi félsziget. Tollrajz. 90x140 mm. 2500
92 Gál Ferenc tervei, vázlatai - Képeslap terv: Budapest, Lánchíd, MTA. Tollrajz (hátulján eng. sz. 3060). 89x139 mm. 2500
93 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Bordás Ferenc (1911-1982) 3 db újévi fametszetes grafikája. Ceruzával aláírtak. 1000
94 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Dániel Viktor (1926-?) 2 db ceruzával aláírt Dr. Illyés Lászlónak készült mini ex libris rézkarc. 1000
95 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Dániel Viktor (1926-?) 2 db ceruzával aláírt rézkarc: Ex libris Stephanus szigeti és Kellemes Karácsonyi Ünnepeket, Boldog Új Évet kíván 1970 Dr. Illyésék. 1000
96 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Dániel Viktor (1926-?) 2 db ceruzával aláírt 4 oldalas BUÉK rézkarc. 1000
97 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Fery Antal (1908-1994) 6 db ceruzával aláírt különböző fametszetes ex librise. 1000
98 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Fery Antal (1908-1994) 7 db ceruzával aláírt különböző fametszetes ex librise. 1000
99 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Fery Antal (1908-1994) 5 db ceruzával aláírt újévi (1964, 1965, 1968, 1971, -) alkalmi fametszetes grafikája. 1000
100 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Kaveczky Zoltán (1897-1965) újévi alkalmi rézkarca. Ceruzás aláírásával, 4 oldalas kártyára ragasztva, 1960. 129x81 mm. 600
101 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Kaveczky Zoltán (1897-1965) újévi alkalmi rézkarca. Ceruzás aláírásával, 4 oldalas kártyára ragasztva, 1963/64. 139x85 mm. 600
102 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Kaveczky Zoltán (1897-1965) újévi alkalmi rézkarca. Ceruzás aláírásával, 4 oldalas kártyára ragasztva, 1964/65. 129x86 mm. 600
103 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Kaveczky Zoltán (1897-1965) ceruzával aláírt 4 oldalas újévi alkalmi rézkarca, 1962/63. 119x78 mm. 600
104 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Kékesi László (1919-1993) ceruzával aláírt 4 oldalas újévi alkalmi rézkarca, 1963/64. 100x85 mm. 600
105 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Kékesi László (1919-1993) ceruzával aláírt 4 oldalas újévi alkalmi rézkarca, 1965/66. 90x68 mm. 600
106 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Kékesi László (1919-1993) zöld tintával aláírt újévi alkalmi rézkarca, 1966/67. 95x70 mm. 500
107 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Kékesi László (1919-1993) ceruzával aláírt újévi alkalmi rézkarca, 1969/70 + ceruzával aláírt 4 oldalas újévi fametszetes nyomtatványa, 1970/71. 800
108 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Kékesi László (1919-1993) ceruzával aláírt alkalmi rézkarca, Palásthyék örömmel jelentik... 1963. 80x107 mm. 600
109 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Kopasz Márta (1911-2011) 2 db ceruzával aláírt fametszetes ex libris és alkalmi lapja. 1000
110 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Menyhárt József (1901-1976) 2 db tollal ill. ceruzával aláírt újévi fametszetes lapja (1968, 1971). 1000
111 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Menyhárt József (1901-1976) 2 db ceruzával aláírt fametszetes ex librise. 1000
112 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Menyhárt József (1901-1976) 2 db ceruzával aláírt fametszetes ex librise. 1000
113 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Moskál Tibor (1930-2014) ceruzával aláírt Budapest Gellérthegy, Szabadság-híd képes alkalmi rézkarca, 1965, ceruzás jó kívánság soraival. 85x120 mm. 1000
114 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Moskál Tibor (1930-2014) Rembrandt emlékére készített alkalmi rézkarca, 1969. Újévi 1969/70-es felülnyomással. 108x72 mm. 600
115 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Moskál Tibor (1930-2014) 2 db ceruzával aláírt újévi alkalmi grafikája: rézkarc, 1969 és 2 fametszet egy lapon 1970/71. 1000
116 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Nagy Árpád Dániel (1922-1985) ceruzával aláírt újévi fametszetes alkalmi lapja, 1965. 85x45 mm. 500
117 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Nagy Árpád Dániel (1922-1985) ceruzával aláírt újévi fametszetes alkalmi lapja, 1966. 90x50 mm. 500
118 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Nagy Árpád Dániel (1922-1985) ceruzával aláírt újévi fametszetes alkalmi lapja (105), 1966. 75x55 mm. 500
119 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Nagy Árpád Dániel (1922-1985) ceruzával aláírt újévi fametszetes alkalmi lapja (12?), 1969. 80x55 mm. 500
120 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Nagy Árpád Dániel (1922-1985) ceruzával aláírt újévi fametszetes alkalmi lapja, 1970. 75x50 mm. 500
121 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Nagy Árpád Dániel (1922-1985) ceruzával aláírt ex librise, Csorba Béla könyve (103). 80x55 mm. 500
122 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Nagy Árpád Dániel (1922-1985) ceruzával aláírt ex librise, Familiae Hackel (104). 65x55 mm. 500
123 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Nagy Árpád Dániel (1922-1985) ceruzával aláírt ex librise, Brand Béla. 55x55 mm. 500
124 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Nagy Árpád Dániel (1922-1985) ceruzával aláírt ex librise, Susanna Lippoczy (102). 60x32 mm. 500
125 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Nagy Árpád Dániel (1922-1985) ceruzával aláírt ex librise, Dr. Nicolaus G. Lippoczy (101). 105x63 mm. 500
126 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Nagy Árpád Dániel (1922-1985) ceruzával aláírt ex librise, Familiae Hackel (100). 66x60 mm. 500
127 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Nagy Árpád Dániel (1922-1985) ceruzával aláírt ex librise, Ónody Judit (90). 63x67 mm. 500
128 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Nagy Árpád Dániel (1922-1985) ceruzával aláírt ex librise, Marian (109). 110x50 mm. 500
129 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Nagy Zoltán ceruzával aláírt karácsonyi alkalmi rézkarca. 55x68 mm. 500
130 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Nagy Zoltán ceruzával aláírt karácsonyi és újévi alkalmi rézkarca. 107x50 mm. 500
131 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Nagy Zoltán 2 db ceruzával aláírt rézkarcos ex librise: Dr. Réthy I. és Erdélyi T. 800
132 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Nagy Zoltán 2 db eredeti rézkarca a Képcsarnok Vállalat KBK kiállításának meghívóján, 1965 + folklór mintás alkalmi lapon. 600
133 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Sterbenz Károly (1909-1993) 4 db fametszetes ex librise. 600
134 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Sterbenz Károly (1909-1993) 3 db rézkarc ex librise. 1000
135 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Sterbenz Károly (1909-1993) 3 db ceruzával aláírt rézkarc ex librise. 1500
136 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Sterbenz Károly (1909-1993) újévi rézkarcos lapja, 1971. 67x64 mm. 500
137 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Semsey Andor (1917-1986) 5 db ceruzával aláírt újévi alkalmi fametszetes lapja (1964, 1965, 1966, 1969, 1971). 1000
138 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Tempinszky István (1907-1979) 2 db rézkarcos exlibrise, az egyik ceruzás aláírásával. 600
139 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Tempinszky István (1907-1979) ceruzával aláírt alkalmi rézkarcos lapja, Pf. 1971. 95x60 mm. 600
140 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Tempinszky István (1907-1979) ceruzával aláírt alkalmi rézkarcos lapja, Souvenir Budapest, 1964. 100x70 mm. 600
141 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Tempinszky István (1907-1979) ceruzával aláírt alkalmi rézkarcos lapja, II. Rákóczy Ferenc. 105x70 mm. 600
142 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Nemes Török János (1907-1980) 2 db ceruzával aláírt rézkarcos alkalmi lapja Illyés doktorék részére. 1000
143 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Vertel József (1922-1993) 5 db ceruzával aláírt újévi alkalmi rézkarcos lapja (1965, 1966, 1967, 1968, 1971). 1200
144 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - 5 db különböző fametszetes ex libris, Palásthy Lajos részére készültek magyar művészektől (Bordás F., Drahos I., Stettner B.), aláírás nélkül. 1000
145 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - 10 db különböző, vegyes technikájú (főleg fametszet) ex libris Szigethy István részére magyar művészektől, aláírás nélkül. 1000
146 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - 5 db újévi fametszetes lap magyar művészektől magyar megrendelőknek (1 aláírt). 500
147 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - 5 db újévi fametszetes lap magyar művészektől magyar megrendelőknek. 500
148 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - 5 db újévi fametszetes lap magyar művészektől magyar megrendelőknek. 500
149 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - 5 db újévi fametszetes lap magyar művészektől magyar megrendelőknek. 500
150 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - 3 db fametszetes ex libris Detlev Krausétól cserére, ceruzás aláírásokkal. 1000
151 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - 10 db fametszetes ex libris P. Ambur, Tallinn-i gyűjtőtől cserébe (aláírás nélküliek, gyűjtő számára készült). 500
152 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - 3 db ceruzával aláírt fametszetes újévi üdvözlet T. Marangonitól (olasz), 1967, 1969, 1971. Egyik számozott (22/150). 1500
153 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - 6 db ceruzával aláírt fametszetes ex libris A. Szelestől (lengyel) cserébe. 1000
154 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - 8 db ceruzával aláírt újévi vegyes technikájú alkalmi lap J. A. Svengsbirtól (Prága) (1921-1983), 1961-1964, 1966, 1968. 2000
155 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - Ilse és Eugen Schmidt ceruzával aláírt újévi rézkarca a chilei labdarúgó vb motívumával. 1000
156 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - 4 db vegyes technikájú erotikus ex libris külföldi művészektől, 2 ceruzával aláírt (Emil Kotrba, J. Rheberger). 1000
157 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - 5 db vegyes technikájú erotikus ex libris külföldi művészektől, aláírás nélkül. 1000
158 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - 9 db ceruzával aláírt fametszetes ex libris, B. J. Tomcek(?)től. 1000
159 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - 10 db vegyes technikájú ex libris külföldi művészektől, ceruzával aláírtak. 1000
160 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - 12 db vegyes technikájú ex libris külföldi művészektől. 600
161 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - 12 db vegyes technikájú ex libris külföldi művészektől. 600
162 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - 12 db vegyes technikájú ex libris külföldi művészektől. 600
163 Gál Ferenc ex libris gyűjteményéből - 12 db vegyes technikájú ex libris külföldi művészektől. 600
164 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - Beck Ö. Fülöp (1873-1945) ex librise, Telcs Ármin könyve, klisé. 75x66 mm. 500
165 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - Bíró Mihály (1886-1948) ex librise, Dr. Medgyes Simon könyve, kőnyomat. 120x80 mm, kartonra kasírozva. 3000
166 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - Bíró Mihály (1886-1948) ex librise, Medgyes László könyve, kőnyomat. 110x90 mm. 2500
167 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - Bordás Ferenc (1911-1982) ex librise, Gianni Mantero, Op. 399. 90x125 mm. 500
168 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - Bottka Miklós (1876-1941) rézkarc ex librise, Hillinger Oszkár, ceruzával aláírt. 110x155 mm. 1000
169 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - Bottka Miklós (1876-1941) rézkarc ex librise, Gocsár János, ceruzával aláírt. 150x120 mm. 1000
170 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - Buday György (1907-1990) 3 db fametszetes ex librise. 1000
171 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - Buday György (1907-1990) 3 db fametszetes ex librise, 1 kartonra kasírozva. 1000
172 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - Buday György (1907-1990) 2 db fametszetes ex librise és alkalmi grafikája, 1932, 1934. 100x100 mm. 1000
173 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - Deák Ferenc (1935-2013) 2 db ex librise, Illyés S. László (rézkarc) Kántor Lajos (fametszet), ceruzával aláírtak. 1000
174 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - Divéky József (1887-1951) fametszetes ex librise, Dr. Gergely Jenő. 75x62 mm. 1000
175 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - Lakatos Artúr (1880-1968) ex librise, Schober 1924, klisé. 90x65 mm, hátlapja sérült. 600
176 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - Fery Antal (1908-1994) 2 db ex librise és 2 db alkalmi grafikája, fametszet, 1 db ceruzával aláírt. 600
177 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - Feszt László (1930-2013) 4 db rézkarc ex librise, ceruzával aláírtak. 1000
178 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - Gáborjáni Szabó Kálmán (1897-1955) 2 db fametszetes lapja. 600
179 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - Gácsi Mihály (1926-1987) 2 db fametszet és rézkarc ex librise. 600
180 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - Haranghy Jenő (1894-1951) rézkarc ex librise, Emanuel Crab. 125x87 mm. 800
181 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - Karancsi Sándor (1932-2003) 2 db rézkarc ex librise, ceruzával aláírtak. 600
182 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - Kaveczky Zoltán (1897-1965) rajzai és rézkarcai kiállítás. Bp., 1977. 8 lap + Moskál Tibor (1930-2014) alkalmi rézkarca in memoriam Kaveczky. 85x60 mm. 500
183 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - Kóber Leó (1876-1931) önarckép, tusrajz, 1914. 60x40 mm. 1000
184 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - Kőrösfői Kriesch Aladár (1863-1920) ex librise, klisé. 150x50 mm. 1000
185 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - Makó Judith és Szabó Tamás 3 db alkalmi rézkarca, autográf soraikkal és aláírásaikkal. 1000
186 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - Nagy Árpád Dániel (1922-1985) rézkarc ex librise, Lustig István, 1938, ceruzával aláírt. 150x70 mm. 1000
187 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - Nagy Árpád Dániel (1922-1985) alkalmi rézkarca, In memoriam Nagy Á. D.-né, Sziráki Krisztina. 110x70 mm. (Op. 200). 600
188 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - Nagy Sándor (1869-1950) ex librise, Lyka Károly, klisé. 90x70 mm. 1000
189 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - Nagy Sándor (1869-1950) ex librise, Szentgyörgy Céh könyve, klisé. 150x65 mm. 1000
190 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - Nagy Sándor (1869-1950) ex librise, V. Olgyai, klisé. 140x100 mm. 1000
191 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - Nagy Sándor (1869-1950) ex librise, A mi könyvünk, klisé. 150x100 mm. 1000
192 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - Papp Henrik (1864-1910) ex librise (Morelli Gusztáv metszése), Az Orsz. Magyar Iparművészeti Múzeum és Iskola könyvtárából, klisé. 165x90 mm. 1000
193 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - Petry Béla (1902-1996) fametszetes ex librise, Kazacsay Tibor, 1931. 65x95 mm. 500
194 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - Révész Kornél (1885-1944) rézkarc alkalmi lapja, ceruzával aláírt. 1000
195 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - Rozsnyai Kálmán (1871-1948) ex librise, Emma Aschenbrenner, klisé. 110x58 mm, kartonra kasírozva. 1000
196 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - Sassy Attila (Aiglon) (1880-1967) ex librise, Dr. Gyöngyösi Nándor, klisé. 95x80 mm. 1000
197 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - Stettner Béla (1928-1984) 4 db fametszetes ex librise. 600
198 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - Stettner Béla (1928-1984) 3 db kétszínű fametszetes ex librise, 1 ceruzával aláírt. 600
199 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - Gy. Szabó Béla (1905-1985) 7 db újévi fametszetes lapja, ceruzával aláírtak, 1979-85. 60x30 mm. 1500
200 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - Torró Vilmos (1935-) fametszetes ex librise, Dr. Virágh Zoltán, Dózsa motívum, ceruzával aláírt. 150x85 mm. 500
201 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - N. Török János (1907-1980) 4 db alkalmi rézkarca, Dr. Illyés Lászlónak. 1000
202 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - N. Török János (1907-1980) 3 db alkalmi rézkarca, ceruzával aláírtak. 1000
203 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - Tempinszky István (1907-1979) rézkarc ex librise, Dr. Reisinger Jenő, tollal aláírt. 70x45 mm. 500
204 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - Vadász Endre (1901-1944) fametszetes ex librise, Gianni Mantero. 150x125 mm. 500
205 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - Vertel József (1922-1993) rézkarc ex librise, Kadosa Árpád, zenemotívum, ceruzával aláírt. 70x60 mm. 500
206 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - Vagyóczky Károly (1941-) humoros rézkarca. 105x65 mm. 500
207 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - 5 db különböző ex libris magyar művészektől (Andruskó, Menyhárt...), fametszet és klisé. 1000
208 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - 5 db különböző ex libris magyar művészektől (Jándi, Raszler, Kondor...), fametszet és klisé. 1000
209 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - 5 db különböző ex libris magyar művészektől (Bordás, Diskay, Klein, Nyergesi...), fametszet és klisé. 1000
210 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - 5 db különböző ex libris magyar művészektől (Dániel, Szűcs, Varga...), fametszet és klisé. 1000
211 Dr. Csongor Dénes gyűjteményéből - 4 db különböző alkalmi grafika magyar művészektől (Macskássy, Schwott...). 1000
212 Moser, Koloman (1868-1918) ex librise, klisé. 80x50 mm. 5000
213 Stella, Guido Balsamo (1882-1941) rézkarc ex librise. 155x120 mm. 1000
214 Soder, Alfred (1880-1957) erotikus rézkarc ex librise, Reich Péter Cornél, 1913, ceruzás aláírással. 120x90 mm. 1500
215 Geiger, Willi (1878-1971) rézkarc ex librise, Stefan Kellner. 145x125 mm. 1500
216 Streller, Carl (1889-1967) rézkarc ex librise, Paul Bachmann, zene. 175x140 mm. 1500
217 Riquel, Alexandre (1856-1920) rézkarc ex librise, Ex musicis F. Lliurat, zene. 215x142 mm. 1500
218 Riquel, Alexandre (1856-1920) rézkarc ex librise, Carreaga Monsalvatje. 125x90 mm. 1000
219 Winkler, Eduard (1884-1978) rézkarc ex librise, Hanns Heeren. 105x110 mm. 1000
220 Winterstein, E. rézkarc ex librise, W. Mendelssohn, 1909. 165x105 mm. 1000
221 Eckmann, Otto (1865-1902) ex librise, Dr. R. W. Carl, klisé. 63x48 mm, kartonra kasírozva. 500
222 Sepp, Frank (1889-1970) rézkarc ex librise, Mihail Manoilescu, ceruzával aláírt. 145x115 mm. 1500
223 Sepp, Frank (1889-1970) rézkarc ex librise, Herzog Géza könyve, 1922, ceruzával aláírt. 165x115 mm. 1500
224 Marc, Franc (1880-1916) szecessziós ex librise, Daniel Pest, klisé. 80x55 mm, kartonra kasírozva. 1000
225 Craig, Gordon (1872-1966) fametszetes ex librise. 33x29 mm, kartonra kasírozva. 1000
226 Wenig, Bernhard (1871-1936) ex librise, Hedwig Schmidt, klisé. 90x55 mm, kartonra kasírozva. 1000
227 Voigt, Otto (1870-1961) ex librise, Heinrich Hoppe, klisé. 95x74 mm, kartonra kasírozva. 1000
228 Weissenbach, Waltraud (1919-1985) 2 db ex librise, Bertha Bienert (rézkarc) és Veitbauer (fametszet), utóbbi ceruzával aláírva. 1000
229 Weissenbach, Waltraud (1919-1985) alkalmi fametszete, Gott sei auf allen Wegen..., 1962, ceruzával aláírt. 145x95 mm. 1000
230 Mock, Fritz (1867-1919) szecessziós erotikus színes ex librise, E. Schar, klisé. 90x57 mm. 1000
231 Orlik, Emil (1870-1932) erotikus ex librise, Otto Elich Hartleben, 1898, klisé. 85x65 mm. 1000
232 Brossfeld, Karl (1892-1975) rézkarc ex librise, Else Mintrop. 118x90 mm. 1000
233 Mezzoli, Olmedo (1908-1982) 2 db ex librise, Lustig István (rézkarc, 150x95 mm) és Mezzoli (fametszet, 100x100 mm), a rézkarc aláírva. 1000
234 Deodatus, Jan Arien (1914-1986) 2 db rézkarc ex librise. 600
235 Ruyter, A. 5 db rézkarc ex librise és alkalmi grafikája. Ceruzával aláírtak. 1000
236 Zwiers, Wim (1922-) 4 db rézkarc mini ex librise. Ceruzával aláírtak. 1000
237 Zwiers, Wim (1922-) 2 db ex librise (rézkarc) és újévi lapja (fametszet). Ceruzával aláírtak. 600
238 Thorsen, Oskar 5 db rézkarc ex librise. Ceruzával aláírtak. 1000
239 Thorsen, Oskar 5 db rézkarc ex librise. Ceruzával aláírtak. 1000
240 Kühn, Fritz 2 db erotikus rézkarc ex librise. Ceruzával aláírtak. 1000
241 Jakubowski, Wojciech (1929-) 10 db rézkarc ex librise. Ceruzával aláírtak. 1000
242 Küchel, Heinrich 2 db rézkarc ex librise. Ceruzával aláírtak. 1000
243 2 db fametszetes erotikus ex libris (R. Michal, J. Mercier). 1000
244 Beier, Ottohans (1892-1979) 7 db rézkarc ex librise. 1000
245 3 db különböző ex libris külföldi művészektől, kartonra kasírozva. 1000
246 4 db különböző ex libris külföldi művészektől, kartonra kasírozva. 1000
247 5 db különböző ex libris külföldi művészektől. Ceruzával aláírtak. 1000
248 5 db különböző ex libris külföldi művészektől. Ceruzával aláírtak. 1000
249 5 db különböző ex libris külföldi művészektől. Ceruzával aláírtak. 1000
250 5 db különböző ex libris külföldi művészektől. Ceruzával aláírtak. 1000
251 5 db különböző ex libris külföldi művészektől. Ceruzával aláírtak. 1000
252 5 db különböző ex libris külföldi művészektől. Ceruzával aláírtak. 1000
253 5 db különböző ex libris külföldi művészektől. Ceruzával aláírtak. 1000
254 5 db különböző ex libris külföldi művészektől. Ceruzával aláírtak. 1000
255 5 db különböző ex libris külföldi művészektől. Ceruzával aláírtak. 1000
256 5 db különböző ex libris külföldi művészektől. Ceruzával aláírtak. 1000
257 10 db különböző ex libris külföldi művészektől. 1000
258 10 db különböző ex libris külföldi művészektől. 1000
259 10 db különböző ex libris külföldi művészektől. 1000
260 10 db különböző ex libris külföldi művészektől. 1000
261 10 db különböző ex libris külföldi művészektől. 1000
262 10 db különböző ex libris külföldi művészektől. 1000
263 10 db különböző ex libris külföldi művészektől. 1000
264 10 db különböző ex libris külföldi művészektől. 1000
265 10 db különböző ex libris külföldi művészektől. 1000
266 10 db különböző ex libris külföldi művészektől. 1000
267 10 db különböző ex libris külföldi művészektől. 1000
268 10 db különböző ex libris külföldi művészektől. 1000
269 Kolb, Alois ex libris grafikusról készült cikk borítóban, hozzá egy ex librise (Dr. Wirth) (rézkarc). Borítón belül Kovrig Károly ex librise. 1000
270 Cissars, Johann Vincens művészről készült cikk borítóban, a borítón belül Kovrig Károly ex librisével. 1000
271 Geiger, Willi (1878-1971) művészről készült cikk borítóban, hozzá 6 db ex libris beragasztva, borító belsőn Kovrig Károly ex librisével. 1500
272 Bayros, Franc: Einundzwanzig Ex libris. Mit einem Geleitwort. Berlin - Leipzig, [1920 k.], Kentaur-Verlag. 2 sztl.lev., 21 tábla Bayros erotikus ex libriseinek heliogravűr nyomatával. Mappában. Hozzá: 15 felkasírozott erotikus nyomat (heliogravűr, klisé), valamint újság- és képkivágások. 25000